Rašytinės kalbos įgūdžių aktyvinimas. Esu labai patenkinta savo darbu

Planas - anglų kalbos pamokos 4 klasėje santrauka pagal mokymo medžiagą "Dėmesio centre

Pamokos tema:meilėanglų kalba- Mėgstu anglų kalbą. 2017 m. balandžio 21 d

Mokytoja: Veretenova Oksana Viktorovna

Tikslas: Užsienio kalbos kalbėjimo įgūdžių formavimas ir įtvirtinimas temų „Anglų kalba“, „Paprastasis laikas praeities ir dabarties“ medžiaga - vartojimo skirtumas.

Pamokos tipas: Pamoka apie anksčiau išmoktos medžiagos konsolidavimą

Užduotys:

    Praktiška

    Anglų kalbos įvaldymas kaip bendravimo priemonė tema: anglų kalba

    Švietimo

    Supažindinimas su užsienio kalbų kultūra

    išmokti iš ausies suprasti tekstą pagal pažįstamos kalbos medžiagą;

    ugdyti skaitymo įgūdžius: išmokti skaityti tyliai ir iki galo suprasti tekstą pagal pažįstamą medžiagą.

    Vystantis

    Kalbėjimo gebėjimų ugdymas remiantis dialogų ir teiginių kūrimo medžiaga;

    Atminties, žodinio ir loginio mąstymo ugdymas darbo su kortomis pavyzdžiu;

    Motyvacijos mokytis ugdymas pavyzdžiu, kaip mokiniams diskutuoti įdomiomis temomis, naudojant vaizdines priemones, panaudojant žaismingas akimirkas pamokoje.

    Švietimo

    Bendravimo kultūros puoselėjimas

Leksinė medžiaga- pamoka, knyga, darbo knyga, Anglų kalba, užsienio, mokykis – mokykis, rašyti, kalbėti, klausytis, skaityti, suprasti, paprastai, dažnai, kiekvieną dieną, kartais, visada, vakar, pernai, praėjusį mėnesį, praeitą savaitę, prieš 2 metus. Pamokoje dirbome su struktūromis: Do you love English? Taip, aš darau. Ar jis? Taip jis daro. Ar pernai išmokai anglų kalbos? Taip aš padariau.

Papildomasnaudos: pristatymas, kamuolys, kortelės su veiksmažodžiais, prieveiksmiais, žodžiais.

1. Etapaipamoka

    Organizacinis momentas

    Pamokos temos žinutė

    Žodyno aktyvinimas šia tema

    Žodinės kalbos įgūdžių aktyvinimas

    Fizminutka

    Fonetinis pratimas.

    Skaitymo įgūdžių aktyvinimas

    Rašymo įgūdžių aktyvinimas

    Apibendrinant

    Atspindys

    Namų darbai

    Organizuota pamokos pabaiga.

    PAMOKOS PLANAS

Veikla

Mokytojas daro / sako:

Mokiniai sako/daro

Komentarai UUUD formavimas

Organizacinis momentas

Labas rytas vaikai! Džiaugiuosi tave matydamas!

Man irgi viskas gerai, ačiū. Malonu tave matyti.

Ačiū, atsisėsk, prašau.

Kas šiandien nėra?

Turiu keletą klausimų.

Kokia šiandien diena?

Kokia šiandien data?

Koks oras šiandien?

Labas mokytojo rytas.

Man viskas gerai, ačiū ir kaip sekasi?

Man taip pat malonu tave matyti.

Šiandien visi dalyvauja.

Šiandien penktadienis.

Šiandien yra balandžio 21 d

Šiandien debesuota ir šilta.

Komunikacinis UUD

gebėjimas poromis, grupėmis ir komandomis bendrauti, pasisveikinti išlaikant draugišką, demokratišką ir kūrybingą atmosferą

Pamokos temos formulavimas

Pradėkime nuo vaizdo įrašo. Pažiūrėkite ir atspėkite, kokia mūsų pamokos tema?

Taip, mes kalbėsime apie anglų kalbą, kalbą ir dalykus, kuriuos galime su ja padaryti.

Šiandien kartosime gramatiką, išmoksime naujų žodžių, atsakysime į klausimus ir atliksime pratimus

Mūsų tema anglų kalba

Nauji žodžiai lentoje

Kalba

Užsienis – užsienietis

Mokykis – išmok – mokyk

Reguliavimo UUD

Atlikę veiksmą atlikite reikiamus koregavimus, atsižvelgdami į jo įvertinimą ir į padarytų klaidų pobūdį.

Žodyno aktyvinimas.

Dabar pažaiskime su kamuoliu ir patikrinkime savo netaisyklingus veiksmažodžius

Mokytojas sako pirmąją veiksmažodžio formą – Mokiniai suskirstomi į 2 grupes ir vadina antrąją formą.

Dar kartą sakome, kad pirmoji forma skirta esamajam laikui, o antroji – praeičiai.

Kognityvinis UUD

Žodinės kalbos įgūdžių aktyvinimas

Praėjusią savaitę išmokau anglų kalbą.

Praėjusį mėnesį kiekvieną pamoką skaičiau anglų kalbos tekstus

Du kartus per savaitę vedu anglų kalbos pamokas

Anglų kalbą supratau prieš dvejus metus

Man patinka kiekvieną pamoką kalbėti angliškai

Praėjusiais metais galėjau rašyti angliškai

Darbas 2 komandose

Mokytojas dalija korteles – iš jų reikia sudaryti sakinius

Bendravimas

Jie tinkamai naudoja kalbą planuodami savo veiklą.

Fonetinis fizinis pratimas

    Atėjo laikas daryti pratimus. Ar atsistosite. Prisiminkime savo eilėraštį.

    Ploji, ploja, ploja rankomis,
    Suplokite rankomis.
    Antspauduok, antspauduok, antspauduok kojas,
    Suspauskite kojas kartu.
    Sukite, sukite, sukite,
    Sukite kartu.

SAKYK - Kalba!

Papurtyk, purtyk, spausk rankas,
Paspauskite rankas kartu.
Mirktelk, mirktelk, mirkteli akimis
Laimėk akis kartu

Sakyk Užsienio kalba!.

Šokti, šokti, šokti apie
Šokite kartu.
Šypsokis, šypsokis savo draugams,
Nusišypsokime kartu

Sakyk, aš mokausi anglų kalbos!

Mokiniai atlieka fizinius pratimus ir taria žodžius bei garsus šia tema

Asmeninis UUD

Jie savarankiškai adekvačiai įvertina veiksmo teisingumą ir atlieka būtinus vykdymo koregavimus tiek jo įgyvendinimo metu, tiek veiksmo pabaigoje.

Laiko, klausiamojo, neigiamo sakinio vartojimo įgūdžių aktyvinimas

Dabar atėjo laikas naudoti mūsų veiksmažodžius

: rašyti, skaityti, žinoti, mokytis, kalbėti,

Ar tu….? Taip aš padariau. Ne, aš ne

(padaryti lentelę ant lentos +-?)

Mokiniai gauna raudoną, geltoną arba mėlyną kortelę. Atitinkamai Past Simple turite sudaryti teigiamąjį, klausiamąjį arba neigiamą sakinį su veiksmažodžiu.

Žaidimas dviejose komandose.

Kognityvinis UUD

Rašymo įgūdžių aktyvinimas

Dabar rašykime!

Sukurkite savo istoriją su visais žinomais veiksmažodžiais!

Vieną dieną žemėje gyveno maža mergaitė. Jos vardas buvo Džeinė. Ji labai gerai mokėjo anglų kalbą ir vieną dieną pateko į stebuklingą mišką...(rašyk lentoje)

Eik, susitik, pamatyk, valgyk, kalbėk, išgirsk, daryk, turėk, gali mylėti.

Mokiniai 2 grupėse atlieka užduotį, tada garsiai skaito savo istorijas apie anglų kalbą.

Kognityvinis UUD

Teikti pasiūlymus dėl bendradarbiavimo ieškant ir renkant informaciją.

Reguliavimo

Jie savarankiškai adekvačiai įvertina veiksmo teisingumą ir atlieka reikiamus koregavimus tiek jo įgyvendinimo metu, tiek veiksmo pabaigoje.

Apibendrinant.

Rašome ir rašome

Kokia buvo mūsų pamokos tema?

Jūsų ženklai yra…

Mes skaitome tekstą savo vadovėlyje.

Galime kalbėti ir suprasti angliškus žodžius

Galime bendrauti su užsieniečiais

Galime išvažiuoti į užsienį, ką nors nusipirkti, pamatyti daug įdomių vietų

Mūsų tema buvo anglų kalbos pamoka ir dabar žinome, kad WE LOVE ENGLISH

Reguliavimo UUD

Tinkamai suvokti mokytojų, bendražygių, tėvų ir kitų žmonių pasiūlymus ir vertinimus;

Mokinys turės galimybę išmokti parodyti pažintinę iniciatyvą ugdymo bendradarbiavime.

Atspindys

Kas supranta ar turi klausimų?

Laimėjo 1 komanda arba 2 komandos

Namų darbai

Užduoties savalaikiškumas, namų darbų atlikimo instrukcijos, atlikimo metodikos paaiškinimas.

Rašykite ant lentos rusų kalba ir komentuokite užsienio kalba.

Įsitikinkite, kad visi vaikai rašo savo dienoraštyje.

Parašykite pasaką apie anglų kalbą, naudodami kuo daugiau būtojo laiko veiksmažodžių, kaip tai darėme klasėje.

Atidarykite savo dienoraštį ir parašykite namų užduotį.

ačiū. Pažvelkite į lentą ir užsirašykite savo namų užduotį.

Visi vaikai užsirašo namų darbus į dienoraštį.

Kognityvinis

Jie apibendrina, tai yra, išveda bendrumą visai serijai ar klasei atskirų objektų.

Nustatykite analogiją.

Organizuota pamokos pabaiga.

Šiandien puikiai padirbėjai. Ačiū už pamoką! Viso gero!

Vartoti skatinantį žodyną, padėkoti vaikams už teisingus atsakymus; padėti mokiniams, jei vaikai daro klaidų.

(Mano protingi vaikai...)

Mokiniai atsistojo. –

Ačiū už pamoką! Viso gero!

Naudojamos technologijos: komunikacinė, interaktyvi, individuali, žaidimų, bendradarbiavimo technologija.

Pranešimas apie atvirą anglų kalbos pamoką, vykusią 4 klasėje

Klasė: 3

Tema:"Aš myliu anglų kalbą"

Data: 21.04.2017

Pamokos tikslas: per metus įgytų žinių integravimas

Pamokos tikslai: 1) edukacinis:

    apibendrinkite ištirtą medžiagą

    lavina tarimo įgūdžius

2) kelti:

    įskiepyti meilę ir susidomėjimą užsienio kalba

    ugdyti gebėjimą dirbti grupėse

3) kuriant:

    toliau plėtoti sistemingą požiūrį į anglų kalbos mokymąsi

Pamokos tipas: pamoka-konkursas

Kalbos veiklos rūšys: kalbėti, skaityti ir rašyti

Pamokos įranga: garso įrašymo įrenginys, spalvotos nuotraukos (flashcard), galvosūkiai

KALBA

kalba

UŽSIENIO

Užsienio

IŠMOKYTI – išmokti IŠMOKĖ

Planuoti pamoka

Pamokos eiga:

    Organizacinis taškas:

    mokytojų ir mokinių pokalbis anglų kalba (Sveiki! Malonu susipažinti! )

    Mokytojų klausimai mokiniams apie pasirengimą darbui (Yra tu pasiruošę į pamoka?)

Grupėms pateikiamos užduotys, kurias būtina atlikti laikui bėgant: dėlionių dėliojimas, sakinių sudarymas pagal paveikslėlį, surašyti maksimalų paveikslėlyje matomų žodžių skaičių:


    Pamokoje dalyvavo... mokiniai, kurie taip pat nebuvo palikti bejėgiai: jiems buvo išdalintos gyvūnų nuotraukos, kurios turėjo būti pavaizduotos taip, kad vaikai atspėtų, kas tai yra, ir angliškai pasakytų, kaip šis gyvūnas vadinamas:

    Apibendrinant, vaikai buvo paprašyti parašyti baigiamąjį testą, o tėvai – stebėti šį procesą ir padaryti išvadas:

    Smagiausia pamokos dalis buvo kiekvienam mokiniui įteikti pažymėjimai, kuriuose teigiama, kad jis sėkmingai baigė anglų kalbos kursą 3 klasėje, naudodamasis Spotlight edukaciniu kompleksu:

Pamokos pastabos apie matematiką 4 klasėje

Tema: „Rašytinis daugiaženklio skaičiaus padalijimas iš vienženklio skaičiaus“

Pamokos tikslai:

1. Formos dalyko įgūdžiai: atlikite daugiaženklio skaičiaus padalijimo iš vienženklio techniką (Forma UUD.).

2.Suformuluokite probleminį klausimą. (Kognityvinis UUD.)

3.Tobulinti skaičiavimo ir problemų sprendimo gebėjimus, planuoti veiksmus. (Reguliavimo UUD.)

4. Gebėjimas bendrauti ir apginti savo požiūrį (Communicative UUD)

Užduotys:

Švietimas:

1. Lavinti mokinių gebėjimus naudoti įvairias skaičių dalybos technikas sprendžiant studijuojamų tipų uždavinius; įtvirtinti galimybę nustatyti skaitmenų skaičių koeficiente

Vystantis: Ugdyti mokinių loginį mąstymą, intelektą, kalbos kultūrą ir ugdyti bendrą pasaulėžiūrą. Papildykite mokinių žodyną dalykine terminija.

Švietimas: ugdyti gebėjimą objektyviai vertinti save, draugą ir visos klasės darbą.

Pamokos tipas: naujų žinių atradimo pamoka

Įranga: pristatymas pamokai, piešimo reikmenys. Kortelės bandomiesiems darbams.

Tikėtini mokymosi rezultatai

Tema:

Žinoti daugiaženklio skaičiaus padalijimo iš vienženklio skaičiaus algoritmą;

išmanyti žodines dalybos iš vienženklio skaičiaus techniką;

išmanyti padalijimo raštu būdus.

mokėti stulpelyje daugiaženklius skaičius padalyti į vienženklius skaičius.

Metasubject:

Įvaldyti gebėjimą priimti ir išlaikyti ugdomosios veiklos tikslus ir uždavinius, ieškoti priemonių jiems įgyvendinti.

Gebėjimo planuoti, kontroliuoti ir vertinti ugdymo veiklą pagal užduotį ir jos įgyvendinimo sąlygas formavimas.

Asmeninis:

Mokinio socialinio vaidmens priėmimas ir įsisavinimas, mokymosi veiklos motyvų ugdymas ir asmeninės mokymosi prasmės formavimas.

Savarankiškumo ir asmeninės atsakomybės už savo veiksmus ugdymas.

Ugdykite bendradarbiavimo įgūdžius su suaugusiaisiais ir bendraamžiais.

Pamokos planas

1.Org momentas Groja daina.

aš. Motyvacija mokymosi veiklai

Vaikinai, mes atsidūrėme matematikų mieste.

II. Naujų žinių atnaujinimas.

Šiame mieste gyvena merginos ir vaikinai.
Jie skaičiuoja be vargo, be skaičiuoklių ir pirštų.
Kviečiame greitai suskaičiuoti ir jus.

Vietos ženklai:

714 * 7 = 102 824 * 8 = 103

420 * 6 = 70 468 * 1 = 468

(mokinių atsakymai)

Pakartokime daugybos lentelę.

24:4 *9=54 42:6*8=56

72:8*7=63 81: 9*5=45

2. Lentoje yra pavyzdžiai ant kortelių:

208: 2, 936: 3, 312: 3, 3624: 3, 85436: 2, 9522: 6

Ką bendro turi rašytinės išraiškos? (padalijus, padalijus iš vienženklio skaičiaus.)

Į kokias grupes galima skirstyti išraiškas?

1. triženklių skaičių dalyba

2. daugiaženklių skaičių dalyba

Kurią grupę galite išspręsti?

III. Pamokos temos nustatymas.

208: 2, 936: 3, 312: 3, 3624: 3,

Ar jums kilo sunkumų sprendžiant šiuos pavyzdžius? (taip, padalinti 3624:3 buvo sunkiau)

Kodėl manote? (Kadangi 3624 yra kelių skaitmenų skaičius)

Taigi galime nustatyti mūsų pamokos temą? (Daugiaženklių skaičių padalijimas iš vienaženklių skaičių)

Į kokį klausimą ieškome atsakymo? (Kaip padalyti daugiaženklį skaičių į vienženklį skaičių?)

IV. Naujų žinių atradimas

Čia yra atvirkščiai
Jie čia laiko rimtą rezultatą.
Jie visur rašo stulpelyje
Ant grindų ir ant stalo,
O protingi vaikai skaičiuoja savo sąsiuviniuose.

Prieš pradėdami, prisiminkime padalijimo komponentų pavadinimus (dividendas, daliklis, dažnas).

Ko neturėtume pamiršti dalydami su liekana (likutis turi būti mažesnis už daliklį?

Pirmiausia prisiminkime rašytinį metodą, kaip padalyti triženklį skaičių iš vienženklio skaičiaus. Vienam iš jūsų siūlau mokytojo vaidmenį. Paaiškinkite, kaip atlikti padalijimą : 986: 2

(Studentas atlieka padalijimą su paaiškinimu prie lentos)

Daugiaženklių skaičių padalijimo iš vienženklio skaičiaus mechanizmas nesikeičia. Pažiūrėkite patys.

Visada turite atsiminti, kad likusi dalis turi būti mažesnė už daliklį.

V. Išbristi iš sunkumų projekto kūrimas.

Kaip galima gauti naujos informacijos, norint atrasti būdą, kaip daugiaženklį skaičių padalyti iš vienženklio skaičiaus?

2. Mokytoja paaiškino

3. Gaukite patys. (vaikai patys priima sprendimus)

Dabar turime padalyti 8876:7.

(Atliekamas samprotavimas ir kartu sudaromas padalijimo algoritmas.)

Aš padalinu tūkstančius, pirmasis nepilnas dividendas yra 8, tai reiškia, kad koeficientas bus keturių skaitmenų. 8, padalytas iš 7, yra 1 - tiek tūkstančių bus koeficientas. 1 padauginu iš 7, gaunu 7 tūkst. Iš 8 atimsiu skaičių 7 ir gaunu 1 likutį. Jis yra mažesnis už daliklį.

Rezultatas yra antrasis nepilnas dividendas 18, 18 padalinkite iš 7, koeficientas gaunu 2 šimtus. Padauginu 2 iš 7 ir gaunu 14 šimtų. Iš 18 atėmiau 14 ir gaunu 4 likutį. Likusį lyginu su dalikliu: 4 yra mažesnis už 7.

Susidaro trečias nepilnas dividendas 47, 47 daliju iš 7, dalinyje gaunu 6 dešimtis. 6 padauginu iš 7 ir gaunu 42 dešimtis. Iš 47 atimu 42, gaunu 5 likutį, tai yra mažiau nei daliklis.

Susidaro ketvirtas nepilnas dividendas 56, daliju iš 7, dalinyje gaunu 8 vienetus. Aš padauginu 8 iš 7 ir gaunu 56 vienetus. Iš 56 atimu 56 ir gaunu 0 likutį. Padalinimas baigtas.

Palyginkite sprendimus. Algoritmo sudarymas.

A) Randu pirmąjį nepilną dividendą.

B) Aš nustatau skaitmenų skaičių koeficiente.

D) Daliju iš bitų.

D) Gaunu atsakymą.

Ką visada reikia atsiminti rašant dalinio skaičių? (Likutinė dalis turi būti mažesnė už koeficientą

V. Projekto įgyvendinimas.

85436: 2, 9522: 6

6.514:4 , 15.780:5

1. Dirbdami poromis stenkitės patys rasti sprendimą ir atsakydami paaiškinkite.

Kokių įgūdžių reikia dirbant poromis?

2. Metodo apsauga prie lentos.

FIZINĖ MINUTĖ

Maži žingsneliai – vienas, du, trys.
Lengvi šuoliai – vienas, du, trys.
Štai ir visas pratimas – vienas, du, trys.
Minkštas nusileidimas – vienas, du, trys.

VI. Pirminis konsolidavimas

„Aš žinau, kaip skirstyti, ir žinau, kaip paaiškinti“.

1. Algoritmo deklamavimas sprendžiant pavyzdžius prie lentos, tikrinimas.

8.571:3=2.857 7.306 *4=29.224

87.540: 6=14.590

Paaiškinkite sprendimą pagal planą:

-Pirmasis nepilnas dividendas...

- Pasidalinsiu...

- Padauginsiu...

- Atimsiu...

-Likusią dalį palyginsiu su dalikliu...

-Antras nepilnas dividendas...

Išvada: Algoritmo naudojimas padeda sėkmingai susidoroti su daugiaženklio skaičiaus padalijimu iš vienženklio skaičiaus.

2. Savarankiškas darbas, su savikontrole

Išbandykite save

a) 22 860 b) 903 c) 2 190 d) 1 040

VII. Įtraukimas į žinių sistemą.

1. Kompetencijos problemos sprendimas.

Pagrindinė kompetencija: savivalda

Aspektas: veiklos planavimas

Jūsų mama darželyje formuoja dovanas Naujiesiems metams.

Dovanoms darželis įsigijo 4326 saldainius „Vaikų suvenyras“. Padėkite mamai paskaičiuoti, ar užteks saldainių visiems vaikams, jei ji į kiekvieną dovaną įdės po 3 saldainius.

Informacija: Darželyje mokosi 1440 vaikų.

Savęs išbandymas

1,440*3=4,320(k) visoms dovanoms.

4.326- 4.320= 6(k) išliks

Atsakymas: A) užteks saldumynų

Išspręskite užduotį sąsiuvinyje ir užrašykite teisingo atsakymo raidę:

A) Užteks saldainių

B) Nebus pakankamai saldainių

Vieno nago masė yra 4 g. Kiek vinių yra dėžutėje, jei jų masė 3460 g? 3.460:4=865vinys.

– 6 kg miltų buvo išbarstyti po lygiai į 5 maišus. Kiek miltų yra kiekviename maišelyje

6kg = 6000g. 6 000: 5 = 1 200 g. (1 kg, 200 g)

Namų darbai.

(vokuose)

VIII. Atspindys.

Į kokį klausimą šiandien ieškojome (Kaip padalyti daugiaženklį skaičių iš vienženklio skaičiaus?)

Ar atsakėte į šį klausimą?

Kokį padalijimo būdą naudojome pamokoje (skirstymas pagal stulpelius)

Dar kartą kartojame padalijimo algoritmą.

Šiandien klasėje išmokau...

Man buvo sunku...

Savivaldybės autonominė ugdymo įstaiga

"Vidurinė mokykla Nr. 25" Permė

Rusų kalbos pamokos „Atsivertimas“ 4 klasėje santrauka.

Korotajeva Julija Michailovna

pradinių klasių mokytoja

Aiškinamasis raštas

Ugdymo technologijų formos

    Sveikatos tausojimo ugdymo technologijos.

    Grupinis darbas.

    Šiuolaikinės informacinės technologijos.

    Probleminės-dialoginės komunikacijos technologijos.

Ši pamoka dėstoma kaip pamoka naudojant IKT. Priežastis yra ta, kad tokiu būdu pateikti medžiagą yra įdomiau nei naudoti tik vadovėlį. Į mokymosi procesą atsiranda galimybė įtraukti žaidimus, kurie yra gera mokinių motyvavimo priemonė mokymosi veiklai. Dėl padidėjusio aiškumo išsivysto vaizdinis-vaizdinis mąstymas, galima sutaupyti studijų laiką ir taip atlikti daugiau edukacinių užduočių.

Tikimasi, kad pamoka galės prisidėti prie šių UUD formavimo:

asmeninis: domėjimosi nauju ugdymo žinių turiniu skatinimas, gebėjimo fiksuoti turimų žinių pokyčius, emocinio motyvo, pozicinio motyvo ugdymas, noro gauti aukštą pažymį ugdymas;

reguliavimo x: laikytis nustatyto tikslo, gebėjimas atlikti veiksmą pagal modelį ir duotą taisyklę, atlikti savęs patikrinimą pagal standartą, koreguoti savigarbą, matyti ir ištaisyti nurodytas klaidas. Tinkamai suvokti suaugusiųjų ir bendraamžių vertinimą;

komunikabilus: veikla bendradarbiavimo rėmuose, gebėjimas dirbti grupėje, gebėjimas bendrauti, girdėti ir klausytis;

edukacinis: objekto analizė, siekiant išskirti požymį, nustatyti priežasties-pasekmės ryšius. Loginių samprotavimų grandinių konstravimas.

Ši pamoka vedama klasei, kurioje mokomi vidutinių gebėjimų vaikai, tačiau tarp jų galima išskirti stiprių mokinių grupę.

Pamoka suskirstyta į 6 etapus.

Pirmajame etape mokiniai įtraukiami į pamoką, duodami pamokos nurodymai ir vykdoma mokymosi veiklos motyvacija. Studentai kviečiami atnaujinti savo žinias kitame etape naudojant " istoriniai duomenys", ko pasekoje vaikai ne tik įsitraukia į interaktyvią veiklą, bet ir plečia savo žodyną, o taip pat fiksuoja pirmoje pamokoje įgytas žinias. Visa tai juos skatina suprasti pamokos temą ir ją suformuluoti. Mokiniai negauna paruoštų žinių, patys nustato ne tik pamokos temą, bet ir tikslus. Kitame etape jie turi galimybę papildyti savo žinias naujomis ir jas įrašyti. Savikontrolės užduotys suteikia galimybę įvertinti mokomosios medžiagos įvaldymo lygį. Refleksijos etape vyksta ne tik pamokos apibendrinimas, veiklos įvertinimas, bet ir bandymas pritaikyti naują medžiagą nestandartinėje situacijoje. Naudojant šią darbo formą, teigiamas požiūris į namų darbų atlikimą ir kitą pamoką. Namų darbuose yra kintama kūrybinio pobūdžio dalis.

Rusų kalbos pamokos 4 „A“ klasėje santrauka

Tema:„Apeliacija“.

Pamokos tipas: pamoka žinioms įtvirtinti.

Tikslai:

Švietimas:

    ugdyti gebėjimą ir įgūdžius rasti patrauklumą kalboje; adresus raštu paryškinti kableliais, žodinėje kalboje – intonacija;

    formuoti komunikacinę kompetenciją: bendravimo įgūdžius, užtikrinančius laisvą adresų vartojimą kalboje įvairiose situacijose;

Vystomasis:

    ugdyti gebėjimą analizuoti ir pagal situaciją priimti geriausią pasirinkimą;

    ugdyti mokinių kūrybinius gebėjimus

Švietimas:

    ugdyti gebėjimą klasėje įgytas žinias pritaikyti gyvenimiškose situacijose;

    ugdyti gebėjimą dirbti poromis ir grupėmis, siekiant sukurti kolektyvinį kūrybinį produktą

Įranga: kompiuteris, interaktyvi lenta, multimedijos projektorius, pristatymas, kortelės.

Pamokos eiga

    Apsisprendimas veiklai. Organizacinis momentas.

Mūsų pamokos šūkiu siūlau paimti šiuos žodžius, juos perskaityti

(iš pradžių tyliai, paskui garsiai ir išraiškingai)

Tiek daug taisyklių!
Tiek daug taisyklių!
Iš įpročio tai privers jus šiurpuliuoti.
Būkite darbštūs ir nieko daugiau!
Tik būk atsargus!
Viską atsiminsi, viską suprasi!

Jie užsimerkė ir mintyse pasakė: „Esu dėmesingas, susikaupęs, greitas, protingas, pasitikintis savimi. Aš sunkiai dirbsiu klasėje“.

Linkiu tau sėkmės.

3. Ugdymo užduoties išdėstymas.

- Kiek atvejų yra rusų kalba? (6 atvejai).

Išduosiu jums nedidelę paslaptį: senojoje rusų kalboje buvo septintas atvejis - „vokalas“. Šis atvejis laikui bėgant išnyko iš kalbos, tačiau šaukiamoji intonacija išliko. kur tu manai? Kaip vadinasi rusiškai skambantis žodis? (apeliacija)

Mūsų pamokos tema yra „Konversija“. Kokią mokymosi užduotį spręsime klasėje?

aš. Žodyno darbas (kviesti mokinį prie lentos rašyti iš diktanto, likusius į sąsiuvinius).

1 užduotis: pabrėžti, pabraukti rašybos raides

(dėl rašybos budrumo).

Laivas, gulbė, senis, audėja, žuvis, virta spelta (kviečių košė) , auksinis, mėnuo, veidrodis, trys paspaudimai, kakta, obuolys, kakta.

Ar šie žodžiai jums pažįstami? Iš kur jie?

(iš A. S. Puškino pasakų).

Šiandien pamokoje įtvirtinsime žinias tema „Adresas“, toliau mokysimės, kaip rasti adresus kalboje ir paryškinti juos raštu.

- Kokius klausimus galima suformuluoti į pamokos temą?? (mokinių atsakymai rašomi žymeklių lentoje)

    Kas yra apeliacija?

    Kaip kreipinys paryškinamas žodinėje kalboje?

    Kuo kreipimasis išsiskiria laiške?

    Kokią vietą nuosprendyje užima apeliacinis skundas?

    Ar apeliacinis skundas yra nuosprendžio dalis?

Taigi, atsakę į visus šiuos klausimus, išspręsime ugdymo problemą.

Užduotis Nr. 2: Prisiminkime, ką jau studijavome apie adresą skaitmeninio diktanto forma.

Jei „taip“, įveskite skaičių 1, jei „ne“ - 0.

(Mokytojas diktuoja klausimus, vaikai dėlioja skaičius. Diktanto tekstą galite atsispausdinti kiekvienam.)

1) apeliacinį skundą gali sudaryti keli žodžiai (taip – ​​1)

2) adresas visada išreiškiamas tinkamu vardu (ne – 0)

3) apeliaciją galima išreikšti būdvardžiu(taip – ​​1)

4) apeliacinis skundas gali būti sakinio pabaigoje (taip – ​​1)

5) adresas laiške paryškinamas tik kableliais (ne – 0)

6) adresai vartojami tik šnekamosios kalbos stiliumi (ne – 0)

7)adresas visada vartojamas vardininko formoje(taip – ​​1)

8)apeliacijayra pagrindinis sakinio narys (ne-0)

Patikrinkime gautus atsakymus. ( Mokytojas pakabina lapą ant lentos Su atsakyti1011001 0 ). Kas kokiuose skaičiuose turi klaidų? ( Mokiniai taiso klaidas)

4. To, kas išmokta, įtvirtinimas.

Kuo kreipimasis išsiskiria laiške? (kableliai, šauktukas)

Užduotis Nr. 3: Padėkite reikiamus skyrybos ženklus. (skaidr.)Tarpusavio peržiūra.

Tada princas jiems pasakė:

„Geros kelionės jums, ponai...

Su kuo jūs, svečiai, deratės?

o kur tu dabar plauki?

Sveiki, siaubinga karaliene!

Močiutė palauk truputį...

Psichologinis apšilimas(skaidr.) – ženklas.

Atidžiai pažiūrėkite į sakinių diagramas, užmerkite akis ir įsivaizduokite jas mintyse.

Kaip manote, kokia sakinio dalis yra apeliacinis skundas? (ne sakinio dalis).

Patikrinkime jūsų hipotezę. 4 užduotyje paryškinkite sakinių gramatinį pagrindą.

Balda gudriai nusijuokė:

„Ką tu sugalvojai, tiesa?

„BA Gerai, palauk, kol suraukšlės jūrą,
Netrukus gausite visą quitrent.

*Obrok – tai žemvaldžių surinkimas natūra arba pinigais iš valstiečių.

Patikrinkime darbus. Perskaitykite sakinius. Kuriame iš jų žodis „Balda“ yra sakinio narys, o kuriame jis veikia kaip kreipinys? Pirmame sakinyje „Balda“ yra tema, o antrajame žodis „Balda“ yra adresas.

Pagalvokime apie klausimą, kaip atskirsime šiuos du reiškinius.

1. Raskite gramatinį pagrindą;

Išvada: Apeliacinis skundas nėra nuosprendžio dalis.

Vaikai, ar manote, kad įvardis „Jūs“ yra adresas? Įrodykite, kad įvardis „Tu“ nėra adresas.

Ką reiškia įvardis „tu“? (baldu, nepažymėta balsu ar kableliais)

Vaikai, atminkite, įvardžiai „Tu“ ir „Tu“ nėra adresai.

Ar patiktų, jei į tave kas nors kreiptųsi: „Duok man savo sąsiuvinį! Kaip pataisyti šią frazę, kad ji skambėtų mandagiai ir kultūringai? („Sasha, duok man sąsiuvinį“).

    Pažiūrėkime, kaip pirmą kartą pavaizduota karalienė. Kaip ji

atsisuka į veidrodį?

maloniai su juo pajuokavau (draugiškas, linksmas)

Ir pasirodydama ji pasakė:

„Mano veidrodis, pasakyk man,

Pasakyk man visą tiesą:

Ar aš mieliausias pasaulyje,

Visa rožinė ir balta?

Kaip tai apibūdina ją?

Ruošiamės mergvakariui

Štai karalienė rengiasi

Prieš savo veidrodį,

Persimečiau su juo žodžiais:

Visa rožinė ir balta?

    Ką sužinojo karalienė? Kokia intonacija ji kreipiasi

veidrodis šį kartą?

Kai karalienė šokinėja,

Taip, kai tik jis pamoja ranka,

Taip, jis atsitrenks į veidrodį,

Tai tarsi štampavimas kulnu:

(„pilnas juodo pavydo“) jaunajai princesei).

„Ar aš, pasakyk man, pati mieliausia iš visų,

Visa rožinė ir balta?

    Kada kitą kartą pamatysime karalienę?

Tą pačią dieną piktoji karalienė

Laukiam gerų naujienų

(Kokios naujienos?)

Slapta paėmiau veidrodį

Ir ji uždavė savo klausimą:

„Ar aš, pasakyk man, pati mieliausia iš visų,

Visa rožinė ir balta?

    Ir paskutinį kartą.

Namuose tuo metu tuščiąja eiga

Piktoji pamotė sėdėjo

Priešais savo veidrodį

Ir ji kalbėjo su juo, sakydama:

„Ar aš mieliausias pasaulyje,

Visa rožinė ir balta?

Išvada:

Prie kokios išvados darome?

(Adresas vaidina svarbų vaidmenį šnekamojoje ir meninėje kalboje

kalba) ir tarnauja kaip vienas iš literatūros herojaus charakterizavimo priemonių.

Adresų vaidmuo kalboje.

Kalboje adresai vaidina reikšmingą vaidmenį: jie ne tik įvardija žmogų, į kurį ar į ką kreipiasi, bet ir pagyvina mūsų kalbą. Galiausiai, kreipimaisi labai dažnai padeda atskleisti herojaus charakterį kūriniai ir tariami atitinkama intonacija.

Kortelės (dirbkite poromis)

„Sveika, raudonoji mergele, būk karaliene ir padovanok man herojų iki rugsėjo pabaigos“. (su meiliai, įsimylėjus)

„Tu, kunigaikšti, esi mano gelbėtojas, mano galingasis gelbėtojas, neliūdėk“. (laimei)

„Ką jūs, svečiai, deratės ir kur dabar eini? (domina)

„Geros kelionės jums, ponai, per jūrą, palei vandenyną iki šlovingojo caro Saltano“ (draugiška)

„Pakanka, kunigaikšti, mano siela, neliūdėk“ (švelniai, raminančiai)

    „Pasaka apie žveją ir žuvį“.

„Kvailys, paprastasis! Jūs nežinojote, kaip paimti išpirką iš žuvies! (rūsčiai)

„Pasigailėk, panele Fish, mano senutė mane išbarė“. (maldai)

„Kaip tu, žmogau, drįsti ginčytis su manimi, stulpo bajoraite? (su pasipiktinimu)

„Sveika, ponia bajoraitė! Arbata, dabar tavo brangusis laimingas. (priekaištingai)

„Ateik čia, mano ištikimoji darbininke Balda! (reikalaujantis)

– Kodėl tu, Balda, atėjai pas mus? (grasinantis)

„Tu, imp, dar jaunas, tu silpnas konkuruoti su manimi“ (tyčiomis)

„Pavargęs, vargše! Ilsėkis, brangioji! (atsiprašau)

„Duosiu tau, prieše, užduotį! (griežtai)

„Mano gyvenimas! Ką, pasakyk man, ar aš kaltas? (klausiamai)

„Palauk, močiute, palauk truputį“ (pagarbiai)

„O, tu maža mergaitė! Prakeiktas šuo jį užvaldė ir vos negyvai suvalgė“ (nedžiuginančiai, apgailėtinai)

– Kas, Sokolko, kas tau negerai? (sunerimo)

„Mūsų šviesa, saulė! Tu vaikštai dangumi ištisus metus“ (su pagarba, tikiuosi)

1 lygis: nukopijuokite 3 sakinius, pridėkite reikiamus skyrybos ženklus.

2 lygis

3 lygis: užsirašykite visus adreso žodžius (frazes), nurodykite kurį jie tariami su intonacija.

    Apibendrinant pamoką. Darbas grupėse.

Taigi mes viską atskleidėme Pagrindiniai gydymo požymiai. Sudėkime viską, ką sužinojome, į vieną atsakymą. Susiburkite į grupes ir užpildykite trumpus priminimus.

„Skaitykite Puškiną, draugai,

Skaityti pasakas.

Ir tada gyvenimas bus pilnas

Gerumas ir meilė“.

Kokį gydymą naudojau? (Draugai)

Sudarykite sakinį su adresais man, išreikšdami savo požiūrį į pamoką ir nuotaiką. (dalomosios medžiagos lapai)

Kreipkitės į svečius (Pavyzdžiui: Mieli svečiai, ar jums patiko mūsų pamoka?)

Pamoką užbaigkime dėmesio žaidimu. Aš skaitysiu sakinius su apeliacijomis, o jūs turite užrašyti po vieną raidę, kuri sudarys žodį ( Sakiniai be skyrybos ženklų rodomi per projektorių arba įrašomi į atskiras korteles)

    Aš matau viską nuo jūros iki jūros, atpažįstu tave, Rus'! ( Balsė iš adreso žodžio)

    Prašau tavęs, bent trumpam, mano liūdesys, palik mane. (

    Nagi, žeme, šiek tiek pailsėkime nuo svarbių reikalų.(

    Laikykimės už rankų, draugai, kad nepražūtume vieni.( prieš apeliacijavalgau ).

    Tu tapai pagrindiniu dalyku mano likime, mano gimtojoje gatvėje. (

    Kas tave sugalvojo, žvaigždžių šalis? (

Sukurkite žodį iš raidžių. (Protinga mergina) Tie, kurie buvo dėmesingi klasėje, gavo žodį.

D.Z Parašykite tekstinę žinutę savo klasės draugams.

1 priedas

    Balsė iš adreso žodžio)

    Pirmoji įvardžio raidė, kuri yra adreso dalis).

    Pirmoji žodžio raidė iškart po adreso).

    Paskutinė žodžio raidė stoviprieš apeliacijavalgau ).

    Priešpaskutinė daiktavardžio raidė, kuri yra adreso dalis).

    Nekirčiuotas balsis daiktavardyje, kuris yra adreso dalis).

    Aš matau viską nuo jūros iki jūros, atpažįstu tave, Rus'! ( Balsė iš adreso žodžio)

    Prašau tavęs, bent trumpam, mano liūdesys, palik mane. ( Pirmoji įvardžio raidė, kuri yra adreso dalis).

    Truputį pailsėkime nuo svarbių reikalų.( Pirmoji žodžio raidė iškart po adreso).

    Laikykimės už rankų, draugai, kad nepražūtume vieni.( Paskutinė žodžio raidė stoviprieš apeliacijavalgau ).

    Mano likime tu tapai pagrindine gatve, mano namais. ( Priešpaskutinė daiktavardžio raidė, kuri yra adreso dalis).

    Kas sugalvojo tave žvaigždžių šalį? ( Nekirčiuotas balsis daiktavardyje, kuris yra adreso dalis).

    Aš matau viską nuo jūros iki jūros, atpažįstu tave, Rus'! ( Balsė iš adreso žodžio)

    Prašau tavęs, bent trumpam, mano liūdesys, palik mane. ( Pirmoji įvardžio raidė, kuri yra adreso dalis).

    Truputį pailsėkime nuo svarbių reikalų.( Pirmoji žodžio raidė iškart po adreso).

    Laikykimės už rankų, draugai, kad nepražūtume vieni.( Paskutinė žodžio raidė stoviprieš apeliacijavalgau ).

    Mano likime tu tapai pagrindine gatve, mano namais. ( Priešpaskutinė daiktavardžio raidė, kuri yra adreso dalis).

    Kas sugalvojo tave žvaigždžių šalį? ( Nekirčiuotas balsis daiktavardyje, kuris yra adreso dalis).

    Aš matau viską nuo jūros iki jūros, atpažįstu tave, Rus'! ( Balsė iš adreso žodžio)

    Prašau tavęs, bent trumpam, mano liūdesys, palik mane. ( Pirmoji įvardžio raidė, kuri yra adreso dalis).

    Truputį pailsėkime nuo svarbių reikalų.( Pirmoji žodžio raidė iškart po adreso).

    Laikykimės už rankų, draugai, kad nepražūtume vieni.( Paskutinė žodžio raidė stoviprieš apeliacijavalgau ).

    Mano likime tu tapai pagrindine gatve, mano namais. ( Priešpaskutinė daiktavardžio raidė, kuri yra adreso dalis).

    Kas sugalvojo tave žvaigždžių šalį? ( Nekirčiuotas balsis daiktavardyje, kuris yra adreso dalis).

2 priedas

„Pasakojimas apie carą Saltaną, jo sūnų, šlovingą ir galingą herojų princą

Guidonas Saltanovičius ir gražioji gulbės princesė“.

„Sveika, raudonoji mergele, būk karaliene ir iki rugsėjo pabaigos pagimdyk man herojų“.

„Tu esi mano princas, mano gelbėtojas, mano galingas gelbėtojas, nesijaudink“.

„Ko deratės su svečiais ir kur eini dabar?

„Geros kelionės jums, ponai, palei jūrą, palei vandenyną iki šlovingojo caro Saltano“

„Mano brangusis princai, neliūdėk“

1 lygis

2 lygis surašyti visus adreso žodžius (frazes), sudaryti diagramas 3 sakiniams.

3 lygis nurodykite kuris

„Pasaka apie žveją ir žuvį“.

„Kvailys, paprastasis! Jūs nežinojote, kaip paimti išpirką iš žuvies!

„Pasigailėk, panele Fish, mano senutė mane išbarė“.

„Kaip tu, žmogau, drįsti ginčytis su manimi, stulpo bajoraite?

„Sveika, ponia bajorė! Arbata, dabar tavo brangusis laimingas.

1 lygis užsirašykite 3 sakinius, pridėkite reikiamus skyrybos ženklus.

2 lygis surašyti visus adreso žodžius (frazes), sudaryti diagramas 3 sakiniams.

3 lygis užsirašykite visus adreso žodžius (frazes),nurodykite kurisjie tariami su intonacija (kaip?).

„Pasaka apie kunigą ir jo darbininką Baldą“.

— Ateik čia, mano ištikimasis darbuotoju Balda!

– Kodėl atėjai pas mus, Balda?

„Tu dar jaunas, tu silpnas konkuruoti su manimi“.

„Vargšelis pavargo! Ilsėkis, brangioji!

„Duosiu tau priešo užduotį!

1 lygis užsirašykite 3 sakinius, pridėkite reikiamus skyrybos ženklus.

2 lygis surašyti visus adreso žodžius (frazes), sudaryti diagramas 3 sakiniams.

3 lygis užsirašykite visus adreso žodžius (frazes), nurodykite kuris jie tariami su intonacija (kaip?).

„Pasaka apie mirusią princesę ir septynis riterius“.

„Mano gyvenimas, pasakyk man, ar aš kaltas?

„Palauk, močiute, palauk truputį“

„O, tu maža mergaitė! Prakeiktas šuo jį užvaldė ir vos negyvai suvalgė.

– Kas tau negerai, Sokolko?

„Mūsų šviesi saulė, tu vaikštai dangumi ištisus metus“

1 lygis užsirašykite 3 sakinius, pridėkite reikiamus skyrybos ženklus.

2 lygis surašyti visus adreso žodžius (frazes), sudaryti diagramas 3 sakiniams.

3 lygis užsirašykite visus adreso žodžius (frazes), nurodykite kuris jie tariami su intonacija (kaip?).

3 priedas

maloniai su juo pajuokavau (draugiškas, linksmas)

Ir pasirodydama ji pasakė:

„Mano veidrodis, pasakyk man,

Pasakyk man visą tiesą:

Ar aš mieliausias pasaulyje,

Visa rožinė ir balta?

Ruošiamės mergvakariui

Štai karalienė rengiasi

Prieš savo veidrodį,

Persimečiau su juo žodžiais:

(išdidžiai, arogantiškai, atkakliai)

„Ar aš, pasakyk man, pati mieliausia iš visų,

Visa rožinė ir balta?

Kai karalienė šokinėja,

Taip, kai tik jis pamoja ranka,

Taip, jis atsitrenks į veidrodį,

Tai tarsi štampavimas kulnu:

„Ar aš, pasakyk man, pati mieliausia iš visų,

Visa rožinė ir balta?

Tą pačią dieną piktoji karalienė

Laukiam gerų naujienų

Slapta paėmiau veidrodį

Ir ji uždavė savo klausimą:

(reiklus, pasitikintis, bet šiek tiek atsargus)

„Ar aš, pasakyk man, pati mieliausia iš visų,

Visa rožinė ir balta?

Namuose tuo metu tuščiąja eiga

Piktoji pamotė sėdėjo

Priešais savo veidrodį

Ir ji kalbėjo su juo, sakydama:

(abejingai, laukiu įprasto atsakymo)

„Ar aš mieliausias pasaulyje,

Visa rožinė ir balta?

4 priedas

Grupinis darbas

Tema: "_____________________"

1_____________________________________

2_____________________________________

3_____________________________________

4_____________________________________

5_____________________________________

6_____________________________________

7_____________________________________

5 priedas

Sudarykite sakinį su adresais man, išreikšdami savo požiūrį į pamoką ir nuotaiką.

Tikslai: susidaryti idėją apie garso kalbą kaip tobuliausią žmonių bendravimo priemonę; suaktyvinti žinias apie pagrindinius kalbos vienetus.

Suformuotas UUD: n - loginės įvykių priežasties-pasekmės sekos nustatymas; k - gebėjimas išreikšti savo mintis ir jausmus žodžiu ir raštu; gebėjimas dalyvauti kolektyvinėje problemų diskusijoje; r. - gebėjimas kontroliuoti, savigarba ir tarpusavio vertinimas; l. - suprasti ir panaudoti savo gyvenimo patirtį, parodyti gerumą ir dėmesį žmonėms su negalia.

Įranga: kortelės individualiam darbui, pristatymas pamokai.

Pamokos eiga:

1. ORGANIZACIJOS AKMENTAS.

Pagaliau suskamba varpas
Pamoka prasideda.

2. NAMŲ DARBŲ TIKRINIMAS.
Namuose turėtumėte pabandyti sukurti sinchronizavimą apie kalbą.
Kas yra sinchvinas? (nerimuotas penkių eilučių eilėraštis, parašytas pagal tam tikras taisykles)

Skiriami pažymiai.

3. ŽINIŲ AKTUALIZAVIMAS.
(Skairė Nr. 2)
Lentoje yra patarlė apie kalbą. Surinkite, užsirašykite į sąsiuvinį, pabraukite rašybą.

(Skairė Nr. 3)
Patikrinkite rašybą.
Liežuvis ilgas, mintys trumpos.

Kaip supranti patarlės prasmę? (Jei žmogus kalba daug ir greitai, jis neturi laiko galvoti apie tai, kas sakoma)

Kokias patarles apie kalbą žinai? (skambina vaikai)
(Skairė Nr. 4) Perskaitykite dar keletą patarlių apie kalbą.
Kurie iš jų savo prasme panašūs į rašytinę patarlę?
(Liežuvis plepa, bet galva atsako.)

Individualus darbas naudojant korteles.
1. Atlikti žodžių kalbos fonetinę analizę.
2. Atmesk žodį liežuvis.

Darbas priekyje su visa klase.
Pažvelkime į žodį kalba kaip į kalbos dalį. (Daiktavardis, ne vienaskaita, prieveiksmis, vyriška giminė, vienaskaita, sakinyje tai gali būti subjektas, objektas arba aplinkybė, dviskiemenis, daugiareikšmis)
Skaidrė Nr. 5.
Ką reiškia žodis liežuvis (skonio organas, bendravimo priemonės, liepsnos liežuviai, bato liežuvis, varpo liežuvis, nelaisvė.)
Užduočių tikrinimas naudojant korteles.

Išvada: kodėl yra daugiau garsų nei garsų (i raidė reiškia du garsus)
Kaip kitaip keičiasi daiktavardžiai (pagal skaičius)

Sugalvokime frazes su žodžiu kalba (vaikų vardas).
Diktanto įrašas: Rusų kalba, varpo kalba, kartė ant liežuvio. Pabraukite rašybą (SS, kartumas – kartumas).

(Skaidrė Nr. 6) Patikrinkite rašybą.

Kurioje iš frazių kalba yra bendravimo priemonė? (rusų kalba)

4.VEIKLOS APSPRINTAVIMAS.

Atsiverskite vadovėlį 35 puslapyje

*Perskaitykite skyriaus temą. Kaip tu tai supranti? (Žmogui reikia kalbos, kad galėtų bendrauti. Jei kalbos nebūtų, žmonės negalėtų perteikti savo minčių.)

*Bet kuriam veiksmui atlikti žmogus naudoja skirtingas priemones. Pavyzdžiui: iškasti sodo lysvę žmonės sugalvojo... (kastuvas)
O norėdami bendrauti vieni su kitais, žmonės vartoja kalbą.
Kuo dar žmogus šiuolaikinėmis sąlygomis perduoda informaciją? (telefonas, internetas)

Apie ką šiandien kalbėsime klasėje?
(Kalbėsime apie kalbą kaip bendravimo priemonę)

5. DARBAS PAMOKOS TEMA.

Darbas pagal vadovėlį.
35 psl. Išmintingoji pelėda iškėlė klausimą: kokias komunikacijos priemones žinai (gestus, veido išraiškas, kalbą)
Pažiūrėkite į paveikslėlius 36 puslapyje. Įvardykite bendravimo tipus.( skaidrė Nr.7)
Kokias bendravimo priemones naudojo primityvūs žmonės (skaidr. Nr. 9)
(Primityvūs žmonės bendravo gestais ir veido išraiškomis)

50 pratimas 37 psl. Paskaitykime profesoriaus Samovarovo pranešimą.

Išvados: Ar bendravimas gestais ir veido išraiškomis visada vaisingas (galite pavaizduoti elnią gestu, bet negalite jo apibūdinti)

Skaidrė Nr. 8
Kokia yra didžiausia kalbos paslaptis? (Objektai pradėti vadinti garsais. Tai pakeitė gestus, veido išraiškas ir judesius)

Paskutinę pastraipą įrašykite į užrašų knygelę.
Įrašas: Kai buvo sugalvota garsais žymėti objektus aplinkiniame pasaulyje, buvo atrasta didžiausia kalbos paslaptis.

39 psl. Profesoriaus Samovarovo žinutė apie gimtąją kalbą (skaitykite garsiai).

Skaitykite žinomų žmonių pasisakymus apie rusų kalbą.
Paskaitykime Sumarokovo pareiškimą. ( 11 skaidrė)

Išvada: Kaip jūs suprantate Sumarokovo žodžius?
Perskaitykite Ivano Turgenevo pareiškimą ( Skaidrė Nr. 14)

Išvada: Kodėl Turgenevas mūsų kalbą vadina lobiu?
(Dar ne visko išmokome, yra daug įdomių dalykų, kuriuos reikia rasti, išmokti, rasti)

Skaitykite M. Lomonosovo pareiškimą( 12 skaidrė)

Išvada: Kokias kalbos savybes nustatė Lomonosovas?
13 skaidrė(šlovė, gyvumas, švelnumas, turtingumas, trumpumas)

Pasirinkite žodžio trumpumas sinonimą – tikslumas, trumpumas.
Turgenevo pareiškimo įrašymas į sąsiuvinį:

Rūpinkitės savo kalba, gražia rusų kalba, šiuo lobiu, paveldu, kurį mums perdavė mūsų pirmtakai, tarp kurių puškinas šviečia!

6. ATSPINDIMAS.

Užpildykite teiginius:

Senovėje žmonės pranešimus perduodavo naudodami... (kūno judesius)
Tai vadinama gestų kalba.

Šiais laikais objektai žymimi naudojant... (garsus)

7. REZULTATAI.

Kaip vadinasi sekcija, kurią pradėjome studijuoti? (Kalba kaip bendravimo priemonė)

Ar šiuolaikiniame pasaulyje bendrauja gestų kalba (kurtieji ir nebyliai, su kuriais turėtume elgtis su užuojauta ir supratimu. Taip pat tam tikrų profesijų žmonės: jūreiviai, kelių policijos inspektoriai)

8. NAMŲ DARBAI.
51 pratimas 37 psl

Pavadinimas: Rusų kalbos pamokos santrauka 4 klasėje „Kalba kaip bendravimo priemonė“

Pareigos: pradinių klasių mokytoja
Darbo vieta: MBOU 10 vidurinė mokykla
Vieta: Ufa miestas, Baškirija



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!