Orientavimosi užduotys lape, vidurinė grupė. Matematikos pamokos užrašai Pamokos tema: „Problemų sprendimas

Atviros psichomotorinių įgūdžių pamokos santrauka

Tema: Orientavimasis ant popieriaus lapo

Tikslas: išmokti naršyti popieriaus lape

Užduotys:

Ugdykite gebėjimą paryškinti kampus ant popieriaus lapo, smulkiąją pirštų motoriką, aktyvų žodyną

Išmokykite judėti tam tikra kryptimi

Teisingas dėmesys, tarpusavio santykiai

Ugdykite pagarbą vienas kitam ir mandagumą

Pamokos eiga

Organizacinis momentas

Sveiki vaikinai.

Kas prisimins, ką padarėme paskutinėje pamokoje? (vaikų atsakymai)

Šiandien išmoksime naršyti ant popieriaus lapo

Mokinių žinių atnaujinimas

V. Berestovo eilėraščio skaitymas ir analizė.

Kelio išsišakojime stovėjo vyras

Kur dešinė, kur kairė – negalėjo suprasti.

Bet staiga studentas pasikasė galvą

Ta pačia ranka, kuria rašiau,

Jis metė kamuolį ir vartė puslapius,

Ir jis laikė šaukštą ir šlavo grindis,

"Pergalė!" - pasigirdo džiaugsmingas verksmas:

Kur yra dešinė, o kur kairė, mokinys atpažino.

Klausimai:

1.Apie ką šis eilėraštis?

2. Kodėl reikia žinoti, kuri pusė yra kuri?

Naujos temos paaiškinimas

Prisiminkime, kur yra mūsų dešinė ranka. Paimk ją.

Kur mūsų kairė ranka? Paimk ją.

Ar žinote, ką reiškia žodžiai aukščiau ir apačioje?

Mokytojas-psichologas paaiškina šias sąvokas:

Viršuje yra tie objektai, kurie yra viršutinėje dalyje, aukštyje. Pavadinkite objektus, esančius aukštyje.

Žemiau yra tie objektai, kurie yra kažko apačioje, po kažkuo. Pavadinkite objektus, kurie yra žemiau.

Ar žinai, kur yra centas?

Centras – tai vieta, vienodai nutolusi nuo kraštų, galų, t.y. vidurio. Pavadinkite objektus, esančius centre.

Priešais jus yra baltas popieriaus lapas.

Lapas turi kraštelius. Tai yra dešinysis, o šis yra kairysis. Arčiau jūsų yra apatinė, o toliau nuo jūsų yra viršutinė.

Žiūrėk, dar yra kampų, suskaičiuokime, kiek jų yra.

Raskite dešinę lapo pusę. Dešinėje pusėje yra vienas ir kitas dešinysis kampas. Lapo viršuje esantis kampas yra viršutinis dešinysis kampas, o lapo apačioje - apatinis dešinysis kampas.

Raskite kairę lapo pusę. Kairėje pusėje yra vienas ir kitas kairysis kampas. Lapo viršuje esantis kampas yra viršutinis kairysis kampas, o lapo apačioje - apatinis kairysis kampas.

Vardus kartojame ir parodome kartu su vaikais.

Kūno kultūros minutė

Ant lentos yra namo nuotrauka. Šis namas nėra paprastas, pasakiškas, jame mokysis miško gyvūnai.

Dabar papasakosiu tau pasaką. Atidžiai klausykite ir savo popieriaus lape paprastu pieštuku nupieškite namą toje pasakoje minimoje vietoje.

Gyvūnai gyvena tankiame miške. Jie turi savo vaikus. Ir gyvūnai nusprendė jiems pastatyti miško mokyklą. Jie susirinko miško pakraštyje ir pradėjo galvoti, kur jį dėti.

Meškos pasiūlė statyti apatiniame kairiajame kampe. Vilkas norėjo, kad mokykla būtų viršutiniame dešiniajame kampe. Lapė reikalavo pastatyti mokyklą viršutiniame kairiajame kampe, šalia savo skylės. Kiškis prašo statyti apatiniame dešiniajame kampe. Į pokalbį įsikišo pelė. Ji sakė: „Mokykla turi būti pastatyta centre“. Gyvūnai išklausė pelės patarimų ir nusprendė viduryje miško proskynos pastatyti mokyklą. Tai taip patogu visiems.

Puiku vaikinai!

Sustiprinti išmoktą medžiagą

Dabar, vaikinai, pamatysime, kaip išmokote naršyti ant popieriaus lapo ir rasti tinkamą vietą.

Paskyrimas savarankiškam darbui.

Turite susidėti ant lapo, ką aš pasakysiu, ir jūs sužinosite, kur jį dėti, jei atidžiai manęs klausysite.

Atėjo pavasaris. Skaisčiai šviečia saulė. Padėkite saulę viršutiniame kairiajame kampe.

Pasirodė pirmosios gėlės. Padėkite gėlę apatiniame kairiajame kampe.

Tai mus džiugina. Įdėkite šypseną viršutiniame dešiniajame kampe.

Paukščiai atvyko. Padėkite paukštį lapo viduryje.

Žolė tampa žalia. Nubrėžkite jį išilgai apatinio krašto

Dangumi plaukioja debesys. Padėkite juos išilgai viršutinio lapo krašto.

Kuris kampas liko laisvas? Ten pasirašome brėžinį.

Išbandykite save. Pažiūrėk, kaip turėjo pasirodyti.

Apatinė eilutė

Ką mes veikėme klasėje?

Ar jums patiko žaidimai?

Įvertinti klasės ir kiekvieno mokinio darbą.

Užduotys:

1. Ugdyti gebėjimą nustatyti laiką, naudojant laikrodį vienos valandos tikslumu;

2. Tęsti mokymą spręsti loginius uždavinius;

3. Praktika nustatyti objektų vietą popieriaus lape;

4. Lavinti atmintį, dėmesį, mąstymą.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Matematikos pamokos parengiamajai grupei „Orientacija laike, erdvėje, popieriaus lape“ santrauka

Užduotys:

  1. Ugdyti gebėjimą nustatyti laiką naudojant laikrodį vienos valandos tikslumu;
  2. Toliau mokytis spręsti loginius uždavinius;
  3. Praktika nustatyti objektų vietą popieriaus lape;
  4. Ugdykite atmintį, dėmesį, mąstymą.

Pamokos eiga.

Voss: Vaikinai, paštininkas atnešė mums laišką nuo matematikos šalies prezidento. Ar perskaitysime?(Taip)

(Mokytojas skaito laišką)

Sveiki vaikinai! Mano šalyje yra problema. Neseniai gavome dovaną su užrašytu vardu, bet nespėjome perskaityti šios dovanos pavadinimo, nes ant jos užgriuvo erelis ir ją su savimi išsinešė. Ir dabar mes nežinome, kokia dovana mums buvo įteikta. Jis išbarstė dovanos pavadinimą sudariusias raides po visą mūsų šalį, o norėdami sužinoti dovanos pavadinimą, turime surinkti visas raides, tačiau be jūsų pagalbos to padaryti nepavyks.

Vosas: Na, vaikinai, padėkime prezidentui?(TAIP)

Dabar į matematikos šalį važiuosime transportu, bet kokiu(vaiko vardas) Jis dabar pieš mums.(vaikas eina prie lentos ir sujungia taškus skaičiais, po to jis turėtų gauti balioną)

Žaidimo pratimas „Balionas“

Voss: Mes esame matematikos šalyje. Ir štai jums pirmoji užduotis. Turite įminti mįslę ir atsakyti į klausimus. Ar tu pasiruošęs?(Taip)

Šių brolių yra lygiai septyni, jūs visi juos pažįstate.

Kiekvieną savaitę jie vaikšto vienas aplinkui. (Savaitės dienos)

  • Kiek dienų yra savaitėje?
  • Kokia savaitės diena šiandien?
  • Kokia savaitės diena bus rytoj?
  • Išvardykite savaitės dienas eilės tvarka, pradedant nuo pirmadienio.
  • Nurodykite savaitės darbo dienas.
  • Įvardykite savaitgalio savaitės dienas.

Voss: Kokie jūs puikūs bičiuliai, o štai pirmoji raidė „U“.

Žiūrėk, prieš tave yra trys medžiai, ant jų reikia uždėti apskritimus, aš pasakysiu kur, o tu juos pastatyk.

  • Pirmojo medžio viršuje nubrėžkite apskritimą;
  • Nubrėžkite apskritimą į dešinę nuo antrojo medžio;
  • Nubrėžkite apskritimą po trečiuoju medžiu;
  • Nubrėžkite apskritimą į kairę nuo ketvirtojo medžio;

Voss: Teisingai, jūs greitai atlikote šią užduotį. Žiūrėk, čia yra antroji raidė "K"

Vaikinai, atminkite dar vieną mįslę:

Be kojų, bet aš einu, be burnos, bet aš pasakysiu:

kada miegoti, kada keltis, kada pradėti darbą. (žiūrėti)

Teisingai, tai laikrodis. Kaip vadinasi apskritimas ant laikrodžio?(laikrodžio ciferblatas)

Prieš jus yra darbalapiai su užduotimi. Jie rodo laikrodį. Atidžiai pažiūrėkite ir pasakykite, ką dailininkas pamiršo nupiešti ant laikrodžio?(rodyklės) Teisingai. Dabar jūs ir aš baigsime juos piešti.

  • Pirmajame laikrodyje reikia nupiešti rodykles, kad būtų tiksliai 9 valandos;
  • Antrame laikrodyje reikia nupiešti rodykles, kad būtų lygiai 6 valandos;
  • Trečiajame laikrodyje nubrėžkite rodykles taip, kad būtų lygiai 3 valanda.

Vos: Jūs puikiai atlikote šią užduotį. Štai jums dar viena raidė „A“.

Dabar sušilkime ir gal dar vieną laišką paimkime rankomis.

Kylame vis aukščiau, rankomis siekiame stogus.

1, 2, 3 – pakelta, 3, 4 – rankos žemyn.

Voss: Gerai. Ką tik išėmiau ketvirtą raidę „Eik į savo darbo vietas“. Ant jūsų stalo yra popieriaus lapeliai su balionų paveikslėliais, kuriuos reikia nupiešti pagal mano algoritmą:

  • Didžiausią rutulį reikia užbaigti ilga virve;
  • Mažesniam rutuliui reikia traukti trumpesnę virvę;
  • Mažas rutulys turi būti nupieštas trumpesnis nei kiti rutuliai.

Voss: Ir tu su šia užduotimi susitvarkei mikliai, gerai atlikta. Štai dar viena raidė "K"

Mums liko paskutinė dėmesingumo užduotis. Kas atidžiai klausysis, atsakys teisingai.

  • Kiek uodegų turi dvi katės?
  • Kiek ausų turi dvi pelės?
  • Kiek kojų turi du šunys?
  • Kiek kojų turi višta?
  • Močiutė Maša turi anūkę Dašą, katę, pūką ir šunį Buddy. Kiek anūkų turi močiutė?
  • Gaidys padėjo kiaušinį, kas jį gaus?
  • Zoologijos sode yra 4 lokiai ir 5 avinai. Kiek laukinių gyvūnų yra zoologijos sode?
  • Ant beržo užaugo 5 obuoliai, nukrito 2 obuoliai. Kiek obuolių liko ant beržo?

Vossas: Kokie jūs visi dėmesingi, visi atsakėte teisingai. Štai paskutinė raidė "A"

Koks tai žodis pasirodė?(rodiklis)

Greitai parašykime atsakymą matematikos prezidentui, kad atlikome visas užduotis ir surinkome visas raides, gavome žodį „Rodyklis“


Pilna pamoka

Erdvinių sampratų nepakankamumas ikimokyklinio amžiaus vaikams, sergantiems ODD, pasireiškia jų pačių kūno diagramos suvokimo pažeidimu. Jiems sunku suprasti prielinksnius ir prieveiksmius, atspindinčius erdvinius santykius (po, aukščiau, apie). Daugelis jų turi susilpnėjusį holistinio objekto vaizdo suvokimą. Vaikai, kurių kalba yra neišsivysčiusi, savo kalboje mažai vartoja prielinksnius, žyminčius erdvinius daiktų, žmonių ir gyvūnų santykius. Ikimokyklinio amžiaus vaikai, turintys OHP, pirmiausia žiūri iš dešinės į kairę ir iš apačios į viršų. Šis faktas rodo, kad vaikai turi polinkį apversti suvokimo ir fragmentacijos vektorių. Vaikai sunkiai naršo sąsiuvinio lapo maketą (praleidžia tam tikrą skaičių eilučių ar langelių, išlaiko paraštes, tolygiai užpildo sąsiuvinio lapą tekstu).

GCD tikslas – formuoti pirmines idėjas apie save ir supančio pasaulio objektus (FSES DO).

Remiantis federaliniais valstybiniais ikimokyklinio ugdymo standartais, pagrindinės ikimokyklinio ugdymo įstaigų užduotys yra ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymas ir ugdymas, kuris nulėmė užduočių, skirtų nustatyti GCD tikslą, nustatymo seką:

Korekcinis ir vystomasis:
- smalsumo ir pažintinės motyvacijos ugdymas, pažintinių veiksmų formavimas, vaizduotės ir kūrybinės veiklos ugdymas;
- apibendrintų tyrimo metodų formavimas per percepcinius veiksmus (matė, lietė - išmoko);
- suvokimo ir pažinimo procesų ugdymas, savo kūno stabilumo pažinimas, motorinių įgūdžių ugdymas.
Pataisomoji ir auklėjamoji:
- ugdyti vaikų emocinį reagavimą ir norą padėti mažiems vaikams;
Pataisos auklėjimas:
- išmokti naršyti popieriaus lape (dešinėje - kairėje, viršuje - apačioje);
- įtvirtinti dešinės ir kairės rankų erdvinės padėties idėją.

Ši GCD santrauka yra pagrįsta Federalinio valstybinio ikimokyklinio ugdymo standarto, apytikslės ikimokyklinio ugdymo pagrindinio bendrojo ugdymo programos „Nuo gimimo iki mokyklos, reikalavimais. / Red. NE. Veraksy, T.S. Komarova, M.A. Vasiljeva.

GCD tema nustatoma pagal apytikslę ikimokyklinio ugdymo pagrindinio bendrojo ugdymo programą, metų modelį, mėnesio modelį. ECD tema „Orientacija ant popieriaus lapo“ naudojamas vyresniojoje grupėje kompensuojamojo tipo vaikams, turintiems III lygio ODD, pirmuoju mokymo periodu, spalio mėn.

Parengiamasis darbas: mokytojo logopedo, logopedo mokytojo, auklėtojos ir vaikų bendroje veikloje naudoti apyrankes kairiajai rankai pažymėti.

Pedagoginės technologijos. GCD medžiaga parinkta taip, kad užsibrėžto tikslo įgyvendinimas būtų pagrįstas skirtingais vaikų analizatoriais:
- vizualiai;
- variklis;
- vestibuliarinis;
- odos (lytėjimo).

Taip pat, kad judesio metu vaikams kiltų regėjimo, lytėjimo, vestibuliariniai pojūčiai ir idėjos.
ECD metu buvo plačiai naudojami aktyvūs mokymosi metodai:
- probleminiai klausimai;
- pasirinkimo situacijos;
- judesio palydėjimas kalba;
- pasikliauti ankstesne vaikų patirtimi.

„Orientacija ant popieriaus lapo“

Kad vaikas sėkmingai mokytųsi mokykloje, jis turi mokėti laisvai naršyti erdvėje ir įsisavinti pagrindines erdvines sąvokas. Erdvinės sąvokos būtinos mokant vaiką skaičiuoti, rašyti, piešti, skaityti ir daugelį kitų disciplinų, kurios yra pagrįstos objektų ir reiškinių santykių, jų sekos, taigi ir erdvinių galimybių nustatymu. Beveik visų mažų vaikų taškų išdėstymas, antraštės, pratimų pavadinimai ir teisingas darbų planavimas yra sunkus momentas mokyklos gyvenime. Darbas sąsiuvinyje reikalauja disciplinos.

Vyresniame ikimokykliniame amžiuje ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas orientacijos ant popieriaus lapo ugdymui. Pirmiausia paaiškinkite vaikui posakių reikšmę: centre, viduryje, kairėje, dešinėje, viršuje, apačioje, kairėje, dešinėje pusėje, kairėje (dešinėje) kampe, kairėje (dešinėje) apačioje kampe. Norėdami tai padaryti, galite vesti diktantus.

Diktantai

1. „Krinta snaigės“(lavina gebėjimą atskirti lapo viršų ir apačią.) Vaikai ant lapo viršaus deda iš popieriaus pagamintas snaiges. Tada jie paima kiekvieną snaigę ir parodo, kur ji nukrenta (į lapo apačią). Jie savo veiksmus lydi žodžiais: „iš viršaus į apačią“.

2. „Drugeliai skraido“ (gebėjimo atskirti lapo viršų ir apačią ugdymas). Atlikite tą patį, kaip ir pirmąjį pratimą. Remdamiesi suaugusiojo demonstravimu ir jo žodiniais nurodymais, o vėliau tik pagal jo žodinius nurodymus, vaikai perkelia drugelį popieriaus lape, komentuodami savo judesius: „aukštyn - žemyn“, „iš apačios į viršų“.

3. „Lėktuvas“, „Automobilis“(gebėjimo atskirti dešinę ir kairę lapo puses lavinimas). Lėktuvas „atskrenda“ palei kilimo ir tūpimo taką, automobilis „važiuoja“ iš namo į garažą. Vaikai savo veiksmus lydi nurodydami judėjimo kryptį: „iš kairės į dešinę“.

4. „Puoškite eglutę“. Ant lapo nupiešta eglutė, bet visi rutuliukai ant jo balti. Nuspalvinti kamuoliukus būtina pagal suaugusiojo nurodymus. "Centre yra mėlynas rutulys, dešinėje jo yra geltonas, apačioje - raudonas ir tt."

Ypač naudingos (o vaikams labai patinka) yra orientavimosi užduotys ant languoto popieriaus lapo. Pradėti reikia nuo paprastų užduočių: paprašykite apibraukti langelį bet kurioje lapo vietoje, tada apveskite langelius vieną po kito iki puslapio pabaigos, gausite eilutę; apveskite langelius po vieną iki puslapio pabaigos, gausite stulpelį. Pirmiausia vaikas elgiasi mėgdžiodamas suaugusįjį, vėliau pagal žodinius nurodymus. Ornamentuose naudokite skirtingus elementus: taškus, pagaliukus (vertikaliai, horizontaliai, įstrižai – vienos ląstelės ilgio). Sudėtinguose modeliuose vaikas išmoksta nustatyti modelio išdėstymo modelį (elementų kaitaliojimą). Naudinga priprasti piešti ištisinius raštus nepakeliant rankos (pasiruošimas tęstiniam rašymui).

Kitas darbo etapas – skirtingo ilgio segmentų piešimas (ranka, be liniuotės). Pavyzdžiui, nuo pradžios taško nubrėžkite trijų langelių ilgio segmentą, į dešinę – penkis langelius ir t. t. Tai jau geometrijos ir piešimo elementai!

Taip pat naudingi pratimai piešti geometrines figūras (kvadratus, stačiakampius, trikampius), kurių šonuose turi būti tam tikras skaičius langelių. Pavyzdžiui, nubrėžkite eilutę kvadratų, kurių kraštinės yra lygios dviem kvadratams, ir kvadratų, kurių kraštinės yra keturi kvadratai, eilutę. Pakvieskite vaiką suskaičiuoti, kiek figūrų yra kiekvienoje eilutėje, kiek figūrų yra didesnės ir kodėl.

Jei vaikas pakankamai užtikrintai piešia skirtingo ilgio ir skirtingų krypčių segmentus, galite pereiti prie „klausomų“ diktantų piešdami gyvūnus, žaislus, baldus ir pan.

Tokio diktavimo pavyzdys: Pieškite kaip aš sakau: 4 langeliai aukštyn, 3 žemyn ir t.t. Vaikai labai džiaugiasi, kai mato teigiamą rezultatą. Neskubėkite pereiti prie sudėtingesnių brėžinių. Svarbu, kad vaikas iš darbo patirtų teigiamas emocijas, tada susidomėjimas tokiais pratimais tik augs.

Ir tame pačiame etape vaikai pagal modelį savarankiškai perpiešia tą pačią figūrą. Darbo vietą pažymi suaugęs asmuo. Visoms leksinėms temoms mūsų grupė turi langelių pagrindu sukurtų brėžinių pavyzdžių.

Tokių pratimų vertė neabejotina: įtvirtinamas gebėjimas orientuotis plokštumoje, tobulinami skaičiavimo įgūdžiai, supažindinama su matavimo veikla - matavimo vienetu imamas vienas langelis, išsiaiškinamos žinios apie geometrines figūras ir jų savybes. Be to, vaikas ugdo ryžtą, užsispyrimą, norą atlikti užduotį be klaidų, nes kitaip nebus rezultato (piešinys neveiks).

Naudotos literatūros sąrašas

1. Zegebart G.M. Ne tik labirintai. – M.: Pradžios knyga, 2011 m

2. Morgačiova I.N. Vaikas erdvėje. Ikimokyklinio amžiaus vaikų, kurių bendras kalbos neišsivystymas, paruošimas mokytis rašyti ugdant erdvines sąvokas. Metodinis vadovas. – SPb.: „VAIKYSTĖ-SPAUDA“, 2009 m

3. Suntsova A.V., Kurdyukova S.V. Mes tiriame erdvę: kairė-dešinė, aukštyn-žemyn, beveik toli. – M.: Eksmo, 2010 m

4. Triger R.D. Pasiruošimas raštingumui: mokytojo vadovas. – Smolenskas: leidykla „XXI a. asociacija“, 1998 m

Parengė: Beschetnova O.V.


Orientacijos ant popieriaus lapo mokymo technikos.

Ikimokykliniame amžiuje daugiausia formuojasi erdvinės koncepcijos ir vaikų orientavimosi būdai tiek supančioje erdvėje, tiek plokštumoje. Skaičių, raidžių teisingumas ir grožis, grafinių užduočių atlikimas ir pan., priklausys nuo to, kaip vaikas naršo sąsiuvinį ir narvelį. Todėl labai svarbu vaikams duoti užduočių, kurios lavintų vizualinę-erdvinę orientaciją.

Norėdami išmokyti vaiką naršyti popieriaus lape, pirmiausia turėtumėte susipažinti su pačiu lapu.

Kas tai yra? (Popieriaus lapas)
- Kokios formos? (stačiakampis)
-Ši pusė yra viršuje ir vadinama viršuje.
-Ši pusė yra apačioje ir vadinama apačioje.
-Ši pusė yra dešinėje ir vadinama dešine.
-Ši pusė yra kairėje ir vadinama kaire.
-Šis kampas yra viršuje kairėje ir vadinamas viršutiniu kairiuoju.
-Šis kampas yra viršuje dešinėje ir vadinamas - viršuje dešinėje ir pan.

Norėdami sustiprinti šias sąvokas, galite pakviesti savo vaiką žaisti šiuos žaidimus:

„Krinta snaigės“

Tikslas: ugdyti gebėjimą atskirti lapo viršų ir apačią.

Vaikai ant lapo viršaus deda iš popieriaus pagamintas snaiges. Tada jie paima kiekvieną snaigę ir parodo, kur ji nukrenta (į lapo apačią). Jie savo veiksmus lydi žodžiais: „iš viršaus į apačią“.

"Drugeliai skraido"

Tikslas: lavinti gebėjimą atskirti lapo viršų ir apačią.

Atlikite tą patį, kaip ir pirmąjį pratimą. Remdamiesi suaugusiojo demonstravimu ir jo žodiniais nurodymais, o vėliau tik pagal jo žodinius nurodymus, vaikai perkelia drugelį popieriaus lape, komentuodami savo judesius: „aukštyn - žemyn“, „iš apačios į viršų“.

„Lėktuvas“, „Automobilis“

Tikslas: gebėjimo atskirti dešinę ir kairę lapo puses ugdymas.

Lėktuvas „atskrenda“ palei kilimo ir tūpimo taką, automobilis „važiuoja“ iš namo į garažą. Vaikai savo veiksmus lydi nurodydami judėjimo kryptį: „iš kairės į dešinę“.

„Skrydis kosmose“

Ant tamsios spalvos popieriaus lapo (erdvės) vaikai perkelia apskritimą (erdvėlaivį) nurodyta kryptimi (erdvėlaivio maršrutu): iš vidurio (centro) į viršutinį kairįjį kampą, tada į apatinį dešinįjį, ir tt

Lapo viduryje nubrėžkite kvadratą.

Jo dešinėje nubrėžkite trikampį.

Nubrėžkite apskritimą po trikampiu.

Padėkite tašką kairėje trikampio pusėje.

Kitas variantas, kaip apsunkinti darbą su šiais žaidimais, yra vėlesnis gautų modelių „skaitymas“. Vaikui reikia pasakyti, kur kokias figūrėles jis padėjo arba kaip nupiešė gautą raštą.

Galite naudoti kitą diktanto versiją:

Vaikai nagrinėja gatavą ornamento kompoziciją, analizuoja ją ir atkuria iš atminties, naudodami iš anksto paruoštas geometrines figūras. Pavyzdžiui, lapo centre įdėkite kvadratą, viršuje – apskritimą, apačioje – ovalą, dešiniajame krašte – trikampį, kairėje – daugiakampį. Arba: mėlynas apskritimas lapo centre, raudonas viršutiniame kairiajame kampe, žalias apatiniame kairiajame kampe, geltonas viršutiniame dešiniajame kampe, juodas apatiniame dešiniajame kampe.

Kitas žaidimas „Įvardink savo kaimynus“. Norėdami tai padaryti, naudokite popieriaus lapą, kuriame atsitiktinai išdėstyti įvairių objektų vaizdai.

1 variantas: suaugęs žmogus prašo surasti objekto atvaizdą ir nustatyti:

Kas rodoma jo dešinėje?
– Kas po juo nupieštas?
- Kas yra nurodyto objekto viršuje, dešinėje? ir tt

2 variantas: suaugęs asmuo prašo pavadinti arba parodyti objektą (-us), kurie yra:

Viršutiniame dešiniajame kampe,
- išilgai apatinės lapo pusės,
- lapo centre ir kt.

„Grafinis diktantas“. Ant languoto popieriaus lapo vaikai, vadovaudamiesi suaugusiųjų nurodymais, piešia linijas: „Vienas kvadratas į dešinę, du žemyn, trys į dešinę, du į viršų“. Diktanto figūrėlės iš pradžių turėtų būti paprastos, o vėliau palaipsniui tampa sudėtingesnės.

Patartina arba grafinius diktantus piešti kartu su vaikais savo lape, arba pasiūlyti teisingą pavyzdį palyginimui nupiešus. Gauto piešinio palyginimas ir analizė padės vaikams ugdyti kritiškumą savo veiklos rezultatams ir savianalizę.

"Ląstelė". Vaikų prašoma apibraukti ląstelę bet kurioje lapo vietoje, tada vieną po kitos apvesti langelius iki puslapio pabaigos. linija; ląsteles apibraukite po vieną iki puslapio pabaigos, pasirodo stulpelyje. Pirmiausia vaikai elgiasi mėgdžiodami suaugusįjį, paskui pagal žodinius nurodymus.

Ornamentuose naudokite skirtingus elementus: taškus, pagaliukus (vertikaliai, horizontaliai, įstrižai – vienos ląstelės ilgio). Sudėtinguose modeliuose vaikai išmoksta nustatyti modelio išdėstymo modelį (elementų kaitaliojimą). Naudinga priprasti piešti ištisinius raštus nepakeliant rankos (pasiruošimas tęstiniam rašymui).

Kitas užduočių tipas: "Piešimas ląstelėse"
Taip pat galite pataisyti spalvas ir balus: suraskite viršutinį kairįjį langelį ir nubrėžkite jame mėlyną apskritimą, nuleiskite 4 langelius ir nupieškite geltoną trikampį, atsitraukite 3 langeliais į dešinę ir nubrėžkite žalią kvadratą, nuleiskite 5 langelius ir nubrėžkite raudoną kvadratą, atsitraukite į dešinę nuo žalio kvadrato 7 langelius ir nubrėžkite juodą apskritimą, atsitraukite 3 langelius žemyn nuo juodo apskritimo ir nubrėžkite mėlyną trikampį ir tt Užduotys ir spalvos gali būti bet kokios.

„Pakartokite piešinį“. Po to, kai vaikas įvaldo orientaciją lape, galite pasiūlyti jam piešinio pavyzdį ir paprašyti pakartoti lygiai tą patį piešinį.

„Baik antrąją pusę“. Vaikams siūlomas pavyzdys su užpildyta viena piešinio puse, o užbaigti piešinį reikia užpildyti antrąją dalį. Vaikas nubrėžia užbaigtą piešinio pusę ir užbaigia priešingai.

"Tęskite eilutę". Šiame žaidime vaikas turi eilutės pradžią su atvaizdu ant popieriaus lapo, ir jam reikia tęsti eilutę iki galo.

Iš pradžių vaikui siūlomi paprasčiausi vaizdai, o vėliau jie tampa sudėtingesni: įvedamos kelios spalvos, keli elementai, viršutinis ir apatinis paveikslas, elementai, kuriuos reikia užbaigti nepaimant rankos nuo lapo. ir kt. Galite tai apsunkinti ir kurį laiką vesti pamoką naudodami smėlio laikrodį. Tada vaikas pats patikrina, kiek jis padarė teisingai, lavina savitvardą.

Šie žaidimai skatina lavinti atmintį, kalbą, vaizduotę; orientavimosi ant popieriaus lapo ir sąsiuvinio įgūdžių ugdymas; formuoti elementarias matematines sąvokas, atkaklumą ir kantrybę.



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!