Pramoginis scenarijus apie darželio vyresniosios grupės vaikų bendravimo taisykles. Bendravimo suaktyvinimo scenarijus „Atverime savo širdis gerumui“

„Bendravimas“, „Kūno kultūra“, „Pažinimas“, „Muzika“.

Veiklos rūšys

Žaismingas, komunikabilus, lavinantis, produktyvus

Tikslas:žaidybinės veiklos ugdymas ir vaikų įtraukimas į žodinę sąveiką su lėlės personažu.

Programos užduotys:

Suformuokite fizinio aktyvumo poreikį

Fizinės sveikatos stiprinimas

Laisvo bendravimo su suaugusiaisiais ir vaikais ugdymas

Ugdyti gebėjimą pagal amžių spręsti intelektines ir asmenines užduotis (problemas).

Padėkite savo vaikui įsisavinti tinkamą žodyną

Holistinio pasaulio vaizdo formavimas, vaikų akiračio plėtimas, produktyvios (konstruktyvios) veiklos ugdymas.

— muzikinės ir meninės veiklos plėtra

Demo medžiaga: lėlė šuniukas, moduliai (statybinė medžiaga), kamuolys, krepšelis su mažais šuniukais, saulė.

Žodyno aktyvinimas: būdelė, šuo, šuniukas, kubas, statyti, saulė, žalia, geltona, didelė, maža, veislynas, krepšelis.

Metodai ir technikos

Įėjimo į dieną minutė „Saulės šviesa“, netikėtumo akimirka, pokalbis, specialiai organizuota probleminė situacija, klausimai vaikams, pirštukų žaidimas „Bobikas“, mankšta akims, šuniukų veislyno projektavimas.

Pamokos eiga

Mokytojas pakviečia vaikus į salę.

– Vaikai, pažiūrėkite, kokiame gražiame kieme atsidūrėme. Kas čia gyvena? (vaikų atsakymai). Pažiūrėk, kaip į tave žiūri saulė. O, man kažkaip atrodo, kad saulė liūdna.

Pabandykime jį nudžiuginti, kad jis mums sužibėtų dar ryškiau.

Dabar darysime pratimus saulei.

Saulė pabudo vaikai laiko už rankų

Kakta buvo paliesta ant kaktos.

Glostė ir glostė ją spinduliais.

Saulė pabudo bėgti rankomis

Tai palietė mano skruostus. Ant skruostų.

Glostė ir glostė ją spinduliais.

Saulė sušildė spindulį

Darosi šilčiau, darosi šilčiau. Jie bėga rankomis

Mūsų rankos ištiesė skruostai ir smakras.

Mūsų lūpos šypsojosi.

- Dabar nusišypsokime vieni kitiems. Kad tu ir aš turėtume labai gerą nuotaiką. Pažiūrėkite į saulę, kokia ji linksma pasidarė ir kaip ryškiai apšviečia mūsų kiemą.

Pažiūrėkite, koks nuostabus suoliukas mūsų kieme. Atsisėskime ant jo ir padarykite gimnastiką akims. Užmerkite akis, atidarykite jas. Kelis kartus. Dabar sandariai užmerkite akis ir atidarykite jas.

Na, vaikinai, mūsų akys pasiruošusios nustebti. Vaikinai, man atrodo, kad kažkas veržiasi link mūsų (Hurry music)

Girdisi šuns lojimas. Kas pas mus skuba, spėkime, gal varlė? Nr. O gal tai maža pelytė? Nr. O gal tai zuikis – lakstom.? Nr. Kas tai yra? Šuo. Dabar leisk man eiti ir pažiūrėti, kas atėjo pas mus. Taip, vaikai, jūs teisus, tai šuo.

Žiūrėkite, vaikinai, šuo atėjo pas mus.

(pasirodo šuns lėlė)

Skambant linksmai dainai, šuo vaikšto ratu ir šoka. Ir vaikai ploja rankomis. Šuo džiaugsmingai loja.

- Vaikai, pasisveikinkite su šunimi.

Vaikai prieina ir pasisveikina su šunimi.

Mokytojas klausia šuns:- Tu, šunelis, neloja, negąsdink mūsų vaikų.

Kviečia vaikus pasakyti šiuos žodžius.

Pedagogas: Paklauskime savo šuns, koks jos vardas?

koks tavo vardas? Šuo tyli.

- Kaip manote, koks jos vardas (vaikai vardija šunis)

Mokytojas kviečia Seryozha paklausti: „Ar jūsų šuns vardas Šarikas?

Šuo tyli. Jos vardas nėra Šarikas.

Vaikai: Tu mažas šunelis Bobik!

- Oho, vau? (šuo loja)

- Tai mūsų šuns vardas - Bobik

- Kaip manai? Ar Bobikas berniukas ar mergaitė? (vaikų atsakymai)

Ar tarp jūsų yra berniukų, pakelkite rankas (to paties klauskite ir merginoms)

- Oho, vau? (šuo loja)

Bobikas džiaugiasi, kad turime ir berniukų, ir mergaičių.

Ar jums patinka žaisti?

„O dabar Bobikas mus linksmins ir vykdys mūsų įsakymus“.

Liza, pasakyk šuniui - Bobis sėdėk! (šuo atsisėda)

-Miša, liepk šuniui-Bobikui stovėti! (šuo stovi)

– Dima, pasakyk šuniui - Bobik atsigulk! (šuo guli)

– Alina, pasakyk šuniui - Bobbie jump! (šuo šokinėja)

Šokime kartu. Vaikai su šunimi šokinėja ir ploja rankomis

Vaikinai, šuniui šie kubeliai labai patiko, ir ji nori parodyti, kaip puikiai gali per juos peršokti.

— Liza, paimk žalią kubą ir padėk. Kokį kubą atnešė Lisa? (individualus darbas). Nikita paims geltoną kubą ir pastatys jį šalia žalio. Kokios spalvos yra kubeliai? (skirtinga). O kaip dydis? (Identiškas). Teisingai, kubeliai yra vienodo dydžio, bet skirtingos spalvos - geltonos ir žalios. O dabar Bobikas pasiruošęs šokinėti

- Lesha, pasakyk šuniui: „Bobi, pašok! (šuo šokinėja ir krenta, liūdna, vėl grįžta, šokinėja neveikia. Reikia vaikams mimika, gestais parodyti kaip šuo ruošiasi šokinėti ir... nepasisekė, šuo atsiduria tarp kubelių kabojusi galva... liūdna)

Auklėtojas: Vaikinai, kaip galime padėti savo šuniui? Ką reikia padaryti.

Vaikai. Siūlau galimus atsakymus (reikia perkelti kubus)

- Sasha, pasakyk šuniui - Bobbie jump! (šuo šokinėja ir džiaugsmingai loja)

Mokytojas kviečia vaiką. Miša pats manipuliuoja Bobiku, o Bobikas šokinėja.

Tylėkite, vaikinai, šuo nori man kai ką pasakyti. Bobikas prašo žaisti savo mėgstamą žaidimą "Bobikas"

Štai mūsų gražus šuo Bobik. Sudėkite delnus ir atidarykite burną

Bobis

Balta kakta, juoda nosis . Rodyti

Bėga ir loja, vizgina uodegą. Bėga vietoje ir vizgina uodegą

Giliai įkvėpkime, ir greitai iškvėpkime pro burną ir pasakykime - WOOF!

Šuo savo lojimu dėkoja vaikams.

- Bobik, ar nori dar pažaisti su vaikais? (loja)

- Tada pabandyk surasti kamuolį.

(Mokytojas duoda vienam vaikui kamuolį, kurį jis paslepia už nugaros)

– Veronika, paklausk Bobiko, žiūrėk!

(šuo ieško kamuolio, džiaugsmingai loja ant vaiko)

Žaidimas kartojamas 2-3 kartus

- Puiku, Bobikai, tu tikras šuo. Kas gali padėkoti Bobikui?

Pasakykite Seryozhai: „Puiku, Bobik, tu esi gražus šuo“.

Vaikai, paglostykite Bobikui galvą, jam tai patinka.

— Bobikas mėgsta dainuoti ir šokti.

Paplokite Bobikui, jis pasiruošęs koncertuoti.

Šuo šoka ant kubo pagal linksmą muziką. Šuo loja.

Pedagogas: vaikinai Bobik kviečia ir jus šokti su ja.

— Vaikai, suplokite rankomis ir padėkokite Bobikui už jo pasirodymą.

Vaikinai, ar žinote vaikiškų šunų vardus? Vaikai, šuniukai. Taigi mūsų Bobikas turi mažų vaikų (sūnūs ir dukros).

— Bobikas atneša šuniukus ir išdalina vaikams.

Mokytoja kviečia vaikus vedžioti šuniukus už virvelių.

Kiekvienam vaikui į rankas paduodama lazdelė, jis pradeda valdyti lėles (kad galėtų pajusti darbo su savo asmeniniu žaislu grožį).

„Vaikai, pasivaikščiokime po kiemą su šuniukais ir Bobiku, kaip mes vaikštome sportuodami“.

- Dabar pašokim ir bėkim.

– Kvėpuojame pro nosį (jie įkvėpė per nosį, iškvėpė ir pasakė „woof“.)

„Mūsų šuniukai ir Bobikas džiaugėsi susitikę su jumis, vaikinai, bet jie buvo pavargę ir norėtų šiek tiek pailsėti“. – Vaikinai, kur gyvena šunys, kaip vadinasi jų namai? (vaikų atsakymai. Booth. House).

– Kur galime gauti namą – būdelę? Pagrindiniai mokytojo klausimai gali padėti vaikams rasti teisingą atsakymą. (Vaikų atsakymai)

Žiūrėk, mes turime statybinių medžiagų.

Pastatykime šuniukų ir Bobiko veislyną (namas) jame jie bus šilti ir sausi.

„Pasodinkite savo šuniukus ant kėdžių ir eikime statyti“. Pažiūrėkite, kokį didelį ir gražų namą turime. Ar manote, kad šuniukai tiks veislyne? Kaip patikrinti? (vaikas demonstruoja, kaip šuniukas dera namuose). O Bobikas tilps būdelėje, jam bus patogu. Ar Bobikas daug didesnis už šuniukus? Ką reikia padaryti norint patikrinti, ar darbas atliktas teisingai?

Vaikas savarankiškai pastato šuniuką ir Bobiką ir padaro savo išvadą. Dabar paimkime savo šuniukus ir dainuokime jiems lopšinę.

Skamba lopšinė, vaikai sūpuoja savo šuniukus, įdeda į veislyną ir išeina į grupę.

Pamokos pabaigoje mokytoja klausia vaikų: „O jeigu gatvėje sutiksite tokį didelį šunį? ka darysi? Ar įmanoma suartėti su šunimis? »

Dabar, jei šuo buvo su pavadėliu kaip mūsų Bobikas, ir mes paprašėme šeimininko leidimo, tada...

Video pamokos

Mokytojo savianalizė

Veiklos rūšys:žaidimų, komunikabilus, mokomasis, produktyvus.

Integracija su kitomis ugdymo sritimis

„Bendravimas“, „Kūno kultūra“, „Sveikata“, „Pažinimas“, „Socializacija“.

Pagrindinė mokytojo užduotis– žaidybinės veiklos ugdymas ir vaikų įtraukimas į žodinę sąveiką su lėlės personažu, kuri reikalauja tam tikro rezultato.

Programos užduotys:

Vaikų žaidimų užsiėmimų ugdymas (C)

Suformuoti fizinio aktyvumo poreikį (F)

Stiprinti fizinę ir psichinę sveikatą (3)

Laisvo bendravimo su suaugusiais ir vaikais ugdymas (K)

Ugdyti gebėjimą spręsti intelektines ir asmenines užduotis (problemas), atitinkančias amžių (P)

Skatinti, kad vaikas įsisavintų atitinkamą žodyną (K):

Savarankiškai įvardykite objektų požymius ir savybes, apžiūrėkite veiksmus, supraskite žodžių didelis, mažas, žalias, geltonas reikšmę. Sustiprinkite aukščio sąvokas. Išmokite analizuoti pastatą

Praktikuokite gebėjimą vartoti daiktavardžius, reiškiančius gyvūnų jauniklius.

Holistinio pasaulio vaizdo formavimas, vaikų akiračio plėtimas, produktyvios (konstruktyvios) veiklos ugdymas (P)

Demo medžiaga: lėlė šuniukas, moduliai (įvairių spalvų statybinė medžiaga), kamuolys, krepšelis su mažais šuniukais, saulė.

Žodyno aktyvinimas: būdelė, šuo, šuniukas, kubas, statyti, saulė, žalia, geltona, didelis, mažas, veislynas.

Metodai ir technikos

Įėjimo į dieną minutė „Saulėtekis“, netikėtumo akimirka „Šuns Bobiko atvykimas“, pokalbis, specialiai organizuota probleminė situacija, klausimai vaikams, pirštukų žaidimas „Bobikas“, mankšta akims, kūrimas veislynas šuniukams.

Dėl klasės„Štai šuo atbėgo“, parinkta medžiaga, kuri diktuoja tam tikrą veiksmų seką. Pagrindinį vaidmenį, žinoma, atlieka vaikai, mokytojas ir žaidimo personažas – šuo Bobikas. Iš žmogaus, kuris labai lengvai valdo vaikų pažintinę veiklą. Visų rūšių objektyvi veikla apima individualų vaiko darbą arba kartu su suaugusiuoju.

Daiktai ir veiksmai su daiktais visiškai sugeria vaikus (žaidimas „Paslėpk kamuolį“, „Mankšta mažiems šuniukams“, namelio-veislyno šuniukams statyba)

Pagrindinė užduotis kalbos emocionalumo ugdymas ir vaikų improvizacinių gebėjimų ugdymas teatro žaidimo su lėle lėle (šiuo atveju su šunimi Bobiku) procese. Vaikas gali lengvai prisiminti tokius vaizdus kaip „Bobiko šuolis“, „Bobiko šokis“ ir kt. remiantis aiškumu (Bobis šokinėja, ieško kamuolio, šoka ir pan.), bet tuo pačiu vaikas kviečiamas ir į dialogą su žaislu.

Kaip mokytojas, per visą pamoką neverčiau vaikų bendradarbiauti su objektais anksčiau laiko (tai gali sukelti tik nereikalingus konfliktus).

Kiekvienas vaikas rankose turi savo šuniuko žaislą ir savo veikimo būdus su juo. Tokia individuali veikla su objektais sukelia susitelkimą ir susikaupimą į subjektą, savotišką „susižavėjimą“ savo veiksmais. Tai labai svarbi ir vertinga sąlyga. Todėl stengiausi nenutraukti individualaus darbo su daiktais; priešingai, ji visiškai ją palaikė ir sukūrė jai visas įmanomas sąlygas.

Žaidimo motyvacija:Šuo Bobik, šokinėdamas per kubus, negali pasiekti norimo rezultato. Ji negali „šokti iš kubo į kubą“, nes kubeliai yra iš anksto išdėstyti dideliu atstumu vienas nuo kito. Kaip galime padėti Bobikui? Ar sugebės vaikai tai pastebėti ir pasiūlyti teisingą atsakymą (kubus reikia perkelti). Vaikų hipotezės: dar kartą parodyk vykdymą, judėk...

Probleminė situacijažaidimo užsiėmimo metu kėlė teigiamas emocijas: nuostabą, suglumimą, susižavėjimą, o tai padėjo vaikui su noru įsitraukti į problemos sprendimo paieškas. Ir problema išspręsta. Visi laimingi.

Paskutinėje pamokos dalyje Vaikai kartu su mokytoja iš didelių modulių patys stato namelį Bobikui ir šuniukams. Trimatė konstrukcija yra gera medžiaga tikslingai vaiko veiklai ugdyti. Pavyzdį, žinoma, rodo suaugęs žmogus, tačiau norėdama sudominti vaikus tokia veikla, mokytoja pasitelkia žaidimo metodus ir siūlo pasistatyti namelį mažiems šuniukams.

Po to, kai vaikai pastatė konstrukciją, jie buvo paprašyti patikrinti, ar šuo, Bobik ir šuniukai, tilps į jį. Taigi kūdikis pats nustato, ar pasiekė norimą rezultatą ir ar pasielgė teisingai.

Mano, kaip mokytojo, pagrindinė užduotis visos pamokos metu buvo atlikta. Visi vaikai buvo įtraukti į žaismingą ir žodinį bendravimą su žaidimo veikėju. Be to, žaidimų technikų naudojimas klasėje praplėtė vaikų asmeninę žaidimų patirtį.

MKDOU lopšelio-darželio Nr.1 ​​„Pasaka“ mokytoja,

R.p. Kočenevas, Kočenevskio rajonas, NSO

BENDRAVIMO KULTŪRA

Pamokos tikslas: padėti mokiniams įsisavinti visas kalbėjimo veiklos rūšis, nulemtas tam tikrų bendravimo situacijų;

lavinti kalbos etiketo įgūdžius;

vaikų kalbos praturtinimas kalbinėmis priemonėmis išreikšti pasisveikinimą, padėką ir kt.

Pamokos formatas: plakatai su teiginiais apie rusų kalbą; lentelė „Kalbos formos“; B. Okudžavos dainos „Pagirkime vieni kitus“ įrašą.

Pamokos eiga:

    Organizacinis momentas . /skamba B. Okudžavos dainos „Pagirkime vieni kitus“ įrašas/.

2.Mokytojo įžanginė kalba .

Šiandien kalbėsime apie bendravimo kultūrą. Nes dažnai bendraujame prastai, nemandagiai ir nesuprantamai.

Jūs turite mokėti bendrauti! Ir išmok to, ir ugdyk savyje bendravimo kultūrą!

Bendraudami, veikdami kalbos pagalba, atliekame vieną ar kitą kalbėjimo veiklą. Žmogus elgiasi, kai kalba, rašo ar skaito, kai klauso kito.

Prisiminkime, kokios kalbos formos egzistuoja.

/Darbas su stalu./

Žodinė kalba yra klausymasis ir kalbėjimas, rašytinė – skaitymas ir rašymas. Juk taip bendraujame vieni su kitais – žodžiu ar raštu.

Įsivaizduokite, kad jums reikia išleisti nedidelį žurnalą, kuris padėtų jūsų bendraamžiams išmokti tinkamai bendrauti tarpusavyje.

Pirmąjį šio žurnalo puslapį pavadinkime „istoriniu“.

    Įvairių kartų žmonių bendravimo pavyzdžiai.

Mokytojas:

Skirtingais laikais žmonės bendraudavo skirtingais būdais. Patikimiausias būdas pažinti žmogų – klausytis, kaip jis kalba. Paklausykime.

/Mokiniai vienas po kito išeina ir sako frazes/

    Džiaugiuosi galėdamas jus pasveikinti, Igoris Sergejevičiau.

Mano giliausias nusilenkimas, Piotrai Denisovičiau!

Turiu garbės išeiti iš atostogų.

2. – Geros sveikatos.

    Nespauskite! Ar nematai, kas čia stovi – ar akys pakaušyje?

    - Lenka! Sveiki!

Sveiki! kaip sekasi?

Viskas gerai! O tu?

Taip pat nieko. Na, viskas!

Iki!

/ Mokinių atsakymai/

Mokytojo komentaras:

Vyresnės kartos žmonės vartoja žodžius „būk toks geras“, „neatsisakykite gerumo“ ir pan.

Vidurinės kartos kalbos savybės yra lanksčiausios. Šios kartos žmonės yra jungtis tarp jaunų ir senų žmonių. Tačiau jų kalbėjimas (kaip ką tik matėme) priklauso nuo kultūros ir išsilavinimo laipsnio.

Jaunų žmonių kalba savo aplinkoje yra atsipalaidavusi ir rami. Jie netgi gali pasakyti „tu“ nepažįstamiems žmonėms, bet vienodo amžiaus ir padėties.

Tačiau nesvarbu, kokio amžiaus ir su kuo bendrautumėte, jūsų kalba visada turėtų būti gana kultūringa.

5.“ Pagirkime vieni kitus“

(skamba B. Okudžavos daina)

Mokytojas:

Atidarome kitą mūsų žurnalo puslapį. Pasakykite, ką mes vadiname komplimentu, kaip jūs suprantate šį žodį?

/Mokinių atsakymai/

Aiškinamieji žodynai malonius, malonius žodžius ir glostančius atsiliepimus vadina komplimentu. Rašykime šį žodį į sąsiuvinį, atkreipdami dėmesį į nekirčiuotus balsius /rašyk lentoje ir sąsiuviniuose/.

Yra daugybė būdų išreikšti pritarimą ir komplimentus rusų kalba. Ir visos jos skirtos pašnekovui, tam, su kuriuo bendrauji. Tai komplimentai, susiję su išvaizda, amžiaus menkinimu, vidinių savybių patvirtinimu ir kt.

Siūlau konkursą už geriausią komplimentą.

/Konkursas, konkurso rezultatai, prizai/

Mokytojas:

Komplimentas – tai pritarimas mūsų išvaizdai, protui, veiksmams, darbui. Ir pritarimas kyla iš šaknies gėrio“, kaip ir gerumas, geranoriškumas ir dorybė. Gera gali būti padaryta žodžiu, kažkam pritariant žmoguje. Taigi pagirkime vieni kitus! Mūsų žinioje yra visi kalbos etiketo turtai!

5. Trečias puslapis. "Labai malonus, yra malonus atsakymas." .

Mokytojas:

Visada turėtumėte atsiminti geros kalbos ypatybes: nesvarbu, ar vedate pranešimą pamokoje, ar tiesiog kalbate draugų kompanijoje, ar tiesiogiai bendraujate su pašnekovu. Pažvelkime į kelias tokio tiesioginio bendravimo situacijas.

/Mokiniai rengia pardavėjo ir pirkėjo dialogus knygyne/.

    Mandagus pardavėjas ir pirkėjas.

    Nemandagus pardavėjas ir mandagus pirkėjas.

    Mandagus pardavėjas ir nemandagus pirkėjas.

Mokytojas. Manau, kad nesunkiai atpažinote teisingą ir nekorektišką veikėjų elgesį /siūlomų situacijų aptarimas/.

Dabar įvardinkime ir užrašykime „mandagius“ žodžius, kurie sušvelnina kalbą ir padeda išreikšti draugišką požiūrį į pašnekovą.

/Mokiniai įvardija šiuos žodžius. Rašykite lentoje ir sąsiuviniuose. Atkreipkite dėmesį į rašybą/.

Mokytojas:

Greta mandagių žodžių galioja ir bendravimo taisyklės. Klausykite jų ir pabandykite juos prisiminti.

Iš anksto pasiruošę mokiniai įvardija bendravimo taisykles:

    Stenkitės, kad bendravimas su jumis būtų naudingas ir malonus žmogui.

    Visada būkite mandagus, draugiškas ir draugiškas bendraudamas.

    Išmokite atidžiai klausytis vienas kito.

    Atsiminkite: nemandagu per daug kalbėti apie save pertraukiant pašnekovą.

    Kalbėkite ir rašykite apie dalykus, kurie gali būti įdomūs asmeniui, su kuriuo bendraujate. Atsižvelkite į jo amžių ir charakterį.

    Išmokite pajusti pašnekovo nuotaiką. Negailėkite šypsenos ir malonių žodžių.

Mokytojas:

O dabar jūs, kiekvienas su savo stalo kaimynu, vedate dialogus, laikydamiesi bendravimo taisyklių ir vartodami mandagius žodžius. Tema gali būti bet kokia:

    Kvietimas kur nors vykti kartu.

    Prašome padėti atlikti sunkius namų darbus arba atsinešti įdomią knygą ir pan.

/skaitomi ir analizuojami keli dialogai/

Mokytojas:

Dar kartą įsitikinome, kaip kiekvienam žmogui svarbu įvaldyti kalbėjimo kultūrą, kuri liudija bendrosios kultūros lygį. Nenuostabu, kad patarlė sako: „Tave vertina pagal savo kalbą“.

6.Paskutinis žurnalo puslapis yra „kūrybinis“.

Mokytojas:

- Šiame mūsų žurnalo puslapyje kalbėsime apie rašytinę bendravimo formą. Rašydamas žmogus elgiasi įvairiai. Kai kuriems laiško rašymas yra sunkus darbas. Juk rašyti nėra tas pats, kas kalbėti. Turite mokėti išdėstyti savo mintis ant popieriaus, taip pat mokėti rašybą – rašybą ir skyrybos ženklus.

Yra pagrindinės susirašinėjimo taisyklės: mandagus laiško tonas, dėmesys adresatui ir jo klausimams, galimybė mažai ir trumpai rašyti apie save, vis daugiau apie kitus, rašyti apie įdomius faktus ir įvykius. Rašant laišką ypač svarbu nesukelti žmogui bereikalingo rūpesčio ir neįsižeisti.

O dabar užduotis – pabandyk parašyti trumpą laišką draugui ar pažįstamam. Per laišką leisk jam pajusti tavo nuotaiką, požiūrį į šį žmogų. Truputis humoro irgi nekenkia.

/Atlikite užduotį. Kai kurie kūriniai skaitomi ir aptariami.

Mokytojas:

Paskutinis mūsų žurnalo puslapis uždarytas. Ir gerai, jei pagalvoji: ar vaikai visada teisingai bendrauja su tėvais, o paaugliai – su suaugusiaisiais? Ar visada viskas šia prasme gerai keleiviams transporte ar stovintiems eilėje? Ką apie mūsų pokalbius su artimaisiais ir draugais?

Ir dar norėčiau pasakyti vieną dalyką, kuris ypač vertinamas bendraujant. Tai šypsena. Jums nereikia šypsenos sau. Šypsena skirta kitiems žmonėms. Taigi šypsokimės vieni kitiems, kad tu ir aš jaustumėmės gerai, lengvai ir džiaugsmingai!

/Pamoka baigiama B. Okudžavos daina/.

Integruotos edukacinės sritys: bendravimas, socializacija, pažinimas, grožinės literatūros skaitymas, meninė kūryba, muzika.
Formos tiesiogiai ugdomoji veikla: situacijų pratimas, skaitymas, situacinis pokalbis, žaidimas, vaidmenų pratimai.
Tikslas bendra suaugusiojo ir vaiko veikla: formuoti idėją apie gėrį ir blogį, parodyti gerų darbų grožį, o ne piktų grožį; įtvirtinti gėrio ir blogio idėją, naudojant veido išraiškas, intonacijas ir gestus; aiškiai parodyti, kad kiekvienam žmogui suteikta laisvė rinktis: daryti gera ar bloga; mokyti empatijos.
Medžiagos ir įranga: geltonų ir rudų kortelių rinkinys pagal vaikų skaičių; žaislai, nauji ir netinkami, atsižvelgiant į vaikų skaičių grupėje; dainos „Kas yra gerumas“ garso įrašas.
Veiklos aprašymas.
1. Grupės „Barbariki“ atliekamos dainos „Kas yra gerumas“ garso įrašas.
2. Eilėraščio skaitymas ir pokalbis apie gėrį.
Ar lengviau būti geru ar blogu?
Piktiesiems turbūt lengviau.
Būti maloniam reiškia duoti
Tavo šiluma kitiems.
Būti maloniam reiškia suprasti

Ir artimieji, ir nepažįstami žmonės
Ir kartais tu nepažįsti džiaugsmo,
Rūpinimasis kitais.
Žinoma, geram sunkiau,
Ir dar pažiūrėk:
Kiek jis turi draugų!
Ir visada yra tik vienas blogis...

3. Situacinis pokalbis.
- Vaikinai, kas, jūsų nuomone, yra gerai? (vaikų samprotavimai). Vienas geras dalykas – lobiai, knygos, papuošalai, paveikslai, žaislai. Tokį gėrį galima pamatyti ir net rankomis paliesti. Kitas geras dalykas, kurį galite išgirsti, yra muzika, nuoširdi poezija, švelnūs žodžiai. Bet yra tokio gėrio, kurį turėtų turėti kiekvienas žmogus: tu, aš ir tavo tėvai. Tai maloni širdis, maloni siela, geri žodžiai padėti tiems, kurie yra bėdoje. Apie tokius žmones sakoma „geras žmogus“.

4. Žaidimas „Išsirink žaislą“. Vaikai kviečiami ant kilimo, kuriame išdėliojami žaislai. Mokytojas siūlo iš žaislų išsirinkti tą, su kuriuo norėtum žaisti. (Siūlomi nauji žaislai ir žaislai, kurie yra netvarkingi, turi kokių nors defektų, pavyzdžiui, nulūžo automobilio ratas, ar lėlei trūksta rankos.) Vaikams išsirinkę žaislus, išsiaiškinkite, kodėl pasirinko tą ar aną. žaislas. Paklauskite, kodėl yra tų žaislų, kurių niekas nepasirinko. Priveskite vaikus prie minties, kad, matyt, su jais buvo elgiamasi prastai, o ne maloniai, pakvieskite vaikus laisvalaikiu pataisyti sugadintus žaislus.
5. Vaidmenų gimnastika: naudodami veido išraiškas ir pantomimą, pavaizduokite gerą ar blogą poelgį. (Kai kas paeiliui vaizduoja tai, kas planuojama, o likusieji bando atspėti, ar ketinimas geras, ar blogis.)
6. Situacija-pratimas „Nebaigti sakiniai“. Mokytojas skaito jums nebaigtus sakinius, o vaikai turi sugalvoti jiems gerą ir blogą pabaigą.
Mergaitė rado kačiuką...
Berniukas rado užmirštą žaislą ir...
Mama susirgo, o sūnus...
Sena močiutė numetė lazdelę ir...
Vaikai pasidarė gražų sniego senį, o pro šalį einanti Miša...
Visi vaikai grupėje dėjo žaislus, o Kolya tuo metu...
Mergina Tanya įsipjovė pirštą, o jos draugas...
Maža mergaitė pasiklydo, o Sveta...

Pamokos planas

Mokytojo veikla

Studentų veikla

OK ugdymas mokiniuose

Įžanginės pastabos

Motyvuoti mokinių susidomėjimą ir norą reikštis popamokine veikla Sudaryti sąlygas tobulėti

Mokiniai klauso mokytojo, reflektuoja, analizuoja ir užmezga dialogą. Planuokite veiklą.

Sukurti sąlygas OK vystymuisi.

Iniciatyvinės grupės sukūrimas, kurios užduotis – organizuoti visą reikalą, į darbą įtraukiant visą tyrimo grupės personalą.

Studentų pasirodymas

Stebi darbo procesą ir vertina mokinių veiklą, gebėjimą prisistatyti ir parengtą informaciją, pasitikėjimą scenoje, gebėjimą dirbti komandoje, dalyvauti dialoge.

Mokiniai demonstruoja savo gebėjimus, kūrybiškumą, loginį mąstymą ir savarankiškumą.

Gerai – organizuokite savo veiklą. Gerai – nustatykite metodus, veiklos metodus, sekite veiksmų seką per skirtą laiką. Gerai – naudokite skirtingus informacijos šaltinius.

Gerai – darbas komandoje, efektyvus bendravimas su kolegomis ir vadovybe.

Gerai – naudokitės informacinėmis technologijomis profesinėje veikloje.

Bendravimo grupėje taisyklių kūrimas

Mokytojas pasiūlo ir motyvuoja taisykles.

Jie klausosi, įsitraukia į dialogą, analizuoja, diskutuoja, priima taisykles.

Gerai - Darbas komandoje, efektyvus bendravimas su kolegomis, vadovybe,

Gerai – Išanalizuokite darbo situaciją, organizuokite savo veiklą

Apibendrinant

Spektaklio pabaigoje atliekama kolektyvinė atlikto kūrybinio darbo analizė. Analizuoja renginio ir pasisakymo rengimo eigą, aktyvų mokinių dalyvavimą, pačios temos aktualumo aptarimą.

Analizuoja pristatymą, nustato visus savo darbo privalumus ir trūkumus, daro išvadas.

Gerai - sutvarkyk

Gerai – darbas komandoje, efektyvus bendravimas su kolegomis ir vadovybe.

Gerai – Išanalizuokite darbo situaciją, organizuokite savo veiklą

Gerai – organizuokite savo veiklą, prisiimkite atsakomybę už savo darbo rezultatus.

Kūrėjas Veselova V.N.

GBOU SPO SO "Kachkanar kalnakasybos ir pramonės koledžas"

Klasės valandos scenarijus

Tema: „Bendravimas ir mes“

Tikslai: parodyti, kad gebėjimas bendrauti yra labai svarbus žmogaus gyvenimo aspektas; padėti mokiniams parodyti savo bendravimo įgūdžius; sukurti bendravimo grupėje taisyklių rinkinį patogiam sambūviui.

Parengiamieji darbai.

Pateikite studentams klausimų dialogui:

Kas yra bendravimas?

Ko reikia žmogui, kad jis patirtų bendravimo džiaugsmą?

Ar įmanoma išmokti taisyklingai bendrauti su žmonėmis?

Medžiaga klasės valandai

Žymių mąstytojų teiginių apie bendravimą aptarimas.

1 vedėjas:

Laba diena, mieli mokiniai ir mokytojai! Šiandien susirinkome pasikalbėti apie kai ką svarbaus – žmonių bendravimą. Ši tema nagrinėjama daugelyje dalykų, tokių kaip psichologija, literatūra, socialiniai mokslai ir kt.

Tikslas: kalbėti apie tai, kaip mokomės bendrauti su žmonėmis, kokio bendravimo turėtume atsisakyti ir ko mums reikia, kad patirtume džiaugsmą bendraujant vieni su kitais.

2 vedėjas:

Johnas Amosas Komenskis sakė: „Patarlė ar posakis yra trumpas ir protingas kažkokio pobūdžio teiginys, kuriame sakoma viena, o numanoma kita, tai yra, žodžiai kalba apie kokį nors išorinį fizinį, pažįstamą objektą, bet užsimena apie kažką vidinio. , dvasingas, mažiau pažįstamas.

1 vedėjas:

A.A. Puškinas rašė: „... vakare klausausi pasakų ir taip kompensuoju savo prakeikto auklėjimo trūkumus“

2 vedėjas:

Pasiklausykime ir pažiūrėkime moldavų pasaką „Virėjas ir caras“

Kartą gyveno karalius. (Karalius išeina)

Kartą jis pakvietė užsienio karalius ir įvairius patarėjus į sąžiningą puotą su muzikantais. Likus trims dienoms iki šventės, karalius pasikvietė virėją, (virėjas išeina) davė jam pinigų ir įsakė: Eik, nusipirk turguje geriausio ir brangiausio pasaulyje daikto, kad ant stalo būtų tik geriausi patiekalai. .

Ir tada susirinko svečiai. Karalius pasodino juos prie stalų ir liepė patiekti maistą. Virėjas kiekvienam padavė po gabalėlį liežuvio, svečiai suvalgė, karalius vėl liepė atnešti kitą patiekalą, virėjas vėl atnešė ir visiems svečiams išdalijo liežuvį. Svečiai nieko negali suprasti. Jie nustebę žiūri vienas į kitą.

Vienas iš svečių: - Kodėl jie mūsų negydo niekuo kitu, o tik liežuviu?

Ar aš neįsakiau tau nupirkti geriausią, brangiausią dalyką pasaulyje?

Virėjas: - Šviesiausias caras! Ar yra kas nors pasaulyje geresnio ir vertingesnio už kalbą? Kalba gali viską – pasodinti į sostą karalius, sustabdyti karus ir sudaryti taiką.

Svečiai: Leiskite virėjui vėl eiti į turgų ir nusipirkti ten blogiausią dalyką pasaulyje.

Karalius jam sako:

Karalius: Ar aš neįsakiau tau nusipirkti blogiausio pasaulyje daikto?

Palaimintas karalius! Ar kas nors pasaulyje gali būti blogiau už kalbą? Juk kalba gali viską sugadinti ir sugriauti – ir draugystę, ir harmoniją, ir ramybę!

1 vedėjas:

Dabar atsakykite į klausimus apie pasaką.

1 Ką pirktumėte turguje, jei būtumėte virėjas?

2 pateikite pavyzdžių iš gyvenimo ir literatūros, kai kalba padėjo žmonėms susidraugauti arba, priešingai, sugriovė jų draugystę.

3 Kokia turėtų būti žmogaus kalba, kad žmonės jį patrauktų?

V. Poltoratskio eilėraštis Žodis apie žodžius

Žodžiai yra skirtingi – kartais praktiški, kartais nenaudojami

Arba sąžiningas, teisingas, arba glostantis, klaidingas.

Yra žodis paguodai ir žodis uždusimui.

Yra blaivių ir girtų, gudrių, miglotų.

Yra grynų, deimantinių, ir yra begėdiškai nešvarių.

Vieni padės ištiesinti, kiti ištrins sielą

Yra kalba, kuri dega ugnimi, ir yra kalba, kuri dvokia irimu.

Aukščiausio narsumo ir žemiausios niekšybės žodžiai...

Poete, tau lemta pasėti sėklas savo sieloje

Taigi tai yra ne kas kita, kaip gryniausias pasirinkimas.

Ne blogis ar gašlus, o geras, teisingas,

Kad gerumo duoną sutraiškytų amžinybės laukas

Eilėraštis „Kaip kalbame, taip gyvename“

Nežinau kur "bėgti"

Mes teršiame savo kalbą

Mes gyvename „kietai“ arba „aprangoje“

Bet dažniausiai mane žeidžia gyvenimas

„blynai“ kabo ant liežuvio

Ir aštrūs žodžiai

Ir piktžodžiavimas, piktžodžiavimas, piktžodžiavimas be galo skrenda iš lūpų

Ir kad galėtume pakeisti savo gyvenimą

Reikia išmokti kalbėti!

Išvalykite mūsų kalbą nuo nešvarumų

Tai padės sielai ir nervams

Tai išgydys mūsų būklę

Kalba reikalauja didžiulio dėmesio

O kas, jei pradėtume stebėti savo kalbą?

Kodėl žmonės užkemša savo kalbą vartodami keiksmažodžius ir kaip su tuo kovoti? Jei žmogus savo kalboje vartoja keiksmažodžius, ar tai reiškia, kad jis blogas?

Eskizas „kodėl žmonės nemandagūs“

Dukra: Tėti, kodėl visi aplink tave vadina šiurkščiais vardais?

Tėvas: Nes žmonėms lengviau išreikšti savo emocijas. Iš pradžių žmogus keikiasi, kai jam blogai jaučiasi, o paskui įpranta visada vartoti grubius žodžius.

Dukra: Kalboje tiek daug žodžių! Kodėl verta naudoti grubiausius?

Tėvas: Norint pasakyti kitaip, prieš galvodamas reikia pasistengti, o ne visi tai sugeba.

Dukra: Bet aš nemėgstu bendrauti su nemandagiais žmonėmis

Tėvas: žiūrėkite ne į žodžius, o į žmogaus poelgius, kartais grubūs žodžiai yra kaip blogas įprotis, bet tai nereiškia, kad žmogus blogas.

Dukra: Jis gali būti geras, bet su juo neįmanoma susikalbėti.

Tėvas: jei kalbėsite su juo kitaip, jo blogas įprotis išnyks.

Palauk, meistras jį sustabdė – ar ši istorija tiesa?

Studentas: – Manau, kad ne

Meistras: - Ar tai bus kam nors naudinga?

Studentas: - Ne

Meistras: - Ar ji juokinga?

Studentas: - Ne...

Meistras: - Tai kodėl turėčiau jos klausytis!

Vieną dieną turtinga moteris atėjo pas teisųjį patarimo. Ji sakė, kad ir ji nori tapti dora moterimi, tačiau turi vieną trūkumą, kurio negali įveikti. Ir ji teisiam vyrui pasakė, kad turi įprotį apkalbinėti žmones. ir kad ir kaip ji stengtųsi, ji negali to atsikratyti.

    Teisusis atsakė gerai. Eikite į turgų ir nusipirkite vištieną. Grįžę namo nuskinkite plunksnas ir išmeskite jas ant kelio. Tada grįžk pas mane

    Turtinga ponia nustebo tai išgirdusi, bet ji gerbė teisųjį ir padarė viską, kaip jis liepė.

    „Labai gerai“, - pasakė teisusis, jūs atlikote pirmąją užduotį. Vėl eikite į turgų ir eidami keliu pabandykite surinkti visas vakar išbarstytas plunksnas.

    Tačiau tai neįmanoma, – sakė moteris

    Vėjas išpūtė visas plunksnas į skirtingas puses. Nebegalėsiu jų surinkti.

    Moteris pasakė ačiū, aš daug ką supratau iš tavo pamokos ir parėjau namo.

Pranešėjas: (užduoda klausimus auditorijai)

Kodėl gandus skleisti pavojinga?

Ar gandai ir šmeižtas gali sunaikinti tiesą?

Užbaikite posakius

(pristatymas)

Negalite mesti jo kitam į burną nosine. (rusų patarlė)

Gandai daro kiaulę storesnę kokia ji yra. (vokiečių patarlė)

Neteiskite kitų pažiūrėk į save! Pirmiausia nusiimkite nuo savęs įdubas. (rusų patarlė)

Kuo mažesnė širdis, tuo ilgesnis liežuvis. (italų patarlė)

Kur yra voras, ten yra tinklas. (rusų patarlė)

Ne visi žino, kas jame dalyvauja loja. (rusų patarlė)

Šmeižtas yra kaip anglis: jis nesudegs, taigi išsipurvins.(rusų patarlė)

Jei turėčiau pakankamai rašalo, visus apjuodinčiau. (rusų patarlė)

Nieko nemesk į purvą – tu purslai. (indų patarlė)

Pranešėjas: Puiku, ačiū už atsakymus!

Rusų psichologas A.I. Kachetovas nustatė tokią bendravimo taisyklę:

Turite suprasti, ko nori kitas žmogus. Dalindamiesi savo pomėgiais tampame reikalingi žmonėms.

Šeimininkas: Būtina pažinti kitų žmonių pasaulį, išmokti pažvelgti į gyvenimą jų požiūriu.

Neteiskite žmonių už jų akių, nerinkite apie juos paskalų, neperduokite paskalų. Neleiskite niekam blogai kalbėti apie savo pažįstamus, kuriuos gerai pažįstate, ryžtingai sustabdykite visus, kurie išdrįsta juos aptarti už nugaros.

Žinokite, kaip klausytis žmonių nepertraukiant. Viskas, ką jie sako, jiems yra labai svarbu, net jei jums tai atrodo antraeilė.

Dažniau šypsokitės žmonėms, ypač jei nuoširdžiai juos vertinate.

Šypsena yra gerų santykių tarp žmonių signalas!

DAINA APIE GERUMĄ

(renginio pradžioje)

Šiame didžiuliame pasaulyje, kuriame gyvename tu ir aš,

Neužtenka šilumos, neužtenka žmogiško gerumo.

Mokykimės kartu rūpintis ir mylėti vienas kitą,

Kartu išmoksime švytėti vieni kitiems kaip žvaigždės.

Pavasarį vanduo šniokš,

Žiemą vėjai giedos.

Nagi, draugai, visada

Palinkėkite vieni kitiems gero!

Nebūkime vertinami mokykloje už mūsų sielos dosnumą,

Tiesiog imk vieną dieną ir daryk gera,

Ir tada šaltyje bus slegiantis pavasario kvapas,

Ir tada Žemėje bus ne viena šypsena!

Mūsų laukia šimtai kelių, bet kiekvienas turės savo,

Ir, žinoma, draugai padės pasiekti tikslą.

Kad mūsų senos svajonės greitai išsipildytų,

Tegul pagrindinė pamoka visada būna gerumo pamoka!

2 dainos pabaigai

Jei išeisite iš namų susiraukęs

Jei nemėgstate saulėtos dienos

Leisk jam nusišypsoti tau taip, lyg jis būtų draugas

Sutiktas vaikinas tau visai nepažįstamas

Ir šypsena be jokios abejonės

Staiga paliečia akis

Ir gera nuotaika

Daugiau tavęs nepaliks

Jei jūs ir jūsų mylimasis staiga susipykote atsitiktinai

Dažnai tie, kurie myli, ginčijasi dėl nieko

Jūs žiūrite vienas kitam į akis, atrodote geriau

Kartais išvaizda kalba geriau nei žodžiai

Ir šypsena be jokios abejonės

Staiga paliečia akis

Ir gera nuotaika

Daugiau tavęs nepaliks

Jei kas nors kitas buvo įmestas į nelaimę

Ir šis veiksmas įsiskverbė į tavo širdį

Prisiminkite, kiek gerų žmonių yra

Mes jų turime daug daugiau, prisiminkite juos

Ir šypsena be jokios abejonės

Staiga paliečia akis

Ir gera nuotaika

Daugiau tavęs nepaliks

Ir šypsena be jokios abejonės

Staiga paliečia akis

Ir gera nuotaika

Daugiau tavęs nepaliks

Slėpti dainų žodžius

Kiti šio atlikėjo kūriniai

Mandagaus bendravimo studijos scenarijus darželiui

Mandagaus bendravimo studija- naujo tipo atostogos su edukaciniu akcentu. Vaikai aktyviai dalyvauja to, kas vyksta, veda dialogą su vedėju, klausia ir atsako į klausimus.
* * *
Ekrane groja Mandagaus bendravimo studijos ekrano užsklanda.
Įeina vedėjas.
Pirmaujantis. - Labas. Mano vardas (pranešėjo vardas) Sveikinu jus mūsų Mandagaus bendravimo studijoje. Čia žaisime, atliksime įdomias užduotis, atsakysime į klausimus. Visa tai darysime tam, kad išmoktume būti mandagūs ir draugiški bendraudami vieni su kitais.
Mūsų korespondentas lankėsi darželyje. Dabar darželio darbuotojai užduos jums klausimus. Dėmesio ekranui! Atidžiai žiūrime ir klausome.
Vedėja rodo iš anksto nufilmuotą vaizdo įrašą ir duoda interviu su publika.
– Kas yra pasisveikinimas?
- Kodėl mes sveikinamės?
– Kokius sveikinimo žodžius žinai?
Pirmaujantis: - Siūlau žaisti žaidimą „Mandagus pasisveikinimas“. Tas, kuriam messiu kamuolį, atsakydamas į mano sveikinimą turės pasakyti savo pasisveikinimą. Pabandykime.
Sveiki! - Laba diena!
Malonu tave matyti! - Abipusiai!
Linkiu geros sveikatos! - Labas rytas!
Sveikinu, mano drauge! - Labas!
Pirmaujanti:
Kokie draugiški vaikai! Nuostabu!
Teatro grupė „Veselinka“ mūsų studijos svečiams paruošė staigmeną. Pasveikinkime juos!
G. Lazdyno eilėraščio „Labas rytas“ kostiuminis dramatizavimas! (vyresnės grupės vaikai).
- Labas, baltoji ramunė!
- Labas, dėmėtoji blakė!
- Labas, bitute! Pūkuota kamanė!
- Labas, Kalėdų eglute! Kvepiantis krūmas!
- Kaip tau sekasi, mažoji ūsuota blakė?
Su juodai dryžuota nugara?!
- Labas, labas! Labas rytas!

Su švelniu, švelniu vėju! –
Kalėdų eglutė mostelėjo letenėle,
Bitė švelniai niūniavo.
Ūsuotasis vabalas atkartojo bitę
Su juodai dryžuota nugara.
Pūkuota kamanė ir blakė,
Ir didžiaakis margas
Ji papurtė žiedlapius.
Matyt, ji taip pat atsakė:
- Labas rytas, šiltas ir skaidrus!
Su ryškia atlasine saule!

Dėkojame savo svečiams.
Dėmesys ekranui. Nauji darželio darbuotojų klausimai.
– Ar galima suaugusį žmogų pasveikinti žodžiu „labas“? Kodėl?
– Kada geriau pasisveikinti ne žodžiu, o nusilenkimu ar rankos mostu?
– Kaip atsirado pirmasis rankos paspaudimas?
Pirmaujantis: Atrodo, kad šis klausimas nebuvo toks paprastas. Pakvieskime į savo studiją istorijos profesorių Olegą Efremovičių Vseznaykiną.
Pirmaujanti:
- Sveiki, Olegai Efremovičiau.
Profesorius:
- Labas. Ačiū, kad pakvietėte mane į Mandagaus bendravimo studiją.
Pirmaujanti:
– Olegai Efremovičiau, papasakokite, kaip atsirado pirmasis pasaulyje rankos paspaudimas.
Profesorius:
Šiuo klausimu yra įvairių nuomonių. Aš jums pasakysiu vieną iš versijų.
Skaidrių filmas „Kaip atsirado pirmasis rankos paspaudimas“.
Akmens amžiuje visi žmonės vaikščiojo su akmenimis, todėl buvo labai nemandagūs. Pavyzdžiui, vienas žmogus susitiks su kitu ir užuot pasakęs: „Laba diena! Kaip jautiesi?“, jis sutiktam žmogui tiesiog trenks akmeniu į galvą ir iškart pamatys, kaip jis jaučiasi.
Bet čia sėkmės reikalas. Šiandien tu esi aš, rytoj aš esu tu.
O laikai akmens amžiuje jau buvo sunkūs: mamutai vaikšto ir klaidžioja, tik žiūrėk, užlips tau ant kojos, kardadantys tigrai kibirkščiuoja kardais.
Vieną dieną vienas žmogus iš savo olos išėjo į gatvę, į tankų mišką... Ėjo ir ėjo, aplinkui nieko nebuvo, matyt, visi vienas kitą nužudė. Tik po kelių dienų jis sutiko kitą ir buvo toks laimingas, kad metė akmenį ir nubėgo link jo. Bet kitas pasirodė labai nedrąsus ir tuoj pat siūbavo akmeniniu kirviu. Tada mūsų vyras ištiesė abi rankas: žiūrėk, aš nieko neturiu.
Taip atsirado pirmasis pasaulyje rankos paspaudimas, pirmoji pasaulyje draugystė ir... pirmasis pasaulyje mandagumas.
Šeimininkas: Kokia įdomi ir pamokanti istorija.
Olegas Efremovičius, yra ir tokių originalių sveikinimų, kurie vadinami pasisveikinimo ritualais. Ką galite mums apie juos pasakyti?
Profesorius: Pasisveikinimo ritualai yra tarsi žaidimas su skirtingais judesiais. Jų pagalba žmonės gali linksmai pasveikinti vieni kitus.
Pirmaujanti: Ar galite parodyti vaikinams kokį nors pasveikinimo ritualą?
Profesorius:Žinoma, aš tau parodysiu. Atidžiai žiūrėkite ir prisiminkite!
Vedėjas ir profesorius stovi vienas priešais kitą ir pagal muziką atlieka judesius, tada vaikai atsistoja, susiskirsto į poras ir pasisveikina ritualiniu būdu.
Suplokite rankomis, suplokite abiem rankomis viena į kitą. – 2 kartus
Paspauskite rankas dešine, tada kaire ranka. – 2 kartus.
Paglosto vienas kitam dešinį petį, po to kairįjį petį – 2 kartus.
Apkabinkite vienas kitą dešinėje ir kairėje pusėje.
Šeimininkas: Koks smagus mūsų pasveikinimas!

Pirmaujanti: Aš tau pasakysiu, kas būtų, jei
Būkime visi mandagūs
Saulė žais
Maža aušra pakils.
Gėlės žydės.
Lizduose čiulba jaunikliai.
Pradžiuginkime savo draugus.
Pasaulis taps šviesesnis visiems!
Mūsų susitikimas baigėsi. Tikimės, kad susitikę su suaugusiais, draugais, artimaisiais nepamiršite nusišypsoti ir pasisveikinti.
Skamba daina „What is Hello“.



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!