Pamokos apie kalbos raidą santrauka, raidė n. Pamokos apie fonetinių-foneminių sąvokų formavimą vyresnėje vaikų su negalia grupėje santrauka

Abstraktus logopedinis užsiėmimas V vyresnioji grupė yra mokomųjų žaidimų ir užduočių tema „Garsas [n]“ ir leidžia susidaryti fonetines-fonemines vaikų su bendras neišsivystymas kalba. Be klasikinių priemonių, siūloma naudoti netikėtumo akimirką, herojaus prisistatymą, garso įrašą, sukeliantį teigiamą vaikų motyvaciją ir susidomėjimą veikla. Ši pamoka bus įdomi logopedams, logopedams ir pedagogams.

Pamokos apie fonetinių-foneminių sąvokų formavimą vyresnėje grupėje vaikams, turintiems bendro kalbos neišsivystymo, santrauka.

Tema: „Garsas [N]. Kelionė pas princesę Nesmejaną“

Tikslas:

  • Vaikų supažindinimas su garsu [n].

Užduotys:

Švietimas:

  • supažindinti vaikus su garsu [n] ir jo apibūdinimo būdu, remiantis artikuliaciniais ir akustiniais ypatumais;
  • išsiaiškinti garso [n] artikuliaciją;
  • toliau formuluoti sąvoką „priebalsinis garsas“;
  • išmokite aiškiai intonuoti garsą [n];
  • išmokti atpažinti garsus [n];
  • mokyti analizuoti ir sintezuoti priekinius ir atgalinius skiemenis.

Korekcinis ir vystomasis:

  • lavinti regimąjį ir klausos dėmesį;
  • plėtoti foneminę klausą;
  • lavinti kalbos ir judesių derinimą.

Švietimas:

  • mokyti klausytis kitų vaikų, netrukdyti;
  • ugdyti bendradarbiavimo įgūdžius, savarankiškumą, iniciatyvumą.

Įranga:

  • „Zvukovichok“ (priebalsių garsų (kietų, garsių) simbolis), garso artikuliacijos profilis [n], istorijos paveikslas„Princesė Nesmeyana“, individualūs veidrodžiai, garsiniai penalai (kiekvienam vaikui), „skraidantis kilimas“, garso įrašas.

Pamokos eiga:

Organizacinis momentas.

Logopedė pakviečia vaikus į kabinetą, kviečia pasisveikinti su svečiais ir eiti ant kilimo.

Logopedas: Vaikinai, pažiūrėkite, mūsų grupėje yra naujas kilimas. Bet tai ne įprastas kilimas, o skraidantis kilimas. Ar norite su juo leistis į kelionę?

Tada įsitaisykite patogiai, užmerkite akis ir mes pradėsime kelionę.

Groja muzika.

Kilimas kyla sklandžiai ir lėtai, nešdamas mus per dangų. Toli apačioje plaukia namai, laukai, miškai ir upės... O mes su tavimi skridome į pasakų šalį. Atidarykite akis ir lėtai pakilkite. Pažiūrėkite, kas mus sveikina. Ar atpažįstate pasakos heroję?

Vaikai: Tsarevna-Nesmeyana.

Logopedas: Taip! Sėdėkite ant savo kėdžių.

2. Pagrindinė dalis.

Logopedas: Vaikinai, atidžiai klausykite pasakojimo apie princesę.

Kartą gyveno princesė. Ji buvo tokia riaumojanti, tokia rėkianti. Niekada gyvenime nesišypsojau, nesijuokiau. Taigi jie pavadino ją princese Nesmeyana. Nesmejana sėdi soste ir verkšlena: [n]-[n]-[n]. Vaikinai, paimkite veidrodžius ir parodykite, kaip verkšleno Nesmeyana.

Vaikai: ištarkite garsą [n], stebėdami artikuliaciją veidrodyje.

Logopedas: Vaikinai, ar jau atspėjote, su kokiu garsu būsime supažindinti?

Vaikai: Susipažinsime su garsu [n].

Logopedas: Taip! Pažiūrėkime, kaip ištariame garsą [n]. (Logopedas ant lentos uždeda garso [n] artikuliacijos schemą.) Lūpos atviros. Dantys yra arti vienas kito. Liežuvio galiukas prispaudžiamas prie viršutinių dantų. Vaikinai, ką iškvepiamas oras susitinka jūsų burnoje?

Vaikai: Oras susiduria su kliūtimi burnoje.

Logopedas: jei oras susiduria su kliūtimi burnoje, ar galime dainuoti garsą [n]?

Vaikai: Ne.

Logopedas: Ką vadiname garsais, kurių negalima dainuoti?

Vaikai: sutinku.

Logopedas: Taip! Garsas [n] yra priebalsis. Dabar uždėkite ranką ant kaklo ir ištarkite garsą [n]. Ar dreba kaklas?

Taigi, kas yra garsas [n]?

Vaikai: skamba garsas [n].

Logopedas: Taip! Vaikinai, pažiūrėkite, kas nutinka mūsų lūpoms, kai ištariame garsą [n]?

Vaikai: Lūpos nesišypso.

Logopedas: kas yra garsas [n]?

Vaikai: garsas [n] yra sunkus.

Logopedas: kokios spalvos apskritimą naudojame priebalsiui nurodyti? tvirtas garsas? Ką reiškia varpas?

Vaikai: Kietą priebalsį žymime mėlynu apskritimu. Varpelis rodo, kad skamba garsas.

Logopedas: Puiku! Visi pakartokime apie garsą [n]. koks jis? Ir garso grotuvas mums padės.

Vaikai: pakartokite garso ypatybes.

Logopedas: Puiku! Vaikinai, Nesmejana net nežiūri į mus, bet riaumoja labiau nei bet kada. Pažaiskime žaidimą „Kaip sekasi? ir parodykime Nesmeyanai, kad reikia gyventi su džiaugsmu.

Logopedas: Puiku! Vaikinai, ateikite pas Nesmeyanos auklę ir prajuokinkime ją, pagaukime garsą [n] žodžiuose. Žaiskime žaidimą „Pagauk garsą [n]“. Aš ištarsiu žodžius, kai išgirsi garsą [n] - ploji rankomis.

Princesė, riaumoja, šypsosi, verkia, princas, sostas, triukšmas, Nesmeyana, verkšlenimai, riksmai.

Vaikai: Atlikite užduotį.

Logopedas: Puiku! Bet Nesmeyana vis dar riaumoja, keikiasi ir tempia aukles už pynių. Auklės pabėgo. Nesmeyana liko viena.
Lauke naktis. Pažiūrėkite į paveikslėlį „Princesė Nesmeyana“. Pavadinkite žodžius su garsu [n]. Kur paslėptas [n] garsas, pradžioje, viduryje ar pabaigoje?

Vaikai: įvardykite žodžius su garsu [n], nustatykite garso vietą žodžiuose.

Logopedas: Puiku! Vaikinai, Nesmeyana sėdi viena, visa ašaroja, kaprizinga. Užjūrio princai atvyko pas ją. Jie eina priešais ją, juokauja, o ji duoda užduotis: „Ką sakau, parodyk diagramoje“ (an, in, na). Princai negali atlikti jos užduoties. Ar gali?

Vaikai: Sudarykite skiemenų diagramas naudodami garsinius pieštukų dėklus.

Logopedas: Puiku, vaikinai! Nesmeyana džiaugėsi, kad atlikote jos užduotį ir nusišypsojo. Nesmeyana suprato, kad geriau gyventi su džiaugsmu nei liūdėti ir liūdėti. Padovanokime šypsenas vieni kitiems. O dabar laikas grįžti į grupę.

Atsisėskite ant mūsų stebuklingo skraidančio kilimo ir užmerkite akis.

Groja muzika.

Kilimas kyla sklandžiai ir lėtai, nešdamas mus per dangų. Toli apačioje plaukia laukai, miškai ir upės... Pamažu stebuklingas kilimas ima leistis ir nusileidžia mūsų grupėje. Atidarykite akis, lėtai pakilkite.

3. Pamokos santrauka.

Logopedas: Vaikinai, ar jums patiko kelionė? Su kokiu garsu susidūrėme savo kelionėse? kas tau patiko labiausiai? Ką buvo sunkiausia padaryti?

Vaikai: atsakykite į klausimus.

Gerasimova Tatjana Sergeevna,
mokytoja logopedė,
MDOU Darželis Nr. 67",
Jaroslavlio miestas

Olga Efremova
Raštingumo pamokos „Garsas ir raidė N“ santrauka

Garsas ir raidė N

Ugdymo tikslai. N raidė ir garsas [n]. Gebėjimo ieškoti naujo formavimas raidė tarp kitų abėcėlės raidžių. Tobulinti įgūdžius skaityti skiemenis su baigtais laiškus.

Vystymo užduotys. Gerinti foneminį suvokimą, lavinti regimąjį ir girdimąjį dėmesį, stambiąją ir smulkiąją motoriką, kalbos derinimą su judesiu, kūrybinę vaizduotę.

Edukacinės užduotys. Bendradarbiavimo, bendravimo, geranoriškumo, atsakingumo, savarankiškumo įgūdžių formavimas.

Įranga. lazdelės, kubeliai, "Mano gruntas» ir darbo knygelės pagal vaikų skaičių, paprasti ir spalvoti pieštukai, temos nuotraukos organizaciniam momentui.

Pamokos eiga

1. Organizacinis momentas. Foneminių reprezentacijų kūrimas.

Mokytoja sveikina vaikus.

Mokytojas: Tas, kuris pavadins akis, atsisės garsai. Tada priebalsiai.

Vaikai atsako.

Mokytojas: Teisingai! Atsisėsk. Ką žodžiai baigiasi garsu: dramblys, svajonė, klounas.

Vaikų pasirinkimai.

Mokytojas: Teisingai. Šiandien toliau klasė sutiksime kažką naujo garsas ir raidė N.

2. Garsas [n]. Artikuliacija garsas. regėjimo gnozės vystymasis, konstruktyvi praktika, smulkioji motorika, foneminė klausa. Švelnaus balso atakos ugdymas.

Mokytojas padeda ant lentos verkiančios merginos paveikslėlį.

Mokytojas. Pažiūrėk į paveikslėlį. Mergina verkšlena n-n-n. Pakartok, Miša, kaip mergina verkšlena.

Vaikas. N-n-n!

Mokytojas. Pasakykime kartu garsas"N", lūpos neutralioje padėtyje, liežuvio galiukas pakeltas ir remiasi į viršutinius smilkinius. Kai kalbama garsas Jaučiama nosies ertmės vibracija. Kas tai yra garsas?

Vaikai. Priebalsė

Mokytojas Kaip atspėjote, kad tai priebalsis? garsas?

Vaikai: Nes galima nupiešti, bet ne dainuoti.

Mokytojas: O kokios spalvos apskritimą jį žymėsime?

Vaikai: Mėlynas ratas

3. Žaidimas "Pagauk garsas» Foneminės klausos raida. Atranka garsas[N] iš balsių serijos garsai, skiemenys

Mokytojas: Reikia pagauti garsas [n]. Išgirdę, suplokite rankomis. N, t, p, m, n, o, a, n. Na, ma, an, un, pa, am, bet.

4. Žaidimas „Apibrėžkite vietą skamba vienu žodžiu»

Mokytojas. Klausykite eilėraščio ir pavadinkite žodžius, kurie prasideda garsas [n].

Nataša turi strazdanotą nosį.

Mūsų Nata – pirmokė.

Vaikai. nosis, Nataša, mūsų, Nata.

P a g o g Gerai padaryta! Ar girdėjote visus žodžius, kurie prasideda balse? garsas [n].

Mokytojas parodo diagramas, kuriose nurodoma vieta skamba vienu žodžiu.

Mokytojas Kita užduotis. Turite nustatyti, kur jis yra garsas[n] kiekviename iš šių žodžių.

Žiūrint nuotraukas, kurių pavadinimuose yra garsas [n] ir vietos nustatymas skamba vienu žodžiu: siūlai, citrina, stiklas, būgnas, raganosis, naktis.

Mokytojas: Puikiai padirbėjai, gerai padirbėjai.

5. Susipažinimas raidė N. Vaizdinės gnozės raida ir konstruktyvi praktika.

Mokytojas įdeda trimatį raidė N.

Mokytojas Koja, koja

Per jį buvo uždėtas diržas.

Laiškas laiškus„H“ su pirštu ore.

Kiek pagaliukų reikės pastatyti raidė N?

Vaikai: trys

Mokytojas Gerai padaryta! tu sulankstei raidė N, o dabar sudėkite lazdeles į konteinerius. Pažiūrėkite, kaip galima gaminti kubelius raidė N. Išbandykite ir tai.

Mokytojas išima konteinerius.

Pedagogas Pažiūrėk H raidės ant lentos. Vienas didelis, o kitas mažas.

6. Pratimas „Rasti paveikslėlius“. Plėtra vizualinis suvokimas, foneminės reprezentacijos.

Mokytojas paskelbia nuotrauką.

P a g o g O dabar suraskime šiame puslapyje objektus, kurių pavadinimai taip pat prasideda šiuo garsas N.

Vaikai. Kojinės, siūlai, peilis, žirklės.

P a g o g Pažvelk į gėles. Tai narcizai. Pakartokite šį žodį.

Vaikai. Narcizai.

P a g o g Nuo ko garsas ar prasideda šis žodis?

Vaikai. Co garsas [H].

7. Pratimas "Paskaitykime". Skaitymo įgūdžių formavimas.

P a g o g Dabar skaitykime skiemenis ir žodžius.

Vaikai iš pradžių chore, o paskui po vieną skaito skiemenis, o paskui žodžius.

8. Kūno kultūros pertrauka.

9. Darbas sąsiuvinyje. Smulkiosios motorikos, grafomotorinių įgūdžių ugdymas. Mokytojas pakviečia vaikus prie stalų, paduoda atidarytus sąsiuvinius ir indelius su pieštukais.

Peda g apie g Kas laišką ar matai ant lapų?

Vaikai. Tai raidė N.

P maistas g o g Kokiu pieštuku spalvinsite?

Vaikai. Mėlyna.

Mokytoja Kodėl?

Vaikai. Tai yra priebalsis laišką.

P a g o g Nuspalvink didįjį laiškas mėlynu pieštuku, ir mažas pirmiausia apibraukite raidę, tada nuspalvinkite.

Vaikai atlieka užduotį, mokytoja stebi, kaip jie sėdi, kaip išdėlioti sąsiuviniai, kaip laiko pieštukus.

P a g o g Kokias nuotraukas matote šiame puslapyje?

Vaikai. Mes matome siūlus.

11-oji e a g o g Iš ko garsas ar prasideda jų vardai?

Vaikai. Co garsas [n].

11. Pabaigos organizavimas klases. Vaikų darbų vertinimas.

Mokytojas kviečia vaikus prisiminti, ką jie veikė klasė.

Pe d a g o g Su kuria laišką ar tu siandien susitikai?

Vaikai. SU raidė N.

P a g o g Kas tai laišką?

Solasnajos vaikai.

P a g o g Kiek pagaliukų reikia paimti norint sulankstyti raidė N?

D s t i. Trys lazdos.

P a g o g Kas yra žodžiai garsas [n], kurį prisimenate?

P a g o g Ką mes darėme klasė?

Publikacijos šia tema:

Pogrupio logopedinės pamokos apie raštingumo mokymą pagal federalinį valstybinį švietimo standartą „Garsas [U] ir raidė U“ santrauka Pogrupinės logopedinės pamokos santrauka. Pamokos tipas: mokymas. Vaikų grupė pagal struktūrą kalbos sutrikimas: FFNR Amžius:.

Raštingumo pamokos vaikams iš parengiamosios grupės „Garsas [O] ir raidė O“ santrauka Tikslai: tirtų balsių kartojimas, atskiriant juos vienas nuo kito. Vaikų žinių apie raidę O atnaujinimas. Vaizdinio vaizdo įtvirtinimas.

Raštingumo pamokos vaikams iš parengiamosios grupės „Garsas [U] ir raidė U“ santrauka Tikslas: Apibendrinti žinias apie garsą ir raidę U. Ugdyti gebėjimą atskirti balsinį garsą U nuo daugelio kitų garsų, nuo žodžių. ; žodžių pasirinkimas duotam žodžiui.

Raštingumo pamokos „Garsas [ts] santrauka. raidė C" Pamokos tikslai: supažindinti vaikus su raide C, mokyti skaitytižodžiai su nurodyta raide; formuoti taisyklingos rašybos, raiškos įgūdžius.

Raštingumo pamokos „Garsas [h]“ santrauka. Raidės Ch deriniai cha, chu" Pamokos uždaviniai: supažindinti vaikus su raide CH, junginiais CHA, CHU, išmokyti taisyklingai skaityti žodžius ir junginius; lavinti rašybos įgūdžius.

Tansulu Karagasekova
Pamokos santrauka „Priebalsiai [N], [N’], raidės N, n“

Tema: Priebalsiai(n, n, raidės N,n.

Tikslas:

Pristatykite garsai(n, n) Ir raidės N,n; duok tokią idėją laišką gali reikšti du garsas;

Išmok gaminti garsasžodžių analizė su mokiniais garsai, makiažas garso raidžių modeliai;

Pagerinti fonetinę klausą, ugdyti dėmesį, mąstymą, smulkiosios motorikos įgūdžius rankas.

Vaikinai, pažiūrėkite, kokia neįprasta yra ši stebuklinga gėlė.

Jūs pastebėjote, kad jo pumpuras uždarytas. Kodėl manote? Ką reikia padaryti, kad jis žydėtų? Tu viską pasakei teisingai.

Ir manau, kad mūsų stebuklinga gėlė pražys, jei aktyviai dirbsite klasė ir atlikti visas užduotis. Jūs sutinku? Taip!

Su kiekviena atlikta užduotimi atsivers žiedlapiai.

Taigi pirmoji užduotis:

Padarykime žodinį apšilimą:

1. Iš ko susideda žodžiai?

2. Iš ko susideda žodžiai garsai?

3. Iš ko susideda žodžiai laiškus?

4. Į kokias dvi grupes jie skirstomi? garsai?

5. Ką žinai apie balses garsai? (kirčiuoti, kiek balsių, tiek skiemenų)

6. Ką tu žinai apie priebalsių garsų?

7. Kuo skiriasi? garsai ir raidės?

Prisiminkime, kaip varomas arklys? BET?

Kuris yra pirmasis? skamba šiame žodyje? (n)- Kurį? priebalsis.

Kaip manote, kodėl taip yra priebalsis? Teisingai, oras susiduria su kliūtimi (liežuvis, lūpos).

Kaip jie vadinami? garsai, kai tariamas, oras susiduria su kliūtimi ir vėluoja? (priebalsių) .

Atidarykite užrašų knygeles su žymėmis ir pažiūrėkite į paveikslėlius ir pasakykite UŽRAŠOS ir SIŪLIAI. Kiek skamba žodžio pastabose. Kuris yra pirmasis? skamba žodžių pastabose.

N – priebalsis

koks yra antrasis skamba žodžių pastabose?

O yra balsis, mes jį žymime raidė O.

Kas yra trečias skamba žodžių pastabose?

T - priebalsis kieta žymima mėlyna lustu

Kas yra ketvirtas skamba žodžių pastabose?

Y – balsė

Kiek skamba žodyje Pastabos? (4-4)

Kiek raidės žodyje Pastabos? (taip pat keturi)

Pabrėžkite žodžių pastabas.

Kirtis tenka pirmajam skiemeniui, balsei O garsas.

Kiek skiemenų yra žodžio pastaboje? (du skiemenys).

Ir dabar garso analizėžodžiai GIJA

N – priebalsis, minkštas

Aš – balsė, pabrėžta

T - priebalsis, sunku

KAM – priebalsis, minkštas

I – balsė, nekirčiuota

Kiek garsai? (5–5)

Ar akcentavote žodį siūlas?

Pirmasis skiemuo kirčiuotas NI

Kiek skiemenų yra žodžio gijoje (du skiemenys)

Palyginti skamba žodžio pastabose, siūlai, kuo jie panašūs ir kuo skiriasi? (Šį priebalsių)

garsas N – sunkus

garsas N – švelnus

Priebalsiai kurie tariami balsu vadinami balsiniais priebalsių.

Kuris laišką galime paskirti du garsas N ir N – žymimi vienu laišką N yra didelė ir maža.

Kokiame name gyvensite? raidė N?

Draugaukime raidė N su balsėmis ir atvirkščiai skaitant NA, NU, NI, BUT, NY, NOT ir AN, UN, IN, OH, UN, EN. (skaityti tekstą)

Žaidimas: sugalvok žodį su garsas(n)žodžio pradžioje

Nosis, nešiojama, skylutė, koja, Nina, kojinės, raganosis, pompa.

Viduje turite vokus su užduotimis. Atidarykite, atidžiai perskaitykite, pažiūrėkite ir pradėkite tai daryti.

I. Parašykite trijų žodžių sakinį ir padarykite diagramą.

II. Remdamiesi paveikslėliu, sugalvokite sakinį ir sudarykite jo schemą.

Apatinė eilutė: iš kurios laišką mes šiandien susitikome. Ką galite apie ją papasakoti?

Raštingumo veikla

Tikslas: supažindinti vaikus su garsais[Н] ir [Н’], jų ypatybės ir raidė N

Užduotys:

    Išsiaiškinkite garsų [Н] ir [Н’] artikuliaciją

    Garso diferencijavimas[N] ir [N’]žodžiais

    Ugdykite foneminį suvokimą

    Sukurti pozicinę analizę

    lavinti atmintį, dėmesį, vaizduotę

Įranga: kompiuteris, pristatymas, nuotraukos, skaičiavimo lazdos

    Organizacinis momentas.

„Vaikinai, pabūkime su jumis. Giliai įkvėpkime ir pakelkime rankas aukštyn, iškvėpkime, nuleisdami rankas. Dabar suplokime rankomis, nusišypsokime vieni kitiems ir atsisėskime į savo vietas.

    Paslaptis

„Vaikai, atspėk mįslę

Trys mieli gyvūnėliai

Ir jie pastatė trobesius,

Ir jie pabėgo nuo vilko,

Atspėk, kokie buvo jų vardai?

(Nif-Nif, Naf-Naf, Nuf-Nuf)"

    Atpažinti garsus

(1 skaidrė) „Ir šiandien Naf-Naf ir Nif-Nif atvyko mūsų aplankyti. Ir jie buvo labai suinteresuoti, ar galite nustatyti, koks pirmasis garsas yra kiekvieno Paršelio pavadinime?

Koks yra pirmasis Naf-Naf garsas? [H]

Koks yra pirmasis Nif-Nif garsas? [N']"

    Artikuliacija

„Paršeliai džiaugiasi, kad pavyko teisingai atpažinti pirmuosius jų vardų garsus. Ir dabar jie prašo pasakyti, kaip juos taisyklingai ištarti.

Pažiūrėkime vienas į kitą ir ištarkime garsą [H].

Ar mūsų lūpos uždarytos ar atviros? (atviras)

Kur mūsų liežuvis? Už apatinių ar viršutinių dantų? (už viršaus)

Dabar pasakykite garsą [N’].

Ar mūsų lūpos irgi prasiskyrusios?

Ar liežuvis yra už apatinių ar viršutinių dantų? (už apatinių)

Pridėkime delną prie kaklo ir ištarkime [Н] ir [Н']. Su kuo mes turime balso stygos vyksta? (Vibruoti).

Dabar pridėkime ranką prie burnos? Ar jaučiate oro srautas O gal liežuvio galiukas trukdo jam praeiti? (Kliudo liežuvio galiukas).

    Skirtumas tarp garsų [N] ir [N’]

(2 skaidrė) „Naf-Naf ir Nif-Nif dėkojame, kad pasakėte, kaip taisyklingai ištarti garsus [N] ir [N’]. Bet žiūrėk, jie rado schemą ir negali jos suprasti. Padėkime jiems?

Žiūrėk, garsas [N]. Paršeliai nesupranta, kodėl mes tai pažymime mėlynu apskritimu? (Nes jis sunkus)

O kodėl šalia garso [N] vaizduojame varpą? (nes garsiai skamba).

Ir kodėl šalia garso [N’] yra žalias apskritimas? (nes jis minkštas)

Kodėl šalia [N'] yra varpas? (nes jis garsus)"

    Padalinkite daiktus

„Paršeliai tau sako Labai ačiū kad padėjo jiems tai išsiaiškinti sudėtinga schema ir dabar jie žino, kuo garsas [N] skiriasi nuo garso [N’].

(3 skaidrė) Ir jie siūlo su jais pažaisti. Šiame paveikslėlyje yra daug dalykų. Ir mes jais pasidalinsime su jumis. Tie daiktai, kurių vardais girdime [N], bus atiduoti Naf-Nafui. Ir tie, kuriuose girdime [N’] „Nif-Nif“.

    Raskite garsą

(4 skaidrė) „Dabar pabandykime rasti savo garsus [N] ir [N’] žodžiuose. Žiūrėkite, čia yra dvi diagramos. Pirmasis rodo, kad garsas yra žodžio pradžioje, o antrasis – kad garsas yra žodžio pabaigoje. Pavadinkime paveikslėliuose esančius objektus ir nustatykime, kur yra garsai [Н] ir [Н']. Pradžioje arba pabaigoje“.

    Fizinė minutė

Viena – kelkis, pasitrauk
Du – pasilenk, išsitiesk
Trys – trys plakimai rankomis, trys galvos linktelėjimai.
Keturios – platesnės kojos.
Penki – mojuokite rankomis
Šeši – ramiai atsisėskite prie stalo. (antram pakartojimui)

    Ko trūksta?

(5–10 skaidrė) „Žinau, kad šią savaitę daug sužinojote apie batus. Pažiūrėkime į nuotraukas ir galite pasakyti, kokie batai ant jų pavaizduoti.

Nif-Nif ir Naf-Naf nusprendė su mumis išjuokti ir patikrinti, ar tu ir aš esame dėmesingi. Pažvelkite į nuotraukas ir prisiminkite, kokie batai ant jų pavaizduoti.

Žiūrėk, paršeliai kažką pavogė. Ko trūksta?

    Laiškas N

(11 skaidrė) „Vaikinai, yra garsų [N] ir [N’]. Mes juos sakome. Ir yra raidė N, kurią rašome ir skaitome.

Pažiūrėk į ją. Jį sudaro trys lazdelės: dvi vertikalios ir viena horizontali.

Kaip atrodo raidė N? (kopėčios, hamakas)

Padarykime tai iš skaičiavimo lazdelių.

    Vaikai, apie kokius garsus šiandien kalbėjome?

Kokį laišką?

Kas šiandien atėjo mūsų aplankyti?

Kas tau labiausiai patiko šios dienos pamokoje?

Vaikinai, Naf-Naf ir Nif-Nif dėkoja už pamoką ir sako, kad esate puikūs!

Užduotys:

Prisidėti prie garsinių raidžių analizės kūrimo.
Skatinti foneminės klausos vystymąsi.
Pristatykite garsą „N“ kaip priebalsį ir jo simbolį – mėlyną kvadratą.
Išmokite nustatyti garso vietą žodyje ir pažymėti jį diagramoje naudodami simbolį.
Toliau mokykite vaikus atidžiai klausytis eilėraščio teksto, parinkti žodžius ne tik pagal garsą, bet ir pagal prasmę.
Išmokite atskirti garsus žodžiuose su intonacija.
Pristatykite spausdintą raidės „N“ rašybą.
Išmokite rašyti žodžius „MOON“, „SOAP“ naudodami simboliai ir raides.
Išmokite atlikti šių žodžių foneminę analizę.
Išmokyti suprasti mokymosi užduotis ir pasidaryk pats.
Ugdykite savikontrolės ir savigarbos įgūdžius.

Įranga:

Dunno atvaizdas, darbo knygelės, spalvoti pieštukai, rašikliai, objektų paveikslėliai, kortelės, nubrėžiančios garso vietą žodyje; balsių ir priebalsių simboliai, kubai, veidrodžiai, magnetinės raidės.

NNOD judėjimas:

Įvadas į temą

Vaikinai, ar jums patinka pasakos? Kuris yra tavo mėgstamiausias? pasakos herojus? Šiandien pas mus atvyks ir pasakų herojus. Ir jūs sužinosite, kas tai yra, jei atspėsite mįslę:

Mėlyna skrybėlė,
Geltonos kelnės
Gėlių mieste -
Pagrindinis pasipūtėlis.

Bandė rimuoti
Šis trumpas
Tik jis to nepadarė
Tikras poetas.

Daug nuotykių
Kas jam atsitiko
Bet verta pripažinti
Šis berniukas yra mielas.

Kas tai yra? Atspėk!
Kūdikio vardas...
(Nežinau)

Vaikai sėdi prie stalų ir atsiverčia darbo knygeles.

Žaidimas „Duok man žodį“

Dunno nori su tavimi žaisti žaidimą „Duok man žodį“. Atidžiai klausykite, raskite užuominą savo užrašų knygelėje ir apveskite paveikslėlį.

Ir gaidys su dygliuotu ežiuku
Jie supjaustė lašinius aštriais...
(Su peiliu)

Kas vienintelis turi ragą?
Atspėk!
(Raganosis)

Koks pirmasis garsas žodžiuose „PEILIS“ ir „RAGANIS“? („N“)

Darbas su veidrodžiais. Garso „N“ charakteristikos

Pasakykite garsą „N“. Kokioje padėtyje yra lūpos, dantys, liežuvis? Kas trukdo garsui sklisti? Pasakyk Dunno, koks tai garsas? Garsas „N“ yra priebalsis, garsus kietai arba švelniai. Kokią spalvą naudojame, norėdami nurodyti priebalsį kietą garsą „N“? (mėlyna). Priebalsis švelnus garsas"NY"? (žalia)

Žaidimas „Surask garso vietą žodyje“

Pavadinkite paveikslėlius, pabrėždami garsą „N“. Nežinia, kur žodyje „ELEPHANT“ yra garsas „N“. Duokime jam užuominą ir atitinkamoje diagramos vietoje nupieškime mėlyną kvadratą.

Vienas vaikas atlieka užduotį prie lentos, o likę vaikai ją atlieka savo sąsiuviniuose.

Kur nupiešėte mėlyną kvadratą stačiakampyje po dramblio atvaizdu? (Pabaigoje, nes „N“ garsas žodyje dramblys girdimas pabaigoje).

Kur nupiešėte mėlyną kvadratą stačiakampyje po skėčio paveikslu? (Viduryje, nes „N“ garsas žodyje dramblys girdimas viduryje)

Kur nupiešėte mėlyną kvadratą stačiakampyje po siurblio atvaizdu? (Pradžioje, nes pradžioje girdimas garsas „N“ žodyje „dramblys“).

Ką mes darome su garsais? (Tariame ir girdime). Kaip raštu nurodome garsą „N“? (laiškas).

Pristatome raidę "N"

Kaip atrodo raidė „N“? Iš kokių elementų jis susideda? (Iš 3 pagaliukų).

Vienas, du, trys, keturi, penki – išeik ir greitai pažaisk. Vienas, du, trys – pavirsime laišku.

Vaikai suskirstomi į poras ir „paverčia“ raide, rankomis, pirštais stato raidę ir dėlioja ją iš kubelių.

Rašyti raides, skaityti skiemenis

Nežinau, kad matė namą, kuriame gyvena tik balsiai. Jiems buvo nuobodu gyventi be kaimynų, todėl jis pasiūlė tuščius butus apgyvendinti naujais nuomininkais - raidėmis „N“. Pažymėkite raidę „H“ taškais ir parašykite prieš balses.

Skaitykite skiemenis. (Chore, mergaitės, berniukai, individualiai). Laiškai pradėjo linksmintis ir iš kiekvieno aukšto į dangų skrido kamuoliukai. Suderinkite rutulius su atitinkamu skiemeniu namuose.

Fonetinė žodžių „MOON“, „SOAP“ analizė

Kiek skiemenų yra žodyje MOON? (Du skiemenys).

Pavadinkite pirmąjį skiemenį („LU“). Pavadinkite pirmąjį garsą skiemenyje „LU“ („L“). Koks čia garsas? (kietas priebalsis, žymimas mėlynu kvadratu). Koks antras garsas? („U“, balsių garsas, nubrėžkite raudoną kvadratą) ir kt.

Kiek balsių yra žodyje „MOON“? Kiek priebalsių? (Panaši analizė atliekama su žodžiu „SOAP“).

Apibendrinant pamoką

Ko šiandien Dunno iš mūsų išmoko?

Mokytojas analizuoja, kas vaikams sekėsi geriausiai ir kas sukėlė sunkumų.



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!