Skaitymo pamoka "B. Zakhoder "Apie Pan Trulyalinsky". Literatūrinio skaitymo pamoka su pristatymu

Pamoka vyko 2 klasėje edukaciniame komplekse „Žinių planeta“. Vaikai susipažįsta su B. Zakhoderio biografija ir kūryba, praktikuoja skaitymo technikas, pasitelkia praeities skaitymo patirtį personažams vertinti, emocines reakcijas.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Pamokos tema: B. Zakhoder „Apie Paną Trulyalinskį“

(iš Y. Tuwim)

Tikslas: supažindinti su Boriso Zakhoderio biografija ir kūryba; mokyti raiškiojo skaitymo, praktikuoti skaitymo techniką; praturtinti mokinių žodyną; gebėjimas dirbti su tekstu, rasti pagrindinį dalyką.

Pamokos tikslai:

Tema : suvokti meno kūrinį iš klausos, nustatyti jo daromą įspūdį, išryškinti norimą epizodą, remtis ankstesne skaitymo patirtimi, kad įvertintum veikėjus, pagrįsti savo požiūrį į kūrinį.

Asmeninis : įvertinkite savo emocines reakcijas, koreliuokite gyvenimo stebėjimus su skaitymo įspūdžiais.

Metasubject:

Reguliavimo : atlikti ugdomąją veiklą žodžiu ir raštu, vykdyti savikontrolę.

Kognityvinis : savarankiškai rasti atskirų žodžių reikšmes aiškinamajame žodyne, esančiame vadovėlyje.

- komunikabilus: išsakykite savo nuomonę, išklausykite partnerio nuomonę, aptarkite literatūros kūrinių herojus: išsakykite savo požiūrį, įvertinkite partnerio teiginius, ugdykite gebėjimą dirbti poromis ir mažose grupėse.

Pamokos eiga

1. Žinių atnaujinimas.

Kurį vadovėlio skyrių studijuojame?

(A. S. Puškinas „Pasakojimas apie žveją ir žuvį“; broliai Grimai „Drąsusis siuvėjas“ ir „Žmogeliai“; H. K. Andersenas „Ole-Lukoje“, A. N. Tolstojus „Pinokio nuotykiai“; Hoppas „Stebuklinga kreida“). )

Kokius dar žinote pasakų rašytojus?

(Čukovskis, Sutejevas, Uspenskis)

Iš kur rašytojai ir pasakotojai gavo siužetus savo pasakoms?

Kokią pasaką studijavote praėjusioje pamokoje ir kas jos autorius?

2. Namų darbų tikrinimas.

1. Skaitymas pagal vaidmenis 38-40 p.

2. Išraiškingas skaitymas 41-43 p.

3. Darbaknygės puslapis 12 Nr. 1:užsirašykite rimus iš savo mėgstamo eilėraščio.

3. Įvadas į pamokos temą. Mokymosi užduoties nustatymas. Motyvacija edukacinei veiklai.

1 skaidrė

Atidarykite savo vadovėlius 45 puslapyje.

Kokiam žanrui, jūsų manymu, priklauso darbas, kurio šiandien mokysimės klasėje? Kodėl taip manai?

(Eilėraščiai. Jie parašyti stulpelyje.)

- Kodėl tada jis įtrauktas į skyrių „Autorinės pasakos“.

4. Ugdomosios užduoties nustatymas. Motyvacija edukacinei veiklai.

2 skaidrė

Šiandien pamokoje susipažinsime su B. Zakhoderio kūriniu „Apie Paną Trulyalinskį“. Išsiaiškinkime šio kūrinio žanrą.

3, 4 skaidrės

Ką galime padaryti, kad išspręstume šią problemą? Remdamiesi raktiniais žodžiais skaidrėje, suformuluokite pamokos tikslus.

Užduotys:

Susipažink (naujas darbas)

Padarykite tai (analizė)

Duok (būdinga) pagrindiniai veikėjai

Išsiaiškinkite savo požiūrį į juos(autorius)

Išreikškite (savo) požiūrį

5, 6 skaidrės

Atkreipkite dėmesį: po kūrinio pavadinimo parašyta „Iš Y. Tuwim“. Pan Trulyalinsky, neįprastą miestą ir jo gyventojus, sugalvojo lenkų rašytojas Jurijus Tuvimas, o poetas ir vertėjas Borisas Vladimirovičius Zachoderis papasakojo apie juos rusų kalba.

5. Naujų žinių atradimas (projekto, kaip išbristi iš sunkumų, sukūrimas)

1) Pažiūrėkite vaizdo įrašą apie B. Zakhoderį.

Ką prisimenate apie B. Zakhoderį?

2) Žodyno apšilimas.

Norėdami patekti į miestą, pirmiausia turite išsiaiškinti žodžių reikšmędirigentas ir choras.

Kaip paaiškinate šių žodžių reikšmę?

Patikrinkite save žodyne.

3) Mokytojo eilėraščio skaitymas.

4) Pirminis konsolidavimas.

7 skaidrė

Kokios šio miesto gyventojų nuotaikos? Pasirinkite tinkamą žodį. Paaiškinkite. Kodėl taip manai?

Linksmas, linksmas, liūdnas, liūdnas, liūdnas, malonus, žvalus, liūdnas, liūdnas, linksmas.

MUZIKINĖ FIZINĖ MINUTĖ

(„Greitieji šokiai“)

5) Pakartotinis skaitymas dalimis ir analizė.

Nurodykite Tralislav Trulyalinsky gyvenamosios vietos adresą. Ką mums sako vardai?

Įvardykite tą pačią dalį gyventojų ir jų augintinių varduose. Ką tai reiškia?

Kaip kiekvieną rytą pradeda Pripevaisko gyventojai?

Kas vadovauja šio miesto gyventojams?

Kaip jie jaučiasi dirigentui? Įrodyk.

Kokiuose žodžiuose slypi Pripevaiske nuolat skambanti muzika? Perskaitykite.

Kaip dirigentas vertina savo darbą? Įrodyk.

Įvardykite tą pačią dalį miesto gyventojų profesijų pavadinimuose. Kodėl šiame mieste taip vadinamos profesijos?

Kodėl miestas vadinamas Pripevaisku? Perskaitykite eilutes, kurios padės atsakyti į šį klausimą.

Kokia reikšme – tiesiogine ar perkeltine – vartojamas posakis „gyventi laimingai“?

Kai šis posakis vartojamas perkeltine prasme, kai kalbama apie tokį žmogų.

(Gyvenk nerūpestingai)

6. Dirbkite su užduotimis, iškeltas pamokos pradžioje.

Pasirinkite žodžius, apibūdinančius šio miesto gyventojus.

Ar šį eilėraštį galima pavadinti pasaka?

(Jūs galite. Pelės ir midijos nemoka dainuoti. Ir nėra trulerių.)

Jūs teisus, bet vis tiek tai juokingas, nuotaikingas eilėraštis. Tai nuostabu. Bet pasaka turi turėti siužetą, o šis kūrinys – ne.

6. Klausytis dainos „Apie Paną Trulyalinskį“.

7. Filmo juostos „Apie Paną Trulyalinskį“ žiūrėjimas.

Rašytojai ir poetai vaizduoja žodžiais. O menininkai rašytojo kalbą – žodį – verčia į savo – piešimo – kalbą.

Labai sunku pavaizduoti veiksmą paveikslėlyje. Bet pažiūrėkite, kaip menininkas išėjo iš šios situacijos. Jis sukūrė paveikslėlių seriją, kurių kiekvienas atitinka tam tikrą veiksmo momentą ir kartu pasakoja apie tai, kas vyksta.

8 skaidrė

8. Savarankiškas darbas su savikontrole pagal pavyzdį.

Egzaminas: Skaidrėje yra įrašas su teisingu atsakymu.

Mergina yra su juo - Mergina troliavo,

Ir mažoji urkos dukra - Mažoji urka troliavo,

O Iškos sūnus - Iška troliavo,

O šuo - Trolėjo kiaušinį.

Jie taip pat turi katę yonok,

Pravarde Tweedled yonok,

Ir be to papūga ah -

Linksmas Tweedled taip!

8. Dirbkite poromis.

Trumpam atsisveikiname su Pripevaisko miesto gyventojais ir dabar teks pasukti kitu keliu. Važiuosim į kitą miestą. Tiesa, jo žemėlapyje nėra. Bet tai egzistuoja mūsų vaizduotėje.

Čitaiskas

9. Mokymosi veiklos refleksija

Ką gero padarėte pamokoje?

Prie ko dar reikia padirbėti?

Kur galima pritaikyti naujas žinias?

Užpildykite lentelę:

10. Paskutiniai mokytojo žodžiai: 9 skaidrė (žodžiai - B. Zakhoderio kreipimasis į skaitytojus)

Jūs esate įkvepiantis

Tu, mano skaitytojau,

Padovanotas siela, -

Man tavęs labiau reikia

Nei širdis krūtinėje

aš laukiuosi. Ateik!

11. Namų darbai:

Su. 46 Nr. 6 – kūrybinė diferencijuota užduotis.

Užduotis: pabraukti žodžių dalis – rimuojančius šeimos narių vardus.

Pavyzdžiui: tee - Trolled thattka.

Su juo yra jo teta - Tweedledee,

Ir mano dukra - Tweedledee,

Ir mano mažasis sūnus - Tweedledee,

O šuo – Tvidlidis.

Jie taip pat turi kačiuką

Pravarde Tweedledum,

Ir be to, papūga -

Linksmas „Tweedledee“!

Užduotis: pabraukti žodžių dalis – rimuojančius šeimos narių vardus.

Pavyzdžiui: tee - Trolled thattka.

Su juo yra jo teta - Tweedledee,

Ir mano dukra - Tweedledee,

Ir mano mažasis sūnus - Tweedledee,

O šuo – Tvidlidis.

Jie taip pat turi kačiuką

Pravarde Tweedledum,

Ir be to, papūga -

Linksmas „Tweedledee“!

Užpildykite lentelę:

„Šios dienos pamoka man...“

1. Įdomu 1. Dirbo 1. Suprato medžiagą

2. Nuobodu 2. Pailsėjęs 2. Sužinojau daugiau nei žinojau

3. Abejingas 3. Padėjo kitiems 3. Nesuprato

……………………………………………………………………………………………

Užpildykite lentelę:

„Šios dienos pamoka man...“

1. Įdomu 1. Dirbo 1. Suprato medžiagą

2. Nuobodu 2. Pailsėjęs 2. Sužinojau daugiau nei žinojau

3. Abejingas 3. Padėjo kitiems 3. Nesuprato

……………………………………………………………………………………………

Užpildykite lentelę:

„Šios dienos pamoka man...“

1. Įdomu 1. Dirbo 1. Suprato medžiagą

2. Nuobodu 2. Pailsėjęs 2. Sužinojau daugiau nei žinojau

3. Abejingas 3. Padėjo kitiems 3. Nesuprato

……………………………………………………………………………………………

Užpildykite lentelę:

„Šios dienos pamoka man...“

1. Įdomu 1. Dirbo 1. Suprato medžiagą

2. Nuobodu 2. Pailsėjęs 2. Sužinojau daugiau nei žinojau

3. Abejingas 3. Padėjo kitiems 3. Nesuprato

……………………………………………………………………………………………

Užpildykite lentelę:

„Šios dienos pamoka man...“

1. Įdomu 1. Dirbo 1. Suprato medžiagą

2. Nuobodu 2. Pailsėjęs 2. Sužinojau daugiau nei žinojau

3. Abejingas 3. Padėjo kitiems 3. Nesuprato

Čitaiskas

Kas gyvena šiame mieste ir ką veikia jo gyventojai?

Nepamirškite, kad jų pavadinimai kilę iš žodžio „skaityti“, o žodžių dalys turi rimuoti.

teta-____________________________

Mažasis sūnus-______________________

Vairuotojai-___________________________

Paštininkai-________________________________

Futbolininkai-________________________________

Pardavėjos-________________________________

Muzikantai-______________________

Mokiniai-___________________________

Mokytojas-___________________________

Vaikinai-______________________________

Čitaiskas

Kas gyvena šiame mieste ir ką veikia jo gyventojai?

Nepamirškite, kad jų pavadinimai kilę iš žodžio „skaityti“, o žodžių dalys turi rimuoti.

teta-____________________________

Mažasis sūnus-______________________

Vairuotojai-___________________________

Paštininkai-________________________________

Futbolininkai-________________________________

Pardavėjos-________________________________

Muzikantai-______________________

Mokiniai-___________________________

Mokytojas-___________________________

Vaikinai-______________________________


Julianas Tuvimas

Julianas Tuwimas, lenkų vaikų poetas, kurio daugelio eilėraščių autorystė, deja, nėra žinoma visiems. Jo kūrybą skaitome nuostabiais S. Mikhalkovo, E. Blagininos, S. Maršako ir kitų nuostabių vaikų poetų vertimais. Prisiminkite jo nuostabią, skambią daržovės dainą iš tolimos vaikystės: bulvės, kopūstai, morkos, žirniai, petražolės ir burokėliai – oi, oi, oi... Šią žavią dainą kažkada buvo galima išgirsti iš senų, prieškario laikų. - išlenktas, apvalus garsiakalbis Gal kas nors ras tokį savo garaže ir prisimins tą tolimą, nuostabų laiką, kai vaikai klausėsi vaikiškos radijo laidos tuo pačiu magišku pavadinimu - Muzikos dėžutė...

Julianas Tuwimas iš pradžių visai nebuvo vaikų poetas, o vaikams rašė tik trečiajame dešimtmetyje. Pradiniam kūrybos laikotarpiui būdingi elegiški ir net intymūs motyvai, tačiau palaipsniui, laikui bėgant, poetas vis labiau atkreipia dėmesį į paprastų, paprastų žmonių gyvenimą, užjaučia jų sunkų gyvenimą, kaip, pavyzdžiui, eilėraščiuose „Reikia. “, „Vargšų vasara“, „Eilėraščiai apie prarastą viltį“, tuo pačiu poeto pasipiktinimą kelia smulkiaburžuaziniai žmonių jausmai, tokie kaip „Gydytojai“, „Liepos 14-oji“. Tuwim daug rašė apie meno ir poezijos užduotis - „Poezija“, „Žodis į kraują“, „Geriau sutraiškyti trinkelėmis“. 30-aisiais poetas kartu su kitais lenkų rašytojais protestavo prieš artėjantį karą, pavyzdžiui, eilėraštyje „Paprastam žmogui“. Taigi kodėl Julianas Tuwimas, civilis poetas, pradėjo rašyti vaikams? Vieną 1927 m. dieną Vladimiras Majakovskis, lankydamasis Varšuvoje, sustojo pas Tuvimą ir atsitiktiniame pokalbyje pasiūlė pabandyti rašyti vaikams, pats Majakovskis tiesiogine prasme įtikino poetą, pavaizduodamas jam viliojančias vaikų rašytojo perspektyvas. O po kelerių metų gimė Pan Trulyalinsky, Pan Malyutkin, dramblys Chobotovskis ir kiti personažai. Vos per trumpą laiką poetas parašė daugiau nei penkiasdešimt eilėraščių mažiems vaikams. O po karo, kai Tuwimas po ilgų klajonių grįžo į Lenkiją, visi sovietų vaikai vieningai kartojo:

Kas atsitiko? Kas atsitiko?
- Abėcėlė nukrito nuo viryklės!..
- Kas nutiko tetai Valiai?
- Trūksta jos akinių!..

Būtent poezijoje vaikams poetas stengėsi įkūnyti visas savo mintis ir siekius, meilę tėvynei, žmonėms, norą, kad gyvenimas būtų šviesus ir gražus. Poezija pakrauna optimizmo ir linksmumo. Tai labai moralinė poezija, skiepijanti vaikams meilę viskam, kas juos supa – žmonėms ir gamtai. Tuvim padeda vaikui „pamatyti“ pasaulį, išryškindamas jame tai, kas anksčiau vaiko nepastebėjo. Pavyzdžiui, jo nuostabus, nuostabus ABC, kur kiekviena raidė yra atskiras vaizdas, turintis savo unikalią formą: Kas atsitiko? Kas atsitiko? Nulaužė Uodegą!

Bet, ko gero, populiariausias yra eilėraštis „Garvežys“ (vertė M. Živovas), kur pagrindinis veikėjas – lokomotyvas, gyvas, didžiulis, nepaprastas „Jis stovi, šnypščia ir kvėpuoja garais“. Lokomotyvas yra kaip didvyris, puikus, stiprus, galintis tai, ką galėtų padaryti tik „šimtas stiprių vyrų“. Tuwimo poezija visada yra ne tik fantazinė ir perkeltinė, bet ir edukacinė bei pažintinė. Vaikas tikriausiai paklaus jūsų, kodėl lokomotyvas juda, o atsakymą rasite eilėraštyje:

Šis garas jį varo ir stumia.
Šis garas per vamzdžius patenka į stūmoklius,
Ir stūmokliai paleidžia ratus -

Deja, dabar beveik neįmanoma rasti atskiro Tuwimo knygos vaikams vertimo, visi jo eilėraščiai išsibarstę tarp garsių poetų, kurių vardus minėjome aukščiau. Taigi, S. Marshako eilėraščių knygoje tikriausiai susidursite su nuostabiu poetiniu eilėraščiu „Stalas“, kur autorius šlovina darbo grožį, meilę darbui. Šiai temai artimas E. Blagininos išverstas poetinis kūrinys „Viskas visiems“:

Taigi pasirodo taip:
Viskas, ką darome, yra būtina.
Taigi dirbkime
Sąžiningas, darbštus ir draugiškas.

Žinoma, poetas neignoravo ir gamtos temos. Gamta pateikiama per vaiko suvokimo prizmę. Taigi įspūdžiai, emocijos, baimės susijungia į nuostabius poetinius vaizdus:

Vėjas pyko, augo,
Jis švilpia ir šokinėja.
(„Šerkšnas“, vert. E. Blaginina.)

Gimtosios gamtos paveikslus Y. Tuvimas piešia ir eilėraščiuose „Keturi metų laikai“ (vertė E. Tarachovskaja), „Medžiai“ (vertė E. Tarachovskaja), „Lietus“ (vertė E. Blaginina) ir kt.
Jo poezijoje jaučiama beribė meilė ir švelnumas vaikams, poetas atsargiai, be piktumo ir sarkastiškų užuominų, kad nepakenktų skausmingam vaikų išdidumui ir trapiai psichikai, erzina vaikų ydas, švelniai nurodo jų trūkumus. Jo poezija tikrai ugdo ir veda vaikus šiame pasaulyje, neįkyriai, kartais su humoru, pasakodama, kas yra gerai, o kas blogai. Galima paminėti begalę pavyzdžių, bet, ko gero, „Zosya-Samosya“ (vertė V. Iljina) – vaikiško pasipūtimo simbolis: Ir Zosijos mama paklausė:

Kas yra kvailys, mano dukra?
Zosijai nerūpi, ko jie klausia,
Atsakymai svarbūs: – Aš!

Ir eilėraštis „Apie melagį Grišką ir jo tetą“ (vertė E. Blaginina), kur berniukas tetai smulkiai pasakoja, kaip nuėjo išmesti laiško, kurį teta neva prašė įmesti į pašto dėžutę, ir finale teta sako:

Mielas, sūnėne, mielas!
Aš tau laiško nedaviau.
Oi, koks tu melagis, Griška,
Koks melagis!

Pabandykite rasti jo eilėraščius bent tarp naudotų knygų. Jūsų vaikas tikrai juos įvertins ir mylės, nes su Juliano Tuwimo poezija užaugo ne viena karta.

Apie poną Trulyalinskį

Kas negirdėjo apie menininką
Tralislavas Trulyalinskis!
O jis gyvena Pripevaiske,
Veselinsky Lane.

Su juo yra jo teta - Tweedledee,
Ir mano dukra - Tweedledee,
Ir mano mažasis sūnus - Tweedledee,
O šuo – Tvidlidis.
Jie taip pat turi kačiuką
Pravarde Tweedledum,
Ir be to, papūga -
Linksmas „Tweedledee“!

Auštant jie pakyla,
Jie greitai išgers arbatos,
Ir susitinka visa kompanija
Ankstyvas rytas su skambančia daina.

Tweeded lazdelė
Dirigentas pakels -
Ir iškart po užsakymo
Pradės dainuoti draugiškas choras:

„Tru-la-la taip, tru-la-la!
Tra-la-la taip tra-la-la!
Garbė ir šlovė Tralislovui!
Garbė Trulyalinskiui!

Trulyalinsky beveik šoka
Mojuoja dirigento lazdele
Ir, kraipydamas ūsus, dainuoja kartu:
"Tru-la-la!"

"Tru-la-la!" - jau skamba
Kieme ir garaže,
Ir praeinantis pėsčiasis
Dainuoja tą pačią dainą

Visi vairuotojai yra tweedleriai,
Paštininkai - Tweedledums,
Futbolininkai - Tweedled žaidėjai,
Pardavėjos - Tweedledums,
Muzikantai - Tweedledee,
O mokiniai yra tvidedai,
Pats mokytojas yra tweederis,
O vaikinai yra Tvidininkai!
Net pelėms, net musėms
Jie dainuoja: "Tweedledums!"
Visi Pripevaisko žmonės
Gyvena laimingai.

ABC

Kas atsitiko? Kas atsitiko?
Abėcėlė nukrito nuo viryklės!

Skausmingai pasitempiau koją
didžioji raidė M,
G šiek tiek pataikė
Tai visiškai subyrėjo!

Pametė U raidę
Jūsų skersinis!
Atsirandu ant grindų
Nulaužė U uodegą.

F, vargšelis toks ištinęs,
Jokiu būdu jo skaityti!
P raidė apversta aukštyn kojom -
Pavirto minkštu ženklu!

C raidė visiškai uždaryta -
Pavertė raide O.
A raidė, kai pabudau,
Aš nieko neatpažinau!

Kur akiniai?

Kas nutiko tetai Valijai?
- Trūksta jos akinių!

Vargšė senutė ieško
Už pagalve, po pagalve,

Lipau su galva
Po čiužiniu, po antklode,

Žiūrėjau į kibirus, į stiklainius,
Batuose, veltiniuose, batuose,

Viską apvertė aukštyn kojomis
Sėdėjau ir ilsėjausi,

Ji atsiduso ir niurzgėjo
Ir aš nuėjau pirma pažiūrėti.

Vėl pasijuntu po pagalve,
Jis vėl pažvelgia už kubilo.

Uždegiau žvakę virtuvėje,
Ji įlipo į krosnį su žvake,

Ieškojo sandėliuko -
Viskas veltui! Viskas už dyką!

Teta Valya neturi akinių -
Matyt, jie buvo pavogti!

Senutė atsisėdo ant krūtinės.
Netoliese kabėjo veidrodis.

Ir senutė pamatė
Kodėl akinių ieškojau netinkamoje vietoje?

Kokie jie iš tikrųjų?
Jie sėdėjo jai ant kaktos.

Toks nuostabus stiklas
Teta Valya padėjo.

Paini daina apie ančiukus

Trys ančiukai pakeliui
Vaikščiojimas basomis prieš pat aušrą:
Pirmasis yra riebalai
Trečias plonas,
O antros tiesiog nėra.
Ir link trijų ančiukų
Kiti du skuba minioje:
Pilka yra pirmoji
Dėmėse - penktoji,
O tryliktasis – susmulkintas.
Taigi jie susitiko giraitėje,
Ir septintasis pasakė:
„Sveiki!
Sveikas, storulis!
Sveikas liesas!
Ar kažko trūksta?"
Trečias sumurmėjo:
„Kokie pokštai?
Kuris iš mūsų vėl dingo?
Jokiu būdu be mamos anties
Ar negalime savęs suskaičiuoti?
Čia devintokas su pirmuoju tapo
Garsiai verkti ir verkti:
„Pirmiausia mes
Mes trys bėgome
O dabar mes esame tik penki“.
Ir tada penktasis verkšleno:
„Aš nežinau, kas su manimi negerai:
Išėjo trečias
Buvau trisdešimtas
O dabar jau aštuntas?
„Kaip, broliai, mus galima suskaičiuoti?
Suskaičiuoti save?
„Tai taip paprasta
Pasiklysti“.
– Ar vėl mane surasi?
Ančiukai nuklydo pas mamą
Per giraitę tiesiai,
Ir nors jų nebuvo
Žąsys,
Draugas po draugo
Mes vaikščiojome
Vienas failas.

Apie Janeką

Janekas gyveno pasaulyje,
Jis buvo kvailas.
Jei nori žinoti -
Tą jis ir padarė.

Jis traukė vandenį su sieteliu,
Jis išmokė paukščius skraidyti,
– paklausė kalvio
Batuoti katę.

Pamatęs uodą
Aš paėmiau kirvį
Jis nešė malkas į mišką,
O butas purvinas.

Jis statė žiemą
Ledo namas:
„Bus vasarnamis
Man tai pavasaris!"

Karštą vasaros popietę
Jis pūtė saulėje.
Arklys pavargęs
Jis išsinešė kėdę.

Kažkaip jis penkiasdešimt dolerių
Sumokėjau už nikelį.
Jums lengviau paaiškinti:
Janekas buvo kvailys!

Daržovės

Vieną dieną iš turgaus atėjo šeimininkė,
Šeimininkė parsinešė iš turgaus:
Bulvės
kopūstai,
morkos,
Žirniai,
Petražolės ir burokėliai.

Oi!.. Čia daržovės pradėjo ginčą ant stalo -
Kas geresnis, skanesnis ir reikalingesnis žemėje:
Bulvė?
Kopūstas?
Morka?
Žirniai?
Petražolės ar burokėliai?

O!.. Tuo tarpu šeimininkė paėmė peilį
Ir su šiuo peiliu ji pradėjo kapoti:
Bulvės
kopūstai,
morkos,
Žirniai,
Petražolės ir burokėliai.

O!.. Uždengtas dangčiu, tvankiame puode
Virti, virti verdančiame vandenyje:
bulvės,
kopūstai,
morkos,
Žirniai,
Petražolės ir burokėliai.

O!..
O daržovių sriuba pasirodė nebloga!

Paukščių radijas

Dėmesio! Dėmesio!
Šiandien penktą valandą

Šiandien į mūsų studiją
(Dėmesio! Dėmesio!)
Į radijo susitikimą suplūs įvairūs paukščiai!

Pirma, dėl klausimo:
Kada, kokiu laiku
Ar patogiau ir pelningiau naudoti rasą?

Antrasis klausimas jau seniai pavėluotas:
Kas yra "aidas"?
Ir jei jis yra miške,
Kur tai slepiasi?

Dėl trečio klausimo
Drozdas praneša,
Paskirtas vadovauti
paukščių lizdų taisymas.

Tada prasideda diskusija:
Ir švilpdamas, ir girgždėdamas, ir dainuodamas,
Gumbo ir cypia,
Ir čirškia ir čiulba.
Prasidės pasirodymai
Starkiai, auksakiškiai, zylės
Ir visi be išimties
Kiti žinomi paukščiai.

Dėmesio! Dėmesio!
Šiandien penktą valandą
Stotis dirbs giraitėms ir miškams!

Mūsų imtuvas penktą valandą
Gavo šimtą balsų:
"Fiur-fiur! Fu-fu-fuo!
Pažymėkite tviterį! Tu-tew-tew-tew!
Pew pew! Tsvir-tsvir-tsvir!
Čivi-čivi! Tyr-tyr-tyr!
Miegok, miegok, miegok! Lu-lu! Tsik-tsik!
Šešėlis-šešėlis-šešėlis! Chu-ik! Chu-ik!
Ko-ko-ko! Gegutė! Gegutė!
Gur-gur-gur! Ku-ka-riku!
Ka-arr! Ka-arr! Pi-it! Gerti!...

Mes nežinojome, ką daryti!
Akivaizdu, kad šią valandą
Perkėlimas ne mums!

Upė

Kaip blizgus kaspinas
Upė teka
Tikras.
Ir diena teka
Ir teka naktį -
Pasukite į dešinę
Pasukite į kairę.
Ir vanduo upėje užšąla,
rūstus prie krantų,
O viduryje yra tinginys.

Kodėl ji turėtų niurzgėti, upės vanduo?
Niekas niekur šito nepasakys.

Galbūt akmenys ir žuvys
Galite pasakyti tai
Bet žuvys tyli
Ir akmenys tyli,
Kaip žuvis.

Lentelė

Mūsų Polesėje užaugo medis,
Didingas, aukštas – iki dangaus.
Berniukai turėjo daug dirbti,
Prieš medis nukrito ant žemės.

Geri arkliai putose ir muilu
Nutempė jį į lentpjūvę.
Pjūklai supjaustė jį į lentas,
Dantys sulinko ant jo kieto kamieno.

Lentos ir lentos buvo šiurkščios.
Juos pasamdė stalius iš Varšuvos.
Patyręs meistras Adomas Wisniewskis
Valdo plokštumus, pjūklus, kaltus.

Ilgą laiką obliavo, klijavo, gręžė,
Prieš šį šlovingą stalą šventė.
Štai kiek reikia sunkiai dirbti,
Tegul jūsų garbė sėdi prie stalo!

Pamokos tema : B. Zakhoder „Apie Paną“Trulyalinsky»

Pamokos tipas : pamoka apie naujos medžiagos įvedimą

Tikslas : supažindinti su Boriso Zakhoderio biografija ir kūryba; mokyti raiškiojo skaitymo, praktikuoti skaitymo būdus; praturtinti mokinių žodyną; gebėjimas dirbti su tekstu, rasti pagrindinį dalyką.

Pamokos tikslai :

Tema : suvokti meno kūrinį iš klausos, nustatyti jo daromą įspūdį, išryškinti norimą epizodą, remtis ankstesne skaitymo patirtimi, kad įvertintum veikėjus, pagrįsti savo požiūrį į kūrinį.

Asmeninis : įvertinkite savo emocines reakcijas, koreliuokite gyvenimo stebėjimus su skaitymo įspūdžiais.

Metasubjektas :

- reguliavimo : atlikti ugdomąją veiklą žodžiu ir raštu, vykdyti savikontrolę.

- pažintinis : savarankiškai rasti atskirų žodžių reikšmes aiškinamajame žodyne, esančiame vadovėlyje.

- komunikabilus : išsakykite savo nuomonę, išklausykite partnerio nuomonę, aptarkite literatūros kūrinių herojus: išsakykite savo požiūrį, įvertinkite partnerio teiginius, ugdykite gebėjimą dirbti poromis ir mažose grupėse.

Pamokos įranga:

Dėl mokytojo : SMART interaktyvi lenta, vadovėlis

Studentams : vadovėlis, kortelės su užduotimis.

Pradėkime savo pamoką vardiniu skambučiu. Tik šiandien jis bus niūrus. Aš pasakau tavo pavardę, o tu atsikeli ir pasakai savo vardą. Bet atgal. Mi-sha yra A-shim, Va-nya yra Ya-nav. Ar aišku? O dabar – vienas, du, trys. Visi, sustingkite. Ir pagalvok, kaip skambės tavo naujasis vardas? Galvok, galvok, galvok. Ar tu tai sugalvojai? Tada pradėsime vardinį skambutį.

Šiandien leisimės į kelionę po keistas šalis. Čia pati pirmoji keista šalis. Ir tai vadinama Greitu pokalbiu! Nagi, pakartokime jo pavadinimą.

Gerai padaryta. Jie gyvena šioje šalyje – greitakalbiai! Ir jų kalba taip pat... ką? Greitai pasakyta. Šalį valdo karalius Charlesas. Ir jam padeda karalienė, vardu Klara. Karalius mėgsta muziką. Jis groja klarnetu. O Klara kolekcionuoja papuošalus. Vogti, žinoma, neteisinga. Skorogo-Vorlandijoje įvyko ekstremali situacija – ekstremali situacija. Karlas pavogė iš Klaros koralus, o Klara – iš Karlo klarnetą. Ši žinia taip sukrėtė greitakalbius, kad ilgus metus ir net šimtmečius nepaliko jų lūpų ir galiausiai tapo slaptažodžiu. Norėdami patekti į „Quick Talk“ šalį, turite labai greitai ir aiškiai ištarti šį slaptažodį. Pabandysim? Iš pradžių lėtai, bet aiškiai. (Vaikai taria kartu su mokytoja).

Karlas pavogė koralus iš Klaros, Klara – iš Karlo klarnetą. Dabar greičiau. (Vaikai taria greičiau). Dar greičiau ir aiškiau, nes tai – „Tongue-Speak“. (Vaikai taria dar greičiau). Gerai padaryta! Drąsuoliai! Greitakalbiai!

Konkursas dėl geriausio kalbančiojo. (Speechland garbės gyventojas)

Skaityti skiemenis su priebalsių grupėmis.

O dabar važiuosime aplankyti lenkų poeto Juliano Tuvimo ir jo šlovingo draugo Tralislavo Trulyalinskio į Pripevaisko miestą.

Norėdami patekti į miestą, pirmiausia turite išsiaiškinti žodžių reikšmę dirigentas ir choras. Pažvelkite į žodyną ir paaiškinkite, ką šie žodžiai reiškia.

Kas negirdėjo apie menininką Tralislavą Trulyalinsky! Ir jis gyvena Pripevaiske, Veselinsky Lane. Su juo yra Tweedledum teta, Tweedledum dukra ir Tweedledee sūnus. Jie taip pat turi kačiuką, pravarde Tweedledee, ir papildomai papūgą - Linksmąją Tweedledee.

Dabar duok man užuominą. Visi vairuotojai...

Tvidininkai.

Paštininkai...

Tweeded.

Futbolininkai...

Tweedledums.

Pardavėjos...

Tweedledums.

Muzikantai...

Tweedledums.

O studentai...

Tweeded juostos.

Pats mokytojas...

Tweedledee.

Ir vaikinai...

Tweedledee!

Net pelės, net musės Dainuok: „Tweedledums“! ( hum) Pripevaiske visi žmonės laimingai gyvena.

Geriausio eilėraščių skaitytojo konkursas.

    Kaip manote, ar šį kūrinį galima pavadinti pasaka?

    Atsakymas prasideda žodžiais aš manau... manau....

Kodėl miestas vadinamas Pripevaisku? Perskaitykite eilutes, kurios padės atsakyti į šį klausimą.

    Kokios šio miesto gyventojų nuotaikos? Pasirinkite tinkamą žodį. Paaiškinkite. Kodėl taip manai?

Linksmas, linksmas, liūdnas, liūdnas, liūdnas, malonus, žvalus, liūdnas, liūdnas, linksmas, linksmas.

    Rinkitės žodžius, kurie netinka Pripevaisko gyventojams.

Klausytis dainos „Apie Pan Trulyalinsky“ (galite dainuoti kartu)

Su Pripevaisko miesto gyventojais kuriam laikui atsisveikiname ir dabar teks eiti skirtingais keliais. Suskirstykite į grupes. Kiekvienai grupei duodamas miesto žemėlapis. Eini ten ir sakai:

Kas gyvena šiame mieste?

Ką veikia jos gyventojai?

Kokie jų vardai?

Jūs netgi galite piešti paveikslėlį.

  1. Veselinskas

    Ulybayskas

    Dobrovinskas

    Smešininskas

    Bukvinskas

    Cifrinskas

    Sočinijaiskas

    Šitalskas

Kiekvienos savo miesto grupės pristatymas.

Tai keistos pasaulio šalys. Šiandien keliavome per Tweedledum šalis. Tiesa, žemėlapyje jų nėra. Bet jie yra mūsų vaizduotėje.

Taigi, mūsų pamoka baigiasi. Namų darbai. Su. 67-67 skaityti.

O dabar skamba varpas,

Pamoka baigiasi.

TAIKYMAS. Grupinio darbo kortelės

Čitaiskas

Kas gyvena šiame mieste?

Ką veikia jos gyventojai?

Kokie jų vardai?

Galite piešti paveikslėlį.

Krūminis krūmas -_________________________

Veselinskas

Kas gyvena šiame mieste?

Ką veikia jos gyventojai?

Kokie jų vardai?

Galite piešti paveikslėlį.

teta-____________________________

Mažasis sūnus-______________________

Paštininkai-________________________________

Futbolininkai-________________________________

Pardavėjos-________________________________

Muzikantai-______________________

Mokiniai-___________________________

Mokytojas-___________________________

Vaikinai-______________________________

Ulybayskas

Kas gyvena šiame mieste?

Ką veikia jos gyventojai?

Kokie jų vardai?

Galite piešti paveikslėlį.

Mažasis sūnus-______________________

Šuo-___________________________

Papūga-___________________________

Futbolininkai-________________________________

Muzikantai-______________________

Mokytojas-___________________________

Vaikinai-______________________________

Pelė-________________________________

Dobrovinskas

Kas gyvena šiame mieste?

Ką veikia jos gyventojai?

Kokie jų vardai?

Galite piešti paveikslėlį.

Mažasis sūnus-______________________

Papūga-___________________________

Vairuotojai-___________________________

Paštininkai-________________________________

Pardavėjos-________________________________

Muzikantai-______________________

Mokiniai-___________________________

Mokytojas-___________________________

Vaikinai-______________________________

Smešinskas

Kas gyvena šiame mieste?

Ką veikia jos gyventojai?

Kokie jų vardai?

Galite piešti paveikslėlį.

Dukra-___________________________

Mažasis sūnus-______________________

Šuo-___________________________

Vairuotojai-___________________________

Paštininkai-________________________________

Futbolininkai-________________________________

Pardavėjos-________________________________

Mokytojas-___________________________

Vaikinai-______________________________

Statytojas-______________________

Bukvinskas

Kas gyvena šiame mieste?

Ką veikia jos gyventojai?

Kokie jų vardai?

Galite piešti paveikslėlį.

Mažasis sūnus-______________________

Šuo-___________________________

Papūga-___________________________

Vairuotojai-___________________________

Paštininkai-________________________________

Futbolininkai-________________________________

Pardavėjos-________________________________

Mokiniai-___________________________

Mokytojas-___________________________

Vaikinai-______________________________

Krūminė-__________________________



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!