Skaitymo pamokos santrauka. Naujos medžiagos mokymasis

Pamokos santrauka apie skaitymą 2 klasėje

Tema: Apibendrinimas į skyrių „Aš padarysiu gerai“

ir aš nebūsiu blogas"

Tikslai: 1. Apimtos medžiagos apibendrinimas. Dirbk

Skaitymo technika, praktikuoti skaitymą pagal vaidmenį.

2. Kalbos, dėmesio, mąstymo taisymas.

3. Ugdykite susidomėjimą knygomis ir moralinėmis savybėmis.

Užduotys:

Formuoti aiškų supratimą apie gerus ir blogus darbus;

Ugdykite mąstymo ir bendravimo įgūdžius;

Ugdykite teigiamas charakterio savybes: gerumą, mandagumą, sąžiningumą.

Įranga: vadovėlis, Power Point pristatymai su apšilimu akims, lenta, pamokos herojus - Dunno, kortelės su istorijų pavadinimais.

Pamokos eiga

I. Organizacinis momentas

Dėmesio! Pažiūrėk, bičiuli.

Ar esate pasirengęs pradėti pamoką?

Ar viskas vietoje, ar viskas tvarkoje?

Jūsų knyga ir žymė.

Atsakysime aktyviai

Elkis gerai

Taigi, mieli svečiai

Jie norėjo vėl ateiti.

Vaikinai! Pasisveikinkime su svečiais ir pasakykime „Laba diena!

Vaikinai, būkite atsargūs, taupykite laiką, stenkitės gerai kalbėti, pateikdami išsamius atsakymus.

II. Kvėpavimo pratimai

Dabar atlikime keletą kvėpavimo pratimų.

1) Įkvėpkite per nosį, iškvėpkite per burną.

2) Įkvėpkite, sulaikykite kvėpavimą, iškvėpkite.

3) Įkvėpkite, iškvėpkite dalimis.

4) Įkvėpkite per nosį, iškvėpkite per nosį.

III. Grynas kalbėjimas

Vaikinai, pakartokite viską po manęs.

Sa - sa - sa - miške laksto lapė.

Su - su - su - miške buvo šalta.

Taigi – taip – ​​taip – ​​tėtis turi ratą.

Vapsva - vapsva - vapsva - plynoje vabzdžių daug.

Patter

Pasikalbėsime

Mes papeiksime

Taip teisingai ir aiškiai

Kad visiems būtų aišku.

IV. Gimnastika akims

V. Darbas ruože„Aš padarysiu gerai ir nedarysiu blogai“.

Vaikinai! Kuriame skyriuje dirbame? Kokias istorijas ir apie ką skaitome šiame skyriuje? („Darysiu gera ir nedarysiu blogo...“, skaitome pasakojimus apie gerus ir blogus darbus).

Dabar prisiminsime skaitytų istorijų pavadinimus. Užduotis „Atspėk vardą“ („Žaleikinas ir...“, „Siaubinga...“, „Gudrus...“ ir kt.).

VI. Fizinis pratimas „Kelkimės, vaikai“

Atsistokime, vaikai (atsistokime)

Pasakykime tyliai:

Vienas, du, trys, keturi, penki -(einame)

Atsikėliau, (atsistoti ant kojų pirštų galų)

Šiek tiek pritūpkite (pritūpkite)

Ir jie nesužeidė kaimyno,(atsisėsti)

O dabar turiu keltis(atsistoti ir išsitiesti)

Atsisėskite tyliai (sėdėkite tiesiai)

VII. Darbas su tekstu

  1. Žodyno darbas:

2) Mokytojo teksto skaitymas ir pirminis suvokimas.

Ar jums patiko istorija? Apie ką ši istorija? Pažvelkime į tai atidžiau.

  1. Istorijos skaitymas grandinėje.
  1. Pokalbis klausimais.

5) Skaitymas pagal vaidmenis(vaidmenų pasiskirstymas vaikų pageidavimu, galvos juostų su vaidmens pavadinimu paskirstymas: autorė, mama, mergaitė Oika)

VIII. Kryžiažodžio atspėjimas lentoje

A Dabar mes išspręsime kryžiažodį, kurį Dunno jums paruošė.

IX. Pamokos santrauka

Dabar minutėlei užmerkite akis ir prisiminkite, kokių naujų dalykų išmokote klasėje? ką studijavote? - O dabar Dunno nori atidaryti savo portfelį ir parodyti, kas ten slypi. Ir yra pažymiai ir namų darbai (vertinimas su pastabomis dėl pažymių)

Vaikinai! Ačiū visiems už jūsų darbą. Pamoka baigta.

X. Namų darbai:


Pamokos tema : M. M. Prishvin „Vaikinai ir ančiukai“

Pamokos tikslai:

Supažindinti mokinius su M. Prišvino kūriniu „Vaikinai ir ančiukai“;

toliau mokytis raiškiojo sklandaus skaitymo;

Pagerinti įgūdžius skaityti nepažįstamą tekstą visais žodžiais;

Ugdykite gebėjimą pabrėžti pagrindinę istorijos idėją;

Ugdyti mokinių pažintinę veiklą, lavinant atmintį ir dėmesį per atrankinį skaitymą;

Lavinti vaizduotę, gebėjimą klausytis pašnekovų;

Ugdyti sąmoningus įgūdžius ir gebėjimus dirbti su tekstu;

Formuoti komunikacinę kompetenciją;

Ugdykite taisyklingo ir sąmoningo skaitymo įgūdžius, ugdykite kalbą, stebėjimą, gebėjimą analizuoti tai, ką skaitote;

Ugdyti meilę viskam, kas gyva, norą saugoti gamtą ir jos gyventojus.

Pamokos tikslai:

Papildyti mokinių žodyną;

Išmoks veikėjų dialogu sukurtos istorijos intonacinių ypatybių;

Skaitydami šį kūrinį, sukelkite jausmų gamtai nušvitimą, gyvą emocinį atsaką, poveikį vaiko asmenybei, jo doroviniam ugdymui.

Įranga: kompiuteris, gyvūnų kaukės, skiemenų lentelės, pristatymas.

Metodai ir metodai: vaidmenų skaitymas, „Smegenų šturmas“, kelionės, „Redaktoriaus“ mankšta, skaitymas iš kalbos balos, „Numatomas“ metodas, „Laisvo skaitymo“ metodas, darbas grupėse, „Šviesoforo“ metodas.

Pamokos tipas : interaktyvi pamoka

Forma: pamoka-kelionė.

Pamokos eiga

aš. Organizacinis momentas

1. Ištrauka iš animacinio filmo „Tiesiog taip“. Skamba daina.

2. Svečių sveikinimas.

Vaikinai, šiandien mes pradėjome savo pamoką animacinio filmo „Just Like That“ ištrauka. Kokius jausmus sukelia berniuko daina? Kokia jo nuotaika?

Šiandien turime neįprastą pamoką. Pas mus atvyko svečiai. Sutikime svečius su šypsena, dabar šypsokitės vieni kitiems. Prašau padovanok man savo šypseną. Juk šypsena pagražina žmogų ir kiekvienam suteikia džiaugsmo nuotaiką. Tai vienintelė nuotaika, kurios mums šiandien prireiks darbui.

II. Įvadas į temą

1. Pamokos šūkis

„Stop! Atsisėsk! Pasilenk! Ir pažvelk į savo kojas! Nustebink gyvą gyvą žmogų: jie tau panašūs...“

Ką manote, kam šiandien skiriame savo pamoką?

(mūsų mažesniems broliams).

Ką mes vadiname savo mažaisiais broliais? (gyvūnai)

Kaip manote, kodėl gyvūnus vadiname broliais? O mažesnės? (Mus su jais sieja bendras ryšys – gyvenimas. Jie labai pažeidžiami, ir mes turime jiems padėti...)

Keistos būtybės – gyvūnai, su kailiu, plunksnomis, žvynais. Jie visai nepanašūs į mus. Jie gyvena už pakraščių, miškuose, laukuose ir pelkėse. Mes juos vadiname savo mažaisiais broliais. Jie bando prie mūsų prisitaikyti – ir mes turime jiems tai padėti. Juk jie – mūsų kaimynai ir tautiečiai. O mus su jais sieja bendras dalykas – gyvenimas. Įspūdingiausias reiškinys žemėje. O pažeidžiamiausi...

Gydytojai turi gerą taisyklę: „Nedaryk žalos! Tinka visiems, kas lankosi miškuose ir laukuose. Kas susitinka su savo gyventojais. "Nedaryk žalos!"

2. Kelionių temos žinutė.

Šiandien leisimės į kelionę į savo mažesniųjų brolių pasaulį – gamtą.

ІІІ. Namų darbų tikrinimas.

1. Artikuliacinė gimnastika. Kelionė į pievą.

Dirbkite su artikuliacija ir kvėpavimu. (su judesio modeliavimu)

Mašinoje važiuoja vaikai: - Tr-r-r-r-r!

Traukiniu: - Chu-chu-chu-chu! Taip pat!

Išlipo į lėktuvą: - Oho!

Nusileidome ant didžiulės pievos.

Kas mus pasitinka pievoje? (Šuniukas ir katė)

2. Skirtingų intonacijų skiemenų skaitymas katės ar šuniuko balsu.

Kas sieja šuniuką ir katę?

(V. Berestovo poemos „Katės šuniukas“ veikėjai)

3. Namų darbų tikrinimas

1). Darbo analizė. Pratimas "Redaktorius"

Jis dainuoja Kusya eRke.

Amma reDlet anSkePe .

Taigi, kaip šuniukas ir katė yra susiję vienas su kitu?

Kaip užaugo šuniukas (mielas, mielas, kuklus, linksmas, mielas).

Kaip manote, koks sūnus jis buvo katei? (myli, nes katė jį augino su meile)

Kokia mama buvo katė? (meilus, švelnus, mylintis, rūpestingas, malonus)

2). Skaitydami „Atgaivinkite paveikslą“.

3). – Kokias savybes norėtumėte ugdyti savyje perskaitęs V. Berestovo eilėraštį?

Koks sūnus buvo šuniukas katei? (įvaikis)

Ar gyvenime teko susidurti su panašiais atvejais?

Kokius dar darbus žinote, kur kas nors buvo priimtas į šeimą? (Bjaurusis ančiukas. Įvaikintas. Liūtas ir šuo. Mauglis. Vilkas ir jautis).

4). Gyvūnai yra mūsų ištikimi ir atsidavę draugai, kurie niekada neapgaus ir neišduos. Bet jūs turite su jais elgtis su meile, rūpesčiu ir supratimu. Antoine'as De - Saint-Exupéry savo darbe „Mažasis princas“ sakė: „Esame atsakingi už tuos, kuriuos prisijaukinome!

4. Darbas su raiškiuoju skaitymu

Gerameakimis /prisijaukinožvėris /

kasvaikas /skaito be vargo://

" mylėjau tave! Tikiu tavimi!///

Jūs Tu niekada manęs nepaliksi?"///

5. Kūno kultūros minutė

Rankos pakeltos ir papurtytos -

Tai medžiai miške

Rankos sulenktos, rankos purtos,

Vėjas nuneša rasą.

Tai paukščiai, skrendantys link mūsų.

Taip pat parodysime, kaip jie atsisėda.

Sparnai buvo atlenkti atgal.

6. Tęskite eilėraščio skaitymą per likusias dalis naudodami liežuvį.

Vaikinai, kol jūs ir aš ilsėjomės, vėjas nunešė dalis žodžių iš mūsų eilėraščio. Perskaitykime tai per likusias dalis.

Gerai__ ___ah /____veltui/

Palaukite__ __byon__ ___skaitys be tr_ a://

"Aš __myliu__aš __tave! __ _šiktai_ __ryu!///

ar nepalieki manęs ///

IV. Motyvacija mokymosi veiklai

1. Kelionė kiliminiu lėktuvu užmerktomis akimis į mišką. Įsivaizduokite: miške ant kelmo sėdi pagyvenęs vyras. O šalia jo – šuo. Atidarykite akis ir pažiūrėkite į šį žmogų.

2. Probleminė situacija

Kaip manai, ką jis daro?

Kaip jums tai atrodo iš pirmo žvilgsnio? (Geros akys, dėmesingas, pastabus).

V. Pamokos temos ir tikslo išdėstymas. „Numatomas“ metodas

1. Įžanginė kalba apie M. M. Prišviną.

Tai nepaprastas žmogus. Jis, keliaudamas po miškus ir stepes su kelioniniu krepšiu ir medžiokliniu šautuvu, stebėjo gamtą. Žavėjausi jos grožiu. Jis buvo ne šiaip pastabus, bet neabejingas kitų nelaimei žmogus.

Šio žmogaus vardas Michailas Michailovičius Prišvinas. Prieš tapdamas rašytoju, jis išbandė save keliose profesijose. Tačiau meilė gamtai ir kelionėms nulėmė tolesnį jo likimą. M. Prišvinas savo kūriniais stengėsi žodžiais perteikti pasaulio grožį, kad žmonės, perskaitę jo istorijas, taip pat pradėtų matyti ir jausti šį grožį. Tada jie tampa geresni.

2. Pratimas „Atspėk kūrinio herojus“

AbVaikinai rytoančiukai pyktis

Mūsų tekstas vadinasi „Vaikinai ir ančiukai“.

3. Praneškite apie pamokos temą. "numatymas"

Darbas su iliustracijomis p. 134

Ką dar galime laikyti kūrinio herojumi (autoriu)

VI. Pradinė įžanga į istoriją

1. Mokinių žinių apie žalsvą švilpuką plėsti. „Gyvūnų pasaulyje“

Kas matė mažuosius ančiukus?

Kur?

Antys – ne tik naminės, bet ir laukinės. M. Prišvinas savo pasakojimą parašė apie vieną laukinių ančių – žalsvai mėlynę.

Dabar eisime į televizijos laidą. Televizijos laidos „Gyvūnų pasaulyje“ vedėjai pasakos apie žalsvąją antį.

(Skamba žalsvos spalvos ančių švilpukas).

TEALE WHISTLE yra viena iš mažiausių ančių veidrodis ant sparno. Skrenda beveik tyliai, dažnai sukiojasi. Kryžmė yra viena iš gausiausių ančių rūšių. Šalia rezervuarų pakraščių daromi švilpimo lizdai. Jaunikliai išsirita gegužės pabaigoje. Jaunikliai auga gana greitai ir jau sulaukę vieno mėnesio įgauna sparnus. Žiedlapis minta augaliniu ir gyvuliniu maistu.

Būtent tokią antį šiandien sutiksime istorijoje.

2. Leksikos darbas

Tekste susidursite su nepažįstamais žodžiais. Pabandykime paaiškinti jų reikšmę.

    Verst - senovės rusų ilgio matas. Šiek tiek daugiau nei 1 km.

    Garų laukas - laukas, ilsintis nuo pasėlių.

    avižų laukas - avižomis apsėtas laukas.

    Vanduo nuslūgo – prasidėjus vasarai vandens lygis telkinyje sumažėjo.

    Kalvė - kambarys, kuriame dirba kalviai.

3. Pirminis susipažinimas su darbu.

Dabar pereikime prie kelio, jungiančio mišką su ežeru. O kartu su ančiukais tęsime kelionę .

1h) garso įrašas

2h)). studentas

3 valandų vaidmenų skaitymas (Prishvin, autorius, vaikinai)

4h) studentas

5) mokytojas

6). studentas

4. Analizė pagal numerį

Kokiu metų laiku vyksta renginys?

Su kokiomis kliūtimis ančiukai susidūrė savo kelyje?

Ar jiems pavyko juos įveikti? Kas jiems padėjo?

5 . Kūno kultūros pamoka „Ančiukų šokis“.

6. Leksikos darbas. Susipažinimas su sunkiais žodžiais.

vienkartinis briedis

kodėl tu esi

per-re-le-you-va-la

ve-li-chay-shem

tikrai

susiruošė

pro-dol-zha-la

7. Mokinių skaitymas

1 valanda – estafetės

2h – zvimbimas

3 valandos – skaitymas poromis

4h - grandinėlė

5 valandos – tyla

6h – chorinis skaitymas

8. Mankšta akims

VII. Darbas prie darbo analizės

1.Kūrinio su atrankiniu skaitymu analizė

Ką nusprendė padaryti žalsvai mėlyna antis?

Kiek laiko antis galvojo prieš nuvesdama vaikus prie ežero?

Ką ančiukams reiškia laisvė?

Kiek toli teko nukeliauti antims ir ančiukams?

Kiek tai kilometrų? Ar tai daug ar mažai?

Kaip manai, ar tau būtų sunku ar lengva įveikti šį atstumą?

Įsivaizduokite mažus ančiukus. Ar jiems kelias buvo sunkus?


– Paskaitykite, kaip vaikščiojo anties motina su savo ančiukais.

Kokius priešus turėjo antys?

Kas ančiukams pasirodė baisesnis už lapę ir vanagą?

Kaip elgėsi berniukai, pamatę ančiukus? Perskaitykite.

Kodėl vaikinai tai padarė? (Tik dėl malonumo.)

Kaip elgėsi anties motina? Perskaitykite.

Kas padėjo ančiukams? Kaip?

Kaip elgėsi vaikai? Kodėl? (jie išsisuko)

Kaip mama rinko savo ančiukus?

Kiek buvo ančiukų?

Kaip vaikinai ir autorė atsisveikino su ančiukais? Perskaitykite

Kaip vaikinai tai priėmė? Raskite ir skaitykite.

Kokį paaiškinimą jiems pateikė autorius?

2. Vaikinų charakteristikos

Kokie buvo vaikinai? (Žiaurus, kvailas, neapgalvotas, nerūpestingas).

3. Nemokamas skaitymas

1). Skaitymas pradžioje su analize

„Vietose, atvirose...“

"Už jos..."

Palyginkite: kaip antis vaikščiojo pačioje istorijos pradžioje. Ir pabaigoje? Kodėl? (Norėjau greitai atitraukti vaikus nuo priešų.)

„Visą laiką jie gaudė ančiukus...“

Kokia buvo jos būklė? (Jos tylumas, bejėgiškumas, neviltis – viskas yra šiuose judesiuose.) – Kokia ji mama (rūpestinga, mylinti, meili, maloni).
- Palyginkite, kuri mama buvo katė, o kuri antis. Ką tu gali pasakyti.

Kaip jautėsi ančiukai?
– Kaip manai, jei ančiukai galėtų kalbėti, ką jie rėktų?
– Kokį žodį šauki, kai bijai (mama!)

Išvada: Mamai nėra brangesnio ar artimesnio už savo vaikus. Nėra nieko stipresnio už motinos meilę. Labai dažnai mama savo gyvybės, gerovės kaina išgelbsti savo vaikus nuo mirties. Tai vienodai taikoma ir žmonėms, ir gyvūnams. Jūs vis dar mažas ir jums sunku įsivaizduoti, kokį skaudantį skausmą ir siaubą patyrė anties motina. Bet tu gali įsivaizduoti, kaip tavo mama elgsis, kai tau gresia pavojus arba kas nors tave įžeis.

2). Skaitymas pabaigoje

"... Geros kelionės, ančiukai!"

„...sušauk „sudie!
– Kaip Prišvinas atsisveikino su ančiukais?
- Ką jis dėl to padarė?

Ką reiškia šis gestas: nusiimti skrybėlę prieš ką nors? (Pagarbos ženklas).
– Kam šis pagarbos ženklas?
- Kodėl?

"... ančiukai į ežerą?"

VIII. . Darbas grupėse. Patarlių pridėjimas ir užbaigimas.

Surinkite patarles, nustatykite, kuriam iš istorijos veikėjų tinka kiekvienas.

Žinokite, kaip padaryti klaidą - žinokite, kaip... (gerėti)

Sėkite gėrį, siųskite gėrį, dovanokite... (gerai)

Kiekvienas žmogus užsiima verslu... (pripažinta)

Kas padėjo greitai, padėjo du kartus... (padėjo)

Mylėti gamtą – tai stebėti ir... (padėti) jai.

Ko nelinki sau, nelinki niekam kitam...“ (daryk)

Vaikas verkia, o motinos širdis... (skauda).

Pirma... pagalvok – tada... (daryk).

(geras) pavyzdys geriau nei šimtas... (žodžiai).

Dėl teisingos priežasties stovėk... (drąsiai).

IX. Atspindys

1. Mūsų kelionė baigėsi.

Su kokia istorija jus supažindino klasėje?

Pagrindiniais veikėjais autorė daro vaikinus ir ančiukus, pabrėždama, kad visi kartu, vienas šalia kito, gyvename apie sambūvį.
– Ko vaikinus ir mus savo istorija išmokė M. Prišvinas?
– Nedarykite neapgalvotų dalykų. Mylėti gamtą, rūpintis ja, jautriai ir rūpestingai elgtis su savo mažesniaisiais broliais, pažinti jų gyvenimą ir ugdyti savyje pasirengimą saugoti gyvūnus ir jiems padėti.
-Kokią pamoką išmokai pats?

(Atsargiai elgiasi su gamta, viskuo, kas gyva, su tėvyne, namais. Grubumo tikrai niekam nereikia nei žmogui, nei gyvūnui).

2. M. Prišvino žinutė

Mano jaunieji draugai!
Mes esame savo gamtos šeimininkai, o mums tai saulės saugykla su dideliais gyvybės lobiais. Šie lobiai ne tik saugomi, jie turi būti atverti ir parodyti.
Žuvims reikia švaraus vandens – saugosime savo vandens telkinius. Miškuose, stepėse, kalnuose yra įvairių vertingų gyvūnų. Mes saugosime savo miškus, stepes ir kalnus.

Žuvims - vanduo, paukščiams - oras, gyvūnams - miškas, stepė, kalnai. Bet žmogui reikia tėvynės. O saugoti gamtą reiškia saugoti tėvynę“.

Vaikai skaito kartu

Rūpinkis šia žeme, šiuo vandeniu,

Mėgsti net mažą epą,

Rūpinkitės visais gyvūnais gamtoje

Nužudyk tik žvėris savyje.

X. Pamokos santrauka

D/z : Su. 132-134, perpasakoti

Mokytojas: Maleeva R.V.

Tikslas: supažindinti su S.A.Baruzdino gyvenimo fragmentais, jo kūryba; tobulinti skaitymo įgūdžius, gebėjimą analizuoti ir perpasakoti tekstą; lavinti kalbą, atmintį, dėmesį; sukelti empatijos ir pagarbos jausmus.

Įranga:

  • vadovėlis „Skaitymas ir literatūra“ 2 klasė, 2 dalis. Autorius - sudarytojas O. V. Dzhezheley;
  • Užduotis skaitymo mėgėjams:
  • skaityti S. Baruzdino kūrybą ir atsakyti į literatūrinės viktorinos klausimus.

Pamokos eiga

I. Organizacinis momentas.

II. Namų darbų tikrinimas.

Vaikai skaito ištraukas iš S. V. Mikhalkovo eilėraščių ir atsako į klausimus:

  • Iš ko poetas juokėsi savo kūriniuose?
  • Ką pataria S.V.
  • Ką turėtume gerbti?

III. Naujos medžiagos paaiškinimas.

1. Mokytojo pasakojimas apie Sergejų Aleksejevičių Baruzdiną.

Visoje šalyje, tarp draugų
Iškilminga data griaudėja -
Didysis šlovingas jubiliejus
Sovietų kareivio pergalė.
Bėga dienos, bėga metai,
O sūnūs pakeičia tėvus.
Bet niekada aukščiau už tave
Pergalės sveikinimas tęsiasi.

Gyvename didžiosios šventės, gegužės 9-osios – Pergalės Didžiajame Tėvynės kare, išvakarėse. Daugelis rašytojų ir poetų savo kūrinius skyrė karo didvyriams. Sunkios ir drąsios biografijos žmonės kovose apgynė ne tik žmonių laimę, bet ir gamtą bei viską, kas ją daro turtingą ir gražią. Tai žmonės, kurie kovojo, kaip sakė poetas: „dėl gyvybės žemėje“.

Šiandien susipažinsime su rašytojo, poeto, Didžiojo Tėvynės karo dalyvio kūryba. Savo kūriniuose jis pasakoja apie tai, ką pats matė, už ką pats kovojo ir narsiai kovojo. Jis labai mylėjo gyvūnus ir gamtą. (Rašytojo portretas) Tai Sergejus Aleksejevičius Baruzdinas, garsus rašytojas, daugelio knygų vaikams ir jaunimui autorius. Kai prasidėjo karas, Sergejui Aleksejevičiui Baruzdinui buvo tik 15 metų - jis nebuvo išvežtas į frontą. Tačiau kovoti dėl pergalės buvo galima ne tik priekyje. Jis baigė mokyklą ir pradėjo dirbti spaustuvėje. Po pamainos kartu su suaugusiais kasiau apkasus. Būdamas 17 metų jis pagaliau buvo priimtas į armiją kaip eilinis artilerijos žvalgyboje.

Sergejus Aleksejevičius gynė Maskvą, užėmė Berlyną, išlaisvino Prahą. Jis grįžo į Maskvą kaip patyręs karys. Jo pasakojimai ir pasakojimai informatyvūs, atskleidžia mūsų keturkojų ir plunksnų draugų pasaulį, jo kūriniai pasakoja apie gerus žmones, kurie bendraujant su gyvūnų pasauliu, su gamta parodo savo charakterius ir dvasines savybes.

2) Pirminis istorijos skaitymas.

  • Skaitykite raktinius žodžius.
  • Apie ką skaitysime? Kas yra istorijos herojus?

Vėlyvas ruduo. Paskutiniai karo metai.

Pareiga miške. Lapų šiugždesys.

Knarkia ir čiaudi. Šiltas pienas.

Gyveno automobilyje. Jie jį paleido.

(Vaikai išsako savo prielaidas apie teksto turinį.)

  • Perskaitykite kūrinio pavadinimą.
  • Ežiukas peršalęs.
  • Apie ką skaitysime?
  • O ežiukas.

(Vaikai skaito tekstą patys, perskaitę keičiasi įspūdžiais)

  • Ar jums patiko istorija? Kaip?
  • Kas atsitiko ežiukui?

(Vaikų atsakymai)

  • Ar suprantate visus teksto žodžius?

(Mokytojas paaiškina neaiškius žodžius)

galimybė – retas, neįprastas atvejis, staigmena. "Kokia galimybė?"

postas – sargybinis ar karių grupė, atliekanti stebėjimą; vieta, taškas, iš kurio atliekamas stebėjimas; „Po dviejų valandų mane į postą atleis kitas kareivis.

3) Mokinių pakartotinis pasakojimo skaitymas garsiai „grandinėje“

4) Darbo analizė pagal klausimą.

  • Kada įvyko S. A. Baruzdino aprašytas incidentas?
  • Žodžiu apibūdinkite ošiantį garsą, kurį girdėjo autorius.
  • Kaip autorius pamatė ežiuką? Išsamiai papasakokite naudodami žodžius iš teksto.
  • Kaip buvo elgiamasi su ežiuku? Perskaitykite istorijos ištrauką.

IV. Fiziniai pratimai (mokytojo pasirinkimas)

V. Pasiruošimas perpasakojimui.

  1. Iliustracijų nagrinėjimas, koreliavimas su tekstu.

2) Savarankiškas mokinių pasakojimo skaitymas.

Užduotis prieš skaitant: savarankiškai padalinkite tekstą į logiškai užbaigtas dalis, kiekvienoje iš jų paryškinkite pagrindinį dalyką.

    1. 3) Teksto perpasakojimas pagal planą:
    2. Pareiga miške.
    3. Gyva lapija.
    4. Ežiukas peršalęs.
    5. Ežiukas.
    6. Šiltas pienas.

Jie jį paleido.

  • VI. Pamokos santrauka.
  • Apie ką galvojote skaitydamas istoriją?
  • Kokie buvo žmonės, kurie baisiais karo metais gynė mūsų Tėvynę nuo priešų?
  • Kokie žmonės nusipelno pagarbos?

Ką turėtų prisiminti kiekvienas šalies pilietis?

(Vaikų atsakymai, po atsakymų mokytoja uždega žvakutes, tylos minute.)
Mes niekada nepamiršime
Jų herojiški poelgiai
Garbė ir šlovė šiems žmonėms

Ir didelis pagyrimas...

  • (Sergejus Vladimirovičius Mikhalkovas)
  • Ką ši pamoka tau davė visam gyvenimui?
  1. Kas tau paliko didžiausią įspūdį?

Namų darbai.

  1. (mokinių pasirinkimu 3 užduotis gali būti skiriama mokinių grupei)
  2. Paruoškite perpasakojimą.
  3. Raskite ir perskaitykite S.A. Baruzdino istoriją „Sudėtinga užduotis“.

Skaitykite kitus S. A. Baruzdino kūrinius ir atsakykite į literatūrinės viktorinos klausimus.

Knygų pasaulyje

Raskite ir perskaitykite Sergejaus Aleksejevičiaus Baruzdino kūrinius:

Apie Svetlaną. Istorijos.

Žingsnis po žingsnio. Poezija.

Gatvėje ėjo kareivis. Pasakojimas apie mūsų kariuomenę.

Pasaka apie tramvajų. Poezija.

Tavo draugai yra mano bendražygiai. Eilėraščiai, pasakojimai, novelės.

Pasakojimai apie gyvūnus.

Šalis, kurioje gyvename. Istorijos.

Mandagus bulius. Istorijos ir pasakos.

Ravi, skara, sniego gniūžtė ir kt.

  1. Literatūrinė viktorina pagal S.A.Baruzdino kūrybą.
  2. Apie kokį transportą S.A.Baruzdinas parašė pasaką?
  3. Kaip vadinasi S.A.Baruzdino istorijų herojė?
  4. Kolūkio, kuriame Svetlana dirbo medicinos seserimi, pavadinimas.
  5. Neįprasta Svetlanos pacientė.
  6. Drąsos gėrimas.
  7. Kirgiziškas Svetlanos vardas.
  8. Indijos dramblių vardai.
  9. Kas neutralizavo baisų lobį?
  10. Miško kariai eina kovoti su priešu. kas jie tokie?
  11. Kulkosvaidžio dalių, kurias Aliošos motina pagamino karo metu, pavadinimas.
  12. Prieš tūkstančius metų į jūrą įkritusių pušų sakai; o jūros vandenyje tampa nuostabiu akmeniu.
  13. Tai akmuo...
  14. Pagrindinis Rusijos miestas.
  15. Prokhorovų šeimoje yra broliai dvyniai Vania ir Sanya. Kokie buvo jų tėvo ir motinos vardai?
  16. Kuris gyvūnas yra Katmandu simbolis?
  17. Nepriklausoma valstybė Indijoje pietiniame Himalajų šlaite.
  18. Natašos draugas, gyvenęs vonioje.
  19. Gyvūnai, mėgstantys klausytis klasikinės muzikos.
  20. Baltas ir rožinis paukštis didžiuliu gelsvu snapu
  21. Tolimųjų Rytų dovana, kuri pradėjo gyventi Maskvos srities miškuose?
  22. Kokius paukščius Galya suskaičiavo skaitymo pamokoje?
  23. „Jos akys rudos, krūtinė pilka – apačioje šviesesnė, viršuje šiek tiek tamsesnė, snapas turi kabliuką.
  24. Letenos juodos. Ir dėmės ant šonų. Gražus paukštis!" kokį paukštį aprašė Sergejus Baruzdinas?
  25. Koks gyvūnas turi uodegą – skėtį?
  26. Kaip vadinasi istorijos herojė, kuri įkando save?
  27. Koks paukštis šiurkščiai rėkia: „Zi-zi! Citata!
  28. Že-zee! Tū-ze!
  29. Mandagus augintinis?
  30. Kokia dviejų metrų ilgio nelaimė apsigyveno bute?
  1. Ką atstūmė filmo režisierius?
  2. Kas pristatė paštą į Ozerki kaimą?
  3. Pasaka apie tramvajų.
  4. Svetlana.
  5. Kolūkis „Maskva“
  6. Putpelių paukštis.
  7. Kumis (arklio pienas).
  8. Seidai.
  9. Indijos drambliai - Ravi ir Shali.
  10. Kalnakasiai.
  11. Partizanai.
  12. Gaidiai.
  13. Akmuo yra gintaras.
  14. Maskvos miestas.
  15. Žmonės.
  16. Katmandu miesto simbolis – ožka.
  17. Nepalo valstija.
  18. Crocodile Top-top.
  19. Ežiukas peršalęs.
  20. Elniai.
  21. Pelikanas.
  22. Pelėda.
  23. Burundukas.
  24. Varnos.
  25. Musės gaudyklė.
  26. Pas voverę.
  27. Šuo yra krosnis.
  28. Karalius.
  29. Jautis mažasis.
  30. Boa susiaurėjimas.

Meškiukas.

Arklys Maška.

SANTRAUKA LITERATŪROS SKAITYMO PAMOKA

Klasė: 2 klasė

Vadovėlis: : Kubasova O. V. „Literatūrinis skaitymas“, edukacinis kompleksas „Harmonija“.

Įranga: Aktyvios mokymosi formos

mokinio ir mokytojo bendradarbiavimo forma, žaidimų veikla. kompiuteris, elektroninė pagalba.

Pamokos tipas: sujungti

Pamokos tema: V. Oseeva „Blogas“, D. Kharmsas „Nuostabi katė“.

Pamokos tikslai:

Pamokos tikslas:

organizuoti studentų veiklą, supažindinti mokinius su V. Oseevos ir D. Kharmso darbais apie kates.

Tobulinti taisyklingo, sąmoningo ir išraiškingo skaitymo įgūdžius, turtinti ir aktyvinti vaikų žodyną, ugdyti gebėjimą atskirti literatūros žanrus;

Lavinti žodinę kalbą, mokinių kūrybinius gebėjimus, gebėjimą lyginti, analizuoti, kontrastuoti;

Ugdykite empatijos ir užuojautos jausmą gyvoms būtybėms, atsakomybės jausmą augintiniams.

UUD susidarymas.

Asmeniniai rezultatai:

Formuoti edukacinį ir pažintinį domėjimąsi nauja mokomąja medžiaga;

Ugdyti gebėjimą vertinti literatūros veikėjų moralinį elgesį ir numatyti savo elgesį panašioje situacijoje.

Meta temos rezultatai:

reguliavimo UUD:

Nustatyti ir suformuluoti mokymosi užduotį pamokoje;

- Išmokti išreikšti savo prielaidą (versiją) remiantis darbu su vadovėlio medžiaga;

kognityvinis UUD:

daryti išvadas dėl bendro klasės ir mokytojo darbo;

Konvertuoti informaciją iš vienos formos į kitą;

Raskite atsakymus į klausimus tekste;

Dalyko rezultatai:

- sukurti teigiamą motyvaciją skaityti;

Ugdykite kūrybinę vaizduotę;

Išmokyti tinkamo skaitymo supratimo;

Pamokos žingsneliai

Mokytojų veikla

Veikla

studentai

.Motyvacija edukacinei veiklai.

Vaikinai, pasakyk man

Kodėl laivai neužplaukia ant seklumos?

Ar jie seka kursą per rūką ir sniegą?

Taigi, skubame pradėti skaitymo pamoką, nes tai neabejotinai padės tapti išsilavinusiais, protingais ir gerbiamais žmonėmis.

Jie atsako vieningai

Nes, nes be jokios abejonės

Skaitymas padeda kapitonams.

Mokytojo pasisveikinimas, saviorganizacija

II.Žinių atnaujinimas.

Namų darbų tikrinimas

Prie lentos veikia A. Barto knygų paroda.

Įvardykite kūrinių, kurie yra šiose knygose, žanrą.(1 skaidrė)

Apie ką Agnia Barto parašė savo eilėraščius?

Vaikinai, griebkite knygas ir ruoškitės pasirodymui.

Kas atmintinai parengė poezijos skaitymą?

Puiku, šiandien gerai pasiruošėte pamokai!

Dialogas su mokytoju

Raiškiai deklamuokite poeziją

III. Mokymosi užduoties nustatymas.

1. Pratimas dikcijai

Skaityti eilėraštį. Ar supranti visus žodžius?

Eilėraštis parašytas lentoje.

Atidaryk duris!

Aš esu malonus žvėris.

Aš ne pantera ar lūšis,

Atėjau palaidoti savęs, atsiverk!

Kokį garsą reikėtų pabrėžti žodžiuose?

Eilėraštį skaitykime choru, išryškindami garsą [r].

2. Iki formulavimo

pamokos tikslai

Koks geras gyvūnas minimas eilėraštyje?

Kas atspėjo, apie ką bus tie darbai, apie kuriuos šiandien mokysimės pamokoje?

3. Pamokos tikslo suformulavimas.

Savarankiškai perskaitykite eilėraštį pašnabždomis.

Garsas [r]

Eilėraštį skaitome choru.

Apie katę

Kūrinius apie gyvūnus.

IV. Darbas prie V. Osejevos istorijos „Blogas“.

1. Pasiruošimas suvokimui:

A) (2,3 skaidrės) ;

b) leksinis darbas (4 skaidrė) ;

V) sankcija

Ar iš pavadinimo ir žodžių iš pratimų galima atspėti istorijos pobūdį?

Kaip manote, koks bus šis kūrinys?(5 skaidrė)

2. Teksto pažinimas

Perskaitykite darbo, kurį skaitysime šiandien klasėje, pavadinimą.

3. Diskusija apie tai, ką perskaitėte

a) žodinis piešimas:

Kokią nuotrauką pateikėte?

(Pagrindiniai klausimai:

Kur vyko renginiai?

Kaip atrodo kačiukas?

Kokį šunį įsivaizduojate?)

Ar mūsų prielaida apie darbo pobūdį buvo pagrįsta?

b) pantomimos žaidimas

Nupieškite kačiuką;

Nupieškite šunį;

c) pokalbis apie turinį:

Kodėl moteris supyko?

Ką galite pasakyti apie berniukus?

Kaip manote, ką šie berniukai turėjo padaryti?

Ką darytumėte, jei būtumėte jų vietoje?

Ar pastebėjote panašų įvykį savo gyvenime? Jei taip, papasakokite apie tai.

4. Perskaitymas ir darbas su tekstu

Dar kartą perskaitykite istoriją ir suraskite žodžius, kurie sufleruoja, kokiu balsu reikėtų perskaityti moters ir berniukų žodžius.

Namuose, ruošdamiesi išraiškingai skaityti šią istoriją, nepamirškite šių žodžių.

Fizminutka

Atlikite pratimus.

Garsiai perskaitykite žodžių paaiškinimą.

Pasirinkite žodžius apibūdinti.

Istorijos skaitymas.

Nupieškite žodinį paveikslą. Jei kyla sunkumų, pasikliaukite pagrindiniais klausimais.

Linkintys vaikai vaizduoja išsigandusį kačiuką ir piktą šunį.

Dialogas su mokytoju

Raskite žodžius: „piktai šaukė“, „piktai“; "buvo nustebęs".

V. Darbas prie eilėraščio

D. Kharmsas „Nuostabioji katė“.

1. Pasiruošimas suvokimui

Skaitėme istoriją, kurioje vienas iš veikėjų yra išsigandęs kačiukas. Kito kūrinio pagrindinis veikėjas – katė. Klausyk eilėraščio.

2. Teksto pažinimas

Mokytojas skaito eilėraštį.

Perskaitę pirmas dvi eilutes, užduokite klausimą:

Kaip galite padėti katei?

3. Diskusija apie tai, ką perskaitėte

Kodėl eilėraščio autorės pasiūlytas stebuklingas „gydymas“ kelia šypseną?

Kodėl eilėraštis taip vadinamas?

4.Pasirengimas skaitymui ir savarankiškas eilėraščio skaitymas

A) techninės pratybos (6 skaidrė)

b ) leksinis darbas

Paaiškina žodžio „iš dalies“ reikšmę.

Iš dalies - ne visiškai, tam tikru mastu.

5. Darbas su tekstu

Kodėl prireikė balionų? Pasirinkite teisingą atsakymą(7 skaidrė).

Kokia bendra eilėraščio nuotaika?

Fizminutka (gimnastika akims)

6. Eilėraščio skaitymas garsiai

Garsiai perskaitykite eilėraštį ir pabandykite perteikti džiugią katės nuotaiką.

Vaikai išsako savo nuomonę

Eilėraštis juokingas.

Balionai yra stebuklingas vaistas

Atlikite pratimus.

Eilėraštį skaitau tyliai arba tyliai šnabždėdamas.

Eilėraščio nuotaika linksma.

Garsiai perskaitykite eilėraštį.

VI.Darbų palyginimas

Kaip manote, kodėl po V. Osejevos pasakojimo „Blogas“ iškart perskaitėte D. Kharmso eilėraštį „Nuostabioji katė“?

Kuo jie panašūs?

Kuo jie skiriasi?

Dialogas su mokytoju.

Tema panaši: apie kates, skiriasi nuotaika (liūdna ir linksma) ir žanru (apysaka ir eilėraštis)

VII. Pamokos santrauka

Vaikinai, į ką norėtumėte būti panašūs: į berniukus iš pasakos „Blogas“ ar į eilėraščio „Nuostabioji katė“ autorių? Kodėl?

Namų darbai

Parengti raišką pasakojimo ir eilėraščio skaitymą (U. p. 59-60, 61.); užpildykite ir nuspalvinkite piešinį sąsiuvinyje (33 p.), arba nupieškite piešinį ant atskiro popieriaus lapo (U. p. 61 3 užduotis).

Vaikai išsako savo nuomonę

VIII. Atspindys.

Vaikinai, šiandien klasėje supratau, kad jau daug ko išmokote. Kaip manote, kas geriausiai pasirodė jūsų pamokoje?

Skaitymo pamoka 2 klasėje

"Duona yra visko galva"

Paruošė pamoką

Nosova Tatjana Aleksandrovna

pradinių klasių mokytoja

darbo patirtis 27 metai

Tema: „Duona yra visko galva“

Tikslas: supažindinti mokinius su literatūros kūriniais apie duoną;

Plėsti ir gilinti vaikų žinias apie darbo svarbą žmogaus gyvenime;

Puoselėti pagarbų požiūrį į dirbančius žmones ir taupų požiūrį į duoną;

Tobulinti skaitymo techniką;

Lavinti mokinių kalbą;

Praturtinkite savo žodyną.

Įranga: vaikų piešinių paroda; kortos su patarlėmis.

Pamokos eiga

1. Organizacinis momentas.

2.Išnagrinėtos medžiagos kartojimas

1.Pokalbis su vaikais

1) „Meistro darbas bijo“ - kaip suprasti šią išraišką?

2) Apie ką jau skaitėte skyriuje (skilties pavadinimas)?

3) Kuri istorija ar eilėraštis įsiminė labiausiai?

2. Tęskite patarles:

Žuvies iš tvenkinio be vargo ištraukti nepavyks...

Kas nedirba...(nevalgo.)

3.Atspėk mįslę

Jūsų padėjėjai – pažiūrėkite –

Dešimt draugiškų brolių

Kaip gera gyventi, kai jie

Nebijok darbo

4. Atsakykite į klausimą:

Ką gali padaryti žmogaus rankos?

5. Klausytis ištraukos iš L. Kassil straipsnio „Savomis rankomis“

Žmogaus rankos, paklusdamos jo protui ir valiai, laukines žemes pavertė turtingais laukais, privertė laukinę obelį duoti saldžių vaisių.

Jie skyrė tankius miškus, privertė skirstytis kalnus, nusausino uodų pelkes, pripildė drėgmės sausas dykumas, užtvėrė upes... Sukūrė nuostabiai gražius paveikslus ir statulas, kuriomis žmonės amžinai žavėsis. Visi gali, visi žino, kaip, žmogaus rankos gali viską susitvarkyti.

Atsakykite į klausimą – ką gali žmogaus rankos?

5. Kūrybinis E. Serovo eilėraščio „Kodėl tu ruginis, auksinis?

Plaukdamas vėjelis paklausė:

Kodėl tu auksinis ruginis?

Ir atsakant smaigaliai ošia:

-……(Auksinės rankos auga).

Žodžiai nuorodai (auksas, rankos, gaminti, auksas, pirštai, augti)

3. Pamokos temos pranešimas:

Pamokos metu susipažinsime su J. Degutitės eilėraščiu „Žmogaus rankos“, pasakojimais „Viskas čia“, „Duona“, pasaka „Du arimai“, sužinosime, kaip duona atkeliavo ant mūsų stalo ir kaip tvarkyti duoną.

4. Naujos medžiagos suvokimas ir suvokimas:

1. Mokytojas skaito eilėraštį „Žmogaus rankos“

2. Leksinis darbas: rugiai

gintaras

3. Savarankiškas mokinių eilėraščio skaitymas sau.

Kaip jūs suprantate posakį:

Rugis palenkė sunkią galvą

Švelnus lietus

4.Atrankinis skaitymas

Kam rugiai dėkoja?

5.Dirbti piešinį p.100 (skaitant eilėraštį „Čia duona“)

6.Mįslė

Namas užaugo lauke – pilnas namas javų

Sienos paauksuotos, langinės užkaltos lentomis.

O naujas namas stovi ant auksinio stalo (kukurūzų varpa).

7. Fiziniai pratimai

8. Istorijos „Visi čia“ skaitymas

- „Šurmulingas skaitymas“

Pokalbis šia tema (klausimai po tekstu)

Skaitymas pagal vaidmenį

9. Smailių gaminimas iš spalvoto popieriaus (visi sako, kas slypi jo smaigalyje)

10. Pasakojimo „Kaip kepama duona“ klausymas

11.Patarlių apie duoną skaitymas.

Be duonos sotus nebūsi.

Be duonos gabalėlio visur melancholija.

Sutrypti duoną po kojomis reiškia, kad žmonės badauja.

12. S. Mikhalkovo eilėraščio „Bulka“ klausymas

13.Istorijos „Duona“ skaitymas

14. Darbas su tekstu:

Kodėl berniukas verkė?

Kodėl jis išmetė duoną?

Ką nusprendėte daryti su duonos gabalėliu?

15. Darbas sąsiuvinyje 20 psl

16.Skaityti pasaką „Du plūgai“

Klausymas

Iš ko pagaminti du plūgai?

Kur dingo plūgai?

Kuris plūgas švytėjo, o kuris surūdijo Kodėl?

5. Santrauka:

Kokia šios dienos pamokos tema?

Ką sužinojai?

Kaip reikėtų elgtis su duona?



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!