Anglų kalbos pamokos analizė, metodinis tobulinimas anglų kalba šia tema. Anglų kalbos pamokos vyresnėje studijų pakopoje analizė Atviros anglų kalbos pamokos analizė

Anglų kalbos pamokos šia tema analizė

"Sveika gyvensena"

9 klasė

Pamokos tikslų ir uždavinių analizė:

Pamokos tikslai:

Didaktinis - toliau aktyvinti žodyną tema „Sveikas gyvenimo būdas“

kalbos ir kalbos pratimų serijoje;

Ugdykite skaitymo (visiškai suprasdami, kas buvo perskaityta ir ieškodami) bei klausymo įgūdžius;

Tobulinti ir kontroliuoti praktinius kalbos įgūdžius tam tikroje bendravimo situacijoje;

Intensyviau vartoti gramatinę medžiagą (privaloma nuotaika)

nie, šalutinių sakinių sąlygos)

Vystomasis – mąstymo ir vertinimo įgūdžių ugdymas sveikos gyvensenos situacijoje

Leksinių vienetų naudojimas atsižvelgiant į žodžių suderinamumą

pagal bendravimo ketinimus.

Švietimas – rūpestingo požiūrio į savo sveikatą ugdymas, propaganda

sveika gyvensena.

Pamokos turinys atitinka iškeltus tikslus ir uždavinius. Pamokos tikslai pasiekti.

Pamokos struktūros analizė:

Laiko organizavimas

Kalbos pratimai

II.

Kalbėjimo įgūdžių ugdymas (dialoginė kalba)

IV.

Leksinių vienetų automatizavimas

Klausymosi tobulinimas ir kontrolė

Kalbėjimo įgūdžių kontrolė

VII.

Apibendrinant pamoką. Namų darbų paaiškinimas.

Pamokos etapų trukmė pagrįsta, perėjimas iš vieno etapo į kitą vykdomas vadovaujantis logika.

Pamokos struktūra atitinka metodines rekomendacijas.

Pamokos turinio analizė:

Pamokos metu buvo lavinami klausymo įgūdžiai remiantis tekstu, kalbėjimas (monologinė ir dialoginė kalba) naudojant duotąsias kalbos situacijas, tobulinami ir kontroliuojami leksiniai ir gramatiniai įgūdžiai, skaitymo įgūdžiai.

Išmokyta kalbos medžiaga (leksinė) ir gramatika atitiko mokymo lygį ir mokinių interesus.

Įvesta kalbos medžiaga (leksika) atitiko mokinių amžių, interesus, išsilavinimo lygį.

Siekdama suaktyvinti kalbinę medžiagą mokinių kalboje, mokytoja naudojo įvairias darbo formas: frontalinį, grupinį ir porinį darbą, kūrė kalbėjimo situacijas, skatinančias bendravimą ir didinančias mokinių susidomėjimą tam tikra tema.

Mokytojas atsižvelgė į mokomosios medžiagos edukacines galimybes.

Pamokos metu mokytoja rėmėsi šiais principais:

Sąmoningumas ir aktyvumas;

Prieinamumas;

Atsižvelgiant į individualias mokinių savybes ir kt.

Pamokos rezultatų analizė:

Apibendrinant galima pastebėti, kad pamoka buvo labai efektyvi, įgyvendinant pamokos tikslą ir uždavinius bei atitinkanti mokinių išsilavinimo lygį. Mokinių kontroliuojamos veiklos ir atliktų darbų analizė rodo mokomosios medžiagos įsisavinimą Pamoka atitinka jos struktūrą ir turinį. Vykstant edukacinei veiklai, vyko plati mokytojo ir mokinių sąveika, o tai lemia vaisingą ir efektyvų mokymąsi.

Kalbant apie mokinius, jie buvo sužavėti pamokos, sekė kiekvieną mokytojo žingsnį ir aktyviai dirbo. Pamoka buvo paremta mokytojo ir mokinių bendradarbiavimu, todėl buvo sėkminga ir įdomi.

direktoriaus pavaduotojas

2015 m. vandens ūkio mokyklos ________________/Lvova R.G.

  1. Tikslas ir skiriamos užduotys išdėstytos nesuprantamai ir neatitinka pačios programos reikalavimų.
  2. Tikslas ir uždaviniai yra išdėstyti aiškiai, tiksliai ir atitinka programos sąlygas.
  3. Visos paskirtos pamokų analizės užduotys ir tikslai pagal federalinį valstybinį išsilavinimo standartą (anglų kalba) atliekami diagnostiniu būdu, remiantis subjektyviomis mokinių žiniomis.

Pagrindinių punktų, į kuriuos reikia atsižvelgti analizuojant anglų kalbos pamoką pagal federalinį valstybinį švietimo standartą, klasifikacija

  1. Anglų kalbos pamokos analizės medžiagos turinys nepakankamai atitinka užsibrėžtą tikslą ir didaktinius principus.
  2. Turinys yra tikslus ir atitinka nurodytus tikslus ir mokymo punktus.
  3. Užsienio kalbos pamokos analizės tikslai ir didaktinės užduotys visiškai atitinka visus reikiamus reikalavimus ir yra sklandžiai papildytos edukacinėmis priemonėmis ir tobulinimo elementais.

Loginis požiūris į anglų kalbos pamokos analizę

  1. Darbo dalys pamokoje neblogos, bet neturi logiškai atliktų balų.
  2. Darbo etapas išryškintas teisingai, medžiagos pateikimas logiškai sukonstruotas teisingai, tačiau kai kurie etapai vėluoja laiku.
  3. Visi etapai atliekami aiškiai ir turi logišką pradžią ir pabaigą. Perėjimas nuo vienos medžiagos prie kitos yra sukurtas remiantis aiškiomis loginėmis grandinėmis – tai geriausias pasirinkimas kokybiškam mokomosios medžiagos pateikimui.

Mokinio darbo koregavimo ypatumai analizuoti šiuolaikinę anglų kalbos pamoką

  1. Metodai netinka pamokos tikslams. Pamokos struktūra nėra gerai apgalvota. Nėra individualaus požiūrio į studentus.
  2. Naudojami produktyvūs metodai, aiškiai apgalvoti ir logiškai teisingi pamokų komponentai.
  3. Technika tinka reikiamoms užduotims, pažadindama mokinius pažintinei veiklai. Atsižvelgiama į specifines kiekvieno mokinio žinias. Visa anglų kalbos pamokos analizės schema atitinka visus reikalavimus.

Kokios formos naudojamos mokantis anglų kalbos?

  1. Pagrindinis yra priekinis mokymosi procesas. Ši ugdomojo mokymosi forma neatitinka keliamų užduočių ir neskatina mokinių aktyvumo.
  2. Forma parinkta pagal keliamus reikalavimus ir atitinka paskirtas užduotis. Gali būti grupinė arba individuali.
  3. Studentai pasirenka savo organizavimo formą. Laukiama dalykinė ir kūrybinė veikla, išvados ir pasiūlymai anglų kalbos pamokai

Pamokos vertinimo veikla

  1. Mokytojas ugdymo procesą vertina savarankiškai, be grįžtamojo ryšio. Paties vertinimo kriterijai neskelbiami.
  2. Vertinimas vyksta su grįžtamuoju ryšiu, bet kai analizuojama anglų kalbos pamoka. kalba, mokiniai procese nedalyvauja.
  3. Studentai prisijungia prie vertinimo, vyksta savikontrolė ir įsivertinimas.

Pamokos efektyvumas angliškai

  1. Mokinių žinių formavimasis silpnai pastebimas ir tikslas nepasiekiamas.
  2. Puikiai įsisavinta medžiaga, skatinanti kiekvieno mokinio pažintinę veiklą, gebėjimą objektyviai vertinti tai, kas vyksta.

Kodėl jums reikalinga anglų kalbos pamokų analizė?

Pagrindinis anglų kalbos pamokų tikslas – ugdyti mokinių komunikacinę kompetenciją tam tikra užsienio kalba, tai yra įsisavinti tarpasmeninį ir tarpkultūrinį bendravimą anglų kalba. Kaip rodo lankytos anglų kalbos pamokos analizė, mokiniai pagal federalinį išsilavinimo standartą turėtų sugebėti:

  • papasakoti apie save anglų kalba žodžiu ir raštu, parašyti gyvenimo aprašymą, anketą ar laišką;
  • pristatyti savo šeimą, mokyklą, šalį ir pan. tarpkultūrinėje komunikacijoje;
  • plėtoti šnekamąją kalbą;
  • gebėti dalyvauti dialoge, monologe, klausytis.

Už išlaikymą - valstybinis profesinio perkvalifikavimo diplomas. Mokymo medžiaga pateikiama vaizdinių užrašų forma su ekspertų video paskaitomis, kartu su reikiamais šablonais ir pavyzdžiais.

Siekdamas kiekvienos pamokos efektyvumo, mokytojas turi atlikti metodinę anglų kalbos pamokos analizę. Tik po tokio darbo galima tikėtis teigiamų rezultatų užsienio kalbų mokymo kokybės atžvilgiu.

Daugeliui vadovų kyla klausimas: kaip teisingai išanalizuoti anglų kalbos pamoką ir nieko nepraleisti? Kaip analizuoti anglų kalbos pamoką pagal visus federalinių valstijų švietimo standartų standartus?

Tam yra išsamus priminimas:

Ši anglų kalbos pamokos analizės schema leis vadovui kompetentingiau įvertinti mokytojo sėkmę, o mokytojas geriau supras, kuo pasikliauti savo darbe ir kaip dirbti su klaidomis anglų kalbos pamokoje.

MBOU "Mokovskajos vidurinė mokykla"

Abstraktus

Anglų kalbos pamoka 7 klasėje

MBOU "Mokovskaya vidurinės mokyklos" lygiu

Kursko sritis, Kursko sritis

Tema:Lavinti skaitymo įgūdžius

Mokytojas Tukurejevas I.A.

Data: 2013-01-21

Tema: įvesto žodyno lavinimas

Tikslai : Anglų kalbos skaitymo įgūdžių ugdymas, įvesto žodyno įtvirtinimas ir sisteminimas, žodinės kalbos įgūdžių ugdymas, studijuojamos gramatinės medžiagos sisteminimas (būdvardžių palyginimo laipsnis), aktyviojo žodyno plėtimas naujais leksiniais vienetais, bendravimo įgūdžių ugdymas, stimuliavimas pažintinio susidomėjimo šalies, kurioje studijuojama kalba, kultūra ir istorija.

Daiktavardžių daugiskaitos darybos įgūdžių lavinimas, taisyklių išimčių pažinimas.

Įranga: UMK Afanasjeva, Mikheeva “Anglų kalba” 7 klasė, sąsiuviniai, žodynai, multimedijos pristatymai, iliustracinė medžiaga, Anglijos įžymybės, iliustratyvus stendas, didaktinė medžiaga.

Užsiėmimų metu:

1. Organizacinis momentas.

2. Pamokos temos formulavimas. Mokytojo pasakojimas anglų kalba apie pamokos tikslus ir uždavinius.

3. Fonetinis apšilimas. Žodžių kartojimas studijuojama tema. 97 7 pratimas

Pristatymo 1 skaidrė

choOse- pasirinkti

mirti- mirti

sunku [ difikə lt] – sunku

lengva [ i: zi] - lengva

pinigų- pinigai

sėkmė[ sə kses] - sėkmė

sėkmingas [ sə ksesuolis] – pasisekė

kalbėti [ į: k] - kalbėti

moteris[ wumə n] - moteris

tapti [ bikΛm] – tapti

eikišeiti- išeik, eik

žiūrėkpo to- pasirūpink

3. Namų darbų tikrinimas. Frontalinis tyrimas. 8 pratimas 105 psl

Skaitymas, vertimas.

Darbas su išnašų žodžiais

Lentelės pildymo teisingumo tikrinimas 2 skaidrė

Ji daug keliavo. Metus ji gyveno Niujorke.

Breatney Spears įrašė savo pirmąjį albumą. 1997 m

Breatney Spears įrašė savo antrąjį albumą

Breatney Spears vaidino filme „Kryžkelės“

Breatney Spears atidarė savo restoraną Niujorke

4. Darbas su vadovėliu. Pratimų atlikimas 10 p.106 Užbaikite sakinius įterpdami žodžius pagal teksto turinį.

Savarankiškas darbas sąsiuvinyje.

3 skaidrė

ŽodžiaiDėlsertifikatus

1. dainininkas

2. Kentvudas

4. dainavimas

5.sėkmė

6. Niujorkas

7. talentingi vaikai

8. ji dalyvavo televizijos laidoje

9. ji pradėjo dirbti prie savo pirmojo albumo

10. kai jai buvo 16 metų

11. „Oi! Aš vėl tai padariau"

12. įrašė savo trečiąjį albumą

13. ji gyvena Beverli Hilse

14. restoranas

15. Sekite savo svajones!

16. sėkmingas

5. PristatymasGyvūnai

Klausytis atsakymų į mokytojo klausimus.

Pristatymo testas.

6. Darbas suVeiklaKnyga. KlausymasCD(pagal pamokos eigą).

7. Darbas su žodynu.

8. Darbas su pristatymuLondonas.

9. Pamokos apibendrinimas.

10. Namų darbai. Pvz. 11. 106 p. Įgyvendinimo instrukcijos.

Pamokų pažymiai.

Pamokos analizė

Pamokos metu buvo iškelti šie tikslai:

Išsilavinimas: Lavinti skaitymo anglų kalba įgūdžius. Įvesto žodyno įtvirtinimas ir sisteminimas, žodinio kalbėjimo įgūdžių ugdymas, studijuojamos gramatinės medžiagos sisteminimas (būdvardžių palyginimo laipsnis), aktyviojo žodyno plėtimas naujais leksiniais vienetais, bendravimo įgūdžių ugdymas, pažintinio domėjimosi kultūra skatinimas. ir studijuojamos kalbos šalies istorija.

Daiktavardžių daugiskaitos darybos įgūdžių lavinimas, taisyklių išimčių pažinimas.

Ugdomasis: loginio mąstymo, monologinės kalbos ugdymas.

Švietimas: ugdykite susidomėjimą studijuojamos kalbos šalies kultūra.

Pamokos tipas: įgytų žinių įtvirtinimas.

Pamokoje buvo įgyvendinti šie principai:

Mokslinis,

matomumas,

nuoseklumas ir sistemingumas,

Prieinamumas,

Sąmonė ir aktyvumas,

Ryšys su gyvenimu.

Pamoka susidėjo iš šių etapų: org. momentas. (Pamokos temos ir tikslų paskelbimas), fonetiniai pratimai, namų darbų tikrinimas, pamokos temos formulavimas, kalbėjimo ir klausymo įgūdžių ugdymas, kūno kultūra, darbas su mokomąja medžiaga, kompiuterinis pristatymas, baigiamoji dalis.

Manau, kad šis planas tinka pasirinktam pamokos tipui.

Pirmajame pamokos žingsnyje pateikiau šios pamokos tikslus.

Fonetikos pratimų metu išsikėliau sau tikslą: supažindinti mokinius su užsienio kalbos aplinka. Manau, kad žodžių iš vadovėlio kartojimas pavyko. Trečiojo etapo metu pagrindinis tikslas – lavinti kalbėjimo įgūdžius. Ypatingą dėmesį skiriu darbui su nauju žodynu, nes teisingas tarimas priklauso nuo mokytojo, kaip jis pirmą kartą perskaito šį žodį. Mokiniai turi būti mokomi suprasti anglų kalbą žodžiu.

Kūno kultūra buvo atlikta laiku. Kūno kultūra užtikrino aukštą mokinių pasirodymą visos pamokos metu.

Kiekviena ankstesnė pamokos akimirka yra susieta su sekančia ir ją tęsia.

Pamokos pabaigoje buvo sumuojami rezultatai ir suteikiami pažymiai. Aiškinant namų darbus buvo užtikrintas supratimas apie jų atlikimo tikslą, turinį ir būdus.

Apskritai pamoka pavyko, nes pamokoje buvo panaudota „sėkmės situacija“, t.y. Už teisingus atsakymus mokiniai buvo apdovanoti žetonais. Šis metodas, žetonų naudojimas, daro pamoką įdomesnę ir skatina mokinių aktyvumą. Susidomėjimui pamoka palaikyti buvo naudojama multimedijos įranga, o pamokos pradžioje mokiniai jau domėjosi pamoka ir nekantriai laukė naujų ir naujų užduočių. Vaikai buvo aktyvūs.

Pagrindinės organizavimo formos pamokoje buvo: individuali ir grupinė. Pamokoje buvo plėtojamos šios kalbinės veiklos rūšys: klausymas, kalbėjimas, monologinė kalba.

Tikiu, kad pamoka pasiekė savo tikslus.

Tema: „Švietimo sistema Britanijoje“

Data 10/17/14.

Na,II

grupė PRD -13

Disciplina anglų kalba

Kviestinė mokytoja Gubareva Irina Vladimirovna

Kviestinė mokytoja Andreeva Natalija Anatolyevna

Mokymų tema Švietimo sistema Didžiojoje Britanijoje

Treniruotės tipas yra bendra pamoka. Pamokos tipas: kombinuota pamoka

Pamokos tikslas: Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės švietimo sistemos struktūros studijavimas, mokinių komunikacinis ir kalbos ugdymas apibendrinant žinias apie Jungtinės Karalystės švietimo sistemą, susipažinimas su populiariomis mokyklomis, lavinant klausymo, skaitymo, kalbėjimo įgūdžius. .

Užduotys:

Praktiška:

Kalbos įgūdžių ir gebėjimų formavimas visų rūšių kalbinėje veikloje

Kalbos gebėjimų ugdymas

Žinių spragų užtaisymas

Kalbos atminties raida

Ugdykite gebėjimą lyginti ir apibendrinti medžiagą

Švietimas:

Plečiasi erudicija, kalbinis ir filologinis akiratis

Susipažinimas su kalbine ir kultūrine informacija

Bendravimo problemos sprendimo įgūdžių ugdymas

Supažindinama su pažangia studijuojamos kalbos šalies kultūra

Švietimas:

Išlaikyti susidomėjimą mokymusi

Saviugdos poreikių puoselėjimas

Pagarbos kitos šalies kultūrai ir istorijai puoselėjimas

Meilės šeimai ir draugams, savo kultūrai ir tradicijoms puoselėjimas

Vystomasis:

Kalbinių, intelektualinių ir pažintinių gebėjimų, jausmų ir emocijų ugdymas

Gebėjimo vartoti užsienio kalbą kaip pažintinės veiklos priemonę, studijuojant regioninio pobūdžio medžiagą, ugdymas

Ugdyti meilę ir susidomėjimą užsienio kalba

Ugdykite gebėjimą dirbti poromis, grupėmis, savarankiškai

Kultūros:

Žinių supratimas

Kalbinė ir regioninė orientacija

Kalbinio spėjimo raida

Domėjimosi šalies kultūra ugdymas kaip pažintinės motyvacijos pagrindas

Pamokos įranga(techninės mokymo priemonės):

Kompiuteris;

Kompiuterinis projektorius;

Kompiuterių skaidrės

Apsilankymo tikslas:

keitimasis patirtimi, mokytojo profesinės veiklos studijavimas

Pamokos planas:

Tarpdisciplininiai ryšiai (integracija)

informatika, istorija, rusų kalba, literatūra.

Edukacinės veiklos organizavimas:

Pasisveikinimas ir pamokos tikslų paaiškinimas.

Pamokos eiga susidėjo iš šių etapų:

1 . Parengiamasis etapas: siūloma prisiminti studijuotą medžiagą temomis „Švietimo sistema Jungtinėje Karalystėje“, „Mokyklos Didžiojoje Britanijoje ir Velse“, „Valstybinės ir valstybinės mokyklos“, „Mokyklų tipai“, „Pažymės ir dalykai“, „ Vaikų pasiskirstymas pagal klases anglų mokyklose“ .

2. Pagrindinė dalis. Kraštotyros medžiagos pristatymas. Demonstracinis etapas. Darbas su multimedijos pristatymu. Peržiūros metu mokiniai garsiai skaitė pristatyme siūlomus tekstus.

3. Medžiagos tvirtinimo etapas. Kalbos pratimų medžiagos sutvirtinimas.

Atsakyti į klausimus;

Sudėkite sakinius teisinga tvarka;

Užpildykite lentelę.

4. Galutinis etapas

Namų darbai;

Apibendrinant;

Veiklos vertinimas

Pamoka buvo įdomi ir įdomi. Pamokų tankumas buvo didelis. Mokytoja išnaudojo kiekvieną pamokos minutę. Mokiniai buvo aktyvūs. Jie paruošė pristatymus pamokos tema ir klausimus susirinkusiems. Pamokos medžiagos turinys atitinka programą.

Kraštotyros medžiagos įvadas buvo pateiktas sistemingai, nuosekliai ir prieinamai. Mokomosios medžiagos apimtis yra pakankama. Mokytojo pateikta informacija turėjo naujų žinių, papildomos informacijos, buvo praktiška.

Mokytoja pamokoje naudojo įvairias darbo formas: individualų, grupinį, frontalinį, kolektyvinį; ir studentų veiklos organizavimo metodai, tokie kaip: apklausa žodžiu, apklausa raštu, pokalbis, praktinis darbas, dalinė paieška, tyrimas.

Buvo naudojamos šios pedagoginės technologijos:

probleminis ir individualus požiūris, kolektyviniai darbo būdai, ugdomasis mokymas, darbo grupėse technikos, mokymasis bendradarbiaujant.

Pamokos atmosfera buvo palanki kūrybiniam mąstymui. Mokytoja vertindama buvo demokratiška, reikli ir objektyvi.

Mokiniai patys išsirinko namų darbus. Jiems buvo įdomu palyginti Rusijos ir Didžiosios Britanijos švietimo sistemas

Mokytoja ir mokiniai apibendrino pamoką. Visi liko patenkinti rezultatais ir dėkojo vieni kitiems už pamoką.

Pamoka praėjo vienu atodūsiu, buvo įdomi, pernešė daug edukacinės informacijos.

Dalyvavo treniruotėje

Anglų kalbos mokytoja Gubareva I.V.

Esu susipažinęs su analize

Anglų kalbos mokytoja Andreeva N.A.

Anglų kalbos pamokos analizė federalinio valstybinio išsilavinimo standarto reikalavimų požiūriu.

1. Tikslo nustatymas.

A). Pamokos tikslai ir uždaviniai nėra aiškiai suformuluoti ir nevisiškai atitinka standarto ir programos reikalavimus.

b). Tikslai ir uždaviniai formuluojami aiškiai, konkrečiai, pagal standarto ir programos reikalavimus. Atspindi UUD formavimąsi.

V). Tikslai ir uždaviniai formuluojami diagnostiškai bendroje (ar savarankiškoje) veikloje, atsižvelgiant į subjektyvią mokinių patirtį. Atspindi UUD formavimąsi.

b). Turinys atitinka mokymo medžiagos tikslus ir uždavinius, didaktikos principus.

V). Turinys atitinka didaktinius reikalavimus, yra adekvatus tikslams, organiškai apima vertybinius (ugdomuosius) ir vystomuosius komponentus.

3. Edukacinės veiklos (lavinamosios ir pažintinės veiklos) organizavimo logika.

A). Pamokos etapai prastai atsekami. Nėra loginių perėjimų.

b). Pamokos etapai išryškinti pagrįstai, turi loginius perėjimus, tačiau atskiri etapai nubrėžiami laiku.

V). Etapai yra aiškūs, logiški ir užbaigti. Perėjimas į naujus etapus atliekamas probleminių raiščių pagalba. Edukacinės veiklos organizavimas optimalus.

4. UD organizavimo metodai.

A). Edukacinės veiklos organizavimo metodai nėra pakankamai adekvatūs pamokos tikslams. Metodų struktūra yra menkai apgalvota. Praktiškai neatsižvelgiama į individualias studentų savybes. Dauginimosi metodų vyravimas nepateisinamas.

b). Metodai yra adekvatūs užduotims. Kartu su reprodukciniais jie pagrįstai naudojami

produktyvūs metodai. Metodų struktūra dažniausiai apgalvota ir logiška.

V). Metodai yra adekvatūs užduotims. Metodų derinys yra optimalus

skatina mokinių pažintinę veiklą, atsižvelgiama į individualias jų savybes. Atsispindi mokomosios medžiagos metodinės koncepcijos originalumas.

5. Valdymo organizavimo formos.

A). Vyrauja frontalinis mokinių ugdomosios ir pažintinės veiklos organizavimas. Organizacinės formos nevisiškai atitinka pavestas užduotis ir neprisideda prie ugdomosios veiklos formavimo.

b). Formos yra tinkamos tikslams ir uždaviniams. Organizuojamas mokinių įtraukimas į kitas ugdymo mokymosi organizavimo formas (individualią, grupinę ar kolektyvinę).

V). Žinomų edukacinės ir pažintinės veiklos organizavimo formų kūrybinė refrakcija. Mokinių savarankiškumas renkantis formas. Verslo ir kūrybinės veiklos demonstravimas.

6. Kontrolės ir vertinimo veiklos organizavimas.

a) Kontrolė suteikia prastą grįžtamąjį ryšį. Vyrauja mokytojo vertinamoji veikla. Vertinimo kriterijai neįvardijami arba yra bendro pobūdžio.

b) Kontrolės organizavimas suteikia grįžtamąjį ryšį. Vertinimas vykdomas pagal kriterijų, tačiau studentai neįtraukiami į savikontrolės ir įsivertinimo situacijas.

c) Kontrolės organizavimas yra racionalus. Kriterijinis požiūris į veiklos vertinimą. Studentai įtraukiami į savikontrolės, savitarpio kontrolės ir savęs vertinimo situacijas.

7. Pamokos rezultatai.

a) Atitinkamas užsibrėžtas tikslas nepasiektas. Mokinių pažanga formuojant mokymosi įgūdžius ir žinias labai silpnai atsekama.

b) Atitinka iškeltus tikslus, susijusius su žiniomis, įgūdžiais ir gebėjimais. UUD yra mažiau atsekami.

c) Atitinka užsibrėžtus tikslus ir yra diagnostinis žinių ir mokymosi įgūdžių atžvilgiu.

Didelis mokomasis, ugdomasis ir ugdomasis poveikis.

Kiekybiniai pamokos vertinimo rodikliai:

a) – 1 balas; b) – 2 balai; c) – 3 balai;

Galima įvertinti tarpiniuose taškuose, jei sunku pasirinkti rodiklį.

1,5 balo – jei rodiklio charakteristikos yra artimos variantui b);

2,5 balo – jei rodiklio charakteristikos artimos variantui c);

Maksimalus balas yra 21.

Pamokos savianalizė (1 variantas)

    Kokia šios pamokos vieta temoje? Kaip ši pamoka susijusi su ankstesneToliau, kaip tai veikia kitose pamokose?

    Koks yra pamokos tikslas ir uždaviniai (ugdomasis, ugdomasis, ugdomasis)?Kokį rezultatą norėjote pasiekti pamokos pabaigoje?

    Kaip gerai buvo parinktas pamokos turinys pagalužsibrėžti tikslą?

    Ar galime manyti, kad pasirinktas metodų derinys (žinių pristatymas)cijos, sustiprinimas, kontrolė, veiklos skatinimas), metodai ir mokymo priemonės pamokoje yra optimalūs šiai klasei?

    Ar laikas tarp pamokos etapų buvo paskirstytas racionaliai?

    Ar „ryšiai“ tarp pamokos etapų buvo logiški?

    Kokį vaidmenį vaizdinės priemonės atliko siekiant tikslo? tikslus?

    Kaip sėkmingai pamokoje buvo vykdoma kokybės kontrolė?karinių žinių, įgūdžių ir korekcijos?

    Ar teisingai nustatyta namų darbų apimtis ir turinys?tikslų apimtis, klasės charakteristikos ir medžiagos mokymosi pamokoje kokybė ke?

    Psichologinė pamokos atmosfera. Ar mokiniai liko patenkinti pamoka?

    Kaip jūs pats vertinate savo pamokos rezultatus? Ar buvo įmanoma įgyvendintiįvykdyti visus priskirtus pamokos tikslus? Jei nepavyko, tai kodėl? AutoriusAr likote patenkinti pamoka? Ką reikia taisyti? Virš koreikia daugiau darbo?

Pamokos savianalizė 2 variantas.

Šios dienos pamoka... (Nr.) pamokų sistemoje tema (skyrius)....

Jos tikslas yra ..., tarp pamokos ugdomųjų tikslų įtraukiau ..., o ... tarp ugdymo uždavinių, pamoka taip pat buvo skirta skatinti mokinių raidą ....

Šioje klasėje..., taigi aš...

Tai yra... pamokos tipas, apimantis... etapus:.... Pagrindinė scena buvo ..., ... etapo užduotys buvo ..., o ... scenos ....

Vesdama pamoką vadovavausi mokymo principais: ....

Pamokos tikslui išspręsti pasirinkau... (turinys: pavyzdžiai, klausimai, užduotis).

Pamokos medžiaga pasirodė... (sunki, lengva, įdomi mokiniams).

... pamokos etape naudojau ... (kokius?) mokymo metodus, nes .... Scenoje... -... (kokie?) metodai.

Pamokos metu ... scenoje ... (individualioje, priekinėje, grupinėje, kolektyvinėje) buvo organizuojamas, o ... etape ... mokinių darbas, nes ....

Užduotys... buvo orientuotos į mokinių... tobulėjimą.

Mokytojo nurodymas atliekant ... užduotis buvo ... (operatyvinis, mokomasis), nes ....

Mokiniai turėjo galimybę rinktis...

Aš (ne)laikiau termino. Laiko paskirstymas buvo... Pamokos tempas...

Man buvo... (lengva...) vesti pamoką, mokiniai... įsitraukė į darbą.... Buvau patenkintas..., nustebęs..., nuliūdęs... (kuris iš mokinių?), nes....

Pastabos lentoje... Vaizdinė medžiaga (kitos mokymo priemonės)….

Namų darbai (nesudarys) sunkumų ... mokiniams, nes ....



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!