672 Rusų kalbos 4 klasės pamokos raidos. VIII

1 pamoka

Tema: Kalba yra bendravimo priemonė. Informacijos apie žodį, sakinį, tekstą apibendrinimas.

Tikslas:

Užduotys:

    pateikti sąvoką: kalba kaip komunikacijos priemonė supažindinti su vadovėliu ir jo struktūra; Suteikti idėją apie pagrindinį kalbos, kaip bendravimo ir žinių įgijimo priemonės, vaidmenį visuomenės ir žmonių gyvenime.

    mokinių rašybos budrumo ugdymas, mokinių žodyno plėtimas.

    V diegti mokiniams gebėjimą įžvelgti grožį juos supančio pasaulio, tikslumo ir disciplinos.

Pamokos eiga

    Organizacinis momentas.

Rašymo minutė.

Tai atrodo kaip deimantas purve.

Žodis

Abėcėlė

Išmokti skaityti ir rašyti visada naudinga.

    Tikslų ir uždavinių nustatymas.

    Pamokos tema.

Pokalbis peržiūrai: Su kokiais skyreliais susipažinote?

Probleminio klausimo pareiškimas: kas yra kalba? Kam jis naudojamas?

„Ar kada nors susimąstėte apie klausimą, kas yra kalba? Vienas žmogus kalba, kitas jį klauso ir supranta. Skaitai knygą ir supranti, kas joje parašyta. Žodžių pagalba (žodžiu ar raštu galima išreikšti savo mintis, jausmus. Ir visa tai vyksta dėka KALBA" .

Žmonėms visada reikėjo kažkokios kalbos, kad galėtų vienas kitam papasakoti apie svarbius ir ne tokius svarbius įvykius. Jūs sakote: „Ar mes paliekame balių? Tavo draugas girdi ir supranta: tu nori žaisti tinklinį. Žodžiai yra tarsi stygos tarp jūsų. Žinoma, galite pakviesti draugą pažaisti tinklinį ir neatverdami burnos. Tiesiog apsimesk, kad padedai ir muša kamuolį, ir jis supras. Tik ženklai, gestai – garsiai nepasakomas nė vienas žodis – ir vis dėlto tai vis tiek yra kalba. Ir jei parašėte draugui pastabą, tai irgi kalba. Tačiau pagrindinis dalykas žmonių bendraujant vis tiek yra žodis.

Žaidimas "Penki žodžiai"

ŠAKĖ

Dviračių adatų valtis kačių arbūzas

šluotos kalakutienos liūto banginio profilis

vata žaidimo šaukštas klijai ananasas

plaukų vilkdalgių gulbių šepetys autobusas

kibiras Irina Lama molinis deimantas

Darbas su žodžio „kalba“ polisemija

Patarlių reikšmės komentavimas , identifikuojant žodžių reikšmes kalba :

1. Tas, kuris turi liežuvį, gauna pyragą.

2. Liežuvis maitina galvą.

3. Be liežuvio ir varpas nebylus.

4. Liežuvis aštresnis už kardą.

5. Kas yra mintyse, tas ant liežuvio.

Kaip jūs suprantate patarlių reikšmę? Kodėl „kalbėti kalba“ reiškia „valgyti pyragą“? Kodėl liežuvis maitina galvą? Ar varpas turi liežuvį?

Kaip manote, kokiose gyvenimo situacijose galima pasakyti šias patarles?

Patarlių įrašymas iš atminties.

Darbas pagal vadovėlį.

3-6 psl

    Pamokos santrauka. Atspindys.

    Namų darbai – p6 u12

2 pamoka

Tema: Pasiūlymai dėl teiginio tikslo ir intonacijos.

Tikslas: skatinti vaikų idėjų apie sakinių tipus ir jų emocinę spalvą formavimąsi; gebėjimas rašant sukurti sakinio analizavimo būdą.

Užduotys:

    skatinti vaikų idėjų apie sakinių tipus ir jų emocinę spalvą formavimąsi; gebėjimas konstruoti metodą sintaksiniam sakinio analizavimui rašant;

Pamokos eiga

    Organizacinis momentas.

Rašymo minutė.

Ahh

A A

a a

Galite pamatyti deimantą purve.

    Pamokos tema.

Perskaitykime sakinius ir pastebėkime, kokie jie skirtingi. Vieni ką nors sako, kiti klausia, treti prašo.

- Vėžli, parvesk mane namo!

-Kur tu gyveni?

– Gyvenu skruzdėlyne.

Raskime sakinį, kuriame yra klausimas.

Raskite sakinį, kuriame yra prašymas.

Perskaitykite sakinį, kuriame kalbama apie kažką.

Kaip matote, sakiniai skiriasi teiginio tikslu.

Pagal teiginio tikslą tradiciškai išskiriami trys sakinių tipai:pasakojimas, klausiamoji ir paskata.

Koks yra pagrindinis deklaratyvių sakinių tikslas?

Pagrindinė naratyvinių sakinių paskirtis: pranešti apie tam tikrus tikrovės reiškinius, perduoti informaciją pašnekovui..

Nr.: Artėja perkūnija. Tolumoje blykčioja žaibas.

Pateikite savo deklaratyvių sakinių pavyzdžių.…..

Kokie skyrybos ženklai naudojami deklaratyvaus sakinio pabaigoje?

Užsirašykime pasiūlymą:

Mano brolis gyvena Donecke.

Koks sakinys yra pagrįstas teiginio tikslu? Kodėl tai deklaratyvus sakinys?

Raskite ir paryškinkitemajoras ir minoras siūlė nariai

Koks pagrindinis tardomųjų sakinių tikslas?

Klausimui išreikšti naudojami klausiamieji sakiniai.Nr.: Kada jis atvyks?

Pateikite savo tardomųjų sakinių pavyzdžių.…..

Kokie skyrybos ženklai naudojami klausiamųjų sakinių pabaigoje?

Užsirašykime pasiūlymą:

Kada ateis tavo brolis?

Koks sakinys yra pagrįstas teiginio tikslu?

Išanalizuokite žodį pagal jo sudėtįateis.

Koks yra pagrindinis skatinamųjų pasiūlymų tikslas?

Pagrindinis skatinamųjų sakinių tikslas – paskatinti asmenį, kuriam skirta kalba, imtis veiksmų.Nr.: Atnešk man vandens.

Pateikite savo skatinamųjų sakinių pavyzdžių.…..

Kokie skyrybos ženklai naudojami liepiamojo sakinio pabaigoje?

Užsirašykime pasiūlymą:Būtinai ateik.

Nustatykite, kuriai kalbos daliai priklauso kiekvienas sakinio žodis.

Padarykite išvadą:

Kokie yra pasiūlymai dėl pareiškimo?

Darbas grupėse:

Atkurti deformuotą sakinį, dėti skyrybos ženklus, nustatyti sakinio tipą pagal teiginio tikslą ir intonaciją.

Darbas pagal vadovėlį.

6-8 psl

    Pamokos santrauka. Atspindys.

    Namų darbai – p8 u18

3 pamoka

Tema:Žodžio sudėtis.

Tikslas: įtvirtinti žinias ir praktikos įgūdžius tema „Žodžio kūrimas“, ugdyti domėjimąsi gimtąja kalba, lavinti mokinių kalbą, plečiant jų žodyną.

Užduotys:

    įtvirtinti žinias ir ugdyti įgūdžius tema „Žodžių daryba“, ugdyti domėjimąsi gimtąja kalba,

    ugdyti bendravimo įgūdžius (konstruoti monologinį ir dialoginį pasisakymą, atsižvelgti į skirtingas nuomones ir interesus, pagrįsti savo poziciją); gebėjimas sekti ugdomosios veiklos įgyvendinimo etapus sprendžiant konkrečią problemą ir vykdyti edukacinę sąveiką įvairiose darbo formose;

    skatinti mokiniuose poreikį tobulinti savo kalbą, savigarbos formavimąsi remiantis kriterijaisedukacinės veiklos sėkmė.

Pamokos eiga

    Organizacinis momentas.

Rašymo minutė.

BB

B

b

Jei atlikote savo darbą, eikite pasivaikščioti.

    Pamokos tema.

Kryžiažodis „Morfemos“

Mokytojas : Iš tolimos Žodyno šalies atkeliavo jo gyventojų telegrama su užduotimi, tik išsprendę kryžiažodį galėsite sužinoti šios pamokos temą. Tarp šalies gyventojų įsiplieskė ginčas, pasiklausykime, ką jie kalba.

    Aš stoviu priešais šaknį ir galiu formuoti žodžius.

    Ir aš galiu sudaryti žodžius, bet aš stoviu už šaknies.

    Ir aš gyvensiu be pabaigos, pašalink tai nuo manęs!

    Ir aš esu svarbiausias tarp jūsų, be manęs negali egzistuoti nei vienas žodis.

    Beje, be manęs neįmanoma suformuoti sakinio iš žodžių.

Vertikaliai pasirinktuose langeliuose yra raktinis žodis, kuris yra mūsų šiandienos pamokos tema. (Morfemos)

Apibendrinimas tema „Žodžio sudarymas“ yra mūsų pamokos tema. Kurios iš kryžiažodyje išvardytų sąvokų negali būti vadinamos morfema? (Kamienas, nes jį gali sudaryti viena ar daugiau morfemų.) Kas yra morfema? (Tai yra žodžio dalis)

Nurodykite žodžių analizavimo pagal kompoziciją tvarką.

Žaidimas „Keturi ratai“

    Šliaužti, sudegė , kalnelis, kalnakasys.

    kaulas, liesti , kaulas, kaulas.

    Gyslotis, kainos kilimas , visureigis, kelias.

    N ašis , nosis, snapelis, nosis.

    Miškininkas, miškas, kopėčios , be medžių.

Žaidimas „Pakeiskite vienu žodžiu“

Mokytojas: Ir rusų kalboje yra žodžių, sudarytų iš dviejų šaknų! Juos jungia balsiai, kurie vadinami jungiamaisiais balsiais. Kokie tai balsiai? Kaip jie žymimi analizuojant? Atspėk ir užrašykite žodžius, pabrėždami jų šaknis ir jungiamąją balsę:

    Knygų mylėtojas. (Bibliofilas)

    Automobilis, vežantis pieną. (Pieno tanklaivis)

    Darbininkas, suvirinantis plieną. (Plieno darbininkas)

    Automobilis, kuris pats skraido. (Lėktuvas)

    Žmogus, auginantis paukščius. (Paukščių augintojas)

    Prietaisas, skirtas malti mėsą. (mėsmalė)

    Žmogus, ganantis kiaules. (Kiaulių piemuo)

    Mašina, kuri pjauna žolę šienui. (Haymower

Įdėkite žodį savo namuose

Mokytojas: Čia pateikiamos analizės diagramos, paskirstykite žodžius į stulpelius pagal jų sudėtį:

Išėjimas, deimantas (spąstai!), Užjūris, priėmimas, krūmas, žvejys, pakrantė, bėgimas, kreida, seni žmonės, kėlimas.

Darbas pagal vadovėlį.

8-10 psl

    Pamokos santrauka. Atspindys.

    Namų darbai – p8 u18

4 pamoka

Tema:

Tikslas:

Užduotys:

    ugdyti rašybos įgūdžius, įtvirtinti mokinių žinias, įgūdžius ir gebėjimus šia tema;

    skatinti mokiniuose poreikį tobulinti savo kalbą, savigarbos formavimąsi remiantis kriterijaisedukacinės veiklos sėkmė.

Pamokos eiga

    Organizacinis momentas.

Rašymo minutė.

Vv

IN

V

Žodyno darbas.

Automobilis, agronomas, akacija, abėcėlė, arbūzas, aromatas, Astana.

2. Pamokos tema.

Teorinis apšilimas

Paaiškinkite, ką reiškia nekirčiuotas balsis žodžio šaknyje?

Kodėl reikia patikrinti nekirčiuotą balsį?

Kaip patikrinti nekirčiuoto balsio rašybą žodžio šaknyje?

Kiek patvirtinančių žodžių turėtų būti žodžiams, kurių šaknyje yra dvi nekirčiuotos balsės?

Ar visada galima patikrinti nekirčiuoto balsio rašybą žodžio šaknyje?

Ką daryti tokiais atvejais?

A) Dainos žodžiai „Miške“

Su tokiomis užduotimis dirba korektoriai – žmonės, kurie taiso žodžių klaidas. Taip pat būsite korektorė, tačiau nepamirškite apie bandomuosius žodžius.

Patikrinkime tekstus.

B) Paskirstomasis diktantas

Užrašykite žodžius į 4 stulpelius (4 žmonės prie lentos)

Girgžda,alkanas,senas vyras

Bandymo valdymas

Čia yra testai tema „Nekirčiuotų balsių rašyba žodžio šaknyje, patikrinta ir nepatvirtinta kirčiavimu“

Darbas pagal vadovėlį.

10-12 psl

3. Pamokos santrauka. Atspindys.

    Namų darbai – p12 u30

5 pamoka

Tema: Tikrinamų ir netikrinamų balsių bei porinių priebalsių rašyba žodžio šaknyje.

Tikslas: ugdyti rašybos įgūdžius, įtvirtinti mokinių žinias, įgūdžius ir gebėjimus šia tema;

Užduotys:

    ugdyti rašybos įgūdžius, įtvirtinti mokinių žinias, įgūdžius ir gebėjimus šia tema;

    lavinti mokinių kalbą, išmokyti taisyklingai tarti ir tarti kai kuriuos žodžius ir posakius;

    skatinti mokiniuose poreikį tobulinti savo kalbą, savigarbos formavimąsi remiantis kriterijaisedukacinės veiklos sėkmė.

Pamokos eiga

    Organizacinis momentas.

Rašymo minutė.

GG

G

G

Akys bijo, bet rankos daro.

Žodyno darbas.

Krantas, beržas, pokalbis, biblioteka, žvirblis, varna, sekmadienis, rytai.

    Pamokos tema.

Probleminė situacija. Kaip patikrinti nekirčiuotą balsį šaknyje?
Mokytojas: Ką galite pasakyti apie kitą žodžių grupę?
Borisas, Svetlana, Aleksejus, Tatjana.
Vaikai: Tai vardai. Jie rašomi didžiosiomis raidėmis.
– Tai tikrieji daiktavardžiai.
– Tai pilni vardai.
Mokytojas: Šiais žodžiais įvardijote vieną „pavojingą vietą“. (Pabrėžia didžiąja raide.) Kokias dar „pavojingas vietas“ matote?
Vaikai: nekirčiuoti balsiai.
Mokytojas: Kaip įrodyti, kad šie balsiai turi būti parašyti šiais žodžiais?
Vaikai: Žinome, kad esant stresui balsiai girdimi aiškiai ir nekelia abejonių. Tai reiškia, kad turime padaryti, kad nekirčiuoti balsiai taptų kirčiuoti.
- Galite pabandyti vartoti trumpąsias vardų formas, o ne pilnas. Pavyzdžiui, Borisas-Borya. Žodyje Borya aiškiai girdime balsę o, o tai reiškia, kad žodyje Borisas yra nekirčiuotas balsis o.
Mokytojas: Ar turite kitų pasiūlymų?
Vaikai: galite pasitikrinti meiliu vardu - Borenka.
Mokytojas: Kokį testavimo metodą pasirinksime?
Vaikai: bet kokie.
Mokytojas: Kaip patikrinti nekirčiuotą balsį šaknyje?
Vaikai: norėdami patikrinti nekirčiuotą balsį šaknyje, turite pasirinkti žodį su ta pačia šaknimi, kad kirtis tektų nekirčiuotai balsei. Kad ir koks balsis būtų parašytas su kirčiavimu, toks pat bus parašytas nekirčiuotoje pozicijoje.
Mokytojas: Pažvelkite į mūsų diagramą. Perskaitykime (pirmiausia stiprus mokinys, paskui chore)
Balsės
Perkusinis nekirčiuotas
nepatikrinama patikrinama
(žodyno žodžiai)
žodynas pasiimti žodžius su ta pačia šaknimi

Pratimas, skirtas atskirti tikrinamus ir netikrinamus nekirčiuotus balsius.
Mokytojas: dabar aš jums parodysiu žodžius, kurių šaknyje yra patikrinamos ir nepatvirtintos balsės. Jei balsė netikrinama, pritūpkite. Jei nekirčiuotą balsį galima patikrinti, šokinėkite. (Žodžiai: gaidys, varna, kalnas, lenta, svajonė, gėlė.)
2. Žaidimas „Linksmosios lenktynės“
Mokytojas: Dėmesio! Dėmesio! O dabar startuoja „E“ ir „I“ markių automobiliai. Maršrutu kiekvienas automobilis turi privažiuoti prie savo rašybos stotelės. Mašina, kuri padarys mažiausiai klaidų, laimės.
L...dygsnis, st..na, cr...skaityti, l...sitsa, l...zylė.
3. Nukopijuokite žodžius, frazes ir sakinius. Pabrėžkite, praleisdami visus balsius silpnoje padėtyje.
Šlapdriba, ant nugaros, žiemos prieblanda, senoviniai medžiai, užsnūdę, iš tolo, ant stalo, rudens diena, žaidžiant su draugu, virėja. Jauna liekna eglutė viena stovėjo proskynoje.

Darbas iš vadovėlio

3. Pamokos santrauka. Atspindys.

4.Namų darbai – 14 p36

6 pamoka

Tema: Žodžių analizė pagal kompoziciją.

Tikslas: -paaiškinti sąvokas „šaknis“, „pagrindas“, „priešdėlis“, „priesaga“, „pabaiga“; Su mokiniais sukurkite algoritmą žodžių analizei pagal kompoziciją.

Užduotys:

Pamokos eiga

    Organizacinis momentas.

Rašymo minutė.

Dd

Senas draugas geriau nei du nauji.

Žodyno darbas.

Laikraštis, horizontas, žirniai, miestas, vikšras, dvidešimt, dvylika, mergina, budėtojas, gruodis, delfinas, kaimas, direktorius, kelias.

    Pamokos tema.

Žodis padalintas į dalis
Kaip apelsino griežinėliai.

Kiekvienas gali būti raštingas
Sukurkite žodį iš dalių.

Kaip jūs suprantate šiuos žodžius? Aptarkite savo grupėje, sakydami kiekvieną iš eilės ratu tam tikrą laiką. Dalyvis Nr.1 ​​startuoja prie signalo.

Ką šiandien veiksim?

Koks mūsų tikslas? (Išmok analizuoti žodžius pagal jų sudėtį)3 skaidrė

Viskas pasaulyje iš kažko susideda: debesys iš lašelių, miškas iš medžių.

Žodžiai taip pat kuriami iš savos medžiagos.

Žodis padalintas į dalis

Kaip apelsino griežinėliai.

Ir kiekviena žodžio dalis turi savo pavadinimą.

Prie kurio dirbsime šiandien.

Na, o norėdami sutelkti dėmesį, atlikime „Proto apšilimą“.

Akys į mane. Atsakome vieningai, greitai.

    Žodžio dalis, skirta sujungti žodžius sakinyje

skambino...

    Bendroji susijusių žodžių dalis vadinama...

Kaip vadinasi trečiasis žiemos mėnuo?

    Kokios raidės nenaudojamos rusiškų žodžių pradžioje?

    Kuo vanduo virsta žiemą...

    Žodžio dalis be galo vadinama...

    Pavadinkite žodį, priešingą priešui.

    Trumpiausias metų mėnuo?

Kiek balsių yra rusų abėcėlėje?

Kokias kalbos dalis žinome jūs ir aš?

Gerai padaryta!

Ir, žinoma, kokia būtų pamoka be žodyno darbo!

Atidarykite sąsiuvinius ir užsirašykite numerį. Šaunus darbas.

1) Kintamoji žodžio dalis yra ……….

2) Žodžio dalis be galo yra ………….

3) Žodžio dalis, esanti prieš šaknį ir skirta formuoti naujus žodžius, yra ……….

4) Žodžio dalis, einanti po šaknies ir skirta formuoti naujus žodžius, yra ……….

5) Pagrindinė žodžio dalis yra …….

Darbas pagal vadovėlį.

15-16 psl.

3. Pamokos santrauka. Atspindys.

7 pamoka

Tema: Žodžių analizė pagal kompoziciją. Žodyno diktantas.

Tikslas: paaiškinti sąvokas „šaknis“, „pagrindas“, „priešdėlis“, „priesaga“, „pabaiga“; Su mokiniais sukurkite algoritmą žodžių analizei pagal kompoziciją.

Užduotys:

    paaiškinti sąvokas „šaknis“, „pagrindas“, „priešdėlis“, „priesaga“, „pabaiga“; sukurti su mokiniais žodžių analizavimo pagal kompoziciją algoritmą;

    ugdyti gebėjimą išryškinti žodžio dalis, skatinti rašybos įgūdžių ugdymą,mokinių kalba, turtinti vaikų žodyną; intelektas, mąstymas, atmintis.

    ugdyti kalbos kultūrą, meilę žodžiui, dėmesį ir malonų požiūrį vienas į kitą.

Pamokos eiga

1. Organizacinis momentas.

Žodyno diktantas.

Abėcėlė, arbūzas, Astana, pakrantė, beržas, biblioteka, žvirblis, varna, rytai, laikraštis, miestas, žirniai, gruodis, direktorius, kelias.

Rašymo minutė.

Ji

E

E

Viena galva yra gerai, bet dvi geriau.

    Pamokos tema.

Žodžių analizė pagal kompoziciją.

    Perskaičiau žodį – cops. Prisiminiau, kad tai siaura miško juosta, jungianti du miškus.

2. Pabrėžiu pabaigą. Norėdami tai padaryti, keičiu žodžio formą: prie tvarsčio, į guolį. Keičiama žodžio dalis yra pabaiga. Pabrėžiu, šiame žodyje jis yra nulis.

3. Pabrėžiu žodžio pagrindą. Kamienas yra žodžio dalis be galūnės. Šiame žodyje - kopinė.

4. Šaknies paryškinimui renkuosi žodžius su ta pačia šaknimi: miško atželdinimas, miškas, miškas. Bendra šių žodžių dalis yra miškas. Tai yra šaknis, aš ją pabrėžiu.

5. Pasirenku konsolę. Priešdėlis yra prieš šaknį. Šiame žodyje priešdėlis yra re.

6. Ieškau galūnės. Priesaga ateina po šaknies ir naudojama žodžiams sudaryti. Žodyje coppice priesaga yra gerai.

Išskirkite žodžius pagal jų sudėtį.

beržo šaknis: beržynas (reiškia: beržynas, giraitė), beržas, beržas, beržas, beržas, beržas, beržas, beržas, baravykas.

šaknis - brolis - : broliavimas, brolis, brolis, brolis, brolis,
brolija, brolis

šaknis - laivas-: linksmas, linksmas, linksmas, linksmas, linksmas,
linksmas, linksmas.

Suskirstykite pagal sudėtį:

žolės žolės stiebas jauna aušra

Firefly Breeze pakrantės jūreivis

mažas polių samovaras auksinis lizdas

pakrantės mažosios lūšis pakrantės lapės jaunikliai

dangaus malkos lietaus juosta

girininkas balandžiai akis gurkšnoja

kalnų tolimo juodvarnio dovana

dienos jauniklio ilgio dukra

3. Pamokos santrauka. Atspindys.

Namų darbai – p16 u41, taisyklė.

8 pamoka

Tema: Kalbos dalys.

Tikslas:

Užduotys:

Pamokos eiga

1. Organizacinis momentas.

Rašymo minutė.

LJ

IR

ir

Žodyno darbas.

    Pamokos tema.

Pagal kokius bruožus skyrėte kalbos dalis? (Pagal reikšmę, klausimą.)

Kuri kalbos dalis, kurią išmokote, nebuvo panaudota atliekant šią užduotį? (Įvardis.)

Kodėl manote? (Jie negali būti tarp giminingų žodžių grupių, nes jie tik nurodo objektą jo neįvardydami.)

Kokias kalbos dalių gramatines ypatybes žinote? (Skaičius, lytis, didžioji raidė, deklinacija.)

Ar visos kalbos dalys turi šias savybes?

- Kodėl?

Pabandykime lentelėje, kurią matote lentoje, parodyti kiekvienos kalbos dalies gramatines ypatybes.

Kalbos dalių atpažinimo pratimai

    Nustatykite kalbos dalį virš paryškintų žodžių

Gyvenk amžinai ir mokykis.

Sąsiuvinis yra mokinio veidrodis.

Pirmiausia az ir bukai, o paskui mokslas.

Mokytis niekada nevėlu.

Knyga – tai mažas langelis, pro kurį galima pamatyti visą pasaulį.

    Perskaitykite. Užpildykite trūkstamus žodžius. Nustatykite, kokia kalbos dalis jie yra. Įrodyk.

Gyvenk šimtmetį - šimtmetį.....

Sąsiuvinis –…….. studentas.

Pirmiausia az ir bukai, o paskui………….

Niekada nesimokyk……

Knyga yra ……….. langas, pro jį matosi visas pasaulis.

pavėluotai

studijuoti

dešimt

mokslas

veidrodis

mažas

Darbas grupėse.

Kiekviena mokinių grupė ant stalo padedama su vienu augalu, kurio ženklus vaikai galėtų užrašyti.

Grupinio darbo planas.

    Apsvarstykite augalą.

    Šio augalo savybes kiekvienas užsirašo į savo darbo knygelę.

    Perskaitykite grupei užrašytus žodžius.

    Sudarykite bendrą tekstą.

    Pateikite savo darbo rezultatą.

Įvardykite 2–3 pasirinktų būdvardžių gramatines ypatybes.

Darbas pagal vadovėlį.

18-19 psl.

3. Pamokos santrauka. Atspindys.

Namų darbai – p19 u48

9 pamoka

Tema: Kalbos dalys. Rašyba ь ir ъ.

Tikslas: Žinių apibendrinimas kalbos dalimis

Užduotys:

    Žinių apibendrinimas kalbos dalimis.

    Gebėjimo atskirti kalbos dalis nuo žodžio sudėties ugdymas, įvairių kalbos dalių į tekstą įgūdžių lavinimas.

    Ugdykite gerumą, draugystės jausmą ir kolektyvizmą.

Pamokos eiga

1. Organizacinis momentas.

Rašymo minutė.

LJ

IR

ir

Vadink save pieno grybu – įlipk į nugarą.

Žodyno darbas.

Kumeliukas, geltonas, gamykla, rytoj, pusryčiai, kiškis, čia, inžinierė, įdomu.

    Pamokos tema.

Teksto skaitymas

Ką naujo išmokote?

Kas labiausiai nustebino?

Pratimas:

1 grupė – užsirašykite visus būdvardžius ir nustatykite jų lytį

2 grupė – užsirašykite veiksmažodžius ir nustatykite jų konjugaciją

3 grupė – užsirašykite veiksmažodžius ir nustatykite jų konjugaciją

4 grupė – užsirašykite prielinksnį ir padarykite jį

morfologinė analizė

Atrankinis diktantas.

Iš teksto į dvi stulpelius surašykite tik veiksmažodžius: 1-ą ir 2-ą konjugaciją

Pingvinų darželis

Nuo mažojo pingvino gimimo praėjo penkios savaitės. Mažylis žingsniuoja letenėlėmis ant sniego ir eina į darželį. Ten jau stovi šimtai bendraamžių. Jie susirenka į tankią minią ir šildo vienas kito šonus. Tokie susibūrimai vadinami darželiais. Suaugę pingvinai juos saugo nuo žirnelių. Ateina tėvai ir šaukdami bei šurmuliuodami suranda savo vaikus tarp tūkstančių nepažįstamų žmonių. Jie maitina tik savo jauniklius. Patys aistringiausi vienu metu praryja šešis kilogramus žuvies. Vasarą pingvinų darželių absolventai važiuoja į jūrą praktikos.

SAVITAS PATIKRINIMAS

Kas yra pingvinų tėvynė?

Iš ko jie naudojami lizdui statyti?

SAKINIŲ SINTAKSĖ

Gamtoje pingvinas lizdui statytiieško žolė arba negyva mediena.

Morfologinė paryškintų žodžių analizė.

Darbas pagal vadovėlį.

20-21 psl

3. Pamokos santrauka. Atspindys.

Namų darbai – s21 u54

10 pamoka

Tema: Bandomasis diktantas Nr.1 ​​„Ruduo“.

Tikslas: pagal valstybinį standartą patikrinti žinių įvaldymo lygį 3 klasei, nustatyti spragas.

Užduotys:

    pagal valstybinį standartą patikrinti žinių įvaldymo lygį 3 klasei, nustatyti spragas.

    Ugdykite loginį mąstymą, dėmesį, atmintį, rišlią kalbą

    Ugdykite tikslumą, discipliną, nepriklausomybę ir sunkų darbą.

Pamokos eiga

1. Organizacinis momentas.

2. Diktantas.

Ruduo.

Praėjo rugsėjis ir spalis. Mūsų sodas tuščias. Lygūs sodo takai nukloti auksiniais lapais. Beržo lapai lengvai siūbuoja vėjyje. Dangų dengia pilki debesys.

Šaltas lietus pliaupia. Retai kada iš už debesies šviečia nuostabus saulės spindulys. Žmonės nuėmė derlių iš laukų. Morkų ir kopūstų lysvės stovi tuščios. Sode tylu. Paukščiai jau seniai išskrido. Taku šokinėja tik žvirbliai. Jie ieško maisto. Iš dangaus pasigirsta gervių atsisveikinimo giesmė.

Gramatikos užduotys:

    Nurodykite kalbos dalis, surūšiuokite sakinius į dalis.

    Išardykite pagal sudėtį.

    Užsirašykite frazes, nustatykite daiktavardžių gramatines ypatybes.

3. Pamokos santrauka. Atspindys.

11 pamoka

Tema: Leksinė polisemantinio žodžio reikšmė.

Tikslas: minties apie leksinę žodžio reikšmę, kaip privalomą bet kurio žodžio reikšmę kalboje, formavimas.

Užduotys:

    minties apie leksinę žodžio reikšmę, kaip privalomą bet kurio žodžio reikšmę kalboje, formavimas;

    mokinių rašybos budrumo, kalbos ir protinių operacijų ugdymas;

    ugdyti tikslumą, discipliną, nepriklausomybę ir sunkų darbą.

Pamokos eiga

1. Organizacinis momentas.

Rašymo minutė.

Z

h

Zz

Jei atlikote savo darbą, eikite pasivaikščioti.

Žodyno darbas.

Kazachstanas, kopūstas, pieštukas, paveikslas, bulvė, keptuvė, butas, kilogramas, klasė, ratas, kambarys, lova.

2. Pamokos tema.

Mūsų pamokos tema „Žodžių polisemija“. Kiek leksinių reikšmių turi žodis? Tema, nors ir nauja, jums labai pažįstama. Norint bendrauti, perteikti vienas kitam mintis ir jausmus, reikia žodžių. Norint suprasti savo pašnekovą įprastame pokalbyje, pakanka 4-5 tūkstančių žodžių. Tačiau to neužtenka. Kuo daugiau žodžių ir jų reikšmių žmogus žino ir gali vartoti kalboje, tuo tiksliau gali išreikšti savo mintis, tuo jis įdomesnis. Manau, kad kiekvienas iš jūsų nori būti įdomiu pašnekovu ir žmogumi. Todėl manau, kad kiekvienas iš jūsų susidoros su visomis pamokos užduotimis.

Ko turėtume išmokti klasėje?

Kas yra "žodynas"?

Kiek leksinių reikšmių turi žodis?

3. Kaip nustatyti leksinę žodžių reikšmę?

4. Kokie žodžiai vadinami polisemantiniais?

LEXICO yra kalbos mokslo šaka, tirianti jos žodyną.

Kaip manote, kokia koncepcija bus šios rubrikos, kurios pagalba komunikuojame, pagrindas? (Žodis)

Sudarykite sakinį su žodžiu „ŽODIS“, kad būtų atskleista jo prasmė ir esmė.

(Atrankinis sakinių skaitymas.)

Atkreipkite dėmesį į įrašą. Tai dar viena paslaptis. Atidžiai perskaitykite patys. O dabar jis tai mums garsiai perskaitys...

Tai kaimas

Uždaryti..kažko kito.

Baltas sarafanas..cick

Aksominis kaftanas... viščiukas

Lapai yra skirtingi

Pilkas..ki..purškalas.

Manau, visi atspėjo, apie ką mes kalbame. (Beržas)

- Kaip atspėjai? Kas tau padėjo? (išvardykite ženklus)

Kaip galime pavadinti šį tekstą? („Beržas“)

Darbas pagal vadovėlį.

25-27 psl

3. Pamokos santrauka. Atspindys.

Namų darbai – p27 u66

12 pamoka

Tema:

Tikslas:

Užduotys:

    Plėsti mokinių žinias apie žodžių leksinę reikšmę, polisemantinius žodžius, žodžius, turinčius tiesioginės ir perkeltinės reikšmės. Išmokite nustatyti žodžio reikšmę kontekste.

    Ugdykite kalbos jausmą.

Pamokos eiga

1. Organizacinis momentas.

Rašymo minutė.

IR

Ir

Ii

Neturi šimto rublių, bet turi šimtą draugų.

Žodyno darbas.

Stovykla, palmė, pakalnutė, lelija, parduotuvė, avietė, baldai.

2. Pamokos tema.

1) – Ką jūs mintyse įsivaizduojate, kai girdite žodžius?pieštukas, tramvajus, teptukas ?

Kodėl, kalbėdamas apie pirmus du dalykus, atsakėte maždaug vienodai, o apie trečiąjį – kitaip, nors ir teisingai?

Ką sako šis pavyzdys?

Kur galiu sužinoti žodžio reikšmę?

2) – Klausyk mįslės: Sode šalia tako

Saulė stovi ant kojos.

Tik geltoni spinduliai

Jis nėra karštas. (Saulėgrąža).

Kaip atrodo saulėgrąža?

Mįslėje yra žodisSaulė vartojama perkeltine reikšme: saulėgrąža spalva ir forma panaši į saulę. Mįslėse žodžiai dažnai vartojami perkeltine prasme.

Studijuotos medžiagos įtvirtinimas ir supratimas

1) Iš skliausteliuose pateiktų žodžių pasirinkite tuos, su kuriais skliausteliuose esantys žodžiai įgis perkeltinę reikšmę:

Auksinis (žiedas, plaukai, rankos, kukurūzų varpos);

Geležis (sveikata, nagai, nervai);

Išsklaidytas (grūdai, saldainiai, spinduliai, žvaigždės);

Šviesa (žvakė, ugnis, vaikinai)

2) Nustatykite, kuriose frazėse žodžiai vartojami perkeltine, o kuriose - tiesiogine:

Ledo blokas – ledinis žvilgsnis

Kviečių jūra - mėlyna jūra

Kalno viršūnė yra šlovės viršūnė

Pėsčiasis eina – laikrodis tiksi

Žinių šviesa yra saulės šviesa

Vėjas užmigo – vyras užmigo

Armatūros grandinė – įvykių grandinė

Akinanti šviesa – akinantis grožis

Sudarykite sakinį su viena iš vaizdine prasme vartojamų frazių.

3) Žodžių leksinės reikšmės nustatymas

– Dažnai, apibūdindami žmogaus savybes ar charakterio bruožus, vartojame būdvardžius, kilusius iš įvairių metalų pavadinimų.

- Paaiškinkite būdvardžių reikšmę (žodžiu):

plieno valia

geležiniai raumenys

aukso širdis

sidabrinis balsas

4) Leksikos darbas

Pokalbis, apsikeitimas nuomonėmis – pokalbis.

Indai maistui ruošti – puodas.

Žemės paviršiaus dalis, kurią mato žmogus, yra horizontas.

- Antroje eilutėje parašykite žodžius:

Veiksmažodis iš žodžio pokalbis- kalbėti,

Žodžio pan mažybinis žodis -puodas,

Kaip vadinasi įsivaizduojama linija, pagal kurią atrodo, kad dangus yra sujungtas su Žemės paviršiumi?panorama.

- Nurodykite šaknį žodžiuose su ta pačia šaknimi.

Sakinių įrašymas iš diktanto:

Kalba nuves jus į Kijevą.

Skautai atnešė kalbą.

Be liežuvio ir varpas nebylus.

Jis skausmingai prikando liežuvį.

- Kiekviename sakinyje raskite ir pabraukite dviprasmišką žodį.

– Tas pats žodis vartojamas keturiuose sakiniuosekalba. Kiekviename sakinyje nustatykite šio žodžio leksinę reikšmę.

- Taigi darome išvadą: tas pats žodis skirtinguose sakiniuose gali būti vartojamas skirtingomis reikšmėmis.

Darbas pagal vadovėlį.

3. Pamokos santrauka. Atspindys.

Namų darbai – s29 u72

13 pamoka

Tema: Pavieniai ir daugiareikšmiai žodžiai.

Tikslas: Plėsti mokinių žinias apie žodžių leksinę reikšmę, polisemantinius žodžius, žodžius, turinčius tiesioginės ir perkeltinės reikšmės. Išmokite nustatyti žodžio reikšmę kontekste.

Užduotys:

    Plėsti mokinių žinias apie žodžių leksinę reikšmę, polisemantinius žodžius, žodžius, turinčius tiesioginės ir perkeltinės reikšmės. Išmokite nustatyti žodžio reikšmę kontekste.

    Plėtoti žodinę ir rašytinę kalbą, aktyvinti mokinių žodyną.

    Ugdykite kalbos jausmą.

Pamokos eiga

1. Organizacinis momentas.

Rašymo minutė.

Kk

KAM

KAM

Kur jis gimė, ten ir pravertė.

Žodyno darbas.

Meška, lėtai, mėnuo, metalas, metro, pienas, morkos, šaltis, Maskva, skruzdė.

2. Pamokos tema.

Pratimai. Pateikite tiesioginės ir perkeltinės šių žodžių reikšmės pavyzdžių.

Aptempti drabužiai. Artima draugystė.

Saldus__________________. Mielas ____________________.

Kartus __________________. Kartus_____________________.

Vaisiai yra __________________. Vaisiai yra _____________________.

Gurkšnoti _______________. Išgerkite gurkšnį __________________.

Kokios yra žodžio reikšmės? minkštas. Sugalvokite žodžių junginius su žodžiuminkštas , vienas šalia kito rašykite artimus prasmės žodžius. Kaip elgtis su žodžiukietas .

minkštas_______________________________________________________

minkštas _________________________________________________________

minkštas _________________________________________________________

minkšta duona – šviežia

švelni šviesa, malonus balsas

švelnus charakteris - nuolankus, neturintis grubumo ir atšiaurumo.

švelnus klimatas – šiltas, malonus

minkštas ženklas

minkšta sofa ir kt.

Meno kūriniuose dažnai šypsosi šalia vartojami dviprasmiški žodžiai.

Vakare, mergina Mila,

Sode yra gėlynasjį sulaužė.

Jos brolis, berniukas Ivanas,

Tas patssugedo... puodelis.

Pratimas: sugalvoti du sakinius, kuriuose susiduria skirtingos daugiaprasminio žodžio reikšmės.

Daugiareikšmiai žodžiai: aukštas, galva, lengvas, nosis, ranka.

Žaidimas

- Siūlau žaisti žaidimą:

- Aš skaitau žodžius, vieną kartą ploji - jei žodis vienareikšmis, daug - jei dviprasmiškas:

Šiluma, stalas, raudona, portfelis, lietus, pleistras"

Negailėk paršelio, -
Karvė sako. -
Nusipirksi pieno -
Skanus poravimas!
Paršeliai čia pat:
- Mes turime visą puodelį! -
Paršeliai lipdo savo
Mažos kiaulės“.

– Kokie žodžiai vadinami vienareikšmiais? Pateikite pavyzdžių.

– Kokie žodžiai vadinami polisemantiniais? Pateikite pavyzdžių.

3. Pamokos santrauka. Atspindys.

Namų darbai – p28 u71

14 pamoka

Tema: Pristatymas Nr. 1 „Stovykloje“.

Tikslas:

Užduotys:

    išmokti nuosekliai pateikti teksto turinį, sudaryti planą.

    Plėtoti žodinę ir rašytinę kalbą, aktyvinti mokinių žodyną.

    Ugdykite kalbos jausmą.

Pamokos eiga

1. Organizacinis momentas.

2. Pamokos tema.

Skaitydamas tekstą „Stovykloje“.

Vasarą vaikinai ilsėjosi stovykloje. Vieną dieną jie nusprendė leistis į žygį, bet visą laiką buvo blogas oras.

Liepos dienos buvo karštos. Anksti ryte vaikinai susirinko stovyklavietėje ir iškeliavo. Netrukus jie išėjo į platų lauką ir ėjo siauru taku.

Koks didžiulis laukas! Ant jo mojuoja prinokę rugiai. Gilioje dauboje šniokščia šaltas pavasaris. Vaikinai ilgai žaidė didelėje proskynoje. Saulė leidžiasi. Atėjo laikas eiti į stovyklą. Vaikinai gerai pailsėjo.

Teksto analizė.

– Ką sako tekstas?

– Kur vaikinai atsipalaidavo?

– Kas vaikinams sutrukdė leistis į žygį?

-Iš kur atėjo vaikinai?

– Kuo vaikinams patiko aikštė?

- Ką jie veikė?

– Kaip vaikinai atsipalaidavo?

Perskaitykite tekstą dar kartą.

sS27 u67

Plano sudarymas.

    Vasara stovykloje.

    Žygiai lauke.

    Poilsis. Atėjo laikas grįžti namo.

Praktinis darbas.

3. Pamokos santrauka Refleksija.

15 pamoka

Tema: Tiesioginė ir perkeltinė žodžio reikšmė.

Tikslas: Plėsti mokinių žinias apie žodžių leksinę reikšmę, polisemantinius žodžius, žodžius, turinčius tiesioginės ir perkeltinės reikšmės. Išmokite nustatyti žodžio reikšmę kontekste.

Užduotys:

    Plėsti mokinių žinias apie žodžių leksinę reikšmę, polisemantinius žodžius, žodžius, turinčius tiesioginės ir perkeltinės reikšmės. Išmokite nustatyti žodžio reikšmę kontekste.

    Plėtoti žodinę ir rašytinę kalbą, aktyvinti mokinių žodyną.

    Ugdykite kalbos jausmą.

Pamokos eiga

1. Organizacinis momentas.

Rašymo minutė.

Ll

L

l

2. Pamokos tema.

Mokytojo įžanginė kalba

Vaikinai! Vakar sutikau nuostabų žmogų. Paaiškėjo, kad jis užsienietis. Pradėjome bendrauti ir po pokalbio pasakiau, kad jis švelnaus charakterio, aštraus proto, auksinių rankų. Ir jis švyti iš laimės. Bet, deja, šis žmogus manęs nesuprato!

Ar galite tai apibūdinti?

Paaiškinkite žodžių, kurie padėjo apibūdinti jūsų draugą, reikšmę?

Švelnus charakteris – geras charakteris

Aštrus protas – greitai suprantamas. Aštrus kaip peilis

Auksinės rankos – žino, kaip viską padaryti.

Švyti iš laimės – labai laiminga

Jis negalėjo suprasti žodžių reikšmės, nes tai buvo perkeltinę reikšmę turintys žodžiai.

Taigi, šios pamokos tema yra „Tiesioginės ir perkeltinės žodžių reikšmės“. Užsirašykite jį į užrašų knygelę.

_

Lentoje užrašytos šios frazės:

Pilka galva – pilka žiema.

- Vaikinai, kokia šių žodžių šaknis.

– Kokia šių žodžių prasmė?

Pilkaplaukis – su amžiumi baltas

Remiantis panašumu (žiema taip pat yra balta)

- Kaip manai, koks žodis pasirodė pirmas?

– Teisingai, nes antroji „Pilka žiema“ atsirado dėl spalvų panašumo.

Dabar susiduriame su rusų kalbos fenomenu – tiesiogine ir perkeltine prasme.

_________________________________________________________

Dabar atsiverskime vadovėlį 140 puslapyje.

Paskaitykime, kas paryškinta!

Ši technika rusų kalba vadinama metafora.

-Sode dega raudonųjų šermukšnių laužas!

- Ąžuolas nukrenta ir po kojomis padeda ploną auksinę plunksną.

Kita pastraipa.

Ir ši technika vadinama personifikacija.

-Pabandykite patys pateikti pavyzdžių.

Pūga išsisklaidė

Vėjas užmigo.

Plačiau šias priemones nagrinėsime literatūros pamokose ir kalbos raidos pamokose.

Aiškinamuosiuose žodynuose žodyne nurodoma ne tik tiesioginė, bet ir perkeltinė reikšmė.

Pateikite pavyzdžių iš aiškinamojo žodyno.

_________________________________________________________

Dabar praktikuokime.

Ir atlikime pratimą. 338.

Skaitome užduotį.

1 eilutė

2-oji eilė

3 eilė

Pateikite tiesioginę žodžio reikšmę.

Juoda (darbo, ________).

Ledinis (žiūrėk,________).

Aštrus (protas,_________).

Pridėkite pavyzdžių, kad prasmė būtų tiesioginė.

    Atrankinis diktantas

Užrašykite frazes į dvi stulpelius.

Tiesioginė prasmė

perkeltine prasme

-Grynos mintys – be slėpimo, nuoširdžios

-Švarios rankos-

-Srauta upė yra upė, kuri greitai juda

-Greitas protas - greitai mąsto.

-Šaltos rankos - nuo šalčio

-Šalta širdis - abejingas

Kodėl taip išplatinote?

Teksto analizė

Tekstas iš anksto atspausdintas.

Saulėlydis

Kai nuo ryto iki vakaro lijo, beržas nuvyto ir rezignuotai tapo šlapias. Pasitaikydavo, kad prieš pat saulėlydį horizonte atsivėrė giedras dangus ir saulė atsisėdo beržo viršūnėje ilsėtis, kaip pasakų ugnies paukštis. Įsipainiojusi į šakas, saulė išsisklaidė spindulių kekėmis. Nušienautą lauką staiga nušvietė žema, nerimą kelianti šviesa, kiekviena sidabrinė tinklo gija blykstelėjo ir tapo aiškiai matoma...

Apie ką tekstas?

Pavadinkite tekstą. Saulėlydis

Nustatykite pagrindinę teksto temą. Saulėlydžio grožis.

Paaiškinkite rašybą.

Raskite perkeltine prasme vartojamus žodžius.

Menininkai yra skirtingi. Kai kurie menininkai piešia teptuku. O kiti – vienu žodžiu. Ir žodis perkeltine prasme padeda menininkui padaryti šį paveikslą ryškų ir vaizdingą. Kiekviename meno kūrinyje rasime tokių priemonių.

3. Pamokos santrauka. Atspindys.

Namų darbai – p33 u79

rusų kalba. 4 klasė. Pamokų planai vadovėliui Kanakina V.P., Goretsky V.G.

Į vadovėlį:

M.: 2017 - 494 p.

Vadove pristatomi V.P. mokymo medžiagos rusų kalbos 4 klasės pamokų pokyčiai. Kanakina, V.G. Goretsky („Rusijos mokykla“), sudaryta pagal federalinio valstybinio išsilavinimo standarto reikalavimus. Čia mokytojas ras viską, ko reikia kokybiškam pasiruošimui pamokai ir jos įgyvendinimui: mokomosios medžiagos teminį planavimą, detalius pamokos scenarijus, diktanto tekstus, įdomią žaidimo medžiagą.

Skirta pradinių klasių mokytojams, pedagoginių universitetų ir kolegijų studentams. Formatas:

pdf Dydis:

9,4 MB Parsisiųsti:

yandex.disk
Siūlomame leidinyje pateikiami 4 klasės rusų kalbos pamokų pokyčiai, sudaryti pagal federalinio valstybinio išsilavinimo standarto reikalavimus ir pirmiausia skirti dirbti kartu su V.P. vadovėliu. Kanakina, V.G.
Goretskis (M.: Prosveščenija).
Vadovo tikslas – kad mokytojui būtų kuo lengviau tiek pasiruošti pamokai, tiek dirbti pamokos metu. Įtrauktos pamokos apie susipažinimą su nauja medžiaga, konsolidavimą ir projektinę veiklą.
Pamokos grindžiamos veikla grįsto mokymosi principais ir apima praktinį darbą, darbą grupėse ir porose, savarankišką darbą naudojant įvairias testavimo formas. Nuo pirmųjų pamokų mokiniai taiko savęs ir kolegų testavimo būdus.

Iš autoriaus
Teminis planavimas 170 valandų (5 valandos per savaitę)
Teminis planavimas 136 valandos (4 valandos per savaitę)
Kartojimas
1 pamoka. Vadovėlio „Rusų kalba“ įvadas. Mūsų kalba ir kalba
2 pamoka. Kalba ir kalbėjimas. Mandagumo formulės
3 pamoka. Tekstas ir jo planas
4 pamoka. Edukacinis pristatymas
5 pamoka. Pristatymo analizė. Tekstų rūšys
6 pamoka. Sakinys kaip kalbos vienetas
7 pamoka. Sakinių tipai pagal tarimo paskirtį ir intonaciją
8 pamoka. Dialogas. Kreiptis
9 pamoka. Sakinio kamienas. Pagrindiniai ir nepilnamečiai nuosprendžio nariai
10 pamoka. Bandomasis diktantas tema „Pakartojimas“
11 pamoka. Kolokacija
Pasiūlyti
12 pamoka. Vienarūšiai sakinio nariai (bendra sąvoka)
13 pamoka. Vienarūšių sakinio narių jungtis. Skyrybos ženklai sakiniuose su vienarūšiais nariais
14 pamoka. Skyrybos ženklai sakiniuose su vienarūšiais nariais
15 pamoka. Esė pagal I.I. paveikslą. Levitanas „Auksinis ruduo“
16 pamoka. Mūsų projektai
17 pamoka. Paprasti ir sudėtingi sakiniai. Ryšys tarp paprastų sakinių sudėtingame sakinyje
18 pamoka. Sudėtiniai sakiniai ir sakiniai su vienarūšiais nariais
19 pamoka
20 pamoka. Testinis diktantas tema „Pasiūlymas“
Žodis kalboje ir kalboje
21 pamoka. Žodis ir jo leksinė reikšmė
22 pamoka. Polisemantiniai žodžiai. Tiesioginės ir perkeltinės žodžių reikšmės. Pasiskolinti žodžiai. Pasenę žodžiai
23 pamoka. Sinonimai, antonimai, homonimai
24 pamoka. Frazeologizmai. Žinių apie leksines žodžių grupes apibendrinimas
25 pamoka. Žodžių daryba. Reikšmingų žodžio dalių atpažinimas
26 pamoka. Žodžių daryba. Reikšmingų žodžio dalių atpažinimas
27 pamoka. Žodžių daryba. Reikšmingų žodžio dalių atpažinimas
28 pamoka. Balsių ir priebalsių rašyba žodžių šaknyse
29 pamoka. Balsių ir priebalsių rašyba žodžių šaknyse, dvigubi priebalsiai žodžiuose
30 pamoka. Priešdėlių ir priesagų rašyba
31 pamoka. Kieti ir minkšti skiriamieji ženklai
32 pamoka
33 pamoka. Pristatymo analizė. Kalbos dalys. Kalbos dalių morfologinės savybės
34 pamoka. Daiktavardžių ir būdvardžių linksniai
35 pamoka. Skaitmeninis daiktavardis. Veiksmažodis
36 pamoka. Prieveiksmis kaip kalbos dalis
37 pamoka. Prieveiksmių rašyba
38 pamoka. Apžvalginis rašinys apie paveikslą V.M. Vasnecovas „Ivanas Tsarevičius ant pilkojo vilko“
39 pamoka. Testinis diktantas tema „Kalbos dalys“
Daiktavardis
40 pamoka. Daiktavardžių atvejų atpažinimas
41 pamoka. Pratimas atpažinti negyvų daiktavardžių vardininko, kilmininko, priegaidę
Pamoka.
43 pamoka. Daiktavardžių instrumentinių ir prielinksnių atpažinimo pratimai
44 pamoka. Informacijos apie atvejus ir jų atpažinimo būdus kartojimas. Nenusakomi daiktavardžiai
45 pamoka. Trys daiktavardžių deklinacijos (bendras pristatymas). 1-asis daiktavardžių linksnis
46 pamoka. Pratimas atpažinti 1-osios linksniuotės daiktavardžius
47 pamoka. Esė pagal A.A. paveikslą. Plastovo „Pirmasis sniegas“
48 pamoka. 2-asis daiktavardžių linksnis
49 pamoka. Pratimas atpažinti 2-osios linksniuotės daiktavardžius
50 pamoka. Daiktavardžių 3-asis linksnis
51 pamoka. Pratimas atpažinti 3-iosios deklinacijos daiktavardžius
52 pamoka. Deklinacijos rūšys. Daiktavardžio linksnio nustatymo algoritmas
53 pamoka
54 pamoka. Pristatymo analizė. Vienaskaitos 1-ojo, 2-ojo ir 3-iojo dėmens daiktavardžių didžiosios ir mažosios raidės. Daiktavardžių nekirčiuotųjų didžiųjų raidžių galūnių tikrinimo metodai
55 pamoka. Įvardžiuotiniai ir priegaidiniai atvejai
56 pamoka. Daiktavardžių galūnių rašyba kilmininke
57 pamoka. Gyvųjų daiktavardžių įvardžiuotiniai, kilminiai ir priegaidiniai atvejai
58 pamoka. Daiktavardžių galūnių rašyba datatyvine kalba
59 pamoka. Nekirčiuotų daiktavardžių galūnių kilmininko ir datatyvinio žodžio rašybos pratimas
60 pamoka. Nekirčiuotų daiktavardžių galūnių rašybos pratimai kilmininko ir datyvo kalbomis
61 pamoka. Daiktavardžių galūnių rašyba instrumentiniu atveju
62 pamoka. Daiktavardžių galūnių rašybos pratimas instrumentiniu atveju
63 pamoka. Daiktavardžių galūnių rašyba linksniu
64 pamoka. Daiktavardžių galūnių rašybos pratimas prielinksniniu atveju
65 pamoka. Nekirčiuotų daiktavardžių galūnių rašyba visais atvejais
66 pamoka. Daiktavardžių didžiųjų ir mažųjų raidžių nekirčiuotųjų galūnių rašybos pratimas
67 pamoka. Daiktavardžių nekirčiuotųjų didžiųjų ir mažųjų raidžių galūnių rašybos pratimas
68 pamoka. Esė pagal V.A. paveikslą. Tropinina „Nėrinių kūrėjas“
69 pamoka. Bandomasis diktantas tema „Vienaskaitos daiktavardžių nekirčiuotų didžiųjų raidžių galūnių rašyba“
70 pamoka. Kontrolinio diktanto analizė. Kartojimas
71 pamoka. Daiktavardžių linksniai daugiskaitoje
72 pamoka. Daugiskaitos daiktavardžių vardinis atvejis
73 pamoka. Daugiskaitos daiktavardžių giminė
74 pamoka. Daugiskaitos daiktavardžių galūnių rašyba kilmininke. Daugiskaitos daiktavardžių kilminiai ir priegaidiniai atvejai
75 pamoka. Daugiskaitos daiktavardžių datyviniai, instrumentiniai, prielinksniai
76 pamoka
77 pamoka. Pristatymo analizė. Daiktavardžių vienaskaitos ir daugiskaitos didžiųjų raidžių galūnių rašyba
78 pamoka. Pirmojo pusmečio kontrolinis diktantas
79 pamoka. Kontrolinio diktanto analizė. Bandomasis darbas
80 pamoka. Mūsų projektai
Būdvardis
81 pamoka. Būdvardis kaip kalbos dalis
82 pamoka. Lytis ir būdvardžių skaičius
83 pamoka. Žaislo aprašymas
84 pamoka. Būdvardžių linksniai
85 pamoka. Rašinys tema „Ką prisimenu apie V. A. tapybą? Serovas „Mika Morozovas“
86 pamoka. Vyriškų ir nešvarių būdvardžių vienaskaitos linksniai
87 pamoka. Vyriškų ir nešvarių būdvardžių galūnių rašyba vardininko linkme
88 pamoka. Vyriškojo ir niekaipinio būdvardžių galūnių rašyba giminės
89 pamoka. Vyriškojo ir niekaipinio būdvardžių galūnių rašyba datyviosios giminės
90 pamoka. Vardininko, priegaidinio, kilmininko atvejai
91 pamoka. Vyriškų ir nešvarių būdvardžių galūnių rašyba instrumentiniais ir prielinksniais
92 pamoka. Vyriškų ir nešvarių būdvardžių galūnių rašybos pratimas
93 pamoka. Atrankinis aprašomojo teksto pateikimas. Mūsų projektai
94 pamoka. Pristatymo analizė. Vyriškų ir nešvarių būdvardžių didžiųjų ir mažųjų raidžių galūnių rašyba
95 pamoka. Moteriškos giminės būdvardžių deklinacija
96 pamoka. Moterų giminės būdvardžių vardiniai ir priegaidiniai atvejai
97 pamoka. Moterų giminės būdvardžių giminės, datyvinės, instrumentinės ir prielinksninės kalbos
98 pamoka. Moterų giminės būdvardžių priegaidiniai ir instrumentiniai atvejai
99 pamoka. Būdvardžių galūnių rašybos pratimas
100 pamoka. Aprašomojo teksto pateikimas
101 pamoka. Pristatymo analizė. Būdvardžių galūnių rašyba
102 pamoka. Daugiskaitos būdvardžių linksniai
103 pamoka. Esė apžvalga apie paveikslą N.K. Rerichas „Užjūrio svečiai“
104 pamoka. Daugiskaitos būdvardžių įvardžiuotiniai ir priegaidiniai atvejai
105 pamoka. Daugiskaitos būdvardžių giminės ir prielinksniai
106 pamoka. Daugiskaitos būdvardžių datyviniai ir instrumentiniai atvejai
107 pamoka. Apibendrinimas tema „būdvardis“
108 pamoka. Esė apžvalga apie paveikslą I.E. Grabaras „Vasario Azure“
109 pamoka. Apibendrinimas tema „Būdvardis“. Žinių testas
110 pamoka. Bandomasis diktantas tema „Būdvardis“
111 pamoka. Kontrolinio diktanto analizė. Kartojimas
Įvardis
112 pamoka. Įvardis kaip kalbos dalis
113 pamoka. Asmenvardžiai
114 pamoka. 1-ojo ir 2-ojo asmens asmenvardžių keitimas bylomis
115 pamoka. Trečiojo asmens asmenvardžių keitimas bylomis
116 pamoka. Asmenvardžių keitimas pagal didžiąsias ir mažąsias raides
117 pamoka. Pasakojamojo teksto su aprašomaisiais elementais pateikimas
118 pamoka. Pristatymo analizė. Apibendrinimas tema „Įvardis“
119 pamoka. Bandomasis diktantas tema „Įvardis“
120 pamoka. Kontrolinio diktanto analizė. Kartojimas
Veiksmažodis
121 pamoka. Veiksmažodžių vaidmuo kalboje
122 pamoka. Veiksmažodžių keitimas laikais
123 pamoka
124 pamoka
125 pamoka. Veiksmažodžių keitimas laikais
126 pamoka. Pasakojamojo teksto pateikimas naudojant citatų planą
127 pamoka. Pristatymo analizė. Veiksmažodžių konjugacija
128 pamoka. Veiksmažodžių konjugacija
129 pamoka. Esamo ir būsimojo laiko veiksmažodžių vienaskaitos 2-asis asmuo
130 pamoka. Esė pagal I.I. paveikslą. Levitanas „Pavasaris. Didelis vanduo"
131 pamoka. I ir II esamojo laiko veiksmažodžių konjugacija
132 pamoka. Būsimojo laiko veiksmažodžių I ir II konjugacija
133 pamoka. Mūsų projektai
134 pamoka. Nekirčiuotų veiksmažodžių asmeninių galūnių rašyba esamuoju ir būsimuoju laiku
135 pamoka. Nekirčiuotų veiksmažodžių asmeninių galūnių rašyba esamuoju ir būsimuoju laiku
136 pamoka. Nekirčiuotų veiksmažodžių asmeninių galūnių rašyba esamuoju ir būsimuoju laiku
137 pamoka. Nekirčiuotų veiksmažodžių asmeninių galūnių rašyba esamuoju ir būsimuoju laiku
138 pamoka. Refleksiniai veiksmažodžiai
139 pamoka. Refleksinių veiksmažodžių rašyba -tsya ir -tsya
140 pamoka. Refleksinių veiksmažodžių rašyba -tsya ir -tsya
141 pamoka. To, kas buvo išmokta, įtvirtinimas. Istorijos sudarymas pagal paveikslėlių seriją
142 pamoka. Veiksmažodžių rašyba būtuoju laiku
143 pamoka. Veiksmažodžių būtojo laiko lyčių galūnių rašyba
144 pamoka. Būtojo laiko veiksmažodžių nekirčiuotų priesagų rašyba
145 pamoka
146 pamoka. Testinis diktantas tema „Veiksmažodis“
147 pamoka. Kontrolinio diktanto analizė. Kartojimas
148 pamoka. Apibendrinimas tema „Veiksmažodis“
149 pamoka. Apibendrinimas tema „Veiksmažodis“
150 pamoka. Pasakojamojo teksto pristatymas
151 pamoka. Žinių patikrinimas tema „Veiksmažodis“
152 pamoka. Pristatymo analizė, kontrolinis darbas. Kartojimas
153 pamoka. Kalba. Kalba. Tekstas
154 pamoka. Sakinys ir frazė
155 pamoka. Sakinys ir frazė
156 pamoka. Sakinys ir frazė
157 pamoka. Leksinė žodžio reikšmė
158 pamoka. Rašinys tema „Mano įspūdžiai apie I. I. paveikslą. Shishkina "Rugiai"
159 pamoka. Žodžių daryba
160 pamoka. Žodžių daryba
161 pamoka. Žodžių daryba
162 pamoka. Žodžių daryba
163 pamoka. Kalbos dalys
164 pamoka. Kalbos dalys
165 pamoka. Pasakojamojo teksto pateikimas naudojant citatų planą
166 pamoka. Pristatymo analizė. Kalbos dalys
167 pamoka. Baigiamasis kontrolinis diktantas
168 pamoka. Kontrolinio diktanto analizė. Kartojimas
169 pamoka. Garsai ir raidės
170 pamoka. Žaidimas „Per kalbos dalių galaktiką“

Nuorodos

M.: 2014. - 341 p.

Vadovas yra naujo pamokų tobulinimo ciklo „APŠVIETIMO PAMOKOS“, skirto bendrojo ugdymo įstaigų mokytojams ir metodininkams, dalis. Vadove pateikiama rusų kalbos mokymo IV klasėje metodika naudojant „Rusijos mokyklos“ sistemos mokymo medžiagą pagal federalinio valstybinio švietimo standarto nuostatas. Medžiaga sudaryta technologinių pamokų žemėlapių pavidalu, kurie leidžia parodyti mokytojo veiklą siekiant mokinių suplanuotų rezultatų – asmeninių, dalykinių, metadalykų – ir formuojant juose universalius ugdymo veiksmus. Šių vadovų ypatumas yra tas, kad: - medžiaga struktūrizuota pagal mokinių ir mokytojų edukacinės veiklos etapus ir rūšis; - konkrečioje medžiagoje atskleidžiami tarpdisciplininiai ryšiai; - sukurti kiekvieno mokinio pasiekimų vertinimo įrankiai.

Skirta pradinių klasių mokytojams, pedagoginių universitetų ir kolegijų studentams. pdf

pdf 5,7 MB

Žiūrėti, parsisiųsti:drive.google

TURINYS
3 įvadas
Pamoka Nr.1 ​​6
2 pamoka 8
Pamoka Nr.3 10
Pamoka Nr.4 12
Pamoka Nr.5 14
Pamoka Nr.6 16
Pamoka Nr.7 18
Pamoka Nr.8 20
Pamoka Nr.9 22
Pamoka Nr.10 24
Pamoka Nr.11 26
Pamoka Nr.12 28
Pamoka Nr.13 30
Pamoka Nr.14 32
Pamoka Nr.15 34
Pamoka Nr.16 36
Pamoka Nr.17 38
Pamoka Nr.18 40
Pamoka Nr.19 42
Pamoka Nr.20 44
Pamoka Nr.21 46
Pamoka Nr.22 48
Pamoka Nr.23 50
Pamoka Nr.24 52
Pamoka Nr.25 54
Pamoka Nr.26 56
Pamoka Nr.27 58
Pamoka Nr.28 60
Pamoka Nr.29 62
Pamoka Nr.30 64
Pamoka Nr.31 66
Pamoka Nr.32 68
Pamoka Nr.33 70
Pamoka Nr.34 72
Pamoka Nr.35 74
Pamoka Nr.36 76
Pamoka Nr.37 78
Pamoka Nr.38 80
Pamoka Nr.39 82
Pamoka Nr.40 84
Pamoka Nr.41 86
Pamoka Nr.42 88
Pamoka Nr.43 90
Pamoka Nr.44 92
Pamoka Nr.45 94
Pamoka Nr.46 96
Pamoka Nr.47 98
Pamoka Nr.48 100
Pamoka Nr.49 102
Pamoka Nr.50 104
Pamoka Nr.51 106
Pamoka Nr.52 108
Pamoka Nr. 53 Programinė įranga
Pamoka Nr.54 112
Pamoka Nr.55 114
Pamoka Nr.56 116
Pamoka Nr.57 118
Pamoka Nr.58 120
Pamoka Nr.59 122
Pamoka Nr.60 124
Pamoka Nr.61 126
Pamoka Nr.62 128
Pamoka Nr.63 130
Pamoka Nr.64 132
Pamoka Nr.65 134
Pamoka Nr.66 136
Pamoka Nr.67 138
Pamoka Nr.68 140
Pamoka Nr.69 142
Pamoka Nr.70 144
Pamoka Nr.71 146
Pamoka Nr.72 148
Pamoka Nr.73 150
Pamoka Nr.74 152
Pamoka Nr.75 154
Pamoka Nr.76 156
Pamoka Nr.77 158
Pamoka Nr.78 160
Pamoka Nr.79 162
Pamoka Nr.80 164
Pamoka Nr.81 166
Pamoka Nr.82 168
Pamoka Nr.83 170
Pamoka Nr.84 172
Pamoka Nr.85 174
Pamoka Nr.86 176
Pamoka Nr.87 178
Pamoka Nr.88 180
Pamoka Nr.89 182
Pamoka Nr.90 184
Pamoka Nr.91 186
Pamoka Nr.92 188
Pamoka Nr.93 190
Pamoka Nr.94 192
Pamoka Nr.95 194
Pamoka Nr.96 196
Pamoka Nr.97 198
Pamoka Nr.98 200
Pamoka Nr.99 202
Pamoka Nr.100 204
Pamoka Nr.101 206
Pamoka Nr.102 208
Pamoka Nr.103 210
Pamoka Nr.104 212
Pamoka Nr.105 214
Pamoka Nr.106 216
Pamoka Nr.107 218
Pamoka Nr.108 220
Pamoka Nr.109 222
Pamoka Nr.PO 224
Pamoka Nr.111 226
Pamoka Nr.112 228
Pamoka Nr NUO 230
Pamoka Nr.114 232
Pamoka Nr.115 234
Pamoka Nr.116 236
Pamoka Nr.117 238
Pamoka Nr.118 240
Pamoka Nr.119 242
Pamoka Nr.120 244
Pamoka Nr.121 246
Pamoka Nr.122 248
Pamoka Nr.123 250
Pamoka Nr.124 252
Pamoka Nr.125 254
Pamoka Nr.126 256
Pamoka Nr.127 258
Pamoka Nr.128 260
Pamoka Nr.129 262
Pamoka Nr.130 264
Pamoka Nr.131 266
Pamoka Nr.132 268
Pamoka Nr.133 270
Pamoka Nr.134 272
Pamoka Nr.135 274
Pamoka Nr.136 276
Pamoka Nr.137 278
Pamoka Nr.138 280
Pamoka Nr.139 282
Pamoka Nr.140 284
Pamoka Nr.141 286
Pamoka Nr.142 288
Pamoka Nr.143 290
Pamoka Nr.144 292
Pamoka Nr.145 294
Pamoka Nr.146 296
Pamoka Nr.147 298
Pamoka Nr.148 300
Pamoka Nr.149 302
Pamoka Nr.150 304
Pamoka Nr.151 306
Pamoka Nr.152 308
Pamoka Nr.153 310
Pamoka Nr.154 312
Pamoka Nr.155 314
Pamoka Nr.156 316
Pamoka Nr.157 318
Pamoka Nr.158 320
Pamokos Nr.159-160 322
Pamoka Nr.161 324
Pamokos Nr.162-163 326
Pamokos Nr.164-165 328
Pamokos Nr.166-167 330
Pamokos Nr.168-169 332
Pamokos Nr.170 334
Literatūra 336

Technologiniai pamokų žemėlapiai (TLC) IV klasei užbaigia pamokų tobulinimo ciklą „APŠVIETIMO PAMOKOS“, skirtą pradinio bendrojo ugdymo mokytojams. Mokytojas, dirbęs TKU 1-3 klasėse, puikiai žino šią mokymo priemonę kaip naudingą, patogią, veiksmingą priemonę, leidžiančią suplanuoti pamokas pagal antrosios kartos federalinio valstybinio išsilavinimo standarto reikalavimus. Pamokų raida TKU 4 klasėje turi nemažai reikšmingų skirtumų nuo ankstesnių, nes 4 klasė yra paskutinė pradinės mokyklos grandis ir, tiesą sakant, pradinės mokyklos slenkstis. Ketvirtokai turi daug žinių, įgūdžių ir gebėjimų, todėl teorinės medžiagos pateikimo forma šiame vadove yra sudėtingesnė. Dabar mokytojas gali pasiūlyti ne sąvokų aprašymą, o jų apibrėžimą, kuris atsispindi technologiniuose žemėlapiuose. Teorinės ir praktinės edukacinės veiklos vykdymo algoritmas taip pat yra sudėtingas atsižvelgiant į mokinių amžiaus ypatybes. TKU 4 klasei atspindi padidėjusią vaikų savarankiškumo dalį atliekant užduotis individualiai, poromis ir grupėmis. Siūlomų pratimų sistema vis dar įgyvendina „nuo paprasto iki sudėtingo“ metodą, tačiau ją lydi tokios psichinės operacijos kaip analizė, sintezė, refleksija, vedanti prie loginės išvados, priežasties-pasekmės ryšių paieška.
Kaip žinia, „Rusijos mokyklos“ UM K sistemos prioritetinė kryptis yra projektinės veiklos mokymas, todėl technologiniuose žemėlapiuose vienas iš reikalingų pamokų tipų yra projektinė pamoka. Vadove yra pakankamai daug pamokų projektų su detaliu etapų aprašymu: priešprojektinis tyrimas, darbas individualiai, poromis ir grupėmis, projekto pristatymo rengimas, prezentacijos kūrimas, kolektyvinis apibendrinimas, parodų kūrimas, priežiūra “ Mano pasiekimai“ aplankus ir kt. Vaikai, kurie buvo mokomi naudojant technologinius žemėlapius, ateina į pagrindinę mokyklą turėdami gerai išvystytus projektinės veiklos įgūdžius.

Pedagoginis

taikinys

Sudaryti sąlygas daiktavardžių, būdvardžių, įvardžių gramatinėms ypatybėms nustatyti; sakinių analizavimas sakinio nariais, sakinių sintaksinė analizė

Pamokos tipas

Žinių ir veiksmų metodų stebėjimas / konkrečios problemos sprendimas

Planuojama

rezultatus

(tema)

Nustatyti daiktavardžių, būdvardžių, įvardžių gramatines ypatybes; atlikti sakinių analizavimą pagal sakinio narius, sintaksinę sakinių analizę

Asmeninis

rezultatus

Įvertinkite savo pačių ugdomąją veiklą: pasiekimus, savarankiškumą, iniciatyvumą, atsakingumą, nesėkmių priežastis

Universalus

mokymosi veikla

(metasubjektas)

Kognityvinis: atgaminti iš atminties informaciją, reikalingą mokymosi užduočiai išspręsti.

Reguliavimo: planuoti mokymosi užduoties sprendimą: sudaryti būtinų operacijų seką

(veiksmo algoritmas); analizuoti emocines būsenas, gautas iš sėkmingos (nesėkmingos) veiklos, įvertinti jų įtaką žmogaus nuotaikai

Pagrindai

Daiktavardžių, būdvardžių, įvardžių gramatinės ypatybės. Pasiūlymo narių pasiūlymų analizė. Sakinio analizavimas

Pamokos scenarijus

Pamokos žingsneliai

Formos, metodai,

metodinė

technikos

Mokytojų veikla

Studentų veikla

Forma

kontroliuoti

Įgyvendinta

veiksmus

Lieta

įgūdžių

I. Motyvacija edukacinei veiklai

(organizacinis momentas)

Priekinė. Žodinis. Mokytojo žodis

Sveikiname studentus.

Man patinka, kai susitinkame

Mes esame draugai ir šeima

"Labas rytas",

"Labas vakaras",

„Labanakt“, sakome.

A. Jašinas

– Patikrinkime pasirengimą

už pamoką

Linkėjimai nuo mokytojų. Sutvarkykite savo darbo vietą

Parodykite pasirengimą dirbti klasėje

II. Kaligrafija

Individualus.

Praktiška. Laiškas

anglies ausies kampas

Vykdykite laišką pagal pavyzdį

Ugdykite kaligrafinę rašyseną

Teisinga rašyba

III. Mokymosi užduoties nustatymas

Priekinė. Žodinis. Mokytojo žinutė

Informuoja pamokos temą, suformuluoja ugdomąją užduotį

Mokytojai klauso

Priimkite mokytojo suformuluotą mokymosi užduotį

IV. Žinių ir veiksmų metodų kontrolė

Individualus. Praktiška. Testas

Komentuoja testo užduotis ir organizuoja jų įgyvendinimą.

(žr. priedą)

Vykdyti testinės užduotys

Įvertinkite darbo rezultatą, nustatyti, ko jau išmokta ir ko dar reikia išmokti, suvokti asimiliacijos kokybę ir lygį

Testas

V. Mokymosi veiklos refleksija pamokoje (rezultatas)

Priekinė.

Žodinis.

Pokalbis

– Kokia užduotis buvo mūsų laukia?

– Ar pavyko tai išspręsti?

– Kas susidorojo su užduotimi?

– Kas turėjo sunkumų? Kodėl?

Atsakykite į klausimus

Galvok atvirai
ir įvertinti savo veiklą klasėje

Pokalbis klausimais. Savireguliacija

1 variantas

1. Iš sakinio išrašykite visus būdvardžius ir nurodykite jų skaičių, lytį, raidę.

2. Atlikti pasirinkto daiktavardžio morfologinę analizę.Prasideda pirmųjų migruojančių paukščių atskridimas rooks

3. Perskaitykite tekstą. Užrašykite įvardžius 2 ir 3 asmens daugiskaitos formomis.

LAPAI IR ŠAKNYS

Lapai sakė:

Paskutinis saulės spindulys apšvietė ąžuolų viršūnes.

Zoologijos sode pamatėme zebrą ir dramblį.

(Skatinamasis, nešauktukas, gramatinis pagrindaspamačiau zebrą ir dramblį,plačiai paplitę, yra vienarūšių narių.)

6 (neprivaloma). Parašykite sakinius, kuriuose dalykas išreiškiamas daiktavardžiu.

2 variantas

1. Iš sakinio išrašykite kokybinį būdvardį ir atlikite jo morfologinę analizę.Pro ploną plikų beržo šakų tinklą mėlynai nušvito pavasario dangus.

2. Atlikite paryškinto žodžio morfologinę analizę.Kregždė po lizdą susikūrė tvarto stogas.

3. Perskaitykite tekstą. Suraskite ir užsirašykite visus įvardžius daugiskaitos 1-ojo asmens forma.

LAPAI IR ŠAKNYS

Lapai sakė:

– Kokie mes žali ir gražūs. Suteikiame pavėsį. Žmonės ilsisi po mūsų šešėliu. Pas mus skrenda paukščiai. Jie dainuoja ir kuria lizdus. Ir šaknys pasakė lapams:

– Rudenį išdžius. Pavasarį jūsų vietoje augs nauji lapai. Ir be mūsų nebus viso medžio, nebus ir tavęs, lapų.

4. Suskirstykite pasiūlymą pagal narius.Po egle slėpėsi didelis baltas grybas.

5. Patikrinkite pasiūlymo ypatybes. Jei yra klaidų, ištaisykite jas raštu.Mūsų krepšelyje buvo oranžinės morkos, geltonos ropės ir raudonieji burokėliai.

(Deklaratyvus, šauktukas, gramatinis pagrindasbuvo morkos, ropės, burokėliai,nėra plačiai paplitę, yra vienarūšių narių.)

6 (neprivaloma). Parašykite sakinius, kuriuose subjektas išreiškiamas įvardžiu.

Jūs pakvietėte mus apsilankyti. Iš viksvos laukinė antis išperėjo mažus ančiukus. Per šventes eisime į mišką. Ant medžių buvo šerkšnas.



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!