Edukacinės veiklos tema: „Netrukus eisime į mokyklą“ pamokos apie mus supantį pasaulį metmenys (parengiamoji grupė) šia tema. Užrašai apie švietėjišką veiklą kalbai lavinti „Kelionė į mokyklą Pamokų užrašai tema, kad netrukus eisiu į mokyklą

Tikslas: ugdyti ikimokyklinukų komunikacinę kompetenciją.

Užduotys:

1. Pataisos – mokomieji:
— Žodyno tema „Mokyklos reikmenys“ išplėtimas, patikslinimas, atnaujinimas.
- Gerinti kalbos gramatinę struktūrą (linksniavimo įgūdžius, žodžių darybą)
2. Koregavimo ir vystymo:
— Bendrosios ir smulkiosios motorikos, nuoseklios kalbos, mąstymo, vaizduotės ugdymas;
— Erdvinės orientacijos ugdymas:
3. Pataisos ir auklėjimo:
- Ugdyti vaikų bendradarbiavimo įgūdžius, atsakomybės jausmą, tikslumą, iniciatyvumą, savarankiškumą.
Įranga: mokyklinės prekės, skambutis, nešiojamas kompiuteris (su dainos „Ko jie moko mokykloje?“ įrašu), kamuolys, mnemoninės schemos (garsas, raidė), raudoni apskritimai, „dienoraščiai“ ant lentos ir vaikams (lapelis). su pamokų pavadinimais), skaičiavimo lazdos.

Pamokos eiga.

1. Organizacinis momentas.

– Nusišypsokime vieni kitiems ir visi pasisveikins su savo artimu, vadindami jį meiliu vardu.
– Atspėję mįsles sužinosite, apie ką šiandien kalbėsime.

- Aš atrodau kaip dėžutė
Tu uždedi rankas ant manęs.
Moksleiviu, ar atpažįsti mane?
Na, žinoma, aš -...(pieštukų dėklas)

Jei jį patobulinsite, galite piešti ką tik norite:
Saulė, upės, kalnai, paplūdimys. Kas tai yra?(pieštukas)

Dabar aš narve, dabar aš eilėje.
Mokėkite apie juos rašyti!
taip pat galite piešti
kas aš...(Užrašų knygelė)

Jei duosi jai darbą -
Pieštukas buvo veltui.(guma)

Aš pasiruošęs apakinti visą pasaulį -
Namas, mašina, dvi katės.
Šiandien aš esu valdovas -
turiu...(Plastilinas)

Aš esu didelis, aš studentas!
Mano kuprinėje....(Dienoraštis)

Namo kaina:
Kas į jį įeis?
Tas protas įgaus.(Mokykla)

- Gerai padaryta, vaikinai, visi atspėjo mįsles! Kas atspėjo, kas mūsų laukia šiandien?
– Ar norėtum dabar būti mokykloje? Dabar pasakysiu stebuklingus žodžius ir jūs visi pavirsite moksleiviais. Pabandysim? Užmerkite akis.
- Sukite, sukite, visi pavirsite moksleiviais. Tai štai – dabar jūs tikri mokiniai – pirmokai. Ir tai yra mūsų klasė. Jame yra stalai, lenta ir net pažymių knygelė.
— Kokie vaikų, kurie mokosi mokykloje, vardai? (studentai),
– Kas moko vaikus? (mokytojas).
-Aš būsiu mokytojas, o jūs būsite mano mokiniai.
— Turėsime 5 pamokas ir už kiekvieną pamoką gausime pažymius. Sutiko?

Suskamba varpas. 1 pamoka – raštingumas.

Išgirsiu skirtingus garsus A, suplokite rankomis.
(A, O, U, O, Y, A, O, U, aš, Y, A, O)
-Dabar pažaiskime žaidimas „Eismo reguliuotojai“. Ištarsiu žodžius, jei išgirsite, kad žodis prasideda garsu A, paimkite raudoną apskritimą.
(Apelsinas, namas, svogūnas, ananasas, anya, lakas, autobusas)
— Piktasis garsų valgytojas suvalgė pirmuosius A garsus žodžiuose. Jūs turite žinoti šiuos žodžius.
(..brikotas, ...ananasas, ...kvariumas,. ...autobusas, ...autobusas, ...pelsinas, ..rugpjūtis, ...sino, ..temperatūra)
-Sugalvokite žodžius, kurie prasideda garsu A. (vaikai skambina grandinėje).
- Pažiūrėk į diagramą. Garsus girdime ausimis ir tariame burna. (Ausies ir burnos diagrama)
- Garsas Ažymimas raide A. (Raidė nustatyta).
(Schema akies raidė)
Siūlau parašyti laišką A ore, o dabar išdėliosime laišką A iš pagaliukų.

Skambinti. Kūno kultūros pamoka.

F/min.:

Vienas, du, trys, vienas, du, trys -
(judėjimas ratu sportiniu žingsniu)
Atvykome aplankyti mokyklos.
Mes stovime ant kojų pirštų -
(vaikščiojimas ant kojų pirštų)
Ir augame, augame, augame – rankos
(lėtai pakelkite rankas aukštyn)
Atsikeliame ir pritūpiame -
(vaikai vienas po kito pritūpia ir atsistoja)
Ir mes visai nepavargsime.
Mes šiek tiek užaugsime -
(liemuo pakreipiamas į kairę-dešinę)
Eikime į mokyklą su džiaugsmu -
(Aš vis einu ratu).

Gerai padaryta. Mes skiriame sau 5 kūno kultūros srityje, kita pamoka – matematika.

Šioje pamokoje jūs ir aš suskaičiuosime mokyklines priemones, be kurių mokykloje neapsieisime. (skaičiuojant iki 5 su žodžiais pieštukas, rašiklis)
-O dabar siūlau žaisti žaidimą „Vienas – daug“. Vaikai grandinėje paima daiktus (mokyklinius reikmenis) ir sako: „Turiu trintuką, bet parduotuvėje yra trintukų“, pieštukas - , rašiklis - , albumas - ,

Gerai padaryta! Dabar palyginkime elementus: Žaidimas „Priešingai“

Pieštukas trumpas, o liniuotė...(ilgas)
Sąsiuvinis plonas, bet knyga .... (stora)
Elastinė juosta yra maža, o pieštukų dėklas ..... (didelis)
Albumas lengvas, bet portfelis... (sunkus)
Žalias pieštukas yra aštrus, o mėlynas... (bukas)

Dabar suskaičiuokime skiemenis žodžiais (liniuote, pieštukas, rašiklis, kreida, plastilinas). Kuris žodis yra ilgiausias, trumpiausias?
– Pamoka baigta. Gerai padaryta! Į savo dienoraščius įrašykime 5! (Vaikai savo „dienoraštyje“ klijuoja 5, o logopedas yra lentoje)

Skambinti. Keisti.

Žaiskime su kamuoliu žaidimas „Didelis ir mažas“.

Įvardiju žodį – daiktą ir metau kamuolį vienam iš jūsų. Tas, kuris pagauna kamuolį, jį meiliai vadina.
Dažai, pieštukas, sąsiuvinis, knygelė, liniuotė, penalas, teptukas, trintukas, plastilinas, sąvaržėlė, sagas.

Suskamba skambutis į klasę. Kita pamoka – gamtos istorija.

Kaip manote, ko mokoma šioje pamokoje? (vaikų atsakymai)
Pamoka nebus eilinė, spręsime keblias „Trikčių mįsles“

Žiema duobėje
Mato sapną
gauruotas,
Klubo pėda...dramblys(meška)

Greičiausias iš baimės
Skuba vėžlys(kiškis)

Net užsienietis žino, kad visi miške yra gudresni už kiškį(lapė)

Paprastas klausimas vaikams:
"Ko bijo katė?" ...pelės(šunys)

Visa gatvė girdėjo viščiuko maudimą.(karvė)

Žaidimas „Ar taip atsitinka?

Ištaisykite klaidas.

Mokiniai eina į mokyklą naktimis. Į mokyklą galite pasiimti pižamą. Penalas buvo įdėtas į Dašos portfelį. Pradinuką skaito mokinys. Vova žirklėmis karpė popierių.
– Pamoka baigta. Gerai padaryta! Į savo dienoraščius įrašykime 5! (Vaikai savo „dienoraštyje“ klijuoja 5, o logopedas yra lentoje)

Vaikai užima patogias pozicijas (ant kilimo). Siūlau atidžiai klausytis dainos „Ko jie moko mokykloje?
— Ko iš dainos sužinojote apie tai, ko jie moko mokykloje? (Vaikai atsako)
– Pamoka baigta. Gerai padaryta! Į savo dienoraščius įrašykime 5! (Vaikai savo „dienoraštyje“ klijuoja 5, o logopedas yra lentoje)
„Dabar mums laikas grįžti į darželį“. Pasakykime savo stebuklingus žodžius: „Sukis, sukiesi, pavirsk ikimokyklinuku!“ Štai mes sode!

Pamokos santrauka:

– Šiandien lankėmės mokykloje. Noriu, kad atsakytumėte į klausimą, ar norite eiti į mokyklą ir kodėl. (Varpas „eina“ ratu) Vaikai apleidžia varpą ir išsako savo nuomonę:

Aš noriu eiti į mokyklą, nes... arba
– Nenoriu eiti į mokyklą, nes…

Labai greitai visi eisite į mokyklą, kur jus pasitiks pirmasis mokytojas. Ji tau bus pati protingiausia, gražiausia, maloniausia ir griežta, rūpestinga, kaip mama. Esu tikras, kad mokysitės tik su "A"!!

— Norėdami prisiminti savo kelionę, nusifotografuosime su savo „dienoraščiais“. Nuotrauką pamatysite savo grupės stende. Taip pat padovanosiu spalvotų pieštukų, kuriuos galėsite panaudoti savo grupėje piešdami laisvalaikiu.

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga „Bendrojo ugdymo tipo vaikų darželis su prioritetine vaikų raidos pažintinės ir kalbos krypties veiklos įgyvendinimu Nr. 63 „Žemčužinka“

Parengė: mokytoja Talipova A.N. Naberežnyje Čelnis. 2014 m

Tema: „Tuoj į mokyklą“
Amžius: 6-7 metai, parengiamoji grupė.
Ugdymo sričių integracija: socialinė – komunikacinė, pažinimo raida, kalbos raida, fizinė raida.
Tikslai: - edukaciniai:
FEMP
- įtvirtinti skaičiavimo pirmyn ir atgal įgūdžius;
- įtvirtinti vaikų gebėjimą skaičiuoti iki dešimties, skaičių sudėtį;
- įtvirtinti vaikų žinias apie vardus, savaitės dienų seką ir gebėjimą įvardyti gretimus skaičius;
-spręsti sudėjimo ir atimties pavyzdžius;
- įtvirtinti žinias apie geometrines figūras;
- stiprinti gebėjimą naršyti popieriaus lape.
Raštingumo mokymas
- toliau mokyti vaikus gebėjimo skirstyti žodžius į skiemenis ir juos pavadinti;
-išmokti sudaryti sakinius pagal duotą šabloną, nustatyti žodžių tvarką sakinyje;
- įtvirtinti gebėjimą pagal duotus garsus rasti žodžius, nustatyti jo vietą žodyje (pradžia, pabaiga, vidurys), išryškinti jį tariant.
Vystosi: lavina loginį mąstymą, vaizduotę, atmintį; savigarbos įgūdžiai ir savitarpio pagalba.
Švietimas:
- ugdyti atkaklumą, kantrybę, domėjimąsi matematika ir raštingumu;
- puoselėti draugiškus vaikų santykius.
Metodinės technikos:
žaidimai (žaidimas - kelionės);
vizualinis (paveikslėlių naudojimas, didaktiniai žaidimai);
žodinis (priminimas, nurodymai, klausimai, individualūs vaikų atsakymai);
paskatinimas, pamokos analizė.
Demonstracinė medžiaga: žaidimų aikštelė su darželio ir mokyklos paveikslu, maršrute nuo darželio iki mokyklos, stačiakampiais pateikiamos užduotys, kurias būtina užpildyti; rutulys, sakinių schema, skaičių serija, brėžiniai.
Dalomoji medžiaga: raudonos ir geltonos žvaigždės, skaičiai, nameliai su numeriais, penalai su numeriais kiekvienam vaikui
Vaikų organizavimas: ratu, prie stalų;&
Individualus darbas: įtvirtinkite Dianos žinias apie skaičiaus 7 kompoziciją, ugdykite Nazaro savikontrolę.
Parengiamieji darbai: problemų sprendimas, individualus darbas.
Struktūra:
1. Organizacinis momentas – 1 užduotis – apšilimas.
2. Darbas pamokos tema:
- 2 užduotis „Rasti vietą iš eilės“
- 3 užduotis „Nustatyti namai“
- 4 užduotis Kūno kultūra „Judėjimas“
- 5 užduotis „Garsai ir skiemenys“
- 6 užduotis „Užburtas pasiūlymas“
- 7 užduotis „Maršruto schema“.
3. Pamokos santrauka.

INSTRUKCIJA:
V.: Vaikinai, sustokime ratu, susikibkime už rankų, šypsokimės ir prisiminkime savo eilėraštį – pasisveikinimą.
Plačiame rate matau,
Visi mano draugai atsistojo.
Eisime tuoj pat
Dabar eikime į kairę
Susirinkime apskritimo centre,
Ir mes visi grįšime į savo vietą.
Kartu būsime labai draugiški
Atsakykite į klausimus
Mes visi norime daryti
Visi norime daug sužinoti.
V.: Vaikinai, šiandien turime svečių, pasisveikinkime, nusišypsokime ir padovanokime gerą nuotaiką.
Kokius žaidimus mėgsti žaisti?
Vaikų atsakymai.
V.: Ir aš siūlau pažaisti žaidimą „Tuoj į mokyklą“. Šiandien kiekvienas iš jūsų gali patikrinti, ko išmoko darželyje. Priešais jus yra žaidimų aikštelė, vaizduojanti darželį ir mokyklą. Atstumą nuo darželio iki mokyklos turime įveikti atlikdami užduotis. Tačiau prieš išvykstant reikia nustatyti darželio vietą.
Vaikai: - Viršutiniame kairiajame kampe.
Kl.: – kas gali pasakyti, kurioje žaidimo aikštelėje yra mokykla?
Vaikai: - Apatiniame dešiniajame kampe.
V.: Gerai padaryta! Teisingai nustatėme darželio ir mokyklos vietą. Taigi, pradėkime žaidimą. Kaip manote, kokią užduotį atliksime pirmiausia?
1 užduotis „Nežiovaukite – greitai atsakykite į klausimus! (su kamuoliu)
1. Koks dabar metų laikas?
2. Kokia savaitės diena šiandien?
3. Kokia savaitės diena bus rytoj?
4. Kokia savaitės diena buvo vakar?
5. Kiek dienų yra savaitėje?
6. Kaip vadinasi penktoji savaitės diena?
7. Kaip vadinamos „savaitgalio“ savaitės dienos?
8. Įvardykite skaičiaus penketo kaimynus.
9. Įvardykite skaičių, mažesnį nei septyni.
10. Įvardykite skaičių, didesnį nei keturi.
11. Įvardykite skaičių, didesnį nei septyni, bet mažesnį nei devyni.
V.: Gerai padaryta! Atlikote pirmąją užduotį. O norėdami atlikti šias užduotis, užimame vietas prie stalų.
2 užduotis. Didaktinis žaidimas „Surask vietą iš eilės“.
V.: Vaikinai, pažiūrėkite į skaičių serijas. Čia visi skaičiai sumaišomi ir reikia atkurti skaičių serijų tvarką.
Vaikai sugalvoja po vieną ir sudėlioja skaičius teisinga tvarka.
V.: Ir jūs susidorojote su šia užduotimi. Kokią užduotį atliksime toliau?
3 užduotis. Didaktinis žaidimas „Įsikūrė namuose“.
Klausimas: Atlikdami šią užduotį turite užpildyti namų skaičių. Paimkite skaičių namus ir kiekvienas atliks užduotį savarankiškai.
Atlikęs užduotį vienas vaikas ją atlieka lentoje.
V.: Gerai padaryta, eikime toliau ir pamatysime 4 užduotį prieš mus. Tai vadinasi „Būk sveikas“. Vaikinai, kas pagerina jūsų sveikatą?
Vaikai: gimnastika.
V.: Teisingai. Vesime kūno kultūros užsiėmimą „Judesiai“
Mes spardome iš viršaus į viršų
Plojame-plojame rankomis.
Mes esame akimirkos akimirkos akys
Gūžčiojame pečiais.
Vienas-du, vienas-du,
Pats laikas mums būti užimtam!
Vienas čia, du ten,
Apsiversk pats!
Vienas - atsisėsti, du - atsistokite
Visi pakėlė rankas į viršų.
V.: Gerai padaryta! Šiek tiek pailsėjome ir pagerinome sveikatą. Tęskime savo žaidimą.
5 užduotis. "Garsai ir skiemenys".
V.: Šioje užduotyje reikia nustatyti garso vietą žodyje. Paimkite garso takelius, aš įvardinsiu žodžius, o jūs turite nustatyti garso vietą žodyje: pradžioje, viduryje ar pabaigoje.
1. -[a] - knyga, vėžys, pjūklas, krepšys, apelsinas.
-[t] - pyragas, telefonas, kačiukas,
Pedagogas: Puiku, dabar klausykite kitos užduoties.
2. „Žodžių skirstymas į skiemenis“ (plojimas)
Vaza, autobusas, antis, automobilis, arbūzas, kopūstas, moliūgas, šuo, muilas.
Pedagogas: Ir jūs atlikote šią užduotį.
6 užduotis. „Užburtas pasiūlymas“. Pažiūrėk į lentą, ką matai? (sakinių diagrama). - Kiek žodžių yra šiame sakinyje? (3)
-sudaryti sakinius naudojant diagramas ir brėžinius.
Pedagogas: Gerai padaryta!
- Dabar nubraižykime visą savo maršrutą.
Nupieškite stačiakampį apatiniame dešiniajame kampe (mokykla)
Apatiniame kairiajame kampe yra ovalas
Apatiniame dešiniajame kampe yra apskritimas
Centre yra trikampis
Viršutiniame kairiajame kampe yra aikštė (darželis).
V.: Vaikinai, jūs atlikote visas užduotis ir įveikėte kelią nuo darželio iki mokyklos. Dabar rūpinamės, kad visi turėtų reikiamų žinių, kad gerai mokytųsi mokykloje.
Rezultatas:
K: – Kurios užduotys atrodė įdomiausios? Milena? Leila?
– Kuri užduotis atrodė sunkiausia?
– Kas Nazarui patiko labiausiai?
– Man patiko, kaip šiandien visi kartu ir aktyviai dirbote.
O už gerą darbą visi gaus žvaigždutes – tie, kurie mano, kad klasėje puikiai atliko savo darbą, gauna raudoną žvaigždę, o tie, kurie galvoja, kad reikia šiek tiek pasitreniruoti, – geltoną žvaigždutę.

savivaldybės valstybinė švietimo įstaiga „Bolšegalkinskajos vidurinė mokykla“,

ikimokyklinė grupė

Nuolatinės tiesioginės edukacinės veiklos su parengiamosios grupės vaikais organizavimas

tema: „Tuoj į mokyklą“

MKOU „Bolšegalkinskajos vidurinė mokykla“, ikimokyklinė grupė

Aiškinamasis raštas

NNOD santrauka buvo sudaryta pagal programą „Nuo gimimo iki mokyklos“, kurią redagavo N.E. Veraksy, T.S. Komarova, M.A. Vasiljeva, naudodama IKT.

Vykdant ugdomąją veiklą stebima ugdymo sričių (socialinio ir komunikacinio vystymosi, kalbos raidos, pažinimo raidos, fizinio vystymosi) integracija pagal federalinį valstybinį švietimo standartą.

Pateikta santrauka yra autoriaus tobulėjimas, sukurtas laikantis didaktikos ir bendrosios pedagogikos principai:

Ugdomojo ugdymo principas (ugdymas vaiko proksimalinės raidos zonoje)

Tęstinumo principas (pamoka buvo pastatyta remiantis ankstesniais bendrais mokytojo ir vaikų veiksmais).

Aktyvumo principas (buvo išlaikyta motyvacija ir susidomėjimas).

Prieinamumo principas (atitinkamas pagal amžių).

Psichologinio komforto principas

Ši plėtra susideda iš trijų etapų, kiekvienam iš kurių pateikiamos aiškios instrukcijos. Parengiamajame etape vaikams siūlomas žaidimas „Labas rytas! kur suaktyvinamas vaikų dėmesys ir suteikiama nuotaika būsimiems darbams. Pasakų veikėjo (paštininko Pechkino) pasirodymas siūlo vaikų atsakymų variantus, priimami bet kokie vaikų atsakymai, net ir patys neįtikėtiniausi, ir mes vedame prie to, kad voke yra laiškas.

Edukacinių užsiėmimų metu vaikai demonstruoja gebėjimą palaikyti pokalbį, atsakyti į mokytojo klausimus, bendrauti su bendraamžiais, žaisti problemines situacijas. Šios pamokos dalies metu ugdymo procesas individualizuojamas (minimali pagalba, patarimai, priminimai, vedantys klausimai, demonstravimas, papildomas paaiškinimas). Pamokos viduryje yra fizinis pratimas, atitinkantis pamokos temą. IKT naudojimas leido sudominti ir patraukti vaikų dėmesį.

Ugdymo veiklos procese mokytojas sudaro sąlygas kiekvienam vaikui pasiekti rezultatų, atsekamas į asmenį orientuoto modelio įgyvendinimas. Mokytojas demonstruoja gebėjimą atpažinti ir priimti kiekvieno vaiko asmenybę, atsižvelgti į jo požiūrį, jausmus, emocijas, užmegzti partnerystę su vaikais.

Ši plėtra buvo paskelbta edukaciniame projekte Maaam.ru.

Tikslas: idėjų apie garsus ir raides tobulinimas, garsinės analitinės ir sintetinės veiklos formavimas, kaip būtina mokymosi skaityti ir rašyti sąlyga.

Prioritetinės ugdymo srities tikslai:

„Kalbos raida“: kalbos, kaip komunikacijos ir kultūros priemonės, įvaldymas, aktyvaus žodyno turtinimas, kalbėjimo kūrybiškumo ugdymas, kalbos garsinės ir intonacinės kultūros ugdymas,

OO tikslai integracijoje:

„Socialinis ir komunikacinis vystymasis“: vaiko bendravimo ir sąveikos su suaugusiaisiais ir bendraamžiais ugdymas, savarankiškumo, tikslingumo ir savo veiksmų savireguliacijos formavimas.

"Kognityvinis vystymasis": vaikų interesų, smalsumo ir pažintinės motyvacijos ugdymas, pažintinių veiksmų formavimas, sąmonės formavimas, vaizduotės ir kūrybinės veiklos ugdymas.

„Fizinis vystymasis“: motorikos patirties turtinimas, judesių koordinacijos, rankų-akių koordinacijos, stambiosios ir smulkiosios motorikos ugdymas, dėmesio ir savireguliacijos formavimas motorinėje sferoje.

Būtinos sąlygos edukacinei veiklai: gebėjimas klausytis, gebėjimas prašyti pagalbos, dėkoti, vykdyti gautus nurodymus, užbaigti darbą, įsitraukti į diskusiją, susitelkti į savo pamoką, ištaisyti darbo trūkumus.

Įranga mokytojui: nešiojamas kompiuteris, projektorius, kamuolys, gėlė - septynios gėlės su užduotimis,

Įranga vaikams: vokas su raide, kortelės - skirtingų spalvų diagramos ir lustai žodžio garsinei analizei, pasakų personažų paveikslėliai kiekvienam vaikui, atvirutės su sakinių schemomis, kortelės sakiniams kurti, sąsiuviniai kiekvienam vaikui, auksinis raktas žinių.

Įvadinė dalis (motyvacinė, parengiamoji stadija)

NNOD turinys

Mokytoja pakviečia vaikus į grupę. Atsistokime greta, ratu ir sakykime „Sveiki! Mes netingi pasisveikinti: „Sveiki!“ ir „Laba diena visiems! Jei visi šypsosi, prasidės labas rytas.Žaidimas „Labas rytas!(Mokytojas paima šalia stovinčio vaiko rankas su žodžiais „Labas rytas, Ksyusha!“ vaikas paima kito rankas tais pačiais žodžiais ir pan. Tada seka bendras vaikų pasisveikinimas: Labas rytas, pradėkite dieną. Visų pirma, išvarome tinginystę. Pažadame stengtis ir uoliai mokytis.Pedagogas: - Vaikinai, šiandien turime neįprastą susitikimą. Pažiūrėkite, kiek svečių atėjo pas mus. Jie nori pamatyti, ko jūs išmokote, ką žinote ir ką galite padaryti.

(Pasibeldžia į duris, įeina paštininkas Pečkinas ir paduoda voką.)

Kaip manote, kas jame yra? (vaikų atsakymai)- Štai laiškas. Ar perskaitysime? (dėstytojas skaito laišką)

Laiško turinys:„Sveiki, vaikinai! Laukiame jūsų atvykstant į mokyklą. Jūsų laukia ilgas kelias ir pilnas iššūkių. Tačiau sutiksite draugų, kurie padės susidoroti su visais sunkumais. Siunčiame savo dovaną - gėlę - septynių žiedų gėlę, ant jos žiedlapių yra užduotys jums. Atlikę visas užduotis gausite tai, be ko neįmanoma patekti į mokyklą. Linkime geros kelionės ir tikime savo sėkme. Mokyklos direktorius ir mokytojai“.Pedagogas: Vaikinai, jie mums linki: gero kelionės! Bus lengviau eiti ir eiti. Žinoma, geras kelias nuves ir prie kažko gero.Ar tu pasiruošęs? Tada eikime į kelią! Bet pirmiausia pakartokime magiškus žodžius:Mes visada kalbame gražiai, aiškiai ir lėtai, visada prisimename, ką mokėme pamokoje.

Pagrindinė dalis (turinio etapas)

NNOD turinys

Pedagogas: Dabar atėjo eilė žaisti žaidimą „Priešingai“ 2 skaidrė Žaidimas „Pasakyk atvirkščiai“ (Mokytojas pasako žodį ir meta kamuolį vaikui, o vaikas pasako priešingą reikšmę turintį žodį ir meta kamuolį mokytojui) Dabar atsisėskite ir klausykite pirmosios užduoties.Pirmasis žiedlapis. Jūs, vaikinai, nežiovaukite atsakydami į klausimus. Skaidrė Nr. 3 Turite atsakyti į klausimus su išsamiais atsakymais.Antrasis žiedlapis. Padarykite patikimą žodžio „mokykla“ analizę. Skaidrė Nr. 4 Vienas vaikas dirba prie lentos. Likusieji yra vietoje. Mes sakome žodį. Nustatome skiemenų skaičių ir įvardijame. Nustatykite garsų skaičių žodyje. Balsių skaičius, priebalsių skaičius. Nustatykite kirčiuotą skiemenį. /sh/-pradinis garsas, anot, visada TV. Atminkite, kad yra priebalsių, kurie neturi minkštumo ir kietumo poros. Ką apie juos žinai(visada minkšti priebalsiai ch, shch, y; visada kieti priebalsiai – zh, sh, ts) /Į/-pagal televizorių /O/-balsas, muša /l/-pagal televizorių /A/- balsas, be garso -Įvardykite priebalsių garsų poras žodyje „mokykla“ (sh – poros nėra, /k/-/k/, /l/-/l/)Vaiko darbo tikrinimas prie lentos. Parodykime skaidrę. Spustelėkite, kad atidarytumėte spalvų lustus. Fizminutka (mokytoja skaito eilėraščius apie raides, vaikai vaizduoja šią raidę) A yra abėcėlės pradžia, todėl ji garsi. O atpažinti ją nesunku: ji plačiai iškelia kojas. Visi žino: I raidė yra pati girčiausia. Ši raidė neturi kampo, todėl yra apvali. Ji buvo tokia apvali, kad galėjo riedėti. Patogus laiškas! Patogu yra tai, kad ant laiško galite pakabinti savo paltą. Išskėkime kojas su L raide, Tarsi šokyje – rankos ant šonų. Pasviro į kairę, į dešinę, Pasirodo puiku. Pakelkime galvas aukščiau ir lengvai kvėpuokime! Jūs turite aiškiai žinoti raides! Padarykime tai dar kartą.Trečias žiedlapis. Pirmą kartą įeikite į klasę. Skaidrė Nr. 5 – Nr. 6 Mums pavyko išlaikyti antrąjį testą ir atsidūrėme klasėje, kurioje kiekvienas mokinys turi savo vietą prie savo stalo. Atspėk, kur kiekvienas iš jų sėdi. Norėdami rasti tinkamą vietą, nustatykite:1) Kokiu garsu prasideda žodis?2) kokios spalvos lustas rodo šį garsą?3) suskaičiuoti žodyje esančių skiemenų skaičių (skiemenų skaičius nurodytas ant stalo)(Kiekvienas vaikas turi paveikslėlius, kuriuose vaizduojami pasakų personažai (mokiniai): Malvina, Pjeras, Arlekinas, Pinokis, Artemonas, dėlė). Siūlomi žodžiai (paveikslėliai): Mal-vi-na (ag., tv., mėlyna, 3 skiemenys), Piero (ag., minkšta., žalia, 2 skiemenys), Ar-le-ki-no (balsas. , raudona) , 4 skiemenys), Bu-ra-ti-no (pagal, tv, mėlyna, 4 skiemenys), Ar-te-mon (balsas, raudona, 3 skiemenys), pi-yav-ka (pagal , minkštas, žalias, 3 skiemenys)Vaikams rodau herojų atvaizdus: Malviną ir Pierrot. Skaidrė Nr. 7 – Apibūdink Malviną, kokia ji? Pasirinkite būdvardžius (gražus, malonus, didelėmis akimis, rūpestingas, mielas, nuostabus)- Apibūdink Pierrot, koks jis? Pasirinkite būdvardžius (liūdnas, liūdnas, įžeistas, nelaimingas)– Koks garsas randamas abiejuose žodžiuose? (Malvina, Pierrot). Pavadinkite žodžius, kurie prasideda šiuo garsu. Kodėl jie negalėjo to pavadinti? Ar yra dar tokių laiškų? (ъ). Kam jie tarnauja, koks jų vaidmuo žodyje? (vaikų atsakymai) - Vaikinai, Pierrot paruošė jums įdomų žaidimą „The Sound Got Lost“ (Vaikai turi atpažinti prarastus garsus) Medžiotojas sušuko: „O! Durys (gyvūnai) mane vejasi! » Oranžinė kepurė (ropė) tvirtai priglunda prie sodo lovos. Tinginys guli ant sulankstomos lovos, graužia, traška, patrankas (džiovina). Poetas baigė eilutę ir uždėjo statinę (tašką).Ketvirtasis žiedlapis. Pažvelkite į objektus, meiliai įvardinkite juos. Skaidrė Nr. 8 Skaidrėje rodomi objektai: portfelis, sąsiuvinis, penalas, rašiklis, liniuotė, pieštukas, lėlė, trintukas.Gražuolė Malvina yra dėkinga, kad radote jos vietą prie jos stalo. Tačiau ši mergina ne tik graži, bet ir maloni bei mėgsta visus daiktus vadinti meiliai. Malvina siūlo pažaisti savo mėgstamą žaidimą „Pavadink maloniai“ (vardykite žodžius su mažybine reikšme) -Ar visi tavo įvardinti žodžiai dera? (papildoma „lėlė“) Kodėl? (vaikų paaiškinimai). Sugalvokite sakinį naudodami žodį „lėlė“.Ką bendro turi kiti žodžiai? (tai visi mokykliniai reikmenys)

Artikuliacijos apšilimas. "tvora"nusišypsokite, atidengdami įtemptus dantis."Langas"plačiai atverti burną - "karšta", uždaryti burną - "šalta""Žiūrėti"šypsokitės, atidarykite burną, perkelkite liežuvio galiuką (kaip pagal laikrodžio rodyklę) iš vieno burnos kampo į kitą."Skanus uogienė"nusišypsokite, atidarykite burną, plačiu puodelio formos liežuviu apsilaižykite viršutinę lūpą, tada apatinę lūpą."Kamuolis"išpūsti skruostus, išpūsti skruostus.

Penktasis žiedlapis. Sujungiate du žodžius į vieną ir ištariate tai, kas išeina.-Jei gandras turi ilgas kojas, koks jis?-Ilgakojis gandras.-Jei šamas turi ilgus ūsus, koks tai šamas?-Ilgaūsis šamas.-Jei vilkas turi aštrius dantis, koks tai vilkas?-Vilkas aštriais dantimis.-Jei arklys turi greitas kojas, koks tai arklys?-Laikokojis arklys.-Jei voverė turi ilgą uodegą, kokia tai voverė?-Ilgauodegė voverė.-Jei karvė turi ilgus ragus, kokia tai karvė?-Ilgaragė karvė.-Jei šuo turi lygų kailį, koks tai šuo?- Lygiaplaukis šuo.- Puiku, vaikinai tai padarė!

Šeštasis žiedlapis. Sudėkite žodžius eilės tvarka ir padarykite sakinį.Sugalvojote sakinius su žodžiu „lėlė“. Kuo skiriasi žodis ir sakinys? (vaikų atsakymai) -Kaip parašyti pirmą žodį sakinyje? (su didžiąja raide). Kas būna sakinio pabaigoje? (taškas) Kokie kiti ženklai gali būti sakinio pabaigoje? (šauktukas, klaustukai). Jie žodžiu teikia pasiūlymus pagal siūlomą modelį. (3-4 modeliai)Lauko darbai su padalomąja medžiaga. (Išdėstykite korteles su žodžiais, kad sudarytumėte sakinį.) Darbas sąsiuviniuose: sudaryti sakinių diagramas. (Atėjo rytas. Kokia graži diena! Ar eisime rudenį į mokyklą?)Darbas tikrinamas ir daromos išvados.

Baigiamoji dalis (refleksinė stadija)

NNOD turinys

Septintasis žiedlapis.Žiedlapių staigmena.Septintame žiedlapyje užduoties nėra, bet užrašyti žodžiai: Išlaikei daugybę išbandymųIr atkakliai judėjo į priekį,Jūs susidūrėte su daugybe sunkumų,Jų laukia dar daugiau.Už pastangas, už darbą ir už išradingumąDuodu tau šį naują raktą,Tegul jis atveria visas duris žinioms,Tegul tai teikia tik džiaugsmą visiems.(Pateikiamas didelis auksinis raktas) Skaidrė Nr. 9 Apmąstymas: „Vaikinai, jūs tikrai įveikėte daug kliūčių ir parodėte savo žinias. Kas šiandien kiekvienam iš jūsų patiko labiausiai? (vaikų atsakymai)Šiandien tu mane pradžiuginai: - Buvai dėmesingiausias (vaikų vardai) - Protingiausias (vaikų vardai) - Drausmingiausias (vaikų vardai) - Darbščiausias (vaikų vardai)Ačiū vaikinai! Ačiū už dėmesį. 10 skaidrė

Literatūra.

    Gerbova, V.V. Kalbos ugdymo užsiėmimai vyresnėje darželio grupėje. Pamokų planai/ V.V. Gerbova. – M.: Mozaika – sintezė, 2010 m.

    Ugdymo procesas: kiekvienos dienos planavimas pagal N.E. redaguojamą programą „Nuo gimimo iki mokyklos“. Veraksy, T.S. Komarova, M.A. Vasiljeva. – M.: Mozaika – sintezė, 2014 m.

Interneto ištekliai.

1. http://nsportal.ru

2. http www.maam.ru

Įgyvendinimo laikotarpis: ilgalaikis (rugsėjo – gegužės mėn.).

Projekto tipas: psichologinė ir pedagoginė.

Vaikų amžius: parengiamoji grupė

Projekto dalyviai: auklėtojos, parengiamosios grupės vaikai, tėveliai, pradinių klasių mokytoja, ugdymo psichologė, dailės studijos vadovė.

Projekto aktualumas:

Įėjimas į mokyklą yra naujas etapas vaiko gyvenime. Daugelis vaikų mokyklos slenkstį peržengia su nerimu, nerimu ir susijaudinimu. Juk jų asmenybė ėmė užimti reikšmingesnę visuomeninę – moksleivio – padėtį. Šį iškilmingą įvykį kartais užgožia nerimas ir nežinomybės baimė. Siekiant išvengti neigiamų emocijų tarp pirmokų ir padėti jiems adaptuotis mokykloje, svarbią vietą užima informacija apie mokyklą ir tai, kaip ją pristato tėvai ir darželio auklėtojai.

Vaiko požiūris į mokyklą susiformuoja dar jam einant į mokyklą. Daugelis tėvų stengiasi sukurti emociškai patrauklų mokyklos įvaizdį: „Čia būsi puikus mokinys“, „Susirasi naujų draugų“, „Mokytojai myli tokius protingus vaikus kaip jūs“. Suaugusieji mano, kad taip elgdamiesi jie ugdo vaikui suinteresuotą požiūrį į mokyklą. Iš tikrųjų vaikas, prisiderinęs prie džiaugsmingos, įdomios veiklos, patyręs net ir nedideles, neigiamas emocijas (apmaudą, pavydą, pavydą, susierzinimą), gali ilgam prarasti susidomėjimą mokytis. Mokykla pateikia daug priežasčių tokioms emocijoms: nesėkmės atrodo visuotinės sėkmės fone, sunkumai ieškant draugų tarp klasiokų, mokytojo vertinimo ir įprastų tėvų pagyrimų neatitikimai ir kt.

Teorinė pedagoginės literatūros ir praktikos duomenų analizė įtikino atlikti kryptingą darbą, formuojant teigiamą parengiamosios grupės vaikų požiūrį į mokyklą, taikant įvairias darbo formas ir metodus, kuriant dalykinę ugdymo aplinką, per pedagogines priemones. tėvų švietimas ir bendravimas su pradinių klasių mokytojais.

Į mokyklą orientuoti projektai padeda didinti vaikų socialinį ir pažintinį aktyvumą, kryptingai formuoti juose integracines savybes, būtinas sėkmingam vaikų įtraukimui į mokyklos gyvenimą.

Tikslas: formuoti idėjas apie mokyklą ir teigiamą požiūrį į mokyklos gyvenimą.

Užduotys:

Vaikams
1. Motyvacijos mokytis ir domėjimosi pačiu mokymosi procesu formavimas
2. Skatinti vaikų kūrybinių gebėjimų, pažintinės motyvacijos, intelektinių savybių ugdymą;

3. Bendravimo įgūdžių ugdymas bendraujant su bendraamžiais ir mokytojais, elgesio savivalė;

Mokytojams:

Būsimo pirmoko socialinių asmenybės bruožų, būtinų sėkmingai adaptacijai mokykloje, formavimas;

Tėvams:

Parengiamųjų grupių vaikų tėvų žinių apie pasirengimą mokyklai platinimas

Laukiarezultatas:

Palanki adaptacinio mokyklos laikotarpio eiga.

Motyvacinio vaikų pasirengimo mokyklai formavimas;

Tėvų kompetencijos, ruošiant vaikus mokyklai, didinimas;

Sumažinti tėvų nerimo dėl būsimo vaikų perėjimo į mokyklą lygį.

Darbo analizė:

Diagnostika parodė, kad mokslo metų pabaigoje visi vaikai susiformavo ugdomąjį ir pažintinį mokymosi motyvą; visi grupės vaikai yra pasiruošę mokyklai . Projektinis piešinys „Mokykla“ pristatė atliktų darbų efektyvumą formuojant teigiamą mokyklos įvaizdį būsimų pirmokų suvokime – visų vaikų motyvacija įgavo optimalų charakterį (ugdomąjį ir pažintinį).

Projekto įgyvendinimo planas

Parengiamasis etapas:

Parengti grupėje reikiamą medžiagą pažintinei ir produktyviai veiklai;

Ruošti namų darbus tėvams, surinkti reikiamą informaciją ir ją suformatuoti;

Tėvelių pagalba renkantis literatūrą ir stalo bei spausdintus žaidimus mokyklinėmis temomis;

Bendradarbiavimas su mokyklos biblioteka ir pradinių klasių mokytojais;

Vaikų diagnozė metų pradžioje;

Individualus tėvų konsultavimas, remiantis vaikų diagnostinio pasirengimo mokyklai rezultatais.

Pagrindinė scena

Kognityvinis vystymasis

Mokytojo pasakojimas „Vaikai ėjo į mokyklą“.

Mįslių kūrimas, patarlių skaitymas, galvosūkių sprendimas, kryžiažodžiai apie mokyklą.

Mokytojo pasakojimas „Mokyklos istorija“.

Ekskursija į mokyklą (pamokos lankymas, susitikimas su mokytoju).

Ekskursija į biblioteką (mokyklinės temos knygų paroda).

Intelektinė viktorina „Žaidžiame – tobulėjame“ (psichologas).

Dalyvavimas tarpregioniniame gebėjimų turnyre „RostOK - UnikUm“.

Žaidimo pratimai su Lull apskritimais.

Didaktiniai žaidimai: „Surink mokyklinį krepšį“, „Nuostabus krepšys“, „Sumišimas“, „Gyva savaitė“, „Kas papildomai“, „Pridėk raidę“, „Loginiai karoliukai“, „Atspėk, kur jis paslėptas“, „Kada atsitinka“ ?“, „Kas pirmiausia, kas toliau“ ir kt.

Ant stalviršio spausdinami: „Mūšio laivas“, „Kas greičiau pasieks tikslą“, „Žaidimai su karoliukais“, loterija „Ruoškis į mokyklą“, „Padarykime skaičius iš skaičiavimo pagaliukų“, „Surask lobį žemėlapyje“, galvosūkiai , mozaikos.

Lėktuvų modeliavimo žaidimai: Tangram, Columbus Egg; šachmatai, šaškės.

Kalbos raida

Pokalbiai:

„Kuo mokykla skiriasi nuo darželio“, „Ką mes žinome apie mokyklą“, „Kodėl reikia mokytis“, „Kas moko vaikus?“, „Tuoj eisime į mokyklą“

Pokalbis: „Kaip dirba bibliotekininkas“, „Ką mes žinome apie biblioteką“.

Paveikslų ir iliustracijų apie praeities mokyklą nagrinėjimas.

„Kokia bus mano pirmoji diena mokykloje? (fantastinė istorija)

„Kodėl aš noriu eiti į mokyklą“ (monologo istorija)

Pataisos pamokos „Kokia tai mokykla? (psichologas)

Žodiniai žaidimai: „Radijas“, „Kelionės“, „Grandinė“, „Atspėk, kas mano draugas“, „Ketvirtas ratas“, „Žinau...“, „Telegrafas“, „apversti žodžiai“, „Kas skraido“ (bėgimas, šokinėjimas, ėjimas)“, „Prisimink žodžius“, „Pridėti raidę“ ir kt.

Parodos dizainas knygų kampelyje tema: „Mokykla. Mokykliniai reikmenys“.

Grožinės literatūros skaitymas (sąrašas žemiau)

Socialinis ir komunikacinis tobulėjimas

Siužetiniai vaidmenų žaidimai:

"darželis"

"Parduotuvė. Mokyklinės prekės“

"Biblioteka"

Pramogos: „Susitikimas su darželio absolventais“. (Žiūrėdamas į portfelį, knygas, sąsiuvinius, penalą ir kt.)

Teatralizuota veikla: lėlių spektaklis „Kolobok“, režisieriaus spektaklis „Raudonkepuraitė“ (vaikams)

Situacijų vaidinimas ir aptarimas „Mokyklinė uniforma“, „Man sunku!“, „Pertrauka“, „Pamoka“.

Rankų darbo „Žymė knygai“ (dovanos 4 klasės mokiniams), sąsiuviniai, vadovėliai žaidimui mokyklai, blankai.

Vaikiškų knygų taisymas.

Pokalbis „Žmonės, kuriuos pažįstate ir nepažįstate“, „Saugus elgesys gatvėje“, „Pavojingų daiktų tvarkymo taisyklės“.

Didaktiniai žaidimai „Pavojinga – nepavojinga“, „Kas yra keistas“, „Kas iš šių žmonių yra tavo giminaičiai“, „Sudėk paveikslėlius eilės tvarka“.

Gyvybės saugos situacijos „Nukritau“, „Vienas gatvėje“, „Pagalbos numeriai“.

Meninis ir estetinis vystymasis

Iliustruotų knygų vaikams rinkinys „Knygos kūdikiams“.

Koliažas: „Mano būsimas portfelis“

Vaikų piešinių parodos „Kas patiko mokykloje“ apipavidalinimas?

Piešimas „Paveikslėliai ABC“, „Sudie, darželis“, „Mokykla“, „Puokštė mokytojui“.

Modeliavimas „Raidės“, „Skaičiai“.

Integracinė pamoka (meninė, estetinė, edukacinė) „Aš mokykloje“.

Statyba: „Mano mokykla“ - statybinė medžiaga (pateikus)

Plokštuminis modeliavimas – scenų iš mozaikų sudarymas mokyklos tema.

Fizinis vystymasis

Žaidimai su varžybų elementais: „Kas greičiau pateks per lanką prie vėliavos“, „Kieno komanda įmes daugiau kamuolių į krepšį“, „Kas pirmas pasieks vidurį“

Estafečių žaidimai: „Linksmosios varžybos“, „Estafetės poromis“, „Kliūčių ruožas“, „Kamuolis virš galvos“ ir kt.

Pokalbis: „Kaip prižiūrėti drabužius“, „Maisto kultūra – rimtas dalykas“

Skaitydami „Ya Akim „Neumeyka“, S. Mikhalkov „Aš pats“. N. Litvinova „Stalo įrankių karalystė“.

Pirštų žaidimai smulkiajai motorikai lavinti.

Bendra tėvų ir vaikų veikla

  • Orientacija erdvėje: diagrama - maršrutas „Einu į mokyklą“ (kartu su tėvais);
  • šeimos medžio sudarymas (3 – 5 kartos);
  • sugalvoti ir nupiešti šeimos herbą
  • atrinkti tėvų nuotraukas jų mokslo metais, šeimos nuotraukas vaikų aplankams.

Mokytojų ir šeimų sąveika

Tėvų susirinkimas: „Vaikų pasirengimas mokyklai“

Mokymai „Mano būsimas pirmokas“

Straipsniai ir konsultacijos aplanke tėvams „Ką turi žinoti vaikas, einantis į mokyklą“.

Psichologo konsultacija: „Kokie pasirengimo mokyklai aspektai ypač svarbūs“, „Patarimai tėvams, kurių vaikai ruošiasi į mokyklą“

Skaitykite knygas apie mokyklą namuose su vaikais.

Seminaras tėvams „Pirmosios mokyklos sunkumai: kaip su jais susidoroti? (psichologas)

Atmintinių kūrimas:

„Lovytės lapas būsimų pirmokų tėvams“.

„Išmintingas patarimas“.

Finalinis etapas

Vaikams

Kūrybinių vaikų piešinių paroda „Kas tau patiko mokykloje“.

Mokytojams

Projekto pristatymas: „Mes būsimi moksleiviai“ (atskaita apie nuveiktus darbus)

Diagnostinis piešinys „Mokykla“

Vaikų diagnozė metų pabaigoje.

Tėvams

Sukurkite vaikišką portfelį.

Projektui įgyvendinti panaudoti vadovai ir grožinė literatūra.

1. V. Bardinas „Vaiko ruošimas mokyklai“.

2. T.N. Doronovas „Iš ikimokyklinio ugdymo įstaigos į mokyklą“.

3. T.B. Anisimova „Vaiko paruošimas mokyklai“.

4. Maskvos „Apšvietos“ „mokomoji literatūra“ 1996 m „Vaikai, ruoškitės į mokyklą“.

5. S.V. Chirkovas „Tėvų susirinkimai darželyje“.

6. S. Soloveičikas „Pedagogika kiekvienam“.

7. Ugdymo psichologo žinynas 1, 2014 m.

Grožinė literatūra:

1. N. Nekrasovas „Mokinukas“.

2. L. Tolstojus „Filipokas“.

3. I. Lystsovas „Kaip gimė sąsiuvinis“.

4. A. Barkovas, R. Surianinovas „Iš kur atsirado knyga“.

5. S. Marshak „Vakar ir šiandien“.

6. M.A. Panfilovo „Mokykla“.

7. A. Barto „Pirmokas“

8. L. Tolstojus „Istorijos iš ABC“.

9. B. Zakhoder „Ši knyga serga“.

10. L.Barbas „Kam reikalingas A“.

11. Interneto medžiaga (pažintinė informacija) ir kt.

Iliustracinė ir spausdinta vaizdinė medžiaga:

1. Dalyko paveikslėlių parinkimas „Mokyklinės prekės“.

2. Iliustracinės medžiagos parinkimas tema „Mokykla. Praeitis ir ateitis“.

3. Foto medžiaga tema „Mūsų abiturientai“, „Šeimos albumo kronikos“.

4. Menininkų paveikslai:

5. B. Kustodijevas. Mokykla Maskvos Rusijoje. 1912 m.

6. F. Rešetnikovas. Vėl du. 1951 m.

Vardas: Pamokos santrauka: „Tuoj į mokyklą“
Nominacija: Darželis, Pamokų užrašai, žaidimų užsiėmimai, Parengiamoji grupė 6-7 m

Pareigos: pirmosios kvalifikacinės kategorijos mokytojas
Darbo vieta: MBDOU Nr.190
Vieta: Orenburgo miestas

Pamokų užrašai
Tema: „Tuoj į mokyklą!
bendros raidos grupė 6–7 metų vaikams

Tikslas: Apibendrinkite per metus įgytas žinias.

Užduotys:

Švietimas:

- Sustiprinti skaičiavimą ir skaičių tvarką (iki 20),

- Tobulinti vaikų gebėjimus skirstyti žodžius į skiemenis, rasti garsų vietą žodyje ir kurti frazes.

— Ugdykite savikontrolės ir savigarbos įgūdžius.

Švietimas:

— Ugdykite loginį mąstymą, gebėjimą spręsti paprastas matematines problemas, gebėjimą naršyti popieriaus lape,

- Lavinti smulkiąją rankų motoriką;

— Lavinti foneminę klausą, suvokimą, dėmesį, atmintį, verbalinį ir loginį mąstymą.

Švietimas:

- Ugdykite smalsumą, meilę mokyklai, norą mokytis.

- Ugdykite gebėjimą klausytis draugo atsakymo,

Įranga ir medžiaga: dainelės fonograma: „Mokykloje moko“, stalai - stalai, paprasti pieštukai, languotas lapas pagal vaikų skaičių, raidžių rinkinys - skiemenys, kortelės su skaičių nameliais ir pavyzdžiais kiekvienam vaikui, molbertas, iliustracija: „Rugsėjo 1 d.“, „Kinder“ stiklainiai – staigmena su žodžiais viduje, mėlynos ir raudonos drožlės garso analizei nustatyti, vatmano popierius, klijai, spalvoti delnai, saulės maketas, varpas ar varpas. Ryškių spalvų kaspinas kiekvienam vaikui.

Preliminarus darbas: iliustracijų žiūrėjimas, mįslių uždavimas ir knygų apie mokyklą skaitymas: „Filipok“, „Odnoklassniki“, „Noriu į mokyklą“, mintinai mokantis eilėraštį: „Kas manęs laukia mokykloje“, S/R žaidimas: „Mokykla“, sėdimo žaidimo žodžių mokymasis : „Saulė“, įvairiaspalvių delnų gaminimas saulei (apbrauktas, iškirptas), taip pat saulės maketas.

Vaikų užsiėmimų rūšys:

  • Žaidimas.
  • Komunikabilus.
  • Kognityvinis.
  • Produktyvus.
  • Variklis.
  • Muzikiškai – meniškai.

Planuojami rezultatai:

  • vaikų gebėjimas veikti savarankiškai ir imtis iniciatyvos;
  • vaikų gebėjimas laikytis socialinių elgesio normų ir taisyklių įvairiose veiklose.
  • mokinių loginio mąstymo ugdymas;
  • mokinių gebėjimas spręsti intelekto problemas;
  • žodyno plėtimas ir aktyvinimas.

Vaikų veiklos vertinimo kriterijai:

  1. Aktyvus dalyvavimas edukacinėje veikloje.
  2. Savarankiškumas atliekant pavestas užduotis.
  3. Bendravimas su bendraamžiais ir suaugusiais.
  4. Valingų pastangų pasireiškimas.
  5. Gebėjimas vertinti savo veiksmus ir motyvuoti bendraamžių veiklą.

Planuoti

  1. Įžanginė dalis:

Vaikų susitikimas su muzika "Jie moko mokykloje"

Motyvacijos ugdymo veiklai kūrimas.

  1. Pagrindinė dalis:

1 matematikos pamoka:

D/i: „Surask savo vietą“;

Užduotis Nr.1 ​​„Skaičiai namai“;

Užduotis Nr.2 Grafinis diktantas: „Nupiešk figūrą“;

Keisti: Mažo judrumo žaidimas „Saulė“.

2 pamoka apie kalbos vystymąsi:

Užduotis Nr. 1 D/i: „Kinder siurprizas“

Užduotis Nr. 2 D/i: „Koks žodis yra paslėptas ir nereikalingas?

3 užduotis „Sugalvok frazę“

3 pamoka pagal paraišką:

Užduotis Nr. 1 „Draugystės saulė“

Paskutinė dalis:

Vaikų veiklos vertinimas

Atliekame dainos ištrauką: "darželis"

Pamoka 30 min.

Pamokos eiga:

Skamba muzikos daina: – Jie moko mokykloje.

Pedagogas: Koks įvykis pavaizduotas paveikslėlyje? Vaikinai, ką, jūsų nuomone, visa tai reiškia?

Pedagogas: Netrukus eisite į mokyklą, o pirmasis skambutis jums nuskambės rugsėjo 1 d. Ar norėtumėte praleisti vieną dieną mokykloje?

Vaikai: Taip!

Pedagogas: Vaikinai, kur jūs ateinate mokytis? Kur prasideda mokykla?

Vaikai: Iš klasės.

Pedagogas: Užmerkite akis ir įsivaizduokite, kad esame klasėje, priešais mus yra stalai, o ant stalų – skaičiai.

(skamba varpas...)

Turime užimti savo vietas. Tačiau tam reikia atlikti užduotį.

D/i: „Surask savo vietą“

Kiekvienam iš jūsų duodu po kortelę, kurioje paslėptas jūsų vietos prie stalo numeris. Kas teisingai „perskaitys“ šį įrašą, užims jo vietą.

Prašome „perskaityti, išspręsti“ savo kortelę – pavyzdžiui, 1+2=Nr.3,

1+1=№2, 2+2=№4, 1+0=№0, (nuo 1 iki 20)

Pedagogas: Puikiai padirbėjai, gerai padirbėjai. Kaip suprantate, kokia bus pirmoji pamoka?

Vaikai: Matematika.

Pedagogas: Sėdėkite teisingai, nugara tiesi, rankos priešais save.

Pirma užduotis: „Namų skaičius“

Aš duodu tau korteles. Laukeliuose turite įvesti skaičius, iš kurių galite padaryti nurodytą numerį. Kiekvienas turės savo kortelę.

Auklėtojas

(Vaikinai patikrina ir pataiso.)

Pedagogas: Puiku, jūs atlikote šią užduotį.

Kita užduotis.

Tai grafinis diktantas: „ Nupiešk figūrą“. Ant stalo krašto guli languotas popieriaus lapas ir pieštukas. Pagal mano diktantą turite nupiešti figūrą. Būkite atsargūs, daugiau neklauskite, pakartosiu 2 kartus.

Pradėkite: padėkite tašką, nuo jo 1 langelis į dešinę, 1 žemyn, 1 į dešinę, 1 žemyn, 1 į dešinę, 1 žemyn, 5 langeliai į kairę, 1 langelis aukštyn, 1 į dešinę, 1 aukštyn , 1 į dešinę, 1 į viršų, 1 į dešinę.

Pedagogas: Baigėme. Kokią figūrą gavote?

Vaikai: Kopėčios.

(keli vaikai rodo savo darbelius – kopėčias)

Pedagogas: Pasirašykite patys. Darbus atsiims klasės palydovai. Prieš pietus juos patikrinsime.

Pedagogas: Kas yra mokykloje tarp kiekvienos pamokos?

Vaikai: Keiskite atsipalaiduoti.

Atspėk mįslę:

Zhenya L.: Kažkas ryte lėtai pripučia geltoną balioną, o išleidus jį iš rankų staiga aplinkui pasidarys šviesu.

Vaikai: Saulė

Auklėtojas: Siūlau žaisti žaidimą: "Saulė"

Atėjo raudonas rytas

Saulė pakilo skaidriai.

Spinduliai pradėjo šviesti

Pradžiuginkite mažus vaikus.

Atkeliavo debesys

Spinduliai paslėpti!

(už paskutinius žodžius vaikai pradeda sukti juostelę - spindulį)

(skamba varpas)

Pedagogas: Tai reiškia, kad prasideda kita pamoka. Kalbos raida.

(lėkštėje yra malonesnių staigmenų)

D/i: „Kinder – staigmena“

Kiekvienas iš jūsų pasiims kinderį, kurio viduje yra žodis, kurį reikia perskaityti sau, tada spalvotais dangteliais ant stalo išdėlioti žodžių skambesius.

Pedagogas: Visi atliko užduotį. Kitas

D/žaidimas: „Kuris žodis yra paslėptas ir nereikalingas?

Auklėtojas: Kaip manai, kodėl ant lentelių yra skiemenų?

Vaikai: Iš jų reikia daryti žodžius. Norėdami tai padaryti, suskirstysime į pogrupius, kiekvienas pogrupis turi savo žodį, kurį reikia sudaryti.

(vaikai sugalvoja žodžius)

(SHKO – LA, TET – RA –D, DOS – KA KA – RAN – DASH, KUK-LA)

Pedagogas: Kiek skiemenų yra žodyje - SHKO-LA? (plokime su vaikais)

Vaikai: 2,

Pedagogas: Gerai padaryta. Žodžiu TET-RA-D?

Vaikai: 3

(ir taip iki galo...)

Pedagogas: Kiekvienam pogrupiui sugalvokite savo frazę su paskelbtu žodžiu.

(Klausiu po vieną vaiką iš pogrupio)

Vaikai: Raudonas pieštukas yra frazė ir pan.

Pedagogas: Gerai, gerai padaryta.

(skamba skambutis iš klasės.)

Pedagogas: Kaip manote, kokia bus kita pamoka?

(Rodau į stalus, ant kurių išdėlioti klijai ir spalvoti delnai – išdėlioja budintys)

Vaikai: Taikymas.

Pedagogas: Mes jau paruošėme jums: "Draugystės saulė" Ką mums beliko pabaigti?

Vaikai: Klijuokite mūsų delnus.

Pedagogas: Teisingai. Pradėti dirbti.

(priklijavo delną prie vatmano popieriaus, atsisėskite į savo vietas)

(skamba varpas)

Pedagogas: Gerai padaryta . Pamoka atėjo į pabaigą.

IR mūsų kelionė į mokyklą baigėsi.

(užmerkite akis)

Pedagogas: Vėl atsidūrėme darželyje.

Man patiko, kaip šiandien dirbai.

Mokykloje vaikai gauna pažymius. kas tau patiko?

Ir pabaigai dainuosime ištrauką iš dainos: "Darželis".

Ačiū už dėmesį.



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!