GCD už matematinių sąvokų kūrimą parengiamojoje grupėje „Žaidimas-kelionė į matematikos šalį. Edukacinių užsiėmimų, skirtų matematiniam tobulėjimui, parengiamosios mokyklos grupėje „Jūros kelionė“ santrauka

Pamokos apie matematinį ugdymą parengiamosios mokyklos grupėje santrauka.

Pedagogas: Cherkasova G. A.

MBOU "Zamiševskajos vidurinės mokyklos" eksperimentinės stoties filialas

Briansko sritis, Novozybkovskio rajonas, eksperimentinės stoties kaimas

Ugdymo sritis:"Pažinimas"
Tikslas: Pakartotinis skaičių palyginimas, orientavimasis ant popieriaus lapo, nesudėtingų uždavinių sprendimas, geometrinės figūros. Ugdykite atmintį, mąstymą, dėmesį. Ugdykite elgesio kultūrą, discipliną, domėjimąsi matematika ir mokykla.
Įranga: geometrinės figūros, languoti lapai, paprasti pieštukai, skaičių 1-10 rinkinys, ženklai. Mokytojui: molbertas, magnetukai, užduočių kortelės, matematikos lėlė.

Pamokos eiga

I. Įvadinė dalis

Sveiki vaikai! Šiandien turime matematinį vystymąsi. Iškeliausime į nuostabią skaičių, pavyzdžių, problemų šalį. Norėdami nuvykti į šią žavią šalį, turite išspręsti šias užduotis: (priekinis tyrimas)

1. Ant stalo buvo 4 obuoliai. Visi obuoliai buvo supjaustyti per pusę. Kiek obuolių yra ant stalo?
2.Kokių patiekalų negalima užpildyti?
3.Ką matote užsimerkę?
4. Kiek letenų turi du meškos jaunikliai?
5. Dvi bulvės išvirė per 2 minutes. Kiek laiko užtrunka išvirti 3 bulves?
6. Šiandien trečiadienis, po savaitės eisime į teatrą. Kurią savaitės dieną eisime į teatrą?
7. Šiandien pirmadienis, po trijų dienų Sašos gimtadienis. Kurią savaitės dieną yra Sasha gimtadienis?
8.Penki maži meškiukai
Mama paguldė mane į lovą.
Vienas negali miegoti
Kiek žmonių turi gerų svajonių?
9.Eidamas nuo darželio
Išėjo dešimt kūdikių.
Penki iš jų sėdėjo ant žolės
Likusieji yra ant sūpynių.
Kiek vaikinų yra sūpynėse?
10. Pelė rinko grūdus
Ji vienu metu nešė du grūdus.
Jau penkis kartus atnešiau.
Koks jo rezervas?
II. Pagrindinė dalis

Darbas valdyboje.
Ant savo molberto turiu skaičių seką. Užpildykite tuščias vietas.
1,2, . ,4,5, . ,7,8, . ,10
2, 4, . , 8, .
10, . , 6, . , 2

(Vaikai eina prie molberto)
Palyginkite skaičius.
5 ir 8 8 ir 4 6 ir 3 1 ir 7 7 ir 9 2 ir 2

Užduočių paruošimas ir sprendimas.
Skaitmeninės išraiškos ant molberto
7+ 2 10 - 2
Sukurkite tam užduotį . (Pirma apklausa, užrašome labiausiai patinkantį ir nusprendžiame).
Vaizdinis diktantas.
Dabar aš jums parodysiu geometrines figūras. Jūsų užduotis yra atsiminti jų atsiradimo tvarką ir išdėstyti juos savo vietoje.
Fizik. Tik minutę.
Viena, kelkis
Du, pasilenk
Trys, trys ploja rankomis,
Keturiomis rankomis platesnis
Penkios rankos mosteli
Šeši ramiai sėdi ant kėdės.

Grafinis diktantas.
Suskaičiavome 8 ląsteles nuo lapo krašto ir padėjome tašką. Nuo šio momento pradedame dirbti. 3 langeliai žemyn. 3 langeliai į kairę. 1 kvadratu žemyn. 3 langeliai į dešinę. 3 langeliai žemyn. Viena ląstelė į dešinę. 3 kvadratais aukštyn. 5 langeliai į dešinę. 2 kvadratais aukštyn. 1 langelis į kairę. 1 kvadratu žemyn. 4 langeliai į kairę. 3 kvadratais aukštyn. 1 langelis į kairę. Kas atsitiko? (Lėktuvas)
Darbas su matematine matrioška. (Priekinė apklausa)
– Kuris skaičius didžiausias?
– Kuris skaičius yra mažiausias?
– Kas dažnai randama pasakose? Kokius?
– Kuris skaičius reiškia geriausią pažymį mokykloje?
III. Paskutinė dalis.

Spręsdami pavyzdžius.
Išspręskite raidę ir atsakymą atitinkančius pavyzdžius:
6+3 10 - 3 5+3 4+6 9 - 7
Kokį žodį sugalvojai? MOKYKLA.
Taigi, netrukus visi eisite į mokyklą ir tęsite savo įdomią kelionę į šalį, kurios pavadinimas yra matematika.
Šiandien jūs visi puikiai padirbėjote, ačiū. Pamoka baigta.

Naudota literatūra

1. Michailova Z.A. „Žaidimų pramoginės užduotys ikimokyklinukams“.

2. Šalaeva G. Matematika mažiesiems genijoms namuose ir darželyje. - M.: AST, Slovė, 2009 m.

Noskova Elena Viačeslavovna
Mokymo įstaiga: MADOU Ušakovskio vaikų darželis "Auksinė žuvelė"
Trumpas darbo aprašymas:

Paskelbimo data: 2017-02-26 Parengiamosios grupės „Violetinė“ ikimokyklinukų matematiniam ugdymui skirtos edukacinės veiklos santrauka Noskova Elena Viačeslavovna Ugdyti vaikų gebėjimą aiškumo pagrindu sudaryti ir spręsti nesudėtingus aritmetinius uždavinius, įskaitant sudėjimą ir atimtį per 10. Išmokykite vaikus analizuoti problemas. Pataisykite skaičių per 10 pirmyn ir atvirkštine tvarka.

Žiūrėti paskelbimo sertifikatą

Parengiamosios grupės „Violetinė“ ikimokyklinukų matematinio ugdymo edukacinių veiklų suvestinė

Tikslas:Ugdykite įgūdžiusvaikai gali sudaryti ir spręsti paprastus aritmetinius uždavinius, apimančius sudėjimą ir atimtį per 10, remiantis aiškumu.
Užduotys:

1. Išmokykite vaikus analizuoti problemas.Pataisykite skaičių per 10 pirmyn ir atvirkštine tvarka.

2. Ugdykite vaikų regimąjį ir klausomąjį dėmesį, smulkiąją motoriką, loginį mąstymą.

3. Ugdykite kiekvieno vaiko asmenines savybes: nuolatinį domėjimąsi matematinėmis žiniomis ir gebėjimais, ryžtą, susikaupimą, smalsumą.

Pamokos eiga:

Vaikai ant kilimo.

1. Organizacinis momentas.

Vaikinai, šiandien į mūsų pamoką atvyko svečiai. Pasisveikinkime su jais. Parodysime, kokie mes suaugę žmonės, savo žinias, elgesį.

2. Pokalbis.

– Šiandien pas mus svečiuojasi senas draugas Pelės Peakas. Papasakok, ką jis mėgsta veikti? Pelė mėgsta įgyti žinių. Kaip vienu žodžiu galima pavadinti Pele? (smalsuoliams).

— Pelės viršūnė jums ir man atnešė daug įdomių užduočių. Manau, kad susitvarkysite su visomis užduotimis. Ar visi pasiruošę? Ar visi geros nuotaikos? Dabar patikrinkime.

Vaikai stovi ratu. „Visi vaikai susirinko į ratą. Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas. Laikykimės tvirtai už rankų ir šypsokimės vieni kitiems!

— Pirma užduotis: koks dabar metų laikas? Įvardink tris žiemos mėnesius. Koks dabar mėnuo? Pavadinkite savaitės dienas. Kokia savaitės diena šiandien?

3. Matematinis apšilimas „Juokingas skaičiavimas“.

— Antroji užduotis vadinasi „Juokingas skaičiavimas“.

Suskaičiuokime vieningai nuo 1 iki 10. Suskaičiuokime nuo 10 iki 1.

Skaičiuokite per vieną skaičių. Suskaičiuokite dviem skaičiais.

Suskaičiuok nuo 3 iki 7, nuo 2 iki 5. Kokį skaičių aš praleidau: 1,2,3,4,6,7,8,9,10.

– Užduotys sunkėja. Pūtė vėjas ir visos kortelės su skaičiais išsibarstė.

Turime įminti mįslę. „Per upę kabojo įvairiaspalvis rokeris“ (vaivorykštė).

Kiek spalvų yra vaivorykštėje? (septyni). Raskite kortelę su skaičiumi 7. Įvardykite skaičiaus 7 kaimynus. Raskite korteles su skaičiais 6 ir 8. Kuris skaičius didesnis už 6 ar 8; mažiau?

Spėkite, kokį skaičių atspėjau, jei jis yra 1 mažesnis už 5; 2 daugiau nei 7.

Pavadinkite skaičių didesnį nei 2, bet mažesnį nei 4.

— Visus skaičius galima padalyti iš...? (lyginis ir nelyginis). Pavadinkite lyginius skaičius; nelyginis. Kortelės su skaičiais nuo 1 iki 10 turi būti išdėstytos taip, kad viename lankelyje būtų kortelės su lyginiais skaičiais, o kitame - su nelyginiais skaičiais.

- Gerai padaryta!

Vaikai sėdi prie stalų.

3. Nauja tema.

— Pelės viršūnė atnešė dar vieną užduotį, pačią sunkiausią. Norėdami teisingai atlikti šią užduotį, turite būti labai atsargūs.

Ant lentos yra problemos piešinys: „Ant šakos sėdi 4 buliai ir 2 zylės. Kiek paukščių sėdi ant šakos?

— Kokie paukščiai sėdi ant šakos? (buliukai ir zylės).

— Kiek bulių sėdi ant šakos? (keturis). Ant šakos uždėkite tiek raudonų pagaliukų, kiek yra bulių. Ant šakos uždėkite tiek geltonų pagaliukų, kiek yra zylių.

– Tai mes žinome, tai yra problemos sąlyga.

– Kas pasakys problemos klausimą? Ką reikia padaryti norint atsakyti į klausimą? (reikia pridėti, pridėti). Sujunkite lazdeles ir suskaičiuokite. Galime atsakyti į problemos klausimą: kiek paukščių yra ant šakos? (Ant šakos yra 6 paukščiai).

— Kaip užrašų knygelėje užrašyti problemos sprendimą ir atsakymą?

Vienas vaikas dirba prie lentos, aiškina savo veiksmus: pridėjus 2 prie 4, tai lygu 6. Atsakymas: Ant šakos yra 6 paukščiai.

— Viršutiniame kairiajame popieriaus lapo kampe radome langelį ir užrašėme: 4+2=6.

4. Naujos temos įtvirtinimas.

Sudarykite ir išspręskite atimties uždavinius tokiu pačiu būdu.

- Gerai padaryta. Puikiai atlikome šias užduotis. Mouse Peak yra labai laimingas. Jis turi jums paskutinę užduotį. Jie įdėjo tašką apatiniame popieriaus lapo kampe. Nuo šio taško nubrėžkite 2 langelius į viršų, 3 langelius į dešinę, 2 langelius į viršų, 2 langelius į kairę, 2 langelius į viršų, 2 langelius į dešinę, 1 langelį į viršų, 1 langelį į dešinę, 5 langelius žemyn, 3 langeliai į dešinę, 1 langelis žemyn, 1 langelis į kairę, 1 langelis žemyn, 6 langeliai į kairę. Kas atsitiko? (laivas). Šiuo laivu „Mouse Peak“ leidžiasi į kelionę aplink pasaulį. Sakykim ačiū ir geros kelionės.

5. Pamokos santrauka.

– Ką naujo išmokote šiandien pamokoje? kas tau patiko labiausiai? Puiku vaikinai! Labai džiaugiuosi, kad tau viskas pavyko.

Ofitserova Lyubov Anatolevna,

MBDOU TsRR-DS „Krepysh“ mokytojas

Nojabrsko miestas

Tikslas: domėjimosi matematikos dalyku ugdymas, pagrįstas pažintine veikla ir smalsumu.

Užduotys:

Švietimo. Skatinti matematinių žinių taikymo gebėjimų ugdymą nestandartinėse praktinėse problemose.

Vystantis. Plėtoti psichines operacijas: analogiją, sisteminimą, apibendrinimą, stebėjimą, planavimą.

Švietimo. Padėkite išlaikyti susidomėjimą matematika ir ugdyti gebėjimą dirbti komandoje.

Medžiaga:

Pieštukai, flomasteriai, popieriaus lapai, Telegrama iš fėjos iš stebuklingos matematikos šalies, skaičių serijos, kortelės su skaitinėmis nelygybėmis, kortelės su taškais ir skaičiais, skaičiavimo pagaliukai, staigmena (žvaigždutės), magnetinė lenta.

Vieta: grupės kambarys.

Preliminarus darbas:

Įvadas į matematines pasakas, eilėraščius, mįsles. Fizikos mokymasis minutės, stalo žaidimai. Mokymasis poezijos su matematiniu turiniu

1 dalis Įvadas į žaidimo situaciją:

Auklėtojas: Vaikinai, šįryt paštininkas man perdavė telegramą, skirtą mūsų grupei. Paskaitykime

Telegrama:

„Sveiki, mieli vaikinai, rašau jums Fėja iš šalies matematikai. Kviečiu į matematikos šalį. Tačiau kelias į šią šalį nebus lengvas. Norint į ją patekti, reikia daug žinoti, o norint parodyti savo žinias, reikia atlikti užduotis. Tas, kuris atliks šias užduotis, gaus prizą“.

Auklėtojas: Vaikinai, ar norite į matematikos šalį?

Vaikai: Taip.

Auklėtojas: Tada ruoškimės kelionei ir pamankštinkime.

Pedagogas: Vaikinai, norėdami teisingai atsakyti, turite atidžiai klausytis:

Suskaičiuokite nuo nurodyto skaičiaus iki 10;

Skaičiuokite nuo 10 iki 0;

Pavadinkite skaičių, kuris yra didesnis nei 4, bet mažesnis nei 6;

Pavadinkite skaičių, kuris yra didesnis nei 5, bet mažesnis nei 7;

Įvardykite skaičius eilutėje, esančioje dešinėje nuo 5;

Įvardinkite 4, 6, 8 numerių kaimynus;

Pavadinkite skaičių, esantį prieš skaičių 6;

Pavadinkite skaičių, einantį po skaičiaus 8;

Jei kelias platesnis už taką, tai takas...(siauresnis) už kelią;

Jei liniuotė ilgesnė už pieštuką, tai pieštukas...(trumpesnis) už liniuotę;

Jei virvė storesnė už siūlą, tai siūlas... (plonesnis) už virvę;

2 dalis. Pedagogas:Šaunuoliai, vaikinai, puikiai pasiruošėte kelionei. Ką mes eisime toliau?

Norėdami sužinoti, kokio transporto mums reikia, turime eilės tvarka sujungti taškus ant lakštų. Ir gausite nuotrauką. Aš duosiu tau nedidelę užuominą ir užduosiu mįslę.

Paslaptis: Stebuklingas paukštis mėlyna uodega įskrido į žvaigždžių pulką? (raketa)

Pedagogas: Puiku, jūs atlikote užduotį, bet kad raketa pakiltų, turime atlikti šią užduotį:

Ant lentos užrašytos skaitinės išraiškos

8+1= 7+2= 4+5= 2+7= 6+3= 8 - 4=

Auklėtojas: Tarp šių skaičių yra vienas papildomas. Kaip jį rasti? Kaip atliksite užduotį?

Vaikai: Pirmiausia turite išspręsti skaitines išraiškas, o tada rasti papildomą skaičių.

Auklėtojas: Gerai padaryta, vaikinai. Mūsų raketa paruošta kilimui. Skrendam.

1 stotelė: Zadachkina

Pedagogas: Fėjos gyvena su įvairiais gyvūnais ir paukščiais, mėgsta keliautojams sugalvoti įvairių užduočių. Jie kviečia dirbti poromis ir pagal skaitinį pavyzdį sugalvoti uždavinį (kortelės su pavyzdžiais ant vaikų stalų).

Prisiminkime, iš kokių dalių susideda užduotis?

Vaikai: Užduotis: sąlyga-------klausimas------sprendimas ------atsakymas.

Pedagogas: Jei užduotyje dalis pašalinama iš visumos. Jis tampa mažesnis nei buvo ir jums reikia rasti likusią dalį, kokiais veiksmais išspręsite šią problemą?

Vaikai: Atimant

Pedagogas: Ar atimti reiškia didinti ar mažinti?

Vaikai: Sumažėti.

Sumažinkite, kad rastumėte likusią dalį.

Pedagogas: Jei užduotis sujungia dalis. Jei jis tampa didesnis nei buvo, kokie veiksmai išspręs problemą?

Vaikai: Papildymas.

Pedagogas: Ar papildymas reiškia padidėjimą ar sumažėjimą?

Vaikai: Padidinti. Sujunkite dalis ir raskite visumą.

Vaikai prie stalų naudoja skaičių korteles kurdami ir spręsdami uždavinius.

Pedagogas: Kad būtų lengviau dirbti, atlikime apšilimą.

Kūno kultūros minutė.

Kartą – pasilenk, išsitiesink.

Du – pasilenk, išsitiesk.

Trys-trys rankų plakimai,

Trys galvos linktelėjimai.

Keturi – tavo rankos platesnės.

Penki, šeši – atsisėskite ramiai.

Pedagogas: Kita stotelė: Geometrinis.

Geometrinių figūrų kūrimas naudojant skaičiavimo lazdeles:

Iš 5 pagaliukų padarykite 2 vienodus trikampius.

Iš 7 pagaliukų padarykite 2 vienodus kvadratus.

Iš 7 pagaliukų padarykite 3 vienodus trikampius

Iš 9 pagaliukų padarykite 4 vienodus trikampius.

Iš 9 pagaliukų padarykite kvadratą ir 4 trikampius.

Pedagogas: Kita stotelė: Skaitinis. Turite teisingai įdėti ženklus

„didesnis nei“, „mažiau nei“ arba „lygus“

3 dalis. Apatinė eilutė. Aktyviausių vaikų apdovanojimas žvaigždėmis

Naujos problemos pareiškimas.

Pedagogas: Kas gali man pasakyti, kam reikalinga matematika?

(Vaikų atsakymai)

Pedagogas: Kam to reikia?

(Vaikų atsakymai)

Pedagogas: Ar norite sužinoti daugiau apie matematiką ir kam to reikia?

gerai. Apie tai pakalbėsime vėliau.

NAUDOTŲ NUORODOS SĄRAŠAS

  1. 1. L.G. Peterson, N.P. Kholina „VIENAS žingsnis, DU žingsnis“ Metodinės rekomendacijos. Praktinis matematikos kursas ikimokyklinukams. Maskva 2009 m
  2. G.M. Lyamina „Mokyklinė parengiamoji grupė darželyje. M.., „Švietimas“, 1975 m.
  3. T.I. Erofejeva „Ikmokyklinukas studijuoja matematiką“ M..., „Švietimas“ 2009 m.
  4. M.V. Iljina „Dėmesio ir atminties lavinimas. M..., 2005 m
  5. 5.S.V. Burdinas „Rezualinio suvokimo ugdymo užduotys“

„Pažyma apie publikavimą žiniasklaidoje“ serija A Nr. 0002332

Kviečiame Tiumenės regiono, Jamalo-Nenetso autonominio apygardos ir Hantimansių autonominės srities Jugros ikimokyklinio ugdymo mokytojus paskelbti savo mokymo medžiagą:
- Pedagoginė patirtis, originalios programos, mokymo priemonės, pristatymai užsiėmimams, elektroniniai žaidimai;
- Asmeniškai sukurtos edukacinės veiklos, projektų, meistriškumo kursų (įskaitant vaizdo įrašus) užrašai ir scenarijai, darbo su šeimomis ir mokytojais formos.

Kodėl apsimoka skelbti pas mus?

(2017 m. vasario mėn. vykusi atvira pamoka pakviestiems pradinių klasių mokytojams).

Tikslas: ugdyti domėjimąsi matematika; bičiulystės jausmas, noras padėti; toliau mokyti vaikus sudaryti ir spręsti nesudėtingus aritmetinius uždavinius, sudedant ir atimant per 10. Stiprinti skaičiavimą per 10 pirmyn ir atgal, lavinti klausos dėmesį ir judesių koordinaciją; loginis vaikų mąstymas; tobulinti žinias apie geometrines figūras ir orientaciją plokštumoje; galimybė greitai naršyti erdvėje ribotoje plokštumoje.

Medžiaga: 2 raidės (ir pakuotė) Matematikos karalienės, įvairių spalvų ir dydžių geometrinės figūros; vatmano popierius; klijų lazdelės; Skaičiavimo lazdelės; vaizdinė medžiaga aritmetiniams uždaviniams spręsti; kamuolys; raidinės ir skaitmeninės kortelės nuo 1 iki 10; kartoniniai aukso medaliai "Jaunam matematikui" .

Pamokos eiga:

Pedagogas: „Vaikinai, šiandien turime daug svečių...“

Į grupę įeina suaugęs žmogus su voku rankose ir sako: "Yra tau laiškas" .

Pedagogas: „Labai ačiū. Dabar pažiūrėkime...“

Jis apžiūri voką ir nustebęs sako: „Vaikinai, šį laišką mums atsiuntė pati matematikos karalienė. Štai, klausyk, ką ji rašo“ . Skaito laišką.

Vokas su raide puoštas skaičiais, ženklais, geometrinėmis figūromis.

1. Matematikos karalienės laiškas: „Sveiki, mieli vaikinai! Karalienė matematika rašo jums. Man tikrai reikia jūsų pagalbos. Faktas yra tas, kad nevykėlis ir chuliganas įkopė į mano matematikos karalystę. Jis darė baisius dalykus: sunaikino geometrines figūras mano mieste, visiškai nepažįsta skaičių. Šis vargšas studentas sugadino skaičiavimo pagaliukų modelius ir išsprendė problemas su klaidomis!

Mano matematinės karalystės valstybėje viskas pasidarė blogai! Mano šalies žmonės siaubingai bijo, ir nėra, kas mums padėtų.

Mieli vaikinai, jei esate drąsūs, protingi, dėmesingi ir nebijantys sunkumų, skubėkite mums į pagalbą! Matematinė karalystė yra pavojuje.

Jūsų draugė, karalienė matematika.

„Na, vaikinai, padėkime matematikos karalienei atkurti tvarką jos matematinėje karalystėje?

Vaikai: "Taip, taip, mes padėsime!"

Pedagogas: „Tačiau patekti į šią karalystę nėra lengva. Atminkite, kad norėdami susidoroti su visais sunkumais, turite būti protingi, drąsūs, dėmesingi ir pastabūs. Tačiau svarbiausia, kad grįžti galime tik atlikę visas užduotis. Na, ar nepakeitei savo nuomonės? Tada eime!

Užduočių perdavimas.

1. - Vaikinai, norėdami patekti į matematikos šalį, turite atsakyti į klausimus:

Tikslas: stiprinti vaikų vaizduotės mąstymą ir suvokimą, gebėjimą suvokti užduotį iš klausos, skaičiuoti galva, ugdyti intelektą ir reakcijos greitį.

Eiga: vaikai išsirikiuoja ir paeiliui atsako į mokytojo klausimus, mokytojas atsakydamas meta kamuolį, vaikas grąžina kamuolį; (klausimai dėl vaikų skaičiaus):

  1. Kiek ausų turi dvi pelės? (4)
  2. Kiek dienų yra savaitėje? (7)
  3. Kiek akių turi šviesoforas? (3 arba 2)
  4. Kiek pirštų yra ant vienos rankos? (5)
  5. Kiek saulės yra danguje? (1)
  6. Kiek letenų turi du šunys? (8)
  7. Kiek pirštų yra ant dviejų rankų? (10)
  8. Kiek poilsio dienų yra per savaitę? (2)
  9. Kiek saulės yra danguje naktį? (0)
  10. Kuris skaičius didesnis už 8, bet mažesnis už 10? (9)
  11. Kiek obuolių yra ant beržo, jei 3 užaugo ir vienas nukrito? (0)
  12. Vazoje yra trys ramunės ir dvi tulpės. Kiek ramunėlių yra vazoje? (Trys ramunės).
  13. Kas atsitiks su balta skarele, jei ji bus numesta į Juodąją jūrą? (Jis taps šlapias.)
  14. Vasario mėnesį mūsų kieme pražydo trys ramunės ir dvi rožės.

Kiek gėlių yra kieme? (Visiškai ne. Vasario mėnesį gėlės neauga.)

15. Vaikai gamino sniego senį. Po to ant radiatoriaus išdžiūvo šešios kumštinės pirštinės. Kiek vaikų padarė sniego senį? (trys).

Pedagogas: „Puiku, vaikinai, sėkmingai išlaikėte testą, o dabar esame matematinėje šalyje. Ir štai pirmoji užduotis: jūs turite tapti gelbėtojais ir statybininkais. Visas miestas, susidedantis iš geometrinių formų, buvo sunaikintas, bet mes jį atstatysime. Prisiminkime, iš ko susideda miestas“ .

Vaikai: „Iš namų, gyventojų, transporto priemonių, medžių, gyvūnų, paukščių, augalų“ .

2. Užduotis „Sukurk miestą iš geometrinių figūrų“

Tikslas: įtvirtinti gebėjimą iš geometrinių formų sukurti kolektyvinį miesto pavidalo pritaikymą; dirbti kartu, greitai ir tiksliai įklijuoti figūras, iš paruoštų formų kurdami žmonių, namų, transporto priemonių, medžių ir kt. vaizdus.

Medžiaga: vatmano popierius, geometrinės figūros iš įvairių formų ir dydžių spalvoto popieriaus, lipnūs pieštukai.

Pažanga: vaikai daro aplikaciją ant vatmano popieriaus iš geometrinių figūrų, t.y. "atkurti" sunaikintas miestas: namai, medžiai, transporto priemonės, žmonės, gyvūnai, paukščiai. Darbas juda greitu tempu.

Pedagogas: „Puiku, vaikinai! Jūs pasirodėte nuostabūs architektai ir statybininkai. Matematinė šalis atgijo, bet mūsų dar laukia daug darbo!

3. Dabar turime atlikti kitą užduotį – iš pagaliukų išdėlioti duotą geometrinę figūrą.

(Žaidimo užduotis su skaičiavimo lazdelėmis).

Tikslas: įtvirtinti vaikų žinias apie geometrines figūras, suvokti užduotį iš klausos, dėlioti raštus iš skaičiavimo pagaliukų; pamatyti ir pavadinti figūras, iš kurių susidaro raštai.

Medžiagos: skaičiavimo lazdelės.

Pažanga: mokytojas duoda vaikams užduotį:

  1. Sukurkite figūrą, kuri turi 3 kampus ir 3 kraštines (trikampis).
  2. Sukurkite figūrą, kurios visos kraštinės yra lygios (kvadratas).
  3. Sukurkite figūrą su 2 ilgomis ir 2 trumpomis kraštinėmis. (stačiakampis).
  4. Sukurkite figūrą, kuri turi 5 kampus ir 5 puses (penkiakampis).
  5. Sukurkite figūrą iš trijų pagaliukų. Kas atsitiko? (trikampis).

Pedagogas: „Puikiai padirbėjote, vaikinai, padarėte puikų darbą! Dabar pažiūrėkime, kuris iš jūsų yra vikriausias ir dėmesingiausias. .

4. Aritmetinių uždavinių sudarymas ir sprendimas

Tikslas: stiprinti vaikų gebėjimą sudaryti nesudėtingus aritmetinius sudėjimo ir atimties uždavinius per 10, užrašykite sprendimą pavyzdžių forma, savarankiškai pasirenkant norimą ženklą ("pliusas" arba "minusas".

Medžiaga: demonstracinė skaičiavimo medžiaga.

Pažanga: mokytojas parodo demonstracinę medžiagą ir klausia temos: „Padarykite problemą dėl laivų“ (žuvis, obuoliai, grybai, morkos ir kt.).

6+3 – 6 valtys plaukiojo jūroje, dar 3 plaukė prie jų Kiek buvo valčių?

4+4 (žuvis)– akvariume plaukė 4 žuvys, nusipirkome dar 4 žuvis. Kiek ten žuvų?

10-7 (obuoliai)– vazoje buvo 10 obuolių, suvalgyti 7 obuoliai. Kiek obuolių liko?

2+8 (grybai)– plynoje buvo 2 grybai, po lietaus užaugo dar 8 grybai?

10-5 (morkos)– Sodo lysvėje užaugo 10 morkų, ištrauktos 5 morkos. Kiek morkų liko?

Vaikai savarankiškai užrašo problemų sprendimus ir paaiškina, kodėl juos nustatė. "pliusas" arba "minusas"

Pedagogas: „Puikiai padaryta, vaikinai! Puikiai atlikote sunkų darbą! O dabar jūs turite išbandyti savo klausą ir dėmesį“. .

5. Žaidimas "Kas yra dėmesingiausias" (fizinio lavinimo minutė).

Tikslas: stiprinti vaikų gebėjimą suvokti užduotį iš klausos (plojimų skaičius), palyginkite veiksmus su žodžiais; ugdyti dėmesį ir reakcijos greitį.

Pažanga: mokytoja paaiškina vaikams žaidimo taisykles, vienu plojimu vaikai vaikšto po kambarį, dviem plojimais patenka į gandro pozą, trimis plojimais patenka į varlės pozą. Laimi tas, kuris niekada neklydo, t.y. dėmesingiausias.

6. O dabar užduotys loginiam mąstymui lavinti. Atsisėskite prie stalų. (Pagal pogrupius). Pasitarę galite rasti ir apibraukti teisingą atsakymą (Naudotos A3 formato lapai su paveikslėliais, iš anksto pieštais ranka, buvo naudojamos darbo knygos iš serijos „Mokykla ikimokyklinio amžiaus vaikams“ - „Protinių galvosūkių sprendimas“ , „Logikos kūrimas“ , „Kalbos raida“ 6-7 metai). Taigi, klausimai: 1. Apsukite katę ne su kamuoliuku ir ne į dešinę. 2. Apibrėžkite suknelę, kuri nėra trumpomis rankovėmis arba su taškeliais. 3. Raskite namą su nei trikampiu, nei stačiakampiu stogu. 4. Raskite pieštuką, kuriuo piešėte ilgiausiai. 5. Apveskite tvorą, kurią pradėjote statyti anksčiau. 6. Raskite žvakę, kuri buvo uždegta pirmoji. 7. Nustatykite, kiek arklių yra už užuolaidos. 8. Kiek paukščių yra už kelmo? 9. Suskaičiuokite obuolius. 10. Maša ir Miša turi du obuolius ir tris kriaušes, kiek iš viso daržovių turi vaikai? 11. Kiek anūkų turi močiutė? (kumštinės pirštinės). 12. Anė ir Vania piešė paveikslus dvi valandas; 13. Ančiukas, pelė ir arklys padalino pyragą po lygiai, kas turi didesnį gabalą?

7. Atlikti užduotį palikti stebuklingą žemę.

Pedagogas: „Puikūs vaikinai! Puikiai atlikote visas užduotis. Na, o dabar paskutinis testas. Galbūt tai yra sudėtingiausia ir neįprastiausia, nes tai yra slaptažodis norint išeiti iš matematinės šalies. Skaičių serijas nuo 1 iki 10 reikia išdėstyti atvirkštine tvarka. Teisingai įdėję skaičius, atpažinsite slaptažodį ir galėsite jį perskaityti. .

Tikslas: stiprinti vaikų gebėjimą dėlioti skaičių korteles atvirkštine tvarka (nuo 10 iki 1), skaitykite skiemenį po skiemens.

Medžiaga: raidinės ir skaitmeninės kortelės su skaičiais vienoje pusėje (nuo 1 iki 10), o kitoje – raidės.

Judėti: kortos guli ant kilimo chaotiška tvarka, skaičiai aukštyn. Vaikai paeiliui ateina ir paima po vieną kortelę, išdėstydami skaičių serijas atvirkštine tvarka. (nuo 10 iki 1), po kurio mokytojas paprašo vaikų užmerkti akis ir apverčia korteles į kitą pusę. Vaikai skaito "slaptažodis" (nugaroje parašyta žodis "Matematika" ) .

Mokytojo pageidavimu vaikai skaito choru, skiemuo po skiemens "slaptažodis" Ir "grįžta" namo.

Pedagogas: „Na, štai mes namie, darželyje. Visi matematiniai nuotykiai baigėsi. Vaikinai, dabar pasakykite man, ar jums buvo labai sunku?

Įeina suaugęs žmogus ir sako: „Jūs turite laišką su siuntiniu“ .

Pedagogas: „Labai ačiū. Kas tai galėtų būti?

8. Matematikos karalienės laiškas: „Brangūs draugai! Labai ačiū už pagalbą! Puikiai atlikote visas užduotis. Jūs ne tik išgelbėjote matematinę šalį, bet iš geometrinių formų sukūrėte gražų miestą, jis tapo geresnis nei anksčiau. Mano matematinėje karalystėje viešpatauja absoliutus tikslumas ir tvarka.

Jūs, mano jaunieji matematikai, visų mano šalies gyventojų ir manęs asmeniškai padėkoje, esate apdovanoti matematikos šalies garbės svečio medaliais ir vardais! Tikiuosi, kad jie jums patinka. Iki pasimatymo!"

Pedagogas: „Vaikinai, darželyje įgytų žinių dėka padėjote matematinei šaliai ir jos gyventojams. Netrukus eisite į mokyklą ir sužinosite daug įdomių dalykų. Dabar pasakykite man, kas jums patiko mūsų šiandieninėje kelionėje? Kas buvo naujo ir įdomaus? Ačiū, vaikinai, atsisveikinkime su svečiais, visada džiaugiamės jus matydami, iki pasimatymo“ .

O vakare tu ir aš dar kartą prisiminsime savo kelionę ir žiūrėsime animacinį filmuką „Neišmoktų pamokų šalyje“ .

Burliyat Achmedpašaeva
GCD „Matematinė raida“ parengiamojoje grupėje santrauka.

GCD « Matematinė raida» V parengiamoji grupė.

Tema: „Kelionė į pasaką“

Tikslas:

- Vaizduotės ugdymas, intelektas, išradingumas, dėmesys;

Išmokite suvokti informaciją iš ausies.

Treniruočių užduotys:

1) Praktikuokite sudėjimo ir atimties pavyzdžius, aritmetinių uždavinių sprendimą.

2) Stiprinkite skaičiavimo įgūdžius per 10.

4) Stiprinti gebėjimą skirti ir įvardyti geometrines figūras.

5) Įtvirtinti žinias apie metų laikus ir mėnesius.

Vystymo užduotys:

1)Dėmesio ugdymas, atmintis, kūrybinė vaizduotė, loginis mąstymas.

2) Prisidėkite prie savo minčių formavimo ir reiškimo.

3)Lavinti kalbą.

Edukacinės užduotys:

1) Ugdykite savarankiškumą, ištvermę, įgūdžius

išklausykite mokytojo klausimą iki galo.

2) Plėtoti draugiškus santykius ir gebėjimą dirbti komandoje.

Integruojasi su edukaciniais regionuose:

Socializacija

Bendravimas

Saugumas

Sveikata

Medžiaga:

Paprasti pieštukai, sąsiuviniai, skaičių rinkinys, žaidimas medžiaga"Cuiser's Sticks", lėlių atvaizdai, piešiniai, vaizduojantys pasakų personažus "Pinokio nuotykiai" spalvinimui, molbertas mokytojui, flanelgrafas, atvirutės su Pinokio atvaizdu ir kortelės su Karabaso atvaizdu.

Tiesioginės švietėjiškos veiklos pažanga

(Skamba muzika iš pasakos "Pinokio nuotykiai").

Auklėtojas: „Vaikai, kažkas beldžiasi į duris!(Atidaro duris, grupė Paštininkas įeina su maišu ant peties).

Paštininkas: „Vaikai, atnešiau jums laišką iš Pasakų miesto. Buratino rašo tau. (Paštininkas duoda laišką mokytojai). Iki pasimatymo vaikinai! (paštininkas išeina).

Auklėtojas: - Vaikinai, ar žiūrėjote pasaką apie Pinokį? (Taip)

Paskaitykime Buratino laišką. Mokytojas atplėšia voką ir skaito laišką: „Mieli vaikinai! Karabasas sugriebė mane – Barabas. Jis nenori manęs paleisti, kol neatlieku užduočių, ir man sunku jas atlikti. Prašau padėk man. Labai noriu patekti į naująjį lėlių teatrą.

Vaikinai, ar sutinkate padėti Pinokiui ir eiti į Pasakų miestą? (Taip)

Auklėtojas: Mūsų pirmoji užduotis vadinasi "Linksmasis grafas".

1. Sušilti:

Suskaičiuoti pirmyn ir atgal per 10; (Vaikai perduoda kamuolį vienas kitam ir skambina numeriais nuo 1 iki 10 ir atgal).

Mokytojas skambina numeriais 5,6,7, o vaikai - "šio numerio kaimynai", parodykite atitinkamus skaičius ir paaiškinkite savo atsakymą;

Mokytojas skambina numeriais nuo 1 iki 8; nuo 1 iki 5; nuo 1 iki 6, o vaikai skaičiuoja nuo šio skaičiaus iki 10;

Palyginkite skaičius 4 ir 6, 2 ir 9, 7 ir 7;

Vaikai, jūs labai greitai atlikote šią užduotį.

2. Orientavimasis ant popieriaus lapo. "Grafinis diktantas".

Auklėtojas:

Vaikai, žiūrėk! Mergina mėlynais plaukais yra Malvina. Ji pabėgo nuo

Karabasa ir pasiklydo. Ji nori patekti į naująjį lėlių teatrą. Ar padėsime jai rasti kelią?

Vaikai atsiverčia sąsiuvinius. Nuo pažymėto taško vaikai piešia taip, kaip nurodyta. mokytojas: 1 kvadratas į dešinę, 3 į viršų, 1 į dešinę, 3 žemyn, 1 į dešinę, 1 į viršų, 1 į dešinę ir t.t.

Puiku, vaikai! Taigi mes parodėme Malvinai kelią.

3. Trečia užduotis. Paprastų aritmetinių uždavinių sprendimas.

Flanelgrafe pasirodo Karabaso lėlių vaizdai.

Auklėtojas:

Vaikinai, kaip vadinosi lėlės Karabas?

Karabas turėjo 7 lėles. Jis pagavo ir pasiėmė Pinokį. Ar „Karabas“ yra daugiau ar mažiau lėlių? (vaikų atsakymai) Kiek jo tapo? Kokia šios problemos sąlyga? Koks klausimas? (vaikų atsakymai)

4. Kūno kultūros minutė

Auklėtojas:

Vaikinai, tikriausiai pavargote?

Na, tada stovėkime visi kartu.

Pinokis išsitempė

Kartą – pasilenkė.

Du – pasilenkę.

Rankos į šonus išsiskyręs.

(Atlikite judesius pagal tekstą)

Matyt, neradau rakto.

(apgailestavimo gestas).

Prie rakto

(pasuka į kairę - į dešinę)

Galime gauti

(Rankas aukštyn)

Reikia atsistoti ant kojų pirštų

(pakėlimas ant kojų pirštų).

5 užduotis. Greitai ir teisingai spręskite pavyzdžius (žodžiu)

(Flanelgrafe atsiranda lėlių atvaizdai. Vaikai rodo reikiamą lėlių skaičių ir sprendžia pavyzdžius).

Vaikinai, kiek ten buvo lėlių? (3) Kiek dar turėčiau vartoti? (4) Kiek jo tapo? Ir. ir tt

Mes taip pat atlikome šią užduotį.

6 užduotis.

Auklėtojas:

O dabar, vaikai, esame Geometrinių figūrų teatre. Reikia žiūrėti ir pasakyti iš piešinio, kiek ir kokių formų matai.

7 užduotis.

Auklėtojas:

Geometrinių figūrų teatre turime atlikti dar vieną užduotį. Mes

reikia įminti mįsles ir daryti figūrėles.

1. Čia matomos trys viršūnės

Trys kampai, trys šonai,

Na, gal užteks! –

ką tu matai? - (trikampis).

2. Iš jo statome namą.

Ir langas name tame name.

Sėdame su juo pietauti,

Laisvalaikiu linksminamės.

Visi namuose juo džiaugiasi

kas jis toks? Mūsų draugas - (kvadratas).

3. Nubraukite plytą kreida

Visiškai ant asfalto,

Ir figūra pasirodys -

Žinoma, tu ją pažįsti (stačiakampis)

Auklėtojas:

Vaikai, jums reikia padaryti šias tris figūras ir pavadinti jas.

8. "Treniravimas"

Auklėtojas:

Dabar atliekame akių treniruotes.

(Vaikai judesius atlieka pagal tekstą)

Vienas - kairėn, du - dešinėn,

Trys – aukštyn, keturi – žemyn.

O dabar žiūrime ratu,

Norėdami pamatyti pasaulį geriau.

Treniruodami akių raumenis.

Greitai pamatysime geriau,

Patikrinkite tai dabar!

Dabar šiek tiek paspauskite

Taškai šalia akių.

Suteikime jiems daug jėgų,

Šimtą kartų sustiprinti!

(Žiūrėkite į kairę. Pažiūrėkite į dešinę.

Sukamieji akių judesiai: kairėn – aukštyn – dešinėn – žemyn – dešinėn – aukštyn – kairėn – žemyn.

Pažiūrėk aukštyn. Pažiūrėk žemyn.

Greitai mirksėkite)

9 užduotis.

Sustiprinkite žinias apie metų laikus ir mėnesius.

Auklėtojas:

Dabar, vaikai, mįskite mįsles.

1. Saulė šviečia, liepa žydi

Kada sunoksta rugiai? (vasarą).

2. Kas balina proskynas baltais.

Ir rašo ant sienų kreida.

Siuva plunksnų lovas.

Ar visus langus papuošei? (žiema).

3. Sniego gniūžtė tirpsta, pieva atgijo

Artėja diena

Kada tai įvyksta? (pavasaris).

4. Laukai tušti, žemė šlapia,

Lietus pliaupia,

Kada tai įvyksta? (ruduo).

Vaikinai, nuo kokio mėnesio prasideda metai?

Su kokiu mėnesiu jis baigiasi?

Kokius sezonus žinai?

Iš kokių mėnesių susideda ruduo (vasara, pavasaris, žiema? (Vaikų atsakymai)

Auklėtojas: Puiku, vaikai!

Taigi mes atlikome užduotis. Pinokis galės išsivaduoti iš Karabaso ir su draugais patekti į naująjį lėlių teatrą, kuris yra už brangių durų, už židinio, nes visi aktyviai dalyvavote ir viską padarėte teisingai.

Vaikinai, praneškime Buratinui šią naujieną ir parašykime jam laišką.

(Mokytoja ir vaikai parašo laišką ir išsiunčia).

Vaikinai, kur buvai šiandien? Ar jums patiko jūsų kelionė? Kas tau buvo sunkiausia? Kas tau pasirodė įdomaus? Kitą kartą eisi į

keliaukite į kitą pasakų miestą, kur jus pasitiks kiti pasakų personažai. O kas ten mus sutiks – paslaptis.

Vaikinai, kokia jūsų nuotaika? Jei ji gera, pasiimkite kortelę su Pinokio atvaizdu, o jei ji bloga, pasiimkite kortelę su Karabaso atvaizdu. (Vaikai rodo korteles). Matau, kad visų nuotaika gera.

Pasigirsta beldimas į duris. Mokytojas atidaro duris. Pasirodo Pinokis.

Pinokis:

Labai ačiū, vaikinai, už jūsų pagalbą! Išsilaisvinau nuo Karabaso – Barabaso ir su draugais skubu į naująjį lėlių teatrą. Kaip suvenyrą noriu jums padovanoti savo draugų paveikslus. Atsisveikink vaikai.



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!