Garsinė kalbos kultūra – antra jaunesnioji grupė. Tiesioginių švietėjiškų užsiėmimų apie kalbos raidą antroje jaunesniojoje grupėje santrauka

Svetlana Shkurko
Kalbos garsinio aspekto formavimo logopedinis užsiėmimas antroje jaunesniojoje grupėje „Garsai [O], [E]“

Tema: Skamba [o], [e].

Tikslai: lavinkite aiškią ir taisyklingą artikuliaciją tardami garsas [o], [e]; skatinti aiškų ir taisyklingą tarimą garsas[o], [e] žodžiais ir fraze kalbos; sugebėti paryškinti garsas [o], [e] žodžio pradžioje, atskirkite duotybę skamba su kitais balsiais; išmokti tarti eilėraštį lėtai, aiškiai ištariant kiekvieną žodį; lavina smulkiąją rankų motoriką, sukuria tikslinę oro srovę.

Pamokos eiga

1. Organizacinis momentas

Žaidimas „Padėkime beždžionei“- dainuoti balses garsai.

Žaidimas su kamuoliu „Įvardink pirmąjį garsas» (a-ist, o-tka, o-face, i-nose, o-debesis, e-popsicle.).

2. Pratimai artikuliaciniam aparatui lavinti.

Statiniai kalbos pratimai – kortelių naudojimas.

"Viščiukai". Burna plačiai atverta, liežuvis tyliai guli burnos ertmėje.

"Meteles". Burna atvira, platus, atsipalaidavęs liežuvis remiasi į apatinę lūpą.

"Taurė". Burna plačiai atverta. Plataus liežuvio priekinis ir šoninis kraštai yra pakelti, bet neliečia dantų.

"Adata" Atidaryta burna. Siauras, įsitempęs liežuvis stumiamas į priekį.

„Gorka“, „Pussy pyksta“. Burna atvira. Liežuvio galiukas remiasi į apatinius smilkinius, užpakalinė liežuvio dalis pakelta aukštyn.

Dinaminiai pratimai kalbai – kortelių pagalba.

„Laikrodis“, „Švytuoklė“. Burna šiek tiek atvira. Lūpos ištemptos į šypseną. Siauro liežuvio galiuku pakaitomis pasiekite mokytojo skaičių iki burnos kampučių.

"Gyvatė". Burna plačiai atverta. Pastumkite siaurą liežuvį į priekį ir giliai įkiškite į burną.

"Sūpynės". Burna atvira. Įtemptu liežuviu pakaitomis tempkite iki nosies ir smakro arba iki viršutinių ir apatinių smilkinių.

Išsivalykite dantis." Užmerkta burna. Perkelkite liežuvį sukamaisiais judesiais tarp lūpų ir dantų.

"Arklys". Čiulpkite liežuvį iki burnos stogo ir brūkštelėkite liežuviu. Lėtai ir tvirtai spustelėkite, traukdami hipoidinį raištį.

"Dailininkas". Burna atvira. Naudodami plačią liežuvio galiuką, kaip šepetėlį, nuo viršutinių smilkinių pereiname prie minkštojo gomurio.

„Skanus uogienė“. Burna atvira. Plačiu liežuviu apsilaižykite viršutinę lūpą ir perkelkite liežuvį į užpakalinę burnos dalį.

– Palaižykime lūpas. Burna šiek tiek atvira. Pirmiausia aplaižykite viršutinę, tada apatinę lūpą ratu.

Pratimai lūpoms – naudojant kortas.

"Šypsokis". Tegul jūsų lūpos šypsosi. Dantų nesimato.

"Tvora". Dantys uždaryti. Atidengiami viršutiniai ir apatiniai dantys. Lūpos ištemptos į šypseną.

"Vamzdis". Ilgu vamzdeliu patraukite lūpas į priekį. "Proboscis". Patraukite uždarytas lūpas į priekį.

"Bagel" Dantys užsimerkę. Lūpos suapvalintos ir šiek tiek ištiestos į priekį. Matomi viršutiniai ir apatiniai smilkiniai.

„Tvora“ - „Bagel“, „Šypsena“ - „Boscis“.

3. Žaidimo mankšta "Tyliai - garsiai"- tabletė « Garso bangos» .

Skamba [o], [ah] "važiuoti" ant bangų.

i-a-e-y-sh-i-e-a-u.

5. Fiziniai pratimai.

Žiūrėk, mano delnai;

Kaip juokingi akordeonai;

atspaudžiu pirštus;

Ir tada vėl suspaudžiu.

6. Darbas sąsiuvinyje.

Nuspalvinkite gyvūnų kūdikius. Nupieškite žolę gyvūnams.

7. Santrauka klases.

Publikacijos šia tema:

Žaidimai, skirti lavinti garsinę kalbos kultūrą antroje jaunesniojoje grupėje 1) Žodinis ir kalbos žaidimas „Baliono pripūtimas“. Tikslas: formuoti vaikų kalbinį kvėpavimą kaip pagrindą ugdyti taisyklingą garsų tarimą.

Antroje jaunesniųjų grupėje „Ežiukas“ organizuotų edukacinių užsiėmimų apie garsinę kalbos kultūrą santrauka Tikslas: formuoti garsinę vaikų kalbos kultūrą. Tikslai: - pratinti vaikus aiškiai tarti garsus [f] ir [f,], taip pat skiemenyje, t.y.

Organizuotos edukacinės situacijos santrauka apie garsinę kalbos kultūrą antroje jaunesniojoje grupėje Programos tikslai: 1. Pratinkite vaikus aiškiai tarti garsą „Z“ žodžiais ir frazėmis. Ugdykite klausos suvokimą, kalbinį kvėpavimą.

Pamokos apie garsinę kalbos kultūrą antroje jaunesniųjų grupėje „Garsas [F]“ santrauka Programos tikslai: 1. Edukacinis: - Pratinkite vaikus aiškiai ir taisyklingai tarti izoliuotą garsą F ir onomatopoetinius žodžius.

Atviros pamokos apie garsinę kalbos kultūrą antroje jaunesniųjų grupėje „Garsas [U]“ santrauka Programos turinys: Išmokite aiškiai artikuliuoti garsą „u“ (atskirai, garsų deriniuose, žodžiuose, ištarti jį vienu iškvėpimu;.

Pedagoginis projektas antroje jaunesniųjų grupėje „Žaisdami dramatizavimo žaidimus laviname visus kalbos aspektus“ AKTUALUMAS. Ankstyvasis ikimokyklinis amžius yra pats palankiausias laikotarpis visapusiškam vaiko vystymuisi. 3-4 metų vaikai aktyviai vystosi.

Pamokų užrašai

Apie kalbos raidą

antroje jaunių grupėje

„Aplankyti šarką“.

Užduotys:

Švietimo– žodyno turtinimas, garsų pažinimas (O);

Vystantis - ugdyti nuoseklią vaikų kalbą ir gramatinę kalbos struktūrą;

Švietimo – ugdyti rūpestingą požiūrį į viską, kas gyva, draugiškus santykius grupėje.

Medžiagos ir įranga:žaislinė šarka, artikuliaciniai paveikslėliai, vaizduojantys platų vamzdelį ir siaurą, 7 platūs vamzdeliai, 2 siauri vamzdeliai, maišelis su mediniais kubeliais, pieštukai, šepečiai, plastikinio konstravimo komplekto dalys, popieriaus kvadratėliai, maži guminiai rutuliukai.

Pamokos eiga:

Pedagogas: Vaikinai, ar jums patinka lankytis? (taip, mums tai patinka.)

Pedagogas: Šiandien mus ir jus pakvietė aplankyti miško paukštis - šarka.

Mokytojas pastato parodomąjį paveikslą su šarkos paveikslu.

Pedagogas: Ką daryti atvykus į svečius? (pasisveikink).

Vaikai sveikina šarką.

Pedagogas: Kuo padengtas šarkos kūnas?

Kokios spalvos jos sparnai?

Koks jo snapas?

Ką gali padaryti šarka?

Ką jie valgo?

Vaikai atsako į mokytojo klausimus.

Pedagogas: Štai kiek įdomaus žinome apie šarką. Susipažinkime su ja, tereikia pasakyti, koks tavo vardas. Pavyzdžiui: Mano vardas Nina Viktorovna. Dabar prisistatykite mūsų šarkai.

Vaikai paeiliui sako savo vardus.

Pedagogas: Visos šarkos yra labai taupios. Mūsų šarka savo ūkyje turi daug vamzdžių.

Mokytojas padeda ant stalo plačius ir siaurus vamzdelius, taip pat parodo paveikslėlį su plačiu, o paskui su siauru.

Pedagogas: Ar tai tie patys vamzdžiai? (Ne)

Pedagogas: Kuo jie skiriasi? (Vienas siauras, kitas platus).

Pedagogas: Vaikinai, dabar žaisime su šiaudais. Parodyk siaurą vamzdelį, kokį garsą išgirdai? (garsas U) Parodyk man platų vamzdį, kokį garsą išleidote (garsas O)

Pedagogas: Šarka atnešė mums nuotraukų. Aš parodysiu kortelę, o jūs turite atspėti garsą, kuris pavaizduotas ant jos.

Mokytojas prašo vaikų atspėti garsą. Norėdami tai padaryti, po vieną rodomos nuotraukos su siauru vamzdeliu (garsas U) ir plačiu (garsas O).

Pedagogas: Žodyje „SOR-O-O-OKA“ taip pat galite išgirsti garsą (O). Dabar jūs atspėjote, kodėl šarka turi tiek plačių vamzdžių.

Žodžiai prasideda garsu (O): Olya, debesis, ruduo, lankas, vapsvos, asilas, ešerys. (Garsas (O) tariamas perdėtai). Pakartokite juos.

Kūno kultūros minutė.

Kada žmonės sako „o, oi, oi“? Žodis "O!" taip pat prasideda garsu (O).

Oi, oi, kas tas perkūnas?

(Rankos prie skruostų, pasviręs į šonus).

Musė stato naują namą.

(Rankų judesiai imituojantys sienas, stogą).

Plaktukas: trankyti, belsti.

(Darbo plaktuku vaizdas).

Gaidys ateina padėti.

(Rankos ant diržo, žingsniai aukštai iškeltomis kojomis).

D/i „Stebuklingas krepšys“

Pedagogas: Kol žaidėme, šarka išvalė savo lizdą. Žiūrėk, ji sudėjo visus papildomus daiktus į stebuklingą maišelį ir atnešė mums. Nežiūrint į maišelį reikia paliesti ten gulintį daiktą ir nustatyti, kas tai yra.

Maišelyje esančių daiktų skaičius lygus vaikų skaičiui klasėje. Vaikai bando liesdami atpažinti iš maišelio paimtą daiktą ir su juo atsisėda ant kėdžių. Užduoties pabaigoje, kiekvienam vaikui atspėjus daiktą, mokytojas pakviečia vaikus padėti daiktus tose vietose, kur jie grupėje paprastai yra saugomi.

Pedagogas: Vaikinai, gerai padaryta, jūs atspėjote visus objektus iš stebuklingo maišelio. Dabar atėjo laikas mums grįžti į grupę. Atsisveikinkime su šarka.

Vaikai: Atsisveikink, šarka!

Pedagogas: Pas ką mes šiandien lankėmės?

Vaikai: Arti keturiasdešimties!

Pedagogas: Koks tavo mėgstamiausias šarkos garsas?

Vaikai: garsas (O).

Pedagogas: Kokius daiktus šarka atnešė į mūsų grupę?

Vaikai išvardija objektus.

Pedagogas: Puiku, vaikinai! Tuo mūsų pamoka baigta. Ačiū visiems!


Tema: Garsinė kalbos kultūra: garsai p, p.

Tikslas:

Praktikuokite aiškų ir taisyklingą garsų p, p tarimą;

Skatinti vaikus užmegzti dialogą, vartoti žodžius su garsais p, p;

Lavinti artikuliacinį aparatą, smulkiąją rankų motoriką;

Skatinti klausos dėmesį;

Suaktyvinkite savo kvėpavimą.

Įranga: ekranas; žaislas - gaidys; du stiklainiai grūdų (žirnių ir sorų); plunksnos iš spalvoto popieriaus ant virvelių; nuotraukos su kiaulės, gaidžio, papūgos, vištienos vaizdais.

H O D Z A N I T Y

1.Susitikimas su svečiu

V o s p i t a t e l. Vaikai, šiandien į mūsų pamoką atėjo svečias. Ir jūs sužinosite, kas jis yra, jei atspėsite mįslę. (Užduoda vaikams mįslę).

Jis keliasi auštant, dainuoja kieme,

Ant galvos yra šukos - kas tai?

Vaikai. Gaidys.

V o s p i t a t e l. Teisingai.

Gaidys, gaidys, auksinės šukos,

Aliejinė galva, šilkinė barzda. (Rodo vaikams lėlę – gaidį, o paskui kalba už jį).

Petushok, vaikinai. Džiaugiuosi jus visus matydamas.

V o s p i t a t e l. Ir mums malonu tave matyti, gaidys. Tiesa, vaikai? Pasisveikinkime ir su gaidžiuku.

Petushokas: Aš taip skubėjau pas tave, kad neturėjau laiko valgyti.

V o s p i t a t e l. Ir mes jus pamaitinsime dabar.

Mokytoja siūlo vaikams pamaitinti gaidį. Išima du stiklainius sorų ir žirnių ir leidžia vaikams pasiklausyti, kaip skamba šie javai, kuo skiriasi vienas nuo kito garsu. Vaikai daro išvadą, kad žirniai skamba garsiai, o soros – tyliai. Tada mokytojas kviečia vaikus atspėti, ką gaidys pasirinko (barškinti už širmos ar žirnius, ar sorą). Vaikai pagal garsą atspėja, kokį maistą pasirinko gaidys.

Petushok (graužti grūdus). Ačiū, vaikinai, kad pamaitinote mane. Pavalgiau, nusipurtau ir mano plunksnos išsibarstė. Dabar, vaikinai, pažiūrėkite po savo kėdėmis.

Vaikai pasižiūri po kėdėmis ir atranda, kad po kėdėmis yra „plunksnų“ pagalvės.

Vaikai žaidžia su plunksnomis: pučia ant jų.

Žaidžiama plunksnų skrydžio trukmė: kieno plunksna skris ilgiau, o kieno toliau. Žaidimo metu mokytojas stebi, kad vaikai nepakeltų pečių, neįkvėptų per nosį, neišpūstų skruostų.

2. Artikuliacijos pratimai

Mokytojas kviečia vaikus žaisti su liežuviu.

  1. Atidarome burną.

Kas tame name yra viršininkas?

Jo savininkas yra liežuvis,

Jis patogiai atsigulė namuose. (Plačiai atidarykite burną).

V o s p i t a t e l (primena). Plačiai pravėrę burną galime dainuoti dainą su garsu „a“. Pabandykime padainuoti šią dainą.

2. Durys – lūpos lanksčios.

Jie gali tapti šypsena. (Apsimesti, kad šypsosi).

V o s p i t a t e l. Atsakyk man: kai lūpos šypsosi, kokią dainą galime dainuoti?

Vaikai (atsakymas). Daina iš garso "i".

3. O dabar atvirkščiai:

Lūpos išsitiesia į priekį. (Ištempkite lūpas vamzdeliu).

V o s p i t a t e l. Ar prisimenate, kokį garsą dainuoja kempinės, naudodamos vamzdelį?

Vaikai. „u“ garsas.

V o s p i t a t e l. Noriu jums pasakyti, kad mano liežuvis išmoko gerai dainuoti naują dainą: „P-p-p“. Pakartokite šį garsą po manęs. (Vaikai kartoja). Atkreipkite vaikų dėmesį į tai, kad liežuvis negali dainuoti šios dainos sklandžiai ir viena styga, kaip tai darydavo anksčiau su tokiais garsais kaip „a“, „o“, „u“, „ir“. Liežuvis atsitrenkia į kliūtį, o daina pasirodo nuobodu ir nemelodinga.

Vaikai taria naują garsą chore ir pakaitomis.

V o s p i t a t e l. Tačiau viščiukams girgždant aiškiai skamba naujo garso daina.

3. Pirštų gimnastika

V o s p i t a t e l. Parodykime viščiukų snapus ir dainuokime jų giesmę. (Rodomasis pirštas yra sujungtas su abiejų rankų nykščiu, kiti trys yra suspausti) .

4. Žaidimas su gaidžiu

V o s p i t a t e l. Mūsų gaidys nori žaisti su mumis, siūlau pažaisti žaidimą „Vėliniai viščiukai“. Jūs visi būsite žaisliniai viščiukai. (Gaidelis po vieną pribėga prie vaikų ir juos „užvija“; suvyniojęs vaikas turi apsimesti višta, dainuoti jos dainelę, dainuoti tol, kol gaidys išjungs suvyniojamą žaislą).

Žaidimo metu mokytojas užtikrina, kad vaikai aiškiai ištartų garsus.

5. Pasaka apie vištą

V o s p i t a t e l. Siūlau pažvelgti į lentą su nuotraukomis.

- Kas pavaizduotas šiose nuotraukose?

- Aš jums papasakosiu pasaką apie šiuos gyvūnus, o jūs atidžiai klausykite. Vieną dieną gaidys, papūga ir kiaulė žaidė slėpynių. Prie jų priėjo višta ir paklausė: „Ar galiu žaisti su tavimi?

"Ne, - atsakė paršelis, - žaidžiame tik su tais, kurių vardai prasideda raide „p“ arba „p“: p - paršelis, p - papūga, gerti - gaidys Ir vištiena prasideda raide „ts“. „Na ir ką, - višta prieštaravo, - bet aš moku girgždėti: "Peep-pee-pee!" “ Gyvūnai klausėsi viščiuko giesmės ir sutiko su juo pažaisti.

- Ką žaidė tavo draugai?

- Kodėl jie iš pradžių nenorėjo žaisti su vištiena?

- Kodėl tada sutikote?

- Dar kartą įvardinkime pagrindinius veikėjus: p - paršelis, p - papūga, gerti - gaidys

- Kokius kitus žodžius žinote, prasidedančius garsu „p“? (Vaikų atsakymai).

6. Grynieji posakiai

Mokytojas kviečia vaikus tarti grynas frazes įvairia dinamika – iš pradžių tyliai, paskui garsiai.

Pa-pa-pa - ant stalo yra dribsnių;

Pee-pie-pee - nusipirkti pyragą.

Paukščiai atėjo valgyti kviečių.

Gaidys pagiria vaikus, atsisveikina ir išeina.

Julija Ivanovna Tuguševa
Edukacinių užsiėmimų apie kalbos raidą antroje jaunesniojoje grupėje santrauka „Garsinė kalbos kultūra. Garsas [aš]"

Edukacinių užsiėmimų kalbai lavinti 2-oje jaunesniojoje grupėje santrauka.

Tema: « Garsi kalbos kultūra. Garsas"IR"»

Tikslas: išmokite taisyklingai tarti garsas"IR", plėtoti kalbinį kvėpavimą, skatinantys vaikus ilgai tarti balsį garsas(vienu iškvėpimu);praktikuok aiškų tarimą garsas"Ir"žodžiais ir fraze kalbos; vystytis raiškiojo žinomo eilėraščio skaitymo įgūdžiai. Auklėk garsinė kalbos kultūra.

Pamokos eiga.

Mokytoja skaito vaikams pažįstamą A. Barto eilėraštį "arklys"

Aš myliu savo arklį

Aš švelniai sušukuosiu jos kailį,

Sušukuosiu uodegą

Ir aš eisiu arkliu aplankyti.

Pasigirsta kanopų plakimas. Pasirodo žaislinis arklys. Ji nori vėl pasiklausyti eilėraščio sau. Mokytojas paprašo dviejų ar trijų vaikų perskaityti eilėraštį, stebi intonacijos išraiškingumą ir aiškų žodžių galūnių tarimą. Jei reikia, vaikas skaito eilėraštį vėl.

"E-ir-ir"- rėkia arklys

Auklėtojas:

„Ji dėkoja tau, kad perskaitėte eilėraštį“. „Ir-ir-ir“ yra arklio daina. Su ja tyliai dainuokime šią dainą. (Vaikai užduotį atlieka kartu ir po vieną.)

Arklio kūdikio vardas yra kumeliukas. (Vaikai kartoti šį žodį)

"Ir-ir-ir-ir-ir-ir"- rėkia kumeliukas.

Kai kumeliukas šaukiasi motinos, jo giesmė skamba garsiai ir ilgai. kaip tai "Ir-ir-ir-ir-ir-ir"

(ilgas balsių tarimas garsas vienu iškvėpimu 2-3 sekundes).

Padėkime, vaikinai, kumeliukui surasti motiną. Visi kartu dainuokime pasiklydusio kumeliuko giesmę, kad mama ją išgirstų. (Dainuoja kartojama 2 kartus) .

Maša dainavo labai tyliai, bet nori padėti kumeliukui ir vėl dainuos. (individualus darbas)

Pasigirsta varpų skambėjimas. (Iš pradžių mažas, tada didelis)

Išgirsk, kaip skamba varpai, tai arklys motina lekia paskui savo kumeliuką.

Varpelis ilgai dainuoja "Liiii-liiii-liiii".

Tai, kaip jis dainuoja (Vaikai dainuoja).

Didysis priekaištauja "Diyin-diyin"

Kaip dainuoja didysis varpas? (Vaikai kalba choru ir individualiai).

Arkliai bėga namo, bet mes vis tiek girdime varpų garsai"Liiii-liiii-liiii" (vaikai dainuoja) "Diyin-diyin"(vaikai kartoti) .

Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į paveikslą „Žvirblis juodame fone“

Pažiūrėkite, kaip tamsu nuotraukoje. Šis krokodilas prarijo saulę.

Pilkas žvirblis verkia:

„Išeik, mieloji, greičiau.

Mums liūdna be saulės -

Lauke nematai grūdo“.

(Čukovskis „Pavogta saulė“)

(Mokytojas pasikartos, tardamas būgną ištemptai garsas"IR", vaikai pakartokite su juo)

Mums liūdna be saulės -

Lauke grūdų nesimato.

Mokytojas keičia paveikslėlį.

Išlindo saulė, čiulbėjo žvirblis „Chiii-chiii-chiiiv“ ir kiti žvirbliai pakėlė dainą. Pirmasis čiulbėjo (Kaip jis čiulbėjo, Lera) Tada antra, trečia (vaikai čiulba).

Pasirodo katė (žaislas).

Katė išgirdo mūsų linksmą dainą. paskambinkime jai "Kisa, katyte, ateik pas mus".Neveikia.

Leisk Alisa paskambinti (Tegul Vika paskambina) (Vaikai žaviai sako)

Apatinė eilutė:

-Garsas"IR" girdėti skirtingai žodžius: katyte, Vika, Alisa, gaila, nesimato (sako mokytoja garsas"IR" su padidinta jėga ir apimtimi, skatinant vaikus stengtis kartoti žodžius)

Ateik, katyte, žaisk su mumis.

Pirštų gimnastika (skatina kalbos raida)

Švelniai katinai, žiūrėk

Atplėšia nagus. (Suspauskite abiejų rankų pirštus į kumštį ir padėkite ant stalo delnais žemyn; tada lėtai atlaisvinkite nagus, pirštai išskėsti į šonus, rodantis, kaip katė baksnoja savo nagus. ; atliekant judesius, rankos pakeliamos nuo stalo, tada kumštis ir delnas vėl padedami ant stalo)

Ir lengvai juos suspaudžia -

Ji taip gąsdina pelę.

Katė tyliai vaikšto

(abiejų rankų delnai guli ant stalo, alkūnės atskirti skirtingomis kryptimis; katė-dešinė ranka sėlina: Visi dešinės rankos pirštai lėtai juda į priekį ant stalo. Myshka - kairioji upė bėga: pirštai greitai juda atgal.)

Negirdi grindų lentų girgždėjimo,

Tik pelytė nežiovauja

Jis akimirksniu pabėga nuo katės.

Publikacijos šia tema:

Tiesioginės švietėjiškos veiklos, susijusios su kalbos raida, santrauka: „Garsinė kalbos kultūra: garsai „З“ ir „Зь“ Tiesioginės švietėjiškos veiklos apie kalbos raidą santrauka: „Skambučio kultūra: garsai „З“ ir „Зь“. Programos turinys:.

Kalbos raidos edukacinių užsiėmimų santrauka „Garsinė kalbos kultūra: garsai [P], [P’]“ Tikslas: sudaryti sąlygas taisyklingam p, p garsų tarimui. Tikslai: lavinti taisyklingą ir ryškų tarimą.

Antrosios jaunesniosios grupės „Garsas [K]“ kalbos raidos edukacinių užsiėmimų santrauka Edukacinių užsiėmimų kalbai lavinti 2-oje jaunesniojoje grupėje santrauka. Tema: Garsas „K“ Tikslas: 1. Sutvirtinti teisingą ir aiškų garso „K“ tarimą c.

Pastabos apie kognityvinį ir kalbos vystymąsi antroje jaunesniųjų grupėje Tema: „Tuzelė mūrinė, kartais šalta, kartais karšta“. TIKSLAS Supažindinti vaikus su Rusijos žmonių gyvenimu – krosnele, svetingumu; sukelti emocinį atsaką į mažas rusų folkloro formas;.

Mokymų apie kalbos ugdymą antroje jaunesniojoje grupėje santrauka Tema: Pokalbis „Kada tai atsitiks? Tikslai: ugdyti įgūdžius vesti grupinį pokalbį. Tikslai: Ugdomasis: Įtvirtinti žinias apie metų laikus ir jiems būdingas ypatybes. Švietimas:.

Garsi kalbos kultūra. Garsas "zh". Lauko žaidimas „Bitė“. Lauko žaidimas „Bitė“. Tikslai: - plėsti žinias apie vabzdžius, šiuo atveju apie bitę, kur ji gyvena, kuo minta, ką gamina. - vystytis.

Vardas: Pastabos apie kalbos raidą antroje jaunesniojoje grupėje tema „Garso kalbos kultūra: garsas U“
Nominacija: Vaikų darželis, Pamokų užrašai, GCD, kalbos raida, Antroji jaunesnioji grupė

Pareigos: mokytojas
Darbo vieta: MKOU "Ivaninskaya vidurinė mokykla"
Vieta: Kurchatovskio rajonas, Kursko sritis

Edukacinių užsiėmimų kalbai lavinti 2-oje jaunesniojoje grupėje santrauka

Tema: Garsinė kalbos kultūra: garsas U.

Tikslai: mokyti vaikus aiškiai tarti garsus U tiek atskirai, tiek žodžiais vienu įkvėpimu; skatinti ištarti (mėgdžiojant) garsą U skirtingo stiprumo balsu; ugdyti klausos suvokimą; supažindinti vaikus su nauju eilėraščiu; skatinti mintinai išmokti eilėraštį; sukelia norą mėgdžioti gyvūnų balsus dainoje.

Medžiagos ir įranga:šypsenėlių kamuoliukas Timoška; žaislai: pypkė, vandens žaislai, antis su ančiukais, vilko jauniklis ir kiškis; paveikslėliai, kuriuose vaizduojami dideli ir maži garlaiviai bei vilko jauniklis; vaizdo įrašai „Ančiukų šokis“, „Daina apie augintinius“.

GCD judėjimas

Auklėtojas. -Vaikai, šiandien vaidinsime naują pasaką. Bet prieš susipažindami su ja, sustokime ratu, Timoška nori tau pasisveikinti. ( Perduokite kamuolį)

Sveikos, mažos akytės! Ar tu pabudai? ( Taip!)

Sveiki, ausys! Ar tu pabudai? ( Taip)

Sveiki, rašikliai! Ar tu pabudai? ( Taip)

Sveikos kojos! Ar tu pabudai? ( Taip)

Sveiki vaikinai! Ar tu pabudai? ( Taip)

Taip pat įdomus straipsnis apie 3–4 metų vaikų kalbos raidą:

Auklėtojas.-Kadangi jūs visi pabudote, pradėkime savo pasaką. Taigi, kažkada gyveno linksmas liežuvis. Jis gyveno savo mažame namelyje ir mėgo vaikščioti, žaisti ir dainuoti įvairias dainas... Vaikai, ar jūsų burnoje gyvena liežuvis, ką manote? Parodyk, prašau! Gerai padaryta, dabar paslėpk. Vieną dieną liežuvis pavargo nuo sėdėjimo namuose ir nuėjo prie upės. Tuo metu upe plaukė du garlaiviai ( Mokytojas lentoje rodo dviejų laivų paveikslėlius – didelį mėlyną ir mažą raudoną.) -Kokios spalvos yra didysis garlaivis? O kaip mažoji?

Garlaivis švilpia,
Kokį garsą skleidžia?
Padėsiu atspėti
Jis garsiai niūniuos:
"UHHHH!"

Kaip manote, vaikai, kuris laivas dainavo garsią dainą, didelis ar mažas? Liežuvis išgirdo jį dainuojant ir taip pat nusprendė padainuoti didžiojo laivo dainą: ooo-oo-oo! Ar tau patinka ši daina? Ar norite dainuoti kartu linksmu liežuviu?

Kad gautume garlaivio dainą, turime vamzdeliu ištiesti lūpas ir jas ištarti: ooo-oo-oo-oo. ( chorinis tarimas ir 5-6 individualūs).

Garlaivis švilpia,
Kokį garsą skleidžia?
Padėsiu atspėti
Jis tyliai niūniuos:
— Oi!

Kuris laivas dainuoja tylią dainą? Giedokime jį kartu linksmu liežuviu!

Mokytojas paima vamzdį ir, mėgdžiodamas grojimą, dainuoja:

Doo-doo-doo-doo-doo-duh,

Doo-doo-doo-doo-doo

Pradėjo groti vamzdis

Žaliame sode.

Auklėtojas.-Pagrokime visi vamzdžiu! ( kvėpavimo pratimai – grojimo vamzdžiu imitacija)

Antis išgirdo

Plaukimas tvenkinyje.

Kaip groja vamzdis:

Doo-doo-doo-doo-doo!

Auklėtojas.-Vaikai, jūs labai patikote ančiukai, ir ji kviečia jus šiek tiek pašokti.

Fizminutka (vaizdo įrašas „Mažųjų ančiukų šokis“)

Auklėtojas.- Klausyk, kas kaukia: oooo? Šis mažas vilko jauniklis prarado savo motiną ( paveikslas "Paauglių vilkas"). Mama išėjo į medžioklę. O vilko jauniklis bijo likti vienas ir graudžiai verkia. Kaip jis verkia? ( vaikai kartoja: ooo-oo-oo) Ir tame pačiame miške mažas zuikis išgirdo vilko jauniklį, drebėjo ir pasislėpė.

Siūlau pažaisti su vilko jaunikliu ir kiškiuku ir juos nuraminti.

Pusė vaikų „padeda“ vilko jaunikliui paskambinti mamai, ištemptai tardami „oo-oo!“, o likę vaikai žaidžia slėpynių su kiškiuku. Tada vaikai keičiasi vaidmenimis.

Auklėtojas.- Puiku, pažaidei su miško jaunikliais ir juos nuraminai. Tačiau vilkų jaunikliai išgąsdino ne tik zuikius. Mūsų Timoška taip pat išsigando ir pasislėpė. Ieškokime jo ir paskambinkime: awww! Timoška! ( ieško kamuolio)

Timoška. -Aš čia! Vaikinai, aš žinau naują eilėraštį! Nori klausytis?

Prie vartų, prie vartų
Ryte sutikome sraiges.
Jie šypsosi depresija sergantiems žmonėms,
Motina antis ir ančiukai.



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!