Tikslas:
Patikslinti vaikų žinias apie mokyklą, įtvirtinti mokyklinių reikmenų paskirtį, patikslinti žodyną tema „Mokykla“ bei gramatinių kalbos ir žodžių darybos kategorijų įgijimą.
Patikrinkite garsų skiemens analizės ir žodžių sintezės įgūdžių ugdymą, gebėjimą savarankiškai atlikti sudėtingas užduotis.
Puoselėkite kolektyvizmo, draugystės ir savitarpio pagalbos jausmus.
Pamokos eiga
1. Org. momentas.
Sveiki vaikinai!
2. Artikuliacinė gimnastika.
3. Mįslės
Tu esi spalvotas pieštukas
Nuspalvinkite visus piešinius.
Norėdami vėliau juos ištaisyti,
Tai bus labai naudinga... (trintukas).
***
Aš pasiruošęs apakinti visą pasaulį -
Namas, mašina, dvi katės.
Šiandien aš esu valdovas -
aš turiu… (plastilinas)
***
Aš esu didelis, aš studentas!
Mano kuprinėje...(dienoraštis)
***
Aš pasiruošęs treniruočių pradžiai,
tuoj sėsiu...(rašomasis stalas)
***
Tiesi linija, eik,
Nupiešk pats!
Tai sudėtingas mokslas!
Čia pravers...(valdovas)
***
Aš atrodau kaip dėžutė
Tu uždedi rankas ant manęs.
Moksleiviu, ar atpažįsti mane?
Na, žinoma, aš...(pieštukų dėklas)
***
Suklijuokite laivą, kareivį,
Garvežys, automobilis, kardas.
Ir tai padės jums, vaikinai
Daugiaspalvis... (popierius)
Juodoji Ivaška,
Mediniai marškiniai,
Kur jis laikys nosį,
Jis ten įdeda raštelį. (Pieštukas)
Vaikinai, pažiūrėkite, mes gavome laišką su pieštuko atvaizdu, supjaustytu į 12 dalių.
4. Pokalbis su vaikais apie mokyklą: kas yra mokykla?
(Mokykla yra pastatas, kuriame yra klasė, stalai, mokiniai, mokytojai)
Kodėl vaikai eina į mokyklą?
(Vaikai eina į mokyklą mokytis, įgyti naujų žinių. Jie eina į mokyklą mokytis rašyti, skaičiuoti, būti raštingi).
Ar galima į mokyklą atsinešti žaislų?
(Jūs negalite neštis žaislų į mokyklą, nes tai ne vaikų darželis. Galite žaisti su žaislais namuose, kai atliksite visus namų darbus.)
Kaip mokiniai turėtų elgtis mokykloje?
Mokiniai neturėtų lakstyti ar žaisti mokykloje. Jie turi atlikti visas užduotis, nevėluoti į pamokas, atsinešti atsarginius batus ir vadovėlius bei atidžiai klausytis mokytojo pamokoje.)
Ką reikia žinoti ir ką reikia mokėti, kad gerai sektum mokyklą?
(Turite atidžiai klausytis mokytojo, daug skaityti, mokėti skaičiuoti ir spręsti uždavinius)
Pavadinkite daiktus, kuriuos dedate į pieštukų dėklą?
(Į penalą įdėsime tušinuką, paprastą pieštuką, liniuotę, trintuką, spalvotus pieštukus, skaičiavimo pagaliukus, žirkles, teptuką).
Įvardykite daiktus, kuriuos įsidėsite į kuprinę?
(Į kuprinę mokinys įdeda vadovėlį, sąsiuvinį, albumą, dažus, dienoraštį, kuprinę).
Leiskite mums pasakyti, iš ko šie objektai pagaminti.
5. Pratimas "Kas yra kas?" (žaidimas su kamuoliu)
Medinis pieštukas (koks?) – medinis.
Odinis portfelis (koks?) - odinis
Plastikinė liniuotė (kuri?) - plastikinė
Guminis trintukas (koks?) - guminis
Sąsiuvinis iš popieriaus (koks?) – popierius
Metalinės žirklės (kokios?) – metalinės.
Mažieji šventės proga skubėjo į mokyklą. Dunno rankose turėjo būgną, jis ėjo visų priekyje ir garsiai būgnavo. Dunno pasilinksmino ir dar stipriau daužė lazdelėmis, kol būgnelis pasidarė pilnas skylių. Pataisykime.
6. „Kaip tai atrodo“(kūrybinės vaizduotės, fantazijos ugdymas.)
Vaikai piešia objektus pieštuku.
7. Kūno kultūros pamoka „Pėdsakai“: nutiestas pėdsakų takas, juo vaikšto vaikai.
„Seksime pėdsakais, visi eisime ir kažką ten rasime, taip, rasime“.
Galite eiti atlikti įvairias užduotis: šokinėti nuo kauburėlio į kauburį; einame aukštai, pakeldami kojas, kad neišstumtų rasos; sėliname, kad neatbaidytų paukščių ir pan.
8. "Kas greitesnis"(dėmesio paskirstymas.)
Raskite ir apveskite visas paveikslėlyje esančias boružes ir drugelius.
9. "Kas gali greičiau rasti visas poras?"
Raskite kūrinį, kuriame nėra poros.
10. „Kas su kuo dera“
11. Atliekama žodžio DRUM garso analizė ir sintezė.
Kiek skiemenų yra žodyje būgnas?(Žodis būgnas turi tris skiemenis)
Pavadinkite 1, 2, 3 skiemenis?(1 skiemuo - BA, 2 skiemuo - RA, 3 skiemuo - BAN).
Įvardykite žodyje esančius balsius ir priebalsius.
(Balsės – A, A, A – trys garsai A, priebalsiai – B, R, B, N)
Įvardykite įgarsintus priebalsius– (B, R, N).
Žodžio skaitymas po garso analizės.
12. Žaidimas „Rhymed“ žodžiai“.
Ar galime padėti jam perskaityti šiuos žodžius?
Individualus darbas su kortelėmis.
2 1 3 4 5 2 1 3 5 4 6 2 3 5 4 1 1 5 4 3 2 6 2 1 4 3 5 7 6
K S H O A L, A L S I T K, N I A G K, A O B L M, A P O L C H I K.
Pogrupio logopedinės pamokos su vaikais parengiamojoje mokyklai santrauka su logopediniu pranešimu apie bendrą kalbos neišsivystymą.
Leksikos tema: „Mokykla. Mokykliniai reikmenys“.
Tikslai:
1. Pataisos ir auklėjimo:
Idėjų apie mokyklinius ir mokyklinius reikmenis apibendrinimas. Žodyno išplėtimas, patikslinimas, atnaujinimas tema „Mokykla. Mokykliniai reikmenys“.
Kalbos gramatinės struktūros tobulinimas.
Žodžių kūrimo ir skaitymo, garsinės analizės, sakinių analizės įgūdžių tobulinimas.
Taisyklingo tarimo automatizavimas ir visų anksčiau pateiktų garsų diferencijavimas laisvo žodžio veikloje.
2. Korekcinis ir vystomasis:
Darnios kalbos, visų rūšių suvokimo ugdymas.
Ugdyti vaikų gebėjimą pasakoti istorijas pagal planą;
Lavinti vaikų vaizduotę ir kūrybiškumą;
3. Pataisos ir auklėjimo:
Įskiepyti vaikams tvarkingumą ir atsakomybės jausmą.
Įranga: paveikslėliai, kuriuose pavaizduoti mokykliniai reikmenys, žaislai, Rasteryashka paveikslas, Dunno, tikras portfelis ir mokyklinių reikmenų rinkinys, kortelės su sakiniais, sakinių schemos lentoje, Dunno dovanos.
Pamokos eiga.
1. Organizacinis momentas.
Vaikinai, jūsų gyvenime greitai įvyks labai svarbus įvykis – eisite į 1 klasę. Norint gerai mokytis mokykloje, reikia gerai pasiruošti. Darželyje ištisus metus ruošėtės mokyklai, mokėtės tarti žodžius, rašyti istorijas, mįsles, dainuoti, piešti ir dar daugiau.
Šiandien turime svečią - Dunno. Jis taip pat nori eiti į mokyklą, bet nežino, ko reikia mokyklai. Padėkime Dunno pasiruošti?
Norint surinkti reikiamus mokyklinius reikmenis, reikia atlikti užduotis. Už kiekvieną teisingai atliktą užduotį gauname 1 prekę.
2. Pagrindinė dalis.
1. Ir štai pirmoji užduotis: Atspėk mįsles apie mokyklines prekes.
Snieguotame lauke palei kelią
Mano vienakojis arklys skuba
Ir daug, daug metų
Palieka juodą žymę.
(Rašiklis)
Jei jį paaštrinsite,
Galite piešti ką tik norite!
Saulė, jūra, kalnai, paplūdimys.
Kas tai yra?..
(Pieštukas)
Yra nuostabus suoliukas,
Jūs ir aš sėdėjome ant jo.
Suoliukas veda mus abu
Iš metų į metus
Iš klasės į klasę.
(Rašomasis stalas)
Pasikalbėkite su ja dažniau
Jūs tapsite keturis kartus protingesni
(knyga)
Juodai baltai
Retkarčiais jie rašo.
Patrinkite skudurėliu -
Tuščias puslapis.
(Mokyklos taryba)
Kas aš toks, jei esu tiesus
Mano pagrindinis bruožas?
(Liniuote)
Dabar aš narve, dabar aš eilėje.
Mokėkite apie juos rašyti!
(Užrašų knygelė)
Jei duosi jai darbą -
Pieštukas buvo veltui.
(guma)
Šioje siauroje dėžutėje
Rasite pieštukų
Rašikliai, plunksnos, sąvaržėlės, sagos,
Bet kas sielai.
(Pieštukų dėklas)
Atlikote užduotį, gaunate pirmąjį elementą - TRUMPAI.
2. Kita užduotis – „Rinkti žodžius“.
Naudojamas vadovas „Tsvetik-Semitsvetik“.
Vaikai „nuplėšia“ po vieną žiedlapį, kurio nugarėlėje atsitiktine tvarka užrašomos raidės, atitinkančios mokyklinių prekių pavadinimus, atspėja ir užrašo vardus.
Už šią užduotį gausite UŽRAŠŲ knygelę.
3. Žaidimas „Rasteryashka“ (rodomas paveikslėlis su Rasteryashka atvaizdu)
Sumišęs visada viską praranda ir vis kažką pamiršta. Į mokyklą atėjo sumaištis. Visi vaikai išsitraukė vadovėlius, bet ji neturi (ko?).... Vaikai atsiverčia sąsiuvinius, o Rasteryashka neturi (ko?).... Visi turi rašiklį savo penalėje. , bet ji neturi (ko?)... Vaikai išsiima pieštukus, bet ji neturi (ko?), kaip manote, Rasteryashka neturi?
Gerai padaryta! Atlikome užduotį, atsakėme teisingai ir pelnėme BAUDĄ.
4. Lauko žaidimas „Į mokyklą“. Judesių improvizacija pagal tekstą.
Greit eisime į mokyklą,
Ir portfelį pasiimsime su savimi.
Rašysime tušinukais.
Daryti fizinius pratimus,
Išbandykite viską, ką galite!
Vaikai gauna RANKENĘ.
5 . Aprašomųjų mįslių sudarymas.
Kiekvienas vaikas, nežiūrėdamas, išsitraukia paveikslėlį. Užduotis – kalbėti apie temą jos neįvardijant. Apibūdinkite jo išvaizdą ir kodėl to reikia.
Vaikai gauna pieštuką.
6. „Suderinkite diagramą su sakiniu“.
Vaikai iš „ventiliatoriaus“ išima kortelę su sakiniu, perskaito ir pritvirtina kortelę prie tinkamos diagramos.
Vaikai gauna LINOVĄ.
7. Pirštų žaidimas „Pertrauka“
Vaikai gauna GUMINE JUOSTĄ.
8. O dabar paskutinė užduotis „Surink portfelį“.
Pagal komandą turite pasirinkti reikiamus daiktus ir sudėti juos į portfelius. (Kiekvienas vaikas susirenka savo portfelį).
Vaikai gauna ABC KNYGĄ.
Kolektyvinis žodžio ABC garso schemos išdėstymas.
3. Išvada.
Puiku, vaikinai! Jūs atlikote visas užduotis, parodėte savo pasirengimą mokyklai ir padėjote Dunno. Dabar jis turi visas studijoms reikalingas medžiagas, bet svarbiausia – žinios, kurias šiandien gavo mūsų pamokoje, ir noras mokytis.
Nežinau, dėkojame už pagalbą ir dovanojame įsimintinų dovanų.
Naujas žodynas
Daiktavardžiai:
mokykla, pamoka, pertrauka, klasė, stalas, klasės draugai, mokiniai, mokytojas, portfelis, vadovėlis, užrašų knygelė, pieštukų dėklas, rašiklis,
pieštukas, teptukas, trintukas, liniuotė, dienoraštis, puikus mokinys, vargšas studentas
Veiksmažodžiai:
mokytis, klausytis, stebėti, rašyti, skaityti, skaičiuoti, spręsti, klausti, piešti, mokytis, gaminti (pamokos).
Būdvardžiai:
darbštus, dėmesingas, darbštus, gabus, tingus, tvarkingas, aplaistytas, atsakingas,
griežtas, reiklus, malonus, rūpestingas.
Prieveiksmiai:
kruopščiai, stropiai, stropiai, gerai, puikiai, blogas, purvinas, sumanus, gražus.
Lauko žaidimas "Kas greitesnis?"
Tikslai: ugdyti dėmesį, miklumą, gebėjimą susikaupti, atskirti sąvokas „Žaislai“ ir „Mokykla
priedai“.
Žaidimo PROGRESS. Mokytoja siūlo vaikams konkursą „Kas
greičiau surinks portfelį“. Konkurse dalyvauja du žmonės likusieji yra žiuri. Dalyvių akivaizdoje ant dviejų stalų guli
mokykliniai reikmenys ir žaislai sumaišyti. Visi turi stalas - portfelis. Mokytojo nurodymu vaikai pribėga
kiekvienas eina prie savo stalo ir „ruošia į mokyklą“. Kada renkami portfeliai, žiuri nariai vertina, su kuo susidorojo
geriau atlikti užduotį (vertinamas greitis ir tikslumas atlikdamas užduotį). Šiems dalyviams galite
pridėti arba pakeisti elementus ant stalo.
Dialogas Tikslai: lavinti bendruosius kalbos įgūdžius (kalbinį kvėpavimą,
dikcijos aiškumas, intonacija kalbos išraiškingumas).
GODUS
Griša, Griša, duok man peilį.
Jūs jo neatgausite.
Duok man pieštuką, Griša.
Jūs jo negrąžinsite.
Griša, Griša, duok man gumą.
Nukandate pusę.
Griša, Griša, duok man rašalo.
Turėtumėte paleisti ir nusipirkti.
S. Maršakas
Žaidimas „Milžinai – nykštukai“ Tikslai: formuoti kalbos gramatinę struktūrą, mokyti
mažybinių priesagų vartojimas. Žaidimo eiga. Mokytojas praneša vaikams, kad visi eina į
mokykla. Nykštukai ir milžinai taip pat lankė mokyklą.
Pavyzdžiui: Milžinai turi didelius portfelius, o nykštukai – mažus
portfeliai. Milžinai turi dideles knygas, o nykštukai – mažas
mažos knygelės.
Milžinai turi didelius pieštukus, o nykštukai – mažus...
Milžinai turi dideles sąsiuvinius, o nykštukai – mažus...
Milžinai turi didelius valdovus, o nykštukai – mažus...
Milžinai turi dideles rankas, o nykštukai – mažas...
Milžinai turi dideles rankas, o nykštukai mažas...
Žaidimas „Sumišimas“ Tikslai: suformuoti kalbos gramatinę struktūrą
(daiktavardžių giminės giminės daryba). Žaidimo eiga.
Mokytojas supažindina vaikus su mergaite (lėlė vardu Rasteryashka.
Sumišęs visada viską ir vis kažką praranda pamiršta. Į mokyklą atėjo sumaištis. Visi vaikinai
išėjo vadovėliai, bet ji neturi (ko?).... Vaikai atsidaro sąsiuvinių, bet Rasteryashka neturi (ko?) .... Visų penaluose
rašiklio, bet ji neturi (ko?) .... Vaikai išsiima pieštukus, bet
ji neturi (ko?).... Kaip manai, ko ji dar neturi?
Supainioti? Žaidimas "Kaip?"
Tikslai: formuoti kalbos gramatinę struktūrą, mokyti formuoti prieveiksmius iš būdvardžių
Žaidimo eiga.
Mokytojas kviečia vaikus baigti
sakinius, atsakydami į klausimą „kaip? Berniukas geras mokinys, mokosi (kaip?)... (na).
Dėmesinga mergina visada klauso (kaip?) ... (dėmesingai).
Visi, kurie gauna puikius pažymius, mokosi (kaip?) ... (puikiai).
Žaidimas „Pasakyk atvirkščiai“
Tikslai: praturtinti žodyną, išmokti atsirinkti antonimai.
Žaidimo eiga. Mokytojas kviečia vaikus tęsti
sakiniai žodžiais yra priešingi.
Maša yra tvarkinga mergina, o Sasha yra ... (aplaidžia).
Lida yra stropi studentė, o Katya yra ... [tinginė).
Zhenya yra stora, o Lena yra ... (liekna).
Vitya yra stipri, o Roma yra ... (silpna).
Kolya yra drąsi, o Kostja yra ... (baili).
Daša mokosi gerai, o Olegas... (blogai).
Olesya turi naują portfelį, o Ira turi ... (seną).
Žaidimas "Šeima" Tikslai: praturtinti žodyną, išmokti atsirinkti žodžius
pataisykite duotus žodžius. Žaidimo eiga.
Mokytojas kviečia vaikus surasti duotąją
artimųjų teigimu.
Žodžiai: mokykla, knyga, mokyk. Žaidimas „Surinkite žodį“
Tikslai: lavinti regimąjį dėmesį, tobulėti skaitymo ir garsinės žodžių analizės įgūdžiai.
Žaidimo eiga. Užduotis atliekama sąsiuviniuose. Auklėtojas
kviečia vaikus sekti, kur veda rodyklė, ir
sudėkite raides į savo vietas. Vaikai skaito kokį žodį
pavyko, ir atlikti patikimą jo analizę. Žaidimas „Pagauk garsą“
Tikslai: ugdyti foneminį suvokimą.Žaidimo eiga.
mokykla. Nykštukai ir milžinai taip pat lankė mokyklą.
Mokytojas kviečia vaikus „pagauti garsą“: vaikai turėtų ploti rankomis, jei šis garsas yra žodyje, ir
nustatyti, kur jis yra (pradžioje, viduryje arba pabaigoje žodžiai).
Garsas [-ai]: pieštukas, trintukas, kuprinė, klasė, teptukas, mokykla,
pieštukas, klasiokas. Garsas [h]: vadovėlis, mokykla, mokinys, rašiklis, sąsiuvinis, teptukas,
skaitymas, penalas, mokytojas.
Žaidimas „Kas didesnis? Tikslai: lavinti regimąjį dėmesį, mąstymą,
tobulinti garso analizės ir sintezės įgūdžius,
suaktyvinkite savo žodyną.
Žaidimo eiga. Mokytojas deda žodį prieš vaikus ir
siūlo padaryti kuo daugiau šio žodžio raidžių
naujų žodžių. K A R A N D A S H I K
Eilėraščiai skaityti ir
mokytis mintinai SKAITYTOJAS
Nereikia
pikta mama Nereikia purtyti močiutės:
„Perskaitykite, prašau! Perskaitykite!"
Nereikia maldauti savo sesers:
"Na
skaityk kitą puslapį!
Ne
reikia skambinti, nereikia laukti,
V. Berestovas
RUGSĖJO PIRMOJI
Sušildyta švelnios saulės,
Miškai vis dar apaugę lapais.
Nereikia maldauti savo sesers:
Pirmokai turi puokštes.
Diena, nors ir liūdna, bet linksma.
Tau liūdna: - Sudie, vasara!
Ir tu džiaugiesi;
Sveika mokykla!
Seryozha nuėjo į pirmą klasę.
Nejuokaukite su Seryozha!
Beveik iki dešimties!
Tokiam išmintingam žmogui tai nėra nuodėmė
Pakelk savo nosį aukštyn!
Kartą prie mano tėvo stalo
Ir jis uždavė klausimą:
Čia yra du pyragai, tėti, tiesa?
VIENAS ir DU, - užbaigė sūnus, -
Bus tik TRYS!
Gerai padaryta! - pasakė tėvas, -
Ir iš tikrųjų trys!
Ir todėl aš imsiu du, A
imk trečią!
B. Zakhoderis
PIRMAS KARTAS PIRMOJE KLASĖJE
Vakar jie tau tik pasakė - vaikeli,
Kartais jį vadindavo pokštininku.
Šiandien tu jau sėdi prie savo stalo,
Visų vardas tu – pirmaklasis!
Rimtas. Darbštus. Tikrai studentas!
Gruntas. Už puslapio yra puslapis.
A aplink yra tiek daug nuostabių knygų...
Tai puikus dalykas mokytis!..
R. Farhadi
Mįslės
Tikslai: ugdyti klausos dėmesį, mąstymą, mokyti nuoseklus monologinis teiginys (mįslės aiškinimas).
Žaidimo eiga. Mokytojas užmeta mįslę, vaikai spėlioja. Vienas iš vaikinų paaiškina jo prasmę. Likusieji papildo vienas kitą.
Juodoji Ivaška -
Mediniai marškiniai,
Kur veda nosis,
Jis ten įdeda raštelį.
(Pieštukas)
A. Roždestvenskaja
Kas tai per gyvūnas?
Vaikšto aukštyn ir žemyn?
Dažuose nešvari nosis,
Medinė ilga uodega.
(kutas)
V. Danko
Maži paukščiai
Sėdėjo iš eilės
Ir sakoma mažai žodžių. (Laiškai)
V. Fetisovas
Ant juodo lauko
šuolis - šuolis -
zuikis vaikšto - kūdikis baltas (lenta turėjo)
V. Kremnevas
Aš pasiruošęs atskleisti savo paslaptį bet kam,
Bet iš jos neišgirsi nė žodžio.
(knyga)
A. Kostakovas
Kaip nuobodu, broliai,
Važiuokite ant kito nugaros!
Kas nors padovanotų man porą kojų,
Aš sušokčiau tokį šokį!..
Bet tu negali, aš esu mokyklos mokinys... (krepšys).
Tekstas perpasakojimui
MĖLYNAI LAPAI
Katya turėjo du žalius pieštukus. Lena neturi.
Taigi Lena klausia Katios:
Duok man žalią pieštuką!
Ir Katya sako:
Paklausiu mamos.
Kitą dieną abi mergaitės ateina į mokyklą. klausia
Lena:
Ar tavo mama leido?
Katya atsiduso ir pasakė:
Mama leido, bet aš brolio neprašiau.
Na, ar tavo brolis tai leido? – klausia kitą dieną Lena.
Brolis man leido, bet bijau, kad sulaužysi pieštuką.
„Esu atsargi“, – sako Lena.
Žiūrėk, sako Katya, netaisyk to, nespausk stipriai...
Lena pažvelgė į ją ir nuėjo. Pieštuko neėmiau. Udi Katya susirangė ir nubėgo paskui ją.
Na ką tu darai? Imk!
Nereikia“, – atsako Lena.
Įjungta pamokoje mokytojas klausia:
Kodėl, Lenočka, tavo medžių lapai mėlyni?
Nėra žalio pieštuko.
Kodėl tu to nepaėmei iš savo merginos?
Lena tyli. Katya paraudo ir pasakė:
Daviau jai, bet ji nepriima.
Mokytojas pažvelgė į abu:
Turi duoti, kad galėtum imti.
Pasak V. Osejevos
Klausimai:
Kodėl Lena paprašė Katios pieštuko?
Ką Katya atsakė?
Kas nutiko kitą dieną? Ant trečio?
Kodėl Lena nepaėmė pieštuko?
Kas nutiko klasėje?
Kodėl Katya paraudo?
Ką mokytoja pasakė mergaitėms?
TIKSLAS:
Smeigtukas:
- įgūdžiai atskirti ir tarti mišrius garsus (arti
artikuliacinės ir akustinės savybės) žodžiuose ir sakiniuose; ~
-gebėjimas nustatyti garso vietą žodyje;
- gebėjimas atlikti garsinę skiemeninę analizę, sudaryti žodžių diagramas;
- gebėjimas sudaryti žodžius iš raidžių;
-teisingas prielinksnių vartojimas;
- frazeologinių vienetų supratimas ir vartojimas;
- gebėjimas sudaryti sakinius duotais žodžiais;
Sukurti:
-dėmesys, mąstymas, atmintis, foneminė klausa;
Ugdykite: savikontrolės įgūdžius.
Įranga:
Molbertas, tema, temos paveikslėliai, rinkiniai garsiniams skiemenims
analizė, magnetinė lenta ir raidės, kortelės su žodžiais, „Traukinys“,
žaislas Meškiukas, „Labirintas“, galvosūkiai, „Stebuklingas krepšys“.
Metodinės technikos:
Žaidimo motyvacija, didaktiniai žaidimai, klausimai, galvosūkiai, analizė.
Org. momentas.
Vaikai stovi puslankiu.
L.: Prieš pradėdami pamoką, atidžiai patikrinkime, ar galite
klausytis ir greitai atsakyti.
L.: Pagalvok, atsakyk, kaip tai galima pavadinti:
Pavasaris, vasara, ruduo
Garlaivis, motorlaivis, lėktuvas
Sviestas, duona, sūris
Plaktukas, kirvis, pjūklas
Megztinis, sijonas, paltas
Skrybėlė, Panama, kepuraitė
Keptuvė, puodas, stiklas
Pušis, beržas, ąžuolas
L.: Pabandykime žaisti kitaip:
Įvardinkite tris objektus: vaisius, namą. Gyvūnai, mėnesiai, geometriniai
figūros, daržovės, batai, vabzdžiai.
L.: Gerai padaryta!
L.: Paklausykime, ar moki gražiai ir taisyklingai kalbėti.
Žaidimas „Būk atsargus, žiūrėk, kartok be klaidų“:
Geltona vištiena
Geležinė spyna
Lara žaidė
Valymas šepetėliu
Juodasis vilkas
Žalia dėžutė
Lyubochka turi sijoną
Žalias vabalas
kalnų erelis
Baltasis triušis
Apvalus veidrodis
Kartus
Linksma senutė
Baisus incidentas
L.: Gerai padaryta! Eik į savo vietas.
L.: Pažiūrėkite į korteles. Tas, kuris atsisėda teisingai pakeisti žodžius
mėginys- 2 sąsiuviniai, 3 pieštukai ir kt.
L.: Matau, kad esi pasiruošęs pamokai: taisyklingai sėdi, gražiai kalbi, gerai
suskaičiuok ir atsakyk.
L.: Šiandien klasėje panaudosite visas žinias, kurias sukaupėte per 2
metų
Pagrindinė dalis.
L.: Pažaiskime "Koks tavo vardo pirmas ir paskutinis garsas?"
L.: Vaikinai, ką mes dabar darėme?
D.: Jie savo varduose ieškojo (įvardijo) garsų.
Klausimai.
Į kokias dvi grupes skirstomi garsai?
Kiek balsių garsų, pavadinkite juos?
-Kodėl mes juos vadiname balsėmis?
– Kokius garsus vadiname „priebalsiais“? Kodėl?
- Kokie yra priebalsių garsai?
Kas gali įvardyti priebalsių garsus, kurie visada kieti?.., visada švelnūs?
L.: Prieš atlikdami kitą užduotį, paaiškinkime:
– Kuo garsas skiriasi nuo raidės?
D.: Garsą tariame ir girdime, bet raidę matome, rašome ir skaitome.
L.: Pažaiskime "Koks žodis yra skirtas?"
-Vienas, du, trys - paimk kortelę ir apversk.
Žaidimo taisyklė: reikia pavadinti paveikslėlius, paryškinti pirmąjį garsą, paskirti
Kokį žodį sugalvojai, o tu?
L.: Dabar kurkime garsinis-skiemeninis raštasšis žodis.
Kaip nustatome skiemenų skaičių?
Kas yra skiemuo?
Kiekvienas vaikas yra tikrinamas ir užduodami klausimai:
Pavadinkite 1-ąjį skiemenį.
Pavadinkite balsių garsus.
Pavadinkite 4 garsą.
Duok jam aprašymą.
L.: Pieštukas, rašiklis, knyga, dažai, plastilinas.
Kaip galima pavadinti šiuos daiktus?
D.: Mokykliniai reikmenys.
L.: Gerai padaryta!
L.: Vaikinai, aš jums taip pat išspausdinau žodžius, reiškiančius mokyklą
priedai. Bet kol aš juos nešiau, jie subyrėjo. Surinkite šiuos
žodžiai!
Valdovas
Užrašų knygelė
Vadovėlis
Atsiskaitymas – grynais
Ra-tinklai
L.: Paskaityk man žodžius, kurie turi 2 skiemenis... 3 skiemenis.
L.: Gerai padaryta.
(Papildoma užduotis. Žodžiai pašalinami, o vaikai prisimena ir apibendrina
šie žodžiai)
3. Fizik. tik minutę.
Sunkiai dirbome, galime šiek tiek pailsėti.
L.: Jūs esate būsimi moksleiviai ir dabar darysime mankštas moksleiviams.
Štai treniruotė moksleiviui,
Darykite tai eilės tvarka.
Greitai atsistok, nusišypsok,
Ištieskite aukščiau, aukščiau.
Nagi, ištiesink pečius,
Pakelti, nuleisti.
Pasuko į kairę, į dešinę
Jie sėdėjo ir atsistojo, jie atsisėdo ir atsistojo,
Tikiuosi nesate pavargęs?
Reikia laisviau atsistoti
Ir lengviau kvėpuoti.
L.: Ramiai susėdame.
L.: Apie ką mes kalbėjome?
D.: Apie mokyklines prekes.
L.: O kur reikės mokyklinių prekių, sužinosite (atspėję
mįslė ar žodžio skaitymas).
L.: Teisingai. Gerai padaryta.
L.: Aš parašiau šį žodį, perskaitykite.
L.: Ištaisykime klaidas.
Žaidimas "Mokykloje"
L.: Darželyje daug žaidei, piešėte, lipdėte, mokeisi. Greitai tu
eisi į mokyklą. Ko tu ten išmoksi?
L.: Į kokį klausimą atsako žodžiai ir veiksmai?
L.: Sakyk, koks turi būti mokinys mokykloje?
D.: Tvarkingas, malonus, protingas, drąsus, darbštus, darbštus,
dėmesingas, išradingas, paklusnus, darbštus, išauklėtas.
L.: Kaip tu tai pavadinai?
L.: Į kokį klausimą atsako žodžiai – ženklai?
L.: Jūs ir aš vardijome žodžius – veiksmus, žodžius-ženklus ir dar šimtą skardinių
stovi už žodžius?
D.: Žodžiai yra objektai.
L.: Į kokius klausimus atsako žodžiai-objektai?
D: Kas tai? Kas tai yra?
L.: Žinome, kad žodžiai gali žymėti daiktus, veiksmus, ženklus.
L.: Ką galima padaryti iš žodžių?
D: Iš žodžių galite padaryti sakinį.
L.: Taip, klausyk sakinio:
Eik, mokiniai, mokykla.
L.: Ar tai pasiūlymas?
D.: Žodžiai sakinyje yra draugiški ir kažką mums sako.
L.: Eime Teikime pasiūlymus iš žodžių:
Pamoka, mokytoja, veda.
Keisti, įjungti, skambutis, skambėti.
Didelis, sporto salėje, mokykloje.
Dainuokite, choras, mokykloje, mokiniai.
L.: Kokios yra sakinių rašymo taisyklės?
1. Pirmas sakinio žodis rašomas didžiąja raide.
L.: Kokie dar žodžiai rašomi didžiąja raide?
Žodžiai sakinyje rašomi atskirai.
Sakinio pabaigoje dedame tašką.
L.: Ar sakiniai, kuriuos mes sugalvojome, bus istorija?
Kodėl?
D.: Nes istorija turi pavadinimą ir visus sakinius sieja vienas
prasmė.
Eksponuojama istorija „Tuoj į mokyklą“.
Mes tapome dideli. Mums jau septyneri metai. Greitai eisime į mokyklą. Mes
geras ir greitas skaitymas. Mums gerai seksis mokykloje.
L.: Ar tai istorija?
Koks šios istorijos pavadinimas?
Kuo tu tapai?
kiek tau metu?
Kur tu tuoj eisi?
kaip tu skaitai?
Kaip mokysiesi mokykloje?
L.: Pasirinkite sakinį iš pasakojimo, kuris atitinka šią schemą.
L.: Įvardink 1 žodį sakinyje..., 2 žodį..., 3 žodį?
L.: Gerai padaryta.
Apatinė eilutė.
L.: Apie ką mes kalbėjome klasėje? (apie mokyklą, mokyklines reikmenis)
L.: Kokias užduotis atlikote?
(Mes prisiminėme, kas yra garsas, skiemuo, žodis, sakinys, sudarytas
žodžių schemos. Mes skaitome istoriją. Žaidė žaidimus.)
L.: Gerai padaryta! Labai gerai skaitėte, gražiai sėdėjote ir pakėlėte ranką.
L.: Tu daug žinai, sugebi ir esi pasiruošęs eiti į mokyklą. Džiaugiuosi galėdamas jus pasveikinti.
L.: Pamoka baigėsi.
Medalių įteikimas.