Klasės valandos elgesys mokykloje. Gelbėjimo ir skubios pagalbos tarnybų telefono numeriai

Sumarokova Nadežda
Klasės valandėlė pradinėje mokykloje „Elgesio taisyklės mokykloje“

Tema klasės valanda: ELGESIO MOKYKLOJE TAISYKLĖS

Tikslas: įtvirtinti vaikų žinias apie kultūringo elgesio mokykloje taisyklės.

Užduotys:

1. Ugdykite kultūrinius įgūdžius moksleivių elgesys.

2. Lavinti kalbą, mąstymą, vaizduotę.

3. Puoselėkite draugystės, abipusės pagarbos ir gerumo jausmus.

Pamokos eiga

1. Organizacinis momentas.

Sveiki vaikinai.

2. Problemos pareiškimas.

Mus supa žmonės. Kas tie žmonės? Tai visų pirma jūsų tėvai, seneliai – jūsų šeima. Tai tavo draugai, mokytojai, mokyklos draugai. Ir visi turėtume gyventi taip, kad kitiems būtų lengva ir malonu būti šalia. Todėl visi turime laikytis tam tikrų taisykles.

Kuris žinai taisykles?

(Kelių eismo įstatymai, elgesio vandenyje taisykles, elgesio miške taisyklės ir kt.. d.)

Kodėl reikia laikytis? mokyklos taisykles? (kad galėtumėte gerai mokytis ir netrukdyti kitų studentų studijoms, kad nepridarytumėte vieni kitiems žalos, kad nebūtų traumų ir visi būtų sveiki). Šiandien toliau kietas valandą kalbėsime apie kultūrą elgesį mokykloje.

MES SUTEIKSIME MOKYKLA PAGARBA JŪSŲ PAvyzdžiui ELGESYS!

Ir aš siūlau mūsų darbą pradėti nuo situacijų žiūrėjimo iš mokyklos gyvenimas. Jūsų bendražygiai paruošė mažas scenas iš mūsų gyvenimo klasė.

Jūsų užduotis yra įvertinti šias situacijas.

Vaikai vaidina situaciją. Vaikų vardai išgalvoti. Rytas. IN Vasya įstojo į mokyklą. Jis priėjo prie rūbinės ir norėjo pakabinti savo striukę ir netyčia numetė Petit striukę. Petya užpuolė Vasiją

Mokytojas. Kaip elkis teisingai?

Studentai. Vasja turėjo atsiprašyti ir nedelsdama pasiimti savo draugo striukę.

Studentai. Petijai reikėjo atleisti Vasijai ir nepulti kumščiais.

Studentas:

Tai mano pirmas kartas klasėje.

Dabar esu studentė.

Mokytojas įėjo Klasė -

Ar turėčiau keltis ar atsisėsti?

Jie man sako: "Eik į lentą", -

pakeliu ranką.

Kaip laikyti rašiklį rankoje,

niekaip nesuprantu. (A. L. Barto)

Mokytojas. Vaikinai, papasakokime eilėraščio herojei elgesio klasėje taisyklės.

Studentas. Jei mokytojas užduoda klausimą ir jūs norite atsakyti, šaukti negalima, bet reikia pakelti ranką.

Studentas. Turite pakelti ranką, kai norite paklausti mokytojo.

KLASĖSE, JEI NORITE ATSAKYTI, KELĖKITE RANKĄ, o ne šaukkite iš savo vietos.

Vaikinai pusryčiauja valgomajame. Vitya paėmė duonos gabalėlį ir susuko į rutulį. Apsidairęs, kad niekas nepastebėtų, jis šovė ir pataikė Petjai tiesiai į akį. Petja sugriebė jam akį ir rėkė.

Ką tu sakai apie Vitos elgesys valgomajame?

(Žaidžiamas žaidimas. Parodykime, kaip einame į valgomąjį) tai fizinis pratimas

kaip tai (žygiuoja į vietą)

Kaip tyliai einame? (vaikščioti ant kojų pirštų galų)

Kaip plauti rankas?

Kaip valgome kavinėje?

kaip tai. (parodyti)

Ką sakome po pietų?

Ačiū!

Mokytojas: Na, štai mes. Vaikinai, ar jums patinka ateiti? mokyklos valgykla?

Ar mūsų šefai gamina skanų maistą? Ar reikia jiems padėkoti už jų paruoštą maistą?

Dabar paklausykime savo vaikinų.

Skambinti! Visi draugiškoje minioje

Jie lyg strėlės lekia į valgomąjį.

Ir čia yra savo taisykles,

Prisiminkite juos ir pakartokite!

Valgyk atsargiai, neskubėk,

Neaptaškykite, netrupinkite ant grindų.

Rūpinkitės ir gerbkite savo duoną,

Nemeskite jo visur.

Valgyk ir išsivalyk, mano drauge

Nuimu indus paskui save.

Mokytojas. Vaikinai, svarbiausia elgesį prie stalo – elkitės taip, kad kitiems būtų malonu su jumis pietauti. Ir šios Elgesio taisykles iškabinsime klasės kampe kad jiems būtų priminta, kaip elgtis prie stalo.

Mokytojas. Aš viename mokykla per pertrauką ir pamačiau šią nuotrauką.

Keisti (Vaikai skaito)

"Keisti, keisti!" -

Skambutis skamba.

Vova tikrai bus pirmoji

Išskrenda iš slenksčio.

Skrenda per slenkstį -

Septyni numušti nuo kojų.

Ar tikrai Vova?

Užmigote visą pamoką?

Ar tikrai Vova?

Prieš penkias minutes – nė žodžio

Ar negalėtumėte man pasakyti prie lentos?

Jei jis yra, tada neabejotinai

Su juo – didelis pokytis!

Jūs negalite neatsilikti nuo Vovos!

Pažiūrėk, koks jis blogas!

Jis tai padarė per penkias minutes

Pakartokite daugybę dalykų:

Jis jį parklupdė tris kartus

(Vaska, Kolka ir Seryozha,

Riedėjo salto

Jis atsisėdo ant turėklų.

Greitai nukrito nuo turėklų,

Gavo antausį per galvą.

Jis ką nors grąžino vietoje,

Aš paprašiau jo nurašyti užduotis -

Žodžiu, padariau viską, ką galėjau!

Na, čia vėl skamba.

Vova įeina klasė vėl veržiasi kartu.

Vargšas! Jokio veido

Nieko, - atsidūsta Vova, -

Atsipalaiduokime klasėje.

(B. Zakhoder)

Mokytojas. Kokios yra klaidos Vovos padarytą elgesį?

Kaip malonu, kai bendrauji su mandagiu žmogumi.

Ką tu manai reiškia žodį „mandagus“(dėmesingas padorumo taisyklės) .

"Mandagi daina"

Elgesio taisyklės Gerai išauklėtą žmogų visuomenėje atpažįstame pasikliaudami savo informacija kompiuteris:

Būk piktas, agresyvus.

Prisiekti, šaukti, grasinti.

Įžeidinėti, žeminti jaunesnius, neapsaugotus

Nesilaikyk savo pažadų.

Šias savybes galima priskirti elgesį išsilavinęs žmogus?

Iškilo problema su mūsų kompiuteriu. Padarykime viską mes tai sutvarkysime.

Būk mandagus, malonus, draugiškas.

Neleiskite kivirčų, muštynių, keiksmažodžių, šauksmų, grasinimų.

Būk sąžininga.

Padėkite jaunesniems, pažeidžiamiems.

Laikykitės savo pažadų.

Gerbk kitus žmones.

Elkis su kitais taip, kaip norėtum, kad elgtųsi su tavimi.

Puiku, vaikinai, tikiuosi, kad visada jais pasikliausite elgesio taisykles.

Istorijos rašymas remiantis tema: « Elgesio mokykloje taisyklės» .

Kiekviena grupė gauna mankšta: padarykite atmintinę šia tema « Elgesio mokykloje taisyklės» . Ir užuominų žodžiai jums tai padės.

1 grupė:

Sveikiname studentus ir suaugusiuosius

Kreipdamiesi vienas į kitą

Mandagumas

Vėlavimas

Mobilieji telefonai

Atitiktis saugos taisyklės

Elgesys klasėje

2-oji grupė:

Kasdieninė kalba mokykla

Kitų žmonių daiktai

Elgesys valgomajame

Elgesys eilučių ir renginių metu

Atvykimas į mokykla

Praleidžia pamokas

Elgesys pertraukos metu

Budėtojo pareigos klasė

Rezultatai: pasiruošę mokiniai skaito poeziją elgesio taisykles. Šios taisykles yra atspausdinti ir paskelbti klasė.

Prasidėjo mokslo metai,

IN mokinys eina į mokyklą.

Jis turėtų būti pavyzdys

Ir eilė laikytis taisyklių.

Forma mokykliniai drabužiai,

Kad visada būtų tvarkinga.

Turėti pakaitinius batus,

IN išlaikyti mokyklą švarią!

Turi būti mandagus būti moksleiviu

Dėkokite už gerumą

"Labas" gali pasakyti

Vyresnieji turi būti gerbiami.

IN anksti palikti mokyklą,

Kad atvyktų laiku

Na, jei pavėluosi,

Atsiprašyti ir įeina klasė

Jei skamba varpas,

Reiškia, pamoka prasidėjo.

Kelkis, lauk mokytojo,

Gavęs leidimą, atsisėsk.

Ar norite užduoti klausimą?

Arba parodyti žinias?

Turėtumėte pakelti ranką

Tik netrukdyk.

Nekalbėk klasėje

Ir nežaisk su žaislais.

Mokykitės klasėje

Klausyk ir prisimink.

Mes esame mobilusis telefonas

Mes jį išjungiame klasėje.

Šis skambėjimas blaško dėmesį

Ir tai neleidžia man mokytis.

Pokytis skirtas žaisti,

Tik nebūk per daug išdykęs!

Nežeisk vaikinų

Žaisk lėtai.

„Iki pasimatymo! Iki pasimatymo!"

Atsisveikink su visais

Rytoj mes vėl ten būsime

Pasitikite naują dieną su šypsena!

Pamokos valandėlė vyksta rugsėjo mėnesį 1 klasėje.

Noras: Šią medžiagą galima suskirstyti į 2 pamokas.

Tikslas: paaiškinkite vaikams elgesio rūbinėje, valgykloje, bibliotekoje taisykles.

Įranga: priminimai kiekvienam mokiniui.

Renginio eiga

Mokytojo įžanginė kalba

Mokytojas. Vaikinai, šiandien mes eisime į kelionę po mokyklą. Kelionę pradėsime nuo klasės, o tada leisimės į ekskursiją po mokyklą. Taigi, užmerkite akis ir įsivaizduokite, kad ryte įeinate į mokyklą. Kur eini pirmas?

Studentai. Einame į rūbinę nusirengti viršutinių drabužių.

Mokytojas. Ar jums visada patinka nusirengti mūsų rūbinėje? Kodėl?

Studentai. Kartais kas nors stumdo, trukdo, o žmonės pasideda daiktus.

Mokytojas. Kartu pagalvokime, ką daryti, kad bėdų išvengtume.

(Vaikai kartu su mokytoja sugalvoja elgesio rūbinėje taisykles. Mokytojas gali užduoti tokius klausimus: „Ar mūsų mokiniai vaikšto ant nukritusių drabužių? Ką daryti, kad taip nenutiktų?“ Val. kartu reikia užtikrinti, kad tokių situacijų aptarimo procesas nevirstų į ginčą, į abipusius kaltinimus, kad to išvengtų, mokytojas siūlo: „Nevardinkime nusikaltėlių vardų, nes šie vaikai - Esame tuo tikri – greitai išmoksime elgtis.)

Elgesio rūbinėje taisyklės

Pakabinkite drabužius tam tikroje (savo) vietoje.

Į kišenę įsidėkite kumštines ir pirštines, o į rankovę – kepurę.

Tvarkingai pakabinkite drabužius.

Nekalbėk rūbinėje, greitai nusirengk, netrukdyk kitiems.

Jei matote nukritusius drabužius, pasiimkite juos.

Nieko nepalikite kišenėse.

Būkite mandagūs savo bendražygiams, padėkite kitiems.

Mokytojas. Dabar eikime į „skaniausią“ mokyklos vietą. Kur tai vyksta?

Studentai. Į mokyklos valgyklą.

(Žaidžiamas žaidimas. Parodykime, kaip einame į valgomąjį.)

Taip (jie žygiuoja vietoje).

Kaip tyliai einame?

Taip (vaikščioti ant kojų pirštų galų).

Kaip plauti rankas?

kaip tai.

Kaip valgome kavinėje?

Kaip šis (show).

Kaip mes kramtome?

kaip tai.

Ką sakome po pietų?

Ačiū!

Mokytojas. Na, štai mes. Vaikinai, ar jums patinka ateiti į mokyklos valgyklą?

Ar mūsų šefai gamina skanų maistą? Ar reikia jiems padėkoti už jų paruoštą maistą?

(Galite pakalbinti mokyklos virėją. Klausimai gali būti:

a) Kada ateini į darbą ruošti mokiniams pusryčių?

b) Kiek stiklinių, šakučių, šaukštų ir lėkščių reikia išplauti per darbo dieną?

c) Kiek tešlos reikia išminkyti, kad iškeptumėte tiek pyragėlių, kiek parduodama valgykloje per dieną?

d) Kiek kartų per dieną girdite žodį „ačiū“?)

Atmintinės

1. Valgomajame galioja įstatymas: prieš valgydami nusiplaukite rankas!

2. Maistas labai geras – valgykite maistą lėtai!

3. Jei valgai viską, turi penkis šansus mokytis!

4. Ar pavalgei? Ar lėkštė švari? Greitai nunešk man!

5. Išeidami padėk ačiū tiems, kurie gražiai padengė stalą!

Mokytojas. Dabar įvardykite elgesio valgomajame taisykles, kurias jau žinote.

(Įsiklausoma vaikų pasisakymų. Mokytojas apibendrina: elgesyje prie stalo svarbiausia elgtis taip, kad kitiems būtų malonu su jumis pietauti. Vaikai turi atsiminti, kad visada turi valgyti atsargiai, atsargiai elgtis su duona, ir išsivalyti indus prie stalo galima parodyti keletą scenų su skirtingu elgesiu, kad vaikai prisimintų, kaip reikia elgtis valgant, kad jos vizualiai primintų Vaikai elgesio prie stalo taisyklių.)

Kaip elgtis valgomajame

Į valgomąjį turite patekti tvarkingai.

Nestumdyk, nešauk, laikykis tvarkos.

Prieš valgydami visada nusiplaukite rankas.

Nekalbėk valgydamas.

Nestumkite savo nešvarios lėkštės į kaimyną.

Padėkite indus.

Pasakykite „ačiū“ tiems, kurie jus maitino.

Mokytojas. Dabar pasiklausykime G. Osterio poemos „Atvirkščiai patarimai“.

Jei jūsų rankos yra pietų metu

Sutepėte salotas

Ir jautiesi gėda dėl staltiesės

Nuvalykite pirštus,

Nuleiskite jį diskretiškai

Padėkite juos po stalu ir ten ramu

Nuvalykite rankas

Apie kaimyno kelnes.

Mokytojas. Kodėl tu neturėtum taip elgtis prie stalo? Ką reikia daryti?

Elkitės mokyklos valgykloje

Skambinti! Visi kartu minioje

Jie lyg strėlės lekia į valgomąjį.

Ir čia yra taisyklės,

Prisiminkite juos ir pakartokite!

Valgyk atsargiai, neskubėk,

Netašk jo, netrupink ant grindų,

Rūpinkitės ir gerbkite savo duoną,

Nemeskite jo visur

Valgyk ir išsivalyk, mano drauge,

Pasiimkite indus su savimi.

Kūno kultūros minutė

Mokytojas. Šiek tiek atsipalaiduokime ir išmokime žaidimą „Ledas, bulvė ir drugelis“.

Sakykite, vaikinai, jei rankose laikote ledo kubelį ir jūsų rankos sustingusios, kaip po to reikės jas sušildyti? (Kvėpuokite į delnus, sulenktus į puodelį.) Taip, kvėpuokite į delnus.

O jei staiga jūsų rankose pateko karšta bulvė, ką daryti? Tai va, išmesk nuo savęs, kad nesudegintum. (Mesti į priekį pirštais.)

O jei rankose yra drugelis, tuomet reikia jį atsargiai pakelti, kad galėtų skristi į dangų. (Pakelkite delnus aukštyn.)

Dabar jūsų užduotis: nesuklyskite, kai sakau vieną iš trijų žodžių - ledas (kvėpuojame rankomis), bulvė (mesk į priekį), drugelis (kelkite delnus aukštyn).

Po to kelis kartus pasakykite: „Ledas, bulvės ir drugelis“.

Tęsiame kelionę. Kur dabar einame, sužinosite užminę mįslę.

Kambarys yra sandėliukas.

Jame viešpatauja tyla.

Ten yra daug įdomių dalykų

Sužinokite patys.

Studentai. Tai biblioteka.

Mokytojas. Kodėl mokyklai reikalinga biblioteka? (Vaikų pasisakymai yra išklausomi.)

Pabandykite sužinoti daugiau

Varlė neskaitė knygų,

Ir nors užduotis įvykdžiau,

Mokiausi prastai. Ir draugė

Šį patarimą daviau Varlei.

Klausyk manęs, brangioji,

Aš tikrai žinau

Ar norite gauti A?

Kiekvieną kartą, kai turite laisvalaikį

Sėskis ir skaityk, drauge.

Paskaityk mažą knygelę -

Būsite protingesni, tiesiog žinokite tai!

Mokytojas. Pagrindinis bibliotekos lobis – knyga, žinių šaltinis. Kiekvienam reikia knygos, todėl su ja reikia elgtis atsargiai. Gali atsitikti taip, kad knyga gali „susirgti“. Kodėl manote? Rūpinkitės savo knygomis! Tai yra svarbiausias turtas, kurį žmonės gali perduoti savo palikuonims. Kaip tinkamai elgtis bibliotekoje?

Elgesys bibliotekoje

Bibliotekoje privalai palaikyti tvarką, tylėti, nekalbėti garsiai.

Įėję į vidų turite pasisveikinti su bibliotekininku, o gavę knygą būtinai pasakyti „ačiū“.

Knygą reikia paimti tik švariomis rankomis.

Knygos kampai neturėtų būti sulankstyti, naudokite žymę.

Jei knyga sugadinta, ji turi būti „apdorota“.

Bibliotekos knygos turi būti ypač saugomos, nes jos skirtos daugeliui žmonių.

(Atmintinę galima įteikti kiekvienam vaikui.)

Mokytojas. Mokykloje yra dar vienas svarbus kambarys. Tai aktų salė. Jūs ir aš eisime ten į koncertus, atostogas ir pasirodymus. Kaip elgtis aktų salėje?

Priminimas apie elgesį aktų salėje

Ateikite į šventę su šventiniais drabužiais, išmaniai, šukuotais, su nublizgintais batais.

Turite ramiai užimti savo vietą, netrukdydami kitiems; nepadoru bėgti prieš visus, stumdytis, sėdėti prieš kitus.

Laukdami atostogų ar koncerto pradžios, turėtumėte būti kantrūs. Galite kalbėti, negalite šaukti, stumdytis ar bėgti.

Vos paskelbus pasirodymo pradžią, privalai nutraukti visus pokalbius, atidžiai žiūrėti ir klausytis.

Nejudėkite iš vietos į vietą ir neišeikite iki renginio pabaigos.

Nesijuok, jei scenoje kas nors nesiseka, jei atsiranda nepatogumų (pavyzdžiui, jei atlikėjas pamiršo tekstą, susigėdo, nukrito šokdamas).

Baigę, be stumdymosi, ramiai išeikite iš salės. Neskubėkite. Nepamirškite paploti menininkams.

Mokytojas. Klasės kelionė baigėsi. Dabar einame į ekskursiją po mokyklą. Aplankysime rūbinę, valgyklą, biblioteką.

(Ekskursijos metu įgytos žinios kartojamos ir įtvirtinamos.)

Apibendrinant

Ką prisimeni iš mūsų kelionės?

Papildoma medžiaga

Bibliotekos knygos daina

Salėse yra erdvios bibliotekos!

Knygos yra valkatos, knygos yra slogos,

Čia jie pagamins jums marškinius iš popieriaus.

Striukės bus pagamintos iš kalikono,

Greitai tave išgydys ir duos pasą.

Ateik pas mus, benamių knygos – luošiai,

Salėse yra erdvios bibliotekos!

S. Maršakas

Kas kviečiamas į biblioteką? Kodėl?

Kodėl knygos tapo luošomis?

Kaip biblioteka gali padėti tokioms knygoms?

Išmoksime visko, daug sužinosime,

Mes kartu laikysimės savo taisyklių.

N. Naydenova

Ko tu mokysiesi mokykloje?

Kokias taisykles žinai?

(Su vaikais galite pasikalbėti apie elgesio mokyklos kieme taisykles. Mokyklos kiemas – mokyklos veidas. Kad būtų gražu, moksleiviai aikštelėje sodina gėles ir patys jas prižiūri. Žaliąsias erdves reikia saugoti.)

Patarimas priešingai

Jei jūs ir jūsų draugai kartu linksminatės kieme,

Ir ryte jie apsivilko tavo naują paltą,

Nereikėtų ropoti balose ir voliotis žeme

Kad nesugadintumėte ir nesuteptumėte savo naujo palto,

Turime jį pasenti. Tai daroma taip:

Įlipkite tiesiai į balą, riekitės ant žemės.

Ir šiek tiek pakabinkite ant nagų ant tvoros.

Labai greitai jūsų naujas paltas taps senas,

Dabar galite saugiai linksmintis kieme.

Galima drąsiai ropoti balose ir voliotis žeme.

Ir lipti tvoromis, kabanti nuo vinių.

Kaip nesielgti mokyklos kieme ir savo namų kieme? Kaip tai turėtų būti padaryta?

Ditties

Suskambėjo mokyklos skambutis

Visi skubame į klasę.

Ir Maksimas nuskubėjo į klasę

Valanda vėluoja.

Jau prasidėjo aštunti metai

Mergaitei Tanyai.

Atėjo laikas ruoštis mokyklai -

Žaislo link.

Pirmokai mokėsi

Parašykite skirtingus skaičius:

7 arba 5 -

Nieko negali suprasti!

Na, mes turime receptų -

Tiesiog reginys skaudančioms akims!

Ten piešiame gyvūnus

Ir mes rašome pasiūlymus!

Anksti nuėjau į mokyklą

Labai noriu mokytis!

Nors man dar ne septyneri metai,

Jie manimi didžiuosis.

Du pirmokai draugai

Ilgos pynės,

Jie mėgsta šnekučiuotis

Kaip dvi zylės.

Suskambėjo mokyklos skambutis.

Pamoka prasideda.

Lyg tornadas pralėktų kartu

Vėlyvas berniukas.

Per pietus sukau aplinkui -

Dešinėn, kairėn ir aplink!

Aš kalbėjausi su Olya ir Katya,

Ji apipylė juos pienu.

ABC knygos mus išmokė

Rašyti įvairius eilėraščius.

Pagrindinės kartojimo taisyklės

Į mokyklą turėtumėte ateiti tvarkingai apsirengę ir šukuoti.

Visi mokykliniai daiktai turi būti tvarkingi, tvarkingai sudėti į portfelį.

Į mokyklą turite ateiti laiku, nevėluodami. Įeidami į mokyklą nespauskite, neskubėkite visų aplenkti, prieš įeidami gerai nusausinkite kojas.

Berniukai, eidami į mokyklą, nusiima kepures.

Įėję į klasę, pirmiausia pasisveikinkite su mokytoju, o paskui su draugais.

Jei pavėlavote į pamoką ir įeinate į klasę po skambučio, paprašykite mokytojo leidimo.

Jei į klasę įeina suaugęs žmogus (mokytojas, direktorius, tėvas), visi draugiškai, bet tyliai ir ramiai stovi prie savo darbo stalo, sveikindami naujoką. Sėsti galima tik gavus leidimą.

Jei mokytojas užduoda klasei klausimą, o jūs norite atsakyti, nešaukite, o pakelkite ranką. Taip pat turite pakelti ranką, kai norite ko nors paklausti mokytojo.

Pateikdami prašymą mokytojui ar draugams, vartokite „mandagius“ žodžius: „prašau“, „ačiū“.

Rūpinkitės savo rašomuoju stalu, nedaužykite jo, nieko ant jo nerašykite, nebraižykite, negadinkite aštriu daiktu.

Galite išeiti į pertrauką tik mokytojui davus leidimą.

Jūs negalite bėgti ar rėkti koridoriuje.

Per pertraukas galima žaisti įvairius žaidimus.

Turėtumėte pasveikinti visus suaugusiuosius, kuriuos pirmą kartą sutinkate šią dieną mokykloje.

Jei prie durų sutiksi suaugusį žmogų, duok jam kelią. Jei šalia tavęs vaikšto mergina, leisk jai eiti į priekį.

Popierius ir likučius reikia išmesti į specialų krepšį arba šiukšliadėžę.

MOBU SOSH kaimas. Šv. Kamenka

Klasės valanda 5 klasėje

„Elgesio taisyklės mokykloje ir už jos ribų“

Sukūrė mokytojasOnisenko Elena Alekseevna.

Papildė ir veda 5 klasės auklėtoja: Markul G.K.

2014 m. sausio mėn

Tikslai :

    formuoti mokiniuose supratimą apie elgesio mokykloje taisykles, taip pat savo vidinio pasaulio harmoniją, taip pat sąveikos socialinėje aplinkoje harmoniją;

    formuoti mokiniuose poreikį laikytis šių taisyklių.

Užduotys :

    supažindinti penktokus su elgesio mokykloje, rūbinėje, valgykloje taisyklėmis;

    ugdyti gebėjimą samprotauti, galvoti apie savo veiksmų pasekmes.

Pagrindinis mokymo metodas: didaktinis (vaidmenų) žaidimas, skirtas pritaikyti, įtvirtinti įgytas žinias ir atpažinti neišmoktą mokomąją medžiagą.

Pagrindinis konstrukcijos elementas: žaidimo situacijos žaidimo procesas.

Papildomi konstrukciniai elementai: žaidimo problemos nustatymas, žaidimo struktūrinių komponentų charakterizavimas, žaidimo rezultatų įvertinimas.

Pamokos rengimas: Vinogradova N.F. Mus supantis pasaulis: 1 klasė: Vadovėlis bendrojo ugdymo įstaigų mokiniams. - 3 leidimas, pataisytas. - M.: Ventana-Graf, 2008. (p. 13–14); Vinogradova N.F. Mus supantis pasaulis. Mokomės mąstyti ir fantazuoti. Darbo knyga. - M.: Ventana-Graf, 2008. (p. 48).

Įranga : nešiojamas kompiuteris, monitorius, du tekstai vokuose su skirtingomis situacijomis, priminimai kiekvienam mokiniui.

I. Probleminės situacijos sprendimas

Mokytojas . Šią pamoką pradėsime nuo šios situacijos. Bet gal kas atpažins save?

(Vaikai vaidina situaciją. Vaikų vardai išgalvoti. Rytas. Vasja įėjo į klasę. Nuėjo į rūbinę, norėjo pasikabinti striukę ir netyčia numetė Petios striukę. Petja užpuolė Vasiją)

Mokytojas . Ką reikia daryti?

Studentai . Vasja turėjo atsiprašyti ir nedelsdama pasiimti savo draugo striukę.

Studentai . Petijai reikėjo atleisti Vasijai ir nepulti kumščiais.

Mokytojas . Gerai padaryta. Kaip manote, kodėl įvyko šis nesusipratimas?

Studentai . Berniukai nežinojo arba pamiršo, kaip elgtis.

Mokytojas . Kas jau atspėjo, apie ką kalbėsime šios dienos pamokoje?

Studentai . Apie elgesio taisykles.

II. Darbas prie temos

Mokytojas . Ar jums visada patinka nusirengti mūsų rūbinėje?

Studentai . Ne visada.

Mokytojas . Kodėl?

Studentai . Kartais kažkas stumia, trukdo, o vaikinai numeta kitų daiktus.

Mokytojas . Ar mūsų mokiniai vaikšto ant nukritusių drabužių? Ką daryti, kad taip nenutiktų?

Mokytojas . Kartu pagalvokime, ką daryti, kad bėdų išvengtume.

(Vaikai kartu su mokytoja sugalvoja elgesio rūbinėje taisykles. Kartu reikia užtikrinti, kad tokių situacijų aptarimo procesas nevirstų ginču, abipusiais kaltinimais. to vengti, mokytoja siūlo: „Nevardinkime pažeidėjų vardų, esu tikras, kad greitai šie vaikai išmoks elgtis“)

Elgesio rūbinėje taisyklės

Pakabinkite drabužius tam tikroje (savo) vietoje.
Į kišenę įsidėkite kumštines ir pirštines, o į rankovę – kepurę.
Tvarkingai pakabinkite drabužius.
Nekalbėk rūbinėje, greitai nusirengk, netrukdyk kitiems.
Jei matote nukritusius drabužius, pasiimkite juos.
Nieko nepalikite kišenėse.
Būkite mandagūs savo bendražygiams, padėkite kitiems.

Mokytojas . Taigi skamba klasė. Agnios Lvovnos Barto eilėraščio herojė papasakos apie savo pirmąją pamoką.

(Studentas skaito)

Studentas .

Pirma pamoka

Tai mano pirmas kartas klasėje.
Dabar esu studentė.
Mokytojas įėjo į klasę -
Ar man keltis ar atsisėsti?..
Jie man sako: „Eik į lentą“, -
pakeliu ranką.
Kaip laikyti rašiklį rankoje,
niekaip nesuprantu. (A. L. Barto)

Mokytojas . Vaikinai, papasakokime eilėraščio herojei apie elgesio klasėje taisykles.

Studentas . Jei mokytojas užduoda klausimą ir jūs norite atsakyti, šaukti negalima, bet reikia pakelti ranką.

Studentas . Turite pakelti ranką, kai norite paklausti mokytojo.

Mokytojas . Kokias taisykles jums pataria atsiminti Samuelis Marshakas?

Mokinys 1. Atsistokite kartu kiekvieną kartą, kai mokytojas įeina į klasę.

Mokinys 2. Rašomasis stalas nėra lova ir ant jo negalima gulėti.

Studentas 3. Gerai atsisėskite prie savo stalo ir elkitės oriai.

Mokinys 4.

Mokytojas paklaus - tau reikia keltis,
Kai jis leis jums atsisėsti, atsisėskite.

Mokinys 5. Klasėje nešnekėk kaip kalbanti papūga.

Mokinys 6. Jei norite atsakyti, nekelkite triukšmo, tiesiog pakelkite ranką.

III. Kūno kultūros minutė

IV. Darbo pamokos tema tęsinys

Mokytojas . Po trečios pamokos vyksime į skaniausią mokyklos vietą. Kur tai vyksta?

Studentai . Į mokyklos valgyklą.

Mokytojas . Vaikinai, ar jums patinka ateiti į mokyklos valgyklą? Ar mūsų šefai gamina skanų maistą? Ar reikia jiems padėkoti už jų paruoštą maistą? Dabar paklausykime savo vaikinų.

Studentas 1 .

Skambinti! Visi draugiškoje minioje
Jie lyg strėlės lekia į valgomąjį.
Ir čia yra taisyklės,
Prisiminkite juos ir pakartokite!

Mokinys 2.

Valgyk atsargiai, neskubėk,
Neaptaškykite, netrupinkite ant grindų.

Studentas 3.

Rūpinkitės ir gerbkite savo duoną,
Nemeskite jo visur.

Mokinys 4.

Valgyk ir išsivalyk, mano drauge
Nuimu indus paskui save.

Mokytojas . Dabar įvardykite elgesio valgomajame taisykles, kurias jau žinote.

(Vaikų pasisakymai yra išklausomi)

Studentas . Prieš valgydami būtinai nusiplaukite rankas su muilu.

Studentas . Jūs visada turėtumėte valgyti atsargiai.

Studentas . Su duona turime elgtis atsargiai.

Studentas . Visada po savęs išvalykite indus.

Mokytojas . Vaikinai, elgesyje prie stalo svarbiausia elgtis taip, kad kitiems būtų malonu su jumis pietauti. O šias elgesio taisykles iškabinsime klasės kampe, kad jos primintų, kaip reikia elgtis prie stalo.

Elgesio valgomajame taisyklės

Į valgomąjį turite patekti tvarkingai ir ramiai.
Nestumdyk, nešauk, laikykis tvarkos.
Prieš valgydami visada nusiplaukite rankas.
Nekalbėk valgydamas
Nestumkite savo nešvarios lėkštės į kaimyną.
Padėkite indus.
Pasakykite „ačiū“ tiems, kurie jus maitino.

Mokytojas . Dabar pažvelkime į šią situaciją. Vaikinai pusryčiauja valgomajame. Vitya paėmė duonos gabalėlį ir susuko į rutulį. Apsidairęs, kad niekas nepastebėtų, jis šovė ir pataikė Petjai tiesiai į akį. Petja sugriebė jam akį ir rėkė.

- Ką galite pasakyti apie Vitos elgesį valgomajame?

(Situacijos aptarimas)

Mokytojas . Po pusryčių reikia šiek tiek pailsėti.

V. Kūno kultūros minutė

VI. Darbo pamokos tema tęsinys

Mokytojas . Buvau vienoje mokykloje per pertrauką ir pamačiau tokį vaizdą.

Keisti

"Keisti, keisti!" -
Skambutis skamba.
Vova tikrai bus pirmoji
Išskrenda iš slenksčio.
Skrenda per slenkstį -
Septyni numušti nuo kojų.
Ar tikrai Vova?
Užmigote visą pamoką?
Ar tikrai Vova?
Prieš penkias minutes – nė žodžio
Ar negalėtumėte man pasakyti prie lentos?
Jei jis yra, tada neabejotinai
Su juo – didelis pokytis!
Jūs negalite neatsilikti nuo Vovos!
Pažiūrėk, koks jis blogas!
Jis tai padarė per penkias minutes
Pakartokite daugybę dalykų:
Jis jį parklupdė tris kartus
(Vaska, Kolka ir Seryozhka),
Riedėjo salto
Jis atsisėdo ant turėklų.
Greitai nukrito nuo turėklų,
Gavo antausį per galvą.
Jis ką nors grąžino vietoje,
Aš paprašiau jo nurašyti užduotis -
Žodžiu, padariau viską, ką galėjau!
Na, čia vėl skamba.
Vova nubėga atgal į klasę.
Vargšas! Jokio veido
- Nieko, - atsidūsta Vova, -
Atsipalaiduokime klasėje.
(B. Zakhoder)

Mokytojas . Kokias elgesio klaidas padarė Vova?

(vaikų sąrašas)

Mokytojas .

Garsiai skamba varpas,
Ir pamoka prasideda.
Bet kodėl vos
Visi išsiima portfelius
Ir jie ten pradeda ieškoti
Vadovėlis, rašiklis ir sąsiuvinis?
Mokytojas griežtai sako:
- Vėl nepasiruošęs pamokai!
Noriu jums pasakyti, vaikinai:
Nesigėdykite gaišti savo laiko!

Mokytojas . Kokią taisyklę turėtų atsiminti mokiniai?

Studentas . Per pertrauką pamokai reikia paruošti vadovėlius, sąsiuvinius ir mokyklinius reikmenis.

Mokytojas . Vaikinai, ar žinote stebuklingus žodžius? O ar žinote kaip jais naudotis? Patikrinkim dabar/

Studentas . Kokiais žodžiais sveikinsi su pažįstamu suaugusiuoju: „laba diena“, „labas“, „kaip sekasi“, „labas“, „kažkaip tavęs nemačiau“.

Mokytojas . Kokiais mandagiais žodžiais galite pasveikinti pažįstamą suaugusįjį?

Mokytojas . Pažiūrėkime. Kokius žodžius pasirinkai... (vardinami mokinių vardai).

Studentas . Kokius žodžius vartojate atsiprašydami: „prašau atleisti“, „atleisk“, „prašau“, „pasistengsiu daugiau to nedaryti“, „ką tai turi bendro su manimi“, tai mes patys kalti “, „kodėl man reikia atsiprašyti“.

Mokytojas . O dabar pažvelgsime į pamoką „Burtininkų mokykloje“.

(Vaikai vaidina situacijas: berniukai sveikinasi. Vienas kitam dėkoja už paslaugą)

Mokytojas . Esu tikras, kad kiekvienas gali būti burtininku, jei kalba magiškus žodžius.

(Jei pamokai lieka laiko, galima pasikalbėti apie elgesio mokyklos kieme taisykles. Mokyklos kiemas – mokyklos veidas. Kad būtų gražu, mokiniai aikštelėje sodina gėles ir patys jas prižiūri. Žalias erdves reikia saugoti)

VII. Pamokos santrauka

Mokytojas . Dabar apibendrinkime mūsų klasės valandą. Atsakysime į viktorinos „Ar žinai taisykles?“ klausimus.

1. Didaktinis viktorinos tikslas:

    mokyti nustatyti, kas mokykloje „galima“ ir kas „neleidžiama“,

    įtvirtinti vaikų žinias apie elgesio mokykloje taisykles,

    ugdyti gebėjimą savarankiškai panaudoti įgytas žinias kasdieniame gyvenime,

    išmokti bendrauti grupėse, vadovaujant suaugusiam.

2. Medžiaga: pristatymas „Elgesio taisyklės mokykloje“.

(Vaikų atsakymai)

2 užduotis.

Mokytojas

Galite sugalvoti labai įdomių klausimų apie etiketo taisykles. Kurdami šiuos klausimus vadovaukitės mintimi, kad žaidimas turi būti ne tik juokingas, bet ir naudingas, nes būtų turtingas informacijos. Čia yra pavyzdiniai klausimai, skirti tam tikram viktorinos testui, kurį galite žaisti su draugais.

1. Priešais jus yra didelis gražus pyragas. Kaip jį valgysi?

A. Valgysiu su šaukštu, iš pradžių suvalgysiu grietinėlę, o paskui likusią.

b. Supjaustysiu gabalėliais ir valgysiu.

V. Valgysiu rankomis.

d padėsiu gabalėlį į lėkštę ir valgau atsargiai šaukštu.

d. valgysiu su šakute ir peiliu.

2. Buvote pakviestas į įdomaus spektaklio premjerą. Tačiau faktas yra tas, kad jūs iš esmės nemėgstate teatro. ka darysi?

A. Pasakysiu, kad esu alergiška teatrui. O gydytojas griežtai uždraudė prie jo artintis.

b. Pasakysiu, kad pas mane giminės atvyko iš tolimosios Indijos.

V. Pasakysiu, kad man reikia dalyvauti savo antrosios eilės vestuvėse.

g eisiu į teatrą, bet prieš įeidama pasakysiu, kad pamiršau namuose išjungti lygintuvą.

d. Mandagiai pasisiūlysiu nueiti kur nors kitur, pavyzdžiui, į ledo ritulio rungtynes.

3. Įsivaizduokite, kad svečiai atėjo pas jus be kvietimo, o tuo metu ruošėtės eiti pasivaikščioti. ka darysi?

A. Pasakysiu, kad man skubiai reikia bėgti į stotį, nes atvažiuoja pusbrolis.

b. Aš mandagiai jiems pasiūlysiu tai, kas jiems akivaizdžiai nepatiks. Pavyzdžiui, perlinių kruopų košė. Jie, žinoma, atsisakys. Ir tada pasakysiu, kad eisiu į parduotuvę nusipirkti ko nors arbatai. Pakviesiu juos ateiti su manimi. O gatvėje stengsiuosi mandagiai jų atsikratyti.

V. Kažkokiu pretekstu išeisiu pas kaimynę ir paprašysiu jos paskambinti man telefonu. Pakelsiu ragelį ir pasakysiu draugams, kad man skubiai paskambino iš namų.

g Papasakosiu jiems širdį veriančią istoriją, kad man reikia aplankyti savo sergančią močiutę. Ir todėl negaliu su jais likti namuose. Pakviesiu juos ateiti kitą kartą.

d. Aš juos išvarysiu žodžiais: „Ir ateityje nedrįsk ateiti be kvietimo“.

4. Klausimas konkrečiai merginoms. Įsivaizduokite, kad norite patraukti įdomaus berniuko dėmesį. kaip elgsitės?

A. Nusidažysiu plaukus ryškiai žaliai.

b. Elgsiuosi kaip paprastai. Nėra prasmės bėgti paskui jį.

V. Aš nualpsiu šalia jo, todėl jis turės padėti man atsikelti. Ir tada aš pradėsiu žiūrėti į jį.

d. Bandysiu užimti pirmąją vietą grožio konkurse.

d. Aš išsiųsiu jam laišką, kuriame pareikšiu savo meilę.

5. Klausimas specialiai berniukams. Tau patiko graži mergina. Ką darysi, kad ji atkreiptų į tave dėmesį?

A. Padovanosiu jai gyvą krokodilą.

b. Ant jos namo sienos didžiulėmis ryškiomis raidėmis užrašysiu jos vardą.

V. Stengsiuosi elgtis taip, kad ji matytų, koks aš stiprus, patikimas ir malonus.

d. Aš nužudysiu visus, kurie išdrįs prie jos prisiartinti.

d. Neduosiu jai leidimo.

6. Ką darysite, jei perpildytoje transporto priemonėje kas nors užlips jums ant kojos?

A. Mandagiai prašau jo šiek tiek pajudėti.

b. Aš duosiu jam antausį per galvą.

V. Padarysiu baisų veidą, kad jį išgąsdinčiau.

d. Aš pasakysiu: „Atsiprašau, bet ar tas jaunuolis žaliais marškiniais neišlips iš tramvajaus su tavo pinigine?

d. Pastumsiu jį, kad nustumčiau jį nuo kojos.

7. Jei staiga teatre per spektaklį norėsite užkąsti, ką darysite?

A. Palauksiu, kol prasidės pertrauka.

b. Su pasimėgavimu pradėsiu kramtyti iš anksto paruoštą dešrainį.

V. Turėsiu kuklų ir skanų užkandį, pavyzdžiui, traškučių ar šokolado.

g aš tuoj išeisiu į fojė ir eisiu ieškoti maisto.

d. Jei būsiu labai alkanas, pradėsiu graužti sėklas.

8. Ketinate aplankyti savo pusbrolį, kuriam 7-8 metai. ka tu jai duosi?

A. Puikus žaislas, jai visada patiko.

b. Pakuotė sauskelnių.

V. Pėdkelnės "Golden Lady".

g. butelis alaus.

d. Futbolo kamuolys.

9. Kaip elgsitės, jei klasėje paaiškės, kad jūsų rašinys iki paskutinio kablelio sutampa su kaimyno rašiniu prie jūsų stalo?

A. Turite nuoširdžiai pripažinti savo klaidą.

b. Garsiai pasakysiu: „Ji vėl viską nurašė!

V. Ilgai paaiškinsiu, kad mūsų mintys panašios.

d. Niekada neprisipažinsiu, kad apgaudinėju.

d. Aš sugalvosiu originalų pasiteisinimą.

10. Ką darysite, jei šuo jums įkando gatvėje? Nepamirškite, kad šuns šeimininkas yra šalia, todėl jis nėra paklydęs.

A. Aš nužudysiu šunį, o kartu ir jo šeimininką.

b. Nedelsiant kreipsiuosi medikų pagalbos.

V. Sukelsiu didžiulį skandalą gatvėje.

d. Keršydamas įkandsiu šunį.

d. Aš trenksiu savininkui į veidą.

11. Ką daryti, jei vėluoja svečias? Tu ir tavo tėvai eini miegoti. Ir svečias aiškiai nenori išeiti.

A. Aš tuoj jį išvarysiu.

b. Pradedu kalbėti apie pinigus. Prašau jo pasiskolinti didelę sumą.

V. Siūlau ateiti kitą kartą, nes dabar jau vėlu.

d. Pradedu jį vaišinti rūgščia sriuba, kurią dar reikia išmesti.

d. Mandagiai sakau: „Geriau dabar eikime pas tave. Priešingu atveju aš jau pavargau nuo to čia.

12. Įsivaizduokite, kad turite pinigų problemų. Kaip bandysite gauti pinigų?

A. Pasikonsultuosiu su tėvais, jie pasiūlys problemos sprendimą.

b. Aš apiplėšiu banką.

V. Išvyksiu dirbti į užsienį.

d. skolinsiuos iš visų savo draugų ir klasiokų.

d. Parduosiu ką nors nereikalingo.

13. Esate diskotekoje. Staiga kažkas garsiai pasako, kaip blogai šokate. ka darysi?

A. Stengsiuosi atitolti nuo šio žmogaus. Man irgi nelabai patinka jo išvaizda.

b. Garsiai jį keikiu.

V. Aš pradėsiu kovą.

g as paziuresiu jo po diskotekos.

d. Aš pasakysiu: „Ar pažiūrėjai į save?

Tarp atsakymų serijos kiekviename klausime yra vienas teisingas atsakymas. Už kiekvieną teisingą atsakymą skaičiuojamas vienas taškas. Jei jis neteisingas, niekas nebus skaičiuojamas. Žaidimo pabaigoje laimi tas, kuris turi daugiausiai taškų. Galite žaisti taip: vadovas perskaito klausimą, o likusieji rašo savo atsakymą ant popieriaus, tai yra, uždeda raidę, kuri nurodo šį atsakymą. Tada vedėjas surenka visus atsakymų lapus ir skaičiuoja taškus.

Arba galite pasirinkti kitą žaidimo būdą. Vedėjas pasirenka du vaikinus, kurie pradės konkuruoti tarpusavyje. Jis garsiai užduoda klausimus ir siūlo atsakymus. Žaidimo dalyviai įvardija savo atsakymą, viskas surašyta lentoje. Tada taškai skaičiuojami. Laimi tas, kuris turi daugiausiai taškų.

2 užduotis. Priešais jus ant lentos nupieštas mažas žmogelis. Tegul kiekvienas iš jūsų duoda jam išauklėto žmogaus ženklą (nuo vyro traukiamos rodyklės į skirtingas puses ir mokiniai paeiliui užrašo išauklėto žmogaus savybes).

Aptariami išauklėto žmogaus asmenybės bruožai. Sukurtos elgesio taisyklės.

Mokytojas . O kad visi greičiau įsimintų šias taisykles, kiekvienas gausite priminimą. Esu tikras, kad netrukus visi mūsų vaikinai ne tik žinos taisykles, bet ir jų laikysis

Draugystės taisyklės

su kuo praleidžiate daugiausiai laiko? Žinoma, su draugais. Ar žinai apie draugystės taisykles?

Jei ne, būtinai peržiūrėkite juos:


Visada padėkite savo draugui: jei žinote, kaip ką nors padaryti, išmokykite ir jį tai padaryti; Jei draugą ištiko bėda, padėkite jam kaip tik galite.


Turite dalytis su draugais: pasidalinkite su draugu tuo, ką turite, o ko jis neturi. Nevalgykite vienas prieš kitus vaikinus.


Pasakykite savo draugui tiesą į akis: jei jis dėl ko nors klysta, pasakykite apie tai arba pagirkite jį, kai jis padarė gerą darbą. Sustabdykite savo draugą, jei jis daro ką nors blogo.


Stenkitės nesiginčyti su draugais, nesiginčykite dėl smulkmenų. Nebūkite arogantiški, jei darote ką nors geriau nei jie. Nepavydėkite savo bendražygiams - turite mokėti džiaugtis jų sėkme. Jei padarėte ką nors blogo, nesidrovėkite to pripažinti ir tobulėti.


Išmokite priimti kitų vaikinų pagalbą, patarimus ir pastabas

Mandagumo taisyklės kalbant

Labai malonu, kai jie tavęs įdėmiai klausosi! Bet ar žinai, kad reikia mokėti ir klausyti?!

Jeigu į jus kas nors kreipiasi, o jūs tuo metu esate kažkuo užsiėmę, trumpam atidėkite reikalus į šalį ir pažiūrėkite į pašnekovą, parodykite jam savo pasirengimą dalyvauti pokalbyje.

Niekada nepertraukite! Klausykite atidžiai ir iki galo. Jūsų komentarai ir patarimai pašnekovui jo pokalbio metu yra netinkami.

Kai pokalbyje dalyvauja keli žmonės, neturėtumėte reaguoti į kalbą, kuri nėra skirta jums.

Kai jūsų akivaizdoje pašnekovas pradeda elgtis netaktiškai, kalbėti šiurkščiai ir irzliai, stenkitės nutraukti pokalbį, bet švelniai ir be iššūkio.

Jei girdite, kad jūsų akivaizdoje žmonės pradeda diskutuoti ir vadinti kitus, pabandykite perkelti pokalbį į kitą temą.

Visada atminkite, kad ilgas pokalbis labai vargina pašnekovą. Nebūk per daug plepus.
Patikėkite, jūsų klausytojas turi ką pasakyti, todėl suteikite jam galimybę prisijungti prie pokalbio.
Būkite draugiški ir dėmesingi tam, su kuo kalbate. Sugebėkite laiku baigti pokalbį, jei matote, kad jūsų pašnekovas skuba, kol jis pats jums apie tai nepasako. Pasistenkite pakeisti pokalbio temą, jei pastebėsite, kad žmogui tai nemalonu arba neįdomu.
Kad nepastumtumėte klausytojo į nepatogią padėtį, pokalbyje nevartokite žodžių, kurių reikšmės jis gali nežinoti, taip pat tų, kurių reikšmė jums nėra iki galo aiški.


Kad nebūtų žinomas kaip „apkalbos“ („apkalbos“), nekritikuokite ir neaptarinėkite kitų žmonių. Tiems, kurių nėra, kalbama tik apie gerus dalykus, o dar geriau – visai nieko.


Pokalbio metu nemalonu mojuoti rankomis (gestikuliuoti). Išreikškite save tiksliai ir aiškiai ir to pakaks, kad pašnekovas jus nesunkiai suprastų.

Sveikinimo taisyklės


Labai svarbu žinoti, kad gero būdo žmogus niekada nesitiki būti pasveikintas. Neleiskite sau aplenkti savęs – darykite tai patys, ypač jei sutinkate vyresnį už jus pažįstamą.
Nepadoru mojuoti rankomis ir šaukti „į viršų“, jei žmonės, kuriuos norėtumėte pasveikinti, yra toli nuo jūsų. Užteks jiems tiesiog linktelėti, kai sutiksite jų žvilgsnį.
Garsūs, nustebę šūksniai „ką aš matau“, „na, pagaliau“, „kur buvai?“ negali būti pavadinti sveikinimu.
Nebijokite dar kartą pasisveikinti su žmogumi, jei sutiksite jį daugiau nei vieną kartą per dieną. Pasisveikink su juo šypsodamasi, linktelėdamas galvą arba nežymiu rankos mostelėjimu.

Kultūrinio pokalbio taisyklės

Nesigirk. Nežeminkite savo pašnekovo, nemėgindami jo erzinti ar pakilti jo sąskaita.
Jei jums užduodami klausimai, būtinai į juos atsakykite.
Grupėje nemandagu šnabždėti tik vienam žmogui. Kiti gali manyti, kad kalbate apie juos niekšiškus dalykus, arba gali manyti, kad jų nepaisote.
Nesikiškite į dviejų žmonių pokalbį, kai jie kalbasi privačiai. Šiuo metu geriausia švelniai pasitraukti.
Neturi įpročio skųstis. Nuolatinio verkšlenimo įvaizdis išjungia žmones.
Pasistenkite prisiminti, apie ką kalbėjote praėjusį kartą, kad vėl susitikę galėtumėte parodyti pašnekovui, kaip juo domėjotės.
Nebarstykite savo kalbos keiksmais, žargonu ir grubiais žodžiais.
Stenkitės nekalbėti per garsiai, ypač viešose vietose. Patikėkite, jie klauso ne to, kuris garsiausiai rėkia, o to, kuris moka įdomiai ir protingai kalbėti.

Kaip elgtis su suaugusiais

Ar žinote, kaip elgtis su suaugusiais? Ar visada laikotės šių taisyklių?
Visų pirma, į suaugusiuosius įprasta kreiptis „tu“. Netinkami sveikinimai, kuriuos naudojate bendraudami su bendraamžiais ir artimaisiais: „labas“ ir „viso“ jums nepažįstamų suaugusiųjų atžvilgiu. Vietoj to naudokite tokius žodžius kaip „labas“ ir „sudie“.
Jaunesni žmonės visada turėtų pasisveikinti su jumis pirmiausia, kaip ir su kiekvienu pažįstamu, nelaukdami, kol jie pirmiausia pasveikins.
Pagal taisykles, kai vyrai (berniukai) susitinka vienas su kitu, rankos paspaudimui pateikia dešinįjį delną. Jei ant rankų mūvite pirštines, nepamirškite prieš sveikindamiesi nusimauti tos, su kuria sveikinsitės.
Bučiniai ir apkabinimai susitikimo metu yra labai asmeniški. Tokį pasisveikinimą galite sau leisti tik su artimais ir gerai žinomais žmonėmis, abipusiu sutarimu.
Jūs negalite kištis į suaugusiųjų pokalbį ir komentuoti, ką jie sako vienas kitam. Ir jei tikrai norite ką nors pasakyti ar užduoti klausimą, turite paprašyti leidimo.
Kai vėl sutiksite ką nors per dieną, nepamirškite tokių stebuklingų pasisveikinimo žodžių kaip: „labas rytas“, „laba diena“, „labas vakaras“ arba „malonu tave vėl matyti“. Šioje situacijoje užteks net paprasto galvos linktelėjimo ir geraširdės šypsenos.
Su suaugusiais ir vyresnio amžiaus žmonėmis elkitės pagarbiai – tai gero auklėjimo ženklas!

Elgesio viešajame transporte taisyklės

Kiekvieną dieną tu tampi vis brandesnis. Iš pradžių mama tave nuveda į darželį, paskui pati eisi į mokyklą, į kiną, į teatrą. Viešuoju transportu teks naudotis kasdien. Ar žinote, kaip gerai išauklėtas žmogus elgiasi transporte? Pažiūrėkime?
Pagal etiketo taisykles, įlipdami į viešąjį transportą vyrai privalo leisti visas moteris priekyje.
Bet kuris save gerbiantis žmogus neperlenks visų atvykstančių keleivių ir neprasispraus pirmas, kad užimtų laisvą vietą. Pirmiausia jis įleis pagyvenusius žmones, neįgaliuosius, nėščiąsias ir moteris su vaikais. Padės jiems pakilti į saloną.
Nestovėkite prie įėjimo (nebent išlipsite kitoje stotelėje), o eikite į salono vidurį – palikite vietos žmonėms, kurie įeina paskui jus.
Įvažiuojant į transportą reikia nusisiimti kuprines ir lagaminus, kad neliesti (kartais net nešvarių) žmonių.
Visada užleisk savo vietą pagyvenusiems žmonėms, vaikams, moterims su sunkiais krepšiais, kai atsisėdi ir nebėra tuščių vietų.
Viešajame transporte jie nenukrato sniego ir lietaus lašų nuo drabužių, nevalgo, neįeina su ledais rankose ir, žinoma, nerūko.
Salone jie nešukuoja plaukų, nesivalo nagų, nesirenka nosies, dantų, ausų...
Išsaugokite regėjimą – neskaitykite, kol eismas juda.
Atidžiai nežiūrėkite į keleivius, nesiremkite į juos visu kūnu.
Jei kabina sausakimša, važiuojate stovėdami ir jums nepatogu įsikibti į turėklus, nes rankose turite tortą ar gėles, nesidrovėkite – galite mandagiai paprašyti sėdinčiųjų juos laikyti.
Transporte nepadoru garsiai juoktis ir kalbėti, aptarinėti savo problemas telefonu ir garsiai ginčytis su draugais. Jei žmogus tau pareiškia pastabą, nebūk grubus, įsidėmėk!
Nepurvinkite sėdynių salone, o ypač nedažykite.
Naminiai gyvūnai: katės, paukščiai, smulkūs graužikai dažniausiai vežami specialiuose narvuose; šunims turi būti uždengtas antsnukis.
Išėjimui reikia ruoštis iš anksto (ypač jei keleivių daug). Paklauskite važiuojančiųjų priekyje: „Ar išlipate kitoje stotelėje? Atsiprašydami paprašykite leidimo praeiti, bet jokiu būdu nenustumkite į šalį, eidami „užpildydami burną vandens“.
Jei keliaujate su mergina, pirmiausia turėtumėte pabandyti išlipti, padėti savo bendražygei nulipti laiptais, tuo pačiu paduodami jai ranką.
Būkite draugiški, dėmesingi ir mandagūs!

Anketa vaikams a) Žinaub) iš daliesc) Nežinaud) sunku atsakyti a) Aš daraub) kartais darauc) Aš nesilaikaud) sunku atsakyti
mokykla?
a) taipb) nec) Nežinau

Anketa vaikams 1. Ar žinote elgesio mokykloje taisykles? a) Žinaub) iš daliesc) Nežinaud) sunku atsakyti2. Ar laikotės elgesio taisyklių mokykloje? a) Aš daraub) kartais darauc) Aš nesilaikaud) sunku atsakyti3. Ar sutinkate su būtinybe laikytis elgesio taisyklių?
mokykla?
a) taipb) nec) Nežinau

Klasės valanda 5 klasėje

„Elgesio mokykloje taisyklės“

Tikslai:

    formuoti mokiniuose supratimą apie elgesio mokykloje taisykles, taip pat savo vidinio pasaulio harmoniją, taip pat sąveikos socialinėje aplinkoje harmoniją;

    formuoti mokiniuose poreikį laikytis šių taisyklių.

Užduotys:

    supažindinti penktokus su elgesio mokykloje, rūbinėje, valgykloje taisyklėmis;

    ugdyti gebėjimą samprotauti, galvoti apie savo veiksmų pasekmes.

Pagrindinis mokymo metodas: didaktinis (vaidmenų) žaidimas, skirtas pritaikyti, įtvirtinti įgytas žinias ir atpažinti neišmoktą mokomąją medžiagą.

Pagrindinis konstrukcijos elementas:žaidimo situacijos žaidimo procesas.

Papildomi konstrukciniai elementai:žaidimo problemos nustatymas, žaidimo struktūrinių komponentų charakterizavimas, žaidimo rezultatų įvertinimas.

Pamokos rengimas: Vinogradova N.F. Mus supantis pasaulis: 1 klasė: Vadovėlis bendrojo ugdymo įstaigų mokiniams. - 3 leidimas, pataisytas. - M.: Ventana-Graf, 2008. (p. 13–14); Vinogradova N.F. Mus supantis pasaulis. Mokomės mąstyti ir fantazuoti. Darbo knyga. - M.: Ventana-Graf, 2008. (p. 48).

Įranga: nešiojamas kompiuteris, monitorius, du tekstai vokuose su skirtingomis situacijomis, priminimai kiekvienam mokiniui.

I. Probleminės situacijos sprendimas

Mokytojas. Šią pamoką pradėsime nuo šios situacijos. Bet gal kas atpažins save?

(Vaikai vaidina situaciją. Vaikų vardai išgalvoti. Rytas. Vasja įėjo į klasę. Nuėjo į rūbinę, norėjo pasikabinti striukę ir netyčia numetė Petios striukę. Petja užpuolė Vasiją)

Mokytojas. Ką reikia daryti?

Studentai. Vasja turėjo atsiprašyti ir nedelsdama pasiimti savo draugo striukę.

Studentai. Petijai reikėjo atleisti Vasijai ir nepulti kumščiais.

Mokytojas. Gerai padaryta. Kaip manote, kodėl įvyko šis nesusipratimas?

Studentai. Berniukai nežinojo arba pamiršo, kaip elgtis.

Mokytojas. Kas jau atspėjo, apie ką kalbėsime šios dienos pamokoje?

Studentai. Apie elgesio taisykles.

II. Darbas prie temos

Mokytojas. Ar jums visada patinka nusirengti mūsų rūbinėje?

Studentai. Ne visada.

Mokytojas. Kodėl?

Studentai. Kartais kažkas stumia, trukdo, o vaikinai numeta kitų daiktus.

Mokytojas. Ar mūsų mokiniai vaikšto ant nukritusių drabužių? Ką daryti, kad taip nenutiktų?

Mokytojas. Kartu pagalvokime, ką daryti, kad bėdų išvengtume.

(Vaikai kartu su mokytoja sugalvoja elgesio rūbinėje taisykles. Kartu reikia užtikrinti, kad tokių situacijų aptarimo procesas nevirstų ginču, abipusiais kaltinimais. to vengti, mokytoja siūlo: „Nevardinkime pažeidėjų vardų, esu tikras, kad greitai šie vaikai išmoks elgtis“)

Elgesio rūbinėje taisyklės

Pakabinkite drabužius tam tikroje (savo) vietoje.
Į kišenę įsidėkite kumštines ir pirštines, o į rankovę – kepurę.
Tvarkingai pakabinkite drabužius.
Nekalbėk rūbinėje, greitai nusirengk, netrukdyk kitiems.
Jei matote nukritusius drabužius, pasiimkite juos.
Nieko nepalikite kišenėse.
Būkite mandagūs savo bendražygiams, padėkite kitiems.

Mokytojas. Taigi skamba klasė. Agnios Lvovnos Barto eilėraščio herojė papasakos apie savo pirmąją pamoką.

(Studentas skaito)

Studentas.

Pirma pamoka

Tai mano pirmas kartas klasėje.
Dabar esu studentė.
Mokytojas įėjo į klasę -
Ar man keltis ar atsisėsti?..
Jie man sako: „Eik į lentą“, -
pakeliu ranką.
Kaip laikyti rašiklį rankoje,
niekaip nesuprantu. (A. L. Barto)

Mokytojas. Vaikinai, papasakokime eilėraščio herojei apie elgesio klasėje taisykles.

Studentas. Jei mokytojas užduoda klausimą ir jūs norite atsakyti, šaukti negalima, bet reikia pakelti ranką.

Studentas. Turite pakelti ranką, kai norite paklausti mokytojo.

Mokytojas. Kokias taisykles jums pataria atsiminti Samuelis Marshakas?

Mokinys 1. Atsistokite kartu kiekvieną kartą, kai mokytojas įeina į klasę.

Mokinys 2. Rašomasis stalas nėra lova ir ant jo negalima gulėti.

Studentas 3. Gerai atsisėskite prie savo stalo ir elkitės oriai.

Mokinys 4.

Mokytojas paklaus - tau reikia keltis,
Kai jis leis jums atsisėsti, atsisėskite.

Mokinys 5. Klasėje nešnekėk kaip kalbanti papūga.

Mokinys 6. Jei norite atsakyti, nekelkite triukšmo, tiesiog pakelkite ranką.

III. Kūno kultūros minutė

IV. Darbo pamokos tema tęsinys

Mokytojas. Po trečios pamokos vyksime į skaniausią mokyklos vietą. Kur tai vyksta?

Studentai. Į mokyklos valgyklą.

Mokytojas. Vaikinai, ar jums patinka ateiti į mokyklos valgyklą? Ar mūsų šefai gamina skanų maistą? Ar reikia jiems padėkoti už jų paruoštą maistą? Dabar paklausykime savo vaikinų.

Studentas 1.

Skambinti! Visi draugiškoje minioje
Jie lyg strėlės lekia į valgomąjį.
Ir čia yra taisyklės,
Prisiminkite juos ir pakartokite!

Mokinys 2.

Valgyk atsargiai, neskubėk,
Neaptaškykite, netrupinkite ant grindų.

Studentas 3.

Rūpinkitės ir gerbkite savo duoną,
Nemeskite jo visur.

Mokinys 4.

Valgyk ir išsivalyk, mano drauge
Nuimu indus paskui save.

Mokytojas. Dabar įvardykite elgesio valgomajame taisykles, kurias jau žinote.

(Vaikų pasisakymai yra išklausomi)

Studentas. Prieš valgydami būtinai nusiplaukite rankas su muilu.

Studentas. Jūs visada turėtumėte valgyti atsargiai.

Studentas. Su duona turime elgtis atsargiai.

Studentas. Visada po savęs išvalykite indus.

Mokytojas. Vaikinai, elgesyje prie stalo svarbiausia elgtis taip, kad kitiems būtų malonu su jumis pietauti. O šias elgesio taisykles iškabinsime klasės kampe, kad jos primintų, kaip reikia elgtis prie stalo.

Elgesio valgomajame taisyklės

Į valgomąjį turite patekti tvarkingai ir ramiai.
Nestumdyk, nešauk, laikykis tvarkos.
Prieš valgydami visada nusiplaukite rankas.
Nekalbėk valgydamas
Nestumkite savo nešvarios lėkštės į kaimyną.
Padėkite indus.
Pasakykite „ačiū“ tiems, kurie jus maitino.

Mokytojas. Dabar pažvelkime į šią situaciją. Vaikinai pusryčiauja valgomajame. Vitya paėmė duonos gabalėlį ir susuko į rutulį. Apsidairęs, kad niekas nepastebėtų, jis šovė ir pataikė Petjai tiesiai į akį. Petja sugriebė jam akį ir rėkė.

Ką galite pasakyti apie Vitos elgesį valgomajame?

(Situacijos aptarimas)

Mokytojas. Po pusryčių reikia šiek tiek pailsėti.

V. Kūno kultūros minutė

VI. Darbo pamokos tema tęsinys

Mokytojas. Buvau vienoje mokykloje per pertrauką ir pamačiau tokį vaizdą.

Keisti

"Keisti, keisti!" -
Skambutis skamba.
Vova tikrai bus pirmoji
Išskrenda iš slenksčio.
Skrenda per slenkstį -
Septyni numušti nuo kojų.
Ar tikrai Vova?
Užmigote visą pamoką?
Ar tikrai Vova?
Prieš penkias minutes – nė žodžio
Ar negalėtumėte man pasakyti prie lentos?
Jei jis yra, tada neabejotinai
Su juo – didelis pokytis!
Jūs negalite neatsilikti nuo Vovos!
Pažiūrėk, koks jis blogas!
Jis tai padarė per penkias minutes
Pakartokite daugybę dalykų:
Jis jį parklupdė tris kartus
(Vaska, Kolka ir Seryozhka),
Riedėjo salto
Jis atsisėdo ant turėklų.
Greitai nukrito nuo turėklų,
Gavo antausį per galvą.
Jis ką nors grąžino vietoje,
Aš paprašiau jo nurašyti užduotis -
Žodžiu, padariau viską, ką galėjau!
Na, čia vėl skamba.
Vova nubėga atgal į klasę.
Vargšas! Jokio veido
- Nieko, - atsidūsta Vova, -
Atsipalaiduokime klasėje.
(B. Zakhoder)

Mokytojas. Kokias elgesio klaidas padarė Vova?

(vaikų sąrašas)

Mokytojas.

Garsiai skamba varpas,
Ir pamoka prasideda.
Bet kodėl vos
Visi išsiima portfelius
Ir jie ten pradeda ieškoti
Vadovėlis, rašiklis ir sąsiuvinis?
Mokytojas griežtai sako:
- Vėl nepasiruošęs pamokai!
Noriu jums pasakyti, vaikinai:
Nesigėdykite gaišti savo laiko!

Mokytojas. Kokią taisyklę turėtų atsiminti mokiniai?

Studentas. Per pertrauką pamokai reikia paruošti vadovėlius, sąsiuvinius ir mokyklinius reikmenis.

Mokytojas. Vaikinai, ar žinote stebuklingus žodžius? O ar žinote kaip jais naudotis? Patikrinkim dabar/

Studentas. Kokiais žodžiais sveikinsi su pažįstamu suaugusiuoju: „laba diena“, „labas“, „kaip sekasi“, „labas“, „kažkaip tavęs nemačiau“.

Mokytojas. Kokiais mandagiais žodžiais galite pasveikinti pažįstamą suaugusįjį?

Mokytojas. Pažiūrėkime. Kokius žodžius pasirinkai... (vardinami mokinių vardai).

Studentas. Kokius žodžius vartojate atsiprašydami: „prašau atleisti“, „atleisk“, „prašau“, „pasistengsiu daugiau to nedaryti“, „ką tai turi bendro su manimi“, tai mes patys kalti “, „kodėl man reikia atsiprašyti“.

Mokytojas. O dabar pažvelgsime į pamoką „Burtininkų mokykloje“.

(Vaikai vaidina situacijas: berniukai sveikinasi. Vienas kitam dėkoja už paslaugą)

Mokytojas. Esu tikras, kad kiekvienas gali būti burtininku, jei kalba magiškus žodžius.

(Jei pamokai lieka laiko, galima pasikalbėti apie elgesio mokyklos kieme taisykles. Mokyklos kiemas – mokyklos veidas. Kad būtų gražu, mokiniai aikštelėje sodina gėles ir patys jas prižiūri. Žalias erdves reikia saugoti)

VII. Pamokos santrauka

Mokytojas. Dabar apibendrinkime mūsų klasės valandą. Atsakysime į viktorinos „Ar žinai taisykles?“ klausimus.

Mokytojų veikla
Studentų veikla
Sveiki vaikinai.
Noriu pradėti mūsų šiandienos pamoką
S. Ya Marshak eilėraščiai „Mokslinukui ant
atmintis"
Išeikite į pamokos temą
Rašomasis stalas nėra lova
Ir tu negali ant jo meluoti.
Tu lieknai sėdi prie savo stalo
Ir elgtis oriai.
Mokytojas paklaus, ar tau reikia atsistoti,
Kai jis leidžia tau atsisėsti,
Jei nori atsakyti, nekelk triukšmo,
Tiesiog pakelk ranką.
Vaikinai, ko jūs norėjote iš šio eilėraščio eilučių?
perteikti autorių?
Ko neturėtumėte daryti klasėje?
Klausykite mažos istorijos.
Mokytojas paaiškina vaikams sudėjimo taisyklę
matematikos pamokoje. Šiuo metu jis atsidaro
duris, Fedja iškvėpusi įbėga į klasę.
Susipažinau su Vitya, kartu nuėjome į darželį.
Vitya mokosi mūsų mokykloje, bet aš net nežinojau. Čia
Puiku!
Sėskis, Fedya! mokytoja pasakė ir
suraukė kaktą. Dabar tu padarei keletą
klaidų.
Kokias klaidas padarė Fedya?
Paklausykite, ką pasakė mokytojas, patikrinkime viską
Ar radome berniuko klaidų?
Visų pirma, jūs vėluojate į pamokas. Tai ne
priimtas. Antra, jūs trukdėte mūsų darbui.
Žinoma, malonu susitikti su draugu, bet tikrai ne
Būtinai pasakykite klasei apie tai klasėje.
Vaikinai, kada Fedija gali papasakoti vaikinams?
jo draugas, kurį jis sutiko?
Kaip jūs suprantate žodžius „Tai nepriimta“?
Kaip galima tai pavadinti, kai ką nors pažeidžiame?
Kaip manote, apie ką mes kalbėsime
siandien pamoka?
Ko nedaryti mokykloje
pamoka.
Jūs negalite gulėti prie savo stalo, turite
atsakykite tik į mokytojo klausimą
kai pakeliate ranką.
1) pavėluotai
2) Sutrikdė mokytoją
3) Pažeidė drausmę
4) nepasisveikino su mokytoju
ir su klase.
Per pertrauką.
Jūs negalite nieko panašaus padaryti
mes pažeidžiame
Drausmės, taisyklių pažeidimas
elgesį
Apie elgesio mokykloje taisykles.

Kuo turėtų vadovautis kiekvienas studentas?
Taigi, kokia šiandienos pamokos tema?
Bet mes jį šiek tiek pakeisime ir duosime pavadinimą
mūsų klasės valanda „Mes draugaujame su taisyklėmis“
Turėsime tris komandas po 1,2,3 kolonas. Už
Jei atsakysi teisingai, duosiu tau žetonus.
Jei keliate triukšmą, pažeiskite taisykles
elgesys, tada aš perskaitysiu iš jūsų
žetonų.
Darbas pamokos tema
Kas yra disciplina?
Drausmė yra tvirtai nusistovėjusių dalykų rinkinys
taisyklės, kurių reikia griežtai laikytis
kiekvienas grupės narys.
Kuriai komandai priklausai?
Taigi, ar turėtumėte būti drausmingi?
Kodėl?
Kokį žmogų vadiname
drausmingas?
Dabar pakartokime taisykles, kurias jūs
turi paklusti mokykloje. Esu tikras, kad jūs visi tai
tu labai gerai žinai taisykles.
Pažvelkite į lentą ir pasakykite man, kokia yra taisyklė
elgesys stebimas arba nepastebimas.
Atsakome tik pakėlus ranką.
Taigi, ką mes sužinojome?
Kaip reikėtų elgtis mokykloje?
Vaikinai, kokią taisyklę jis pasakė savo
Marshako eilėraštis?
Kaip atėjai į klasę?
Uždėkite užraktą ant liežuvio
Neslėpkite raktų per toli
Kur reikia, netylėkite!
Elgesio taisyklės, gebėjimas vadovauti
elgtis teisingai, įgūdžiai
gink savo žodį
Mokinių grupei.
Taip
Negalėtume to padaryti be disciplinos
gerai mokytis, butu
chaosas, niekas neklausė
Tai žmogus, kuris moka vadovauti
pats niekada neprisiekia,
laikosi visų padorumo taisyklių,
klauso mokytojo, sąžiningai
mokytis, atlikti užduotis
Pamokos metu tylėkite. Jeigu
nori ką nors pasakyti ar atsakyti?
į mokytojo klausimą, reikia kelti
ranka, o ne šaukti iš vietos, ne
vėluoti, privaloma kiekvieną dieną
išmokti namų darbus ir atlikti namų darbus
Kad jums reikia sėdėti tiesiai prie savo stalo,
nugara tiesiai.

Tapome studentais.
Mes patys laikomės režimo:
Ryte, kai pabudome,
Jie šypsojosi ir išsitiesė.
Dėl sveikatos, nuotaikos
Darome pratimus:
Rankas aukštyn ir rankas žemyn
Jie atsistojo ant pirštų galiukų;
Jie atsisėdo ir pasilenkė.
Ir tada mes nusiprausėme,
Tvarkingai apsirengęs.
Papusryčiavome ir lėtai,
Nuėjome į mokyklą
Žinių siekimas.

Kai pakilsite, patraukite save
Du pasilenkia, išsitiesia
Trys plojimai, trys plojimai, trys linktelėjimai.
Keturiomis kojomis platesnės.
Penkios rankos mosteli
Šeši, ramiai atsisėskite prie stalo.
Pažiūrėkime, kaip jūs suprantate taisykles
elgesys klasėje.
Aš perskaitysiu mįslę, o jūs atsakysite vieningai:
Klasėje būkite darbštūs, ramūs ir
(dėmesingas)
Rašykite viską neatsilikdami, klausykite nepertraukdami
Kalbėkite aiškiai, kad viskas būtų aišku
(Tai aišku)
Jei norite atsakyti, turite pakelti ranką (pakelti)
Jei draugas pradeda atsakyti, neskubėkite (pertraukite)
Jei norite padėti draugui, ramiai jį auklėkite
(ranka)
Žinokite: pamoka baigėsi, nes išgirdote (varpelis)
Kai vėl suskambės skambutis, visada būkite pasiruošę pamokai
(paruošta)
Pamokoje prisiminėme elgesio taisykles, bet kaip
ar elgiesi per pertrauką?
Kodėl?
Dabar eikime į „skaniausią“ vietą
mokykla. Kur tai vyksta?
(Žaidimas žaidžiamas. Parodykime, kaip eisime
valgomasis)
Taip (žygiu vietoje)
Kaip tyliai einame? (vaikščioti ant kojų pirštų galų)
Per pertraukas negalima garsiai skambėti
rėkti, bėgti.
Norint netrukdyti kitiems, tai būtina
pasiruošti kitai pamokai
Į mokyklos valgyklą

Kaip plauti rankas?
Tai viskas.
Kaip valgome kavinėje?
Patinka šita (paroda)
Kaip mes kramtome?
Tai viskas.
Ką sakome po pietų?
Ačiū!
Na, štai mes. Vaikinai, ar jums tai patinka?
ateiti į mokyklos valgyklą?
Atmintinės.
1. Valgomajame galioja toks įstatymas kaip mano ranka
prieš valgant!
2. Maistas labai geras, valgykite maistą lėtai!
3. Jei valgai viską, turi galimybę išmokti valgyti.
4. Ar pavalgei? Ar lėkštė švari? Greitai imk!
5. Išeidami padėkokite tiems, kurie padengė stalą.
už penkis!
Gražu!
Dabar pateiksiu instrukcijas, kaip elgtis mokykloje,
ir tu juos atsimeni ir visada seki!
Dabar pažiūrėkime, kaip suprantate taisykles
elgesį mokykloje.
Įteiksiu jums voką su poros elgesio taisyklėmis
(kaip tai padaryti teisingai ir kaip tai padaryti neteisingai). Jūs
turi pasirinkti teisingus atsakymus (apskritimas su
nuspalvink teisingus atsakymus
žalias
pieštukas, apskritimas su netinkamu - raudonas)

Patikrinkim.
Kas nesutinka su taisykle?
Kam nepasisekė?
taigi, kiek žalių apskritimų gavote (10)
Kiek raudonų? (9)
Pažiūrėkime, kuris garsiakalbis yra geriausias
dirbo.
Suskaičiuokite, kiek žetonų gavote.
Taigi, vaikinai, kiekvienoje mokykloje yra taisyklės.
Vidinė mokyklos rutina mokiniams. –
Ką daryti?
Pažadėk sau, kad tai padarysi
laikykitės šių taisyklių ir niekada nepažeiskite
jų.
Stebėkite juos.



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!