Edukacinių užsiėmimų vidurinei grupei santrauka. Atviros tiesioginės edukacinės veiklos vidurinėje grupėje suvestinė

Elena Tyurina
Atviros tiesioginės edukacinės veiklos vidurinėje grupėje suvestinė

Tikslas: gerinti vaikų kūrybiškumą per meninę ir vizualinę veiklą naudojant technologijas "Millefiori".

Programos užduotys:

Švietimo: Įtvirtinti gebėjimą padengti stalą, suskaičiuoti per 5, įtvirtinti gebėjimą lipdyti naudojant išmoktas technikas (plastilino ridenimas tiesiais ir sukamaisiais judesiais, lyginimas delnais, supažindinti su technika "Millefiori".

Vystantis: Skatinti kūrybiškumo ugdymą vaizduotė, smulkioji motorika, dėmesys, derybiniai įgūdžiai.

Švietimo: Ugdyti domėjimąsi menine kūryba, geranoriškumą, tikslumą, atkaklumą.

Medžiagos ir įranga: žaislas Meškiukas, stalas su gėlių puokšte, Meškiuko nuotrauka su draugais, vaikiškų indų rinkinys, plastilinas, lentos, rietuvės, drėgnos servetėlės, maišelis su staigmena.

Švietimo situacijos pažanga.

1. Įvadas į situaciją.

Vaikai įeina į salę. (centre yra stalas su gėlių puokšte) Mokytojas įjungia muzikos centrą. Skamba krokodilo Genos daina.

Auklėtojas. Sveiki, mano jaunieji draugai! Mano vardas Elena Fedorovna, susipažinkime. (susitikimas su vaikais)Žinai, man reikia tavo pagalbos. Tiksliau, ne aš, o mažasis Meškiukas. Rytoj jo gimtadienis, jis pasikvietė draugus, tad paruošė stalą, bet nežino, ką daryti toliau. Ką manote, draugai, ar turėtume padėti Meškiukui?

Variantas su neigiamu atsakymu.

Auklėtojas. Sakyk, prašau, ar laikai save maloniu žmogumi?

Vaikų atsakymai.

Auklėtojas. Ar geras žmogus atsisako padėti kitam?

Vaikų atsakymai.

Auklėtojas. Tada pabandykime padėti Meškiukui.

Teigiamas atsakymas.

Auklėtojas. Kodėl taip manai?

Vaikų atsakymai.

Auklėtojas. Taigi jūs norite jam padėti?

Vaikų atsakymai.

Auklėtojas. Ar galite padėti Meškiukui?

Vaikų atsakymai.

Auklėtojas. Kaip tu gali jam padėti?

Vaikų atsakymai.

2. Pagrindinė dalis.

Auklėtojas. Vaikinai, mūsų mažasis lokys nežino, kiek lėkščių ir puodelių padėti ant stalo, bet jūs žinote.

Vaikų atsakymai.

Vaikų atsakymai.

Auklėtojas. Tada pirmyn, bet susitarkite tarpusavyje, kas ką darys. (vaikai deda stalą, sutvarko kėdes)

Auklėtojas. Vaikinai, ar manote, kad padarėte viską? Ko trūksta? (Pasakykite vaikams, kad jiems reikia kažkuo pavaišinti svečius)

Vaikų atsakymai.

Auklėtojas. Ir taip, mano brangieji "viską žinai" Ir "įgūdžiai", iš kurio galime pagaminti skanėstą Meškiukui ir jo svečiams.

Vaikų atsakymai.

Auklėtojas. Viską pasakėte teisingai, siūlau pasigaminti skanėstą iš plastilino. Ar kas nors iš jūsų gali priminti modeliavimo būdus?

Vaikų atsakymai.

Pirštų žaidimas vaikams Ežiukas

Ežiukas bėgo per mišką.

(Rankos užraktos, pirštai kyla ir leidžiasi, imituodami ežio stuburus.) Ką jis surinko?

(Viena ranka suspausta į kumštį, kita suspaudžia kumštį delnu.)

Grybai,

(Viena ranka suspausta kumščiu, kitos rankos delnas uždengia kumštį iš viršaus.)

(Kumščiai beldžiasi vienas į kitą.)

Lapai.

(Atpalaiduotos rankos siūbuoja aukštyn ir žemyn.)

Vienas, du, trys, keturi, penki,

(Lenkite pirštus.)

Auklėtojas. Ištieskite pirštus, galite kibti į darbą. Noriu pakviesti jus pasigaminti skanėstą neįprastu būdu. Jei norite, supažindinsiu su šiuo lipdymo būdu. (Millefeori technika)

Vaikų atsakymai.

Auklėtojas. Imame vienos spalvos plastilino gabalėlį ir suminkome, darome blyną, ant jo dedame kitos spalvos plastilininį blyną ir susukame. Supjaustykite ritinį gabalėliais į krūvas. Pažiūrėk, kas atsitiko? Kaip tai atrodo? Ar norite tai padaryti?

Vaikų atsakymai.

Savarankiškas vaikų darbas. Individuali mokytojo pagalba.

Auklėtojas. Vaikinai, ateikite ir pažiūrėkite, kokie gražūs skanėstai. Ką manote, Meškiukas ir jo svečiai bus laimingas kada jie pamatys skanėstą? Kaip mes galime patiekti maistą ant stalo? Ar galime padėti ant vieno padėklo ir nunešti į svečių stalą?

Vaikų atsakymai.

Auklėtojas. Žinote, mano brangieji, Meškiukas paruošė jums staigmeną. Mėgsta daryti staigmenas savo draugams. Bet pamiršau, kur jį palikau. Tai buvo geltonas krepšys, paieškokime?

Vaikų atsakymai. (vaikai randa maišelį saldainių)

3. Refleksija.

Auklėtojas. Dabar pasiimk sau saldainių ir papasakok, kaip tau patiko padėti Meškiukui. kaip jautėtės? Ar tau buvo lengva ar sunku? Įdomu ar nuobodu?

Šiandien mane pradžiuginote, buvo malonu su jumis dirbti. Šiandien parodėte, koks esate draugiškas... Aš tavimi didžiuojuosi! kas tau patiko labiausiai? Ką galite pasakyti savo tėvams ir draugams?

Publikacijos šia tema:

"Vabzdžiai". Atviros tiesioginės edukacinės veiklos apie pažintinį vystymąsi vidurinėje grupėje santrauka„Vabzdžiai“ Atviros tiesioginės edukacinės veiklos apie pažintinį vystymąsi vidurinėje darželio grupėje santrauka.

„Elgesio taisyklės“. Atviros tiesioginės edukacinės veiklos apie socialinį ir komunikacinį vystymąsi santrauka Tikslas: Ugdyti saugaus elgesio kritinėse situacijose įgūdžius, naudojant vaidmenų žaidimus. Užduotys: - išplėsti ir patikslinti.

Atvirų tiesioginių ugdomųjų kūno kultūros užsiėmimų suvestinė vidurinėje grupėje „Mokymasis būti draugais“ Tikslas: Ugdyti susidomėjimą kūno kultūra, skatinti vaikus draugauti ir būti kūrybingiems. Programos tikslai: Švietimo:.

Atviros tiesioginės edukacinės veiklos apie fizinį vystymąsi santrauka „Pasivaikščiok su Dunno“ Naudojama technologija: sveikatos palaikymas Tikslas: sukurti fizinio aktyvumo poreikį. Tikslai: ugdyti gebėjimą žaisti žaidimus.

Atviros tiesioginės edukacinės veiklos santrauka. Vaidmenų žaidimas „Grožio salonas“ Atviro GCD santrauka. Vaidmenų žaidimas „Grožio salonas“ Edukacinė sritis: „Socializacija“. Amžiaus grupė: vidutinė. Integracija.

Parengiamosios grupės „Rusų apvalus šokis“ atviros tiesioginės edukacinės veiklos santrauka PROGRAMOS TURINYS: Mokykite: iš perlenkto popieriaus akimis iškirpkite simetriškas figūras (jaunoji, jaunoji, dekoracijos,...

Pranešėjas: Sveiki, merginos ir berniukai. Šiandien susirinkome pasikalbėti apie kelių eismo taisykles. O kas pas mus?

Shapoklyak: (išvažiuoja motoroleriu) dainuoja: Kas padeda žmonėms, gaišta laiką) Kiek čia vaikų, mergaičių ir berniukų. Kodėl tu čia stovi? Ar leisi man vairuoti?

Pranešėjas: Tiesą sakant, mes stovime ant šaligatvio, o jūs galite važiuoti tik važiuojamąja dalimi.

Shapoklyak: Kokios naujienos, aš galiu važiuoti kur noriu, čeburaška vaikšto.

Čeburaška: (įeina liūdnas) dainuoja („Kažkada buvau keista“)

Shapoklyak: Čeburaška, kodėl tu toks liūdnas, ar nukritai nuo dviračio? cha cha cha.

Čeburaška: Sveiki visi. Ne, aš nenukritau

Shapoklyak: Ar suprantate, kad susipykote su Gena?

Čeburaška: Ne

Shapoklyak: Aš nieko nesuprantu, kas tada?

Čeburaška: Man liūdna, nes Gena buvo paimta dalyvauti automobilių lenktynėse, bet jie sakė, kad pirmiausia reikia išmokti kelių eismo taisykles.

Shapoklyak: Ha, aš jus išmokysiu, aš ką tik atidariau mokyklą tiems, kurie nieko nesupranta apie kelių eismo taisykles.

Čeburaška: Ar mokysi? Ačiū.

Shapoklyak: Klausyk, kai priartėsi prie kelio, dainuoji garsiai ir greitai bėgsi į priekį, nežiūrėk į kelią.. Pabandykime.

(Čeburaška kerta ir dainuoja, o Šapokliakas motoroleriu važiuoja keliu ir susiduria)

Shapoklyak: Kur tu eini? Stebėkite savo žingsnį, tada judėkite toliau

(Čeburaška bando pažvelgti į savo kojas, jos vėl susiduria)

Pranešėjas: Sustok, sudužsi ir atsidursi ligoninėje.

Kelias ne takas, kelias ne griovys, pirma žiūrėk į kairę, tada į dešinę, žiūrėk į kairę ir žiūrėk į dešinę, o jei nematai automobilių, eik

(Čeburaška bando praleisti, bet Shapoklyak praeina priešais, jis atšoka)

Čeburaška: vėl nepasisekė, todėl aš niekada nepervažiuosiu kelio.

Pranešėjas: Taip yra todėl, kad Shapoklyak taip pat nežino kelių taisyklių, vaikinai, padėkime jiems. Parodysime, kaip tai padaryti, viena komanda bus „pėstieji“, kita – „automobilininkai“.

Žaidimas „Pėstieji ir vairuotojai“

Mokytojas-reguliatorius su raudonu ir žaliu signalu stovi aikštelės centre ir po vieną rodo komandoms signalus

Čeburaška: kaip puiku tau viskas sekasi

Pranešėjas: Siūlau eiti su mumis per stotis ir išmokti kelių eismo taisykles.

shapoklyak: Na, pažiūrėkime, kas iš to išeis

pagrindinė dalis

Pranešėjas: Artėjame prie stoties. Stotis „Avtomobilnaya“

Siūlo žaidimą "Kas gali greičiau pasiekti finišą"

Shapoklyak: Ha, tavo kelionė baigėsi

Čeburaška: Žiūrėk, degalinė sako: „Atspėk mįsles, gauk benzino“ (ant kanistro kabo 5 raktai su mįslėmis, herojai jas pasakoja vaikams).

1 Nevaikščiokite atvira burna, čia pavojinga

2 Trijų akių kaliausė ant vienos kojos atsistojo nuo gatvės krašto su ilgu batu.

3 Koks stebuklas, mėlynas namas, šviesūs langai aplinkui, avi guminius batus ir valgo benziną

4Gatvėje bėga maži nameliai, į namus vežami berniukai ir mergaitės

5 Koks žirgas, visas dryžuotas, deginasi kelyje? Žmonės važiuoja ir vaikšto, bet ji nebėga.

Čeburaška: Kokie jūs protingi vaikinai, jūs išsprendėte visas mįsles

Šviesoforas: „Šviečiu dieną ir naktį, duodu signalus visiems, turiu tris spalvas, koks mano vardas, draugai?

Pranešėjas: Teisingai, vaikinai, tai mūsų draugo šviesoforas

P/žaidimas "Šviesoforas"

Šviesoforas: „sudie draugai, laikykitės taisyklių ir toliau važiuokite“.

(svetainėje yra smeigtukai dviejuose stulpeliuose po 10 vienetų

Čeburaška: O kaip mes galime išsiversti?

Shapoklyak: taip, tai labai paprasta, tu tik valgai, į nieką nekreipi dėmesio (jis važiuoja į priekį ir numuša kaiščius)

Pranešėjas: Stop, Shapoklyak. Norėdami eiti toliau, turite apeiti kliūtis. Vaikinai, paimame "vairus" į rankas, eisime po vieną, apeisime visus smeigtukus trypčiojančiu žingsniu, eisime iki galo, paimsim vėliavėlę, pakelkime tai aukštai, duok ženklą draugui, Dabar jis gali vaikščioti, bet nebėgti.

Pranešėjas: Na, mes išklausėme kelių eismo taisyklių kursus.

1 Ar mes laikysimės taisyklių?

2 Ar kirsime kelią?

3 Ar galite kirsti raudoną šviesą?

4Ar ​​autobuse turėtumėte užleisti savo vietą senai panelei?

5 Važiuoti dviračiu gatve?

6 Ar turėčiau kirsti kelią per zebrą?

7 Visą laiką draugauti su šviesoforais?

Baigiamoji dalis

Shapoklyak: Pripažįstu savo kaltę, noriu su tavimi draugauti.

Aš laikysiuosi taisyklių ir nevažiuosiu paspirtuku.

Čeburaška: būkime visi draugai, nes su draugu gyventi smagiau.

Pranešėjas: Dainuokite apie draugystę.

Shainsky mūzų daina „Draugystė“.

Pranešėjas: Gerai visiems šiandien, iki pasimatymo. Viso gero.

Žana Panzina
Vidurinėje grupėje organizuotos edukacinės veiklos suvestinė

„Kaip mes sužavėjome miško teatrą“.

Teritorijų integravimas: "Pažinimas", "Kalbos raida", „Fizinė kultūra“, "Muzika".

Tikslas: Ugdyti vaikų susidomėjimą teatro spektakliais veikla per įvairias veiklos rūšis: elementariųjų matematinių sąvokų formavimas, žaidimas veikla. Noras dalyvauti teatrališkuose žaidimuose, skatinantis vaikų iniciatyvą ir žadinantis teigiamą emocinę nuotaiką, skatinančią kūrybiškumą vaizduotė.

Užduotys:

Išmokite suprasti piktogramas.

Praktikuokite eilinį skaičių iki 6. Išmokite atskirti klausimus: — Kiek?, "Koks rezultatas?"

Stiprinti gebėjimą naršyti erdvė: kairėn, dešinėn, priekyje, gale.

Stiprinti geometrijos pavadinimą ir pripažinimą figūros: stačiakampis, trikampis, kvadratas. ratas.

Rasti judėjimo vaizdų išraiškos priemonės, veido mimika, gestai, intonacija.

Įtraukite vaikus į teatro pasirodymus veikla.

Ugdykite bendravimo įgūdžius.

Ugdykite draugišką vaikų požiūrį.

Planuojami rezultatai: įvaldyti dialoginę kalbos formą, mokėti formuluoti atsakymus į mokytojo klausimus, atidžiai klausytis ir emociškai reaguoti, aktyviai ir draugiškai bendrauti su mokytoju ir bendraamžiais žaidimų lauke ir kūno kultūros metu. Dalyvaukite teatro spektaklyje veikla.

Žodyno darbas: pasirodymas, piktograma, vidurys, dešinė, kairė, priekyje, gale.

Preliminarus darbas: pokalbis apie teatrą, serialų vaidinimas, didaktiniai žaidimai apie elementarių matematinių sąvokų formavimą, kūno kultūros minučių mokymasis.

Įranga: laiškas, siuntinys, varpas, flanelgrafas, piktogramos, eglučių rinkinys - 6 vnt., gyvūnėliai iš pasakos Teremok - 6 vnt. "teremok" pagaminti iš geometrinių formų, spektaklio dangteliai "Teremok", Fėjos kostiumas, burtų lazdelė, ekranas, muzikos įrašas „Apsilankymas pasakoje“.

Organizacinis momentas: Vaikai sėdi ant kėdžių. Pasigirsta beldimas į duris. Atbėga voverė (vaikas) atneša siuntinys:

Aš esu voverė, linksmas gyvūnas,

Šokinėti ir šokinėti per medžius.

Atnešiau tau siuntinį,

Štai, pasiimk vaikus.

Auklėtojas: Ačiū, voverė. Vaikinai, mūsų adresu grupės Paketas ir laiškas atkeliavo. Pažiūrėkime, kas parašyta laiške ir kas slypi šioje nuostabioje dėžutėje?

Mokytojas skaito laišką vaikai: „Gelbėk, padėk! Piktasis burtininkas užbūrė mūsų teatrą! Siunčiame patarimus, kurie padės teisingai ir greitai užkeikti teatrą. Varpelio garsas pasakys, kad eini teisingu keliu. Miško gyvūnai“.

Auklėtojas: Pagalvokime, kodėl laiškas atkeliavo būtent pas mus grupė?

Vaikai:

1 vaikas:

Mūsų grupė -"Kapitoshki",

Mes jau nebe vaikai.

Mums patinka linksmintis

Ir praktikuoti iš širdies.

2 vaikas: Esame vaikai, kurie mėgsta dirbti, šokti ir linksmintis!

3 vaikas: Mes draugaujame su knygomis ir daug skaitome!

4 vaikas: Esame mandagūs, visada gerbiame vyresniuosius!

5 vaikas: Mes neskriaudžiame jaunesnių vaikų ar mergaičių!

6 vaikas: Mes visada viskuo padedame mamoms!

7 vaikas: Esame švarūs ir tvarkingi, visada tvarkingi!

Auklėtojas: Kokie jūs puikūs bičiuliai! Atidarykime pakuotę ir pažiūrėkime, kokių įkalčių joje?

Mokytojas išima korteles, ant kurių juda maži žmogeliukai. (piktogramos).

Auklėtojas: - Kaip manai, kas tai yra? (vaikų atsakymai)

Pasakyk man, kuo panašūs mažieji žmogeliukai? (vaikų atsakymai)

Kuo jie skiriasi? (vaikų atsakymai)

Atlikime piktogramoje pavaizduotus judesius.

Vaikai atlieka judesius, skamba varpelis.

Auklėtojas: O dabar eikime prie flanelgrafo. Mokytoja išima iš siuntinio kitą voką, pažiūrėkime, kas ten yra. (Voke yra gyvūnų figūrėlės, geometrinės figūros, eglutės).

Pratimai: Sukurkite paveikslėlį pagal aprašymą. Vaikai užduotį atlieka savarankiškai.

Flanelgrafo viduryje pastatykite geometrinių formų namą.

Už namo – eglutė, kairėje – varlė ir kiškis, dešinėje – lapė, vilkas ir lokys, priešais – pelė.

Auklėtojas: Kokiai pasakai piešėme piešinį?

Vaikai: "Teremok"

Auklėtojas: Kokias geometrines figūras naudojote statydami namą?

Kiek gyvūnų atėjo į namus? (6) .

O dabar visus gyvūnus sudėsiu į vieną eilę. Kiek kainuoja pelė? ir kt.

Kokie tai gyvūnai, laukiniai ar naminiai? Kodėl?

Skamba varpas.

Auklėtojas: Puiku, ir jūs atlikote šią užduotį. Dabar užmerkite akis ir šiek tiek pailsėkite. (Vaikai sėdi). O kai jas atidarysite, pamatysite stebuklą.

Mokytojas eina už širmos ir apsivilko fėjos kostiumą.

Auklėtojas: Gali atmerkti akis. Aš esu fėja. Aš turiu burtų lazdelę. Dabar pamojuosiu, o tu nebegalėsi kalbėti, o tik judėsi. Atliekamas veido mimikos ir gestų pratimas.

Vos tik atvykome į mišką, pasirodė uodai (Vaikai rodo, kaip jie varo uodus).

Pelkėje yra dvi draugės, dvi žalios varlės.

Ryte anksti nusiprausdavome ir pasitrynėme rankšluosčiu.

Jie plakė letenomis ir plojo letenomis.

Letenos kartu, letenos atskirai,

Letenos tiesios, letenos kreivos,

Letenos čia ir letenos ten,

Koks triukšmas ir koks šurmulys!

Auklėtojas: Puiku, vaikinai, dabar labai išraiškingai parodėte uodus ir varles naudodami gestus ir veido išraiškas.

Skamba varpas.

Mokytojas išima gyvūnų kepures. Kaip manai, kodėl jie čia?

Vaikai: Galime parodyti spektaklį.

Auklėtojas: Teisingai, įvykdėme miško žvėrių užduotis ir nuvylėme miško teatrą.

O dabar menininkai eis už ekrano, o publika užims savo vietas.

Taip, tylėkite, vaikai, netriukšmaukite,

Negąsdink mūsų pasakos.

Joje yra stebuklų...

Pasaka kol kas paslėpta!

Groja muzika, vaikai už širmos užsideda gyvūnų kepures, rodo rusų liaudies pasakos atkūrimą. "Teremok".

Publikacijos šia tema:

Organizuotų edukacinių užsiėmimų apie FEMP vidurinėje grupėje „Skaičiavimas per 5“ santrauka Tikslai: Išmokyti skaičiuoti per 5 Sudaryti sąlygas loginiam mąstymui, intelektui ir dėmesingumui ugdyti. Įranga ir medžiagos:.

Vidurinėje grupėje „Kelionė į šiaurę“ organizuotų matematikos edukacinių užsiėmimų suvestinė Tikslai: įtvirtinti eilės tvarka skaičiavimo įgūdžius per 5; įtvirtinti gebėjimą žodžiais nurodyti gyvūno padėtį.

Organizuotų edukacinių užsiėmimų vidurinėje grupėje „Skalbimas ir lyginimas“ santrauka MBDOU „Darželis Nr. 51“, Čeboksarai Organizuotos edukacinės veiklos edukacinėje srityje santrauka „Pažinimas.

Organizuotų švietėjiškų užsiėmimų apie kalbos raidą vidurinėje grupėje „Transportas“ santrauka Organizuotų edukacinių užsiėmimų apie kalbos raidą vidurinėje grupėje „Transportas“ naudojant informaciją ir komunikaciją santrauka.

Vidurinėje grupėje organizuotų edukacinių užsiėmimų „Mano miesto gatvė“ suvestinė ORGANIZUOTOS UGDYMOSIOS VEIKLOS „MANO MIESTO GATVĖ“ naudojant sveikatą tausojančias technologijas SANTRAUKA. vidurinė grupė.

„Kelionė į vandens burtininkės karalystę“

Edukacinė sritis: Pažinimas

Skyrius: holistinio pasaulio vaizdo formavimas (aplinkosauginis ugdymas).

Tiesioginės edukacinės veiklos tikslas: ugdyti pažintinę veiklą, susipažįstant su gamtos objektais (vandeniu).

Užduotys:

Švietimas: supažindinti su pagrindiniais eksperimentavimo būdais ir kai kuriomis vandens savybėmis.

Vystantis:

Ugdyti mokinių tiriamuosius gebėjimus, ugdyti mokinių idėjas apie vandens savybes, ugdyti vaikų smalsumą, mąstymą ir kalbą; įvesti į vaikų aktyvųjį žodyną šiuos žodžius: skystas, bespalvis, skaidrus, lavinti skonio analizatorių.

Švietimas:

Ugdykite smalsumą, norą dalyvauti eksperimentuose, mokykite bendradarbiauti tarpusavyje atliekant bendrus veiksmus, ugdykite rūpestingą požiūrį į vandenį.

Švietimo sričių integracija:

Ugdymo kryptis „Socializacija“: vaidina siužetus, skatina reagavimą, geranoriškumą ir gebėjimą bendradarbiauti tarpusavyje.

Edukacinė sritis „Grožinės literatūros skaitymas“: pažintis su K. I. Chukovskio meno kūriniu „Fedorino sielvartas“, mokyti įsijausti į meno kūrinio herojų.

Edukacinė sritis „Sveikata“: pokalbiai apie vandens naudą, didelę reikšmę ir įtaką žmogaus sveikatai.

Ugdymo kryptis „Komunikacija“ : ugdyti bendravimo kultūrą žaidimo situacijose, tobulinti dialoginę kalbą, išmokti logiškai ir aiškiai reikšti savo nuomonę, dalyvauti pokalbyje.

Ugdymo kryptis „Muzika“: ugdyti muzikinį ir motorinį kūrybiškumą, praturtinti mokinių muzikinius įspūdžius ir sukelti ryškų emocinį atsaką.

Metodai ir metodai:žaidimo situacijos modeliavimas, siekiant iškelti problemą ir sukurti motyvaciją, klausimai mokiniams, vaizdinės medžiagos panaudojimas, kūno kultūros pamokos, techninės priemonės.

Veiklos rūšys:žaidimų, komunikacinių, motorinių, pažintinių tyrimų, muzikinių ir meninių.

Vieta: muzikos salė

Mokinių amžius: 4-5 metai.

Medžiagos ir įranga: skaidrūs puodeliai su virintu vandeniu, granuliuotas cukrus, druska, upės smėlis, arbatiniai šaukšteliai, švari prijuostė ir nosinė, servetėlės, briliantinė žaluma, jodas, Lašelių lėlė, lašelių kaukės (pagal vaikų skaičių, IKT, muzika, lašeliai-emocijos () linksma ir liūdna) kiekvienam vaikui.

Preliminarus darbas: stebėti sezoninius gamtos pokyčius: tirpstantį sniegą, balų, upelių formavimąsi, meno kūrinių apie pavasarį skaitymą, K. I. Chukovskio kūrinio „Fedorino kalnas“ skaitymą.

Pamokos eiga

  1. Organizacinis momentas.

Paleidžiamas šniokščiančio srauto garso įrašas.

Auklėtojas: Vaikinai, klausykite ir nustatykite, kas tai yra garsai.

(Tai yra vandens garsai.)

2. Pagrindinė dalis.

Auklėtojas: Iš tiesų, tai šniokščiantis srautas. Lašelis atėjo mūsų aplankyti. Šis Lašelis keliauja po visą pasaulį, daug matė ir žino daug įdomių dalykų apie vandenį.

Ar girdėjote apie vandenį?

Jie sako, kad ji yra visur!

Baloje, jūroje. vandenyne

Ir vandens čiaupe

Kaip varveklis sustingsta

Rūkas šliaužia į mišką,

Jis vadinamas ledynu kalnuose,

Garbanos kaip sidabrinis kaspinas

Esame įpratę, kad vanduo yra

Mūsų kompanionas visada!

Jūs negalite nusiplauti veido be jo,

Nevalgyk, neprisigerk,

Drįstu jums pranešti:

Mes negalime gyventi be jos!

Ar tai tiesa? Kaip manai? (skaidrių demonstracija)

(Vaikų atsakymai)

Pedagogas: Iš kur atsirado lašelis, kur jis galėjo būti? Pažiūrėkime į nuotraukas, kur keliavo mūsų Lašelis. Pavadinkite juos. (skaidrių demonstracija)

(ežeras, jūra, bala, upė, upelis, pelkė.)

Pedagogas: Taigi, ko lašelis yra dalelė?

Auklėtojas: Vaikai, Lašelis kviečia leistis į kelionę į Vandens burtininkės karalystę. O kad galėtum eiti į kelionę, tu ir aš turime virsti lašeliais. Iš kur atsiranda lašeliai?

(Iš debesies.)

Pedagogas: Taip ir yra (vaikai sustoja ratu, mokytojas skaito eilėraštį, uždėdamas vaikams ant galvų lašinukus).

Debesis vaikščiojo dangumi (vaikai vaikšto ratu)

Debesis pametė karoliukus. (vaikai sustoja ir mosteli rankomis)

Taku šokinėja karoliukai (bėga ratu vienas po kito)

Kaip krištoliniai žirniai. (vaikai sustoja)

O dabar pavirsime vandens lašeliais (vaikams uždėjome lašelines kepures)

Dabar mes pasiruošę leistis į kelionę su jumis.

Ką tu ten matai? (Rodo į lentelę su vandens ir ančių baseinu, imituojančiu ežerą).

3. Eksperimentinė veikla

(Vaikai prieina prie stalo, ant kurio yra baseinas su vandeniu. Baseine yra antys. Prie baseino kraštų priklijuota popierinė žolė).

Pedagogas: O, koks ežeras! Vanduo ežere ramus ir tylus. Bet tada pūtė stiprus vėjas. Vaikai, pūskite į ežerą. Antys pasislėpė žolėje.

(Mokytojas pašalina antis)

Pedagogas: Pažiūrėk į vandenį ir pasakyk, koks jis? (Stiklainiu semkite vandens iš „ežero“)

(Skaidrus.)

Pedagogas: Pirštu palieskite vandenį. kokia ji tokia?

(Šalta.)

Pedagogas: Ar norite sužinoti, kokių dar vandens rūšių yra? Tada eikime prie pirmo stalo. Dabar išsiaiškinsime, kokių dar yra vandens rūšių.

1 patirtis:„Vanduo yra skystas ir gali tekėti“.

Paimkite vieną stiklinę su vandeniu, o kitą tuščią. Atsargiai supilkite vandenį į tuščią stiklinę. Ar teka vanduo? Kodėl? Nes jis skystas. Jei vanduo nebūtų skystas, jis negalėtų tekėti nei upėmis, nei upeliais, nei iš čiaupo.

2 patirtis:"Kai kurios medžiagos ištirpsta vandenyje, kitos - ne."

Išgerkite tris stiklines vandens. Į vieną stiklinę įberkite druskos ir šaukštu pabandykite išmaišyti. Kas atsitiks? Iš vandens dingo druska. Išbandyti vandenį? Koks jo skonis? (sūrus) Paimkite kitą stiklinę ir supilkite į ją šaukštą granuliuoto cukraus, išmaišykite. Kas atsitiko? Vanduo ištirpdė granuliuotą cukrų ir jis tapo nematomas, bet liko vandenyje. Išbandyti vandenį? Koks jo skonis? (saldus) Paimkime trečią stiklinę ir į vandenį įberkime smėlio. Kas atsitiko? Ar jis dingo iš vandens? (ne) Kodėl? Smėlis yra smulkūs akmenukai, kurių vanduo negali ištirpinti.

3 patirtis:"Vanduo skaidrus"

Paimkite stiklinę vandens, stiklinę pieno ir šaukštą.

(Mokytoja įdeda šaukštą į pieną) Vaikinai, ar matote šaukštą? (ne) (įkiša šaukštą į vandenį) Ar dabar matote šaukštą? (Taip)

Pedagogas: Kokios spalvos pienas? (balta) Kokios spalvos vanduo? (vanduo neturi spalvos, jis skaidrus)

4 patirtis: „Vanduo keičia spalvą“

Auklėtojas: Vaikinai, aš žinau, kad vanduo gali pakeisti spalvą. Norite tuo įsitikinti?

(Ant mokytojo stalo yra dvi stiklinės vandens, briliantinės žalios, jodo).

Pedagogas: Dabar į vandenį įlašinu stebuklingą lašą (jodo) ir pažiūrėsime, kas atsitiks su vandeniu. Ar vanduo pakeitė spalvą? (taip) Ir dabar į vandenį įlašinu stebuklingą lašą (žalią medžiagą). Pažiūrėkime, kas atsitiks su vandeniu. Vanduo pakeitė spalvą.

Pedagogas: Taigi darome išvadą: vanduo gali keisti spalvą priklausomai nuo to, ko į jį neįdėta.

Staigmenos akimirka : pasirodo Fedora.

(Pasibeldžia į duris, įeina Fedora)

Fedora: Ar matėte mano patiekalus? Ieškau savo indų. O jūs mano vargšės našlaitės, mano lygintuvai ir keptuvės (verkiate). Kur aš atsidūriau?

Auklėtojas: Į Vandens burtininkės karalystę. Kas tai per purvinas dalykas? Kas tai yra vaikinai? Iš kokios pasakos ji pas mus atėjo? Netoleruosiu tokios nešvaros. Nuplaukime, vaikinai, nes jūs esate vandens lašeliai, padėk man. Galbūt jai patiks būti švariam ir draugauti su vandeniu.

(Vaikai padeda mokytojai išplauti Fedorą. Vienas vaikas rankose laiko rankšluostį, kitas švarią prijuostę, trečias švarią skarelę. Jie padeda Fedorai persirengti).

Auklėtojas: Dabar visai kitas reikalas. Dabar, Fedora, kai jūsų patiekalai grįš pas jus, ką su jais darysite?

Fedora:

O jūs mano vargšės našlaitės,

Mano lygintuvai ir keptuvės,

Grįžk namo nesiprausęs,

Aš nuplausiu tave šaltinio vandeniu.

Išvalysiu tave smėliu

Aš tave užplikysiu verdančiu vandeniu,

Ir vėl būsi

Šviesk kaip saulė!

Ačiū vaikinai. Taigi vanduo man padės. Aš toliau ieškosiu savo indų ir grąžinsiu juos namo (lapų).

Pedagogas: Fedora išvyko, o mums, lašeliams, laikas grįžti. Bet kas tai? Kas atsitiko? Iš kur atsirado šaltis? Jis užšaldo lašelius ir paverčia juos ledu. (Vaikai glaudžiasi prie mokytojos ir vieni prie kitų). (Vaikai išsiskirsto). Vėl pasirodė lašeliai.

Auklėtojas: Lašeliai, manau, žinau, kaip galėtume grįžti į darželį. Dabar aš pamojuosiu savo burtų lazdele, o tu pavirsi garu ir skrisi į savo darželį. (Mokytojas mosteli lazdele, o vaikai lengvai bėga atgal į kėdes.)

Apibendrinant .

Pedagogas: Na, štai mes grupėje (mokytojas nusiima kepures). Šiandien daug sužinojote apie vandenį. Dar kartą prisiminkime, ką išmokote: pasakykite dar kartą, koks ten vanduo? (skaidrių demonstracija)

(Skystas, skaidrus, kai kurios medžiagos ištirpsta vandenyje, o kitos – ne, vanduo gali pakeisti spalvą).

Prisiminkite, ką sužinojote apie burtininkės vandenį, ir ji jums dovanoja dalelę savęs – lašelius.

Edukacinės veiklos aptarimas tiesiogiai su tėvais.

Programos turinys: Gilinti vaikų supratimą apie gerumą kaip vertingą, neatsiejamą žmogaus savybę; mokyti vaikus apmąstyti moralinę veiksmų esmę; formuoti vaikams teigiamą požiūrį į save ir kitus; pagerinti bendravimo įgūdžius.

  • OO „Bendravimas“: ugdykite vaikų susietą kalbą ir gebėjimą kurti paprastus sakinius.
  • OO „Socializacija“: ugdyti socialinius jausmus; ugdyti tarpamžių bendravimo įgūdžius; ugdyti teisingą požiūrį vienas į kitą ir norą vienas kito neįžeisti.
  • NVO „Muzika“: supažindinti vaikus per muzikinius kūrinius, susipažinti su „draugystės“ sąvoka

Medžiaga: lėlė „Mašenka“, kiškis, ežiukas, iškarpyti paveikslėliai, s/k, d/i „Emocijos“, popierius, guašas, magnetofonas, V. Šainskio dainos.

Preliminarus darbas: pokalbiai apie draugystę, situacijų analizė moralinėmis temomis, žaidimai, patarlių įsiminimas ir jų sampratų analizė, dainelių dainavimas, dainelių apie draugystę klausymas, eilėraščių ir kūrinių apie draugystę skaitymas.

GCD judėjimas

Vaikai įeina į grupę ir stovi puslankiu aplink mokytoją.

Auklėtoja: Pažiūrėkite, vaikinai, aš turiu rankose voką, kurį į mūsų darželį atnešė pašto karvelis. kas ten yra? (Laiškas). Atidarykime ir skaitykime.

Pedagogas: Mašenka mums rašo iš pasakos „Maša ir lokys“: „Išėjau į mišką grybauti ir uogauti, bet pasiklydau. Prašau padėti man rasti kelią namo pas senelius.

Pedagogas: Vaikai, ar galime padėti jam rasti Mašenkos kelią iš miško?

Kaip mes galime tai padaryti? Dabar matau strėles, kurios mums nurodo, kuriuo keliu Mašenka ėjo per mišką. Eikime į kelią.

(Skamba V. Šainskio muzika - „Kai mano draugai su manimi“).

Pedagogas:

Kelias į mišką padarys mus visus draugais,
Moko vertinti draugystę
Džiaugiamės galėdami padėti savo draugams, kuriems jos reikia
Ir apsupkite atsargiai.

Mokytojas veda vaikus prie pirmosios užduoties, kuri yra ant stalo. Kad galėtume padėti Mašenkai, turime atlikti užduotį, esančią ant dalių, kurias surinksime kelio pabaigoje ir pažiūrėsime, ką galime gauti.

1 užduotis: D/i „Apibrėžkite savo nuotaiką“. Vaikai liko vieni miške. Kokia jų nuotaika? (iškirpti paveikslėliai: „Emocijos“). Vaikai ant stalo padėjo iškirptus paveikslėlius. Paimame dalį ir leidžiamės išilgai rodyklių.

2 užduotis: D /ir „Geri ir blogi darbai“.

Pedagogas: „Puikiai padaryta, bet kelias į priekį yra už mūsų ribų“. Taigi atėjome į miško proskyną ir ji vadinasi „Gerų ir malonių darbų plynas“.

Mokytojas siūlo pasakojimų paveikslėlius su įvairiomis situacijomis. Vaikai turėtų iškirptomis drožlėmis pažymėti, kur paveikslėliuose nurodomi geri darbai ir atvirkščiai (raudonos drožlės – geri darbai, pilkos drožlės – blogi darbai). Imame kitą dalį ir leidžiamės išilgai rodyklių. Ir tada rodyklė nuvedė mus į kitą proskyną.

3 užduotis: Atėjome prie gerų žodžių išvalymo.

D/i „Pasakyk gerus žodžius draugui“(vaikai sako vieni kitiems gerus žodžius: malonus, meilus, geras, dėmesingas, protingas, draugiškas, mylintis, rūpestingas.) Paimame kitą detalę ir einame palei rodyklę į proskyną.

4 užduotis. "Polyanka - pagalvok apie tai". Ant detalės užrašytas žodis „Draugystė“. Ką turėjo omenyje Mashenka? Bet maniau, kad iš bėdos gali padėti tik draugiški vaikinai.

Džiaugiamės galėdami su visais draugauti
Su draugais smagiau
Būsime viena komanda
Ir mes ateisime į pagalbą.

Pedagogas: Kam reikalingi draugai?

Ką mėgsti veikti su draugais?

Ar tau nuobodu be draugų?

Pedagogas: „Draugystė yra tada, kai žmonės nori būti kartu, kai žaidžia kartu ir nesiginčija. Draugai – tai žmonės, su kuriais mums gera ir įdomu. Vaikinai, ar žinote, kokie turi būti tikri draugai? Dabar tai patikrinsime. Aš užduosiu klausimus, o jūs atsakysite „taip-taip“ arba „ne-ne“.

Žaidimas: Ar būsime stiprūs draugai? - "taip, taip"

Ar turėtume vertinti savo draugystę? - "taip, taip"

Ar išmoksime groti? - "taip, taip"

Ar padėsime draugui? - "taip, taip"

Reikia supykdyti draugą – „ne, ne“

O kaip padovanoti šypseną? - "taip, taip"

Ar reikia įžeisti draugą? - "ne ne"

Ar vertinsime savo draugystę? - "taip, taip"

Fizminutka: O štai proskyna, kur ilsėjosi Mašenka, siūlau ir tau pailsėti.

P/n „Surask sau draugą“.

Pagal melodiją vaikai seka vienas kitą, o kai melodija nutrūksta, susiranda porą ir paspaudžia vienas kitam ranką, suteikdami vienas kitam draugystę. O dabar išsiaiškinsime, kokia draugiška mūsų komanda. Reikia laikyti kamuolį ant drobės. Puiku, jūs parodėte, kad turime draugišką komandą. O dabar mes eisime į kelią.

5 užduotis. Žiūrėkite, vaikinai, mūsų kelionė baigėsi ir liko tik viena strėlė, mes greitai surasime Mašenką ir padėsime jai grįžti namo, o surinksime beveik visas dalis, ir netrukus sužinosime, ką galime; daryti.

D/i "Spalvų draugystė"

Miške gyvena įvairūs gyvūnai, vabzdžiai ir paukščiai. Jie visi yra draugai vienas su kitu. Ten bitė ir gėlė draugauja, lapas ir kandis draugauja, paukščiai draugauja aukštyje, žuvys draugauja gelmėje. Ir tada vieną dieną nutiko ši negraži istorija (teatralizuotas situacijos demonstravimas – vaikai sėdi puslankiu ant kėdžių). Du draugai, ežiukas ir kiškis, susitiko proskynoje ir

rado sūpynes. Ežiukas žengė link sūpynių, o kiškis patraukė sūpynes link jo. Ežiukas sako: „Aš pirmas! Ir kiškis: „Ne, aš! Taigi tu, Ežiuk, man visai netinka kaip bendražygiui! Draugaukime, vaikinai. Vaikai siūlo būdus, kaip šioje situacijoje draugams pasielgti teisingai. (leiskit tave papurtyti ežiuku, mes juk draugai). Pabaigoje kiškis atiduoda paskutinę dalį.

Pedagogas: Vaikai, žiūrėk, čia rasta Mašenka. Prieš grįždami namo iš miško parodykime Mašai, kokį sunkų kelią įveikėme ir kas mus sujungė kelyje. Surinkę detales pamatysime stiprią, draugišką širdį. Eime visi kartu namo.

O dabar draugystės garbei pavaizduosime spalvotus fejerverkus. Mokytojas lašina didžiulius guašo lašus ant popieriaus lapo, o vaikai šiaudeliais juos pripučia, gaudami fejerverkus (skambo rami melodija). Pedagogas: „Stovėkime ratu, tvirtai susikibę už rankų ir taip pajuskime savo draugystės šilumą ir pasakykime patarlę: „Ne, ieškok draugo, bet jei randi, pasirūpink!



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!