„Ateina vasara“. Edukacinės srities „Kalbos ugdymas“ logopedinės pamokos santrauka

Laba diena, vasara: užrašai iš logoritmikos pamokos vyresniųjų logopedinėje grupėje. Pamokos eigos aprašymas ir metodiniai komentarai, skirti ugdyti vaikų klausos dėmesį, foneminį suvokimą, bendrąją motoriką. Išgirdę gėlės pavadinimą su raide „s“, sustokite ir paspauskite koja. Ramunėlės, astras, rožė, jazminai, mėlynieji varpeliai, vilkdalgiai, tulpės, kardeliai. 6. Bendrosios motorikos ugdymas. – Buvai dėmesingas, gerai padarei. Dabar šokime aplink ropę. (Vaikai susikimba už rankų ir stovi ratu. Vienas vaikas yra ropė, su kepure, stovi rato viduryje. Vaikai atlieka judesius). Mes patys kasėme žemę, mes kasėme žemę, mes patys užpildėme lysvę, mes užpildėme lysvę, mes patys mėtėme grūdus, mes mėtėme grūdus, patys laistėme sodinukus, laistėme sodinukus, iškėlėme, iškėlėme ropės. (Vaikai paima sėklas iš įsivaizduojamo krepšelio ir jas išbarsto, tada laisto žemę iš laistytuvo. Paskutiniais žodžiais susikimba už rankų ir vaikšto ratu). Dabar ropės subrendo, dabar ropės subrendo, ropės tapo sultingos, ropės tapo saldžios, ropės tapo skanios, ropės tapo skanios. (Vaikai ratu tupi ir pamažu kyla – „auga“). Kviečiame visus apsilankyti, Saldžiomis ropėmis vaišinam, ropėmis vaišinam, vaišinam, vaišinam. (Vaikai laikosi už rankų ir vaikšto aplink ropę. Ji lėtai sukasi centre.) 7. Judesių koordinacijos ir orientacijos erdvėje ugdymas. – Koks garsas dažnai kartodavosi dainoje? Vanduo bėga ir bėga (ssss) ir susidarė upelis. Sekime paskui jį ir sužinokime, kur jis mus nuves. (Skamba muzika „Kaip ėjo mūsų draugės“. Vaikai seka vienas kitą pagal muziką, eidami pro salę ir sustodami priešais medžius). - Į mišką mus nuvedė upelis. Paklausykite, kaip jis linksmai dainuoja (ssssss). Parodyk man, kaip jis dainuoja? Upelis bėgo toliau, o mes liksime proskynoje ir šoksime. Vaikai stovi poromis bendrame rate. Kaip sekėsi mūsų draugėms Visi juda ratu į dešinę? Eiti pasivaikščioti į mišką uogauti Jie šoka, apsisukdami Choras: Žingsniais į dešinę - į kairę. Sėju, viską. Visi, visi, Vaikai eina ratu į kairę, Nustoja eiti į mišką uogauti. Uogų neskynė, tad šoko aplinkui. Neteko tik draugės Choras: Poros sukasi, Gaila, gaila, Išskirdavo tik draugę Rankas į šonus, paskui Tą mylimą draugę, Katerinuškai ant diržo. . Pakartokite judesius. Choras: Oi, oi, oi, oi Katerinuška. Jie šoka, oi, oi, Katiuša, jie skambina mūsų brangiam draugui. Choras: Kur tu, kur tu, kur tu, Mūsų brangus drauge Pakartok 3 eilės judesius. Ar ji nepasiklydo miške, ar pasiklydo žolėje? Choras: Gaila, gaila, gaila, gaila, jie šoka, argi nesusipainiojusi žolėje? Katya dainuoja, iškelia rankas, aš nepasiklystu miške, rodydama į mišką, tada nuleisdama, rodydama į žolę. Choras: Taip, taip, taip, aš nepasiklydau žolėje. Kartojau judesius sraunioje upėje ir miegojau. Vaizduojamas Choras: Taip, taip, taip, taip, Ir aš užmigau ant žolės. Kartoja choro judesius 8. Pamokos pabaigos organizavimas. -Klausykite, srautas grįžta pas mus - "S-SS-SC". (Logopedas vienam vaikui uždeda mėlyną kepuraitę.) Pasisveikinkime su upeliu (vaikai paeiliui prieina prie upelio ir sako „ssss“. Logopedas užtikrina, kad garsas būtų teisingas. Tada pakviečia upelį bėgti į darželį, o vaikus – paskui jį. Vanduo daina skamba upelis veda vaikus ant kėdžių). – Šiandien pasitikome vasarą, žaidėme su kiaulpienėmis, klausėmės dainelės apie saulę, šokome aplink ropę, sutikome upelį, jis mus iš pradžių nuvedė į mišką, o paskui į kaimą. – Kaip dainavo upelis? (logopedas įvertina kiekvieno vaiko darbą. Vaikai išeina iš salės skambant muzikai).

Leksinė tema: Vasara.

Tikslas: Idėjų apie vasarą ir jos ženklus patikslinimas ir įtvirtinimas, temos žodyno plėtimas ir aktyvinimas, nuoseklios kalbos ugdymas. (3 skaidrė)

Užduotys:

Kalbos raidos aplinka:

Toliau plėsti vaikų supratimą apie juos supančio pasaulio įvairovę;

Toliau plėtoti kalbą kaip bendravimo priemonę;

Pataisykite vasaros mėnesių pavadinimus, medžių lapus;

Ugdyti nuoseklią kalbą ir kalbos derinimą su judesiu;

Stiprinti gebėjimą užmegzti dialogą, lavinti bendruosius kalbos įgūdžius;

Ugdykite įgūdžius rašyti trumpą aprašomąją istoriją, pagrįstą siužetinių paveikslėlių serijomis.

Žodyno formavimas: (4 skaidrė)

Praturtinkite kalbą daiktavardžiais, būdvardžiais, prieveiksmiais, padėkite vaikams vartoti žodžius aktyviai, taisyklingai, griežtai laikantis reikšmės.

Gramatinė kalbos struktūra

Toliau tobulinti gebėjimą derinti žodžius sakiniuose;

Praktikuokite paprastus ir sudėtingus sakinius.

Pagerinti gebėjimą vartoti tiesioginę ir netiesioginę kalbą.

Susieta kalba:

Toliau tobulinti dialoginę kalbos formą;

Išmokti kalbėti pagal planą apie temą, apie siužeto paveikslo turinį, pagal paveikslėlius sudaryti pasakojimą su nuosekliai besivystančiais veiksmais;

Mokomosios užduotys (5 skaidrė)

Skatinti aktyvumą, iniciatyvumą, savarankiškumą ir susidomėjimą veikla;

ugdyti komandinio darbo, bendradarbiavimo įgūdžius,

Saulėtas, giedras dangus, karštis, saulė, klevas, ąžuolas, beržas, liepa, drebulė, šermukšnis, birželis, liepa, rugpjūtis, garsiau, šilčiau, žaliau, atkaklumas, geranoriškumas;

Įskiepyti vaikams emocinį ir estetinį gimtosios prigimties suvokimą poetiniame žodyje, muzikoje ir vaizduojamajame mene;

Ugdykite gebėjimą veikti pagal nurodymus.

Vertė: ugdant meilę gimtajai gamtai.

Žodyno aktyvinimas: vasara, ilgai laukta, ryški, spalvinga, kvepianti, įdegis, maudynės, paplūdimys, atostogos.

Metodinės technikos:

Žodinis- pokalbis, klausimai, paaiškinimas.

Vizualinis- paveikslėlių demonstravimas, pristatymai.

Žaidimas– kvėpavimo pratimai „Veterok“, kūno kultūros mankšta „Atspėk, kur mes buvome? - kalbos derinimas su judesiu, didaktinis žaidimas „Iš kokios šakos vaikai?

Praktiška– kolektyvinis sakinių kūrimas pasakų paveikslėliams, vieno vaiko aprašomasis pasakojimas.

Įranga: nešiojamas kompiuteris, projektorius, krepšelis, magnetinė lenta, molbertas.

Demo medžiaga: pristatymas tema „Vasara“, siužetinių paveikslėlių serija.

Dalomoji medžiaga: ąžuolo, klevo, drebulės, beržo, šermukšnio, kaštono lapai, vaiko delno dydžio, iškirpti iš kartono ant virvelių. Preliminarus darbas: mokantis pratimo „Atspėk, kur mes buvome?“, klausantis ir aptariant A. Vivaldi pjesę „Vasara“, žiūrint ir aptariant I. Levitano paveikslą „Beržų giraitė“, skaitant pasaką „Miške vasarą“ K. Ušinskis.

Pamokos organizavimas: ant kilimo, prie staliuku.

Pamokos struktūra: (2 skaidrė)

1. Org. momentas. Atspėti mįslę.

2. Pamokos temos paskelbimas, didaktinis žaidimas „Žodis ant delno“.

3. Pokalbis apie rudenį. Kūno kultūros pamoka „Atspėk, kur mes buvome?

4. Didaktinis žaidimas „Iš kieno šakos vaikai?

5. Kvėpavimo pratimai „Breeze“.

6. Peržiūrėkite pristatymą. Aprašomosios istorijos „Vasara“ sudarymas.

7. Žodžio „Vasara“ analizė.

8. Pamokos santrauka.

Pamokos eiga

1. Organizacinis momentas.

L: - Sveiki, vaikai. Man labai malonu tave matyti. Dabar aš jums perskaitysiu mįslę, o jūs atspėsite mūsų pamokos temą:

Kaitri saulė davė visiems,

Pievos buvo padengtos spalvinga apranga,

Pakvietė pasivaikščioti, maudytis,

Atnešė gėlių ir uogų.

L: - Apie kokį metų laiką eilėraštis kalba?

D: - Apie vasarą.

L: - Kodėl taip manai?

L: Įvardykite vasaros mėnesius.

D: birželis, liepa, rugpjūtis.

L: Teisingai. Kas yra "vasara"?

D: Tai toks metų laikas.

L: Teisingai, bet kaip kitaip pavadinti.

D: Tai laikas, gamtos būsena, tai laikas po pavasario.

L: Matai, kaip kitaip pavadinai vasarą. Tai nuostabus, linksmas metų laikas. Apie vasarą galima pasakyti daug gražių žodžių, nes ji gali būti įvairi. Kokius žodžius žinai apie vasarą? Užmesk man ant delno.

2. Žaidimas: „Žodis ant delno“.

L: - Vasara, ką?

D: - Įvairiaspalvė, ilgai laukta, karšta, šilta, saulėta, džiaugsminga, linksma.

L: – Kiek gražių žodžių pasakėme apie vasarą. Kokie yra vasaros ženklai?

- Ką galite pasakyti apie saulę? (aukštai danguje, šviesus, degantis, švytintis).

Koks dangus vasarą? (mėlyna, švari, šviesi, be debesų).

Kokie medžiai? (žalias, sodrus). Kokia žolė vasarą? (aukštas, kvapnus, minkštas).

Koks vanduo vasarą? (šilta, malonu, gaivus).

Kokie vaikai būna vasarą? (linksmas, triukšmingas, juokingas, džiaugsmingas).

3. Kūno kultūros minutė – Atspėk, kur mes buvome?

Atėjo debesis

Perkūnas nuriedėjo

Bėgimas ratu ant kojų pirštų

Trys šuoliai

Prapliupo šiltas lietus

Bėgimas ratais

Skamba sidabriškai

Šokinėja ant kojų pirštų

Skambėjo virš mūsų

Bėgimas ratais

Ir dingo tolumoje

Šokinėja ant kojų pirštų

Negaliu sėdėti namuose

Išėjome pasivaikščioti

Žygiavimas

Nepamiršome pasiimti tinklo

Žygiuojantis, įsivaizduojamas tinklas ant peties

Atspėk, kur mes buvome?

Sustoja, gūžteli pečiais, gūžteli pečiais

Buvome anapus upės, kitame krante

Ant didelio kvapniojo

vandens pieva

Keisti kryptį

Drugeliai buvo sugauti

Ir pynė vainikus

Ant kvapnaus šieno

Jie nuėjo ilsėtis

Atsigulkite ant nugaros ir atsipalaiduokite

4. Didaktinis žaidimas „Iš kieno šakos vaikai?

L: Vaikinai, vasara mums paliko krepšelį su lapais. Pažiūrėkite, kokie jie gražūs ir raižyti. Kiekvienas iš jūsų išsirinks vieną lapą ir pasakys, iš kurio medžio jis kilęs.

(Vaikas: – Tai klevo lapas. Klevo lapas).

3. Pratimas "Breeze"

L: - Atsistokite tiesiai, paimkite lapą už siūlo, pritraukite prie lūpų, šiek tiek atitraukite nuo veido. Dabar čia visai nepučia vėjas. Lapai nejuda.

Dabar įkvėpkite, šiaudeliu ištieskite lūpas ir silpna oro srove pūskite ant lapo. Vėjas šiek tiek aiškėjo. O dabar vėjas pūtė labai labai stipriai.

L.:- Gerai padaryta. Užimkite savo vietas.

6. Vaikai, sukūrę pasakojimą „Vasara“ naudodami orientacinę diagramą (6-13 skaidrė)

Žolė, medžiai

· Vabzdžiai

Atėjo… (ilgai laukta vasara). Saulė… (šviečia ryškiai). Dangus….(mėlynas su baltais debesimis). Lapai ant medžių...(žalia), žolė...(kvepianti). Paukščiai…….(linksmai čiulba). Vaikinai......(plaukimas upėje). Pievoje... (daug gėlių). Linksma... (drugeliai sukasi).

7. Žodžio „Vasara“ analizė.

L: - Vaikinai, apie kokį metų laiką mes šiandien kalbėjome? (apie vasarą).

· Kiek balsių yra žodyje vasara? ( du)

· Kiek priebalsių? ( du)

· Pavadinkite skiemenų skaičių ( du)

· Kokią taisyklę žinote dėl balsių ir skiemenų skaičiaus derinimo? ( Kiek balsių žodyje, tiek skiemenų)

8. Pamokos santrauka. Ant jūsų stalų yra popieriaus lapai ir spalvoti pieštukai, siūlau piešti vasarą!

Įjungiamas vasaros triukšmų įrašymas: miškai, vanduo, paukščiai ir kt.

Parsisiųsti:

Peržiūra:

Norėdami naudoti pristatymų peržiūras, susikurkite „Google“ paskyrą ir prisijunkite prie jos: https://accounts.google.com


Skaidrių antraštės:

Vasara – nuostabus metas

Pamokos struktūra: 1. Org. momentas. Atspėti mįslę. 2. Pamokos temos paskelbimas, didaktinis žaidimas „Žodis ant delno“. 3. Pokalbis apie rudenį. Kūno kultūros pamoka „Atspėk, kur mes buvome? 4. Didaktinis žaidimas „Iš kieno šakos vaikai? 5. Kvėpavimo pratimai „Breeze“. 6. Peržiūrėkite pristatymą. Aprašomosios istorijos „Vasara“ sudarymas. 7. Žodžio „Vasara“ analizė. 8. Pamokos santrauka.

Tikslas: Idėjų apie vasarą ir jos ženklus išaiškinimas ir įtvirtinimas, temos žodyno plėtimas ir aktyvinimas, nuoseklios kalbos ugdymas. Tikslai: Kalbos aplinkos kūrimas: - toliau plėsti vaikų idėjas apie juos supančio pasaulio įvairovę; - toliau plėtoti kalbą kaip komunikacijos priemonę; - pataisyti vasaros mėnesių pavadinimus, medžių lapus; - ugdyti nuoseklią kalbą ir kalbos derinimą su judesiu; - įtvirtinti gebėjimą užmegzti dialogą, lavinti bendruosius kalbos įgūdžius; - lavinti įgūdžius kuriant trumpą aprašomąją istoriją pagal siužetinių paveikslėlių seriją.

Žodyno formavimas: - praturtinti kalbą daiktavardžiais, būdvardžiais, prieveiksmiais, padėti vaikams vartoti žodžius aktyviai, taisyklingai, griežtai laikantis reikšmės. Gramatinė kalbos struktūra: - toliau tobulinti gebėjimą derinti žodžius sakiniuose; - Praktikuoti paprastus ir sudėtingus sakinius. - pagerinti gebėjimą vartoti tiesioginę ir netiesioginę kalbą. Susijusi kalba: - toliau tobulinti dialoginę kalbos formą; - išmokti pagal planą kalbėti apie temą, apie siužeto paveikslo turinį, pagal paveikslėlius sudaryti pasakojimą su nuosekliai besivystančiais veiksmais;

Ugdymo tikslai: - ugdyti aktyvumą, iniciatyvumą, savarankiškumą, domėjimąsi veikla; - ugdyti komandinio darbo, bendradarbiavimo, atkaklumo, geranoriškumo įgūdžius; - ugdyti vaikams emocinį ir estetinį gimtosios prigimties suvokimą poetiniame žodyje, muzikoje ir vaizduojamajame mene; - ugdyti gebėjimą veikti pagal nurodymus. Vertė: meilės gimtajai gamtai puoselėjimas. Žodyno aktyvinimas: vasara, ilgai lauktas, šviesus, spalvingas, saulėtas, giedras dangus, karštis, saulė, klevas, ąžuolas, beržas, liepa, drebulė, šermukšnis, birželis, liepa, rugpjūtis, garsiau, šiltesnis, žalesnis, kvapnus, įdegis, maudynės, paplūdimys, atostogos.

ATEINA... (ilgai laukta vasara)

Saulė... (šviečia ryškiai)

Dangus….(mėlynas su baltais debesimis)

Lapai ant medžių...(žalia), žolė...(kvepianti).

Paukščiai... (džiugiai čiulba).

Vaikinai…. (maudymasis upėje)

Pievoje...(daug gėlių).

smagu...(drugeliai sukasi)


Viktorija Čepurkina
Logopedinis užsiėmimas apie kalbos raidą tema „Vasara“.

Abstraktus

atidaryti logopedinis užsiėmimas

Autorius tema "Vasara"

mokytojai - logopedas

Čepurkina V.V.

Kaliningradas

Abstraktus kalbos raidos užsiėmimai parengiamosios grupės vaikams.

Tikslai: - ugdyti gebėjimą taisyklingai konstruoti frazes, sudaryti lyginamąjį aprašomąjį pasakojimą,

Kalbos veiklos aktyvinimas tema "Metų laikai",

sklandaus oralinio iškvėpimo formavimas,

-plėtra artikuliacijos organai per foneminį ritmą,

Pagalba plėtra verbalinis-loginis mąstymas, dėmesys, atmintis,

- plėtra smulkioji rankų motorika atliekant pirštų pratimus ir piešimą,

skatinant savitarpio pagalbos jausmą klasė.

Įranga: „Gėlės“ privalumai kiekvienam vaikui, pasakų paveikslėliai tema „Vasaros ženklai“, žemėlapis - schema pagal tema„Metų laikų aprašymas“, mįslės, magnetofonas, popieriaus lapai (A-4 formato, kiekvienam vaikui po 2 žymeklius, lenta ir kreidelės mokytojai, kryžiažodis.

Pamokos eiga.

1. Organizacinis momentas. Vaikai kviečiami į šalį Kodėl Indija:

Kodėl ši šalis taip vadinosi? (visi mėgsta užduoti klausimus vieni kitiems).

„Whyndiya“ atsiduriame naudodami garso „burtą“.

2. Tembro plėtra, balso stiprumas ir aukštis, klausos dėmesys per foneminį ritmas:

Pakaitomis I-I-... -U-U...

S-S-…- rankos į priekį, spaudimas rankomis,

Sh-Sh-…- S formos kūno judėjimas,

Z-Z-... - "dreba" viena koja, alkūnės prispaustos prie šonų,

J-J-... - kaip ir Š.

3. Oralinio iškvėpimo raida. Vaikai pučia ant gėlių.

Kada pasirodo daug gėlių? Kodėl gėlės auga ir žydi? vasarą?

4. Aprašomojo pasakojimo apie vasaros ženklus sudarymas. Mįslių sprendimas, kryžiažodžio pildymas.

Vaikai sėdi ant „gėlių pievų“ - pagalvių. Skelbiamas istorijos planavimo diagramos žemėlapis ir kryžiažodis.

Vaikinai, pabandykime pakalbėti apie vasarą, įminti mįsles ir užpildyti kryžiažodį.

1). Atspėk laiką metų:

Miškas pilnas dainų ir riksmų,

Braškės apšlakstomos sultimis,

Vaikai turškiasi upėje

Bitės šoka ant gėlės...

Kaip vadinasi šis laikas?

Nesunku atspėti (vasara)

Vaikas užrašo žodį

prie kryžiažodžio.

2). Kokiu oru tai vyksta? vasarą?

(saulėtas, debesuotas, debesuotas, lietingas).

Atspėk: Didelis, šiek tiek dažnas,

Visa žemė buvo laistoma. (Lietus).

Kokią dar mįslę apie lietų žinai?

Vaikas: Pažiūrėsiu pro langą -

Ilgas Antoshka ateina.

arba vaikščiojo lieknas vyras,

Įstrigo sūryje.

3). Kokie gamtos reiškiniai egzistuoja vasarą, spėti:

Virš miškų, virš upės

Septynių spalvų tiltas lanku.

Jei galėčiau stovėti ant tilto,

Su upe pasiekčiau žvaigždes! (Vaivorykštė)

Kas žino mįslę apie vaivorykštę?

Vaikas: Per laukus, per pievas

Atsirado elegantiškas lankas.

4). Atspėk kitą natūralų reiškinys:

Pirmiausia blizgesys

Už spindesio sklinda traškesys,

Už traškėjimo – purslai. (Žaibas, griaustinis, lietus – perkūnija)

„griaustinis“ – kryžiažodyje.

5). Kaip vasarą žemę dengia? (Žolė, gėlės).

Apie kokią gėlę pasakojama mįslė?

Auksinis ir jaunas

Po savaitės jis tapo pilkas.

Ir per dvi dienas

Mano galva plika.

Įsidėsiu į kišenę

Buvęs (kiaulpienė).

Kokias laukines gėles žinai?

(Ramunėlės, varpelis, rugiagėlės, neužmirštuolės, aguonos, dobilai, krapai).

6).Kaip atrodo medžiai vasarą? (apdengtas lapais). Prisiminkime kai kuriuos medžius ir pavaizduokime galingą ąžuolą, liekną beržą, verkiantį gluosnį ir drebančią drebulę ( logopedas vardai atsitiktine tvarka, vaikai atlieka pratimą).

7). Kokie paukščiai atskrido iš šiltų kraštų pavasarį (vaikų atsakymai). Kodėl?

Ką daro paukščiai vasarą kam jie rūpi? (Jie peri ir maitina jauniklius).

Pratimas "Chick" (ramiai muzikai):

Įsivaizduokite, kad po medžiu pamatėte jauniklį, kuris iškrito iš lizdo. Buvo nustebinti (vaikai pakelia antakius). Atsargiai paėmėte jį į rankas, sušildėte ir šypsodamasi pakėlėte į lizdą.

Ką paukščiai valgo? (Vabzdžiai). Sąrašas.

Apie ką mįslė? Dryžuota šeimininkė

Išskrido virš pievelės.

šurmuliuos dėl gėlės -

Jis pasidalins medumi. (Bitė)- prie kryžiažodžio.

8). Pirštų gimnastika su kalbėdamas:

Vakar atkeliavo pas mus (mojuoja delnais)

Dryžuota bitė.

O už jos yra kamanė (kiekvienam vabzdžio vardui

Ir linksmas drugelis, sulenkęs vieną pirštą)

Du vabalai ir laumžirgis

Kaip žibinto akys. (Apskritimai nuo pirštų iki akių)

Jie zvimbė, skraidė, (F-F...-Z-Z)

Jie krito iš nuovargio (rankos delnais žemyn).

9). -Kas vyksta vasara su gyvūnais miške? (Pakeitė spalvą, rūpinamės jaunikliais).

Kokius drabužius dėvi žmonės? vasarą?

Kokias skrybėles jie nešioja? Kodėl, kodėl?

Kokia vasara pramoga, kurią žinote?

Atspėk: Kas man pasakys, kas man pasakys,

Ką žmonės išsineša iš paplūdimio?

Ne kišenėse, ne krepšiuose -

Ant rankų, nosies ir nugaros! (Įdegis)– kryžiažodyje po skaičiumi 7.

Taigi, prisiminėme daug vasaros ženklų.

4. Dabar nupieškime saulę, jūrą, paukštį (abiem rankomis vienu metu – kineziologinė technika).

5. Rezultatai klases.

Grįžtame į darželį sodas: užmerkite akis ir pasukite.

Kokią šalį aplankėme?

Apie kokį metų laiką kalbėjote?

Koks sezonas tau patinka? Kodėl?

Teigiamas kiekvieno vaiko darbo įvertinimas.

Publikacijos šia tema:

Koregavimo ir ugdymo tikslai: - Idėjų apie baldus ir jų paskirtį išaiškinimas ir išplėtimas; - Gramatikos tobulinimas.

Korekcinės ir ugdomosios užduotys: - kalbos gramatinės struktūros formavimas - Korekcinės ir lavinimo užduotys: - praktika su vaikais.

Integruotas logopedinis užsiėmimas apie garsų tarimo koregavimą ir kalbos raidą vyresnio ikimokyklinio amžiaus vaikams Integruotas logopedinis užsiėmimas apie garsų tarimo taisymą ir kalbos raidą vyresnio ikimokyklinio amžiaus vaikams. Tema: „Garsas.

Logopedinė pamoka leksikos tema parengiamajai grupei TEMA: „VAISIAI“. Tikslas: -ugdyti dėmesį ir mąstymą. Uždaviniai: -išmokti kilmininko ir datatyvo kalbų kategorijas; - mokyti išsilavinimą.

Logopedinė pamoka leksikos tema parengiamajai grupei „Daržovės“ Tikslas: įtvirtinti mokinių žinias apie daržoves. Pamokos eiga I. Organizacinis momentas. II. Pradžios pastabos. – Koks dabar metų laikas? - Į.

Mieli tėveliai! Šios užduotys padės jums įtvirtinti savo idėjas apie vasaros sezoną, gamtos reiškinius ir vasaros laikotarpio ypatybes:
Atkreipkite vaiko dėmesį į vasaros laikotarpio ypatybes.

Kokie pokyčiai vyksta danguje, žemėje, vandenyje. Augalų pasaulyje žolės, gėlių, medžių pokyčiai. Ar keičiasi gyvūnų, vabzdžių, paukščių elgesys? Sezoniniai drabužiai ir avalynė. Ką žmonės veikia sode, žemės ūkyje? Sezoniniai žaidimai vaikams, poilsis suaugusiems.

Žodyno pavyzdys

Žodžiai-objektai:

Vasara, saulė; vėjas, perkūnija, vaivorykštė, rasa; kvapas, gėlės, uogos, grybai, duona, derlius.
Rytas, popietė; karštis, sausra, krituliai, lietus, perkūnija, kruša, žaibas; aušra, saulėlydis; šienapjūtė, dalgis, grėblys, šienapjovė, grūdai; žvejys, žvejys; maudytis, degintis
Metai, sezonas, mėnuo, diena, birželis, liepa, rugpjūtis; šiluma, saulė, vėsa; atostogos, atostogos, žygis, paplūdimys; derliaus nuėmimas, nokinimas, pūkas, šienapjovė, grūdų augintojas.
Ženkliniai žodžiai: karšta, tvanku, vasara, ilgai laukta, saulėta, uoga vėsi skaidrus, spalvingas skystis, kvapnus, kvapnus, meilus.

Veiksmo žodžiai:

atsipalaiduoti, degintis, plaukioti, gaudyti, uostyti, rinkti, brandinti, sušildyti, keliauti, nardyti, plaukti, pilti, ausis, pjauti, nudžiūti, valyti, pjauti, sėti, užuosti

Prieveiksmiai: Ankstyvas, vėlyvas, karštas, debesuotas, spalvingas, skaidrus, saulėtas, lietingas, sausas, šviesus, kvapnus, gražus.

Vasaros mėnesiai: birželis, liepa, rugpjūtis.

Šios užduotys padės pagerinti gramatinę struktūrą:

1. Pasirinkite ženklus(bent trys ženklai): lietus, diena (kas?) - ... vasara, saulė (kas?) -.....oras, drabužiai (kas?) -...,

2. Pasirinkite veiksmus(mažiausiai trys veiksmai):
(ką tai daro?) -..., saulė-.., lietus-...

3. Pratimas „1 yra daug“ gėlė-.., pliažas-..., grybas-..., pynė-..., žvejys-....,

4. Pratimas „Taip arba ne“ gėlė, uogos, vaisiai, derlius, poilsis

5. Skaitvardžių sutapimas su daiktavardžiais: vienas gėlynas, lova -...., du-..., trys....-, penki...-; grybas, pintinė, kibiras... - ir t.t.
Raudoni pomidorai -..., pintinė grybų -..., kvapni gėlių puokštė -... ir t.t.

6. Dabarties, ateities ir būtojo laiko frazių jungimas.
Ilsėtis paplūdimyje -..., maudytis šiltame ežere -..., grybauti -..., virti aviečių uogienę -... ir t.t.

7. Pratimas „Pasakyk priešingai“(antoniminiai žodžiai)
šiltas-.., sausas-..., purvinas-.., debesuotas-..., diena-..., rytas-..., vytantis-..., greitas-... ir t.t.

8. Pratimas „Paaiškink žodį“: blogas oras, derlius, saulėlydis, saulė, grūdų augintojas, šienapjūtė.

9. Pratimas „Kodėl taip?
Sudarykite sakinius su jungtuku „nes“:
Kodėl viskas žydėjo?
Kodėl jie pjauna žolę? Kodėl šios sodo, pievų gėlės?

10. Įvardinkite vasaros mėnesius.

11. Parašykite savo istoriją apie vasarą naudodami mnemoninę lentelę
Palyginkite vasaros ženklus su kitų metų laikų ženklais:
a) kuo jie skiriasi; b) kuo jie panašūs.

12. Nupieškite piešinį tema „Vasara“.

Mįslės:

Baltas krepšelis - auksinis dugnas,
Jame yra rasos lašelis
Ir saulė spindi. (ramunėlių)

Koregavimo ugdymo tikslai:

— plėsti idėjas apie pievų augalus ir gamtos apsaugą;

- žodyno patikslinimas, išplėtimas ir aktyvinimas tema: „Laukinės gėlės“ (gamta, apsauga, laukas, pieva, kraštas, gėlė, aguona, varpas, ramunėlė, vėdrynas, neužmirštuolė, gvazdikas, puokštė, stiebas, lapas, pumpuras, šaknis, laukas , pieva, gražus, kvapnus, ryškus, spalvingas, saugoti, uostyti, draskyti, rinkti);

— elementarių matematinių sąvokų tobulinimas (skaitymo įgūdžių tobulinimas per 5);

— kalbos gramatinės struktūros tobulinimas (būdvardžių derinimas su daiktavardžiais);

— tobulinti žodžių skiemeninės analizės įgūdžius;

— automatizuoti taisyklingą nurodytų garsų tarimą žodžiuose ir sakiniuose.

Koregavimo ir vystymosi tikslai:

- lavinti kalbos klausą, atmintį, mąstymą, bendruosius kalbos įgūdžius, regimąjį dėmesį, dialoginę kalbą, artikuliacinius, smulkiąją ir stambiąją motoriką, kalbos derinimą su judesiu.

Koregavimo ir auklėjimo tikslai:

— bendradarbiavimo, geranoriškumo, savarankiškumo, iniciatyvumo, atsakingumo įgūdžių formavimas;

- meilės ir pagarbos gamtai puoselėjimas.

Įranga: magnetinė lenta, molbertas, temos ir temos paveikslėliai su laukinių gėlių atvaizdais, indas su pieštukais, lustai garsiniams žodžių raštams kurti, vidutinio dydžio rutulys.

Pamokos eiga:

1. Sveiki, mieli vaikinai! Šiandien mūsų svečias Dunno! Jis atnešė jums daug užduočių. Atspėkime pirmąją jo užduotį – s mįslė.

Giedrame danguje

Skaisčiai šviečia saulė

Galite plaukti upėje,

Labai, labai karšta!

Mums patinka šis metų laikas!

Ar atspėjote? Na, žinoma, kad yra... (VASARA)

2. Žaiskime žaidimą „Papildymai“

- pridėti žodį prie sakinio:

VASARĄ SKIEČIA... (saulė)

VASARĄ ŠILTA...(lietus)

VASARĄ GALIMA PLAUKTI...(upė, ežeras, jūra)

VASARĄ JOS SKRADO VIRŠ GĖLIŲ...(drugeliai, laumžirgiai)

VASARĄ PUSČIA PIEVOSE IR LAUKUOSE...(gėlės)

3. Nežinau, noriu įminti dar vieną mįslę! Paslaptis.

– Kokie gėlių pavadinimai?

Kada laikote juos rankoje? (PUokštė) – (Rodoma puokštės nuotrauka)

- Vaikinai, šioje puokštėje yra LAUKINĖS GĖLĖS. Laukinės gėlės auga pačios; – apsvarstykite ir pavadinkite.

4. "Vienas-daug" (su kamuoliu)

Prisiminkite lauko gėlių pavadinimus:

Rugiagėlė – Rugiagėlės

Ramunėlės –…

Kiaulpienė –…

TULPĖS –…

VARPAS -...

NEPAMIRŠKITE manęs...

Gvazdikai –…

VIOLETAS -...

MAC –...

VĖDINIS -...

5. Pirštų gimnastika „Gėlės“

Mūsų raudonos gėlės

Atidarykite žiedlapius (sklandžiai atleiskite pirštus)

Vėjas truputį kvėpuoja,

Žiedlapiai siūbuoja. (mojuoti rankomis priešais save)

Mūsų raudonos gėlės

Uždarykite žiedlapius (lengvai suspauskite pirštus)

Jie purto galvas,

Jie ramiai užmiega. (lygiai nuleiskite juos ant stalo).

6. Darbas su sakiniais (gramatinė kalbos struktūra)

Vaikinai, padėkite Dunno teisingai parašyti sakinius!

LAUKE AUGANTIS MĖLYNAS VARPAS.

VASARĄ ŠVIETI ŠILTA SAULE.

BERNIUKAS NUSINKO BALTĄ RUMULĘ.

ATĖJO KARŠTA VASARA

ANT VEJOS YRA GRAŽUS UŽMIRTUMAS.

MERGAITĖ PIEPIA RAUDONĄ TULPIĘ.

7. Užduotis. (išdalinti atvirutes ir pieštukus)

„Nežinau, atnešė problemą iš mokyklos, bet jis pats negali jos išspręsti“. Padėkime jam. Atidžiai klausykite, skaičiavimo lazdelės padės išspręsti problemą.

ANT RAMUNELĖS 2 KLAIDOS,

IR ANT VĖDŽIO KUOTĖS YRA 1 KLAIDA,

VARPAS TURI 1 ŪGĄ,

1 VORAS ANT VERŠELIO,

IR NIEKAS NĖRA MAC.

KIEK IŠ VISO YRA?

GREITAI SPRENDSITE

PASAKYK ATSAKYMĄ

2+1+1+1 = 5

8. Kūno kultūros užsiėmimas „Puokštė“

Einame, einame per pievą,

Vienu metu rinkti vieną gėlę

Raudona, mėlyna, balta...

Nuostabi puokštė!

9. "Duok man žodį" ir "Flappers"

- Dabar patikrinsiu, kaip atsimeni gėlių pavadinimus. Pasakyk man ir nežinau žodžius:

Grybus nešėme krepšyje

Ir dar viena mėlyna gėlė.

Ši maža mėlyna gėlė

Vadinosi... (Rugužėlė).

Vasarą pinsime vainikus

Oksanai, Mašai, Svetai,

Alenkai dvi Natašos

Visi vainikai pagaminti iš... (DAMOMILES).

Čia yra proskyna, visa gėlėmis

Kaip šviesiai mėlyni taškai.

Aš surinksiu jį čia Anyutkai

Mėlyna... (Neužmirštuolės).

Eidamas pamačiau

Violetinė gėlė.

Užaugo prie upelio

Plonas gležnas... (VARPAS).

Vasarą laukas raudonavo.

Ryški kaip pergalės vėliava

Jis drąsiai pamoja mums galva

Aksominės raudonos spalvos... (MAK).

10. Garso analizė.

— Vaikinai, pasakykite žodį MAC, kiek garsų girdite šiame žodyje?

– Atlikime garsinę analizę ir šį žodį padėkime ant stalo su žetonais.

11. Darbas su skaičiavimo lazdelėmis.

Vaikinai, dabar pagaminkime ramunės gėlę iš pagaliukų (pavyzdys pateikiamas). Kiek lazdelių turėtume paimti? (10 vienetų). Pradėkime.

- Gerai padaryta! Visi iš pagaliukų gamino nuostabias ramunės gėles. Suskaičiuokime juos.

12. Eilėraščiai.

Vaikai skaitė mintinai išmoktus eilėraščius apie gėles.

13. Pamokos santrauka.

Vaikinai, apie ką mes šiandien kalbėjome?

Kaip manote, kaip turėtume elgtis su gėlėmis?

Ar įmanoma juos sunaikinti? (nuplėšti, išmesti ir pan.)?

Vaikinai, geriau grožėtis lauko gėlėmis (piešti, fotografuoti), o ne jas skinti! Kadangi nuskintos gėlės ilgai negyvena, greitai nuvysta, kartais net nespėji parsinešti namo, o jos jau nuvysta ir praras visą savo grožį. Kai kurios lauko gėlių rūšys yra įtrauktos į Raudonąją knygą – pavyzdžiui, varpų, rugiagėlių, vėdrynų, žibuoklių ir gvazdikų gėlės (rodomos nuotraukos su šių gėlių atvaizdais).

Prisimink! Laukines gėles reikia saugoti ir saugoti!



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!