Pramoginis scenarijus apie darželio vyresniosios grupės vaikų bendravimo taisykles. Edukacinio bendravimo su ikimokyklinio amžiaus vaikais scenarijus ryte

Tegul gyvena raudonosios mergelės,

O merginos ir vaikai dirba,

Su mažais, kvailais vaikais,

Pagrindinėje mokykloje Alchanovskaja.

Dienos ir naktys nemiega

Jie mano, kad Dūma

Mokyk kaip vaikas

Protas - protas,

Taip, įskiepykite jiems: meilę

Į savo tėvynę

Pagarba tėvams,

Taupumas ir sunkus darbas,

Pagarba suaugusiems

Pastangos

Skulptuoti, piešti -

Mes šoktume ir dainuotume

Visi su entuziazmu,

Jei turėtumėte gabumų matematikai

Na, o kalbant – tada dar labiau

Ir mes linkime jums: klestėjimo,

Ir sėkmės jūsų pedagoginiuose darbuose,

Kad viskas vyktų sklandžiai jūsų klasėse ir pamokose,

Ir užrašai buvo puikūs,

Pramogos – o ir smagu!

O atostogos tiesiog nuostabios!

Kad vaikai varžybose būtų protingi,

Visi prizai užėmė vietas

Ir direktorius, ir vadovė

Jie tave brangino ir brangino,

Jie ugdė jūsų pedagoginį talentą

Ir su tuo prašau jūsų atostogauti


Džiaugsmo ratas.

Sveiki! Pradėkime šią dieną nuo meilės formulės. Atsistokime į „džiaugsmo ratą“ ir šypsokimės vieni kitiems.

Mes vėl kartu!Aš džiaugiuosi, tu džiaugiesi!Sveikinkite vieni kitusMes palaikome draugystę!Ir apsikabinkime visi kartu! Siūlau visus ratu apkabinti vienu metu.

Ir dabar mes sveikinsime vienas kitą taip,tarsi mes būtume gėlės, gyvūnai ar paukščiai. Pradėsiu: „Aš esu zylė. Aš atsikeliu anksti ryte ir visus pažadinu savo dainavimu.

Ir dabar su šiuo teigiamu požiūriu tęsime savo ped tarybą

Visiems linkiu šviesių emocijų ir

„Bendravimas“, „Kūno kultūra“, „Pažinimas“, „Muzika“.

Veiklos rūšys

Žaismingas, komunikabilus, lavinantis, produktyvus

Tikslas:žaidybinės veiklos ugdymas ir vaikų įtraukimas į žodinę sąveiką su lėlės personažu.

Programos užduotys:

Suformuokite fizinio aktyvumo poreikį

Fizinės sveikatos stiprinimas

Laisvo bendravimo su suaugusiaisiais ir vaikais ugdymas

Ugdyti gebėjimus pagal amžių spręsti intelektines ir asmenines užduotis (problemas).

Padėkite savo vaikui įsisavinti tinkamą žodyną

Holistinio pasaulio vaizdo formavimas, vaikų akiračio plėtimas, produktyvios (konstruktyvios) veiklos ugdymas.

— muzikinės ir meninės veiklos plėtra

Demo medžiaga: lėlė šuniukas, moduliai (statybinė medžiaga), kamuolys, krepšelis su mažais šuniukais, saulė.

Žodyno aktyvinimas: būdelė, šuo, šuniukas, kubas, statyti, saulė, žalia, geltona, didelė, maža, veislynas, krepšelis.

Metodai ir technikos

Įėjimo į dieną minutė „Saulės šviesa“, netikėtumo akimirka, pokalbis, specialiai organizuota probleminė situacija, klausimai vaikams, pirštukų žaidimas „Bobikas“, mankšta akims, šuniukų veislyno projektavimas.

Pamokos eiga

Mokytojas pakviečia vaikus į salę.

– Vaikai, pažiūrėkite, kokiame gražiame kieme atsidūrėme. Kas čia gyvena? (vaikų atsakymai). Pažiūrėk, kaip į tave žiūri saulė. O, man kažkaip atrodo, kad saulė liūdna.

Pabandykime jį nudžiuginti, kad jis mums sužibėtų dar ryškiau.

Dabar darysime pratimus saulei.

Saulė pabudo vaikai laiko už rankų

Kakta buvo paliesta ant kaktos.

Glostė ir glostė ją spinduliais.

Saulė pabudo bėgti rankomis

Tai palietė mano skruostus. Ant skruostų.

Glostė ir glostė ją spinduliais.

Saulė sušildė spindulį

Darosi šilčiau, darosi šilčiau. Jie bėga rankomis

Mūsų rankos ištiesė skruostai ir smakras.

Mūsų lūpos šypsojosi.

- Dabar nusišypsokime vieni kitiems. Kad tu ir aš turėtume labai gerą nuotaiką. Pažiūrėkite į saulę, kokia ji linksma pasidarė ir kaip ryškiai apšviečia mūsų kiemą.

Pažiūrėkite, koks nuostabus suoliukas mūsų kieme. Atsisėskime ant jo ir padarykite gimnastiką akims. Užmerkite akis, atidarykite jas. Kelis kartus. Dabar sandariai užmerkite akis ir atidarykite jas.

Na, vaikinai, mūsų akys pasiruošusios nustebti. Vaikinai, man atrodo, kad kažkas veržiasi link mūsų (Hurry music)

Girdisi šuns lojimas. Kas pas mus skuba, spėkime, gal varlė? Nr. O gal tai maža pelytė? Nr. O gal tai zuikis – lakstom.? Nr. Kas tai yra? Šuo. Dabar leisk man eiti ir pažiūrėti, kas atėjo pas mus. Taip, vaikai, jūs teisus, tai šuo.

Žiūrėkite, vaikinai, šuo atėjo pas mus.

(pasirodo šuns lėlė)

Skambant linksmai dainai, šuo vaikšto ratu ir šoka. Ir vaikai ploja rankomis. Šuo džiaugsmingai loja.

- Vaikai, pasisveikinkite su šunimi.

Vaikai prieina ir pasisveikina su šunimi.

Mokytojas klausia šuns:- Tu, šunelis, nelaukite ir negąsdinkite mūsų vaikų.

Kviečia vaikus pasakyti šiuos žodžius.

Pedagogas: Paklauskime savo šuns, koks jos vardas?

koks tavo vardas? Šuo tyli.

- Kaip manote, koks jos vardas (vaikai vardija šunis)

Mokytojas kviečia Seryozha paklausti: „Ar jūsų šuns vardas Šarikas?

Šuo tyli. Jos vardas nėra Šarikas.

Vaikai: Tu mažas šunelis Bobik!

- Oho, ooo? (šuo loja)

- Tai mūsų šuns vardas - Bobik

- Ką tu manai? Ar Bobikas berniukas ar mergaitė? (vaikų atsakymai)

Ar tarp jūsų yra berniukų, pakelkite rankas (to paties klauskite ir merginoms)

- Oho, ooo? (šuo loja)

Bobikas džiaugiasi, kad turime ir berniukų, ir mergaičių.

Ar jums patinka žaisti?

„O dabar Bobikas mus linksmins ir vykdys mūsų įsakymus“.

Liza, pasakyk šuniui - Bobis sėdėk! (šuo atsisėda)

-Miša, liepk šuniui-Bobikui stovėti! (šuo stovi)

– Dima, pasakyk šuniui - Bobik atsigulk! (šuo guli)

– Alina, pasakyk šuniui - Bobbie jump! (šuo šokinėja)

Šokime kartu. Vaikai su šunimi šokinėja ir ploja rankomis

Vaikinai, šuniui šie kubeliai labai patiko, ir ji nori parodyti, kaip puikiai gali per juos peršokti.

— Liza, paimk žalią kubą ir padėk. Kokį kubą atnešė Lisa? (individualus darbas). Nikita paims geltoną kubą ir pastatys jį šalia žalio. Kokios spalvos yra kubeliai? (skirtinga). O kaip dydis? (Identiškas). Teisingai, kubeliai yra vienodo dydžio, bet skirtingos spalvos - geltonos ir žalios. O dabar Bobikas pasiruošęs šokinėti

- Lesha, pasakyk šuniui: „Bobi, pašok! (šuo šokinėja ir krenta, liūdna, vėl grįžta, šokinėja neveikia. Reikia vaikams mimika, gestais parodyti kaip šuo ruošiasi šokinėti ir... nepasisekė, šuo atsiduria tarp kubelių kabojusi galva... liūdna)

Auklėtojas: Vaikinai, kaip galime padėti savo šuniui? Ką reikia padaryti.

Vaikai. Siūlau galimus atsakymus (reikia perkelti kubus)

- Sasha, pasakyk šuniui - Bobbie jump! (šuo šokinėja ir džiaugsmingai loja)

Mokytojas kviečia vaiką. Miša pats manipuliuoja Bobiku, o Bobikas šokinėja.

Tylėkite, vaikinai, šuo nori man kai ką pasakyti. Bobikas prašo žaisti savo mėgstamą žaidimą "Bobikas"

Štai mūsų gražus šuo Bobik. Sudėkite delnus ir atidarykite burną

Bobis

Balta kakta, juoda nosis . Rodyti

Bėga ir loja, vizgina uodegą. Bėga vietoje ir vizgina uodegą

Giliai įkvėpkime, ir greitai iškvėpkime pro burną ir pasakykime - WOOF!

Šuo savo lojimu dėkoja vaikams.

- Bobik, ar nori dar pažaisti su vaikais? (loja)

- Tada pabandykite surasti kamuolį.

(Mokytojas duoda vienam vaikui kamuolį, kurį jis paslepia už nugaros)

– Veronika, paklausk Bobiko, žiūrėk!

(šuo ieško kamuolio, džiaugsmingai loja ant vaiko)

Žaidimas kartojamas 2-3 kartus

- Puiku, Bobikai, tu tikras šuo. Kas gali padėkoti Bobikui?

Pasakykite Seryozhai: „Puiku, Bobik, tu esi gražus šuo“.

Vaikai, paglostykite Bobikui galvą, jam tai patinka.

— Bobikas mėgsta dainuoti ir šokti.

Paplokite Bobikui, jis pasiruošęs koncertuoti.

Šuo šoka ant kubo pagal linksmą muziką. Šuo loja.

Pedagogas: vaikinai Bobik kviečia ir jus šokti su ja.

— Vaikai, suplokite rankomis ir padėkokite Bobikui už jo pasirodymą.

Vaikinai, ar žinote, kaip vadinami šunų vaikai? Vaikai, šuniukai. Taigi mūsų Bobikas turi mažų vaikų (sūnūs ir dukros).

— Bobikas atneša šuniukus ir išdalina vaikams.

Mokytoja kviečia vaikus vedžioti šuniukus už virvelių.

Kiekvienam vaikui į rankas paduodama lazdelė, jis pradeda valdyti lėles (kad suteiktų galimybę pajusti darbo su savo asmeniniu žaislu grožį).

„Vaikai, pasivaikščiokime po kiemą su šuniukais ir Bobiku, kaip mes vaikštome sportuodami“.

- Dabar pašokim ir bėkim.

– Kvėpuojame pro nosį (jie įkvėpė per nosį, iškvėpė ir pasakė „woof“.)

- Mūsų šuniukai ir Bobikas džiaugėsi, kad susipažino su jumis, vaikinai, bet jie buvo pavargę ir norėtų šiek tiek pailsėti. – Vaikinai, kur gyvena šunys, kaip vadinasi jų namai? (vaikų atsakymai. Booth. House).

– Kur galime gauti namą – būdelę? Pagrindiniai mokytojo klausimai gali padėti vaikams rasti teisingą atsakymą. (Vaikų atsakymai)

Žiūrėk, mes turime statybinių medžiagų.

Pastatykime šuniukų ir Bobiko veislyną (namas) jame jie bus šilti ir sausi.

„Pasodinkite savo šuniukus ant kėdžių ir eikime statyti“. Pažiūrėkite, kokį didelį ir gražų namą turime. Ar manote, kad šuniukai tiks veislyne? Kaip patikrinti? (vaikas demonstruoja, kaip šuniukas dera namuose). O Bobikas tilps būdelėje, jam bus patogu. Ar Bobikas daug didesnis už šuniukus? Ką reikia padaryti norint patikrinti, ar darbas atliktas teisingai?

Vaikas savarankiškai pastato šuniuką ir Bobiką ir padaro savo išvadą. Dabar paimkime savo šuniukus ir dainuokime jiems lopšinę.

Skamba lopšinė, vaikai sūpuoja savo šuniukus, įdeda į veislyną ir išeina į grupę.

Pamokos pabaigoje mokytoja klausia vaikų: „O jeigu gatvėje sutiksite tokį didelį šunį? ka darysi? Ar įmanoma suartėti su šunimis? »

Dabar, jei šuo buvo su pavadėliu kaip mūsų Bobikas, ir mes paprašėme šeimininko leidimo, tada...

Video pamokos

Mokytojo savianalizė

Veiklos rūšys:žaidimų, komunikabilus, mokomasis, produktyvus.

Integracija su kitomis ugdymo sritimis

„Bendravimas“, „Kūno kultūra“, „Sveikata“, „Pažinimas“, „Socializacija“.

Pagrindinė mokytojo užduotis– žaidybinės veiklos ugdymas ir vaikų įtraukimas į žodinę sąveiką su lėlės personažu, kuri reikalauja tam tikro rezultato.

Programos užduotys:

Vaikų žaidimų užsiėmimų ugdymas (C)

Suformuoti fizinio aktyvumo poreikį (F)

Fizinės ir psichinės sveikatos stiprinimas (3)

Laisvo bendravimo su suaugusiais ir vaikais ugdymas (K)

Ugdyti gebėjimą spręsti intelektines ir asmenines užduotis (problemas), atitinkančias amžių (P)

Skatinti, kad vaikas įsisavintų atitinkamą žodyną (K):

Savarankiškai įvardykite objektų požymius ir savybes, apžiūrėkite veiksmus, supraskite žodžių didelis, mažas, žalias, geltonas reikšmę. Sustiprinkite aukščio sąvokas. Išmokite analizuoti pastatą

Praktikuokite gebėjimą vartoti daiktavardžius, reiškiančius gyvūnų jauniklius.

Holistinio pasaulio vaizdo formavimas, vaikų akiračio plėtimas, produktyvios (konstruktyvios) veiklos ugdymas (P)

Demo medžiaga: lėlė šuniukas, moduliai (įvairių spalvų statybinė medžiaga), kamuolys, krepšelis su mažais šuniukais, saulė.

Žodyno aktyvinimas: būdelė, šuo, šuniukas, kubas, statyti, saulė, žalia, geltona, didelis, mažas, veislynas.

Metodai ir technikos

Įėjimo į dieną minutė „Saulėtekis“, netikėtumo akimirka „Šuns Bobiko atvykimas“, pokalbis, specialiai organizuota probleminė situacija, klausimai vaikams, pirštukų žaidimas „Bobikas“, mankšta akims, kūrimas veislynas šuniukams.

Dėl klasės„Štai šuo atbėgo“, parinkta medžiaga, kuri diktuoja tam tikrą veiksmų seką. Pagrindinį vaidmenį, žinoma, atlieka vaikai, mokytojas ir žaidimo personažas – šuo Bobikas. Iš žmogaus, kuris labai lengvai valdo vaikų pažintinę veiklą. Visų rūšių objektyvi veikla apima individualų vaiko darbą arba kartu su suaugusiuoju.

Daiktai ir veiksmai su daiktais visiškai sugeria vaikus (žaidimas „Paslėpk kamuolį“, „Mankšta mažiems šuniukams“, namelio-veislyno šuniukams statyba)

Pagrindinė užduotis emocinės kalbos ugdymas ir vaikų improvizacinių gebėjimų ugdymas teatro žaidimo su lėle lėle (šiuo atveju su šunimi Bobiku) procese. Vaikas gali lengvai prisiminti tokius vaizdus kaip „Bobiko šuolis“, „Bobiko šokis“ ir kt. remiantis aiškumu (Bobis šokinėja, ieško kamuolio, šoka ir pan.), bet tuo pačiu vaikas kviečiamas ir į dialogą su žaislu.

Kaip mokytojas, per visą pamoką neversčiau vaikų bendradarbiauti su objektais anksčiau laiko (tai gali sukelti tik nereikalingus konfliktus).

Kiekvienas vaikas rankose turi savo šuniuko žaislą ir savo veikimo būdus su juo. Tokia individuali veikla su objektais sukelia susitelkimą ir susikaupimą į subjektą, savotišką „susižavėjimą“ savo veiksmais. Tai labai svarbi ir vertinga sąlyga. Todėl stengiausi nenutraukti individualaus darbo su daiktais; priešingai, ji visiškai ją palaikė ir sukūrė jai visas įmanomas sąlygas.

Žaidimo motyvacija:Šuo Bobik, šokinėdamas per kubus, negali pasiekti norimo rezultato. Ji negali „šokti iš kubo į kubą“, nes kubeliai yra iš anksto išdėstyti dideliu atstumu vienas nuo kito. Kaip galime padėti Bobikui? Ar sugebės vaikai tai pastebėti ir pasiūlyti teisingą atsakymą (kubus reikia perkelti). Vaikų hipotezės: dar kartą parodyk vykdymą, judėk...

Probleminė situacijažaidimo užsiėmimo metu kėlė teigiamas emocijas: nuostabą, pasimetimą, susižavėjimą, o tai padėjo vaikui su noru įsitraukti į problemos sprendimo paieškas. Ir problema išspręsta. Visi laimingi.

Paskutinėje pamokos dalyje Vaikai kartu su mokytoja iš didelių modulių patys stato namelį Bobikui ir šuniukams. Trimatė konstrukcija yra gera medžiaga tikslingai vaiko veiklai ugdyti. Pavyzdį, žinoma, rodo suaugęs žmogus, tačiau norėdama sudominti vaikus tokia veikla, mokytoja pasitelkia žaidimo metodus ir siūlo pasistatyti namelį mažiems šuniukams.

Po to, kai vaikai pastatė konstrukciją, jie buvo paprašyti patikrinti, ar šuo, Bobik ir šuniukai, tilps į jį. Taigi kūdikis pats nustato, ar pasiekė norimą rezultatą ir ar pasielgė teisingai.

Mano, kaip mokytojo, pagrindinė užduotis visos pamokos metu buvo atlikta. Visi vaikai buvo įtraukti į žaismingą ir žodinį bendravimą su žaidimo personažu. Be to, žaidimų technikų naudojimas klasėje praplėtė vaikų asmeninę žaidimų patirtį.

MKDOU lopšelio-darželio Nr.1 ​​„Pasaka“ mokytoja,

R.p. Kočenevas, Kočenevskio rajonas, NSO

Integruotos edukacinės sritys: bendravimas, socializacija, pažinimas, grožinės literatūros skaitymas, meninė kūryba, muzika.
Formos tiesiogiai ugdomoji veikla: situacija-pratimas, skaitymas, situacinis pokalbis, žaidimas, vaidmenų pratimai.
Tikslas bendra suaugusiojo ir vaiko veikla: formuoti idėją apie gėrį ir blogį, parodyti gerų darbų grožį, o ne piktų grožį; įtvirtinti gėrio ir blogio idėją, naudojant veido išraiškas, intonacijas ir gestus; aiškiai parodyti, kad kiekvienam žmogui suteikta laisvė rinktis: daryti gera ar bloga; mokyti empatijos.
Medžiagos ir įranga: geltonų ir rudų kortelių rinkinys pagal vaikų skaičių; žaislai, nauji ir netinkami, atsižvelgiant į vaikų skaičių grupėje; dainos „Kas yra gerumas“ garso įrašas.
Veiklos aprašymas.
1. Grupės „Barbariki“ atliekamos dainos „Kas yra gerumas“ garso įrašas.
2. Eilėraščio skaitymas ir pokalbis apie gėrį.
Ar lengviau būti geru ar blogu?
Piktiesiems turbūt lengviau.
Būti maloniam reiškia duoti
Tavo šiluma kitiems.
Būti maloniam reiškia suprasti

Ir artimieji, ir nepažįstami žmonės
Ir kartais tu nepažįsti džiaugsmo,
Rūpinimasis kitais.
Žinoma, geram yra sunkiau
Ir dar pažiūrėk:
Kiek jis turi draugų!
Ir visada yra tik vienas blogis...

3. Situacinis pokalbis.
- Vaikinai, kas, jūsų nuomone, yra gerai? (vaikų samprotavimai). Vienas geras dalykas – lobiai, knygos, papuošalai, paveikslai, žaislai. Tokį gėrį galima pamatyti ir net rankomis paliesti. Kitas geras dalykas, kurį galite išgirsti, yra muzika, nuoširdi poezija, švelnūs žodžiai. Bet yra tokio gėrio, kurį turėtų turėti kiekvienas žmogus: tu, aš ir tavo tėvai. Tai maloni širdis, maloni siela, geri žodžiai padėti tiems, kurie yra bėdoje. Apie tokius žmones sakoma „geras žmogus“.

4. Žaidimas „Išsirink žaislą“. Vaikai kviečiami ant kilimo, kuriame išdėliojami žaislai. Mokytojas siūlo iš žaislų išsirinkti tą, su kuriuo norėtum žaisti. (Siūlomi nauji žaislai ir žaislai, kurie yra netvarkingi, turi kokių nors defektų, pavyzdžiui, nulūžo automobilio ratas, ar lėlei trūksta rankos.) Vaikams išsirinkę žaislus, išsiaiškinkite, kodėl pasirinko tą ar aną. žaislas. Paklauskite, kodėl yra tų žaislų, kurių niekas nepasirinko. Priveskite vaikus prie minties, kad, matyt, su jais buvo elgiamasi prastai, o ne maloniai, pakvieskite vaikus laisvalaikiu pataisyti sugadintus žaislus.
5. Vaidmenų gimnastika: naudodami veido išraiškas ir pantomimą, pavaizduokite gerą ar blogą poelgį. (Kai kas paeiliui vaizduoja tai, kas planuojama, o likusieji bando atspėti, ar ketinimas geras, ar blogis.)
6. Situacija-pratimas „Nebaigti sakiniai“. Mokytojas skaito jums nebaigtus sakinius, o vaikai turi sugalvoti jiems gerą ir blogą pabaigą.
Mergaitė rado kačiuką...
Berniukas rado užmirštą žaislą ir...
Mama susirgo, o sūnus...
Sena močiutė numetė lazdelę ir...
Vaikai pasidarė gražų sniego senį, o pro šalį einanti Miša...
Visi vaikai grupėje dėjo žaislus, o Kolya tuo metu...
Mergina Tanya įsipjovė pirštą, o jos draugas...
Maža mergaitė pasiklydo, o Sveta...

Kristina Kuzmina
Bendravimo su vidutinio ikimokyklinio amžiaus vaikais aktyvinimo scenarijus „Mūsų mėgstamiausi žaislai“

Mūsų mėgstamiausi žaislai

Programos turinys:

Tobulinti išorinės emocijų raiškos patirtį;

Skatinti perteikti subtilius nuotaikos atspalvius, demonstruoti emocijų komponentus;

Skatinti individualaus savito elgesio stiliaus apraiškas, emocinio atsako originalumą.

Švietimo integracija regionuose: "Bendravimas", "socializacija", "Meninė kūryba".

Vaikų veiklos rūšys: Žaidimai, komunikaciniai, edukaciniai ir moksliniai tyrimai.

Planuojami rezultatai: Vaikas moka perteikti savo emocijas ir jaučia kitų žmonių emocinę būseną. Emociniu atsaku parodo jo individualumą.

Medžiaga: Piktogramų rinkinys, žaislai, vaikams pažįstami, lapeliai kiekvienam vaikui, pieštukai.

OOD pažanga:

Organizacinis momentas.

labai dziaugiuosi žr mums ir jums įdomu sužinoti, kokia nuotaika šiandien atėjote į darželį. Tegul kiekvienas iš jūsų pasirenka piktogramą, atitinkančią šiandienos nuotaiką, ir padėkite ją ant stovo. Gerai padaryta!

Pagrindinė dalis

Dabar prisiminkime, kas mus džiugina darželyje? (Atsakymai vaikai: žaislai, žaidimai su draugais) Tai va, žaisdami džiaugiamės žaislai. Ir ką Mūsų grupėje yra žaislų? (Vaikų atsakymai). Daugelis žaislai, kuriuos pavadinote, gerai padaryta. Siūlau apibrėžti nuotaiką žaislai kurie yra ant mano stalo.

Žaidimas „Apibrėžkite nuotaiką žaislai»

Vaikinai, ateikite prie mano stalo. Atkreipkite dėmesį, kad jis skiriasi žaislai: dvi lėlės, meškiukas, zuikis, voverė. Pagalvokime, ar šie žaislai gali atgyti, kokias emocijas jie patirs? (vaikų samprotavimai)

Žaidimas "Lėlė"

Ir aš turiu kitą žaislas, ir ji vadinama lėlė – lėlė, kurią galima valdyti virvelėmis. (Parodau lėlę ir kaip ją valdyti)

Aš siūlau, kad vienas iš jūsų būtų lėlininkas, o kitas vaikas bus lėlė. Norėdami tai padaryti, suskirstykime į poras ir pradėkime. žaidimas.

Dabar prisiminkime, kaip reaguojame kada mus:

nusipirkau grazi žaislas.

draugas jį sulaužė mėgstamiausias žaislas.

nuvesti pas gydytoją.

mylima močiutė išvyksta.

Jie man davė karčią piliulę.

draugas turi naują žaislas.

kažką sulaužėme, kažką blogo padarėme.

Jie mums pasakoja įdomią istoriją.

O dabar siūlau piešti mėgstamiausias žaislas. Tai žaislas jis turėtų duoti jums džiaugsmą ir malonumą žaidžiant, taip pat turėtų būti šviesus ir gražus.

Baigiamoji dalis

Vaikinai, prisimeni, ką šiandien veikėme?

Ką jie kartojo?

Ką naudingo nuveikėte?

Parodyk man, kaip pasikeitė tavo nuotaika.

Ritualas "Gėrio kibirkštis"

Kaip visada pasidalinsime dalele savo gerumo. Plojame rankomis ir perteikiame šilumą bei gerumą.

Puiku, dabar mums šiandien pavyks ir visos užduotys bei žaidimai teiks tik džiaugsmą ir malonumą.

Mandagaus bendravimo studijos scenarijus darželiui

Mandagaus bendravimo studija- naujo tipo atostogos su edukaciniu akcentu. Vaikai aktyviai dalyvauja to, kas vyksta, veda dialogą su vedėju, klausia ir atsako į klausimus.
* * *
Ekrane groja Mandagaus bendravimo studijos ekrano užsklanda.
Įeina vedėjas.
Pirmaujantis. - Labas. Mano vardas (pranešėjo vardas) Sveikinu jus mūsų Mandagaus bendravimo studijoje. Čia žaisime, atliksime įdomias užduotis, atsakysime į klausimus. Visa tai darysime tam, kad išmoktume būti mandagūs ir draugiški bendraudami vieni su kitais.
Mūsų korespondentas lankėsi darželyje. Dabar darželio darbuotojai užduos jums klausimus. Dėmesio ekranui! Atidžiai žiūrime ir klausome.
Vedėja rodo iš anksto nufilmuotą vaizdo įrašą ir duoda interviu su publika.
– Kas yra pasisveikinimas?
- Kodėl mes sveikinamės?
– Kokius sveikinimo žodžius žinai?
Pirmaujantis: - Siūlau žaisti žaidimą „Mandagus pasisveikinimas“. Tas, kuriam messiu kamuolį, atsakydamas į mano sveikinimą turės pasakyti savo pasisveikinimą. Pabandykime.
Sveiki! - Laba diena!
Malonu tave matyti! - Abipusiai!
Linkiu geros sveikatos! - Labas rytas!
Sveikinu, mano drauge! - Labas!
Pirmaujanti:
Kokie draugiški vaikai! Nuostabu!
Teatro grupė „Veselinka“ mūsų studijos svečiams paruošė staigmeną. Pasveikinkime juos!
G. Lazdyno eilėraščio „Labas rytas“ kostiuminis dramatizavimas! (vyresnės grupės vaikai).
- Labas, baltoji ramunėlė!
- Labas, dėmėtoji blakė!
- Labas, bitute! Pūkuota kamanė!
- Labas, Kalėdų eglute! Kvepiantis krūmas!
- Kaip tau sekasi, mažoji ūsuota blakė?
Su juodai dryžuota nugara?!
- Labas, labas! Labas rytas!

Su švelniu, švelniu vėju! –
Kalėdų eglutė mostelėjo letenėle,
Bitė švelniai niūniavo.
Ūsuotasis vabalas atkartojo bitę
Su juodai dryžuota nugara.
Pūkuota kamanė ir blakė,
Ir didžiaakę margutę
Ji papurtė žiedlapius.
Matyt, ji taip pat atsakė:
- Labas rytas, šiltas ir skaidrus!
Su ryškia atlasine saule!

Dėkojame savo svečiams.
Dėmesys ekranui. Nauji darželio darbuotojų klausimai.
– Ar galima suaugusį žmogų pasveikinti žodžiu „labas“? Kodėl?
– Kada geriau pasisveikinti ne žodžiu, o nusilenkimu ar rankos mostu?
– Kaip atsirado pirmasis rankos paspaudimas?
Pirmaujantis: Atrodo, kad šis klausimas nebuvo toks paprastas. Pakvieskime į savo studiją istorijos profesorių Olegą Efremovičių Vseznaykiną.
Pirmaujanti:
- Sveiki, Olegai Efremovičiau.
Profesorius:
- Labas. Ačiū, kad pakvietėte mane į Mandagaus bendravimo studiją.
Pirmaujanti:
– Olegai Efremovičiau, papasakokite, kaip atsirado pirmasis pasaulyje rankos paspaudimas.
Profesorius:
Šiuo klausimu yra įvairių nuomonių. Aš jums pasakysiu vieną iš versijų.
Skaidrių filmas „Kaip atsirado pirmasis rankos paspaudimas“.
Akmens amžiuje visi žmonės vaikščiojo su akmenimis, todėl buvo labai nemandagūs. Pavyzdžiui, vienas žmogus susitiks su kitu ir užuot pasakęs: „Laba diena! Kaip jautiesi?“, jis sutiktam žmogui tiesiog trenks akmeniu į galvą ir iškart pamatys, kaip jis jaučiasi.
Bet čia sėkmės reikalas. Šiandien tu esi aš, rytoj aš esu tu.
O laikai akmens amžiuje jau buvo sunkūs: mamutai vaikšto ir klaidžioja, tik žiūrėk, užlips tau ant kojos, kardadantys tigrai kibirkščiuoja kardais.
Vieną dieną vienas žmogus iš savo olos išėjo į gatvę, į tankų mišką... Ėjo ir ėjo, aplinkui nieko nebuvo, matyt, visi vienas kitą nužudė. Tik po kelių dienų jis sutiko kitą ir buvo toks laimingas, kad metė akmenį ir nubėgo link jo. Bet kitas pasirodė labai nedrąsus ir tuoj pat siūbavo akmeniniu kirviu. Tada mūsų vyras ištiesė abi rankas: žiūrėk, aš nieko neturiu.
Taip atsirado pirmasis pasaulyje rankos paspaudimas, pirmoji pasaulyje draugystė ir... pirmasis pasaulyje mandagumas.
Šeimininkas: Kokia įdomi ir pamokanti istorija.
Olegas Efremovičius, yra ir tokių originalių sveikinimų, kurie vadinami pasisveikinimo ritualais. Ką galite mums apie juos pasakyti?
Profesorius: Pasisveikinimo ritualai yra tarsi žaidimas įvairiais judesiais. Jų pagalba žmonės gali linksmai pasveikinti vieni kitus.
Pirmaujanti: Ar galite parodyti vaikinams kokį nors pasveikinimo ritualą?
Profesorius:Žinoma, aš tau parodysiu. Atidžiai žiūrėkite ir prisiminkite!
Vedėjas ir profesorius stovi vienas priešais kitą ir atlieka judesius pagal muziką, tada vaikai atsistoja, susiskirsto į poras ir pasisveikina ritualiniu būdu.
Suplokite rankomis, suplokite abiem rankomis viena į kitą. – 2 kartus
Paspauskite rankas dešine, tada kaire ranka. – 2 kartus.
Paglosto vienas kitam dešinį petį, po to kairįjį petį – 2 kartus.
Apkabinkite vienas kitą dešinėje ir kairėje pusėje.
Šeimininkas: Koks smagus mūsų pasveikinimas!

Pirmaujanti: Aš tau pasakysiu, kas būtų, jei
Būkime visi mandagūs
Saulė žais
Maža aušra pakils.
Gėlės žydės.
Lizduose čiulba jaunikliai.
Pradžiuginkime savo draugus.
Pasaulis taps šviesesnis visiems!
Mūsų susitikimas baigėsi. Tikimės, kad susitikę su suaugusiais, draugais, artimaisiais nepamiršite nusišypsoti ir pasisveikinti.
Skamba daina „What is Hello“.



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!