Logopedinės pamokos technologinis žemėlapis dow. Logopedinių užsiėmimų technologinis žemėlapis

Individualių (porinių) logopedinių užsiėmimų technologinis žemėlapis

Pilnas vardas

Logopedas mokytojas

Milus Natalija Aleksandrovna

Grupė (logoterapijos ataskaita)

Parengiamoji grupė, ONRIIIlygiu

Pamokos tema

Garsų diferencijavimas /С/ ir /Ш/

Tikslas

Sukurti aiškią /S/, /Sh/ diferenciaciją pagal artikuliacinius ir motorinius pojūčius

Užduotys

Švietimas:

Išmokykite vaikus aiškiai apibūdinti studijuojamus garsus,

Išmokykite vaikus rasti garsų /S/, /Sh/ akustinių-artikuliacinių savybių skirtumus, pasikliaujant įvairiais valdymo būdais.

Korekcinis ir vystomasis:

Padėkite pagerinti foneminį suvokimą,

Padėkite tobulinti artikuliacinius motorinius įgūdžius, kalbos kvėpavimą, kalbos ir judesių koordinaciją,

Išmokti atskirti garsus /С/- /Ш/ skiemenyse, žodžiuose, sakiniuose,

Išmokite nustatyti garso vietą žodyje (pradžia, vidurys, pabaiga).

Švietimas:

Suteikite galimybę išsakyti savo mintis, įrodyti, padaryti išvadas,

Formuoti draugiškų santykių tarp vaikų būdus, įprotį dirbti kartu,

Ugdyti vaikų savikontrolę naujai įvestų garsų atžvilgiu.

Universali mokymosi veikla

Asmeninis UUD:

1. Formuoti mokymosi ir kryptingos pažintinės veiklos motyvaciją.

2. Ugdykite gebėjimą įsivertinti savo veiksmus.

Reguliuojantis UUD:

1. Ugdykite gebėjimą suformuluoti veiklos tikslą ir sudaryti veiksmų planą.

2. Ugdykite gebėjimą dirbti poromis.

3. Savo veiklos rezultatą susiekite su tikslu ir įvertinkite.

4. Adekvačiai įvertinkite savo pasiekimus ir žinokite iškylančius sunkumus.

Komunikacinis UUD:

1.Dalyvauti bendrame pokalbyje, laikantis kalbos elgesio taisyklių.

2. Suformuluokite savo mintis, teiginius ir pagrįskite savo požiūrį.

3. Sukonstruokite trumpą monologinį teiginį.

4.Vykdyti bendrą veiklą poromis ir individualiai, atsižvelgiant į konkrečias ugdomąsias ir pažintines užduotis.

Kognityvinis UUD:

1. Supraskite atliekamą užduotį.

2. Ugdykite gebėjimą daryti išvadas dėl bendro darbo porose ir mokytojo logopedo.

3. Spręsti ugdymo problemas, atlikti analizės, sintezės, palyginimo operacijas, daryti apibendrinimus ir išvadas.

IKT įrankiai, techninė įranga, pavadinimas

Techninė įranga: individualūs kompiuteriai, SMART plokštė, kompaktiniai diskai su žaidimais, kūno kultūros užsiėmimų garso įrašas.

Dalykų paveikslėliai su garsais /С/, /Ш/, rinkiniai brėžiniams braižyti, pieštukai, sąsiuviniai, veidrodžiai, dalomoji medžiaga: Kabošono stiklo akmenukai, kūgiai (natūrali medžiaga), edukacinis žaidimas: „Surask garsą“, „Pasakyk priešingai“ , „Šifruok žodžius“, lentoje yra vaizdai: saulės uždengtas debesis, vištos, ežiukas, antis, kiškis, sraigė, šarka.

Pamokos organizacinė struktūra

Logopedinio seanso etapas

Darbo metodai ir technikos

Mokinių veiklos organizavimo formos

Logopedo veikla

Mokinių veikla

Motyvacijos etapas

Pokalbis, apšilimo žaidimas „Bendras ratas“, artikuliacinė motorika ir veido mankšta, darbas su mįsle.

Užduotis:Emocinė nuotaika, kurianti teigiamas emocijas, palengvinanti mokinių mini grupės (poromis) formavimąsi.

Mokinių įtraukimas į veiklą per probleminę situaciją.

Mokytoja logopedė surenka visus vaikus į ratą, kad aš matyčiau tave, o tu mane. Kai vaikai susėda ratu, logopedė mokytoja sako: „O dabar, kad niekas nesislapstų ir aš visus matau, o visi mane matytų, tegul kiekvienas iš jūsų pasisveikina akimis su visais ratu. . Aš pradėsiu pirmas, kai visiems pasisveikinsiu, mano kaimynas dešinėje pradės sveikintis.

Vaikinai, atspėk mįslę:

Ugnies lėkštė

Riedėja per dangų.

Rytas rytuose

Kylantis.

Vakaras Vakaruose

Nukrenta žemiau horizonto.

Ar prisimenate pasaką apie „Saulę“, kurią tris dienas temdė debesis, o paskui negalėjo šviesti?

Vieną dieną didelis debesis uždengė dangų, uždengė saulę ir ji nustojo apšviesti žemę (SMART lentoje pasirodo vaizdas: debesis uždengė saulę).

Ką daryti? Kas pažadins Saulę?

(SMART lentoje pasirodo vaizdas: debesis, dengiantis saulę ir viščiukus).

Mokiniai sveikinasi akimis.

Vaikinai vieningai atsako „Saulėtas“

Taip, prisimename. Tai slovakų pasaka „Saulė lanko“.

Vaikai vienbalsiai atsakė: vištos nusprendė eiti.

Žinių atnaujinimo etapas

Stebėjimas, savarankiškas darbas, palyginimas, analizė.

Aš, P

Garso apšilimas „Lapai“

Rudens lapai tyliai sukasi,

Lapai tyliai krenta po mūsų kojomis,

Ir jie ošia ir ošia po kojomis,

Tarsi jie vėl norėtų apsvaigti.

Kaip ošia lapai? (Šššš). Papūtė vėjelis. Kaip švilpia vėjas? (Ssss). Lapai ošia: š-š-š, vėjelis švilpia: š-š-š, lapai..., vėjelis....

Kokius garsus bandysime taisyklingai ištarti?

Ką tu žinai apie šiuos garsus?

Vaikinai atlieka judesius pagal tekstą.

(Logopedas taria žodžius „lapai“ arba „vėjas“, o vaikas garsus /Ш/ arba /С/).

Atsakymai: /Sh/ ir /S/.

Vaikinai atlieka lyginamąjį garsų aprašymą naudodami garsinius simbolius.

(/Ш/ - priebalsis, kurčias, visada kietas, šnypščiantis;

/S/ - priebalsis, kurčias, kietas ir minkštas, švilpimas).

Sunkumų atpažinimo etapas

Savarankiškas darbas, palyginimas, analizė

Aš, P

Vaikinai, ką dar turėtume prisiminti apie šiuos garsus?

Kaip galime patikrinti, kokią padėtį burnoje užima liežuvio galiukas?

Vaikų atsakymai

(kokioje liežuvio padėtyje yra garsas /С/ ir garsas /Ш/)

Vaikų atsakymai (reikia paimti veidrodį, paeiliui tarti mūsų garsus ir stebėti liežuvio bei lūpų padėtį); o taip pat galite sužinoti liežuvio padėtį lytėjimo pojūčiais.

Naujų žinių paaiškinimo (išgavimo) etapas

Stebėjimas, analizė, diskusija,

pirštų gimnastika.

Aš, P

Vaikinai, kokią išvadą galima padaryti palyginus šiuos du garsus?

Jie ateina, vištos ateina... Tai jie sutiko...

Pirštų gimnastika „Sraigė“

Kas ten lėtai šliaužia?

(vienas delnas dengia kitą).

Ar jis nešiojasi savo namus?

(„Sraigė“ lėtai šliaužia per stalą).

Jis šliaužios dar šiek tiek

(rodyklės ir viduriniai pirštai kyšo iš po delno).

Jis išsikiš ir paslėps savo ragus.

Pagal lapą, pagal lanksčią šaką

(„Sraigė“ šliaužia iškišęs ragus).

Lėtai šliaužia sraigė!

(pasirodo ant lentos: debesis uždengė saulę, vištos, sraigė).

Viščiukai paklausė sraigės, kaip patekti į saulę, o ji atsakė: „Geriau paklausk šarkos. Ji visur skraido, viską žino.

Vaikinai, kaip atrodo raidė S? O kaip su raide C?

Iš ko galime padaryti šiuos laiškus?

Kad tariant garsą /Ш/ -lūpos ištiestos į priekį, kaip kandiklis, šoniniai liežuvio kraštai prispaudžiami prie viršutinių krūminių dantų, liežuvis įgauna kaušelio formą, liežuvio galiukas pakeltas į viršutiniai dantys, o iškvepiama srovė šilta;

Tariant garsą /S/ - kempinės šypsenoje, liežuvio galiukas remiasi į apatinius priekinius dantis, šoniniai liežuvio kraštai stipriai prispaudžiami prie viršutinių krūminių dantų, o iškvepiamo oro srautas stiprus - vėsus.

Vaikai atlieka pirštų gimnastiką.

Vaikų atsakymai ir samprotavimai.

Vaikų atsakymai.

Kiekvienas vaikas iš jo nuomone reikalingos medžiagos dėlioja raides /Ш/ ir /С/ (atskirai ant stalo, atskirose dėžutėse, yra daug įvairių medžiagų: kabošono stiklo akmenukai, skaičiavimo pagaliukai, virvelės, pupelės, sagos, spalvoti pieštukai ir kt.).

Įtvirtinimas išorinėje kalboje

Savarankiškas darbas su patikra

Atspindys

Kalbos pratimai, savarankiškas darbas, tarpusavio testavimas.

P, aš

(pasirodo ant lentos: debesis uždengė saulę, vištos, sraigė, šarka). Ji pririnko daug kankorėžių ir CABOCHON akmenų ir negali jų surūšiuoti. Padėkime jai.

Jei girdite garsą /Ш/ žodyje, paimkite kūgį, jei garsas /S/, paimkite stiklinį akmenuką ir padėkite juos į skirtingas puses.

Žodžiai: ūsai, ausys, nosis, peilis, pelerina, pelė, rožė, rugiai, dubuo, pelė, diena, anekdotai, šalmas, šalmas, žiurkė, žiurkė, kojinės, kojos, pasaka, bokštas, kasa, košė.

Viščiukai juda toliau. Jie mato sėdintį zuikį, letena uždengiantį knygą. (lentoje pasirodo: debesis uždengė saulę, vištos, sraigė, šarka, kiškis). Kas atsitiko? Zuikis pasakė, kad lyja ir knygoje kai kurių žodžių raidės nuplautos.

Viščiukai pasigailėjo zuikio ir nusprendė jam padėti.

— Laiškas pamestas. Pažiūrėkite į trūkstamas raides žodžiuose. Lietus juos nuplovė. Atspėk ir padėkite juos į savo vietas.

Viščiukai paklausė, ar zuikis žino, kaip patekti į saulę. – Ne, gal antis žino? - atsakė kiškis.

Atidžiai klausykite žodžių: rogės, kepurė. Turite atlikti garsinę žodžių analizę, sudaryti grafinę diagramą. Atsispausdinkite žodžius savo sąsiuviniuose.

Lentoje pasirodo: debesis uždengė saulę, vištos, sraigė, šarka, zuikis, antis.

Antis ir ančiukai braidžioja ir skina gėles. Padėkite jiems rinkti gražias puokštes.

Garsų /Ш/ ir /С/ vietos nustatymas žodžiuose (pradžia, vidurys ir pabaiga), (kiekviena gėlė viduryje turi schemą, kur yra garsas).

Žodžiai: kepurė, ausys, pelė, ąsotis, dušas, ritulys, automobilis, tušas.

Žodžiai: rogės, kojinės, nosis, šuo, stalas, ūsai, žvynai, sultys, ananasas.

Draugai paklausė anties, ar ji žino, kaip patekti į saulę. Antis pasakė, kad nežino. Jai pačiai liūdna be saulės.

Vaikinai, siūlau jums patiems atlikti vieną užduotį, kuri yra vokuose. Viename voke – automobilio, o kitame – autobuso paveikslas. Turėsite sudaryti sakinį su šiais žodžiais naudodami diagramas, kurios taip pat yra vokuose (kiekvienas turi savo diagramą).

Antis pasiūlė paklausti ežio, jis labai protingas.

Lentoje pasirodo: debesis uždengė saulę, vištos, sraigė, šarka, zuikis, antis, ežiukas.

Vaikinai atlieka foneminio suvokimo ugdymo užduotį

Vaikinai atlieka užduotį: ko..a, mes..i, bet..y, ..uba, ..apka, ..umka, mo..ka, pa..ta, ..anki, ma.. ina, ..akhta, ..ilo, bet..ok, mo..t, ..ani, mi..ka, ..a..ki.

Vaikai užduotį atlieka savarankiškai, tada aš pasakoju ir įrodau jų atsakymus.

Vaikai užduotį atlieka savarankiškai, o vėliau palygina savo rezultatus.

Vaikai užduotį atlieka savarankiškai.

Refleksija, naujų dalykų įtraukimas į žinių sistemą

Apmąstymas, savigarba

-Ežiukas žino vieną eilėraštį, kuris gali nuvyti debesį ir pažadinti saulę. Mokykimės jį ir jo draugus kartu su mumis. (Logopedas mokytojas rodo į SMART lentą).

Eilėraščio „Saulėte, šviesk!“ klausymasis ir reflektavimas.

Saulė, saulė,

Auksinis dugnas!

Saulė, saulė – degink!

Saulė, saulė – šviesk!

Saulė, saulė,

Auksinis dugnas!

Jūs einate į ratus

Neklyskite!

Saulė išlindo iš už debesų! (lentoje pasirodo: saulė, vištos, sraigė, šarka, zuikis, antis, ežiukas). Visi buvo labai laimingi! Šiandien padėjome vištoms ir jų draugams ieškoti saulės.

Vaikinai, kokią svarbią užduotį turėjome atlikti per pamoką?

Kaip manote, ar mums pavyko atlikti šią užduotį?

Padarykite išvadą: ką reikia atsiminti, kad galėtumėte teisingai ištarti ir atskirti švilpimo ir šnypštimo garsus?

Vaikinai, dabar visi įvertins savo darbą klasėje, tam reikia nufotografuoti saulę ir uždėti ant mūsų kopėčių – nuostabių kopėčių, susidedančių iš trijų laiptelių. Įvertink save. Jei manote, kad buvote labai dėmesingas, kruopštus ir darbus atlikote be klaidų, tuomet pastatykite juos į patį kopėčių viršų – stebuklai.

Vaikinai klausosi ir kalba apgalvotai.

Išmokome taisyklingai tarti ir atskirti garsus /Ш/ ir /С/.

Taip.

Vaikai paeiliui išsako savo išvadas (vienas vaikas apie švilpimą, kitas apie šnypštimą).

Vaikinai vertina save. Jie išsako savo nuomonę.

Skyriai: Darbas su ikimokyklinukais , Kalbos terapija, Korekcinė pedagogika

Individualių logopedinių užsiėmimų vyresniems ikimokyklinukams apie garsų tarimo taisymą technologinis žemėlapis.

Tikslas: automatizuoti garsą P žodžiuose ir sakiniuose (padėtyje su priebalsių deriniu).

korekcinis ir vystomasis:
– taisyklingas tarimas;
– taisyti ir plėtoti dialoginę kalbą formuojant atsakymą visu sakiniu;
– koreguoti ir lavinti klausos ir regos suvokimą;
- lavinti smulkiąją rankų motoriką;
– lavinti stambiąją motoriką, gebėjimą derinti kalbą su judesiu;
– ugdyti dėmesį, atmintį, loginį mąstymą;
– savitvardos ir atkaklumo įgūdis.

edukacinis:
– patikslinti ir išplėsti žodyną temomis „Laukiniai gyvūnai“, „Olimpiada Sočyje“, „Žiemos sportas“;
– sisteminti ir apibendrinti žinias tema „Žiemos sportas“.

edukacinis:
– ugdyti susidomėjimą užsiėmimais;
– ugdyti savarankiškumą;
– ugdyti rūpestingą požiūrį į pašalpas.

sveikatą tausojantis:
– planuoti medžiagos tūrį, atsižvelgiant į padidėjusį vaiko nuovargį;
– stebėti taisyklingą vaiko padėtį;
– prisidėti prie palankaus psichologinio klimato kūrimo;
– pakaitomis statinės ir dinaminės užduotys.

Įranga: kompiuterinis pristatymas „Žiemos sportas“; žaislai - olimpiniai talismanai (zuikis, baltasis lokys, leopardas); dalykiniai paveikslėliai, kuriuose vaizduojami gyvūnai (tigras ir tigrai, bebrai ir bebrai, kobra ir kobros, zebrai ir zebrai, gepardai ir gepardai, kurmiai ir kurmiai, leopardai ir leopardai); paveikslas „sniego pusnys“; temos nuotraukos: dailusis čiuožimas, snieglenčių sportas, šuoliai su slidėmis, kalnų slidinėjimas, kerlingas, ledo ritulys, bobslėjus, biatlonas, 8 kedro nuotraukos; paveikslėlis-dėlionė „Olimpinis leopardas“ (kiekvieno kūrinio gale yra įklijuoti aukščiau minėtų gyvūnų kūno dalių vaizdai); rodyklė; temos nuotraukos iš vadovo Kasha G.A.

Pamokos eiga

Darbo rūšys scenoje. Mokytojo veikla. Vaiko veikla. Kokios užduotys buvo sprendžiamos atliekant užduotį?
1. Organizacinis momentas.

1.1. Psichologinė nuotaika.

Psichologinė gimnastika. Mokytojas prašo vaiko įsivaizduoti, kad jis gali virsti įvairiais gyvūnais. Tada jis pasiūlo pirmiausia pavirsti tigru ir grėsmingai riaumoti; tada į kačiuką. Gudrus katinas pamatė ant stalo grietinę, pašoko ir murkė. Logopedė siūlo pavaizduoti, kaip katė murkia ir laižo lūpas. Mokytoja praneša, kad šeimininkas užsuko ir supyko ant katės, ją išvijo: „Scram! Prašo vaiko parodyti, kaip šeimininkas išvijo katę. Vaikas atlieka Prisidėti

gėrio kūrimas

malonus psichologinis klimatas.

1.2. Įvadinis ir organizacinis etapas.
Pokalbis. Logopedė išsiaiškina, ar vaikas atspėjo, su kokiu garsu šiandien dirbsime toliau? Vaikas atsako Organizuokite vaiką.

Paruoškite vaiką veiklai.

2. Pagrindinė scena.

2.2.

Namų darbų tikrinimas. Mokytojas patikrina namų darbus garso R tema skiemenimis ir žodžiais su priebalsiais, prašo vaiko ištarti žodžius nurodyta tema. Už kiekvieną taisyklingai ištartą žodį logopedas duoda vaikui spalvotas drožles. Vaikas taria žodžius.

Išsiaiškinkite teisingą garso tarimą

R skiemeniuose ir žodžiuose su priebalsių grupėmis
2.2. Žinių atnaujinimas.

Mįslių spėjimas.

Paveikslėlių demonstravimas. Vaikas užmina mįslę, žiūri paveikslėlius ir vardija žiemos sporto šakas.

Tada prisimena, kas yra Sočio olimpinių žaidynių talismanai, ir atsako, kad Leopardas yra alpinistas ir snieglentės.

Pritraukite vaiko dėmesį ir susidomėjimą veikla.

Atnaujinkite savo žinias pamokos tema.

2.3. Įvadas į temą. Naujos medžiagos mokymasis.
Pratimai. Mokytojas informuoja vaiką, kad šiandien jo laukia nuotykis su olimpiniu leopardu, kurio metu jis toliau mokysis tarti garsą R. Vaikas prisimena, kaip taisyklingai ištarti garsą R. Nustatykite, kaip vaikas įvaldo taisyklingą garso R tarimą.
Paaiškinimas. Logopedė pasakoja vaikui apie tai, kas nutiko Leopardui kalnuose.

Tada jis praneša, kad Leopardui į pagalbą atėjo įvairūs gyvūnai. Tačiau pradėjo snigti gausus sniegas, ir visi gyvūnai buvo padengti sniegu.

Vaikas klauso. Formuokite idėjas apie būsimą veiklą.
Didaktinis žaidimas. Mokytojas parodo paveikslėlį „sniego pusnys“ ir prašo vaiko pažiūrėti ir įvardinti, kurie gyvūnai yra po sniegu. Už kiekvieną žodį vaikas gauna gyvūnų paveikslėlį. Vaikas atlieka užduotį, pakartoja žodžius po logopedo (tigras ir tigrai, kobra ir kobros, bebras ir bebrai, gepardas ir gepardai, leopardas ir leopardas, zebras ir zebrai, kurmiai ir kurmiai).

Praturtinkite žodyną tema: „Laukiniai gyvūnai“

Stiprinti daiktavardžių daugiskaitos sudarymo įgūdžius.

Praktikuokite taisyklingą garso R tarimą žodžiuose su priebalsių deriniu.
Pratimai. Pirštų gimnastika „Žvėrys“. Logopedė kviečia vaiką atlikti pirštų gimnastikos pratimą.
Lavinti smulkiąją motoriką.
Pratimai. Dinaminė pauzė. Kalbos motorinis ritmas. Mokytojas prašo vaiko atlikti judesius tuo pačiu metu tariant skiemenis garso P ir kito priebalsio deriniu.

Vaikas atlieka pratimą.

Padėkite sumažinti bendrą nuovargį.
Didaktinis žaidimas. Sustiprinkite taisyklingą garso R tarimą skiemeniuose su priebalsių deriniu. lavinti foneminį suvokimą ir bendruosius motorinius įgūdžius. 2.4. Studijuotos medžiagos konsolidavimas.

Logopedė pakviečia vaiką žaisti žaidimą „Geri gyvūnai“ ir paaiškina žaidimo taisykles: gyvūnai leopardui suteikia garsą R ir pakeičia vardus, tačiau leopardas nenori skriausti draugų ir grąžina garsą R. jiems.

Vaikas atlieka užduotį, skambina
Didaktinis žaidimas. Mokytojas pasiūlo padėti Leopardui kitu būdu: nutiesti maršrutą į kalno papėdę, kur ir yra pasiklydęs garsas.

Tačiau kelyje augo didžiuliai kedrai. Už kiekvieno kedro yra paslėptos žiemos sporto nuotraukos. Logopedė paaiškina, kad reikia pasirinkti tik tą sporto šaką, kurios pavadinime yra garsas R ir taisyklingai tarti sakinius.

Vaikas atlieka užduotį.

Po logopedo kartoja sakinius pagal pasirinktus paveikslėlius

Automatizuokite R garso tarimą sakiniuose.

Praturtinkite pasyvų ir aktyvų žodyną šia tema.

2.5. Žinių ir įgūdžių kontrolė.
Savarankiškas darbas. Mokytojas paprašo vaiko surinkti paveikslėlį-dėlionę „Olimpinis leopardas“, o jis turi pažvelgti į kiekvienos detalės nugarėlę, atspėti, koks gyvūnas ten slepiasi, ir pavadinti jį. Vaikas atlieka užduotį, taria gyvūnų vardus garsu R (žodžiai su priebalsių deriniu). Stebėkite medžiagos įvaldymo lygį.
3. Pamokos santrauka.

3.1. Veiklos vertinimas.

Apklausa. Įvertinimas. Logopedas prašo vaiko prisiminti, koks buvo „nuotykis“ per pamoką ir kokį garsą išmoko tarti.

Tada jis įvertina vaiko darbą ir padovanoja „olimpinio leopardo“ talismaną.

Vaikas atsako, įvardija garsą, paaiškina taisyklingą garso artikuliaciją. Apibendrinkite pamokos temą. Lavinti atmintį.
Įvertinkite vaiko veiklą klasėje.
Paaiškinimas. 3.2. Namų darbai.

Mokytojas paaiškina vaikui namų darbus aptariama tema iš vadovo

„R gimtadienis“. Vaikas gauna namų darbus.

Namuose sustiprinkite pamokoje nagrinėjamą temą.

  1. Nuorodos Baskakina I.V., Lynskaya M.I.
  2. R. gimtadienio logopediniai žaidimai. – M. Iris-press 2013 m. Peregudova T.S. , Osmanova G.A.
  3. Mes įvedame garsus į kalbą. Garsų automatizavimo kartoteka [P], [Pb]. – Sankt Peterburgas. KARO. 2007 m. Pozhilenko E.A.

Magiškas garsų ir žodžių pasaulis. – M. Vlados.1999

Logopedijos mokytojas:

Data: 2017-02-08

Tema: balsės A, O, U, Y, E.

Pamokos tipas: refleksija (apibendrinimas, konsolidavimas)

Įranga:

Kortelės - gimnastikos pratimai, balsės A, O, U, E, S iš skaidytos abėcėlės, kompiuterinis žaidimas "Kiaulė" iš programinio ir metodinio komplekso "Logomer", albumas "Mokausi kalbėti ir skaityti", Šypsenėlės

Tikslas: įtvirtinti balsių garsų A, O, U, Y, E sampratą ir gebėjimą juos atskirti skiemenyse ir žodžiuose.

Švietimas:

Stiprinti pirmosios eilės balsių garsų motorinius ir klausos vaizdus;

Ugdyti garso analizės įgūdžius;

Pataisymas:

Toliau lavinti regimąją atmintį ir dėmesį;

Švietimas:

Formuoti atsakingą požiūrį į užduočių atlikimą;

Ugdyti gebėjimą atidžiai klausytis nurodymų ir teisingai jų laikytis;


Pamokos etapas

Mokytojų veikla

Studentų veikla

Formuojami ECU

asmeninis

reguliavimo

edukacinis

komunikabilus

1. Motyvacija edukacinei veiklai. Nuotaika klasei

Sveiki!

Mes visada kalbame gražiai, drąsiai ir lėtai!

Ji stovi kaip kopėčios, pradeda abėcėlę.

Tai kaip lankas, jei noriu, siūbuosiu ant kelio.

Kaip šakelę kokiame miške pamatysi laišką...

Iš pelėdos sužinojome, kad nėra žodžių, prasidedančių raide...

E-hey! – rėkia rėkiantis, liežuviu iškišęs iš burnos.

Kaip manote, apie kokius laiškus šiandien kalbėsime?


Mokiniai įsijungia į pamoką, sprendžia mįsles ir įvardija pamokos temą.

Motyvacijos mokytis ir kryptingos veiklos formavimas.

Gebėjimo priimti tikslus ir savanoriškai įsitraukti į veiklą ugdymas.

Esminės informacijos išskyrimas iš teksto.

Ugdomojo bendradarbiavimo su mokytoju įgūdžių ugdymas.

2. Artikuliacinė gimnastika.

Siūlomos kortelės su artikuliacinės gimnastikos pratimų pavadinimų vaizdais.

- "Tešla"

- „Voverė ir riešutai“

adata"

- "žiurkėnas"

- "Begemotas"

- "Arklys"

- "Šypsena"

Mokiniai pakaitomis ima korteles, jas vadina, parodo ir kartu atlieka atitinkamą pratimą.

Tėvystė yra orientuota į tikslą. Artikuliacinių judesių tikslumo lavinimas.

Ugdykite gebėjimą susieti savo veiksmus su nurodytais modeliais.

Gebėjimas naudoti ženklus ir simbolius.

Gebėjimas klausytis pašnekovo ir tiksliai vykdyti nurodymus.

3. Žinių atnaujinimas, sunkumų šalinimas bandomojoje mokymosi veikloje.

Kartojimas.

Kas yra laiškas?

Kas yra garsas?

Kodėl A, O, U, Y, E vadinami balsėmis?

Kokios spalvos yra balsių raidės?

Darbas su balsių raidžių kortomis (raidės atspėjimas pagal tylią mokytojo artikuliaciją).

Ore skrenda lėktuvas! Dabar jis skrenda tyliai „U“, o dabar garsiai „U“!

Mergina tyliai verkia „O“, o dabar garsiai „O“!

Darbas lavinant foneminę klausą.

- „Pagauk balsių garsą“. Suplokite rankomis, kai išgirsite garsą A (tai atsitinka su kiekvienu garsu).

A-O-U-A-Y-E-A-U-Y-U-O - E

Garsų diferencijavimas skiemenyse

Darbas su Logomer programa. Žaidimas „Kiaulės bankai“.

Garso vietos nustatymas žodžių schemoje.

Sudėkite bakalėjos prekes į krepšelius. Pažvelkite į žodžių modelius. 35 psl. „Mokausi kalbėti ir skaityti“


Mokiniai atnaujina anksčiau įgytas žinias apie sąvokas „Garsas ir raidė“, „Balsės“.

Išanalizuokite garso artikuliaciją ir pasirinkite atitinkamą kortelę su raide ir atkurkite ją.

Atidžiai klausykite mokytojo ir, išgirdę duotą garsą, atsakykite plojimais.

Spustelėkite garso monetas, atkurkite skiemenį ir įdėkite monetą į taupyklę su atitinkama raide.

Jie žiūri į paveikslėlį, ištaria gaminių pavadinimus, pasirenka apibendrinančią sąvoką, nustato garso „Y“ vietą žodyje ir išdėsto gaminius pagal ant krepšelių nurodyto žodžio schemą (pirmasis yra duotas garsas žodžio viduryje, antrasis – žodžio gale).

Atsakingo požiūrio į užduočių atlikimą formavimas.


Ugdykite gebėjimą aktyviai dalyvauti veikloje, pereiti iš vienos į kitą.

Ugdykite gebėjimą dirbti su paprasto turinio ir struktūros informacija.

Gebėjimas prašyti pagalbos ir priimti pagalbą.

4. Pirminis konsolidavimas išorinėje kalboje.

Nustatykite paveikslėlių pavadinimus, paryškinkite pirmąjį garsą ir iš jų surinkite atitinkamą raidę.

Jie savarankiškai nagrinėja, nustato pirmąjį žodžio garsą, pasirenka tam tikro garso paveikslėlius ir surenka atitinkamą raidę.

Savarankiškumo formavimas atliekant ugdymo užduotis.

Ugdykite gebėjimą susieti savo veiksmus ir jų rezultatus su nurodytais modeliais.

Ugdykite gebėjimą stebėti ir suprasti vaizdus.

Ugdykite gebėjimą bendradarbiauti su mokytoju ir bendraamžiais.

5. Veiklos atspindys. Emocinio streso mažinimas, mokinių darbo pamokoje analizė.

Apie kokius garsus ir raides šiandien kalbėjome?

Vaikinai, kuri užduotis jums pasirodė sunkiausia, o kuri – lengviausia?

Kas tau patiko pamokoje?

Ar tau patiko sportuoti?

Darbo savianalizė pamokoje.

Suvokimas, kad reikia studijuoti garsus.

Ugdykite gebėjimą įvertinti savo veiklos rezultatus.

Ugdykite gebėjimą daryti paprastus apibendrinimus.


Ugdykite gebėjimą reikšti savo mintis.


Liudmila Abramova
Individualių logopedinių užsiėmimų technologinis žemėlapis „Garso automatizavimas [Ш]“

Technologinis žemėlapis

individualus logopedinis užsiėmimas

tema:

« Garso automatika"SH" skiemenyse, žodžiais, frazėmis, sakiniais, eilėraščiais ir patarlėmis“.

Parengta:

mokytojas- logopedas

MKDOU "darželis"

"Šypsena"Žizdry

Abramova L.V.

„Žizdra“ – 2015 m

Individualių logopedinių užsiėmimų technologinis žemėlapis

mokytojai - logopedas Abramova Liudmila Valentinovna

Grupė (numeris,

logopedinės ataskaitos) Grupė Nr. 2 ( "Gnomai")

Logopedinė išvada: ONR (3 lygis).

Tema pamokos Garso automatizavimas"SH"

Tipas klases„Naujos žinios“

Naudota technologija 1. Technologijos remiantis veiklos požiūriu.

2. Sveikatos tausojimas technologijas.

3. Informacija ir komunikacija technologijas.

4. Technologijos laipsniškas psichinių veiksmų formavimas.

Tikslas pamokos Automatizuoti garsą"SH" skiemenyse, žodžiais, frazėmis, sakiniais, eilėraščiais ir frazėmis.

Tikslai Korekcinė ir ugdomoji Korekcinė ir ugdomoji Korekcinė ir ugdomoji

Taisyklingos artikuliacijos modelio stiprinimas tarimo metu garsas [Ш];

Gebėjimas aiškiai tarti garsas [Ш] skiemenimis, žodžiai, frazės, sakiniai, eilėraščiai ir gryni posakiai;

foneminio suvokimo ir klausos ugdymas;

Gebėjimas iš žodžių sudaryti sakinius;

Gebėjimas derinti daiktavardžius su skaitvardžiais;

Žodyno plėtimas ir aktyvinimas;

Žodžių analizės ir sintezės įgūdžių tobulinimas.

Lavinti artikuliacinius ir smulkiosios motorikos įgūdžius;

Ugdykite ritmo pojūtį, klausos dėmesį, atmintį, mąstymą;

Savikontrolės įgūdžių ugdymas;

Ugdykite aktyvumą ir dėmesingumą klasė;

Žodinio bendravimo poreikio puoselėjimas;

Ugdykite susidomėjimą klases;

Ugdykite pasididžiavimo gimtosios kalbos grožiu ir skambesiu jausmą.

Prielaidos universaliam

edukacinė veikla Asmeninis UUD: Reguliavimo UUD: Bendravimas UUD: Švietimo UUD:

Formuoti mokymosi ir kryptingos pažintinės veiklos motyvaciją;

Atlikite pažintinę ir asmeninę refleksiją.

Ugdyti gebėjimą reikšti savo prielaidas, pagrįstas darbu su kalbos medžiaga;

Vykdykite ugdomąją veiklą garsia kalba ir mintimi.

Ugdykite gebėjimą klausytis ir suprasti kitus;

Gebėjimas dirbti poromis;

Derėtis ir priimti bendrą sprendimą bendroje veikloje, įskaitant interesų konflikto situacijas.

Ugdyti gebėjimą rasti ir struktūrizuoti informaciją;

Ugdyti gebėjimą pateikti informaciją ir išgauti ją iš diagramų;

Remdamiesi objektų analize, padarykite išvadas

apibendrinti, klasifikuoti pagal požymius;

Raskite atsakymus į klausimus.

IKT įrankiai,

aparatinė įranga Aparatūra saugumo: nešiojamas kompiuteris.

Pristatymas" Garso automatika"SH".

Organizacinė struktūra logopedinis užsiėmimas

Etapas Etapo trukmė Metodai

ir darbo metodai Mokinių veiklos organizavimo formos Veikla

mokytojai - logopedo veikla

mokinys

Motyvacijos – sudaryti sąlygas mokiniui išsiugdyti vidinį poreikį įtraukti į ugdymo procesą;

Formuoti požiūrį į sveiką gyvenseną ir įgyvendinimą realiame elgesyje.

2 minutės rodomas pratimo pavyzdys, paveikslėliai-simboliai Individualus vaizdo rodymas-artikuliacijos pratimo su eilėraščio deklamavimu simbolis Atlieka artikuliacinę gimnastiką.

II. Žinių atnaujinimo etapas – tai išmoktų veiksmų metodų atnaujinimas, pakankamas žinių įtvirtinimui ir jų apibendrinimui (atkuria ir įrašo žinias, reikalingas naujoms žinioms kurti).

Etapo trukmė Metodai

mokytojai - logopedo veikla

mokinys

2 min Praktinis: analitinis-sintetinis. Individualus – prisiminkime kaip šiugžda uždanga vėjas: š-š-š-š.

Apibūdinkite, ką daro jūsų lūpos? Dantys? Kur liežuvis? Kokią poziciją jis užima? Tarkime, šis iškvėpimo garsas. Pažiūrėkime, koks vėjas pučia?

Ar oras laisvai išeina iš burnos? Yra kliūtis oro srautui – tai liežuvis. Taigi šis garsas, Kuris? (Priebalsis.) Kaip mes tai ištariame, piktai ar meiliai? (Piktai.) Garsas"SH"- kietas priebalsis. Padėkite ranką ant kaklo kartoti: š-š-š-š. Ar mūsų gerklė dreba, ar ji miega? Teisingai, garsas"SH"- kurčias.

Pratimai "Balskite kaip aš".

Tarimas skiemenys su garsu"SH".

Būdingas garsas"SH".

Sha - shu - shi, Ashka - ausis - ishka, Shi - sha - shu, Ishka - ashka - ausis, Shu - shi - sha, Ushka - ishka - ashka.

Naujų žinių atradimas. - suvokimas, kas tiksliai yra jų žinių, įgūdžių ar gebėjimų nepakankamumas.

Nustatyti vietą, kur iškilo sunkumas, jų veiksmų šioje vietoje koreliaciją su tiriamais metodais ir nustatyti, kokių žinių ar įgūdžių jiems trūksta norint išspręsti sunkumą.

Etapo trukmė Metodai

ir darbo metodai Studentų veiklos organizavimo formos Veikla

mokytojai - logopedas

Veikla

mokinys

5 min Praktinis:

analitinė-sintetinė Individualus garso [sh] automatizavimas žodžiais.

Taigi atėjome pas draugus. O Maša ir Mishka tvarko namus. Padėkime jiems susidėti daiktus į spintas – viena spinta skirta Miškai, kita – Mašai. Pagalvokite, kokie daiktai gali būti Mašos spintoje, o kokie – Mishkos?

Pratimai „Sujunkite skiemenis į žodį, suraskite paveikslėlį» .

Meškiukas turi kelis mėgstamus objektus, taisyklingai sujungus skiemenis galima atspėti kokius.

Shka-tul-ka.

Šokoladas.

Po-va-resh-ka.

Ritė.

Mašos spintoje... (kepurė, kailiniai, skara).

Mishkos spintoje... (lazdelė, patranka, šaškės).

Žodžių tarimas.

Naujų žinių pritaikymas praktikoje.

Etapo trukmė Metodai

ir darbo metodai Mokymosi veiklos organizavimo formos Veikla

mokytojai - logopedo veikla

mokinys

11 min Praktiška Individualus pratimas„Paskirstykite žodį į dalis, suplodami rankomis“..

Dabar paplokime rankomis už kiekvieną gautą žodį, padalinkime jį į dalis.

Žaidimas „Paskambink man maloniai“ (PC).

Pratimai "Suskaičiuok".

Tikslas: gebėjimas derinti skaitvardžius su daiktavardžiais.

Maša rinko pušies kankorėžius Mishka. Kiek kūgių Maša surinko?

Maša turi 6 kūgius. Klausyk ir kartok.

Automatika [w] sakiniuose.

Mūsų draugai jums paruošė dar vieną žaidimą. Turime pateikti pasiūlymą dėl kiekvienos siūlomos schemos.

Kas parodyta pirmoje diagramoje? (Maišelis, rodyklė, vyšnia)

Kaip manote, kas yra maišelyje? Atsakykite pilnu sakiniu.

Pateikite pasiūlymus dėl antros ir trečios schemų.

Garso automatika[w] eilėraščiuose.

Papasakokime eilėraštį Mishka. Klausyk ir kartok :

Skrybėlė ir kailiniai -

Štai mūsų Mishutka.

Pratimai „Suderinkite objektus su ženklais“.

Meilus, didelis, karštas (Saulė)

Mažas, eglinis, rudas (kūgis)

Žalias, skaidrus, tylus (varlė)

Gražu, balta, pelkė (vandens lelija)

Pratimai: „Prisiminkite ir pakartokite frazes po pranešėjo“. (Darbas su kompiuteriu).

Plojimais dalija žodį į dalis.

Shka-tul-ka.

Šokoladas.

Po-va-resh-ka.

Ritė.

Duona – duona.

Kiškis - mažas zuikis.

Saulė yra saulė.

Trobelė yra trobelė.

Gaidys yra gaidys.

Varnėnas – varnėnas.

Lakštingala – lakštingala.

Vyšnia guli maišelyje.

Vaikas žaidžia su kamuoliais. Maša renka pakalnutes.

Eilėraščio kartojimas.

Darbas su tema paveikslėlius.

Grynų posakių kartojimas.

Fizminutka - formuoti požiūrį į sveiką gyvenseną ir įgyvendinimą realiame elgesyje.

Etapo trukmė Metodai

ir darbo metodus

Studentų veiklos organizavimo formos Veikla

mokytojai - logopedas

Veikla

mokinys

Rodomas vaiko grupės pratimo pavyzdys

Atlieka fizinius pratimus kartu su studente Fizminutka " „Mūsų Maša virė košę“ Mūsų Maša virė košę.

Viriau košę, vaikai pamaitintas:

Davė šitą

Davė šitą

Davė šitą

Davė šitą

Bet ji to nedavė.

Jis daug išdaigų.

Jis sulaužė lėkštę.

Izoritmijos

Etapo trukmė Metodai

ir darbo metodai Studentų veiklos organizavimo formos Veikla

mokytojai - logopedo veikla

mokinys

4 min Praktinis: tinkamos formuluotės pasirinkimas, žodinė, gramatinė

Pagal nepriklausomybės lygį: paaiškinus užduotį Individualus

Skaito eilėraštį.

Veiksmus atlieka pagal tai, kas buvo išgirsta

Atspindys

Formuoti adekvatų supratimą apie edukacinės veiklos sėkmės/nesėkmės priežastis;

Suformuokite tinkamą savigarbą pagal kriterijus "geras mokinys".

Etapo trukmė Metodai

ir darbo metodai Studentų veiklos organizavimo formos Veikla

mokytojai - logopedo veikla

mokinys

3 min Praktinis, palyginimas. Individualus žaidimas"Labirintas".

Paleiskite pirštu keliu, aiškiai sakydami garsas"Ššš" (Nuotrauka kompiuteryje) .

Kokie mes šiandien išmoko ištarti garsą?

Mūsų pamoka baigėsi. O jei susidomėjai, pasiimk su savimi laimingas lokys, gerai, jei ne, tada liūdna.

Darbas su takeliu asmeniniame kompiuteryje, atsakymas į klausimą, pasirinkimas Mishka.

Literatūra.

1. Andreeva G. N. Logopediniai užsiėmimai apie pradinių klasių mokinių rišlios kalbos ugdymą. Per 3 valandas: vadovas logopedas / redagavo. R.I. Lalaeva. – M.: VLADOS, 2012 m.

2. Arušanova A. G. Vaikų kalba ir žodinis bendravimas. Kalbos gramatinės struktūros formavimasis 3-7 metai. M.: „Mosaika-Sintez“, 2005 m.

3. Miklyaeva N.V., Miklyaeva Yu.V., Slobodnyak N.P. Koregavimo ir vystymosi užsiėmimai darželyje. Metodinės rekomendacijos ikimokyklinio ugdymo įstaigų specialistams ir pedagogams. M.: Sfera, 2008 m.

4. Levčukas E. A. Gramatika pasakose ir istorijose. SPb. ,2003 m.

5. Mironova S.A. ikimokyklinio amžiaus vaikų kalbos raida logopediniai užsiėmimai. ,M. ,2007 m.

Bratsko administracijos švietimo skyrius

Savivaldybės biudžetinė švietimo įstaiga

"P.N. Samusenkos vardo 39-oji vidurinė mokykla"

Logopedinės pamokos metmenys

„Garsas [aš] ir raidė aš“

Sukūrė Lebedeva Yu.V.

mokytoja logopedė

Bratskas – 2015 m

Tema. Garsas [I] ir raidė „I“.

Tikslas: Supažindinti su balsių garsu [I] ir raide I.

Tikslas: įtvirtinti balsių garsų A, O, U, Y, E sampratą ir gebėjimą juos atskirti skiemenyse ir žodžiuose.

Supažindinti su artikuliacijos ir garso charakteristikomis [I],

Išmokite atskirti balsių garsą [I] nuo skiemenų, žodžių,

Įveskite teisingą I raidės rašybą,

Ugdykite įgūdžius, kaip diagramoje nurodyti priebalsių minkštumą.

Korekcinis ir vystomasis:

Formuoti foneminio suvokimo ir foneminės bei skiemenų analizės ir sintezės funkcijas,

Ugdykite dėmesį, analitinius įgūdžius, algoritminius įgūdžius,

Išplėskite savo žodyną,

Ugdykite informacijos atkūrimo įgūdžius.

Švietimas:

Formuoti mokymosi motyvaciją,

Išmokite užduoti edukacinius klausimus.

Pamokos tipas: pamoka apie naujų žinių mokymąsi.

Studentų darbo formos: frontalinė, individuali.

Reikalinga techninė įranga: kompiuteris, individualūs veidrodžiai, kortelės su skiemenimis, kortelės su žodžių schemomis, kortelės su žalia ir raudona spalvomis, logopedinis simuliatorius "Delpha", masažo kamuoliukai, labirintas, smėlio dėžė su apšvietimu.

Naudojamos technologijos: smėlio terapija, IKT technologijos, sveikatos tausojimas, žaidimai, ugdymo pasiekimų vertinimo technologijos.

Pagrindiniai edukacinės veiklos organizavimo etapai

Susiformavo veiklos metodai

Naudota didaktinė ir vaizdinė medžiaga

Mokytojų veikla

Studentų veikla

Kognityvinis

Komunikabilus

Reguliavimo

1 etapas.

Mokymosi užduoties nustatymas, mokymosi veiklos motyvavimas. Žinių atnaujinimas

Smėlio dėžė. Mįslės.

Blizga švarioje upėje

Nugara sidabrinė. (žuvis)

Kojų nėra, bet aš einu, burnos nėra, bet aš pasakysiu:

Kada miegoti, kada keltis. (Žiūrėti)

Trobelė nauja – nuomininko nėra.

Atsiras nuomininkas, sugrius trobelė. (Kiaušinis)

Kažkur plūduriuoja balta vata,

Kuo žemesnė vilna, tuo arčiau lietus. (Debesis)

Žiemą - žvaigždė,

Pavasarį – vanduo.

(Snaigė)

ABC knygos puslapyje

Trisdešimt trys herojai.

Išminčius-herojai

Kiekvienas raštingas žmogus žino. (Laiškai)

Eilėraščio „A ir B sėdėjo ant vamzdžio“ vaizdo fragmentas

Mesti iššūkį turimoms žinioms.

Individualaus ir kolektyvinio darbo organizavimas.

Smėlio audra įvyko tolimoje išorinėje galaktikoje. Viskas buvo sumaišyta erdvėje: maistas, gyvūnai, gamtos reiškiniai. Padėkime vietiniams surasti visus daiktus.

Atspėk mįslę ir įvardink paskutinį atsakyme esantį garsą.

Nupieškite atsakymą smėlyje.

Audra buvo tokia stipri, kad gyventojai pamiršo savo vardus. Mums reikia pagalbos.

Žiūrėkite animacinį filmuką, klausykite eilėraščio.

Koks šiandien pagrindinis garsas klasėje?

Kokie yra planetos gyventojų vardai? (ateiviai)

Pamokos temos nustatymas.

Jie atspėja mįsles, atsakyme paryškina paskutinį garsą ir nupiešia atsakymą į smėlį.

Eilėraštyje paryškinamas garsas [i].

Nustatykite pamokos temą.

Gebėjimas naršyti savo žinių sistemoje ir atpažinti naujų žinių poreikį.

Gebėjimas nustatyti ir suformuluoti pažintinius tikslus

Gebėjimas reikšti mintis žodžiu,

gebėjimas naudoti kalbą reguliuoti savo elgesį

Gebėjimas, padedant mokytojui, nustatyti ugdomosios veiklos tikslą,

priimti ir išlaikyti mokymosi tikslą ir užduotį.

2 etapas.Artikuliacinė gimnastika

Klausykite pranešimo. Pasakyk man, apie ką tai?

Nesuprantu? Žinoma, ateiviai nežino mūsų taisyklių. Ir mes žinome.

Ištieskime liežuvį.

A) Tvirtai suspauskite lūpas, ištempkite jas į šypseną, suskaičiuodami 1-2-3-4-5

B) Liežuvio galiuku nuvalykite apatinių dantų vidinį paviršių.

Pakartokite taisyklę:

Kas nori pasikalbėti

Jis turi priekaištauti

Viskas teisinga ir aišku,

Kad visiems būtų aišku.

Mes pasikalbėsime

Ir mes papeiksime

Taip teisingai ir aiškiai

Kad visiems būtų aišku.

Gebėjimas aiškiai tarti žodžius. Valdykite artikuliacinius judesius naudodami veidrodį

3 etapas. Pasiruošimas aktyviam ir sąmoningam medžiagos įsisavinimui

Taisyklingo kvėpavimo ir stipraus oro srauto praktika

Logopedinis simuliatorius „Delfa“

Bendros veiklos organizavimas.

Artikuliacijos ir garso charakteristikų apibendrinimas [ir].

Pažiūrėkime į veidrodį

balsio garso „aš“ artikuliacija. Lūpos ištemptos į šypseną.

Matosi dantys. liežuvio galiukas

prispaustas prie apatinių dantų, užpakalinė liežuvio dalis stipriai išlenkta.

Padarykite garsą „aš“.

Ar yra kliūtis, kai tariame garsą „aš“?

Taigi, kuris garsas „aš“ yra balsis ar priebalsis?

Atminkite: garsas „aš“ yra balsis.

Mūsų ateiviams labai tamsu. Kurkime laužą proskynoje.

Rodyti garso [i] artikuliaciją. Apibūdinkite garsą.

Suderinkite garsus su raidėmis.

Jie artėja prie Delphi simuliatoriaus. Išpūskite stiprią oro srovę. Valdykite savo iškvėpimą ekrane.

Gebėjimas klausytis, girdėti, analizuoti, lyginti, atskirti, daryti išvadas.

Gebėjimas organizuoti ir vykdyti bendrą veiklą.

Gebėjimas įvertinti savo veiksmų teisingumą

Fizminutka

Labirintas su kamuoliuku

Padėkime savo ateiviui grįžti namo.

Kai užsienietis pasiekia taikinį, visi turėtų vieningai ištarti garsą [I]

Jie laiko labirintą rankose ir nukreipia kamuolį į taikinį.

Bendradarbiaukite su komandos draugais, kad pasiektumėte užsibrėžtą tikslą

Koordinuoti judesius

4 etapas. Pirminis naujų žinių įsisavinimas

Ilgi balionai

Interaktyvios lentos spalvinimo knygelė

http://poskladam.ru/bukvy/10.html

Garsas [I] žymimas raide „I“.

Kokių elementų mums reikia norint parašyti laišką ir?

Dvi tiesios lazdos

Tarp jų yra dirželis.

Jis yra iš apačios į dešinę

Jis eina įstrižai.

Kaip atrodo mano atspausdinta raidė?

Nuspalvinkime savo laišką lentoje.

Padarykime I raidę naudodami balionus.

Interaktyvioje lentoje nuspalvinkite raidę I

Iš balionų išdėliokite atspausdintą raidę I

Gebėjimas pabrėžti pagrindinę užduoties idėją ir sudaryti veiksmų seką.

Gebėjimas kritiškai mąstyti apie savo nuomonę ir priimti kito žmogaus požiūrį.

Gebėjimas savarankiškai analizuoti užduoties sąlygas, atsižvelgiant į nustatytus orientyrus.

Skiemeniai magnetinei lentai

Bi, gi, vi, di, pi, mi, li. Žalios, mėlynos, raudonos spalvos kvadratėliai.

Raidė I sušvelnina prieš ją esantį priebalsį. Skaitykite skiemenis. Kokie ateivių vardai? (bi, gi, vi, di, pi, mi, li)

Išdėstykite skiemens schemą.

Skaitykite skiemenis. Sudarykite skiemenų schemą.

Gebėjimas veikti pagal nurodytą algoritmą.

Palyginkite teisingą atsakymą su savo

Fiziniai pratimai su masažo kamuoliukais

Masažo kamuoliukas kiekvienam vaikui

Kažkada buvo Bi, Gi, Vi, Di, Pi

Ir jie visi dirbo kartu, vieningai, žiūrėk.

Bi-virtas, su Gi nešamas vanduo,

V išvirė košę, Di pasūdė sriubą.

Pi visiems dainavo dainas, šoko, ištiesė pirštus

Kamuoliu masažuokite kiekvieną abiejų rankų pirštą. Atleidžia raumenų tonusą, lavina reakcijos greitį ir dėmesį

Darbo knygelės

Rašytinės raidės rašymas tiek didžiosiomis, tiek mažosiomis raidėmis.

Pažiūrėkime į rašomą I laišką. Iš kokių elementų susideda raidė?

Kapitalas (kilpa, 2 tiesūs pasvirę, 2 kabliukai).

Įstatome rankeną 1/3 nuo apačios į viršutinę papildomą eilutę, vidurinėje trečiojoje dalyje išrašome kilpą, nusileidžiame tiesia pasvirusia linija, atliekame posūkį vietoje, pakylame išilgai kablio 1-2 mm aukščiau. viršutinę darbinės linijos liniuotę išrašykite „paslaptį“, pagal „slaptą“, pasukite į vietą, užkabinkite iki vidurio.

Mažosios raidės (2 tiesios nuožulnios, 2 kabliukai).

Uždedame rašiklį ant viršutinės darbinės linijos liniuotės, einame žemyn tiesia pasvirusia linija, atliekame posūkį vietoje, kylame išilgai kabliuko iki vidurio, rašome „slapta“, palei „slaptą“ tiesią pasvirusią liniją žemyn, pasukite į vietą, užkabinkite iki vidurio

Parašytą I raidę nurodykite darbo knygelėse

Taisyklingą raidės rašybą susiekite su atlikta užduotimi

F tik minutę

Gimnastika akims

Mes padedame ateiviams išvalyti galaktiką. Savo draugus sekame akimis.

Vaikai akimis seka judantį objektą, o tai padeda išvengti akių ligų ir sumažinti regėjimo įtampą.

5 etapas. Pirminis žinių įtvirtinimas ir sisteminimas

Nuotraukos su diagramomis: dramblys, rožė, rogės, miškas, lapė, lankas, banginis, lapas, gandras ant stalo

Demonstracinė medžiaga su tais pačiais paveikslėliais.

Edukacinės sąveikos organizavimas ir kylančių klausimų aptarimas.

Tinkamų įgūdžių ir gebėjimų ugdymas.

Individuali pagalba iškilus sunkumams.

Priekinės apžiūros organizavimas

Pasirinkite tik tas nuotraukas, kurių pavadinimuose yra garsas [I]

Nustatykite garso [I] vietą žodyje, pažymėkite šią vietą diagramoje raudonu kvadratu.

Atlikite užduotį pagal mokytojo nurodymus. Raskite korteles, vietoje garso padėkite raudoną kvadratą [I]

Gebėjimas atlikti garso analizę ir sintezę.

Veiksmo metodų ir sąlygų refleksija, veiksmo proceso ir rezultato kontrolė ir vertinimas.

Gebėjimas atlikti analizę pagal nurodytus kriterijus.

Gebėjimas dalyvauti diskusijoje; klausytis ir suprasti kitus, išsakyti savo požiūrį.

Kritiškai vertinkite savo nuomonę.

Gebėjimas organizuoti ir vykdyti bendrą veiklą, atsižvelgiant į mokinių padėtį. Užduokite klausimus.

Gebėjimas atsižvelgti į užduoties sudėtingumą,

gebėjimas kontroliuoti savo veiksmus darbo metu,

Gebėjimas keisti savo veiklos rezultatą, remiantis paties mokinio, mokytojo šio rezultato įvertinimu.

6 etapas.

Apibendrinant

Atspindys

Su kokiu garsu susipažinote klasėje? ([IR])

Ar garsas [I] yra balsis ar priebalsis?

Kokia raidė žymi garsą [I]?

Refleksijos vykdymas:

Kokios užduotys patiko?

Atsakykite į mokytojo klausimus.

Įvertinkite jų darbą.

Gebėjimas apibendrinti žinias, analizuoti, kontroliuoti ir vertinti rezultatus.

Gebėjimas atsakyti į klausimus, klausytis ir suprasti

Gebėjimas atlikti laipsnišką kontrolę pagal rezultatus



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!