Pristatymas tema "Vertės. Ilgio vienetas - kilometras"





































Įgalinti efektus

1 iš 38

Išjungti efektus

Žiūrėti panašius

Įterpti kodą

VKontakte

Klasės draugai

Telegrama

Atsiliepimai

Pridėkite savo apžvalgą


1 skaidrė

2 skaidrė

3 skaidrė

4 skaidrė

5 skaidrė

6 skaidrė

7 skaidrė

8 skaidrė

9 skaidrė

10 skaidrė

11 skaidrė

12 skaidrė

13 skaidrė

14 skaidrė

15 skaidrė

16 skaidrė

17 skaidrė

18 skaidrė

19 skaidrė

20 skaidrė

21 skaidrė

22 skaidrė

23 skaidrė

24 skaidrė

25 skaidrė

26 skaidrė

27 skaidrė

28 skaidrė

29 skaidrė

30 skaidrė

31 skaidrė

32 skaidrė

33 skaidrė

34 skaidrė

35 skaidrė

36 skaidrė

37 skaidrė

38 skaidrė

Peržiūrėkite visas skaidres

Abstraktus

Integruota pamoka

matematika ir mus supantis pasaulis

4 klasė „Rusijos mokykla“

Bolvina Irina Vladimirovna

MAOU Borovskajos 1 vidurinė mokykla

Pamokos tema:

Pamokos tikslas:

Pamokos tikslai:

I. Švietimas:

II. Švietimas:

Pedagogai:

Įranga:

Pamokos tipas:

Pamokos eiga:

Organizacinis momentas

Mokytojas: Priimkime svečius.

Studentas:

Mokytojas: Tegu šiandien mums visiems,

Sėkmės pamokoje!

Mokytojas:

Mokiniai: Marsas.

Mokytojas:

Studentas:Žinios, įgūdžiai.

Mokytojas:

-

Ar įgula pasiruošusi skrydžiui?

Mokytojas:

Mokytojas:

Skristi į planetą

Eikime į Marsą

Žvaigždės, laukite, kol aplankysime jus!

Informacinių žinių atnaujinimas

1. Skaičiavimas žodžiu(3 skaidrė)

Mokytojas:

Mokytojas:

Mokytojas:

Mokytojas: Dėmesio! 3,2,1…

Ateiviai surakino Žemę.

2. Mokytojas:

Būklė:

Mokiniai:

3. Mokytojas:

Kas atliko užduotį?

Kas padarė klaidas?

Mokytojas:

Mokytojas

Loginės problemos:

Pratimas: eilėmis (10 skaidrė)

Mokytojas:

Dėmesio! 3,2,1,0, pradėkite!

Mokytojas:

Mokiniai: Skirtingi dydžiai.

Mokytojas: Kas yra dydis?

Mokiniai:

Mokytojas:

Pratimas:

Mokiniai:

Mokytojas:

(

Mokytojas:

Mokiniai:

Pratimas:

Mokytojas:

Mokytojas:

Kūno kultūros minutė

Naujos medžiagos mokymasis.

Mokytojas:

Kas tai yra? (14 skaidrė)

Mokiniai: Marsaeigis.

Mokytojas: Kas ką nors apie jį žino?

Mokiniai:

Mokytojas:

Mokiniai:

Mokytojas:

Mokiniai: kilometro.

Mokytojas:

Mokiniai: Ilgio vienetas yra kilometras.

Mokytojas:

Mokiniai: dideli atstumai.

Mokytojas:

Mokiniai: 1 km = 1000 m

Mokytojas:

1. Mokytojas:

- Apibrėžkite:

- Konvertuoti

1 variantas: Išreikškite atstumą km:(1 mokinys prie lentos) (17 skaidrė)

2 variantas: Užsirašyk

1545m, 5633m, 1km 890m

(5633m, 1km 890m, 1545m).

2. Mokytojas:

Užduotis:

Mokytojas:

1 problemos sprendimo variantas:

Kas žinoma apie problemą?

Mokytojas:

Patikrinkite (skaidrės: 22, 23).

Pratimai akims

(skaidrės: 24–29)

3. Mokytojas:

Mokiniai: ateiviai.

Mokytojas:

Pratimas:

Mokytojas:

VI. Medžiagos tvirtinimas

Mokytojas:

1 grupė:

Įveskite trūkstamus skaičius:

5000m=…km 48 km=…m

24000m=…km 305 km=…m

2 grupė:

Įveskite trūkstamus skaičius:

3125m=…km…m 2455 km =…km…m

2 km 537 m= …m 7407m= …km…m

3 grupė:

Įveskite trūkstamus skaičius:

10000m=…km 2040m=…km…dm

6000m=…km 7km 202m=…m

Mokytojas:

1. studentas:

Pratimas:

2 mokinys:

Pratimas:

VII. Pamokos santrauka.

VIII. Namų darbai:(34 skaidrė)

IX. Atspindys(35 skaidrė)

Integruota pamoka

matematika ir mus supantis pasaulis

4 klasė „Rusijos mokykla“

Tema: „Kiekiai. Ilgio vienetas yra kilometras.

Bolvina Irina Vladimirovna

MAOU Borovskajos 1 vidurinė mokykla

Tiumenės rajonas, Tiumenės sritis

Matematikos pamokos metodinis tobulinimas

Pamokos tema: Kiekiai. Ilgio vienetas yra kilometras.

Pamokos tikslas: Pristatykite naujo ilgio matavimo pavadinimą – kilometras. Pateikite idėją apie šio kiekio naudojimą praktikoje ir jo ryšį su kitais žinomais ilgio matais.

Pamokos tikslai:

I. Švietimas:

Nuveskite mokinius prie naujo ilgio vieneto - kilometro, jo santykio su ilgio vienetu - metra "atradimo".

Ugdykite gebėjimą išreikšti ilgį nurodytais vienetais (m, km).

Išspręskite tekstinius uždavinius, kuriuose yra ilgio vienetų.

Tobulinti daugiaženklių skaičių skaitymo ir rašymo įgūdžius; kompiuterinių įgūdžių ugdymas.

II. Švietimas:

Skatinti ugdyti gebėjimą teisingai taikyti matematinius dydžius.

Skatinti psichinių operacijų raidą: analizę, sintezę, apibendrinimą, palyginimą; lavinti loginį mąstymą, kalbą, dėmesį.

Ugdyti gebėjimą kompetentingai, logiškai, išsamiai atsakyti į klausimus, mokėti įrodyti ir argumentuoti savo nuomonę.

Ugdyti savarankiško individualaus ir kolektyvinio darbo įgūdžius: savikontrolės ir savianalizės, informacijos aptarimo, pažintinės veiklos planavimo ir įsivertinimo įgūdžius.

Pedagogai:

Ugdykite domėjimąsi matematika; sukurti motyvaciją tolimesniam dalyko studijavimui; noras panaudoti matematines žinias kasdieniame gyvenime.

Skatinti vaikų gebėjimą bendrauti ir džiaugtis bendražygių sėkme.

Padėkite mokiniams suprasti bendros veiklos vertę.

Įranga: matematikos vadovėlis 4 klasė M.I. Moreau, 1 valanda; kompiuteris; multimedijos projektorius; pristatymas; meninis žodis; kortelės su paruoštu spausdintu pagrindu individualiam darbui; Kortelės darbui poromis; kortelės su skirtingo sudėtingumo užduotimis naujai medžiagai sustiprinti (kiekvienam mokiniui); mėlynos, geltonos, raudonos, baltos spalvos žvaigždės.

Pamokos tipas: išmokti naujos medžiagos; pamoka – kelionės.

Pamokos eiga:

Organizacinis momentas

Mokytojas: Priimkime svečius.

Studentas:

Džiaugiamės galėdami pasveikinti jus mūsų klasėje.

Galbūt yra geresnių ir gražesnių klasių.

Bet tegul jums mūsų klasėje būna lengva.

Tegul būna jauku ir labai lengva!

Mokytojas: Tegu šiandien mums visiems,

Sėkmės pamokoje!

Nusišypsokite vienas kitam. Sėskite, vaikinai.

Mokytojas:Šiandien neįprasta pamoka. Atliksime skrydį į kosmosą į vieną iš Saulės sistemos planetų. Atspėk, kuris.

Tai antžeminė planeta, antra labiausiai ištirta Saulės sistemos planeta, pavadinta senovės romėnų karo dievo vardu, beveik 2 kartus mažesnė už Žemę.

Mokiniai: Marsas.

Mokytojas: Jūs turite būti verti Žemės atstovai, todėl su savimi turėtumėte pasiimti tik būtiniausius dalykus. Kas tai yra?

Studentas:Žinios, įgūdžiai.

Mokytojas: Ir mokslas – matematika – mums tai padės.

- Leiskite man būti skrydžio direktoriumi, o jūs esate kosminės raketos įgula.

Ar įgula pasiruošusi skrydžiui?

1. Patikrinkite savo laikyseną raketos kabinoje. Ar viskas vietoje?

2. Patikrinkite laivo žurnalo padėtį.

3. Įrašai turi būti padaryti aiškiai ir įskaitomai, kad juos galėtų perskaityti visi mūsų skrydį sekantys kosmonautai Žemėje.

Mokytojas:Įrašykite išvykimo datą laivo žurnale.

(vaikai užrašo numerį, puikus darbas)

Mokytojas: Mūsų laukia greita raketa (2 skaidrė)

Skristi į planetą

Eikime į Marsą

Žvaigždės, laukite, kol aplankysime jus!

Informacinių žinių atnaujinimas

1. Skaičiavimas žodžiu(3 skaidrė)

Mokytojas: Kad išvengtume nelaimės raketos paleidimo metu, būtinai turime pereiti ir iššifruoti matematinį ūką. Išspręsdami pavyzdžių grandinę sužinosite įdomios informacijos apie planetą.

64:2 (32) :4 (8) *7 (56) +19 (75) :5 (15) *4 (60) :15 =4

Mokytojas: Kokį ryšį ši figūra gali turėti su šia planeta? Kuris iš jūsų tai atspėjo?

(mokiniai išsako savo nuomonę)

Mokytojas: Marsas yra ketvirta toliausiai nuo Saulės planeta.

Mokytojas: Dėmesio! 3,2,1…

Kas atsitiko? (skaidrėje yra Žemė su trimis žiedais). (4 skaidrė)

Ateiviai surakino Žemę.

Mums reikia skubiai išgelbėti planetą ir tada galėsime skristi į Marsą.

2. Mokytojas: jūsų užduotis yra apskaičiuoti ateivių užimamą plotą.

(raskite nenuspalvintos figūros plotą). (5 skaidrė)

Būklė: duoti 2 stačiakampiai: dideli - su kraštinėmis 20 cm ir 6 cm; mažas – su kraštais 13 cm ir 2 cm.

Mokiniai: Ateivių užimamas plotas – 94 kv.cm.

(skaidrėje Žemė su dviem juostelėmis) (6 skaidrė)

3. Mokytojas:Žiūrėkite, ateiviai ne tik surakino Žemę, bet ir siunčia į ją meteorų lietų. (7 skaidrė)

Kas pavaizduota ant meteoritų? (skaičiai) (8 skaidrė)

Skaitykite skaičius. (364120; 999; 56065; 2347; 400)

Parašykite skaičius didėjančia tvarka (kryžminis patikrinimas).

Patikrinkite, ar užduotis skaidrėje atlikta teisingai.

(400, 999, 2347, 56065, 364120) (8 skaidrė)

Kas atliko užduotį?

Kas padarė klaidas?

Mokytojas:

Pakeiskite skaičių 2347 skaitmenų terminų suma (2000+300+40+7).

Kiek klasių yra 56065? Pavadink juos? (šiame skaičiuje yra 2 klasės: vienetų klasė ir tūkstančių klasė).

Ką reiškia skaičius „4“ skaičiuje 364120? (antros klasės tūkstantiniai vienetai)

Kiek dešimčių yra 2347 m.? (234)

(Ant skaidrės yra Žemė su vienu žiedu)

Mokytojas: Gerai padaryta! Liko įveikti vieną kliūtį, ir mes galėsime skristi į Marsą. (9 skaidrė)

Loginės problemos:

Pratimas: eilėmis (10 skaidrė)

4444 įraše tarp kai kurių skaičių padėkite aritmetinius ženklus, kad gautumėte išraišką, kurios reikšmė yra lygi:

1 eilutė: 16; 2 eilutė: 88, 3 eilutė: 448.

Atsakymai: (4+4+4+4=16); 44+44=88; 444+4=448).

(pirmasis iš kiekvienos eilutės sprendžiantis asmuo atlieka užduotį prie lentos).

Mokytojas: Ar visi verti keliauti į planetą?

Dėmesio! 3,2,1,0, pradėkite!

Pasiruošimas studijuoti naują medžiagą.

Mokytojas: Pažiūrėk, kas tai yra? (11 skaidrė)

Mokiniai: Skirtingi dydžiai.

Mokytojas: Kas yra dydis?

Mokiniai: Kažkas, ką galima išmatuoti ir rezultatą išreikšti skaičiais.

Mokytojas: Kokią užduotį siūlytumėte atlikti?

Pratimas:

72 cm; 720 mm; 600dm; 60m; 240 cm; 2400 mm, 350 dm; 3500 cm, 720 kg.

Mokiniai: Pašalinkite nereikalingus daiktus; sujungti vienodus ilgio vienetus.

Mokytojas:Įrodykite, kodėl ši vertė yra perteklinė.

( kg yra masės vienetas; o likę kiekiai yra ilgio vienetai).

Mokytojas: Kokius ilgio vienetus žinai? Pavadinkite juos pradedant nuo mažiausio.

Mokiniai: vadinamas (1 mm, 1 cm, 1 dm, 1 m).

Pratimas: Prijunkite vienodus ilgio vienetus: (dirbkite poromis, vaikai atlieka užduotį ant paruošto atspausdinto pagrindo)

Skaidrių tikrinimas. (12 skaidrė)

Mokytojas: Puiku, mūsų įgula priartėjo prie Marso planetos.

Mokytojas: Kelias į Marsą buvo labai ilgas

Sustok! Išeiname iš kajutės. (13 skaidrė)

Kūno kultūros minutė

(melodija „Kosmosas“ - nesvarumo būsena).

Naujos medžiagos mokymasis.

Mokytojas:Štai mes esame planetoje. Kur mes tęsime savo kelionę?

Kas tai yra? (14 skaidrė)

Mokiniai: Marsaeigis.

Mokytojas: Kas ką nors apie jį žino?

Mokiniai: Marsaeigis yra planetinis marsaeigis, skirtas tyrinėti Marsą, kaip ir Mėnulio marsaeigis skirtas Mėnuliui tirti.

Mokytojas: Jame tęsime Marso planetos tyrinėjimą. Išmatuosime atstumą, kurį nueisime.

Ar galime naudoti mums žinomus ilgio vienetus: mm, cm, dm, m, kodėl?

Kokia problema? Jūsų spėjimai.

Mokiniai: daryti prielaidas: mums reikės naujo ilgio vieneto.

Mokytojas: Kas žino, kaip tai vadinasi?

Mokiniai: kilometro.

Mokytojas: Kokia pamokos tema dirbsime? (15 skaidrė)

Mokiniai: Ilgio vienetas yra kilometras.

Mokytojas: Kas matuojama šiuo ilgio vienetu?

Mokiniai: dideli atstumai.

Mokytojas: Teisingai. Žodis kilometras paprastai rašomas trumpai taip: km (nereikia dėti taško gale).

Ilgio vieneto – kilometro – pavadinime dalis žodžio mums jau pažįstama – metras, o dalis žodžio „kilo“ – ne. Šis žodis yra paimtas iš prancūzų kalbos ir reiškia „tūkstantis“.

Kas bandys iššifruoti šio ilgio vieneto paslaptį?

Mokiniai: 1 km = 1000 m

Mokytojas:Į žurnalą užrašykite naujo ilgio vieneto pavadinimą.

(mokiniai perskaito ir įsimena taisyklę).

Pirminis medžiagos konsolidavimas

1. Mokytojas: Visi, visi ekipažai turi išlikti ramūs, būti dėmesingi vieni kitiems, o prireikus suteikti pagalbą įveikti iškilusią kliūtį. (16 skaidrė)

- Apibrėžkite: kiek metrų juose yra: 3km=…m; 7km=…m; 9km=…m

- Konvertuoti metrai km: 2000m=…km; 4000m=…km; 8000m=…km

1 variantas: Išreikškite atstumą km:(1 mokinys prie lentos) (17 skaidrė)

18048 m = 18 km 48 m; 31004 m = 31 km 4 m; 7808m=7 km 808 m

2 variantas: Užsirašyk reikšmės mažėjančia tvarka: (1 mokinys lentoje)

1545m, 5633m, 1km 890m

(5633m, 1km 890m, 1545m).

2. Mokytojas: Marse kelias nelygus: grioviai, grioviai, juos reikia įveikti. (18 skaidrė)

Teisingai išspręsta problema padės mums įveikti šią kliūtį.

Užduotis: Iš dviejų stotelių, kurių atstumas buvo 2 km 100 m, išvyko 2 roveriai. Vienas jų nuėjo 140 m, o kitas 160 m. Koks buvo atstumas tarp jų? (19 skaidrė)

Mokytojas: Ar viską supratote problemos teiginyje?

Kaip transportas gali judėti? (vienas kito link arba skirtingomis kryptimis).

Mokytojas kartu su vaikais analizuoja abu šios problemos sprendimo variantus:

1 problemos sprendimo variantas:

Panagrinėkime atvejį, jei roveriai juda vienas kito link.

Kas žinoma apie problemą?

(Kokį atstumą nuvažiavo 1-asis marsaeigis (140 m), antrasis (160 m), pradinis atstumas tarp jų).

Gal kas gali nupiešti šios problemos piešinį? (20 skaidrė)

2 problemos sprendimo variantas: jei roveriai juda skirtingomis kryptimis.

Ar pasikeitė kiekvieno roverio nuvažiuotas atstumas? (Ne)

Ar pasikeitė atstumas tarp stotelių? (Ne)

Ar tai pasikeis tarp roverių? (Taip)

Kodėl? (Marso marsaeigiai juda skirtingomis kryptimis)

Kaip pasikeis atstumas tarp roverių? (bus daugiau).

Nupieškite šios problemos sąlygos brėžinį (21 skaidrė).

Ką reikia daryti su kilometrais, kad problema būtų išspręsta teisingai? (konvertuoti į metrus)

Mokytojas: kviečia vaikus spręsti pasirinktą problemą; 2 žmonės išsprendžia problemą lentoje.

Patikrinkite (skaidrės: 22, 23).

Koks naujas ilgio vienetas buvo naudojamas problemoms spręsti?

Pratimai akims

(skaidrės: 24–29)

3. Mokytojas: Ar manote, kad Marse yra gyvybė?

(Klausimas apie tai lieka atviras ir prieštaringas. Pagal žemiškus standartus ten labai šalta, mažai deguonies. Bet kas tai?) (30 skaidrė)

Mokiniai: ateiviai.

Mokytojas: Paprastai jie nerodo savęs žmonėms, matyt, jiems kažkas atsitiko, jie siunčia SOS signalą.

Štai keletas diagramų. Juos iššifravę galime perskaityti žinią, kurią jie mums perduoda.

Pratimas: Išspręskite lygtį (skirtingo sunkumo) (mokiniai sprendžia atskiruose lapuose, užsirašo ir parodo atsakymą lapo gale)

x+34=18*5 (x=56) 239 – x=183 (x=56)

Mokytojas: Padėjome ateiviams, dabar galime iššifruoti pranešimą (31 skaidrė).

Jie perskaitė pranešimą: apytiksliais mokslininkų duomenimis, atstumas nuo Žemės iki Marso svyruoja nuo 56 milijonų km iki 100 000 000 km.

VI. Medžiagos tvirtinimas

Mokytojas: Atėjo laikas mums grįžti į Žemę. Kiekvienas tyrėjas, grįžtantis į Žemę, turi pateikti ataskaitą apie atliktą darbą. Dabar jūs ir aš parengsime savo ataskaitą kaip bandomąjį sprendimą, kurį patikrinę kiekvienas gausite pažymį už kelionės pamoką (32 skaidrė).

Savarankiškas studentų darbas:(skirtingo sudėtingumo kortelėms)

1 grupė: atlikti užduotį ant raudonųjų žvaigždžių

Įveskite trūkstamus skaičius:

5000m=…km 48 km=…m

24000m=…km 305 km=…m

2 grupė: atlikti užduotį ant geltonų žvaigždžių

Įveskite trūkstamus skaičius:

3125m=…km…m 2455 km =…km…m

2 km 537 m= …m 7407m= …km…m

3 grupė: atlieka užduotį ant mėlynųjų žvaigždžių

Įveskite trūkstamus skaičius:

10000m=…km 2040m=…km…dm

6000m=…km 7km 202m=…m

Mokytojas: Vaikinai, pakelkite rankas tie, kurie turėjo baltas žvaigždes. Atskleiskite šios planetos paslaptį.

1. studentas:

Pratimas: spręskite pavyzdžius, išdėliokite atsakymus didėjimo tvarka. Perskaitykite gautą žodį. Taip vadinasi pirmasis Marso planetos palydovas.

21*7=147 – E; 209*4=836 – C; 984:2=492 – O; 648:4=162 – Y;

268:4=67 – D; 170+30*4=290 – M. (Deimos)

2 mokinys:

Pratimas: išspręskite pavyzdžius, išdėliokite atsakymus mažėjimo tvarka.

Perskaitykite gautą žodį. Taip vadinasi antrasis Marso planetos palydovas.

32*4=128 – O; 106*7=742 – O; 978:3=326 – B; 582:6=97 – C;

(160+40) * 5 = 1000 - F. (Fobosas) (33 skaidrė)

VII. Pamokos santrauka.

Mūsų kelionė baigėsi. Mes nusileidome savo gimtojoje Žemėje.

Kam buvo lengva įveikti kliūtis kelyje?

Kam patiko mūsų kelionė?

Su kokiu nauju ilgio vienetu susipažinote?

Kur gyvenime galima naudoti šį ilgio vienetą?

VIII. Namų darbai:(34 skaidrė)

IX. Atspindys(35 skaidrė)

Mėlyna žvaigždutė, jei esate patenkintas savo darbu kelionės metu, nes beveik nepadarėte klaidų;

Geltona žvaigždė – kartais būdavo sunku, buvo leidžiami netikslumai;

Raudonoji žvaigždė – patyrėme sunkumų, tereikia dar šiek tiek pabandyti, ir bus sėkmė!

Ačiū už darbą! Kelionė baigta. Viso geriausio! (36 skaidrė)

Atsisiųsti santrauką

Tema: UMK: „Rusijos mokykla“ Akademinis dalykas: matematika Vadovėlio, mokymo priemonių, sąsiuvinių autoriai: Pamokos tikslai pagal NEO federalinį valstybinį švietimo standartą: edukacinis: lavinamasis:  Moro M. I., Bantova M. A. Matematika: vadovėlis 4 klasei : 2 val. - M.: Prosveshchenie, 2013.  Moro M. I., Bantova M. A. Matematikos sąsiuvinis 4 klasei: 2 val. - M.: Prosveščenie, 2014          supažindinti vaikus su naujo, nežinomo ilgio matavimo pavadinimu – kilometras; pateikti supratimą apie jų naudojimą praktikoje, jų ryšį su kitais žinomais ilgio matais; tobulinti protinio skaičiavimo įgūdžius, gebėjimą logiškai analizuoti aritmetinius uždavinius ir juos spręsti; pagerinti gebėjimą naudotis liniuote ir atlikti matavimus; mokyti vaikus savo teorines žinias pritaikyti praktikoje; skatinti mokinių gebėjimą teisingai taikyti matematinius dydžius; ugdyti gebėjimą kompetentingai, logiškai, visapusiškai atsakyti į klausimus, mokėti įrodyti, argumentuoti savo nuomonę; skatinti aukštesnį savikontrolės ir savigarbos lygį; prisidėti prie ugdymo plėtros ir

lavinimas: Tikslai: pažintinė motyvacija, dėmesys ir kalba, akiračio plėtimas;    sukurti motyvaciją tolimesniam dalyko studijavimui; ugdyti tikslumą ir dėmesį; skatinti vaikų bendravimo įgūdžių ugdymą ir džiaugtis bendražygių sėkme; padėti mokiniams suvokti bendradarbiavimo veiklos vertę.  Nuvesti mokinius prie naujo ilgio vieneto – kilometro – „atradimo“, jo santykio su ilgio vienetu – metru.  Toliau ugdyti įgūdžius skaityti ir rašyti keturženklius skaičius, konvertuoti įvardintus skaičius tiriamais ilgio vienetais.  Skatinti psichinių operacijų plėtrą: analizę, sintezę, apibendrinimą, palyginimą, klasifikavimą, taip pat mokinių asmeninių savybių ugdymą. Pamokos tikslai yra skirti UUD formavimui ir plėtrai. asmeniniai veiksmai: reguliavimo veiksmai:  Šioje pamokoje kiekvienas mokinys turės galimybę tobulėti ir tobulėti:    mokymosi veiklos motyvų ugdymas ir asmeninės mokymosi prasmės formavimas; bendradarbiavimo su mokytoju ir bendraamžiais įvairiose socialinėse situacijose įgūdžiai, ieškant išeičių iš prieštaringų situacijų; motyvacija kūrybiniam darbui, dirbti dėl rezultato.

kognityviniai veiksmai: komunikaciniai veiksmai:         gebėjimas planuoti, kontroliuoti ir vertinti ugdymo veiksmus pagal užduotį ir jos įgyvendinimo sąlygas, nustatyti efektyviausius būdus rezultatams pasiekti. aktyvus kalbos priemonių naudojimas komunikacinėms ir pažinimo problemoms spręsti; loginiai veiksmai, analogijų ir priežasties-pasekmės ryšių nustatymas, samprotavimų konstravimas. noras išklausyti pašnekovą ir užmegzti dialogą; noras pripažinti skirtingų požiūrių egzistavimo galimybę ir kiekvieno teisę turėti savo; išsakyti savo nuomonę ir argumentuoti savo požiūrį; dalyvauti kolektyvinėje (grupinėje) problemų diskusijoje. Pamokos tipas: naujų žinių atradimas. Pamokų įranga pagal federalinį valstybinį išsilavinimo standartą: multimedijos projektorius, kompiuteris, darbas grupėse su matavimo priemonėmis. I. Organizacinis momentas. (12 min.) (2 skaidrė) Pamokos eiga Ruoškimės pamokai ir dirbkime. Užsirašykite numerį, puikus darbas. II. Skaičiavimas žodžiu. (310 skaidrių) III. Žinių atnaujinimas: (5 min.) (Lentoje užrašomi įvairūs vienetai.) Ką matote lentoje? 1 cm, 1 cm 2,1 dm, 1 min., 1 mm, 1 m, 1 kop., 1 km, 1 valanda, 1 rub., 1 m2

Suskirstykite šiuos padalinius į grupes; 1 mm, 1 valanda, 1 rub., 1 cm 2, 1 cm, 1 min, 1 kop., 1 m2 1 dm, 1 m, 1 km, siūlau atkreipti jūsų dėmesį į pirmąją grupę. Įvardykite visus žinomus ilgio vienetus. Užrašykite juos didėjančia tvarka: 1mm, 1cm, 1dm, 1m, 1km? Kuris ilgio vienetas yra mažiausias? (mm) Kuris yra didžiausias? (m ar km?) Su kokiu vienetu dar nesame susipažinę matematikos pamokose? (1 km) Na, o dabar nustatykime pamokos temą ir tikslus. IV. Naujų žinių įsisavinimas: Tema: Naujo ilgio vieneto – kilometro – pristatymas. Tikslai: susipažinti su nauju ilgio vienetu, išmokti jį susieti su kitais ilgio matais, išmokti įgytas žinias pritaikyti praktikoje. Vaikinai! Sakykite, ar kas nors jau žino apie šį ilgio vienetą? 1. Tiriamasis darbas: (57 min) Darbo metu reikia rasti ilgiausią ilgį ir trumpiausią. Norėdami suprasti šią problemą, siūlau atlikti nedidelį tyrimą. Šį darbą atliksime grupėse. (Skirstymas į grupes diferencijuojamas) Visi rezultatai turi būti surašyti į sąsiuvinį. Būtina laikytis darbo grupėse taisyklių: dirbame tyliai, dirbame kartu, atidžiai įsiklausome į aplinkinių nuomonę.

      I grupė (2 mokiniai) matuos lentos ilgį II grupė (2 mokiniai) matuos durų aukštį III grupė (2 mokiniai) Matuos klasės plotį IV grupė (2 mokiniai) ) išmatuos palangės ilgį V grupė (vidurinė eilė) išmatuos ilgį stalai VI grupė (visi kiti) išmatuosite matematikos vadovėlio ilgį Išmatuokite visus išmatavimus, užrašykite lentoje. Išreikškite šiuos kiekius kitais vienetais. Vadovėlis 26 cm = 2 dm 6 cm Palangė 150 cm = 15 dm = 1 m 50 cm Rašomasis stalas 120 cm = 12 dm = 1 m 20 cm Lenta 300 cm = 30 dm = 3 m Durys 190 cm = 19 dm = 1 m cm Klasė 500 cm = 50 dm = 5 m Prisiminkime ilgio vienetų santykį (lentelė ant lentos Ką tada galime išmatuoti kilometrais). 2. Naujų žinių „atradimas“. (10 min.) Perskaitykime vadovėlyje esančią teorinę medžiagą ir išsiaiškinkime, teisingai mąstome ar ne. Puslapis 36. Pažvelkime į aiškinamąjį žodyną. Ilgio vieneto pavadinime KILOMETRAS dalį žodžio METER jau žinome, o dalį žodžio KILO – ne. Šis žodis yra paimtas iš prancūzų kalbos ir reiškia TŪKSTANTIS. Kas dabar mums iššifruos šio ilgio vieneto paslaptį? KILOMETRAS tūkstantis metrų Parašykime: 1 km = 1000 m 3) Pažintis su instrumentais. Kokias priemones naudojome atlikdami matavimus klasėje?

Sakykite, ar galima liniuote išmatuoti atstumą tarp miestų? O kaip su matavimo juosta? Kodėl? Šiuo tikslu visada egzistavo specialūs įrenginiai. Senais laikais kelio ilgis buvo matuojamas geodeziniu kompasu arba, kitaip tariant, 1 m 37 cm aukščio ir 2 m pločio A raidės pavidalu naudojami įrenginiai, dažniausiai elektroniniai. Pavyzdžiui, automobilyje sumontuotas specialus prietaisas „ODOMETRAS“, rodantis nuvažiuotų kilometrų skaičių. (14 skaidrės) Kelių tiesime naudojamas KURVIMETER įrenginys (15 skaidrės), kuris leidžia tiksliai išmatuoti būsimo maršruto ilgį. Tas pats prietaisas gali būti naudojamas norint nustatyti atstumą žemėlapyje, kitas jo pavadinimas yra PEDOGER. FIZINĖ MINUTĖ V. Naujos medžiagos konsolidavimas: (14 min.) Pasinaudokite jau įgytomis žiniomis, kad 1 km yra 1000 m, atlikite 1) Puslapis. 37 Nr.152 2) užduotis Nr.153 Perskaitykime uždavinį. Ar viską supranti piešinyje? Kaip juda pėstysis?    sekimas priešingomis kryptimis Kaip juda pėstieji 1-ame piešinyje? Koks atstumas tarp stotelių? Kiek toli nuėjo pirmasis pėstysis? 2 pėsčiasis? Perskaitykite pagrindinį užduoties klausimą. Kur yra šis atstumas brėžinyje? Užrašykime sprendimą. 160 + 140 = 300 (m) du pėstieji praėjo 1000 - 300 = 700 (m) tapo tarp pėsčiųjų Kas pasikeitė antrajame brėžinyje?

Parodykite mums, kokį atstumą turime rasti dabar. Užrašykime antrosios problemos sprendimą. 160+140=300(m) du pėstieji nuėjo 1000+300=1300(m) tapo tarp pėsčiųjų Palyginkite dvi problemas. Kuo jie skiriasi? VI. Kartojimas. Nr. 154 dėl pasirinkimų, patikrinkite VII. Apibendrinant. Pažiūrėkime, kaip suprantate, kokie ilgio vienetai naudojami skirtingiems objektams matuoti. (1920 skaidrių) Mūsų pamoka eina į pabaigą. Šiandien gerai padirbėjai, pavyko daug nuveikti. Dabar turite apibendrinti tai, ko išmokote šiandien. Suprantu pamokos temą ir galiu dirbti su ilgio vienetais. Pamokos temą suprantu, bet vis tiek kyla klausimų Pamokos temą suprantu, bet sunku išversti ilgio vienetus. Nesupratau pamokos temos ir negaliu dirbti su ilgio vienetais.

Puiku, vaikinai! Tikiuosi, kad šiandien dirbome vaisingai ir beliks namuose įtvirtinti jau įgytas žinias. VII. Namų darbai. 37 psl. Nr.155. Taikymas.

Savo gerą darbą pateikti žinių bazei lengva. Naudokite žemiau esančią formą

Studentai, magistrantai, jaunieji mokslininkai, kurie naudojasi žinių baze savo studijose ir darbe, bus jums labai dėkingi.

Paskelbta http://www.allbest.ru/atvira matematikos pamoka

Pamokos tema: Kiekiai. Ilgio vienetai yra kilometrai.

Pamokos tikslas: Pristatykite naują ilgio matavimą – kilometrą. Pateikite idėją apie šio kiekio naudojimą praktikoje ir jo ryšį su kitais žinomais ilgio matais.

Pamokos tikslai:

· vesti mokinius prie naujo ilgio vieneto – kilometro – „atradimo“, jo santykio su ilgio vienetu – metras

· ugdyti gebėjimą išreikšti ilgį nurodytais vienetais (m, km)

išspręsti uždavinius, kuriuose yra ilgio vienetų

· tobulinti daugiaženklių skaičių skaitymo ir rašymo įgūdžius; lavina skaičiavimo įgūdžius

· skatinti psichinių operacijų raidą: analizę, sintezę, apibendrinimą, palyginimą; lavinti loginį mąstymą, kalbą, dėmesį

· ugdyti savarankiško, individualaus ir kolektyvinio darbo įgūdžius: savikontrolę ir savęs patikrinimą, informacijos aptarimą, pažintinės veiklos planavimą ir įsivertinimą

· sukurti motyvaciją tolimesniam dalyko studijavimui; noras panaudoti matematines žinias kasdieniame gyvenime.

Pamokos tipas: mokytis naujos medžiagos

Įranga: matematikos vadovėlis 4 klasė M. I. Moro, 1 val.; kompiuteris, multimedijos projektorius, pristatymas; kortelės darbui poromis

Pamokos eiga:

vieneto ilgio daugiaženklis skaičius

1. Organizacinis momentas (1 skaidrė)

Mokytojas: Užmerkite akis ir įsivaizduokite ryškią, šiltą saulę. Tegul jos spinduliai sušildo jus savo šiluma. Įsivaizduokite, kad saulės spindulys pripildė jūsų širdį gerumo, švelnumo ir meilės energijos. Siųsk meilės šviesą savo šeimos draugams. Šypsokis savo bendražygiams.

Sėskite, vaikinai. Užsirašykite numerį. Šaunus darbas.

Mokytojas: Aš siūlau tau šiandien išvykti į kelionę. šis nuostabus traukinys. (2 skaidrė)

Tai greitas tempas, todėl turime daug išmokti per 45 minutes. Mūsų maršrutas driekiasi per Udmurtijos miestus. Pradėkime nuo proto skaičiavimo.

2. Žinių atnaujinimas

Protinė aritmetika (3 skaidrė) Išspręskite pavyzdžių grandinę.

64: 2: 4. 7+ 19: 5. 4: 10= (6)

Ką ši figūra turi bendro su mūsų kelione?

Kas atspėjo?

(mokiniai išsako savo nuomonę)

Mokytojas: 6 miestai Udmurtijoje. (4 skaidrė – Udmurtijos žemėlapis)

Frontalinis darbas. (Vienas asmuo valdyboje)

Užsirašykite daugiaženklius skaičius, kurie skambės jūsų užrašų knygelėje.

Kambarkos mieste gyvena 10 862 žmonės.

Pakeiskite šį skaičių skaitmenų terminų suma.

Votkinsko mieste gyvena 98 862 žmonės.

Kiek klasių yra tam tikrame skaičiuje? (2 klasės: vienetų klasė ir tūkstančių klasė

Glazove gyvena 95 žmonės. 117 žmonių

Ką rodo skaičius 5 nurodyto skaičiaus žymėjime (tūkstančių vienetai)

Sarapulyje gyvena 100 153 žmonės.

Kiek dešimčių iš viso yra? (gruodžio 10 d.)

Mozhga mieste gyvena 48 764 žmonės.

Kiek šimtų yra šiame skaičiuje? (487 langeliai)

Iževske gyvena 632 žmonės. 913 žmonių.

Palyginkite skaičius.

Kuris miestas yra daugiausiai gyventojų turintis, o kuris mažiausias? (Iževskas yra didžiausias, Kambarka – mažiausias miestas pagal gyventojų skaičių.)

Mokytojas: Kelyje dažnai susiduriame su situacijomis, kai reikia išradingumo.

Loginė užduotis. (dirbkite poromis) (5 skaidrė)

Įraše 4 4 ​​4 4 tarp kai kurių skaičių įdėkite aritmetinius ženklus, kad gautumėte išraišką, kurios reikšmė yra lygi:

1 eilė: 16 4+4+4+4=16

2 eilė: 88 44+44=88

3 eilė: 448 444+4=448

(pirmasis iš kiekvienos eilutės sprendžiantis asmuo atlieka užduotį prie lentos)

Mokytojas: - Puiku, vaikinai! Susidorojome su daugiaženkliais skaičiais ir logiška užduotimi.

Pasiruošimas studijuoti naują medžiagą

Žiūrėk, kas tai yra? (6 skaidrė)

Mokiniai: ilgio vienetai. (7 skaidrė)

Mokytojas: Pašalinkite papildomą vertę. (720 kg yra masės matas)

Mokytojas: Įvardykite, kokius ilgio vienetus žinote, pradedant nuo mažiausio. (mm cm dm m)

Kiek jų yra 1 m – dm, cm, mm?

Kiek yra 1dm - cm, mm. (8 skaidrė)

Prijunkite vienodus ilgio vienetus. (Grįžti į 6 skaidrę)

(Vaikai vaidina jau paruoštu spausdintu pagrindu. Patikrinkite skaidrėje. -9

Kūno kultūros minutė

Darbas su naujomis medžiagomis:

Mokytojas: -Ar patogu naudoti šiuos ilgio vienetus atstumui tarp miestų matuoti?

Kas žino, koks ilgio vienetas naudojamas dideliems atstumams matuoti?

Mokiniai: ilgio vienetas yra kilometras.

Mokytojas: (10 skaidrė)

Ilgio vieneto pavadinime – kilometras – dalis žodžio mums jau pažįstama – metras, o dalis žodžio „k i lo“ paimta iš prancūzų kalbos ir reiškia „tūkstantis, kas bandys iššifruoti“. šio ilgio vieneto „paslaptis“?

1 km = 1000 m ---- Užsirašykite į sąsiuvinį.

Medžiagos tvirtinimas

Mokytojas: – Kaip manai, 1 km yra daug ar mažai?

Jei suaugusio žmogaus žingsnio ilgis yra maždaug 1 metras, tai kiek žingsnių jis turi nueiti, kad nueitų 1 km? (1000 m)

O vaiko žingsnio ilgis yra maždaug 50 m. Kiek žingsnių vaikas turi nueiti 1 km? (2000 m)

Nustatykite: kiek metrų yra: 3 km=…m, 7 km=…m, 9km=..m

Paversti metrus į km: 2000m=…km, 4000m=…km, 8000m=.. km

Išreikškite atstumą metrais.

1. Kas išvyko į Sarapulo miestą? Atstumas nuo Iževsko iki Sarapulio

2. Kas išvyko į Votkinsko miestą? Atstumas nuo Iževsko iki Votkinsko ---59 000m=...km

3. Kas išvyko į Mozhgos miestą? Atstumas nuo Iževsko iki Mozhgos yra 94 km= …m

Kamos upės ilgis 1805 km=…m

5. Įvardink upę, kuri teka Iževske?

Ižo upės ilgis 259 km=.. m

Problemų sprendimas naudojant naują ilgio vienetą

Mokytojas: Atsiverskite savo vadovėlius 39 puslapyje, Nr. 171

Perskaitykite problemos teiginį.

Kaip transportas gali judėti?

Mokiniai: viena kryptimi, priešingomis kryptimis, vienas po kito.

Mokytojas: Kaip autobusai juda pirmame piešinyje? (link)

Kiek toli nukeliavo pirmasis autobusas? O antrasis?

Koks atstumas tarp stotelių?

Iš ko jis susideda?

1 km – kiek metrų?

Užsirašykite problemos sprendimą. (Vienas mokinys rašo lentoje.)

Apsvarstykite antrąjį piešinį.

Kaip juda autobusai? (priešingomis kryptimis)

Ar pasikeis atstumas tarp stotelių?

O kaip tarp autobusų?

Mokiniai: Anksčiau autobusai važiuodavo vienas prie kito, o dabar važiuoja skirtingomis kryptimis.

Mokytojas: Kaip pasikeis atstumas tarp autobusų?

Mokiniai: Bus daugiau.

Užsirašykite savo sprendimą.

Kuo panašios užduotys? Kuo jie skiriasi?

Koks naujas ilgio vienetas buvo naudojamas?

Ką turėjote daryti su km? (konvertuoti į metrus)

Mokytojas: Ar žinote Thumbelinos ūgį? (2 cm 5 mm)

Asmens, apie kurį sakoma „du coliai nuo puodo“ ūgis (8 cm 8 mm)

Jūreiviams linkima sėkmingos kelionės. Jiems sakoma „7 pėdos pagal kilį“ (2 m 13 cm)

Pamokos santrauka Kelionę baigėme.

Su kokiu ilgio vienetu susipažinote?

Kiek metrų yra 1 km?

Kaip dažnai šis ilgio matas pasitaiko gyvenime?

Nupieškite mėlyną apskritimą - džiaugiamės darbu, nes nepadarėte klaidų.

Geltonas ratas – kartais būdavo sunku.

Raudonas ratas – buvo sunku, buvo netikslumų.

Namų darbas: Nr.178

Paskelbta Allbest.ru

...

Panašūs dokumentai

    Skaičiavimo įgūdžių ir problemų sprendimo gebėjimų tobulinimas; įtvirtinti žinias apie perimetrą ir jo vietą, mokytis dirbti savarankiškai ir įgyti savikontrolės įgūdžių, ugdyti antros klasės mokinius loginį mąstymą ir gebėjimą lyginti.

    mokymo vadovas, pridėtas 2009-03-31

    Daugiaženklių skaičių sudėties ir atėmimo įgūdžių ugdymas, skaičiavimo įgūdžių lavinimas. Problemos sprendimo tikrinimo metodų charakteristikos, išryškinant studentams prieinamiausius. Analitinės arba sintetinės analizės metodų naudojimas.

    pamokos užrašai, papildyti 2010-02-26

    Skaičiaus formavimas pridedant vieną vienetą prie ankstesnio skaičiaus. Skaičių 5, 7 ir 8 rašymas kaip skaitmenis. Vizualus ir efektyvus mąstymas koreliuojant skaičius su objektų skaičiumi. Skaičiavimo įgūdžių tobulinimas. Skaičių skaidymas į terminus.

    pamokos santrauka, pridėta 2010-06-13

    Jaunesnių moksleivių gebėjimų spręsti judėjimo problemas problemos reikšmės pagrindimas. Rekomendacijų rengimas mokant spręsti judėjimo problemas, naudojant pagalbinius modelius. Rekomendacijų taikymo efektyvumo nustatymas.

    baigiamasis darbas, pridėtas 2017-09-08

    Matematikos vadovėlių ir pradinių klasių ugdymo turinio analizė, siekiant ištirti ilgio vietos jų turinyje klausimą. Nustatymo, mokymo ir kontrolės eksperimentas, siekiant nustatyti idėjų apie ilgį ir jo matavimo vienetus formavimąsi.

    kursinis darbas, pridėtas 2014-07-03

    Pagrindiniai mokymo praktikos organizavimo reikalavimai. Profesinių psichologinių ir pedagoginių įgūdžių formavimas. Konstruktyvūs įgūdžiai. Bendravimo įgūdžiai. Organizaciniai įgūdžiai. Tyrimo įgūdžiai.

    mokymo vadovas, pridėtas 2007-06-14

    Pradinių klasių mokinių skaičiavimo įgūdžių formavimo matematikos mokymosi procese psichologiniai ir pedagoginiai aspektai. Probleminių užduočių rinkinio, skirto lavinti skaičiavimo įgūdžius ir jų panaudojimo efektyvumą, sukūrimas.

    kursinis darbas, pridėtas 2015-06-01

    Integruotos pamokos vedimo metodika. Lavinti skaičiavimo įgūdžius žodžiu ir raštu, ugdyti dėmesį ir gebėjimą dirbti savarankiškai. Lygčių ir matematinių kryžiažodžių sprendimas su epiniais elementais. Mokymasis rašyti esė.

    pamokos santrauka, pridėta 2011-02-03

    Pradinių klasių matematikos pamokos rengimo taisyklės ir etapai. Mokinių žinių apie eilinius skaičius įtvirtinimas; gebėjimas lyginti skaičius ir skaičius su skaitinėmis išraiškomis; gebėjimas konstruoti segmentus ir geometrines figūras. Protinio skaičiavimo įgūdžių ugdymas.

    pamokos plėtra, pridėta 2010-12-17

    Vaikų rašymo sutrikimų problema. Kompetentingų rašymo įgūdžių formavimas tarp kalbos mokyklos mokinių. Disgrafija, pagrįsta fonemų atpažinimo sutrikimu. Gebėjimo koordinuoti įvairias kalbos dalis formavimas. Pagrindinės logopedinio darbo kryptys.



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!