Ezopas. Varnas ir Lapė

Tikslai:

  • plėsti vaikų žinias apie literatūros žanrą, apie fabulistus;
  • teisingai suprasti, įvertinti, charakterizuoti pasakėčios reikšmę, ugdyti meilę pasakėčioms;
  • ugdyti vaikų kalbą ir loginį mąstymą.

Įranga: I. A. Krylovo portretas per jo gyvenimo metus; kortelės su trumpa Ezopo, A. P. Sumarokovo, Jeano de La Fontaine'o biografija; pasakėčių tekstai.

PAMOKOS EIGA

I. Užduotis: nustatyti literatūros žanrą (ištraukas).

1. Mažas berniukas pilka kariuomenės striuke laksto po kiemus, rinkdamas trupinius. (Paslaptis)

2. Laukuose sniegas dar baltas, o vandenys pavasarį triukšmingi. (eilėraštis)

3. Kas parašyta tušinuku, negalima kirviu nukirsti. (Patarlė)

4. Supykusi yra prislėgta, ji šliaužia link skruzdėlės. (Pasaka)

II. Pokalbis. Problemos pareiškimas.

Vaikai, kokius fabulistus žinote? (I.A. Krylovas). Pavadinkite pasakas apie I.A. Krylova (Vaikai pasakomis vadina: „Laumžirgis ir skruzdėlynas“, „Beždžionė ir akiniai“, „Varna ir lapė“ ir kt.). Kokius dar fabulistus žinote? (Vaikams sunku).

Problemos kurstymas, temos pavadinimas: „Fabulistai“. Pasaka diskusijoms yra „Varna ir lapė“.

Darbas su kortelėmis grupėse.

Vaikai skirstomi į penkias grupes.

Nr. 1. Kortelė: trumpa Ezopo biografija, pasakėčia „Varnas ir lapė“.

Nr. 2. Kortelė: trumpa Jeano de La Fontaine biografija, pasakėčia „Varnas ir lapė“.

Nr. 3. Kortelė: trumpa A. P. Sumorokovo biografija, pasakėčia „Varna ir lapė“.

Nr. 4. 1 kartojimas.

Nr. 5. Kartojimas Nr.2.

Kiekvienai grupei skirta 10 minučių užduotims atlikti.

III. Sprendimo paieška. Kiekviena grupė supažindina vaikus su trumpa pasakų kūrėjo biografija, skaito pasakėčią ir pateikia savo išvadas apie teksto turinį klasėje aptarti.

1. Trumpos Ezopo biografijos aptarimas. Dialogas „mokytojas-studentai“, „mokiniai-mokytojas“ apie Ezopo pasakėčios „Varnas ir lapė“ turinį (darbas su tekstu):

a) vietoj sūrio – mėsos gabalas. Kodėl? Žmonės medžiojo, pagrindinis žmonių užsiėmimas VI amžiuje prieš Kristų buvo medžioklė;

b) pasakėčia parašyta proza ​​(kas yra proza?);

d) Varnos ir Lapės atvaizdas Ezopo pasakėčioje;

e) posakių iš teksto aptarimas: „tapti paukščių karaliumi“, „... o protas buvo galvoje – daugiau nieko nereikėtų, kad karaliautum“.

2. Trumpos Jean de La Fontaine biografijos aptarimas. Dialogas „mokytojas-studentai“, „mokiniai-mokytojas“ apie Jeano de La Fontaine'o pasakėčios „Varnas ir lapė“ turinį (darbas su tekstu):

a) pasakėčia parašyta ne rimu, sudėtinga kalba;

b) varnos snape yra sūrio. Kodėl? Jie gamino sūrį;

c) pasakėčioje išvadą padaro lapė;

d) posakių iš teksto aptarimas: „kilnus varnas“, „Mūsų ąžuolų feniksas!“.

3. Trumpos A.P.Sumorokovo biografijos aptarimas. Dialogas pagal A. P. Sumorokovo pasakėčią „Varna ir lapė“ (darbas su tekstu):

a) pasaka yra didesnės apimties nei Ezopo pasakėčia;

b) daug senų rusiškų žodžių („sūris kus“, „aš neatsikelsiu“, „usta“, „daugiau“, „šią minutę“, „iš burnos“ ir kt.);

c) pasakėčia sunkiai skaitoma;

d) daug palyginimų, epitetų (vaikai skaito palyginimus, epitetus);

e) vardas ne varnas, o varnas;

e) pasakėčioje nėra išvados.

Mokiniai daro išvadas apie fabulistus, apie pasaką „Varna ir lapė“.

3. Kūno kultūros minutė.

Pokalbis apie I. A. Krylovą. Dialogas apie I. A. Krylovo pasakos „Varna ir lapė“ turinį.

Scena iš pasakos „Varna ir lapė“. (Mokiniai pamokai paruošia siužetą)

4. I. A. Krylovo pasakėčios aptarimas, jos skirtumas nuo kitų pasakų. („Varna ir lapė“):

a) I. A. Krylovo pasakėčia yra lengvai skaitoma, įdomi, parašyta rimu;

b) pasakėčia pradedama nuo moralės – išvados, pamokos, kur paaiškinama pasakėčios prasmė;

c) pasakėčia – liaudies; prieinama vaikams;

d) varnos ir lapės atvaizdas I. A. Krylovo pasakoje.

IV. Apibendrinant. Pateiktos temos konsolidavimas.

Apklausa, klausimai vaikams apie pamoką ir jų atsakymai.

1. Įvardinkite fabulistus.

2. Rašytojų – fabulistų biografijos.

3. Fabula „Varnas ir lapė“, „Varna ir lapė“ (atsakymai pagal turinį).

4. Ką naujo ir įdomaus sužinojote pamokoje?

Pamokos santrauka. Įvertinimas.

Namų darbas: skaitykite I. A. Krylovo pasakėčią „Varna ir lapė“, nupieškite pasakos iliustraciją.

Įranga pamokai:

№1. Kort

a) trumpą Ezopo biografiją, pasaką „Varnas ir lapė“.

Ezopas yra senovės graikų pasakų kūrėjas VI amžiuje prieš Kristų. Seniausi pasakėčių siužetai graikų literatūroje pasirodė jau VI–VII a. po Kr., tačiau galutinė žodinių pasakėčių žanro raida siekia VI a. pr. Kr e. ir buvo priskirtas liaudies išminčius Ezopui – legendinei asmenybei. Legendos byloja, kad Ezopas gyveno Senovės Graikijoje Samos saloje. Jis buvo vergas, bjaurus kuprotas. Tačiau savo sumanumo dėka Ezopas pasiekė laisvę. Parašė daug rinkinių, jų tekstai buvo modifikuoti ir laisvai taisyti, mus pasiekė per 100 rankraščių.

b) Ezopo pasakėčios bruožai.

Ezopo pasakėčia „Varnas ir lapė“

Varnas atėmė mėsos gabalą ir atsisėdo ant medžio. Lapė tai pamatė ir norėjo gauti šios mėsos. Ji atsistojo priešais varną ir ėmė jį girti: jis buvo puikus ir gražus, gali tapti paukščių karaliumi geriau nei kiti, ir, žinoma, jis tai padarytų, jei turėtų ir balsą. Varnas norėjo parodyti jai, kad turi balsą; Jis paleido mėsą ir garsiu balsu suriko. O lapė pribėgo, pagriebė mėsą ir pasakė: „Eh, varna. Jei tik turėtum protą savo galvoje, tau nereikėtų nieko kito, kad valdytum.

№2. Kort

a) trumpa Jeano de La Fontaine'o (1621–1695) biografija. Pasaka „Varnas ir lapė“.

Jean de La Fontaine studijavo Paryžiaus oratorių seminarijoje. 1647 m., būdamas 26 metų, jis išvyko į Paryžių ketindamas atsiduoti literatūrinei veiklai. 1680 m. išleido dvylika pasakų knygų, o 1683 m. buvo išrinktas Prancūzų akademijos nariu.

Didysis prancūzų poetas ir pasakų kūrėjas savo kūrybinėje veikloje ne iš karto pasuko į pasakas, pirmiausia parašė herojiškus eilėraščius. XVII amžiuje Jeanas de La Fontaine'as parašė išsamius, kupinus gyvybės, veiksmo ir šmaikščių pasakojimų. Savo pasakose La Fontaine remiasi liaudies išmintimi ir stengiasi perteikti paprasto žmogaus požiūrį.

b) La Fonteino pasakėčios bruožai.

„Varna ir lapė“

Dėdė Varnas, sėdi ant medžio,
Snape laikė sūrį.
Dėdė lapė, patraukta kvapo,
Pasakiau jam tokią kalbą:
„Laba diena, taurusis varne!
Kokia tavo išvaizda! Koks grožis!
Teisingai, jei jūsų balsas
Šviesios kaip tavo plunksnos -
Tada tu esi mūsų ąžuolų feniksas!
Ravenui to neatrodė pakankamai,
Jis norėjo parodyti savo balsą.
Jis atidarė snapą ir numetė sūrį.
Lapė pakėlė jį ir tarė: „Pone,
Atsiminkite: kiekvienas glostytojas
Maitina iš tų, kurie jo klauso -
Štai jums pamoka, ir ši pamoka verta sūrio.
Ir sugėdintas varnas prisiekė (bet per vėlu!)
Kad jam nereikės kitos pamokos.

№3. Kort

a) trumpa A. P. Sumorokovo (1717–1777) biografija.

Aleksandras Petrovičius Sumorokovas gimė Maskvoje, garsioje bajorų šeimoje. Iki 15 metų mokėsi ir augo namuose. 1732–1740 mokėsi Žemės bajorų korpuse, kur pradėjo rašyti poeziją. A.P. Sumorokovas rusų poezijoje įkūrė fabulos žanrą. Į savo kūrybą drąsiai įveda liaudies posakius ir patarles. „Fabulos struktūra turėtų būti humoristiška“, – rašo Sumorokovas. Fabulistui būdingos aštrios satyrinės spalvos ir aistringas ydų, kurių jis nekenčia, smerkimas.

„Varna ir lapė“

Ir paukščiai laikosi žmogaus amato:
Kartą varna nunešė sūrio gabalėlį,
Ir ji atsisėdo ant ąžuolo. atsisėdo,
Bet aš tiesiog dar nevalgiau nė trupučio.
Mačiau lapę jos burnoje su gabalu,
Ir ji galvoja: „Duosiu varnai sulčių:
Nors aš ten nepakilsiu,
Aš gausiu šį gabalą
Ąžuolas yra toks pat aukštas, koks yra“.
„Puiku“, – sako lapė, –
Mažasis varnas draugas, vardu sesuo:
Tu esi gražus paukštis;
Kokios kojos, kokios kojinės,
Ir galiu tau tai pasakyti be veidmainystės,
Kad tu esi geresnis už visus kitus, mano mažoji šviesa;
Ir papūga yra niekas prieš tave, siela;
Šimtą kartų gražesnė už tavo povo plunksnas;
Džiaugiamės galėdami ištverti nepakartojamus pagyrimus.
O, jei tik galėtum dainuoti!
Taigi pasaulyje nebūtų tokio paukščio kaip jūs.
Varna plačiau atvėrė gerklę,
Būti lakštingala,
"Ir sūrio, - galvoja jis, - ir tada aš valgysiu:
Šiuo metu aš neturiu nieko bendra su čia vykstančia puota.
Ji atvėrė burną
Ir aš laukiau įrašo:
Jis vos mato Lisitsyno uodegos galą.
Aš norėjau dainuoti, bet nedainavau;
Norėjau valgyti, bet nevalgiau:
Priežastis ta, kad nebėra sūrio:
Pietums lapei iš burnos iškrito sūris.

VARNAS IR LAPE

Varnui pavyko gauti gabalėlį sūrio, jis nuskrido į medį, atsisėdo ir patraukė Lapės akį. Ji nusprendė pergudrauti Raveną ir pasakė: „Koks tu gražus vaikinas, Raven! O tavo plunksnų spalva pati karališkiausia! Jei tik turėsi balsą, būsi visų paukščių valdovas! Taip sakė apgavikas. Varnas paėmė masalą. Jis nusprendė įrodyti, kad turi balsą, sugniuždė savo plaučius ir numetė sūrį. Lapė paėmė grobį ir pasakė: „Tu turi balsą, Raven, bet neturi proto“.

Nepasitikėk savo priešais – tai nieko gero neduos.


LAPĖ IR VYNUOGĖS

Alkana Lapė pastebėjo ant vynmedžio kabančią vynuogių kekę ir norėjo jos gauti, bet negalėjo. Ji išėjo ir pasakė: „Jis dar nepribrendęs“.

Kiti nieko negali padaryti dėl jėgų stokos, bet kaltina atsitiktinumą.


VABALAS IR ANANTAS

Vasarą Skruzdėlė, ropinėdama per laukus, rinko grūdus ir varpas, kaupdama maistą žiemai. O Vabalas, pamatęs jį, stebėjosi jo sunkiu darbu ir tuo, kad jis dirbo tuo metu, kai kiti padarai, atsikratę darbo, gyvena nerūpestingai. Tada jis tylėjo. Atėjus žiemai ir lietui išplovus mėšlą, pas Skruzdėlę atėjo alkanas Vabalas ir paprašė maisto. Ir jis jam pasakė: „O Vabalas! Jei būtum dirbęs tada, kai dirbau – ir juokėsi iš manęs – dabar tau nebūtų reikėję maisto.


VARGAS

Vargšas turėjo medinę dievo statulą. „Padaryk mane turtingu“, – meldėsi jis jai, bet jo maldos liko bergždžios ir jis dar labiau nuskurdo. Blogis jį paėmė. Jis sugriebė dievui už kojos ir trenkė galva į sieną. Jis subyrėjo į gabalus, ir iš jo išsiliejo sauja dukatų. Laimingasis juos surinko ir pasakė: „Mano nuomone, tu esi žemas ir kvailas: aš tave pagerbiau - tu man nepadėjote, įsmeigėte mane į kampą - atsiuntėte didelę laimę."

Kas su niekšu elgiasi maloniai, liks nuostolingas, o kas su juo elgsis grubiai, gaus naudos.


DU PUODAI

Upė savo tėkmėje nešė du puodus – molio ir vario. „Laikyk nuo manęs, nesiartink“, – prašo varinis molinis puodas. „Kai tik tu mane paliesi, tu suskaldysi mane į gabalus, bet aš pats nenoriu tavęs liesti.

Vargšas negali gyventi, jei šalia jo apsigyvena turtuolis.


JAUTIS IR RUGŪPĖ

Jautis nuėjo gerti ir sutraiškė rupūžės jauniklį. Jo mama ateina į tą vietą – jos ten nebuvo – ir klausia savo vaikų: „Kur tavo brolis? „Jis mirė, mama“, – sako jie, – „dabar atėjo didžiulis žvėris keturiomis kojomis ir jį sutraiškė“. Rupūžė sušuko ir paklausė: „Ar tas žvėris bus toks pat didelis kaip aš? „Liaukis, mama“, – išgirsta atsakymą. „Nepyk, tu greičiau sprogsi, nei būsi jam lygus“.

Silpniesiems pavojinga konkuruoti su stipriaisiais.


VASTINIS IR JO SŪNUS

Mirties valandą valstietis paskambino sūnums ir, norėdamas paskatinti juos imtis ūkininkavimo, pasakė: „Mano vaikai, aš mirštu. Ieškokite mūsų vynuogyno, rasite viską, ką jame buvau paslėpęs“. „Ten turi būti palaidotas lobis“, – galvoja sūnūs ir po tėvo mirties iškasė visą vynuogyną. Tiesa, lobio nerado, bet gerai iškasta dirva davė gausesnį nei anksčiau vynuogių derlių.

Tikras lobis žmonėms yra gebėjimas dirbti.

6–5 amžiuje prieš Kristų pasakų kūrėjas Ezopas parašė savo pasakėčią „Varnas ir lapė“. Tai vienas iš jo darbų, atskleidžiančių žmogaus ydas.

Ezopas varnas ir lapė

Norint atsakyti į klausimą: koks yra Ezopo kūrybos moralas, reikėtų grįžti prie kūrinio „Varnas ir lapė“ teksto. Ir čia matome Varną, kuris rado mėsą. Jis atsisėdo ant medžio pasivaišinti savo grobiu. Bet čia pat, Lisa. Ji puikiai supranta, kad paukštis už dyką jai mėsos neduos. Ir ji pradeda girti Varną. Lapė sako, kad galėtų būti karaliumi tarp paukščių ir pabrėžia savo gražų balsą. Glostančios Lapės kalbos lėmė tai, kad Varnas norėjo pasipuikuoti raudonplaukei gražuolei ir parodyti, koks nuostabus jo balsas, kaip teigia Lapė. Ir štai paukštis pradeda giedoti. Bet mes suprantame, koks gali būti varno dainavimas. Varnos niekada nebuvo lakštingalos. Paukštis kreksėjo ir paleido mėsą, kurią Lapė greitai nunešė.

Ezopo pasakos „Varna ir lapė“ moralė

Ir štai Ezopas savo pasakėčioje išsako tokį moralą: glostymas, kaip apsimestinis pagyrimas, kurio tikslas yra tik savanaudiškumas, yra labai pavojingas. Jis turi didelę galią, dėl kurios, kaip ir aprašyto sklypo atveju, buvo prarastas pelnas. Todėl nereikėtų nukabinti ausų ir pulti į meilikavimą, kitaip, kaip ir Varnas, liksite be nieko.

Ezopo pasakos „Varna ir lapė“ teksto galite pasiklausyti pažiūrėję žemiau esantį vaizdo įrašą

Mieli vaikai ir jų tėveliai! Čia galite perskaityti " Fabula Varnas ir lapė »taip pat kitus geriausius darbus puslapyje Ezopo pasakėčios. Mūsų vaikų bibliotekoje rasite nuostabių šalies ir užsienio rašytojų bei įvairių pasaulio tautų literatūros kūrinių kolekciją. Mūsų kolekcija nuolat atnaujinama nauja medžiaga. Internetinė vaikų biblioteka taps ištikima asistente bet kokio amžiaus vaikams ir supažindins mažuosius skaitytojus su įvairiais literatūros žanrais. Linkime malonaus skaitymo!

Skaityta pasaka „Varnas ir lapė“.

Varnas atėmė mėsos gabalą ir atsisėdo ant medžio. Lapė tai pamatė ir norėjo gauti šios mėsos. Ji atsistojo priešais varną ir ėmė jį girti: jis buvo puikus ir gražus, gali tapti paukščių karaliumi geriau nei kiti, ir, žinoma, jis tai padarytų, jei turėtų ir balsą. Varnas norėjo parodyti jai, kad turi balsą; Jis paleido mėsą ir garsiu balsu suriko. O lapė pribėgo, pagriebė mėsą ir pasakė:

„Eh, varne, jei tik turėtum protą galvoje, tau nereikėtų nieko kito, kad karaliautum“.

Fabula tinkama prieš neprotingą asmenį.

Pasakos „Varnas ir lapė“ moralė

Gyvūnų atvaizduose Ezopas išjuokė daugybę žmonių, kurie mėgsta gauti pagyrimų ir visokių pagyrimų savo garbei. Taip pat ir Varnos ir Lapės pasakėčios moralėje ateities kartoms slypi didžiulis lobynas: nereikia klausytis melagingų kalbų, nors jos ir malonios ausiai, reikia priimti išmintingus sprendimus. Jei varnas būtų paprasčiausiai suplazdėjęs ir nuskridęs, jis būtų prisipildęs pilvą, bet dėl ​​savo naivumo ir kažkokio kvailumo liko tuščias pilvas.

Ir, žinoma, nereikėtų pamiršti ir kito veikėjo Lapės, tokio tipo žmonių reikia vengti, nes jie visada norės iš mūsų gauti viską, kas įmanoma, ir gali net pakenkti.

Jei gyvenime atsiduriate panašioje situacijoje, tada geras būdas yra bėgti nuo tokių „pažįstamų“ ir laikyti rankose tai, kas jums priklauso. Tai bus ir drąsus, ir išmintingas sprendimas.

Literatūrinio skaitymo pamoka. 3 klasė.

Pamokos tema. I. A. Krylovo pasakėčia „Varna ir lapė“ ir Ezopo „Varna ir lapė“.

Tikslas:

Išmokti apibūdinti pasakėčią kaip literatūros žanrą, remiantis jai būdingais bruožais, rasti kūrinyje moralės;

Užduotys:

    ugdyti mokinių žodinės kalbos, raiškiojo skaitymo ir vaidmenų žaidimo įgūdžius;

    ugdyti dorovines savybes, kolektyvinės kūrybinės veiklos įgūdžius, atsakingą požiūrį į savo veiklos rezultatus, domėjimąsi literatūra.

Universali mokymosi veikla:

Asmeninis: domėjimasis prieinamų meno kūrinių turiniu, meniniame tekste atsispindinčiu žmogaus jausmų pasauliu.

Kognityvinis: apibendrinti ir klasifikuoti mokomąją medžiagą; suformuluoti paprastas išvadas.

Reguliavimo: keisti klausytojo, skaitytojo, žiūrovo poziciją priklausomai nuo mokymosi užduoties.

Komunikacinis: dalyvauti išraiškinguose vaidmenų skaitymuose ir dramatizacijose; stebėti kitų kolektyvinės ir porinės veiklos dalyvių veiksmus ir prireikus juos koreguoti.

Dalyko rezultatai:

Žinodami išskirtinius pasakos bruožus

Gebėjimas rasti moralę ir alegoriją pasakėčioje;

Žinios apie I. A. Krylovo, Ezopo gyvenimą ir kūrybą;

Pamokos eiga

1.Org. akimirka

Varpas jau suskambo

Atėjo laikas mums pradėti savo pamoką

2. Žinių atnaujinimas

1) Kryžiažodis (pristatymas)

2) Dirbkite poromis

1 . Pasirinkite tikslų pasakos apibrėžimą

Trumpa istorija

Įspėjamasis pasakojimas

Trumpa pamokomo pobūdžio alegorinė istorija

(alegorinis – turintis posakį, turintį paslėptą reikšmę)

2 . Raskite pasakos ženklus

Parašyta eilėraščiu

Gyvūnų herojai

Didelis darbas

Parašyta prozoje

Herojai yra žmonės

Sudėtyje yra moralės

Mažas darbelis

3. Suskirstykite žodžius į dvi grupes

Persėjas, Prometėjas, Ezopas, Krylovas.

3. Pamokos tikslo nustatymas

- Susipažinkite su nauja pasakėčia ir nauju autoriumi.

4. Anksčiau studijuotos medžiagos kartojimas.

Skaitymas pagal vaidmenis.

Apibūdinkime pagrindinius šios pasakos veikėjus.

Kas yra moralė?

5. Naujo kūrinio pristatymas. Ezopo pasakėčia „Varnas ir lapė“

Ezopas – kas tai?

Ezopas -senovės graikų poetas-. Manoma, kad gyveno apie 600 m. Originalių Ezopo eilėraščių neišliko. Seniausios „Ezopo pasakėčios“ atkeliavo pas mus vėlesnėse poetinėse adaptacijose.

Labai senais laikais gyveno vienas žmogus. Jis buvo vergas. Jo vardas buvo Ezopas. Jie sako, kad Ezopas buvo labai bjaurus: pilvotas ir kuprotas, tačiau aplinkiniai žmonės to nepastebėjo, nes šis vergas buvo nepaprastai protingas. Ezopas išrado trumpus kūrinius. Dabar susipažinsime su vienu iš jų.

6. Pirminis suvokimas.

Perskaitykite Ezopo pasakėčią.

Ar tau patiko pasaka?

Į kokį kūrinio žanrą panaši ši pasaka? (pasaka apie gyvenimą.)

Kuo skiriasi? (moralė)

7. Darbo analizė

Kas yra moralė? (moralinė pamoka)

Kokia forma parašyta pasakėčia? (prozoje)

Ar pasakoje yra žodžių, kurių reikšmės neaiškios?

Ką galite pasakyti apie pasakos kalbą? (prieinama kalba)

Išvardinkite pasakos herojus.

Kaip varnas parodytas pasakėčioje? (kvailas, patiklus)

Lapė? (gudrus, protingas)

Koks yra pasakos siužetas (ji paėmė mėsą apgaule)

Raskite tekste Lapės žodžius, kuriais ji pamalonina varną.

Iš kokių dalių susideda pasaka? (įvadas, pagrindinė dalis, moralė)

Kur pasakoje slypi moralas? (lapės žodžiais)

Ko ši pasaka mus moko? ( Nereikia klausytis melagingų kalbų, nors jos malonios ausiai, reikia priimti išmintingus sprendimus. Jei varnas būtų paprasčiausiai plazdėjęs ir nuskridęs, jis būtų prisipildęs pilvą, bet dėl ​​savo naivumo ir tam tikro kvailumo liko tuščias pilvas)

Kodėl taip atsitiko, kad varnas lengvai išsiskyrė su grobiu? Koks testas jam nepavyko? (glostymo, pagyrimo testai)

Perskaitykite, ką reiškia žodžiai „glostantis“ ir „glostantis“.

Kas kam pataikauja? Ką pasaka labiau smerkia: kvailą varną ar gudriąją lapę? Įrodykite savo teiginį naudodami pasakėčios moralę.

Iš kokios žmogaus ydos tyčiojamasi? (kvailumas)

8.Dirbkite su iliustracijomis.

Daugelis menininkų šias pasakėčias bandė pavaizduoti teptuku ir pieštuku, kad vaizduojamosios dailės priemonėmis galėtume dar aiškiau suvokti šiose pasakose aprašytus įvykius. Tai tokie menininkai kaip D.K.Gavrilenko, S.Yarovoy, Valentin Serovas ir daugelis kitų. Ypatingą dėmesį norėčiau atkreipti į Valentino Serovo kūrybą, kuri yra jūsų vadovėlyje ir ekrane.

Nepaisant to, kad jis buvo pagamintas paprastu pieštuku ir yra neryškus, pažiūrėkite, kaip menininkas perteikė personažų vaizdus. Palyginkite varnos ir lapės figūrų dydį. Ką tu gali pasakyti? Ar jų dydžiai atitinka tikrovę? (Varnos figūra daug didesnė nei lapės, atrodo, kad menininkas darbą atliko sėdėdamas aukštai ant eglės, šalia varnos. Sukuriamas vizualus kontrastas - didelė varna ir mažytė lapė)

Kaip manote, ar iš tokio atstumo buvo įmanoma pamatyti tokias išvaizdos detales kaip „kojinės“, „plunksnos“, „akys“?

Ko šios pasakos mus moko?? (Netikėkite glostančiais kitų žodžiais, ne visada tikėkite savo ausimis, šie žodžiai ne visada nuoširdūs, nebūk patiklus, kvailas)

Palyginkite Ezopo ir I. A. Krylovo pasakas naudodami lentelės duomenis.

Kokie yra pasakų panašumai?

Kuo skiriasi pasakos?

Darbas su stalu (poromis)

Ivanas Andrejevičius Krylovas

Rašymo forma

Sudėtis

Kurioje pasakėčioje lengviau įsivaizduoti veikėjų elgesį?

I.A. Krylovas vartojo taiklius, tikslius žodžius personažų charakteriui perteikti.Pažvelkime į pasakos herojus, kuriuos vaizduoja dailininkai: Valentinas Serovas ir G. Kuprijanovas.

Ar menininkams pavyko perteikti veikėjų asmenybes?

Kaip vaizduojama Crow? Lapė?

I.A. teisėtai laikomas geriausiu pasakoju. Krylovas. Ne veltui 1855 metais Sankt Peterburgo Vasaros sode jam buvo pastatytas bronzos paminklas, pastatytas už visoje Rusijoje surinktus pinigus. Tokia žmonių meilė!

I. A. Krylovo pasakų herojai buvo populiarūs ne tik tarp menininkų, bet ir tarp skulptorių. Skirtinguose miestuose buvo įrengtos skulptūrinės kompozicijos daugelio I. A. Krylovo pasakų herojams.

Prieš mus vaidinamas visas spektaklis, kuriame gyvūnai aktoriai kalba ir elgiasi kaip žmonės, bet kartu išlieka gyvūnais, išsaugodami savo įpročius.

Atsakykite į klausimus:

1. Kodėl Lapės pasakose giria Varną ir Varną?

2. Ezopo ir Krylovo pasakėčios šaiposi iš...

3. Pasirinkite patarles Ezopo ir Krylovo pasakėčių moralei:

-Geriau klausytis karčios tiesos nei saldaus glostymo.

-Kiekvienas bailys kalba apie drąsą.

-Už kvailumą visada reikia mokėti.

4. Raskite mėgstamiausią Krylovo pasakėčios frazę ir paaiškinkite jos reikšmę.

Patikrinkite, ką turite.

Jei atlikote 1 užduotį, tai reiškia išmoko suprasti pasakėčios turinį ir veikėjų charakterį.

Teisingai atliko 2 užduotį – išmoko suprasti pasakėčios tema.

Atlikote 3 užduotį, vadinasi, išmokote suprasti pasakos moralę.

Teisingai atliko 4 užduotį, tai reiškia, kad suprantame pasakėčios kalbą.

Kokią užduotį atlikti buvo sunku?

Kuri pasaka jums pasirodė įdomesnė, ryškesnė ir įtikinamesnė? Kodėl?

Ezopo pasakėčios skiriasi nuo Krylovo pasakėčių. Pas I.A. Krylova pastebime jo kūrybos meninį tobulumą, kuris išreiškiamas apibendrinimų platumu, moralės aiškumu ir tikslumu. Žvelgiant į jau gerai žinomą siužetą, autorė vaizdingiausiomis detalėmis mums atskleidžia gyvūnų elgesį, už kurio skaitytojas atranda ryškius tikrai tautinio charakterio paveikslus. Jam būdingas linksmas proto gudrumas ir pašaipa. Tačiau neturėtume pamiršti, kad idėja priklauso Ezopui ir be jo nebūtų buvę tokių nuostabių Krylovo pasakėčių.

9. Ryšys su gyvenimu.

Vaikinai, ar jūsų gyvenime buvo atvejų, kai kam nors pamaloninote savanaudiškus tikslus ir pasielgėte kaip lapė, arba, priešingai, buvote apgauti, pasidavę pataikaujamiems žodžiams ir nuo to kentėjote, taip elgdamiesi kaip kvaila varna. Prisiminkite ir papasakokite apie tai.

Nemirtinga Ezopo ir Krylovo kūryba

Kiekvienais metais mes tave mylime vis labiau!

Kodėl po šimtų, tūkstančių metų su malonumu skaitome Ezopo ir Krylovo pasakėčias? (Jie yra įdomūs, naudingi ir moko gyvenimo pamokas)

Kodėl pasakos nepasensta? (Žmonių ydos, tokios kaip meilikavimas, pavydas, tinginystė, kvailumas, gudrumas, egzistavo prieš 4000 metų ir egzistuoja šiandien.)

Kokios gyvenimiškos išminties pasisėmėte iš šios dienos pamokos, iš šios dienos pasakėčių?

(Nereikia būti patiklus, o glostymas yra negražu.)

10 . Atspindys.



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!