Individuali garso kūrimo pamoka. Logopedinės pamokos santrauka – „garso ts“

Priekinės pamokos logopedinėje grupėje, ruošiantis mokyklai, santrauka tema:

„Garso Ts automatizavimas prijungtoje kalboje

(perpasakojimas pagal mnemoninę lentelę)"

Tikslas: Įtvirtinti žinias apie priebalsio garsą T. Toliau mokytis atpasakoti.

Užduotys:

1. Pataisos ir auklėjimo:

Sustiprinkite taisyklingą garso Ts tarimą.

Praktikuokite gebėjimą nustatyti žodžių skiemenų skaičių.

Praktikuokite garsinę žodžių analizę.

Toliau pratinkite kurti sakinius pagal diagramą.

Stiprinti perpasakojimo įgūdžius.

2. Korekcinis ir vystomasis:

Lavinti foneminę klausą, dėmesį, atmintį.

Ugdykite loginį mąstymą.

3. Pataisos ir auklėjimo:

Ugdykite ištvermę ir atkaklumą.

Įranga: Žaislas su vištiena, paveikslėliai garsui T, garso analizės kortelės, sakinių schema, suporuoti paveikslėliai, mnemoninė lentelė.

Pamokos eiga:

    Organizacinis momentas

Logopedas: Tas, kuris ploja ir nustato, kiek žodyje yra skiemenų, atsisėda. (paveikslėlis ant vaikų stalų: gėlės, grandinėlė, vištiena, kiaušinis, garnys, žiedas, bala, cirkas, kiaunė, kumštinė pirštinė, gatvė)

    Logopedas: Dabar atspėk mįslę:

Jis pasirodė apsirengęs nuogu kailiniu:

Iki pasimatymo, dvi kriauklės! (Viščiukas).

Logopedas: Kartą vištos motina turėjo vištą, vardu Tsyp. Ir šiandien jis atėjo į mūsų pamoką.

Koks pirmasis garsas išgirstas varde Tsyp. Papasakokime Tsypui apie garsą T, koks tai garsas, apibūdinkime (priebalsis, bebalsis, kietas; pažymėtas mėlynu kvadratu). Garso C artikuliacija (liežuvio galiukas remiasi į apatinius dantis, lūpos šypsosi. Liežuvio užpakalinė dalis linksta ir daužosi. Oras išeina trūkčiojant, šalta). Žaiskime su garsu T, ir mums padės stebuklinga skrynia su užduotimis.

    Logopedas: Norėdami atidaryti skrynią, turite atlikti magiškus burtus.

Kalbos pratimai:

Ats-ots-uts tsa-tso-tsu tsva-tsvo-tsvu

Itz-its-ats tsy-tsa-tsa tsvy-tsvo-tsva

Ots-ots-ats tso-tsu-tsvu-tsvy-tsvo

    Logopedas:

Kita užduotis: Kokį žodį galvojau: viščiukas ar veidas. (rodyti diagramą).

Kiek balsių yra žodyje - Tsyp. Nustatykite garso C vietą žodyje (išdėstykite diagramoje). Išdėstykite žodį – veidas (garso-skiemenių analizė).

    „Sugalvokite sakinius pagal paveikslėlius pagal schemą: gyvas objektas, veiksmo žodis, negyvas objektas.

.

(Vaikams siūlomos porinės nuotraukos, iš kurių jie sudaro sakinius: gėlės-gėlės, pardavėjas-agurkai, plaukikas-rankšluostis, princesės žiedas ir kt. Pvz.: Pardavėjas parduoda agurkus.)

    Kūno kultūra.

Vištiena snūduriuoja verandoje – tse-tse-tse

Tsarapychas išėjo į prieangį - tso-tso-tso

Nelieskite subraižyto bičiulio – tsa-tsa-tsa

Nuvijome katę nuo verandos – tsa-tsa-tsa

Vištiena tiesiog puiki – oho!

(judesiai pagal tekstą, vaikai taria skiemenis ir ploja rankomis)

    Logopedas: Dabar klausysime įdomios istorijos apie tai, kas vieną dieną nutiko vištai. Istorija vadinasi "Vištiena"

Višta turėjo penkis jauniklius, vienas iš jų buvo vadinamas Viščiuku. Visą dieną višta mokė juos gerti vandenį iš lėkštės ir pešti vikšrus. Vieną dieną Tsypas pamatė gražų drugelį ant gėlės ir nubėgo paskui jį. Atsidūrė prie šulinio, atsistojo ant kojų pirštų galų ir norėjo į jį pažiūrėti. Gerai, kad garniui pavyko sučiupti neklaužadą Viščiuką ir parvežti namo pas savo vištos mamą.

Klausimai apie istorijos turinį:

Kiek viščiukų turėjo višta?

Kaip vadinosi viena iš viščiukų?

Ko višta visą dieną mokė viščiukus?

Ką Chick vieną dieną pamatė?

Kas padėjo Tsypui?

    Pakartotinis skaitymas su perpasakojimu (parodymas, mnemoninės lentelės analizė).

    Vaikų atpasakojimas pagal mnemoninę lentelę.

    Apibendrinant pamoką. Istorijų analizė. Kas buvo sunku ir kas patiko? Vaikų savigarba. Čika padėkoja vaikams, atsisveikina ir duoda saldainių.

Tikslas: garso nustatymas [ts].

Užduotys:

  • Korekcinis auklėjimas:
    • pateikti garso [ts] apibūdinimą ir teisingą artikuliaciją;
    • ugdyti gebėjimą taisyklingai ištarti garsą [ts], imituojant;
    • išmokyti tarti garsą [ts] atskirai.
  • Korekcinis ir vystomasis:
    • lavinti bendrąją, smulkiąją, artikuliacinę motoriką; teisingas oro srautas;
    • foneminis suvokimas;
    • pagerinti gebėjimą suprasti šnekamąją kalbą;
  • sukurti VPF.:
    • Pataisomoji ir auklėjamoji
    • padidinti vaiko savigarbą ir padėti pagerinti jo emocinę savijautą.

išlaikyti susidomėjimą logopediniais užsiėmimais. Medžiagos:

kvietimo kortelė, žaislas Zvukoznaika ir ežiukas, oro srauto ugdymo žinynas (rudens tema), molbertas su medžio ar jo modelio paveikslėliu, kortelės artikuliacinei gimnastikai atlikti, kortelė su įprastine garso simbolis [Ts].

KLASĖS PAŽANGA

1. Organizacinis momentas Logopedas. Sveiki, kūdikio vardas

, labai džiaugiuosi tave matydamas.

Vaikas. Logopedas
. Žiūrėk, gavome kvietimą, skaitykime.. Zvukoznaika su vienu jo draugu kviečia apsilankyti, bet kas šis draugas, sužinosime tik pasiekę miestą. Ar priimsime Zvukoznaikos ir jo draugo kvietimą?

, labai džiaugiuosi tave matydamas.

1. Organizacinis momentas Bet patekti ten nėra taip paprasta, turime pereiti stebuklingą sodą ir atlikti visas užduotis, kurias mums paliko Zvukoznaika ir tik tada galėsime patekti į vietą. Ar sutinkate man padėti ir kruopščiai atlikti visas užduotis?

, labai džiaugiuosi tave matydamas.

1. Organizacinis momentas Tada eime!

2. Stiprios, ilgalaikės nukreiptos sklandžios oro srovės auginimas

1. Organizacinis momentasŠtai šis sodas, bet visi takai jame buvo nukloti rudeniniais lapais. O pirmoji Zvukoznaikos užduotis – nuvalyti takus, bet neliečiant lapų rankomis. Kokia gudri Zvukoznaika! Kaip mes galime tai padaryti?

(Jei vaikas neatspėja, galite užduoti pagrindinius klausimus. Pvz.: Kaip vėjas išvalo takus?)

, labai džiaugiuosi tave matydamas. Smūgis.

Vaikui siūlomas vadovas su medžio paveikslu, iš kurio 2-3 lapai tęsiasi įvairiomis kryptimis. Juos reikia papūsti į šoną (po medžiu).

1. Organizacinis momentas Puiku, išvalėte visus kelius, tęskime savo kelią!

3. Artikuliacinės praktikos plėtra

1. Organizacinis momentas O, žiūrėk, koks įdomus krūmas auga šiame sode.

Logopedas atkreipia vaiko dėmesį į krūmo atvaizdą ant molberto (magnetinės lentos ar jos maketo), esančio šalia veidrodžio. Vietoj lapų ant jo yra paveikslėliai (kastuvas, pyragas, valtis, ritė, čiuožykla), skirti atlikti artikuliacinę gimnastiką. Mažiau pastebimoje vietoje, kad šis paveikslėlis būtų rastas paskutinis, pridedamas artikuliacinio garso modelio paveikslėlis[ts].

1. Organizacinis momentas Garso besimokantysis prašo atsisėsti ant kėdės priešais veidrodį, prisiminti, kokius pratimus liežuviui vaizduoja šios nuotraukos, ir gražiai juos atlikti.

, labai džiaugiuosi tave matydamas.Pavadinkite paveikslėlį ir atlikite pratimą žiūrėdami į veidrodį.

1. Organizacinis momentas Puikiai padirbėjote ir puikiai atlikote šią užduotį.

4. Garso artikuliacinės struktūros formavimas [ts]

1. Organizacinis momentas Koks čia paveikslas? Atkreipia vaiko dėmesį į artikuliacinės struktūros paveikslą. Tai Zvukoznaika paliko mums pasaką apie garsą [ts], bet ne paprastą pasaką - su judesiais. Aš perskaitysiu, o tu parodysi?

, labai džiaugiuosi tave matydamas.

Garso artikuliacijos paaiškinimas.

Pasakos tekstas suaugusiems skaityti vaikui

veiksmai, kuriuos vaikas atlieka suaugusiojo prašymu

Vėjas tamsiame ir drėgname urve. Jį saugo liežuvis, kuris guli ištiestas ant urvo grindų, jokiu būdu negalima apeiti. trankyti apatinius dantis į viršutinius
atidaryk burną
padėkite plačiai išskleidusį liežuvį ant burnos dugno
Staiga liežuvis pakėlė nugarą į lubas ir prispaudė šonus prie viršutinių dantų, dabar vėjeliui dar sunkiau išeiti paverskite liežuvį slydimu: prispauskite šoninius kraštus prie viršutinių krūminių dantų, o liežuvio galiuką priglauskite prie apatinių dantų.
Tačiau kai tik priekinė liežuvio dalis pasilenkia link apatinių dantų, ji nusprendžia su jais šnabždėti. Vėjas iš karto rieda nugara lyg čiuožykla. Jis slysta iki pat apatinių dantų. paliekant nedidelį tarpą tarp dantų, ilgai pūsti liežuvio galiuku, ištarti garsą [s].
Dantys nespėja užsidaryti ir užblokuoti vėjo kelią, tarp jų lieka nedidelis tarpelis. šypsokitės, šiek tiek atidengdami dantis ir juos atidarydami (atstumas 1-2 mm).
Liežuvis pyksta ant dantų, kad nesulaiko vėjo. Liežuvis priekine dalimi nusileidžia prie apatinių dantų, o nugara stipriai atsitrenkia į viršutinius dantis. laikydami liežuvio galiuką už apatinių dantų, keletą kartų ištarkite garsą [t].
po liežuvio smūgio vėjelis rieda nugara ir staiga iššoka į siaurą tarpą tarp dantų. aiškiai ir pakartotinai ištarkite garsus [t] ir [s] kartu (gauti garsą ts)
pritraukite delną prie burnos, pajuskite trūkčiojančius oro judesius.

1. Organizacinis momentas Gerai padaryta, jis atliko puikų darbą. Prisiminkime, kad šioje liežuvio padėtyje greitai tariant –TS – išgaunamas garsas [ts].

, labai džiaugiuosi tave matydamas.

1. Organizacinis momentasŠi pasaka yra apie garsą [ts]. Pakartokite kartu [ts] (Kai vaikas kartoja garsą, dar kartą atkreipkite dėmesį į taisyklingą artikuliaciją).

, labai džiaugiuosi tave matydamas.

5. Kalbos dėmesio ugdymas

1. Organizacinis momentas Atsidūrėme spalvingoje proskynoje, siūlau atsipalaiduoti ir šiek tiek pažaisti.

, labai džiaugiuosi tave matydamas.

1. Organizacinis momentas Atidžiai išklausykite kiekvieną užduotį ir tiksliai ją atlikite, bet tik tada, kai išgirsite žodį „REQUEST“.

Prašymas: pakelkite rankas aukštyn.
Nuleiskite rankas.
Prašymas: rankos į šonus.
Rankos į priekį.
Atsisėsk.

Prašymas: atsistoti.
Šokinėti ant vienos kojos.
Prašymas: apsisukti
Prašau: suplokite rankomis.
Nuleiskite rankas.

Prašymas: antspauduokite dešinę koją.
O dabar kairysis.
Prašymas: pakreipkite galvą į dešinę ir į kairę
Atsisėsk.
Kelkis!
Prašymas: užsidėkite rankas ant diržo ir šokite.

1. Organizacinis momentas Puikiai pailsėjome, žaidėme ir toliau keliavome.

, labai džiaugiuosi tave matydamas.

6. Garso tarimas atskirai, susipažinimas su jo vaizdiniu simboliu.

1. Organizacinis momentasŠtai nauja „Zvukoznaikos“ užduotis. Atidžiai pažiūrėkite į paveikslėlį ir prisiminkite (logopedas rodo kūdikio vežimėlio paveikslėlį – vaizdinį garso simbolį) Naujasis garsas [ts] panašus į tą, kurio prašome neleisti Tylėk, tylėk, kūdikis miega! Tsktsk! Pakartok!!

, labai džiaugiuosi tave matydamas.

1. Organizacinis momentas Puiku, tau sekasi.

7. Pirštų smulkiosios motorikos ugdymas.

1. Organizacinis momentas O štai mūsų Žvukoznaika ir jo draugas. Kas tai yra?

, labai džiaugiuosi tave matydamas. Ežiukas.

1. Organizacinis momentas Teisingai, Ežiukas. Sveiki, Zvukoznaika, labas Ežiukas!

, labai džiaugiuosi tave matydamas.

1. Organizacinis momentasŽinome pirštukų žaidimą apie ežiuką, parodykime jį savo draugams.

, labai džiaugiuosi tave matydamas.

1. Organizacinis momentas
"Ežiukas"

Viena ranka (delnas atviras, pirštai išskleisti) yra ežiukas, kitos rankos pirštai – miško gyvūnai. Kūdikis viena ranka suspaudžia kiekvieną kitos rankos pirštą.

1. Organizacinis momentas Puiku!

8. Foneminio suvokimo ugdymas.

1. Organizacinis momentas Ežiukas siūlo pažaisti savo mėgstamą žaidimą „Pagauk garsą“. Kai tik išgirsite garsą [ts], suplokite rankomis.

Kalbos medžiaga: sh, s, k, ts, t, ts, s, m, p, ts.

1. Organizacinis momentas Puiku, žaidėme puikiai.

9. Rezultatas, veiklos vertinimas.

1. Organizacinis momentas Mūsų kelionė baigėsi, atvykome į Zvukoznayką, aplankėme jo draugą Ežį ir laikas grįžti į darželį. Prisiminkime, kokį garsą sutikome pasakoje ir pažaiskime su juo.

, labai džiaugiuosi tave matydamas.

1. Organizacinis momentas Teisingai su garsu [ts] padarėte puikų darbą (a) ir už tai Zvukoznaika jums dovanoja.

Tamara Nikolajeva
Individualios logopedinės pamokos „Garso [T] automatizavimas žodžiais“ santrauka

Tema:

Etapas:

Automatika

Tikslas:

Taisyklingo garso [C] tarimo įtvirtinimas žodžiuose.

Užduotys:

1. Švietimas:

Automatizuokite „C“ garsą žodžiais.

Toliau mokykitės derinti skaitvardžius su daiktavardžiais.

2. Koregavimo ir vystymo:

Ugdyti gebėjimą nustatyti garso [ts] vietą žodžiuose.

Lavinti foneminius procesus, smulkiąją ir artikuliacinę motoriką, dėmesį.

Suformuokite teisingą kalbinį kvėpavimą.

Tęskite žodžio skiemeninės struktūros formavimą.

3. Švietimas:

Ugdykite teigiamą požiūrį į pamoką, savarankiškumą, savo kalbos kontrolę.

Įranga:

veidrodis, artikuliacinė gimnastika paveikslėliuose, su-jok masažuoklis, temos nuotraukos (pirštas, paukštis, avis, veidas, malūnėlis, žiedas, garnys, grandinėlė, vištiena, kiškis, kortelė su traukinio nuotrauka ir objekto paveikslėliai (starnas, paukštis, princesė, karalius, lokys, driežas, kiškis, diagramos garsui žodyje nustatyti, vištienos paveikslėlis spalvinimui.

Pamokos eiga:

I. Organizacinis momentas.

Logopedas. Sveiki, paspauskime rankas ir nusišypsokime vieni kitiems.

Pokalbis.

Logopedas. Patogiai įsitaisykite prieš veidrodį, šiandien klasėje eisime į pasaką.

Tu ir aš eisime į pasaką

Ten rasime garsą [ts],

Senis mums padės,

Senis Zvukovichok.

Logopedas parodo seno žmogaus Zvukovičiaus žaislą.

II. Artikuliacinė gimnastika.

Logopedas. Senis Zvukovichok yra labai linksmas ir bendraujantis, turi daug draugų. Jis draugauja su „Cheerful Tongue“, „Fingers“ ir „Air Stream“.

Logopedas. su kuo draugauji grupėje? (vaiko atsakymai)

Logopedas. Senis kviečia susidraugauti su Linksmuoju Liežuviu.

Pratimas „Šypsena“ - dantys užmerkti, nesimato, lūpos šypsosi.

Pratimas „Tvora“ - šypsokis, parodyk dantis.

Pratimas „Nubausk neklaužadą liežuvį“ – uždėkite platų liežuvį ant apatinės lūpos ir, mušdami jį lūpomis, ištarkite „penki-penki-penki“.

Pratimas „Sūpynės“ - ištieskite siaurą liežuvį, traukite jį pakaitomis, tada į nosį, tada į smakrą.

Pratimas „Gorka“ - atidarykite burną, paslėpkite liežuvio galiuką už apatinių dantų ir pakelkite užpakalinę liežuvio dalį aukštyn. Parodyk man stačią kalvą.

Pratimas „Focus“ – šiek tiek praverta burna, liežuvis išlenktas į priekį ir pakeltas, sklandžiai iškvėpkite ant nosies galiuko gulinčios vatos.

Logopedas. Gerai padaryta! Jūsų liežuvis tapo paklusnus ir judrus.

Žiūrėk, mūsų pasaka – netvarka, ant grindų išmėtyti paveikslėliai.

Ištieskime pirštus, kad padėtume senajam Zvukovičiui apsivalyti.

III. Pirštų žaidimas naudojant su-jok masažuoklį

(gerinant orientacijos erdvėje įgūdžius, lavinant atmintį, dėmesį, smulkiąją motoriką).

Logopedas. Uždėkite žiedą ant dešinės rankos nykščio, tada ant kairės rankos.

Uždėkite žiedą ant kairės rankos, dešinės rankos smiliaus ir pan.

Logopedas. Užmerkite akis (logopedas užsideda žiedą ant bet kurio piršto) Dabar pasakykite, ant kurios rankos ir ant kurio piršto uždėtas žiedas?

Logopedas skaito eilėraštį. Vaikas žiedą uždeda ant visų pirštų paeiliui, pirmiausia ant dešinės rankos, paskui ant kairės.

Nuklydo į mūsų darželį

Dešimt mažų viščiukų.

Gavau juos iš gatvės

Dėmėta vištiena.

Miela vištiena

Jūs esate ne toje gatvėje

Tai vaikų darželis

Bet ne vištoms.

Logopedas. Puiku, dabar jūsų pirštai tapo labai vikrūs.

IV. Garso [ts] automatizavimas žodžiuose.

Pokalbis pagal paveikslėlius (aiškus žodžių tarimas su garsu [ts]).

Žaidimas „Pasakyk taisyklingai“ (skaitvardžių derinimas su daiktavardžiais).

Paveikslėliai, kurių pavadinimuose skamba garsas [ts], yra išmėtyti ant grindų.

Logopedas. Padėkime senajam Zvukovičiui apsivalyti.

(Vaikas pakelia nuotraukas nuo grindų)

Logopedas. Kas pavaizduota paveikslėlyje? (Vaiko atsakymas. Įsitikinkite, kad tarimas yra teisingas)

Žiūrėkite, galinėje pusėje yra skaičiai, suskaičiuokite šį žodį tiek kartų, kiek matote skaičių. Pavyzdžiui: vienas pirštas, du pirštai, trys pirštai.

(vaiko atsakymas).

Pirštas (3, paukštis (5, avis (1, veidas) (2, malūnas (5, žiedas (4), 4), garnys (2), grandinėlė (6, višta (5, kiškis (3))).)).

Logopedas. Gerai padaryta, jis padėjo atkurti tvarką senajam Zukovičiui.

V. Žaidimas „Pasakyk tinkamą žodį“

(foneminės klausos, dėmesio, panašiai skambančių žodžių skirtumo raida).

Logopedas. Žiūrėk, kol mes tvarkėme reikalus, senasis Zvukovičius apie kažką galvojo. Atidžiai klausykite ir išgirdę tinkamą žodį pasakykite, apie ką svajoja senis.

Dvoret - kiemas - rūmai,

žibintai - gėlės - tvets - švetai.

(Vaiko atsakymai).

Ant lentos pakabinti paveikslai, kuriuose vaizduojami rūmai ar gėlė.

Logopedas. Tai va, senis svajoja apie rūmus ir gėlių pievą.

Šiek tiek pailsėkime gėlių pievoje.

VI. Fizik. minutė "Rugužėlės"

(kalbos derinimas su judesiu, bendrosios motorikos ugdymas).

Iš dangaus krito mėlynos žvaigždės.

Miškas žiūri į juos sužavėtas,

Vėjas tyliai sukasi virš jų,

Žiūri į mėlynas žvaigždes rugiuose,

Rugiagėlių banga švelniai dreba,

Magiškos gėlės mėlynos kaip žvaigždės.

Logopedas. Zvukovičius netrukus švęs gimtadienį ir traukiniu pas jį atvyksta svečiai.

Padėkime keleiviams išvažiuoti į kelią.

VII. Žaidimas „Linksmasis traukinys“.

Žodžių skirstymas į skiemenis, žodyje esančių skiemenų skaičiaus nustatymas (žodžio skiemeninės struktūros formavimas).

Logopedas. Pavadinkite kiekvieną keleivį, pabrėždami garsą [C]. Suplokite rankomis, kiek kiekviename žodyje yra skiemenų, ir sužinosite, kas kuriuo vagonu važiuos (kortoje traukinio vaizdas su vežimais ir paveikslėliais (varnėnas, viščiukas, paukštis, princesė, karalius, lokys, driežas, kiškis).

Puiku, visi keleiviai sėdo į savo vietas ir skuba aplankyti senolį Zvukovičių.

Kaip žinia, gimtadienio proga įprasta dovanoti dovanas. Norėdami sužinoti, ką padovanosime gimtadienio proga, turite atlikti šią užduotį.

VIII. Žaidimas „Surask žodį“.

Garso [C] padėties žodyje nustatymas (foneminės klausos, dėmesio ugdymas).

Logopedas. Pavadinkite paveikslėlius, pabrėždami garsą [C]. Pavadinkite žodžius, kuriuose garsas [Ц] yra žodžio pradžioje, viduryje, pabaigoje. Kiekvieną paveikslėlį sujunkite su atitinkama schema (kortelėje pateikiamos schemos ir paveikslėliai (grandinė, agurkas, šulinys, žiedas, kiaušinis, vištiena, giesmininkas, garnys, rūmai, knyga). Identifikuokite papildomą paveikslėlį ir sužinosite, ką padovanosime senolis gimtadienio proga Kodėl ji nereikalinga (vaiko atsakymai)

Puiku, padovanosime senajam Zvukovičiui knygą.

Logopedas. Mūsų pasaka baigėsi. Senis Zvukovichok sako ačiū už pagalbą ir dovaną.

IX. Pamokos santrauka.

Namas. mankšta.

Logopedas. Ir aš turiu tau dovaną (paveikslėliai - spalvinkime puslapius, namuose apvesk taškelius ir gražiai nuspalvink.

Tai baigia mūsų pamoką. Šiandien jums sekėsi puikiai! Man patiko, kaip aiškiai ištarėte garsą [C] žodžiais ir teisingai atlikote visas užduotis.

Šiandien tau sekėsi gerai, man patiko, kaip įdėmiai išklausei ir atsakinėji į klausimus.

Publikacijos šia tema:

Individualios logopedinės pamokos „Garso [h] automatizavimas žodžiuose (garsas žodžio viduryje)“ santrauka Tema: Garsas [h] Tikslas: automatizuoti garsą [h] žodžiais (garsas žodžio viduryje).

Tikslas: automatizuoti garsą [l] skiemeniuose su priebalsių deriniu ir žodžiuose su jais. Pagrindinės užduotys: Koregavimo ir lavinimo: - mankšta.

Individualios logopedinės pamokos „Garso [r] automatizavimas žodžiuose ir frazėse“ santrauka Tikslas: automatizuoti garsą [r] žodžiuose ir frazėse. Pagrindinės užduotys: Taisomoji ir ugdomoji: - pratimas vartoti žodžius ir.

Individualios logopedinės pamokos „Garso [w] automatizavimas žodžiuose“ santrauka (pagal vyriškus ir moteriškus vardus) Tema: garsas [sh] Tikslas: automatizuoti garsą [sh] žodžiais. Pagrindinės užduotys: Koregavimo ir lavinimo: - praktikuoti taisyklingą tarimą.

Tikslas: automatizuoti garsą [w] atviro skiemens žodžiuose (protinio atsilikimo mokiniui parengiamojoje grupėje). Tikslai: - stiprinti artikuliaciją.

Individualios logopedinės pamokos „Garso [Ш] automatizavimas žodžiuose, frazėse ir sakiniuose“ santrauka Tikslai: 1) Koreguojantis ir ugdomasis: - stiprinti taisyklingą garso [Ш] tarimą; - išmokti nustatyti garso buvimą ir vietą [Ш].

INDIVIDUALIOS Logopedinės PAMOKOS SANTRAUKA TEMA „GARSO L AUTOMATIZAVIMAS SIEMENUOSE, ŽODŽIAIS“ Tikslas: garso L automatizavimas skiemeniuose.

Individualios logopedinės pamokos „Garso [L] automatizavimas skiemenyse, žodžiuose, sakiniuose“ santrauka Uždaviniai: 1. Išsiaiškinti taisyklingą garso L tarimą skiemenyse, žodžiuose, sakiniuose. 2. Praktikuokite buvimą ir garsą L žodžiuose.

Individualios logopedinės pamokos „Garso [S] automatizavimas skiemenyse, žodžiuose, sakiniuose“ santrauka Tikslas: teisingai ir aiškiai ištarti garsą [C] skiemenyse, žodžiais, sakiniais. Tikslai: Koregavimo ir edukaciniai: - automatizuoti garsą.

Atviros individualios logopedinės pamokos santrauka

Tema: Garsas "C".
Užduotys:
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
Ugdykite gebėjimą apibendrinti žodžius į grupes.
Ugdykite foneminį suvokimą.
Formuokite artikuliacinius ir smulkiosios motorikos įgūdžius.
Toliau konsoliduokite garsą „C“ skiemenyse, žodžiuose, frazėse,
sakinius ir tekstus.
Toliau ugdyti gebėjimą derinti skaitmenis su
daiktavardžiai.
Ugdykite gebėjimą atsakyti į klausimus su išsamiais atsakymais.
Ugdykite gebėjimą perpasakoti tekstą pagal paveikslėlius.
Ugdykite atkaklumą ir tikslumą.
Įranga: gėlių nuotraukos; artikuliacijos schema
garsas; paveikslėliai, kuriuose vaizduojama artikuliacinė gimnastika; paveikslas su
kiaušinių, ant kurių užrašyti skiemenys, vaizdas; temos nuotraukos
žaidimai „Pasakyk žodį“; mygtukų paveikslėlis; palaikantis
paveikslėliai istorijai sukurti.
Pamokos eiga:
Organizacinis momentas.
1.
Logopedas: Sveiki, ... vaiko vardas. Prieš jus yra nuotraukos.
Išvardinkite, kas ant jų nupiešta. Kaip, vienu žodžiu, galime pavadinti
nuotraukos?
Vaikas: Gėlės.
Logopedas: koks yra pirmasis žodžio gėlės garsas?
Vaikas: garsas „C“.
Logopedas: koks tai garsas?
Vaikas: Malonus, tvirtas, kurčias.
Logopedas: Klasėje žodžius taisyklingai tarsime garsu
"C". Prisiminkime, kad tariant garsą „Ts“ liežuvio galiukas
yra už viršutinių dantų, o oro srovė išeina su
su dideliu spaudimu.
2.
Foneminės klausos raida.
Pagrindinė dalis.

Žaidimas „Pagauk žodžius su garsu „C“.
Plaukite rankomis, jei žodžiuose girdite garsą „C“.
Krepšys ir lėkštė;
Kiaušinis ir ruduo;
Vištiena ir laikrodis;
Indėnas ir taurė.
Artikuliacinė gimnastika.
"Žiūrėkite".
Šiek tiek atidarykite burną - parodykite liežuvį,
Ir tada perkelkite liežuvį į dešinę, į kairę.
"Sūpynės".
Plačiai atidaryk burną - parodyk liežuvį,
Ir tada pakelkite liežuvį aukštyn, o tada nuleiskite žemyn.
"Arklys".
Mano liežuvis kaip arklys.
pakelsiu
Ir aš tau parodysiu arklį.
„Skanus uogienė“.
Paskubėk, atidaryk burną ir parodyk liežuvį,
Ir liežuviu apsilaižyk lūpas.
Garso „C“ automatizavimas skiemenyse.
Vaikui pasiūlomi keli dažyti kiaušiniai. Po kiekvienu iš jų
rašomi skiemenys su garsu „C“. Turite perskaityti visus skiemenis ir pasirinkti
tik virtus kiaušinius, kurie žymimi skiemeniu „CA“ ir juos nuspalvina
geltonas pieštukas.
Pirštų gimnastika.
Suskaičiuok pirštus
Ir greitai pasilenk.
Vienas, du, trys, keturi, penki
Dar kartą suskaičiuokite pirštus.
Kai tik prasideda skaičiavimas, vaikas sulenkia po vieną pirštą,
pradedant nykščiu.
Garso „C“ automatizavimas žodžiais.
Žaidimas „Pasakyk žodį“.
Vaiko prašoma pagal paveikslėlius suformuoti žodžius, pridedant
skiemenis „CA“ ir „TSY“, suderinkite paveikslėlį su žodžiu.
tikslinę auditoriją

Dūmai......
Mažytis….
Mėlyna….
Miegoti…..
TSY
Žirklės…..
Jaunas......
Agurkas…….
Pten………
Mygtukai…….
Kūno kultūros pamoka „Viščiukai“.
Išėjome pasivaikščioti
Vaikas atlieka žygį vietoje.
Ir ieškokite viščiukų.
Ėjome ir vaikščiojome ir radome du
Vaikščiojimas vietoje.
Pajudėjome šiek tiek į kairę ir radome dar du.
Ženkite kelis žingsnius į kairę.
Jie pajudėjo šiek tiek į dešinę ir vieną rado.
Ženkite kelis žingsnius į dešinę.
Jie rado viščiukus ir nuėjo namo.
Vaikščiojimas vietoje.
Garso „C“ automatizavimas frazinėje kalboje.
Žaidimas „Spalvoti mygtukai“.
Nuotraukoje nupiešti keli mygtukai, vaikui pasiūloma
suskaičiuoti mygtukus. Skaičiuoti reikia taip: vienas visas mygtukas, du sveiki mygtukai
mygtukai ir pan. Tada vaiko prašoma nuspalvinti mygtukus
spalvoti pieštukai.
Garso „Ts“ automatizavimas sakiniuose.
Žaidimas „Pateik savo pasiūlymą“.
Logopedas: Siūlau atsakyti į klausimus, o tada visiškai
pasakyti sakinį.
Pavyzdys: kaip pjaustome popierių? Vaiko atsakymas: Pjaustome popierių
žirklės.
Kaip nusišluostyti veidą ir rankas?
Ką dedame į vandenį?
Kas išsirita iš kiaušinio?

Garso „C“ automatizavimas tekste.
Klausykite mano istorijos ir perpasakokite ją naudodami nuotraukas.
Viščiukas.
Motina turėjo vienuolika jauniklių. Mažiausias
Viščiuko vardas buvo Vištiena. Vištiena buvo labai smalsi vištiena. Kolekcionavimas
gėlių, Chick pamatė šulinį, nusprendė į jį pažiūrėti ir vos neįkrito
gerai. Viščiuko mamytė parsivežė Viščiuką namo ir niekur kitur neišėjo
įleisk mane.
3.
Kokį garsą bandėte taisyklingai ištarti pamokos metu?
Ką prisimeni?
Gerai padaryta! Iki kito karto!
Paskutinė dalis.

Prepelyak I.V., mokytoja logopedė, MKOU Gribanovskajos 3 vidurinė mokykla.

Pamokos tikslas: „Garso C automatizavimas žodžiuose ir sakiniuose“.

Pataisomoji ir auklėjamoji:

ugdyti gebėjimą vartoti garsą C žodžiuose, frazėse ir sakiniuose;

suaktyvinti žodyną;

pratimas suderinti skaitvardžius su daiktavardžiais iki 5;

sukurkite sakinius pagal paveikslėlį.

Korekcinis ir vystomasis:

tobulinti garsinės žodžių analizės, garso vietos nustatymo įgūdžius;

artikuliacinių, bendrųjų, smulkiųjų ir veido motorinių įgūdžių ugdymas;

tikslaus kalbos ir judesio derinio, intonacinės kalbos pusės įtvirtinimas.

Pataisomoji ir auklėjamoji:

moralinių savybių ugdymas: gerumas, rūpinimasis mažesniaisiais broliais, reagavimas.

Įranga: iliustracijos pagal pasaką „Viščiukas Ryaba“, daina apie garsą T, spalvoti pieštukai, rašiklis, višta, viščiukai, kiaušinis, skiemens lentelė, siurprizas, dribsniai, grūdų maišeliai, flash žaidimas „Kas skamba“.

Pamokos eiga

I. Organizacinis momentas.

Artemai, pasveikinkime visus, kurie šiandien atėjo pas mus pasiklausyti, kaip gražiai išmokote tarti garsus. O mes padovanosime jiems šypseną ir palinkėsime geros nuotaikos visai dienai.

Pažiūrėkite ir atspėkite, kokia tai pasaka (Vaikas kviečiamas pažiūrėti paveikslėlį „Višta Ryaba“).

1. Psichologinė gimnastika „Liūdna – smagu“.

Logopede – Artemai, kaip manai, kokia nuotaika buvo, kai močiutė pamatė, kad pelė sulaužė kiaušinį.

Logopedas: Taip, močiutė tikrai jautėsi liūdna. (Rodomas apvalkalas)

Logopedas: parodyk, kaip atrodo mano močiutės veidas.

Logopedė: – Kokia buvo jūsų močiutės nuotaika, kai višta padėjo „auksinį kiaušinį“? Taip, taip – ​​smagu. (Aš rodau „auksinį kiaušinį“ - nudažytą geltonai).

2. Artikuliacinė gimnastika garsui [ts].

Logopedas: Kad liežuvis gražiai ištartų garsus, turime daryti pratimus liežuviui. (Vaikas, žiūrėdamas į paveikslėlius, atlieka artikuliacinę gimnastiką)

1) „Šypsena – vamzdelis“;

2) „Meteles“;

3) „Išsivalykime dantis“;

4) „Piktas katinas“;

5) „Plaktukas – vanduo“;

6) „Lėlė ramiai miega“.

3. Logopedas: klausykite, pagalvokite ir įvardykite, apie ką kalbate.

Ten buvo baltas namas

Nuostabus namas

Ir kažkas pasibeldė jo viduje,

Ir jis sudužo iš ten,

Stebuklas išbėgo gyvas.

Taip šilta

Toks purus ir auksinis. (rodau 5 viščiukus dėžutėje).

II. Pagrindinė dalis.

1. Logopedas: Artemai, ar manote, kad mūsų vištos teisingai taria garsą Ts?

Parodykite jiems, kaip ištarti garsą [ts]. (Raskite paveikslėlyje ir pasakykite tik garsą T).

Logopedas: Puiku!

2. Garso C automatizavimas pirmyn ir atgal skiemenimis.

Logopedas – dabar perskaitykite šiuos skiemenis ir sužinokite, kaip vištos bendrauja tarpusavyje. (skaito skiemenis lape).

Tsa-tsa-tsa, tsat-ts-ts

Tso-tso-tso, tsots - tsots - tsots

Tsu-tsu-tsu, ts-ts-ts-ts

Tsy-tsy-tsy, yts - yts - yts

3. Automatika paprasta anglų kalba.

Logopedas: Pakartokite po manęs:

Tsa-tsa-tsa – kiaušiniui pardavėjo nėra.

Tso-tso-tso – štai kiaušinis.

Tsuk-tsik-tsy - jie yra stiprūs kovotojai.

Tse-tse-tse yra musė ant kiaušinio.

Tsu-tsu-tsu – aš vadinu vištą.

Logopedas: tu protingas!

Logopedas: Artemai, pažiūrėk į ekraną. Kaip tu gali pasakyti, kas čia? Teisingai. paukščiai. Kiekvienas paukštis skleidžia garsus, o mes jį išgirsime ir atspėsime, kas kokius garsus skleidžia (flash žaidimas). Su kuo čia višta?

Artem: Višta su jaunikliais

Logopedas: Teisingai.

Logopedas: Pažiūrėkite, kaip ramiai sėdi mūsų viščiukai, jie pasiruošę klausytis pasakos.

4. Refleksinis tarimas.

5. Fizinis pratimas „Viščiukai“.

Logopedas: Mūsų viščiukai alkani, todėl turime juos šerti ir girdyti.

Logopedas: ką, jūsų nuomone, jie mėgsta pešti? Vaikas (soras).

Tačiau prieš maitinimą dabar išsirinksime ką iš visų siūlomų javų? Teisingai – soros (siūlau: grikiai, pupelės, manų kruopos, žirniai. Tai va, apvalios, mažos ir geltonos), o dabar siūlau nustatyti, kur yra soros (Javų maišai).

Logopedas: Matai, kaip juokingai jie peša sorą, o dabar įpilkime vandens į jų lėkštę.

Logopedas: Artemai, tu išmokei eilėraštį, prašau, pasakyk man.

6. Automatizavimas žodžiais.

Dabar parodykite viščiukams, kaip gražiai tariate garsą [ts] žodžiais ir nustatykite, kur yra garsas ts žodžio pradžioje, žodžio viduryje ar žodžio pabaigoje, o dabar nuspalvinkite paveikslėlius. (lapas su diagrama, daina apie raidę C)

7. Logopedas: pažiūrėkite į paveikslėlį, pabandykime sukurti trumpą istoriją apie mūsų herojus. (Vaikas sudaro sakinius pagal diagramą.)

1.Vištiena padėjo kiaušinį.

2. Vištiena Iš kiaušinio išsiritęs viščiukas.

3.Chick mėgsta vaikščioti po akacijomis.

4.Po akacijomis žydi gėlės.

5. Vikšrai sėdi ant gėlių.

6. Vikšrai žiūri į Vištą.

8. Darbas su žodynu.

Logopedas: Kiekvienas jauniklis turi savo mamą. Šios vištos motina yra višta.

Pažiūrėkime kartu į paveikslėlį ir įvardinkime visas mamas.

Raskime lapės jauniklio motiną - lapę, meškos mamą - mešką, asilo motiną - asilą, tigro jauniklio motiną - tigrą, kupranugario motiną - kupranugarį, erelio motina - erelis, ėriuko motina - avis, kiaunės motina)

Logopedas: Protingas vaikinas visus teisingai pavadino.

Kokį garsą šiandien išmokome gražiai tarti?

Šiandien puikiai susidorojote su visomis užduotimis, o višta Ryaba taip pat padėjo jums sunkų kiaušinį, bet su staigmena.

Namuose nuspalvinkite paveikslėlį garsu [t] ir raide T.



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!