"Menas". Rusų liaudies pasaka

Pamokos santrauka

mokytojas b: Grabrova Natalija Vasiljevna, MOAU „Soli-Iletsko 4 vidurinės mokyklos“ pradinių klasių mokytoja

Prekė : literatūros skaitymas

Klasė: 2

UMK : "Harmonija"

Vadovėlis: O.V. Kubasova. Literatūrinis skaitymas. Vadovėlis bendrojo ugdymo įstaigų 2 klasei 3 val. - 3 dalis - Smolenskas, „AsociacijaXXIšimtmetis“, 2012 m

Tema: Rusų liaudies pasaka "Mena"

Tikslas: sudaryti sąlygas mokiniams, analizuojant kūrinį, sąmoningai nustatyti pagrindinę pasakos mintį – pinigai laimės nenusipirksi ir išmokti pasaką išraiškingai skaityti pagal vaidmenį.

Asmeninis UUD: susidomėjimo skaitymu formavimas, emocinis literatūros kūrinių herojų veiksmų suvokimas; literatūrinių tekstų veikėjų gyvenimiškas situacijas ir veiksmus vertinti universalių žmogaus normų požiūriu.

Reguliavimo UUD: nustatyti tikslą ir užduočių atlikimo planą, suprasti atliekamų užduočių tikslą ir prasmę; stebėti veiklos procesą ir rezultatus, koreguoti.
Kognityvinis UUD: skaityti tekstą ir suprasti tikrąjį jo turinį; atsakyti į paprastus mokytojo klausimus, rasti informaciją vadovėlyje; išryškinti įvykius, matyti jų seką darbe.

Komunikacinis UUD: dalyvauti dialoge pamokoje ir gyvenimiškose situacijose, atsakyti į mokytojo, klasės draugų klausimus, suvokti bendraamžių nuomonę apie perskaitytą kūrinį; naudoti turimas kalbos priemones savo įspūdžiams perteikti; dalyvauti diskusijoje apie tai, ką perskaitėte.

Įranga: multimedijos projektorius, ekranas, pristatymas, atvirutės su žodžiais, seno vyro ir senolės iliustracijos

Pamokos eiga:

Pamokos etapas

Mokytojų veikla

Studentų veikla

. Mobilizuojanti pradžia.

Pradėkime pamoką.

Pažiūrėk į ekraną.

Pasirengimo pamokai tikrinimas

II . Namų darbų tikrinimas.

1. Pokalbis.

ką tu matai?(2 skaidrė)

Kas vienija herojus?

Kokį darbą skaitėte namuose?

apie ką tai?

Išanalizuokite brėžinius ir raskite bendrumų.

E. Moškovskaja „Godus“

Apie godumą.

2.Eilėraščio skaitymas posmais.

Jie skaito, klauso ir vertina savo klasės draugų skaitymą.

III . Tikslų nustatymas.

1. Problemos dialogas .

Ko ši istorija moko?

Ar esate susidūrę su tokiomis situacijomis savo gyvenime?

Kaip tai privertė jus jaustis?

Ar laikote save godu? Kodėl?

Kokiais atvejais neturėtumėte būti godūs?

Ir, pavyzdžiui, jūsų prašoma nukopijuoti namų darbus, tokiu atveju esate godus?

Ką daryti, kad neprarastumėte savo ir nepasirodytumėte godūs?

Kokia mainų esmė?

Kiek iš jūsų kada nors pasikeitė?

Ką tu pakeitei į ką?

Violeta, pakeisime: aš tau duosiu rašiklį, o tu man telefoną? Sutinku?

Tie. pagrindinė mainų sąlyga yra...? (turi būti lygiavertis)

Perskaitykite pasakos pavadinimą, ką tai reiškia?(1 priedas)

Pasirinkite su žodžiu mena susijusius žodžius.

Kokias užduotis išsikelsime sau pamokoje? (skaityti pasaką, pasimokyti iš pasakos) (2 priedas)

Atsakykite į klausimus. Pateikite pavyzdžių.

Galite pakeisti.

Tu duodi, jie tau duoda.

Jie daro prielaidas ir pateikia atsakymo priežastis.

Keisti, keistis, keisti, keisti, keisti, keisti, pakeisti, keisti, mainyti, keisti, pakeisti ir kt.

Kartu su mokytoju jie formuluoja pamokos tikslą.

IV . Pirminis skaitymas.

1.Mokytojo skaitymas. (Iki to momento, kai vyras rado aukso gabalą)

Ką darytum, jei turėtum arklio galvos dydžio aukso gabalą?

Kaip manote, kaip senutė sutiko senuką?

Jie daro prielaidas.

2. Pasiruošusių mokinių skaitymas.

Skaitykite pasakos dialogus.

3. Skaitymas grandine.

Perskaitykite istoriją iki galo.

4. Leksikos darbas.

Su kokiais nepažįstamais žodžiais teko susidurti? (rimtas vyras(3 skaidrė) , prekybininkas (skaidrė 4 ), pardavėjas(5 skaidrė) , piemuo(6 skaidrė), prekiautojas(7 skaidrė), vatinė tvora(8 skaidrė)

Jie suvokia informaciją, skaito nepažįstamų žodžių reikšmes išnašose.

V . Teksto analizė.

1. Pirminis suvokimas.

Kokius jausmus privertė pasaka: ar jautėtės juokingai? Ar tau gaila senuko?

Jie apibūdina savo jausmus, išreiškia požiūrį į pasakos personažą.

2. Darbas grupėse.

Atsakykite į klausimus. (3 priedas)

1.Kas yra pasakos herojus?

2. Kodėl pasaka vadinasi „Mena“?

4. Kodėl senukas liko be nieko?

6. Kodėl senis ir senutė gyvena laimingai?

(9 skaidrė)

Egzaminas: Klasėje 6 grupės – kiekviena grupė gina atsakymą į vieną klausimą. Likusieji sutinka arba ginčijasi.

Jie dirba grupėse.

Jie atsako į klausimus, išsako savo nuomonę ir įrodo savo požiūrį.

3. Fiziniai pratimai.

Jie šypsojosi, išsitiesė, atsisėdo, atsistojo, sukosi, pasilenkė į dešinę, kairę ir ramiai sėdėjo prie savo darbo stalo.

Atlikite judesius kartu su mokytoju.

4. Pokalbis.

Tai pasaka, bet kas joje nuostabaus?

Ar tikrai tokia istorija gali nutikti?

Kaip manai, kaip galima apibūdinti seną žmogų: ar jis kvailas, geras, naivus, paprastas?

Ar galime sakyti, kad jis laimingas?

Ką iš tikrųjų prarado senis? (Nieko, jis turi seną moterį, kuriai jo reikia be pinigų, tai jo laimė).(4 priedas)

Ko ši pasaka moko?

Arklio galvos dydžio aukso gabalas.

Jie išreiškia ir įrodo savo požiūrį.

Laimė kyla ne iš pinigų.

VI . Pakartotinis skaitymas.

1. Skaitymas pagal vaidmenis poromis.

- Pasirinkite bet kurią pasakos ištrauką, perskaitykite ją vaidmenimis su savo stalo kaimynu.

Skaitykite poromis.

2*. Atrankinis skaitymas.

Perskaitykite iliustracijas atitinkančias istorijos ištraukas.(10, 11 skaidrė)

Perskaitykite iliustracijas atitinkančias pasakos ištraukas.

VII . Pamokos santrauka. Įvertinimas.

Grįžkime prie užduočių, kurias sau išsikėlėme pamokos pradžioje: skaitykite pasaką, pasimokykite iš jos patys.

Ar atlikote pirmąją užduotį?

Kokią pamoką išmokote iš pasakos?

Laimė slypi ne pinigais, o žmogiškame gerumu, atsidavimu vienas kitam ir meile.

Jie apibendrina ir daro išvadas. Įvertinkite jų darbą.

VII . Namų darbų užduotis.

Užsirašykite tai į dienoraštį.

1 priedas

Mena

2 priedas

Išmok pamoką

Klausimai:

1.Kas yra pasakos herojus?

3. Kaip senolis atsidūrė su tokiu dideliu aukso gabalu?

5. Kodėl senutė barė senuką?

3 priedas

Klausimai:

1.Kas yra pasakos herojus?

2.Kodėl pasaka vadinasi "Mena"?

3. Kaip senolis atsidūrė su tokiu dideliu aukso gabalu?

4. Kodėl senukas liko be nieko?

5. Kodėl senutė barė senuką?

6. Kodėl senis ir senutė gyvena laimingai?

4 priedas

Rusų liaudies pasakoje „Mena“ kalbame apie įvairius mainus. Ir visi, kurie ką nors keičia, bijo atpigimo, bijo praleisti. Ar galima iškeisti vežimėlį į ožką, ar tai apsimoka? Arba, tarkim, ožka už piniginę, kaip pasisekė? Ar šių mainų pagalba įmanoma praturtėti ir gyventi laimingai? Pasaka apie tai netyla, ir mes ją atidžiai perskaitysime...

"Mena"
Rusų liaudies pasaka

Ten gyveno vyras su moterimi; Jie turėjo porą jaučių, bet neturėjo vežimėlio. Kur tik jie nusprendžia važiuoti, žmogus laksto po kaimą ieškoti vežimų, o iš kiekvieno šeimininko bent penkis kartus paėmė po vežimėlį! Viskas pasidarė taip blogai, kad jie nustojo jam duoti; Kad ir kur jis eitų, visi jį gėdina: „Koks tu žmogus! Turite porą jaučių, bet negalite tvarkyti vežimo! Žmogus ruošiasi eiti į kelią, bet nėra su kuo eiti; jis šurmuliuos ir liks namuose. „Klausyk, vyruti, – sako žmona, – nuvesk jaučius į mugę, parduok ir už pinigus nupirk vežimą; leiskite mums turėti savo! Tada žmonės ateis pas mus ir prašys vežimėlių, bet mes jų niekam neduosime!
Vyras išklausė žmoną, atsikėlė anksti ryte, paėmė porą jaučių ir nusivedė į miestą. Jis pradėjo artėti prie miesto, ir štai, senis vežė naujus vežimus į mugę; pribėgo prie jo: „Puiku, tautiete! Ar parduodate vežimėlius? - "Parduodu". -Ar žinai, ką tau pasakysiu? -Kaip sakai, aš žinosiu. - „Štai kas; padaryk man paslaugą, duok vežimą ir pasiimk sau porą jaučių“.

Senolis pamato, kad mainai pelningi: pora jaučių kainuoja pusantro šimto rublių, o vežimėlis – tik dvidešimt ir sako: „Jei nori, brolau! Pasirinkite bet kurį."

Vyriškis išsirinko sau didžiausią vežimą ir už jį padovanojo porą jaučių. Seni, brangusis, skubėk į miestą; Jis galvoja apie vieną dalyką: kad šis kvailys nesusiprotėtų ir neatsiimtų savo jaučių. O vyras stovi ant kelio ir galvoja: „Ačiū Dievui, dabar yra vežimėlis! Bet kaip aš galiu ją parsivežti namo? Jaučių juk nebūna, pats turi neštis“. Paėmiau virvę, pririšau prie vežimo ir pradėjau vilkti; Vilkau ir tempiau, dariau tai pusę mylios, bet pavargau kaip šuo: prakaitas liejosi nuo veido, bet net marškinius galėjau išsukti! Jis sustojo, atsisėdo pailsėti ir pagalvojo: dar toli iki kiemo, maždaug už penkiolikos mylių! Ką dabar daryti su vežimėliu?

Pamačiau, kaip piemuo į mugę varo dvi ožius, ir sušukau jam: „Šaunuolis, tautiete! Kur varote ožius? - "Parduoti miestui" - "Ką parduoti, geriau iškeisk man vieną ožką į šį vežimėlį; žiūrėk, visiškai naujas! Piemuo nusišypsojo: „Kaip aš galėjau nepasiilgti, broli? Jei susigadinsi, neatsigausi; Taip, galbūt ten, kur kreivė jūsų nenuves! Pasirinkite bet kurį sau." Vyriškis atsisakė vežimo, paėmė ožką ir parvežė namo.

Jis ėjo ir ėjo, įveikė dvi mylias ir sutiko prekiautoją: ant nugaros buvo dėžė, prie diržo prisegta visa krūva piniginių. Vyras pažiūrėjo į tas pinigines ir labai patiko: „Klausyk, tautiete! Kur nešate savo pinigines? - „Parduodu miestui“. - „Iškeisk mane į ožką“. - Jei prašau, broli! Vyriškis paėmė piniginę, padėjo už bagažinės ir nuėjo namo. Ėjo, ėjo; pakeliui teka upė; įsėdo į vežimą ir perėjo į kitą pusę. Vežėjai pradėjo prašyti pinigų, bet jis neturėjo nė cento ir su kuo atsiskaityti. „Broliai, nusiimkite paltą nuo pečių, jei neturite pinigų! – sako vežėjai. „Palauk, man pačiam reikia kariuomenės palto; „Turiu naują piniginę, pasiimk ją į darbą“. Išsiėmė piniginę ir atidavė; vežėjai jį paleido.

Vyriškis nubėgo namo. „Štai, – galvoja jis, – be jokios priežasties, be jokios priežasties pamečiau porą jaučių! Jis atrodo: čiumakai sėdi ant kelio ir verda košę. „Sveiki, tautiečiai! - Labas, gerasis žmogau! - „Jūsų malonės duona ir druska! - "Ačiū". - „Gražią košę turite! Leisk man šiek tiek gurkšnoti, broliai; Aš alkanas“. - "Iš kur tu?" – klausia viršininkas. „Ir aš, dėdė, nuėjau į mugę, pasiėmiau porą jaučių parduoti“. – „Žiūrėk ką! Pardavei porą jaučių, bet maldauji...“ „O, dėde, – atsakė vyras, – jei tik žinotum ir žinotum mano sielvartą! - "Kuris?" - Bet klausyk! - ir papasakojo viską taip, kaip nutiko.

Viršininkas nusijuokė ir tarė valstiečiui: „Na, brolau, dabar geriau savo šeimininkei nerodyk veido; kitaip bus bėdų“. - „Ne, dėde, nieko nebus; Jis net nepasakys blogo žodžio! - „Tu meluoji, žmogau! Jei šeimininkė tavęs dėl to nebars, tai čia dvylika vagonų druskos – atiduosiu viską, įskaitant jaučius! -Gerai, vade! - Na, o jei jis prakeiks? - Aš eisiu pas tave į amžinąją vergiją!

Atsigulėme ir nuėjome į kaimą. Atėjome į kiemą; Atamanas stovėjo koridoriuje ir klausėsi, o vyras įėjo į trobelę: „Sveika, žmona! - „Sveikas, vyruti! Na, o jaučius iškeitei? – „Pakeistas“. - "Kur yra vežimėlis?" - „Atidaviau už ožką“. - "Kur yra ožka?" - „Aš nuėjau pasiimti piniginės“. - "Kur yra piniginė?" - „Jie nuvežė mane pervežti“. - „Na, ačiū Dievui, aš pats grįžau! Paskubėkite nusirengti ir sėskite prie stalo ir papietaukite; arbata, ar seniai buvai alkanas? Nesijaudink dėl jaučių; jaučių nėra – ir mes neturėsime rūpesčių! Vyras atsisėdo prie stalo ir sušuko: „Ei, vade! Eik į trobelę; Na, ar girdėjai? Mano tiesa! „Tiesa, tautiete“, – atsiduso atamanas, – Dievas su tavimi, pasiimk visus dvylika vagonų – ir su druska, ir su jaučiais. Taip vyras praturtėjo ir pradėjo gyventi ir gerai gyventi bei gerai uždirbti.

Klausimai apie pasaką "Mena"

Kokios kaime reikalingos transporto priemonės vyras neturėjo?

Kiek ir kokių gyvulių vyras atidavė už vežimėlį?

Kiek piniginių vyras nusipirko, mainais duodamas ožką?

Ar vyras turėjo išmintingą žmoną?

Kuo žmogus tapo pasakos pabaigoje: vargšas ar turtingas?

Literatūrinio skaitymo pamokos, kurią vedė 2 klasė A, fragmentas, kurią vedė pradinių klasių mokytoja Irina Viktorovna Zubareva

Tema:
K. D. Ushinsky Mena“
Tikslas:
sudaryti sąlygas mokiniams sąmoningai nustatyti pagrindinę pasakos idėją - nereikia lobio, jei šeimoje yra harmonija - analizuojant meno kūrinį
Užduotys:
Ugdomasis: ugdyti gebėjimą tvarkingai organizuoti renginius; perpasakoti fragmentus naudojant žodžius iš teksto; nustatyti pagrindinę mintį; sudaryti sąlygas ugdyti dėmesį personažo būklei ir elgesiui, autoriaus pozicijai; prisidėti prie gebėjimo pagrįsti padarytą išvadą formavimo. Vystymasis: ugdykite vaizduotę, stebėjimą, gebėjimą įrodyti savo požiūrį. Pedagogai: ugdyti teigiamus charakterio bruožus pasakų herojų pavyzdžiu; ugdyti emocinį reagavimą, pagarbos alternatyvioms nuomonėms jausmą ir pomėgį skaityti.
Planuojami ugdymo rezultatai:
Konkrečiam dalykui būdingas UUD: ugdyti gebėjimą organizuoti įvykius eilės tvarka; perpasakoti fragmentus naudojant žodžius iš teksto; nustatyti pagrindinę darbo idėją; nustatyti autoriaus požiūrį į veikėjus, jo raiškos būdus; paaiškinti veikėjų elgesį; nustatyti savo požiūrį į veikėjus ir jį pagrįsti. Asmeninis UUD: formuoti teigiamą požiūrį į literatūrinio skaitymo pamokas; yra dėmesingas savo išgyvenimams, kuriuos sukelia savo ir kitų žmonių veiksmų suvokimas visuotinai priimtų normų ir vertybių požiūriu; reikšti savo emocijas, empatiją; įvertinti savo mokymosi veiklą ir išreikšti teigiamą požiūrį į mokymosi procesą; motyvuoti savo veiksmus.
Metasubject:
Reguliuojantis UUD: priimti ir išlaikyti mokymosi užduotį, planuoti reikiamus veiksmus, nustatyti tikslą ir užduočių atlikimo planą, numatyti įvykių raidą, suprasti atliekamų užduočių tikslą ir prasmę; stebėti veiklos procesą ir rezultatus, koreguoti. Kognityvinis UUD: skaityti tekstą ir suprasti tikrąjį jo turinį; atsakyti į paprastus mokytojo klausimus, rasti informaciją vadovėlyje; išryškinti įvykius, matyti jų seką darbe. Komunikacinis UUD: dalyvauti dialoge pamokoje ir gyvenimiškose situacijose, atsakyti į mokytojo, klasės draugų klausimus, suvokti bendraamžių nuomonę apie perskaitytą kūrinį; naudoti turimas kalbos priemones savo įspūdžiams perteikti; dalyvauti diskusijoje apie tai, ką perskaitėte.
Įranga:
daugialypės terpės projektorius, ekranas, pristatymas, kortelės su žodžiais, aiškinamasis žodynas, iliustracijos pasakai
,
bandymas

Pamokos eiga:
Pamokos etapai Mokytojo ir mokinių veikla
I. Organizacinis momentas
Laba diena visiems! Šiandien mūsų literatūrinio skaitymo pamokoje yra svečių. Pasveikinkime juos stovėdami. Šypsena vienas kitam ir savo svečiams skatina malonų bendravimą.
1 skaidrė

II. Įvadas į temą

Problemos dialogas
. - Vaikinai, kuris iš jūsų kada nors keitėsi? – Kokius elementus pakeitėte? - Nikita, pakeisime: aš tau duosiu rašiklį, o tu man telefoną? Sutinku? -Kokia mainų esmė? Kokia pagrindinė mainų sąlyga –...? (turi būti lygiavertis) Ar iš mūsų pokalbio galite atspėti, koks bus pasakos, kurią dirbsime klasėje, pavadinimas? - Šiandien klasėje dirbsime su autoriaus pasaka, kuri vadinasi... susijęs žodis su žodžiu „mainytis“ – „Mainytis“. - Perskaitykite pasakos autoriaus pavardę, vardą, patronimą. (Skaitymas nuo lentos) Konstantinas Dmitrievich Ushinsky „Mena“
2 skaidrė

Sh

Probleminis klausimas

Ko moko pasaka?
– Kodėl žmonės skaito pasakas? (mokytis iš kitų klaidų, ko nors išmokti) -Kokias užduotis iškelsime sau pamokoje? (paskaitykite pasaką, pasimokykite iš pasakos, įvardykite pagrindinius veikėjus, sužinokite, kokius veiksmus jie padarė, ko pasaka moko). Skaitykite... įvardinkite pagrindinius veikėjus, sužinokite, kokius veiksmus jie padarė, pasimokykite iš pasakos
Probleminis klausimas:

ko moko pasaka?

3 skaidrė

IV. Darbas su žodynu (darbas grupėse)
Dirbsime grupėmis. Prisiminkime darbo grupėje taisykles. (Skaitymas skaidrėje) Literatūrinio skaitymo vadovėlis bus jūsų darbo pagalbininkas. Atidarykite jį 130 puslapyje. K. D. Ušinskis gyveno daugiau nei prieš 100 metų. Pasakoje bus žodžių, kurie šiuo metu nevartojami arba girdime juos labai retai. Todėl darbo su žodynu tikslas – išsiaiškinti nepažįstamų žodžių reikšmę. Panagrinėkime jų reikšmę.
4 skaidrė

Barišnikas -
arklių prekeivis.
5 skaidrė

Prekiautojas
- mažas prekiautojas, pardavinėjęs galanteriją (smeigtukus, sagas, kaspinus, pirštines), audinius,

1 grupės užduotis

2 grupės užduotis

3 grupės užduotis

4 grupės užduotis

5 grupės užduotis
Iš suaugusiųjų sužinokite, ką reiškia žodis, pasiūlytas jūsų grupei Valstietis - seryachok Merchant - atskleidžia žodžio mokytojas reikšmę. Rezultatų tikrinimas. Apibendrinkime Ar atlikote užduotį? Gerai padaryta! knygos.
6 skaidrė

Ovchar
- avių piemuo.
7 skaidrė

Wattle -
pinta tvora iš vytelių ir šakų.
8 skaidrė

Pilkas mažas žmogelis
- paprastas, niekuo neišsiskiriantis žmogus.
9 skaidrė

Prekybininkas –
prekybininkas
.

10 skaidrė

V. Pasakos skaitymas
Dabar pradėsime skaityti pasaką. – Kodėl mums reikia žinoti pasakos turinį?
- Atidžiai klausykite pasakos, kad nustatytumėte pagrindinius veikėjus. 1.Mokytojo skaitymas. (1 pastraipa – sustojimas) Mokiniai toliau skaito – atspėk, kas bus toliau? – Kaip manote, kaip senutė susipažino su senuku? Jie daro prielaidas. 2.Mokinių skaitymas. Perskaitykite istoriją iki galo.

11 skaidrė

1. Pirminis suvokimas.
V1. Teksto analizė
2. Darbas grupėse.
- Įvardinkite pagrindinius veikėjus. – Ar tikrai tokia istorija gali nutikti?
Kiekviena grupė turi vertinimo lapą.

Patikrinkite: 12 skaidrė
1 grupės užduotis
Atsižvelgsite į grupės darbą: aktyvumą, atsakymų teisingumą, bendradarbiavimą su klasės draugais pagal siūlomą algoritmą. (!, +,?)
Kodėl pasaka vadinasi „Mena“? Kuo senis iškeitė? Raskite atsakymą pasakoje. Atkurkite keitimosi daiktais tvarką pasakoje
Įvertinimas:
2 grupės užduotis
! - atsakė į klausimą, rado atsakymą pasakoje, atkūrė įvykių seką + - atsakė į klausimą, surado atsakymą pasakoje, atkūrė įvykių seką, bet paprašė pagalbos, ar padarė atsakyme netikslumų? – turėjo sunkumų atlikdamas užduotį
Atsakykite į klausimus.

-Kas yra pagrindinis pasakos veikėjas? Pasirinkite savybes, kuriomis galima apibūdinti seną žmogų: drąsų, godų, gudrų, malonų
senukas
13 skaidrė
kuklus
pasakos
Kodėl pasaka vadinasi „Mena“? Kuo senis iškeitė? Raskite atsakymą pasakoje. Atkurkite keitimosi daiktais tvarką pasakoje
Senis:
3 grupės užduotis
drąsus, godus, gudrus, malonus, kuklus, užsispyręs, paprastas – ar galima sakyti, kad jis laimingas?
Kodėl pasaka vadinasi „Mena“? Kuo senis iškeitė? Raskite atsakymą pasakoje. Atkurkite keitimosi daiktais tvarką pasakoje
! - atsakė į klausimus, pasirinko charakterio savybes + - atsakė į klausimus, pasirinko charakterio savybes, bet padarė netikslumų? - turėjo sunkumų atlikdamas užduotį
4 grupės užduotis

Kodėl pasaka vadinasi „Mena“? Kuo senis iškeitė? Raskite atsakymą pasakoje. Atkurkite keitimosi daiktais tvarką pasakoje
Kaip senolis atsidūrė su tokiu dideliu aukso gabalu? Raskite atsakymą pasakoje. Skaitykite išilgai grandinės.
! - atsakė į klausimą, perskaitė grandinėje be klaidų + - atsakė į klausimus, perskaitė grandinę, bet padarė netikslumų? - turėjo sunkumų atlikdamas užduotį

! - atsakė į klausimus, rado atsakymą pasakoje + - atsakė į klausimus, rado atsakymą pasakoje, bet padarė netikslumų? – buvo sunku atlikti užduotį užsispyręs paprastas

5 grupės užduotis
14 skaidrė
Kodėl pasaka vadinasi „Mena“? Kuo senis iškeitė? Raskite atsakymą pasakoje. Atkurkite keitimosi daiktais tvarką pasakoje
15 skaidrė
Skaityk patarles. Pasirinkite tą, kuris aiškiau išreiškia pagrindinę pasakos mintį. 1. Negalite kurti savo laimės ant kito sielvarto. 2. Neturėkite šimto rublių, bet turėkite šimtą draugų. 3. Jums nereikia lobio, jei šeimoje tvyro darna. 4. Pinigai laimės nenusipirksi.

! - Jei pasirinktum 2 patarles + - Jei pasirinktum 1 patarlę? – Padarėme klaidą
16 skaidrė
Fiziniai pratimai (15 pamokos minučių)

Jie šypsojosi, išsitiesė, sukosi, pasilenkė į dešinę, į kairę, atsistojo, atsisėdo ir ramiai sėdėjo prie savo darbo stalo.

VI. Pamokos santrauka.
– Kokį darbą šiandien studijavote? (aut. pasaka „Mena“) Ar radome atsakymą į užduotą klausimą? Ko moko K. D. Ušinskio pasaka? Laimė slypi ne pinigais, o žmogiškame gerumu, atsidavimu vienas kitam, pagarboje, meilėje. Užpildykite testą, kuris yra ant jūsų stalų. Apibraukite raides – atsakymus. Raides – atsakymus parašykite eilutėje. ką gavai? Perskaitykite šį žodį. Kokių rezultatų pasiekei? Jie apibendrina ir daro išvadas. Įvertinkite jų darbą.
17 skaidrė

18 skaidrė

19 skaidrė

1 priedas. Žodyno darbas.
1 grupės užduotis
Žodyne suraskite žodžio „Barishnik“ reikšmę.
2 grupės užduotis
Žodyne ieškokite žodžio „Peddler“ reikšmės.
3 grupės užduotis
Žodyne suraskite žodžio „Aviganis“ reikšmę.
4 grupės užduotis
Žodyne suraskite žodžio „wattle“ reikšmę.
5 grupės užduotis
Sužinokite iš suaugusiųjų žodžio, pasiūlyto jūsų grupei „Little Man - Seryachok“, reikšmę
2 priedas
1 grupės užduotis
Kodėl pasaka vadinasi „Mena“? Kuo senis iškeitė? Raskite atsakymą pasakoje. Atkurkite keitimosi daiktais tvarką pasakoje
Kodėl pasaka vadinasi „Mena“? Kuo senis iškeitė? Raskite atsakymą pasakoje. Atkurkite keitimosi daiktais tvarką pasakoje
! - atsakė į klausimą, rado atsakymą pasakoje, atkūrė įvykių seką + - atsakė į klausimą, surado atsakymą pasakoje, atkūrė įvykių seką, bet paprašė pagalbos, ar padarė atsakyme netikslumų? - turėjo sunkumų atlikdamas užduotį
2 grupės užduotis
Atsakykite į klausimus.
kuklus
-Kas yra pagrindinis pasakos veikėjas? Išsirinkite tas savybes, kuriomis galima apibūdinti pasakos senuką
Kodėl pasaka vadinasi „Mena“? Kuo senis iškeitė? Raskite atsakymą pasakoje. Atkurkite keitimosi daiktais tvarką pasakoje
drąsus, godus, gudrus, malonus, kuklus, užsispyręs, paprastas – ar galima sakyti, kad jis laimingas?
! - atsakė į klausimus, pasirinko charakterio savybes + - atsakė į klausimus, pasirinko charakterio savybes, bet padarė netikslumų
3 grupės užduotis
? - turėjo sunkumų atlikdamas užduotį
Kodėl pasaka vadinasi „Mena“? Kuo senis iškeitė? Raskite atsakymą pasakoje. Atkurkite keitimosi daiktais tvarką pasakoje
Kaip senolis atsidūrė su tokiu dideliu aukso gabalu? Raskite atsakymą pasakoje. Skaitykite išilgai grandinės.
4 grupės užduotis
! - atsakė į klausimą, perskaitė grandinėlę be klaidų + - atsakė į klausimus, perskaitė grandinę, bet padarė netikslumų? – turėjo sunkumų atlikdamas užduotį
Kodėl pasaka vadinasi „Mena“? Kuo senis iškeitė? Raskite atsakymą pasakoje. Atkurkite keitimosi daiktais tvarką pasakoje
Kodėl senis liko be nieko?
5 grupės užduotis
Paaiškinkite savo žodžiais. Nustatykite pagrindinę pasakos idėją.
Kodėl pasaka vadinasi „Mena“? Kuo senis iškeitė? Raskite atsakymą pasakoje. Atkurkite keitimosi daiktais tvarką pasakoje
! - atsakė į klausimus, rado atsakymą pasakoje + - atsakė į klausimus, rado atsakymą pasakoje, bet padarė netikslumų? - turėjo sunkumų atlikdamas užduotį
testas 1. Pasakos, kurias parašė: B. Narodas L. Autorius O. Rusų žmonės vadinami autoriumi 2. Pasaką „Mena“ parašė: Yu A. K. Ushinsky B. L. N. Tolstojus V. N. I. Sladkovas 3 .Ką išgelbėjo senukas: A. Piemuo B. Kiaulių piemuo B. Turtingas pirklys 4. Raskite teisingą mainų seką: O. Auksas, arklys, jautis, avinas, kiaulė, adata B. Arklys, auksas, jautis, kiaulė, avinas, adata C. Auksas, jautis, arklys, paršelis, adata, avinas 5. Kaip senutė elgėsi su senuku: A. Nekentė B. Mylėjo B. Paniekino 6. Ko ši pasaka moko: A. Godumas B. Baisumas b. Meilė ir pagarba Patikrinimas 1. l 2. y 3. b 4. o 5. c 6. b 4 priedas


Senas vyras gyveno su sena moterimi Kartą senis rado centą, bet senutė neturėjo adatos ir nusiuntė jį į miestą, kad pakeliui nupirktų adatą senukas prarado pinigus.

Turtingas pirklys plaukė upe, įkrito į gilią vietą ir pradėjo skęsti, o pro šalį ėjo žmogus, išgirdo riksmą, įskubėjo ir ištraukė prekybininką iš vandens. Pirklys nežino, kaip atsidėkoti senoliui: pasikvietė jį į savo miestą, gerai pasielgė ir padovanojo arklio galvos dydžio aukso gabalą.

Vyriškis paėmė auksą ir nuėjo namo. Jis eina plačiu keliu, o prie jo ganytojas varo visą bandą arklių.

Ką tau davė turtingas pirklys?

Kam tau reikalingas šis auksas? Iškeisk jį į bet kurį arklį.

Senis atidavė auksą piemeniui, išsirinko arklį ir parjojo namo. Jis važiuoja per pievą, o pievoje gano karves.


Sveiki, žmogau. kur buvai?

Buvau mieste. Buvau apsistojęs pas turtingą pirklį.

Arklio galvos dydžio aukso gabalas.

Iš kur gauni to aukso?

Iškeitė į arklį.

Iškeisk mano arklį į karvę.

Senis atidavė arklį piemeniui, išsirinko sau karvę, surišo už ragų ir nuėjo toliau. Jis eina per lauką, o lauke piemuo gano avis. Piemuo klausia.

Kur buvai, žmogau?

Buvau mieste. Buvau apsistojęs pas turtingą pirklį.

Ką tau davė turtingas pirklys?

Arklio galvos dydžio aukso gabalas.

Iš kur gauni to aukso?

Iškeitė į arklį.

Kur tavo arklys?

Iškeitė į karvę.

Iškeisk mano karvę į aviną.

Vyras nesiginčijo. Jis atidavė karvę, išsirinko aviną ir vedė jį už ragų. Eina toliau ir pamato, kad kiaulės ganomos. Piemuo jam sako.

Sveiki, žmogau. kur buvai?

Buvau mieste. Buvau apsistojęs pas turtingą pirklį.

Ką jums davė prekybininkas?

Arklio galvos dydžio aukso gabalas.

Iš kur gauni to aukso?

Iškeitė į arklį.

Kur tavo arklys?

Iškeitė į karvę.

Kur karvė?

Iškeitė į aviną.

Iškeisk man ėriuką į paršelį.

Vyriškis aviną atidavė. Paėmė paršelį ir su šakele nuvarė priešais save. Jis eina pro tvenkinį. Jie ten gano vištų pulką. Piemenys jo klausia.

Sveiki, žmogau. kur buvai?

Buvau mieste. Buvau apsistojęs pas turtingą pirklį.

Ką jums davė prekybininkas?

Arklio galvos dydžio aukso gabalas.

Iš kur gauni to aukso?

Iškeitė į arklį.

Kur tavo arklys?

Iškeitė į karvę.

Kur karvė?

Iškeitė į aviną.

Kur yra avinas?

Iškeitė į paršelį.

Iškeisk mums paršelį į vištą.

Vyras kiaulę atidavė piemenims. Aš paėmiau vištieną. Jis neša viščiuką, o jį pasitinka pirklys su dėžute.

Sveiki, žmogau. kur buvai?

Buvau mieste. Buvau apsistojęs pas turtingą pirklį.

Ką jums davė prekybininkas?

Arklio galvos dydžio aukso gabalas.

Iš kur gauni to aukso?

Iškeitė į arklį.

Kur tavo arklys?

Iškeitė į karvę.

Kur karvė?

Iškeitė į aviną.

Kur yra avinas?

Iškeitė į paršelį.

Kur paršelis?

Iškeitė į vištieną.

Iškeisk man vištą į adatą.

Vyras man davė vištą. paėmiau adatą. Jis priėjo prie trobelės. Jis pradėjo lipti per tvorą ir pametė adatą. Jis įėjo į trobelę, o senutė jo paklausė.

-
Kur buvai, seni?

Buvau mieste. Buvau apsistojęs pas turtingą pirklį.

Ką jums davė prekybininkas?

Arklio galvos dydžio aukso gabalas.

Kur auksas?

Iškeitė į arklį.

Kur tavo arklys?

Iškeitė į karvę.

Kur karvė?

Iškeitė į aviną.

Kur avinas?

Iškeitė į paršelį.

Kur kiaulė?

Iškeitė į vištieną.

Kur vištiena?

Iškeitė į adatą.

Kur adata?

Taip, perlipau per tvorą ir ją pamečiau.

Senolė griebė šluotą ir pradėjo senį mušti bei smerkti.

Nekeisk, senas kvailys, nesikeisk, nesikeisk, nesikeisk.


Tema: Pagrindinė darbo idėja.

V. Sukhomlinsky „Pūga“, Yu Ermolajevas „Tegul slysta“.

Tikslas: perteikti vaikams pagrindinę kūrinių mintį.

Užduotys:


  • skatinti taisyklingo vaikų skaitymo aktyvumo ugdymą;

  • ugdyti mokinių kūrybinį potencialą ir emocinę sferą;

  • tobulinti skaitymo techniką, lavinti mokinių kalbą, mąstymą, atmintį, plėsti mokinių žodyną;

  • mokyti orientuotis moralinių vertybių pasaulyje analizuojant meno kūrinius;

  • ugdyti susidomėjimą skaitymu.
Įranga: literatūrinio skaitymo vadovėlis 2 klasei, aut. O.V. Kubasova, pristatymas „KALBĖJAU“, fonogramos „Pūga“, dainos „Paslaptyje visam pasauliui“ melodija (fiziniam lavinimui), V.A. nuotrauka. Sukhomlinskis, S. I. Ožegovo žodynas.

Pamokos eiga

1. Organizacinis momentas.

Vaikinai, šiandien skaitymo pamokoje turime daug įdomių darbų. Išmoksime ko nors naujo, kartosime tai, ką išmokome anksčiau, džiaugsimės savo sėkme, o jei bus nesėkmių, kartu su jomis susitvarkysime.

2. Pamoką pradėkime nuo žaidimo „Sveikas, kaimyne!

Taigi, atsigręžkite vienas į kitą, laikykitės už rankų ir šypsokitės...

Vaikai choru deklamuoja tekstą:

Sveiki kaimyne!
Nusišypsok man atgal.
Noriu, kad tau nebūtų liūdna
Šiandien visiems nusišypsojo.

3. Namų darbų tikrinimas. Rusų liaudies pasaka „Mena“.

1. (Vaikai keletą kartų vaidina scenas pagal rusų liaudies pasaką „Mena“ su besikeičiančiomis atlikėjų sudėtimis. Svarbu atkreipti dėmesį į pagrindinių veikėjų personažų perkėlimą. Senis turi būti vaidinamas kaip pasitikintis, geras. , mandagi (visiems padėkojo), geranoriška Senutė turi būti suvaidinta kaip maloni, draugiška, rūpestinga .

Vaidmenų žaidimas. Veikėjai:

arklių prekiautojas (arklių prekiautojas)

jaučių ganytojas

kiaulių ganytojas

prekiautojas

ispanų pasakų personažų kostiumo elementai, gyvūnų paveikslėliai, adatos).

– Kas ką nors sako apie šių personažų gerumą?

– Ar tikite, kad senis ir senutė laimingi?

– Kodėl jie laimingi? (Jie yra malonūs, ne godūs, gerai elgiasi vienas su kitu, todėl gyvena taikoje ir harmonijoje.)

Ko ši pasaka moko? (Laimė nėra turtuose. „JEI ŠEIMA GERAI, JOKIŲ LOBIŲ NEREIKIA“.)

4. ĮVADAS su pamokos medžiaga.

Į mūsų gyvenimus įsiveržė ilgai lauktas džiaugsmingas pavasaris. Ir visai neseniai buvo sniego pusnys, pūgos, net per šventes dar buvo žiemiški orai: iškrito sniegas, kaukė vėjas.

1. (Skamba „pūgos“ fonogramos įrašas, mokytojas skaito eilėraštį.)

O, pūga, pūga, pūga,
Kur buvai praeitą naktį, gerai?
- Apvažinėjau visus kiemus,
Siuvau kailinius medžiams,
Ji aprengė juos kailiniais.
O šaltis jiems nesąmonė!
- O, pūga, pūga, pūga,
Ką veikei praėjusią naktį, eik?
- Klaidžiojau gatvėmis,
Visos tvoros buvo nubalintos.
O, pūga, pūga, pūga,
Kur tu sukioji per dieną, ateik?
- Per dieną nuplėšiau žmonėms skrybėles,
Ji numetė sniegą ant apykaklės...
Kad viskas aplinkui taptų gražu,
Sumaišiau dangų su žeme!
- O, pūga, pūga, pūga
Kur būsi šį vakarą, gerai?
- Kokį vakarą aš būsiu,
Rytoj ryte pasakysiu.

Ką prisimenate apie šį nuostabų rašytoją ir mokytoją? ?

VASILIJAUS ALEKSANDROVIČIUS SUKHOMLINSKIS

V. Suchomlinskis kūrė palyginimus vaikams. Parabolės yra trumpos istorijos ar pasakos, panašios į pasakėčias.

Palyginimas nuo pasakėčios skiriasi tuo, kad pasakėčioje yra atviras mokymas – moralė, o palyginime – paslėptas, neįkyrus.

Skaitydamas palyginimą žmogus susipažįsta su tam tikrais įvykiais, iš kurių pats daro išvadas, suvokdamas palyginimo prasmę.

Tuo palyginimas primena mįslę. Tačiau palyginimų prasmė yra sudėtingesnė ir reikšmingesnė nei mįslėse ir net pasakose.

3. Susipažinimas su tekstu vykdomas tylaus skaitymo forma.

4. Diskusija apie tai, ką perskaitėte.

Ką galite pasakyti apie tai, ką skaitote? Kokių įspūdžių ir minčių paliko?

5. Pakartotinis skaitymas ir darbas su tekstu.

(Medžiai grėsmingai ošimo, pūga kaukė ir švilpė.)

-Kaip elgtumėtės per stiprią pūgą?

Kaip Tolya ir Sasha jautėsi, kol nepamatė vienas kito?(Jie bijojo eiti į mokyklą dėl pūgos.)

Kodėl jų baimė dingo?

(Jie susitiko, susikibo už rankų ir nebijojo.)

-Kas padėjo berniukams įveikti pūgos baimę?

(Vaikų atsakymai)

-Ar patarlė „Nedrąsius gąsdina net šešėlis“ tinka istorijai? (Ne, pūga labai pavojinga)

-O ši patarlė?

TU, BLIZZA, PYKSTAI, IR MES LAIKYJAME VIENAS KITO (vaikų atsakymai)

Kokia pagrindinė istorijos mintis?(Kai žmonės yra kartu, jie nebijo blogo oro ar sunkumų.)

Juo siekiama mokyti atrankinio skaitymo, taip pat lavinti gebėjimą skaidyti tekstą į dalis ir pavadinti.

Tai yra pagrindiniai žingsniai kuriant skaitymo planą.

Atlikdami pirmąją užduotį, mokiniai perskaito paskutines dvi pastraipas.

Pagal antrąją užduotį jie pavadina šią istorijos dalį, pavyzdžiui, taip: „Kartu tai nėra baisu“, „Mes nebijome pūgos“. Mokytojas lentoje užrašo pavadinimą.

Atpasakodami kūrinio pradžią, svarbu, kad vaikai neperžengtų pirmojo epizodo, kurį sudaro trys pirmosios pastraipos, ribų. Pavadindami pirmąją pasakojimo dalį, mokiniai siūlo, pavyzdžiui, tokius pavadinimus kaip „ Berniukai bijo pūgos“, „Tolia ir Sasha bijo pūgos“. Vieną iš jų rašau lentoje, klausdama vaikų, kur geriau jį dėti – aukščiau ar žemiau ankstesnio. (Aukščiau, nes tai nurodo teksto pradžią.)

– Jei jūs ir aš sunumeruosime šias dvi antraštes, ką gausime? (Perskaitytas darbo planas.)

7. Namuose mokiniai ruošiasi detaliam (bet ne pažodžiui) perpasakoti kūrinį.

Norintys gali nupiešti „Pūgą“.

8. FIZINĖ MINUTĖ.

9. Pažintis su Yu.I Ermolajevo kūryba „Tegul tai paslysta“.

1) Yu.I Ermolajevo biografija .
Ermolajevas Jurijus Ivanovičius (1921-1996) - vaikų rašytojas, dramaturgas, aktorius. Baigė pavadintą teatro mokyklą. Ščepkinas Maskvoje 1943 mTačiau Jurijus Ivanovičius Ermolajevas išgarsėjo ne kaip dramatiškas aktorius, o kaip vaikų rašytojas . Pirmoji jo istorijų knyga buvo išleista 1960 m. Jis vadinosi „Kodėl popieriaus juostelės supyko“. Nuo tada Jurijaus Ivanovičiaus Ermolajevo knygos buvo leidžiamos gana reguliariai.Vaikai rašytoją įsimylėjo dėl humoro jausmo ir gebėjimo maloniai juoktis iš savo herojaus. Ermolajevas Jurijus Ivanovičius rašė ne tik istorijas. Jis yra kelių populiarių istorijų autorius, įskaitant „106 dingusios valandos“, „Drąsiųjų bailių namai“, „Netikėtai – iš mėlynos“ ir kt. Jurijus Ivanovičius Ermolajevas parašė pasakas. Vienas iš jų vadinasi „Apie du jaunus vyrus – drąsius vyrus ir stebuklingą gydytoją“. Kai kuriuos savo kūrinius jis pavadino „Liūdnais juokeliais“, kurių juokingumuose yra daug svarbių ir pamokančių dalykų.

2). Kalbos apšilimas (25 psl. vadovėlis)

3). Žodyno darbas.

-Kaip suprantate žodžių „leisk paslysti“, „treniruotė“, „treneris“, „galintis“, „tikėtis entuziastingų pagyrimų“ reikšmę?

DARBAS SU S.I. OZHEGOVO ŽODYNU

Treniruotė- treniruoti – pratinti (gyvūnus) atlikti bet kokius veiksmus, ugdyti žmogui reikalingus įgūdžius.

Malonumas - neįprastai džiugi būsena, susižavėjimo jausmas.

- Papasakok apie savo mėgstamą gyvūną.

– Kaip reikėtų auginti gyvūnus? (maloniai, kantriai)

- Kuris rašytojas taip pat yra puikus treneris?(Vladimiras Leonidovičius Durovas)

4). Nauja tema.

Šiandien noriu supažindinti jus su mergina, kuri taip pat dalyvavo treniruotėse. Ji išmokė atogrąžų miškuose gyvenantį paukštį ryškiu plunksnu. Jie turi gerą atmintį ir geba mėgdžioti onomatopoėją.

Ar atspėjote, apie kurį paukštį kalbame? (papūgos piešinys paskelbtas)

Yra 316 papūgų rūšių. Į Raudonąją knygą įrašytos 27 papūgų rūšys.

Iš Jurijaus Ivanovičiaus Ermolajevo istorijos sužinosite, prie ko privedė papūgos dresūra. Yu Ermolaev rašo apie linksmas vaikų istorijas.

Jo darbai priverčia juoktis ir giliai susimąstyti. Juk humoras – trumpiausias atstumas tarp rimčiausios problemos ir jos sprendimo.

Novelė – (humoreska) „Tegul nuslysta“ – ne tik juokingas, bet ir pamokantis nutikimas. -Atverkime 26 puslapį. (Mokytojo darbo skaitymas .)

-Išreikškite savo nuomonę ir įspūdžius apie merginą.

Klausimai po skaitymo. 1) Ką galite pasakyti apie Irochka? 2) Ar Ira sugebėjo parodyti vaikinams, kokia ji yra pajėgi trenerė? Kodėl nepavyko? (papūga neklausė)

Skaitymas grandine. 3) Ko Iročka išmokė papūgą? (skaityti iš vadovėlio)

4) Su kokia nuotaika Ira ėjo į mokyklą? (nusišypsojo, tikėdamasi pagyrų iš klasės draugų) 5) Suraskite oro aprašymą. (Autorius įtraukė orų aprašymą, kad galėtume įsivaizduoti Iročkos nuotaiką.)

Ištaisykite klaidas ir perskaitykite teisingai . (1 SKAIDRĖ)

Vaikinai mokykloje susisuko Irochka:

Paklausk jo bet ko! Leiskite pažymės.

Dabar Iš naujo nustatysiu. Tik nejuokauk“, – įsakė Iročka ir atsigręžė į papūgą: „Būk mandagus, Čiko...

Labai reikia! Aš neturiu laiko! - suriko papūga ir pasilenkęs nuo vieno ešerio prie kito, nusisuko nuo Iros.

Atrankinis skaitymas.

6) Kaip pasikeitė jos nuotaika? (susigėdęs, beveik verkė) 7) Kaip elgėsi papūga? (suraukė, prisimerkė, nusisuko) 8) Ką bendražygiai sužinojo apie Iročką? (močiutės neklauso, yra nemandagus). Raskite Iros atsakymus savo močiutei, parodykite intonacija, kaip Ira atsakė močiutei.

9) Kaip vaikinai atspėjo apie Iros nepaklusnumą? (papūga pakartojo savo grubius žodžius)

Išraiškingo skaitymo mokymas. (2,3 SKAIDRĖS)

- Paklausk jo ko nors! Leisk jam atsakyti.

- Dabar paklausiu. Tik nekelk triukšmo. Būk mandagus, Chico, ir pasisveikink su vaikinais.

- Palik mane ramybėje!

– Kaip katė miaukia? Miau mums, Chico.

- Štai daugiau!

- Kaip šuo loja? Lokite savo šunį, Chico!

- Labai reikia!

- Kokia tu šlykšti, Čiko! Jūs nenorite nieko sakyti.

- Kodėl jis nenori? Jis mums daug papasakojo. Puiku, Chico!

-Ką Ermolajevas norėjo mums pasakyti šiuo darbu? (Jei mokai gerų dalykų, pats būk geras.)

Skaityk patarles. Ar jie atitinka pamokos temą?

Padaręs ką nors blogo, nesitikėk gero.

Tiesa ta, kad jūs negalite to paslėpti maiše.

Padariau klaidą, kurią įskaudinau, eikime į mokslus.

-Gyvenime kiekvienas daro klaidų, reikia mokėti jas ištaisyti. Ar manote, kad Ira pagerės?

-Noriu tikėti, kad kūriniai, kuriuos skaitome, pasakys, kaip teisingai elgtis bet kuriuo gyvenimo momentu.

5. Santrauka.

- Ko pasiėmėte iš šiandienos pamokos?

6. Namų darbai: pagal pasirinkimą. 23-24 perpasakojimas, artimas tekstui p. 27-28 - ištraukos perpasakojimas,

Pamokoje spręstos asmeninio tobulėjimo užduotys:
1. Teigiamo požiūrio į tikrovę mokiniuose formavimas.

2. Vaikų savigarbos ir emociškai teigiamo požiūrio į save formavimas, noro reikšti ir ginti savo poziciją, kritikuoti savo veiksmus.

3. Gyvenimo optimizmo, ryžto ir užsispyrimo siekiant tikslų ugdymas.

4. Išmokti orientuotis moralinių ir socialinių vertybių pasaulyje.

5. Įpratimo apmąstyti formavimas.

6. Emocinės sferos (jautrumo, jautrumo) tobulinimas.

7. Pasirengimo bendradarbiauti su kitais žmonėmis, draugiškumo, kolektyvizmo formavimas.

8 Mąstymo, dėmesio, atminties ugdymas.

9. Ugdymas ir kūrybiniai gebėjimai.



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!