Šauni pamoka artėjančios vasaros tema. Klasės valandėlė tema: „Saugi vasara“

GBOU MOKYKLA Nr. 1883 MASKVA

MOKYTOJA: VERA ANATOLYEVNA STREBKOVA

PAMOKA-ŽAIDIMAS

MŪSŲ VASARA
(3 klasė)

Tikslai: apibendrinti vaikų vasaros atostogas, plėsti vaikų žinias apie keliavimo formas, žaismingai kartoti nagrinėjamą medžiagą; ugdyti meilę mokyklai, pagarbą kitiems ir ugdyti teigiamą mokymosi motyvaciją.

Pamokos eiga:

Ant lentos yra mokyklos ir takelio paveikslas. Viršuje yra užrašas „Mūsų VASARA!

Mokytojas. Mieli vaikinai! Taigi vasara praskriejo. Ir vėl esate savo klasėje. Ir kaip aš noriu vėl bėgti pajūriu, plaukti švaria upe pas močiutę kaime, klaidžioti po miško pieveles su mama ir tėčiu. Vasara yra nuostabus metų laikas! Argi ne tiesa? Ir šiandien mes vėl jį prisiminsime, keliaudami į „Mūsų vasaros“ šalį. O kad keliavimas būtų įdomesnis, su mumis lauksime įdomių užduočių ir senų pažįstamų herojų. Taigi - eime!

1. Žaidimas „Gerai – blogai“.

- Vaikinai, kas yra šie žodžiai „geras ir blogas“? (Tai antonimai.)

Teisingai! Tada tęskite:

Vasara gera...(nes vasarą šilta, šviečia švelni saulė, daug gėlių, galima maudytis ir pan.).

Vasara bloga...(nes vasarą labai karšta, pasiilgome mokyklos ir pan.).

Vaikų atsakymai (vaikų piešiniai)

Galite pasiūlyti įvairius žodžių variantus: jūra, miškas, mokykla, draugai ir kt.

2. Žaidimas „Žodžiai-draugai“.

– Pasakyk man, prašau, kaip galėčiau tave vadinti kitaip? (Vaikinai, vaikinai, berniukai ir mergaitės.)

- Kokie tai žodžiai? (Tai yra sinonimai.)

Raskime žodžių, kurie derėtų su žodžiu „kelionė“. (Žygis, pasivaikščiojimas, ekskursija,...)

Ir bet kuri kelionė yra susijusi su keliu. Raginkite žodžius-draugai šiam žodžiui. (Kelias, maršrutas, kelias, ...)

Galimi žodžių variantai: džiaugsmas, laimė, linksmybės, atsipalaidavimas, svajonė...

3. Fotoekskursija.

– Vaikinai, kokiu transportu galite keliauti? (Lėktuvu, traukiniu, laivu, automobiliu, dviračiu ir kt.)

Prisiminkime ir pažiūrėkime, kuo keliavote.

Prie lentos pridedamos mokinių nuotraukos, kur jie atostogavo, kuo važinėjo, ką įdomaus pamatė, su kuo susipažino.

Vaikų atsakymai. (kelionių istorijos)

4. Kelionė tęsiasi. Sušilti.

Einame taku

Ir mes rinksime gėles.

Ir virš mūsų yra debesys,

Netoliese yra švari upė.

Plyname, kaip grybai,

Staiga žodžiai guli ant iškilimų.

Nepraeik pro šalį, drauge,

Raskite jiems rimą!

(Gėlė yra kandis, drugelis yra mylimasis, upė yra širdis, pieva yra krantas.)

– Vaikinai, kas bandys sukurti eilėraštį šiais žodžiais?

Vaikai siūlo variantus.

Pievoje auga gėlė,

Virš jo skrieja kandis.

Upė spindi saulėje,

Kaip džiaugsmingai plaka mano širdis.

Virš gėlės yra drugelis -

Kokia simpatija!

Nuėjome į krantą

Žaisk su manimi, bičiuli!

5. Telegramos.

Vasarą kai kurie vaikai ne tik atsipalaidavo. Jie nepamiršo ir knygų. Pakelkite rankas, kas skaito per šventes.

Puiku, tada galėsite lengvai sužinoti, kuris iš pasakų veikėjų parašė jums telegramas:

1) „Skrendu oro balionu. Matau tavo mokyklą. Pagalba, aš krentu. Kažkas šovė kamuolį“. (Mikė Pūkuotukas.)

2) „Ateisiu pas tave ir parnešiu iš mamos pyragėlių, jei nesutiksiu pilko vilko“. (Raudonkepuraitė.)

3) „Kodėl tu turi tokias dideles ausis? (Pilkas vilkas.)

4) „Radau raktą, bet negaliu atidaryti jūsų klasės“. (Pinokis.)

5) „O, ryškūs mano akių spinduliai! Sveikiname su mokslo metų pradžia!“ (Senis Hottabychas.)

6. Smagus skaičiavimas.

Kas greičiau suskaičiuos paveikslėlyje pavaizduotas gėles? (miško kirtimo nuotrauka)

Kas gali greičiau suskaičiuoti žuvis jūroje (jūros būtybių nuotrauka)

Suskaičiuok ir įvardink miško gyventojus, dykumos gyvūnus...)

7. Kūno kultūros minutė.

Jūs, vaikinai, per ilgai sėdėjote

Kartu atsistojome sportuoti.

Rankos paglostė

Jie trypė kojomis,

Suko, šoko,

Jie linktelėjo galvomis.

Pasuko į kairę, į dešinę

Ir atsisėdo...

Jie atsistojo labai sklandžiai, tyliai,

Ištiesė ranką

Ir vėl grįžome į pamoką.

8. Žaiskime – atspėk!

Ką jūs, vaikinai, žinote?

Ar yra mįslių apie mano eilėraščius?

Kur yra sprendimas, ten yra ir pabaiga.

Kas gali man pasakyti - gerai padaryta!

Vaikščiojo po kiemą su svarba

Krokodilas aštriu snapu,

Visą dieną purčiau galvą,

Jis kažką garsiai sumurmėjo.

Tik tai buvo tiesa

Ne krokodilas

Ir kalakutai yra jūsų geriausias draugas.

Atspėk, kas?.. (Turkija!)

Taip! Turkija! Atvirai pasakius, broliai,

Sunku buvo atspėti!

Kalakutui nutiko stebuklas -

Jis virto kupranugariu!

Jis pradėjo loti ir urzgti.

Vis dėlto esu sutrikęs

Ar jis kupranugaris, ar... Kas?.. (Šuo!)

Šuo nevadinamas Šavka,

Ir ji nemiega po suolu,

Ir ji žiūri pro langą

Ir miau... kaip kas?.. (Katė!)

Teisingai! Teisingai! Jūs atspėjote

Atrodo, jie kažkur ją matė!

Dabar eikime su tavimi

Eime į mišką grybauti.

Pažiūrėkite, vaikinai:

Čia yra voveraičių, yra medaus grybų,

Na, tai yra proskyne,

Nuodingas... kas?.. (Rupūžės!)

Ką? Rupūžės? Tikrai?

Bet rupūžės norėjo

Tapk sveikais grybais

Ir jie patys atėjo į virtuvę.

Ir jie pasakė: „Kaip norite,

Nesvarbu, ar kepate, ar verdate,

Mes mylime virėjus!

Mes nekenčiame... kieno?.. (Gydytojai!)

Tai, ką tau sakiau, yra paslaptis.

Atsitiktinai atspėjai,

Tai buvo didelė paslaptis

Bet nuo tavęs nėra paslapčių!

9. Užbaikite patarlę.

Mūsų kelionė eina į pabaigą. Bet kas tai mūsų kelyje?

Vėl yra debesis, o ant jo yra pusė patarlės, kurią bandote prisiminti.

Kantrybės ir darbo... viskas šlifuosi.

Be vargo... net žuvies iš tvenkinio neištrauksi.

Mokymasis yra šviesa, bet mokymosi trūkumas yra tamsa.

Mokymo šaknis karti, bet vaisius... saldus.

– Apie kokią šaknį mes kalbame?

– Iš kur vaikai semiasi žinių?

– Kaip galėtume pavadinti savo mokyklą kitaip? (Mokslo šventykla, mokykla, antrieji namai...)

– Ar myli savo mokyklą?

– Ką dar turėtumėte mylėti ir gerbti?

10. Šventės rezultatas.

Mieli vaikinai! Jūsų nuostabios šventės jau už nugaros, tačiau mūsų gimnazija džiaugėsi galėdama vėl jus pasveikinti. Taigi mokykitės ir tapkite protingesni ir išmintingesni! Ir tavo tėvai ir aš tau padėsime tai padaryti!

Iš mokinių piešinių darome koliažą „Mūsų vasara“


Pamokos apie vasarą vyksta prieš vasaros atostogas arba joms pasibaigus. Prieš prasidedant atostogoms su mokiniais svarbu pasikalbėti apie saugų elgesį vandenyje, keliuose, miške. Vėliau aptarkite, kaip sekėsi ir kas mokinių laukia naujais mokslo metais.

Klasės valandos tema „Vasara“ tikslai ir uždaviniai

  • Ugdyti saugaus elgesio įgūdžius moksleiviams viešose vietose, transporte, atostogaujant.
  • Ugdykite intelektą, pastabumą ir atsargumą.
  • Padėkite moksleiviams prisitaikyti prie perėjimo iš vasaros atostogų į kasdienį mokyklinį gyvenimą ir atvirkščiai.
  • Sukurkite šventinę atmosferą.

Kokias temas pasirinkti klasės valandai apie vasarą?

  • Laba vasara!
  • Štai kas yra mūsų vasara!
  • Saugi vasara.
  • Atėjo vasara.
  • Vasara praskriejo kaip kometa.
  • Pasiilgę vasaros.

Literatūrinis ir muzikinis klasės valandos komponentas

Jei klasės valanda skirta atšvęsti vasarą, neapsieisite be tinkamos muzikos ir poezijos. Žinoma, pagrindiniai šio renginio veikėjai turėtų būti studentai.

Muzikinis turinys:

  • Vasaros atostogos (atlieka VIA „Jolly Fellows“);
  • Daina apie vasarą („Štai kokia mūsų vasara...“);
  • Vasara šoka;
  • Atėjo vasara;
  • Vasaros diena (Sergėjaus Prokofjevas).

Literatūrinis turinys:

  • A.A. Fet „Virš karštų laukų bręsta rugiai“;
  • A.K. Tolstojaus „Krymo eskizai“ (ištraukos apie gamtos aprašymą vasarą);
  • A. Blokas „Vasaros vakaras“;
  • I.A. Buninas „Ant tvenkinio“;
  • F.I. Tyutchev „Nenoromis ir nedrąsiai“;
  • A.N. Mike'as "Vasaros lietus"

Taip pat verta įminti mįsles apie vasarą, o moksleiviams leisti susirasti ir paruošti patarles ir priežodžius.

Klasės pamokai apie saugią vasarą būtina paruošti plakatus „Ugnis gamtoje“, „Atsargiai: erkės!“, „Elgesio ant vandens taisyklės“, „Kelių taisyklės“.

Kokia forma turėtume vesti klasės valandėlę apie vasarą?

Pokalbį apie saugias vasaros atostogas geriausia atlikti žodinio žurnalo forma. Kiekvienas tokio žurnalo puslapis – naujas renginio etapas. Tai gali būti teorinė dalis, žaidimai, skirti išmokti saugos taisyklių, arba viktorina.

Vasaros pamokoms mokiniai gali leisti savo laikraštį, kuriame yra savo straipsnių, piešinių ir mįslių.

Klasės valanda, kuri vyksta po vasaros atostogų, gali būti atliekama pristatymo forma, kurioje moksleiviai pristato savo darbus tema „Kaip aš praleidau atostogas“: tai gali būti pasakojimai, piešiniai, multimedijos pristatymai.

Klasės pamokos pradinukams „Vasara paslaptyse“ kūrimas

Tikslas: apibendrinti vaikų idėjas apie vasarą, plėsti žinias apie vaistinius augalus; lavinti dėmesį, mąstymą, vaizduotę.

Įranga: mokytojas kiekvienam mokiniui turi lentelių atspaudus su vaistinių augalų pavadinimais; Mokiniai turi languotą sąsiuvinį ir rašiklį.

Mokytojas. Šiandien kalbėsime apie artėjančią vasarą – visų moksleivių mėgstamiausią metų laiką! Mūsų pokalbis bus suskirstytas į mįslių šia tema grandinę ir jiems skirtas užduotis.

Kas yra vasara?Į šį klausimą vienareikšmiškai atsakyti sunku. Kiekvienas žmogus, išgirdęs šį žodį, turi savo asociacijas. Žaiskime žaidimą „Asociacijos“, kad geriau įsivaizduotume vasaros vaizdą.

Vaikai sparčiu žingsniu paeiliui įvardija asociacijas, kurios jiems kyla išgirdus žodį „vasara“. Pavyzdžiui: saulė, atostogos, paplūdimys, laisvė, žygis, močiutė, stovykla, uogos, arbūzas, namelis, jūra...

Prisiminkime keletą vasarai būdingų gamtos ypatybių. Įminę mįslę, greitai (geriausia naudojant kokį nors simbolį) nubraižykite atsakymą, kad, žiūrėdami į brėžinius, galėtumėte atkurti atsakymo žodžius.

Aš visada parkritu ryte -

Ne lietaus lašas, ne žvaigždė -

Ir aš kibirkščiuoju varnalėšuose

Pakraščiuose ir pievose. (Rasa)

Džemperis ir džemperis

Saulė davė.

Džemperis ir džemperis

Šok-šok, šokini-šok

Nuo sienos iki lubų

Nuo lubų lange. (Saulėtas zuikis)

Virš miškų, virš upės

Septynių spalvų tiltas lanku.

Jei galėčiau stovėti ant tilto,

Aš galėčiau pasiekti žvaigždes savo ranka! (Vaivorykštė)

Susiraukia, susiraukia,

kris į ašaras -

Nieko neliks. (Debesis)

Kas visą naktį daužosi ant stogo

Taip jis beldžiasi

Ir jis murma ir dainuoja,

Užmigdo tave? (Lietus)

Buvo aukso grūdelis -

Tapo žalia rodykle.

Švietė vasaros saulė

Ir strėlė buvo paauksuota. (Ausis)

Ant piliakalnio, proskynoje

Sėdi višta su auskarais.

Kas praeis pro šalį -

Jis kiekvienam duoda po dėžutę. (uogos)

Mažas ir stambus

Nusprendė pažiūrėti į mus

Ryte pakeltas po eglėmis

Lapas su įstrigusiais spygliais. (Grybas)

Mokytojas, pasinaudodamas mokinių sąsiuviniuose nupieštais piešiniais, paprašo užsirašyti spėjamus žodžius. Apžiūra.

Kodėl moksleiviai mėgsta vasarą? Pirmiausia už tai, kad puola... Turbūt jau atspėjote:

Baigėsi mokslo metai,

Visi rūpesčiai jau už nugaros.

Vasara! Žaidimai, miškas, žvejyba,

Nuotykiai laukia! (Šventės)

Tai reiškia, kad jūsų laukia įvairūs sportiniai ir intelektualūs žaidimai, žygiai, žvejyba, kelionės pas gimines, atostogos jūroje ar sveikatingumo stovykloje, daug staigmenų ir nuotykių! Atspėk mįsles.

Tu atsitrenksi į sieną ir aš atšoksiu,

Jei numesi ant žemės, aš pašoksiu.

Aš skrendu iš delno į delną,

Nenoriu ramiai gulėti. (Kamuolis)

Vaikinai mane palenks -

Ir lietus kris ant lovų. (Laistymo skardinė)

Vaikščioja vandeniu, laikosi ant sparnų,

Nuplaukite vandeniu. (Valtis)

Aš nesėdžiu ant žirgo,

Ir turistui ant nugaros. (Kuprinė)

Jie turi dantis, bet nekanda. (grėblys)

Ir taigoje, ir vandenyne

Jis ras bet kokį būdą,

Telpa į kišenę

Ir jis mus veda kartu. (Kompasas)

Pasilenkė virš upės -

Jų susitarimas yra toks:

Upė iškeis į ją

Ešerys ant slieko. (Meškere)

Ant lentos kvadratų

Karaliai sugriovė pulkus.

Ne pulko mūšiams

Jokių šovinių, jokių durtuvų. (Šachmatai)

Pastaba. Pakeliui mokytojas ant lentos užrašo bjaurius dalykus.

Dabar pabandykite suskirstyti atsakymus į keturias grupes.

Savarankiškas darbas sąsiuviniuose.

Apžiūra.

Atsakymas. 1. Kamuolys, šachmatai – žaidimai. 2. Laistytuvas, grėblys – sodo įrankiai. 3. Valtis, meškerė - žvejybos įranga. 4. Kuprinė, kompasas – kelionių įranga.

Štai dar viena mįslė:

Herojus stovi turtingas,

Gydo visus vaikinus:

Vanya - braškės,

Tanya - su kaulais,

Mašenka yra kaip riešutas,

Petya - russula. (Miškas)

Miškas yra puiki vieta atsipalaiduoti. Jis vilioja grybavimo ir uogavimo mėgėjus, žygių mėgėjus, žvejus, medžiotojus, kurie tiesiog nori paklaidžioti jo proskynomis pasigrožėti gėlėmis ir pasiklausyti paukščių čiulbėjimo. Miškas mus pasitinka neįprasta tyla, grynu oru, persmelktu kvapnių žolelių, tokių naudingų mūsų organizmui...

Žaiskime žaidimą „Miško piešimas“. Tai susideda iš to, kad kiekvienas iš jūsų eis prie lentos ir kreida nupieš tik vieną miškui būdingą gyvosios ar negyvosios gamtos objektą. Dėl to turėtume gauti didelį paveikslą pavadinimu „Miške“. Užuominos leidžiamos. Elementai gali būti kartojami. Pabandykite išnaudoti visą savo vaizduotę!

Žaidimo metu dalyviai komentuoja savo piešinius.

Apibendrinant, išryškinami originaliausi daiktai.

Jūsų atsakymų laukia šios mįslės:

Baltas krepšelis,

Auksinis dugnas.

Jame yra rasos lašelis

Ir saulė spindi. (ramunėlių)

Baltieji žirniai

Ant žalios kojos. (Slėnio lelija)

Į sodą neįleidžiama -

Dėl to ir dega. (dilgėlės)

Laikoma ant stiprių stiebų

Šimtas vaisių yra šiurkštūs ir atkaklūs. (varnalėša)

Plonas stiebas prie tako,

Jo gale yra auskarai.

Žemėje yra lapai -

Maži sprogimai.

Jis mums kaip geras draugas

Gydo kojų ir rankų žaizdas. (gyslotis)

Suteikite šiai spėjimų grupei bendrą pavadinimą. (Vaistiniai augalai).

Senovėje vaistinio augalo galia žmonėms atrodė dėl žinių stokos medicinos, magijos, raganavimo srityje. Jie tikėjo, kad yra žolelių, kurios gali ne tik išgydyti žmogų, bet ir nurodyti, kur paslėptas lobis, atimti atmintį, užkerėti mylimą žmogų. Laikui bėgant mokslas sugebėjo paaiškinti, kokią naudą duoda tas ar kitas augalas, nuo kokių ligų padeda, o fantastiškos istorijos apie jų raganiškas galias amžiams liko praeityje. Mokslininkų dėka žinome, kad, pavyzdžiui, ramunėlės padeda nuo uždegimų: jos antpilu išplaunamos pūlingos žaizdos, o skaudant gerklei – gargaliuojama. Slėnio lelija – vaistas nuo sergančios širdies. Dilgėlė malšina kraujavimą. Varnalėša padeda plaukams tapti tankiais ir gražiais. Gyslotis stabdo kraujavimą, padeda nuo mėlynių, pūlinių ir vabzdžių įkandimų.

Vasara – vaistinių augalų rinkimo metas. Šios akimirkos tikrai nepraleis kaime gyvenančios jūsų močiutės. Ir jūs taip pat galite jiems padėti. Tik atminkite, kad renkant vaistažoles visada reikėtų kai kurias jų palikti nepaliestas, kad šie vertingi augalai būtų išsaugoti ateičiai.

Dabar lentelės rodyklių kryptimi iššifruokite dar kelis vaistinių augalų pavadinimus.

Vaikai gauna lentelių atspaudus.

Atsakymas. 1. VALERIJONAS. Pašalina nervinį susijaudinimą, skatina geresnį virškinimą. 2. Jonažolė. Vartojamas gydant virškinamojo trakto ligas, padidėjusį dirglumą, nemigą. 3. Motinos žolė. Raminamoji, „širdies“ žolė. 4. KILMĖ. Ramina nervų sistemą, didina apetitą.

Kokius dar vaistinius augalus žinote?

Pabaigai kviečiu patiems sugalvoti mįslę apie vasarą.

Savarankiškas darbas, mįslės rašymas į sąsiuvinį. Patikrinimas, diskusija.

Klasė baigėsi. Tęskite frazę: „Šiandien sužinojau...“

Mokiniams saugaus elgesio įgūdžių formavimas vasaros atostogų metu.


– prisidėti prie žinių ir įgūdžių, kaip apsaugoti gyvybę ir sveikatą pavojingose ​​situacijose, formavimo.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Klasės valanda

„Saugi vasara“

Tikslas:

Mokiniams saugaus elgesio įgūdžių formavimas vasaros atostogų metu.

Užduotys:

– atnaujinti būtinybę laikytis saugaus elgesio gatvėse ir keliuose, miške ir vandenyje taisyklių;
– prisidėti prie žinių ir įgūdžių, kaip apsaugoti gyvybę ir sveikatą pavojingose ​​situacijose, formavimo.

Renginio eiga:

I. Mokytojo įžanginė kalba.

Atėjo laikas vasaros atostogoms, kai didžiąją laiko dalį praleidžiate lauke, tarp bendraamžių. Kaip padaryti, kad vasaros atostogos, šis laimingiausias laikas kiekvieno moksleivio gyvenime, būtų tikrai saugios?

Apie tai šiandien yra mūsų klasės valandėlė, kurią siūlau vesti žodinio žurnalo forma.

II. Darbas grupėse.

Mokiniai suskirstyti į grupes po 3-4 žmones. Kiekviena grupė gauna savo žodinio žurnalo „puslapį“.

Darbo su gauta informacija tvarka:

Išstudijuokite pateiktą informaciją.

1 puslapis

Gaisras gamtoje.

Kai viskas aplinkui dega, baisu. Dar baisiau, kai gaisras kyla miške, stepėje, apimantis didžiulius plotus.
Neužgesintas ugnis arba degantis degtukas, užmestas ant sausos žolės ar lapų, gali sukelti gaisrą.
Siekiant išvengti gaisrų natūralioje aplinkoje, draudžiama:

Mesti į mišką degančius degtukus, nuorūkas, rūkstančius skudurus.

Kurkite ugnį tankiuose krūmuose.

Deginti sausą žolę miško proskynose, soduose, laukuose, po medžiais.

Uždekite nendrės.

Kurkite laužą vėjuotu oru ir palikite jį be priežiūros.

Išėję iš stovyklavietės, palikite laužą degančią.

Reikia išeiti į kelią, plačią proskyną, miško pakraštį ar tvenkinį. Jei kas nors trukdo pabėgti nuo ugnies, įeikite į vandens telkinį arba prisiglauskite atviroje proskynoje, prisidenkite šlapiais drabužiais.

Būtinai praneškite gelbėtojams apie gaisro vietą.

2 puslapis

Erkės

Daugelis žmonių mėgsta atsipalaiduoti miške. Deja, toks pasivaikščiojimas gali sukelti nemalonių pasekmių.
Erkės yra ypač pavojingos. Jie gali užkrėsti žmones infekcinėmis ligomis, iš kurių viena pavojingiausiųerkinio encefalito.
Liga pasižymi staigiu temperatūros pakilimu iki 39–40 laipsnių, stipriu galvos skausmu, vėmimu. Vystosi neurologiniai sutrikimai ir viršutinių galūnių paralyžius. Labai svarbu žinoti, kad per pirmąsias 2–3 valandas nuo kraujo siurbimo pradžios erkės nespėja įvesti viruso dozės, pakankamos ligai išsivystyti. Kreipkitės į savo gydytoją.

Siekiant išvengti susirgimo erkiniu encefalitu, rekomenduojama:

1. Įeidami į žaliąją zoną, vilkėkite tvirtai prie kūno prigludusius drabužius, striukes susegtas į kelnes, kelnes į aulinius batus, rankovės ir apykaklės turi būti užsegtos.

2. Norint aptikti erkes, kas 2 valandas atlikti savityrą ir abipusį atvirų kūno dalių bei drabužių paviršiaus apžiūrą.

3. Karštu oru, kai nėra galimybės vilkėti aptemptų drabužių, prieš eidami į žaliąją zoną naudokite vabzdžius atbaidančiais tepalais ir losjonais.

4.Jei erkės įsisiurbė, nedelsdami kreipkitės į artimiausią medicinos įstaigą.

Nepriklausomai šalinti erkę suaugusieji leidžia, jei nėra galimybės nuvykti į gydymo įstaigą.

Tokiu atveju reikia laikytis šių taisyklių:

1. Prieš išimant erkę, ją reikia suvilgyti augaliniu aliejumi arba žibalu.

2.Pirštais nuimkite prisegtą erkę ir uždėkite siūlą ant galvos dalies šalia odos paviršiaus. Švelniai siūbuojant, nedarant staigių judesių, erkė pašalinama kartu su probosciu abiem siūlo galais.

4. Jei proboscis lieka žmogaus kūne, jis pašalinamas perdegusia adata ar smeigtuku.

5. Įkandimo vietą apdorokite jodu.

6.Po to eikite į gydymo įstaigą.

3 puslapis

Vandens sauga

Kaip žinia, maudynės ne tik teikia malonumą, bet ir yra gera kūno grūdinimo priemonė. Tačiau reikia atsiminti, kad aplaidumas, neapdairumas ir besaikis išdaigos ant vandens dažnai priveda prie nelaimių. Tūkstančiai žmonių kasmet miršta dėl prastos saugos praktikos vandens telkiniuose.

Būtina atsiminti saugaus elgesio ant vandens taisykles:

Maudytis ir degintis geriau įrengtame paplūdimyje;

jei nemokate plaukti, neturėtumėte eiti į vandenį aukščiau juosmens;

išbuvimas vandenyje ne ilgiau kaip 15–20 minučių gali sukelti traukulius;

negalima nardyti nuo tiltų, prieplaukų net tose vietose, kur nardėte praėjusią vasarą, nes per metus vandens lygis galėjo nukristi arba kažkas buvo įmestas į vandenį;

šokinėti nuo kranto nepažįstamose vietose griežtai draudžiama;

negalima plaukti už plūdurų, nes jie riboja vietą su patikrintu dugnu - ten nėra sūkurinių vonių;

negalite nuplaukti toli, nes galite nesuskaičiuoti jėgų grįžti į krantą;

pavojinga nardyti po vieną, griebti už kojų, gąsdinti, stumti į vandenį ir vesti į gelmę nemokančius plaukti;

Maudytis vandenyje žemiau +17–19 pavojinga 0 C;

neturėtumėte plaukti per audrą;

Jūs neturėtumėte maudytis naktį.

4 psl

Kelių eismo įstatymai.

Kelių eismo taisyklės galioja ne tik transporto priemonių vairuotojams, bet ir pėstiesiems.

1. Prieš išeidami į kelią, sustokite ir pasakykite sau: „Būkite atsargūs!

2. Niekada neišbėkite į kelią prieš artėjantį automobilį: vairuotojas negali iš karto sustabdyti automobilio.

3. Prieš įvažiuodami į važiuojamąją dalį įsitikinkite, kad iš kairės, dešinės ir už nugaros nėra artėjančio eismo, jei tai sankryža.

4. Išlipdami iš autobuso, troleibuso ar tramvajaus, neikite aplink jį nei priekyje, nei iš paskos – palaukite, kol nuvažiuos. Susiraskite pėsčiųjų perėją, o jei šalia jos nėra, apsidairykite ir, jei nėra automobilių, pereikite per kelią.

5. Neikite į gatves ir kelius su riedučiais, dviračiais, paspirtukais ar rogutėmis.

6. Nežaiskite kamuoliu ar kitų žaidimų šalia važiuojamosios dalies. Žaidimams yra kiemas, žaidimų aikštelė ar stadionas.

7. Kelią kirskite tik skersai, o ne įstrižai, kitaip jame užtruksite ilgiau ir galite nukentėti nuo automobilio.

8. Niekada neskubėkite, žinokite, kad negalite bėgti keliu.

9. Kai išeinate į kelią su kitais vaikais, nekalbėkite, susikaupkite ir pasakykite sau bei vaikams: „Būkite atsargūs“.

5 psl

Eismo taisyklės dviratininkams

Dviratis yra transporto priemonė.
Važiuoti dviračiu keliais leidžiama nuo 14 metų.

Dviračio priekyje turi būti veikiantys stabdžiai, vairas ir garso signalas, priekyje – baltas atšvaitas ir žibintuvėlis arba žibintas (važiuojant tamsiu paros metu ir blogo matomumo sąlygomis), gale – raudonas atšvaitas arba žibintuvėlis, po atšvaitą kiekvienoje pusėje.

Judėjimas

Dviračiai turi važiuoti dviračių taku, o jei jo nėra, dešinėje važiuojamosios dalies juosta vienoje eilėje kuo toliau į dešinę. Važiuoti kelio šalimi leidžiama, jei tai netrukdo pėstiesiems. Dviračiais (kaip ir bet kokiomis kitomis transporto priemonėmis) važiuoti šaligatviuose draudžiama.

Dviračių vairuotojams draudžiama:

važiuoti nelaikant vairo bent viena ranka;

judėti keliu, jei šalia yra dviračių takas;

naktį važiuokite keliu be priekinės baltos šviesos.

Dviračius ar dviračius vilkti draudžiama.

6 psl

Teisė

Kiekvienam vaikui reikia šeimos. Visų pirma, tai mama ir tėtis – tėvai. Tėvai turi auklėti savo vaikus. Tai artimiausi giminaičiai. Jūsų tėvai yra atsakingi už savo vaikus.

Ką žinote apie įstatymą tėvams „Dėl nepilnamečių nepriežiūros ir nusikalstamumo prevencijos priemonių“ Vaikų atsakymai (vaikai neturėtų būti be tėvų lydimi viešose vietose, lošimo įstaigose, baruose. iki 7 metų visą parą, nuo 7 val. iki 14 nuo 21 val. Nuo 14 iki 18 metų nuo 22 val.

Ar laikotės šio įstatymo?

IV. Atspindys

Atsakykite į klausimą„Kaip laikytis saugos taisyklių?baigęs piešti veidą.

Nuomonių skaičiavimas.

V. Pamokos santrauka

– Apmąstymas parodė, kad elgiamės toli gražu ne idealiai ir ne visada laikomės elementarių saugos taisyklių.

Manau, kad mūsų renginys šiandien padėjo jums suprasti šių taisyklių laikymosi svarbą, nes kartais nuo to priklauso mūsų sveikata ir net gyvybė. Atminkite: viskas jūsų rankose!


, Puikus valdymas

1. Vaikų sveikinimas. Sveikiname su naujais mokslo metais.

2. Įvadas.

Vasara praskriejo nepastebimai. Šilta, saulėta, auksinė, labai gera. Žinoma, paliko daug ryškių įspūdžių, kuriais norėjau pasidalinti. Šiandien vyksime į kelionę į vasaros atostogų šalį. Kas yra vasara?

(Vaikų pasisakymai. Pasiruošęs mokinys skaito poeziją).

Vasara reiškia daug šviesos
Čia laukas, čia miškas,
Tai tūkstantis stebuklų!
Danguje yra debesų
Tai srauni upė
Tai ryškios gėlės
Tai aukštybių mėlyna
Pasaulyje yra šimtas kelių,
Kūdikių pėdutėms!

3. Keliavimas per vasaros stotis.

Taigi, eikime į kelionę!

Pirmoji stotis: "LESNAYA"

Atidarau pusę lentos, atitinkamai papuošiu.

-Kas iš jūsų buvo miške?

– Ką įdomaus pamatėte?

– Kas atmintyje paliko ryškius prisiminimus?

Vaikai dalijasi savo pastebėjimais ir demonstruoja nuotraukas.

– Galbūt jūs grybavote?

– Kaip jie vadinasi?

- Ar į krepšelį nesusirinkote nuodingų?

Vyksta geriausio grybautojo konkursas. Pagal piešinius vaikai skiria valgomąjį grybą nuo nuodingo.

– Dabar pažiūrėkime, kaip pažįstate medžius.

Lentoje rodau medžių piešinius, vaikai juos įvardija.

Viktorina apie medžius.

– Kodėl pušyne taip gerai kvėpuoja?

(Spygliai į orą išskiria didelį kiekį fitoncidų – medžiagų, naikinančių bakterijas. Ir tik ant vieno suaugusio medžio bendras spyglių ilgis siekia 200 km).

-Ko bijo pušis?

(Pušis bijo tamsos. Jai reikia daug saulės).

– Kuris garbanotas stebuklingas medis turi vienintelę baltą žievę pasaulyje?

(Beržo žievėje yra betulino. Jis nuspalvina žievę baltai).

– Kodėl liepa vadinama „Vasaros karaliene“?

(Liepa – vienintelis medis, kuris žydi vasaros viduryje, birželio pabaigoje – liepos pradžioje. Aukso apdaru medis stovi 10-12 dienų).

Antroji stotis: „FLOWER GLADE“

Atsidaro kita lentos pusė su dizainu.

– Kuris iš jūsų skynėte gėles pievoje vasarą?

– Kodėl negalite rinkti didelių puokščių?

(vaikų pareiškimai).

Gėlių žinovų konkursas.

Rodau gėlių korteles ir vaikai atspėja gėlės pavadinimą. Nugalėtojams dovanoju gražias atvirutes su gėlėmis.

Trečioji stotis: „VILLAGE“

– Kas iš jūsų vasarą gyveno kaime?

-Ką tu ten veikei?

– Ką naujo sužinojote apie kaimo gyvenimą?

(Vaikai pasakoja, kaip padėdavo močiutėms sode, kažkas pirmą kartą ėjo žvejoti, rodo laimikio nuotraukas).

Pavadinkite savo augintinius. Konkursas: „Sugalvokite veršeliui slapyvardį“ (nuotrauka)

Konkursas „Aklas menininkas“

– Kas gali nupiešti kiaulę, bet užrištomis akimis?

Ketvirta stotis: „BANGA“.

– Kas atostogavo prie jūros, ežero, upės?

– Kas labiausiai įsiminė?

- Kas išmoko plaukti?

(Vaikai rodo fotografijas, kriaukles, iš jūros atsineštus akmenukus).

Penktoji stotis: „DACHNAYA“.

– Ką auginate vasarnamyje?

(Tie vaikai, kurie ilsėjosi namuose, tikrai kalbės apie vasarnamį).

Dunno taip pat augino daržoves, bet viską sumaišė, o sodo lysvėje augo obuoliai, pomilokas, kaprokas, morecas ir ogukovas ("stebuklingų daržovių" nuotraukos).

- Spėkite, kokios tai daržovės?

Šeštoji stotis: „CAMP-SANATORIUM“

– Kas ilsėjosi lageryje, sanatorijoje?

– Kokias dainas dainavote?

Konkursas: „Kuri eilė gali dainuoti draugiškiausią eilėraštį iš dainos“.

O dabar laikas eiti į mokyklą!
Iki pasimatymo, gėlių pieva!
Iki pasimatymo, laukas!
Iki pasimatymo, miškai!
Tyli erdvė, pilna stebuklų!
Sveiki, brangioji mokykla ( unisonu)!!!

Atsisveikindama kviečiu vaikus nupiešti piešinį apie vasaros atostogas.



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!