Kosminė veikla vidurinės mokyklos vaikams. Pamokos santrauka vidurinei grupei „Kas yra astronautai?

Vidurinės grupės vaikams skirto OOD „Kelionės į kosmosą“ santrauka.

Širokova Alena Alekseevna, Svobodno miesto 10 vaikų ugdymo įstaigos vaikų ugdymo įstaigos mokytoja.
Ši santrauka pravers vidurinių grupių mokytojams ruošiantis pamokai tema „Erdvė“. Prie OOD santraukos pridedamas vaizdo įrašas su problemos pareiškimu. Mėgaukitės žiūrėjimu!

Vaikų užsiėmimų rūšys:žaidimai, komunikaciniai, pažintiniai-tyrinamieji, motoriniai, konstravimas iš įvairių medžiagų.
Švietimo sričių integracija: socialinė-komunikacinė, pažinimo raida, kalbos raida, meninė ir estetinė raida.
Tikslas: Plėsti vaikų žinias apie kosmosą ir kosminius skrydžius.
Užduotys:
- vaikų meninio kūrybiškumo ugdymas, domėjimasis savarankiška kūrybine veikla (vaizdine, konstruktyvia,
modelis);
- vaikų saviraiškos poreikių tenkinimas;
- ugdyti draugiško bendravimo ir bendravimo su bendraamžiais įgūdžius;
- sužadinti vaikams emocinį malonumą iš veiklos; suaktyvinti vaikų vaizduotę;
- formuoti elementarias idėjas apie erdvę ir kosmosą;
- skatinti aktyvią kalbą.
Preliminarus darbas: mokomasi pirštų gimnastikos „Žvaigždės šviečia“, fizinė. minutės „Kosmonautai“; žiūri į iliustracijas apie erdvę; pokalbis tema „Kosmonautas“; raketos statyba iš atliekų.
Planuojami rezultatai: Vaikai domisi kūrybine veikla, yra draugiški vieni kitiems ir mokytojui; turėti pagrindinius kosmoso ir kosmoso supratimą; aktyviai reikšti savo mintis per kalbą. 1. Įvadas į žaidimo situaciją
Mokytojas: Vaikinai, šiandien pas mus atėjo svečiai. Reikia jiems pasisveikinti.
Sveikinu visur -
Namuose ir gatvėje,
Net labas, sakau
Kitoje gatvėje.
Sveiki, dangus mėlynas,
Sveika, auksine saule,
Sveiki, lengvas vėjelis,
Labas, mažasis ąžuoliukas,
Labas rytas
laba diena

Aš netingiu pasisveikinti.
Mokytojas: Vaikai, šįryt gavau neįprastą el. laišką. Pažiūrėkime kartu.

Ko Dunno mūsų klausia? Ar mes jam padėsime?

2. Naujų žinių atradimas. Pokalbis apie kosmosą
Mokytojas: Vaikinai, žiūrėk, tai erdvės modelis. Ir man atrodo, kad jame kažko trūksta? Ką tu žinai?
Vaikai: žvaigždės.
Mokytojas: Taip, vaikai. Kosmosas – tai žvaigždžių pasaulis, jis labai įvairus. Žvaigždės atrodo mažos, nes yra toli. Tiesą sakant, žvaigždės yra didžiuliai karšti dujų rutuliai, panašūs į Saulę. Paimkite po žvaigždutę ir įdėkite jas į mūsų erdvės išdėstymą. Ko dar trūksta?
Vaikai: Saulės.
Mokytojas: Rask saulę. Pažiūrėkite, kokia iš tikrųjų yra saulė. O žvaigždės palyginus atrodo labai mažos. Vaikinai, šalia saulės yra ir neįprastų kamuoliukų. Tai yra planetos. Pakartok... Devynios planetos sukasi aplink saulę, įsiklausykite į jų pavadinimus: Merkurijus, Venera, Žemė, Marsas, Jupiteris, Saturnas, Uranas, Neptūnas, Plutonas. Pažiūrėkite į kiekvieną planetą, jos visos skirtingos, labai gražios ir neįprastos. Dabar nežinau, kas yra planetos.

Mokytojas: Kokioje planetoje mes gyvename?
Vaikai: Žemė
Mokytojas: Teisingai, vaikinai. Kodėl mūsų planeta Žemė vadinama mėlynąja planeta? Nes didžioji mūsų planetos dalis yra padengta vandeniu – jūros ir vandenynai, upės ir ežerai.


3. Didaktinis žaidimas „Raketa“. Fizinė mankšta „Kosmonautai“.

Mokytojas: Vaikinai, Dunno, kuris nieko nežino apie kosmosą, labai mėgsta mįsles. Bet jis negali įminti vienos mįslės. Klausyk.
Šis paukštis neturi sparnų
Tačiau negalima atsistebėti.
Kai tik paukštis išskleidžia uodegą,
Ir pakils į žvaigždes (raketa).
Mokytojas: Vaikinai, jūs tokie kosmoso ekspertai. Siūlau jums sukurti Dunno raketą iš geometrinių formų, kad skristumėte į kosmosą. Žiūrėk, mes turime raketos šabloną. Pabandykime išdėstyti tas pačias raketas. Gerai padaryta! Atsipalaiduokime su tavimi.
Mokytojas: Vienas-du, yra raketa. (vaikas pakelia rankas aukštyn)
Trys ar keturi, greitai pakilkite. (išskleidžia rankas į šonus)
Pasiekti saulę (apskritimas rankomis)
Astronautams reikia metų. (suima rankas prie skruostų, papurto galvą)
Bet jie nebijo kelyje (rankos į šonus, pakreipdamos kūną į dešinę ir į kairę)
Kiekvienas iš jų yra sportininkas (lenkia alkūnes)
Skrenda virš žemės (išskleidžia rankas į šonus)
Jie jai pasisveikins. (pakelia rankas aukštyn ir mojuoja)

4. Žaidimas „Susirinkimas nežinia už skrydį“
Mokytojas: Jie padarė Dunno raketą, bet pamiršo supakuoti jo bagažą. Erdvėlaivyje nėra nieko nereikalingo ar atsitiktinio. Todėl pasiimsime tik tuos daiktus, kurių reikia kosminių kelionių metu. Parodysiu įvairius daiktus, o jei šis daiktas pravers kelionėje, reiktų suploti rankomis, o jei šis daiktas nereikalingas – slėpti rankas už nugaros (skafandras, rogės, kaušas, pirmosios pagalbos vaistinėlė, žibintuvėlis, lėlė).

5. Praktinė pamokos dalis. Vietos sudarymas stiklainyje
Mokytojas: Vaikinai, dabar Dunno daug žino apie kosmosą. Ir jis yra pasirengęs tapti tikru astronautu. Jūs ir aš dar neturime galimybės skristi į kosmosą, esame maži. Siūlau susikurti savo erdvę. Vieta stiklainyje.
Mokytojas: Kad pirštai pailsėtų, atlikime pirštų pratimus.
Tamsiame danguje spindi žvaigždės,
Astronautas skrenda raketa.
Diena lekia, o naktis lekia
Ir jis žiūri į žemę.
(Kaitomis sujungiant nykštį su mažuoju pirštu, žiediniu, viduriniu ir rodomuoju pirštais ant kirčiuotų skiemenų.)
Vaikai, atidžiai pažiūrėkite į stalą. Prieš visus stovi tuščias stiklainis. Kaip padaryti, kad stiklainyje atsirastų vietos? kalbėsiu ir parodysiu. Ir tu tai daryk su manimi. Sutiko?
Mokytojas: Norėdami sukurti erdvę stiklainyje, mums reikia: žvaigždžių, vatos, pagaliuko ir dviejų spalvų vandens. Paimkite vatą ir padalinkite į dvi lygias dalis. Vieną dalį įdedame į savo stiklainį, naudodami pagaliuką. Dabar paimkime keletą žvaigždžių ir sudėkite jas į stiklainį ant vatos. Gerai padaryta. Užpildykite vatą ir žvaigždutes purpuriniu vandeniu iš mėgintuvėlio. Dabar pakartokime tą patį. Paimkime likusį vatos gabalėlį ir pagaliuku atsargiai įmeskime į stiklainį, išdėliokime kelias žvaigždutes ir užpilkime mėlynu vandeniu iš antrojo mėgintuvėlio. Tvirtai uždarykime savo erdvę dangčiu.


Virš Žemės vėlų vakarą,
Tiesiog ištiesk ranką
Jūs patrauksite žvaigždes:
Jie atrodo šalia.
Pedagogas: Žiūrėk, kaip puikiai pasirodė? Tu tikrai protingas.
6. OOD rezultatas
Mokytojas: Vaikinai, žiūrėk, gavome dar vieną el. Pažiūrėsim?

Nežinau, kad ačiū mums. Vaikai, ką naujo sužinojome šiandien? Kaip vadinasi mūsų planeta? Kaip vadinasi skafandras? Kiek iš jūsų nori būti astronautais? Puiku, vaikinai, per pamoką buvote labai dėmesingi. Jūs būsite geri astronautai.

Pamokos užrašai „Saulės sistema“. Vidurinis ikimokyklinis amžius

Basova Elena Evgenievna
Darbo aprašymas: Santrauka bus naudinga mokytojams ir tėvams, mokontiems vaikus N.A. metodu. Zaiceva. Rekomenduojama perskaityti įvadinį straipsnį apie Zaicevo kubelių metodą
Tikslai:
Edukacinis: skaitymo ir matematikos mokymas per žinias apie mus supantį pasaulį;
Edukacinė: supažindinimas su saulės sistema.
Užduotys:
Švietimas:
- pristatyti „žvaigždės“ sąvoką;
- supažindinti su Saulės sistemos planetomis;
- pristatyti ir įtvirtinti „orbitos“ sąvoką;
- supažindinti su planetų palydovais, jų skaičiumi.
Švietimas:
- ugdyti pažintinę veiklą;
- išmokyti taisyklingos žodžio „saulė“ rašybos;
- praturtinti žodyną;
- ugdyti kalbą, mąstymą, gebėjimą rasti priežasties-pasekmės ryšius;
- tobulinti skaičiavimo įgūdžius.
Švietimas:
- skatinti savarankiškumo ir aktyvumo ugdymą;
- ugdyti savitarpio pagalbos įgūdžius.
Amžiaus grupė
Pamoka skirta 4-5 metų vaikams.
Vaikų organizavimo būdai:
Stovėti, sėdėti/stovėti ratu ant kilimo, judėti biure, sėdėti prie stalo.
Vadovai ir medžiagos
Skaitymo ir raštingumo mokymo vadovas „Zaicevo kubai“ - lentelės ir kubai, matematikos vadovas „Penki kube“, skaičių juosta iš N. Zaicevo vadovo „Tūkstantis +“, rodyklės, Saulės sistemos žemėlapis, lankas, planetų nuotraukos, monitorius skaidrėms rodyti.
Žodynas:
Aktyvus: kosmosas, žvaigždė, planeta, orbita, palydovas.
Pasyvus: galaktika, atmosfera, nykštukinė planeta

Pamokos eiga:

Sveikinimai:
Suskambėjo varpas (aš skambinu varpu)
Jis liepė mums mokytis (rodo į save).
Mes klausysimės (rodysime ausis),
Pakartokite (linguoja liežuviu)
Ir taip pat atsiminkite (su protinga galva!).
Pastaba: kiekvienoje sesijoje prasideda pasisveikinimas. Tai signalas susiburti, būti dėmesingiems, pasiruošusiems suvokti naują informaciją ir dalintis esama informacija.
– Šiandien jūs, vaikinai, susipažinsime su mažyte kosmoso dalimi – Saulės sistema. Kodėl Saulės sistemą pavadinau „mažyte“? Kadangi erdvė yra didžiulė ir susideda iš daugybės galaktikų. Galaktika, kurioje yra Saulės sistema, vadinama Paukščių Taku.

– Dabar pažiūrėkime į Saulės sistemos žemėlapį.


– Kaip manai, kodėl taip vadinasi?
Vaikų atsakymai.
- Taip, tai tiesa, nes centre yra Saulė - žvaigždė, kuri davė jai pavadinimą. Surinkime žodį „Saulė“ iš Zaicevo kubelių.
Vaikai sudaro SO-N-CE, kai jie jį girdi, praleisdami neištariamą priebalsį „L“.


– Kaip mes švelniai vadiname Saulę?
Vaikai iš karto randa tinkamą variantą: „Saulėtas“.
- Tai, ką gauni, yra ne Sunny, o Sonishko, nes... parašyta SONCE.
Dabar vaikai patys supranta, kad yra klaida, susiranda „L“ kubą ir klaidą pašalina.


-Kodėl Saulė tokia svarbi gyvybei mūsų planetoje? Išklausau atsakymus ir priduriu: Saulės dėka šilta, auga augalai, kurie aprūpina deguonimi kvėpavimui ir yra maistas žmonėms ir gyvūnams; vanduo išgaruoja ir dėl to lyja, kurios papildo geriamojo vandens atsargas. Senais laikais Saulė netgi buvo gerbiama kaip dievybė.
- Be Saulės, „Saulės sistema“ apima planetas. Klausykite A. Ušačiovo eilėraščio „Mėnulio astrologas“ (tuo pačiu rodau planetas Saulės sistemos žemėlapyje):

Mėnulyje gyveno astrologas,
Jis nuolat skaičiavo planetas:
Merkurijus - vieną kartą,
Venera - du, pone,
Trys - Žemė,
Keturi – Marsas
Penki – Jupiteris,
Šeši – Saturnas,
Septyni – Uranas,
Aštuntas – Neptūnas.
Devyni yra toliausiai nutolęs Plutonas,
Tie, kurie nemato, išeis!
- Mano draugai, ar matote Plutoną žemėlapyje? Nr. Anksčiau Plutonas buvo laikomas viena iš SS planetų, tačiau mokslininkai manė, kad ji per maža ir nutolusi. Dabar Plutonas priskiriamas nykštukinei planetai.
– Kiek planetų suskaičiavote, neįskaitant Plutono? Vaikai skaičiuoja ir atsako: 8. Paimkite rodykles ir parodykite šį skaičių skaičių juostoje. Nustatykite, ar šis skaičius yra lyginis ar nelyginis? Vaikai lengvai susidoros su šia užduotimi, nes... ne/lygumas instrukcijoje nurodomas spalva: JUODA – LYGINĖ, NE juoda – oranžinė – ODD). „8“ yra juodas, o tai reiškia, kad jis lygus.


– Ar norite aplankyti šias planetas? Vaikai: „Žinoma! Tada pavirsime astronautais ir pirmyn!
Pratimas „Kosmonautai“ sujungia fizinius pratimus ir žinias apie sandėlius ant kubelių, perskaitant gautus žodžius - planetų pavadinimus.
- Astronautai, stovėkite ratu ir atlikite užduotis:
1. Astronautai gali šokinėti (šokinėti vietoje),
2. Taip pat spardykite kojas (dešinės ir kairės kojos pakaitomis judesiai į priekį, dar vienas variantas yra kojų perkėlimas į šoną),
3. Jie gali greitai suktis (suktis),
4. Ir tada sustokite, jie gali atsistoti labai tiesiai (pagal tekstą),
5. Greitai pavadinkite man kubą.
Po vieną rodau kubus, iš kurių bus gautas vienos iš SS planetų pavadinimas, pavyzdžiui, SA-TU-R-N. Tas, kuris teisingai pavadino SA kubą, paima jį į lentyną, antras vaikas prideda TU, trečias - R, ketvirtas - N. Perskaitome planetos, į kurią atvykome, pavadinimą, pažymime jos ypatybes (žiedai, didelis dydis , atstumas nuo Saulės). Tą patį darome su visų likusių planetų pavadinimais. Užtikrinu, kad visi vaikai dalyvautų planetų kūrimo ir skaitymo procese.


- Gerai padaryta! Kuri planeta tau patiko labiausiai? Vaikai pasirenka ir išreiškia savo pasirinkimą. Dabar jūs nebe astronautai, jūs esate planeta, kurią pasirinkote.
Dešine ranka visas „planetas“ sugriebia lankas. Atkreipiu dėmesį į tai, kad visos planetos juda tam tikru būdu: ne chaotiškai, nes toks judėjimas gali sukelti susidūrimą, o tarsi ratu. Mes pradedame judesį laikydami lanką:
Tai tarsi karuselė
Visos planetos išskrido.
Karuselė vadinasi ORBIT!


Žaidžiame kelis kartus, stiprindami orbitos sampratą ir keisdami planetų pavadinimus vaikams, kad geriau jas įsimintų.
- Tikiuosi, kad „planetos“ nesvaigsta? "Ne!!!" – juokiasi vaikai, nes jiems patinka judėti.
– Dauguma SS planetų turi palydovus. Dabar išsiaiškinsime, kurioje planetoje jų yra daugiausia. Prašau sėsti į ratą.
Norėdami greitai gauti platų ir lygų ratą, vaikai susikiša rankomis – pasirodo norimo dydžio – ir atsisėda ant kilimo.
– Rankose turiu planetų nuotrauką. Priminkite, prašau, kuri planeta yra arčiausiai Saulės? Merkurijus! Puiku! O kitas? Venera! Kitas? Žemė!
Visas 8 SS planetas išdėstome atstumo nuo Saulės tvarka.
- Kiekvienam žmogui duosiu po kauliukų rinkinį iš vadovo „Penki kube“ – 2 lyginius ir 2 nelyginius. Pradėkime nuo Merkurijaus: jis visai neturi palydovų. Kurį skaičių pasirinkti? Vaikai susiranda tinkamą kubą ir parodo: lyginiame (juodame) kube nulis. Venera taip pat neturi palydovų. Kurį kubą man parodysi? Vaikų atsakymai. Teisingai, vėl nulis. Žemė?.. Vienas palydovas, Mėnulis – pasakoja man vaikai.


Visose planetose dedame kubus su palydovų skaičiumi.
Organizacinis taškas: teisingą atsakymą ant skaičių kubelių rodo VISI vaikai, kuris pirmasis teisingai parodė reikiamą skaičių, uždeda jį ant planetos pavadinimo. Taigi greitai mąstantys vaikai atiduoda savo kaladėles ir suteikia galimybę dalyvauti tiems vaikams, kuriems reikia daugiau laiko apmąstymams. Visada laukiu užuominų, bet išmokau tai daryti taisyklingai: 8 yra lyginis skaičius, jo reikia ieškoti ant juodo kubo, 3 yra nelyginis skaičius, mes jo ieškome ant oranžinio.
- Kurioje planetoje yra mažiausiai palydovų? Vaikai atsako: „Žemė turi 1 – mažiausias skaičius“. Vaikų atsakymai: „Jupiteris turi 28 palydovus“.
– Per šiandienos pamoką daug nuveikėte, labai džiaugiuosi. Prisiminkime, nuo ko pradėjome pažintį su Saulės sistema? Vaikų atsakymai. Ką naujo išmokote? Vaikai atsako. Kas jus ypač nustebino ir pradžiugino? Vaikai švenčia šviesiausias pamokos akimirkas.
– Dėkoju už jūsų aktyvumą ir įdomią kelionę po Saulės sistemą. Jūs susidorojote su net sunkiausiomis užduotimis, puikiai atlikta! Viso gero!

Programos turinys:

1. Supažindinkite vaikus su erdvėlaivio, konstravimo rinkinio, astronauto, planetos samprata.

2. Suteikite idėją apie erdvę – erdvę tarp planetų.

3. Pristatykite pirmąjį kosmonautą – Yu.A.Gagariną ir kitus kosmonautus: V. Tereškova, E. Leonovas.

4. Formuoti ikimokyklinukuose pagarbų požiūrį į suaugusiųjų darbą.

5. Lavinti konstruktyvią kūrybinę veiklą, smulkiąją motoriką, įtvirtinti gebėjimą savarankiškai atlikti aplikaciją, sutvarkyti darbo vietą.

Preliminarus darbas:

  • Žiūrint į iliustracijas apie kosmosą.
  • Žodyno turtinimas: iliuminatorius, erdvė.
  • Žodyno aktyvinimas: raketa, astronautas.

Medžiaga: pristatymas, tuščios raketos (vaikai patys jas iškirpo iš anksto), geltoni apskritimai, klijų lazdelė, skudurai, audeklas.

Pamokos eiga.

Vaikai, ar jums patinka keliauti?

- Vaikinai, šiandien mes leisimės į kosminę kelionę. Pasakyk man, kuo aš galiu skristi? (lėktuvas, raketa, erdvėlaivis)

– Kaip vadinate žmogų, skrendantį į kosmosą?

Kosmonautai yra žmonės, lakūnai, kurie yra specialiai apmokyti, kad galėtų patekti į kosmosą.

Ar žinote, kaip žmogus atsidūrė kosmose? Nori žiūrėti?

Atsisėskite patogiai, dabar pažiūrėsime įdomų filmą.

(vaikai sėdi ant kėdžių, o mokytojas pradeda demonstruoti pristatymą)

2 skaidrė– žmonės visada svajojo pakilti nuo žemės. Jie sugalvojo daugybę įrenginių (mediniai sparnai, balionai, sklandytuvai).

3 skaidrė- tada dizaineriai sugalvojo raketą, kuri skristų į kosmosą nuo žemės.

4 skaidrė„Tačiau prieš žmogui išskristant į kosmosą, gyvūnai ten buvo išsiųsti. Pažiūrėk čia. Tai buvo šunys – Belka ir Strelka, žiurkė Hektoras ir katės su beždžione ir net vėžliu. Tada mokslininkai suprato, kad įmanoma gyventi kosmose ir pradėjo ruošti žmones skrydžiui.

5 skaidrė– Ir atsirado toks žmogus. Tai buvo Yu.A. Gagarinas. Žiūrėk, toks jis yra. (Mokytoja demonstruoja Yu.A. Gagarino portretą). Po jo į kosmosą skrido ir pirmoji moteris kosmose V. Tereškova, pirmasis į kosmosą išėjęs kosmonautas E. Leonovas ir daugelis kitų kosmonautų.

— Pagalvokite ir atsakykite, koks turi būti astronautas? (stiprus, stiprus, atsparus). Kad skristų į kosmosą, astronautas turi daug pasiruošti: mokėti valdyti laivą, dirbti su įvairia įranga.

Štai kaip Jurijus Gagarinas ruošėsi skrydžiui į kosmosą.

6 skaidrė. Užsiėmė įvairiomis sporto šakomis, mokėsi skraidyti parašiutu.

Vaikai, mes taip pat norime būti astronautais su jumis, todėl turime praktikuotis. (vyksta fizinė treniruotė)

Fizminutka

O dabar tu ir aš, vaikai, skrendame raketa.

Pakilkite ant kojų pirštų, tada nuleiskite rankas.

Vienas, du, trys, keturi – raketa skrenda aukštyn.

Labai stengsimės (vaikai trūkčioja sulenkę rankas prieš krūtinę)

Sportuokite kartu:

Bėk greitai kaip vėjas (Bėga ant kojų pirštų galų)

Plaukimas yra geriausias dalykas pasaulyje. (Padarykite rankų glostymą)

Pritūpkite ir vėl atsistokite (Pritūpimas)

Ir pakelti hantelius. (Ištieskite sulenktas rankas aukštyn)

Būkime stiprūs ir rytoj

Mes visi būsime priimti astronautais! (Rankos ant diržo)

Prašau atsisėsti!

Dabar žiūrėsime filmą apie tai, kaip Jurijus Gagarinas skrido į kosmosą.

(rodomas filmas)

7 skaidrėŽinote, vaikinai, erdvėlaivyje labai šalta, todėl astronautai apsivilko specialius drabužius – skafandrą. Pažiūrėkite į skafandrą.

8 skaidrė– Kokias planetas astronautai matė iš kosmoso? Pažiūrėk čia. Tai mūsų Žemė, geltonas Mėnulis, raudonasis Marsas. Visa tai matosi pro iliuminatoriaus langą – tai langas ant raketos. O erdvė tarp planetų vadinama erdve.

Dabar duokime akims galimybę pailsėti.

(Mokytojas daro gimnastiką akims).

O dabar kviečiu įsivaizduoti save kaip dizainerius ir pasigaminti savo raketą. Raketą jau išpjovėme iš anksto, belieka suklijuoti ant jos iliuminatorius ir galima lėkti į kelią.

(Mokytojas pakviečia vaikus prie stalų.) Bet pirmiausia gimnastika mūsų pirštams (vaikai atlieka pratimus kartu su mokytoja - Namai)

Pažiūrėkite čia, vaikai, kaip mes dirbsime. (mokytojas parodo vaikams procedūrą ant magnetinės lentos su iš anksto paruoštu pavyzdžiu, tada vaikai savarankiškai išpjauna langus ir klijuoja juos ant raketos. Baigus darbą, mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į tai, kad jiems reikia sutvarkyti savo darbo vietą).

Mūsų kelionė baigiasi, mūsų raketos paruoštos, galime skristi.

Bet pirmiausia pasakykite, ką mes šiandien veikėme? Ką naujo išmokote? su kuo susitikai? kas tau patiko? Kaip manai, Matvey, ar tu padarei savo darbą? (Mokytojas klauso vaikų atsakymų, stengdamasis paklausti kuo daugiau vaikų.)

Jūs visi šiandien buvote puikūs! Man labai patiko su jumis bendrauti! Ačiū visiems už jūsų darbą.

Pats laikas mums ruoštis keliauti. Bet pirmiausia atsisveikinkime su svečiais, atsisveikinkime su visais, iki pasimatymo! (Vaikai atsisveikina, susirenka prie mokytojo ir kartu sako: „Į pradžią! Einam!“).

Mokytojas išeina iš grupės su vaikais.

Pristatymas "Kosmosas"

Parengta specialiai vidurinės grupės vaikams kaip pamokos „Kas yra astronautai“ medžiaga. Pristatymas įdomus tuo, kad jame yra iliustracinė ir foto medžiaga, supažindinanti vaikus su kosmoso tyrinėjimo istorija, taip pat su pirmuoju kosmonautu Yu ir kitais kosmonautais. Pristatymas gali būti rodomas vaikams kaip lydimoji medžiaga klasėje, taip pat gali būti naudojama nemokamuose užsiėmimuose arba bet kurioje edukacinėje pamokoje, skirtoje kosmoso tyrinėjimui, ar supažindinti ikimokyklinukus su profesijomis. Visa medžiaga labai glausta ir įdomi vaikams.

Natalija Ligostaeva
Atvira pamoka vidurinėje grupėje „Kelionė į kosmosą“

Tikslas: apibendrinkite pagrindines vaikų idėjas apie kosminė erdvė, kosminiai kūnai(planetos, žvaigždės, astronautai.)

Užduotys:

Susisteminkite idėjas apie Žemės planetą (esanti erdvė; Žemė didelė, apvali; žalia ir ruda rodo žemė: žemė, miškai, kalnai; mėlyna, mėlyna: vandens paviršius; Žemėje yra oro; Žemėje yra gyvybė; žemė graži; m (gyvename Žemės planetoje)

Apibendrinkite pagrindines idėjas apie įvairius objektus, susijusius su erdvė(daug skirtingų planetų, žvaigždžių, saulės, mėnulio)

Sukonkretinkite idėjas apie žmonių darbą erdvė(V erdvė skristi ir dirbti ten astronautai, raketos naudojamos judėti, į erdvė reikalingi specialūs kostiumai)

Skatinti gebėjimo savarankiškai apsispręsti dėl vaizdinės veiklos dalyko, medžiagos ir vaizdavimo būdo pasirinkimo formavimąsi.

Įranga ir medžiagos: bendras dizainas grupės pagal temą « Kelionė į kosmosą» : žvaigždėtas dangus, planetos, išdėstymai kosminės raketos, muzikinis akompanimentas, daugialypės terpės akompanimentas, "medžiaga raketai statyti", piešimo lapai, įvairios vaizdinės medžiagos (pieštukai, dažai, vaško kreidelės, trafaretai šia tema « Erdvė» , spalvinimo puslapiai šia tema « Erdvė» .

Pamokos eiga:

Vaikai žaidžia savarankiškai. IN grupės šviesos užgęsta, įsijungia "žvaigždė" foninis apšvietimas ir « kosminė melodija» (1 skaidrė „Žvaigždėtas dangus“).

Auklėtojas (nustebęs, labai emocingas): Vaikinai, kur mes? (vaikų atsakymų parinktys) Kaip atspėjote, kad mes esame erdvė? (vaikų atsakymų parinktys). Auklėtojas: IN erdvėžmonės negali tiesiog judėti, jiems reikia specialaus transporto. Ką žmonės turi keliauti kosmose? (2 skaidrė „Raketos, automobilio, lėktuvo, laivo nuotraukos“). Kur yra mūsų raketa? (pasiūlymai vaikai: galite patys pasidaryti raketą, pavyzdžiui, iš kėdžių, kilimėlių, arba tiesiog įsivaizduokite... kartu pasirenkamas daugumai vaikų priimtinas variantas). Kaip mums patogu, nuostabu, kad visi kartu skrendame gražioje raketoje! Pažiūrėkite pro langus (mokytoja atkreipia vaikų dėmesį į interaktyvų žaidimą, ką jūs ten matote? (vaikų atsakymai) Taip, tai nuostabu ir labai įdomu erdvė. IN erdvė yra žvaigždžių ir planetų (3 skaidrė „Saulės sistemos planetos“). Ar žinote planetų pavadinimus? Pavadinkite juos.

Kiekvienas iš mūsų gali pavadinti visas planetas eilės tvarka -

Vienas yra Merkurijus, du yra Venera,

Trys – Žemė, ketvirta – Marsas.

Penki yra Jupiteris, šeši yra Saturnas,

Septyni yra Uranas, aštuoni - Neptūnas.

O devintoji planeta vadinasi Plutonas. Gerai padaryta!

Ką dar galite pamatyti? Kosminės raketos(4 skaidrė, žvaigždėtas dangus (5 skaidrė) ir net skraidančios lėkštės (6 skaidrė). Jūs ir aš gyvename nuostabioje planetoje. Kaip tai vadinasi (vaikai: Žemės planeta). (7 skaidrė „Žemė“). Pažiūrėk, kokia ji graži ir didelė, įvairiaspalvis: žalia, mėlyna, ruda. Kodėl mūsų planeta yra tokios spalvos? Ką reiškia mėlyna, mėlyna spalva mūsų Žemėje? (jūros, upės, vandenynai, ežerai) O kaip žalia ir ruda? (žemė, miškai, kalnai)

Auklėtojas: Tik mūsų planetoje yra oro, kuriuo gali kvėpuoti žmonės, gyvūnai ir augalai. Mūsų planetoje yra gyvybė!

Auklėtojas: (8 skaidrė) Vaikinai, kas tai? Kaip atspėjote, kas tai yra? astronautas? Teisingai, jis dėvi skafandrą. Kam skirtas skafandras? (jis saugo astronautas, leidžia kvėpuoti) Kokie jie turėtų būti? astronautai? (atsakymai vaikai: stiprus, gudrus, drąsus).

Auklėtojas: Astronautams Skrydžio metu tenka atlikti labai sunkias ir svarbias užduotis. Ar nori būti panašus į astronautai? Pasiruošę užduotims? (vaikų atsakymai) Atidžiai klausykite apie mįsles erdvė, jei teisingai ir vieningai įvardinsime atsakymą, tai lange pamatysime atsakymo paveikslėlį. (9 10 11 skaidrės „Atsakymo nuotraukos“):

Suaugusieji ir vaikai žino

Kad ne saulė šviečia naktį.

Apkūnus ir blyškus,

Visada vienas tarp žvaigždžių. (Mėnulis)

Tu sušildysi visą pasaulį

Ir tu nežinai nuovargio

Šypsosi prie lango

Ir visi tau skambina. (Saulė)

Dega anglys

Negalima to gauti su samteliu

Galite juos pamatyti naktį

Ir jūs to negalite pamatyti dienos metu. (Žvaigždės) .

Auklėtojas: Gerbiamasis astronautai, tu atspėjai teisingai! Deja, mūsų raketai baigiasi degalai, laikas mums grįžti į mūsų mylimą planetą. Tvirtai prisisekite saugos diržus (vaikai imituoja prisisegimą, skrendame iki žemės. Apskriskime ratu aplink visą Žemę ir nusileiskime. (12 skaidrė „Žemė“)(skamba dainos ištrauka „Pro iliuminatorių matosi žemė...“). Štai mes Žemėje! ar patiko?

Po to keliones, vaikinai,

Pasiruoškite mankštintis.

Kad taptum stiprus ir judrus

(rankos sulenktos prie pečių, parodydamos, kokios jos stiprios)

Pradėkime treniruotis:

(atlikti judesius pagal tekstą)

Rankas aukštyn, rankas žemyn,

Dešinė – pasilenk į kairę,

Pasukite galvą

Ir išskleiskite pečių ašmenis.

Žingsnis į dešinę ir į kairę,

O dabar pašok taip.

Vaikinai, ką labiausiai prisimenate? (vaikų atsakymai). Bet mūsų mamos ir tėvai niekada nematė erdvė. Kuris iš jūsų nori pavaizduoti mūsų kelionėįtikti savo tėvams?

(Vaikai, jei pageidaujama, pereina prie individualaus piešimo, pasirenkant medžiagą, su kuria jie bus vaizduojami erdvė: dažai, pieštukai, vaško kreidelės.

Kviečiu vaikus patiems nuspręsti, ką pieš, padedu sutvarkyti darbo vietą, primenu apie laikyseną, prireikus suteikiu pagalbą, patariu, siūlau kreiptis patarimo į draugus... yra vaikai, kurie nenori piešti, siūlau piešti naudojant trafaretus arba nupiešti gatavą paveikslėlį kosmoso tema. Baigę piešinį įrengėme parodą tėveliams "Mūsų kosminė kasdienybė» .)

Supažindinimo su išoriniu pasauliu pamokos santrauka

vidurinėje grupėje, tema:

„Kosmonautikos diena vaikų darželyje“

Supažindinkite vaikus su Kosmonautikos dienos šventės istorija.

Pateikite pradinę informaciją apie planetas, Saulę, Mėnulį.

Žodynas: kosmosas, planetos, erdvėlaivis, Jurijus Gagarinas.

Sustiprinkite savo žinias apie geometrines figūras.

Tobulinkite vizualinius įgūdžius.

Ugdykite erdvinę vaizduotę, smulkiąją ir stambiąją motoriką.

Ugdykite smalsumą.

Įranga:

Nuotraukos, kuriose vaizduojamas Yu Gagarino portretas, šunys Belka ir Strelka, žvaigždynai, Mėnulis.

Balionas.

Geometrinių formų rinkinys, iš šių formų sudarytos raketos pavyzdys.

Popieriaus lakštai su pieštais ateiviais ir raketomis iš geometrinių figūrų, pieštukai.

Žvaigždynų brėžiniai.

Kartonas su iškirptu apskritimu, geltoni ir oranžiniai dažai, kempinės, piešimo įranga.

Pamokos eiga:

Nuo seniausių laikų žmonės žiūrėjo į dangų ir galvojo, kaip pakilti virš debesų ir sužinoti, kas ten yra. Prireikė daug laiko, kol žmonės išmoko kurti gydomuosius prietaisus. Ir pirmieji į juos įskrido ne žmonės, o gyvūnai: žiurkės, o paskui šunys. Pažvelkite į šį paveikslėlį. (Rodyti). Ant jo galite pamatyti pirmuosius šunis. Kuris skrido į kosmosą ir grįžo. Jų vardai yra Belka ir Strelka. Ir tik sėkmingai į kosmosą išskridus kitiems šunims, ten iškeliavo pirmasis žmogus.

Prieš daugelį metų būtent šią dieną į kosmosą išskrido kosmonautas Jurijus Gagarinas. (Jurijaus Gagarino portreto demonstravimas).

Kosminėje raketoje

Su pavadinimu "Rytai"

Jis yra pirmasis planetoje

Man pavyko pakilti į žvaigždes.

Nuo tada kasmet šią dieną švenčiame Kosmonautikos dieną – astronautų ir visų, kurie padeda jiems sėkmingai skristi į kosmosą, šventę.

Šiandien tu ir aš žaisime kaip astronautai: skrisime erdvėlaiviu, padėsime ateiviams ir stebėsime žvaigždynus.

į kosmosą raketa. Remdamasis rutulio pavyzdžiu, parodysiu, kaip skrenda raketa.

Mokytojas pripučia balioną ir pirštais uždaro skylę. Ir tada jis atspaudžia pirštus ir kamuolys smarkiai šauna aukštyn.

Mūsų balionas skrido kaip raketa – judėjo į priekį tol, kol jame buvo oro. Tačiau raketoje yra ne oras, o kuras.

Dabar sukurkime savo raketas iš geometrinių figūrų.

Didaktinis žaidimas „Pastatyk raketą“

Vaikams siūlomas pavyzdys ir geometrinių figūrų rinkinys. Iš kurio reikia statyti raketą.

Dinaminė pauzė „Kosmonautai nusileidžia planetose“

Ant grindų išdėlioti įvairaus dydžio ir dydžio lankeliai. Vaikai suskirstomi į dvi komandas „Rytai“ ir „Žaibas“ ir atlieka komandas:

Erdvėlaivio „Vostok“ įgulos nariai išsirikiuoja vienas už kito.

Erdvėlaivio „Molniya“ įgulos nariai stovi ratu.

Erdvėlaivio „Vostok“ įgula nusileido didžiojoje geltonojoje planetoje.

Erdvėlaivio „Molniya“ įgula nusileido ant dviejų mažų mėlynų planetų.

Astronautai ir mokslininkai išsiaiškino, kad planetose, kurios sukasi aplink mūsų Saulę, gyvybės nėra: vienose per šalta, kitose per karšta. Šiose planetose niekas negyvena.

Tik mūsų planeta Žemė

Visokeriopai tinkamas gyventi.

Juk Žemė yra sodo planeta

Šioje šaltoje erdvėje.

Tik čia miškai triukšmingi,

Migruojančių paukščių šaukimas.

Rūpinkitės savo planeta -

Juk kito tokio nėra!

Bet gal kur nors toli, toli, šalia kitos žvaigždės. Tolimose planetose yra gyvų būtybių. Mes vadiname tuos, kurie gyvena kitose planetose, „nežemiškais“. Dabar ateiviams reikia mūsų pagalbos: turime padėti jiems surasti savo erdvėlaivius.

Didaktinis žaidimas „Padėkite ateivius erdvėlaiviuose“

Pažiūrėkite į lapą ir atsakykite man, vaikai:

Kas kuria raketa skraido?

Ant popieriaus lapo iš geometrinių figūrų piešiami ateiviai ir tų pačių formų formos raketos. Turite linija sujungti raketos ir ateivio atvaizdus, ​​sudarytus iš identiškų geometrinių formų.

Virš Žemės vėlų vakarą,

Tiesiog ištiesk ranką

Jūs patrauksite žvaigždes:

Jie atrodo šalia.

Galite pasiimti povo plunksną,

Palieskite laikrodžio rodykles,

Jodinėti delfinu

Sūpynės ant Svarstyklių.

Virš Žemės vėlų vakarą,

Jei pažvelgsi į dangų,

Pamatysite, kaip vynuogės,

Ten kabo žvaigždynai.

Didaktinis žaidimas „Pavadink žvaigždynus“

Vaikinai, astronomai – mokslininkai, stebintys ir tyrinėjantys žvaigždes – atrado naujus žvaigždynus danguje ir prašo mūsų padėti sugalvoti jiems pavadinimus.

Įdėkite rankas į vamzdelį viena už kitos, tarsi žiūrėtumėte pro teleskopą, ir atidžiai pažiūrėkite į šį žvaigždyną. Kaip tai galima pavadinti?

Kai žiūrime į dangų naktį, ką matome? (Rodyti paveikslėlį. Vaikų atsakymai). Žvaigždės ir mėnulis.

Mėnulis yra mūsų planetos Žemės palydovas.

Tik saulė eina miegoti,

Mėnulis negali ramiai sėdėti.

Naktį vaikšto dangumi,

Neryškiai apšviečia žemę.

Dabar mūsų raketa skris į Mėnulį. Ten nupiešime mėnulio portretą. Bet pirmiausia paruošime pirštus.

Pirštų gimnastika

"Saulė"

(Du delnai, sujungti vienas su kitu, išskėstais pirštais)

"Raketa"

(Delnai sujungti rodomuoju, viduriniu ir bevardžiu pirštais, apatinės delnų dalys atskirtos, riešai ant stalo)

"Lunokhod"

(Pirštais braukite per stalo paviršių, vengdami visų nelygumų, į šonus, kaip „voras“)



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!