Anglų kalbos pamoka 4 klasėje.
Mokytoja: Skoritskaya Tatjana Nikolaevna
Vadovėlis: „Mėgaukitės anglų kalba-2“, 1 dalis
Klasė: 4, 3 studijų metai
Skyriaus tema: „Jūsų namo aprašymas“
Tema pamoka: "Yra / yra"
Pamokos tipas: pradinio naujų žinių pristatymo pamoka
Organizavimo formos pažintinė veikla studentai: garinė, individuali, grupinė.
Pamokos tikslas: gramatinių įgūdžių formavimas naudojant struktūras ten yra / ten yra pagal temą „Namai“.
Pamokos tikslai:
1. Švietimas:
Įtvirtinti ir sisteminti žinias tema „Mėgaukitės namais“, remiantis kūrybišku studijuojamos leksinės medžiagos panaudojimu;
Įveskite frazės ten yra / yra vartojimo taisyklę;
Ugdyti savarankiško darbo įgūdžius, gebėjimą bendradarbiauti ir savitarpio pagalbą dirbant porose ir grupėse;
Ugdykite fonetinius įgūdžius.
2. Švietimas:
Auklėk pagarbus požiūrisĮ skirtingos kultūros, tolerantiškas požiūris vienas į kitą;
Puoselėti bendravimo kultūrą ir praktinio kalbos vartojimo poreikį.
3. Vystymasis:
Skatinti gebėjimų atlikti produktyvius kalbos veiksmus ugdymą (dialoginės ir monologinės kalbos įgūdžių ugdymas, audito įgūdžių ugdymas);
Skatinti mokinių kūrybinių gebėjimų ugdymą ir mokinio savarankiškumą.
Planuojami rezultatai:
Asmeninis:
Kalbos, įskaitant užsienio, kaip pagrindinės žmonių bendravimo priemonės, suvokimas;
Edukacinis ir pažintinis domėjimasis nauja mokomąja medžiaga ir naujos problemos sprendimo būdais;
Suvokimas, kad reikia būti mandagiam, draugiškam ir dėmesingam kitų atžvilgiu.
Metasubject:
1. Reguliavimo:
Savarankiškai nustatyti ugdomosios veiklos tikslą;
Savarankiškai organizuoti veiklą pagal ugdymo užduotį;
Tinkamai priimkite įvertinimus ir pažymius.
2. Kognityviniai:
Įgyti naujų žinių: išgauti informaciją, pateiktą įvairiomis formomis (garso tekstas, tekstas, iliustracija ir kt.);
Sąmoningai ir savanoriškai konstruoti kalbos posakį žodine forma;
Naudokite vadovėlį kaip informacijos šaltinį.
3. Bendravimas:
Perteikite savo poziciją pašnekovui, išreikšdami savo požiūrį;
Klausykite kitų, stenkitės priimti kitą požiūrį, gerbkite kito poziciją;
Vykdyti tarpusavio kontrolę ir savitarpio pagalbą atliekant užduotį;
Ugdykite mokinio komunikacinius gebėjimus, gebėjimą pasirinkti adekvačias kalbos ir kalbėjimo priemones, kad būtų sėkmingai išspręsta elementari komunikacinė užduotis;
Įranga:
Garso programa edukaciniam kompleksui „Mėgaukis anglų kalba“ - 2,
Mokomoji kompiuterinė programa - Multimedijos programa „Enjoy“Listening and Playing“ vadovėliui „Enjoy English“ 4 klasei;
Fonetinės, leksinės kortelės;
Baldų iliustracijos;
Kompiuterinis pristatymas.
PSO: kompiuteris, interaktyvi lenta, projektorius
Pamokos eiga
Pamokos žingsneliai | Mokytojo veiksmai, pastabos. | Darbo formos, mokinių veiksmai. | Multimedija |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
aš. Organizacinis momentas | Labas rytas, vaikai! Džiaugiuosi tave matydamas! Pradėkime savo pamoką. kaip sekasi? Kokia šiandien data? Kokia savaitės diena šiandien? | Priekinė apklausa | skaidrė 1(pasveikinimas, data ir data) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
II. Fonetinė įkroviklis | Pažiūrėkite į ekraną. Klausyk ir kartok, prašau. Namas, namas, didelis namas. Pastatykime didelį namą. Gyvenkime dideliame name. Namas, namas, didelis namas. Pastatykime didelį namą. Gyvenkime dideliame name | Mokiniams siūlomas eilėraštis su balsu „Namas“ fonetinei mankštai. | skaidrė 2 (flash – vaizdo eilėraštis su balso vaidyba) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
III . Leksinės medžiagos atnaujinimas | Padarykite galvosūkį! Žiūrėk! | Darbas poromis. Pristatyme naudojami žodžiai, kurie buvo išmokti ankstesnėje pamokoje. Mokiniai jas kartoja žaismingai. | skaidrė 3 (4 galvosūkiai ir išmokti žodžiai: namas, holas, durys, miegamasis) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Gerai padaryta! Žaiskime. Paimk korteles, prašau. Žaidimas „Jūros mūšis“ ( rašybos įgūdžių tobulinimas).
| Darbas grupėse. Pristatyme yra kodas. Mokiniai įveda raides į lauką, jie gauna žodį tema "Namas" (jei tai interaktyvi lenta, tada jungtis). | skaidrė 4 (žaidimo laukas su kodu) Kiekviena grupė turi lapą su žaidimo lauku. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
IV . Pamokos tikslo ir uždavinių nustatymas | Taigi, kaip manote, kokia mūsų pamokos tema? ( mokinių spėjimai) Taip, tu teisus! O kokias problemas turėtume išspręsti, kad pavyktų mokytis naujos medžiagos? Norėdami pasakyti, kad kažkur kažkas yra, anglai naudoja frazę yra / yra. | Priekinė apklausa Jie daro išvadą, kad veiksmažodžių vartojimas yra / yra priklauso nuo po jų einančio daiktavardžio. | skaidrė 4(mokinių motyvacija nustatyti pamokos temą ir tikslą) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
V . Naujos gramatinės medžiagos įvedimas | Įsivaizduokime šiuos žodžius kaip dvi gyvates, kurios įsirėžia į sakinį. Viena gyvatė turi galvą ten, ir uodega yra. Antrasis turi galvą ten, ir uodega yra. Čia iškyla problema: kam reikalingi du sakiniai? Palyginti pasiūlymus: Namuose yra miegamasis. Name yra du miegamieji kambariai. Ką pastebėjai? Mokytojas supažindina su tokių sakinių vertimo taisyklėmis. | Priekinė apklausa (kalbos spėjimo metodas) | skaidrė 5 (įvadas į naują gramatinę frazę) skaidrė 6 (vertimo taisyklės) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
VI. Fonetinių įgūdžių tobulinimas | Gyvatės turi liežuvį, kurį nuolat iškiša. Taigi, kai apie juos kalbame, nepamirškite iškišti liežuvių [ð]-d Mano tėvas ir mama gyvena kartu su kitu broliu. | Priekinė apklausa Darbas poromis | skaidrė 7 (garso rimas) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
VII Fizminutka | skaidrė 10 (flash vaizdo įrašas) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
VIII . Pirminis naujų žinių įsisavinimas | Darbas poromis. 1. Perskaitykite sakinius (kortelėse). Raskite sakinius su naujomis struktūromis. Skaitykite juos garsiai. Aš turiu kambarį. Mano bute yra trys kambariai. Jis gyvena name. Tai mano miegamasis. Kambaryje yra lova. 2. Perskaitykite sakinius ir pabraukiteYra su raudonu ir Yra su žalia spalva. Pasiūlymai dėl naujos taisyklės pateikiami kortelėje (interaktyvioje lentoje). Užduotis: raudonai paryškinkite reversą ten yra, žalias ten yra . Ant grindų yra kilimas. Lentynose yra knygų. Ant sienos yra plakatai. Mano kambaryje yra lova. Svetainėje yra du langai . | Darbas poromis Tarpusavio peržiūra Vienas mokinys iš grupės koncertuoja prie lentos. Tada skaitome sakinius atskirai ten yra, tada su ten yra . | skaidrė 8 (pasiūlymai) skaidrė 9 (pasiūlymai) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
IX. Pradinis patikrinimas supratimas | Gerai padaryta! Užpildykite spragas suYra / yra . Vaikams įteikiamos kortelės su žodžiais yra / yra. Ekrane pasirodo sakiniai su trūkstamais žodžiais. Vaikai pasiima tinkamą kortelę. Namuose yra ___ miegamieji. Salėje yra ___ nuotrauka. Salėje ___ nėra langų. Namuose yra ___ virtuvė. Namuose yra ___ svetainė. Pasirinkite yra / yra . Užsirašykite sakinius. Paieškos lentelė.
| Darbas poromis Darbas poromis. | skaidrė 11 (sakiniai su trūkstamais žodžiais) skaidrė 12 (lentelė) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
X. Pirminis konsolidacija | Pažiūrėkite į sakinius. Raskite klaidas. Raskite sakinių klaidas ir paaiškinkite.
| Grupinis darbas | skaidrė 13 (pasiūlymai) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
XI . Apibendrinant. Atspindys. | Tai viskas šiai dienai. Kokias emocijas jauti? Užbaikite sakinius: aš galiu… suprantu…. nezinojau…. Bet aš žinau…. dabar. | Įsivertinimas pamokos pabaigoje Jūros mūšis D3–c D4–h D5–t D8–l E3–h E5–r F3–e F5–y F6–o F8–d G3–n G7–o H6–o I5–r A1–b A3–k A5–p A8–w B2–a B3–i B5–a B7–h B8–a B9–l B10–l C3–t C5–n C8–l yra / yra Kodėl mums reikia 2 dizainai? Ten yra viena knyga ant stalo Ten yra penkios knygos ant stalo. vienetams Yra / yra Yra Yra kambaryje. Kambaryje yra lova. Kambaryje daugiskaitai kambaryje. Yra yra lovos. Mano mo th er ir mano fa th gyvenu kartu th er wi th mano o th e, broli th er. Perskaitykite sakinius. Raskite sakinius su naujomis struktūromis . Aš turiu kambarį. Mano bute yra trys kambariai. Jis gyvena name. Tai mano miegamasis. Mano kambaryje yra lova. Pratimai : raudonai paryškinkite reversą yra , žalias yra . Ant grindų yra kilimas. Lentynose yra knygų. Ant sienos yra plakatai. Mano kambaryje yra lova. Svetainėje yra du langai. yra / yra Namuose yra ___ miegamieji. Salėje yra ___ nuotrauka. Salėje yra ___ šeši langai. Namuose yra ___ virtuvė. Namuose yra ___ svetainė. miegamieji plakatą namas 2 nuotraukos Raskite klaidas. Raskite sakinių klaidas. Ten yra trys kambariai mano namuose. Ten yra svetainė mano namuose. Ten yra dešimt žaislų mano kambaryje. Ten yra naujas kompiuteris ant mano stalo. Mano namuose yra trys kambariai. Mano namuose yra svetainė. Mano kambaryje yra dešimt žaislų. Ant mano stalo yra naujas kompiuteris. |
Sveiki draugai! Šioje pamokoje išmoksime rašyti istorija apie tavo šeimą anglų kalba.
Išanalizuosime siūlomą tema apie šeimą, ir jo pagrindu mokysimės rašyti savo. Tekstas yra gana paprastas, nes ši užduotis dažniausiai siūloma studentams, turintiems vidutinį / žemesnį nei vidutinį anglų kalbos lygį.
Anglų kalbos žodynas pradedantiesiems tema „Mano šeima“:
____________________
Mokomasis tekstas
1. Sveiki, mano vardas Veronika. Šiandien noriu papasakoti apie savo šeimą.
2. Mano šeima nėra labai didelė. Ją sudaro 3 nariai – mama, tėtis ir aš.
3. Iš pradžių papasakosiu apie savo mamą. Mano mamos vardas Elena. Jai 27 metai. Ji turi rudi plaukai ir rudos akys. Ji liekna. Ji labai maloni ir visada pasiruošusi man padėti. Jos profesija yra mokytoja. Jai labai patinka jos darbas.
4. Dabar papasakosiu apie savo tėvą. Jo vardas Aleksandras. Jam irgi 27 metai. Jis labai aukštas. Jo akys ir plaukai rudi. Jis yra elektros inžinierius. Manau, jis gali viską sutvarkyti!
5. Mano tėvai labai linksmi ir energingi žmonės. Kai visi būna namuose, mėgstame kalbėtis apie viską. Kartu žaidžiame įvairius žaidimus. Taip pat mėgstame vaikščioti gatve. Kai turime laiko, važiuojame į parkus, ar tokias įdomias vietas kaip dideli prekybos centrai, kavinės, miesto centras.
6. Aš taip pat turiu senelius, bet jie negyvena su mumis. Labai dažnai juos lankome.
7. Mano šeima puiki, visas labai myliu.
Analizuojame mokomąjį tekstą ir kuriame savo
1. Įvadas
Sveiki, mano vardas Veronika. Šiandien noriu papasakoti apie savo šeimą. - Labas, mano vardas Veronika. Šiandien noriu papasakoti apie savo šeimą.
Įžanga turi būti, bet ji neturėtų būti per ilga. Nereikia apie save detaliai kalbėti, tai ne tema šio teksto. Jums nereikia nieko keisti, tiesiog pakeiskite savo vardą.
2. Įžanginė dalis apie šeimą
Mano šeima nėra labai didelė. Ją sudaro 3 nariai – mama, tėtis ir aš. – Mano šeima nėra didelė. Jį sudaro 3 žmonės – mama, tėtis ir aš.
Jei turite didelę šeimą, rašykite
Mano šeima didelė.
Išvardykite, kas yra jūsų šeimos dalis.
Žodžiai tema "Šeima"
Jį sudaro... ir aš.
Mes vartojame ne „aš“, o „aš“. „Aš“ anglų kalba vartojamas tik kaip dalykas
Pavyzdžiui: duodu – duodu, ateinu – ateinu
BET: duok man – duok, ateik pas mane – ateik pas mane
3. Pasakojimas apie mamą
Iš pradžių papasakosiu apie savo mamą.
Mano mamos vardas Elena. – Mano mamos vardas Elena
‘s – turėtojas – motinos vardas (kieno?) (priklauso motinai).
Pakeiskite savo motinos vardą.
Jai 27 metai. – Jai 27 metai.
Nurodykite savo mamos amžių.
Ji turi rudus plaukus ir rudas akis. – Ji turi rudus plaukus ir rudas akis.
Nurodykite savo mamos plaukų ir akių spalvą.
blondinai – šviesūs plaukai
juoda - juoda
šviesiai ruda – šviesiai ruda
žalios - žalios akys
mėlyna - mėlyna
pilka - pilka
Ji liekna. - Ji liekna
apkūnus – pilnas
sportiškas – sportiškas
aukštas – aukštas
nelabai aukštas – žemas
Ji labai maloni ir visada pasiruošusi man padėti. „Ji labai maloni ir visada pasiruošusi man padėti“.
Parašyk ką tavo mama
malonus - malonus
gražu - gerai
aktyvus – aktyvus
juokinga - linksma
pozityvus – pozityvus žmogus
Jos profesija yra mokytoja. Jai labai patinka jos darbas. – Jos profesija yra mokytoja. Ji labai myli savo darbą.
Nurodykite savo mamos profesiją. Naudokite žodyną.
Jei mamai nepatinka jos darbas, tai parašykite Jai labai nepatinka jos darbas.
Jei mama nedirba, parašykite, kad ji namų šeimininkė
Ji yra namų šeimininkė.
4. Apie tėtį
Dabar papasakosiu apie savo tėvą. - Dabar papasakosiu apie savo tėtį.
Jo vardas Aleksandras. - Jo vardas Aleksandras
Nurodykite savo tėvo vardą.
Jo vardas yra ______.
Jam irgi 27 metai. — Jam taip pat 27 metai. (kaip ir jo mamai.)
Jei tėvų amžius nesutampa, rašyti irgi nereikia.
Jam ____ metai.
Jis labai aukštas. – Jis labai aukštas
Apibūdinkite savo tėvą.
neaukštas – neaukštas
trumpas – žemas
stiprus - stiprus
Jo akys ir plaukai rudi. — Jo akys rudos, plaukai rudi.
Jo akys yra ________, o jo plaukai yra _____.
Jis yra elektros inžinierius. – Jis yra elektros inžinierius.
Jis yra _______.
Manau, jis gali viską sutvarkyti! „Manau, kad jis gali viską sutvarkyti“.
5. Apie šeimą apskritai.
Čia verta apibūdinti savo gyvenimo būdą, tradicijas, įpročius, gyvenimo būdą. Viskas, kas, jūsų manymu, reikalinga ir gali apibūdinti jūsų šeimą kaip visumą.
Mano tėvai labai linksmi ir energingi žmonės. – Mano tėvai labai linksmi ir energingi žmonės.
Mano tėvai yra ______ ir _____ žmonės.
Kai visi būna namuose, mėgstame kalbėtis apie viską. – Kai visi namie, mylime kalbėti apie viską pasaulyje.
Kai visi yra namuose, mums patinka __________________.
Nurodykite, ką mėgstate veikti kaip šeima.
Kartu žaidžiame įvairius žaidimus. – Žaidžiame skirtingi žaidimai kartu.
Ką galite padaryti kartu:
Mes kartu žiūrime televizorių – kartu žiūrime televizorių
Mes dirbame sode - Mes dirbame sode
Klausomės muzikos – klausomės muzikos
Mes dainuojame dainas - Mes dainuojame dainas
Važiuojame dviračiais – važiuojame dviračiais
Skaitome ir diskutuojame apie knygas – Skaitome ir diskutuojame apie knygas
Lankome savo gimines ir draugus – Važiuojame pas gimines ir draugus
Piešiame - piešiame
Taip pat mėgstame vaikščioti gatve. – Taip pat labai mėgstame vaikščioti.
Kai turime laiko, važiuojame į parkus ar tokias įdomias vietas kaip dideli prekybos centrai, kavinės, miesto centras. — Kai turime laiko, mėgstame eiti į parkus ar įdomias vietas, tokias kaip dideli prekybos centrai, kavinės, miesto centras.
Kai turime laiko, važiuojame į _________ - Kai turime laiko, važiuojame ______
Kur dar galite eiti?
kinas – kinas
kaimas – kaimas
kotedžas-sklypas - priemiesčio sklypas
turgus – turgus
teatras – teatras
paroda – paroda
6. Apie tuos šeimos narius, kurie negyvena su tavimi
Aš taip pat turiu senelius, bet jie negyvena su mumis. - Aš taip pat turiu senelius, bet jie negyvena su mumis.
seneliai - močiutė ir senelis, galima sakyti, močiutė ir senelis.
Aš taip pat turiu _________, bet jie negyvena su mumis. - Aš turiu ________, bet jie negyvena su mumis.
Aš taip pat turiu _________, bet jis/ji negyvena su mumis. — Aš turiu ______, bet jis/ji negyvena su mumis.
Labai dažnai juos lankome. – Mes dažnai juos lankome.
Jei žmogus yra vienas, tada vietoj juos rašome jis - jis, arba jos-ee.
7. Užbaigimas
Mano šeima puiki, aš juos visus labai myliu. – Mano šeima nuostabi, visus labai myliu.
Dabar galite lengvai kalbėti apie savo šeimą angliškai! Sėkmės! (600+ video pamokų anglų kalba);
ŠEIMOS GYVENIMAS ANGLIJOJE
Anna: Ar šeimos gyvenimas Anglijoje labai skiriasi nuo šeimos gyvenimo jūsų šalyje?
Marija?
Marija: Ne, nemanau. Bet aš pastebėjau keletą skirtumų.
Anna: O, pavyzdžiui, ką?
Marija: Na, tau šeima yra tik mama, tėtis ir vaikai.
Anna: Turite platesnį šeimos ratą, ar ne?
Marija: Taip, Ispanijoje gana įprasta, kad močiutė ir nevedęs teta ar dėdė gyvena kaip šeimos dalis. Ir mes nesvajotume, pavyzdžiui, išsiųsti pagyvenusius giminaičius į senų žmonių namus.
Ana: Jūs patys rūpinatės pagyvenusiais giminaičiais, aš renku.
Marija: O taip. Šeimos pareiga prižiūrėti pagyvenusį tėvą.
***
Marija: Manau, kad Anglijoje šeimos gyvenimas per pastaruosius penkiasdešimt metų labai pasikeitė, ar ne?
Anna: O taip, labai. Manau, kad anksčiau šeimos buvo daug didesnės. Mano močiutė buvo viena iš keturiolikos vaikų! Labai mažai žmonių šiais laikais rūpinasi tokiomis gausiomis šeimomis.
Marija: Manau, kad tais laikais labai mažai moterų ėmėsi karjeros už namų ribų. Jie buvo per daug užsiėmę savo vaikų auklėjimu.
Anna: Taip, moterys nebuvo tokios laisvos kaip šiandien. Jiems dažnai tekdavo vesti vyrus, kurių joms nepatiko, ir jos buvo finansiškai priklausomos nuo savo tėvų ar nuo savo vyrų.
Marija: Manau, kad šiandien šeimyninis gyvenimas yra daug malonesnis, nes jis laisvesnis ir neformalesnis. Bent jau šiandien galime tuoktis su kuo norime ir, jei norime, imtis darbo.
Anna: Tai tiesa.
***
Yra daug priežasčių, kodėl šeimyninis gyvenimas Didžiojoje Britanijoje taip pasikeitė per pastaruosius penkiasdešimt metų. Moterų emancipacija XX amžiaus pradžioje ir socialiniai bei ekonominiai 1914–1918 m. karo padariniai turėjo didelę įtaką tradiciniam šeimos gyvenimui. Moterys tapo būtinos pramonei ir profesijoms. Per Antrąjį Pasaulinis karas jie dirbo gamyklose ir įrodė savo vertę; netekus milijonų žmonių, jų paslaugos buvo būtinos tautai. Pastaruoju metu didelė mokslo žinių, ypač medicinos, pažanga turėjo milžiniškų socialinių pasekmių. Vaikai yra geriau prižiūrimi ir yra daug sveikesni. Kūdikių mirtingumas mažas. Visų pirma, tėvai, jei nori, dabar gali planuoti savo šeimos dydį.
Ar ypač įdomu pastebėti, kad „šeimos“ kaip socialinio vieneto ir santuokos, kaip nacionalinės, net šventos institucijos, samprata išliko nepaisant daugybės iššūkių.
(„Kad pradėtum kalbėti“)
Klausimai apie dialogą:
Kieno dialogas?
Kokias problemas aptaria Marija ir Anna?
Ar jie abu anglai?
Ar Anglijoje gana įprasta, kad močiutė gyvena kaip šeimos dalis?
Ar manote, kad anglai turi mažiau platų šeimos ratą nei mes?
Kas rūpinasi pagyvenusių žmonių santykiais Anglijoje? O jūsų šalyje?
Kaip pasikeitė šeimos gyvenimas Anglijoje per pastaruosius penkiasdešimt metų?
Ar šiais laikais žmonės turi daugiavaikes šeimas?
Kodėl tais laikais moterys negalėjo imtis karjeros už namų ribų?
Nuo ko moteris buvo priklausoma?
Kokie pokyčiai įvyko moterų gyvenime šiandien?
Ar jūsų šalies moterys gali tekėti už ko joms patinka?
Klausimai dėl teksto:
Kokie istoriniai įvykiai turėjo didelės įtakos tradiciniam šeimos gyvenimui Didžiojoje Britanijoje?
Ar moterys tapo būtinos pramonei ir profesijoms?
Kaip Antrojo pasaulinio karo metais moterys pasirodė būtinos tautai?
Kokie pastarojo meto pasiekimai turėjo milžiniškų socialinių pasekmių šeimos gyvenimui?
Kodėl vaikai dabar daug sveikesni nei buvo, tarkime, prieš penkiasdešimt metų?
Kodėl kūdikių mirtingumas mažas?
Ką autorius sako apie „šeimos“ kaip socialinio vieneto sampratą?
1. Kalbėkite apie šeimos gyvenimą Rusijoje ir Didžiojoje Britanijoje.
2. Kalbėkite apie šeimos gyvenimą Rusijoje ir Ispanijoje.
3. Kalbėkite apie pokyčius, įvykusius šeimos gyvenime Rusijoje per pastaruosius 50 metų.
AMERIKIEČIŲ ŠEIMA
Priklausymas šeimai yra vienas ryšys, kurį dalijasi beveik visi pasaulio gyventojai, tačiau šeimos modeliai įvairiose šalyse skiriasi. Jungtinėse Valstijose yra daug skirtingų šeimų tipų. Nors dauguma amerikiečių šeimų yra tradicinės, sudarytos iš tėvo, motinos ir vieno ar daugiau vaikų, 22,5 procento visų amerikiečių šeimų 1983 m. vadovavo vienas iš tėvų, dažniausiai moteris. Keliose šeimose Jungtinės valstijų, vaikų nėra. Šios bevaikės poros gali manyti, kad jos netaps gerais tėvais; jie gali norėti laisvės iš vaikų auklėjimo pareigos; o gal jie fiziškai negali susilaukti vaikų. Kitos šeimos JAV turi vieną suaugusįjį, kuris yra patėvis. Pamotė arba patėvis – asmuo, kuris į šeimą susijungia ištekėdamas už tėvo ar motinos.
Amerikiečiai toleruoja ir priima šias skirtingas šeimas. Jungtinėse Valstijose žmonės turi teisę į privatumą, o amerikiečiai netiki pasakyti kitiems amerikiečiams, kokiai šeimos grupei jie turi priklausyti. Jie gerbia vienas kito pasirinkimą dėl šeimos grupių.
Amerikiečiams labai svarbios šeimos. Vienas iš požymių, kad tai tiesa, yra tai, kad amerikiečiai rodo didelį susirūpinimą šeima kaip institucija. Daugelis amerikiečių mano, kad skyrybų yra per daug. Jie nerimauja, kad paaugliai nepaklūsta savo tėvams. Jiems rūpi, ar dirbančios moterys gali tinkamai rūpintis savo vaikais.
Šeimos suteikia amerikiečiams priklausymo jausmą ir tradicijų jausmą. Šeimos suteikia amerikiečiams stiprybės ir tikslo.
Šeimos atlieka daug funkcijų. Jie suteikia aplinką, kurioje vaikai gali gimti ir augti. Šeimos padeda ugdyti savo narius. Tėvai moko savo vaikus vertybių – to, kas, jų nuomone, yra svarbu. Jie moko savo vaikus kasdienių įgūdžių, pavyzdžiui, važiuoti dviračiu. Jie taip pat moko juos įprastų praktikų ir papročių, pavyzdžiui, pagarbos vyresniesiems ir švenčių šventes. Svarbiausias darbas šeimai – suteikti emocinę paramą ir saugumą.
Klausimai dėl teksto:
Kokių tipų šeimos egzistuoja JAV?
Koks amerikiečių požiūris į šeimų grupių tipus?
Kodėl amerikiečiams svarbi šeima?
Kodėl kai kurios poros nori būti bevaikės?
Kokią prasmę šeimos suteikia amerikiečiams?
Kokias funkcijas atlieka šeimos?
Koks darbas yra svarbiausias šeimai?
Kalbėkite apie šeimos problemas, būdingas jūsų šaliai.
RUSŲ ŠEIMA: KAIP TAI YRA?
Taigi, kokia tai šeimos tradicija?
Kieno mes palikuonys?
Kokias istorijas pasakodavo tavo močiutė?
Ką gali atskleisti šeimos albumai, laiškai ir dienoraščiai?
Koks tavo senelio vardas?
Koks tavo prosenelio vardas?
Daugelis rusų negali atsakyti į šiuos paprastus klausimus. Šeimos tradicijos jiems yra prarastos. Ir tai yra viena iš priežasčių, kodėl dauguma žmonių neturi šeimos garbės ir pasididžiavimo jausmo.
Grupė žmonių, turinčių tą patį vardą ir kartu sėdinčių prie televizoriaus, dar nėra šeima. Štai keletas šeimų statistikos Rusijoje. Daugiau nei 80 procentų moterų ir apie 70 procentų vyrų išteka sulaukę 25 metų. Šiuo metu daugiau nei 40 iš 100 santuokų baigiasi skyrybomis. Apie 50 procentų išsituokusiųjų nenori iš naujo tuoktis. Vyrai iš naujo tuokiasi dažniau nei moterys. Daugiau nei 50 procentų išsiskyrusių vyrų per dešimt metų išteka iš naujo, o išsiskyrusių moterų – tik 25 procentai.
Daugelis jaunų šeimų turi materialinių sunkumų. Būsto trūkumas yra daugelio jaunų šeimų problema. Dauguma jaunuolių nenori gyventi kartu su savo tėvais susituokę, tačiau maždaug pusė jų turi tai padaryti. Dėl to šie jaunuoliai neturi būtinos šeimos gyvenimo patirties. Jie nežino: 1) kaip tvarkyti namų ūkį; 2) kaip tvarkyti šeimos biudžetą; 3) kaip auklėti vaikus.
Šeimos atgimimas prasideda nuo jos tradicijos atkūrimo. Ar turėsime šią tradiciją ateityje, ar ją prarasime, kaip praradome daug kitų tradicijų?
Atsakykite į šiuos klausimus:
1.Kokios šeimos tradicijos yra jūsų šeimoje?
2.Ar daug laiko praleidžiate kartu?
3.Ar atostogas leidžiate kartu? Ar kartu einate į teatrą/kiną/koncertus?
4.Kas atlieka namų ruošos darbus? Kaip jis skirstomas tarp šeimos narių?
5.Ar aptariate savo šeimos biudžetą?
6.Kokias problemas aptariate ir sprendžiate kartu?
7.Ką žinai apie savo senelius ir prosenelius?
8.Ar turite šeimos albumą? Ar jūsų šeimos archyve yra kokių nors laiškų ir dienoraščių?
9.Ką manai ateitis iš šeimos yra?
10.Kokių problemų mūsų šalyje turi jaunos šeimos?
11.Ar pateisinate skyrybas? Kodėl? Kodėl gi ne?
12.Kas tau yra šeima?
Apvalaus stalo diskusija „Ideali šeima: kokia ji?
Diskusijos klausimai yra šie:
Kiek žmonių sudaro ideali šeima? Kiek vaikų turi būti šeimoje?
Kokie yra vyro ir žmonos santykiai? tarp tėvų ir vaikų?
Kuo svarbios šeimos tradicijos? Kas svarbu šeimos laimei?
Skyrybos. Vieni – tėvų namai.
Sveiki atvykę į mūsų multimedijos pamoką! Paskutinė pamoka pokalbių kursas„Taip sakoma Amerikoje“ studijavome santykius šeimoje, bet kadangi giminės yra plati kategorija, negalėjome sutalpinti visos šeimos į vieną pamoką. Todėl šiandien ir toliau tyrinėsime šeimos narių vardus anglų kalba ir kitus aktualius dalykus susijusi tema terminija
Šeimos narių vardai anglų kalba Išmoksite pristatyti artimuosius ir atsakyti į klausimus, susijusius su šeima. Taip pat peržiūrėsime ankstesnių pamokų žodyną, klausysimės audio pamokos su naujais žodžiais ir posakiais, išnagrinėsime lentelę su kitais šeimos narių vardais anglų kalba. O po lentele gausite trumpą gramatinę informaciją apie anglų kalbos vartojimo ypatumus « modaliniai veiksmažodžiai».
reikia, patinka, nori Ir, žinoma, pradėsime nuo trumpo dialogo keliomis paprastomis pastabomis. Šį kartą Amerikos balso reporteris Martinas Lerneris, būdamas ne mieste, išvyko į šventę su Kesslerių šeima, gyvenančia kaimo vietovėse
. Visi giminaičiai atvyksta į šeimos šventę, o Martinas tuo tarpu skubės bendrauti su visais Kessler šeimos nariais:Kendra
: Tai mano teta Džeraldina. - Tai mano teta Džeraldina.Martinas:
Aš esu Martinas Lerneris. Ar turite šeimą? – Aš esu Martinas Lerneris. Ar turite šeimą? (pažodžiui: ar turite šeimą?) Geraldine:
Žinoma. Turiu Kendrą. Aš jos teta. Ir Karen. Karen yra Kendros sesuo. - Žinoma. Turiu Kendrą. Aš jos teta. Ir Karen*. Karen yra Kendros sesuo.Karen:
Ar turite vaikų? – Ar turite vaikų? (pažodžiui: ar turite vaikų?Martinas:
Taip, aš darau. Turiu berniuką ir mergaitę. (Turiu sūnų ir dukrą) – Taip, yra. Turiu berniuką ir mergaitę (turiu sūnų ir dukrą)
*Karen yra merginos, o ne armėnų tautybės asmens vardas. Kirtis tenka pirmajam skiemeniui. Prisiminkite ir įdomią garso pamoką
Pažintis su Amerikos virtuve
Klausydamiesi garso pamokos atkreipkite dėmesį į intonaciją, taip pat kaip taisyklingai ištarti giminių vardus anglų kalba. Išmokite klausytis sklandaus paprastų amerikiečių kalbos: /wp-content/uploads/2014/10/russian_english_019.mp3
Gyva kalba ir bendravimas yra geriausias būdas pagerinti savo tarimą ir išmokti šnekamąją anglų kalbą. Taigi pasinaudokite šia garso pamoka ir pabandykite kuo geriau išnaudoti save.
Pakartokite žodžius ir frazes iš ankstesnių pamokų, taip pat išmokite naujo žodyno tema „Šeimos nariai“ anglų kalba, naudodami įprastą lentelę. Atidžiai perskaitykite kiekvieną žodį, patikrinkite vertimą, išmokite visus daiktavardžius, būdvardžius ir prieveiksmius.
Šeimos nariai |
|
Frazės |
|
Ar turite šeimą? | Ar turite šeimą? |
Tai mano teta | Tai mano teta |
Ar turite vaikų? | Ar turite vaikų? |
Turiu sūnų ir dukrą | Turiu sūnų ir dukrą |
Daiktavardžiai |
|
šeima | šeima |
namų šeimininkė | namų šeimininkė |
mokykla | mokykla |
ūkininkas | rančininkas |
šeimos susitikimas / susirinkimas | (šeimos) susijungimas |
grūdai, sėklos | sėkla (kukurūzai) |
pardavėjas | pardavėjas |
verslui | verslui |
Daiktavardžiai: šeimos nariai (daiktavardžiai: šeimos sąlygos) |
|
vaikas | vaikas |
Seneliai | senelis |
vaikai | vaikai |
tėvas | tėvas |
močiutė | močiutė |
senelis | senelis |
teta | teta |
dėdė | dėdė |
Būdvardžiai |
|
bet koks | bet koks |
daugiau | daugiau |
Prieveiksmiai |
|
tik | tik |
Turiu tik vieną seserį |
Turiu tik vieną seserį |
Gramatikos pagalba:
Turėkite omenyje, kad po veiksmažodžių „reikia, patinka, nori“ dažniausiai vartojama kito veiksmažodžio infinityvo forma (infinityvas) kartu su dalele „to“:
- aš reikia ją pamatyti
- aš patinka dainuoti mėgstu dainuoti. Man patinka dainuoti
- aš nori susitikti p. Kesleris Noriu susitikti su ponu Kesleriu
Prisiminkite šią naudojimo ypatybę Anglų kalbos veiksmažodžiai„reikia, patinka, nori“.
Dabar praktikuokite Namų darbai:
- Skaitykite reporterio pokalbį su Kesslerių šeima. Išmokite dialogą ir lentelę su giminaičių vardais. Žaiskite tą patį pokalbį su draugais.
- Išverskite posakius į anglų kalbą ir užsirašykite juos į darbaknygę:
- Turiu didelę šeimą.
- Mano teta Liza gyvena su mumis.
- Norime į biblioteką.
- Mano tėvai dirba.
- Man patinka dainuoti.
- Mėgstu skaityti.
Mano vardas Borisas. Man keturiolika metų. Norėčiau papasakoti apie savo šeimą.
Šeimoje esame penkiese. Turiu mamą, tėtį, vyresnįjį brolį ir jaunesnę seserį. Pirmiausia norėčiau papasakoti apie save.
Aš esu aštuntoje klasėje. Mėgstu skaityti istorinius romanus ir klausytis popmuzikos. Mano vyresnysis brolis yra abiturientas, jam septyniolika metų. Šiais metais jis ketina įstoti akademija muzikos. Jis puikiai groja pianinu ir gitara.
Mano jaunesniosios sesers vardas Kate. Jai penkeri metukai, lanko darželį, mėgsta piešti, šokti. Mėgstu su ja leisti laisvalaikį.
Mano mamos vardas Elena. Ji yra anglų kalbos mokytoja. Ji dirba mokykloje ir labai mėgsta savo profesiją. Jai keturiasdešimt metų ir ji atrodo labai gerai.
Mano tėvo vardas Vladimiras. Jam keturiasdešimt penkeri metai. Jis yra chirurgas. Tai labai atsakingas ir darbštus žmogus. Jis daug dirba ir visą laiką užsiėmęs. Didžiuojamės juo, nes kiekvieną dieną jis gelbsti žmonių gyvybes.
Visada per vasaros atostogas vykstame į kaimą pas senelius. Ten yra ežeras ir mes jame maudomės. Taip pat žaidžiame badmintoną, žvejojame, o vakare susirenkame, geriame arbatą, kalbamės ir juokiamės.
Mano šeima labai draugiška ir vieninga. Man tai patinka ir aš tuo didžiuojuosi.
Mano vardas Borisas. Man keturiolika metų. Noriu papasakoti apie savo šeimą.
Mūsų šeimoje penki žmonės. Turiu tėvą, mamą, vyresnį brolį ir jaunesnę seserį. Pirmiausia noriu papasakoti apie save.
Mano jaunesnės sesers vardas Katya, jai 5 metai, ji lanko darželį, mėgsta piešti ir šokti. Mėgstu su ja leisti laisvalaikį.
Mano mamos vardas Elena. Ji yra anglų kalbos mokytoja. Ji dirba mokykloje ir labai myli savo profesiją. Jai 40 metų ir ji atrodo labai gerai.
Mano tėčio vardas Vladimiras. Jam 45 metai. Jis chirurgas. Tėtis yra labai atsakingas ir darbštus žmogus. Jis labai sunkiai dirba ir visada užsiėmęs. Didžiuojamės juo, nes jis kasdien gelbsti gyvybes.
Per vasaros atostogos mes visada važiuojame į kaimą pas senelius. Ten yra ežeras, jame maudomės. Taip pat žaidžiame badmintoną, žvejojame, o vakare visi susirenkame, geriame arbatą, kalbamės ir juokiamės.
Mano šeima labai draugiška ir vieninga. Aš ją myliu ir ja didžiuojuosi.