Užklasinės veiklos kryptys pradinėje mokykloje. Edukacinio komplekso „Būsima mokykla“ popamokinės veiklos mokymo priemonių nuotraukų galerija

Tikslai: 1) formuoti vaikų mintyse „gerumo“ sąvoką;

2) plėsti moksleivių žinias apie gerumą ir jo vaidmenį kiekvieno žmogaus gyvenime;

3) skiepyti vaikams gerumą ir pagarbą kitiems;

4) ugdyti mokiniuose norą daryti gerus darbus;

5) ugdyti vaikų draugiškumo ir savitarpio pagalbos jausmą;

6) ugdyti mandagumą, dėmesingumą, pagarbą žmogui;

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Užklasinė veikla

Tema: „Jei esi malonus, tai gerai“

Zamulina Natalija Vasiljevna

pradinių klasių mokytoja

GBOU OOSH kaimas Četirovka

Tikslai: 1) formuoti vaikų mintyse „gerumo“ sąvoką;

2) plėsti moksleivių žinias apie gerumą ir jo vaidmenį kiekvieno žmogaus gyvenime;

3) diegti vaikams gerumą ir pagarbą kitiems;

4) ugdyti mokiniuose norą daryti gerus darbus;

5) ugdyti vaikų draugiškumo ir savitarpio pagalbos jausmą;

6) ugdyti mandagumą, dėmesingumą, pagarbą žmogui;

Pamokos eiga

Palieskite mane gerumu

Ir ligas nuplaus banga,

Ir liūdesys praeis,

Siela bus apšviesta grožio...

Džiaugsmo ratas:

Laba diena

Ką tai reiškia?

Taigi diena prasidėjo gerai,

Tai reiškia, kad diena bus praleista gerai.

Jis padaugins laimingų dienų!

Skamba muzika: „Daryk gera“.

1. Mokytojas : Apie ką mes kalbėsime? Šiandien mūsų pokalbis bus apie gerumą ir gerus darbus.

Sakoma, jei žmogus turi gerumo, vadinasi, jam pasisekė kaip žmogui.Žmogiškasis gerumas ir gailestingumas, mokėjimas džiaugtis ir nerimauti dėl kitų žmonių sukuria žmogaus laimės pagrindą.

Jei žmogus myli tik save, jis neturi nei bendražygių, nei draugų, o atėjus sunkiems gyvenimo išbandymams lieka vienas. Jis patiria nevilties jausmą ir kenčia. Dabar atgimsta tokios sąvokos kaip gerumas, gailestingumas, geranoriškumas ir dėmesys vienas kitam.

Žmoniškumą lemia požiūris į vaikus, pagyvenusius žmones, mūsų neapsaugotus brolius, į gimtąją gamtą, noras padėti nelaimės ištiktiems žmonėms.

Garbinkime gerumą!

Gyvenkime gerumu:

Viskas mėlyno ir žvaigždėto grožio,

Žemė gera. Ji duoda mums duonos.

Gyvas vanduo ir žydi medžiai.

Po šiuo amžinai neramiu dangumi

Kovokime už gerumą! (A. Čepurovas)

Mokytojas :- Kas yra gerumas?

Gerumas – tai reagavimas, emocinis nusiteikimas žmonių atžvilgiu, noras daryti gera kitiems.

Gerumas yra viskas, kas teigiama, naudinga, gera.

Gerumas yra žmogaus noras suteikti visišką laimę visiems žmonėms, visai žmonijai.

Gerumas – tai draugiškas požiūris į aplinkinius.

Mokytojas : - Kam reikalingas gerumas?

Gerumą ir gailestingumą žmonija išugdė per šimtmečius, siekdama palengvinti visų gyvenimą, bendrauti tarpusavyje, kad šis bendravimas teiktų džiaugsmą.

Mokytojas: žiūrėk, lentoje yra ne tik saulė – ji yraGerumo saulė, kuri savo spinduliais šildo mus visus.

Kiekvienas spindulys reiškia kažką, kas sudaro gerumą: (pažymėkite spindulius)

  • gailestingumas (noras kam nors padėti arba kam nors atleisti)
  • geranoriškumas (gerumas žmonėms)
  • reagavimas (pasirengimas reaguoti į kažkieno poreikius)
  • tolerancija (gebėjimas be priešiškumo būti kantriems su kitų žmonių nuomone, pažiūromis, elgesiu)
  • priežiūra (veikla, skirta kažkieno gerovei)
  • empatija (užuojauta kitam)
  • savitarpio pagalba (padėti vienas kitam)
  • geras charakteris (geras elgesys, geras charakteris)

Mokytojas : Kaip jūs suprantate šių žodžių reikšmę?

N. Tulupovos eilėraštis „Gerumas“.

Visai nėra lengva būti maloniam.

Gerumas nepriklauso nuo ūgio,

Gerumas nepriklauso nuo spalvos,

Gerumas – ne morka, ne saldainis.

Tiesiog privalai, tiesiog turi būti malonus

Ir bėdų metu nepamirškite vienas kito.

Ir žemė suksis greičiau,

Jei būsime tau malonesni.

Nelengva būti maloniam.

Gerumas nepriklauso nuo ūgio,

Gerumas teikia žmonėms džiaugsmą

O mainais už tai nereikalauja atlygio.

Gerumas bėgant metams nesensta,

Gerumas sušildys nuo šalčio.

Jei gerumas šviečia kaip saulė,

Suaugusieji ir vaikai džiaugiasi.

2. Darbas su patarlėmis

Mokytojas : Yra daug patarlių ir posakių apie gėrį.

Žaidimas „Rink patarlę“

Kaip tu juos supranti?

Gerai padaryta! Tu gerai žinai patarles!

Mokytojas: Gerumas, gailestingumas, džiaugsmas ir rūpestis kitais kuria žmogaus laimės pagrindą. Žmogus, kuris daro gera kitiems, jaučiasi laimingas.

3. Antonovo eilėraštis "Ar Vitya mandagi ar ne?"

Vitya įžeidė kūdikį.

Tačiau priešais mokyklą gretose

Vitya klausia:

"Atsiprašau, aš pripažįstu, kad klydau!"

Mokytojas atėjo į klasę,

Jis padėjo žurnalą ant stalo.

Toliau yra Vitya:

"Atsiprašau, aš šiek tiek vėluoju!"

Klasėje jau seniai vyksta diskusijos:

Ar Vitya mandagi ar ne?

Sužinokite apie mūsų ginčą

Ir pasakykite mums atsakymą.

Mokytojas. - Kaip atsakai į eilėraštyje užduotą klausimą?

Vaikai. Neužtenka mokėti kalbėti mandagiais žodžiais, reikia elgtis teisingai.

Geri žmogaus darbai rodo, kad jis geras žmogus.

Visada turime stengtis būti naudingi žmonėms visame kame.

4. O. Bevardis pasakojimas "Širdies rožė".

Kodėl Kūrėjas sukūrė žmogaus širdį gėlės pavidalu?

Papasakokite apie malonius pažįstamus žmones.

5. Lentoje pavaizduotas Gerų darbų medis

Mokytojas . Vaikinai, kokius gerus darbus padarėte klasėje, namuose, gatvėje, transporte, gamtoje? Užsirašyti juos ant popieriaus lapų? (Mokinių atsakymai).

Prisegsime Jūsų lankstinukusGerų darbų medis.Tegul auga daugiau tokių nuostabių gerumo ir gerų darbų medžių.

Atsakymų pavyzdžiai:

  • Pagalba aplink namus
  • Padėkite draugui mokykloje
  • Pasakyk kam nors gerą žodį
  • Gaila ko nors
  • Eik nusipirk duonos silpnai senolei
  • Pamaitinkite beglobį šuniuką
  • Eidamas gatve su mama padėk jai nešti sunkų krepšį...
  • Kai kas nors ateina pas tave, padėk jam nusirengti švarką.
  • Jei kas nors ką nors numeta, paimkite.
  • Pasistenkite padėti mamai ar močiutei atlikti namų ruošos darbus.
  • Nešiukšlinkite mokykloje ar namuose.
  • Užleiskite vietą troleibuse, tramvajuje ar autobuse vyresnio amžiaus žmonėms.
  • Išeidami rašykite laiškus namams ir draugams.
  • Saugokite mergaites ir mažus vaikus.
  • Stenkitės padėti savo artimui visame kame.
  • Nebūk grubus.
  • Būk malonus žmogus!

Mokytojas : Kaip malonu pastebėti, kad darai gerus darbus. Pavadinkite šiuos dalykus.

Fizik. tik minutę Žaidimas „gerai ar blogai“ (plojimas, trypimas) animacinis filmas „Tiesiog taip“.

Lesinti paukščius žiemą?

Slėpti nuo tėvų blogą pažymį?

Nulaužti šaką?

Padėti pagyvenusiam žmogui?

Dažyti sieną?

Ar turėtumėte dalyvauti valymo renginyje?

Užleisti vietą autobuse?

6. Mokytojas Pabandykime sukurti kitas gerumo taisykles ir kartu sukurkime taisyklių rinkinį „Skubėk daryti gera“ (5 min., darbas grupėje). Išdalinkite vaikams lankstinukus.

Gerumo taisyklės

  • Darykite gerus darbus tik taip, su gerais ketinimais
  • Mylėkite žmones, kuriuos pažįstate ir kurių nepažįstate.
  • Skatinkite kitus palaikyti gerus santykius
  • Daryk gera artimiesiems ir draugams.
  • Nebūk pavydus.
  • Nebūk kenksmingas.
  • Nebūk grubus

Paskaitykime tavo taisykles. (O ant lentos mokytojas klijuoja iš anksto atspausdintas taisykles).

Mokytojas : - Kuo gerumas daro žmogų?

Žavinga, graži. Žmogus, kurio sieloje yra gerumo, atrodo maloniai, jo veide – džiaugsmo ir ramybės išraiška, lūpose – miela šypsena.

7. Mokytojas : Garbė vaidina didžiulį vaidmenį kiekvieno žmogaus gyvenime. Kuo pasireiškia studento garbė? Norėčiau atkreipti į tai visų susirinkusiųjų dėmesį. Studento garbė – tai pačiam gerai mokytis ir, jei reikia, padėti draugui; Tai bendra pagalba vieni kitiems atliekant socialiai naudingus darbus (valant klasę, mokyklą, kiemą ir pan.); tai noras padėti draugui, jei jis serga ar ištiko bėdą.

8. Blogas patarimas

Mokytojas: Vaikinai, noriu išbandyti jūsų išradingumą. Žalingus patarimus parengiau iš Grigorijaus Osterio knygos „Blogi patarimai“. Atidžiai klausykite jų ir pasakykite, kas yra negerai, žalinga ir ką iš tikrųjų reikia daryti tokiose situacijose.

1. Mušauk draugus be pertraukos

Kasdien po pusvalandį,

Ir tavo raumenys

Jis taps stipresnis už plytą.

Ir galingomis rankomis,

Tu, kai ateis priešai,

Jūs galite tai padaryti sunkiais laikais

Apsaugokite savo draugus

2. Jei tavo draugas yra tavo geriausias

Paslydo ir nukrito

Nurodykite pirštu į draugą

Ir suimk pilvą.

Leisk jam pamatyti, gulinčiam baloje, -

Tu visai nenusiminęs.

Tikras draugas nemyli

Nuliūdinkite savo draugus.

3. Jei kas nors atsitiks,

Ir niekas nėra kaltas

Neik ten ar kitaip

Jūs būsite kaltas.

Pasislėpti kur nors šone.

Ir tada eik namo.

Ir apie tai, kad aš tai mačiau,

Niekam nesakyk.

4. Merginos niekada neturėtų būti

Kad niekur nepastebėtų.

Ir neduok jiems leidimo

Niekur ir niekada.

Jiems reikia pakelti kojas

Išgąsdinti iš už kampo

Kad jie iš karto suprastų:

Tau jie nerūpi.

Sutikau merginą – greitai

Iškišti liežuvį.

Tegul ji negalvoja

Kad tu ją įsimylėjai.

9. Pasiklausykite eilėraščio apie gerumą.

Turite būti malonūs iš įpročio

Gebėti įveikti kliūtis

Ir skausmas, ir iliuzinė sėkmė.

Gyvenkite nereikalaudami atlygio

Už savo veiksmus visų labui.

Pasaulis vis dar pilnas liūdesio,

Bėdos užklumpa gudriuosius,

Kažkam tavęs reikia -

Visada patinka duona ar vanduo.

Turite būti malonūs iš įpročio,

Ne pagal skaičiavimus. Praverskite

Bent jau mažajai zylei

Išleisk ją iš narvo ir pakilk į orą.
Michailičenka E. N

10. Mokytojas: Geras žmogus yra tas, kuris myli žmones ir yra pasirengęs jiems padėti sunkiais laikais. Malonus žmogus, bendraudamas su draugais ir suaugusiais, stengiasi būti tvarkingai apsirengęs, mandagus ir pagarbus.

Vaikinai, pasakykite man, koks žmogus gali būti vadinamas mandagiu? Ar žmogus turi būti mandagus tam tikru metu, ar visada ir visur mandagus?

Vaikai. Mandagumas – tai gebėjimas elgtis taip, kad kitiems būtų malonu būti su tavimi. Asmuo, kuris daro gėdą mažiausiai žmonių, turi geras manieras.

Mokytojas. Ar žinai mandagius žodžius? Kokios tiksliai?

LABAI PAPIETE

Laba diena - jie tau pasakė.

Laba diena - atsakėte.

Kaip sujungiamos dvi eilutės -

Šiluma ir gerumas.

geros kelionės

Jie mums linki: „Geros kelionės!

Bus lengviau eiti ir eiti.

Nuves, žinoma, geru keliu

Taip pat dėl ​​kažko gero.

SVEIKAS

Sveiki – sakai žmogui.

Sveiki – atsakydamas nusišypsos.

Ir tikriausiai neis į vaistinę

Ir būsite sveikas daugelį metų.

AČIŪ

Kodėl mes sakome „ačiū“?

Už viską, ką jie daro dėl mūsų.

Ir mes negalėjome prisiminti...

Kiek kartų kam buvo pasakyta?

ATSIPRAŠAI

Atsiprašau, daugiau to nedarysiu

Netyčia sulaužyti indai

Ir trukdyti suaugusiems

Ir ką jis pažadėjo – pamiršk.

Bet jei vis tiek pamiršiu -

Atsiprašau, daugiau to nedarysiu

PRAŠAU

Atšaukti ar kažkas panašaus, žodis "prašau" -

Kartojame tai kas minutę.

Ne, galbūt be „prašau“

Jaučiamės nejaukiai.

NAUDINGI ŽODŽIAI

Šie žodžiai buvo visiems žinomi ilgą laiką,

Matote, jie paprasti ir ne nauji.

Bet vis tiek pakartosiu:

Geri žmonės, būkite sveiki!

Ne tik mūsų žodžiai turi būti malonūs, mūsų veiksmai irgi tokie, kad nei mums, nei tėvams, nei draugams dėl jų nereikėtų raudonuoti. Niekam nepatinka žmonės, kurie daro blogus dalykus.

11. Santrauka: Veikti pagal gerumo dėsnius yra gražu ir garbinga, nes geri darbai ir darbai gyvuoja šimtmečius.Vaikinai! Būkite malonūs aplinkiniams. Darykite žmonėms gerus dalykus ir, būkite tikri, jie jums padėkos. Atminkite, kad be gerų darbų nėra gero vardo.Gerai, kai žmogus palieka gerą pėdsaką. Vienas išmintingas žmogus pastebėjo: žmogus nenugyveno savo gyvenimo veltui, jei pasistatė namą, augino sodą ir užaugino vaiką. Dabar taip pat padarykime vieną bendrą gerą darbą.

Prieš mus yra tuščias vatmano popieriaus lapas. Užpildykime ją gerais darbais.

Mokiniai piešia

Mokytojas . - Vaikinai, kaip turėtume pavadinti šią nuotrauką?

Vaikai. „Ramybė“, „Koks gražus šis pasaulis“, „Gėris nugali blogį“, „Gerumas išgelbės pasaulį“, „Gerumas daro pasaulį gražų“ ir kt.

Mokytojas. - Kaip jautėtės, kai padarėte gerą darbą?

Vaikai. Daryti gera yra labai malonu ir džiugu.

Mokytojas. - Mūsų pamoka eina į pabaigą. Jūs vis dar vaikai, bet jūsų laukia daug šlovingų darbų. Jūs padarysite mūsų planetą Žemę gražią. Bet pirmiausia turite užaugti tikrais žmonėmis. Tai reiškia, kad turite būti drąsus, simpatiškas, mandagus, malonus, darbštus.


Nominacija „Poklasinė veikla ugdymo įstaigoje“

Užklasinis renginys yra baigiamasis projekto „Gyvenkime kartu!“ etapas. Atostogos vyksta visai II klasės mokinių lygiagrečiai. Prieš tai vyksta paruošiamieji darbai klasėse, kurių metu vaikai mokomi vertinti draugystę, būti maloniais ir užjaučiančiais.

Renginio tema:"Gyvenkime kartu!"

Tikslas įvykius: formuoti idėjas apie draugystę.

Užduotys:

  1. Išmokykite vaikus vertinti draugus, draugystę ir rūpintis artimaisiais.
  2. Ugdyti vaikų tokias asmenybės savybes kaip gerumas ir reagavimas.
  3. Ugdykite norą draugauti su kitais.
  4. Ugdykite toleranciją ir ryžtą.
  5. Atskleiskite vaikų idėjas apie tai, koks turėtų būti tikras draugas.
  6. Sukurkite draugišką ir darnią komandą. Skatinkite vaikų iš skirtingų klasių vienybę.
  7. Išmokite mąstyti, samprotauti, daryti logiškas išvadas.

Forma: projektą.

UUD, suformuoti kaip renginio dalis:

Asmeninis:

  • Mokiniai įgyja dėmesingumo aplinkiniams žmonėms patirties.
  • Mokiniai išsiugdys supratimą apie būtinybę laikytis „draugystės taisyklių“

Kognityvinis:

  • Susiekite naują informaciją su turimomis žiniomis apie tai, kas yra draugystė ir ką reiškia „ištikimas draugas“.
  • Argumentų konstravimas tema: „Kas yra mano draugas ir kodėl aš jį laikau savo draugu?
  • Mokiniai mokysis ieškoti informacijos atlikdami užduotis (Rasti kūrinius, kuriuose veikėjus galima vadinti draugais. Rasti patarlių ir dainelių apie draugystę.).
  • Studentai mokysis analizuoti literatūros kūrinius, charakterizuoti literatūrinius personažus; palyginti skirtingų kūrinių literatūrinius personažus.

Reguliavimo:

  • Ugdykite gebėjimą išsikelti tikslą, jį išlaikyti ir planuoti žingsnius jam pasiekti.
  • Pasirinkite veiksmus pagal užduotį ir palyginkite veiksmo metodą bei jo rezultatą su duotu standartu. (Aptariant gyvenimo situacijas)
  • Palyginkite savo atsakymą su klasės draugų atsakymais.

Komunikacinis:

  • Dalyvauti grupiniame darbe, susijusiame su bendravimu (aptariant literatūros kūrinius), įsisavinti darbo atlikimo taisykles (kalbėti tyliai, nepertraukiant).
  • Dramatizuokite pasakas „Teremok“ ir „Ropė“.
  • Būkite aktyvūs bendraujant, kad spręstumėte komunikacines ir pažinimo problemas.
  • Užduokite klausimus, kad gautumėte reikiamą informaciją.
  • Ugdyti mokinių gebėjimą išklausyti kitus, reikšti savo nuomonę, papildyti kitus, dalyvauti diskusijose, prieiti bendros nuomonės.

Organizacinis etapas (vyksta klasėje).

Klasės valandėlės metu atskleiskite „draugystės“ sąvokos esmę; užsibrėžti tikslus ir nustatyti tolesnius žingsnius tikslams pasiekti projekto veiklos metu.

Pagrindinė scena (vyksta klasėje).

Klasės laikrodyje:

  • Parodykite, kokių savybių turi turėti tikras draugas;
  • Naudodamiesi pavyzdžiais iš vaikų gyvenimo patirties, parodykite tikros draugystės svarbą ir vertę;
  1. Skaitykite ir aptarkite kūrinius, atskleidžiančius bendraamžių draugystę. Pakvieskite vaikus patiems susirasti tokius darbelius. Galite surengti konkursą, kad sužinotumėte, kas gali perskaityti daugiau šių kūrinių. Galite sukurti skaitytojo dienoraštį su perskaitytų kūrinių apžvalgomis.
    • L. Voronkova „Draugės eina į mokyklą“
    • V. Dragunskis „Vaikystės draugas“, „Deniskos istorijos“
    • N. Nosovas „Vitja Malejevas mokykloje ir namuose“
    • V. Oseeva „Trys bendražygiai“, „Prieš pirmąjį lietų“
  2. Prisiminkite patarles apie draugystę.
  3. Raskite ir mokykitės eilėraščių apie draugystę, apie draugus.
  4. Klasėse veskite klasės valandėlę „Mano draugas“, kurioje vaikai turėtų atsinešti savo draugo nuotrauką ir pasakyti, kodėl laiko jį savo draugu.
  5. Nupieškite save su draugu. (Jie kartu važinėja dviračiais, kartu plaukia...)
  6. Raskite ir dainuokite dainas apie draugystę.
  7. Dramatizuokite literatūros kūrinį, atspindintį „draugystės“ esmę

Finalinis etapas (vyksta aktų salėje).

Įranga:

  • Scenoje: raidžių „Gyvenkime kartu!“ įrašas.
  • Leopoldo paveikslas ir lenta su „auksinėmis draugystės taisyklėmis“
  • Kortelių rinkinys patarlėms kurti
  • Multimedijos projektorius, ekranas, pristatymas „Kai mano draugai su manimi“ (naudojami vaikų piešiniai ir draugų fotografijos).

Introspekcija.

Tikiu, kad tema, kuria buvo pasirinktas projektas, yra aktuali bet kuriame amžiuje, o ypač pradinėje mokykloje, kai ugdomas gebėjimas draugauti ir būti tikru draugu. Informacijos paiešką vykdė vaikai (naudodami vaikiškas knygeles, vaikiškų eilėraščių ir dainelių rinkinius). Prireikus pagalbos jie kreipėsi į suaugusiuosius. Kiekvienas klasės mokytojas meistriškai pakoregavo projekto veiklas. Projekto rezultatas – per visą 2 klasių paralelę vykstantis popamokinis renginys, kuris ne tik leido apibendrinti nuveiktus darbus, bet ir padėjo užmegzti draugiškus santykius tarp skirtingų klasių grupių.

Paskutinis projekto „Gyvenkime kartu!

Atkreipiu jūsų dėmesį į interaktyvų žaidimą pradinių klasių mergaitėms kovo 8 d. Galima naudoti klasėje arba tam skirtame vakarėlyje kovo 8 d. Tai gali būti tik šventinės programos papildymas. Viktorina plečia mokinių akiratį ir skatina aktyvų vaikų poilsį.

Žaidimą sudaro 15 skirtingo turinio klausimų, tačiau jie visi priverčia prisiminti reikiamą medžiagą ir bus įdomūs jaunesniems mokiniams.

Šia plėtra siekiama papasakoti apie legendinį žmogų M. Kalašnikovą, sovietų ir rusų šaulių ginklų dizainerį. Plėsti žinias apie mūsų Tėvynės istorinę praeitį. Ugdyti pagarbą ir domėjimąsi iškiliomis šalies asmenybėmis ir jos istorija. Klasės valandos forma – žodinis žurnalas. Prie medžiagos pridedamas pristatymas. Taip pat naudojama papildoma medžiaga – trumpas filmukas apie M.T. Kalašnikovas iš interneto išteklių. Ši plėtra gali būti naudojama pradiniame lygmenyje užklasinėje ir popamokinėje veikloje.

Tema: metasubjektas

vasario 23 d. Intelektualus žaidimas „Išmanieji vaikinai“ skirtas 1-4 klasių vaikams ir gali būti naudojamas pamokų valandėlėse bei užklasiniuose renginiuose, skirtuose vasario 23 d. Iki vasario 23 d. pristatymas susideda iš 23 užduočių ir „atgaivins“ bet kurį įvykį bei suteiks temai susidomėjimo. Tikslai: formuoti vaikuose savo valstybės gynėjo įvaizdį. Įskiepyti meilę Tėvynei ir gimtajam kraštui. Puoselėti pasididžiavimo šalies kūrimosi istorija ir būtinybe ginti Tėvynę jausmus.

Tema: metasubjektas

Tikslinė auditorija: 4 klasei

1-11 klasių mokiniams buvo sukurtas interaktyvus žaidimas „Viskas apie šunis“.

Žaidimą gali žaisti du ar daugiau mokinių arba komandų. Žaidėjai paeiliui atsako į klausimus. Išbandyti save galite paspaudę klausimų kortelę. Jei atsakymas neteisingas, kortelėje bus užrašas „Move Turn“ ir kitas klausimas atsakys į šį klausimą. Jei atsakymas teisingas, kortelėje bus nurodyta „Tiesa + 1“. Tas, kuris surinks daugiausiai taškų, bus nugalėtojas.

Tema: metasubjektas

Tikslinė auditorija: 4 klasei

Šis pristatymas skirtas GPD mokytojams. Juo taip pat gali naudotis pradinių klasių mokytojai ir biologijos mokytojai. Šio pristatymo tikslas – aplinkosauginis švietimas, dorovinio požiūrio į aplinką formavimas. Renginys taip pat skatina domėtis mokinių pažintine veikla ir lavina vaikų regimąją atmintį per gyvojo kačių pasaulio tyrimo pavyzdžius. Šis pristatymas praplečia žinias apie kates ir skiepija vaikams humanišką požiūrį į tą, kurią prisijaukinome.

Tema: Aplinka

Tikslinė auditorija: 3 klasei

Viktorina apie Charleso Perrault pasakas pradinei mokyklai. Kartu su multimedijos pristatymu. Viktorinoje atliekamos įvairios užduotys: išsiaiškinti pasaką iš iliustracijos, kryžiažodis, mįslės, muzikiniai klausimai, skulptūros veikėjai. Darbas buvo įtrauktas į konkursą „Multimedijos žaidimai, konkursai, viktorinos, treniruokliai pamokoms ir popamokinei veiklai“.

Tema: Literatūrinis skaitymas

Tikslinė auditorija: 4 klasei

Kuriant linksmą viktoriną buvo panaudota EER interaktyvi didaktinė medžiaga Jekaterinburgo Jaunimo raidos centro (YDC) pirmos klasės laikraščio prenumeratai dvejiems metams. Klausimai suskirstyti pagal laikraščio temą ir sudėtingumo lygį. Kiekvieną laikraščio klausimą užduoda jūsų mėgstami personažai: kakadu papūga, reporteris Kiwi, statybininkas kalašnikas, juodasis Wallaby, profesorius Cassowary ir papūga Aleksandrina.

Tema: Aplinka

Tikslinė auditorija: 3 klasei

Klasės valandėlė „Gamtos grožis, sielos grožis“.

Tikslas:

Įranga: pristatymas su gamtos, gyvūnų, paukščių iliustracijomis; įrašymas su gamtos garsais, rusų liaudies dainos; trijų spalvų lustai pagal dalyvių skaičių; vatmano popieriaus lapas su nupiešta planeta, tušti popieriaus lapai; klijai; spalvoti pieštukai ir žymekliai, dalomoji medžiaga.

Pamokos eiga

Klasės zonoje paskirstykite trijų spalvų žetonus (pamokos metu suskirstykite vaikus į tris komandas).

Mokytojas. Laba diena visiems! Vaikinai, šiandien mes sužinosime, kas mus supa, kas suteikia mums galimybių, kur turime tokių nuostabių dovanų: sumanumo, jėgos, jausmų, grožio, meilės. Gerumas ir kodėl mums visa tai priklauso.

Noriu jūsų paklausti, iš kur mes gauname savo galimybes, iš kur jos?

(Vaikų atsakymai: mes tokie gimstame, nes esame žmonės, žmogus protingesnis už bet ką pasaulyje, iš prigimties – viskas mums duota gamtos.)

Mokytojas.Žmogus yra tik gamtos dalis. Taigi, kas yra gamta, ką dar ji apima?

(Vaikų atsakymai: gamta yra medžiai, gėlės, gyvūnai, saulė ir viskas, kas mus supa.)

Mokytojas. Taip, vaikinai, jūs labai gerai išvardinote, kas įtraukta į „gamtos“ sąvoką. Galite išvardyti ir išvardyti – tai tikrai viskas, visi, įskaitant mus. „Žmogus yra tik gamtos dalis“ – kaip jūs suprantate šį teiginį?

(Vaikų atsakymai: gamta buvo ir gali būti be žmogaus, bet žmogus negali gyventi be gamtos, gamta gyvena, ten viskas auga ir keičiasi, žmogus taip pat vystosi ir keičiasi.)

Mokytojas. Taip, viskas, kas mus supa, ir mes patys, viskas juda ir keičiasi. Keičiasi gamta, oras, saulės judėjimas – o žmogus, gamtos vaikas, taip pat keičiasi ir jaučia pokyčius.

Kaip vienu žodžiu apibūdinti tai, apie ką kalbame?

(Vaikų atsakymai: pokyčiai, augimas, grožis, gyvenimas.)

Mokytojas. Taip, tikrai, viską galima pavadinti vienu žodžiu – gyvenimu! Viskas gyva, auga, keičiasi, juda. Šiluma sklinda iš gyvų dalykų.

Dabar jūs patys matote, kad mūsų gyvenimas pasireiškia šiluma, sklindančia iš visų gyvų dalykų. Sulenkite abi rankas per alkūnes ir padėkite jas krūtinės lygyje. Dabar lėtai, lėtai patraukite rankas viena į kitą, kad atviri delnai judėtų link jūsų. Toliau sujunkite rankas, kol pajusite, kad tarp delnų teka šiluma. Dabar sudėkite delnus. Ar padidėjo šilumos jausmas?

Visi gyvi daiktai skleidžia šilumą, padėkite rankas prie medžių ir pajusite šilumos bangas, sklindančias iš medžių.

Dabar žaisime žaidimą ir jausimės kaip gyvi medžiai.

Žaidimas „Į kokį medį aš atrodau?

Mokytojas moko kelis vaikus judesių, kuriais galima pavaizduoti įvairius medžius.

Nuleistos rankos, kabantys kaip botagai, galva pakreipta į šoną ir žemyn – tai verkiantis gluosnis;

Stovėdamas ant kojų pirštų iškėlęs rankas į viršų, besitęsiantis vis aukščiau – tuopa.

Sklandžiai žingsniuojant, lėtai „plaukiant“ pagal garsiosios rusų liaudies dainos „Lauke buvo beržas“ melodiją - beržas.

Likę vaikai atspėja, kuris medis buvo parodytas.

Mokytojas. Teisingai atspėjote, pažįstate medžius ir mokate juos jausti. Dabar visi jauskimės kaip medžiai. Leiskite kiekvienam atspėti, koks jis medis, ir užimkite vietą, atitinkančią jo medį.

(Šiuo metu mokytojas (psichologas) švelniais gamtos garsais įjungia muziką.)

Fm:Mokytojas. Dabar įsivaizduokite, kad pūtė labai stiprus vėjas: dūzgia, skrenda, švilpia. Kas atsitiks su mūsų medžiais? Parodykite, kaip jie judės su vėju?

O dabar ne tik pučia vėjas, bet ir labai stipriai lyja. Kas negerai su mūsų lapais, kaip jaučiatės lyjant? Galbūt turėtumėte visi kartu ir turėti nedidelę giraitę?

O dabar vėjas nurimo, saulė išlindo, lietaus lašai išdžiūvo. Mes pailsėjome, dabar tęsime pamoką.

Pristatymas:Mokytojas. Pažvelkime į šiuos paveikslus labai atidžiai ir papasakokime, kas juose pavaizduota (prieš pievos skaidrę)

(Vaikų atsakymai.)

Mokytojas apibendrina tai, kas buvo pasakyta, ir padaro išvadas.

Skaidrė. Mokytojas. Pievos vaizdas – jos atviros erdvės, sukuria jos galimybių pojūtį, laisvės ir vidinės erdvės pojūtį.

Skaidrė. Kelionė upeliu veda į paieškas, į kažko naujo atradimą, atskleidžia drąsą ir norą keistis.

Skaidrė. Kopimas į kalną yra susitikimas su aukštesniu dvasiniu principu.

Šie vaizdai suteikia nušvitimo ir išlaisvina mus nuo sunkių jausmų ir išgyvenimų.

Atsipalaidavimo pratimas

Mokytojas. Ir visa gyva kvėpuoja. Kai tu ir aš kvėpuojame, dažniausiai nepastebime, kaip tai vyksta.

Dabar bandysime pajusti savo kvėpavimą. Norėdami tai padaryti, atsisėskite patogiai, taip, kaip norite; Padėkite rankas ant kelių, delnais aukštyn. Įsivaizduokite, kad jūsų delnais pučia malonus vėjelis ir jo lengvas kvėpavimas lėtai, pamažu patenka į jus...

Tai vėjas – gaivos ir veržlumo vėjelis, jis neša gyvybės dvelksmą... ir jums patinka tai jausti. Pajuskite visapusiškiau. Dabar jūsų kvėpavimas tampa kaip šis švelnus vėjelis. Oras patenka į jus ir kartu su juo ateina stiprybė, energija ir sveikata. Ir tu jauti, kaip gyvenimas įžengia į tave. Dabar iškvėpkite orą lėtai, lėtai, iš jūsų išeina nuovargis, rūpesčiai ir sunkumai.

Koliažo kūrimas

Mokytojas. Norėdami tęsti savo darbą, pasiskirstykime į komandas. Kiekvienas iš jūsų turi tam tikros spalvos lustą. Padalinkite į tris komandas pagal žetonų spalvą.

Kalbėjomės apie gamtą, apie motiną Žemę. O dabar mes patys ją kursime ir apgyvendinsime planetą.

Ant lentos pakabintas vatmano popierius su tuščios planetos atvaizdu.

Mokytojas. Mūsų planeta vis dar negyva. Atgaivinkime ją.

Žemę dengia rūkas. Turime pasirūpinti, kad saulė šviestų šioje žemėje.

Norėdami tai padaryti, pirmoji komanda šiame lape pavaizduos saulę. Neatsitiktinai populiari išmintis sako: gerumas yra kaip saulė. O malonūs žmonės, kaip šios saulės spinduliai, šildo žmones savo gerumu. Dabar paskirstysiu žodžius:

Įžūlus, tvarkingas, draugiškas, mandagus, nemandagus, nemandagus, moka atleisti įžeidimus, jautrus, užjaučiantis, padeda bėdoje, dažnai barasi, greito būdo, kuklus, bendraujantis, meilus, linksmas, laimingas, arogantiškas, dėmesingas, godus, garsus .

Jūsų komanda turi iš šių žodžių pasirinkti tik tuos žodžius, kurie yra susiję su maloniais žmonėmis, ir priklijuoti juos kaip spindulius.

Kas gyvena šioje žemėje? Antroji komanda mąstys ir laikysis šioje žemėje tik tuos žmones, kuriuos ji laiko gerais.

Vaikinai, ko trūksta mūsų paveikslėlyje? Žinoma, Gerojoje žemėje turėtų giedoti paukščiai ir žydėti sodai, nes gamta taip pat džiaugiasi gerumu. Visas planetos gyvūnų ir augalų pasaulis priklauso nuo mūsų – žmonių. O jei būsime pikti ir žiaurūs gamtai, tai visos gėlės mirs.

Todėl trečioji komanda pieš mažus gyvūnėlius, augalus, paukščius ir klijuos juos ant mūsų planetos.

Užbaigimas

Mokytojas. Ačiū visiems už pamoką ir atsakymus.

Šiandien jūs pats sukūrėte nuostabią planetą, kurioje atspindėjote dalį savęs ir supratote, kad mes esame Gamtos dalis. Gamta mums suteikia jėgų, sukuria nuotaiką ir padeda žemėje jaustis kaip namie. Keičiasi gamta, oras, saulės judėjimas, keičiasi ir pokyčius jaučia ir žmogus, gamtos vaikas. Gyvūnai ypač gerai jaučia gamtą. Jie patys susiranda vaistažoles ir šaknis, kurių reikia atsigauti ligos metu, ir niekada nekenkia gamtai. Jie gyvena harmonijoje su ja. Taigi jūs ir aš, žmonės, taip pat turime gyventi harmonijoje su gamta, to galime pasimokyti iš gyvūnų, nes gamtai reikia padėti.

Pratimas "TAIP!"

Visi mokiniai stovi ratu vienas priešais kitą. Jie laiko rankas priešais save, delnais aukštyn.

Mokytojas. Protiškai įdėkite visas žinias, kurias šiandien atsinešėte su savimi, į kairę ranką, o visus naujus dalykus, kuriuos išmokote šiandien, į dešinę. Ir kai aš pasakysiu: „Pasiruošęs, pirmyn!“, vienu garsiu plojimu susidėsite rankas, sakydami: „Taip!

Ačiū visiems už pamoką.


Užklasinės veiklos analizė

    Edukacinio renginio tema, užsiėmimai, kas juos veda. Pamokos tikslas. Mokinių amžius: klasė, grupė. Vieta.
    2. Kokius šios komandos bruožus galima pastebėti? Kas paskatino jus išsikelti šios pamokos tikslus?
    3. Konkreti renginio aplinka; Kambarių baldai; vaizdinių priemonių ant sienų ir stendų prieinamumas: dalyvių vieta. Kokios techninės priemonės naudojamos ugdymo poveikiui sustiprinti?
    4. Kiek ir kokiomis priemonėmis apie šią pamoką informuojami moksleiviai? Koks buvo jų bendras ir individualus pasiruošimas šiai pamokai? Kaip buvo atsižvelgta į vaikų amžių?
    5. Kaip buvo organizuota edukacinio užsiėmimo pradžia? Kokio psichologinio poveikio buvo siekiama pradedant pamokas?
    6. Kaip ir kokiomis priemonėmis buvo išlaikytas pagrindinis tikslas visos pamokos metu? Vidinis loginis visų medžiagos dalių ryšys.
    7. Kokiais metodais buvo daroma įtaka moksleivių veiklos pažinimo sferai; kokių naujų duomenų sužinota, kokia jų moralinė reikšmė?
    8. Kaip ir kokios technikos buvo naudojamos jausmams paveikti? Kokie jausmai suaktyvėjo, kaip reiškėsi emocinė veikla? Kaip galite apibūdinti bendrą emocinę situaciją pamokų metu?
    9. Kokios vertinamosios nuostatos tarp moksleivių susiformavo šios edukacinės pamokos metu?
    10. Kaip buvo organizuota šios pamokos pabaiga? Kokia šios organizacijos psichologinė reikšmė? Ar manote, kad tikslas buvo pasiektas?
    11. Jūsų bendras ugdomosios veiklos įvertinimas. Jūsų pasiūlymai.

Užklasinės veiklos savianalizė

    Edukacinio renginio tema: „Gamtos grožis, sielos grožis“.

Pamokos tikslas: savęs pažinimo ugdymas tapatinant save su gamta – suteikti idėją, kad žmogus yra gamtos dalis, gamta ir žmogus turi vidinę ir išorinę harmoniją; supažindinti vaikus su autotreniruočių elementais.

Mokinio amžius: 3 klasė. Vieta: klasė.

    Šioje klasėje vaikai yra emocingi, jautrūs ir smalsūs. Ši popamokinė veikla priklauso pradinių klasių vaikų dorovinio ugdymo užsiėmimų serijai.

    Pamokos forma: tradicinė – klasės valandėlė, tačiau su psichologine ir pedagogine orientacija.

    Ši pamoka taikoma rašyti integruotas žinių ir veiklos metodų taikymas.

    Ši pamoka paremta metodas emocinis pasinėrimas, kuris geriausiai prisideda prie pagrindinės mokymosi užduoties įgyvendinimo: mokinių kūrybiškumo suaktyvinimo per vaizduotę ir fantaziją.

    Ruošdamasi pamokai atsižvelgiau į mokinių amžių ir individualias ypatybes: didelį susidomėjimą skaitymu, išvystytus bendruosius ugdymosi įgūdžius ir gebėjimus, pakankamai aukštą motyvaciją.

    Bendras didaktinis tikslas: ugdyti gebėjimus savarankiškai taikyti žinias ir perkelti jas į naujas sąlygas.

    Pasirinkti metodai atitiko pamokos tikslus, medžiagos pobūdį ir turinį, mokinių žinių, įgūdžių ir gebėjimų lygį. Taigi buvo naudojami žodiniai metodai: paaiškinimas, klausimai, dramatizavimas; vizualiniai metodai: vizualinis pristatymas, skaidrių demonstravimas; praktiška; iš dalies ieškoti.

    Veiklos organizavimo formos klasėje : priekinis, grupinis. Mokinių aktyvumas skirtinguose pamokos etapuose buvo didelis.

    Pirmiausia buvo pokalbis. Tada pokalbis kaitaliodavosi su klausimais, paremtais vaikų gyvenimo patirtimi. Toliau mokiniai žaidė žaidimą ir jautėsi kaip gyvi medžiai. Apžiūrėjus skaidres, buvo atlikta atsipalaidavimo mankšta. Tada padarėme koliažą.

    Per paskutinę užduotį – planetos populiacija, kur mokiniai dar kartą įsitikino, kad jie yra šios planetos dalis. O faktas – žmonės turėtų gyventi santarvėje su gamta ir jai padėti.

    Psichologinė atmosfera Per pamoką ji buvo draugiška.

    Išvada: Pamoka vyko aukštu emociniu lygiu, dideliu tempu. Visi pamokos tikslai buvo pasiekti. Susitikimas su gamta suteikė vaikams galimybę pajusti naujus pojūčius ir patirti naujas situacijas, o tai yra geriausias būdas pabėgti nuo kasdienės rutinos ir nuobodulio. Tokie lengvi emociniai sukrėtimai yra labai naudingi vaiko psichikos vystymuisi ir teigiamai veikia vaiko nervų sistemą.



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!