Kosmonautikos dienos pamoka. Atvira pamoka Kosmonautikos dienai

MBOU „Navašino 2 vidurinė mokykla“

Bendravimo valandos santrauka

tema „Kosmonautikos diena“.

GPA mokytoja: Vilkova E.A.

Navashino

„Kosmonautikos diena“

Tikslai:

1. Edukacinis – idėjų apie žmogaus tyrinėjimą kosminėje erdvėje formavimas;

2. Vystomasis – elementarios mokinių erudicijos, jų bendros kultūros formavimas;

3. Ugdomasis – emociškai teigiamas požiūris į pasaulį, moralinių ir etinių jausmų formavimas;

4. Kultūrologinis – idėjų apie mokslą ir techniką plėtojimas.

Užduotys:

    Remdamiesi mokyklinių dalykų žiniomis, apsvarstykite žmogaus dangaus užkariavimo etapus.

    Puoselėti patriotizmo jausmą, pasididžiavimą šalimi, kuri pirmoji įveikė gravitacijos jėgą.

    Praturtinkite mokinių žodyną naujomis sąvokomis: oro balionas, oro balionas, dirižablis, cepelinas ir kt.

    Supažindinkite jus su pionieriais, kurie užkariavo oro erdvę.

Įranga:

multimedijos įrenginys, demonstracinis ekranas, kompiuteris, (prezentacija), iliustracijos pamokos tema, albumo lapai, geometrinė medžiaga aplikacijai

Pamokos eiga

Emocinė nuotaika. Nuskambėjo skambutis ir mes pradedame pamokas. Malonu susipažinti! Tegul mūsų darbas būna sėkmingas ir teikia džiaugsmo mums visiems.

Pradžios pastabos.

Ak, ši diena yra balandžio dvyliktoji,
Kaip jis persmelkė žmonių širdis.

Atrodė, kad pasaulis netyčia tapo malonesnis,

Buvau šokiruota savo pergalės.

Kokią universalią muziką jis griaudėjo,

Ta šventė spalvingose ​​plakatų liepsnose,

Kai nežinomas Smolensko žemės sūnus

Priėmė Žemė-planeta.

Žemės gyventojas, šis didvyriškas bičiulis,

Savo kosminiame laive

Apvaliu modeliu, amžinai precedento neturinčiu,

Dangaus gelmėse jis mojavo virš jos.

Tą dieną ji atrodė mažesnė,

Bet galbūt ji tapo artimesnė žmonėms.

O ši diena su balandžio malone,
Krūmuose virš Gzhatya upės žydi gluosniai...

Ir viskas kvėpuoja svajonės išsipildymu.

Pavasaris ateina. Koks dabar mėnuo? Kokią šventę mūsų šalis švenčia balandžio mėnesį? Kokia data? (Kosmonautikos diena – balandžio 12 d.) Kas atspėjo, kokia buvo klasės valandėlės tema?

Daug metų mokslininkų lūpose

Išgyveno brangią svajonę -

Kilkite su raketomis

Į tarpplanetinę erdvę.

Ir dabar raketa skrenda aukštyn.

Aplankysime planetas.

Žemietė, grįžk namo,

Ir pasisveikink su žvaigždėmis.

Šiandien vykstame į kosminę kelionę. Prisiminkime, ką jau žinai apie kosmosą, ir išmokime kažko naujo. (Klasė suskirstyta į 2 komandas).

1 užduotis. „Apšilimas“ Ant jūsų stalų yra popieriaus lapai. Per tam tikrą laiką reikia užrašyti žodžius tema „Erdvė“. Laikas praėjo. Užduoties atlikimo patikrinimas.

Pažiūrėkite už lango: pavasaris, mėlynas dangus, ryški saulė - grožis! Noriu skristi šioje mėlynoje! Ir dar labiau vilioja atsidurti taip aukštai, kur niekas niekada nebuvo. Žmogus visada svajojo skristi į žvaigždes, bet tai labai toli, pavojinga, baisu, bet labai įdomu. Ten gali nutikti visko; žmogus turi įvykdyti žygdarbį. Tačiau žmogus vis tiek stengėsi užkariauti erdvę. Ir dabar atėjo ši diena. 1961 m. balandžio 12 d. Kas buvo pirmasis astronautas Žemėje? Pirmasis Žemės pasiuntinys kosmose buvo Yu.A. Gagarinas. Jis atliko pirmąjį kosminį skrydį žmonijos istorijoje erdvėlaiviu „Vostok“. Per 1 valandą 48 minutes jis apskriejo Žemės rutulį ir saugiai grįžo į Žemę. Paminklas Yu.A. Gagarinas stovi Maskvoje Oktyabrskaya aikštėje. Jo vardu pavadintos aikštės, gatvės ir miestai Rusijoje.

2 užduotis. "Kosmonautai". Ar norėtum būti astronautu? Koks, jūsų nuomone, turėtų būti astronautas? Ką jis turėtų žinoti ir mokėti? Pasirinkite savybes, kurias turėtų turėti astronautas, ir įrodykite, kodėl?

protingas sveikas stiprus nebendraujantis malonus išradingas neblaivus treniruotas Užduoties atlikimo tikrinimas.

Fizinis pratimas. „Kosminis užtaisas“.

Kad galėtume skristi į kosmosą,

Turime tapti stiprūs.

Pavirskime astronautais

Ir mes skubėsime į planetas

Ką žinote apie astronautų darbą kosmose? (Jie tiria įvairių augalų ir gyvūnų elgesį nesvarumo būsenoje erdvėje). Ką reiškia nesvarumas? (Kai objektai netraukia prie žemės, bet atrodo, kad viskas plaukia). Astronautai gauna įvairių medžiagų, tiria orus Žemėje, fotografuoja, stebi stichines nelaimes (uraganus, audras). Studijų erdvė.

Žiūrėk. Ar žinote, kas yra šiose nuotraukose? (Svetlana Savitskaja, Valentina Tereškova – pirmoji moteris kosmonautė).

Ir kas tada? (1965 m. Aleksejus Leonovas yra pirmasis žmogus, išėjęs į kosmosą 1965 m., o Svetlana Savitskaja – pirmoji moteris, išėjusi į kosmosą 1984 m.)

3 užduotis. "Klausimas ir atsakymas".

1 komanda:

Kaip vadinasi astronauto kostiumas? (skafandras)

Kaip vadinasi erdvėlaivio paleidimo vieta? (kosmodromas)

2 komanda:

Kodėl astronautai nevalgo su šaukštu? (jiems trukdo nesvarumas)

Kokia yra greičiausia transporto rūšis? (raketa)

Sakykite, kodėl astronautams reikia skafandrų? Erdvėje nėra oro ir yra labai skirtingos temperatūros (kartais karšta, kartais šalta). Kad žmogus ten egzistuotų, astronautai apsivelka skafandrą, kuris apsaugo nuo karščio ir šalčio bei leidžia kvėpuoti.

4 užduotis. „Raketos statyba“

Norint patekti į kosmosą, reikia raketos. Paimkite paruoštas dalis ir surinkite raketas. Priklijuokite juos ant lapo. Užduoties atlikimo patikrinimas.

5 užduotis. "Atspėk"

1 komanda:

Naudodami voke esančias raides suformuokite mažiausios planetos pavadinimą. (Merkurijus)

2 komanda:

Naudodami voke esančias raides suformuokite didžiausios planetos pavadinimą. (Jupiteris)

    Jūs, vaikinai, skubate į savo klasę,

Be studijų viskas nepavyks.

Tarp mūsų daugėja astronautų,

Bet be žinios jie nenuves jūsų į Marsą!

Vaikinai! Pasiruoškite skristi! Greitai, tuoj ateis valanda, Kai bus atviri keliai. Į Mėnulį, į Venerą, į Marsą!

    Mes gyvename savo planetoje

Tokiame nuostabiame amžiuje,

Ir pirmasis iš pirmųjų žmonių, skridusių sovietine raketa!

Ne karinės žvalgybos tikslais

Itin greitame laive

Jis vienas skrido per Visatą,

Norėdami vėl grįžti į Žemę!

Ne veltui dirbo sumanios rankos

Dėl žmonių šlovės, dėl šalies šlovės!

Dirbantys mokslo žmonės yra stiprūs taikioje Sandraugoje!

    Ar norite tapti astronautu?

Turi daug žinoti!

Bet koks kosminis maršrutas

Atvira tiems, kurie mėgsta darbą.

Tik draugiški žvaigždėlaiviai

Galima pasiimti su savimi į skrydį.

Nuobodu, niūri ir pikta

Mes jo nepakelsime į orbitą.

4. Kai astronautas skrenda virš Žemės,

Jį stebi milijonai vaikų.

Vakare jie žiūri į dangų,

Vaikų akys spindi, spindi.

Ir jie juose atsispindi, dega ryškiai

Tos žvaigždės, į kurias jie skris!

Raketos veržiasi į tolimus pasaulius.

Širdis trokšta išnaudojimų. Kas tiki sparnuotomis svajonėmis kaip daina,

Jis pasieks savo tikslą!

Šiais žodžiais baigiame savo bendravimo valandą ERDVĖS tema.

Taikymas

Nina Boldyr
Pamoka „Kosmonautikos diena. Kelionė kosmose“

Tikslas: ugdyti vaikų susidomėjimą erdvė ir žmonės kurie užkariavo jos platybes.

Užduotys:

Mokymosi užduotis:

Supažindinkite vaikus su erdvė(saulės sistema);

Įtvirtinti vaikų žinias, kad jie gyvena Žemės planetoje;

Supažindinkite vaikus su raidos istorija astronautika;

Suaktyvinkite žodyną (žvaigždės, saulė, erdvė, raketa);

Vystymosi užduotis:

Stiprinti vaikų žinias apie tai, kas pirmiausia astronautas buvo Rusijos pilietis Jurijus Gagarinas.

Lavinti erdvinę vaizduotę;

Sukurti teigiamą emocinį foną, geros valios atmosferą;

Edukacinė užduotis:

Ugdykite smalsumą.

Puoselėti pasididžiavimą savo Tėvyne, jos pasiekimais moksle, Rusijos žmonių didvyriškumu.

Medžiaga: multimedija.

Sveiki, mieli vaikinai. Šiandien nuėjome į kosminės kelionės. (1 skaidrė)

Namuose su knyga ir darželyje

Berniukai svajoja, merginos svajoja

Skristi į mėnulį.

Jie nuolat svajoja apie mėnulį

Ir net skraido, bet tik sapnuose.

Mūsų šalis švenčia balandžio 12 d Kosmonautikos diena Pirmojo žmogaus skrydžio garbei erdvė. (2 skaidrė)

Kas atsitiko erdvė? Erdvė yra paslaptingas žvaigždžių, planetų ir kitų objektų pasaulis. (3 skaidrė)

Pažvelk į dangų vakare. Ten tiek daug gražių žvaigždžių. Jie mums atrodo kaip maži, putojantys taškeliai. (4 skaidrė)

Danguje dega tolimos žvaigždės,

Jie kviečia mūsų vaikinus apsilankyti.

Netruks pasiruošti kelionei -

O dabar esame pasiruošę skristi.

Diktorius lieps: „Dėmesio – kilimas!,-

Ir mūsų raketa skubės į priekį.

Jie mirksės atsisveikindami ir ištirps tolumoje

Auksiniai mylimos Žemės žiburiai.

Mes norime su tavimi susidraugauti, Luna,

Kad nenuobodžiautumėte visą laiką vienam!

Paslaptingasis Marsas, šiek tiek palauk mūsų,

Galėsime užsukti ir pasimatysime pakeliui.

Žvaigždės yra karšti kamuoliukai. Jų būna mažų, didelių ir milžiniškų.

Danguje yra pati svarbiausia, nors ir nelabai didelė, žvaigždė. Kaip ji vadinasi, tu man padėsi įminti mįslę. (5 skaidrė)

Atsikeliu anksti ryte,

Žiūrėsiu ir juokiuosi,

Juk prie mano lango

Ryškiai spindi... (Saulė)

Saulė taip pat yra žvaigždė. Dėl saulės mes negalime pamatyti žvaigždžių dieną. Tačiau iš tikrųjų aplink Saulę sukasi 9 planetos, taip pat asteroidai ir kometos. Jie yra visur aplink Saulę ir vis mažesni. Kiekviena planeta turi savo pavadinimą ir yra tam tikru atstumu viena nuo kitos.

Visos planetos eilės tvarka

Bet kuris iš mūsų paskambins:

Vienas – Merkurijus,

Du - Venera,

Trys - Žemė,

Keturi – Marsas.

Penki – Jupiteris,

Šeši – Saturnas,

Septyni – Uranas,

Už jo – Neptūnas.

Jis aštuntas iš eilės.

Ir tada po jo

Ir devintoji planeta

Vadinamas Plutonu.

Ar žinai, kokioje planetoje tu ir aš gyvename? Žemės planetoje. Tarp kitų planetų ji yra 3 vietoje. Tai vienintelė planeta, kurioje yra žemė ir vanduo. (6–7 skaidrės)

Yra viena planeta – sodas.

Šiame šalta erdvė.

Tik čia miškai triukšmingi,

Migruojančių paukščių šaukimas.

Tik ant jos vienos jie žydi,

Slėnio lelijos žalioje žolėje,

O laumžirgiai tik čia

Jie nustebę žiūri į upę.

Rūpinkitės savo planeta -

Juk kitas

Panašaus nėra!

Žmonėms visada buvo įdomu žiūrėti erdvė. O viename mieste prieš šimtus metų gyveno paprastas mokytojas Konstantinas Eduardovičius Ciolkovskis. (8 skaidrė) Jis nusprendė sukurti orlaivį, kuris galėtų skristi į kokią nors planetą. Jis padarė brėžinius (9–10 skaidrės) ir išrado skraidantį aparatą. Deja, jis neturėjo galimybės jo pastatyti.

Tačiau praėjus daugeliui metų po Ciolkovskio eksperimentų, Rusijos mokslininkai, vadovaujami Sergejaus Pavlovičiaus Korolevo, (11 skaidrė) pagamino raketą, su kuria pirmoji buvo paleista 1956 metų spalio 4 dieną kosminis palydovas.

Ir po daugybės bandymų jie nusprendė išsiųsti gyvūnų erdvė. Pirmieji buvo triušiai, šunys ir pelės. Šunys buvo labai kruopščiai atrinkti skrydžiui. Jie turėjo nebijoti triukšmo ir drebėjimo, o valgyti, kai užsidega šviesa.

Pirmieji šunys, į kuriuos atskrido erdvė o Belka ir Strelka grįžo į Žemę. (12 skaidrė) Po jų žmonės nebebijojo patys skristi erdvę ir pradėjo rengti astronautus. Kaip manote, koks jis turėtų būti? astronautas?

U astronautai, specialus režimas.

Įkraunama kas dieną ir jie eina miegoti laiku.

Tai labai svarbu sveikatai

Laikykitės šio specialaus režimo.

Bėgimas, atsispaudimai, pritūpimai,

Apliejimas šaltu vandeniu.

Pirma astronautas kurie skrido pas erdvė, tapo Jurijus Gagarinas.

(13,14,15 skaidrė)

IN kosminė raketa

Su titulu "Rytai"

Jis yra pirmasis planetoje

Man pavyko pakilti į žvaigždes.

Dainuoja dainas apie tai

Pavasario lašai:

Bus kartu amžinai

Gagarinas ir balandis.

Vaikinai, ar norėtumėte, kad parodyčiau jums kamuolio pavyzdžiu, kaip skrenda raketa.

Pripūskite balioną ir pirštais užspauskite skylę. Ir tada atskleidžiame pirštus, ir kamuolys staiga patraukia aukštyn.

Vaikinai, mūsų kamuolys skriejo kaip raketa – judėjo į priekį tol, kol jame buvo oro. Tačiau raketoje yra ne oras, o kuras. Todėl jis gali skristi aplink Žemę ir vėl sugrįžti.

Čia tokia neįprasta kelionės, šiandien aplankėme jus. Mes ne tik pasinėrėme į istoriją, bet ir pažvelgėme į ją erdvė, sužinojo, kad be mūsų planetos yra daug daugiau planetų. Ir galbūt mokslininkai įrodys, kad yra ir kitų planetų, kuriose gyvena ir žmonės, ir paukščiai. Tačiau kol kitų planetų gyventojai mes "su meiliai" mes juos vadiname Ateiviais. (16 skaidrė)

Publikacijos šia tema:

Balandžio 12-ąją mūsų šalis minėjo Kosmonautikos dieną. Tai nacionalinė šventė! 1961 m. balandžio 12 d. pirmą kartą pasaulyje erdvėlaiviu „Vostok“.

GCD „Kosmonautikos dienos“ santrauka Tikslai: Sužadinti vaikų susidomėjimą Kosmosu; Supažindinti vaikus su Saulės sistemos žvaigždynais ir sandara; Įtvirtinti vaikų žinias apie saulę.

Pamoka sustiprinti vaikų žinias apie kosmosą „Susitikimas su astronomu“ Tikslas: ugdyti meilę Tėvynei ir pasididžiavimo gimtąja šalimi jausmą. Tikslai: įtvirtinti vaikų idėjas ir žinias apie erdvę; išplėsti.

Netrukus ateis Kosmonautikos diena. Šiemet sukanka 55 metai nuo pirmojo pilotuojamo skrydžio į kosmosą. Rusas raketa pakilo visame pasaulyje.

Nina Patsyuk
Kosmonautikos dienai skirtos integruotos pamokos santrauka vyresniųjų grupėje

Kosmonautikos dienai skirtos integruotos pamokos santrauka vyresniųjų grupėje

Paslaptingas erdvė

Treniruočių užduotys.

Patikslinkite savo idėją erdvė. Stiprinti vaikų žinias apie raidos istoriją astronautika. Skambinti susidomėjimas kosmosu. Aktyvinti ikimokyklinukų žodyną. Sukurkite pirminę planetų idėją.

Vystymo užduotys.

Ugdyti fantaziją, vaizduotę, intelektą, mąstymo ir kalbėjimo gebėjimus, vizualinį dėmesį ir suvokimą, gebėjimą analizuoti, lyginti, samprotauti, įrodyti.

Edukacinės užduotys.

Ugdyti meilę planetai ir savo gimtajai šaliai, gebėjimą išklausyti mokytoją ir bendražygius, sužadinti palūkanų pažintinei veiklai,

Metodinės technikos.

- vizualiai: žiūri į planetas, kosminė erdvė, žvaigždės, užkariautojų nuotraukos kosminė erdvė;

-žodinis: pokalbiai, klausimai, priminimai, eilėraščių skaitymas, mįslių uždavimas apie erdvė;

- žaidimas: žaidimas dėl dėmesio,

Demonstracinė medžiaga.

Nuotraukos Saulės sistemos planetų vaizdai, erdvėlaivių, Stargazer, teleskopas, užkariautojų nuotraukos kosminė erdvė.

Preliminarus darbas.

Susipažinimas su užkariavimo istorija kosminė erdvė; Su mūsų šalies kosmonautai, skaitau poeziją apie erdvę ir žiūrint į erdvės iliustracijas; produktyvi veikla (piešimas tema « Erdvė»

Pamokos eiga:

Auklėtojas:

Mieli vaikinai!

Žmogiškumas visada yra domėjosi Visatos atsiradimo paslaptis. Visata yra visa begalinė aplinka pasaulis: planetos, mėnulis, žvaigždės ir galaktikos. Niekas nežino, kokia yra Visata. Matomoje Visatoje yra daugiau nei 100 milijardų galaktikų, tai yra, didžiulės žvaigždžių spiečių.

Mūsų galaktika vadinama Paukščių Taku. Tai apima Saulės sistemos planetas. Žodis planeta kilęs iš graikų kalbos žodžio klajoklis. Planeta yra dangaus kūnas. "Saulės sistemos centras yra saulė"

Saulės sistemą sudaro Saulė ir visi aplink ją besisukantys dangaus kūnai, įskaitant aštuonis pagrindinius planetos: Merkurijus, Venera, Žemė, Marsas, Jupiteris, Saturnas, Uranas, Neptūnas, kelios dešimtys jų palydovų, kaip mūsų Mėnulis, taip pat asteroidai ir kometos.

Kiekvienas kūnas juda aplink Saulę savo orbita. Orbita yra apskritas arba elipsinis kelias, kuriuo erdvė Dangaus kūnas juda erdvėje. ,

Saulės gravitacinė jėga laiko Saulės sistemą kartu. Erdvė erdvė arba tiesiog erdvė Jie vadina sritis tarp Žemės ir Mėnulio, tarp Saulės sistemos planetų ir tarp žvaigždžių. Erdvė nėra visiškai tuščias. Nėra oro, bet yra dulkių ir dujų dalelių.

Dabar, vaikinai, turėsime fizinės minutės.

(Vienas vaikas yra Saulė, o kiti bus planetos, kurios juda aplink Saulę. Vaikų judėjimas turi būti labai lėtas. Tada parodykite, kaip greitai raketa skrenda, tai yra, vaikai pritūpia ir greitai atsistoja.)

Nuo seniausių laikų žmonės svajojo skristi kaip paukščiai. Bet kokiu būdu pasakų ir legendų herojai pateko į dangų!

Aladinas skrido ant stebuklingo kilimo. Baba Yaga skrodžia žemę. Visi jie buvo pasakų ir legendų herojai.

Tačiau praėjo daug laiko ir žmonės sugebėjo užkariauti Žemės oro erdvę. Iš pradžių jie pakilo į dangų oro balionais. Tada jie pradėjo plukdyti oro vandenyną lėktuvais ir sraigtasparniais. Tačiau žmonės svajojo skristi ne tik oru, bet ir kosminė erdvė. Paslaptinga "žvaigždžių bedugnė" erdvė traukė žmones, paragino į tai pažvelgti, įminti jos mįsles. Stebėdami dangų per teleskopus, žmonės sužinojo, kad be Žemės yra ir kitų planetų.

Žmonės norėjo sužinoti, ar kitose planetose yra gyvybės? O jei yra, kas ten gyvena? Ar šios gyvos būtybės panašios į žmones? Tačiau norėdami apie tai sužinoti, turite skristi į šias planetas. Lėktuvai tam netiko, nes planetos buvo labai toli.

Ir mokslininkai sugalvojo raketas.

Pirma erdvėlaivis, kuris įskriejo į orbitą aplink Žemę, buvo Rusijos Sputnik-1.

Pirmas žmogus įeina kosmose buvo sovietinis kosmonautas Jurijus Aleksejevičius Gagarinas, kuris 1961 m. balandžio 12 d. padarė visą revoliuciją aplink Žemę erdvėlaivis„Vostok-1“. Išleidus vietos mažiau nei 2 val, jis tapo tarptautiniu herojumi.

Todėl balandžio 12-oji mūsų šalyje laikoma diena Kosmonautika, šventė, skirta žmonėms, su kuriais susiejo savo gyvenimą erdvė.

Balandžio 12-ąją mūsų šalyje minima šventė – Diena Kosmonautika.. Pirmasis pasaulyje skrydis erdvėlaivis, kaip jau žinote, 1961 m. balandžio 12 d. padarė sovietų astronautas Jurijus Aleksejevičius Gagarinas. Savo herojišku poelgiu jis atvėrė kelią į begalinę erdvę. Ir mūsų žmonės juo didžiuojasi. Daugelio šalių mokslininkai daug metų galvojo, kaip skristi erdvė. Pirmieji tai sugalvojo rusų mokslininkai.

Palydovinis laivas "Rytai į" išskrido į orbitą ir mūsų žemę apskriejo per 108 minutes. Nuo to laiko praėjo daug metų, daug astronautų buvo kosmose. Jie visi pamatė mūsų Žemę ir suprato, kokia graži yra mūsų Žemė.

Žiūrint į iliustracijas apie erdvė.

Auklėtojas; Mūsų vaikinai parengė eilėraščius, skirtus šiai dienai Kosmonautika.

Vaikai skaitė poeziją.

Vaikinai! Įsivaizduokime, kad esame mokymo centre astronautai. Dabar atliksime trumpą viktoriną ir sužinosime. Ką tu žinai apie erdvė.

Kodėl diena Kosmonautika Ar mūsų šalyje švenčiama balandžio 12-oji? (Vaikų atsakymai).

Kas yra astronomija? – atsako vaikai.

Pavadinkite visas Saulės sistemos planetas. - Vaikų sąrašas (Žemė, Uranas, Neptūnas, Saturnas, Venera, Merkurijus, Marsas, Plutonas).

Koks buvo vardas erdvėlaivis, į kurį nuvyko Jurijus Gagarinas erdvė? (Vaikų atsakymai).

Auklėtojas; Vaikinai, jūs visi puikūs! Ir dabar aš jums pasakysiu norą kosmoso paslaptys:

1. Juodame danguje iki paryčių blankiai šviečia žibintai.

Žibintai – žibintuvėliai.

Mažesnis už uodus. (Žvaigždės).

2. Tu sušildai visą pasaulį.

Ir tu nežinai nuovargio.

Tu šypsaisi pro langą.

Ir visi tau skambina. (Saulė)

3. Ne vairuotojas ar pilotas.

Jis nemato lėktuvo,

Ir didžiulė raketa.

Vaikai, kas tai pasakys? (Astronautas) .

4. Nei plunksnos, nei sparno, bet greitesnis už erelį,

Vos išleis uodegą, skubės į žvaigždes. (Raketa).

Auklėtojas: Teisingai, vaikinai. Gerai padaryta.

Dabar pažaiskime!

Žaidimas « Astronautai»

Vaikai susikibę rankomis vaikšto ratu.

Mūsų laukia greitos raketos.

Už vaikščiojimą po planetas.

Tačiau žaidime yra viena paslaptis.

Vėluojantiems nėra vietos!

Vaikai pabėga ir bando užimti vietą lankuose. Į vieną raketą gali sėsti tik 2 vaikai (astronautas) .

Vaikai žiūri į iliustracijas, vaizduojančias kosminės raketos(tuo pačiu metu mokytojas pažymi, kad raketos korpusas atrodo kaip kūgis). Ir kviečia vaikus pavaizduoti skrendančias raketas erdvė.

Vaikai piešia raketas.

Vaikinai, jums šiandien puikiai sekėsi, visi bandė.

Trumpas aprašymas

Idėjų apie erdvę formavimas, žodyno turtinimas

Aprašymas

Kalbos raidos pamoka Tema : „KOSMONAUTIKO DIENA“ Tikslai: formuoti idėjas apie kosmosą, žmogaus kosmoso tyrinėjimus ir astronautų darbą. ugdyti kalbos gramatinę struktūrą. plėsti, patikslinti ir aktyvinti žodyną tema „Kosmonautikos diena. Kosmosas“ (kosmosas, erdvėlaivis, kosmonautas, astronautas, saulės sistema, stotis, langas, skrydis, planeta, žvaigždė, šalmas, skafandras, žemiečiai, nesvarumas). ugdyti žodinio bendravimo, dialoginės kalbos įgūdžius. bendrosios motorikos ugdymas. ugdyti vaikams pagarbą bendraamžiams ir gebėjimą išklausyti vienas kitą; ugdyti bendradarbiavimo, bendravimo, savarankiškumo, iniciatyvumo įgūdžius. Įranga Yu.A portretas. Gagarinas, V.V. Tereškova, A.A. Leonova. demonstracinė medžiaga – iliustracijos Pamokos eiga
1. Organizacinis momentas. Įvadas į temą.

Vaikinai, pažiūrėkite nuotraukas. Ką jie rodo? (tarpas)
- Kas yra erdvė? (Visata; mūsų Žemė ir viskas, kas egzistuoja už jos ribų: žvaigždės ir kitos planetos)
- Kaip manai, kodėl šiandien juos pakabinau? (balandžio 12 d. – Kosmonautikos diena)
- Kas skrenda į kosmosą? (astronautai)
(Rodau Yu.A. Gagarino nuotrauką)
– Štai pirmojo pasaulyje kosmonauto nuotrauka. Koks jo vardas?
-1961 metų balandžio 12 d Lygiai prieš 50 metų kosminiu laivu „Vostok“ Yu.A. Gagarinas atliko pirmąjį skrydį į kosmosą žmonijos istorijoje. Nuo tada kiekvienais metais balandžio 12-ąją visa šalis mini Kosmonautikos dieną. Ir šiemet jubiliejus. O 50-ųjų pirmojo žmogaus skrydžio į kosmosą metinių garbei Jurijaus Gagarino erdvėlaivis buvo paleistas balandžio 5 d.
O po 2 metų kosmose apsilankė moteris - Valentina Vladimirovna Tereškova.
Ir po 2 metų buvo atliktas pirmasis žmogaus išėjimas į kosmosą. Pirmasis kosmonautas pilotas, pakilęs į kosmosą, buvo Aleksejus Leonovas. Jis praleido 10 minučių už laivo ir parodė, kad įmanoma dirbti kosmose.
– Kokie, jūsų nuomone, turėtų būti astronautai? (ištvermingas, išradingas, drąsus, darbštus, greitas mąstymas)
– Kokią kelionę leidžiasi astronautai? (kosminis)
– Kuo astronautai skrenda į kosmosą? (erdvėlaiviai arba raketos) (Rodyti nuotrauką)
– Iš kur paleidžiami erdvėlaiviai? (iš kosmodromo)

2.Smulkiosios motorikos lavinimas.
Pakaitomis sujungiant nykštį su mažuoju pirštu, bevardžiu pirštu, viduriniu ir smiliumi kirčiuotuose skiemenyse.
Tamsiame danguje spindi žvaigždės,
Astronautas skrenda raketa.
Diena lekia, o naktis lekia
Ir jis žiūri į žemę.

Nagi, vaikinai, vaidinkime astronautus.
Norėdami skristi, pastatysime žvaigždėlaivį.
– Kas yra žvaigždėlaivis? (erdvėlaivis, erdvėlaivis)
(nupieškite raketą pagal modelį)

3. Skaitymas su aistra
„Pastatėme erdvėlaivį, bet pamiršome supakuoti bagažą.

Erdvėlaivyje nėra nieko nereikalingo ar atsitiktinio. Todėl paimsime tik tuos dalykus, kurių pavadinimus stulpeliuose skaitote iš viršaus į apačią.

U M U A E H
R APIE KAM R T D
KAM T IR E R
N IN SU D U M
IR APIE L U H Y
G D APIE IN KAM L
IR U R Z U APIE
F IN APIE APIE SU SU
A A D T APIE IR

4. Atsipalaidavimas.
– Viskas surinkta. Bet pažiūrėkite į save, ar įmanoma mūsų drabužiais patekti į kosmosą?
Kodėl? ko mums reikia? (skafandrai) Apsivilkime specialius astronautų kostiumus – skafandrus.
- Dėmesio, sėskite į savo vietas. Prisisekite, pradėkime atgalinį skaičiavimą - 6-5-4-3-2-1 - pradžia!
– Užmerkite akis, dabar lekiame dideliu greičiu, jūsų rankos, kojos, galva labai sunkios. Įsitempk, pajusk šį sunkumą. Bet dabar mes pabėgome nuo Žemės gravitacijos, atverkite akis, mes esame nesvarumo būsenoje
– Kaip tu supranti šį žodį? ( Tai būsena, kai astronautai ir daiktai nieko nesveria ir plaukia erdvėlaivyje kaip žuvys akvariume. Nėra nei aukštyn, nei žemyn. Išsiliejęs vanduo nepasklinda į balą ant grindų, o susirenka į kamuolį, o kamuolys pakimba ore.)
5. Fiziniai pratimai
– Atsikelkime ir patirkime šią būseną. Mes esame nulinės gravitacijos! (Vaikai atsiskiria ir, stovėdami ant vienos kojos, daro lėtus judesius rankomis aukštyn ir žemyn, ištiestomis kojomis)

Mes plūduriuojame be gravitacijos
Mes prie pat lubų.

6. Žodyno aktyvinimas
– Dabar paprašysiu visos erdvės įgulos užimti savo vietas.
-Kas žino, kaip vadinamas langas raketoje? (iliuminatorius)
- Sunkus žodis, pakartok dar kartą.
– Jei žiūrėsime pro langą, aplink pamatysime daug žvaigždžių. Didžiulės žvaigždžių spiečių kosmose sudaro Galaktiką. Žvaigždės mums atrodo mažos, nes jos toli.
Tiesą sakant, žvaigždės yra didžiuliai karšti dujų rutuliai, panašūs į saulę. Juk Saulė irgi yra žvaigždė. Aplink mūsų Saulę sukasi devynios planetos: Merkurijus, Venera, Žemė, Marsas, Jupiteris, Saturnas, Uranas, Neptūnas, Plutonas. Tai yra saulės sistema. (plakatas) - Kiekviena planeta juda aplink Saulę savo orbita (keliu). - Kuri planeta yra didžiausia, mažiausia? – Kokioje planetoje gyvename? – Kaip vadinami žmonės, gyvenantys Žemės planetoje? – Kaip mūsų planeta atrodo iš kosmoso? Ką galite pamatyti ant jo? (jūros, miškai, kalnai, ledynai) 7. Kalbos raida – Kosmonautai ilgai praleidžia skrydžio metu, bet ką jie veikia laive? (tyrinėti erdvę, atlikti mokslinius eksperimentus, eksperimentus, šalinti įrangos gedimus)
– Ir tau siūlau dirbti.
Sudarykite tris sakinius iš šių žodžių.
1) Astronomas, žvaigždės, laikrodžiai.
2) Mėnulis, palydovas, tai Žemė.
3) laivas, ant, skrenda, kosmosas, mėnulis.

Jūs padarėte gerą darbą. Siūlau pavalgyti. Kad būtum stiprus, kaip astronautai, ir sveikas, reikia valgyti daug daržovių ir vaisių. Aš jums pasakysiu žodžius, o jūs suplosite rankomis, jei tai daržovės pavadinimas.
Arbūzas, bulvės, ridikai, duona, cukinijos, moliūgai, apelsinai, citrina, dešra, baklažanai, vynuogės, riešutai, česnakai, kopūstai, obuoliai, bananai.

8. Uždengtos medžiagos kartojimas
- O, ar negirdėjai jokio triukšmo?
- Žiūrėk, laive turime svečių. Kaip manai, kas jie tokie? (ateiviai) (pav.)

Ateiviams jūs labai patikote ir jie nori kiekvienam iš jūsų perduoti žinią. Kad suprastume jų kalbą, jie atsiuntė mums raktą. Kiek iš jūsų esate girdėję apie šifravimo raktą? Pažiūrėk, kaip jis atrodo. Parašykite šį sakinį „žemišku būdu“. (laukiame jūsų apsilankymo)
- Klausykite, kaip jie kalba, ir pabandykite pakartoti tą patį:

Ra-ro-ro-ramybė
ru-ry-rah-džiugiai
ra-ry-ro-ru-nusiminęs
ri-ru-rya-ra-nustebo
- Vaikinai, ar pastebėjote, kokiu garsu prasideda visi jų žodžiai?
Pas mus irgi toks garsas, pasakyk – kas tai? (priebalsis, balsinis, kietas - švelnus)
– Man atrodo, kad garsas „R“ yra pats mėgstamiausias tarp mūsų svečių, dovanokime jiems objektus, kurių pavadinimai turi garsą „R“. Bet ateiviai yra maži ir jiems patinka smulkmenos, vadinkime savo dovanas meiliai.

9. Santrauka
O dabar laikas atsisveikinti Ir grįžti į Žemę. Astronautai, užimkite savo vietas! Pradėkime laivus! 1-2-3-4-5!
Štai mes vėl namie!
– Ar patiko kelionė? Kokių įdomių dalykų įsiminė?
Ir man patiko, kaip tu dirbi. Mūsų pamoka baigėsi, ačiū visiems! Viso gero!

Nuotolinis mokymas mokytojams pagal federalinį išsilavinimo standartą žemomis kainomis

Webinarai, kvalifikacijos kėlimo kursai, profesinis perkvalifikavimas ir profesinis mokymas.

Žemos kainos.

Daugiau nei 7900 edukacinių programų. Valstybinis diplomas už kursus, perkvalifikavimą ir profesinį mokymą.

Tema : „KOSMONAUTIKO DIENA“

Tikslai:

Sertifikatas už dalyvavimą internetiniuose seminaruose. Nemokami webinarai. Licencija.

Atvira pamoka Kosmonautikos dienai.doc

Kalbos raidos pamoka

Formuoti idėjas apie kosmosą, žmogaus kosmoso tyrinėjimus ir astronautų darbą.

Sukurti kalbos gramatinę struktūrą.

Išplėsti, patikslinti ir aktyvinti žodyną tema „Kosmonautikos diena. Kosmosas“ (kosmosas, erdvėlaivis, kosmonautas, astronautas, saulės sistema, stotis, langas, skrydis, planeta, žvaigždė, šalmas, skafandras, žemiečiai, nesvarumas).

Ugdyti bendradarbiavimo, bendravimo, savarankiškumo, iniciatyvumo įgūdžius.

Įranga

Yu.A portretas. Gagarinas, V.V. Tereškova, A.A. Leonova.

Demonstracinė medžiaga – iliustracijos

Pamokos eiga

1. Organizacinis momentas. Įvadas į temą.

Vaikinai, pažiūrėkite nuotraukas. Ką jie rodo? (tarpas)

Kas yra erdvė? (Visata; mūsų Žemė ir viskas, kas egzistuoja už jos ribų: žvaigždės ir kitos planetos)

Kas skrenda į kosmosą? (astronautai)

(Rodau Yu.A. Gagarino nuotrauką)

Čia yra pirmojo pasaulyje kosmonauto nuotrauka. Koks jo vardas?

1961 metų balandžio 12 d Lygiai prieš 50 metų kosminiu laivu „Vostok“ Yu.A. Gagarinas atliko pirmąjį skrydį į kosmosą žmonijos istorijoje. Nuo tada kiekvienais metais balandžio 12-ąją visa šalis mini Kosmonautikos dieną. Ir šiemet jubiliejus. O 50-ųjų pirmojo žmogaus skrydžio į kosmosą metinių garbei Jurijaus Gagarino erdvėlaivis buvo paleistas balandžio 5 d.

Ir po 2 metų moteris išėjo į kosmosą - Valentina Vladimirovna Tereškova.

Ir dar po 2 metų Buvo atliktas pirmasis pilotuojamas kosminis žygis. Pirmasis kosmonautas pilotas, pakilęs į kosmosą, buvo Aleksejus Leonovas. Jis praleido 10 minučių už laivo ir parodė, kad įmanoma dirbti kosmose.

Koks žmogus, jūsų nuomone, turėtų būti astronautai? (ištvermingas, išradingas, drąsus, darbštus, greitas mąstymas)

Kokią kelionę leidžiasi astronautai? (kosminis)

Kuo astronautai skrenda į kosmosą? (erdvėlaiviai arba raketos) (Rodyti nuotrauką)

Iš kur paleidžiami erdvėlaiviai? (iš kosmodromo)

2.Smulkiosios motorikos lavinimas.

Pakaitomis sujungiant nykštį su mažuoju pirštu, bevardžiu pirštu, viduriniu ir smiliumi kirčiuotuose skiemenyse.

Tamsiame danguje spindi žvaigždės,

Astronautas skrenda raketa.

Diena lekia, o naktis lekia

Ir jis žiūri į žemę.

Nagi, vaikinai, vaidinkime astronautus.

Norėdami skristi, pastatysime žvaigždėlaivį.

Kas yra žvaigždėlaivis? (erdvėlaivis, erdvėlaivis)

(nupieškite raketą pagal modelį)

3. Skaitymas su aistra

„Pastatėme erdvėlaivį, bet pamiršome supakuoti bagažą.

Erdvėlaivyje nėra nieko nereikalingo ar atsitiktinio. Todėl paimsime tik tuos dalykus, kurių pavadinimus stulpeliuose skaitote iš viršaus į apačią.

4. Atsipalaidavimas.

Viskas surenkama. Bet pažiūrėkite į save, ar įmanoma mūsų drabužiais patekti į kosmosą?

Kodėl? ko mums reikia? (skafandrai) Apsivilkime specialius astronautų kostiumus – skafandrus.

Dėmesio, prašome užimti savo vietas. Prisisekite, pradėkime atgalinį skaičiavimą - 6-5-4-3-2-1 - pradžia!

Užmerkite akis, dabar mes skrendame dideliu greičiu, jūsų rankos, kojos ir galva labai sunkios. Įsitempk, pajusk šį sunkumą. Bet dabar mes pabėgome nuo Žemės gravitacijos, atverkite akis, mes esame nesvarumo būsenoje

Kaip tu supranti šį žodį? (Tai būsena, kai astronautai ir daiktai nieko nesveria ir plaukia erdvėlaivyje kaip žuvys akvariume. Nėra nei aukštyn, nei žemyn. Išsiliejęs vanduo nepasklinda į balą ant grindų, o susirenka į kamuolį, o kamuolys pakimba ore.)

5. Fiziniai pratimai

– Atsikelkime ir patirkime šią būseną. Mes esame nulinės gravitacijos!(Vaikai atsiskiria ir, stovėdami ant vienos kojos, daro lėtus judesius rankomis aukštyn ir žemyn, ištiestomis kojomis)

Mes plūduriuojame be gravitacijos
Mes prie pat lubų.

6. Žodyno aktyvinimas

Dabar paprašysiu visos erdvės įgulos užimti savo vietas.

Kas žino, kaip vadinamas raketos langas? (iliuminatorius)

Sunkus žodis, pakartok dar kartą.

Jei pažvelgsime pro langą, aplinkui pamatysime daugybę žvaigždžių. Didžiulės žvaigždžių spiečių kosmose sudaro Galaktiką. Žvaigždės mums atrodo mažos, nes jos toli.

Tiesą sakant, žvaigždės yra didžiuliai karšti dujų rutuliai, panašūs į saulę. Juk Saulė irgi yra žvaigždė.

Aplink mūsų Saulę sukasi devynios planetos: Merkurijus, Venera, Žemė, Marsas, Jupiteris, Saturnas, Uranas, Neptūnas, Plutonas. Tai yra saulės sistema. (plakatas)

Kiekviena planeta juda aplink Saulę savo orbita (keliu).

Kuri planeta yra didžiausia, mažiausia?

Kokioje planetoje mes gyvename?

Kaip vadinami žmonės, gyvenantys Žemės planetoje?

Kaip mūsų planeta atrodo iš kosmoso? Ką galite pamatyti ant jo? (jūros, miškai, kalnai, ledynai)

7. Kalbos raida

Kosmonautai ilgą laiką praleidžia skrydžio metu, bet ką jie veikia laive? (tyrinėti erdvę, atlikti mokslinius eksperimentus, eksperimentus, šalinti įrangos gedimus)

Taip pat siūlau dirbti.

Sudarykite tris sakinius iš šių žodžių.

    Astronomas, žvaigždės, laikrodžiai.

    Mėnulis, palydovas, tai Žemė.

    laivas, ant, skrenda, kosmosas, mėnulis.

Jūs padarėte gerą darbą. Siūlau valgyti. Kad būtum stiprus, kaip astronautai, ir sveikas, reikia valgyti daug daržovių ir vaisių. Aš jums pasakysiu žodžius, o jūs suplosite rankomis, jei tai daržovės pavadinimas.

Arbūzas, bulvės, ridikai, duona, cukinijos, moliūgai, apelsinai, citrina, dešra, baklažanai, vynuogės, riešutai, česnakai, kopūstai, obuoliai, bananai.

8. Uždengtos medžiagos kartojimas

O, ar girdėjai kokį nors triukšmą?

Žiūrėk, laive turime svečių. Kaip manai, kas jie tokie? (ateiviai) (pav.)

Ateiviams jūs labai patikote ir jie nori kiekvienam iš jūsų perduoti žinią. Kad suprastume jų kalbą, jie atsiuntė mums raktą. Kiek iš jūsų esate girdėję apie šifravimo raktą? Pažiūrėk, kaip jis atrodo. Parašykite šį sakinį „žemišku būdu“. (laukiame jūsų apsilankymo)

Klausykite, ką jie sako, ir pabandykite tai pakartoti tuo pačiu būdu:

Ra-ro-ro-ramybė
ru-ry-rah-džiugiai
ra-ry-ro-ru-atsiprašau
ri-ru-rya-ra-nustebo

Vaikinai, ar pastebėjote, kokiu garsu prasideda visi jų žodžiai?

Pas mus irgi toks garsas, pasakyk – kas tai? (priebalsis, balsinis, kietas - švelnus)

Man atrodo, kad garsas „R“ yra pats mėgstamiausias tarp mūsų svečių, duokime jiems daiktus, kurių pavadinimuose yra garsas „R“. Bet ateiviai yra maži ir jiems patinka smulkmenos, vadinkime savo dovanas meiliai.

9. Santrauka

O dabar laikas atsisveikinti

Ir grįžti į Žemę.

Astronautai, užimkite savo vietas!

Pradėkime laivus!

1-2-3-4-5!

Štai mes vėl namie!

Ar jums patiko kelionė? Kokių įdomių dalykų įsiminė?

Ir man patiko, kaip tu dirbi. Mūsų pamoka baigėsi, ačiū visiems! Viso gero!

Elina Šavalieva
Pamokos apie pažintinį vystymąsi „Kosmonautikos diena“ santrauka

Mokomosios veiklos pažinimo raidos tema santrauka

tema: „Kosmonautikos diena“. parengiamosios grupės vaikams.

Auklėtoja: Shavalieva E. D. ANO DO "Vaikystės planeta "Lada" d/s Nr. 150 "Brusnichka"

Tikslas: Formuoti vaikų idėjas apie „Kosmonautikos dienos“ šventę, pagrindines idėjas apie kosmosą, apie pirmąjį skrydį į kosmosą, supažindinti su jais Rusijos mokslininkus, kurie buvo Rusijos kosmonautikos raidos ištakos.

Užduotys:

NVO „Kognityvinis vystymasis“

Patikslinti ir apibendrinti vaikų žinias apie kosmosą, apie įžymius astronautikos žmones;

Pataisykite planetų pavadinimus;

Lavinti žodinę vaizduotę, aktyvinti žodyną;

Ugdykite smalsumą, vaizduotę, kūrybinį mąstymą;

Formuoti pažintinę veiklą.

NVO „Socialinis ir komunikacinis vystymasis“

Ugdykite teigiamą emocinį požiūrį ir discipliną;

Įskiepyti vaikams pasididžiavimą savo šalimi, meilę savo Tėvynei.

Ugdykite gebėjimą dirbti komandoje.

NVO „Kalbos vystymas“

Praturtinti aktyvų ir pasyvų vaikų žodyną šia tema;

Ugdyti vaikų gebėjimą teisingai pavadinti planetas ir atsakyti į klausimus su išsamiais atsakymais.

Atminties ugdymas, nuosekli kalba.

Ugdykite gebėjimą apibendrinti.

Medžiaga: nuotraukos – apie kosmosą, su kosmosu susijusių žinomų žmonių nuotraukos; mįslės apie kosmosą, iškarpyti paveikslėliai apie kosmosą, schema pasakojimui pagal paveikslą, spalvinimo puslapiai apie kosmosą, rutulys, planetų nuotraukos (esamos ir ne, magnetinės raidės, spausdinti sakiniai apie kosmosą (iškirpti pagal žodžius) .

V.: – Sveiki, vaikinai, šiandien kalbėsime apie šventę, kuri švenčiama balandžio 12 d. Kaip manai, kokia šiandien šventė?

- (vaikų atsakymai).

V.: - Šiandien šventė „Aviacijos ir kosmonautikos diena“

Kaip manote, kam skirta ši diena?

- (vaikų atsakymai)

V.: Ši diena skirta pirmajam žmogaus skrydžiui į kosmosą ir tiems, kurie dalyvauja kuriant, konstruojant ir bandant kosmines raketas, palydovus ir visas kosmoso technologijas.

Kaip manote, kodėl žmonės norėjo skristi į kosmosą?

(vaikų atsakymai)

K: - Jis tikriausiai norėjo sužinoti, kas ten yra kosmose? Ar kitose planetose vis dar yra gyvybės? Pažvelkime į mūsų visatą.

Skaidrės apie kosmosą: kosmosą, palydovus, planetas...

Žiūrėjote gražias nuotraukas apie kosmosą, bet kas pirmasis visa tai pamatė? Ir kaip?

Ar įmanoma paprastu lėktuvu patekti į kitas planetas? Ir ant ko? (vaikų atsakymai).

Taigi, kas sugalvojo pirmąją raketą?

Pasakojimas apie astronautus.

Paprastas mokytojas Konstantinas Eduardovičius Ciolkovskis gyveno Kalugos mieste. Jis mėgo stebėti žvaigždes pro teleskopą, jas tyrinėjo ir labai norėjo skristi į tolimas planetas.

Jis nusprendė sukurti orlaivį, kuris galėtų skristi į kokią nors planetą. Jis atliko skaičiavimus, padarė brėžinius ir sugalvojo tokį lėktuvą. Bet, deja, jis neturėjo galimybės sukurti šio lėktuvo.

Ir tik po daugelio, daug metų, kitas mokslininkas - dizaineris Sergejus Pavlovičius Korolevas sugebėjo suprojektuoti ir pagaminti pirmąjį kosminį palydovą, kuriame šunys Belka ir Strelka pirmą kartą apskriejo Žemę.

Vadovaujant S.P.Korolevui, buvo suprojektuota raketa „Vostok“, kurioje 1961 metų balandžio 12 dieną žmogus pirmą kartą pasaulyje išskrido į kosmosą.

Pirmasis kosmonautas, skridęs į kosmosą, buvo Jurijus Aleksejevičius Gagarinas.

Pirmasis į kosmosą skrido Jurijus Gagarinas. Jis buvo karo lakūnas, vėliau tapo astronautu.

Ruošdamasis skristi į kosmosą, jis treniravosi kosmonautų rengimo centre ir ten patyrė įvairius išbandymus. Pirmiausia jis sukasi specialioje kėdėje, tada buvo paguldytas į slėgio kamerą. Slėgio kameroje buvo sunku kvėpuoti; Jei jis paspaustų raudoną mygtuką, bandymas sustotų ir tada atsisveikink su svajone apie kosmosą.

Kai Jurijus Gagarinas oriai atliko visus bandymus, jis išskrido į kosmosą. Nuo pat pradžių skambėjo komanda „Pradėti“. Ir raketa pakilo. Gagarinas garsiai pasakė per radiją savo garsųjį „EIKIME!

Po Gagarino skrydžio daug kosmonautų aplankė kosmosą, pavyzdžiui, vokietis Stepanovičius Titovas - pirmasis žmogus, atlikęs ilgą skrydį į kosmosą (daugiau nei dieną), antrasis sovietų žmogus kosmose, antrasis žmogus pasaulyje, apskridęs orbitą. skrydis į kosmosą, jauniausias kosmonautas istorijoje.

Kitas kosmonautas buvo Aleksejus Arkhipovičius Leonovas, pirmasis kosmonautas, išėjęs į kosmosą. Tarp astronautų buvo ir moterų.

Kas žino pirmojo kosmonauto vardą? Tai buvo Valentina Tereškova, pirmoji moteris kosmonautė, ir Svetlana Savitskaya, pirmoji moteris kosmonautė, pirmoji išėjusi į kosmosą.

Koks, jūsų nuomone, turėtų būti astronautas?

Visų pirma, astronautas turi būti geros sveikatos, jis turi būti stiprus ir ištvermingas, nes skrydžio į kosmosą metu žmogus patiria milžiniškas perkrovas.

Skrydžio į kosmosą metu B.B.Egorovas sugebėjo surinkti labai moksliškai vertingą medžiagą.

-IN:- Vaikinai, pažiūrėkite, kosmonautai mums atsiuntė kosmines misijas iš kosminės stoties, jie nori žinoti, ką mes žinome apie kosmosą.

Padalinkite į 2 komandas, išsirinkite kapitonus, suteikite komandų pavadinimus. Už kiekvieną teisingą atsakymą gausite žetoną žaidimo pabaigoje, viktorinos pabaigoje komandos gaus dovanų nuo kosmonautų (2 vokuose kosmoso tematikos spalvinimo knygelių).

1. Mįslės apie kosmosą.

Klausimas: - 1 astronautų užduotis yra mįslės apie kosmosą. Prisiminkime žaidimo komandoje taisykles.

D: - Netrukdyk, klausyk savo draugo, atsako tas, kuris pakėlė ranką, atsakymas nuskaitomas tam, kuris pirmas pakėlė ranką ir atsakė teisingai.

Ko negalima padaryti kosmose?

Erdvėje per metų storį

Ledinis skraidantis objektas.

Jo uodega yra šviesos juostelė,

O objekto pavadinimas...

Skubėdamas kažkur tarp žvaigždžių.

Jis daug metų skraido ir skraido,

Erdvė…

(Meteoritas)

Apšviečia kelią naktį,

Neleidžia žvaigždėms užmigti.

Tegul visi miega, ji neturi laiko miegoti,

Mums danguje yra šviesa

Mėlyna planeta,

Mylimasis, brangusis.

Ji tavo, ji mano,

Ir vadinasi... (Žemė)

Vandenynas be dugno, begalinis vandenynas,

Beoris, tamsus ir nepaprastas,

Jame gyvena visatos, žvaigždės ir kometos,

Taip pat yra tinkamų gyventi, galbūt planetų.

Danguje matomas geltonas apskritimas

O spinduliai kaip siūlai.

Žemė sukasi aplink

Kaip magnetas.

Nors aš dar nesu senas

Bet jau mokslininkas -

Žinau, kad tai ne ratas, o rutulys,

Intensyviai karšta.

Naktį su saule aš keičiuosi

Ir aš užsidegau danguje.

Aš pabarstau švelniais spinduliais,

Kaip sidabras.

Aš galiu būti sotus naktį,

Arba galiu naudoti pjautuvą.

Tamsiame danguje išsibarstę žirniai

Spalvota karamelė iš cukraus trupinių,

Ir tik atėjus rytui,

Visa karamelė staiga ištirps.

Pats pirmasis kosmose

Skrido dideliu greičiu

Drąsus rusas

Mūsų astronautas...

Naktį tamsiame danguje yra žvaigždės.

Viską žino iš vidaus

Žvaigždės danguje...

(Astrologas)

Ant dirižablio,

Kosminis, paklusnus,

Mes, aplenkę vėją,

Mes skubame toliau... (Raketa)

IN:- Puiku, įminei mįsles.

2. Žaidimas "Apvalus šokis"

I. Motyvuojantis

- Į:– Kosmonautai nori žinoti, kiek žodžių mes žinome apie kosmosą ir ką galime pasiimti su savimi į kosmosą. Ar pasakysime jiems?

(Vaikai sutinka).

II. Organizacinis

-IN:– Žaisime pakaitomis.

Pirmiausia 1 komanda stos apvalų šokį. 2 komanda veikia kaip stebėtojas. Tada komandos keisis.

1 komanda įvardins žodžius apie erdvę.

2 komanda – ką galite pasiimti su savimi į kosmosą.

Prisiminkime taisykles.

(Vaikai pakyla apvaliame šokyje, atsiminkite taisykles: perduoti kamuolį ratu, netrukdyti ir neįpainioti vienas kito. Pirmiausia atlieka 1 komanda, po to 2 komanda).

III. Aktyvus

Mokytojas, stovėdamas ratu, pirmasis ištaria žodį:

2 komanda – „ERDINIS ŠALMAS“ ir perduoda kamuolį vaikams.

(Vaikai perduoda kamuolį eilės tvarka ir šaukia žodžius:

1 - astronautas, planetos, meteoritas, asteroidas, kometos, raketa, palydovas...

2- skafandras, mėgstamos knygos, maistas, drabužiai, batai, artimųjų nuotraukos, dantų pasta, šepetėlis.

IV.Finalas

-IN:– Puiku, atlikote užduotį, žinote daug žodžių apie erdvę ir tai, ką galite pasiimti su savimi į kosmosą. Kodėl mums viskas pavyko?

Dviem komandoms pavyko ir gavo 1 žetoną.

(Vaikų atsakymai:

Nes mes nekryžiavome vienas kito

Dirbome kartu, kartu).

3. Žaidimas „Grandinė“ (atspėk pagal pirmąsias raides)

I. Motyvuojantis

-IN:- Astronautai paprašė mūsų išspręsti galvosūkį iš laikraščio, kurį jie pasiėmė, bet jiems nepavyko.

1 komanda – nesvarumas

2 komanda – planetariumas

(Vaikai sutinka padėti astronautams išspręsti galvosūkį.)

II. Organizacinis

-IN:– Atsistokime grandinėle ir pakaitomis vienas po kito išeikime paimdami norimą raidę ir padėdami ant lentos, o galų gale turėsime užšifruotą žodį.

Prisiminkime taisykles.

(Vaikai prisimena taisykles: nestumdykite vienas kito, dirbkite pakaitomis, netrukdykite

Jie stovi grandinėje).

III. Aktyvus

-IN:- Ant lentos yra paveikslėliai (šifruoto žodžio) iš eilės, tarp raidžių reikia surasti pirmąją paveikslėlio raidę ir dėti ant lentos, ir taip vieną po kitos grandinėle;

Iškilus sunkumams mokytojas padeda.

(Vaikai vienas po kito (pirma komanda 1, paskui komanda 2) išeina, susiranda pirmąją raidę, susijusią su paveikslėliu, ir išdėsto ją lentoje eilės tvarka. Perskaitykite, kurį žodį jie gavo).

IV.Finalas

-IN:– Padarėme, gerai, padarėme, bet pasakykite, kodėl taip gerai padarėme?

(Vaikų atsakymai: – Neskubėjome, netrukdėme vieni kitiems, buvome dėmesingi, randame tinkamas raides).

-IN:- Gerai padaryta, gaukite žetonų už atliktą darbą.

4.Žaidimas "Akvariumas" Taisyklingai įdėkite žodžius į sakinį.

I. Motyvuojantis

-IN:– Astronautai netyčia sugadino ir supjaustė savo laikraštį, o ten buvo įdomus straipsnis, kurį jie norėtų perskaityti. Ar padėsime jiems atkurti straipsnį?

(Vaikai sutinka padėti astronautams atkurti straipsnį.)

II. Organizacinis

-IN:- Būkime pirmoji komanda, kuri padės, o antroji komanda stovės už jų ir veiks kaip stebėtojai, tada komandos keisis.

2 komanda baigusi gali pridėti arba pataisyti, jei užduotis buvo atlikta netinkamai. Prisiminkime šio žaidimo taisykles.

(1 komanda sėdi prie stalo, o 2 komanda stovi už jų ir žiūri. Tada jie keičiasi.

Jie prisimena taisykles: trukdyti priešininkų komandai, netrukdyti, išklausyti vienas kitą).

III. Aktyvus

-IN:- Atlikite užduotis vokuose su supjaustytais sakiniais, kurie turi būti teisingai surinkti.

1 komanda:

Astronautas skrenda raketa.

pirmoji Valentina moteris Tereškova kosmonautė.

Kosminis skrydis išskrenda į laivą.

2 komanda:

Iš dangaus krenta uodega kometa.

Jurijus įskrido į pirmąją Gagarino erdvę.

Žvaigždės šviečia danguje 1 komanda renka žodžius, 2 komandos stebi, o tada keičiasi.

(Vaikai teikia pasiūlymus)

1 komanda:

Astronautas skrenda raketa.

Valentina Tereškova yra pirmoji moteris kosmonautė.

Laivas išskrenda į kosminį skrydį.

2 komanda:

Iš dangaus krenta uodega kometa.

Pirmasis į kosmosą skrido Jurijus Gagarinas.

Danguje šviečia žvaigždės.

IV.Finalas

-IN:– Su šia sunkia užduotimi susidorojome ir mes, mikliai taisyklingai sudėliodami sakinius. Gerai padaryta. Kaip manai, kodėl tau pavyko?

(Vaikų atsakymai: – Todėl, kad vienas kito klausėmės ir teisingai sudėjome sakinius).

- Į:– Abi komandos puikiai padirbėjo ir už tai gauni dar vieną žetoną.

5 .Kapitonų varžybos. Surinkite iškirptą paveikslėlį ir pagal schemą sukurkite istoriją.

Klausimas: - Kosmonautų kapitonas atskirai paruošė užduotį kapitonams, kapitonai išeina ir turi surinkti iškirptą paveikslėlį ir pasakyti, kas ant jo pavaizduota.

(Kiekvienam kapitonui į voką įduodami iškarpytų paveikslėlių fragmentai; reikia surinkti; istorijos komponavimo schema pakabinama ant lentos arba rodoma per televizorių).

6.Žinių medis. Planetos.

I. Motyvuojantis

-IN:– Astronautai mums atsiuntė planetų nuotraukas, bet jie apgavo ir siuntė ne tik egzistuojančių planetų, bet ir neegzistuojančių planetų nuotraukas, nori pasitikrinti mūsų žinias apie planetas. Ar parodysime savo žinias?

(Jie sutinka atlikti šią užduotį).

II. Organizacinis

-IN:- Ir žinių medis mums tai padės. Ant medžio kabo planetų nuotraukos. 1 komanda rinks esamas planetas, o 2 – neegzistuojančias. Kad mums pasisektų, prisiminkime taisykles: kaip dirbsime?

(Paskirstykite į grupes ir prisiminkite taisykles: netrukdykite, dirbkite netrukdydami vieni kitiems).

III. Aktyvus

-IN:– Eikime prie žinių medžio ir susiraskime jums reikiamų paveikslėlių

1 komanda renka egzistuojančias planetas.

2 komanda renka planetas, kurių nėra.

Padedame, kai tik iškyla sunkumų. Jie prisimena, kurios planetos egzistuoja, o kurios yra išgalvotos, ir deda jas į ląsteles pagal klasifikacijas.

IV.Finalas

-IN:– Sutvarkyta, gerai padaryta, pažiūrėkime, ar teisingai surūšiavome planetas.

Puiku, viską padarėte teisingai, bet kodėl mums pavyko? Kaip manai?

(Vaikų atsakymai: – Nes dirbome kartu, netrukdėme vieni kitiems ir tarėmės).

Klausimas: - Ir už šią užduotį gausite vieną lustą, gerai atlikta.

IN:- Na, o užduotys iš astronautų baigėsi ir mes su jumis viską atlikome teisingai ir nesugadinome savo grupės garbės, įrodėme, kad mokame ir galime daug.

Ką naujo ir įdomaus sužinojai šiandien?

Apie ką kalbėtumėte namuose, iš to, ką matėte ir girdėjote?

Galbūt vienas iš jūsų taip pat taps astronautu ar raketų konstruktoriumi ir išras raketą, kurioje žmonės nepatirs tų pačių perkrovų, kokias dabar patiria astronautai. Ir šlovink mūsų Tėvynę.

Kiekviena tauta turi žmonių, kurie šlovino savo šalį, savo Tėvynę, ir mes didžiuojamės, kad mūsų šalyje Rusijoje yra tokių nuostabių žmonių.

Apibendrinkime, suskaičiuokime, kiek kiekvienas turi žetonų ir gaukime prizus iš astronautų.



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!