Individualių logopedinių užsiėmimų rinkinys apie ikimokyklinio amžiaus vaikų garso tarimo formavimą. Garso pastatymas ir automatizavimas K

Pamokos tipas: garso tarimo taisymas + meninė veikla.

Pamokos tema. Garso L įtvirtinimas skiemenyse, žodžiais. Namo piešimas.

Tikslas: automatizuoti garsą L skiemeniuose ir žodžiuose žodžio viduryje ir pabaigoje.

Užduotys:

Korekcinis ir tobulinamasis:

  • teisingas tarimas;
  • taisyti ir plėtoti dialoginę kalbą formuojant atsakymą visu sakiniu;
  • koreguoti ir ugdyti klausos suvokimą;
  • teisingas kalbinis kvėpavimas;
  • koreguoti ir lavinti smulkiąją rankų motoriką;
  • lavinti stambiąją motoriką;
  • lavinti atmintį, dėmesį, loginį mąstymą;
  • koreguoti ir ugdyti asmenines savybes, emocinę ir valios sferą.

Švietimas:

  • patikslinti ir išplėsti žodyną tema „statyba“;
  • patikslinti garso L artikuliaciją;
  • lavinti skaitymo įgūdžius.

Švietimas:

  • ugdyti susidomėjimą užsiėmimais;
  • ugdyti nepriklausomybę;
  • ugdyti moralines savybes.

Sveikatos taupymas:

  • suplanuokite medžiagos tūrį, atsižvelgdami į padidėjusį vaiko nuovargį;
  • stebėti teisingą vaiko padėtį;
  • prisidėti prie palankaus psichologinio klimato kūrimo;
  • laikytis regėjimo apsaugos režimo;
  • pakaitomis statinės ir dinaminės užduotys.

Įranga: veidrodžiai, garso L artikuliacijos profilis, žaislinis klounas, statybinių įrankių ir namų nuotraukos, popierius, pieštukai, Bazarny simuliatorius, skiemeninė lentelė su garsu L.

Pamokos eiga

Etapai ir darbo rūšys scenoje

Mokytojo veikla

Vaiko veikla

Kokios užduotys buvo sprendžiamos atliekant užduotis?

1.Organizavimo momentas.

Ilgai lauktas skambutis skambėjo -
Pamoka prasideda.
Kiekvieną dieną - visada, visur,
Klasėje, žaidime,
Kalbame drąsiai ir aiškiai
Ir mes tyliai sėdime.

Įvadas į pamokos temą, teigiamo požiūrio į mokymąsi kūrimas, psichofizinių funkcijų korekcija.

2.1. Namų darbų tikrinimas.

Pasakykite eilėraštį, kurį išmokote atmintinai namuose.
1 priedas.

Vaikai skaito eilėraštį.
Logopedas stebi teisingą tarimą.

Išsiaiškinkite, kiek taisomas žodžių l tarimas.

2.2 Žinių atnaujinimas.

Atspėk mįsles.
2 priedas

Kokie garsai buvo rasti atsakymuose? (l ir l).
Kuriuose žodžiuose L skamba kietai?

Jie sprendžia mįsles. Jie aiškiai ištaria atsakymus.

Pavadinkite žodžius: plaktukas, pjūklas, grąžtas

Pritraukite vaikus ir sužadinkite susidomėjimą veikla.

Ugdykite foneminį suvokimą.

2.3. Naujos medžiagos mokymasis.
Praneškite apie pamokos temą.

Skaityti skiemenų lentelę.

Šiandien mūsų laukia neįprasta veikla.
Spėkite, kas atėjo mūsų aplankyti.
Jis yra juokingiausias cirko vaikinas.
Jam labai pasisekė.
Belieka tik prisiminti
Taip jį vadina linksmuoju.
(Klounas.)
Padėkime savo herojui Klounui – Keistai
(3 priedas)
statyti namą ir mums reikės įrankių.
Kad viskas vyktų gerai, pirmiausia ištarsime skiemenis su garsu L.
(4 priedas)

Kokių tipų statybiniai įrankiai yra? 5 priedas) ir kam jie skirti?

Vaikai prisimena garso L tarimo artikuliaciją, skaito skiemenų lenteles.
Vaikai atsako.

Nustatyti vaikų supratimo apie taisyklingą L garso tarimą lygį.

Stiprinti garso artikuliaciją ir taisyklingą tarimą.

Namo paveikslas.

Fizinis pratimas.
Pratimas, skirtas sinchronizuoti judesius su žodžiais.

Klounas – Keistuolis ketino statytis namą. Papasakokite, kokių medžiagų ir įrankių jam gali prireikti?

Prisiminkime, kaip vadinama stogo apdaila?
– Kaip vadinasi dekoracija po stogu?
– Kaip vadinasi lango apdaila?
- Atidžiai apžiūrėkite namą. Kaip manote, kokioje šalyje šie namai buvo pastatyti? Kodėl?
- Teisingai. Tik Rusijoje. Tik Rusijoje jie sugalvojo tokius gražius namų dekoravimo elementų pavadinimus: juostos, rankšluosčiai, kraigas.
Nupieškite namą.

"Namo statyba"

Judesiai su kalbos ir veido palyda
6 priedas

Vaikai prisimena, kokio tipo namai yra (vieno aukšto ir kelių aukštų).
Kur turėtų prasidėti statyba?
Iš ko pagaminti namai?

Vaikai piešia namą, laikydamiesi eskizų, šešėliavimo, kontūrinių linijų brėžimo taisyklių.
Vaikai daro pratimus.

Praturtinkite žodyną pamokos tema.
Ugdykite gebėjimą atsakyti į klausimą visu sakiniu.

Lavinti smulkiąją motoriką,
spalvų, formų, kompozicijos, grožio pojūtis, vaikų meniniai gebėjimai,
ugdyti meilę vaizduojamiesiems menams, papildyti aktyvų žodyną naujais žodžiais: apdaila, rankšluosčiai, čiuožykla.

Įveikti kalbos sutrikimus lavinant kalbos patologijos suvokimą ir koregavimą, motorinę sferą, judesių koordinaciją.

2.4. Studijuotos medžiagos konsolidavimas.

Garso L tarimo automatizavimas žodžio gale.

Vaizdinė gimnastika naudojant „Bazarny“ treniruoklį
7 priedas

Kokių tipų statybiniai įrankiai yra? (rodau įvairių įrankių nuotraukas). Kurie žodžiai turi kietą L garsą, o kurie - švelnų? Paskirstykite paveikslėlius į grupes.

Aš pavadinsiu žodžius - veiksmai, o jūs ištarsite veiksmo žodžius, vyrišką, vienaskaitą.
Aš pastatiau -
Aš pjaučiau
Suleidau
išmatavau
Kasiau
Aš gręžiau
aš žiūrėjau

Vaikai įvardija daiktus taisyklingai tardami žodžius.
Dirbkite poromis, paskirstydami objektus į 2 grupes:

  1. Su minkštu l;
  2. Su sunkiais l.

Vaikai sako:
Aš pastatiau
Aš pjaučiau
Suleidau
išmatavau
Kasiau
Aš gręžiau
žiūrėjau

Vaikai nukreipia savo žvilgsnį pagal nurodytas rodykles ir klauso nurodymų.

Praturtinkite žodyną pamokos tema.
Ugdykite gebėjimą atsakyti į klausimą visu sakiniu.
Sustiprinkite teisingą tarimą

Sustiprinkite teisingą L garso tarimą žodžio pabaigoje.

Laikykitės akių apsaugos režimo.

2.5. Žinių ir įgūdžių kontrolė.

Suskaičiuokime plaktukus ir pjūklus iki 6.

Vaikai galvoja:
1 pjūklas, 2 pjūklai ir kt.
1 plaktukas, 2 plaktukai ir kt.

Patikrinkite įgūdžius lavinti taisyklingą L garso tarimą žodžiuose.

3. Pamokos santrauka.

Vaikų veiklos vertinimas.

Kuriam herojui padėjome pastatyti namą?
Kokių įrankių mums prireikė?
Kokių naujų žodžių išmokome?

Individualių garso tarimo formavimo pamokų rinkinys skirtas vyresnio amžiaus ikimokyklinio amžiaus vaikams, turintiems sunkių kalbos sutrikimų (dizartrija, alalija), sudarytas pagal logopedijos klasikų M.E. Khvattseva, R.E. metodines rekomendacijas. Levina, L. S. Volkova, T. B. Filičeva, G. V. Chirkina
Šios kategorijos vaikų kalbos sutrikimai yra sisteminio pobūdžio, jie turi įtakos tiek fonetiniams-foneminiams, tiek leksiniams-gramatiniams kalbos aspektams. Todėl logopedinė terapija yra nukreipta į visą kalbos sistemą, o ne į vieną atskirą defektą. Be to, visas logopedinio darbo procesas yra nukreiptas į psichikos analizės, sintezės, palyginimo, abstrakcijos, apibendrinimo operacijų formavimą. Šio komplekso ypatybės – maksimalus klausos, regos, motorinių analizatorių įtraukimas ir maksimalus didaktinių priemonių panaudojimas.
Didaktinė medžiaga parenkama ir išdėstoma maksimaliai atsižvelgiant į logopedinio darbo su vaikais didaktinius ir metodinius reikalavimus bei vadovaujantis rusų fonetikos dėsniais.
Šio komplekso tikslas – sukurti pamokų sistemą, apimančią visus darbo su garsu K etapus, su vaikais, turinčiais sunkių kalbos sutrikimų.
Kompleksas išsprendžia šias problemas:

  • Artikuliacinės motorikos ugdymas.
  • Kvėpavimo ir balso funkcijų formavimasis, kalbos prozodiniai aspektai.
  • Darbas su tarimu (gamyba, automatizavimas, įvadas į kalbą)
  • Garso analizės ir sintezės įgūdžių formavimas
  • Žodyno turtinimas.
  • Kalbos gramatinės struktūros formavimas.
  • Darnios kalbos ugdymas.
  • Pažinimo procesų formavimas.
  • Vaikų kalbos ir emocinio aktyvumo didinimas.
  • Asmeninio logopedo ir vaiko kontakto gerinimas.

Kompleksas susideda iš 6 pamokų ir susideda iš šių skyrių:

  • garso tarimo taisymas;
  • foneminių procesų korekcija;
  • korekcinis darbas skiemeniniu ir leksiniu lygmenimis;
  • korekcinis darbas sintaksiniu lygmeniu;
  • nuoseklios kalbos tobulinimas.

Vaikams, turintiems sunkių kalbos sutrikimų, artikuliacinės motorikos (artikuliacinės struktūros) formavimosi ir garso automatizavimo etapai eina ilgesniu ir sunkesniu keliu. Itin svarbu paįvairinti šį procesą, žadinti ir palaikyti motyvaciją, išlaikyti vaikų susidomėjimą visą korekcinės logopedijos laikotarpį. Šiam tikslui pasitarnauja pristatymai, įtraukti į pamokos struktūrą.
Atsižvelgiant į tai, kad senieji sąlyginiai refleksiniai ryšiai vaikams, turintiems sudėtingą kalbos patologiją, yra labai konservatyvūs, būtina kruopščiai išsiaiškinti teisingos kalbos įgūdžių įtvirtinimo etapus. Iš čia dažnas logopedinių pratimų kartojimas, tačiau į turinį ir formą įtraukiant naujumo elementus. Atsižvelgiant į greitą vaikų nuovargį, dažnai keičiama veikla, perjungiant vaiką nuo vienos darbo formos į kitą.
1 pamoka
Tikslas: paruošti artikuliacinį aparatą garso K kūrimui, įtvirtinti garso K tarimą atvirkštiniuose skiemenyse ir žodžiuose, įvesti K raidę, lavinti smulkiąją motoriką, ugdyti teigiamą požiūrį į logopedinius užsiėmimus.
Mėgstate keliauti. Noriu jus pradžiuginti, dabar leisimės į kelionę ir sustosime skirtingose ​​stotyse. Ir čia yra mūsų stotelė. Atvykome į mišką. Žiūrėk, kažkas mus pasitinka. Ir atspėk, kas tai?
Sumaišyti su grietine.
Prie lango šalta.
Jis paliko senelį
Močiutei jis paliko apvalią, rausvą pusę
Valcuotas (Kolobok)

Kolobokas atėjo pas mus. Tu ir aš parodysime savo liežuvio judesius.
1. Parengiamoji dalis. Apšilimas ir pratimai:
A) parengiamieji artikuliacijos pratimai: lūpoms: judesių kaitaliojimas
A-I, A-U, A-O ir atvirkščiai; kalbai: (1 pristatymas).
"Metele
« Pussy pyksta":
"Kas stipresnis?" konkurencija tarp vaiko liežuvio ir logopedo piršto, liežuvio galiuko spaudimas ir liežuvio kėlimas gilyn į burną (burna atvira, lūpos šypsosi) (5 k.)
"ritė": burna atvira. Liežuvio galiukas remiasi į apatinius smilkinius, šoniniai kraštai prispaudžiami prie viršutinių krūminių dantų. Platus liežuvis „išsiriečia“ į priekį ir atsitraukia į burnos gelmes. (5 kartus)
„Gorka“ 1: išlenkiama (pakeliama) užpakalinė liežuvio dalis, prispaudžiama prie minkštojo gomurio, liežuvio galiukas šiek tiek atitrauktas nuo apatinių dantų (burna atvira, lūpos šypsosi). (5 kartus)
„Gorka“ 2: tas pats su vatos gumulėlio nuleidimu. (5 kartus)
„Slaugė“ 3: tas pats su mentele ar zondu. (5 kartus)
Kvėpuokite per nosį plačiai atverta burna.
B) apšilimas rankoms ir pirštams + papildomas pratimas „kumščio žiedas“ (vienos rankos pirštai suspaudžiami į kumštį, o kitos rankos nykščiu pakaitomis formuojasi žiedas).
Balso pratimai: Kolobokas girdėjo, kaip „Višta moko viščiukus sakyti: „Ko-ko-ko“. Viščiukai kartoja: „Ko-ko-ko“. O mažiausias viščiukas sako: „Ku-ku-ku“. Mama jį pataiso: „Ne taip“. kuk-ku-ku“, – sako gegutė, o tu – „ko-ko-ko“. Ką sako gegutė?
„Mamai skauda gerklę ir ji kosi: „K-K-K-K“
2. Pagrindinė dalis. Garso nustatymas K
1) Imituojant. Išmokykime Koloboką pakelti liežuvį ir belstis į lubas: „Namuose jis šokinėja ir šokinėja. Jis beldžiasi į lubas, Kolobokas džiūgauja: „K-K-K-K“
- kalbos kvėpavimo vystymasis: Koks dabar metų laikas? Žiemą iškrenta sniegas. Ant Kolobok kumštinės pirštinės nukrito snaigė. Nupūskime snaigę nuo kumštinės pirštinės, tardami garsą K: „K-K-K-K“
Mechaninis metodas (vyraujantis)
Jo pagrindinis principas – nuo ​​sprogstamojo priekinio liežuvio priekinio gomurio T iki sprogstamojo užpakalinio liežuvinio užpakalinio gomurio K naudojant zondą, mentele, logopedo (tada vaiko) pirštą, spaudžiant galiuką ir priekinę nugaros dalį. liežuvio, palaipsniui išlenkiant ir perkeliant liežuvį į burnos gelmes, tariant TA-TA -TA: TA-TA-TA-TA-TA-TA-KYA-KYA-KYA-KA-KA-KA.
Mechaninė pagalba palaipsniui susilpnėja, tada visiškai pašalinama.
2) Artikuliacinės struktūros paaiškinimas: Kaip ištariame garsą K? Užpakalinė liežuvio dalis atsitrenkia į burnos stogą giliai burnoje, o liežuvio galiukas yra už apatinių dantų. Pasakykite garsą K ir pabandykite jį pajusti: „K-K-K-K“. Ištarkite garsą pakartotinai ir staigiai.
Garso charakteristikos: priebalsis (kadangi oro srautas susiduria su kliūtimi), bebalsis (kadangi balso stygos neįtemptos), kietas, žymėsime mėlynu kvadratu.
3. Taisyklingo garsų tarimo stiprinimas.
Ištarkite skiemenis pakeisdami ritminį modelį „Pakartokite“
AK-AK - AK-AK-AK AK-AK-AK - AK-AK
Gerai-gerai-gerai-gerai-gerai-gerai-gerai-gerai
JK-UK - JK-UK-UK UK-UK-UK - UK-UK
YK - YK - YK-YK-YK YK-YK-YK - YK-YK
IR - IR - IR-IR-IR IR-IR-IR - IR-IR
Pristatome raidę K
Klausykite eilėraščio apie raidę K
Pažiūrėkite į raidę K:
Yra koja ir yra ranka.
Kostja sušuko katei: „Šau!
Viskas K, mažute.
Kaip atrodo raidė K? (ant vabalo antenų, snapo) Į kurią pusę nukreipta raidė K? (dešinėje) Kiek elementų turi raidė K? Kuris? (1 priedas)
Padarykime laišką Kolobokui ir papuoškime.
Pamokos santrauka. Atsisveikindami su Koloboku įteikiame jam iš plastilino pagamintą laišką.
2 pamoka.
Tikslas: automatizuoti garsą K atvirkštiniuose skiemenyse ir žodžiuose, formuoti foneminę klausą, įtvirtinti „raidės“, „garso“ sąvokas, lavinti smulkiąją motoriką, ugdyti teigiamą požiūrį į logopedinius užsiėmimus.
Kolobokas parašė mums laišką
„Laukiu tavęs miško namelyje, pažaiskime ir ilsėkimės“
- Eime į svečius?
– Taip
Eikime taku į mišką. Rasime namą proskynoje.
Pratimas „trankyk kaip aš“ – lavina ritmo jausmą, klausos dėmesį, atmintį. (ritminis modelis)
Kolobokas sužinojo, kad mokaisi taisyklingai ištarti jo mėgstamą garsą ir nusprendė pakviesti tave pažaisti su garsu K.
Artikuliacinė gimnastika:
"Metele": burna atvira, platus, atsipalaidavęs liežuvis guli ant apatinės lūpos (skaičiuokite iki 6);

« Pussy pyksta": burna atvira. Liežuvio galiukas remiasi į apatinius smilkinius, užpakalinė liežuvio dalis pakelta aukštyn. (5 kartus)

"ritė": burna atvira. Liežuvio galiukas remiasi į apatinius smilkinius, šoniniai kraštai prispaudžiami prie viršutinių krūminių dantų. Platus liežuvis „išsiriečia“ į priekį ir įsitraukia į burnos gelmes (5 kartus).
"Gyvatė"

vieną kartą.
1. Pasakyti skiemenis ir žodžius (2-3 kartus): klausos dėmesys klausos atmintis

JK-YK-AK-OK

YK-UK-OK-AK

Gerai-AK-UK-YK

AK-AK-AK - MAK YK-YK-YK - BULL

Gerai-Gerai-Gerai - Medaus IR-IR-IR - ŠLUOTA

JK-UK-UK - SPIDER
2. Kalbėjimo balso formavimas, aiškaus tarimo ir garso artikuliacijos lavinimas K. (foneminė klausa) Klausykite vaikiško eilėraščio. Atidžiai įsiklausykite, kokį garsą paryškinu savo balse, pavadinkite žodžius tokiu garsu:

Kačiukas, kačiukas, katė,

Kitty aštrus nagas

Išmokite atmintinai vaikišką eilėraštį: ištarkite vaikišką eilėraštį be balso, aiškiai artikuliuodami kiekvieną garsą. Dabar pažadinkime katę tyliai, o dabar garsiai, iškvieskime katę pasivaikščioti.
3. Garso K sustiprinimas sakiniuose: įterpkite žodžius su garsu K (2 pristatymas)

Katya augo (aguona, bijūnas, narcizas) savo gėlių lovoje

Ruda (musmirė, medaus grybas) puošė kelmą.

Kampe yra (šluota, kibiras).

Nusileido nuo lubų (voras, bitė)

Prie vartų stovėjo didžiulis (jautis, kupranugaris).

Vardinkite žodžius su garsu K: aguona, medaus grybas, šluota, voras, jautis.

4.Pažiūrėkite į raidę K, suformuokite ją iš pagaliukų ir abiejų rankų pirštais pakaitomis brėžkite ore.

5.

Nuspalvinkite didelę raidę mėlynai, o mažąją – žaliai ir nuspalvinkite.

6. Pamokos santrauka. Atsisveikinimas su Koloboku.

3 pamoka

Pamokos tikslas: automatizuoti garsą tiesioginiuose skiemenyse ir žodžiuose, lavinti foneminę klausą ir paprastą garso analizę, lavinti rankos regimąją-motorinę koordinaciją.

1. Parengiamoji dalis.

1. Apšilimas ir pratimai:

A) parengiamieji artikuliacijos pratimai : lūpoms: kintamieji judesiai A-I, A-U, A-O ir atgal ; kalbai:

"Metele": burna atvira, platus, atsipalaidavęs liežuvis guli ant apatinės lūpos (skaičiuokite iki 6);

"Gyvatė" Burna atvira. Kiškite liežuvį į priekį, įtempkite ir susiaurinkite. Kiek įmanoma stumkite siaurą liežuvį į priekį ir atitraukite jį į užpakalinę burnos dalį.

Liežuvio judesiai atliekami lėtu tempu ir atliekami 5-6 kartus.

2. Pagrindinė dalis.

1). Kolobok šiandien jums paruošė daug užduočių ir pratimų. Kviečia žaisti su paveikslėliais: kaip vištos verkia: „Ko-ko-ko!“, „Kur, kur!“, gaidys: „Kuka-upė“, antys: „Kuk-kvak!“, gegutė: „Koo -ku, ku-ku!“, varna: „Kar-kar“

Kurių paukščių šauksmas girdimas garsas [K]? Apibraukite atitinkamas nuotraukas.

Izoliuotas garso K tarimas, artikuliacijos patikslinimas:

Plačiai atidarykite burną.

Paslėpkite liežuvį giliai burnoje ir suspauskite jį į rutulį.

Suspaustu liežuviu bakstelėkite gomurį ir ištarkite garsą K.

Pritraukite delną prie burnos, pajuskite oro judėjimą.

Pakartokite garsą K garsiai ir aiškiai.

Garso charakteristikos: priebalsis, duslus, kietas.

Foneminės klausos raida

  • Garso atpažinimas iš daugelio kitų

KAM: K, R, G, M, K, F, K, L, K, X, K

  • Identifikavimas iš skiemenų

Išgirdę garsą, stipriai suspauskite kumščius KAM: KA, GA, KY, MU, AK, KO, HA, KU

  • Identifikavimas iš žodžių

Išgirdę garsą, stipriai suspauskite kumščius KAM: LEMPAS, RANKA, SKULĖ, OŽKA, LENTYNA, NAMAS, KATĖ, ŠOKOLADAS, DRAMBLYS, AKMENYS, STALAS, GALOSHE.

Prisiminkite, pakartokite skiemenis:

KA-KA-KA KA-KO-KU-KY

KO-KO-KO KO-KU-KY-KA

KOO-KOO-KOO KOO-KY-KA-KO

KY-KY-KY KY-KA-KO-KU

Pasakykite žodžius (2 kartus):

šernų banko kom

kabinos kabina con

buko biuro arklys

kavos šakelės kraštinė

akmens marškinių kalvė

griovio pastaba kometa

kapitono anties saldainiai

Žaidimas „Nuostabus krepšys“. Kolobok turi nuostabų maišelį su daržovėmis (kopūstai, bulvės, morkos. Vaikas išima daržoves, įvardija, paaiškina, kad žodžiuose yra garsas K (nustato garso vietą žodžiuose) Aiškiai atpažįsta garsą K. intonacija.

Daržovių pavadinimų turėtojo įvardžių pasirinkimas: mano kopūstas, mano bulvės, mano morkos

Siūlo surasti tuos pačius paveikslus – kontūrus ir nuspalvinti. Vardina daržoves, kurių pavadinimuose nėra garso K: (pomidoras, agurkas)

Žaidimas „Slėpynės“. Kolobok siūlo žaisti slėpynių. Ir skiemuo KA pasislėps nuo jūsų. Atidžiai klausykite sakinių (sunumeruokite sakinių paveikslėlius) ir pabandykite atkurti žodžius: (2 priedas).

1. Soba (ka) yap (ka) la at žuvis (ka).

2. (Ka)cha ant (ka) salė padaryk išdykėlį kačiuką (ka)

3. Kosh(ka) la(ka)la pienas iš lėkštutės.

4. Maža mergaitė garsiai verkė.

5. Kiškis (ka) pos(ka) sode už (ka) tuščias.

6. Močiutė (ka) palei garo taką išlydo anūką.

Garso analizė: kietas priebalsis žodžio garso schemoje nurodomas mėlyna spalva, o balsių garsai – raudonai:

Pakartokite liežuvio sukimą„Kačiukas, kačiukas, katinas. „Aštrus kačiuko nagas“

Prie kabinos nupieškite šuns kilpą.

4 pamoka.

Pamokos tikslas: toliau automatizuoti garsą K žodžiuose ir sakiniuose, plėsti garso K žodyną, lavinti rankos vizualinę-motorinę koordinaciją, ugdyti pažintinį susidomėjimą logopediniais užsiėmimais, teigiamą emocinį požiūrį į pamoką.

Kvėpavimo vystymasis

Sėdėkite tiesiai, kojos ant grindų, rankos ant pilvo. Užmerkite akis. Įsivaizduokite, kad jūsų skrandyje yra kamuolys. Įkvepiame per nosį – balionas išsipučia; pečiai nejudantys; iškvėpkite per nosį – kamuolys lėtai leidžiasi žemyn. Dabar mes „pripūsime“ ir „išleisime“ balioną. Kvėpuojame lėtai.

Vaikas sėdi ant kėdės, atsilošęs; pratimą atlieka lėtu tempu 5 kartus.

Artikuliacinė gimnastika Lūpų ir liežuvio judrumo ir diferencijuotų judesių ugdymas.

  • "Varlė" - "Stakta"
  • „Kastuvas“ - „adata“
  • "Pussy pyksta"
  • „Apatinių dantų valymas“
  • "ritė"
  • "Sūpynės"

Vaikas lėtu tempu atlieka skaičiavimo pratimus prieš veidrodį.

Garso automatizavimas [K]. naudojant Sujok

ilgai iškvėpdami tariame skiemenis:

[Kk-a-a-kk-o-o-kk-u-u-kk-y-y-kk-e-ek];

Ilgo kalbos iškvėpimo metu vaikas aiškiai ištaria balses.

Žaiskime su jumis žaidimą „Pakartok“.

Klausos suvokimo, ritmo pojūčio, rimo ugdymas.

Taisyklingo garso [k] tarimo tiesiais skiemenimis ir tiesiu skiemens žodžiu įgūdžių įtvirtinimas.

Ka-ka, Ka-ka, Ka-ka,

Košė, akmuo, fotoaparatas.

ka - Ka, ka - Ka, ka - Ka,

gėlė, kalakutiena, plaktukas

Ko-ko, ko-ko, ko-ko,

Katė, katė, gumulas

ko - Ko, ko - Ko, ko - Ko,

aukštas, platus, puikus.

Ku-ku, Ku-ku, Ku-ku.

Vištiena, vištos, paskalos

Čau-coo, šuo-kūp, šuo-kūp.

Akys, burna, nosis.

„Pavadink paveikslėlius“. Atminties vystymas. Foneminių funkcijų raida. Žodyno aktyvinimas.

Pavadinkite paveikslėlius, kurių pavadinimuose yra garsas [K].

(veršelis, kumeliukas, vištiena, arklys)

(veršiukas, kumeliukas, višta) koks papildomas žodis (arklys). Kodėl?

Šiame žodyje nėra garso (K).

Sudarykite sakinį naudodami vieną iš žodžių.

Katya maitina vištą.

Kiek žodžių yra sakinyje?

Žaidimas "4 papildomi" (3 pristatymas)

Apatinė eilutė

Ką mes šiandien veikėme?

Kaip taisyklingai ištarti garsą [K]?

Lūpų padėtis;

Dantų padėtis;

Liežuvio padėtis;

Koks oro srautas.

Prisimena veiklą;

teisinga garso artikuliacija [K].

5 pamoka

Tikslas: automatizuoti garsą K skiemeniuose ir žodžiuose priebalsių deriniu, dirbti su sakiniais, formuoti kalbos gramatinę sandarą, ugdyti teigiamą požiūrį į logopedinius užsiėmimus.

Kolobokas riedėjo, riedėjo taku ir girdėjo, kaip kažkas šaukė Kva-Kva. Kas tai yra?

Aš žalias kaip žolė

Mano daina: "Kwa-kwa".

Atspėk mįslę. Apibraukite atsakymą.

Pritraukiame lūpas tiesiai prie ausų, pasirodo – varlė

Artikuliacinė gimnastika:

„Šypsena“ – „vamzdis“, „mentele“ – „adata“

„Apatinių dantų valymas“, „Ritė“, „Sūpynės“

Artikuliacijos analizė:

  • lūposšiek tiek atviras, išsitiesęs švelniai šypsodamasis;
  • dantų atidaryti:
  • liežuvio galiukas yra prie apatinių smilkinių pagrindo,
  • priekyje ir viduryje dalys liežuvio nugarėlė praleista,
  • užpakalinė liežuvio dalis pakyla ir remiasi į užpakalinę gomurio dalį,
  • šoniniai kraštai liežuvis prispaudžiamas prie viršutinių šoninių dantų;
  • minkštas gomurys pakeltas, prispaustas prie galinės ryklės sienelės ir uždaromas praėjimas į nosies ertmę;
  • balso stygos neįsitempęs, atviras – balsas nesusiformavęs;
  • oro čiurkšlė stiprus, garso ištarimo momentu eina per burnos ertmės centrą, nutraukdamas tiltą tarp liežuvio užpakalinės dalies ir gomurio.

Varlė apsidžiaugė mus pamačiusi ir šokinėjo ant akmenukų

Garso [k] automatizavimas skiemenyse.

Kwa-kwo-kwu

Ska-sko-sku

Kwo-kwo-kwo

Sko-sku-sky

Kwu-kwy-kwu

Sku-ska-ska

Kwa-kwa-kwo

Ska-ska-sko

Kvakushka - aikštė - butas

Suoliukas - pasaka - vežimėlis.

Fizminutka:Štai varlės palei taką šokinėja ištiestomis kojomis. Jie pamatė uodą ir sušuko: Kwa-Kwa-Kwa! (vaikas imituoja varlę)

Prozodijos raida.

Kaip kurkia didelė varlė? Koks mažas?

Žaidimas „Atspėk mįsles“. Kolobok prašo kiekvieno eilėraščio pabaigoje pasiūlyti žodį.

Kuris tempia savo namus ant savęs

Tamsiame požemyje

Graži mergelė

Be siūlų, be mezgimo adatų,

Mezga trikotažas.

(drugelis)

Kūdikis šoka -

Tik viena koja.

Čeporukha Jekaterina Vladimirovna

GKOU RO "Rostovo specialioji internatinė mokykla Nr. 48"

Rostovas prie Dono

Mokytoja-defektologė

Baigiamasis darbas „Integruota logopedinė pamoka apie garsų tarimo taisymą“

Integruotos pamokos tipas: garso tarimo taisymas + kalbos lavinimas.

Mokytojas-defektologas - Cheporukha E.V.

Pamokų užrašai

Tema: „Pavasaris. Garsas C skiemeniuose, žodžiuose ir frazėse.

Tikslas: automatizuoti C garsą skiemeniuose, žodžiuose ir frazėse.

Užduotys:

korekcinis ir vystomasis:

teisingas tarimas;

taisyti ir plėtoti nuoseklią žodinę kalbą (ortopinės tarimo taisyklės, pasyvaus ir aktyvaus žodyno papildymas ir turtinimas, dialoginė ir monologinė kalba) formuojant atsakymą į klausimą visu sakiniu;

teisingas kalbinis kvėpavimas;

koreguoti ir ugdyti regimąjį suvokimą;

koreguoti ir ugdyti klausos suvokimą;

koreguoti ir ugdyti protinę veiklą (analizės ir sintezės operacijos, priežasties-pasekmės ryšių nustatymas).

edukacinis:

toliau supažindinti vaikus su pavasario ženklais;

plėsti pasyvų ir aktyvų žodyną pamokos tema;

sisteminti žinias tema „Pavasaris“.

edukacinis:

ugdyti susidomėjimą užsiėmimais;

ugdyti nepriklausomybę;

ugdyti moralines savybes (pagarbą gamtai ir viskam, kas gyva).

sveikatą tausojantis:

suplanuokite medžiagos tūrį, atsižvelgdami į padidėjusį vaiko nuovargį;

įsitikinkite, kad vaikas tinkamai sėdi;

prisidėti prie palankaus psichologinio klimato kūrimo;

laikytis regėjimo apsaugos režimo;

pakaitomis statinės ir dinaminės užduotys.

Įranga: garsų simboliai, ženklai su žodžiais, paveikslinė medžiaga, kompiuteris, pristatymas tema „Pavasaris“, lizdas su jaunikliais (išdėstymas).

Pamokos eiga:

Etapai ir darbo rūšys scenoje

Mokytojo veikla

Vaiko veikla

Kokios užduotys buvo sprendžiamos atliekant užduotis?

aš. Org momentas. Tradicinis.

Logopedas sveikina vaiką poetine forma.

Vaikas grąžina sveikinimą.

Organizuokite vaiką. Nustatyti pamokai. Prisidėti prie palankaus psichologinio klimato kūrimo.

II. 2. Žinių atnaujinimas.

Logopedė kviečia vaiką surinkti iškarpytą paveikslėlį, kuriame vaizduojamas sezonas ir pavasaris.

Vaikas susideda paveikslėlį ir įvardija pavaizduotą sezoną.

Atnaujinkite savo žinias pamokos tema.

Pritraukite vaiko dėmesį ir susidomėjimą.

III. 3. Naujos medžiagos studijavimas.

Praneškite apie pamokos temą.

Mokytojas praneša, kad šiandien klasėje jis ir vaikas teisingai ištars garsą C.

Logopedė siūlo kompiuteryje pažiūrėti pavasario paveikslėlį ir pasiklausyti paukščių čiulbėjimo, o vėliau prisiminti migruojančių paukščių vardus.

Logopedas kviečia vaiką iš žodžio varnėnas sudaryti tos pačios šaknies žodžius ir parinkti jiems ženklus (naudojant ženklus).

Vaikas prisimena, kaip taisyklingai ištarti garsą S.

Vaikas klausosi paukščių giesmių.

Vaikas vardija migruojančius paukščius.

Vaikas įvardija naujus žodžius: skvorchonok, skvorchika, skvorchata. Jis derina žodžius su apibrėžimais: juodasis paukštis, rūpestingas paukštis, alkani starkiai.

Nustatykite vaiko supratimo apie taisyklingo garso C tarimo lygį.

Ugdykite nuoseklią žodinę kalbą.

Ugdykite klausos suvokimą. Išplėskite aktyvų ir pasyvų žodyną.

Ugdyti žodžių darybos ir žodžių junginių darybos įgūdžius.

Žaidimas „Atspėk, kur yra objektas“

Logopedas mokytojas

Irkutsko MBDOU Nr. 172

Milaševskaja Nadežda Valerievna

Ugdymo sričių integravimas: „pažinimas“, „bendravimas“, „socializacija“.

Tema: Garsas R

Etapas: garso automatizavimas žodžiuose (žodžio pradžioje)

Korekcinis ir vystomasis:

Tęskite automatizavimo darbus garsas Ržodžio pradžioje;

Išmokti atskirti garsus nuo žodžių;

Pagerinti gebėjimą nustatyti garso vietą žodyje;

Ugdykite naujo žodžio sudarymo įgūdžius, pakeičiant pirmąjį jo garsą;

Ugdykite skiemeninės analizės įgūdžius;

Ugdyti klausos dėmesį, klausos atmintį;

Plėtoti erdvinę orientaciją, prasmės įtvirtinimą ir prielinksnių vartojimą aukščiau, žemiau, tarp; sąvokos „dešinė“, „kairė“;

Lavinti atmintį, dėmesį, mąstymo procesus;

Pataisomoji – mokomoji:

Toliau supažindinkite vaikus su garsas R;

Ugdyti įgūdžius suteikti garsui akustinę-artikuliacinę charakteristiką; - tęsti darbą, įtvirtinant sąvokas „priebalsis“, „balsinis garsas“, „kietas garsas“;

Toliau mokyti žodžių skirstymą į skiemenis;

Dirbti, kaip suprasti antoniminius žodžius ir savarankiškai pasirinkti tokius žodžius;

Pataisos ir auklėjimo: - ugdyti organizuotumą ir savarankiškumą;

Kurkite teigiamą motyvaciją klasėje;

Ugdykite kalbos savikontrolę ir norą praktikuotis.

Įranga: veidrodis, artikuliacijos pratimų nuotraukos, artikuliacijos ir garso charakteristikų analizės kortelės, nuotraukos su garsas R

1. Org. akimirka.

-Paklausykite eilėraščio ir pasakykite, kuris garsas ištariamas dažniau nei kiti.

Kažkaip anksti ryte

Niūrus vėžys kasa duobę.

Vėžys džiaugtųsi, kad jo nekastų,

Bet jūs turite kažkur gyventi.

Vėžys nenori dirbti,

Jis nepatenkintas savo darbu.

(R garsas)

2. Pamokos temos paskelbimas.

Teisingai, šiandien mes ir toliau mokysime taisyklingai tarti R garsas.

3. Artikuliacinė gimnastika.

Tačiau prieš pradėdami dirbti, patreniruokime liežuvį.

„Pasaka apie linksmą liežuvį“

Kadaise gyveno liežuvis. Atsikėlęs anksti ryte, jis išėjo pasivaikščioti ir sutiko varlę.

Imituojame varles, traukdami lūpas tiesiai prie ausų.

Pvz. "Varlė",

tada pamačiau „Dramblio kūdikį“ - lūpas su vamzdeliu + pakaitomis „Varlė“ - „Dramblio kūdikis“ b) Liežuvis stebėjo varlę ir judėjo toliau.

Mato, kaip šuoliuoja vaikų žirgas. Liežuvis sėdo ant žirgo ir taip pat nuvažiavo.

Garsiai spustelėkite liežuvį ir išgirsite kanopų skambėjimą.

Pvz. "arklys"

"Arklys" garsiai šuoliuoja, bet jei bus atvirkščiai? Vaikas - (tyliai)

"Arklys" greitai šuoliuoja, bet jei yra atvirkščiai, kaip tada? (lėtai)

c) Liežuvis nušoko nuo žirgo ir nubėgo suptis ant sūpynių. Ant sūpynių siūbu aukštyn ir žemyn, aukštyn ir žemyn, užlipu ant stogo ir tada leidžiuosi žemyn. Pvz. "Sūpynės"

d) Pamačiau, kad prie pat sūpynių auga „Grybelis“ liežuvis, o koks „Grybelis“ jūsų burnoje?

e) Prie sūpynių sėdėjo berniukas ir grojo „Akordeonu“, pagrokime irgi.

e) Kažkur ant medžio sėdėjo „mednis“ ir taip beldėsiddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddd...

g) Ir toli girdėjome traukinio ratų garsą tttttttt..... (tariame tai tyliai), o dabar artėja traukinys ir girdime, kaip garsiai beldžiasi tttttttt......

h) Liežuviui patiko, kaip beldžiasi „Medrė“ ir „Traukinys“, ir jis ėmė įsivaizduoti save kaip genį arba traukinį ir pan....... Dtdtdtdt……..i) Staiga papūtė stiprus vėjas, Liežuvis išsigando ir nubėgo namo pas mamą. Pvz. "Dėmesys"

4. Artikuliacijos ir garso charakteristikų patikslinimas.

-Kaip riaumoja tigras rrrrr...

Ką turime atsiminti, kad teisingai ištartume garsą -r- - lūpos atviros,

Dantys atviri

Liežuvio galiukas pakyla iki viršutinių dantų ir dreba,

Oro srovė stipri ir šilta. (valdymas ranka)

Garsas yra priebalsis, nes liežuvis neleidžia laisvai praeiti orui,

Priebalsio garsas, kietas, balsingas, diagramoje bus pažymėtas mėlyna spalva. (vaikas dėlioja korteles, apibūdinančias garsą -R-.)

5. Garso automatizavimas žodžiuose.

a) D/i „Pakartok, nedaryk klaidos“

Logopedas vardija žodžius, vaikas kartoja tik tuos, kuriuose yra garsas -r-

Pelėda, darbas, žuvis, parduotuvė, žiema, kojinė, vėžys, rankos, sultys, čiuožykla, turgus, vaivorykštė, istorija ir kt. (garsas-r- žodžio pradžioje).

Prisiminkime, kokius žodžius kartojai po manęs (vaikas vėl įvardija žodžius? garsas R)

Visais šiais žodžiais pasakykite, kur tai yra R garsas? (žodžio pradžioje)

b) D/i „Klausyk ir pavadink“

Logopedė plaktuku beldžia į stalą, kiek kartų trenkia, tiek kartų ištaria žodį pagal paveikslėlį

c) D/i „Eiti žodį“

Vaikas taria logopedo pasiūlytą žodį, suskirstydamas jį į skiemenis, žingsnelių skaičius = skiemenų skaičius.

d) D/i „Atspėk, kur yra objektas“

Ant stalo yra nuotraukos su garsas Ržodžio pradžioje keliomis eilėmis 3 vertikaliai, 3 horizontaliai.

Kas yra virš rankos? (Vaivorykštė virš rankos)

Kas po ranka? (Rožė po ranka) ir kt.

Kas yra tarp ramunėlės ir rankos? (lūšis tarp ramunėlės ir rankos)

Kas yra ramunės kairėje (kairėje nuo ramunės yra lūšis)

Kas yra roboto dešinėje? (rankena dešinėje nuo roboto) ir kt.

d) D/i „Pakeiskite žodį“

Logopedas šaukia žodį, vaikas pirmą garsą pakeičia į R garsas

Bagažinės-roboto šokis, priežiūra, moo, maketai, kempinė, namas, koja, lama, ožkos.

Pakeliui vyksta paaiškinimas, žodžių prasmės išsiaiškinimas.

f) D/žaidimas „Pataisyk mane“ (be paveikslėlių, jei iškyla sunkumų, parodyk paveikslėlį).

Logopedas įvardija žodžius su garsas R pradžioje tyčia daromos klaidos kirčiuojant žodį arba pertvarkant skiemenis ar garsus.

(„raguda“ – vaivorykštė, ranka, žvejys, „barota“ – darbas)

7. Pamokos santrauka.

Kokį garsą išmokote ištarti šiandien?

Puiku, tau sekėsi labai gerai.

Valstybinė ikimokyklinio ir pradinio mokyklinio amžiaus vaikų ugdymo įstaiga, Sankt Peterburgo Maskvos rajono 698 progimnazija „Pensija“

Integruotas logopedinis seansas garso tarimo korekcijai

(garso tarimo taisymas + kalbos raida)

Išleido:

mokytoja logopedė

Sinyavskaja Viktorija Aleksandrovna

2014 m

Sankt Peterburgas

Pogrupinės logopedinės pamokos vyresniojo ikimokyklinio amžiaus vaikams santrauka tema:

„Laukiniai gyvūnai ir paukščiai. Pasiruošimas žiemai. Skamba S ir S sakiniuose"

(mokytis naujos medžiagos)

Tikslas: mokyti sakiniuose skirti garsus S ir S.

Užduotys:

Korekcinis ir vystomasis:

  • teisingas tarimas;
  • taisyti ir ugdyti nuoseklią žodinę kalbą kurdami pasakojimą – aprašymą pagal schemą;
  • teisingas kalbinis kvėpavimas;
  • koordinuoti ir lavinti klausos ir foneminį suvokimą;
  • koreguoti ir lavinti smulkiąją rankų motoriką (rankinių įgūdžių formavimas, judesių proporcingumo ugdymas);
  • lavinti stambiąją motoriką, gebėjimą derinti kalbą su judesiu;
  • lavinti dėmesį, atmintį, mąstymą;
  • koreguoti ir ugdyti asmenines savybes, emocinę ir valios sferą
  • (susivaldymo įgūdis, atkaklumas).

    Švietimas:

  • patikslinti ir išplėsti žodyną tema: „Laukiniai gyvūnai ir paukščiai. Pasiruošimas žiemai“. ;
  • Išsiaiškinti garsų C ir C tarimą ir taisyklingą artikuliaciją’;
  • Sakiniuose atskirkite garsus S ir S.
  • Švietimas:

  • ugdyti susidomėjimą užsiėmimais;
  • ugdyti bendradarbiavimo įgūdžius ir teigiamą požiūrį į dalyvavimą pamokoje;
  • ugdyti rūpestingą požiūrį ir meilę gamtai.
  • Sveikatos taupymas:

  • planuoti medžiagos apimtį, atsižvelgiant į padidėjusį vaikų nuovargį;
  • užtikrinti, kad vaikai sėdėtų tinkamai;
  • prisidėti prie palankaus psichologinio klimato kūrimo;
  • laikytis regėjimo apsaugos režimo;
  • pakaitines statistines ir dinamines užduotis.
  • Įranga:

  • Tematikos paveikslėliai, kuriuose vaizduojami žiemojantys paukščiai ir laukiniai gyvūnai (N.V. Nishcheva „Žiemojantys paukščiai“, „Laukiniai gyvūnai“ spalvinimo knygelė. - Sankt Peterburgas, DETSTVO-PRESS, 2003);
  • Žaidimas „Prie šėryklo“, flanelgrafas;
  • C raidės (2 vnt.), mėlynos ir žalios drožlės, nurodančios kietumą ir minkštumą;
  • Mėlyni ir raudoni signalai;
  • Pasakojimo kūrimo schema - aprašymas (T.A. Tkačenko „Schemos ikimokyklinukams, kuriant aprašomąsias ir lyginamąsias istorijas“, serija „Praktinė logopedija“, M. 2001);
  • Sąsiuvinis Nr.1 ​​pagal vaikų skaičių (N.V.Niščevos sąsiuvinis Nr.1 ​​parengiamajai logopedinei grupei“, Sankt Peterburgas, DETSTVO-PRESS, 2012 m.)
  • Spalvoti pieštukai
  • Mėlynų ir žalių gėlių krepšeliai,
  • Temos nuotraukos (pelėda, lapė, zylė, bukas, žąsis, briedis)
  • Interaktyvus stalas.
  • Laukinių gyvūnų ir paukščių kaukės-kepurės.
  • Magnetofonas (kompiuteris) su garso įrašu „Miško garsai“.
  • Pamokos etapai

    Darbo rūšys scenoje

    Mokytojo veikla

    Vaiko veikla

    Kokios užduotys buvo sprendžiamos atliekant užduotis?

  • Organizacinis- akimirka
  • Organizuokite vaikus. Nustatyti pamokai. Prisidėti prie palankaus klimato kūrimo.

  • Pagrindinė scena
  • Medžiagos kartojimas
  • Logopedas siūlo pavadinti pirmąjį garsą iš paveikslėlių ir apibūdinti garsus C ir C.

    Vaikai atsako

    Nustatyti vaikų supratimo apie taisyklingą garsų tarimą ir jų skirtumus lygį

  • Žinių atnaujinimas
  • "Signalai"

    Mokytojas kviečia vaikus prisiminti, kokie gyvūnai ir paukščiai su garsais C ir C' gyvena miške, ištarti jų vardą, nustatyti, kokį garsą girdėjo ir pakelti signalą: kietas garsas C - mėlynas signalas, švelnus garsas C' - raudonas. signalas).

    Vaikai kartoja žodžius, nustato garsą pagal kietumą ir minkštumą ir pakelia signalą.

    Sustiprinkite teisingą garsų S ir S tarimą žodžiuose. Ugdykite foneminį suvokimą.

  • Naujos medžiagos mokymasis. Praneškite apie pamokos temą.
  • Interaktyvus žaidimas „Užbaikite paveikslėlį“

    Istorijos sudarymas – laukinio gyvūno ar žiemojančio paukščio aprašymas per teatralizaciją

    Logopedė praneša, kad kartu vyks į mišką, kur sutiks laukinius žvėris ir žiemojančius paukščius; prašo prisiminti šių paukščių ir gyvūnų vardus ir užbaigti paveikslėlį.

    Logopedė kviečia vaikus „virsti“ gyvūnais ir paukščiais, dėvint atributiką.

    Logopedas demonstruoja pasakojimo kūrimo schemą – aprašo ir užduoda klausimus.

    Logopedas pakviečia vaikus klausytis pasakojimo apie savo gyvūną, o tada paprašo pabandyti pakalbėti apie jo gautą paukštį.

    Vaikai prisimena laukinių gyvūnų ir žiemojančių paukščių vardus ir užbaigia paveikslą.

    Vaikai užsideda kaukes ir kepures, prisimena gyvūnų ir paukščių vardus.

    Vaikai atsako į klausimus ir susipažįsta su diagrama.

    Vaikai klausosi logopedo pasakojimo, o paskui pakaitomis kuria savo istorijas.

    Atnaujinkite savo žinias pamokos tema. Pritraukite vaikų dėmesį į veiklą. Ugdykite rankinius įgūdžius.

    Ugdykite vaizduotę, dėmesį, atmintį.

    Ugdykite nuoseklią kalbą. Ugdykite gebėjimą atsakyti į klausimus visais sakiniais.

    Ugdykite nuoseklią kalbą. Praturtinkite savo žodyną šia tema. Lavinti atmintį.

  • Dinaminė pauzė.
  • Kalbinė motorinė gimnastika.

  • Sustiprinti išmoktą medžiagą
  • Lauko žaidimas

    "Meška"

    D/I "Krepšeliai"

    Logopedė kviečia vaikus kartu atlikti mankštą, parodydama, kaip taisyklingai atlikti judesius

    Mokytojas kviečia vaikus sudėti juos į krepšelius: mėlyname krepšelyje - paveikslėliai pavadinime, kurių garsas yra kietas C, žaliame krepšelyje - paveikslėliai, kurių pavadinime yra švelnus garsas C'.

    Vaikai kartu su mokytoja deklamuoja eilėraštį ir atlieka judesius

    Vaikai pasirenka paveikslėlius su garsais C ir C, pavadina juos ir deda į krepšelius

    Lavinti stambiąją motoriką, derinti kalbą su judesiu. Ugdykite kūrybinę vaizduotę.

    Sukurkite garsų C ir C diferenciaciją žodžiuose pagal paveikslėlį. Sustiprinkite teisingą šių garsų tarimą. Ugdykite gebėjimą atsakyti ištisais sakiniais

  • Vizualinė gimnastika
  • D/I "Paukščiai"

    Logopedė prašo vaikų akimis sekti taurę – „kur sėdėjo paukštis?

    Vaikai seka taurę, akimis apibūdindami daiktus garsais S ir S, vadindami juos

    Laikykitės akių apsaugos režimo. Sustiprinkite teisingą garsų C ir C tarimą.

  • Žinių ir įgūdžių kontrolė
  • Darbas sąsiuvinyje (sąsiuvinio Nr. 1)

    Logopedė vaikams išdalina sąsiuvinius ir prašo paklausyti eilėraščio apie bulkiuką; prašo papuošti taurę spalvotais pieštukais.

    Vaikai atlieka užduotį sąsiuvinyje.

    Lavinti smulkiąją motoriką.

  • Pamokos santrauka
  • Apibendrinant.

    Vaikų veiklos vertinimas

    Logopedė kviečia vaikus prisiminti, ką jie veikė per pamoką, kas ypač patiko per pamoką, kieno pasakojimas apie bulkiuką patiko labiausiai.

    Vaikai prisimena, apie kokius paukščius ir laukinius gyvūnus buvo kalbama klasėje, kokiais garsais žaidė, kokius žaidimus žaidė, kieno pasakojimas patiko labiausiai.

    Apibendrinkite įgytas žinias. Ugdykite ilgalaikę atmintį. Įvertinkite vaikų veiklą.


    Sinyavskaja Viktorija Aleksandrovna

    Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!