Pamoka „didžiosios x raidės rašymas“. Atlikite raidžių, raštų, raidžių X rašymo elementus

Rašymo pamoka 1 klasėje „Mažųjų ir didžiųjų raidžių „x“ rašymas“

Tikslai:

    Suformuoti vaikams aiškų mažosios x raidės vaizdą.

    Išmokite rašyti raidę x naudodami visus būdus, kaip ji susiejama su kitomis raidėmis.

    Grafinio budrumo formavimas, foneminės klausos ugdymas.

    Gebėjimas dirbti poromis, grupėmis, ugdyti susidomėjimą mokymosi veikla.

Pamokos eiga

1. Mokymosi situacijos kūrimas

Kokia pamoka?

Ko reikia ruošiantis pamokai?

Kaip dirbsime klasėje?

Kam reikalingas toks susitarimas?

Kaip manote, kokią užduotį išsikelsime rašymo pamokoje?

d) Vaikų 2-3 laiškų komentavimas.

2. Mažosios x raidės.

Rodomas raidės x rašymo pavyzdys.

Iš kokių elementų susideda raidė x?

Kas gali paaiškinti x raidės rašybą? (Raeną padedu 1/3 žemiau viršutinės darbinės linijos. Gumbelį perkeliu į dešinę, atvedu iki viršutinės darbinės linijos, tiesia pasvirusia linija leidžiu žemyn ir „lazdelę“ dedu į kairę. kylame išilgai „lazdelės“ ir tiesiai į viršų, nepasiekdami 1/3 iki viršutinės darbinės linijos, vedame gumbu aukštyn į dešinę, leidžiamės 1/3 žemyn, grįžtame išilgai gumbo ir tiesia žemyn pasvirusi linija, nunešame iki apatinės darbinės linijos, pasukame vietoje, vedame išilgai kablio iki vidurio.)

Kartojamos mokinių susodinimo taisyklės ir sąsiuvinio padėtis ant stalo.

Raidė x sąsiuvinyje. Vaikai apibraukia, jų nuomone, teisingą raidę.

fizinę minutę.

Darbas poromis. Peržiūrėkite darbo poromis taisykles.

(x, e) - jis (nurodomos garsų charakteristikos)

4. Šių skiemenų įrašymas į sąsiuvinį su komentarais.

5. Žodžių su x raide rašymas.

Vaikai sugalvoja žodžius iš raidžių: a y x, e x m Atliekama sukomponuotų žodžių garsinė analizė: duona ir šeškas - Žodžių analizė. Tariu žodį ir klausau savęs: (y x a).

Išryškinu pirmą garsą (uuuuha) – balsė. Nurodoma piktograma.

Išryškinu antrąjį garsą (uhhhha) – priebalsis, duslus, sunkus. Nurodoma piktograma.

Išryškinu trečią garsą (uhaaaa) – balsę.

Patikrinkite, ar visi žodžio garsai yra paryškinti.

Aš skirstau žodį į skiemenis.

Randu kirčiuotą skiemenį. Panašiai atliekama ir žodžio šeškas garsinė analizė, prieš tai išsiaiškinus, ką šis žodis reiškia. Žodžio kailis reikšmė perskaityta iš žodyno. Didžioji raidė X raidė.

6. Pasiūlymo laiškas.

Lentoje yra žodžiai: Žiurkėnas miega skylėje.

Užduotis: padarykite teiginį iš žodžių, kurie atitiktų šį modelį:

Sudarome posakio skiemeninį modelį.

Teiginio įrašymas į sąsiuvinį su komentarais.

7. Darbas sąsiuvinyje.

Uodega, chalatas, chemija, sausas, gudrus, šeimininkas, duona, žiurkėnas.

Miške dainavo Siskins. Dima turi automobilį. Vaikinai gėrė arbatą.

8. Pamokos santrauka:

Ko išmokote pamokoje?

Kaip dirbote?

Kas yra patenkintas savo darbu klasėje?

Kitoje rašymo pamokoje mes ir toliau mokysime rašyti raidę x.

Pamoka tema: „Supažindinimas su garsais (x), (x*) ir raidėmis X, x“.

Pamokos tikslas:

    1. Penkių kalbų lavinimas: stambioji motorika, smulkioji motorika, akys, liežuvis, fonetinė klausa.

    2.Žodyno plėtimas.

    3. Raidžių X, x rašymo įgūdžių ugdymas.

    4. Dirbkite su žodžių sinonimais.

Pamokos eiga:

1.Pamokos temos pranešimas.

2. Naujo garso išskyrimas ir jo stebėjimas.

*Atspėk mįslę -

Ant tvoros sėdi žadintuvas

Laikrodžio mechanizmai atliko puikų darbą(gaidys)

*paryškinkite kietus ir švelnius garsus pagal diagramas

Žaidimas „Išgirsk garsą“ yra gudrus, šnypščia, traška, gerai, prausiasi, važiuoja, garai, kvapas, duona, ošimas, samanos, šilkas, chemija, namelis, zuikis.

*Grynai kalbant

Cha cha cha jie mums nupirko gaidį

Woo-hoo-hoo gaidys suplaka sparnais

*garso charakteristikos

*nustatyti kietų ir švelnių garsų buvimą žodžiuose: kvepalai, menininkas, geras, persimonas. Blogas, plėšrus, samaninis, batas.

* raidės ir jos vietos rodymas raidžių juostoje

3.Skiemenų ir žodžių skaitymas nauja raide

* Skaityti skiemenis ir parodyti garso kietumą ir minkštumą (x)

*žodžių skaitymas iš vadovėlio

*žodžių porų sudarymas iš vadovėlio

4. Mankšta akims

7.Darbas su interaktyviu lenta

8. Darbas su tekstu

V. Darbas su vadovėliu.
1. Kiek duonos gaminių iškepama! Pats žodis duona turi keletą reikšmių:
Pirma, kepta duona, o antroji reikšmė padės atspėti mįslę:
Jis auksinis ir ūsuotas,
100 kišenių, 100 vaikinų.
Kas tai yra? (ausis)
Taigi, antroji žodžio duona reikšmė yra grūdų varpos, nes dažnai sakoma: „Duona auga! - reiškia, kad duonos ausys auga.
„Juoda“ duona kepama iš rugių varpų, „balta“ – iš kviečių varpų.
2. Yra daug patarlių ir posakių apie duoną. Perskaitykite patarlę apie duoną:
Nedidelis pyrago gabalas
Ir tai kainuoja daug darbo.
Kaip jūs tai suprantate?
Taip, kad kiekvieną rytą pabudus ant stalo būtų minkštos bandelės, kiek žmonių turi dirbti. Žmonės dirba bet kuriuo metų laiku, kad užsiaugintų duonos. Jau kalbėjome, koks yra duonos kelias iki mūsų stalo.
Eikime šiuo keliu skaitydami eilėraštį: (skaitykite grandine, po vieną eilutę)

Iš kur atsirado duona ant stalo?

Žiemos vakaras, geriausia valanda
Kodėl beldžiasi meistrai – auksinės rankos
Remontuojame, remontuojame traktorius,
Galąstame, galąname plūgus,
Sėklų tikrinimas
Greitai ateik, pavasari!
Pavasaris pas mus.
Traktoriai išvažiuoja į stepę
Šukuokite nešvarumus.
Pasiruoškite grūdams
Šilta lova.
Tęskime savo istoriją
Galite sėti tinkamu laiku.
Taigi vasara praskriejo,
Kviečiai užaugo
Ji jau išpilta
Jis tampa stipresnis ir tampa auksinis.
Ruduo lauke
Kas ten tolumoje?

Kombainai išplaukia į stepę
Kaip laivai jūroje.
Ant kelių šviečia žibintai
Ir jie jaučia kelią
Kas tas skuba, vairuoja?
Valgo duona, o ne bet kas!
Grūdai nuimti
Tai dar ne duona.
Malūne yra kviečiai
Štai kas jai čia darosi.
Jie paima jį į apyvartą
Jie susmulkins į miltelius ir miltus.
Didelėje kepyklėlėje
Jūs tapsite tešla, miltais
Ir tada eik į orkaitę
Gimė, kepaliukas!
Na, dabar dar toli
Štai kepykloje ant lentynos
O dabar ant tavo stalo
Atėjo, atėjo

Tiek daug darbo žmonės įdeda augindami duoną. O kad derlius būtų gausus, būtina jį patręšti. Dirvožemyje yra organinių trąšų, o apatitas yra mineralinės trąšos. Iš graikiško žodžio „apgaulė“, nes savo išvaizda jis kartais iš tikrųjų apgauna neinformuotus žmones, kurie dažnai jį painioja su kitais mineralais. Taigi, apgaulingas mineralinis apatitas pasirodė esąs puiki trąša, padvigubinanti kviečių derlių. Gyvename šalia tos vietos, kur kasamas apatitas. Ir mūsų miestas pavadintas šio mineralo vardu.
VI. Teksto skaitymas. (tekstas lentoje).
1. Sudėtingi žodžiai:
duona kas
dabar pluta
rūpinkis mažute
pasakė keliui
2. Dabar paskaitykime tekstą.
Kaip tai vadinasi?
Rūpinkitės duona.

Skirda- tankiai sulankstyta šieno, šiaudų ar spyglių masė, kuriai suteikiama pailga forma, skirta laikyti atvirame ore. Skirda skiriasi nuo šieno kupetos forma. Jei kaminas dažniausiai yra apvalios formos, tada krūva pailgos

Mums pasakojo apie duoną. Dabar žinome, kaip sunku auginti duoną.
Kaip reikia prižiūrėti – kiekviena plutelė, trupinėlis.
Brangink savo duoną!

10. Pamokos santrauka:

Prekė: rusų kalba

Klasė: 1-A

Pamokos tema: Didžioji raidė X.

Pamokos tipas: Naujų žinių „atradimo“ pamoka .

Pamokos tikslas: Sukurkite sąlygas lavinti gebėjimą rašyti mažąsias ir didžiąsias raidesX, x; skatinti foneminės klausos vystymąsi.

Planuojami rezultatai:

Asmeninis:

Palyginti mažąsias ir didžiąsias raides, spausdintas ir rašytines raides; nenutrūkstamai pieškite modelį; atlikti žodžių skiemeninę-garsinę analizę; užrašyti sakinius, raštu nurodyti sakinio ribas; intonuoti skaitydami; užbaigti sakinius modelio diagramoje užkoduotu žodžiu; varduose vartoti didžiąsias raides; nukopijuotas iš spausdinto teksto.

Reguliavimo: planuoti savo veiksmus pagal užduotį ir jos įgyvendinimo sąlygas.

Kognityvinis: bendrasis išsilavinimas – sąmoningai ir savanoriškai konstruoti kalbos teiginius žodžiu ir raštu;logiška - atlikti skiemeninę – garsinę žodžių analizę su garsu [x]; pabrėžti pasiūlymo ypatybes.

Bendravimas : bendraudami sugeba konstruoti partneriui suprantamus teiginius.

Parodykite pažintinį susidomėjimą ir edukacinius motyvus.

Įranga:

Projektorius, ekranas, V.G. Goretsky „Propis 4“, nešiojamas kompiuterisLenovo, dalomoji medžiaga.

Pamokos eiga.

Sveikinimai. Pasirengimo pamokai tikrinimas (kopijavimo knygelės „Copybook 4“ buvimas, rašikliai, pieštukai ant stalo).

Ilgai lauktas skambutis skambėjo -

Pamoka prasideda.

Kasdien – visada, visur

Klasėje, žaidime

Kalbame drąsiai ir aiškiai

Ir mes ramiai sėdime.

Švęskime savo nuotaiką. Ant stalo yra debesis ir saulė, rinkitės, kas arčiau jūsų nuotaikos.

Mokytojai pasisveikina ir patikrina pasirengimą pamokai.

Jie pastebi savo nuotaiką ir emociškai prisitaiko prie pamokos.

2. Ugdymo užduoties išdėstymas.

Kokį laišką rašėme paskutinėje pamokoje?

Mažoji Rusė nusijuokė ir išsišiepė.

Kas parašyta lentoje?

Įrodykite, kad tai pasiūlymas.

Probleminis klausimas:

Ar galite parašyti šį sakinį? Kodėl?

Išsikelkime pamokos tikslą naudodami patvirtinamuosius žodžius:Susipažink….

Išmok rašyti...

Galiu lyginti...

Pasakyk man, kodėl mums reikia didžiosios raidės?

- Mažoji raidė x.

- Pasiūlyti.

- Jis prasideda didžiąja raide ir baigiasi tašku.

- Nr. Mes dar nemokame rašyti didžiosios raidės X.

- Teisingai parašyti vardus, pavardes, miestų pavadinimus ir kitus vardus. Mokėti rašyti taisyklingai ir jei ši raidė yra sakinio pradžioje, mokėti ją parašyti.

3.Naujų žinių ir veiklos metodų įsisavinimas.

1. Pirštų gimnastika.

Dabar paruošime ranką rašymui, tam mes padarysime...

Vieną vakarą pas mešką

Kaimynai atėjo prie pyrago:

Ežiukas, barsukas, meškėnas, „pasviręs“,

Vilkas su gudria lape.

Bet lokys negalėjo

Padalinkite pyragą visiems.

Rašykime raštą išilgai kontūro 16 knygelės puslapyje.

2 . Sėdėjimo prie stalo rašant taisyklės.

Mes patikriname rankenos tinkamumą ir naudojimo taisykles.

3. Pristatome didžiosios X raidės rašymą.

X ir palyginimas X (spausdinta ir parašyta didžioji raidė X).

Pažiūrėkite ir suraskite tokį atspausdintą laišką ant spausdinimo drobės, pažiūrėkite į atspausdintą ir parašytą laiškąX , palyginkite juos, t.y. rasti panašumų ir skirtumų.

Be to, pasakyk man, kaip ji atrodo?

Kokius įgūdžius naudojame?

Grafinė analizė.

Atidžiai pažiūrėkite į didžiąją X raidę ir pasakykite, iš kiek elementų ji susideda? Iš kurių galite juos pavadinti?

Užrašykime didžiosios X raidės elementus.

Laiškas su mokytojo komentaru.
-
Didžioji raidė X Pradedame rašyti žemiau plačios pagalbinės linijos vidurio. Judame aukštyn į dešinę, perkeliame į pagalbinės linijos vidurį, apvaliname žemyn į kairę, rašome pusiau ovalą. Tada rašome tinkamą pusiau ovalą. Pradedame rašyti tiesiai po pagalbinės linijos viduriu, kad antrasis pusiau ovalas liestų pirmąjį. Pakeliame ranką aukštyn į kairę, pasiekiame apatinę darbo linijos eilutę, judame žemyn,
suapvalinkite jį į dešinę, parašykite pusiau ovalų.

Užrašykite šiuos elementus ore.

Darbas „4 recepte“ (p. 16). X raidė.

Pažvelkite į X raidės rašymo pavyzdį.

Kam skirtos rodyklės?

Užpildykite raides 1-oje eilutėje. Prisiminkite taisyklę: raidė turi būti parašyta tokiu pat atstumu.

Kokius įgūdžius panaudojote?

Dabar palyginkime ir įvertinkime savo laiškų rašymą, naudodami mūsų padėjėjo audeklo tepimo metodą, jei raidė parašyta tiksliai taip, tada po raide dedamas taškas. Vertinimo kriterijai yra tokie: jei teisingai parašytos 6-7 raidės, tai ant mūsų „Sėkmės medžio“ klijuojame 2 lapus, jei yra 4-5 raidės, tada 1 lapą, o jei yra 3 ir mažiau, tada dar nieko neklijuojam.

Skiemenų rašymas (p.16).

Pažiūrėk ir pasakyk, kas parašyta antroje eilutėje?

Skaitykite skiemenis.

Atidžiai pažiūrėkite ir pasakykite, koks ryšys naudojamas visuose skiemenyse juos rašant?

Parašykite skiemenis, atkreipkite dėmesį į jų raidžių derinį.

Įvertinkite vieni kitus, keiskite knygų knygeles, patikrinkite vienas kito skiemenų rašybą ir jų ryšius. Taisyklingai parašytus skiemenis pažymėkite tašku apačioje. Grąžinkite kopijas viena kitai. Suskaičiuokite teisingai parašytų skiemenų skaičių.

Vertinimo kriterijai yra tokie: jei teisingai parašyti 3 skiemenys, tai ant mūsų „Sėkmės medžio“ klijuojame 2 lapus, jei yra 2 skiemenys, tada 1 lapą, o jei 1 ar mažiau, tai nieko neklijuojame. dar.

Jei nieko neklijavote ir niekas neveikė, ką daryti?

Dabar mums reikia dviejų pieštukų, žalių ir mėlynų, surūšiuokime priebalsius skiemenyse, ar jie kieti, ar minkšti, ir paryškinkime juos reikiamu pieštuku.

Fizinis pratimas.

Mes vaikštome vienas aplinkui.

Ei, vaikinai, nežiovaukite!

Viskas, ką Lioša mums parodys

Pakartokime tai kartu.

- Pirštų gimnastika.

Atlikite pirštų gimnastiką ir judesius pagal tekstą, sekantį mokytoją.

Jie skaičiuoja lenkdami atlapus.

Parašykite modelį išilgai kontūro.

Jie parodo, kaip sėdėti prie stalo rašant, kaip taisyklingai laikyti rašiklį ir kokia yra knygelės padėtis.

Jie ieško atspausdinto laiško ir lygina jį su rašytu.

Pateikite savo spėjimus, kaip atrodo šis laiškas.

- gebėjimas lyginti raides.

- Iš dviejų. Pusiau ovalūs.

Parašykite elementus.

Klausykite ir stebėkite mokytojo paaiškinimus.

Atlikite rašymo elementus ore.

- Rodyklės rodo rankos judėjimo kryptį.

Jie rašo vadovaudamiesi taisyklėmis.

- Gebėjimas rašyti pagal modelį.

Jie pakoreguoja šluostę, lygina raides ir pažymi tas, kurios atitinka mėginį.

Manau, kad rašyba teisinga,

-

- Skiemenys su didžiosiomis X raidėmis.

- Viršutinė.

Jie rašo skiemenis.

- Praktikuokite išmoktų raidžių rašymą

Pabrėžkite priebalsį reikiamu pieštuku su komentarais.

Atlikite judesius pagal tekstą sekdami mokytoją

4. Žinių ir veiksmų metodų įtvirtinimas.

Vardo rašyba. Žodžio skiemens-garsinė analizė (p. 16)

– Perskaitykite žodį 3 eilutėje.

– Kodėl rašoma didžiosiomis raidėmis?

Kiek skiemenų yra žodyje? Pabrėžkite vietą.

– Tuščioje eilutės dalyje parašykite pavadinimą.

- Perskaityk sakinį. ką pastebėjai?

– Kuris žodis atitinka šią diagramą?

– Patikrinkite savo versiją, užpildykite skiemenis
garsi žodžio analizė. Savarankiškai.

Jei teisingai atlikote darbą savarankiškai, be pagalbos, tada suklijuokite 2 lapus, jei atlikote darbą su kažkieno pagalba ir teisingai, tada 1 lapą, jei neatlikote užduoties; nieko.

– Vietoj taškų užrašykite savo senelio vardą.

Darbas su 9 sakiniu (p. 16)

– Tęskime pažintis su seneliu Charitonu.

– Ką galite pasakyti apie žodįJis , kokį vaidmenį čia vaidina?

– Koks šio sakinio tikslas?

– Parašykite pasiūlymą, teisingai suformatuokite jį raštu. Ką tai reiškia?

Palyginkite savo sakinį su duotu, jei jį parašėte teisingai, laikydamiesi sakinio rašymo taisyklių, tada ant mūsų „Sėkmės medžio“ klijuojame 1 lapelį. Jei ne, tai nieko.

– Perskaitykite kitą sakinį.

Žemiau apibūdinkime šį pasiūlymą.

Palyginkite su lenta.

Dabar patikrinkime ir įvertinkime savo darbo atlikimą.

– Perskaitykite sakinį paskutinėje eilutėje.

– Nustatykite sakinį pagal teiginio tikslą.

– Koks šriftas čia naudojamas?

Kaip manote, kas yra grūdų augintojas?

Ką turėtume daryti su šiuo pasiūlymu, kokius įgūdžius turėtume pritaikyti?

Užsirašykite jį, konvertuodami iš spausdinto į rašytinį.

Dabar pažiūrėkite į lentą ir palyginkite savo sakinio rašybą su mano. (patikrinkite su standartine)

Jei darbą atlikote teisingai savo jėgomis be pagalbos, tai suklijuojame 1 lapelį, jei atlikote darbą su kažkieno pagalba, o jei neatlikote užduoties, tai nieko.

Tai vardas.

- 3 skiemenys

Žodis pakeičiamas
schema.

Charitonas

ir klijuokite lapus ant „Sėkmės medžio“.

Užsirašykite vardą.

Žodis Jis pakeičia žodį senelis .

Naratyvas.

- Paisant sakinio ribų rašant, jis pradedamas didžiąja raide, o pabaigoje turi būti ženklas, rodantis, kad sakinys baigtas.

Manau, kad užduotis atlikta teisingai

ir klijuokite lapus ant „Sėkmės medžio“.

Nubraižykite pasiūlymo schemą.

Manau, kad užduotis atlikta teisingai

ir klijuokite lapus ant „Sėkmės medžio“.

Šauktukas.

Išspausdinta

Išreikškite savo spėjimus

Kopijuoti iš spausdinto šrifto rašytinėmis raidėmis.

Įrašymas.

Manau, kad užduotis atlikta teisingai

ir klijuokite lapus ant „Sėkmės medžio“.

5. Atspindintis – vertinamasis.

Dabar pažiūrėkite į savo medžius, parodykite juos savo stalo kaimynui, mokytojui ir mūsų svečiams, vieniems jie visi apaugę lapais, kitiems - ne iki galo, ką daryti tiems, kurie nebuvo visiškai padengti lapais?

- Kuriame laiške šiandien lankėmės?

– Laiškas X Džiaugiuosi tavo darbu. O kaip tu?

- Kas atsitiko? Prie ko dar reikia padirbėti?

– Ar patiko lankytis laiške?X ?

Jie išreiškia savo prielaidas.

- Nupiešk besišypsantį veidą.

Atsakykite į mokytojų klausimus

Įvertinkite savo nuotaiką.

Pamokos eiga

1. Organizacinis momentas.

Pamoka prasideda
Tai bus naudinga vaikinams.
Įdomios užduotys
Žaidimai, anekdotai – viskas jums!
Sėkmės darbuose!

2. Perduokite pamokos temą ir tikslus.

Šiandien rašymo pamokoje jūs ir aš išmoksime ko nors naujo ir įtvirtinsime žinias, kurias jau žinome. Ir Jolly Beetle mums padės tai padaryti.<Рисунок 1>.

Mūsų linksmoji klaida turi draugą Gėlę. Bet vienas žalingas vikšras<Рисунок 2 >nuplėšė nuo Gėlės visus žiedlapius<Рисунок 3 >, surašė užduotis ir jas išbarstė. Padėkime Happy Bug rinkti žiedlapius, kad atkurtume gėlę. Ar esate pasirengęs padėti Zhukui? (vaikų atsakymas)

3. Bazinių žinių atnaujinimas.

Tada paimame pirmąjį žiedlapį, ant jo parašyta užduotis: „Atspėk raidę“.

Šis laiškas platus

Ir ji atrodo kaip vabalas

Ir tuo pačiu tai tikrai vabalas

Skleidžia triukšmingą garsą:

W-w-w-w-w-w-w-w!

Apie kokį laišką mes kalbame? (vaikų atsakymas)

Ką, ar jau žinai apie šį laišką? (nurodomos garso charakteristikos)

Kaip atrodo raidė z? (mokinių atsakymas)

Praktinis darbas.

Prisiminkime, kaip galima užrašyti x raidę ant popieriaus lapo be pieštuko ar rašiklio? (lapų paskirstymas kvadrato pavidalu; kvadrato pridėjimas įstrižai)

Kas dabar gali raidę x paversti raide w?

Parodyk, kaip konvertuoji? (sulenkite kvadratą viduryje)

Ar žinai, kaip parašyti laišką?

Atidarykite knygų knygelę p. 19

Atsidarysiu savo sąsiuvinį
Ir pagal poreikį įdėsiu.
Aš sėdėsiu tiesiai, nesilenksiu,
kibsiu į darbą.

Pirmoje eilutėje parašykite raides x ir z.

4. Naujos medžiagos studijavimas.

Mes pritvirtinome vieną žiedlapį, paimkite antrąjį: „Didžioji raidė ZH IR X“.

Vaikinai, pasakykite man, kodėl reikia mokėti rašyti dideles (didžiąsias) X ir F raides?

Palyginkime mažąsias ir didžiąsias raides x ir z. Ką galime pasakyti?

Knygelėse apibraukite didžiąsias raides X ir F, o tada patys parašykite iki eilutės pabaigos. - - Perskaitykite žodžius, prasidedančius raide X.

kas tai? (miestai)

Kodėl jie rašomi didžiosiomis raidėmis?

Užsirašykite juos, pabraukite didžiąją raidę.

Perskaitykite žodžius antroje eilutėje. Kas tai per žodžiai? (miestas ir pavadinimas)

Kas žino, kuo garsėja Žostovo miestas? (rodyti dėklą)<Рисунок 4 >

Užsirašykite šiuos žodžius ir pabraukite raidę.

Antrasis žiedlapis buvo pritvirtintas. Paimkite trečiąjį žiedlapį: „Atsipalaiduokite su vabalu“

Fizminutka

Ant pievelės, ant ramunėlių
Vabalas skrido spalvotais marškiniais (judindamas rankas ir kūną)
Zhu-zhu-zhu, zhu-zhu-zhu
Aš draugauju su margumynais.
Tyliai siūbuoju vėjyje (pasilenkiu į šonus)
Lenkiuosi žemai ir žemai (pasilenkiu į priekį)

Mes pritvirtiname trečiąjį žiedlapį. Įdomu, kas parašyta ant ketvirtojo žiedlapio? "Raidės zh ir sh."

Kodėl šios dvi raidės yra kartu? (suporuoti priebalsiai)

Kodėl jie eina poromis? (girdime vieną garsą, bet rašome kitą raidę)

Kaip žinoti, kurią raidę rašyti šiais žodžiais?

gara. opu.ka e. kni.ka kry.ka

Raskite du garso grotuvus knygelėse. Perskaitykime žodžius, pabraukime pavojingas vietas, o šalia jų parašykime bandomuosius žodžius.

Gerai padaryta. Mes jau pritvirtinome ketvirtą žiedlapį. Dar liko du žiedlapiai ir bus surinkta Laimingo vabalo draugė Gėlė.

Paimkite 5 žiedlapius ir perskaitykite užduotį: „Žodžiai iš Zhi-shi“

Kokie yra šie žodžiai su zhi ir shi?

Raidės zh ir sh yra kaprizingos, tingios ir reiškia tik vieną garsą. Jie ginčijosi balse s. Po jų kivirčo laišką s atsisakė stovėti po „zh“ ir „sh“. Jie netgi sugalvojo šį rimą:

Zhi ir shi, zhi ir shi

Visada rašykite su laišku.

Knygelėse surašysime žodžius, kuriuose yra šie junginiai, ir juos pabrauksime.

5. Apimtos medžiagos konsolidavimas.

O dabar, vaikinai, siūlau jums kitą užduotį.

Čia yra žodžių dalys, iš kurių sudarysite ištisus žodžius.<Рисунок 5 >. Dirbsite poromis. Darbo pabaigoje išsiaiškinsime, kuri mūsų pora yra dėmesinga. Su šiais deriniais turite sudaryti ir užrašyti kuo daugiau žodžių. Baigti rašyti, kai baigiasi muzika. Pradėkime. (muzika trunka ne ilgiau kaip 2 minutes)

Patikrinkime, kas turi kiek žodžių. Gerai padaryta. Pritvirtinkite penktąjį žiedlapį. Paskutinis liko šeštasis. Ten parašyta: „Išbandyk save“.

Kiekvienas ant savo stalo turi popieriaus lapą, ant šio lapo užrašyti žodžiai, tačiau kai kurie žodžiai turi klaidų. Turite rasti ir ištaisyti šias klaidas. (kiekvienam mokiniui skiriami 5 žodžiai rašybai „Balsiai po sibilantų zh ir sh“).

Gerai padaryta. Vėliau patikrinsiu tavo žodžius. Tikiuosi, kad visos klaidos bus ištaisytos.

6. Refleksija.

Taigi mes padėjome Linksmajam klaidui surinkti jo draugą Gėlę. Jiems vėl bus labai smagu kartu.

Kas padėjo rinkti Gėlę?

Ką mes dėl to padarėme?

Kokias užduotis atlikome?

Ar jums patiko padėti Vabalui?

Jis nori padėkoti, kad padėjote mums rinkti Gėlę.<Рисунок 6 >

Puiku, gerai padirbėjote!

Visi šiandien puikiai pasirodė! Ačiū visiems!



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!