Mokytis raidės yu. skaitymo medžiaga (1 klasė) ta tema

Organizacija: MADOU Nr. 94

Vietovė: Tomsko sritis, Tomskas

Tikslas: supažindinkite vaikus su balsių garsu [yu], raide „Yu“.

Užduotys:

  1. lavinti foneminį suvokimą, rasti garsus žodžiuose, trijose pozicijose;
  2. toliau mokyti vaikus skaityti;
  3. ugdyti gebėjimą bendrauti tarpusavyje

Įranga: raidė, suskaidyta abėcėlė, pagaliukai, geležies gaminių paveikslėliai, rutulys, žodžių kortelės, „U raidės mokymosi“ kortelės, emocijų kortelės, varpas.

Pamokos eiga:

1. Org. Momentas:

1.1. Skamba varpas. Vaikai įeina į grupę ir stovi prie stalų.

Labas rytas vaikinai!

Ateikite vaikai į grupę

Dabar skambėjo varpas

Visi tyliai ir greitai atsistojo,

Pasivijome ir susiruošėme.

Pirmiausia sėdės tas, kurio vardas prasideda balse, o po to tie, kurių vardai prasideda priebalsiu. Gerai padaryta!

1.2. Pedagogas:Vaikinai, mūsų grupė gavo laišką (rodo jį). Negaliu suprasti, nuo ko tai. Visos raidės ant voko subyrėjo. Padėkite man juos surinkti. Kas parašyta ant voko? Aptariame variantus (Yura). Atplėškime voką ir sužinokime, ką mums rašo Yura.

„Yura yra pirmos klasės mokinė. Jis mokosi mokykloje, į kurią netrukus eisi. Yura sužinojo, kad jūs taip pat eisite į mokyklą rudenį, ir jis nusprendė jus patikrinti, ar esate pasiruošęs mokyklai. Yura atsiuntė jums užduotis, kurias turite atlikti ir taip įrodyti, kad esate pasirengęs mokyklai.

- Ar esate pasirengęs įrodyti Jurai, kad galite susidoroti su jo užduotimis?

- Kad visas užduotis atliktume teisingai, atlikime liežuvio gimnastiką.

Pasaka apie linksmą liežuvį

Kartą gyveno linksmas liežuvis. Jis pabudo anksti ryte. Atidarė langą (plačiai atidaryk burną, kad matytųsi dantys). Žiūrėjo į kairę, į dešinę (pasukite liežuvio galiuką į kairę ir į dešinę). Pažvelgė į dangų (liežuvio galiuku palieskite viršutinę lūpą). Jis pažvelgė į žemę (liežuvio galiuku palieskite apatinę lūpą). Pamačiau saulę danguje ir plačiai nusišypsojau (šypsosi). Jis uždarė langą (tvirtai sučiaupia lūpas). Liežuvis nubėgo į vonią praustis. Pradėjau valytis dantis (pvz., valytis dantis). Ir tada praskalaukite burną (išpūskite skruostus, tarsi skalautumėte burną). Ir nubėgo į virtuvę pusryčių. Ant stalo pamačiau pyragėlius su uogiene ir apsilaižiau lūpas (palaižiau viršutinę lūpą dešinėje, paskui kairėje). Suvalgiau tris pyragus ir išbėgau į lauką. Liežuvis atsisėdo ant žirgo ir šuoliavo į kalvą (mėgdžiodamas iš lėto kanopų plakimą). Ir tada jis pradėjo dainuoti savo mėgstamą dainą Aaaaaaaa, Ooooooooo, Uuuuuu, Iiiiiii, Eeeeeee, Yyyyy (balsių garsų sąrašas). Liežuvis prilipo prie kalno ir nusprendė pasisupti sūpynėse (pratimas: Sūpynės. Plačiai pramerkta burna, lūpos šypsosi. Ritmiškai keiskite liežuvio padėtį: 1) liežuvio galiukas už viršutinių smilkinių; 2) liežuvio galiukas už apatinių smilkinių. Juda tik liežuvis, o ne smakras!). Pažiūrėjau į laikrodį (pratimas: Žiūrėti. Atidarykite burną, iškiškite liežuvį. Pakaitomis perkelkite liežuvį į dešinį burnos kampą, tada į kairę.). Atėjo laikas grįžti namo.

2. Pamokos eiga:

Taigi, pirmoji užduotis.

- Atspėk, mėgstamiausias Juros laiškas.

- Tai raidė „U“.

– Kodėl taip manai?

Vaikinai, šiandien noriu supažindinti jus su nauju garsu „U“. Norėdami teisingai ištarti šį garsą, turite šiek tiek suapvalinti lūpas ir šiek tiek ištempti jas į priekį (rodo). Išskleiskime šį garsą kartu. Koks tai garsas, balsis ar priebalsis?

Vaikai: - Balsė

Auklėtojas: - Prisiminkime, kokius balsių garsus jau žinome?

Vaikai:– A, O, U, E, Z

Pedagogas:- Gerai padaryta. Pasakyk man, prašau, kaip atpažinti balsių garsus?

Vaikai:- Balsiai lengvai dainuojami, o oras laisvai išeina iš burnos.

Pedagogas:- Vaikinai, kiek garsų girdite, kai tariate Y raidę?

Vaikai:- Du.

Pedagogas:- Kokie tai garsai?

Vaikai:- [th] ir [y]

- Jame yra du garsai „Y“, „U“

Pagalvokite apie žodžius, prasidedančius garsu Y

Pedagogas:- Gerai. Dabar pažiūrėkite, garsas Yu nurodomas balsės raide Yu (rodoma raidė). 2 užduotis. Nupieškime ore raidę Y. Užrašykite Y ant kortelės, sugalvokite stebuklingą šešėlį.

Pirštų gimnastika:

Rudenį eisiu į mokyklą Pirštai „vaikšto“ ant stalo.

Ten susirasiu draugų.

Aš būsiu toks mokslininkas! Jie išskėtė rankas į šonus.

Bet aš nepamiršiu savo darželio. Jie purto pirštus.

Pažiūrėkite, kokia raidė paslėpta Y raidėje.

Vaikai:- APIE

Pedagogas:- Į APIE nenuriedėjo

Tvirtai prikabinsiu prie posto.

O žiūrėk, kas atsitiko:

Rezultatas yra laiškas... Yu.

Prieš jus yra mūsų laiško dalys, padarykime visą Y raidę (iš dalių poromis)

3 užduotis: Vaikai poromis iš pagaliukų daro raidę U.

4 užduotis: Kolektyvinis mįslės atsakymų kūrimas

Naktis, bet jei noriu,

Paspaudžiu vieną kartą -

Ir aš jį įjungsiu dienai. (Perjungti).

Suskaičiuokime, kiek skiemenų yra žodyje „Perjungti“. (plojimas)

Koks pirmas garsas?

Koks paskutinis garsas?

Pavadinkite balsių garsus.

Kur yra raidė "U"?

5 užduotis: Vaikinai, Yura rašo apie tai, ką jis ir jo draugai veikia laisvalaikiu. Siūlau žaisti su kamuoliu Žaidimas "Tu-aš".Stovėk į ratą, aš metu kamuolį ir prašau Tavęs tai padaryti, o tu gaudai kamuolį ir atsakyk aš darau. Pavyzdžiui:

Tu skaitai – aš skaitau

Kur yra raidė "U"?

6 užduotis: „Kur paslėptas Yu garsas?(mokytojas dalija žodžių korteles, prašo perskaityti, klausia žodžiu, kur garsas)

- Vaikinai, kur žodyje gali būti garsas?

Pradžioje: viršuje, Jupiteris, kabinos berniukas

Viduryje: raktas, tiulis, snapas,

Pabaigoje: kasu, pučiu, kramtau, šildau

Medžiagos tvirtinimas:

Nuspalvinkite atitinkamą kvadratą ant kortelės

Sveikinimas yra paskutinis kubas, raktas yra viduryje, besisukantis viršus yra pirmasis kubas)

3. Kūno kultūros minutė.

Jurta yra namas tundroje (namo imitacija)

Jaunuolis plūduriuoja valtimi (bangos imitacija)

Katya turi pūkuotą sijoną (rodome pūkuotą sijoną)

Yura - šokinėja ant lovos (šok vieną kartą)

Dabar tapsiu viršūne (rankos į šoną)

Aš suksiu ant vienos kojos,

Dabar pakeisiu koją.

Ir aš šiek tiek pasuksiu,

Sukite aplink, ir dabar

Aš prašau jūsų atsisėsti.

7 užduotis.

Vaikinai, pažiūrėkite į žodžius ant kilimo, siūlau juos perskaityti po vieną pridėdami raidę yu grandinėje:

Papildomai:

8 užduotis: Perskaitykite Juros istoriją „Kaip aš ruošiuosi į mokyklą.

Ryte atsikeliu, darau mankštą, nusiprausiu, valgau ir susikrauju mokyklinį krepšį.

Į jį įdėsiu……………………….. (pavadinimas po vieną)

Tai mokyklinės prekės.

4. Pamokos santrauka

Pedagogas:

Vaikinai, jūs atlikote visas užduotis, kurias jums atsiuntė Yura .

Gerai padaryta. Taigi, kas buvo sunku, kas tau labai patiko? Kokią balsės raidę šiandien sutikome? Kiek garsų girdime raidėje Y?

5. Refleksija

"Saulė ir debesis"

Dabar paprašysiu įvertinti savo darbą, pasirinkti kortelę

Jei viskas jums pavyko - „saulės“

Jei kai kurios užduotys sukėlė sunkumų - „saulė ir debesis“

Jei padariau daug klaidų - „debesis su lietumi“.

Ir prisekite ant lentos.

Nuorodos:

  1. Interaktyvios demonstracinės lentelės „Mokymas raštingumo“ V.G. Goreckio „Rusijos ABC“ (serialas „Rusijos mokykla“);
  2. ABC nuo A iki Z. Mokymas. - metodinis vadovas / Comp. I.A. Gimpel – Minskas: Asar, 2007 m.
  3. O.E. Zhirenko, L.A. Obukhova. Raštingumo mokymo pamokos raida: skaitymas ir rašymas - M.: VAKO, 2009 m.
  4. Žaidimai, skirti mokyti skaityti ir rašyti. Uch. - metodinis vadovas / Comp. N.N. Maksimuk-M.: VAKO, 2006 m.
  5. Goretskis V.G., Kiryushkin V.A. Rusų abėcėlė: vadovėlis - M.: Švietimas, 2011 m.

Pamokos tikslas: mokomės Y raidės, skaitymo įgūdžių formavimo, kalbėjimo įgūdžių ugdymo, foneminio suvokimo tobulinimo, elementarių grafinių įgūdžių pagrindų.

  • supažindinti ikimokyklinuką su raide Y ir teisingu garso tarimu;
  • išmokyti rašyti spausdintą raidę Y kvadratais;
  • sukelti susidomėjimą mokytis eilėraščių ir mįslių.

Pavadinkite tai, kas parodyta toliau pateiktose nuotraukose:

Jungo sijonas Jupiteris Jurta

  1. Yura yra berniuko vardas. Julija yra mergaitės vardas.
  2. Pakartokite: YURA, YULIA.
  3. Kiek skiemenų yra žodyje YURA? JULIJA?
  4. Koks pirmasis skiemuo?
  5. Kiek raidžių yra šiame skiemenyje?

Y raidė yra balsė. Prašau prisiminti tai.

Pažvelkite į raidę Y. Užrašykite ją ore, o dabar į sąsiuvinį, atsargiai į langelius paprastu pieštuku ar tušinuku.

Tais atvejais, kai vaiko prašoma parašyti visą raidės, skiemens ar žodžio eilutę, suaugęs eilutės pradžioje pateikia rašymo pavyzdį.
Jei ikimokyklinukas turi sunkumų, tada suaugęs žmogus gali nubrėžti dvi apytiksles linijas arba įdėti atskaitos taškus, kuriuos vaikas sujungs linijomis, arba parašyti visas raides, o vaikas jas tiesiog apjuos kita spalva. Šiame mokymo etape kaligrafijos nereikia.

Tęskite sakinį

Sukasi ant vienos kojos.
Nerūpestingas, linksmas.
Šokėja su spalvingu sijonu
Muzikinis... (supasi).

Kiaulės mėgsta Y raidę:
Be jo nepasakysi... (oink).

Pasaka apie raidę Y

Kupranugaris Bulbulas labai norėjo, kad viskas būtų kaip pas žmones.

Motina! Aš taip pat noriu miegoti lopšyje.
– Ar šiltas smėlis, ant kurio miegate, blogiau? - paklausė kupranugaris.
„Ne, jis toks minkštas...“ – džiaugėsi Bulbulas.
„Mama, aš taip pat noriu žaisti su viršūne“, – sakė jis kitą kartą.
- Ar varpelis ant kaklo blogesnis? - paklausė kupranugaris.
- Ne, jis toks juokingas! – apsidžiaugė Bulbulas.
„Mama, aš taip pat noriu valgyti abrikosus“, - sakė jis kitą kartą.
– Ar spygliai, kuriuos valgome, yra blogesni? - paklausė kupranugaris.
- Ne, jie tokie mieli! - nusijuokė Bulbulas.
„Mama, aš taip pat noriu gyventi jurtoje“, – pasakė kitą kartą.
– Bet ar jurtoje auga tiek tulpių, kiek mūsų stepėje? - paklausė kupranugaris.
- Žinoma, kad ne! - nusijuokė Bulbulas.
– Ir niekada neužaugs.

Mįslės vaikams, prasidedančios raide Y

Kol aš sukiuosi, nespaudžiu,
Sukiosiu ratu ir zvimbiu,
Aš dūzgiu ir sukioju ratą.
(Yula)

Aš suku, aš suku,
Ir aš netingiu
Sukite net visą dieną.
(Yula)

Sukasi ant aštrios kojos,
Jis dūzgia kaip klaida.
Jei nori, gali šiek tiek pašokti,
Jei nori, gulės ant šono.
(Yula)

Patarlės ir posakiai, prasidedantys raide U

Jaunimas galvoja apie ateitį, o senas – apie praeitį.
Jei mėgstate važiuoti, taip pat mėgstate nešiotis roges.

Liežuvio vingiai

Yula netoli Yulkos
Sukasi ir dainuoja.
Julija ir Jura
Jis neleis man miegoti.

Yulka-Yulenka-yula,
Yulka buvo vikrus.
Sėdėk ramiai, Yulka
Negalėjau nė minutės.

Eilėraščiai apie raidę y vaikams

Yula glaudžiasi po krūmu,
Sukasi kaip suktukas.
Bet vis tiek atkreipkite dėmesį
Yula yra toks paukštis.
Kieno švelnus, plonas balsas
Švarus kaip smuikas ir aukštas.
(A. Pudvalis)

Šlovė jaunajai Julijai,
Greitas, vikrus, kaip viršus.
Ir birželio ir liepos mėnesiais
Julija ilsėsis pietuose.
(V. Berestovas)

Yura tiesiog atsisėdo ant kėdės,
Kojos kabančios
Ir užmigo.
Yura labai pavargusi -
Yula visą dieną
Sukimas.
(F. Bobylevas)

Kelyje, nežinomoje žemėje,
Kompasas yra geriausias mūsų draugas.
Viena didžioji raidė U
Ant jo pažymėta pietinė dalis.
Mes skrendame virš debesų
Į pietus pagal kompasą.
Į pajūrį, į Pietų Krymą,
Kur žiemą nepūgos.
(S. Marshak)

Pasiuvau lėlei sijoną,
Nusikirpsiu naują striukę.
Lėlė man sako: „Mama!
Taigi, siuvu dukrai.
(G. Vieru)

Atvirai pripažįstu:
Žvėries nėra
Pradedant raide Y.
Tai yra pietinis žmogus.
Aš pats sugalvojau!
(B. Zakhoder)

Pamokos santrauka:

  1. Naujų žodžių tarimas didina ikimokyklinuko žodyną, lavina kalbą ir atmintį.
  2. Ląstelių pratimai lavina smulkiąją rankų motoriką.
  3. Mįslės ugdo vaikų intelektą, gebėjimą analizuoti ir įrodyti. Mokytojai užduoda mįsles, mokydami vaikus, kad padidintų susidomėjimą atliekant sudėtingas užduotis.
  4. Eilėraščiai turi įtakos ne tik atminties raidai. Įrodyta, kad jei kasdien išmoksite keletą eilučių, smegenyse atsiras naujų nervinių jungčių ir jūsų bendrieji mokymosi gebėjimai padidės.

RAŠTINGUMO KELIONĖS PAMOKA

1 klasė

Pamokos tema: Laiškai Yu Yu .

Raidinis žymėjimas yu garsai [ y ] ir [th' y ]

žodžio ir skiemens pradžioje.

Istorijos „Kasdienybė“ rinkinys.

Tikslai: - ugdyti mokinių gebėjimą skaityti žodžius ir sakinius su raidėmisyu

Praturtinkite savo žodyną

Lavinti foneminę klausą, kalbą, atmintį, dėmesį

Ugdykite gebėjimą suformuluoti savo požiūrį

Ugdykite susidomėjimą skaitymu

Ugdykite gebėjimą tinkamai paskirstyti savo darbo laiką

Planuojami rezultatai:

Tema: žinoti ir paaiškinti raidės „yu“ funkciją žymėti du garsus žodžio pradžioje ir po balsių; atlikti skiemeninį ir ortopedinį žodžio garso ir raidžių raštų skaitymą.

Asmeninis UUD: pažintinio intereso ugdymas, tam tikrų pažintinių poreikių ir ugdymosi motyvų formavimas.

Reguliuojantis UUD: atskirti metodą ir veiksmo rezultatą; praktinės užduoties priėmimas.

Kognityvinis UUD: naudoti paprastas lenteles ir diagramas konkrečioms kalbos problemoms spręsti; iš nedidelių skaitomų tekstų išgauti esminę informaciją.

Bendravimo UUD: mokėti keistis nuomonėmis, išklausyti bendravimo partnerį ir mokytoją.

Įranga: - pristatymas

Lentelės

Kortelės su raidėmis

Individualios kortelės

Dirigento paveikslas

PAMOKOS EIGA

I. Svečių sveikinimas

Kažko sugalvojo
Paprasta ir išmintinga
Susitikę pasisveikinkite:
-Labas rytas (vaikams)
Labas rytas saulei ir paukščiams
Labas rytas besišypsantiems veidams (svečiams)
Ir visi tampa

Malonus, pasitikintis...
Labas rytas trunka iki vakaro.

II. Pamokos temos žinutė. Skaidrė

Vaikai! Šiandien smagiu traukiniu po garsų ir raidžių šalį vykstame į kelionę aplink pasaulį, kurios metu ir toliau dirbsime su raideYu , mokysimės skaityti ir atlikti įdomias užduotis.

III. Žinių įtvirtinimas ir apibendrinimas. Skaidrė

    Štai mes stotyje.

Ko mums reikia norint patekti į traukinį?

Bet dirigentas( piešimas lentoje ) sako, kad bilietus gaus tik teisingai atsakę į klausimus.

Atsakykime į klausimus ir eikime į kelią.

Skaidrė

    Iš ko susideda mūsų kalba?

    Iš ko susideda pasiūlymai?

    Iš ko sudaryti žodžiai?

    Iš ko sudaryti skiemenys?

    Kokie garsai yra?

    Kokie yra balsių garsai?

    Kokie yra skirtingi priebalsių garsai?

    Kuo garsai skiriasi nuo raidžių?

    Pavadinkite žodžius, kuriuose visi priebalsiai yra minkšti.

    Kokie garsai nurodo minkštuosius priebalsius?

Gerai padaryta! Jūs visi atlikote užduotį, o tai reiškia, kad visi gaus bilietus. Išsaugokite šiuos bilietus iki kelionės pabaigos, jų mums prireiks vėliau.

O dabar pakeliui įPotovyalkino stotis .

    Potovyalkino stotis. Skaidrė

Apie kokią raidę sužinojote praėjusioje pamokoje?

    Žaidimas „Sužinok laišką“

Jei matote laiškąyu , suplokite rankomis.

( Išskrenda raidės: S, N, Yu, M, Yu, V, K, Yu, Yu, O, Ya, Yu )

Skaidrės (išskrenda raidės)


Keleiviai, keliaujantys skyriuje:

Luda, Juno, Ksyusha ir Julija ( kortelės)

Ką jie turi bendro?

Į kokias dvi grupes galima suskirstyti vardus?

vaikai? Kokiu pagrindu?

Kokį darbą gali atlikti laiškas?yu ?

Lentelė

- Atlikite žodžių garsinių raidžių analizę

Julija Luda

Ar yra vienodas skaičius garsų ir raidžių? Kodėl?

    Zaryadkino stotis.

Skaidrė

Matėme pro langą

Ir upė ir gėlės. (Pasukite galvą į dešinę, į kairę )

Sužinojo daug naujų dalykų

Ir aš, ir mes, ir tu. (Judesiai rankomis)

Zaryadkino! Zaryadkino! (Šokinėja plojant virš galvos )

Vaikai laimingi, (Rankos į šonus )

Greičiausiai visi yra vežimuose (Bėgimas )

Viskas yra vežimuose. Kita stotisSmekalkino.

Skaidrė

    Stotis Smekalkino .

Darbas poromis

1 eilutė – „Pasakyk žodį“ Kortelės

ir nuožmus

sa zum

yub xo

Brew Duke

inka

2 eilutė – anagramos

TGYuU – geležis

SPYUL – pliusas

PIRTS – kelnės

STULAR – sietynas

3 eilutė – iššifruokite sakinį

atsiųsk man tel.

Rupių rojus studentui.

bet tai pateko į vyrep sklas.

Gerai padaryta!(patikrinkite skaidres)

Skaidrės

    Zakreplyalkino stotis.

Skaidrė

Žaidimas „Live Letters“

Atspėk mįslę.

Mokiniai gauna raidžių korteles ir užrašo žodį.

Mįslės

Skaidrės

Sukiosi, sukosi ir netingiu

Sukite net visą dieną.Yula

Perkūnas trenkė

Linksmo griaustinio,

Viskas aplink spindėjo!

Visur liejasi šviesos purslai.

Tai šventiška...fejerverkai

Mušk drąsiau šia lazda,

Kad smūgis būtų kaip iš patrankos,

Ši lazda skirta ledo rituliui

Ir ji vadinama...lazda

    Stotis Zaryadkino 2. Skaidrė

Vardinsiu žodžius. Jei žodyje yra raidėyu - vaikinai keiksmažodžiai. Jei ne, merginos daro pritūpimus.

Sijonas, švarkas, šiaurė, pietūs, jaunas, senas, mergaitė, berniukas, sausis, birželis, namas, jurta.

Kokio žodžio nesupratai?(jurta)

Skaidrė

    Čitaikino stotis. Skaidrė

Darbas su gruntu

    Žodžių skaitymas grandinėje. Ką bendro turi kiekvieno stulpelio žodžiai?

    Mokinio kalbos raida

Perskaitykite aplink raidę užrašytus žodžiusaš.

- Apie ką mes kalbėsime?

- Papasakokite apie savo kasdienybę.

- Kodėl žmogui reikalinga kasdienė rutina?

3) „Pabudimo dainos“ skaitymas

Su kokia nuotaika turėtum pabusti?

Kiekvieną dieną, kai tik pabundi, galvok – turiu neįkainojamą žmogaus gyvenimą ir jo nešvaistysiu. Aš išleisiu savo

energijos tobulėti pačiam, būti naudingas žmonėms, apie kitus galvosiu tik gera.

    Apibendrinant. Atspindys.

- Mūsų kelionė baigėsi. Apibendrinkime.

Tęskite sakinius:

Skaidrė
- Sužinojau, kad...
- Man buvo sunku...
-Norėjau...
- Aš tai padariau...

Noriu padėkoti už jūsų darbą, už kruopštumą, už žinių troškimą.

Ant jūsų stalų yra bilietai. Jei jums patiko šios dienos kelionė, grąžinkite jas, kad galėtumėte vėl jais keliauti.

Ačiū už pamoką!

Šioje pamokoje sužinosite apie raidę Yu ir jos garsus, išmoksite Yu raidės funkcijas žodžiais, išmoksite rašyti didžiąsias ir mažąsias raides Yu bei atliksite įdomias užduotis.

Ši pamoka prasideda kalbėjimu apie raidę, o ne apie garsą, kaip įprasta, nes rusų kalba yra tik šeši balsiai kuriuos jau gerai žinai. Bet „balsių“ raidės - dešimt.

Jei garsiai pasakysite laišką Yu, tada išgirsite, kad jis susideda iš dviejų garsų - [ju]. Pirmas garsas labai trumpas - [th]- tai priebalsis, įgarsintas, visada švelnus garsas. [y]- antrasis garsas, tai balsis. Taigi garsai [yy] parašyta su laišku Yu.

Šiandien klasėje mums padės Jura Ir Julija(2 pav.).

Ryžiai. 2. Julija ir Jura ()

Prieš parodydami jums pirmąsias savo vardų raides, jie nori sužinoti, ar galite pasakyti pirmuosius jų vardų garsus žodžiais.

Atlikite užduotį. Ištarkite žodžius iš paveikslėlių ir pasirinkite tą, kuriame rasti mums reikalingi garsai [yy].

tai - vyšnias (3 pav.).

Ryžiai. 4. Nasturtė ()

O tai yra - nasturtė (4 pav.).

Garsas [yy] girdėtas žodyje "paprastoji žolė".

tai - švarkas (5 pav.).

O tai yra - sijonas (6 pav.).

Garsas [yy] girdėtas žodyje "sijonas".

tai - bičiulis (7 pav.).

O tai yra - jurta (8 pav.).

Garsas [yy] girdėtas žodyje "jurta".

Taigi jūs girdėjote tuos garsus [yy] galima tarti žodžių pradžioje ir jų viduryje.

Sužinokime, kaip šie garsai girdimi po balsių. Klausykite lopšinės (9 pav.) ir suskaičiuokite, kiek garsų [yy] tu išgirsi.

Iki-bye-bye,
Negulėk ant krašto:
Ateis mažas pilkas viršus
Ir nutemps tave už statinės.

Ryžiai. 9. Lopšinė ()

Šioje lopšinėje aiškiai girdimi keturi garsai. [yy].

Yura ir Julija nusprendė žaisti žaidimą pavadinimu „Pakalbėkime su Y raide“.

Yura užduos klausimus, o Julija atsakys. Ir jūs padedate žiūrėdami nuotraukas.
Koks tavo mėgstamiausias žaislas?

Yu la (10 pav.)

Kokią planetą žinai?

Yu Petras (11 pav.)

Kuo nori tapti?

Yu ngoy (12 pav.)

Kokį paukštį pažįsti?

Yu uola (13 pav.)

Koks augalas tau patinka?

Jie skiriasi tik dydžiu.

Į APIE nenuriedėjo

Tvirtai prikabinsiu prie posto.

O žiūrėk, kas atsitiko:

Rezultatas yra... laiškas Yu (16 pav.) .

Ryžiai. 16. Laiškas Yu()

Perskaitykite rimus ir sužinokite, kaip atrodo raidė Yu.

Arenoje tramdytojas -

Didžiulių tigrų valdovas.

Jis kaip laiškas Yu, su žiedu

Drąsiai žvelgiau į tigrus(17 pav.) .

Ryžiai. 17. Tigro tramdytojas

Visa raidė sulenkta Yu,

Jis laiko lazdelę.

Štai kaip atrodo -

Senutė su lazda.

Jei nevalgėte beigelio,

Jei jis vis dar su tavimi,

Tai vienas geras dalykas

Tai dabar pravers.

Truputį pažaiskime su juo.

Šone yra šakutė,

Netoliese yra šaukštas.

Užsirašykite į savo užrašų knygelę -

Šis laiškas yra laiškas Yu.

Ir taip pat prie laiško Yu yra panašumas su skaičiumi 10 (18 pav.).

Laiškas Yu Padėkite visiems žygyje:

Kelyje, nežinomoje žemėje,

Mums kompasas yra geriausias lankas.

Viena didžioji raidė Yu

Ant jo pažymėta pietinė dalis(19 pav.) .

Norėdami geriau įsiminti raidę, padarykite ją iš plastilino arba išdėkite iš bet kokių medžiagų. Nupieškite juokingą paveikslėlį iš laiško Yu ir surengti piešinių parodą.

Rašytojas Viktoras Chmelnickis pataria atidžiau pažvelgti į laišką Yu:

Atidžiau pažvelkite į laišką Yu ir tikriausiai pastebėsite, kad jį sudaro dvi raidės: N Ir APIE.

Tiesa, tai laiškas mamai APIE - Yu panašesnis, bet tėtis irgi laiškas N- gali lengvai rasti jo bruožus ir brūkšnius(20 pav.) !

Ryžiai. 20. Laiškai N Ir APIE ()

Skaityti:

Yu-riy

Yu-li-i

Skaitykite skiemenis su :

"PSO? - paklausė laiško , -

Ar esate pasirengęs mane pakeisti?

Laiškas atsakė Yu:

"Jei reikės, aš jį pakeisiu!"

Skaitykite skiemenis su yu:

Ar pastebėjote, kad priebalsiai prieš balses Ir Yu skaityk švelniai. Tai reiškia, kad laiškas turi antrą darbą Yu toks pat kaip ir laiškas , - parodyti priebalsių minkštumas, po kurio jie rašomi. Tokiais atvejais balsiai Ir Yužymi ne du garsus, o vieną. Skaityti:

N ora

L una

L ampa

G r obligacijų

N Juros periodas

L meilė

L skylė

T r juk

Šiais žodžiais kietieji priebalsiai paryškinti žaliai, o minkštieji – mėlynai.

Išnagrinėkite parašytus laiškus Yu ir palyginkite juos su spausdintiniais (21 pav.).

Ryžiai. 21. Rašyti ir spausdinti laiškai Yuyu ()

Išmokime rašyti didžiąją raidę Yu. Jis turi du elementus. Tai primena rašytus laiškus N Ir APIE(22 pav.).

Ryžiai. 22. Didžiosios raidės Yu ()

Pradėkime rašyti laišką Yu, kaip laiškas N, nuo papildomos eilutės vidurio. Rašome nedidelę lygią liniją, šiek tiek nukrypdami į dešinę. Tada nuleidžiame tiesią pasvirusią liniją, nepasiekdami apatinės darbinės linijos linijos, apvaliname į kairę, paliesdami ją. Mes nubrėžiame lygią liniją aukštyn, nukrypdami į dešinę, kirsdami viršutinę darbo linijos liniją. Sustojame. Mes pradedame rašyti ovalą be pertraukų. Nubrėžiame pusiau ovalią liniją žemyn, pasukite į dešinę, paliesdami apatinę darbinės linijos liniją. Pakelkite liniją aukštyn, suapvalinkite liniją į kairę pirmojo elemento lygyje. Nuleiskite jį žemyn ir uždarykite ovalą.

Yu:

  • raidė labai plati, ovalas atrodo kaip apskritimas.

Pabandykite patys užrašyti laišką į sąsiuvinį. Nepamirškite tinkamai išdėstyti nešiojamojo kompiuterio. Taisyklingai laikykite švirkštimo priemonę trimis pirštais. Laikykite nugarą tiesiai ir per daug nesilenkite virš užrašų knygelės.

Parašykime mažą laišką yu. Jame yra trys elementai. Ji atrodo kaip mažos raidės n Ir O(23 pav.).

Ryžiai. 23. Mažos raidės rašymas yu ()

Mes pradedame rašyti raidę viršutinėje darbo eilutės eilutėje. Iš viršaus į apačią į apatinę darbo linijos eilutę rašome pasvirusią tiesią liniją. Grįžtame tiesia linija iki jos vidurio, padarome nedidelę kilpą arba pasukame tašku ir nubrėžiame lygią liniją į dešinę (kaip nukarusią virvę). Mes pradedame rašyti ovalą. Nubrėžiame pusiau ovalią liniją į dešinę iki apatinės darbinės linijos linijos, paliesdami ją, pakelkite liniją aukštyn. Apvaliname į kairę, paliesdami viršutinę darbo linijos liniją. Nuleiskite jį žemyn ir uždarykite ovalą.

Pabandykite parašyti šį laišką ore. Užrašykite jį užpakaline rašiklio dalimi ant delno.

Apsvarstykite galimas raidžių rašybos klaidas yu:

  • raidė labai plati.

Pabandykite patys užrašyti laišką į sąsiuvinį.

Didžiąsias ir mažąsias raides sujungsime naudodami papildomą pagaliuką, kuris turi būti parašytas reikiamu dydžiu, priklausomai nuo jungties (apatinė ar viršutinė). Maža raidė yu viršutinė jungtis gali būti užrašoma kaip lenkta linija viršuje. Pabandykite patys parašyti jungiamąsias raides Yu Ir yu su kitomis raidėmis.

Šiandien klasėje sužinojote apie balsės raidę Yu, kuris yra priešpaskutinėje abėcėlės vietoje, 32. Mūsų kalboje yra labai mažai žodžių, prasidedančių šia raide. Pagrindinė šio laiško užduotis – nurodyti prieš ją rašomų priebalsių minkštumą. Jūs jau žinote tris balsių raides, kurios parodo priebalsių švelnumą. tai - IR, Ir Yu. Prisiminkite jų darbą.

Namų darbai

1. Pasitreniruokite rašyti laišką Yu. Rašykite savo spausdintus ir rašytus laiškus Yuyu(didelis ir mažas).

2. Raskite žodžius, kuriuose raidė Yu reiškia priebalsio minkštumą.

D yuįjungta, yu la, yu mor, r yu shi, yu našta, t yu l, yu burna, t yu lpan.

3. Padėkite kajutės berniukui surasti vėliavėles su teisingai parašytomis raidėmis Yu.

Nuorodos

1. Andrianova T.M., Ilyukhina V.A. Rusų kalba 1. - M.: Astrel, 2011 m.

2. Buneev R.N., Buneeva E.V., Pronina O.V. Rusų kalba 1. M.: Ballas, 2012 m

3. Agarkova N.G., Agarkov Yu.A. Raštingumo ir skaitymo mokymo vadovėlis: ABC. Akademinė knyga/vadovėlis, 2014 m

3. Pedagoginių idėjų festivalis „Atvira pamoka“ ()



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!