Rašydamas laišką sh. Miša vaikščiojo, vaikščiojo, vaikščiojo

Nuripat Kazbekova
Rašto pamoka 1 klasėje „Mažųjų ir didžiųjų raidžių rašymas sh, sh“

Rašymo pamoka 1 klasėje.

Tema: Mažųjų ir didžiųjų raidžių raidė sh, Sh.

Tikslas: išmokyti taisyklingai rašyti kaligrafiją raidės sh, Ш, jungtys su laiškus; įtvirtinti žinias apie minkštąjį ženklą; ugdyti meilę gyvūnams.

Pamokos eiga

1. Org. akimirka

2. Kartojimas.

a) Aš esu burtininkas. as noriu -

Aš pasirodysiu ir transformuosiu

Mokykloje rašymui naudota kreida

Pavojingai įstrigo jūroje.

Kas yra vedlys - atspėkite? (raidė b)

Šiandien lankysimės cirke. Premjera cirke. Vedlys B yra arenoje. Žiūrėk, sako b, kai tik prieinu prie žodžio, jis tampa kitoks. (kreida, kampas).

Kaip šie žodžiai transformuojami? Perskaitykite.

Kreida suvyta, kampas anglis.

b) Diktavimas, po kurio seka testavimas.

Arklys, briedis, ešeriai.

3. Susipažinimas mažosios raidės sh.

a) Pažiūrėkite raidė Ш -

Laiškas labai geras,

Nes nuo to

Galite padaryti E ir E.

Palyginkite spausdintą ir mažosios raidės sh.

Iš kokių elementų jis susideda? maža raidė sh?

b) Mokytojo paaiškinimas.

Pradėkime rašyti raidė sh ta pati, taip pat laiškas ir.

Rašydami antrą elementą laiškus ir nepakelk rankos, ir nubrėžkite iki viršutinės linijos, nubrėžkite išilgai parašytos linijos ir apvalinkite apačioje.

V) Laiškų laiškai sh ore ir sąsiuviniuose.

4. Skiemenų rašymas su raide sh.

sha, sho, ji, shu

5. Žodžių rašymas su raide sh.

Sukurkite žodį MOKYKLA iš suskaidytos abėcėlės raidės. Paverskite jį į žodį MOKSLININKAS. Įrašykite šiuos žodžius į užrašų knygelę

6. Didžioji raidė Sh.

Palyginkite spausdintą ir didžioji raidė Ш

Didžioji raidė Sh rašomas taip pat kaip didžioji raidė I, pridedamas vienas elementas.

7. Kalbos raidos darbas.

Ant lentos užrašyti žodžiai: Kamuoliukas, kamuolys. Perskaitykite. Kodėl vienu atveju žodis rašomas su didžioji raidė, o kitame su mažoji raidė?

Pokalbis apie gyvūnus. Mokytojo pasakojimas apie šunis.

8. Fiziniai pratimai.

Vieną dieną išėjo pelės

Pažiūrėkite, kiek valandų

Vienas, du, trys, keturi...

Pelės traukė svarmenis.

Staiga pasigirdo baisus skambėjimas

Pelės pabėgo.

9. Sąrašas ir sakinio įrašymas.

Perskaitykite.

Šura, Miša, Nataša ir Daša (PSO)

Koks žodis gali pakeisti klausimą?

(Vaikai, studentai, moksleiviai)

Parašykite sakinį įterpdami žodį vietoj klausimo.

10. Santrauka pamoka.

Su kokiais naujais laišką susitikote toliau pamoka?

Parašyk tai laišką.

Pažiūrėk į lentelę. Kas yra ši juodoji dėžė?

Atidarykime jį ir pažiūrėkime, kas jame yra.

Mokytojas išima daiktus ar dalyko paveikslėlius, vaikai įvardija žodį ir nustato vietą raidės sh viename žodyje. (Kailiniai, pakalnutės, vyšnia, skara, lokys, kepurė, kriaušė, katė.

Publikacijos šia tema:

Integruota pamoka (rusų kalba, literatūros skaitymas, technologijos) „Laiškai iš karo metų“. 2,3,4 klasių mokiniams Integruota pamoka. Dalykai: literatūros skaitymas, rusų kalba, technologijos. Tema „Karo metų laiškai“ Trukmė 2 pamokos (90.

8 tipo pataisos mokyklos 1 klasės rašymo pamokos „Žodžių kūrimas išstudijuotais skiemenimis ir žodžių rašymas“ santrauka Vidaus rašymo pamoka tema: „Žodžių kūrimas studijuojamais skiemenimis ir žodžių rašymas“ specialiosios (pataisos) mokyklos 1 klasėje.

Logopedinė pamoka 4 klasėje „Raidžių P-T diferenciacija pagal optinį panašumą“ PAMOKOS TIKSLAI: Išmokyti susieti raides su garsais ir simboliais. Išmokite skirti p, t skiemenyse, žodžiuose, sakiniuose, tekste. Išsiversk.

Atvira skaitymo pamoka 5 klasėje sutrikusios klausos vaikams „L. N. Tolstojaus pasakėčia „Kaip žmogus išėmė akmenį“. Tema: L. N. Tolstojaus pasakėčia „Kaip žmogus pašalino akmenį“. Pamokos tikslai: dalykas - studijuoti L. N. Tolstojaus pasakėčią „Kaip žmogus pašalino akmenį“, - suformuoti.

Pamoka apie mus supantį pasaulį 2 klasėje „Kaip apsisaugo gyvūnai“ Pamokos tema: „Kaip gyvūnai ginasi“ Ugdymo kompleksas „Būsima pradinė mokykla“ Pamokos tipas: pamoka apie naujų žinių atradimą Didaktinis tikslas: - įtvirtinti.

Matematikos pamoka pirmoje klasėje „Skaičius ir figūra 7“ Pamokos tipas. Pamoka apie naujos medžiagos mokymąsi Pamokos tema. Skaičius ir figūra 7. Skaičių serija iki 7. Tikslas. Supažindinkite mokinius su skaičiais ir skaičiais.

Raštingumo pamoka (rašymas)

Sudarė pradinių klasių mokytoja Oksana Zinovievna Kalmykova

Pamokos tema: Didžioji raidė Sh.

Tikslai:

Ugdomasis: supažindinti mokinius su didžiąja priebalsio garso raide [w], su garso ypatumais, ugdyti gebėjimą atskirti garsą kalboje; ugdyti gebėjimą skaityti su nauja raide, skiemenimis, žodžiais, tekstais;

Vystymasis: ugdyti foneminę klausą, sąmoningo, produktyvaus skiemenų skaitymo įgūdžius;

Ugdomasis: ugdyti elgesio kultūrą klasėje, norą išmokti skaityti , gebėjimas draugiškai dirbti poromis, savarankiškai, prašyti pagalbos;

Pamokos forma

Integruota

Pamokos tipas

Naujų žinių atradimas

Kontrolės formos

Darbas su sąsiuviniais, sąsiuviniais.

Pamokos eiga

1.Žinių atnaujinimas

– Atidarykite p. 82 „ABC knyga“. Pažiūrėkite į sklaidą ir pasakykite, ką šiandien veiksime klasėje.

– Nuo ko turėtume pradėti savo darbą?

– Apibūdinkite pirmųjų keturių raidžių garsus. Kas bendro?

– Kodėl laiškas Sh mūsų diagramose atsisako pereiti prie kitų raidžių?

– Kuo šis garsas dar ypatingas?

2. Ugdymo problemos teiginys. Naujų žinių atradimas.

Pristatome didžiųjų raidžių grafiką Sh.

Spausdintų ir rašytinių raidžių palyginimas, rašymas didžiosiomis raidėmis Sh. Paruoštas mokinys:

- Pažiūrėk į laišką Sh

Laiškas labai geras

Nes nuo to

Galima padaryti E Ir Yo.

– Tikrai galima E Ir Yo? Kaip?

Darbas kopijų knygelėje. Brėžinio tyrimas. Rankos paruošimas rašymui .

– Atidarykite knygelę p. 0. Pažiūrėkite į paveikslėlį.

Kas yra nuotraukoje?

Kas yra ši pelėda?

Kas bendro tarp visų paukščių?

Pasirinkite spalvą ir pėdsaką.

Didžiosios raidės analizė Aš, Sh.

– Kokias raides matote pirmoje eilutėje?

– Kuo šios raidės bendros ir kuo jos skiriasi?

Laiško rašymas IR.

- Pažiūrėk į kitą eilutę. Kodėl vienoje eilutėje kartu su raide yra dvi pasvirusios eilutės? IR?

– Apibraukite raidę žaliai IR.

- Raskite savo geriausius laiškus IR, juos pabraukite.

Laiško rašymas Sh.

– Kodėl eilutėje su raide Sh trys pasvirusios linijos?

– Pirmiausia visas pasvirusias linijas apibraukite raudonai.

Mokytojo demonstravimas, kaip rašyti didžiąją raidę Sh: „ir vienas, ir du, ir trys“. Savarankiškas pratimas rašyti didžiosiomis raidėmis Aš, Sh.

– Raskite priešpaskutinę eilutę, parašykite laišką IR viena spalva ir raidė Sh– kitiems.

Žodžių rašymas Šura, Šurikas.

– Ką mes dabar parašėme? (Vardai.)

Ar rašėme skirtingus vardus ar to paties vardo formas?

Fizinis pratimas.

3. Naujų žinių taikymas.

1. Darbas Bukvar.

Pažiūrėkite į skaidrę.

- Kas ten parašyta?

Tarp šių žodžių suraskite ir perskaitykite žmonių vardus, šalies, miesto pavadinimą, slapyvardį.

- Pažiūrėkite į „Primer“, p. 82. Pirmame stulpelyje raskite ir perskaitykite zodzi, kuris turi 5 raides, 2 skiemenis, kirtis tenka pirmam skiemeniui ir nera kombinacijos shi.

Surask ir perskaityk žodį, turintį 6 raides, 3 skiemenis, kirtis tenka 2 skiemeniui, yra shi derinys.

Jei norite, atlikite šių žodžių garso raidžių analizę.

Perskaitykite žodžių stulpelius iki galo. Atlikite kryžminį patikrinimą naudodami mėginį.

Žaidimas „Kas jie?

- Perskaitykite šiuos žodžius sau.

Ką jie reiškia?

Su kokia raide jie parašyti?

Perskaitykite pirmąjį žodį, kas tai galėtų būti?

4. Pamokos santrauka

Kokias raides išmokote rašyti?

– Su kokiais neįprastais žodžiais šiandien teko susidurti klasėje?

– Ko išmokote per pamoką?

– Kam šiandien buvo lengva?

– Kam iki šiol buvo sunku?

– Kas ar kas padėjo jums susitvarkyti?

– Kas šiandien patenkintas savo darbu?

– Kas norėtų ką nors sutvarkyti? Ką? Ką reikia padaryti dėl to?

– Pirmų klasių mokiniams pažymiai neskiriami.

Kokį žodį vartotumėte savo darbui ĮVERTINTI? Kodėl?

sudaryti sąlygas mokyti studentus mokėti rašyti didžiąsias ir mažąsias raides Š, š; lavinti gebėjimą rašyti žodžius deriniais zhi, shi, kaligrafijos įgūdžiai; skatinti kalbos, foneminės klausos, atminties, tikrinių vardų rašymo, sakinių rašybos įgūdžių ugdymą; skatinti aktyvumą darbe, kruopštumą, tikslumą ir įprotį taisyklingai sėdėti rašant

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Atvira rusų kalbos pamoka (raštas)

tema:

„Didžioji ir mažoji raidė Sh,sh“.

1 klasė

Mokytojas: Abakumova L.B.

Tema: „DIDŽIOSIOS IR MAŽOSIOS RAIDĖSŠ, š."

Tikslai: sudaryti sąlygas mokyti studentus mokėti rašyti didžiąsias ir mažąsias raidesŠ, š; Už lavinti gebėjimą rašyti žodžius deriniais zhi, shi, kaligrafijos įgūdžiai; skatintikalbos, foneminės klausos, atminties, tikrinių vardų rašymo, sakinių rašybos įgūdžių ugdymas; skatinti aktyvumą darbe, kruopštumą, tikslumą, įprotį taisyklingai sėdėti rašant.

Pamokos eiga:

I.Organizacinis etapas

Dėmesio! Pažiūrėk, bičiuli.

Ar esate pasirengęs pradėti pamoką?

Ar viskas vietoje, ar viskas tvarkoje?

Rašiklis, knyga ir sąsiuviniai.

Pasirengimo pamokai tikrinimas.

II. Mokinių paruošimo etapas.

Mokytojo įžanginė kalba.

Kiekvienas mokinys gauna kortelę su žodžiais; „mes...“, „ly...“, „ma...na“, „stu...“, „lu...“.

Mokytojas skaito eilėraštį, mokiniai į žodžius įrašo skiemenį zhi arba į žodžius „įveda“ junginį shi.

Katė gyvena ant mūsų stogo, o jie gyvena spintoje...(pelės).

Jie nekeliaus be benzino

Nei autobusas, nei... (automobilis).

Laukais teka upeliai, keliais...(balos). Skruzdėlės po žiemos tuoj išlįs...(šalta).

Jei yra nuotėkis nuo stogo

Ir sniego pusnys apačioje -

Taigi saulė kaitina,

Padėkite..., (slidės).

S. Maršakas

Yra specialūs skiemenys

Juos reikia griežtai atsiminti:

Zhi ir Shi

Lishi visada su manimi.

L. Schmidtas

Kodėl skiemenys yra shi ar tu "įvedėte"? Ko mokysimės klasėje?(Šia raide išmoksime rašyti raidę Ш, Ш, žodžius ir sakinius; žodžius rašyti su junginiais shi, zhi.)

III. Naujų žinių įgijimo etapas.

1. Darbas su didžiųjų raidžių raštu Sh.

- Peržiūrėkite didžiųjų raidžių raštą Sh. Apibūdinkite, kuria kryptimi juda ranka rašant laiškąШ (Raidė Ш susideda iš trijų elementų. Didžiąją raidę Ш pradedame rašyti tiesiai po pagalbinės eilutės viduriu. Perkeliame į dešinę, apvaliname, pasvirusią lazdą nukeliame žemyn iki apatinės eilutės. Darbinė linija Beveik pasiekę apatinę darbinės linijos eilutę, apvaliname ją į dešinę, nukeliame į apatinę eilutę ir kylame į dešinę iki viršutinės darbinės linijos.

Tada pradedame rašyti antrąjį elementą. Jis yra tame pačiame lygyje kaip ir pirmasis. Pradedame rašyti nuo pagalbinės eilutės vidurio. Mes vedame žemyn; beveik pasiekę apatinę darbinės linijos liniją, apvaliname ją į dešinę, nunešdami į apačią

eilutę ir eikite į dešinę iki viršutinės darbinės linijos linijos.

Pradėkime rašyti trečiąjį elementą. Jis yra tame pačiame lygyje kaip pirmasis ir antrasis. Pradedame rašyti nuo pagalbinės eilutės vidurio. Mes vedame žemyn; beveik pasiekę apatinę darbinės linijos liniją, apvaliname ją į dešinę, nukeliame iki apatinės linijos ir einame į dešinę iki darbinės linijos vidurio.)

Parašykite laišką ore; sąsiuvinyje, skaičiuojant „ir-vienas, ir-du, ir-trys, ir“.

Pats apibraukite ir užpildykite 1-4 eilučių raides ir žodžius.(Mokytojas teikia individualią pagalbą

studentai.)

2. Auditorinis diktantas.

Užsirašykite pirmąją žodžio raidę.(Ira, Šura, Ivanovas, Šarovas, Igoris, Šachova.) (Mokiniai paaiškina, kodėl rašė didžiosiomis raidėmis.)

Kūno kultūros minutė

Dvi gegutės, dvi plepučiai

Susitikome miško pakraštyje,

Sėdi vienas šalia kito ant kalės

Ir jie šaukia: „Kuk-ku!.. Kuk-ku!..“

Jei nori, suskaičiuok

Jei nenori, išskrisk.

(Mokiniai atlieka pratimus po mokytojo.)

3. Darbas su mažųjų raidžių raštas w.

- Apsvarstykite mažosios raidės sh pavyzdį. Palyginkite didžiąsias ir mažąsias raides. Ar jie parašyti vienodai ar kitaip? Apibūdinkite kryptį, kuria juda ranka rašant mažąją raidę.w. (Rašyti pradedame nuo viršutinės darbinės linijos eilutės. Nubrėžiame žemyn, beveik pasiekę apatinę darbinės linijos eilutę, apvaliname ją į dešinę ir nubrėžiame, tiesiai virš darbinės linijos vidurio. Rašomas antrasis elementas taip pat kaip ir pirmasis. Trečiasis elementas rašomas taip pat, kaip pirmasis ir antrasis, bet baigiasi darbinės eilutės viduryje.)

- Parašykite raidę po skaičiumi „vienas ir du ir trys ir“. Savarankiškas darbas 1-4 eilutėse,(Mokytojas teikia individualią pagalbą mokiniams.)

- Kuo raidės panašios ir skiriasi? ShiI?

IV. Žinių įtvirtinimo etapas

1.Darbas su liežuvio suktukais.

Įrašykite ir išmokite liežuvio suktuką. Pabraukti žodžiais

raidė sh .(Dirbkite poromis, kad ištartumėte „liežuvio sukimą“, abipusis vertinimas)

2. Žodžių ir sakinių rašymas pagal modelį.

1) Perskaitykite keletą žodžių: ruff - ruffs.

- Kokią taisyklę reikėtų atsiminti rašant šiuos žodžius? Užsirašykite žodžius. Pabrėžkite derinį shi.

2) Perskaitykite ir parašykite sakinius pagal pavyzdį.

3. Žaidimas „Žaiskime raidėmis“.

Norėdami sudaryti žodį, pasirinkite balses.

Gautus žodžius užrašykite ant eilučių.

A ir

Zh ir Sh a

tu

Oi

L L

4. PASAKA APIE RAIDES

Raidės Ж ir Ш buvo tikri draugai. Jie, žinoma, draugavo su likusiomis abėcėlės raidėmis, bet ypač vienas su kitu, nes gimė tą pačią dieną, tai yra, buvo broliai dvyniai.

Gimtadienį jie visada švęsdavo kartu, todėl šį kartą nusprendė tai padaryti kaip visada.

Broliai pakvietė visus draugus į savo šventę, tai yra visa abėcėlė nuo A iki Z.

Visi laiškai buvo su dovanomis, tarsi gimtadienio proga be dovanos. Broliai dvyniai iš draugų gavo viską, ką labiausiai mėgo: geltonus kamuoliukus, geležines vinys, šilkines skareles, vilnones kepures ir dar daugiau. Ir tik laiškas Y nieko neatnešė.

Tačiau broliai dvyniai neįsižeidė, tikėjo, kad visiškai nesvarbu, kas ką atnešė ar išvis neatnešė, svarbiau, kad visi atėjo ir pasveikino su švente. Svečius jie vaišino keptomis bulvėmis, pyragėliais, šviežių mėlynių kompotu, šokoladu.

Visi svečiai valgė su dideliu apetitu, jiems viskas labai patiko, ir tik laiškas Y, rydama keptas bulves už abiejų skruostų, ji nepatenkinta tarė:

Oi, koks čia maistas: pyragai, šokoladas. Aš myliu daugiau Sūris, dešrelės.

F ir W Šiek tiek įsižeidėme, bet nesiginčijome, neskad jie tikėjo, kad svečiai neturėtų įsižeisti.

Po pietų visi pradėjo žaisti šaškėmis, šachmatais ir aklųjų buff. Buvo labai smagu. Ir tik laiškas Y ji pasitraukė į šoną, visa savo išvaizda parodydama, kad jai nuobodu.

Dabar broliai tikrai įsižeidė, bet tylėjo, nes buvo labai mandagūs.

Nuo tada laiškai ir SH ne nori pasirodyti prieš raidę žodžiais Y. (Pasak L. Schmidt.)

5. Pirštų gimnastika

Supynėme pirštus ir ištiesėme rankas,

Na, o dabar nustumiame debesis nuo žemės.

IV.Žinių taikymo etapas.

1) Žodžių parinkimas modeliams.

Pažvelkite į žodžių modelius. Kuo jie skiriasi?(Skirsi pirmuoju garsu.)

- Perskaitykite pirmosios diagramos žodį.(gyvenamasis)

- Kokį garsą pakeisime? Virš garso [zh] yra varpelis, bet antroje schemoje jo nėra. Kokį garsą pakeisime [zh]? Pavadinkite naują žodį. Užrašykite jį diagramos dešinėje.(Jis gyveno ir siuvo.)

Panašus darbas su žodžiais„šiluma“ - „rutulys“, „atsiprašau“ - „skara“.

2) Raidžių derinimas žodžiuose f arba w .(Savarankiškas darbas po diskusijų).

3) Diferencijuotas darbas.

1. Žodžių skirstymas į grupes.

Perskaitykite žodžius, pavadinkite raides šiose eilutėse. Apibrėžkite užduotį.(Paskirstykite žodžius į grupes ir užrašykite: žodžiai su balsingu priebalsiu [zh] prie raidės Zh, žodžiai su bebalsiu priebalsiu [w] prie raidės Sh.)

2. Žodžių ir sakinių kopijavimas rašytinėmis raidėmis iš spausdinto pavyzdžio.

4) - Užpildykite trūkstamas raides. Suderinkite sakinius ir paveikslėlius.

5) kryžiažodis (darbas grupėje).

V. Žinių apibendrinimo ir sisteminimo etapas.

Kokias raides šiandien išmokote rašyti pamokoje?

Kuo ypatingas šis laiškas?

Klausykite ištraukos iš Yu eilėraščio ir prisiminkite žodžius su deriniais ir, shi.

Kas yra aukštis?

Debesys, vėjas, tyla.

Ir jie vaikšto už debesų

Saulė, žvaigždės ir mėnulis.

VI pamokos apibendrinimo etapas.

Studentų veiklos ir darbo vertinimas žodžiu.

VI.

Peržiūrėkite savo darbą knygų knygelėje ir įsivertinkite naudodami skirtingų spalvų kvadratus:

geltona - puikiai

žalia - gerai

raudona - kažkas nepavyko.



- Patikrinkite, ar ant stalo yra viskas, ko reikia, pašalinkite viską, kas nereikalinga. Palinkėkite vieni kitiems sėkmės!

Ar prisimeni, apie kokią raidę šiandien išmokome skaitymo pamokoje? 1 skaidrė

Kaip manote, ko turėtume išmokti klasėje?

Palyginkite spausdintą raidę „sh“ ir rašytinę. Kas bendro? Kokie yra skirtumai?

Iš kokių elementų susideda raidė sh? Ar yra naujų elementų?

Rašysiu šią raidę skaičiuodamas: vienas ir du ir trys Ir(2 skaidrė)

Pradedame rašyti nuo viršutinės darbinės eilutės eilutės. Nubrėžiame pasvirusią liniją žemyn su kreive į dešinę, brėžiame aukštyn, 2 ir 3 elementai yra pasvirusios linijos su kreive apačioje į dešinę.

Raidžių skaičiavimas ore: vienas ir du ir trys ir „sh“; vienas ir du ir „ir“.

– Ką galite pasakyti apie atstumą tarp pasvirusių elementų?

Pirštų gimnastika:

(ištiesiame pirštus)
Vienas, du, trys, keturi, penki
Pirštai išėjo pasivaikščioti.
(sulenk pirštus)
Šis pirštas nuėjo į mišką
šis pirštas rado grybą
Šis pirštas valė stalą.
Šis yra geras, o šis yra blogis.

Raidžių elementai raidės ir raidės.

– Elementus ir raides 1–4 eilutėse parašykite patys.

Ar tavo laiškai pasirodė gražūs?

Pagirkite save.
Darbas su iliustracijomis knygelėje.

Raskite laišką, atidžiai pažiūrėkite

Galvok lėtai

Ir tikrai rasite

Penki dalykai, prasidedantys raide „sh“.

Užtemdykite šiuos elementus. Kurį daiktą puošite raštu?

- Paskaityk, ką juokdarys sako.

– Kuo žodžiai panašūs ir kuo skiriasi?

– Įterpkite raidę į žodį, kad sukurtumėte naują žodį:

Kardas – kardas?

Šeši - šeši?
– Kokias taisykles žinai dirbdamas su sąsiuviniu?

– Perskaitykite skiemenis su raide „sh“ užsirašykite. (Skiemenys „sha“, „sho“, „shu“.)

– Kiek identiškų elementų yra „shi“ derinyje?

(Mokytojas parodo skiemens „shi“ rašybą lentoje.)

– Pailginkite paskutinį elementą ties raide „w“, kai jungiamės prie raidės „i“. Taip mums bus patogu skaityti skiemenį.

- Pasakykite skiemenį „shi“

- Pavadinkite pirmąjį garsą. Antras garsas.

– Kokiomis raidėmis jie žymimi?

– Kuris garsas neatitinka raidės?

– Derinį „shi“ reikia prisiminti. Tai yra rašymo taisyklė.

– Pabrėžk: „ shi ».

Tai reiškia, kad grafiškai paaiškinome, kodėl parašyta raidė „i“.

Jie ėjo ir ėjo taku,

Mes radome daug akmenų

– Perskaitykite žodžių stulpelius, išspausdintus „Copybook“ p. 27.

– Kurias iš jų skaitėme vadovėlyje?

– Parašykite žodžius rašytinėmis raidėmis. (Studentų darbas.)

– Kuriame žodyje yra taisyklė „shi“? (Ekranas.)

- Pabrėžk tai.

– Apibraukite žodžius kitoje eilutėje. Užsirašykite juos dar kartą. Pabrėžkite pavojingą vietą „shi“.
Pasiūlymų laiškas.

Perskaitykite sakinį apie Pašą p. 27 Propise.

- Užrašykite šį sakinį vienoje eilutėje.

– Pabrėžkite žodžius.

– Pažymėkite rašybą.

– Kitoje eilutėje apibūdinkite šį sakinį.

- Sugalvokite savo sakinius apie Pašą naudodami šiuos žodžius.

Ko išmokote pamokoje?

Kokią naują rašybą sutikote?

Susiformavo UUD

formuoti žodžius iš skiemenų.

Asmeniniai įgūdžiai

Manifestas:

Susidomėjimas temos studijomis;

Meta dalyko įgūdžiai

Pažinimo įgūdžiai:

Reguliavimo įgūdžiai:

Bendravimo įgūdžiai:

-

Dalyko įgūdžiai

garsas[w]

Pamokos tipas:žinių formavimo pamoka.

Įranga:

Metodai:

Technika: komunikabilus, žaismingas.

Pamokos eiga:

1. Organizacinis momentas.

Mokytojas: Suskambėjo varpas.

Pamoka prasideda.

Vaikinai nusišypsojo vienas kitam, nusišypsojo svečiams (NUSILIEK - TOUCH DOWN).

ModelisKomanda Pralinksmink(Timas Cheer)

tu atėjai čia

Nebūk tingus, bet

DARBAS.

Kaip dirbti?

uoliai.

Kaip klausytis?

DĖMESINGAI.

Jei nori atsakyti...

NEPAMIRŠKITE PAKELT RANKOS!

Jei jie klausia?

II

Kaip šnypščia žąsis? (š-š-š)

Kaip šnypščia gyvatė? (š-š-š)

III

Dabar pažiūrėkite į parašytus laiškus. Iš kokių elementų jie susideda? (mažoji w raidė – pasvirusi su kreive apačioje į dešinę).

2.- Užsirašykite laiško elementus w ore

w, skiemenys

- (scenarijaus p. 3, 1 ir 2 eilutės).

Ш – priebalsis, bebalsis, kietas
k – priebalsis, bebalsis, kietas
o – balsis, kirčiuotas
l - priebalsis, balsinis, sunkus
a – balsis, nekirčiuotas

Teisingai

Apibraukite žodį moksleivis.

Perskaitykite sakinį, įterpdami trūkstamą žodį, remdamiesi žodžių diagrama.

Vietoj taškų parašykite žodį moksleiviai.

Patikrinkite vienas kitą .

(nepriklausomas Darbas, abipusis patikrinimas)

Fizinis pratimas.

Miša ėjo, ėjo, ėjo,

Radau uogą.

Oi kaip skanu!

Round Robin – pagal laikrodžio rodyklę. Dirbkite ant popieriaus lapo.

shish ry

shu pelė

sha la

mokykla

Gri ka

KA ba

Žiūri animacinį filmuką.

IV.Sustiprinimas. NUIMTI – PASILIEKTI

Vaikinai, dabar aš ištarsiu žodžius, jei išgirsite garsą Ш vienu žodžiu, atsistosite, jei šio garso nėra, sėdėkite ir nesikelkite. Sutiko? Žaiskime.

V.Apibendrindamas pamoką.

1

ATSPINDIMAS.

Atspėk mįslę

Esu ir raudona, ir žalia

Esu ir mėlyna, ir juoda.

Tiesiog apgaudinėk mane

Aš skrisiu į dangų. ( balionas)

Prašau jūsų išanalizuoti savo darbą klasėje. Jei susidomėjote, lengvai susidorojote su užduotimis, patiko dirbti klasėje ir turite apie ką papasakoti tėvams bei draugams – pasiimkite patikusį kamuolį ir parodykite mums savo nuotaiką, nupiešdami ant jo besišypsantį veidelį.

Peržiūrėkite dokumento turinį
„Rusų kalbos pamokos santrauka 1 klasei“

Rusų kalbos pamokos santrauka

1 klasėje

Pamokos tema:„Mažoji raidė sh“

Pamokos tikslas: pristatyti naują laišką.

Užduotys:

    mokyti rasti garso vietą žodžiuose; rašyti mažąją raidę sh;

    lavinti rankų motoriką, loginį mąstymą, dėmesį, atmintį,

intelektas, pažintinis susidomėjimas; papildyti vaikų žodyną;

    ugdyti gebėjimą dirbti komandoje; tikslumas rašant;

noras įveikti sunkumus.

Susiformavo UUD: gebėjimas paryškinti pagrindinius žodžius tekste,

formuoti žodžius iš skiemenų.

Asmeniniai įgūdžiai

Manifestas:

Susidomėjimas temos studijomis;

- teigiamas požiūris į laiško rašymo procesą;

Suvokimas apie sėkmę įsisavinant temą.

Meta dalyko įgūdžiai

Pažinimo įgūdžiai:

Išplėskite priebalsio garso [w] ir raidės sh sąvokos reikšmę;

- panaudoti įgytas žinias taisyklingai rašyti žodžius išstudijuota rašyba.

Reguliavimo įgūdžiai:

Vykdykite mokymo užduotis pagal tikslą

Susiekite mokymosi veiklą su žinomomis taisyklėmis.

Bendravimo įgūdžiai:

Tinkamai naudoti žodines priemones veiklos rezultatui pristatyti.

- mokėti bendrauti taip, kad partneriui teiginiai būtų suprantami

Dalyko įgūdžiai

Taisyklingai parašykite žodžius, kuriuose yra garsas [w];

Užbaikite sakinius žodžiais pagal jų reikšmę;

Paaiškinkite rašymo taisyklę garsas[w]

Pamokos tipas:žinių formavimo pamoka.

Įranga: sąsiuviniai „Kopijuotojų knygelė Nr. 4“, pieštukai,

dalomoji medžiaga (kortelė su skiemenimis), rašikliai.

Metodai:žodinis, vaizdinis, praktinis, diferencijuotas

Technika: komunikabilus, žaismingas.

Pamokos eiga:

1. Organizacinis momentas.

Mokytojas: Suskambėjo varpas.

Pamoka prasideda.

Vaikinai nusišypsojo vienas kitam, nusišypsojo svečiams (NUIMK – PASILIESK).

Pirmiausia atsisės tie, kurių vardai prasideda balse (Alina, Adilya, Ilgiz),

O dabar tie, kurių varde yra minkštas priebalsis (Resim),

O dabar tie, kurių vardas prasideda kietu priebalsiu (Rayaz, Slėnio lelija)

ModelisKomandaPralinksmink(Timas Cheer)

tu atėjai čia

Nebūk tingus, bet

DARBAS.

Kaip dirbti?

uoliai.

Kaip klausytis?

DĖMESINGAI.

Jei nori atsakyti...

NEPAMIRŠKITE PAKELT RANKOS!

Jei jie klausia?

REIKIA ATSISTOTI, GARSIAI, ATSAKYTI AIŠKIAI!

Gerai padaryta! Niekas neliko be vietos. Taigi, mūsų pamoka prasideda.

Vaikinai, papasakokime, ką mes darome per rašymo pamokas.

O ką mes šiandien veiksime klasėje, pasakykite man patys.

II . Tikslų išsikėlimas ir pamokos temos nustatymas.

Kaip šnypščia žąsis? (š-š-š)

Kaip šnypščia gyvatė? (š-š-š)

Vaikai: rašysime mažąją raidę sh.

III . Darbas pamokos tema. Pristatome naujas raides.

1. Dabar pažiūrėkite į spausdintas raides Ш,ш

Kaip atrodo šis laiškas? (Vaikų atsakymai: šakės, grėbliai).

Dabar pažiūrėkite į parašytus laiškus. Iš kokių elementų jie susideda? (mažoji w raidė – pasvirusi su kreive apačioje į dešinę).

Pradedame rašyti nuo viršutinės darbinės eilutės eilutės. Mes vedame žemyn, beveik pasiekdami apatinę darbinės linijos liniją, apvalome į dešinę ir vedame aukštyn, vedame žemyn, beveik pasiekdami apatinę darbinės linijos liniją, apvalome į dešinę ir vedame aukštyn, vėl žemyn, beveik pasiekdami dugną. darbo linijos linija, suapvalinti į dešinę ir sustoti šiek tiek žemiau darbo linijos vidurio.

2.– Užsirašykite laiško elementusw ore

3. Darbas „4 recepte“ (p. 3). Laiškų laiškai w, skiemenų

Parašykite mažąją raidę sh ir su ja skiemenis(scenarijaus p. 3, 1 ir 2 eilutės).

4. Žodžio „mokykla“ skiemens-garsinė analizė. Žodžių ir sakinių skaitymas ir rašymas (p. 3)

Mokykla (mokykla) 5 raidės, 5 garsai

Ш – priebalsis, bebalsis, kietas
k – priebalsis, bebalsis, kietas
o – balsis, kirčiuotas
l - priebalsis, balsinis, sunkus
a – balsis, nekirčiuotas

Pažvelkite į žodžių diagramas ir žodžius, parašytus vienas šalia kito.

Skaitykime žodžius – mokykla, mokinukas, kūgiai, pieštukai.

Palyginkime šių žodžių garsą sh, kas tai yra? (Priebalsis, kietas, kurčias)

Teisingai ! Atminkite, kad garsas sh visada tariamas tvirtai! Todėl derinį shi visada rašykite su raide i.

– Apibraukite žodį moksleivis.

Kiek žodžių vartojama mokiniui?

Kaip šis žodis skambėtų daugiskaita?

– Perskaitykite sakinį, įterpdami trūkstamą žodį, remdamiesi žodžių schema.

– Vietoj taškų parašykite žodį moksleiviai.

Patikrinkite vienas kitą .

(nepriklausomas Darbas, abipusis patikrinimas)

Fizinis pratimas.

Miša ėjo, ėjo, ėjo,

Radau uogą.

Oi kaip skanu!

Round Robin – pagal laikrodžio rodyklę. Dirbkite ant popieriaus lapo.

Kortelėje prie skiemenų iš kairiojo stulpelio pasirinkite norimą skiemenį iš dešiniojo stulpelio, kad padarytumėte žodžius, pieškite rodykles.

Prasideda studentas numeris 2.

shish ry

shu pelė

sha la

mokykla

Gri ka

KA ba

– O dabar pirmosios lentelės Nr.3 mokinys perskaitys gautus žodžius. (antroji lentelė tikrina).

-Antra lentelė, ar sutinkate su pirmosios lentelės nuomone?

Sakinių skaitymas ir rašymas Copybook, frazių rašymas.

Teksto skaitymas (atspausdinkite tekstą ant popieriaus lapo kiekvienam). Raskite žodžius su w raide ir pabraukite.

Žiūri animacinį filmuką.

Vaikinai, dabar ištarkime tuos žodžius su raide „SH“, kurie buvo girdėti žiūrint animacinį filmą (atėjo, žiema, pūkuotas, kepurės...)

IV .Sustiprinimas . NUIMTI – NUSILIEKTI

Vaikinai, dabar ištarsiu žodžius, jei žodyje išgirsite garsą Ш, atsistosite, jei šio garso nėra, sėdėkite ir nesikelkite. Sutiko? Žaiskime.

KAILINIS, METRO, PIŠTUKAS, LĖKTUVA, HUTAS, KNYGA, Anekdotas, RAŠIKLIS,

Košė, PAMOKA, KEPURA, LĖLĖ, DAŠA, MAMA, ANTOSAS, HALVA, STOGAS, BULVĖS, MOKYKLA, KREPŠELIS, ROŽYBĖS.

V .Apibendrindamas pamoką.

1 - Vaikinai, ką naujo šiandien išmokote klasėje? (1. Garsas [w] yra priebalsis, duslus ir visada kietas.

2. -Kokią naują taisyklę išmokote skaitymo pamokoje?

Po „sh“ girdimas garsas [y], bet parašyta raidė i)

ATSPINDIMAS.

Atspėk mįslę

Esu ir raudona, ir žalia

Esu ir mėlyna, ir juoda.

Tiesiog apgaudinėk mane

Aš skrisiu į dangų. ( balionas)

(- Taip, tai yra balionai. Jie yra skirtingų spalvų, bet kiekvienas iš jūsų galite pasirinkti tik vieną balioną.

Prašau jūsų išanalizuoti savo darbą klasėje. Jei susidomėjote, lengvai susidorojote su užduotimis, patiko dirbti klasėje ir turite apie ką papasakoti tėvams bei draugams – pasiimkite patikusį kamuolį ir parodykite mums savo nuotaiką, nupiešdami ant jo besišypsantį veidelį.

Ačiū už pamoką. Jūs mane labai nudžiuginote savo darbu. Pamoka baigta.



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!