Pasakojimas anglų kalba apie istorinį įvykį. Įspūdingi britų istorijos įvykiai

Bykovskio vaikų ir jaunimo kūrybiškumo ugdymo centras Udelnoje.

Atvira pamoka švietimo asociacija„Lingvistas“ /anglų/ tema „Kelionės po Didžiąją Britaniją“

Scenarijus atvira klasė anglų kalba mokymo grupėje „Lingvistas“, antrieji studijų metai Pamokoje naudojami Singapūro mokymo sistemos elementai, pastatyti grupinio darbo principais.

ATVIRA KLASĖ STUDIJŲ GRUPĖJE

"LANGUAGE-2.2" ANTRI STUDIJŲ METAI 2018 m. balandžio mėn

Tikslai: - pritaikymas praktikoje kalbos žinios, gebėjimai, įgūdžiai; — plėsti studentų akiratį ir papildyti jų regionines žinias;

Užduotys:-ugdyti gebėjimus bendrauti grupėse ir praktiškai taikyti atskirus Singapūro metodikos elementus;

Lavinti žodyno įgūdžius temomis „Kelionės į Didžiąją Britaniją“, „Skaitome pasakas“, „Maistas“, „Sportas“, „Turistinė anglų kalba“;

Lavinkite gramatinius įgūdžius tema „Bendrieji, alternatyvūs ir specialius klausimus"; „Trumpi atsakymai į dažną klausimą „Present Simple“;

  1. Org. Akimirka. Pradėtiklases.

Sveiki, ponios ir ponai, sėskite, ponios! Sėskite, ponai! Ar esate pasirengęs kalbėti angliškai?

  1. Nustatymas užsiėmimams pamokoje. Pamokos plano žinutė.

Visi vaikai yra suskirstyti į tris komandas po keturis ar penkis žmones, kurie dirbs visą pamoką.

Šiandien keliaujame į JK, į keturias jos šalis. Svečiams parodome, kaip užsiregistruoti oro uoste ir viešbutyje, kaip užsisakyti kavinėje. Kiekvienoje šalyje turite atlikti tam tikras užduotis su tavo pečių partneriai ir veido partneriai. Ar tu pasiruošęs?

Sveikiname savo pečių partnerius! Sveikiname savo veido partnerius ir linkime sėkmės!

  1. Leksinių įgūdžių ir regioninių žinių mokymas ir kontrolė tema „Kelionės po Didžiąją Britaniją“

O dabar pasakyk, kas čia per šalis?

Po vieną mokinį iš kiekvienos grupės. Imk į paveikslėlį. Po vieną iš kiekvienos komandos pasiima šalies gėlės simbolį (jie apversti): raudona rožė, šapalinė, narcizas, erškėtis. šalis yra tai? Pasirinkite į kortelę. Tada jis paima vieną iš ženklų (jie nėra apversti) ir sako:

Anglija. Sostinė – Londonas.
Velsas. Sostinė – Kardifas.
Škotija. Sostinė – Edinburgas.
Šiaurės Airija. Sostinė – Belfastas.

Klausimas visiems: Kokia tai šalis?(likusi nuotrauka su gėlės simboliu)

Na, o mes keliaujame į Angliją, Velsą, Škotiją, Šiaurės Airiją. Ar esate pasiruošę keliauti?

Yra skaidrių demonstracija su nuotraukomis iš Šiaurės Airija, muzikinis akompanimentas: Šiaurės Airijos liaudies muzika.

Vaikai įvardija šalį

Taip, keliaujame į Šiaurės Airiją, į Belfastą.

Eikime į oro uostą užsiregistruoti. Kuri grupė turi numerį 1? Parodykite mums, kaip užsiregistruoti oro uoste. (dialogą rodo grupė, kuri ant stalo turi paveikslėlį su skaičiumi 1) ant lentos apsiverčia nuotrauka iš Nr. 1 (oro uostas)

  1. At į oro uostas . Registracija"

Sveiki! Prašau jūsų paso.

— Labas! Štai tu.

Tavo vardas...

Skrendate į Londoną. 305 skrydis.

Ar turite bagažą?

- Taip, turiu. Vienas lagaminas.

– Ar turite rankinį bagažą?

– Prašau jūsų įlaipinimo kortelės. Vartai 27 C. Gero skrydžio!

O dabar esame Šiaurės Airijoje, Belfaste. Ir pirmoji užduotis pečių partneriams.

  1. Gramatikos mokymas: Bendrieji, alternatyvūs, specialūs klausimai. (Kortelė su pasiūlymu grupei, visi dirba kartu) Turite 4 min

Puiku, vaikai! Jūs turite dovaną - šamūnas– Šiaurės Airijos gėlių simbolis

Kiekvienas gauna nuotrauką kaip suvenyrą “ dobilas".

Informacija svečiai : : Kas atkeliavo iš Šiaurės Airijos(vaikai atsako rusiškai, nes tai informacija tėvams ir dalyvaujantiems svečiams)

O dabar laikas aplankyti antrąją šalį. Pažvelkite į ekraną ir pasakykite, kokia tai šalis?

Yra skaidrių demonstracija apie Škotiją, kurią lydi muzikinis „Škotiškų dūdmaišių“ akompanimentas.

Vaikai įvardija šalį

Taip, mes keliaujame į Škotiją, į Edinburgą.

Edinburge turime kambario rezervaciją viešbutyje „Royal British Hotel“. Kokia grupė gavo 2 numerį? Parodykite mums, kaip užsiregistruoti viešbutyje (dialogą rodo grupė, kuri ant stalo turi paveikslėlį su skaičiumi 2) lentoje apversta nuotrauka iš Nr. 2 (viešbutis)

  1. Įgūdžių lavinimas dialoginė kalba. Dialogas"At į viešbutis. Patikrinkitein

Sveiki! Ar galiu tau padėti?

– Taip, aš turiu rezervuotą kambarį.

Jūsų vardas, prašau.

iš kur tu?

– Vienvietis ar dvivietis kambarys?

– Vienvietis kambarys.

- Gerai. Jūsų kambario numeris yra 246.

Jūsų raktas, prašau.

Mėgaukitės viešnage!

Antroji užduotis pečių partneriams. Man reikia vieno mokinio iš grupės. Paimkite šias korteles. (Pam, Tug, Chuck) . Paimkite šias nuotraukas. (paveikslėliai su pasakų personažais iš pasakos „Apie vištelę Jen“ „Jen-the-Hen“)

  1. Kalbėjimo įgūdžių ugdymas(monologas – pranešimas apie pasakos herojus skaityti pasaką). Pasakyk mus apie šie simbolių. (Grupės nuotrauka, visi dirba kartu. Visi pasako 1-2 frazes) Turite 4 min.

erškėtis– Škotijos gėlių simbolis.

Kiekvienas kaip suvenyrą gauna erškėčio nuotrauką. .

Informacija svečiai : : Kas atkeliavo iš Škotijos:

Pažvelkite į ekraną ir pasakykite, kokia tai šalis?

  1. Dinamiškas pauzė . Škotai labai mėgsta šokti. Šokime kartu. „Ji ateis į kalną“ (daina su judesiais)

O dabar laikas aplankyti trečiąją šalį. Pažvelkite į ekraną ir pasakykite, kokia tai šalis?

„Velso muzikos“ fone – skaidrių demonstracija apie Velsą, muzikinis akompanimentas: „Velso muzika“ .

Vaikai įvardija šalį.

Taip, mes keliaujame į Velsą, į Kardifą. Kardife užsuksime į kavinę Ponia Fromage .” . Kuri grupė gavo 3 numerį? Parodykite mums, kaip užsisakyti kavinėje. (dialogą rodo grupė, ant kurios stalo yra paveikslėlis su skaičiumi 3) ant lentos apsiverčia nuotrauka iš Nr. 3 (kavinė)

  1. Dialoginės kalbos įgūdžių lavinimas. Dialogas"At į Kavinė

Sveiki! Meniu, prašau!

-Sveiki!Ačiū.

– Ar pasiruošę užsisakyti?

— Taip. Grybų sriuba ir jautienos kepsnys su ryžiais.

– O.K. Ar norėtumėte salotų?

— Taip. Graikiškos salotos, prašau.

O.K. Dar kas nors?

— Taip. Apelsinų sultys.

Taigi, grybų sriuba, jautienos kepsnys su ryžiais, graikiškos salotos, apelsinų sultys.

— Taip. Patikrinkite, prašau.

10. Leksinių ir gramatinių įgūdžių lavinimas: tema „Maistas“, „Trumpas atsakymas į bendrą klausimąPaprasta dovana“

Ir kita užduotis veido partneriams.

  • Klauskite ir atsakykite į klausimus apie MAISTĄ.(Paveikslėlis tema „Maistas“ kiekvienam vaikui. Pasikalbėkite poromis)
  • O dabar man reikia po vieną mokinį iš kiekvienos grupės. “ Egzaminas» . Po vieną atstovą komandoje. Visi nufotografuoja (pavyzdžiui, egzamino kortelę) ir ištaria.

Puiku, vaikai! Jūs gavote dovaną - narcizas– Velso gėlių simbolis.

Kiekvienas gauna narcizo nuotrauką kaip atminimą. .

Informacija svečiai : Kas atkeliavo iš Velso:(vaikai atsako rusiškai, nes tai yra informacija tėvams ir dalyvaujantiems svečiams)

O dabar laikas aplankyti ketvirtąją šalį. Pažvelkite į ekraną ir pasakykite, kokia tai šalis?

Vyksta skaidrių demonstravimas po Angliją, muzikinis akompanimentas „The Beatles“.

Vaikai įvardija šalį.

Taip, mes keliaujame į Angliją.

Londonas yra Anglijos ir JK sostinė. Yra daug lankytinų vietų Londone. Prisiminkime ką. Pažiūrėkite į ekraną ir pasakykite.

Vyksta pristatymas su paveikslėliais apie Londoną, vaikai angliškai įvardija lankytinas vietas.

  1. Regioninių žinių kontrolė.
  • Ir kita užduotis pečių partneriams. Pasirinkite atrakcionų pavadinimus.

(Kiekviena grupė gauna rinkinį su Londono lankytinų vietų nuotraukomis ir žemėlapiais su angliškais pavadinimais.)

Anglija yra įvairių sporto šakų, futbolo šalis, bet šiandien žaidžiame klausimų kamuolį.

  1. Leksiko-gramatinis mokymas: t „Sportas“, trumpas atsakymas į bendrą klausimą.
  • Užduotis veido partneriams . reikia vieno mokinio iš 1 grupės ir vieno mokinio iš 2 grupės. Ir du asistentai. Klausimų kamuolys. Paimk šiuos

Daryk klausimus .

Dabar man reikia vieno 3 grupės mokinio ir vieno 2 grupės mokinio. Ir du asistentai.

Gali klausimus . Žaidėjai ima raketes ir „žaidžia“ klausimus žiūrėdami į kiekvieno žaidėjo padėjėjų nuotraukas. Trumpo atsakymo klausimas.

Puiku, vaikai! Jūs gavote dovaną - rožė– Anglijos gėlių simbolis.

Kiekvienas gauna raudonos rožės nuotrauką.

Informacija svečiai : Kas atkeliavo iš Anglijos:(vaikai atsako rusiškai, nes tai yra informacija tėvams ir dalyvaujantiems svečiams)

Anglija buvo paskutinė šalis mūsų kelionėje. Tai yra baigti.

Ir dar šiek tiek informacijos mūsų svečiams:

Pažvelkite į Jungtinės Karalystės žemėlapį ir pasakykite, kokios spalvos jis yra. Anglija, Šiaurės Airija, Velsas, Škotija?

Kas jie tokie valų? škotai? britai? airių?

Vardas kapitalo

Vardas gėlės simbolis Anglija, Šiaurės Airija, Velsas, Škotija?

  1. Apatinė eilutė klases Ir atspindys.

Puiku, vaikai! Ačiū už jūsų darbą.
Jei manote, kad mūsų pamoka nebuvo įdomi, nufotografuokite ir parodykite šią nuotrauką (liūdnas veidukas), jei manote, kad mūsų pamoka buvo įdomi, nufotografuokite ir parodykite tą nuotrauką (laimingas šypsenėlių veidas)! Vaikai rodo linksmą jaustuką. Taip ir aš!

  1. Org momentas. Pamokos pabaiga. Atsistokite, prašau! Iki pasimatymo, mano mieli draugai!!! Sėkmės!!!

Užduotys:

Švietimas:

Studijuojamos leksinės medžiagos (eilėraštis, fizinis pratimas) įtvirtinimas;
- Dialoginės kalbos įgūdžiai tema „Įvadas“;

Sukurti:

Dėmesys, kalba, atmintis, mąstymas, savanoriškas įsiminimas;

Treniruok savo kalbos spėjimą vizualinė atmintis, savanoriškas įsiminimas;

Švietimas:

Ugdykite meilę ir pagarbą žmonėms, augalams ir gyvūnams.

Pagrindinisžodyną:

Mano šeima, mama, tėtis, sesuo, brolis, spalvos, raudona, žalia, grafas, vaisiai ir daržovės, braškė, bananas, pomidoras, agurkas.

Įranga ir medžiagos: paveikslėliai temomis „Spalva“, „Šeima“, paveikslėliai su skaičiais, kamuolys, garso įrašas tema „Čia aš“, įvairių spalvų pieštukai ir popieriaus lapas su pomidoro, agurko, banano paveikslu ir braškių (kiekvienam vaikui dažymui).

Pamokos eiga:

Vaikai patenka į grupės centrą ir atsistoja savo vietose.

Mokytoja sveikina vaikus ir svečius.

B: Labas rytas, vaikinai, merginos ir mūsų svečiai! Džiaugiuosi tave matydamas!

Vaikai, žiūrėk, šiandien į mūsų grupę atėjo svečiai, pasveikinkime juos angliškai ir skaitykime eilėraštį „Labas rytas!

(Eilėraštį skaitykite chore)

D: Labas rytas! (3p) tau,

Labas rytas! (2p)

Džiaugiuosi tave matydamas.

Klausimas: Atsisėskite, prašau!

Fonetinis apšilimas:

Vaikinai prisiminkime pasaką apie liežuvį, gyvenusį jaukiuose šiltuose namuose, jo šeimininko burnoje. Jam patinka groti įvairius garsus [d], [t], [n], [l], [s], [z].

Ir pagal tradiciją pamoką pradėsime peržiūrėdami žodyną šia tema: « Pristatykite»

Daša, duok man kamuolį, prašau!

Atėjo žaidimo laikas!Žaidimas "Reporteris"

Mokytojas meta kamuolį vaikui ir užduoda klausimą „Koks tavo vardas?“, kuris pagavo, atsako „Mano vardas...“, tada perduoda kamuolį kitam ir užduoda tą patį klausimą. "Koks tavo vardas?" ir tt

Dabar skaičiuokime!

Tu klaidžioji ten vienas.

Vienas, vienas – kitaip. . . vienas.

Dvi razinos burnoje.

Angliškai tai du. . . du.

Greitai ateik čia! Žiūrėk:

Katė turi tris kačiukus – tris.

Automobilis turi ratą

Jų yra tik keturi. . . keturi.

Niekada nepamirškite

Kas yra penketukas? . . penkios.

Pavyzdyje x nežinomas.

Bus šešios anglų kalba. . . šeši.

Aš jaunas ir žalias.

Tai reiškia, kad man septyneri metai. . . septyni.

Mano sesei aštuoneri metai.

O aštuoni yra anglų kalba. . . aštuoni.

Devyni – prisimeni –

Tai paprasta angliškai. . . devynios.

Jau dešimta diena.

Dešimt anglų kalba. . . dešimt.

Ne kiekvienam užduodu klausimą „Kiek tau metų?“, – atsako vaikai.

Dabar, vaikai, prašau jūsų atsisėsti ant savo vietų prie stalų ir dėmesingai manęs klausytis!

Vaikai eina prie savo stalų ir klauso mokytojo.

Žaidimas šia tema "manokūno»

Ant lentos pakabinami paveikslėliai tema „Kūno dalys“, mokytojui liepus „Užsimerkite“, užmerkite akis, o tuo metu jis apverčia paveikslą, o paskui – mokytojo paliepimu; „Atmerkite akis“, - vaikai atidaro akis. Mokytojas užduoda klausimą „Ko trūksta?“, vaikai atsako pakeldami rankas.


Kūrybiškas
Darbas.

Ar matote lapus ir pieštukus? Parodyk man popierius! Parodyk man lapus!

Paimkite raudoną pieštuką ir nuspalvinkite pomidorą, tada paimkite žalią pieštuką ir nuspalvinkite agurką, paimkite geltoną pieštuką ir nuspalvinkite bananą, o dabar paimkite raudoną pieštuką ir nuspalvinkite braškę.

Vaikai dainuoja dainą „Čia aš“

Labai gerai! Šiandien atlikote puikų darbą, pradžiuginote mane ir mūsų svečius savo žiniomis. Už tai jūs gaunate iš manęs saldžių vaisių dovaną pyrago pavidalu!

Tačiau prieš tai atsisveikinkime su svečiais „Sudie!

Laba diena, mieli draugai! Žinoma, mūsų atmintyje taip pat yra nemalonūs prisiminimai, bet vis tiek praeityje buvo daug malonesnių įvykių. Didžiuojamės savo praeitimi, savo tėvų, senelių praeitimi ir net savo miesto ar šalies istorija. Todėl šiandien pamokos metu išmoksite suprasti pasakojimus anglų kalba apie malonius įvykius, daugiausia nutikusius praeityje, tai yra prisiminti ką nors gero būtuoju laiku.

Malonūs praeities įvykiai ir istoriniai faktai anglų kalba

Be to, šiandien išmoksite išreikšti savo nuomonę ir požiūrį į bet kurį istorinį faktą, pateikti išsamų ir neišsamų atsakymą, suteikti papildomos informacijos, jei pašnekovas nori daugiau sužinoti apie kokį nors įvykį praeityje. Bet pirmiausia, kaip visada, paskaitykime trumpą situacijos dialogą. Šiandien Martinas Lerneris nusprendė išsiaiškinti vieno iš Amerikos miestų praeitį. Norėdami tai padaryti, žurnalistas nuvyko į slaugos namus ir apklausė vietinius senbuvius: Martinas:
Kuo miestelis garsėjo? – Kuo miestas garsėjo?Alisa:
O, nemanau, kad tai buvo žinoma, ar ne? – O, nemanau, kad ši vieta buvo garsi, ar ne?Hershel: Čia jie gamindavo muzikos instrumentus. Kokie jie buvo? – Paprastai jie tai darydavo čia muzikos instrumentai
. Kas tiksliai?Gerda:
O, nemanau, kad tai buvo žinoma, ar ne? – O, nemanau, kad ši vieta buvo garsi, ar ne? Smuikai dažniausiai. Tokie dalykai. — Smuikai, daugiausia. Panašūs dalykai (įrankiai)
. Kas tiksliai?Gitaros? – Gitaros?
O, nemanau, kad tai buvo žinoma, ar ne? – O, nemanau, kad ši vieta buvo garsi, ar ne? Nr. Su lankais. Instrumentai, kuriais groji su lankais. Kaip smuikai. Ar tu supranti? – Ne. Su lankais. Instrumentai grojami su lanku. Kaip smuikai. Ar tu supranti?

Žinoma. - Žinoma.

Keletą kartų perskaitykite žurnalisto pokalbį su grupe žmonių iš slaugos namų apie jų miesto praeitį, o tada klausykite, kaip amerikiečiai sako šias eilutes. Sekdami A. Filippova, išmokite kito naudingo žodyno anglų kalba, išklausykite Amerikos balso radijo profesionalų įgarsintą dialogą iki galo, taip pat kitą naudingą žodyną būtuoju laiku anglų kalba: /wp-content/uploads/2014/11 /russian_english_087.mp3

Norėdami išmokti klausytis amerikietiškos kalbos, keletą kartų klausykite pamokos garso įrašo ir išmokite taisyklingos amerikietiškos anglų kalbos garsų artikuliacijos, kartokite visus žodžius ir garsus, stengdamiesi kuo tiksliau nukopijuoti originalo tarimą. Praktiškai pritaikykite naujai įgytus įgūdžius. Tik taip galite išmokti pokalbių kursą „Tai, ką jie sako Amerikoje“ ir išmokti laisvai bendrauti su amerikiečiais apie praeitį bet kokia tema.

Garsinė informacija padeda lavinti kalbėjimo įgūdžius, lavinti svetimos kalbos suvokimą ir tarimą. Tuo tarpu vizualizuota informacija teksto forma padeda greičiau ir patvariau įsiminti naują medžiagą. Todėl atidžiai išstudijuokite naująjį žodyną ir pakartokite žodžius ir frazes, kurias išmokote ankstesnėse klasėse. Būtinai peržiūrėkite gramatikos pagalbą, kad sužinotumėte, kaip pateikti ilgus ar trumpus atsakymus apie įvykius arba istoriniai faktai praeityje.

Įvykiai praeityje
Frazės
Kuo miestas garsėjo? Kuo miestelis garsėjo?
Gamino muzikos instrumentus gaminti muzikos instrumentus
Daiktavardžiai
istorikas istorikas
informacija informacija
kontrastas kontrastas
lankas lankas (miuziklas)
dubuo, puodelis, dubuo dubuo
amžiaus amžiaus
patiekalas patiekalas
vaistinė vaistinė
stiklo stiklas (medžiaga)
puodelis stiklinė (gerti)
gitara gitara
istorija istorija
instrumentas, muzikos instrumentas instrumentas
mokykla viename kambaryje vieno kambario mokykla
vaistininkas, vaistininkas vaistininkas
sniego sniego
smuikas smuikas
žiema žiema
Būdvardžiai
neseniai neseniai
šalta/šaltesnė/šalčiausia šalta/šaltesnė/šalčiausia
garsus, garsus garsus
muzikinis muzikinis
serga serga
Prieveiksmiai
vistiek vienaip ar kitaip šiaip
lengvai lengvai
daug daug
retai retai
Veiksmažodžiai
ginčytis ginčytis
sunaikinti sunaikinti
daryti padaryti

Gramatikos pagalba:

Atsakydami į klausimus apie praeitį dažniausiai pranešame kokį nors faktą, išsakome savo nuomonę, suteikiame tam tikros informacijos. Atsakymai labai dažnai būna išsamūs. Labai dažnai pirmasis pašnekovas tarsi pasiūlo temą papildyti antrajam, o jis savo ruožtu suteikia papildomos informacijos. Pavyzdžiui:

Percy: Tai turi turėti tada buvo šalta. – Tada turėjo būti šalta
. Kas tiksliai? Prisimenu, kadaise žmonės dažnai sirgdavo. – Prisimenu, kad žmonės daug sirgo

Percy: Mano mama sirgo. Mumis rūpinosi močiutė. – Mano mama sirgo. Mumis rūpinosi močiutė
. Kas tiksliai? Prisimenu, kadaise žmonės dažnai sirgdavo. „Prisimenu, kad žmonės daug sirgo.

Atnaujinkite savo žinias ir prisiminkite ankstesnes pokalbio kurso pamokas Taip sakoma Amerikoje

Dabar įgytas žinias pritaikykite praktikoje baigdami Namų darbai:

  1. Išverskite į anglų kalbą ir užsirašykite:
  • Aš gyvenu dideliame mieste. — Mano draugas taip pat gyvena dideliame mieste
  • Man patinka būti žurnalistu. – Taip, tai labai įdomus darbas.
  • Kalbėjomės su vyresniais žmonėmis. – Jie kalbėjo apie praeitį

Rugsėjo 15 d

Tema anglų kalba: išskirtiniai Britanijos istorijos įvykiai

Tema anglų kalba: Išskirtiniai Didžiosios Britanijos istorijos įvykiai. Šis tekstas gali būti naudojamas kaip pristatymas, projektas, istorija, esė, esė ar pranešimas tam tikra tema.

sala

Didžiosios Britanijos istorijoje buvo daug puikių įvykių. Prieš tūkstančius metų Didžioji Britanija buvo prijungta prie Europos ir buvo padengta ledu. Prieš 8000 metų šalis tapo sala. Pirmieji žmonės į Britaniją atvyko prieš pustrečio milijono metų. Jie buvo medžiotojai ir pašarų ieškotojai, kurie naudojo paprastus akmeninius įrankius ir įrankius.

Romos imperijos dalis

43 metais romėnai įsiveržė į Didžiąją Britaniją ir ji tapo Romos imperijos dalimi, kuri neabejotinai paliko pėdsaką Britanijoje ir net šiandien čia ir ten galima pamatyti romėnų pastatų, tvirtovių ir kelių griuvėsius.

Invazijos

Vėliau įvyko angosaksų ir vikingų invazijos, tačiau svarbiausias buvo Normanų užkariavimas, prasidėjęs 1066 m. Normanai padarė didelę įtaką britų civilizacijai. Jie pastatė daugybę pilių ir įvedė feodalinę santvarką.

Pandemija

1348 metais Angliją užklupęs ir iki 1349 metų trukęs Juodoji mirtis arba buboninis maras nusinešė beveik pusę šalies gyventojų.

asociacija

1536, 1707 ir 1800 m. Sąjungos aktai sujungė Angliją su Velsu, Škotija ir Airija. 1606 metais tautinė vėliava Jungtinė Karalystė buvo priimta kaip nacionalinė Didžiosios Britanijos vėliava.

Nelaimės

Kiti žymūs įvykiai – Didysis Londono maras (1664–1665), kai žmonės vienas po kito susirgo ir mirė per vieną dieną. Jie bandė pabėgti iš miesto, tačiau specialioji sargyba jų neišleido. Mieste žuvo beveik 100 000 žmonių. Po šios tragedijos 1666 m. kilo Didysis Londono gaisras. Jis sunaikino du trečdalius miesto: 13 200 namų, 430 gatvių ir 89 bažnyčias.

Svarbūs XX amžiaus įvykiai

Labiausiai svarbius įvykius XX amžiaus įvykiai buvo Pirmasis ir Antrasis pasauliniai karai, karalienės Elžbietos II valdymo pradžia 1952 m. ir įstojimas į Europos Sąjungą 1973 m.

Atsisiųsti Tema anglų kalba: Išskirtiniai Didžiosios Britanijos istorijos įvykiai

Įspūdingi įvykiai Didžiosios Britanijos istorijoje

sala

Didžiosios Britanijos istorijoje buvo daug išskirtinių įvykių. Prieš tūkstančius metų Didžioji Britanija buvo prijungta prie Europos ir buvo padengta ledu. Maždaug prieš 8000 metų šalis tapo sala. Pirmieji vyrai ir moterys į Britaniją atvyko daugiau nei prieš du su puse milijono metų. Jie buvo medžiotojai ir maisto rinkėjai, kurie naudojo paprastus akmeninius įrankius ir ginklus.

Romos imperijos dalis

43 m. romėnai įsiveržė į Didžiąją Britaniją ir ji tapo Romos imperijos dalimi, kuri padarė savo pėdsaką Britanijoje, o net ir šiandien romėnų pastatų griuvėsių, fortų ir kelių galima rasti visoje Britanijoje.

Invazijos

Vėliau įvyko anglosaksų ir vikingų invazijos, tačiau svarbiausias buvo Normanų užkariavimas, prasidėjęs 1066 m. Normanai padarė didelę įtaką britų civilizacijai. Jie pastatė daugybę pilių ir įvedė feodalinę sistemą.

Pandemija

Juodoji mirtis arba buboninis maras, kuris į Angliją atkeliavo 1348 m. ir tęsėsi iki 1349 m., nužudė beveik pusę gyventojų.

Sąjungos aktai

1536, 1707 ir 1800 m. Sąjungos aktai prisijungė prie Anglijos su Velsu, Škotija ir Airija. 1606 m. Sąjungos vėliava buvo priimta kaip Nacionalinė Britanijos vėliava.

Nelaimės

Tarp kitų išskirtinių įvykių turėtume paminėti didysis Maras Londone (1664-1665), kai žmonės vienas po kito susirgdavo ir mirdavo per vieną dieną. Jie pradėjo bėgti iš miesto, bet specialioji apsauga jų nepaleido. Mieste žuvo beveik 100 000 žmonių. Po tragedijos kilo Didysis gaisras, kilęs 1666 m. Londone. Jis sunaikino du trečdalius miesto: 13 200 namų, 430 gatvių ir 89 bažnyčias.

Svarbiausi įvykiai

Svarbiausi įvykiai XX amžiuje buvo kumštis ir Antrasis pasauliniai karai, karalienės Elžbietos II valdymo pradžia 1952 m. ir įstojimas į Europos bendriją 1973 m.

Didžiosios Britanijos istorijoje buvo daug išskirtinių įvykių.

Anglija buvo įtraukta į Romos imperiją 43 m. A. D. Romos invazija suvaidino labai svarbų vaidmenį šalies istorijoje. Romėnai tiesė pirmuosius kelius šalyje, iškasė pirmuosius šulinius. Romėnai, kurie buvo puikūs architektai, pastatė pirmuosius miestus Britanijoje.

Po romėnų legionų pasitraukimo 410 m., Didžiosios Britanijos teritoriją bandė kontroliuoti įvairios gentys. Tačiau didžiausią įtaką britų civilizacijai padarė normanai. Jie atvyko 1066 m., vadovaujami Viljamo Užkariautojo. Kadangi užpuolikai kalbėjo prancūziškai, jų kalba turėjo įtakos anglų kalbai. Štai kodėl anglų kalba yra daug prancūziškų žodžių ir žodžių junginių.

XVIII amžiuje technologinės ir komercinės naujovės paskatino pramonės revoliuciją. Trylika Šiaurės Amerikos kolonijų buvo prarastos, bet pakeistos kolonijomis Kanadoje ir Indijoje.

Trafalgaro mūšyje britams dar kartą teko susidurti su prancūzais 1805 m. Tada admirolas Nelsonas iškovojo puikią pergalę prieš Prancūzijos laivyną. Siekiant paminėti šį įvykį, pagrindinė Londono aikštė pavadinta šio mūšio vardu. Iršioje aikštėje buvo pastatytas paminklas admirolui Nelsonui.

Daug istorinių įvykių ir asmenybių atvedė šalį į galingos ir labai išsivysčiusios valstybės padėtį.

Įspūdingi britų istorijos įvykiai

Didžiosios Britanijos istorijoje buvo daug išskirtinių įvykių.

Anglija buvo prijungta prie Romos imperijos 43 m. Romėnų invazija suvaidino labai svarbų vaidmenį šalies istorijoje. Romėnai nutiesė pirmuosius kelius šalyje ir iškasė pirmuosius šulinius. Romėnai, kurie buvo puikūs architektai, pastatė pirmuosius miestus Didžiojoje Britanijoje.

Romos legionams pasitraukus 410 m., Didžiosios Britanijos teritoriją bandė kontroliuoti įvairios gentys. Tačiau normanai didžiausią įtaką padarė britų civilizacijai. Jie atvyko 1066 m., vadovaujami Viljamo Užkariautojo. Kadangi okupantai kalbėjo prancūziškai, tai padarė didelę įtaką anglų kalbai. Štai kodėl anglų kalba apima daug prancūzų kalbos žodžiai ir frazes.

XVIII amžiuje technologinės ir komercinės naujovės paskatino pramonės revoliuciją. Trylika Šiaurės Amerikos kolonijų buvo prarasta, tačiau jas pakeitė kolonijos Kanadoje ir Indijoje.

Trafalgaro mūšyje britams dar kartą teko susidurti su prancūzais 1805 m. Tada admirolas Nelsonas iškovojo puikią pergalę prieš Ispanijos ir Prancūzijos laivyną. Šiam įvykiui paminėti pagrindinė Londono aikštė pavadinta šio mūšio vardu. Ir šioje aikštėje buvo pastatytas paminklas admirolui Nelsonui.

Daug istorinių įvykių ir asmenybių atvedė šalį į galingos ir labai išsivysčiusios valstybės padėtį.



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!