Pamokos planas (vyresnė grupė) tema: Edukacinės pamokos lopšelio-darželio vyresnėje grupėje tema Kosmonautikos diena. Atvira pamoka Kosmonautikos dienai

Tikslai: įtvirtinti vaikų žinias tema „Erdvė“, lavinti giminingų žodžių atrankos įgūdžius, stiprinti garsinės analizės įgūdžius, toliau mokyti derinti daiktavardžius su skaitvardžiais, parinkti priešingus žodžius, plėsti ir turtinti vaikų žodyną; lavinti foneminę klausą, loginį mąstymą, atmintį, samprotavimą; moralinių jausmų ugdymas.

Įranga: astronautų portretai, garso analizės diagramos, temos nuotraukos: astronautas be gravitacijos, skafandras, erdvėlaivis, mėnulis

Pamokos eiga.

aš.Organizacinis momentas.

Skambink vienas kitam meiliai.

II.Pagrindinė dalis

1. Įvadinis pokalbis

Vaikinai, kokią šventę visa šalis švenčia balandžio 12 d.? ( vaikų atsakymas). Teisingai – Kosmonautikos diena.

Žmones visada traukė nežinomybė. Žmonių tyrinėjimas kosminėje erdvėje prasidėjo seniai. Pirmiausia į kosmosą buvo paleisti palydovai, o paskui žmonės buvo išsiųsti užkariauti kosmoso.

– Kas buvo pirmasis astronautas? (Jurijus Gagarinas). Mes visada prisiminsime šį drąsų žmogų. Kad ir kiek naujų žygdarbių būtų atlikta, jis visada išliks didvyriu.

Vaikinai, ar žinote pirmąją moterį astronautę? ( Valentina Tereškova). Kokius dar astronautus pažįstate? ( Ant lentos po vieną rodomi astronautų portretai.). (Antroji moteris yra kosmonautė Svetlana Savitskaja, pirmoji kosmonautė, išėjusi į kosmosą – Leonovas).

Daug žmonių padėjo pasiruošti skrydžiams į kosmosą: mokslininkai, konstruktoriai, kariškiai ir daug statybininkų bei darbininkų, kurie statė kosmodromą, surinko raketą, rengė astronautus.

Ar manote, kad kiekvienas gali būti astronautas? Koks turėtų būti žmogus, besiruošiantis skristi į kosmosą? ( Savybės).

Kaip vadinasi transportas, kuriuo skraido astronautai?

Kaip vadinasi kostiumas, su kuriuo skrenda astronautas?

Kur prasideda tavo kelionė?

Kaip vadinama astronauto būsena erdvėje?

Kas gali pasakyti, kokioje planetoje tu ir aš gyvename?

Vaikinai, gal kai kurie iš jūsų prisimena šių planetų pavadinimus?

2. Nurodykite pamokos temą ir tikslą.

Pabandykime pasiruošti skrydžiui. Galbūt ateityje kas nors turės tokią galimybę.

3. Žaidimas „Kuris žodis skiriasi nuo kitų?

Išgirdę papildomą žodį, turite pakelti signalinę vėliavėlę.

1) Astronomas, astronomas, astronomas, gastronomas, astronomas.

Kurio žodžio trūksta?

Kas yra astronomas?

Kas yra bakalėjos parduotuvė?

2) Palydovas, palydovas, keliautojas, palydovas, palydovas.

Kurio žodžio trūksta?

Kas yra keliautojas?

Kas yra palydovas?

Ką bendro turi šie žodžiai?

4. Garsinė žodžio analizė MĖNULIS.

Atspėk mįslę.

Naktį danguje tik vienas blyškiaveidis... (mėnulis).

Jie siūlo užbaigti žodžio MOON garsinį-skiemeninį modelį.

Mes išdėstome žodžio MOON schemą. Rodomas paveikslėlis.

Fizinis pratimas.

Mėnulyje gyveno astrologas ("Žiūrėdamas" per teleskopą)

Jis stebėjo planetas: (ranka rodyk į dangų)

Merkurijus - vieną kartą (apibūdinkite apskritimą rankomis)

Venera-dvi, (medvilnė)

Trys - žemė, keturi - Marsas, (atsisėskite)

Penki – Jupiteris, šeši – Saturnas, (pakreipti į dešinę – į kairę)

Septyni - Uranas, aštuoni - Neptūnas, (pasilenkti į priekį, pasilenkti atgal)

Jei nematai, išeik! (Išskleiskite rankas į šonus)

5. Suskaičiuokite iki 5

Vaikinai, ką astronautas mato pro langą? (žvaigždynai, planetos, kometos)

Suskaičiuokime, kiek žvaigždynų matėme?

Vienas žvaigždynas, du žvaigždynai, trys žvaigždynai, keturi žvaigždynai, penki žvaigždynai);

Viena tolima planeta, dvi...

Vienas dirbtinis palydovas,...

6. Žaidimas „Susiję žodžiai“.

Tu esi Mėnulio paviršiuje, atsakyk man, ką tu padarei? - jie nusileido mėnulyje.

Kokiame dirvožemyje nusileidote? - į mėnulio.

Koks kitas Mėnulio gyventojų vardas? - lunatakiai.

Koks transportas vyksta į Mėnulį? - Mėnulio roveris.

Ką bendro turi šie žodžiai? Kaip turėtume juos vadinti?

7. Žaidimas „Pasakyk priešingai“.

Toli - arti,

aukštas - žemas,

skristi - skristi,

kilimas - žemė,

šviesus - blankus,

ankšta – erdvi.

III.Pamokos santrauka.

Grafinis diktantas „Raketa“

mokytojas logopedas MBDOU vaikų darželis "Luchik"

kombinuotas tipas

Oriolo sritis, Bolchovas, Rusija

Kosmonautikos dienos teminė pamoka „Jei labai norime, skrisime ir į kosmosą! lopšelio-darželio vyresnėse ir paruošiamose grupėse.

Autorius Nabokova E.I.
Medžiaga gali būti naudinga darželių auklėtojams ir muzikos vadovams.
Tikslas: plėsti žinias ir idėjas apie kosmosą ir astronauto profesiją.
Užduotys: ugdyti vaikams patriotiškumo ir pasididžiavimo savo Tėvyne jausmą;
formuoti vaikų idėjas apie kosmosą ir astronautus;
ugdyti vaikų mąstymą, fizinį aktyvumą, kūrybinius gebėjimus IKT, muzikos ir lauko žaidimų pagalba.
Įranga: projektorius ir ekranas pristatymui, lankeliai, smėlio maišeliai, balionai, žymekliai.

Muzikinis vadovas. Vaikinai, šiandien susirinkome į salę švęsti šventės – Kosmonautikos dienos.
Nuo seniausių laikų žmonės pradėjo galvoti apie klausimus: „Kas yra erdvė?
O jei gyvybė yra kitose planetose, išskyrus Žemę?
Ir tada sovietų mokslininkai ir dizaineriai sukūrė pirmąjį erdvėlaivį
laivas „Vostok“.
Ar žinote, kas pirmasis išėjo į kosmosą?
Prieš žmogui išskristant į kosmosą, ten buvo gyvūnų.
Šuo Laika pirmasis iškeliavo į kosmosą.
Deja, Laikai nepavyko grįžti į Žemę, tačiau ji tiek padėjo astronautikos vystymuisi, kad Maskvoje jai buvo pastatytas paminklas.


Praėjus 3 metams po nesėkmingo šuns Laika skrydžio į kosmosą pasiunčiami du šunys – Belka ir Strelka. Kosmose jie praleido tik vieną dieną ir sėkmingai nusileido.


1961 metų balandžio 12 dieną pirmą kartą istorijoje erdvėlaivis „Vostok“ su asmeniu pakilo iš Baikonūro kosmodromo ir apskriejo Žemę.

Skrydis truko tik 108 minutes. Ir nuo tada šią dieną, balandžio 12-ąją, švenčiame Kosmonautikos dieną. Mes prisimename šią datą ir didžiuojamės, kad mūsų rusas pirmasis užkariavo kosmosą, didžiuojamės ir mylime savo puikią šalį.
Pasiklausykime dainos apie Rusiją, kurią mums atliks vyresnioji grupė.
„Mūsų Rusija yra graži Z. Root.
Muzikos vadovas. Ar žinote, kas buvo pirmasis astronautas, nuskridęs į žvaigždes?
Vaikai. Jurijus Aleksejevičius Gagarinas.


Muzika prižiūrėtojas. Kompozitorė A. Pakhmutova ir poetas N. Dobronravovas skyrė
Jurijus Gagarinas nuostabią dainą „Tu žinai, koks jis buvo vaikinas“.

Muzikinis vadovas. Jurijus Gagarinas tapo visos Žemės herojumi.
Jis buvo pirmasis žmogus, kuris savo akimis pamatė, kad mūsų
Planeta Žemė tikrai apvali ir labai graži.
Ar norėtumėte leistis į kosminę kelionę?
Kokias savybes turėtų turėti jaunas astronautas? (Vaikų atsakymai)
Kas nori tapti astronautu?
Jis turi žinoti daug
Stipriai valgykite ir sportuokite.
Kaprizingas, žalingas ir piktas
Mes jo nepakelsime į orbitą.
Priimsime tik draugiškus,
Mums nereikia nuobodžių žmonių!
Ar žinai draugystės taisyklę?
Vienas už visus ir visi už vieną! (kartoti chore)
Muzikinis vadovas. Prieš skrydį siūlau atlikti apšilimą.
Erdvės apšilimas.
Muzikinis vadovas. Norėdami skristi į kosmosą,
Yra daug ką žinoti!
Dabar aš patikrinsiu, ką žinote apie kosmosą. Atspėk mįsles:
(atsakymai rodomi ekrane po to, kai vaikai pateikia teisingą atsakymą)
1. Danguje matomas geltonas ratas
O spinduliai kaip siūlai.
Žemė sukasi aplink
Kaip magnetas.
Nors aš dar nesu senas,
Bet jau mokslininkas -
Žinau, kad tai ne ratas, o rutulys,
Labai karšta. (Saulė).
2. Vyras sėdi raketoje.
Jis drąsiai skrenda į dangų,
O pas mus jo skafandre
Jis žiūri iš kosmoso. (astronautas).
3. Erdvėje nėra keptuvės,
Ir puodo taip pat nėra.
Čia yra košė ir silkė,
Ir barščiai ir vinaigretas -
Supakuota kaip kremas!
Aš būsiu astronautas.
Valgysiu nuo kažko
Indų visai nėra. (Iš vamzdžių).
4. Mėlyname danguje yra šviesa
Sulaukė viso dėmesio
Jis skraido aplink žemę
Siunčia mums linkėjimus. (Palydovas).
Vaikinai, ar žinote, kurios planetos yra įtrauktos į Saulės sistemą?
Vaikų atsakymai.


Gerai padaryta! Jūs jau daug žinote apie kosmosą!
Siūlau pažiūrėti trumpą animacinį filmuką apie Saulės sistemos planetas.

Kad geriau suprastumėte, kaip planetos juda aplink saulę,
pažaiskime šį žaidimą:
Žaidimas „Saulė, žemė, mėnulis“.
Pirmiausia su vaikais turite prisiminti, kas sukasi aplink ką.
Žaidžia 3 žmonės. Skamba „kosminė“ muzika.
Pirmas vaikas stovi vietoje, rankose laiko Saulę (oranžinį arba geltoną rutulį).
Antrasis vaikas vaikšto aplink Saulę, rankose laikydamas žalią rutulį (Tai sukasi Žemė),
Trečias vaikas šiuo metu laksto aplink vaiką su žaliu kamuoliuku, rankose laiko mėlyną rutulį (tai Mėnulis sukasi aplink Žemę).

Muzikinis vadovas. Taigi, norėdami patekti į kosmosą, einame į kosmodromą.


Žaidimas „Raketų paleidėjas“
Iš kiekvienos grupės iškviečiami po kelis žmones, kurie muzikinio fragmento pabaigoje turi užimti savo vietas raketose (raketose). Raketos įgulą sudaro ne daugiau kaip 3 žmonės. Palaipsniui mažėja lankelių skaičius.

Muzikinis vadovas. Erdvėlaivis pasiruošęs kilti,
Ekipažas laukia komandos.
Negaišdamas nė minutės,
Pakilkime.
Fonopedinis pratimas „Raketos“
Kuro tikrinimas vaikai sako "sh-sh-sh"
Liuko atidarymas ir uždarymas "glissando" aukštyn ir žemyn ant "a"
Radijo tikrinimas tarti trumpus ir aštrius „u“ garsus
Įjunkite variklį skamba „r“ ir sukite kumščius
Muzikinis vadovas. Dėmesio! Dėmesio! Duodu komandą kosminiam laivui pakilti! 5, 4, 3, 2, 1! Pradėkite!
Skamba kosminė muzika


Muzikinis vadovas. Mes jau skrendame! Pažvelkime į planetas pro „langą“.
Jie kalba choru:
Visos planetos eilės tvarka
Kiekvienas iš mūsų gali įvardyti:
Vienas - Merkurijus, du - Venera,
Trys - Žemė, keturi - Marsas!
Penki yra Jupiteris, šeši yra Saturnas,
Septintas yra Uranas, aštuntas - Neptūnas.
Ir devintoji planeta -
Vadinamas Plutonu!
(A. Khaito eilėraščiai)
Muzikinis vadovas. Artėjame prie Saturno planetos.


Saturnas laikomas viena paslaptingiausių planetų.
Vaikinai, mums reikia paimti Saturno planetos dirvožemio mėginius ir išsiųsti
į Žemę tyrimams.
Šioje srityje judėjimui turėsime naudoti specialius prietaisus – tai kosminiai džemperiai.
Estafetės „Kelionė ant kamuolių už Saturno žemės“
Muzikinis vadovas. Gerai padaryta! Ir mūsų kelionė tęsiasi. Mūsų raketa skrieja į Marsą.
Skamba kosminė muzika.
Muzikinis vadovas. Taigi mes atvykome į Marso planetą.


Marsas yra dykumos planeta
Ir dydis yra šiek tiek didesnis nei Mėnulis.
Taip yra dėl raudonos spalvos,
Pavadintas karo dievo vardu.
O kalnų niekur pasaulyje nėra
Aukščiau nei toje planetoje.
Vaikinai, apgyvendinkime šią dykumos planetą marsiečiais.
Žaidimas "Plant Mars"
Žaidimui paimkite kelis raudonus kamuoliukus – ant kamuolio nupieškite kuo daugiau Marso vyrų. Laimi tas, kuris piešia daugiausiai.
Muzikinis vadovas.Vaikinai, įsivaizduokime, kad skrydžio metu susipažinome su kosminiais robotais ir žaidžiame savo mėgstamą žaidimą.
Žaidimas „Robotai ir žvaigždės“
Muzikinis vadovas. Čia ir baigiasi skrydis į kosmosą. Atėjo laikas grįžti į Žemę!
Skamba kosminė muzika.

Viktorija Khozyaykina
Pamokos „Kosmonautikos diena“ santrauka

Tikslai:

Supažindinkite vaikus su šventės istorija Kosmonautikos diena.

Suteikite pirmines žinias apie erdvė, planetos, pirma astronautai.

Praturtinkite žodyną: planetos, erdvė, erdvėlaivis, meteoritas, teleskopas.

Užduotys:

Apibendrinkite vaikų žinias apie šventę « Kosmonautikos diena» .

Turėkite idėją apie profesiją astronautas.

Sustiprinkite savo žinias apie geometrines figūras.

Lavinti smulkiąją rankų motoriką.

Ugdykite vaizduotę, loginį mąstymą, domėjimąsi suprasti mus supantį pasaulį.

Įranga:

Paveikslėliai, kuriuose vaizduojamas Yu Gagarino portretas, V. Tereškova, šunys Belka ir Strelka, meteoritas, raketa, Saulės sistema.

Gelio rutulys.

Vaikų piešiniai šia tema: „Ekskursija į planetariumą“.

Spalvoto popieriaus rinkinys, klijai, žirklės, albumas.

Raketos pavyzdys.

Pamokos eiga:

Net senovėje, stebėdami paukščius, žmonės svajojo skraidyti. Ar žiūrėdamas į žvaigždėtą dangų galvoji, kaip skristi aukščiau ir sužinoti, kas ten yra?

Yra senovės graikų mitas apie Dedalą ir Ikarą.

Meistras Dedalas padarė sau ir savo sūnui Ikarui sparnus, pritvirtintus vašku, kad jie galėtų skristi į dangų. Dar prieš skrydį Dedalas paklausė sūnus: „Nelipk per aukštai, saulė ištirpdys vašką. Neskriskite per žemai, jūros vanduo pateks ant plunksnų ir jos sušlaps. Tačiau jau skrydžio metu Ikarą taip nuviliojo skrydis, kad pamiršo tėvo nurodymus ir pakilo labai aukštai, per arti Saulės. Saulės spinduliai ištirpdė vašką, todėl Ikaras nukrito ir nuskendo jūroje. Senovės graikai tikėjo, kad Dedalas išrado pirmąjį smagratį, kurį jie vadino savo išradimu.

Praėjo daug laiko, kai žmonės pagaliau išmoko kurti skraidančius aparatus. Tada jie pradėjo juos išbandyti. Pirmieji bandytojai buvo gyvūnai. Garsiausi šunys buvo Belka ir Strelka.

(Nuotraukų paroda).

Ir tik po to erdvėžmonės pradėjo jį įvaldyti. Pats pirmasis 1961 metų balandžio 12 dieną raketoje "Rytai" V erdvė Jurijus Gagarinas skrido. Savo raketa jis skrido aplink Žemę, taip vadinasi planeta, kurioje mes gyvename.

(Nuotraukų paroda)

Eilėraščio skaitymas (1 vaikas):

IN kosminė raketa

Jis yra pirmasis planetoje

Man pavyko pakilti į žvaigždes.

Dainuoja dainas apie tai

Pavasario lašai:

Bus kartu amžinai

Gagarinas ir balandis.

Bet į erdvė Skraido ne tik vyrai, bet ir moterys.

Ir pirmoji moteris astronautas buvo Valentina Tereškova.

(Nuotraukų paroda).

Žinoma, dabar astronautai Jie skraido ne savadarbiais lėktuvais, o raketomis.

(Nuotraukų paroda).

Kaip pakyla raketa? Pažvelkime į tai naudodami gelio kamuoliuko pavyzdį.

Mokytojas išima gelio rutulį, padeda jį ant grindų ir paleidžia, kamuolys pakyla iki lubų.

Įsivaizduokime, kad kamuolys yra mūsų raketa, o lubos yra dangus. Matome, kaip mūsų raketa pakilo aukštai į dangų. Tik tikra raketa kuro ne geliu, o kuru.

Bet ne tik astronautai gali matyti toli erdvė. Dar gerokai prieš pirmąjį skrydį mokslininkai astronomai žiūrėjo pro savo teleskopus ir pamatė tai toli erdvė yra daug žvaigždžių, planetų, meteoritų. Meteoritas yra didžiulis gabalas, kuris atitrūksta nuo žvaigždės, jie yra labai dideli.

(Žiūrėti paveikslėlį).

Mokslininkai nustatė, kad planetos sukasi aplink Saulę, taip pat ir mūsų planeta. Tačiau kitose planetose niekas negyvena. Tik mūsų planetoje Žemėje yra viskas, ko reikia gyvenimui (oras, vanduo).

(žiūrėti nuotrauką Planetų paradas aplink saulę).

Žvelgdami į naktinį dangų, galime pamatyti daugybę žvaigždžių. Vieni šviečia labai ryškiai ir atrodo labai dideli, kiti silpnai ir atrodo maži, tai priklauso nuo to, kaip arti ar toli jie yra nuo Žemės. Tačiau yra viena žvaigždė, kuri atrodo ryškesnė už visas, ir tai yra kelrodė žvaigždė. Kadaise jūreiviai ja rasdavo kelią namo.

Eilėraščio skaitymas (2 vaikai).

Danguje yra viena žvaigždė,

nesakysiu kuri,

Bet kiekvieną vakarą pro langą

žiūriu į ją.

Taip ryškiai mirksi!

Ir kažkur jūroje

Dabar jis tikriausiai jūreivis

Nutiesia kelią.

Žemė yra pati gražiausia planeta, tik joje yra jūros, upės, ežerai, kalnai ir lygumos. Tik ant jo gali gyventi žmonės, gyvūnai, augti medžiai ir gėlės.

Žmonės gali statyti namus, mokyklas, darželius. Ir, žinoma, jie svajoja nuskristi erdvė.

Eilėraščio skaitymas (4 vaikai).

Piešimas albume

Esame mokykla ir darželis.

Virš mokyklos, virš sodo

musės astronautas.

Į žvaigždėtą dangų

Ilgai ieškome:

Eikite į erdvė

Mes irgi to norime.

Dabar mes jį gausime

Kitas pieštukas

Ir pakils į dangų

Mūsų įgula.

Virš mokyklos, virš sodo

Leiskitės į kelią

Taigi iš dangaus į žemę

Pažvelk į mano gimtąją.

Visi nori eiti erdvė?

(vaikinai atsako).

Tada pastatykime jį, kiekvienas savo, ir skriskime į tolį erdvė.

Bet pirmiausia turime gerai pasitreniruoti.

Pirštų gimnastika « Astronautas» .

Tamsiame danguje šviečia žvaigždės

Astronautas skrenda raketa. (Trinkite delnu į delną)

Diena lekia, o naktis lekia. (suspauskite ir sugniaužkite kumščius)

Ir jis žiūri į žemę. (imituoja žiūronus)

Jis mato laukus iš viršaus (Ištiesiame rankas į šonus, delnais žemyn)

Kalnai, upės ir jūros

(iškeliame rankas į viršų, rodome kalnų aukštį. Sujungiame delnus ir atliekame banguotus judesius, imituodami upę. Rankas išskleidžiame į šonus, delnais į viršų).

Jis mato visą Žemės rutulį (Sujunkite rankas virš galvos).

Žemės rutulys yra mūsų namai. (pakaitomis paspausti ranką).

Dabar pradėkime statyti savo raketas.

Mokytojas parodo raketos pavyzdį, sudarytą iš geometrinių figūrų. O vaikus jis kviečia paimti iš spalvoto popieriaus iš anksto mokytojos iškirptas geometrines figūras. (kvadratas, ovalas, trikampis, stačiakampis) ir padarykite raketos modelį, tada klijais priklijuokite jį ant kraštovaizdžio lapo.

Raketos pastatytos.

einam! Taip prieš startą kalbėjo Jurijus Gagarinas.

Publikacijos šia tema:

Balandžio 12-oji yra Kosmonautikos diena. Labai atsakingai šiai datai ruošėsi mūsų darželio 8 parengiamosios ir 2 vidurinės grupės vaikai.

Balandžio 12-ąją mūsų šalis minėjo Kosmonautikos dieną. Tai nacionalinė šventė! 1961 m. balandžio 12 d. pirmą kartą pasaulyje erdvėlaiviu „Vostok“.

Kūno kultūra „Kosmonautikos diena“ Kūno kultūros laisvalaikis „Kosmonautikos diena“ Tikslai: fizinių savybių ugdymas, sveikatos stiprinimas, domėjimosi kūno kultūra ir sportu skatinimas;

Kūno kultūros ir sveikatinimo pamokos „Kosmonautikos diena“ vyresniosios grupės vaikams santrauka Tikslai: 1. Formuoti savarankiškumo troškimą ieškant motorinio plano realizavimo būdų ir priemonių. 2. Ugdykite greitį.

Integruotų tiesioginių edukacinių užsiėmimų „Kosmonautikos diena“ santrauka Tikslai ir uždaviniai: Ugdyti vaikų patriotiškumo jausmą. Suteikite vaikams pagrindinį supratimą apie erdvę. Tam suaktyvinkite žodyną.

Salė papuošta Kosmonautikos dienai. Ant užuolaidų yra žvaigždės. Centrinėje sienoje yra didelis Yu.A portretas. Gagarinas mažų astronautų portretų aureole. Portreto kairėje – raketos „Vostok“ brėžinys, nukreiptas į žvaigždes, ir pirmasis dirbtinis palydovas, skriejantis savo orbita aplink Žemę. Dešinėje yra vertikali didelių nuotraukų eilė, kurioje pavaizduotas Korolevo miesto herbas, paminklas S.P. Korolevas prospekte, pažymėtoje jo vardu, tarptautinė kosminė stotis, ženklas „Naukograd Korolev“.

Dešinėje palei sieną – mėlynu audeklu uždengtas juostinis stalas, ant kurio išdėlioti šie eksponatai: Mėnulio paviršiaus fragmentas su astronautu; kosminio viešbučio maketas, ženkleliai tema „Kosmosas“, vimpeliai: „50 metų Gagarino skrydžiui į kosmosą“, „Raketų ir kosmoso korporacija Energia“, raketa R-7 (legendinė „septyni“), figūrėlė žmogaus, laikančio rankose planetą. Prie stalo yra „Lunokhod“ modelis. Kairėje sienoje – vaikų darbų kosmoso tema paroda.

Pirma pamokos dalis

Skambant dainos „Keturiolika minučių iki starto“ garso takeliui (muzika O. Feltsmano, žodžiai V. Voinovičiaus), vaikai įeina į salę ir sėdi priešais didelį ekraną.

Pirmaujantis. Vaikinai! Jūs ir aš susirinkome į mūsų salę, kuri šiandien taip neįprastai ir šventiškai papuošta. Ar žinote, kokią šventę švenčia visa mūsų šalis?

Vaikai. Šiandien yra Kosmonautikos diena.

Vedėjas įtraukia vaikus į dialogą šiais klausimais.

♦ Kas yra astronautika?

♦ Kas yra erdvė?

♦ Kas yra astronautai?

♦ Kodėl Korolevo miestas vadinamas Rusijos kosmoso sostine, pilotuojamos astronautikos sostine?

♦ Kur buvo išrasta ir surinkta pirmoji raketa?

♦ Kas pirmieji iškeliavo į kosmosą?

♦ Kaip vadinosi pirmasis kosmonautas Žemėje?

♦ Kokius astronautų vardus žinote?

Pirmaujantis(pasakoja eilėraštį)

Visi žinome, kas yra mūsų galaktikoje

Yra milijonas žvaigždžių, planetų ir kometų!

Korolevas yra astronautikos tvirtovė -

Mano siela nukreipta į šias žvaigždes!

Didžiajame ekrane, skambant E. Volkovo muzikai „Žvaigždžių miestas Korolevo“, rodomos senos ir naujos fotografijos, kuriose vaizduojamos epochinės miesto ir visos šalies istorijos akimirkos, Korolevo gatvės, vietos įdomybės. , piliečiai ir kt.

Karališkieji poetai ir kompozitoriai parašė daug eilėraščių, dainų ir net himną apie mūsų „pilotuojamų kosmonautikos sostinę“. Tu jį gerai pažįsti. Dainuosime kartu?

Skamba himno garso takelis. Ikimokyklinukai, šventės vedėjas ir svečiai gieda „Himną Karaliaučiaus miestui“ (žodžiai I. Jakovlevos).

Ikimokyklinukai kalba apie žvaigždes, žvaigždynus, „juodąsias skyles“, kometas, meteoritus, Saulės sistemos planetas, erdvėlaivius, S.P. Korolevas, apie pirmųjų kosmonautų: Jurijaus Gagarino, Aleksejaus Leonovo, Valentinos Tereškovos skrydžius ir apie tuos, kurie šiandien užkariauja kosmosą: Olegas Skripočka ir Dmitrijus Kondratjevas.

Ar žinote kokių nors eilėraščių apie kosmosą?

Ar tau patinka darželis?

Mama, tėtis, visi vaikai?

Žvaigždės, saulė mėlyname danguje,

Mūsų tėvynė Rusija?

Ir apie erdvę, ir apie pasaulį,

Apie kosminį eterį...

Vaikinai žino visus eilėraščius

Jie bus nedelsiant perskaityti!

Vaikinai, žinau, kad jums labai patiko mūsų absolventų darbai, eksponuojami darželio muziejuje. O neseniai visi mokiniai ir suaugusieji aplankė tavo darbų parodą, kurią darėte kartu su tėvais. Ši paroda visiems paliko didelį įspūdį. Kiek naujų žinių apie erdvę atspindėjote savo darbuose, kokie išraiškingi pasirodė jūsų piešiniai! Kaip meistriškai parenkate dažų ir jų atspalvių spalvą, piešinyje perteikdami erdvėlaivių, planetų, astronautų, žvaigždynų bruožus.

Dabar pateksite į grupės kambarį, kur buvo paruošta viskas, ko reikia jūsų naujiems piešiniams, kurie papildys parodą mūsų muziejuje. Atsisveikindamas perskaitysiu eilėraštį „Svajotojas“.

Svajotojas

Už lango lyja, mes negalime vaikščioti.

Jie sustatė lenteles ratu ir susėdo piešti.

Čia yra spalvų paletė, albumo lapas švarus,

Visiškai naujas šepetys sušlapo indelyje...

Aš sėdžiu čia. Vis dar galvoju ką nupiešti?

Galbūt turėčiau persigalvoti ir peržvelgti knygą?

Pažvelkite į žvaigždžių nuotraukas mėlyname danguje,

Ir planetos, kurios tolumoje pasislėpė už jų.

Slenku, žiūriu - smalsus vaikinas...

Pats kosmonautas Gagarinas žiūri iš puslapio.

Didžiuojuosi, kad jis pirmasis planetoje pakilo,

Jis gyveno Rusijoje ir augo kaip ir kiti vaikai.

Ir jam pavyko tapti astronautu – karo lakūnu.

Kai suaugsiu, būtinai skrisiu į kosmosą.

Aš taip pat šlovinsiu savo gimtąją tėvynę -

Tokios kitose planetose nerasite.

Aš tyrinėsiu žvaigždes skrendant,

Ir siųsti mokslines ataskaitas MKC...

Aš skrisiu į kosmosą ir grįšiu,

Visas mūsų darželis manimi didžiuosis!...

Žiūriu į nuotrauką neatitraukdama akių:

Valja žiūri į mane iš Tereškovo portreto...

Mano prosenelis Sasha ją taip vadina

Jis sako, kad šis „kosmonautas“ yra mūsų pasididžiavimas!

— Užteks! - pasakiau sau. nuėjau piešti...

Nes radau piešinio temą!

Pagalvojau ir nusprendžiau – nė akimirkos neliūdėsiu –

Išleisiu į orbitą kitą „Vostok“.

Nupiešiu Žemę, žvaigždes – pro jas skrenda Vostokas...

O Visata tyliai saugo amžiną paslaptį...

Gagarinas dainavo dainą apie savo gimtąją galaktiką,

Jis pasakė: „Eime! - ir skrido aplink Žemę...

Ir štai mano raketa skrenda į mano gimtąją planetą,

Ją džiugiai pasitinka ir suaugusieji, ir vaikai...

Mano piešinys toks geras! Džiaugiuosi už save.

Na, kol kas mano orbita – darželis.

Laikas bėga greitai: mokykla, koledžas...

Ir aš išdidžiai prisijungsiu prie kosmoso būrio.

Aš išeisiu į kosmosą po 20 metų,

Mano mėgstamiausias vaikų darželis, siunčiu jums sveikinimus -

Numojau ranka į skafandrą ir greitai įlipu...

Mokytojas nuneš mano piešinį į muziejų.

Antroji pamokos dalis

Tikslas: mokyti kūrybiškai pritaikyti žinias ir piešimo įgūdžius.

Užduotys:

- įtvirtinti darbo su šepečiais ir guašu įgūdžius;

- išmokti planuoti savo darbus bendradarbiaujant su kitais vaikais (atsižvelgiant į piešinyje pavaizduoto objekto dydį, spalvą ir vietą popieriuje); piešinyje perteikti būdingus vaizduojamo daikto ar daikto bruožus;

- stiprinti bendravimo įgūdžius: derėtis, kartu sugalvoti piešinio idėją ir kompoziciją, tartis tarpusavyje;

- išmokyti būti atsargiems ir neskubant darbe.

Įranga: popierius, guašas, teptukai, žirklės ir viskas, ko reikia kūrybai (pagal programos reikalavimus), žvaigždėto dangaus žemėlapis, magnetinė lenta su Saulės sistemos planetų, Saulės, tarptautinės kosminės stoties nuotraukomis. , raketos kilimas, ant jo pastatytas planetų paradas.

Prieš pradedant darbą sukuriama kūrybinė atmosfera: sieną kairėje puošia darželio muziejaus nuotraukos, ant palangių išdėliojami Lunochodo, raketos, kosminio viešbučio maketai. Skamba tyli muzika, parinkta vaikų saviraiškai sustiprinti, pavyzdžiui, A. Rybnikovas: „Žvaigždžių šviesa“, „Žydroji planeta“, „Paukščių takas“, „Svajonių tema“ iš populiarių filmų. Mokytoja kartu su vaikais bendram darbui iš anksto nuspalvino lapą tamsiai mėlyna spalva (kosmosas).

Pirmaujantis. Mieli vaikinai! Labai džiaugiausi, kad pademonstravote tiek žinių apie kosmosą, dainavote nuostabią dainą, skaitėte eilėraščius. Visiems patiko jūsų piešinių ir darbelių paroda. Dabar norėčiau, kad visas šias žinias, savo mintis, svajones ir fantazijas įkūnytumėte savo piešiniuose, kurie kartu su kitais vaikų piešiniais papildys bendrą kolektyvinio darbo temą. Tai yra „Išorinė erdvė“, o tai reiškia, kad galite piešti bet ką: planetas ir raketas, žvaigždes ir kometas su meteoritais, kosmines stotis ir palydovus.

1 etapas. Vaikai vaizduoja tai, kas jiems patinka, kas jiems padarė didžiausią įspūdį. Suaugęs žmogus, jei reikia, padeda ikimokyklinukams, pasako, kaip geriausia savo planus išdėstyti popieriuje.

2 etapas. Kol vaikų darbai džiūsta, vyksta trumpas kūno kultūros užsiėmimas.

Pirmaujantis(pasakoja eilėraštį)

Didžiuliu greičiu

Į tolį skrenda raketos.

Greitai aplankysime

Kitose planetose.

Pasiruoškite pradėti!

Vaikai. Pasiruošę pradėti! (Padėkite ranką prie galvos.)

Pirmaujantis. Prisisekite saugos diržus!

Vaikai. Prisisekite saugos diržus! (Imituokite tvirtinimo diržus ant diržo.)

Pirmaujantis.Įjunkite degimą!

Vaikai. Įjunkite degimą! (Imituokite perjungimo jungiklio įjungimą.)

Pirmaujantis. Pradėkime atgalinį skaičiavimą!

Vaikai. Penki, keturi, trys, du, vienas – pradėkite! (Nykščiu imituokite mygtuko paspaudimą į priekį. Iš sėdimos padėties šokinėkite ir ištieskite rankas į viršų, imituodami raketos nosį.)

Pirmaujantis. Kaip vyksta skrydis?

Vaikai.Žeme, skrydis vyksta gerai!

Pirmaujantis. kaip tu jautiesi?

Vaikai. Jaučiuosi puikiai!

Pirmaujantis

Pateikiu naujieną:

Reikia išlaikyti pusiausvyrą.

Juk nesvarumo būsenoje

Viskas apie tai, o ne apie greitį...

Vaikai, chaotiškai judėdami, atlieka įvairius pratimus, imituodami nesvarumo būsenos žmogaus judesius.

3 etapas. Pjovimas. Didelis vatmano popieriaus lapas, anksčiau tamsintas, kad atrodytų kaip kosminė erdvė, išdėliotas ant paslinktų stalų. Vaikai atsisėda ir pradeda kirpti savo dizainą. Mokytojas primena, kad nereikia skubėti, o pjauti atsargiai, paliekant tiesius kraštus ir nenupjaunant nuo nupiešto daikto pertekliaus. Kiekvienas vaikas gali sugalvoti vatmano popieriaus lapą ir prisegti savo darbelį, bandydamas jį bendrame fone.

Suaugęs žmogus netiesiogiai valdo kūrybos procesą ir, jei reikia, vadovauja ikimokyklinukų veiklai su pagrindiniais klausimais (pavyzdžiui, ar Saulė yra Saulės sistemos centre ar ne, kurios planetos juda aplink ją, kuri yra arčiausiai Saulės , kuri yra toliau, kur juda raketa ir pan. .p.).

Kai visi piešiniai iškirpti ir išdėlioti ant didelio vatmano popieriaus lapo, suaugęs kviečia vaikus pradėti lemiamą darbo etapą.

4 etapas. Iškirpto daikto klijavimas. Pirmiausia suaugęs pakviečia vaikus prieiti prie stalo, kur dešinėje vatmano popieriaus lapo pusėje išdėliojami jų iškirpti piešiniai. Ikimokyklinukai ateina prie stalo, savo piešinius tepa nedideliu kiekiu klijų ir lengvai paspausdami (tam vaikai naudoja sausą skudurą) klijuoja ant lapo, nuspalvinto taip, kad atrodytų kaip kosmosas. Panašų darbą atlieka ikimokyklinukai, kurių piešiniai yra kairėje vatmano popieriaus pusėje. Vykstant darbui, suaugęs primena vaikams būti atsargiems savo veiksmuose.

Kol klijai džiūsta, suaugęs žmogus trumpai pasikalba su ikimokyklinukais.

Pirmaujantis. Vaikinai, dabar atlikote labai sunkų darbą: nupiešėte, nuspalvinote, iškirpote ir įklijavote savo „kosminę fantaziją“. Namuose papasakokite apie savo šiandienos dieną, o kai tėvai ateis tavęs pasiimti į darželį, nepamirškite parodyti jiems savo piešinio žvaigždėtoje vatmano popieriaus erdvėje.

Apžvelgti bendrą atliktą darbą: tai lyginamoji draugo darbo analizė ir pirmiausia savianalizė. Jei vaikas nėra labai patenkintas savo darbo rezultatais, turite jį teisingai palaikyti ir išreikšti viltį, kad kitą kartą jis tikrai susidoros su užduotimi.

Dabar klausykite eilėraščių apie kosmosą. (Skaito poeziją.)

Planeta Žemė

Yra viena sodo planeta

Šioje šaltoje erdvėje.

Tik čia miškai triukšmingi,

Skambinti migruojantiems paukščiams,

Tai vienintelis, ant kurio jie žydi

Slėnio lelijos žalioje žolėje,

O laumžirgiai tik čia

Jie nustebę žiūri į upę...

Rūpinkitės savo planeta -

Juk kito tokio nėra!

Y. Akim

Noriu į mėnulį

Jei labai stengsitės,

Jei tikrai to nori,

Galite patekti į dangų

Ir skristi į Saulę.

O jei rimtai, ne juokais

Susipažink su mėnuliu

Šiek tiek pasivaikščiokite aplink jį

Ir vėl grįžti namo.

S. Baruzdinas

Kosminis teleskopas

Tai būtų visai neblogai:

Stebėkite Saturno orbitą,

Pasigrožėkite Lyros žvaigždynu,

Aptikti juodąsias skyles

Ir būtinai parašykite traktatą:

„Ištyrinėk Visatos gelmes“

Nina Boldyr
Pamoka „Kosmonautikos diena. Kelionė kosmose“

Tikslas: ugdyti vaikų susidomėjimą erdvė ir žmonės kurie užkariavo jos platybes.

Užduotys:

Mokymosi užduotis:

Supažindinkite vaikus su erdvė(saulės sistema);

Įtvirtinti vaikų žinias, kad jie gyvena Žemės planetoje;

Supažindinkite vaikus su raidos istorija astronautika;

Suaktyvinkite žodyną (žvaigždės, saulė, erdvė, raketa);

Vystymosi užduotis:

Stiprinti vaikų žinias apie tai, kas pirmiausia astronautas buvo Rusijos pilietis Jurijus Gagarinas.

Lavinti erdvinę vaizduotę;

Sukurti teigiamą emocinį foną, geros valios atmosferą;

Edukacinė užduotis:

Ugdykite smalsumą.

Puoselėti pasididžiavimą savo Tėvyne, jos pasiekimais moksle, Rusijos žmonių didvyriškumu.

Medžiaga: multimedija.

Sveiki, mieli vaikinai. Šiandien nuėjome į kosminės kelionės. (1 skaidrė)

Namuose su knyga ir darželyje

Berniukai svajoja, merginos svajoja

Skristi į mėnulį.

Jie nuolat svajoja apie mėnulį

Ir net skraido, bet tik sapnuose.

Mūsų šalis švenčia balandžio 12 d Kosmonautikos diena Pirmojo žmogaus skrydžio garbei erdvė. (2 skaidrė)

Kas atsitiko erdvė? Erdvė yra paslaptingas žvaigždžių, planetų ir kitų objektų pasaulis. (3 skaidrė)

Pažvelk į dangų vakare. Ten tiek daug gražių žvaigždžių. Jie mums atrodo kaip maži, putojantys taškeliai. (4 skaidrė)

Danguje dega tolimos žvaigždės,

Jie kviečia mūsų vaikinus apsilankyti.

Netruks pasiruošti kelionei -

O dabar esame pasiruošę skristi.

Diktorius lieps: „Dėmesio – kilimas!,-

Ir mūsų raketa skubės į priekį.

Jie mirksės atsisveikindami ir ištirps tolumoje

Auksiniai mylimos Žemės žiburiai.

Mes norime su tavimi susidraugauti, Luna,

Kad nenuobodžiautumėte visą laiką vienam!

Paslaptingasis Marsas, šiek tiek palauk mūsų,

Galėsime užsukti ir pasimatysime pakeliui.

Žvaigždės yra karšti kamuoliukai. Jų būna mažų, didelių ir milžiniškų.

Danguje yra pati svarbiausia, nors ir nelabai didelė, žvaigždė. Kaip ji vadinasi, tu man padėsi įminti mįslę. (5 skaidrė)

Atsikeliu anksti ryte,

Žiūrėsiu ir juokiuosi,

Juk prie mano lango

Ryškiai spindi... (Saulė)

Saulė taip pat yra žvaigždė. Dėl saulės mes negalime pamatyti žvaigždžių dieną. Tačiau iš tikrųjų aplink Saulę sukasi 9 planetos, taip pat asteroidai ir kometos. Jie yra visur aplink Saulę ir vis mažesni. Kiekviena planeta turi savo pavadinimą ir yra tam tikru atstumu viena nuo kitos.

Visos planetos eilės tvarka

Bet kuris iš mūsų paskambins:

Vienas – Merkurijus,

Du - Venera,

Trys - Žemė,

Keturi – Marsas.

Penki – Jupiteris,

Šeši – Saturnas,

Septyni – Uranas,

Už jo – Neptūnas.

Jis aštuntas iš eilės.

Ir tada po jo

Ir devintoji planeta

Vadinamas Plutonu.

Ar žinai, kokioje planetoje tu ir aš gyvename? Žemės planetoje. Tarp kitų planetų ji yra 3 vietoje. Tai vienintelė planeta, kurioje yra žemė ir vanduo. (6–7 skaidrės)

Yra viena planeta – sodas.

Šiame šalta erdvė.

Tik čia miškai triukšmingi,

Migruojančių paukščių šaukimas.

Tik ant jos vienos jie žydi,

Slėnio lelijos žalioje žolėje,

O laumžirgiai tik čia

Jie nustebę žiūri į upę.

Rūpinkitės savo planeta -

Juk kitas

Panašaus nėra!

Žmonėms visada buvo įdomu žiūrėti erdvė. O viename mieste prieš šimtus metų gyveno paprastas mokytojas Konstantinas Eduardovičius Ciolkovskis. (8 skaidrė) Jis nusprendė sukurti orlaivį, kuris galėtų skristi į kokią nors planetą. Jis padarė brėžinius (9–10 skaidrės) ir išrado skraidantį aparatą. Deja, jis neturėjo galimybės jo pastatyti.

Tačiau praėjus daugeliui metų po Ciolkovskio eksperimentų, Rusijos mokslininkai, vadovaujami Sergejaus Pavlovičiaus Korolevo, (11 skaidrė) pagamino raketą, su kuria pirmoji buvo paleista 1956 metų spalio 4 dieną kosminis palydovas.

Ir po daugybės bandymų jie nusprendė išsiųsti gyvūnų erdvė. Pirmieji buvo triušiai, šunys ir pelės. Šunys buvo labai kruopščiai atrinkti skrydžiui. Jie turėjo nebijoti triukšmo ir drebėjimo, o valgyti, kai užsidega šviesa.

Pirmieji šunys, į kuriuos atskrido erdvė o Belka ir Strelka grįžo į Žemę. (12 skaidrė) Po jų žmonės nebebijojo patys skristi erdvę ir pradėjo rengti astronautus. Kaip manote, koks jis turėtų būti? astronautas?

U astronautai, specialus režimas.

Įkraunama kas dieną ir jie eina miegoti laiku.

Tai labai svarbu sveikatai

Laikykitės šio specialaus režimo.

Bėgimas, atsispaudimai, pritūpimai,

Apliejimas šaltu vandeniu.

Pirma astronautas kurie skrido pas erdvė, tapo Jurijus Gagarinas.

(13,14,15 skaidrė)

IN kosminė raketa

Su titulu "Rytai"

Jis yra pirmasis planetoje

Man pavyko pakilti į žvaigždes.

Dainuoja dainas apie tai

Pavasario lašai:

Bus kartu amžinai

Gagarinas ir balandis.

Vaikinai, ar norėtumėte, kad parodyčiau jums kamuolio pavyzdžiu, kaip skrenda raketa.

Pripūskite balioną ir pirštais užspauskite skylę. Ir tada atskleidžiame pirštus, ir kamuolys staiga patraukia aukštyn.

Vaikinai, mūsų kamuolys skriejo kaip raketa – judėjo į priekį tol, kol jame buvo oro. Tačiau raketoje yra ne oras, o kuras. Todėl jis gali skristi aplink Žemę ir vėl sugrįžti.

Čia tokia neįprasta kelionės, šiandien aplankėme jus. Mes ne tik pasinėrėme į istoriją, bet ir pažvelgėme į ją erdvė, sužinojo, kad be mūsų planetos yra daug daugiau planetų. Ir galbūt mokslininkai įrodys, kad yra ir kitų planetų, kuriose gyvena ir žmonės, ir paukščiai. Tačiau kol kitų planetų gyventojai mes "su meiliai" mes juos vadiname Ateiviais. (16 skaidrė)

Publikacijos šia tema:

Balandžio 12-ąją mūsų šalis minėjo Kosmonautikos dieną. Tai nacionalinė šventė! 1961 m. balandžio 12 d. pirmą kartą pasaulyje erdvėlaiviu „Vostok“.

GCD „Kosmonautikos dienos“ santrauka Tikslai: Sužadinti vaikų susidomėjimą Kosmosu; Supažindinti vaikus su Saulės sistemos žvaigždynais ir sandara; Įtvirtinti vaikų žinias apie saulę.

Pamoka vaikų žinioms apie kosmosą stiprinti „Susitikimas su astronomu“ Tikslas: ugdyti meilę Tėvynei ir pasididžiavimo gimtąja šalimi jausmą. Tikslai: įtvirtinti vaikų idėjas ir žinias apie erdvę; išplėsti.

Netrukus ateis Kosmonautikos diena. Šiemet sukanka 55 metai nuo pirmojo pilotuojamo skrydžio į kosmosą. Rusas raketa pakilo visame pasaulyje.



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!