Pamokos santrauka N.N. Nosovas

Savivaldybės biudžetinė ugdymo įstaiga vidurinė mokykla su. Stegalovka, Dolgorukovskio savivaldybės rajonas, Lipecko sritis

Atvira pamokos santrauka

literatūriniame skaityme 2 klasėje

tema: "N. Nosovas. Gyva kepurė".

Parengta ir atlikta:

Frolova Lyubov Vasiljevna

pradinių klasių mokytoja

MBOU vidurinės mokyklos s. Stegalovka

2017 m

Prekė : Literatūrinis skaitymas

Klasė: 2

UMK : „Rusijos mokykla“

Tema : N. Nosovas „Gyvoji kepurė“

Tikslas : Ugdyti pradinių klasių mokinį kaip sąmoningą skaitytoją, besidomintį skaitymu, turintį stiprius skaitymo įgūdžius (tam tikro amžiaus lygiu), gebančius savarankiškai dirbti su skaitomu tekstu ir vaikiškomis knygomis, turintį tam tikrą erudicijos lygį.

Užduotys:

    Formuoti pradinių klasių mokinį kaip sąmoningą, demonstruojantį skaitytoją

domėjimasis skaitymu, stiprūs skaitymo įgūdžiai (duotuoju lygiu

amžiaus), savarankiško darbo su skaitomu tekstu metodus ir vaikų

tam tikro lygio erudicijos knyga.

    Supraskite vaikus, kad nežinomybės baimė gali pasikeisti

komiška situacija.

    Ugdykite gebėjimą daryti prielaidas, lyginti ir argumentuoti savo nuomonę.

4. Lavinti kritinį mąstymą, atmintį, vaizduotę, kalbą.

5. Puoselėti tolerantišką požiūrį vienas į kitą, tarpusavio bendradarbiavimą.

Pamokos tipas : naujos medžiagos mokymasis.

Įranga: medijos projektorius, ekranas, pristatymasMicrosoft PowerPoint,pristatymasSMART lenta .

Pedagoginės technologijos:

    Į asmeninį mokymąsi;

    verbalinė produktyvi ir kūrybinė veikla;

    bendradarbiavimo pedagogika (ugdomasis dialogas, edukacinė diskusija);

    TCM elementų naudojimas.

Metasubject UUD: gebėjimas susitarti dėl vaidmenų pasiskirstymo bendroje veikloje, vykdyti tarpusavio kontrolę bendroje veikloje, bendrą tikslą ir būdus jam pasiekti, suvokti savo ir kitų elgesį;

Tema UUD: išsakyti savo nuomonę, sudaryti darbo planą, detaliai perpasakoti tekstą pagal paveikslo planą.

Asmeninis UUD: gebėjimas lyginti literatūros kūrinių herojų veiksmus su savo veiksmais, suvokti herojų veiksmus;

Planuojami rezultatai : studentai turėtų gebėti numatyti darbo turinį; paaiškinti kai kurių žodžių leksinę reikšmę; išsakyti savo nuomonę; kalbėti apie herojus, išreikšti savo požiūrį į juos.

Pamokos eiga

1.Organizacinis ir motyvacinis momentas. Mokinių psichologinė nuotaika. (Skamba tyli muzika)

2. Kalbos apšilimas.

Prie šiltos krosnies stovi katė

Dainuoja savo dainą:

Šiandien diena už lango

Niūrus, niūrus, niūrus...

Truputį pamiegosiu šiluma,

Moore, Moore, Moore...

Skaityk eilėraštį taip, lyg būtum labai toli nuo manęs ir matau, kaip juda tavo lūpos.

Skaityk eilėraštį taip, lyg būtum priėjęs arčiau ir išgirstu šnabždesį.

Skaitykite eilėraštį taip, lyg būtumėte šalia manęs, ir aš girdžiu jus garsiai ir aiškiai.

3. Žinių atnaujinimas. Priėmimas „Idėjų krepšelis“

Atspėk mįslę (apie katę)

Snukis ūsuotas,

Dryžuotas kailinis,

Dažnas skalbimas

Bet aš nežinau apie vandenį. (Katė)

Ką tu žinai apie šį gyvūną?

Ką galite pasakyti apie jį?

Kokius darbus jis parašė?

Knygų lentynoje eksponuojamos kitos autoriaus knygos, kurias rasite bibliotekoje ir klasės bibliotekoje (knygų paroda).

4. Mokinių parengimo sąmoningam naujos medžiagos įsisavinimui etapas. Turinio numatymas pagal pavadinimą.Priėmimas „Prognimų medis“

Atidarykite vadovėlį iki 54 puslapio. Įvardykite pamokos temą. Perskaitykite pavadinimą ir pagalvokite, apie ką bus darbas?

Pažiūrėkite į iliustracijas. Kokią informaciją gavote ir ką galite pridėti?

Kokiam žanrui priklauso šis kūrinys?

Ar skrybėlė gali būti gyva?

Koks mūsų pamokos tikslas?

5. Naujos mokomosios medžiagos mokymosi etapas

Pirminė pažintis+ sklypo plėtros prognozavimas. „Skaitymas su sustojimais“ technika

Tačiau prieš pradėdami skaityti N. Nosovo kūrinį „Gyvoji kepurė“, pakalbėkimeišsiaiškinkime jų reikšmę.

Žodyno darbas

Kas yra pokeris?

Pokeris- geležinis strypas su apvaliu galu kurui maišyti krosnyje.

Kas paaiškins žodžio Komodos reikšmę?

Komoda- žema spinta su stalčiais patalynei ir įvairiems smulkiems buities daiktams.

Koks žodis gali pakeisti žodį Crack?

įtrūkimas- pataikė.

O kaip žodis SKLYPAS?

Nusileisk žemyn- sunku atsisėsti, kristi.

Gražiai pasinerkite į darbą (skaitykite kartu: mokytojas - pagal „grandinę“, pagal vaidmenis, sustojimus ir siužeto raidos prielaidą).

6. Patikrinimo etapas suvokimasir pirminis to, kas buvo išmokta, įtvirtinimas

Kas tave pradžiugino?

Kas jus sujaudino?

- Kodėl kepurė pasirodė esanti „gyva“?

- Ar jūsų prielaidos buvo pagrįstos?

7. Žinių ir gebėjimų taikymo etapas, asimiliacijos apibendrinimas ir kontrolė. Turinio analizė. Priėmimas „Ramunėlių žydėjimas“

Vienas iš mūsų tikslų – išmokti analizuoti kūrinį. Norėdami tai padaryti, dirbsime grupėmis po 3 žmones. Prisiminkime darbo grupėje taisykles. Pasirinkite sau žiedlapį ir sugalvokite įdomų klausimą klasei.

8 Atrankinis darbo skaitymas.

- Parodysiu paveikslėlį ar filmo ištrauką, o jūs suraskite atitinkamą teksto ištrauką ir perskaitykite. Būkite atsargūs. Linkiu tau sėkmės.

9. Kūno kultūros minutė

Siūlau atsipalaiduoti ir prisiminti kačių įpročius.

Atsargiai kaip kačiukas

Aš vaikščiosiu ant kojų pirštų.

Šiek tiek sulenksiu nugarą

Ištiesiu ir pasitempsiu.

Ir pienas iš lėkštutės

Aš apsilaižau liežuvį.

Suglauskite krūtinę ir pilvą

Išplausiu kaip katę.

Ir tada susisuksiu į žiedą

Ir aš užmigsiu prie šiltos krosnies.

(vaikai vaikšto ant pirštų galiukų, lenkia nugarą, išsitiesia ir daro galvos judesius

aukštyn ir žemyn, delnu glostykite pilvuką, pritūpkite, nuleiskite galvą iki kelių)

10. Darbas grupėse.

Spalvingi kačiukai ant jūsų stalų paruošė jums užduotis. Kiekviena grupė susirenka prie savo spalvos kačiuko. Perskaitykite instrukcijas ir atlikite užduotį. Grupės darbo įvertinimas po kiekvieno pranešimo.

1. Raudonos spalvos - darbas prie interaktyvios lentos: suderinkite frazeologinį vienetą ir jo reikšmę.

2.Žalia -prie lentos: atkurti plano dalis.

    Du berniukai piešia prie stalo.

    Jie pamato, kad skrybėlė juda ant grindų ir išsigąsta.

    Vaikinas nori ledo ritulio lazda pataikyti į kepurę.

    4. Berniukai nusprendžia mesti bulves į kepurę.

    Iš po kepurės išlenda kačiukas.

2. Mėlyna – prie lentos: „Rink patarlę“ ir išsirink, kuri tinka mūsų darbui.Pasirinkite patarlę, kuri tinka istorijai:

    Jei bijai vilkų, neik į mišką.

    Septynis kartus išmatuokite ir vieną kartą supjaustykite.

    Baimė turi dideles akis.

4. Oranžinė - suvaidinkite nedidelę sceną, paskirstydami vaidmenis.

Savarankiškas darbas 4 min.Pranešimas 7 min.

Kieno darbą grupėje norėtumėte pripažinti?

11. Įgytų žinių apibendrinimas.

Kodėl jis sugalvojo šią istoriją?

Kokią pamoką galime pasimokyti iš šios istorijos?

Kaip vaikinai elgėsi istorijos pradžioje?

Kaip pasikeitė jų elgesys?

Kokį jausmą vaikinai patyrė istorijos pabaigoje?

Kaip manai, ar lengva būti geru skaitytoju?

Ko tam reikia? (gerai skaitykite, galvokite, išsakykite savo mintis garsiai)

Testas (dirbkite poromis, patikrinkite ekrane, viena pora prie lentos)

N.N. Nosovas „Gyvoji kepurė“

1. Koks buvo kačiuko vardas pasakojime?_______________

2. Kam kačiukas medžiojo? __________________

3. Kokie buvo berniukų vardai?_______________________________

4. Ką veikė berniukai? ______________________

5. Ką vaikinai naudojo prieš kepurę? ________________________________

6. Ką jie šaudė į kepurę? ____________________________

7. Kas pirmiausia išlindo iš po kepurės?____________________

8. Išdėliokite pasakojimo iliustracijas eilės tvarka.




Kam autorius parašė šią istoriją?

12. Refleksinis-vertinamasis etapas (pamokos apibendrinimas)

Kas yra pagrindinis istorijos veikėjas? Tai padės mums apibendrinti pamoką.

KAM (savybės) Kokias savybes ugdo istorija?

APIE (Įvertinimas) Kas būtų pagirtas už aktyvumą klasėje?

Kas patiko ir įsiminė pamokoje?

T (jūs) Kokia šios istorijos vertė jums?

13. Namų darbų instrukcijos .

Jūsų pasirinkti namų darbai.

2. Sugalvokite istorijos tęsinį.

4. Nupieškite piešinį: kokį įsivaizdavote kačiuką.

14. Įsivertinimas.

1 Pamoka naudinga, viskas aišku.

2. Tik vienas dalykas yra šiek tiek neaiškus.

3. Jūs vis tiek turite sunkiai dirbti

4. Taip, vis dar sunku mokytis!

15. Mano pamokos įvertinimas .

Ačiū už nuostabias bendravimo akimirkas. Linkiu tolesnės sėkmės ir sėkmės!

savivaldybės švietimo įstaiga „Ferzikovskajos vidurinė mokykla“

pradinių klasių mokytoja Anna Viktorovna Frolikova

Literatūrinio skaitymo pamoka 2 klasėje

Pamokos tema: N. N. Nosovas. „Gyvoji kepurė“ (2 pamoka)

Tikslas: gilus įsiskverbimas į kūrinio turinį, jo idėjos atskleidimas, istorijos plano sudarymas tolesniam perpasakojimui namuose.

Pamokos tikslai:

    toliau susipažinti su N. Nosovo kūryba;

    fugdyti gebėjimą dirbti su tekstu ir kurti logines grandines;

    gebėjimas analizuoti herojų charakterį ir veiksmus;

    sudaryti istorijos planą;

    ugdyti gebėjimą lyginti, apibendrinti ir daryti išvadas;

    nuoseklios žodinės kalbos, skaitymo įgūdžių, loginio mąstymo ugdymas;

    sudaryti sąlygas ugdyti domėjimąsi skaitymu, ugdyti draugystės ir savitarpio pagalbos jausmą.

Pagrindinės edukacinės veiklos rūšys:

nulemti kūrinio idėją, autoriaus požiūrį ir savo požiūrį į literatūrinį personažą. Kūrinio pavadinimo analizė. Paveikslėlio plano sudarymas.

Planuojami medžiagos įsisavinimo rezultatai:

išsakyti savo nuomonę; kalbėti apie herojus, išreikšti savo požiūrį į juos; sudaryti darbo metmenis, detaliai perpasakoti tekstą pagal kontūrą, paveikslo planą.

Universali mokymosi veikla:

keistis nuomonėmis su klasės draugais apie skaitomus kūrinius,atlikti objektų analizę išryškinant esminius ir neesminius požymius. Palyginkite panašių temų darbus. Palyginkite personažus, kurių tema yra panaši į kūrinius.

Įranga:

L. F. Klimanovos, V. G. Goretsky, M. V. Golovanovos vadovėlis „Literatūrinis skaitymas“, 2 klasė (2 dalis).

    Pamokos pristatymas

    N. Nosovo portretas

    Knygų paroda

    Interaktyvios lentos užduotys

Pamokos eiga.

    Organizacinis momentas .

2 skaidrė

Psichologinė nuotaika.

Pasisveikinkime saulei (rankos aukštyn), vėjui (rankos į šalis), vieni kitiems (galvos pasisuka). Linkiu visiems geros nuotaikos.

3 skaidrė

Kaip manote, kodėl N. Nosovas savo istoriją pavadino „Gyvąja kepure“? (Kadangi apačioje buvo kačiukas, kepurė iš tikrųjų atrodė gyva. Ji judėjo tarsi gyva.)

2. Namų darbų tikrinimas.

4–16 skaidrės

1) testas pagal N. Nosovo apsakymą „Gyvoji kepurė“

1. Katės vardas istorijoje yra:

a) Borka;

b)Vaska;

c) Tyliai.

2. Katė pateko po:

a) šalikas;

b) paltas;

V)skrybėlę.

3.Kur buvo kepurė?

a) ant stalo;

b)ant komodos;

c) lentynoje.

4. Skrybėlė nukrito, nes:

A)katė sugriebė jį;

b) pūtė vėjas;

c) vaikinai mane mušė.

5.Kur vaikinai pabėgo iš kambario?

a) į koridorių;

b) į virtuvę;

c) į balkoną.

6. Norėdami pabėgti, berniukai paėmė iš kepurės:

A)slidinėjimo lazda;

b)pokeris;

c) lenta.

7. Su kuo vaikinai šaudė į kepurę:

a) morkos;

b) agurkai;

V)bulves .

8.Kokią uodegą turėjo kačiukas?

A)pilka;

b) baltos spalvos;

c) juoda.

9. Kas buvo po kepure:

a) šuniukas;

b)kačiukas;

c) pelė.

10.Kas pirmasis atskleidė „gyvos kepurės“ paslaptį?

a) Volodia ir Vadikas;

b) Vadikas;

V)Volodia .

Patikrinkime, ar teisingai atlikote užduotį.

17 skaidrė

2) Žodis žodyje

DREBĖJA(com)

SOFA(gluosnis)
ATĖJO BĖGTI
(ežiukas)

ĖJO(judėti, dumblas)
PAŽIŪRĖKITE(žiūrėk, trys)

DABAR(valanda)
PAGALIAU(pabaiga, pabaiga)

VOLODYA (jautis)
Prisimerkęs(dumblas)

NETOLI(PSO)

3) vaidmenų žaidimas

Ko mes išmokome iš šios dalies?( Kačiukas Vaska gaudė muses.)

Ko išmokome iš šios kūrinio ištraukos?( Ar skrybėlė gyva?)

Apie ką ši istorijos dalis? (Vaikinai paėmė pokerį ir slidinėjimo lazdą. Berniukai meta bulves į kepurę.)

Ko išmokome iš paskutinės dalies?( Iš po skrybėlės išlindo pilka uodega.)

Kūno kultūros minutė.

Tikriausiai pavargote?

Na, tada visi kartu atsistojo.

Jie trypė kojomis,

Rankos paglostė.

Sukiojosi, sukosi

Ir visi susėdo prie savo stalų.

Užmerkiame akis,

Suskaičiuojame iki 10.

Atidarykime. Sumirksėkime

Ir dirbame toliau.

    To, kas išmokta, įtvirtinimas.

18 skaidrė

Kaip vaikinai pasirodė sutikę „gyvą“ kepurę?

Tai linksma, nuotaikinga istorija, mes kartu su autore juokiamės iš juokingoje situacijoje atsidūrusių veikėjų.

Veiksmas čia vystosi labai greitai, įvykiai seka vienas po kito. Ankstesnėse pamokose sakėme, kad paveiksle labai sunku pavaizduoti veiksmą. Bet pažiūrėkite, kaip menininkas išėjo iš sunkios padėties. Norėdami tai padaryti, pažiūrėkite į istorijos iliustracijas.

Menininkas sukūrė paveikslų seriją, kurių kiekvienas atitinka vieną veiksmo momentą, ir kartu jie pasakoja apie tai, kas nutiko.

19–20 skaidrės

1) Darbas grupėse (patikrinkite interaktyvioje lentoje)

Pagalvokite ir išdėstykite šias iliustracijas pagal istorijos įvykius. Vaikai grupėse aptaria užduotį. Tada vaikai išeina ir sudaro istorijos planą, paaiškindami, kurie epizodai pavaizduoti paveikslėlyje.

21 skaidrė

2) Darbas grupėse

Atkurkite teisingą plano seką.

Išbandykite save.

Planuoti

1. Kačiukas Vaska gaudė muses.

2. Ar kepurė gyva?

3. Vaikinai paėmė pokerį ir slidinėjimo lazdą.

4. Berniukai meta bulves į kepurę.

5. Iš po kepurės kyšo pilka uodega.

22 skaidrė

3) Išspręskite anagramas!

natamok (kambaris)

namas (komoda)

cirkona (krepšelis)

torkashka (bulvės)

čerogak (pokeris)

noteokok (kačiukas)

23–28 skaidrės

4) Dėlionės

Skrybėlė, muselė, Vaska, komoda, pokeris, bulvės, Vadikas, Volodia, vaikinai, krepšelis, kačiukas.

29 skaidrė

5) Žaidimas „Rašų rinkiklis“

KREPŠELIS (krepšelis, kinas, žievė, uola, con, zona, dugnas)

30 skaidrė

6) Žodžiai tam tikra tema

SKEBRUOTĖ.

Kiekvienai raidei sugalvokite kačiuko slapyvardį.

31 skaidrė

7) Suskaičiuok kiek skirtingų personažų ir objektų sutikome N. Nosovo apsakyme „Gyvoji kepurė“(kiekvienas vaikas turi spaudinį)

8) Žaidimas „Poros“ (interaktyvus)

    Atspindys.

32 skaidrė

Už ką pagirtum save?

Ką padarei geriausiai?

5. Pamokos apibendrinimas.

Ko išmokote per pamoką?

Kas jums pasirodė ypač įdomu?

    Namų darbai.

Paruoškite teksto atpasakojimą, nupieškite piešinį.

Literatūrinio skaitymo pamokos rengimas

Pamokos tipas: naujų žinių atradimo pamoka.

Forma:


„1. Pamokos rengimas (techninis žemėlapis)“

Nominacija

„Meninės ir estetinės veiklos organizavimas

jaunesniųjų klasių moksleiviai

pamokose ir popamokinėje veikloje“

mokykla "Rusija"

Kovaleva Marina Ivanovna,

pradinių klasių mokytoja,

MKOU "Pokosninskaya vidurinė mokykla"

Tema:„Gyvoji skrybėlė“ N. N. Nosovas

Klasė: 2

Prekė: literatūrinis skaitymas

Pamokos tipas: naujų žinių atradimo pamoka.

Forma: RCMCP technologijos (kritinio mąstymo ugdymo per skaitymą technologija) pamoka.

Tikslai:

Užduotys:edukacinis: kuriant: edukacinis:

Technologija:

Priekinis, grupinis.

Ištekliai: Nešiojamasis kompiuteris, multimedija, pristatymas pamokai, dalomoji medžiaga, vadovėlis „Literatūrinis skaitymas“ 2 klasė, autorė Klimanova L.F., Goretsky V.G., aiškinamasis žodynas, kūrinio iliustracijos, rašytojo portretas, kūrinio garso įrašas.

Pamokos žingsneliai

Mokytojų veikla

Studentų veikla

Susiformavo UUD

1. Organizacinis momentas.

Psichologinė nuotaika.

2.Probleminės situacijos kūrimas.

(motyvacija)

3. Žinių atnaujinimas.

4.Temos komunikavimas, pamokos tikslų išsikėlimas.

Problemos vietos ir priežasties nustatymas

5.Naujų žinių atradimas.

A) supratimo stadija.

B) pirminis konsolidavimas.

6. Fizik. tik minutę.

7. Žinių ir pakartojimų įtraukimas į sistemą.

Savarankiškas darbas su savikontrole pagal pavyzdį.

8. Savarankiškas vaikų pasakojimo skaitymas.

9. Pamokos apibendrinimas.

10. Namų darbai.

11. Pažymiai.

12. Refleksija.

Pasisveikina su mokiniais ir tikrina jų pasirengimą pamokai. Kuria emocinę nuotaiką pamokai.

Sėdėkite tiesiai

Kojos kartu

Rašikliai ant lentynos ant stalo.

Pradėkime pokalbį!

- ?

Skrybėlė yra geriausias draugas pasaulyje

Suaugusieji ir vaikai žino.

Padeda esant ryškiai saulei

O būti madingam padeda.

Jis pasislėps nuo lietaus ir sniego,

Jis linki mums sėkmės!

Kokių tipų skrybėlės yra?

Taip, NIKOLAJUI NIKOLAJVIČIUI NOSOVU

Ar tiesa, kad...

„Pasakojimas apie žveją ir žuvį“


Kodėl „Pasaka apie žveją ir žuvį“ nebuvo priskirta autoriui?

Ką turėtume su juo daryti?

tegul. Kaip manote, kodėl istorija pavadinta tokiu būdu?

Ar norėtumėte apie tai sužinoti?

Kas yra POKERIS?

O kaip žodis SKLYPAS?

Įrašykite šiuos žodžius į užrašų knygelę

garso įrašas.

1 dalies skaitymas – iki žodžių „Kažkas nukrito ir nukrito“

Skaitoma 2 dalis - iki žodžių "Jie įbėgo į virtuvę ir uždarė už savęs duris"

Kas vaikinus taip išgąsdino?

Tada kas juos taip išgąsdino?

3 dalies skaitymas - iki žodžių „dabar aš jį perlaužsiu pagaliuku“

Kieno prognozė išsipildė?

Skaitant 4 dalį – iki žodžių „kepurė pašoks“

Eikime kartu prie kepurės,

Pažvelkime į ją!

Nejuokauk su mumis, kepurė,

Nešok, nešok!

Greitai atskleisk paslaptį -

Tu gyvas ar ne?

Paskutinės dalies skaitymas.

Taigi kokia yra pagrindinė istorijos mintis?

Apibendrina vaikų atsakymus.

*Taip...išmok susitvarkyti su savo baime, tada rasi išeitį iš keblios situacijos.

Dabar kimbam prie darbo.

VOKAI ANT STALIŲ.

Užduotis Nr. 1 (darbas grupėse)

Užduotis Nr. 2 (darbas poromis)

Tęsti.

BAIMĖ….. TURI PUIKIAS AKIS.

Užduotis Nr. 3 (darbas poromis)

Kas tai parašė?

Pabandykite tai perpasakoti

Parašykite apžvalgą apie istoriją.

Tęskite sakinį (lentoje)

 Man buvo įdomu...

 Sužinojau, kad...

 Norėjau...

Vaikai atsako į klausimus. Išreikškite savo požiūrį ( Kai pamokos medžiaga įdomi, kai gali pagalvoti apie klausimus ir pats rasti atsakymą ir pan.)

Klausytis eilėraščio.

Jie išsako savo nuomonę.

Vienas iš mokinių ieško žodžio apibrėžimo žodyne.

(didelis, mažas, vasarinis, šiaudinis, vyriškas, moteriškas, spalvotas ir kt.)

Vaikai analizuoja ir įrodo, kieno tai galvos apdangalas.

Analizė, sintezė, informacijos paieška, įrodinėjimas, prielaidų darymas

Atsakykite į užduotus klausimus

Ne, netoli nuo Kijevo Ukrainoje

Ne, mano tėvas buvo menininkas

Ne, mano sūnui

Ne, vaikai, kurie atsiduria juokingose ​​situacijose

Ne, vis dar internete

Juokingi, linksmi, juokingi ir pan.

Jie atsako į pateiktą klausimą.

Kadangi šią pasaką parašė A. S. Puškinas

Mes nežinome šio darbo.

Susipažinkime su darbu

Mes nežinome

Ne, nes...

Suformuluokite pamokos tikslus:

-Pagalvokite ir paaiškinkite, kodėl istorija taip pavadinta.

Vaikai užrašo:

Šaunus darbas

N. Nosovas „Gyvoji kepurė“

Atsakykite į klausimus ir paaiškinkite žodžių reikšmę.

Iš geležies ar kitos ugniai atsparios medžiagos pagamintas įrankis, naudojamas anglims kasti arba malkoms pernešti kūrenančiame židinyje ar krosnyje. Paprastai tai yra storas geležinis strypas, galas sulenktas stačiu kampu (vienas iš mokinių ieško žodžio aiškinimo žodyne).

Žema spintelė su stalčiais skalbiniams ir įvairiems smulkiems buities daiktams.

Rudens, sunku atsisėsti

Vaikai užrašo žodžius

Jie klauso, atsako į klausimus, prognozuoja įvykių raidą.

Vaikai atlieka užduotis

Išmokite susidoroti su savo baime

Mokiniai skirstomi į grupes.

Pradėkite atlikti užduotis

Vaikai po vieną ateina prie lentos ir pakabina paveikslėlius eilės tvarka.

Baimė turi dideles akis -

baimės būsenoje žmogus yra linkęs perdėti pavojų arba mato jį ten, kur jo nėra.

Patarlė sakoma, kai iš tikrųjų pavojus nėra toks didelis.

Patarlė moko kovoti su savo baimėmis ir valdyti mintis.

Vaikai skaito paeiliui.

Vaikai bendrauja ir rašo žodžius.

Vaikai skaito savo užrašus.

Jie atsako į užduodamus klausimus.

Vaikai renkasi ir užsirašo namų darbus.

Įvertinkite jų darbo rezultatus.

Išreikškite savo atsakymų variantus.

Asmeninis:

formuoti teigiamą požiūrį į mokymosi procesą, mokinių moralines vertybes: geranoriškumą, gerumą, meilę;

Reguliavimo:

orientuotis į sėkmingą veiklą.

Reguliavimo:

Gebėti apibendrinti, daryti išvadas,

Komunikacinis:

Gebėti aiškiai ir glaustai reikšti savo nuomonę, kurti kalbos struktūras

Kognityvinis:

Naršykite savo žinių sistemoje

Kognityvinis:

Gebėti naršyti savo žinių sistemoje.

Reguliavimo:

Priimkite ir išsaugokite mokymosi užduotį.

Komunikacinis:

Kognityvinis:

Gebėti tekste rasti atsakymus į klausimus;

Gebėti konvertuoti informaciją iš vienos formos į kitą (sudaryti atsakymus į klausimus);

Reguliavimo:

Mokėti klausytis pagal užsibrėžtą tikslą;

Komunikacinis:

Gebėti reikšti savo mintis žodžiu.

Asmeninis:

gebėjimas taikyti savo sveikatos apsaugos taisykles.

Kognityvinis:

Mokėti parengtą informaciją pateikti atsakymų raštu ar žodžiu forma.

Gebėti rasti papildomos informacijos pamokos tema

Komunikacinis:

Įgūdžių dirbti grupėse, paskirstyti vaidmenis ugdymas. Gebėjimo klausytis ir girdėti, aiškiai ir aiškiai reikšti savo nuomonę formavimas.

Reguliavimo:

, išreikšti

Kognityvinis:

Mokėti parengtą informaciją pateikti atsakymų raštu forma.

Komunikacinis:

Įgūdžių dirbti poromis ugdymas. Gebėjimo klausytis ir girdėti, aiškiai ir aiškiai reikšti savo nuomonę formavimas.

Reguliavimo:

Mokėti apibendrinti ir daryti išvadas , išreikšti jūsų požiūris į skaitomų kūrinių herojus ir jų veiksmus.

Kognityvinis:

Gebėti suformuluoti paprastas išvadas remiantis tekstu.

Reguliavimo:

Gebėti pasirinkti.

Reguliavimo:

Kontroliuokite, įvertinkite veiklos rezultatus ir formuokite tinkamą savigarbą.

Asmeninis:

Įvertinkite savo edukacinę veiklą, savo pasiekimus, savarankiškumo laipsnį, nesėkmių priežastis.

Komunikacinis:

Būkite aktyvūs veikloje, gebėsite reikšti mintis žodžiu.

Peržiūrėkite dokumento turinį
"1.Pamokos rengimas"

Kovaleva Marina Ivanovna,

Tema:„Gyvoji skrybėlė“ N. N. Nosovas

Klasė: 2

Prekė: literatūrinis skaitymas

Pamokos tipas: naujų žinių atradimo pamoka.

Forma: RCMCP technologijos (kritinio mąstymo ugdymo per skaitymą technologija) pamoka.

Tikslai: sudaryti sąlygas susipažinti su N. Nosovo istorija „Gyvoji kepurė“; skatinti skaitymo įgūdžių ir gebėjimo suvokti informaciją iš klausos ugdymą.

Užduotys:edukacinis: prisidėti prie holistinės pagrindinės istorijos idėjos formavimo; skatinti edukacinių ir informacinių įgūdžių formavimąsi ir tobulėjimą: sklandžiai, sąmoningai ir taisyklingai skaityti; sudaryti sąlygas išraiškingam skaitymui; kuriant: ugdyti komunikacinius ir kalbėjimo įgūdžius dirbant su meno kūrinio tekstu; ugdyti emocinį reagavimą klausantis ir skaitant kūrinį; edukacinis: dorovinių jausmų ir etinės sąmonės ugdymas: skatinti vaikų kolektyvo vienybę, draugiškų santykių, pagrįstų savitarpio pagalba ir savitarpio palaikymu, užmezgimą kolektyve, mokinių draugystės, palaikymo, savitarpio pagalbos vertės suvokimą.

Technologija: aiškinamasis ir iliustruojamasis mokymas; verbalinė produktyvi ir kūrybinė veikla; bendradarbiavimo pedagogika (ugdomasis dialogas, edukacinė diskusija); informacinės ir ryšių technologijos.

Mokymosi erdvės organizavimo metodai:žodinis, vizualus, praktinis

Edukacinės erdvės organizavimo formos: priekinis, grupinis.

Ištekliai: Nešiojamasis kompiuteris, multimedija, padalomoji medžiaga, vadovėlis „Literatūros skaitymas“ 2 klasė, autorė Klimanova L.F., Goretsky V.G., aiškinamasis žodynas, kūrinio iliustracijos, rašytojo portretas, kūrinio garso įrašas.

PAMOKOS EIGA

1. Organizacinis momentas. Psichologinė nuotaika.

Pasisveikina su mokiniais ir tikrina jų pasirengimą pamokai. Kuria emocinę nuotaiką pamokai.

Sėdėkite tiesiai

Kojos kartu

Rašikliai ant lentynos ant stalo.

Pradėkime pokalbį!

- Vaikinai, kada pamokos įdomios? ?

Vaikai atsako į klausimus. Išreikškite savo požiūrį (Kai pamokos medžiaga įdomi, kada galite pagalvoti apie klausimus ir patys rasti atsakymą ir pan.)

Tad šiandien norėčiau palinkėti, kad klasėje jaustumėtės patogiai ir jaukiai, su malonumu dirbtumėte, padėtumėte draugams, gautumėte daug naudingos ir reikalingos informacijos.

2.Probleminės situacijos kūrimas (motyvacija).

Organizuoja dialogą su mokiniais.

Skaito eilėraštį laikydamas skrybėlę.

(Vaikai klausosi eilėraščio)

Skrybėlė yra geriausias draugas pasaulyje

Suaugusieji ir vaikai žino.

Padeda esant ryškiai saulei

O būti madingam padeda.

Jis pasislėps nuo lietaus ir sniego,

Jis linki mums sėkmės!

Kiek iš jūsų žino, kas yra skrybėlė?

(Išreikškite savo nuomonę).

Dabar pasiklausykite, kaip aiškinamajame žodyne aiškinama žodžio „kepurė“ reikšmė.

(Vienas iš mokinių ieško žodžio interpretacijos žodyne.)

(SKEBRUOTĖ – GALVUTĖ SU AUKŠTU KRYŠIU. Pagal Ožegovą)

Kokių tipų skrybėlės yra?

(didelis, mažas, vasarinis, šiaudinis, vyriškas, moteriškas, spalvotas ir kt.)

Žaiskime žaidimą „Kieno skrybėlė?

Aš jums parodysiu kepures, o jūs atspėsite, kam jos priklauso.

(rodo kepurių nuotraukas, vaikams atspėjus, rodo galvos apdangalo savininkę).

(Vaikai analizuoja ir įrodo, kieno tai galvos apdangalas.)

3. Žinių atnaujinimas.

Organizuoja dialogą su mokiniais, veda juos suformuluoti pamokos tikslą

Kūrinį, su kuriuo šiandien susipažinsime klasėje, parašė vienas nuostabus rašytojas. Tu žinai jo vardą. Su juo susitikome ankstesnėse pamokose.

(Analizė, sintezė, informacijos paieška, įrodymas, prielaidų darymas NOSOV)

Taip, NIKOLAJUI NIKOLAJVIČIUI NOSOVU

(pakabintas rašytojo portretas)

Bet pirmiausia prisiminkime pagrindinius dalykus iš N. Nosovo biografijos.

(Atsakykite į užduotus klausimus).

Ar tiesa, kad...

Nikolajus Nosovas gimė Odesoje?

(Ne, netoli nuo Kijevo Ukrainoje).

Ar rašytojos tėvas taip pat buvo rašytojas?

(Ne, mano tėvas buvo menininkas).

Ar pirmoji Nikolajaus Nosovo istorija buvo parašyta jo dukrai?

(Ne, mano sūnui)

Ar N. Nosovo kūrinių herojai buvo suaugę?

(Ne, vaikai, kurie atsiduria juokingose ​​situacijose).

Ar rašytojas buvo Didžiojo Tėvynės karo dalyvis?

Ar informacijos apie kurį nors rašytoją galima rasti tik bibliotekoje?

(Ne, vis dar internete).

Kaip manote, kokių kūrinių turi šis rašytojas?

(Juokinga, linksma, humoristiška ir kt.)

Dirbkime prie klasterio. Turite suderinti pavadinimus su autoriumi.

(Atsakykite į pateiktą klausimą. Vaikai perskaito pavadinimą ir suderina jį su autoriumi).

„Pasakojimas apie žveją ir žuvį“


Kodėl „Pasaka apie žveją ir žuvį“ nebuvo priskirta autoriui?

(Kadangi šią pasaką parašė A.S. Puškinas).

4.Temos komunikavimas, pamokos tikslų išsikėlimas. Problemos vietos ir priežasties nustatymas.

Liko dar vienas pavadinimas: „Gyvoji kepurė“.

(Šio darbo mes nežinome).

Ką turėtume su juo daryti?

(Susipažinkime su darbu).

tegul. Kaip manote, kodėl istorija pavadinta tokiu būdu? Ar norėtumėte apie tai sužinoti?

(Mes nežinome).

Ar tikite, kad skrybėlės gyvos? Pateikite savo teiginių priežastis.

(Ne, nes...)

Vaikinai, jūsų nuomone, ar iš šio kūrinio pavadinimo galima nustatyti, apie ką jis bus?

Kokią užduotį keliame sau?

(Suformuluokite pamokos tikslus: pagalvokite ir paaiškinkite, kodėl istorija pavadinta būtent taip).

Atidarykite sąsiuvinius ir užsirašykite pamokos datą, klasės darbą ir temą.

(Vaikai užrašo):

Skaičius

Šaunus darbas

N. Nosovas „Gyvoji kepurė“

5.Naujų žinių atradimas.

A) supratimo stadija.

Tačiau prieš pradėdami susipažinti su N. Nosovo kūriniu „Gyvoji kepurė“, prisiminkime kai kurių žodžių reikšmes.

(Atsakykite į klausimus, paaiškinkite žodžių reikšmes).

Kas yra POKERIS?

(Iš geležies ar kitos ugniai atsparios medžiagos pagamintas įrankis, naudojamas anglims kasti, malkoms judinti kūrenančiame židinyje ar krosnyje. Dažniausiai tai yra storas geležinis strypas, galas išlenktas stačiu kampu (vienas iš mokinių žiūri į viršų). žodžio aiškinimas žodyne).

Kas paaiškins žodžio DRESSER reikšmę?

(Žema spinta su stalčiais patalynei ir įvairiems smulkiems buities daiktams).

Koks žodis gali pakeisti žodį Crack?

(Pataikymas).

O kaip žodis SKLYPAS?

(Krenta, sunku atsisėsti).

Įrašykite šiuos žodžius į užrašų knygelę.

(Vaikai užrašo žodžius).

Mokytojas iš anksto suskirsto tekstą į semantines dalis.

(Klausykite, atsakykite į klausimus, numatykite pokyčius).

Vaikinai. Dabar mes klausysime garso įrašas.

Skaitymas 1 dalis- prie žodžių „Kažkas nukrito, nukrito“

- Kaip manai, kas nukrito ant grindų?

-O kas bandys atspėti, kas bus toliau?

Skaitymas 2 dalis- į žodžius „Jie įbėgo į virtuvę ir uždarė už savęs duris“

Kas vaikinus taip išgąsdino?

Ar jie suprato, kad skrybėlės negyvos? Įrodykite žodžiais iš teksto.

Tada kas juos taip išgąsdino?

Spėkite, ar vaikinams pavyks įveikti savo baimę?

3 dalies skaitymas- į žodžius „dabar aš trenksiu jai lazda“

Kieno prognozė išsipildė?

Kuris iš berniukų buvo drąsesnis: Volodia ar Vadikas? Pagrįskite savo atsakymą.

Skaitymas 4 dalis- prie žodžių „kepurė pašoks“.

6. Fizik. tik minutę.

(Vaikai atlieka užduotis).

Eikime kartu prie kepurės,

Pažvelkime į ją!

Nejuokauk su mumis, kepurė,

Nešok, nešok!

Greitai atskleisk paslaptį -

Tu gyvas ar ne?

Spėkite, kaip baigsis darbas.

Paskutinės dalies skaitymas.

Kaip jautėsi vaikinai, sužinoję skrybėlės paslaptį?

(Baimė).

B) pirminis konsolidavimas.

Taigi kokia yra pagrindinė istorijos mintis?

(Jūs turite susidoroti su savo baime).

Teisingai...išmok susitvarkyti su savo baime, tada rasi išeitį iš keblios situacijos.

7. Žinių ir pakartojimų įtraukimas į sistemą.

Vaikinai, dabar pažiūrėsime, kiek buvote dėmesingi dirbdami su N. Nosovo kūriniu „Gyvoji kepurė“

Dabar kimbam prie darbo.

(Studentai skirstomi į grupes).

Kiekviena grupė dabar gaus užduotį.

Būkite atsargūs atlikdami darbą.

Savarankiškas darbas su savikontrole pagal pavyzdį.

VOKAI ANT STALIŲ.

Užduotis Nr. 1 (darbas grupėse)

(Pradėkite atlikti užduotis).

Išdėstykite šias nuotraukas pagal N. Nosovo istorijos „Gyvoji kepurė“ siužeto raidą

Darbą baigėme. Dabar patikrinkime, ar mūsų užduotys buvo tinkamai atliktos.

(Vaikai po vieną eina prie lentos ir pakabina paveikslėlius eilės tvarka.)

Užduotis Nr. 2 (darbas poromis)

Tęsti.

BIJOK VILKŲ – ……NEEITI Į MIŠKĄ.

IŠMATUOKITE SEPTYNIUS KARTUS –….. PIRPOTI KARTĄ.

BAIMĖ….. TURI PUIKIAS AKIS.

Kuri patarlė tinka darbui. Paaiškinkite savo atsakymą.

(Baimė turi dideles akis – baimės būsenoje žmogus yra linkęs perdėti pavojų arba mato jį ten, kur jo nėra.

Patarlė sakoma, kai iš tikrųjų pavojus nėra toks didelis. Patarlė moko kovoti su baimėmis ir valdyti mintis).

8. Savarankiškas vaikų pasakojimo skaitymas.

Skaitykime tekstą po vieną.

(Vaikai skaito paeiliui).

Dabar galime atlikti dar vieną užduotį.

Užduotis Nr. 3 (darbas poromis)

(Vaikai bendrauja ir rašo žodžius).

Pažiūrėkime, ką gavai.

(Vaikai skaito savo užrašus).

9. Pamokos apibendrinimas.

(Vaikai atsako į pateiktus klausimus).

Kaip vadinasi istorija, kurią skaitome?

Kas tai parašė?

Grįžkime prie jūsų teiginių ir pažiūrėkime, ar jūsų atsakymuose nėra sutapimų su autoriaus intencija.

10. Namų darbai.

Siūlau jums namuose:

(Vaikai pasirenka ir užsirašo namų darbus).

Pabandykite tai perpasakoti

Parašykite apžvalgą apie istoriją.

11. Pažymiai.

Įvertinkite save balų lapuose.

(Įvertinkite jų darbo rezultatus).

12. Refleksija.

Tęskite sakinį (lentoje).

(Išreikškite jų atsakymų parinktis).

 Man buvo įdomu...

 Sužinojau, kad...

 Norėjau...

Peržiūrėkite dokumento turinį
"Priedas Nr. 2"

Užduotis Nr. 3 (darbas poromis)

NUORODOS ŽODŽIAI:

BERNIUKŲ JAUSMAI

Aha! - ir užšoko ant sofos.

Aš eisiu į savo namus.

Užduotis Nr. 3 (darbas poromis)

NUORODOS ŽODŽIAI: AISTRA, BAIMĖ, DŽIAUGSMAS, BAIMĖ

BERNIUKŲ JAUSMAI

O Volodia ir Vadikas sėdėjo kambaryje. Jie nuspalvino paveikslėlius.

Staiga skrybėlė nušliaužė tiesiai jo link. Vadikas sušuks:

Aha! - ir užšoko ant sofos.

"Aš hoo-ho!" sako Volodia.

Aš eisiu į savo namus.

Aš bijau skrybėlių. Tai pirmas kartas, kai po kambarį matau skrybėlę.

Vadikas pagriebė Vaską ir apkabinkime jį:

Vaska, brangusis, kaip tu pakliuvai po kepure?

Užduotis Nr. 2 (darbas poromis)

Tęskite patarlę.

Iš baimės......

Vilkų baimė.....

Išmatuokite septynis kartus...

Užduotis Nr. 2 (darbas poromis)

Tęskite patarlę.

Iš baimės......

Vilkų baimė.....

Išmatuokite septynis kartus...

Užduotis Nr. 2 (darbas poromis)

Tęskite patarlę.

Iš baimės......

Vilkų baimė.....

Išmatuokite septynis kartus...

Khabalova Natalija Grigorievna
Mokymo įstaiga: MKOU „Perevozovskajos vidurinė mokykla“
Trumpas darbo aprašymas:

Paskelbimo data: 2017-10-23 Literatūrinio skaitymo pamokos tema „N. Nosovas. Gyva kepurė" Khabalova Natalija Grigorievna Literatūros skaitymo pamoka 3 klasėje tema: N. N. Nosovas „Gyvoji kepurė“, atitinka federalinio valstybinio išsilavinimo standarto reikalavimus. Šioje pamokoje pristatomi probleminio ir informacinio bei komunikacijos mokymo metodai, kurių pagalba mokiniai turėtų įžvelgti problemą. Pamokoje mokymo praktikoje naudojamos šiuolaikinės edukacinės technologijos, kurios yra viena pagrindinių mokinių intelektualinio, kūrybinio ir dorovinio tobulėjimo sąlygų.

Žiūrėti paskelbimo sertifikatą

Literatūrinio skaitymo pamokos tema „N. Nosovas. Gyva kepurė"

Atvira literatūrinio skaitymo pamoka 3 klasėje

Pamokos tema: N.N. Nosovas „Gyvoji kepurė“

Tikslas: supažindinkite mokinius su N. N. Nosovo kūrinio „Gyvoji kepurė“ turiniu.

Užduotys:

  • ugdyti gebėjimą kelti hipotezes, prielaidas ir argumentuoti savo poziciją
  • ugdyti gebėjimą formuoti klasterį
  • ugdyti gebėjimą numatyti kūrinio siužeto raidą
  • ugdyti gebėjimą nustatyti emocinį kūrinio koloritą, charakterizuoti veikėjų veiksmus
  • ugdyti gebėjimą nustatyti istorijos įvykių seką
  • ugdyti gebėjimą pasirinkti antraštes pateiktoms iliustroms (teksto dalims)
  • ugdyti gebėjimą pasirinkti tinkamą žodį iš siūlomų vertinti simbolių;
  • ugdyti gebėjimą susieti patarlės reikšmę su kūrinio turiniu
  • Supraskite vaikus, kad nežinomybės baimė gali virsti komiška situacija
  • ugdyti gebėjimą vertinti savo ir draugų veiklą

Pamokos tipas: naujos medžiagos mokymasis.

Asmeninis:parodyti susidomėjimą literatūros kūrinių skaitymu klasėje ir namuose; rodyti teigiamus jausmus artimųjų darbams; leidžia egzistuoti kitiems požiūriams.

Reguliavimo:kartu su mokytoju pagal temos tikslus formuluoja pamokos edukacinę užduotį; vertinti savo ir bendraamžių darbo rezultatus, planuoti savo veiklą ir kontroliuoti savo veiksmus

Kognityvinis:naudoti analizės metodus studijuodami smulkius literatūrinius tekstus pagal mokytojo klausimus, suprasti darbo esmę ir prasmę, suprasti, kas skaitoma, fiksuoti perskaitytą informaciją iliustracijų forma, mokėti iššifruoti žodžius, perteikti sutartiniais ženklais. informacija.

Komunikacinis: kurti dialogą poromis; argumentuokite savo požiūrį apmąstydami literatūros herojų veiksmus, įvertinkite herojaus veiksmus, atsižvelgdami į jo motyvą, naudodami kalbos vertinimo priemones; sukurti nuoseklų teiginį; priimti ir išlaikyti poros veiklos tikslą, ieškoti analogijų su savo elgesiu įvairiose situacijose; rasti reikiamos informacijos pokalbyje su suaugusiaisiais, mokomosiomis knygelėmis, žodynais ir internetu.

Įranga:

- medijos projektorius;

- ekranas;

- pristatymas.

Pedagoginės technologijos:

· aiškinamasis – iliustracinis mokymas;

· verbalinė produktyvi ir kūrybinė veikla;

· bendradarbiavimo pedagogika (ugdomasis dialogas, edukacinė diskusija);

· informacinės ir komunikacijos technologijos.

Laukiami rezultatai:

· padidėjęs aktyvumas pamokose;

· mokymosi rezultatų gerinimas;

· mokinių kūrybiškumo ugdymas.

Pamokos eiga:

1. Organizacinis momentas. Mokinių psichologinė nuotaika.

– Nusišypsokime vieni kitiems. Tegul pamoka mums visiems teikia bendravimo džiaugsmo, o jūsų pagalbininkai – dėmesys, išradingumas ir išradingumas.

2. Tikslo nustatymas.

Atidžiai pažiūrėkite į nuotrauką ir pabandykite suprasti, koks buvo skaidrėje pavaizduotas asmuo. Atkreipkite dėmesį į akis, šypsokitės. kas jie tokie?

Ar turite namuose Nikolajaus Nikolajevičiaus Nosovo knygų?

Yra rašytojų, kurių darbai pergyvena pačius autorius. Noriu perskaityti ir perskaityti šias knygas. Nikolajus Nikolajevičius Nosovas yra vienas iš šių autorių.

Nikolajus Nikolajevičius Nosovas gimė 1908 m. Ukrainoje, aktoriaus šeimoje. Baigęs mokyklą dirbo gamyklos darbininku. Nikolajus Nikolajevičius Nosovas rašytoju tapo tarsi atsitiktinai: gimus sūnui, jam teko pasakoti daug pasakų. Sūnus užaugo ir reikalavo vis daugiau pasakų. N. Nosovo kūrybos centre – vizionieriai, smalsuoliai, nenumaldomi išradėjai, tavo bendraamžiai, dažnai už savo įsipareigojimus nubausti. Įprasčiausios gyvenimiškos situacijos Nosovo pasakojimuose paverčiamos neįprastai smagiomis pamokančiomis istorijomis.

Linksmos istorijos priverčia žmones šypsotis ir juoktis. Bet juokas yra rimtas dalykas. Visai nejuokinga, jei vaikas juokiasi iš į bėdą patekusio draugo ar iš nukritusios senolės. Svarbu išmokti įžvelgti gyvenime išties juokingus dalykus, suprasti aplinkinių juokelius ir mokėti pasakyti sau apie kokį nors juokingą įvykį. To išmoksime klasėje, kaip pavyzdį remdamiesi Nikolajaus Nosovo pasakojimais.

Pagal jo darbus buvo sukurti animaciniai filmai.

Perskaitykite sakinį. Koks žodžių derinys sukelia susidomėjimą ar atrodo neįprastas? Ar tikite, kad yra gyvų skrybėlių?

Tačiau autorius mano, kad gali. Nikolajus Nosovas parašė daug juokingų vaikų istorijų, kurios gali nutikti kiekvienam iš jūsų. Šiandien mes susipažinsime su vienu iš jų. Taip nutiko tokiems vaikinams kaip tu, kai jie sėdėjo namuose.

Kur pradėsime dirbti?

Ką reikia padaryti dėl to?

Ko aš šiandien mokausi klasėje?

3. Turinio numatymas pagal pavadinimą.

Ar pagal pasakojimo pavadinimą galite pasakyti, apie ką ši istorija? (užsirašykite siūlomus atsakymus lentoje)

Skrybėlė yra geriausias draugas pasaulyje

Suaugusieji ir vaikai žino.

Padeda esant ryškiai saulei

O būti madingam padeda.

Jis pasislėps nuo lietaus ir sniego,

Jis linki mums sėkmės!

- Kas yra skrybėlė?

- Kokių tipų skrybėlės yra?

Žodyno darbas

Tekste bus žodžių, išsiaiškinkime jų reikšmę:

Komoda- žema spinta su stalčiais patalynei ir įvairiems smulkiems buities daiktams.

Pokeris- geležinis strypas su apvaliu galu kurui maišyti krosnyje.

įtrūkimas- pataikė.

Nusileisk žemyn – sunku sėdėti, kristi.

Probleminis klausimas:

– Ar tikite, kad yra gyvos kepurės?

- Raskime atsakymą į klausimą N. N. Nosovo istorijoje.

Kaip manai, kuri?

Tikslo nustatymas

Taigi kokia yra pamokos tema?

— Ką reikia padaryti norint atsakyti į klausimą: ar yra gyvų skrybėlių?

- Noriu, kad šiandien dirbtumėte poromis.

4.Mokytojo skaitymas + siužeto raidos prognozavimas.

(Skaito mokytojas ir gerai skaitantys vaikai, likę mokiniai seka tekstą. Skaitymo metu mokytojas sustoja, vaikai poromis galvoja, kaip įvykiai vystysis toliau.)

Skaitant 1 dalį (prieš žodžius „jie pamatė skrybėlę prie komodos“)

2 dalies skaitymas (iki žodžių „Vovka už jo“)

Ką skrybėlė veiks toliau?

-Ar vaikinams pavyks nugalėti baimę?

3 dalies skaitymas (prieš žodžius „na, eik ir pažiūrėk“)

Ar skiriasi žodžių reikšmė: išsigąsti, drebėti iš baimės. Kokią išraišką vartoja rašytojas?

-Ar vaikinai grįš į kambarį?

-Kaip jie apsigins, jei kepurė juos užpuls?

Skaitant 4 dalį (iki žodžių „kepurė pašoks“)

– Kaip baigsis darbas? Kokia gyvos kepurės paslaptis?

5 dalis (sako mokytojas)

5. Fiziniai pratimai

Eikime kartu prie kepurės,

Pažvelkime į ją!

Nejuokauk su mumis, kepurė,

Nešok, nešok!

Greitai atskleisk paslaptį -

Tu gyvas ar ne?

6. Darbo analizė, atrankinis skaitymas.

Ar jums patiko istorija? Kaip? Kaip pasikeitė berniukų nuotaikos?

— Ar berniukai žinojo, kas slepiasi po kepure? Įrodykite žodžiais iš teksto.

– O skaitytojai?

– Kokį įspūdį jums paliko istorijos veikėjai?

– Kokios buvo jų asmenybės?

Norėdami suprasti veikėjų charakterį ir autoriaus požiūrį į juos, pažiūrėkime, kaip Nosovas vaizduoja berniukų veiksmus, ką ir kaip apie juos kalba.

- Kas išgąsdino berniukus?

– Ar jie suprato, kad kepurės negyvos? Raskite tekste apie tai kalbančius žodžius.

– Ar kada nors patyrėte baimę? Kada? Ar jums yra nutikę tokių neįprastų istorijų, kuriose buvo baisu, o paskui juokinga?

Kaip tu gali nugalėti savo baimę?

— Kuri patarlė labiausiai atitinka pasakojimo turinį?

>> Literatūra 2 klasė >> Literatūra: N. Nosov. "Gyvoji kepurė"

N. N. NOSOVO „GYVOJI KEPURE“

Tikslai: supažindinti mokinius su N. N. Nosovo kūryba; mokyti gerumo vienas kitam.

Pamokos eiga

I. Organizacinis momentas.

II. Namų darbų tikrinimas.

Kūno kultūros minutė

III. Naujos medžiagos mokymasis.

1. Temos žinutė, tikslai.

2. Darbas su istorija „Gyvoji kepurė“.

1) Mokytojo ir gerai skaitančių vaikų pasakojimo skaitymas.

Žodyno darbas
- Vaikinai, kas yra komoda? Pokeris? (Vaikų atsakymai)

Komoda – baldas, susidedantis iš kelių vienas virš kito esančių stalčių (skalbiniams ir įvairiems smulkiems daiktams).

Pokeris – įtaisas kurui maišyti krosnyje – storas geležinis strypas tiesiu lenktu galu.

Pasakojime sutiksime ilgus žodžius. Kad mums būtų lengviau juos skaityti, skaitykime kartu (choralinis skaitymas)

Splash-well-briedas
taigi - čiuožkite - gerai - la
žiūrėk
šuolis-ne
ras-kra-shi-va-li
kada-nuo-stogo

2) Vaikų pareiškimai.

1. Pirmą pastraipą perskaitykite sau.

Koks buvo katės vardas?
- Kur sėdėjo Vaska?
- Ką Vaska pamatė ant kepurės?
– Ką jis veikė istorijos pradžioje?

2. Antrą pastraipą garsiai perskaitysite iš kortelių, pradėdami nuo teksto pabaigos.

Kort

Lop an olapu-ysolunhyulp ot-otch idazop kak, ilashylsu oklot ino. Upyalsh papildomas lapop aksaV kak ilediv en i iknitrak ilavisharksar ino. KidaV i yadoloV iledis etanmok in a.

Kokie buvo berniukų vardai šioje istorijoje?

3. III dalies skaitymas (p. 54-55).

Aš skaitau, o tu seki mane, stengdamasis neatsilikti nuo mano skaitymo tempo, skaitai tik akimis.

Kaip skaitydamas perteikiau berniukų savijautą? (Dreba balsas, šnabždesys, riksmas, siaubas balse).


3) Atsakymai į klausimus.

Ar skrybėlė iš Nosovo istorijos tikrai buvo gyva?
Kodėl rašytojas taip pavadino istoriją?
– Ar pasakojimo pavadinime atsispindi tema ar pagrindinė mintis?
- Kas gyveno bute: Volodia ar Vadikas?
– Kas pirmasis atskleidė „gyvos“ kepurės paslaptį?
– Vadikas trenkė į kepurę ar Volodia bulve?

4) Praktikuokite skaitymą pagal vaidmenį.

IV. Pamokos santrauka.

Kodėl skrybėlė buvo gyva?
-Ar kada nors atsidūrėte tokioje situacijoje, kaip aprašyta istorijoje?
- Ką darytumėte, jei būtumėte berniukai?
– Taigi ši istorija juokinga ar baisi?
– Kokiu tikslu Nosovas tai parašė?
– Kaip vadinasi mūsų skaitoma istorija?

Namų darbai: nupieškite jums patinkančio epizodo piešinį, pasirašykite pasakojimo žodžiais.

Literatūrinis skaitymas. 1-2 klasės: pamokų planai pagal programą „Rusijos mokykla“. Leidykla "Mokytojas", 2011. Turinys - N.V. Lobodina, S.V. Savinova ir kt.



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!