Pasiūlymų teikimas remiantis demonstruojamais veiksmais, paveikslu, dalykiniais paveikslėliais, kurie yra tarpusavyje susiję. Sakinių darymo iš dviejų žodžių pamoka (be prielinksnių) Sakinių darymo iš žodžių santrauka

Tema: „Pasiūlymų rašymas – išsamūs atsakymai
į klausimus apie tekstą"

Tikslas: ugdyti gebėjimą pagal tekstą sudaryti išsamius atsakymus į klausimus, laikantis teisingos žodžių tvarkos;
ugdyti gebėjimą platinti pasiūlymą;
išmokti tarti sakinius įvairiomis intonacijomis;
. plėsti vaikų žinias apie paukščius;
plėtoti žodžių skiemeninę analizę ir sintezę.

KLASĖS EIGA:
1. Organizacinis momentas
Ant lentos:
- JA - CHAN
- RABLIK - LENO
- ROBKA - UŽ
- TICK - REN
Raidės verkia kiekvienoje eilutėje. – Iš mūsų žodžių – tik gabaliukai. Mes visi turime vieną pradžią ir, kaip pasisekė, ji išnyko. Bet jei surasi, perskaitysi visus žodžius iš karto.
(Taip. Pišumovas)
- Atspėk, kurio identiško skiemens juose trūksta
žodžius. Perskaitykite žodžius.
- Sės tas, kuris gali įvardyti dviejų skiemenų žodžius. Visi žodžio skiemenys baigiasi balse. (Oda. Ožka
– Tas, kuris įvardija trijų skiemenų žodį, kuriame
visi skiemenys baigiasi balse. (Kelio.)
- Sės tas, kuris gali įvardyti dviejų skiemenų žodžius. Paskutinis
Žodžio priebalsis skamba sunkiai. (Kačiukas, kopūsto galva.)
- Tas, kuris įvardija dviejų skiemenų žodį, atsisės. Paskutinis
Žodžio priebalsis skamba švelniai. (Šaknis.)
- Atsisės tas, kuris ištars likusius žodžius po skiemenį.
(Valtis, dėžė.)
2. Užrašykite pamokos datą ir temą
3. Žaidimas „Visas atsakymas“
■■- Suteik paukščių vardus. (Mokytojas logopedas rodo dalykinius paveikslėlius (2 pav.): „Antis (laukinė)“, „Lakštingala“, „Greita“, „Šarka“, „Gegutė“, „Pelėda“, „Žvirblis“, „Zylė“, „ Dnygė“, „Gervė“, „Gulbė“, „Varnėnas“, „Varna“.
– Pateikite teisingą ir išsamų atsakymą į mano klausimą? Suskaičiuokite žodžių skaičių sakinyje.
Ant kokio medžio sėdi varna po lietaus? (Po lietaus varna sėdi ant šlapio medžio.)
Koks paukštis mėgsta blizgančius daiktus? (Šarka mėgsta blizgančius dalykus.)
Kuris paukštis deda kiaušinius į kitų paukščių lizdus? (Gegutė deda kiaušinius į kitų paukščių lizdus.)
Koks paukštis medžioja naktį (pelėda medžioja naktį.)
Kokie paukščiai žiemoja mūsų rajone? (Mūsų vietovėje žiemoja lajos, žvirbliai, šarkos, geniai ir zylės.)
Kokie paukščiai skrenda žiemoti į šiltus kraštus? (Gervės, gulbės, antys, gegutės, lakštingalos ir starkiai žiemoti skrenda į šiltesnius kraštus.)
Koks paukštis vadinamas miško gydytoju? (Dnys vadinamas miško gydytoju, nes jis gelbsti medžius nuo kenksmingų vabzdžių.)
– Koks buvo jūsų atsakymas: išsamus ar trumpas, trumpas?
Paaiškinkite savo atsakymą.
4. kūno kultūros pamoka "Kas paskutinis?"
- Išklausykite pasiūlymą. Užbaikite vienu žodžiu,
mesti kamuolį vienas kitam. Laimi tas, kuris sugalvoja paskutinį sakinio žodį ir pakartoja visumą
frazė teisinga.
Paukštis sugrįžo.
Pavasarį paukštis grįžo.
Paukštis sugrįžo ankstyvą pavasarį.
Migruojantis paukštis sugrįžo ankstyvą pavasarį
5. Giminingų žodžių parinkimas pagal šį pavyzdį.
Žodyno darbas
- Atspėk paukštį:
[S], tada [T], tada [P], tada [I], tada [F]. (Greitas.)
- Klausykite susijusių žodžių.
Swift - greitas, kirpimas, kirpimas, greitas, kirpimas, greitas, kirpimas.
- Atspėk mįslę.
Kaip lapė tarp gyvūnų,
Šis paukštis yra protingiausias iš visų.
Pasislėpęs žaliose karūnose,
Ir jos vardas yra (varna).
Logopedas mokytojas parodo dalykinį paveikslėlį „Varna“.
- Pasirinkite su žodžiu varna susijusius žodžius:
Varna - varna, varna, varna, varna, varna, varna...
6. Darbas su liežuvio suktukais
Lentoje: VARNA PASILĖGĖ MAŽO VARNO
- Perskaityk.
– Kas parašyta? Kodėl sunku suprasti?
- Taisyklingai parašykite sakinį, nurodydami pradžią ir
sakinio pabaiga.
- Perskaitykite įrašytą sakinį su pasakojimo intonacija.
- Perskaitykite sakinį su šauktuko intonacija.
- Perskaitykite sakinį klausiama intonacija.
7. Darbas su tekstu „Varna“. Išsamūs atsakymai į klausimus
Logopedas mokytojas dalija korteles su tekstu „Varna“
VARNA
Šis paukštis pažįstamas visiems. Varna turi stiprias kojas ir didelį snapą. Jos plunksnos dažniausiai pilkos ir juodos.
Varnos gyvena visur: miškuose, kalnuose, dykumose. Daug varnų gyvena miestuose. Varnos minta kenksmingais vabzdžiais ir graužikais.
- Klausyk. (Tekstą skaito logopedas mokytojas.)
- Perskaityk. (Skaitė 1-2 mokiniai.)
- Ką mes skaitėme? (Tekstas.) Paaiškinkite savo atsakymą.
– Apie ką tekstas kalba?
– Kokią naudą duoda varnos? Perskaitykite atsakymo sakinį.
Varnos minta kenksmingais vabzdžiais ir graužikais.
- Kiek žodžių yra šiame sakinyje? b)
– Koks buvo jūsų atsakymas: išsamus ar trumpas?
- Užsirašykite sakinį, nurodykite sakinio pradžią ir pabaigą (mokinio rašybos diktantas).


-Kur gyvena varnos? Parašykite išsamų atsakymą. (Studentai patys pateikia išsamų atsakymą.)
- Kiek žodžių yra šiame sakinyje? Koks buvo jūsų atsakymas: išsamus ar trumpas?
- Užrašykite sakinį, nurodykite sakinio pradžią ir pabaigą (rašybos diktantas, atkreipkite dėmesį į skyrybos ženklų išdėstymą).
- Pabraukite temą ir predikatą.
- Padarykite pasiūlymo grafinę schemą. Nurodykite sakinio pabaigos intonaciją.
- Naudodamiesi tekstu ir savo pastebėjimais, žodžiu apibūdinkite varną. (Logopedas mokytojas redaguoja vaikų pasiūlymus.)
8. Pamokos santrauka
- Ką šiandien veikei klasėje?
– Kokie buvo jūsų atsakymai?
– Kuris atsakymas gali būti laikomas išsamiu?

Tema: skiemeninės analizės ir sintezės įgūdžių ugdymas

Tikslas: išmokti skirstyti žodžius į skiemenis ir sudaryti žodžius iš skiemenų

Užduotys:

1. Korekcinis

  • skiemeninės analizės ir sintezės kūrimas
  • regos ir klausos suvokimo ugdymas
  • nekalbinių psichinių procesų vystymas: atmintis, dėmesys, mąstymas
  • kvėpavimo, artikuliacijos ir pirštų motorinių įgūdžių ugdymas
  • komunikacinės, pažintinės, reguliavimo ir asmeninės universalios ugdomosios veiklos plėtra
  • konkrečių rašto klaidų prevencija

2. Švietimo

Kalbos gramatinio formatavimo kūrimas ir tobulinimas įsisavinant skiemenines struktūras
- rašybos konsolidavimas: zhi - shi
- dirbti su žodyno žodžiais

3. Švietimo

Pažintinės veiklos ir bendravimo įgūdžių ugdymas

Įranga: individualūs veidrodžiai, kamuolys, guminiai masažo kamuoliukai, spalvoti pieštukai, įsivertinimo kortelės, skiemenų domino kauliukai, demonstraciniai paveikslėliai su skiemenimis, skiemenų kortelės, atskiri lapai darbui klasėje, paveikslėliai sukomponuotiems žodžiams.

Pamokos eiga:

Organizacinis momentas.

Pirštų gimnastika: apšilimas masažo kamuoliukais

  • sukamaisiais judesiais delnais,
  • šoniniai judesiai visais pirštais,
  • sukamaisiais judesiais su kiekvienu pirštu, nepakeliant delno nuo stalo,
  • kamuolio perdavimas pirštais,
  • sukasi kamuoliukus vienoje rankoje.

Ausų masažas: minkymas, gnybimas, glostymas.

Darbo ir savigarbos kortelės:Šiandien klasėje savo darbą vertinsime naudodami įsivertinimo korteles. Įvertinsite kiekvienos užduoties atlikimą. Jei užduotį atlikote nesunkiai, įrašykite „V“ į apskritimą, jei užduotis sukėlė sunkumų ir padarėte nedidelę klaidą - „?“, jei užduotis jums buvo sunki ir užduoties neįvykdėte - „- “.



Įvadas į temą.

1. Paskaitykime istoriją.

Ar supratome perskaitytą istoriją?
- Sakiniai nėra iki galo suprantami, nes ne visi žodžiai parašyti.
-Ar atspėsite, kokių žodžių čia trūksta?
– Nespėkime, bet per pamoką bandysime atkurti tekstą.
– Ką reikia padaryti norint atkurti tekstą?
- Reikia užpildyti trūkstamus žodžius.
– Iš ko sukurti žodžiai?
- Iš skiemenų.
- Siūlau sukurti skiemenų taupyklę, o tada iš jų sudaryti žodžius ir atkurti tekstą.
– Kokias užduotis turime išspręsti, kad pasiektume savo tikslą? Ką reikia padaryti dėl to?

(lėkštės ant lentos)

Sudaryti skiemenis
- Padalinkite žodžius į skiemenis
- Klausyk atidžiai
- Sudarykite žodžius iš skiemenų
- Paryškinkite skiemenis žodžiuose
- Paryškinkite balses
- Perskaitykite teisingai
- Nustatykite skiemenų skaičių

Pradėkime spręsti savo problemas.
– Kiek užduočių turime atlikti?
- 7
- Duosiu užuominą: iš viso mūsų taupyklėje turėtų atsirasti 21 skiemuo.

2. Darbas su kortelėmis.


(sha)rik, (di)van, ru (ba)shka, pana (ma) DI, SHA, BA, MA
– Kokių žinių mums prireikė, kad atliktume šią užduotį?
- Prisiminkite šio žodžio rašybą ir paryškinkite trūkstamą skiemenį.
(įvertinkite pirmąją užduotį)

3. Dar kartą prisiminkite, kokie garsai sudaro skiemenis.

Prieš jus yra užduotis, pažymėta 2. Pabandykite atspėti, kokią užduotį dabar atliksime?

4. Darbas su klausos suvokimu. Ką mes dabar darysime?

Raskite žodžiuose tuos pačius skiemenis. (Kokių žodžių nesupranti?)
Pelėdos, šimtas, sultys, sabalas (žodžių pradžioje)



Galoshes, pelės, pakalnutės, pieštukai (baigiasi šiuo skiemeniu)

SO, MA, NOK, NA, SHI


– Jie atidžiai klausėsi. Jie pasirinko bendrą skiemenį ir papildė taupyklę.
(įvertinkite trečią užduotį)

5. Didaktinis žaidimas „Skiemeniniai domino“ (ant kilimo)


Dabar domino žaisime ne paveikslėliais, o žodžiais. Paaiškinkite mūsų žaidimo taisyklę.

6. Vienas žodis bus perteklinis, paaiškinkite kodėl. Kaip nustatyti žodyje esančių skiemenų skaičių? Paryškinkite pirmąjį papildomo žodžio skiemenį. Kortelės greitam skaitymui ir atskiros kortelės-pagalbininkai.

Ką mes padarėme atlikdami šią užduotį?
– Perskaitėme žodžius, nustatėme žodžių skiemenų skaičių, o papildomuose žodžiuose paryškinome pirmąjį skiemenį.
– Kodėl mes atliekame visas šias užduotis?
– Renkame skiemenų rinkinį tekstui skaityti.
– O gal jau pakankamai papildėme taupyklę ir likusių užduočių neatliksime?

7. Pažvelkite į 6 užduotį. Perskaitykite skiemenis stulpeliuose, patys pagalvokite, kokią užduotį galima atlikti.

ŠIMTAS CA
GOR DVASIA
SHKA TONAS
BU LY
PSO Geriausias jaunimas
ZVO FY ZVO, BJ
Poros patikrinimas. (įvertinkite šeštąją užduotį)

8. Užpildėme taupyklę, perskaitėme skiemenis. Pabandykime surinkti žodžius iš pasakojimo. (duokite vaikams skiemenų korteles)
Vaikai sugalvoja žodžius ir juos užrašo, logopedas rodo gautų žodžių paveikslėlius. Atkreipkite dėmesį į žodžių rašybą.
Pagalbinės kortos yra 2 tipų: pagal priebalsius ir su pertvarkytais skiemenimis. Pakvieskite vaikus tai padaryti lentoje.

mėnulis, žibintai, automobiliai, žmonės, Maša, tėtis, šuo, mama, skambink.

(įvertinkite septintąją užduotį)

Logopedas rodo gautų žodžių paveikslėlius.
Perskaitykite tekstą su atkurtais žodžiais.


– Kur galime pritaikyti žodžių skirstymo į skiemenis žinias?
- Perkeliant žodžius iš vienos eilutės į kitą.

Kitoje pamokoje mes stengsimės prisiminti tekstą remdamiesi informaciniais paveikslėliais.

Apibendrinant.

Ko šiandien išmokote klasėje?
Kas atsitiko?
Kur buvo sunku?
Ar pamoka padėjo suprasti, kaip padalinti žodžius į skiemenis?

Pamokos aptarimas, paskirtų užduočių ir pamokos tikslų įgyvendinimas, įsivertinimo kortelių analizė.

Išmokote matyti skiemenis ir iš jų sudaryti žodžius. Linkiu sėkmės tolimesnėse studijose!

Katė, bala, namas, vėžys

Pradžia, kaimas, perukas, langas
Miškas, aguona, mama, namas

Atėjo vakaras. Pasirodė danguje (na, lu). Gatvės nušvito (na, fo, ri). Padangos ošia ant asfalto (ny, shi, ma). (Di, liu) skubėk namo. (Ša, mama) sėdi ant palangės ir žiūri į kelią. Ji laukiasi (poo, poo). Netoliese sėdi (ka, ba, so) draugas. (Ma, Ma) ruošia vakarienę virtuvėje. Staiga suskambo durys (beldimas, skambėjimas). Tai tėtis, kuris atėjo!

Atėjo vakaras. ___ pasirodė danguje. Gatvės nušvito ___. Padangos ošia ant asfalto ___. ___skubėk namo. ___ sėdi ant palangės ir žiūri į kelią. Ji laukia ___. ___ Draugas sėdi netoliese. ___ruošia vakarienę virtuvėje. Staiga suskambo durų skambutis. Tai tėtis, kuris atėjo!

Burbulai, vištiena, muzika, šiaudai

U I A, U Y A, O O A, U Y Y I

Katė, bala, namas, vėžys
Katė, lapas, lokys, garlaivis
Pradžia, kaimas, perukas, langas
Miškas, aguona, mama, namas

Atėjo vakaras. Danguje pasirodė mėnulis. Gatvės buvo apšviestos fnr. Ant greitkelio asfalto ošia padangos. Vaikinai skuba namo. Msh sėdi ant palangės ir žiūri į kelią. Ji laukia pp. Netoliese sėdi SBK Druzhok. Mm virtuvėje ruošia vakarienę. Staiga suskambo durų skambutis. Tai tėtis, kuris atėjo!

Atėjo vakaras. Pasirodė danguje (įjungta, lu). Gatvės nušvito (na, fo, ri). Padangos ošia ant asfalto (ny, shi, ma). (Di, liu) skubėk namo. (Ša, mama) sėdi ant palangės ir žiūri į kelią. Ji laukiasi (poo, poo). Netoliese sėdi (ka, ba, so) draugas. (Ma, Ma) ruošia vakarienę virtuvėje. Staiga suskambo durys (beldimas, skambėjimas). Tai tėtis, kuris atėjo!

Etapas ir užduotys

Mokytojo veiksmai

Mokinių veiksmai

UUD ir įranga

1. Organizacinis momentas. Nusiteikite pamokai, sutelkite vaikų dėmesį.

Artikuliacinė gimnastika. Pirštų gimnastika.
Ausų masažas.
Įvadas į savęs vertinimo korteles.

Vaikai užduotį atlieka kartu su logopedu.

Personalizuoti veidrodžiai, masažo kamuoliukai, savigarbos kortelės.


Reguliavimas: pamokos tikslo nustatymas ir tikslų išsikėlimas.

2. Įvadas į temą

Paskaitykime istoriją.
– Ar supratome perskaitytą istoriją?
-Ar atspėsite, kokių žodžių čia trūksta?
– Nespėkime, bet per pamoką bandysime atkurti tekstą.
– Kaip atkurti tekstą?
– Iš ko sukurti žodžiai?
- Siūlau sukurti skiemenų taupyklę, o tada iš jų sudaryti žodžius ir atkurti tekstą.

Sakiniai nėra visiškai suprantami, nes ne visi žodžiai parašyti.
Vaikų atsakymai.


Turite užpildyti trūkstamus žodžius.
- Iš skiemenų.

Atėjo vakaras. ____ pasirodė danguje. Gatvės nušvito ____. Padangos ošia ant asfalto ____. ____ skuba namo. ____ sėdi ant palangės ir žiūri į kelią. Ji laukia ____. ____ Draugas sėdi netoliese. ____ yra virtuvėje ir ruošia vakarienę. Staiga suskambo durų skambutis. Tai tėtis, kuris atėjo!

Kognityvinis: kurkite sąmoningą kalbos teiginį, ieškokite reikalingo sprendimo.
Reguliavimas: suprasti tekstinę medžiagą.

3. Pamokos tikslo ir uždavinių nustatymas, pamokos plano sudarymas.

Kokias užduotis turime išspręsti, kad pasiektume savo tikslą? Ką reikia padaryti dėl to?
– Pradėkime spręsti savo problemas.
– Kiek užduočių turime atlikti?

Duosiu užuominą: iš viso mūsų taupyklėje turėtų atsirasti 21 skiemuo.

Problemos lentoje:
- Sudaryti skiemenis
- Padalinkite žodžius į skiemenis
- Klausyk atidžiai
- Sudarykite žodžius iš skiemenų
- Paryškinkite skiemenis žodžiuose
- Paryškinkite balses
- Perskaitykite teisingai
- Nustatykite skiemenų skaičių

Reguliavimas: priimti ir išlaikyti mokymosi užduotį.
Komunikabilumas: formuluokite atsakymus ir motyvuokite savo nuomonę.

4. Darbas su kortomis vizualiniam suvokimui.

Spėkite, kurio skiemens trūksta, užrašykite tą skiemenį.
– Kokių žinių mums prireikė, kad atliktume šią užduotį?

Prisiminkite šio žodžio rašybą ir pažymėkite trūkstamą skiemenį.
Vaikų darbas.

(sha)rik, (di)van, ru (ba)shka, pana (ma) DI, SHA, BA, MA
Reguliavimas: vykdykite laipsnišką kontrolę.
Kognityvinis: analizuokite žodžius.

5. Darbas su kortelėmis

Prieš jus yra užduotis, pažymėta 2. Pabandykite atspėti, kokią užduotį dabar atliksime?
Suderinkite žodžius su diagramomis, sutelkdami dėmesį į balsės raidę. Padalinkite žodžius į skiemenis.
Pirmame žodyje rašyti 1 skiemuo, antrame žodyje - 2 skiemenys, trečiame - 3 skiemenys, ketvirtame - 3 skiemenys.
– Kiek skiemenų yra šiuose žodžiuose? Kokią taisyklę žinome?
– Ką tu ir aš veikėme atlikdami šią užduotį?

Jie identifikavo balses, suskirstė žodžius į skiemenis, lygino žodį su diagrama, skaičiavo skiemenų skaičių ir pagal užduotį parinko skiemenį. Grandinės patikrinimas.

U I A, U Y A, O O A, U Y Y I
Burbulai, vištiena, muzika, šiaudai PU, RI, MA, KA
Reguliuojantis: planuoti savo veiklą, priimti ir išlaikyti mokymosi užduotį, taikyti įsisavintus veiklos metodus, vykdyti laipsnišką kontrolę, tinkamai suvokti mokytojo vertinimą.

6. Darbas su klausos suvokimu.

Ką mes dabar darysime? Raskite žodžiuose tuos pačius skiemenis. (Kokių žodžių nesupranti?)

Jie atidžiai klausėsi. Jie pasirinko bendrą skiemenį ir papildė taupyklę.
Vaikų atsakymai.

Pelėdos, šimtas, sultys, sabalas (žodžių pradžioje)
Uodai, lūpų dažai, popierius, rūkas (žodžių viduryje)
Šuniukas, varpas, mašina, ašmenys (baigiasi šiuo skiemeniu)
Tikėkitės, žmonės, dainuokite, palikite (žodžių pradžioje)
Galoshes, pelės, pakalnutės, pieštukai (baigiasi šiuo skiemeniu) SO, MA, NOK, NA, SHI
(atkreipkite dėmesį į rašybą zhi - shi)
Dirko paveikslas.
Reguliuojantis: veikia atsižvelgdami į mokytojo nurodytas gaires, geba įvertinti veiksmų teisingumą.
Kognityvinis: analizuokite palyginimo būdus

7. Didaktinis žaidimas „Skiemeniniai domino kauliukai“ Poilsis.

Ar žinote, kas yra domino? Kaip tai žaisti?
Dabar domino žaisime ne paveikslėliais, o žodžiais. Paaiškinkite mūsų žaidimo taisyklę.

Vienas žodis bus nereikalingas, paaiškinkite kodėl. Kaip nustatyti žodyje esančių skiemenų skaičių? Paryškinkite pirmąjį papildomo žodžio skiemenį.

Vaikų atsakymai.

Katė, bala, namas, vėžys
Katė, lapas, lokys, garlaivis
Pradžia, kaimas, perukas, langas
Miškas, aguona, motina, namas LU, PA, NA, MA
Kortelės greitam skaitymui ir atskiros kortelės-pagalbininkai.
Reguliavimas: priimkite mokytojo nurodymus ir griežtai jų vykdykite, atlikite laipsnišką ir galutinę kontrolę.

9. Žodžių kūrimas iš skiemenų

Perskaitykite skiemenis stulpeliuose, patys pagalvokite, kokią užduotį galima atlikti.
(Pridėkite skiemenį iš antro stulpelio prie skiemenų iš pirmojo stulpelio, kad sudarytumėte žodžius) Užrašykite likusius skiemenis taupyklėje.
– Ką veikei atlikdamas šią užduotį?

Savarankiškas darbas, tikrinimas poromis.

STO KA
GORO DVASIAS
SHKA TON
PATYČIAS
PSO BJ
ZVO FY ZVO, LIU
Reguliuojantis: taikyti išmoktus veiksmų metodus, adekvačiai suvokti draugo vertinimą.
Kognityvinis: analizuokite palyginimo būdus.


10. Teksto atkūrimas. Darbas su skiemenimis.

Užpildysime taupyklę ir perskaitysime skiemenis. Pabandykime surinkti žodžius iš pasakojimo. (duokite vaikams skiemenų korteles)

Savarankiškas vaikų darbas naudojant korteles – pagalbininkus.

mėnulis, žibintai, automobiliai, žmonės, Maša, tėtis, šuo, mama, skambink
Atėjo vakaras. Danguje pasirodė mėnulis. Gatvės buvo apšviestos fnr. Ant greitkelio asfalto ošia padangos. Vaikinai skuba namo. Msh sėdi ant palangės ir žiūri į kelią. Ji laukia pp. Netoliese sėdi SBK Druzhok. Mm virtuvėje ruošia vakarienę. Staiga suskambo durų skambutis. Tai tėtis, kuris atėjo!
Atėjo vakaras. Pasirodė danguje (na, lu). Gatvės nušvito (na, fo, ri). Padangos ošia ant asfalto (ny, shi, ma). (Di, liu) skubėk namo. (Ša, mama) sėdi ant palangės ir žiūri į kelią. Ji laukiasi (poo, poo). Netoliese sėdi (ka, ba, so) draugas. (Ma, Ma) ruošia vakarienę virtuvėje. Staiga suskambo durys (beldimas, skambėjimas). Tai tėtis, kuris atėjo!

Reguliuojantis: taikyti įsisavintus veiksmo metodus, pabrėžti kalbos dalyką ir jo savybes, mokėti įvertinti veiksmo teisingumą

Kognityvinis: ieškokite reikalingos informacijos.

Komunikabilumas: kurkite suprantamus kalbos teiginius, formuluokite atsakymus ir motyvuokite savo nuomonę.

11. Apibendrinimas.

Priminkite man, kaip nustatome skiemenų skaičių žodyje?
– Kur galime pritaikyti žodžių skirstymo į skiemenis žinias?
– Ko šiandien išmokote klasėje?
– Kas tau pavyko?
- Kur buvo sunku?
– Ar pamoka padėjo suprasti, kaip skirstyti žodžius į skiemenis?

Vaikai sugalvoja žodžius ir juos užrašo, logopedas rodo gautų žodžių paveikslėlius. Atkreipkite dėmesį į žodžių rašybą. Pagalbinės kortos yra 2 tipų: pagal priebalsius ir su pertvarkytais skiemenimis.
Pamokos aptarimas, paskirtų užduočių ir pamokos tikslų įgyvendinimas, įsivertinimo kortelių analizė.

Reguliavimas: atlikti laipsnišką ir galutinę kontrolę, priimti ir išsaugoti edukacinę užduotį, numatyti studijuojamos medžiagos įvaldymo lygio rezultatus.

Kognityvinis: papildyti ir išplėsti turimas žinias ir idėjas apie tai, kas buvo išmokta.

Komunikabilumas: kurkite suprantamus kalbos teiginius, formuluokite atsakymus ir motyvuokite savo nuomonę

"Dirbti frazę: Trijų žodžių sakinių kūrimas. Keturių žodžių sakiniai su apibrėžimu" skirtas grupiniam darbui. Tikslas: ugdyti trijų žodžių sakinių sudarymo įgūdžius, gramatinio sakinių pateikimo ir jų skirstymo įgūdžius papildant apibrėžimais.

Užduotys: 1. išmokyti vaikus taisyklingai sudaryti trijų žodžių sakinius;

2. išmokyti paskirstyti pasiūlymus;

3. išmokyti sudaryti sakinius naudojant modelį;

4. išmokyti kurti savo sakinius;

5. ugdyti dėmesį ir loginį mąstymą.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Logopedinės sesijos santrauka

Tema: „Darbas su fraze: sakinių kūrimas iš trijų žodžių. Keturių žodžių sakiniai su papildomu apibrėžimu.

Tikslas: ugdyti trijų žodžių sakinių sudarymo įgūdžius, gramatinio sakinių pateikimo ir jų skirstymo įgūdžius papildant apibrėžimais.

Užduotys: 1. išmokyti vaikus taisyklingai sudaryti trijų žodžių sakinius;

2. išmokyti paskirstyti pasiūlymus;

3. išmokyti sudaryti sakinius naudojant modelį;

4. išmokyti kurti savo sakinius;

5. ugdyti dėmesį ir loginį mąstymą.

Įranga: Tema ir temos nuotraukos.

Pamokos eiga:

I Organizacinis momentas.

II Temos pranešimas.

Dirbome su sakiniais, kuriuos sudarė tik du žodžiai. Tačiau sakinyje gali būti trys, keturi, penki ar daugiau žodžių. Šiandien mes išmoksime sudaryti trijų žodžių sakinius.

III Temos studijavimas.

1. „Trijų žodžių sakinių kūrimas pagal siužetus“.

Atidžiai pažiūrėkite į paveikslėlį. (Ant lentos uždedamas paveikslėlis, kuriame vaizduojama knygą skaitanti mergina). Mergina skaito. Kas tai yra? (Mergaitė). ka ji veikia? (skaito). Ką mergina skaito? (Knyga).Mergina skaito knygą.

Koks žodis buvo pridėtas prie sakinio? (Knyga). Kiek žodžių yra sakinyje? (Trys).

2. „Trijų žodžių sakinių sudarymas pagal dvi temos nuotraukas“.

Atidžiai pažiūrėkite į paveikslėlius. (Ant lentos dedamos dvi temos nuotraukos, pavyzdžiui: berniukas ir žuvis). Pabandykime sudaryti sakinį, suderindami paveikslėlį su žodžiu, kuris reiškia veiksmą:

Berniukas gaudo žuvį.

3. „Kiekvieno vaiko sudaryti trijų žodžių sakinius“.

Kiekvienam vaikui suteikiamas vienas pasakojimo paveikslėlis ir paprašoma pagal jį savarankiškai sudaryti trijų žodžių sakinį.

4. Kūno kultūros minutė:

Mes pakeliame rankas į viršų,

Ir tada mes juos nuleidžiame,

Ir tada mes juos atskirsime,

Ir mes greitai jus prispausime.

Ir tada greičiau, greičiau

Plojo, ploja linksmiau.

5. „Sakinių sudėtinginimas. Keturių žodžių sakinių kūrimas su pridėtu apibrėžimu.

Dabar apsunkinkime šiuos sakinius. Pavyzdžiui: Mergina laisto gėles. Kokios gėlės? (Graži)./ arba: Kuri mergina? (Mažas).

6. Pratimas „Surinkite sakinį iš žodžių“.

O dabar aš jums pasakysiu žodžius, o jūs atidžiai jų klausykite ir iš jų surinkite sakinius.

Pavyzdys: Tanya pagauna kamuolį, didelis – Tanya pagauna didelį kamuolį.

Megztinis, mama megztas, grazus. (Mama numezgė gražų megztinį)

Žvejai pagavo didelę žuvį. (Žvejai pagavo didelę žuvį)

Katya skaito knygą, tai įdomu. (Katya skaito įdomią knygą)

Rita pamatė laumžirgį, didelį. (Rita pamatė didelį laumžirgį)

Vova, nusipirkau bandelę, skanu. (Vova nupirko skanią bandelę)

Vaikai piešia pieštukais, spalvotais. (Vaikai piešia spalvotais pieštukais)

Medis, audra, sulūžęs, senas. (Audra nulaužė seną medį).

IV. Rezultatas:

Gerai padaryta šiandien! Mums sekėsi labai gerai. Dabar vaikai iš paskutinės eilės atsistos ir eis į grupę, tada iš antros eilės, tada iš pirmos eilės.


Rusų kalbos pamoka UMK OS „Mokykla 2100“

Pradinių klasių mokytoja, Savivaldybės biudžetinės ugdymo įstaigos 3 vidurinė mokykla, Ardonas

Kalaeva Svetlana Soslanbekovna

Pamoka vyko naudojant veiklos metodo technologiją

Pamokos tipas: OZ

Naujų žinių atradimas

Tema: Pasiūlymų rengimas pagal schemas.

Tikslas: įgūdžių skaityti ir sudaryti sakinių diagramas bei konstruoti sakinius naudojant diagramas lavinimas; gebėjimo sudaryti sakinius iš žodžių ugdymas.

Įranga:

    Kompiuteris.

    Regioninis komponentas. Dainos garso takelis R. Ilurovo „Žygio daina“, Ž. Gabueva

    Rusų kalbos vadovėlis (R.N. Bunejevas, E.V. Buneeva) 2 klasė

Pamokos eiga

1.Apsisprendimas ugdomajai veiklai.

"Kur yra valia, yra ir būdas!"

Motyvuoti mokinius mokymosi veiklai analizuojant pamokos šūkį ( emocinės nuotaikos kūrimas bendrai kolektyvinei veiklai).

Kodėl šiandien turime tokį šūkį? (Atrasime naujų žinių.)

Taip, atspėjote, šiandien turime pamoką, kaip atrasti naujas žinias, o tai reiškia, kad mes su jumis užsiimsime edukacine veikla.

- Ar esate pasiruošę eiti? Tada eime!

Palinkėkite vieni kitiems sėkmės!

(Skamba R. Ilurovo, Ž. Gabuevo dainos „Marching Song“ fonograma)

aš. Žinių atnaujinimas.

Kognityvinis UUD:

1) mes vystome gebėjimas išgauti informaciją iš diagramų, iliustracijų, tekstų;

2) pateikti informaciją diagramos pavidalu;

3 ) nustatyti objektų esmę, požymius;

4) daryti išvadas remiantis objektų analize;

5) apibendrinti ir klasifikuoti pagal požymius;

6) naršyti po vadovėlio plitimą;

7) raskite atsakymus į klausimus iliustracijoje.

Atidarykite užrašų knygelę.

Ką turėtum užsirašyti? (Data.)

Komentuojamas numerio įrašas.

Kokį įrašą reikia padaryti toliau?

Parašykite žodžius „Šaunus darbas“.

1. Kopijavimas iš lentos. Kūrybinė užduotis: pridėkite žodžių, atitinkančių jų reikšmę.

Po lietaus pradėjo šviesti... ( Saulė ).

Danguje pasirodė... ( vaivorykštė ).

Koks geras... ( oras )!

Klausimai ir užduotys:

Kuo atsidūrei įrašinėdamas? (Sakiniai, tekstas.)

Kokius pasiūlymų ženklus galite įvardyti? (Žodžiai yra susiję reikšme, pirmasis žodis rašomas didžiąja raide, o pabaigoje yra taškas arba šauktukas.)

2. Žodyno darbas.

Paskutiniame sakinyje pabraukite žodyno žodį.

Darbas su žodžiu oras„Rašybos sąsiuvinyje“ p. 29.

3. Namų darbų tikrinimas.

Kiek sakinių iš buv. 14 tu išrašei? (3.)

Kaip vadinasi šie pasiūlymai? (Tai patarlės.)

Ką jie turi bendro? (Tai patarlės apie darbą.)

P.– Ar kas nors užrašė patarlę, turinčią tokią pat ar panašią reikšmę?

Vaikai skaitė patarles, kurias rado namuose.

P.– Kokių dar patarlių radote?

Raskite žodyno žodį tarp nerašytų žodžių. ( Darbas .)

Užsirašykite jį ir pažymėkite pavojingą dalį.

II.Problemos formulavimas, veiklos planavimas.

Reguliuojantis UUD:

1) Ugdome gebėjimą reikšti savo prielaidas remiantis darbu su vadovėlio medžiaga;

2) įvertinti mokymosi veiklą pagal užduotį;

3) numatyti būsimus darbus (sudaryti planą);

4) vykdyti pažintinę ir asmeninę refleksiją.

Lentoje esančios diagramos yra šios:

Kas rodoma lentoje? (Žodžių schema ir sakinių schema.)

Kaip tu juos atskirei? (Žodžių schemoje nėra didžiosios raidės, nėra ženklo sakinio gale; sakinio schemoje yra keli žodžiai, pirmasis yra su didžiąja raide, sakinio pabaigoje yra taškas. )

Kuriam iš lentoje ir sąsiuviniuose užrašytų sakinių tinka ši diagrama? (1 ir 2.) Kodėl? (Jie turi keturis žodžius.)

Pabandykite patys sudaryti sakinį pagal tą pačią schemą. ( Iš namų iššoko šuo. Lauke lyja. )

Kuo schema skiriasi nuo konkretaus pasiūlymo? (Yra tik viena schema, tačiau dėl jos galima pateikti daug pasiūlymų.)

Suformuluokite pamokos temą. („Žodžių ir sakinių schema. Sakinių kūrimas naudojant schemas“.)

Kokius veiksmus atliksime, kokius įgūdžius lavinsime? (Sudarykite žodžių, sakinių diagramas; sudarykite sakinius naudodami diagramas.)

Sudarykime pamokos planą.

planas ( pavyzdingas).

    Pakartokite žodžių ir sakinių šablonus.

    Išmokite rašyti sakinius naudodami diagramas.

    Išmokite taisyklingai parašyti sakinį.

Ką mes dabar darėme? (Mes planavome savo veiklą.)

ΙΙ aš. Įgūdžių ugdymas – naujų žinių pritaikymas.

Bendravimas UUD:

1) ugdyti gebėjimą klausytis ir suprasti kitus;

2) pagal paskirtas užduotis konstruoti kalbos posakį;

3) reikšti savo mintis žodžiu;

4) gebėjimas dirbti poromis.

    Darbas pagal vadovėlį.

Pvz. 16 (lavina gebėjimą atskirti žodžių šablonus ir sakinių šablonus)

Remdamiesi diagramomis pagal paveikslėlius sudarykite sakinius.

Pvz. 17 (lavina gebėjimą skaityti sakinių šablonus ir nustatyti žodžių skaičių juose)

Sudarykite savo sakinius pagal diagramas.

Klausimai atlikus užduotį.

Asmeniniai rezultatai:

1) Ugdome gebėjimą parodyti savo požiūrį į personažus ir reikšti emocijas;

2) įvertinti veiksmus pagal konkrečią situaciją;

3) formuojame mokymosi ir kryptingos pažintinės veiklos motyvacija.

Ištremtas, ką reikėjo daryti?

Ar pavyko pateikti pasiūlymą?

Ar pateikėte įdomių pasiūlymų?

Ar viską sudėjote patys ar padedate draugo?

Gerai padaryta! Jūs ne tik teisingai sudarėte pasiūlymą, bet ir objektyviai įvertinote savo darbą.

Pvz. 18 (lavėja kalbėjimo ir bendravimo įgūdžiai)

Suderinkite paveikslėlius, vaizdinę informaciją su žodžiais ir sakiniais, argumentuokite savo poziciją, kurkite sakinius iš žodžių.

Tekstas lentoje:

Kiškutis šokinėjo po proskyną. Jis pamatė medžio kelmą ir supainiojo jį su vilku. Bailusis zuikis išsigando ir pabėgo.

2. Auditorinis diktantas.

Mokytojas skaito žodžius ir sakinius, o mokiniai iš klausos sudaro jiems diagramas.

Pavasaris... Netrukus prasidės atostogos. Ar vyksime į Kostos Khetagurovo tėvynę? Ekskursija buvo nuostabi!

Kokį darbą mes dabar dirbome?

ką studijavote?

Kas su tuo lengvai susitvarkė?

Kam iki šiol buvo sunku?

Kas ar kas padėjo jums susitvarkyti?

Ką mes dabar darėme?

Kokius įgūdžius išsiugdėte? (Gebėjimas dirbti su informacija.)

Ι V. Pamokos santrauka. Atspindys.

Perskaitykite pamokos plano punktus.

Didelis sunkus darbas ir jūsų žinių troškimas padėjo mums įveikti visus sunkumus ir padaryti atradimą pamokoje.

– Ko išmokote?– Ar esate patenkintas savo darbu?- Remdamiesi lentele, užbaikite sakinius. Šiandien sužinojau... Kaip skaityti ir diagramuoti sakinius bei sudaryti sakinius naudojant diagramas. Dabar galiu... grimuoti sakinys sudarytas iš žodžių. V. Namų darbai. Pasiruoškite žodyno diktavimui naudodami mankštą. 19.

Pvz. 18 – užsirašykite 1–2 sakinius iš piešiniui pasirinktų žodžių (galite panaudoti pamokoje sukurtus sakinius) ir padarykite jiems diagramas.

Tikslas:žodyno turtinimas, kalbos gramatinės struktūros formavimas.

Tema: Profesijos. Sakinių kūrimas pagal paveikslėlius naudojant pagalbinius žodžius ir diagramas.

Užduotys.

Pataisymas:

· Išaiškinti ir įtvirtinti erdvines sąvokas.

· Formuoti tarpsferinę sąveiką.

· Kalbos analizės ir sintezės formavimas.

· Ugdyti abstraktų, verbalinį-loginį, kūrybinį mąstymą, valingą dėmesį.

· Išplėsti aktyvų žodyną.

· Formuoti adekvačią savigarbą.

Švietimas:

· Toliau formuluoti profesijų sampratą.

· Ugdyti gebėjimus sudaryti sakinius pagal siužetinį paveikslą, naudojant pagalbinius žodžius ir diagramas.

· Praktikuoti sakinių gramatinį formatavimą.

· Lavinti žodžių darybos įgūdžius.

Švietimas:

· Skatinti moralinius ir etinius elgesio modelius.

· Išmokite bendrauti vieni su kitais.

· Darbas su sąmoningumu.

· Ugdykite refleksiją.

Įranga: daugialypės terpės pristatymas, albumo lapai, spalvoti pieštukai, Morzės kortelė, kortelė su radistės žinute, individualios „Moteriškos profesijos“ kortelės, „Sukurk modelį“, užrašų knygelė, rašiklis, pieštukas, trintukas, liniuotė.

Pamokos eiga.

Organizacinis momentas (kineziologija).

Vaikinai, atlikime pratimus, kurie paruoš mus darbui, suaktyvins kalbą, dėmesį, atmintį.

1. Pratimas „Pinokis“

Kairės rankos delnas yra vertikaliai šalia veido, nykštis dedamas ant nosies. Dešinės rankos nykštį prispauskite prie kairės rankos mažojo piršto. Visi pirštai juda, išskyrus nykščius ir mažuosius pirštelius. Tada pakeisk rankas.

2. Kvėpavimo pratimai:

Atsistokite tiesiai, pečiai žemyn, skrandis į priekį. Įkvėpkite tris kartus per nosį ir penkis kartus iškvėpkite per nosį.

3. „Blink“.

O dabar, vaikinai, įkvėpdami mirksėkite dešine akimi, o iškvėpdami – kairiąja. Vaikai giliai įkvepia. Lėtai iškvėpkite.

Pamokos temos ir tikslo formulavimas.

Žaidimas „Pridėti magišką skiemenį“.

Vaikinai, pridėkite trūkstamą skiemenį -tel, -chik, -nik arba -schik.

Apmokytas___

Mašina___

Ką reiškia šie žodžiai? Kokia šios dienos pamokos tema? (Profesijos). Pasakykite šį žodį skiemuo po skiemens. (Įrašykite temą į sąsiuvinį).

Kokiu tikslu šiandien kalbėsime apie profesijas?

Žinių įtvirtinimas tema „Pasakojimų, šauktinių, klausiamųjų sakinių semantinis ir intonacinis išsamumas“.

Žaidimas „Pasakyk tai tinkama intonacija“.

Šiandien klasėje vyks viktorina, kurios pavadinimas užšifruotas:

VISOS PROFESIJOS IR VISOS PROFESIJAS SVARBIOS!

Kiek yra žodžių? Vardas 1, 4, 6, 3. Kas yra skyrybos ženklas pabaigoje? Kaip vadinasi šis pasiūlymas? Tarsi taisyklinga intonacija.

AR REIKALINGOS VISOS PROFESIJOS, VISOS PROFESIJOS SVARBIOS?

Koks skyrybos ženklas pabaigoje? Kaip vadinasi šis pasiūlymas? Tarkite klausiama intonacija 1, 3, 5, 6 žodyje.

Padalijimas į komandas.

Vaikų pasiskirstymas į komandas: kiekviena komanda atstovauja vaikams su skirtingais vadovavimo būdais ir dominuojančiais pusrutuliais.

Kiekviena komanda gauna 10 žetonų, kurie gali būti panaudoti įkalčiais viktorinos metu.

Konkursas 1. „Būk atsargus!

Nurodymai: atidžiai klausykite J. Rodari eilėraščio „Kuo kvepia amatai? ir įvardykite visas 10 darbe aptartų profesijų. Laimėjusi komanda gauna 1 tašką.

Logopedas skaito eilėraštį kartu su pristatymu. Vaikai prisimena. Perskaičius skaidrės išjungiamos, komandos paeiliui įvardija 1 profesiją. Jei kyla sunkumų, galite sumokėti žetoną už užuominą skaidrių demonstravimo su profesijų nuotraukomis pavidalu.

Kiekvienas atvejis turi ypatingą kvapą:

Kepyklėlė kvepia tešla ir kepiniais.

Einate pro dailidžių dirbtuves -

Kvepia drožlėmis ir šviežiomis lentomis.

Dailininkas kvepia terpentinu ir dažais.

Stiklinukas kvepia langų glaistu.

Vairuotojo striukėje sklido benzino kvapas.

Darbuotojo palaidinė - alyvuota mašina.

Konditeris kvepia muskato riešutu.

Gydytojas chalatu – malonus vaistas.

Puri žemė, laukas ir pieva

Kvepia kaip valstietis, einantis už plūgo.

Žvejas kvepia žuvimi ir jūra.

Tik tinginys visai nekvepia!

Konkursas 2. „Nupiešk savo profesiją“.

Instrukcija: kol groja muzika (1 min.), turite turėti laiko nupiešti, kuo norite tapti ateityje. Brėžinys turi būti aiškus vaikinams iš kitos komandos. Jei priešininkai atspėja savo profesiją, jūsų komanda gauna 1 tašką.

Antrame konkurso etape turite pateikti pasiūlymą pagal brėžinį ir diagramą, užsirašykite jį į užrašų knygelę:

PSO?__________ kas? .

Už kiekvieną teisingai parašytą sakinį komanda gauna 1 tašką.

Fizik. min. „Išmok ritmo“(orientacija priešais stovinčio kūno diagramoje) .

Kiekvienas vaikas turi kortelę su nupieštu ritmu: stačiakampis – suplokite rankomis, kvadratas – trypkite dešine koja, kvadratas rėmelyje – trypkite kaire koja. Logopedas, stovėdamas veidu į vaikus, rodo tam tikrą ritmą. Vaikas, kurio ritmas buvo parodytas, turi tai pakartoti.

Konkursas 3. „Sužinok profesiją pagal aprašymą“.

Nurodymai: klausykite žinutės apie profesiją, atspėkite, pasinaudokite teise duoti užuominas.

Šis žmogus yra laivo ir kapitono akys ir ausys. Jis uostui perduoda pranešimus apie laivo vietą vandenyne, derasi su kitais laivais ir jautriai klausosi, ar pagalbos šaukiasi koks nors nelaimės ištiktas laivas. Visi pasaulio jūreiviai žino nelaimės signalą. Visomis kalbomis tai skamba vienodai, SOS ir reiškia „išgelbėk mūsų laivą“. Derybos vyksta naudojant specialią kalbą – Morzės abėcėlę (Morzės kodą), kur kiekviena raidė, skaičius ir skyrybos ženklas atitinka tam tikrą garsų rinkinį (grojamas garso failas su Morzės abėcėlės garsais).

Ypatingą abėcėlę išrado amerikiečių išradėjas ir menininkas Samuelis Morse'as (1791-1872). Pranešimai perduodami naudojant paprastą radiotelegrafinį įrenginį.

4 konkursas. „Iššifruokite radijo operatoriaus pranešimą“.

Nurodymai: iššifruokite radijo operatoriaus pranešimą, parašytą Morzės abėcėlės raidėmis. Norėdami iššifruoti, naudokite ant kortelių užrašytą kodą. Iš gautų žodžių sudarykite sakinį pagal šią schemą (žodžių galūnės gali būti pakeistos):

PSO?______ Ką? .

Įrašykite sakinį į sąsiuvinį, pabraukite pagrindines dalis. Teisingai atlikta užduotis – 1 balas.

Konkursas 5. „Moteriškos profesijos“.

Nurodymai: suformuokite moteriškos profesijos pavadinimą pagal modelį: mokytoja-mokytoja. Pergalė varžybose – 1 taškas.

(Individualus darbas kortele – po vieną dalyvį komandoje).

Pianistas-

Siuvėjas-

Rašytojas-

Pardavėjas-

Gitaristas -

būgnininkas-

Dviratininkas -

Menininkas-

Smuikininkas -

Gitaristas -

Astronautas -

Konkursas 6. „Įvardykite profesijas, prasidedančias raide P“.

Nurodymai: įvardykite profesijas, pradedant garsais P arba P, po vieną. Pasinaudokite užuominų teise. Pergalė varžybose – 1 taškas.

Profesijos: stalius, kepėjas, gaisrininkas, kirpėjas, programuotojas, pardavėjas, dainininkas, pianistas, siuvėjas, poetas, paštininkas ir kt.

Konkursas 7. „Sukurkite modelį“.

Nurodymai: nustatykite, kaip susieti pirmieji du žodžiai, ir tame pačiame ryšyje pasirinkite trečiojo žodžio sąvoką.

Už kiekvieną teisingą atsakymą – 1 taškas.

Konkursas 8. „Kas tai ir kam to reikia?

Nurodymai: atspėk mįsles ir pasakyk, kurios profesijos žmonėms reikia atspėti daiktą. Už kiekvieną atspėtą žmogaus mįslę ir profesiją komanda gauna 1 tašką.

Jei įmesi į upę, jis nenuskęs,

Atsitrenkei į sieną, ji nedejuoja,

Numesite jį ant grindų -

Jis pradės skristi aukštyn.

Bėgikai pėsčiomis

Tokio pat ilgio

Jie bėga per pievą prie beržo,

Nubrėžiamos dvi juostelės.

dantytas pjūklas

Nuėjau į tankų mišką.

Apėjau visą mišką,

Nieko nenukirpau.

(šukos)

Visai nesutiks

Ji ten guli be jokios naudos.

Kas žino amatininkę,

Stropus... (adata)

Juodame lauke yra baltas kiškis,

Šokinėjo, bėgo, darė kilpas.

Takas už jo taip pat buvo baltas.

Kas tas kiškis?

Upė teka – mes gulime.

Ledas ant upės – mes bėgame.

Aš sėdėsiu tau po ranka

Ir aš jums pasakysiu, ką daryti:

Arba paguldysiu tave į lovą,

Arba leisiu tau pasivaikščioti.

(termometras)

Apibendrinimas, apmąstymas.

Balų skaičiavimas, nugalėtojų paskelbimas.

Pakelkite rankas, jei gerai atlikote darbą klasėje.

Pakelkite rankas tie, kurie susidūrė su sunkumais.

Pakelkite rankas, kurie sėkmingai įveikė visus sunkumus.

Pakelkite rankas, jei susidomėjote.

Pakelkite rankas, jei sužinojote ką nors naujo.

Ačiū vaikinai, iki pasimatymo!



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!