Anglų kalbos pamokos planas įgūdžių tema. Naujos gramatinės medžiagos perdavimas

Pamokos tema: Profesijos.

Pamokos tipas: kombinuotas (sudėtingas)

Darbo formos: individualus, garinė pirtis, priekinė.

Technologijos: IKT (pristatymas, vaizdo klipas), sveikatos apsauga, bendradarbiavimas.

Pamokos tikslas: išmokyti mokinius kalbėti apie savo būsimą profesiją.

Pamokos tikslai:

    Švietimas:

    išmokto žodyno kartojimas, įtvirtinimas ir vartojimas temomis „Profesijos“, „Charakterio bruožai“,

    klausymo įgūdžių ugdymas, atskiriant konkrečią informaciją,

    išmokti skaityti ištraukiant tam tikrą informaciją,

    kalbos technikos formavimas,

    rašybos įgūdžių ugdymas,

    mokyti rašyti su pagalba,

    gramatinių struktūrų suaktyvinimas „bus / bus“ būsimajam laikui išreikšti.

    Vystantis:

    lavinti atmintį, vaizduotę,

    foneminės klausos ir fonetinių įgūdžių ugdymas,

    mokinių kūrybinių gebėjimų ugdymas,

    nepriklausomybės ugdymas,

    mokinių bendravimo gebėjimų ugdymas,

    lavinti skaitymo, kalbėjimo ir rašymo įgūdžius,

    lavinti klausymo įgūdžius, klausos ir klausos įgūdžius,

    ugdyti gebėjimą pasirinkti bendravimo situacijai adekvačius posakius, formuluoti išvadas, atlikti reprodukcinius (naudojant atramas) ir produktyvius veiksmus.

    Švietimo:

    bendravimo kultūros puoselėjimas,

    ugdyti teigiamą požiūrį į įvairių profesijų žmonių darbą,

    ugdyti įgūdžius dirbti poromis ir grupėmis,

    motyvacijos mokytis užsienio kalbos formavimas.

Pamokos įranga:

    TCO, PowerPoint pristatymas,

    individualios kortelės su užduotimis savarankiškam darbui,

    UMK „Enjoy English“ (5 klasei) M.Z.Biboletova.

Asmeninis:

Atsakingo požiūrio į mokymąsi, pasirengimo saviugdai ir saviugdai formavimas;

Komunikacinės kompetencijos formavimas bendraujant ir bendradarbiaujant su bendraamžiais.

Reguliavimo:

Savęs stebėjimo, savikontrolės, įsivertinimo reguliavimo veiksmų įgyvendinimas komunikacinės veiklos užsienio kalba procese.

Kognityvinis:

Kurti loginį samprotavimą, įskaitant priežasties ir pasekmės ryšių nustatymą;

Įvaldyti skaitymą išgaunant tam tikrą informaciją;

Pažintinės veiklos organizavimas.

Komunikacinis:

Savo nuomonės ir pozicijos formulavimas, gebėjimas ginčytis;

Gebėjimas užduoti klausimus;

Tinkamai naudoti kalbos priemones įvairioms komunikacinėms užduotims spręsti.

Planuojami rezultatai:

Asmeninis ugdyti savigarbos ir abipusės pagarbos jausmą; bendradarbiavimo plėtojimas dirbant poromis; ugdyti susidomėjimą kalba

Metasubjektas kalbos raida; mokinių savarankiškumo ugdymas; dėmesingumo ieškant klaidų ugdymas.

Tema bendravimo įgūdžių ugdymas: klausymasis (vaizdo fragmento žiūrėjimas) su informacijos ištraukimu; skaitymas (tam tikros informacijos ištraukimas); rašytinė kalba (pagal pavyzdį).

Ankstesnis D.Z.: SB ex.25 p.49 (pildykite lentelę įrašydami profesijoms reikalingas savybes ir charakterio bruožus)

charakteristikos

Pamokos eiga.

Org. akimirka

Mokytojas: Labas rytas, mano draugai! Džiaugiuosi matydamas jus šiandien. Atsisėskite, prašau. Šiandien mūsų pamokoje dalyvauja keletas svečių, bet manau, kad tai netrukdo jums gerai dirbti. Pradėkime. Kokia šiandien diena? Kokia data? Kas nėra koks oras šiandien?

Įvadas V tema pamoka

Rodyti vaizdo klipą.

http://learnenglishkids.britishcouncil.org/en/grammar-videos/kittys-dream-job

Mokytojas: Kaip manai, kokia bus Kate? Kodėl ji nori būti veterinare? Kokios yra pagrindinės šios profesijos/profesijos savybės?

Atnaujinti Ir Pasiruošimas mąstymas studentai

Metodassmegenysužpuolimas.

Mokytojas: Kaip manote, kas gali *įtakoti (*įtakoti) Jūsų profesijos, darbo pasirinkimą?

Darbas, profesija


Vienas mokinys pakviečiamas prie lentos įrašyti atsakymus.

Galima atsakymai: šeima, hobis, tai įdomu, tai skirta protingiems žmonėms, aš noriu būti žinomas ir turtingas...

Mokytojas: Kokias dar žinai profesijas? Kuo tu būsi? Kodėl? Kokios yra pagrindinės jūsų mėgstamos profesijos savybės?

Centrinė pamokos dalis

Laiškas. Rašyba.

Rašybos įgūdžių ugdymas“Iškrapštytas Žodžiai- painūs žodžiai“.

Mokytojas: Pats laikas rašyti. Pažiūrėkite į šiuos žodžius. Ar galite juos iššifruoti? Užsirašykite juos:

corodtgydytojas

marnfiergaisrininkas

nesurslaugytoja

fmerarūkininkas

liponcemanaspolicininkas

ylrewaadvokatas

woseeuhfnamų šeimininkė

Skaitymas(su tam tikros informacijos ištraukimu).

ikitekstinis etapas

Mokytojas: Kas bus veterinaras?

Mokytojas: Niekas! Gaila!... Ar mylite gyvūnus?

Prieš atlikdamas užduotį, mokytojas atkreipia mokinių dėmesį į naujus teksto žodžius (jie pateikiami su vertimu pačiame tekste).

Semantizacija LE (per apibrėžimas) .

Mokytojas: Pažvelkite į naujus žodžius ir suderinkite juos su jų apibrėžimais.

Nauji žodžiai:

cirkas

gydyti

jūrų kiaulytė

serga

liga

spardyti

įkandimas

turi

teksto stadija

SB ex.27 p.49 (2 tekstas) Mokiniai skaito tekstą savarankiškai.

Tada skaitykite garsiai.

Tekstas 2. Vets

Gyvūnai yra labai svarbūs žmonėms. Mes laikome šunis ir kates kaip augintinius. Kai kurie ūkininkai turi avių ir karvių mėsai ir pienui gaminti. Jodinėjame žirgais. Cirke stebime liūtus ir tigrus.

Žmonėms, kurie myli gyvūnus, veterinarijos gydytojo darbas yra idealus darbas. Veterinarai arba veterinarai gydo daugybę gyvūnų rūšių, tokių kaip šunys, katės, jūrų kiaulytės, karvės, kiaulės ir arkliai. Kai kurie veterinarai netgi gydo zoologijos sodo gyvūnus, tokius kaip tigrai ir žirafos.

Veterinarai turi būti atsargūs gydydami sergančius gyvūnus. Sergantis gyvūnas gali juos įkąsti, spardyti ar subraižyti. Jie turi sužinoti apie įvairias gyvūnų ligas ir kaip jas gydyti. Veterinarai taip pat išmoksta elgtis su gyvūnais, kad nenukentėtų nei veterinaras, nei gyvūnas.

posttekstinis etapas

Mokytojas: Dabar, prašau, suraskite šiuos sakinius šiame tekste. Žaidimas „Vertėjas“.

Mokiniai išsitraukia popieriaus lapus su sakiniais, kuriuos reikia išversti.

    Gyvūnai yra labai svarbūs žmonėms.

Gyvūnai yra labai svarbūs žmonėms.

    Namuose laikome kates ir šunis kaip augintinius.

Namuose laikome šunis ir kates kaip augintinius.

    Veterinarai gydo šunis, kates, karves, kiaules ir arklius.

Veterinarai gydo kates, šunis, karves, kiaules ir arklius.

    Gydydami sergantį gyvūną veterinarijos gydytojai turi būti dėmesingi (atsargiai).

Veterinarai turi būti atsargūs gydydami sergančius gyvūnus.

Mokytojas: Sužinojote šiek tiek informacijos apie veterinarus.

SB ex.28 p.50 (veterinarai)

Klausimų ir atsakymų darbo organizavimas naudojant korteles(kiekviena pora gauna individualią teksto užduotį)

Mokytojas: Atsakykite į klausimus, prašau:

1) Veterinaras yra pavojingas darbas, ar ne?

2) Kas gali tapti veterinarijos gydytoju?

3) Ar norėtumėte būti veterinarijos gydytoju? Kodėl? Kodėl gi ne?

4) Ką veterinarai turi išmokti?

5) Kodėl veterinarai turi būti atsargūs?

6) Kas dažniausiai nori būti veterinarijos gydytoju? Kam veterinaras yra idealus darbas?

7) Kokios yra pagrindinės gero veterinaro savybės?

Mokytojas: Taigi, ar kas nors nusprendė tapti veterinaru? Kodėl? Kodėl gi ne?

Laiškas. Rašyba.

Mokymas rašyti (su pagalba)

Mokytojas: Dabar ką tik gavau laišką iš rašiklio draugo. Užbaikite tekstą.

Ačiū už laišką. kaip sekasi?

Man sekasi mokykloje. mane domina kompiuteriai. Mano mama yra a mokytojas o mano tėvas yra a gydytojas. Bet aš nenoriu būti mokytoja, aš nenoriu būti gydytoja.

Mano mėgstamiausi dalykai mokykloje yra Matematika ir, žinoma, IT.

Mano hobis yra kompiuterių programavimas. Manau, kad tai įdomu(įdomu), naudinga(naudinga) ir protingiems / protingiems / šviesiems žmonių(išsilavinę žmonės). Taigi, aš noriu būti a kompiuteris programuotojas.

Geras kompiuteris programuotojas turėtų būti (išsilavinęs) protingas, (atsakingas) atsakė, (kūrybinis) kūrybingas, (rimtai) rimtas ir (smalsu) smalsu.

Kuo tu būsi?

Mokytojas: Gerai padaryta! Turite 5 minutes parašyti draugui laišką apie savo profesiją.

Paskutinė pamokos dalis

Įvertinimų suteikimas su mokytojo pastabomis ir linkėjimais.

« Prarado atsakymus– prarado atsakymus“.

Mokytojas: Gerai padaryta! Dar turime šiek tiek laiko. Atspėk šias profesijas.

Kas rašo eilėraščius? Poetas.

Kas dirba su kompiuteriais? Kompiuterių programuotojas.

Kas padeda vaikams mokytis? Mokytojas.

Kas skraido lėktuvais? Pilotas.

Kas vairuoja automobilį? Vairuotojas.

Kas padeda sergantiems gyvūnams? Veterinaras.

Kas rašo laikraščiams?Žurnalistė.

Kas parduoda daiktus? Pardavėjas/parduotuvės padėjėjas.

Kas padeda gydytojams? Slaugytoja.

Įrašas D. Z.

Mokytojas: Dabar atidarykite savo įrašų knygas ir užsirašykite namų darbus:

SB ex.27 p.49 (tekstas 2) – būkite pasirengę aptarti tekstą, SB ex.28 p.50 (Vets) – atsakykite į klausimus raštu.

Apibendrinant pamoką.

Atspindys.

Ko išmokote pamokoje?

Kaip tai padės jums ateityje?

Dabar aš žinau...

Noriu sužinoti daugiau...

Įvertinimų derinimas Jūsų įvertinimai...

Mokytojas: Ir dabar mūsų pamoka baigėsi. Labai ačiū už dalyvavimą. Viso gero.

Šiuo metu rusų mokyklose diegiami antros kartos valstybiniai standartai. Pagal Federalinio valstybinio švietimo standarto reikalavimus akademinėms disciplinoms, anglų kalbos pamokų planas turi turėti griežtą struktūrą ir etapų seką.

Naujojo standarto reikalavimų ypatumai

Pradėkime nuo to, kad anglų kalbos pamoka pagal federalinį valstybinį švietimo standartą yra skirta šiems tikslams pasiekti:

  • komunikacinės užsienio kalbos kompetencijos formavimas kartu su jos komponentais: kalbine, tarpkultūrine, sociokultūrine, kalbine, edukacine-pažintine, kompensacine kompetencija;
  • moksleivių asmenybės ugdymas;
  • tobulinti universalius studijų įgūdžius.

Mokymosi rezultatai

Anglų kalbos pamoka pagal federalinį išsilavinimo standartą yra susijusi su šiais numatomais mokymosi rezultatais:

  • motyvacijos mokytis užsienio kalbos ugdymas, bendro kultūrinio ir etninio tapatumo formavimas;
  • suvokti savirealizacijos būdus užsienio kalbos pagalba, taip pat rasti būdų saviugdai ir kalbėjimo kultūros formavimuisi;
  • suprasti savo tautos kultūros ypatumus, parodyti toleranciją kitų tautų kultūrai;
  • galimybė ir noras apginti savo pilietinę poziciją.

Meta subjekto rezultatai

Į anglų kalbos pamokos technologinį žemėlapį turėtų būti įtrauktas tiriamosios ir projektinės veiklos plėtojimas, aiškus tiriamų ir nežinomų sričių apibrėžimas bei tų užduočių, kurias reikia pasiekti pamokos metu, apibrėžimas.

Meta dalyko rezultatai taip pat siejami su pamokų rezultatų analize, gebėjimu daryti išvadas, apmąstyti rezultatus, koreguoti veiksmus, pagal ankstesnių pamokų rezultatus nustatyti naujas pamokos užduotis ir tikslus.

Anglų kalbos pamokos technologinis žemėlapis apima savikontrolę, savęs stebėjimą ir savęs vertinimą atliekant komunikacinį darbą anglų kalba.

Be to, nauji standartai reikalauja socializacijos, kalbinio akiračio didinimo, emocinės, pažinimo ir valios sferų formavimo.

Kuriant anglų kalbos pamoką, siekiama susipažinti su kalbėjimo elgesio taisyklėmis ir kalbinėmis sąvokomis, kurios būtinos norint įsisavinti žodinę kalbą užsienio kalba.

Mokytojas ypatingą dėmesį skiria draugiškam moksleivių požiūriui į angliškai kalbančius žmones ir supažindina savo mokinius su anglų moksleivių gyvenimu.

Anglų kalbos pamokų planas sudaromas atsižvelgiant į individualias vaikų ypatybes ir apima projektinės bei tiriamosios veiklos elementus.

Technologinis pamokos žemėlapis tema „Londonas“

Ši anglų kalbos pamokos tema aptariama šeštos klasės kursuose pagal M.Z. programą „Happy English“.

Pamokos tipas: studijuojamos medžiagos apibendrinimas.

Trumpas anglų kalbos pamokų planas tema „Londonas“ atitinka federalinio valstybinio išsilavinimo standarto reikalavimus.

Pamokos tikslai

Ugdymo tikslai: apibendrinti žinias apie pagrindines Londono lankytinas vietas, tobulinti leksinius įgūdžius, tobulinti žodinę kalbą, lavinti klausymo įgūdžius.

Siūlomame anglų kalbos pamokos plane yra elementų, leidžiančių ugdyti elgesio kultūrą grupiniame ir frontaliniame darbe.

UDD formavimas:

  • asmeniniai veiksmai: saviorganizacija, savarankiškumas, savigarba, bendro pažintinio darbo įgūdžiai;
  • reguliavimo veiksmai: prognozavimas, tikslų nustatymas;
  • pažintinė veikla: mokinių akiračio plėtimas pasitelkiant kalbinę ir kultūrinę informaciją.

Dalykinė veikla skirta pažinti Londono lankytinas vietas ir panaudoti išmoktą žodyną anglų kalboje.

Šioje anglų kalbos pamokoje yra komunikacinės veiklos elementų, susijusių su darbu poromis ir gebėjimu reikšti mintis anglų kalba.

Pažinimo veiksmai: žinių struktūrizavimas, modeliavimas, apibendrinimas.

Į anglų kalbos pamokų planą įtrauktos ir tos mokymo priemonės bei medžiaga, kurios bus reikalingos jam įgyvendinti. Be knygos, jums reikia multimedijos projektoriaus, Londono žemėlapio, taip pat vaikinų pateiktų pristatymų, aukciono žetonų.

Įgyvendinimo etapai

Anglų kalbos pamokų planas tema „Londonas“ susideda iš devynių pagrindinių etapų.

Pirmajame etape moksleiviai yra motyvuojami akademiniam darbui. Jo trukmė 5-7 minutės. Mokytojas panardina vaikus į kalbinę aplinką, lavina gramatinių struktūrų naudojimo ir anglų kalbos garsų tarimo įgūdžius.

Vaikinai dalyvauja fonetinėse pratybose ir žaidime „Papasakok apie draugą“.

Antrame etape suformuluojama pamokos tema ir iškeliami pamokos tikslai. Antrosios kartos federalinio valstybinio švietimo standarto ypatumas yra tas, kad mokytojas neišsako pamokos temos, tik veda mokinius iki to, kad jie galėtų ją suformuluoti.

Kitas pamokos etapas – namų darbų tikrinimas, jo trukmė neturi viršyti 10 minučių. Vaikinai savo pristatymus demonstruoja su Londono įžymybėmis, apsiginklavę multimedijos projektoriumi. Šiame etape mokytojas tarnauja kaip mentorius, ištaisydamas savo mokinių klaidas.

Ketvirtajame etape aktyvinama kraštotyros medžiaga ir audito įgūdžiai. Vaikinai klausosi istorijos, bandydami suprasti, apie kurį konkretų Londono įžymybę kalbama.

Toliau reikia tobulinti leksinius įgūdžius. Tikimasi perskaityti frazes grandine ir išversti į rusų kalbą. Žaidimo „Aukcionas“ metu vaikai iš tokių frazių kuria sakinius.

Siekiant lavinti kalbėjimo įgūdžius, klasė suskirstyta į grupes po 3-4 žmones. Per tris minutes jie turi prisiminti penkis daiktavardžius, veiksmažodžius, būdvardžius, susijusius su tema „Londonas“.

Kitame etape vykdoma edukacinės veiklos refleksija. Šis etapas yra privalomas pagal antrosios kartos federalinius standartus. Vaikai užpildo specialias formas, kad įvertintų savo veiklą pamokoje.

Trumpa santrauka baigiama namų darbų paaiškinimu.

Anglų kalbos užrašų ypatybės

Anglų kalbos pamokose tinkamos lavinimo užduotys yra skirtos lavinti mąstymą, kalbą, motyvacinę, valingą, emocinę, protinę veiklą.

Išvada

Be trivienės užduoties, pamokos užrašuose nurodoma visa pamokai reikalinga įranga (PSO). Įrašymas atliekamas trumpa forma, pateikiama lentelės pavidalu. Rengiant atvirą pamoką, į trumpą santrauką būtina įtraukti literatūrą, kurią naudositės ją vesdami.

Pavyzdžiui, jei pamoka susijusi su temų „Apranga“, „Išvaizda“ kartojimu, kartoti studijuotą medžiagą, mokytojas gali pakviesti vaikus pasikalbėti apie pasakos personažą.

Kaip įrangą tokiai veiklai galite naudoti pristatymą su madingais drabužių elementais. Tokiai anglų kalbos pamokai tinka ir vaidmenų žaidimas, kurio metu vaikai gali pasijusti mados kūrėjais.

Jei pamokos užrašai bus teisingai sukonstruoti, mokytojui jie taps ne tik pamokos, bet ir įsivertinimo pagrindu.

I. Laba diena!

Malonu tave matyti!

Sėsk, prašau!

II. Koks oras šiandien?

Ar jums patinka vaikščioti tokiu oru?

Ar mėgsti skaityti knygas tokiu oru?

Ar mėgsti ruošti namų darbus tokiu oru?

III. Dabar atėjo laikas mums peržiūrėti šių žodžių rašybą, nes vėliau turėsime diktantą.

a) Pažaiskime žaidimą Sumaišytos raidės.

r n e e v

k w l a

t r e s

b) Dabar pamėginkime šių žodžių rašybą lentoje. Du žmonės išeis į priekį. Likusios merginos įvardins joms sunkiausius žodžius. Būkite labai dėmesingi. Patikrinkite, ką merginos parašys ant lentos.

ačiū.

c) Atidarykite savo kopijavimo knygas diktantams.Padėkite datą. Pasiruošę? Pastovus? Pirmyn!

Pateikite savo darbus. ačiū.

IV. a) Šiandien kalbėsime apie žodžių tvarką angliškame sakinyje.

Pažiūrėkite į lentą. Kuris sakinys teisingas?

Tomas skaito knygą.

Tomas skaito knygą.

Tomas skaito knygą.

Visiškai teisingai. Mes neturime fiksuotos žodžių tvarkos rusų kalba. Bet kaip išversti šį sakinį į anglų kalbą?

Jūs esate visiškai teisus.

Pažvelkite į lentelę ir nukopijuokite ją į pratybų sąsiuvinius. Šiai užduočiai atlikti skirsiu 2 minutes.

Anglų žodžių tvarka

tema

predikatas

papildymas

aplinkybė

PSO? Ką?

ką tai daro?

Ką? kam?

Kur?

Kada?

Kasdien žaidžiu futbolą

Bet: prieveiksmiai visada dedami m/y vile. ir pasaka

Niekada

Paprastai

Paprastai

Dažnai

Mes visada žiūrime televizorių

b) Dabar atlikime praktiką: pažvelkime į buv. 2 16 puslapyje. Pasirinkite teisingus sakinius.

Geras darbas. ačiū.

c) Dar vienas pratimas tau: pvz. 3, p. 17. Sudėkite žodžius tinkama žodžių tvarka. Mes tai padarysime ant lentos. Steisė, ar išeisi į priekį?

Gerai padaryta. ačiū.

V. Ar pavargote? Atlikime nedidelį fizinį pratimą. Pakartokite žodžius ir veiksmus po manęs.

Atsistokite! Plaukite! Plaukite!

Ginklai aukštyn! Plaukite! Plaukite!

Žingsnis! Žingsnis! Nuleiskite rankas!

Plaukite! Plaukite! Atsisėskite!

VI. a) Dabar esame pasirengę dirbti toliau. Taigi, mes žinome, kaip teisingai sudaryti sakinius anglų kalba. Štai kodėl aš siūlau mums pasipraktikuoti apie ką nors kalbėti. Mūsų tema bus „Mano diena“.

(Mokytojas užrašo temą lentoje)

Tačiau prieš kalbėdami apie savo asmeninę dieną, pasiklausykime kito, kad žinotume, kaip tai padaryti.

Raskite 4 pratimą 18 puslapyje. Pažiūrėkite į paveikslėlius ir pasakykite, ką berniukas daro.

(Mokytojas lentoje užrašo frazes, kurios atsiras klausymosi teste)

Kelkis

Skaityti knygą ir žiūrėti televizorių

Valgyk pusryčius

Grįžk namo ir pavedžiok šunį

Eik į mokyklą

Atlikite namų darbus

Eik miegoti

Valgyk pietus

b) Dabar klausykite berniuko dienos ir suderinkite laiką bei veiksmą.

c) Leiskite mums patikrinti. Ar pasakysite, ką berniukas veikia tiksliai tuo metu?

Naudokite kalbos šabloną:

Berniukas... yra... valandą.

(Mokytojas lentoje užrašo kalbos modelį)

Gerai. ačiū.

VII. Dabar manau, kad esame pasirengę kalbėti apie savo darbo dienas. Pažvelkite į 6 pratimą 18 puslapyje. Sudarykite sakinius apie savo darbo dieną naudodami duotus žodžius. Paskaitykime juos.

(Mokytojas skaito žodžius, mokiniai kartoja po jo)

ačiū. Gerai padaryta.

VIII. Mūsų pamoka eina į pabaigą, todėl padėkite namų darbus.

(Mokytojas rašo namų darbus lentoje)

p.19 ex. 7 A, B (pvz., 6 kaip pavyzdį)

IX. Man patiko tavo šiandieninis darbas. Aš dėsiu penkis prieš…, keturis prieš…

Norėčiau jūsų užduoti tradicinį klausimą: „Ko išmokote šiandien?

Gerai. ačiū. Pamoka baigta. Galite būti laisvas.

Atviros anglų kalbos pamokos metmenys

Data: 2014-02-06

Klasė: 6 "A"

Tema: Namai ir butai.

Tikslas: per parengiamuosius ir produktyvius klausymo, skaitymo ir kalbėjimo pratimus pervesti mokinius į kūrybinį rašto kalbos lygį.

Ugdomasis: formuoti leksinio kalbėjimo įgūdžius, lavinti mokinių skaitymo ir klausymo įgūdžius, lavinti dialoginės kalbos įgūdžius.

Tobulinimas: ugdykite anglų kalbos įgūdžius.

Ugdomasis: ugdykite elgesio kultūrą klasėje.

Pamokos tipas: pamoka apie naujos medžiagos studijavimą ir pradinį įtvirtinimą.

Įranga: kompiuteris, interaktyvi lenta, technologiniai žemėlapiai studentams, nešiojamas kompiuteris.

Pamokos eiga:

1. Organizacinis momentas.

Laba diena, mokiniai.

kaip tu,...? – Man viskas gerai, ačiū.

kaip tavo mama? – Jai viskas gerai, ačiū.

Koks dabar sezonas? – Dabar žiema.

Nemėgstu žiemos. O kaip tu,...?

Koks oras šiandien?

Kokia data? – Šiandien yra sausio 31 d

Ar šiandien kas nors nedalyvauja? – Visi yra.

2. Pasiruošimas studijuoti naują medžiagą.

Prašau pažiūrėk į lentą. Čia galite pamatyti patarėjus. Perskaitykime juos visus ir išverskime.

Rytai ar Vakarai, geriausia namuose“

Nėra tokios vietos kaip namai“

Mano namai yra mano pilis“

Gerai, labai gerai. Ir kas man pasakys, koks yra bendras visų šių patarlių žodis. Jūs teisus – NAMAI. Šiandien kalbėsime apie namus ir butus.

3. Tikslai Ir užduotis pamoka .

Mūsų pamokos tema „Namai ir butai“. Ir ką jūs manote, ką turėtumėte išmokti ir žinoti per šią pamoką. Taip, tu teisus. Šiandien žiūrėsime filmą apie tradicinį anglišką namą, kursime dialogus ir apibūdinsime savo kambarį.

4. Fonetinė įkroviklis .

Pažiūrėk į lentą, prašau. Čia matote kryžiažodį. Jūsų užduotis yra parašyti žodžius, kurie prasideda nuo šių raidžių.

H

O

M

E

Ar tu pasiruošęs? Patikrinkim.

5. Pirminis studijuojant naujas žodyną .

Prašome atkreipti dėmesį į lentą. Dabar jūs ketinate mokytis naujo žodyno. (7 pristatymas).

Mokiniai, žinote daug žodžių tema „Namuose“. Pažiūrėkime, ar žinote buto ar namo kambarių pavadinimus. Užbaikite mano sakinius, prašau.

    Paltus pasiimame….(salėje)

    Žiūrime televizorių….(svetainėje)

    Valgome….(valgomajame)

    Mes miegame… (miegamajame)

    Gaminame….(virtuvėje)

    Skalbiame… (vonios kambaryje)

    Skaitome knygas ….(svetainėje)

Visuose kambariuose yra specialūs daiktai. Pažvelkite į nuotraukas ir pasakykite, ką galite rasti skirtinguose kambariuose.

4.Individualus darbas. Turite individualią užduotį. Jūs ketinate dirbti naudodami savo technologinę kortelę.

Kokius dalykus galite rasti…

Kas ten paprastai būna…

..svetainė? - Svetainėje yra sofa, du foteliai, keletas kėdžių ir knygų lentyna.

……valgomajame ? – Valgomajame galime rasti stalą, spintelę ir keletą kėdžių.

. miegamajame? – Miegamajame yra lova, spinta, veidrodis.

. virtuvėje? – Virtuvėje yra viryklė, šaldytuvas ir kriauklė.

. vonioje? – Vonioje galime rasti vonią ir kriauklę.

5 . Išsilavinimas klausantis . Atėjo laikas pažiūrėti filmą apie Anglijos namus ir butus. Jūs ketinate žiūrėti vaizdo įrašą. Jūsų užduotis – išklausyti filmą, suprasti informaciją ir po filmo atliksite su filmu susijusią užduotį.

Tiesa ar klaidinga.

    Dauguma britų gyvena namuose.

    Gera vieta židiniui – virtuvė.

    Šiame name yra darbo kambarys.

    Britai nemėgsta sodininkauti.

    Oskaras yra katė.

    Bekingemo rūmai yra garsus namas Didžiojoje Britanijoje.

7. Plėtra įgūdžių dialoginis kalbos .

Dabar pakalbėkime apie jūsų namus. Norėčiau, kad sukurtumėte trumpus dialogus.

Esu tikras, kad esate geri aktoriai.

Nuorodų lentelė.

kur tu gyveni?

ar tu gyveni...?

šalia parko

.... gatvėje

už mokyklos

šalia parduotuvės

Ar jūs gyvenate …… ar …..?

butas

namas

daugiaaukštis pastatas

Kokie kambariai yra jūsų namuose / bute?

svetainė

svetainė

valgomasis

miegamasis

virtuvė

vonios kambarys

Koks tavo namas/butas?

mažas, bet patogus

didelis, bet jaukus

ne didelis, bet gražus

ne didelis, bet neįprastas

įprastas, bet šiuolaikiškas

.., tu esi policininkas. Vaikai pasimetę. Paklauskite jų, kur jie gyvena. (1 lentelė)

., esate žurnalistas. Turėtumėte parašyti straipsnį apie tai, kur žmonės nori gyventi. (2 lentelė)

, jūs esate agentas. Paklauskite kliento apie jo namą ar butą.(3 lentelė)

., jūs esate klientas. Norite nusipirkti namą. Mokiniai, įrodykite, kad jūsų namas yra geriausias pirkti. (4 lentelė)

Mokiniai, įsivaizduokite, kad sutikote savo draugą. Jis neseniai persikraustė į naują butą. Paklausk kur jis gyvena. Dirbkite poromis ir užmegzkite dialogą.

8. Fizminutka . Dabar visi atsistokite. Atsipalaiduokime .

9. Pasiruošimas skaityti tekstą (šalies studijų medžiaga)

Anglų kalboje yra du žodžiai, kurie reiškia NAMAS . Jie yra namai ir namai. Paaiškinkite skirtumą, prašau. Galite susikalbėti rusiškai. ( kortelės su žodžiais namų namas)

Pradžia– tai vieta, kur gyvena žmonės (butas, kotedžas, rūmai), taip pat jos gyventojai, namų ūkio nariai.

Namas– Tai pastatas, Anglijoje dažniausiai dviejų aukštų.

Dabar, mokiniai, pažaiskime žaidimą. Turėtumėte pasirinkti tinkamą variantą.

    mano namas / namai netoli mano mokyklos.

    Ar tavo brolis yra namo/ namas?

    Ar jūs gyvenate namas / namuose ar bute?

    aš ateinu namo/ namas 10 val.

    Man patinka būti namo/namas.

Ačiū, mokiniai.

10. Skaitymas ir darbas su tekstu

Anglijoje yra įvairių namų tipų.

Dabar skaitysime tekstą apie tradicinį anglo namą.

Perskaitykite tekstą, prašau.

Anglų namas.

Anglijoje gatvės dažnai siauros, o namai maži.

Daugelis anglų šeimų gyvena nuosavuose namuose. Tradiciniai angliški namai yra dviejų aukštų: pirmame ir antrame aukšte. Paprastai apačioje yra svetainė, virtuvė ir holas. Viršuje galite pamatyti du ar tris miegamuosius ir vonios kambarį.

Svetainė paprastai yra didžiausias kambarys namuose. Joje visada yra sofa, keletas kėdžių ir fotelių. Dažnai ant grindų yra kilimas. Anglai dažniausiai užsidega svetainėje. Jie dažnai vakarus leidžia foteliuose prie laužo. Jie skaito knygas, žiūri televizorių, klausosi muzikos arba sėdi ir kalba.

Anglijoje jiems patinka sodai, o daugelio namų priekyje ir gale yra nedideli sodai. Soduose galite pamatyti gražių gėlių, dažnai tai yra rožės. Kartais prie namo galima pamatyti garažą.

Anglijos žmonės mėgsta savo namus ir dažnai sako: „Nėra tokios vietos kaip namai“ ir „Rytai ar Vakarai, namai yra geriausi“.

Atsakykite į klausimus:

    Kur gyvena daug anglų šeimų?

    Kiek aukštų turi tradiciniai angliški namai?

    Kokie kambariai paprastai yra viršutiniame aukšte?

    Kokie kambariai paprastai yra apatiniame aukšte?

9. Kalbos žodyno aktyvinimas ir monologinio kalbėjimo įgūdžių ugdymas.( aprašymas jo kambariai)

Mokiniai, matau, parengėte savo kambarių planus. ...., ar pamėginsite apibūdinti savo kambarius, prašau. Turėtumėte apibūdinti savo namus naudodami visą naują žodyną.

Tai ______ kambarys. Tai didelis. Kambaryje yra ____ langai. Ant grindų yra _____. ______ yra netoli ______. Šalia jo yra ____. Šalia durų yra ______. Mano ____ taip pat yra šalia lango. Netoli _____ yra _____. Kambaryje yra ______ ir _______. Knygų spintoje yra daug knygų. Ant sienos yra _______. Kambarys švarus ir jaukus.

10. Apibendrinant rezultatus pamoka.

Mūsų pamoka baigėsi.

Ar žinai visus žodžius temoje „Namuose“. - Taip, mes darome.

Ar galite kurti dialogus? – Taip, galime.

Ar galite apibūdinti savo kambarius? – Taip, galime.

Jūsų ženklai yra…

Atidarykite įrašų knygas ir užsirašykite namų užduotį. Būkite pasirengę apibūdinti savo kambarius kitą kartą.

Valstybinė įstaiga „Karabaliko rajono Akimato Švietimo skyriaus M. Gorkio vardo 1 Karabalyko vidurinė mokykla“

Atvira anglų kalbos pamoka

V 8" A » klasė

įjungta tema : „Ar lengva būti paaugliu?

Mokytojas: Burnashova A.L.

Karabalyk

201 3

Anglų kalbos pamokų užrašai

Pamokos tema: anglų rašytoja S. Bronte ir jos romanas „Jane Eyre“

Pamokos tikslas: ugdyti mokinių įgūdžius ir gebėjimą perteikti to, ką skaito, rengti savarankiškus pranešimus, lavinti teksto skaitymo įgūdžius ir gebėjimus: rasti medžiagos charakteriams apibūdinti, vesti pokalbį apie situacijas. .

Mokomoji medžiaga: skaitymo knyga, romanas „Jane Eyre“ ir kiti anglų rašytojų bei poetų kūriniai.

1 Mokytojo įžanginiai žodžiai:

Ankstesnėse pamokose kalbėjome apie puikius anglų rašytojus. Šiandien turėjote perskaityti ištrauką iš Ch. Bronte „Jane Eyre“. Kaip žinote, šis romanas yra labai populiarus daugelyje šalių ir mūsų šalyje. Jis išverstas į daugelį pasaulio kalbų. Tikiuosi, kad jums patiko skaityti tekstą. Kai kurie iš jūsų turėjo atlikti skirtingas užduotis su tekstu. Taigi pakalbėkime apie tai.

II. pirmiausia noriu, kad pakalbėtumėte apie Ch. Bronte.

1) Kalbėkite apie jos šeimą, vaikystę.

2) Kalbėkite apie jos literatūrinę veiklą.

Išversti į rusų kalbą:

1) Ch. Bronte yra garsus anglų rašytojas

2) Ji parašė romaną „Jane Eyre“.

3) Romanas ją išgarsino.

III. Atidarykite knygas 102 puslapyje.

Sakykite, prašau, kas yra pagrindiniai šios istorijos veikėjai?

Skaitykime skliausteliuose esantį tekstą.

IY. Dabar įsivaizduokite, kad pagrindiniai veikėjai atėjo į mūsų pamoką. Norisi gauti kuo daugiau informacijos apie juos. Užduokite jiems klausimų.

1) Studentė - Jane Eyre.

Klausimai:

1) Kas tu esi mažyte?

2) kiek tau metu?

3) Kur tavo tėvai?

4) Kur tu gyveni?

5) Ar ponia Reed malonus tau?

6) Ar tu nelaimingas?

Atsakymai į klausimus: Aš esu JaneEyre.Man dešimt. Aš esu našlaitė. Mano tėvai mirė, kai buvau labai maža. Dabar man patinka mano dėdės p. Nendrė. ponia Ridas man negailestingas. ji ir jos vaikai manęs nemyli. Jie dažnai mane mušdavo. Mano teta nenori manęs matyti ir išleis į vargšų vaikų mokyklą... Jūs teisus. Aš nelaimingas jų šeimoje. Todėl džiaugiuosi galėdamas juos palikti.

2) 11-oji studentė - Mrs. Nendrė.

1) ponia Reed, tavo šeima didelė ar maža?

2) Kiek vaikų turite?

3) Kas yra ši maža mergaitė?

4) Ar tu ją myli, ar ne?

5) Ar ji gyvena su tavimi?

Atsakymai į klausimus: Mano šeima didelė. Mano vyras mirė. Aš čia gyvenu su vaikais. Turiu 3 vaikus. Mano dukterėčia gyvena su mumis, nes mirė jos mama. Aš jos nemyliu, nes ji nėra tokia protinga ir tokia graži kaip mano vaikai. Bet mano vaikai yra patys geriausi pasaulyje. Kokie jie gudrūs. Kokie jie gražūs.

3) studentas - p. Brocklehurstas.

Klausimai:

1) p. Brocklehurstai, kas tu?

2) Kokia tai mokykla?

3) Kodėl tu čia atėjai?

Atsakymai : Aš esu Logwood mokyklos direktorius. Tai mokykla neturtingiems vaikams. Atėjau čia, nes Mrs. Ridas paprašė manęs pamatyti Džeinę Eir. Ji nori leisti ją į mano mokyklą. Štai kodėl aš čia.

Y. Scena iš romano Jane Eyre:

Mokytojas: Ar tau patiko, kad jie vaidina?

Studentas : Taip, aš padariau jų vaidyba yra nuostabi.

Mokytojas : Taigi p. Broklherstas atėjo pas Džeinę. Ir mes žinome, kad ji buvo nuvežta į Logwood mokyklą. Apibūdink mokyklą?

1) Kokia tai buvo mokykla?

2) Ką vaikai valgė vakarienei?

3) Ką jie valgė vakarienei?

YI. Išreikškite savo požiūrį į pagrindinius veikėjus. Ką apie juos manai?

1) Mano nuomone, Džeinė yra labai gera ir protinga mergina. Ji labai kukli. Tačiau ji nelaiminga, nes neturi tėvų. Ir ponia Ridas su ja labai žiaurus. Užjaučiu Džeinę ir tikiuosi, kad ji bus laiminga.

2) Mano nuomone, ponia. Reed yra labai bloga moteris, nes ji yra labai žiauri ir nėra maloni Džeinei. Ji myli tik savo vaikus, bet ji myli Džeinę. Kalbant apie mane, aš nemėgstu tokių žmonių.

3) Kalbant apie p. Brocklehurst sunku pasakyti, koks jis vyras. Bet aš manau, kad jis nėra geras žmogus, nes negali suprasti mažos mergaitės. Jis sako, kad Džeinė yra bloga mergina, nes mano, kad Biblija neįdomi. Mano galva, sunku skaityti Bibliją mažai mergaitei.

Skaityti ištrauką iš Jane Eyre 3 skyriaus 11 puslapyje

p. Brocklehurstas aplanko Logvudą.

YII. Žinome, kad Mrs. Ridas parašė laišką Džeinei. Jūs sugalvojote savo raidę iš jos vardo. Prašau, pagydyk. Miela Džeine. Galbūt tai paskutinis mano laiškas tau, nes aš labai sergu. Žinau, kad tu nesi laimingas mano šeimoje. Aš buvau žiaurus su tavimi ir mano vaikai tavęs nemylėjo. Nekenčiau jūsų, nes buvote protingesni už mano vaikus. Nes jei gali, duok. Jūsų teta, ponia Nendrė.

Yiii. Mokytojas: Kas skaitė šį romaną?

ar patiko?

Ar matėte romano filmo versiją?

Ar kas nors žino, kokia yra romano pabaiga? Ar romano pabaiga laiminga?

Taip, tai istorija su laiminga pabaiga. Jane bus laiminga, kad sutiko vyrą, kuris ją mylėjo, ir ji mylėjo jį. Jie susituokė ir gyveno laimingą gyvenimą.

IX. Žinau, kad vieni šią knygą jau skaitėte, vieni ja susidomėjote, kiti ketina perskaityti.

Įsivaizduokite situaciją:

1). Jūs sutikote draugą, kuris jau skaitė šią knygą. Kalbėk apie tai.

P1: kokia tai knyga?

P2: Tai Jane Eyre.

P1: Kas yra autorius?

P2: parašė Ch. Bronte.

P1: Ar tai įdomu?

P2: Taip, man patiko jį skaityti.

P1: Ar duosi man paskaityti?

P2: Žinoma. Esu tikras, kad jums taip pat patiks jį skaityti.

P1: Ačiū.

P2: Visai ne.

2) Jūs esate bibliotekoje. Norite pasiimti knygą "Jane Eyre".

P. Labas rytas, N.A.!

L. Labas rytas, L.! Ką aš galiu jums padėti?

P. Norėčiau perskaityti Ch Bronto „Jane Eyre“.Ar turite tokią knygą bibliotekoje?

L. Taip, turime. Tik minutę. Štai tu.

P. Ačiū!

L. Visai ne. Tikiuosi knyga jums patiks.

2) Kalbėkite apie savo mėgstamą rašytoją.

P1. Kas yra tavo mėgstamiausias anglų rašytojas?

P2. D. Defo. O tavo?

P1. Ch. Dickensas.

P2. Na, man patinka Ch. Dickensas taip pat, ypač jo romanas „Oliveris Tvistas“.

P1. Taip, jo romanai nuostabūs.

X. Mes kalbėjome apie romaną. Daugelis žmonių mėgsta skaityti romanus. O kaip su eilėraščiais? Ar jums patinka skaityti eilėraščius? Kas yra tavo mėgstamiausias rusų poetas? Ar žinai kokių nors angliškų eilėraščių?

Studentas : Paskaitysiu vieną iš didžiojo škotų poeto R. Burnso eilėraščių.

Išverčiau Šekspyro sonetus,

Tegul poetas, palikęs seną namą,

Kalba kita kalba.

Kitomis dienomis kitoje planetos pusėje

Mes atpažįstame jį kaip draugą,

Laisvės gynėjas. Tiesa, ramybė.

Nenuostabu, kad šlovingas Šekspyro vardas

Rusiškai tai reiškia papurtyti ietį.

XI. Mokytojas : Anglų rašytojai yra aukšti pasaulio literatūroje. Jų vardai brangūs tiems, kurie mėgsta literatūrą.Kokius žinomus anglų rašytojus pažįstate?

Mokinys: D. Defoe Pažįstu garsų anglų rašytoją D. Defoe. Jis parašė romaną „Robinzonas Kruzas“. Tai buvo vienas pirmųjų romanų anglų literatūros istorijoje. Šiame romane rašytojas papasakojo tikrą istoriją apie jūreivį, gyvenusį saloje, kurioje nebuvo kitų žmonių. R. Crusoe Defo romane saloje gyveno 28 metus. Jis visą laiką dirbo ir išmoko padaryti daug naudingų dalykų. Šis romanas patiko žmonėms Anglijoje ir daugelyje kitų šalių.

Mokinys: J. Swift Pažįstu daug anglų rašytojų. Vienas iš jų – Jonathanas Swiftas. J. Swift buvo garsus anglų rašytojas. Jis parašė satyrinį romaną „Guliverio kelionės“. Šiame romane jis parodė savo laiko Angliją. Žmonėms knyga patiko ne tik Anglijoje, bet ir kitose šalyse.

Studentas: Ch. dikenai Ir aš norėčiau jums papasakoti apie Ch. Dickensas, vienas didžiausių anglų kritinio realizmo rašytojų. Skaičiau jo knygas, tokias kaip „Oliveris Tvistas“, „Deividas Koperfildas“.Savo darbuose autorius iškėlė socialines problemas.

Mokinys: V. Skotas Kitas garsus anglų rašytojas yra W. Scottas. Jis yra istorinio romano įkūrėjas Anglijoje. Žinau jo knygą „Ivanhoe“. Šioje knygoje jis aprašė Angliją Ričardo Pirmojo laikais, XII a. Robinas Hudas ir jo draugai rodomi „Ivanhoe“. Kaip žinome, R. Hudas buvo legendinis herojus, padėjęs vargšams. W. Scottas apie juos parašė geriausius savo romano puslapius.

XII. O dabar berniukai papasakos apie save. Spėkite, iš kokių knygų jie atkeliavo pas mus.

Mokinys – Robinzonas Kruzas

Kalbant apie mane, aš gyvenu Jorko mieste Anglijoje. Kai buvau mažas berniukas, norėjau eiti į jūrą. Aš turėjau draugą. Jo tėvas buvo laivo kapitonas. Kapitonas paėmė mane ir mano draugą į savo laivą. Po to daug kartų ėjau į jūrą. Aš tapau jūreiviu. Vieną dieną, kai mūsų laivas buvo jūroje, kilo didžiulė audra. Laivas sugedo. Ilgai buvau vandenyje. Bet jūra nunešė mane į krantą.

kas aš toks?

Studentas – Guliveris

Gimiau gausioje ūkininko šeimoje. Mokykloje mokiausi gerai, o tėvas mane išsiuntė į universitetą. Kai išėjau iš universiteto, dirbau su gydytoju ir išmokau gydytojo profesijos. Pasidaviau keliauti ir radau darbą laive kaip laivo gydytojas. Vieną dieną kilo siaubinga audra. Laivas suskilo ir žmonės nuskendo. Puikiai mokėjau plaukti ir nenuskendau. Išlipau iš vandens ir daug valandų miegojau ant kranto. Kai pabudau, pamačiau, kad esu šalyje, kur gyveno labai labai maži žmonės. kas aš esu/

XIII. Sudarykite sakinius naudodami aktyvųjį arba pasyvųjį balsą.

Pažiūrėkite į lentą

Autorių darbai

L. Carol „Alisa stebuklų šalyje“

A. L. Carol parašė „Alisa stebuklų šalyje“

P. „Alisa stebuklų šalyje“ parašė L. Carol.

XIII. Kitose pamokose kalbėsime apie puikius anglų poetus.



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!