Pedagoginis projektas „Paslaptingi ženklai ir simboliai. Pamoka parengiamojoje grupėje „Rusijos simboliai“

Pamokos santrauka tema: „Rusijos valstybiniai simboliai“

Tikslas:
Formuoti pagarbų požiūrį į Rusijos valstybinius simbolius.
Užduotys:
- įtvirtinti žinias apie gimtosios šalies pavadinimą;
- įtvirtinti žinias apie Rusijos simbolius: vėliavą ir herbą;
- supažindinti vaikus su naujais Rusijos simboliais – himnu;
- toliau formuoti pirminę idėją apie šiuolaikinės valstybės herbo kilmę ir funkcinę paskirtį;
-toliau dirbti lavinant nuoseklią kalbą;
-dialoginės ir monologinės kalbos tobulinimas;
- stiprinti gebėjimą atsakyti į klausimus;
- meno žodžiu ir muzika ugdyti patriotinius jausmus (meilę ir pagarbą Tėvynei).
Įranga ir medžiagos: plakatas su pieštu beržu, be lapų; beržo lapai iš žalio popieriaus, teptukas, klijai, teptuko stovas, iliustracijos, vaizduojančios Rusijos simbolius, himno įrašas, didaktinis žaidimas „Rink Rusijos vėliavą“.
Preliminarus darbas: pirminių žinių apie Rusijos valstybinius simbolius perdavimas; literatūros tekstų skaitymas; medžiagos konsolidavimas naudojant iliustracijas; piešimas; paraiškų vykdymas; didaktiniai žaidimai.

Pamokos eiga.

1. Organizacinis momentas.
Pedagogas: Vaikai, susikibkime už rankų ir suspauskime vienas kito delnus, kad pajustume, kokie draugiški vaikinai, ir atlikime savo pasisveikinimo ritualą:
Visi vaikai susirinko į ratą
Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas.
Laikykimės už rankų kartu
Ir šypsokimės vieni kitiems!
Nuostabu! Jūs, vaikinai, tokie geri!
Pasikrauti vienas nuo kito teigiamos, malonios energijos! Sėdėkite patogiai: laikykite nugarą tiesiai, rankas ant kelių. Galite eiti į „Žinių“ šalį.
2. Pagrindinė dalis.

Šiandien tęsime pokalbį apie Rusijos valstybinius simbolius: vienus dalykus kartosime, o su kitais susipažinsime pirmą kartą. O kad mūsų kelionė nebūtų nuobodi, užsukome į svečius ………….
Kas yra šis paslaptingas svečias, atspėk patys. Norėdami tai padaryti, klausykite mįslių:
Alena stovi su žalia skara,
Lieknos figūros, baltas sarafanas. (Beržas)
Bagažinė pasidaro balta, dangtelis pasidaro žalias,
Stovi baltais drabužiais, kabantys auskarai (beržas).
Lipnūs pumpurai, žali lapai,
Su balta žieve, stovi po kalnu (Beržas).
Žalia, ne pieva,
Balta, ne sniegas,
Kudryava, ne žmogus. (Beržas)
Taigi, mūsų svečias yra……….
Vaikai: Beržas.
Pedagogas: Gerai padaryta! Teisingai. Vaikai, beržas – irgi mūsų Tėvynės simbolis, tik liaudiškas.


Stiprus vėjas nuplėšė mūsų beržo lapus. Norėdami papuošti beržą naujais lapais, turite atsakyti į klausimus ir atlikti kai kurias mano užduotis.
Teisingai atsakęs į klausimą arba teisingai atlikęs užduotį, įgyji teisę priklijuoti lapą ant beržo šakos.
Taigi vaikinai! Mūsų pasaulyje yra tiek daug skirtingų šalių. Tačiau jame yra tik viena šalis, kurią mes mylime, kurią vadiname savo Tėvyne.
Prašau pasakyti, kokioje šalyje nuostabiai gražiu vardu gyvename?
Vaikai:„Mes gyvename šalyje, kuri vadinasi Rusija“.
(Teisingai atsakęs vaikas klijuoja lapą ant beržo)
Dar 2-3 mokinių prašau, kad medžiaga būtų konsoliduota:
Pedagogas: Teisingai. Tai Rusija.
Kas gali ir nori žemėlapyje parodyti mūsų valstybės sieną?
(Vaikas (2–3) naudoja žymeklį, kad parodytų Rusijos sieną.)
Tas, kuris rodo teisingai, klijuoja beržo lapą.
Pedagogas: Mūsų šalis yra puiki. Jis skleidžia savo platybes toli: iš vakarų į rytus, iš šiaurės į pietus.
(Skaitome N. Zabil eilėraštį „Tėvynė mūsų“)
Kokia didelė mano žemė
Kokios plačios erdvės!
Ežerai, upės ir laukai,
Miškai ir stepės, ir kalnai.
Mano šalis išplito
Iš šiaurės į pietus:
Kai viename regione pavasaris,
Kitoje – sniegas ir pūga.
Kai ateis naktis
Už lango pajuodu,
Tolimųjų Rytų regionas tą valandą
Jau saulės pažadintas.
Ir traukinys per mano šalį
Iki sienos nuo sienos
Ne mažiau kaip dešimt dienų -
Ir vargu ar grįš namo...
Pedagogas: Kas yra Tėvynė?
Vaikai: Tai mūsų namas, gatvė, kaimas.
Tėvynė yra vieta, kur mes gimėme ir gyvename
Tėvynė – tai šalis, kurioje gyvename.
Mūsų tėvynė yra Rusija.
Pedagogas:
Didi žemė, mylima žemė,
Kur mes gimėme ir gyvename,
Mes esame šviesi tėvynė,
Mes esame brangi Tėvynė,
Mes tai vadiname savo Tėvyne
Pedagogas: Vaikinai, ar žinote eilėraščius apie Tėvynę?
Pagerbkime juos.
(2-3 žmonės deklamuoja eilėraščius ir klijuoja lapus)
Vaikai: Sužinojau, kad turiu didelę šeimą:
Ir kelias ir miškas,
Kiekvienas smaigalys lauke!
Upė, mėlynas dangus - visa tai mano - Brangieji, aš myliu visus pasaulyje! Tai mano tėvynė!
Pedagogas:„Mūsų tėvynė, vaikinai, taip pat mus labai myli“.
„Gimtoji žemė gali padaryti viską,
Jis gali tave pamaitinti savo duona,
Gerkite iš savo šaltinių,
Nustebink savo grožiu.
Šerti uogomis, grybais,
Gerti beržų sulą.
Viskas įmanoma!
Ji tiesiog negali apsiginti“.
Pedagogas: O kas gali apsaugoti savo gimtąją Žemę?
Kas gali apsaugoti Rusiją?
Vaikai: Kariškiai, kariai.
Pedagogas: Teisingai, klijų gabalėlis. Taip pat kurį laiką tapkime kariais ir šiek tiek žygiuokime:
Fizinė minutė:
O dabar viskas tvarkoje
Kelkimės ir sportuokime kartu!
Ir tu esi batas, ir tu esi batas,
Kareiviai eina į paradą.
Čia ateina tanklaiviai
Tada artileristai.
Ir tada - pėstininkai:
Įmonė pagal įmonę,
Įmonė pagal įmonę.
Grįžtame į savo vietas. Atsisėdame patogiai, laikome nugarą tiesią, rankas ant kelių. Nepamirškite stebėti savo laikysenos.
Pedagogas: Mūsų medis nėra iki galo išpuoštas, todėl tęsiame pokalbį. Visos šalys, įskaitant Rusiją, turi savo simbolius. Prisiminkime, kas yra šie simboliai? Įvardinkite šalies valstybinius simbolius.


Vaikai: Mūsų šalies valstybės simboliai – vėliava, herbas, himnas.
Pedagogas: Teisingai, vienas iš simbolių yra vėliava.


Iš kokių spalvų sudaro Rusijos vėliava?
Vaikai: Rusijos vėliavą sudaro trys spalvos: balta, mėlyna, raudona.
(Siekiant konsoliduoti medžiagą, atsako 2–3 vaikai.)
Teisingus atsakymus pateikiantys vaikai klijuoja lapus ant beržo šakų.
Pedagogas: Kaip vėliavoje yra juostelės? (jei jiems sunku atsakyti, užduodu pagrindinį klausimą: ar juostelės yra horizontalios ar vertikalios?)
Vaikai: Juostos išdėstytos horizontaliai: balta, mėlyna, raudona.
Pedagogas: Ką reiškia balta spalva ant Rusijos vėliavos?
Vaikai: Balta spalva Rusijos vėliavoje reiškia taiką.
Pedagogas: Taip, mūsų šalis yra taiką mylinti ir nieko nepuola.
Ką reiškia mėlyna?
Vaikai: Mėlyna spalva reiškia tikėjimą ir viltį, vandenį ir dangų.
Pedagogas: Ką reiškia raudona?
Vaikai: Raudona spalva reiškia gėrio pergalę prieš blogį.
Pedagogas: Siūlau šiek tiek pailsėti.
Žaiskime žaidimą „Kas gali greičiau surinkti Rusijos vėliavą“.
Didaktinis žaidimas „Surinkite Rusijos vėliavą“.
(Pirmas vaikas, teisingai surinkęs vėliavėlę, įgyja teisę klijuoti beržo lapą prie vaizdinės priemonės.)
Pedagogas: Rusijos herbas taip pat priklauso valstybiniams Rusijos simboliams.


Rusijos valstybės herbas įrengtas ant specialių pasienio stulpų.
Kas pavaizduota Rusijos herbe?
Vaikai: Rusijos herbe pavaizduotas dvigalvis erelis.
Pedagogas: Dvigalvis erelis – mūsų šalies galios ir galybės simbolis. Raitelis – šventasis Jurgis Nugalėtojas, ietimi perveriantis gyvatę, simbolizuojantis amžiną gėrio pergalę prieš blogį.
Apibendrinant.
Taigi, apibendrinkime.
Rusijos vėliava, Rusijos herbas - kas tai?
Vaikai: Rusijos vėliava, Rusijos herbas yra mūsų šalies valstybiniai simboliai.
Pedagogas: Kokį dar simbolį pamiršau pažymėti?
Vaikai: Pamiršote paminėti Rusijos himną.


Pedagogas: Kas yra himnas?
Vaikai: Himnas – svarbiausia mūsų šalies muzika.
Himnas – iškilminga daina apie mūsų šalį, apie tai, kaip ją mylime.
Pedagogas: Gerai padaryta, tiesa! Dar noriu pridurti, kad kai skamba Rusijos himnas, reikia atsistoti ir klausytis jo stovint ir tyliai. Taip parodome pagarbą savo šaliai.
Himnas visada skamba specialiuose renginiuose ir įvairiuose konkursuose.
Pasiklausykime vienos Rusijos himno eilutės.
(groja himnas, visi klauso stovėdami)
Užimkite savo vietas.
Pedagogas: Na, vaikinai. Beržą aprengėme nauja suknele. Dabar prisiminkime, apie ką kalbėjome?
Vaikai: Kalbėjomės apie Rusijos valstybinius simbolius.
Pedagogas: Puiku, vaikinai! Manau, kad beržas yra mūsų Tėvynės nacionalinis simbolis, aš labai džiaugiuosi nauja gražia apranga. Pamoka baigėsi. Labai ačiū už dėmesį.

Liudmila Magžanova
Pedagoginis projektas „Paslaptingi ženklai ir simboliai“

"MBDOU "Polaznenskio darželis Nr. 8"

Projektas

« Paslaptingi ženklai ir simboliai» Sukurta: Magžanova L. A.

Kholod I.I.

Žiūrėti projektą: informacinis, ilgalaikis.

Dalyviai projektą: mokytojai vyresnioji grupė Nr. 4 Magžanova L. A., Kholod I. I.

Tikslinė grupė: grupės mokiniai ir jų tėvai.

Aktualumas: Įvairiose mūsų vykdomos programos dalyse numatoma, kad ikimokyklinukai įsisavins įvairius modelius, lavins gebėjimus juos kurti ir pritaikyti pažinimo procese. Modeliavimo įvaldymas užtikrina efektyvesnį savybių, santykių, priklausomybių įsisavinimą, pažintinės veiklos komponentų ugdymą, pažintinių interesų aktyvavimą ir savarankiškumą ikimokyklinio amžiaus vaikams. Plėtra simbolinis aktyvumas laikomas pasirengimo mokyklai rodikliu, intelektualinio išsivystymo kriterijumi. Tačiau be specialaus darbo nemaža dalis vaikų turi žemą modeliavimo įgūdžių išsivystymo lygį – sunkumai nuosekliai lyginant objektą su modeliu, išankstinės modelio analizės trūkumas, modeliavimo taisyklių nesuvokimas, pažodinė suvokimas simboliai ir ženklai. Kalbame apie praktinių veiksmų, naudojamų modeliu, įsisavinimą (paruoštų modelių naudojimą, jų atkūrimą pažįstamos situacijos, atliekant paprastus modelio pakeitimus, pakeitimą, kodavimą ir dekodavimą, simbolių, ženklai.

Tikslas: Motyvacijos įvaldyti kūrimas ženklų-simbolinių sistemų ir priemonių, išaiškinant vaikų jų vystymosi patirtį.

Užduotys:

1. Ugdykite vaikų pažintinę veiklą įsisavinant įvairius simbolinisįrankiai ir modeliavimas;

2. Suaktyvinti įvairių ženklas-simbolinės priemonės; paskatinti suprasti jų funkcijas, konstravimo taisykles, stiprinti norą jas įvaldyti ir panaudoti pažinimo procese;

3. Ugdykite įgūdžius ir veiksmus: modeliavimas, pakeitimas, kodavimas, dekodavimas, modelio kūrimas ir transformavimas, preliminari objekto ir pakaitalų analizė, objekto ir modelio palyginimas ir tyrimas, modelio keitimas.

4. Ugdyti pažintinę veiklą, savarankiškumą pažinimo procese, įsisavinti modeliavimą, ženklas-simbolinės priemonės.

5. Motyvuoti tėvus įsisavinimo procese dalyvauti probleminiame bendravime su vaikais ženklas-simbolinės priemonės.

Ugdymo sritys:

1. Pažinimas

2. Bendravimas

3. Grožinės literatūros skaitymas

4. Socializacija

5. Meninė kūryba

7. Saugumas

8. Kūno kultūra

Įgyvendinimas projektą

Informacinis ir motyvuojantis

1. Vystymasis projektą, susipažinimas su pagrindinėmis vaikų ir jų tėvų idėjomis;

2. Užduočių, kurias reikia išspręsti įgyvendinimo proceso metu, nustatymas projektą, veiklos planavimas;

3. Studijuoti specializuotą literatūrą, rinkti medžiagą šia tema.

Formuojantis

Bendra veikla mokytojas su vaikais:

1. Kaip atsakymo į klausimą paieškos dalis „Kodėl mums reikia ženklai pasikalbėti « Ženklai aplink mus» .(programa "Vaivorykštė" Su. 118)

2. Darbas su vadovu „Patirk pasaulį“

3. Pasivaikščiojimai ir ekskursijos kaimo gatvėmis „Ieškant ženklai» ;

„Apie ką jie kalba? ženklai gatvėse» (programa "Vaivorykštė" Su. 119)

4. Vaikų iliustruotų enciklopedijų peržiūra, siekiant rasti informacijos apie jų išvaizdą simboliai ir ženklai.

5. Ekskursija po virtuvę „Apie ką jie kalba? ženklai ant pakuotės

Su aptarimu dėl susitikimo ženklai, simbolių, jų turinio paaiškinimas.

6 modelių naudojimo pratimai, ženklai, simbolių vienu metu

edukacinis srityse: "Pažinimas", "Bendravimas",

„Grožinės literatūros skaitymas“;

7. Išrastos veiklos rezultatų fiksavimas ženklai ir simboliai atradimų sąsiuvinyje;

8 Pratimas „Kas daugiau pastebės ženklai ir simboliai

9. Supažindinimas su ženklais ir simboliais kasdieniame gyvenime (žymėkite žaislų dėžės simboliai, vadovai, veiksmų atlikimo sekos diagramos).

Savarankiška veikla:

1. Žaidimai ir pratimai modeliavimo, kodavimo, dekodavimo įgūdžiams lavinti įvairūs ženklai ir simboliai:

- „Rinkis (apsispręsk) ženklas prie objekto, žodis"

- "Kur yra kieno kontūrai?";

- "Šešėliai";

- „Piešimas kitam“;

- „Darykime pratimus“;

- "Padaryk nuotrauką";

- "Atspėk";

- "Ką mes sužinome?";

- „Stebuklingas kompiuteris“;

- „Stebuklinga fotografija“;

- „Panašus - ne panašus“;

- „Surask šeimą“;

- „Surask lobį“;

- "Kur nuskrido bitė?"

Žaidimai su Dienesha kaladėlėmis

Produktyvi veikla:

Nupieškite ir papuoškite pirmąją vardo ir pavardės raidę;

Konstrukcija iš dalių „Stebuklų kryžiai“-2, 3, "Stebuklų ląstelė",

"Raidžių konstruktorius", „Skaidri aikštė“, žaidimai su "Geokontomas",

"Igrovisor" ir kiti V. V. Voskobovičiaus vadovai su figūrų eskizais ir spalvinimu.

Dažymas ženklai srautas tolesniems vaidmenų žaidimams;

Projektavimas pagal schemą, schemos ir pastato palyginimas (amatai).

Darbas su tėvais:

Pradmenų ir abėcėlių parodos organizavimas raštingumo centre;

Parodą papuoš berniukų tėvai (albumas): „Automobilių modeliai ir jų simbolika» .

Susitikimai su įdomiais žmonėmis „Profesionalai“ simbolinis

Ugdymo aplinkos turtinimas naudojant didaktinius žaidimus

naudoti ženklai ir simboliai;

Pagalba kuriant piktogramų ir kalendorių kolekcijas.

Diagnostinė:

1. Veiklos proceso ir rezultatų refleksija in

įgyvendinimo pažangą projektą.

Pristatymas:

1. Apibendrinimas ir pristatymas laisvalaikiu "Linksmi piratai"

2. Perspektyvų apibrėžimas:

Tęskite darbą su šia tema parengiamojoje grupėje.

Studijuotinos temos:

Sportas simbolika;

Įvairios abėcėlės;

Erdvė simbolika;

Herbai taip pat simboliai;

Braižome pastatų schemas;

Laikinos orientacijos.

Laukiamas rezultatas:

1. Susidomėjimas ženklai ir simboliai, suprasti savo vaidmenį ir

reikšmes žmogui.

2. Žinių prieinamumas ir dekodavimo įgūdžių ugdymas ženklai, kuriant savo simbolių, naudoti simbolika kasdieniame gyvenime.

3. Plėtros aplinkos turtinimas įvairiais ženklai ir simboliai.

4. Bendradarbiavimo, pasitikėjimo, abipusės atmosferos kūrimas

veiksmai su mokinių tėvais.

Literatūra:

Verbenets A. M. „Penktų gyvenimo metų vaikų objektų savybių ir santykių įsisavinimas modeliuojant“ // Metodiniai patarimai programai "Vaikystė".-SPb.: VAIKŲ SPAUDA, 2006 m.

Lavrentieva T. V. „Gebėjimo vizualiniam modeliavimui formavimas su susipažinimas su erdviniais santykiais

niyami//Kognityvinių gebėjimų ugdymas ikimokyklinio ugdymo procese. -M.: Pedagogika,1986.

Lebedeva S. A. „Ikimokyklinio amžiaus pažintinės veiklos ugdymas remiantis schematizavimu“ Psichologijos klausimai. -1997.-Nr.5

A. M. Verbenetsas „Modeliavimo įvaldymas“//Priešmokyklinukas 5-7 m. darželyje// Sankt Peterburgas "VAIKYSTĖ-SPAUDA",2010

Savivaldybės bendrojo ugdymo ikimokyklinio ugdymo įstaiga, darželis Nr.17 „Firefly“, Dmitrovas, Maskvos sritis

Rengiant santrauką naudoti leidyklos „DROFA“ ​​vadovų pavadinimai: Gyvybės saugos pagrindai serija „Kelių eismo ABC. Programa ir metodinės rekomendacijos » Darbo knyga „Eismo ABC“

Parengiamoji grupė (6-7 m.)

Tema: Kelionė į kelio ženklų šalį“

Tikslas: Tikslai:

Ugdymo tikslai: Patikslinti ikimokyklinukų žinias apie sąvokas „gatvė“, „šaligatvis“, „važiuojamoji dalis“, važiuojamąja dalimi važiuojantys automobiliai, pėstieji šaligatviu;

Vystymo užduotys:

Įtvirtinti vaikų žinias apie šviesoforų funkcijas: reguliuoja transporto priemonių ir pėsčiųjų judėjimą signalais; apie kelio ženklų funkcijas: Įspėjamieji ženklai: „Dėmesio vaikai“, „Kelio darbai“, „Slidus kelias“. „Geležinkelio pervaža“ Draudžiamieji ženklai. Ženklas „Pėsčiųjų eismas draudžiamas“, „Dviračių eismas draudžiamas“, „Įvažiuoti draudžiama“, „Eismas draudžiamas“

Susisteminkite žinias apie važiuojamosios dalies kirtimo taisykles: kertame kelią per pėsčiųjų perėją.

Įranga:

Medžiaga:

Garso įrašymas. „Eismo taisyklės“

Kelio ženklai ant stovo. (Pėsčiųjų perėja, požeminė perėja, autobusų stotelė)

Automobilių modeliai arba automobiliai – žaislai: lengvieji automobiliai, sunkvežimiai, autobusas.

Trys šviesoforai. (Pagaminta iš kartono)

Plakatas „Kelio ženklai“ Įspėjamieji ženklai: „Dėmesio vaikai“, „Kelio darbai“, „Slidus kelias“. "geležinkelio pervaža"

Draudžiamieji ženklai. Ženklas „Pėsčiųjų eismas draudžiamas“, „Dviračių eismas draudžiamas“, „Įvažiuoti draudžiama“, „eismas draudžiamas“

Informaciniai ženklai: „Pėsčiųjų perėja“. „Požeminė perėja“, „Maisto stotis“, „Ligoninė“

Dalomoji medžiaga: kelio ženklai kiekvienam vaikui: „Įvažiuoti draudžiama“, „Pėsčiųjų perėja“ „Pėsčiųjų eismas draudžiamas“, „Požeminė perėja“, „Ligoninė“, „Autobusų stotelė“

Požeminės perėjos "tunelis"

Grindys su kelio ženklinimu.

Preliminarus darbas

Pokalbiai: „Eismo signalai“, „Kelio ženklai“, „Elgesio kelyje taisyklės“, „Elgesio viešajame transporte taisyklės“ ir kt.

Iliustracijų „Pavojingos situacijos“ nagrinėjimas; „Kelių eismo taisyklių ABC“, kortelės su kelio ženklų atvaizdais, transportas.

Eilėraščių, mįslių, meno kūrinių skaitymas pagal kelių eismo taisykles, pvz.: S. Maršakas „Šviesoforas“, S. Mikhalkovas „Dėdė Stiopa policininkas“, A. Ivanovas „Kaip neišskiriami draugai kirto kelią“, „Šulinio enciklopedija“. -maniero vaikai“ ir kt. .d.

Didaktiniai žaidimai: Užduočių knygelė „Eismo ABC“, „Ketvirtasis ratas“, „Geometrinis transportas“, „Surink paveikslėlį iš dalių“, „Kas gali rasti ir įvardinti daugiausia kelio ženklų“.

Numatomas pamokos rezultatas: susipažinęs su Kelių eismo taisyklėmis, vaikas turėtų žinoti/suprasti: Kur pėstieji turi eiti. Kodėl negalite eiti gatve? Gatvės ir kelių dalys.

Kaip pereiti gatvę. Šviesoforų, šviesoforų paskirtis. Viešojo transporto laukimo aikštelės. Kam naudojami kelio ženklai? Kelio ženklų grupės.

Gebėti: Įgytas žinias pritaikyti praktikoje.

„Kelionė į kelio ženklų šalį“

Pamokos planas


Kelių eismo įvykiai ir jų priežastys. Probleminė situacija: „Kas bus miesto gatvėje, jei nebus laikomasi kelių eismo taisyklių? Kelių eismo taisyklės yra gatvių ir kelių įstatymas. Pagrindiniai terminai ir sąvokos. Kelio elementai: „Gatvė“, „Kelias“, „Šaligatvis“, „Eismo juosta“, „Skirstytojas“, „Pėsčiųjų perėja“, „Pėsčiasis“, „Eismo reguliatorius“. Šviesoforai pėstiesiems. Pėsčiojo pareigos. Kur tau leidžiama vaikščioti? Vietos, kur leidžiama kirsti važiuojamąją dalį. Keleivių pareigos. Kur laukti transporto priemonės įlipus? Kelio ženklai. Kelio ženklų reikšmė. Kelio ženklų klasifikacija: įspėjamieji, draudžiamieji, informaciniai ženklai.

Pamokos eiga:

Paleidžiamas „Eismo taisyklių“ garso įrašas.

Skambant muzikai, vaikai kartu su mokytoja įeina į grupę. Atsistokite išilgai grindų perimetro (3x3)

Pedagogas:

Vaikinai, šiandien kviečiu jus į šalį, kurioje visi žmonės, tiek suaugusieji, tiek vaikai žino ir laikosi kelių eismo taisyklių. (Avarijų garsai ir sirenos skamba)

O, laiškas. Paskaitykime: „Mes, Kelio ženklų šalies gyventojai, turime bėdų. Mus užbūrė piktas burtininkas. Jis pavogė visus kelio ženklus. Ir visi mūsų miesto žmonės nustojo laikytis kelių eismo taisyklių. Chaosas gatvėse apsunkino ir pavojingas mūsų gyvenimui: automobiliai nuolat formuoja kamščius, pervažiuoja pėsčiuosius, susiduria vienas su kitu. Prašome padėti mums!”

Vaikinai, man atrodo, kad mums tikrai reikia padėti. Ar padėsime? Tada važiuojame į kelią, kelias nebus lengvas. Pirmiausia eisime pėsčiomis. (Vaikai stovi kolonoje ir seka mokytoją)

Aplink miestą, gatve

Jie ne tik vaikšto taip:

Kai nežinai taisyklių

Lengva patekti į bėdą.

Likite ten, kur esate! (Vaikai stovi eilėje)

Vaikinai, ar žinote kelių eismo taisykles? (Taip) Kaip vadinami žmonės, einantys gatve? (Pėstieji). Kuria kelio dalimi turėtų eiti pėstieji? (Ant šaligatvio) Visiškai teisingai! Atrodo, kad atėjome į pagrindinę gatvę! (Vaikai žiūri į grindų drobę)

Susiraskime šaligatvį ir atsistokime ant jo. (Vaikai stovi ant šaligatvio)

Vaikinai, kaip vadinasi ta gatvės dalis, kuria važiuoja transporto priemonės? (važiuojamoji dalis) Ar pastebėjote, kad važiuojamoji dalis yra padalinta balta linija?

Kai automobiliai juda abiem kryptimis, koks tai judėjimas? (dvipusis eismas).

Mokytojas ištiesia rankas.

Taip! Piktasis burtininkas atliko gerą darbą. Pašalinti visi kelio ženklai. Kur turėtume kirsti kelią? (per pėsčiųjų perėją)

Teisingai! Čia yra pėsčiųjų perėja. Jis taip pat vadinamas "zebru". Kur yra pėsčiųjų perėjos ženklas?

Miša, padėk man surasti ženklą „Pėsčiųjų perėja“. (Vaikas randa ženklą „Pėsčiųjų perėja“, mokytojas padeda ženklą į vietą).

Vaikinai, pėstieji turi pagalbininkus eidami gatvę. O kokie tai pagalbininkai, sužinosite užminę mįsles.

Niekas pasaulyje to negali padaryti

Vienu rankos judesiu

Sustabdykite praeivių srautą

Ir tegul sunkvežimiai pravažiuoja.

(policininkas-reguliatorius.)

Teisingai, vaikinai! Siūlau pavirsti policininku – eismo reguliatoriumi. Prašau žengti žingsnį atgal. Pakartokite viską po manęs.

Kūno kultūros minutė.

Sargybinis stovi užsispyręs (einame vietoje)

Jis mojuoja žmonėms: Neik!

(judesiai rankomis į šonus, aukštyn, į šonus, žemyn)

Čia automobiliai važiuoja tiesiai (rankos priešais jus)

Pėsčiasis, palauk! (rankos į šonus)

Žvilgsnis: nusišypsojo (rankos ant diržo)

Kviečia eiti (einame vietoje)

Mašinos, neskubėkite (ploja rankomis)

Leisk pėstiesiems praeiti! (šokinėja į vietą)

Gerai padaryta vaikinai. Atlikome apšilimą, mūsų laukia nuotykiai. Štai jūsų kita mįslė.

Dieną naktį aš degau

Visiems duodu signalus

Turiu tris spalvas

Koks mano vardas, draugai?

(Šviesoforas)

Nagi, vaikinai, parodykite prie kokio šviesoforo jums reikia pereiti gatvę.

(Išplėsti „Pėsčiųjų perėja“)

Žaidimas "Šviesoforas"

Mokytoja po vieną parodo šviesoforus. Vaikai kerta gatvę gavę signalą.

Raudona šviesa – jokiu būdu!

Geltona šviesa – pasiruošę važiuoti!

Ir žalia šviesa – EIK!

Pedagogas:

Puiku, vaikinai, jūs visi esate pavyzdingi pėstieji. Jūs žinote, kaip teisingai kirsti kelią. Sakykite, kokias dar žinote pėsčiųjų perėjas? (po žeme ir virš žemės). Suraskime požeminės perėjos ženklą ir pastatykime atgal į vietą. (Vaikai randa kelio ženklą „Požeminė perėja“)

O dabar mes žaisime su jumis. Siūlau visiems vaikinams eiti per požeminę pėsčiųjų perėją. Tačiau nepamirškite, vaikinai, kad mes esame pėstieji, todėl išeidami iš požeminės perėjos atsistokite ant šaligatvio.

Lauko žaidimas „Požeminė perėja“

Mokytojas išdėsto tunelį. Vaikai eina per „tunelį“ po vieną

(Vaikai grįžta į šaligatvį)

Pedagogas:

Turbūt pavargote vaikščioti, siūlau toliau važiuoti autobusu. Kaip tu žinai, kur jis sustoja? A! Aš žinau! Turime nuvilti kelio ženklą. Atspėk mįslę.

Jei eini su draugu

Į zoologijos sodą ar kiną,

Susidraugaukite su šiuo ženklu

Vistiek turėsi

Jis tave greitai, mikliai paims

Pasirašyk…. (autobusų stotelė)

Sasha, padėk man surasti ženklą „Autobusų stotelė“ (vaikas randa kelio ženklą „Autobusų stotelė“; mokytoja padeda ženklą į vietą)

Lauko žaidimas. „Autobuso“ diskas „Muzika su mama“.

Mokytoja pasiima autobusiuko maketą, vaikai stovi vienas po kito ir atlieka judesius pagal muziką. Mokytoja pasiima vaikus ir pasodina prie stalų.

Pedagogas:

Mes su tavimi įsėdome į autobusą ir tapome kuo? (Keleiviai)

Pedagogas:

Mes atvykome. Sustokite „Kelio ženklai“. (Vaikai sėdi prie stalų). (Ant grindų yra kelio ženklai) Įspėjamieji ženklai: „Dėmesio vaikai“, „Kelio darbai“, „Slidus kelias“. "geležinkelio pervaža"

Draudžiamieji ženklai. Ženklas „Pėsčiųjų eismas draudžiamas“, „Dviračių eismas draudžiamas“, „Įvažiuoti draudžiama“, „eismas draudžiamas“

Informaciniai ženklai: „Pėsčiųjų perėja“. „Požeminė perėja“, „Maisto stotis“, „Ligoninė“

Pedagogas:

Štai kur piktasis burtininkas paslėpė kelio ženklus! Dabar mes sulaužysime burtą parodydami savo žinias! Mes visi turime žinoti ženklus. Kad nebūtų bėdų.

Raudoname trikampyje

Įspėjamieji ženklai

Jie įspėja

Jie ragina atkreipti dėmesį!

Tai yra įspėjamieji ženklai.

Kiek iš jūsų žinote

Apie ką šis ženklas įspėja?

Draudžiami ženklai

Skirtingas judėjimas

Ir raudonais apskritimais

Žmonės juos apjuosia

Kiek iš jūsų žinote

Ką šis ženklas draudžia?

Ir yra ženklų

Geri draugai.

Jie nurodys kryptį

Jūsų judėjimas.

Kur valgyti? Miegoti?

O kaip man patekti į močiutės kaimą?

Ką mums sako šis ženklas?

Mokytojas perskaito kiekvieną eilėraštį ir supažindina vaikus su draudžiamaisiais, informaciniais ir įspėjamaisiais ženklais. Pakvieskite vaikus paaiškinti kiekvieną ženklą, jei vaikams sunku, mokytojas jiems padeda.

Žaidimas „Kur paslėptas kelio ženklas“

Galinė kelio ženklų pusė pritvirtinta prie lentos. „Pėsčiųjų perėja“ „Požeminė perėja“ „Autobusų stotelė“ „Ligoninė“ „Pėsčiųjų eismas draudžiamas“.

Mokytojas perskaito eilėraštį prie kiekvieno ženklo, vaikai randa šį ženklą ant savo stalų ir nuneša ant lentos, kur pritvirtina. Tada mokytojas apverčia pagrindinį ženklą ir palygina, ar visi teisingai atliko užduotį. (Vaikai ant staliukų turi tuos pačius kelio ženklus). (Kiekvienam vaikui)

Pedagogas:

Vedlys aiškiai užbūrė kelio ženklus ir nenori jų grąžinti. Išsiaiškinkime, vaikinai, kokie kelio ženklai nuo mūsų slepiami? Užduosiu mįsles, o atsakymus rasi ant savo stalo ir atneši ant lentos norimą ženklą. Vaikinai, pažiūrėkite į savo nuotraukas. Tai mūsų draugai, kelio ženklai.

Na, ar pradėsime?

Mokytojas perskaito kiekvieno ženklo keturkampį.

Čia yra sausumos perėja

Žmonės vaikšto visą dieną.

Tu, vairuotojau, neliūdėk,

Leisk pėstiesiems praeiti!

Pėsčiųjų perėjos ženklas:

Kiekvienas pėstysis žino

Apie šią požeminę perėją.

Jis nepuošia miesto,

Bet tai netrukdo automobiliams!

Ženklas „Požeminė pėsčiųjų perėja“:

Šioje vietoje yra pėstysis

Transportas kantriai laukia.

Jis pavargo vaikščioti

Nori tapti keleiviu.

Ženklas „Autobusų, troleibusų, tramvajų ir taksi stotelė“:

Jei reikia gydymo,

Ženklas parodys, kur yra ligoninė.

Šimtas rimtų gydytojų

Ten jie jums pasakys: „Būk sveikas!

Ženklas „vaikai“:

Ligoninės ženklas:

Lyjant ar šviečiant

Čia nėra pėsčiųjų.

Ženklas jiems sako vieną dalyką:

— Tau neleidžiama eiti!

Ženklas „Pėsčiųjų eismas draudžiamas“:

Pamokos santrauka:

Puiku, vaikinai! Jūs gerai žinote kelių eismo taisykles. Savo žinių dėka padėjote Kelio ženklų šalies gyventojams atsikratyti piktojo burtininko. Ir į miestą grįžo ramybė ir tvarka, nes miesto gyventojai vėl pradėjo laikytis Kelių eismo taisyklių. Ar laikysitės kelių eismo taisyklių? (Taip)

Kaip suvenyrą noriu padovanoti knygą apie kelių eismo taisykles.

Taisyklės iš šios knygos

Jūs turite žinoti iš pirmų lūpų.

O išmokyti juos nėra lengva.

Bet jei rimtai, tai tikrai.

Be to, jūsų draugai iš Kelio ženklų miesto dovanoja jums šias stebuklingas lazdeles. Kai mūsų pasivaikščiojimas po miestą baigsis, šios lazdelės nušvis įvairiaspalvėmis lemputėmis. Netikite manimi? Sekite mane. (Nr. 1) (Mokytoja, skambant muzikai, išveda vaikus iš salės)

Pamokos analizė.

Pasirinkta tema skirta aktualiai problemai – ikimokyklinio amžiaus vaikų saugaus elgesio miesto gatvėse įgūdžių ugdymui.

Savo pedagoginį kredo suformulavau taip: „Vaikų saugumas keliuose yra atsakomybė, kuri reikalauja didelės atsakomybės iš suaugusiųjų, tėvų ir mokytojų“.

Dažnai eismo įvykių kaltininkai yra patys vaikai, kurie žaidžia prie kelių, kerta gatvę netinkamose vietose, neteisingai įvažiuoja ir išlipa iš transporto priemonių. Tačiau ikimokyklinio amžiaus vaikai yra ypatinga pėsčiųjų ir keleivių kategorija. Jie negali būti vertinami pagal tokius pat standartus kaip ir suaugusieji.

Šios pamokos tikslas – formuoti vaikams idėją, kad kelių eismo taisyklės yra skirtos žmonių gyvybės ir sveikatos išsaugojimui, todėl kiekvienas privalo jų laikytis. O tai reiškia elgtis kompetentingai, išmintingai ir atsakingai visur, kur kyla rizika ir pavojai.

Kaip galime padaryti gatves ir kelius saugius mūsų vaikams?

Žinoma, papasakokite apie Kelių eismo taisykles, kelio ženklus ir kitas subtilybes, rengdami įvairius renginius, įskaitant didaktinius, lauko žaidimus, kūno kultūrą, mįsles, eilėraščius.

Pamoką susisteminau kelio pasakos forma, kurioje vaikai tapo tiesioginiais įvykių raidos dalyviais. Taigi jie greitai supras ir įsisavins Kelių eismo taisykles bei išsiugdys teigiamus elgesio kelyje įpročius. Įprotis eiti šaligatviu, kirsti kelią pėsčiųjų perėjoje degant šviesoforui. Įprotis sustoti prieš važiuojamąją dalį. Visi šie teigiami įpročiai yra saugaus elgesio kelyje įgūdžiai. Ir visai nebūtina vaiko vesti į važiuojamąją dalį. Mokydamiesi taisyklių ne tik teoriškai, bet ir per praktines pamokas, vaikai pasieks neabejotinos sėkmės mokydamiesi „Kelio ABC“. Tikiuosi, kad šios pamokos pagalba man pavyko ugdyti saugaus vaikų elgesio kelyje įgūdžius.

Tiesioginės edukacinės veiklos pagal projektą Vaikų patriotinio ugdymo parengiamojoje mokyklai grupėje apibendrinimas

Tema: „Rusijos valstybiniai simboliai – vėliava, himnas, herbas“

Užduotys:

1. Įtvirtinti ir apibendrinti vaikų žinias apie Rusijos valstybinius simbolius – vėliavą, himną ir jų skiriamuosius bruožus.

2. Supažindinti vaikus su herbo istorija, reikšme Rusijos praeityje ir dabartyje, ugdyti pažintinį domėjimąsi valstybės istorija.

3. Puoselėti patriotinius jausmus, meilę Tėvynei, pagarbą savo šalies simboliams.

Preliminarus darbas: Patriotinio ugdymo centro kūrimas grupėje, edukacinių užsiėmimų vedimas apie Rusijos vėliavos pažinimą ir vėliavos spalvų reikšmę; pokalbiai apie draugystę; grožinės ir istorinės literatūros apie Rusiją skaitymas; vaizdinė veikla, filmukų ir pristatymų peržiūra projekto tema.

Žodyno darbas: Rusai, simboliai, taiką mylintys žmonės, dvigalvis erelis, šv. Jurgis Nugalėtojas, vėliavos, emblema, skeptras, rutulys.

Medžiaga: Rusijos žemėlapis, politinis pasaulio žemėlapis, gaublys, gamtos iliustracijos, liaudies kostiumas, Rusijos Federacijos herbo ir vėliavos atvaizdas, simboliniai kitų šalių vėliavų vaizdai, Rusijos Federacijos himno garso įrašas.

Tiesioginės švietėjiškos veiklos pažanga

Mokytojas skaito eilėraštį (Ja. Abidovas „Motina Žemė“).

Pasakyk man, koks yra teisingas žemės pavadinimas? Ar žemė brangi? Ar žemė auksinė?

Ne, geriau jai pasakyti: „Brangioji! Žemė yra mūsų miela, maloni mama!

Tai skambės meiliau ir tikriau, nes viskas, ką mes mylime

Viską sukūrė ji - kalnus, upes, miškus, gėles, rudenį ir vasarą, ir lietus ir tu...

Pedagogas:

Vaikinai, pasakykite, kokioje šalyje mes gyvename? (Vaikų atsakymai).

Rusija yra didžiausia ir gražiausia šalis pasaulyje. Rusija yra mūsų gimtoji šalis. Tačiau šalis yra ne tik gamta, miestai ir kaimai, kuriuose gyvena žmonės, Rusija yra valstybė, turinti savo įstatymus, tradicijas ir valdžią. Šiame žemėlapyje matomos šalys. Juodi taškai yra miestai. Matote, šalis žemėlapyje didžiulė, bet miestas mažas. Kiekvienoje šalyje yra daug miestų, tačiau yra pagrindinis miestas – sostinė.

Kaip vadinasi mūsų valstybės sostinė? (Vaikų atsakymai).

Rusijos Federacijos vyriausybė ir mūsų prezidentas dirba Maskvoje. Kaip vadinasi Rusijos Federacijos prezidentas? (Vaikų atsakymai).

Kiekviena šalis, kiekviena valstybė turi savo skiriamuosius ženklus, valstybės simbolius. Kokie tai simboliai? (vėliava, herbas ir himnas). Rusija taip pat turi valstybinius simbolius, šiandien apie juos ir kalbėsime.

Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į skaidres

1 skaidrė. Prieš daugelį amžių vietoj vėliavos žmonės naudojo stulpą, prie kurio viršaus buvo pririšta žolės kuokštė, nudažyta ryškiais dažais. Jis buvo vadinamas baneris Kaip manote, koks buvo pagrindinis banerių tikslas? (Vaikų atsakymai).

2 skaidrė. Tada reklamjuostės buvo pradėtos gaminti iš audinio. Pirmą kartą pažįstamą baltos-mėlynos-raudonos juostelių išdėstymą pristatė Caras Petras 1.

3 skaidrė. Juostos ant vėliava esantis horizontaliai. Spalvos siejamos su liaudies grožio idėjomis. Šios spalvos ilgą laiką buvo laikomos gražiausiomis Rusijoje ir netgi buvo naudojamos šventiniams drabužiams papuošti.

4 skaidrė. Pažiūrėk Rusų liaudies kostiumas. Kokias spalvas matote? (Vaikų atsakymai).

5 skaidrė.Žmonės vėliavos spalvoms teikė didelę reikšmę, todėl jos pasirinktos neatsitiktinai.

Prisimeni, ką reiškia balta vėliavos spalva? Ką reiškia mėlyna vėliavos spalva? Ką reiškia raudona vėliavos spalva? (vaikų atsakymai).

Ką galite pasakyti iš vėliavos spalvų? (Apie tai, kokie žmonės gyvena mūsų šalyje?). Taigi, kokie žmonės gyvena Rusijoje? (Vaikų atsakymai).

Rusijos vėliava yra Rusijos žmonių narsumo ir garbės simbolis. Pasakyk man, prašau, kur galiu pamatyti Rusijos vėliavą?

Didaktinis žaidimas „Atpažink mūsų vėliavą“

Tikslas:įtvirtinti vaikų žinias apie valstybinę vėliavą, išmokyti atpažinti Rusijos vėliavą tarp kitų šalių vėliavų.

Žaidimo eiga:

Magnetinėje lentoje rodomi dideli skirtingų šalių vėliavų vaizdai (apie 10). Mokytojas kviečia vaikus surasti Rusijos vėliavą ir pavadinti vietą magnetinėje lentoje.

Tada mokytojas kviečia vaikus užmerkti akis, keičiant Rusijos vėliavos vietą. Atmerkę akis vaikai vėl bando tarp kitų surasti mūsų vėliavą ir įvardyti jos vietą.

Puiku, gerai atpažinsite savo Rusijos vėliavą. Kiekviena šalis turi ir ypatingą, iškilmingą dainą. Kokia čia daina? (Himnas).

Tautiškas himnas taip pat yra valstybės simbolis. Kada atliekamas valstybės himnas? (Vaikai pateikia pavyzdžių).

Rusijos himnas yra labai gražus ir didingas. Himno eilių autorius – S. Mikhalkovas, muziką parašė A. Aleksandrova.

Kam skirtas himnas? (Vaikų pasiūlymai).

Himnas skirtas mūsų šaliai, jos begalinėms platybėms, nuostabiems drąsiems žmonėms, didžiai istorijai, himnas kalba apie šalies praeitį ir ateitį, apie karštą piliečių meilę savo Tėvynei. Kiekvienas Rusijos pilietis turėtų žinoti himno žodžius. Vaikinai, kodėl jums reikia klausytis stovint, o ne kalbėti? (Vaikų pasiūlymai).

Grojamas Rusijos Federacijos himno garso įrašas

6 skaidrė. Pažiūrėkime atidžiau, kas pavaizduota mūsų herbe? Kas pavaizduotas pačiame centre? Kodėl erelis turi dvi galvas? Erelis sugriebia skeptrą dešine letena. Ar žinote, kas tai yra? (stypas – lazda, dažniausiai puošta auksu ir brangakmeniais, tarnauja kaip galios ir garbingos padėties simbolis). Kairėje jo letenoje yra galia (valstybė). Orbas yra auksinis rutulys su kryžiumi viršuje. Virš erelio galvų matome vainikus – erelio sparnai atrodo kaip saulės spinduliai, o pats auksinis paukštis yra saulėje. Senovėje karūnos, skeptrai ir rutuliai buvo karališkosios valdžios simboliai. Šiandien jie mums primena istorinę mūsų Tėvynės praeitį.

Kas yra ant erelio krūtinės? Kokios spalvos skydelis? Kas pavaizduotas skyde? Kokios spalvos arklys? Kokios spalvos raitelio apsiaustas? Ką jums primena šios trys spalvos: balta, mėlyna, raudona.

Koks raitelio vardas? Jis ilgą laiką buvo gerbiamas Rusijoje kaip karių globėjas, Tėvynės gynėjas! Kas yra Šv. Jurgio Nugalėtojo rankose?

Kam jam to reikia? Juodoji gyvatė simbolizuoja blogį, o drąsus karys šv. Jurgis Nugalėtojas nugali piktąją gyvatę. Prisiminkite, vaikinai, kuriose pasakose minimas žaltys Gorynych? (Vaikų atsakymai). Kuo šios pasakos visada baigiasi? Gėris nugali blogį! Taigi mūsų herbas simbolizuoja grožį ir teisingumą, gėrio pergalę prieš blogį!

Didaktinis žaidimas „Surinkite herbą“

Pedagogas: Šalis yra didelė draugiška šeima, kuri iš kitų šalių skiriasi savo žmonėmis, tradicijomis ir papročiais. Tai kam, vaikinai, mums reikia šalies simbolių? (Vaikų atsakymai).

Mūsų grupė taip pat yra didelė šeima. Kokius vaikus turime? (Vaikų atsakymai).

Kaip visi aplinkiniai apie tai sužinos? Kuo galite išsiskirti iš kitų darželio grupių? (Vaikų pasiūlymai).

Galite sugalvoti savo emblemą, savo simbolį, į kurį žiūrės kiti ir iš karto nustatys, kokių vaikų turime savo grupėje.

Namuose kartu su tėvais pagalvokite, kaip galėtume pavaizduoti savo grupės emblemą ir visi kartu ją sukursime.

Naudota literatūra:

1. Mes gyvename Rusijoje. Ikimokyklinio amžiaus vaikų pilietinis-patriotinis ugdymas. N.G. Zelenova, L.E. - M.: „Leidykla Scriptorium 2003“, 2007 m.

2. E.A. Pozdnyakova „Pilietinis ugdymas ikimokyklinio ugdymo įstaigoje.

Sudarė Yu.A.Kortunova, mokytoja


Tiesioginė edukacinė veikla

„Valstybės simboliai“ (vyresnė ir parengiamoji grupė)

Programos turinys:

1. Įtvirtinti žinias apie skirtingų šalių pavadinimus, apie savo gimtosios šalies pavadinimą.

2. Supažindinkite vaikus su Rusijos simboliais – himnu ir herbu.

3. Žinių apie Archangelsko miesto herbą kartojimas, supažindinimas su kitos valstybės – Ukrainos herbu.

4. Pradinių idėjų apie šiuolaikinės valstybės herbo kilmę ir funkcinę paskirtį formavimas.

5. Estetinio požiūrio į Rusijos vėliavos spalvas puoselėjimas; žinių apie Rusijos vėliavos spalvos simbolinę reikšmę kartojimas.

6. Lavinti dėmesį, mąstymą, kalbą.

7. Turtinkite vaikų žodyną (baneris, himnas, vėliavėlė, etalonas, ietis).

8. Puoselėkite meilę ir pagarbą Tėvynei

Medžiaga:

gaublys, pasaulio žemėlapis, rodyklė;

kompozitoriaus Aleksandrovo ir poeto S. Mikhalkovo portretai;

magnetofonas, Rusijos himno ir N. Rastorguevo dainos „Beržai“ garso įrašai;

SSRS herbas, Rusijos herbas;

monetos su Rusijos herbu kiekvienam vaikui;

popieriaus lapai su trijų tipų herbu - Rusijos herbu, Archangelsko miesto herbu ir kitos valstybės (Ukrainos) herbu;

Rusijos vėliava, iliustracijos, vaizduojančios pirmuosius plakatus;

Rusijos prezidento D. A. Medvedevo portretas;

iliustracija, vaizduojanti prezidento standartą;

spalvotas popierius, klijai, žirklės, servetėlė aplikacijai.

^ Žodyno darbas:

valstybė;

renginiai;

Jurgio Nugalėtojo simbolis;

raitelis;

prezidentas;

standartinis.

^ Preliminarus darbas:

pokalbis apie pasaulio šalis;

žiūrėti į pasaulio žemėlapį ir gaublį;

darbas su Rusijos žemėlapiu;

klasės „Archangelsko miesto herbas“, „Rusijos vėliava“.

Vaikai sėdi prie stalo.

Mokytojas suka gaublį ir sako:

Pažiūrėkite, kiek skirtingų šalių yra mūsų pasaulyje. Kokias šalis pažįsti? (Vaikų atsakymai.) Tačiau jame yra tik viena šalis, kurią mylime, kurią vadiname savo Tėvyne. Vaikinai, kaip ši šalis vadinasi? (Vaikų atsakymai.)

Teisingai, tai Rusija. Kas nori parodyti mūsų šalį žemėlapyje? (Vaiko demonstravimas.)

Kiekviena šalis žemėje, kiekviena valstybė turi savo simbolius. Kas žino, kas jie tokie? Kodėl jie reikalingi? Kaip manai? (Vaikų atsakymai.)

Šiandien vėl kalbėsime apie mūsų himną, herbą ir vėliavą.

Vaikinai, himnas yra pati svarbiausia muzika mūsų šalyje. Tai daina apie mūsų šalį, apie tai, kaip mes ją mylime. Kai skamba Rusijos himnas, reikia atsistoti ir jo klausytis stovint. Stovėdami himnui grojant, išreiškiame pagarbą savo valstybei, savo šaliai. Klausykite mūsų himno žodžių. Mūsų himną parašė kompozitorius Aleksandrovas ir poetas Sergejus Michahalkovas.

^ Skaitomi himno žodžiai.

Rusija yra mūsų šventa jėga,

Rusija yra mūsų mylima šalis.

Galinga valia, didelė šlovė -

Tavo lobis visiems laikams!

Nuo pietinių jūrų iki poliarinio krašto

Mūsų miškai ir laukai išsibarstę.

Tu esi vienintelis pasaulyje! Tu esi vienintelis -

Dievo saugoma gimtoji žemė!

Sveika, mūsų Tėvynė laisva,

Sena broliškų tautų sąjunga,

Tai mūsų protėvių duota liaudies išmintis!

Sveika, šalis! Didžiuojamės jumis!

Plati erdvė svajonėms ir gyvenimui

Ateinantys metai mums atskleidžia.

Mūsų ištikimybė Tėvynei suteikia mums stiprybės.

Taip buvo, taip yra ir taip bus visada!

Sveika, mūsų Tėvynė laisva,

Sena broliškų tautų sąjunga,

Tai mūsų protėvių duota liaudies išmintis!

Sveika, šalis! Didžiuojamės jumis!

Dabar siūlau pasiklausyti Rusijos himno.

(Skamba himnas.)

Kokie jausmai jus apėmė klausantis Rusijos himno? Kur dar girdėjai? (Vaikų atsakymai.)

Himnas grojamas specialiuose renginiuose ir konkursuose.

O dabar noriu papasakoti apie kitą mūsų simbolį – Rusijos herbą. Anksčiau mūsų šalis turėjo tokį herbą (ekraną). Mūsų šalis buvo vadinama SSRS. Kaip dabar vadinasi mūsų šalis? (Rusija.) O mūsų šalies herbas toks. Pažiūrėkite, ką matote Rusijos herbe, pažiūrėkime. (Egzaminas.) Mūsų herbe matote paukštį - tai erelis, erelis su dviem galvomis, vadinasi, esame nepriklausoma valstybė, kad mūsų šalyje gyvena įvairių tautybių žmonės. Pavyzdžiui, kaip mūsų grupėje. Kokios tautybės mūsų grupės vaikai? Teisingai, rusai ir totoriai. Bet mus visus sieja viena Tėvynė, turime bendrą tėvynę. Ši juosta tik apie tai kalba, sujungia dvi skirtingas galvas. Atkreipkite dėmesį į piktogramą erelių centre – šis raitelis vadinamas Šv. Sėdi ant balto žirgo, rankose laiko ietį. Šia ietimi jis užmuša gyvatę. Visas šis paveikslas simbolizuoja gėrio pergalę prieš blogį. Mūsų herbas yra emblema, Rusijos simbolis. Valstybės herbas įrengiamas ant specialių pasienio postų ir vietose, skirtose patekti į mūsų šalies teritoriją. Šalies herbas atspausdintas ant Rusijos monetų. Kodėl manote? Ant jūsų stalų yra monetų, atidžiai apžiūrėkite jas, kas ant jų atspausdinta? Dvigalvis erelis simbolizuoja mūsų valstybės galią ir galią. Ką reiškia raitelis? Įdėkite monetas į vietą ir paimkite kvadratinius popieriaus lapus. Ką ant jų matai? (Vaikų atsakymai.) Kokius herbus atpažinote? Teisingai, tai Archangelsko herbas, tai yra Rusijos herbas. O tai yra kitos valstybės – Ukrainos – herbas. Antspauduose, patvirtinančiuose dokumentų autentiškumą, naudojamas mūsų šalies herbas.

Truputį pažaiskime. Pažiūrėsiu, koks tu dėmesingas:

pasiimti antspaudą, kuriame pavaizduotas Archangelsko herbas;

paimkite antspaudą, kuriame pavaizduotas Rusijos herbas.

Gerai padaryta! Visi teisingai atliko užduotį.

Pažiūrėkite, kokia graži mūsų šalies vėliava. Apie vėliavą jau kalbėjome. Prisiminkime, kur dažnai matome vėliavą? (Jie kabinami rimtuose valdiškuose renginiuose, ant pastatų, varžybose.) Pabūkime ir mes kuriam laikui sportininkai ir atlikime pratimus.

^ Kūno kultūros minutė „Mankšta“.

„Ir dabar viskas tvarkoje

Susirinkime sportuoti.

Rankos į šonus, sulenktos,

Pakėlė, pamojavo,

Jie paslėpė juos už nugarų.

Atsigręžė

Per dešinį petį

Vėl per kairę,

Susėdome kartu

Palietė kulnus

Pakyla ant pirštų galiukų

Jie nuleido rankas“.

O dabar tęsime pokalbį apie mūsų vėliavą. Skiriamasis ženklas – ir mūsų šalies vėliava. Prieš daugelį metų, šimtmečius vietoj vėliavos jie naudojo stulpą ir prie jo pririšo žolės kekę ir arklio uodegą. Prie šios vėliavos buvo traukiami kariai – jie buvo vadinami vėliavomis. Tada jie pradėjo gaminti reklamjuostes iš audinio, dažniausiai raudonos spalvos. O valdant carui Petrui I, atsirado ši trispalvė vėliava. Ką reiškia mūsų vėliavos spalvos? (Išklausykite vaikų atsakymus.) Pakartokime: balta spalva reiškia ramybę ir sąžinės tyrumą; mėlyna – dangus, ištikimybė ir tiesa; raudona – ugnis ir drąsa. Vėliava yra galios ženklas. Ją turi ir mūsų valstybės vadovas. Kas yra mūsų valstybės vadovas? (Prezidentas.) Koks mūsų prezidento vardas? Prezidento nešama vėliava vadinama etalonu. Pakartokime šį pavadinimą. Standartas yra kvadrato formos, centre dvigalvis erelis, kraštai dekoruoti aukso kutais.

Dabar siūlau padaryti mūsų Rusijos vėliavos aplikaciją. (Savarankiška vaikų veikla.)

Parodykite, kokias vėliavas padarėte. Galite parsinešti juos namo ir pasakyti savo tėvams, ką žinote apie vėliavą.

^ Skaityti eilėraštį apie Tėvynę.

A. Dementjevas

Kas yra Rusija?

Tai karšta vasara...

Kai daug gėlių

Ant žalios pievos,

Kai purslai jūra

Perlų spalva,

Kai duona sunoksta

Ir jie pjauna žolę.

Kas yra Rusija?

Tai nuostabus ruduo...

Kai danguje, garbanoti

Gervės skrenda

Kai pumpurai sunoksta

Kritimas iš pušų

Kai sukasi lapai

Iki pat žemės.

Kas yra Rusija?

Tai žiemos pasaka...

Kai sniegas sidabrinis

Gulėdamas ant žemės

Kai berniukai skuba

Nuo kalno rogutėmis,

Kai matomas raštas

Ant apšalusio stiklo.

Kas yra Rusija?

Tai pilna gyvybės

Laimė, energija, džiaugsmas, lengvas pavasaris,

Kai lietus atvės

Staiga pursteli ant žemės,

Kai miškas ošia,

Pažadintas iš miego

Kai vėjas išjudina jauną žolę,

Kai paukščiai gieda

Ir vėl mūsų regione...

Aš esu mano Rusija,

Mano gimtoji žemė,

Kaip brangi mama,

Aš tave labai myliu!

http://olga190780.narod2.ru/muzikalnim_rukovoditelyam/igroteka_muzikalno-didakticheskih_igr/



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!