l raidės pristatymas vyresnėje grupėje. Parengiamosios grupės vaikų, turinčių specialiųjų poreikių, priekinės raštingumo pamokos santrauka

Raštingumo pamokos parengiamojoje grupėje santrauka tema: „Skamba L-L. laiškas"

Tikslas: Įtvirtinti taisyklingo garsų l-l tarimo įgūdžius

Pristatykite raidę L.

Užduotys:

Korekcinis auklėjimas

1). Suformuokite teisingą artikuliacinį garsų tarimo modelį

l ir l.

2). Suformuoti „priebalsio garso“ sąvoką, gebėjimą atskirti tiriamą garsą nuo žodžio pradžios.

3). Išsiaiškinkite garsų l ir l artikuliaciją.

4). Išmokite atskirti garsus pagal kietumą ir minkštumą.

5). Išmokyti analizuoti ir sintezuoti žodžius „svogūnas“, „lapė“.

6). Išmokite sudaryti savininko būdvardžius.

7). Stiprinti ryšį tarp garsinio vaizdo ir vizualinio (grafinio).

8).Plėtoti psichines operacijas.

9). Papildykite vaikų žodyną žodžiais, kurių jie mokosi.

10). Ugdykite pradinius skaitymo įgūdžius.

Korekcinis ir vystomasis

1). Ugdykite kalbinį kvėpavimą.

2). Ugdykite klausos atmintį ir dėmesį.

3). Ugdykite foneminį suvokimą.

Pataisomoji ir auklėjamoji

Ugdykite teigiamą požiūrį į pamoką, savarankiškumą, savo kalbos kontrolę.

Įranga: Dunno žaislas, multimedijos sistema, nameliai su paveikslėliais, signalinės kortelės, skaičiavimo pagaliukai, kortelės su L raide, individualūs veidrodžiai, žodžių lentelės.

Pamokos eiga:

1 Organizacinis momentas.

Vaikai, stovėkite ratu ir laikykite rankas. Pajuskite savo rankų šilumą. Pažvelkite vienas kitam į akis ir nusišypsokite šilčiausiai ir švelniausiai.

2.Kartojimas.

L.: – Kokius priebalsius jau žinome? Kodėl jie vadinami priebalsiais?

3. Artikuliacinė gimnastika.(skaidr. Nr. 1)

L.: - Vaikinai, turiu jums naujienų. Šiandien mūsų klasėje bus svečias.

Pažiūrėk, kas pas mus atėjo?

D.: - Tai nežinia.

L.: - Vaikinai, Dunno man pasakė, kad jis niekada nebuvo pamokose ir nori pamatyti, kaip jūs mokysitės.

Parodykime jam, kaip galime daryti pratimus lūpoms ir liežuviui.

Vaikai daro pratimus. Ekrane pasirodo nuotraukos su simboliais

artikuliacijos pratimai.

- „Išsivalykite viršutinius dantis“

- "Burė"

- "Sūpynės"

- "skanus uogienė"

- "arklys"

- "Dailininkas".

4. Pristatome naują temą (skaidr. Nr. 2).

L.: - Vaikinai, Dunno atnešė jums mįslių ir nori sužinoti, kaip galite jas įminti. (Ekrane pasirodo krūtinė).

L.: – Krūtinėje yra vaizdinių užuominų. Jei atspėsime teisingai, šios nuotraukos pasirodys ekrane.

Kabanti ant lubų

Jis žiūri į mus. (lemputė).


Kas jį klijavo gegužės dieną

Pirštinė virš lango,

Jis apgyvendino jame nuomininkus,

Neramūs jaunikliai. (Martinas).

Sėdi senelis su šimtu kailinių,

Kas jį nurengia

Jis lieja ašaras. (svogūnai).

Aš pats nevalgau, bet maitinu žmones. (šaukštas).

Logopedė vėl pasako paveikslėlių pavadinimus.

L.: – Kokiu garsu prasideda žodžiai?

D.: - Iš garso „l“.

L.: - Šiandien klasėje susipažinsime su garsu „l“.

Atidžiai pažiūrėkite, kaip ištariu garsą „l“.

Logopedas taria garsą „l“.

L.: - Dabar jūs ištariate garsą „l“.

Vaikai taria, logopedas stebi taisyklingą tarimą.

L.: - Sakyk, kas yra garsas „l“?

Vaikai sudaro aprašymą pagal diagramą.

L.: – Ar galime dainuoti šį garsą? Pabandyk.

D.: - Ne.

L.: - Taigi, koks tai garsas?

D.: – Sutinku.

L.: - Garsas „l“ turi jaunesnį brolį, švelnus garsas „l“.

Garsą „l“ žymėsime mėlynu apskritimu, o garsą „l“ – žalia

ratu.

(ekrane pasirodo garsų „l“ ir „l“ simboliai (skaidr. Nr. 3).

5. Foneminės klausos raida. Žaidimas „Signalininkai“.

L.: Aš ištarsiu skiemenis, turite pakelti mėlyną arba žalią signalą (la, lo, li, lu, le, la, ly ir tt)

6. Žaidimas „Puoškime namus“.

L.: - Vaikinai, Dunno man pasakė, kad per savo gimtadienį jis labai norėjo papuošti savo namus. Ant langų pasidėjo savo mėgstamus žaislus, bet pamiršo pakabinti užuolaidas. Padėkime jam.

(Vaikai ant stalų turi korteles su namų ir langų, ant kurių yra žaislai, paveikslėliais. Jei žaislo pavadinimas prasideda kietu garsu „l“, pritvirtinkite mėlyną užuolaidą, o jei prasideda minkšta „l“ - žalias.

(Vaikai atlieka užduotį).

7. Žodžių daryba ir turėtinių būdvardžių su priesagomis –й, –я, –ь, ь vartojimas.

Lapė - lapė, lapė, lapė, lapė.

Voverė - voverė, voverė, voverė, voverė.

Vilkas – vilkas, vilkas, vilkas, vilkas.

Žaidimas: „Ištaisykite Dunno klaidas“.

Lapės galva. Vilko uodega. Voverės letenėlė ir kt.

8. Dinaminė pauzė. „Žaidimas „Musės - neskrenda“.

Kas skraido, o kas ne?

Kas atsakys be raginimo,

Tas, kuris dalyvauja žaidime, laimės.

Logopedas siūlo šiuos žodžius:

Lėktuvas, kopėčios, gulbė, briedis, valtis, pelikanas, lapė, malūnsparnis, elnias, kandis.

9. Garsinė žodžių analizė. Žaidimas „Gyvieji garsai“.

Logopedas paskambina vaikams ir kiekvienam pasako, kokį garsą jis reprezentuos.

Pavyzdys: Vanya – garsas „L“, Daša – garsas „U“, Kirilas – garsas „K“.

Vaikai sudaro žodį „svogūnai“. Kiekvienas vaikas prieina prie stalo ir paima skrybėlę su garsiniu pavadinimu, užsideda ant galvos ir atsistoja į savo vietą. Vaikai skaičiuoja balsių ir priebalsių skaičių. Panašiu būdu nubraižyta ir žodžio „lapė“ schema.

10..Pristatome raidę „L“. (skaidr. numeris 4).

L.: - Garsas „l“ raštu žymimas raide „L“.

(Ekrane pasirodo raidė L).

L.: - Kaip atrodo raidė „L“?

L.: – Iš kiek elementų susideda raidė?

L.: – Kokie tai elementai?

L.: – Nupieškime raidę ore.

L.: – Dabar išdėliokime laišką iš spalvotų raištelių.

11. Pirštų gimnastika „Padarykime laišką iš pirštų“.

12. Kvėpavimo pratimai (skaidr. Nr. 5). Ekrane pasirodo pavasarinio miško paveikslas.

(Vaikai įkvepia per nosį, iškvepia per burną, įkvepia pavasarinio oro aromato).

13. Didaktinis žaidimas „Sukurk skiemenį“ (skaidr. Nr. 5)

Ant gėlės yra „A“ raidė, ant skruzdėlyno – „O“, ant krūmo – „U“, ant kelmo – „I“, o proskynoje – „Y“.

L.: - Vaikinai, „L“ raidė mėgo vaikščioti po pavasarinį mišką ir susitikti

balsių. Kai raidė „l“ juda ekrane, vaikai skaito skiemenis: la - lo - lu - li - ly.

14. Pamokos apibendrinimas „Pavasario pieva“.

L.: – Papuoškime proskyną gėlėmis.

Jei jums buvo lengva ir jūs atlikote visas užduotis, papuoškite proskyną geltonomis gėlėmis.

Jei tau buvo šiek tiek sunku – oranžinė.

Jei labai sunku – raudona.

Kokį išvalymą gavote? (pavasarinis, spalvingas).

Dunno labai patiko, kaip dirbate, ir jis paruošė jums skanėstų. (vaikams duodama ledinukų).

Pastabos parengiamojoje logopedinėje grupėje tema „L raidės gimtadienis“

1) Pataisos – auklėjamojo: tobulinti: gebėjimą atpažinti pažįstamas raides neįprastoje padėtyje; skaitymo ir rašymo įgūdžiai, pirminė garso analizė ir sintezė. Išsiaiškinkite garsų artikuliaciją Išmokykite vaikus rasti žodžius pagal skiemeninį šabloną. Susipažinkite su raidės „L, l“ įvaizdžiu, sustiprinkite raidės „L, l“ vaizdą
2) Korekcinis ir vystomasis: ugdyti nuoseklią kalbą, loginį mąstymą, foneminį suvokimą, regimąjį dėmesį, suvokimą.
3) pataisos ir auklėjimo: ugdyti tikslumą, užsispyrimą, gebėjimą atlikti pradėtą ​​užduotį, iniciatyvą, savarankiškumą.
Pamokos eiga
1. Organizacinis momentas.
- Sveiki bičiuliai. Šiandien turime neįprastą užsiėmimą – pas mus atvyko svečiai, prašome su jais pasisveikinti. Jie nori pamatyti, koks tu protingas, greitas ir darbštus.
– Ir dabar visas dėmesys nukreiptas į mane – ausys viską klauso ir girdi, akys viską žiūri ir mato. Nugaros tiesios. Šauniai padirbėta.
Vaikai: Vienas du trys keturi Penki -
Dabar vėl būsime:
Žiūrėk, klausyk, galvok,
Ir netrukdykite vienas kitam.
Kalbėkite aiškiai, aiškiai
Nesijaudink, nebūk neklaužada.
Dabar tas, kuris kartos skiemenį po manęs, tyliai sakydamas, atsisės (pa - penki, po - pyo, la - la ir kt.)
2. Pagrindinė dalis.
Pas mus atskrido kregždė ir atnešė voką. Kas viduje? Laiškas.
„Sveiki, mieli vaikinai! Mano vardas Senelis-Bukvoedas. Aš esu nematomas, todėl kai ateinu į tavo klasę, tu manęs nematai. Įsitikinau, kad esi labai protinga ir darbšti, todėl paruošiau dovanas. Bet jūs sužinosite, kas tai yra, jei atliksite mano užduotis.

1 pratimas: identifikuokite papildomą raidę iš 6 raidžių serijos (grupėse - balsiai-priebalsiai, bebalsiai - balsingi, balsiai - dvibalsiai, minkšti - kieti).
P O K V H L
F S P Sh K R
F Y U O YA
K G R L C B
Vaikinai, kuo skiriasi raidė ir garsas? (girdime ir tariame garsus, rašome ir matome raides)
2 užduotis: - Atidžiai pažiūrėkite ir atsakykite, kodėl šalia šių paveikslėlių yra raidė „L“? (Kadangi visi šie žodžiai turi „L“ garsą.)
Užduotis „Surinkite laišką“ (iškirpta raidė)
Garso charakteristikos
.
Atidžiai klausykite, kaip aš ištariu garsus [l-l". Paimkite veidrodžius ir ištarkite šiuos garsus žiūrėdami į veidrodį. Pasakykite, kaip jie tariami. (Vaikai analizuoja garsų artikuliaciją: lūpos atviros, dantys yra arti vienas kito, liežuvio galiukas yra už viršutinių dantų, balso stygos vibruoja).
Perskaitykite skiemenis: lo, la, lu, ly, le – čia garsas skamba tvirtai. La, le, lyu, li, le - čia minkšta. Ką galima daryti apie šiuos garsus? Tai reiškia, kad garsas „l“ yra priebalsis, įgarsintas ir gali būti kietas arba švelnus.
Artikuliacinė gimnastika. Adata, valytis dantis, garlaivis, Turkija.
3 užduotis: Senelis – Laiškų valgytojas atsiuntė mums paveikslėlius ir žodžių diagramas. Jis nori, kad mes rastume žodžius su garsais [l-l" iš paveikslėlių. Tačiau tuo pačiu metu žodžiai turi turėti tiek skiemenų, kiek yra diagramoje parodytų skiemenių. Jei parodysiu diagramą su vienu skiemeniu, turėtumėte rasti žodžius su garsais [l-l"], sudaryti iš vieno skiemens. Jei parodysiu diagramą su dviem brangiaisiais, turėtumėte rasti žodžius su garsais [l-l"], sudarytus iš dviejų skiemenų. O jei parodysiu diagramą su trimis brangiaisiais, kokį žodį turėtum rasti?
Fizminutka
Akių gimnastikos atlikimas.

- Atsistokite šalia savo kėdžių, leiskite mūsų akims šiek tiek pailsėti.
„Akys aukštyn – akys žemyn.
Akys į dešinę - akys į kairę.
Jie greitai sumirksėjo skaičiuodami iki 5.
Užmerkėme akis ir suskaičiavome iki 5.
Pirštas priešais tave – akys į mane ir ant tavo piršto. 3 kartus".
4 užduotis. Korekcinis testas
Reikia perbraukti visas l raides ir perskaityti patarlę.
4 užduotis. „Gyvosios raidės“.
Kiekvienam vaikui išduodama spalvota kortelė su raide. Vaikai išeina ant kilimo, pasiskirsto į grupes pagal kortelių spalvą ir sugalvoja žodžius.
Vaikinai, atidžiai pažiūrėkite į laiškų grandinę. Jei sudėsite visas šias raides, galėsite perskaityti žodžius. Dabar iš visų šių žodžių sukurkite įdomių sakinių
Mokykla raudona.
Knyga geltona.
Liniuotė – žalia
Išdėstykite mėgstamo sakinio schemą, pavadinkite prielinksnį ir naudodamiesi skaičiais nustatykite žodžių skaičių sakinyje.
Pirštų gimnastika
6 užduotis. „Rasti garso vietą žodyje“.
Laiškų kortelės išdėliotos iš eilės ant magnetinės lentos
Užduotis: po vieną įvardykite duoto garso vietą žodyje, jei garso vieta vadinama teisingai, kortelė apverčiama. Užduoties pabaigoje iš apverstų kortelių padaromas žodis "ŠAUNIAI ​​PADIRBĖTA."
3. Apatinė eilutė. Kokiais garsais šiandien grojome? Kuri užduotis tau patiko labiausiai? Kas sukėlė sunkumų? Mūsų pamoka baigėsi, laikas gauti dovanų.
Ateikite visi pas mane... Noriu kiekvienam iš jūsų padovanoti po auksinį raktą. Tačiau šis raktas nėra paprastas, ar žinote, kam jis skirtas? Iš stebuklingos žinių dėžutės. Šiandien namuose raktą paslėpsite nuošalioje vietoje, o rugsėjo 1-ąją eidami į mokyklą būtinai pasiimkite jį su savimi. Tai padės įgyti daugiau A ir geriau išmokti naujų žinių!

MBDOU darželis Nr.16 „Kregždutė“ Logopedės mokytojos pamoka 2014-2015 m.

Tema: garsas ir raidė L

Vyresnioji grupė

Tikslas: Pristatome raidę L.

Užduotys:

Švietimo:

  • Pristatome garsą [L], kaip priebalsį, ir jo simbolį – mėlyną apskritimą;
  • Išsiaiškinkite garso [L] artikuliaciją.

Pataisymas:

  • Lavinti kalbos motoriką, foneminį suvokimą ir foneminę analizę,
  • Formuoti vizualinį suvokimą, orientaciją erdvėje, smulkiąją motoriką.

Švietimas:

  • Ugdykite susidomėjimą veikla naudodamiesi pramoginiais pratimais.

Įranga : veidrodžiai, supjaustytos raidės (L, U, O, A, M, S), žaislas - Luntik mėlynas apskritimas, raudonas apskritimas, dėlionės lustai, žaislai (citrina, arklys, liūtas, šaukštas, obuolys, šakutė, lėlė, dramblys, lėkštė , kėdė)

Pamokos eiga

Org. momentas

Varpas jau suskambo,

Sukviečiau visus vaikus į pamoką.

Jie žiūrėjo vienas į kitą

Ir jie tyliai atsisėdo prie savo darbo stalo.

Psichologinė nuotaika.

– Atidžiai pažiūrėkite į saulės vaizdą. Kuris tau labiausiai patinka – 1, 2, 3?

Ant lentos yra saulės nuotrauka (linksma, liūdna, susimąsčiusi.)

(Vaikų atsakymai.)

– Man patinka tavo nuotaika, prie šių vaizdų grįšime pamokos pabaigoje.

Pažiūrėkite, vaikinai, koks herojus šiandien keliaus su mumis.

Vaikai klausosi teksto.

Kartą mėnulyje gimė neįprastas kūdikis. Gimė ir nuskrido į Žemę. Kai jis skrido, jis įkrito tiesiai į mūsų sodo baseiną, o ne į ledą. Šis mažas vaikinas dar daug ko nežino. Su juo keliausime ir padėsime, išmoksime visko naujo.

Baigtų žinių atnaujinimas

Vaikinai, Luntikas rado šias ledo snaiges. Ir jis negali suprasti, kas ant jų pavaizduota. Kas čia? Laiškai.

Kokią kitą seserį turi laiškas? Garsas.

Kuo raidė skiriasi nuo garso?

Laiškas matomas ir parašytas, garsas girdimas ir kalbamas.

Apverskite lapą ir pavadinkite raidę.

Kokie garsai yra?

Balsiai ir priebalsiai

Padalinkite ant popieriaus lapelių parodytas raides į 2 grupes. Pavadinkite raides ir apibūdinkite jas.

a – balsė,

y – balsė,

m – priebalsis, balsinis,

o - balsė,

s – priebalsis, kurčias,

x – priebalsis, kurčias,

sh – priebalsis, kurčias,

r - priebalsis, balsinis

Temos žinutė

Sakyk, kokiu garsu prasideda mūsų pasakų herojaus vardas? Iš garso L.

Kuriai grupei pridėsime šį laišką? Kas nors žino? Mes to nestudijavome. Nr.

Ir kodėl?

Apie kokį garsą ir raidę išmoksime šiandien pamokoje? Su garsu ir raide L, l.

Taigi, šiandien pristatome jums naują garsą [L].

Darbas prie temos

Jie mums kažką atneša. Tai nuotraukos. Kas pavaizduota nuotraukose?

Lapė, lapas, arklys, lankas.

Kokiu garsu prasideda visi šie žodžiai?

Iš garso L.

Apibūdinkite garsą [l]. Pasakykite Luntikui apie garsą [l]. Priebalsis, balsinis (uždėkite rankas ant gerklės ir patikrinkite)

Luntik nori su mumis žaisti žaidimą „Atspėk, kur yra garsas“. Aš pavadinsiu žodį, o jūs turite atspėti, kur yra raidė l, žodžio pradžioje, viduryje ar pabaigoje.

Slidės -?

Šaukštas -?

Stalas - ? Žodžio pradžioje

Vaikinai, pažiūrėkite, kas pavaizduota ant snaigės? Laiškas

Vaikinai, tai L raidė. Atsako vaikai

Pasakyk man, kaip ji atrodo?

Iš kokių elementų sudaro spausdinta L raidė? Iš dviejų pagaliukų.

Fizminutka

L raidė, kojos atskirtos

Tarsi šoktų – rankos ant klubų

Pasviro į kairę, į dešinę

Kairė-dešinė, kairė-dešinė.

Pasirodo puiku.

Pirštų gimnastika

Pirštai išėjo pasivaikščioti. 1,2, 3,4,5

Pirštai išėjo į kiemą ir padarė snieguotą moterį

Paukščiai buvo lesinami trupiniais.

Nusileidome nuo kalno,

Ir tada jie voliojosi sniege.

Visi grįžo namo apsnigti

Suvalgėme sriubą ir nuėjome miegoti.

Pažiūrėkite, ką Luntikas guli? Popieriaus lapai.

Šiuose lapuose yra jums skirta užduotis.

Nuspalvinkite raidę L ir suraskite ją tarp kitų raidžių. Atlikite užduotį

(1 priedas)

To, kas išmokta, įtvirtinimas

Vaikinai, Luntikas ir aš sukėlėme tokį triukšmą, kad Piskaras Ivanovičius išropojo iš tvenkinio. Jis prisiekia ir prašo, kad būtume tylesni. Ir jis mums padės tai padaryti. Jis paruošė mums mįsles.

Mįslės „Pasakyk žodį“:

1.Ant suoliuko prie vartų

Lena karčiai ašaroja... (pila)

2. Pilkas vilkas miško tankmėje

Sutikau raudoną... (lapę).

3.Andreyka savo sode

Laistė gėles iš... (laistytuvių).

4. Verkė visi aplinkiniai

Nors jis ir ne kovotojas, bet... (lenkiasi).

La-la-la – prižiūrėtojas tai turi

ŠLUOTA.

La-la-la – virš gėlės dūzgia BITĖ.

Lo-lo-lo – GLASS plovėme su muilu.

Lu-lu-lu – nerandu pjūklo

La-la-la jie nuėmė staltiesę nuo STALO

Ol-ol-ol- vartininkas įmušė ĮVARTĮ.

Ly-ly-ly- batai man tapo MAŽI

Lu-lu-lu – įversime adatą į adatą.

Atnešė ir lapų su paveikslėliais. Turite sujungti tik tas nuotraukas su L raide, kurios prasideda šia raide.

Sujunkite paveikslėlius su raide.

(2 priedas)

Gerai padaryta vaikinai. Tu padarei gera darbą. Piskaras Ivanovičius grįžta namo. O Luntikas buvo toks pavargęs, kad užmigo po gėlės lapeliu. Mes jo netrukdysime ir susitiksime kitoje pamokoje.

Izobilny miestas, Stavropolio teritorija MBDOU IMR SC "Vaikų darželis Nr. 14"

Tikslas:

  • Stiprinti taisyklingo garso [L] tarimo įgūdžius, paryškinti jį skiemenyse ir žodžiuose.
  • Pristatome garso artikuliacijos modelį [L].
  • Išmokite perskaityti garso modelį [L] ir pažymėti jį raide L.
  • Ugdykite foneminį suvokimą ir fonemines reprezentacijas naudodami modelius. Toliau ugdykite garso analizės ir sintezės įgūdžius.
  • Formuoti nukreiptą vaikų dėmesį į naujų ar pažįstamų garsų kartojimą.
  • Stiprinti žodžių darybos įgūdžius.
  • Ugdykite stiprios valios savybes: atkaklumą, ištvermę.

Medžiaga: Garsų modeliai, žodžių maketai, raidžių rinkinys, Soundwood žemėlapis, proskynos, drožlės, paveikslėliai, sąsiuviniai, pieštukai.

Pamokos eiga.

Ar norite nukeliauti į stebuklingą „Žvukolesie“ šalį naujo skambesio? (Taip). Tačiau norint ten patekti, reikia atlikti užduotis. Ir Zvukovichki žemėlapis mums tai padės. Tu esi pasiruošęs? (Taip). Tada eime.

1. Užduotis.

Kokius kalbos garsus žinai? (balsiai priebalsiai). Pavadinkite juos. (vaikai pirmiausia įvardija balses, paskui priebalses).

2. Užduotis.

Pavadinkite garsą pagal jo modelį. (logopedas parodo garso modelį, vaikai parodo ir įvardija atitinkamą raidę)

3. Užduotis.

Įvardykite pirmąjį žodžio garsą (lama, lakas, lankas, bala, slidės, kregždė...). Ar atspėjote, kokio garso einame į Soundwood? (taip, už L garso)

4. Užduotis.

Turite aiškiai pasakyti tai:

La - la - la - pas mus atskrido bitė;

Lo - lo - lo - ant kalno yra kaimas;

Lu - lu - lu - pamatėme bitę;

Ly - ly - ly - vaikai susėdo prie stalų.

5. Užduotis.

Pirštų gimnastika „Polyanka“

Proskynoje, pievelėje

Zuikiai šuoliavo visą dieną.

Ir voliojosi ant žolės

Nuo uodegos iki galvos.

Kiškiai taip šuoliavo ilgą laiką,

Bet pašokome ir pavargome.

Gyvatės šliaužė pro šalį

"Labas rytas!" – jiems buvo pasakyta.

Pradėjau glostyti ir glamonėti

Visi zuikiai turi kiškio motiną.

Meška vaikščiojo mieguista,

O už jos – meškos jauniklis.

Ir tada atėjo vaikai

Jie atnešė knygas portfeliuose.

Jie pradėjo varstyti knygas

Ir rašyk į sąsiuvinius:

Raidė E ir raidė O

Jūs ir aš pažįstami jau seniai.

Ir mes prisiminsime amžinai

Kartu su U ir raide A

Ir paskutinė raidė yra Y

Rašėme kartu.

Viskas! Sąsiuviniai buvo išimti

Ir nubėgome pietauti.

Šauniai padirbėta. Atlikote visas užduotis ir pasiekėte Soundwood pilį. Susipažinkite su garso modeliu [L] (logopedas parodo garso [L] artikuliacijos modelį ir parodo raidę).

6. Užduotis.

Garsinė žodžio BOW analizė lentoje. (prie stalų vaikai, naudodamiesi modeliais, dėlioja žodį, užfiksuoja sąsiuvinyje žodžio BOW kontūrą).

7. Užduotis.

Kiekvienas iš jūsų turi mįslės užduotį.

Perskaitykite iš modelio, kuris žodis yra užšifruotas?

(kamuolys, magas, jis pats, šamas, kom, vėžys, ...).

Puiku vaikinai! Atlikote visas užduotis ir pasiekėte Garso miško šalį. Susipažinome su modeliu ir raide L.

Namų darbų užduotis. Sugalvokite žodžius su garsu [L], parašykite pavyzdinius žodžius: svogūnas, lakas.

    Daugiau šia tema:

Savivaldybės biudžetinė švietimo įstaiga

pradinės mokyklos darželis "Ivuška"

Tiesioginės švietėjiškos veiklos santrauka

apie raštingumo mokymą „Skamba L, L. L raidė“.

Leksikos tema: Tėvynės gynėjų diena

parengiamosios grupės vaikams

parengė logopedė mokytoja

Melnikova Natalija Ivanovna

Naujasis Urengojus

2013

TIKSLAS: Supažindinkite vaikus su garsais L, L ir raide L. Įjunkite žodyną leksine tema „Tėvynės gynėjų diena“.

UŽDUOTYS: Švietimas:

    Supažindinti vaikus su garsų [l] - [l’], raidės EL, susidarymo mechanizmu ir savybėmis;

    Ugdyti gebėjimą atskirti garsus [l] - [l’] remiantis akustinėmis ir artikuliacinėmis savybėmis;

Korekcinis ir vystomasis:

    Ugdykite foneminį suvokimą;

    Lavinti artikuliacinius ir smulkiosios motorikos įgūdžius;

    Tobulinti garso analizės ir sintezės įgūdžius;

    Suaktyvinti vaikų kalbinę veiklą tema „Tėvynės gynėjų diena“

    Praktikuokite įgūdžiussinonimų pasirinkimas;

    sustiprinti taisyklingą garsų tarimą[l] - [l’] skiemenimis ir žodžiais.

Švietimas:

    Puoselėti patriotizmo jausmą ir pasididžiavimą Rusijos kariuomene.

    Sukurkite norą būti stipriam, drąsiam, drąsiam ir drąsiam.

KLASĖS EIGA:

1. Organizacinis momentas.

Kas girdi jo vardą, atsisėda……

2. Artikuliacinė gimnastika (atliekama prieš veidrodį):

"Šypsena" – Laikydamas lūpas šypsodamasis. Dantų nesimato.
"Proboscis"
- Patraukite užmerktas lūpas į priekį.

„Proboscis Smile“ - pakaitomis

Šypsokis žmonės
Tada lūpos - pirmyn!
Ir tai darome šešis kartus.
Viskas! Aš tave giriu! Tai pradžia!


"Sūpynės"

- Atmerkta burna. Įtemptu liežuviu pasiekite nosį ir smakrą,

O dabar sūpynės pakilo
Traukiame, traukiame į dangų.
Dabar jų skrydis žemyn
Ir niekas neatsilieka.

"Skanus uogienė"

- Šiek tiek atidarykite burną ir plačiu priekiniu liežuvio kraštu apsilaižykite viršutinę lūpą (liežuvis platus, šoniniai liežuvio kraštai liečia burnos kampučius).

Viršutinė kempinė uogienėjeOi, valgiau netvarkingai.Teks palaižytiLyg ir nėra ką veikti.


"dailininkas"

- Atmerkta burna. Naudodami plačią liežuvio galiuką, kaip šepetėlį, nuo viršutinių dantų pereiname prie minkštojo gomurio.

Mūsų liežuvis – kutas, gomurys – lubos.
Šepetys po šepetėlio potėpio balina gomurį.
Daug padaryta, teptukas pavargo.


"arklys"

- Čiulpkite liežuvį iki burnos stogo, spragtelėkite liežuviu. Lėtai ir stipriai spustelėkite, traukdami hipoidinį raištį.

Čia žirgas mikliai šuoliais šuoliais,
Arklys turi įgūdžių!
Daug, daug metų cirke,
Ir sveiki visi vaikinai!

3. Naujos temos įvedimas.

Sakykite, kokią šventę šventėme vasario 23 d.?(Tėvynės gynėjų diena)

Kas yra Tėvynės gynėjai?(žmonės, ginantys Tėvynę: kariai, pasieniečiai, lakūnai...)

Kokiomis savybėmis turėtų pasižymėti šie žmonės?(drąsa, vikrumas, drąsa, jėga).

Kas yra dėmesingiausias ir pasakys, koks garsas yra kiekviename žodyje: JĖGA, JUNGUMAS, DRĄSA (garsas L)

Kas atspėjo, su kokiais garsais šiandien susipažinsime? (garsas L)

Garso charakteristikos: Priebalsis, Balsas, Gali būti kietas, gali būti švelnus. (didysis lėktuvas skrenda LLLLLLL, mažasis skrenda LLLLLLL)

Kur yra liežuvis, kai tariame garsus L, L? (už viršutinių dantų)

Pristatome raidę L.

4. Foneminės klausos raida:

Kartokite garsą L(L) tiek kartų, kiek trypiu koja, plojau rankomis, linkteliu galva, trenkiu ranka...)

Pakartokite skiemenis (atspindi):

la-la-la – la-la-la

lo-lo-lo - le-le-le

lu-lu-lu – lu-lu-lu

ly-ly-ly - ly-ly-ly

Pakartokite frazes:

la-la-la – lėktuvas turi du sparnus

lo-lo-lo – sulaužytas sparnas

lu-lu-lu – šlovė generolui

mel-ly-ly -kariai stiprūs

li-li-li -tankai išėjo į mūšį

lyu-lyu-lyu -Aš myliu savo tėvynę

le-le-le -sraigtasparniai tolumoje

5. Vaizdinė gimnastika.

Dabar skrisime dideliu lėktuvu. Sekite jo kelią akimis. Pirmoji mūsų stotelė vadinasi „Signalmenas“

6. Žaidimas „Signalmenas“

Tikslas: išmokyti atskirti garsus[l] - [l’] žodžiais pagal akustines savybes.

Vaikai turi nustatyti, kuris garsas yra kietas ar švelnus žodžiuose, ir pasiimti atitinkamą paveikslėlį (mėlyną ar žalią varpelį).

Žodžiai: lėktuvas, kareivis, sparnas, malūnsparnis, valtis, laivai, generolas, žiūronai, prieplauka, liemenė, variklis.

7. Žaidimas "Kas tai?"

Tikslas: lavinti loginį mąstymą, plėsti žodyną tema „Tėvynės gynėjų diena“.

Kita mūsų stotelė vadinasi „Kas tai?

1 .Kas, vaikinai, yra pasienyje

Ar jis saugo mūsų žemę?

Dirbti ir mokytis

Ar visi žmonės galėtų ramiai? (Sienos apsaugos tarnyba)

2 .Kas plaukia laive?

Jis netrokšta žemės.

Jis draugauja su vėju ir banga

Juk jūra – jo namai.

Taigi, kas jis yra vaikinai?(Jūrininkas)

3 .Lėktuvas skrenda kaip paukštis

Ten yra oro siena.

Dieną ir naktį budi

Mūsų karys yra kariškis...(pilotas)

4 . Automobilis vėl veržiasi į mūšį,

Vikšrai pjauna žemę.

Tas automobilis atvirame lauke

Kontroliuojama...(tanklaivis)

Šokimas iš parašiuto......

Važiuoja į žvalgybą....

Skraidymas malūnsparniu...

Tarnauja oro desanto kariuomenėje....

8. Pirštų gimnastika.

Jie neleis karui ateiti pas mus (abu delnai nukreipti nuo tavęs)

Jie gins savo šalį (susikabins rankomis priešais jus)

Pasienietis, sraigtasparnio pilotas (sulenkite pirštus, pradedant nuo mažojo piršto)

Karo gydytojas ir tanko vairuotojas,

Taip pat desantininkas, pilotas,

Snaiperis ir artileristas.

9. Sustabdykite „Dvigubas varžovas“.

Tikslas: įtvirtinti gebėjimą parinkti žodžių antonimus.

Būtina pakeisti abu frazės žodžius į priešingus:

Šalta žiema – šilta vasara.

Ilga diena - trumpa naktis.

Liūdnas berniukas - linksma mergina.

Drąsus draugas yra bailus priešas.

Karti tiesa – saldus melas.

Mažas nykštukas yra didelis milžinas.

Teisingas išminčius yra meluojantis kvailys.

Nuobodi pradžia – įdomi pabaiga.

10. Sustabdykite „Rebus“

Tikslas: garsinės analizės ugdymas, gebėjimo kurti žodžio garsinę schemą įtvirtinimas.

Atspėk užšifruotą žodį.

pirmoji žodžio raidė yra viršutiniame kairiajame kampe

antrasis yra apatiniame dešiniajame kampe

trečia - viršutiniame dešiniajame kampe

ketvirta - apatiniame kairiajame kampe

penkta - po raide, kuri yra viršutiniame kairiajame kampe

šeštas yra po raide, kuri yra viršutiniame dešiniajame kampe.

Kokį žodį gavai? (kareivis) Padarykime patikimą jo analizę,suskirstykite jį į skiemenis ir pabrėžkite.

Sudarykite sakinį su šiuo žodžiu.

11. Pamokos santrauka:

"Taip ar ne?"
Aš patikrinsiu, koks tu dėmesingas!
– Ar stipri mūsų kariuomenė? (Taip)
– Ar ji saugo pasaulį? (Taip)
– Ar berniukai eis į kariuomenę? (Taip)
– Ar jie pasiims mergaites? (Ne)
– Ar pasienyje yra pilotas? (Ne)
- Ar jis skrenda aukščiau už paukštį? (Taip)
– Ar šventėme su jumis? (Taip)
– Mama, ar pasveikinai mergaites? (Ne)
– Ar taika yra svarbiau už viską pasaulyje? (Taip)
– Ar net vaikai tai žino? (Taip)

Bibliografija:

    Kuznecova E.V. , Tikhonova I. A. Raštingumo mokymas vaikams, turintiems kalbos sutrikimų. Pamokų užrašai. M.: TC Sfera, 2008. -128 p.

    33 leksinės temos. Pirštų žaidimai, žodžių derinimo su judesiu pratimai, mįslės vaikams (6-7 m.) / Autorius-sud. A.V. Nikitina.- Sankt Peterburgas: KARO, 2008.-128p.

    Konovalenko V.V., Konovalenko S.V. Frontalinės logopedinės pamokos parengiamojoje grupėje vaikams, kurių fonetinis-foneminis neišsivystymas. Vadovas logopedams. – M.: leidykla GNOM ir D, 2005. -80 p.



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!