Būdvardžio vaidmuo sakinyje. Būdvardžių sintaksinis vaidmuo

Rusų kalbos pamoka 3 klasėje

Tema: Būdvardžio vaidmuo sakinyje. Apibrėžimas.

Pamokos tipas: naujų žinių ir įgūdžių mokymosi pamoka.

Tikslas: supažindinant mokinius sintaksinis vaidmuo būdvardžiai sakinyje.

Pamokos tikslai:

    Suformuoti sampratą apie būdvardžio sintaksinį vaidmenį sakinyje.

    Ugdykite sakinių analizavimo įgūdžius rašybos budrumas, atmintis.

    Ugdykite pomėgį skaityti poetinius kūrinius.

Metodai:žodinis, vizualinis, iš dalies paieškos, praktinis, savarankiškas darbas.

Formos: frontaliai – kolektyvinis, individualus, kolektyvinis, grupėse.

Įranga: rašymas ant lentos, lentelės „Parsing paprastas sakinys“, diagrama, vadovėlis.

Pamokos eiga

    Organizacinis momentas.

    Emocinė nuotaika.

Žiūrėk, mano drauge, į langą,

kokia gera diena!

Kaip vasara šviečia saulė,

Vėjas – švelnus praeivis.

Ir šiandien į mano klasę

spinduliai taip pat įbėgo,

Ir jie juokiasi ir žaidžia,

ir visai nepavargęs!

Tegul tokia nuotaika

truks visą pamoką.

TarkimNr, dykinėjimo draugai,

Tegul pamoka mums pravers!

„Jūs esate talentingi vaikai, kada nors būsite maloniai nustebinti, koks esate protingas, kiek daug ir kaip gerai galite padaryti, jei nuolatos dirbsite su savimi, kelsite naujus tikslus ir sieksite jų!

Šiandien linkiu įsitikinti prancūzų filosofo Jeano-Jacques'o Rousseau žodžių teisingumu.

    Namų darbų tikrinimas.

Būdvardžio apibrėžimas.

Atspėk kalbos dalį:

Su manimi tavo kalba graži ir tiksli,

Kai manęs nėra, ji, deja, yra vargšė.

Žmonės, gyvūnai, jausmų pasaulis, sąvokos, bet koks dalykas.

Galiu lengvai apibrėžti nuostabių žodžių žiedyną!

- Ką tu žinai apie būdvardį?

(mokiniai prisimena viską, ką žino apie būdvardį:

į kokius klausimus jis atsako, ką tai reiškia,

kokia tai kalba, kaip ji keičiasi.

Su kuo jis sutinka, kokį vaidmenį vaidina kalboje).

Reagavimo planas (6 skaidrė)

Kas yra būdvardis?

Kaip keičiasi būdvardžiai?

Kalboje jie vartoja... (būdvardžiai yra sinonimai, būdvardžiai yra antonimai)

Apibrėžimas.

Santrauka: (7 skaidrė)

    Nepriklausoma dalis kalba.

    Nurodo objekto atributą.

    Atsako į klausimus: Kuris? Kuris? Kuris? Kuris?

    Pagrindinių žinių atnaujinimas.

Darbas grupėse.

1 grupė „Žiema“ - užrašykite būdvardžius grupėse:

m.r., f. r. Su. r.

balta žalia šalta

pūkuotas švelnus geltonas

pirmas mažas šviesus

pl. numeris: aukštas, minkštas

2 grupė pavasaris“ - pasirinkite antonimus

Balta - juoda

Kreivė – tiesi

Ilgas - trumpas

Karšta – šalta

Riebalai - ploni (ploni)

Minkštas – kietas

Sotus – alkanas

3 grupė „Vasara“ - pakeiskite pasikartojančius būdvardžius sinonimais

4 grupė „Ruduo“ - „surink“ sakinį, nupiešk paveikslą.

Ant trobelės stogo buvo daug pūkuoto sniego.

Fizminutka

"Piešimas nosimi" (pratimas stiprinti kaklo raumenis)

Užmerkite akis ir įsivaizduokite, kad jūsų nosis tapo ilga.

Nosimi parašykite žodį geltona. Ką tai reiškia geltona?

(šilumos, džiaugsmo, ramybės spalva..)

„Toli – arti“ (pratimas akių raumenims stiprinti).

Greitai suraskite objektą akimis.

(langas, užrašų knygelė, lenta, vadovėlis, durys, stalas, lubos, rašiklis)

Kvėpavimo pratimai.

Skaičiuojant 1, 2, 3, 4 gilus įkvėpimas,

1, 2, 3, 4 - nustokite kvėpuoti,

1,2,3,4 - lėtai iškvėpkite.

    Darbas pamokos tema.

    Sąsiuvinio kūrimas naudojant diktantą nuo lentos. (16 skaidrė)

    Rašymo minutė

    Žodyno darbas"Mįslės"

Atsakymus surašome į sąsiuvinį (rašome lentoje)

*Skaisčiai raudonas cukrus viduje,žalias aksominis kaftanas.(arbūzas)

*Sode yra ilga žalia, o kubile – sūriai geltona.. (agurkas)

*Šieną karčioja, o šalnoje – saldus. Kokios uogos?(šermukšnis)

*Miško proskynoje auga prinokusi kvapni uoga.(braškių)

*Alenka stovi: žaliaskarė, plonas juosmuo, baltas sarafanas.(beržas)

*Storios žolės pintos, pievos garbanotos, o aš pats visas garbanotas, net su rago garbana.(avinas)

*Jis margas, valgo žalią, duoda baltą.(karvė)

*Berniukas pilka armijos striuke laksto po kiemus, rinkdamas trupinius.(žvirblis)

*Mėlynas lėktuvas nusileido ant geltonos kiaulpienės.(laumžirgis)

*Kažkur plūduriuoja pūkuota vata.(debesis)

*Pats korpusas medinis, bet galva geležinė.(plaktukas)

Išbandykite save: (30 skaidrė)

4. Pristatome naują pamokos temą:

Kūrybinis darbas: „Išsigalvok“ (31 skaidrė)

Atėjo šalta, snieguota žiema. Iš dangaus krinta lengvas sniegas. Mažą žalią eglutę jis suvyniojo į minkštą pūkuotą antklodę. Po didele sena pušimi išaugo didžiulė sniego pusnys. Miškas yra gražus žiemą!

Įrašykite trūkstamus būdvardžius;

Nustatyti būdvardžių didžiąją raidę;

- 1,2 sakinio – baigtas analizuojant, nustatykite, kuri sakinio dalis yra būdvardis? – (nauja tema– paaiškina mokytojas)

Tai reiškia, kad būdvardis APIBRĖŽIA T yra objekto ženklas!

Ką galima pavadinti sakinio nariu, kuris lemia objekto požymį?

APIBRĖŽIMAS.

Nustatykime, kuri sakinio dalis yra būdvardžiai.

Kokias prielaidas turite?

- mes žinome:

(mes jau žinome temą - tai daiktavardis - kas?, kas?,

predikatas yra veiksmažodis – ką jis daro?)

Būdvardžiai yra nedidelės sakinio dalys.

Išvada: Būdvardis sakinyje yra nepilnametis sakinio narys -apibrėžimas. Ją pabrėžia banguota linija.

5.Taisyklės skaitymas 132 puslapyje

    Išbandykite save: Tirtos medžiagos įsisavinimo tikrinimas.

- Loginis diktantas. (jei sutinkate su teiginiu, įdėkite + ženklą;

pasirašykite - jei nesutinkate su teiginiu;)

1. būdvardis yra žodžio dalis;

2. būdvardžiai atsako į klausimus kas? Ką? ;

3. būdvardis reiškia daikto savybę;

4. būdvardis keičiasi pagal lytį;

5. būdvardžiai yra tik vyriškos giminės arba moteriškas;

6. būdvardis nesikeičia pagal skaičius;

7. būdvardžiai yra antraeiliai sakinio nariai;

8. būdvardis sakinyje yra nepilnametis narys – apibrėžimas;

9. būdvardis vyriškas turi galūnes – й, - ой, - й;

10. moteriškos giminės būdvardis turi galūnes – aya, - aya;

Tarpusavio peržiūra

VI. Apibendrinant pamoką.

Apie kokią kalbos dalį kalbėjome ir įtvirtinome savo žinias?

Kokia sakinio dalis gali būti būdvardis?

Kaip sakinyje nurodomas būdvardis?

Atspindys.

Šiandien klasėje daug užduočių atlikome kartu, dirbome grupėse ir poromis. (plojimas)

Kaip vertinate savo darbą? dirbti poromis? dirbti grupėje? (plojimas)

Manau, esate įsitikinę, kad esate talentingi ir protingi vaikai. Jums tereikia išmokti teisingai pritaikyti savo žinias. Sėkmės jums siekiant užsibrėžtų tikslų! Ačiū už pamoką!

VII. Pamokų pažymiai su komentarais.

VIII.Namų darbai.

Atvira pamoka
rusų kalba 3 klasėje
Tema: „Būdvardžio vaidmuo
pasiūlymas“.
Tikslai:
 Ugdyti mokinių žinias apie vaidmenį
būdvardis sakinyje.
 Tobulinkite savo įgūdžius ieškant
apibrėžimai – kaip nepilnametis narys
pasiūlymai.
 Įtvirtinti mokinių žinias apie vardą
būdvardis; apie žanrus
vaizduojamieji menai.
 Ugdyti rašybos budrumą
studentai, praturtinti žodžiu ir raštu
kalba.
 Ugdykite darbštumą,
nepriklausomybę, diegti susidomėjimą
tema.

1. Organizacinis momentas. Emocinė nuotaika. Motyvacija.
Pamokos eiga.
Vaikinai, klausykite, kaip tylu!
Pamokos prasidėjo mokykloje.
Mes negaiškime savo laiko
Ir tuoj pat kimbam į darbą.
Šiandien pamokoje kviečiu įsivaizduoti save kaip menininkus. Žmonėms
ši profesija turi būti jautri, dėmesinga ir labai
imlus.
2. Sąsiuvinių dizainas. Datos užrašymas, rašymo minutės.
Ak, ai
akvarelė
Fonetinė žodžio analizė:
dažai
3. Žodyno darbas: paveikslų diktavimas.
Aš rodau paveikslėlius ant lentos, o jūs užsirašykite. žodyno žodžiai.

4. Problemos pareiškimas. Žinių atnaujinimas.
Šiandien pamokoje menininkas padės mums atspėti, koks jis menininkas:

Visas pasaulis žino mūsų menininką.
Menininkas tapys kiekvieną objektą.
Jis visada atsakys į šiuos klausimus:
Kuris? Kuris? Kuris? Kuris?
(būdvardis)
Taigi, šiandienos pamokoje mes įtvirtinsime žinias apie vardą
būdvardį ir sužinokite, koks jo vaidmuo sakinyje.
Prisiminkime:
Kas yra būdvardis?
Kaip gali pasikeisti būdvardis?
(pagal lytį, skaičių ir didžiąją raidę)
Kaip nustatyti būdvardžio lytį, skaičių ar didžiąją raidę?
5. Naujų veiklos sampratų ir metodų formavimas.
Mūsų kalba be būdvardžių būtų kaip paveikslas, nutapytas siera
dažai. Būdvardžiai padeda perteikti grožį ir įvairovę
aplinkinis pasaulis.
Na, kadangi mes esame menininkai, turime išmanyti vaizduojamojo meno žanrus.
Atspėk, apie kokį žanrą dabar kalbėsime:
Paveikslas, vaizduojantis vaisius, gėles ir kt
negyvi objektai.
(natiurmortas)
Prieš tave – natiurmortas. Įvardinkime kiekvienos prekės savybes:

Citrina – pagal spalvą, formą, skonį (geltona, ovali, rūgšti)
Obuolys – pagal spalvą, formą, skonį (raudonas, apvalus, saldus)
Svogūnai - pagal spalvą, formą, skonį (žalias, ilgas, kartaus)
Šioje užduotyje kuri kalbos dalis padėjo ATPAŽINTI kiekvienos savybes
tema?
Spėkime kitas žanras:
Žmogaus atvaizdas paveiksle.
(portretas)

Turiu merginą. Ji turi
ilgi stori banguoti plaukai.
Aukšta kakta ir užkimšta nosis. Kai ji
yra drovus, tada skruostai tampa raudoni.
Ji linksma ir maloni mergina.
Pavadinkite žodžius, apibūdinančius ženklus šis asmuo.
Ar manote, ar būdvardis mums padeda APRAŠYTI
daiktų ženklai sakinyje, tada pagrindinis arba šalutinis narys
ar tai?
Žinoma, tai yra nepilnametis sakinio narys. Ir vadinasi
jis yra APIBRĖŽIMAS.
6. Dinaminė pauzė.
Atvyko drugelis.
Ji atsisėdo ant rodyklės.
Pabandykite sekti ją
Pasižiūrėk.
7. Įgūdžių ir gebėjimų formavimas. Taikymas.
Ir mes turime kitą žanrą.
Paveikslas ar piešinys, vaizduojantis gamtą.
(peizažas)

Savarankiškas darbas.
Raskite apibrėžimus tekste. Paryškinkite juos banguota linija.
Tai giedri žiemos diena. Sausio mėn
medžiai apsirengę baltais kailiniais. Pūkuotas
ant eglutės šakų pakibo sniegas. Ant kalnų pelenų
Raudonos uogos dega. Jie plaukioja dangumi
pūkuoti debesys. Žiema nupiešė nuostabų
paveikslėlį.
Tarpusavio peržiūra. Darbas poromis.
8. Veiklos rezultatų stebėjimas ir vertinimas.
Darbas su signalinėmis kortelėmis.
Žalioji kortelė – atsakymas yra TAIP
Oranžinė kortelė – atsakyk NE
Būdvardis yra kalbos dalis.
Būdvardis žymi objektą.
Būdvardis reiškia objekto savybę.
Būdvardis atsako į klausimus KĄ DARYTI? KĄ DARYTI?
Būdvardis atsako į klausimus KAS? KURI? KURI? KURI?
Būdvardis sakinyje yra pagrindinis PREDIKATO narys.
Būdvardis yra nepilnametis sakinio narys -
APIBRĖŽIMAS.
9. Refleksija.
Kokios spalvos yra vaizduojamieji menai? (šiltas ir šaltas)
Atvyko Naujieji metai. Šių metų simbolis – gaidys.
Nuspalvinkime šį gaidį patys. Jei po mūsų pamokos dar turite
šilta nuotaika, tada naudokite lipdukus šiltos spalvos o jei jie šalti
jausmus, tada šaltų spalvų lipdukus.
Ačiū už pamoką! Tu buvai puikus!

    Princesės fonetika suteiks galimybę prisiminti raides ir garsus,

    Karalienės morfologija primins apie žodžių dalis, kalbos dalis,

    A Karaliaus sintaksė pristatys mus su būdvardžių sintaksiniu vaidmeniu sakinyje.

    3. Minutė rašymo.

    Atidarykite sąsiuvinius, užsirašykite numerį, puikus darbas.

    Nurodykite laiško charakteristikas.

    Visas studento vardas

    Žodyno darbas

    Darbas poromis

    Įjungti

    Savarankiškas darbas

    Galutinis pažymys

    1. Žodyno darbas.

    Čia jis krato medį
    Ir plėšikas švilpia,
    Čia nuplėštas paskutinis lapas
    Ir jis sukasi jį aplinkui. IN eter.

    Virš miškų, miestų,
    Per laukų platybes
    Pro šalį važiuoja karavanai
    Precedento neturintys laivai.
    Važiuoja aplink žemę
    Šie stebuklingi laivai. APIE juodas

    Sėdi po krūmu, dreba.
    Pamato vilką ir bėga. Z ayats

    Visą laiką beldžiasi
    Medžiai iškirsti.
    Bet jiems tai nekenkia
    Bet tai tik gydo. D yatel

    Namai stovi dviem eilėmis,

    Dešimt, keturiasdešimt, šimtas iš eilės.

    Ir kvadratinės akys

    Jie žiūri vienas į kitą. U veidai

    Jie čia lenktyniauja iš visų jėgų.
    Ir viską meta prie vartų.
    Čia, lauke, visur ledas,
    Džiaugiamės turėdami tokį žaidimą! X gerai

    Oras

    Beje oro pasirinkite tiek būdvardžių, kiek apskritimų aplink žodį. Sudarykite ir užsirašykite vieną sakinį ir išanalizuoti sakinį – front-end darbas.

    – Koks apibrėžimas?

    Atmintinė.

    Apibrėžimas –

    Vardo būdvardis: - Mieli daiktavardžiai, įsileiskite į savo domeną, mes jums padėsime, viską taip pagražinsime, kad negalėsite atitraukti akių!

    Daiktavardis: - Prašau, puikūs būdvardžiai. Galite naudoti mūsų formas: lytį, numerį ir didžiąją raidę. Tegul viskas aplinkui tampa dar gražesnė!

    Visi: Kartu mes tarnaujame – kartu esame draugai.

Peržiūrėkite dokumento turinį
„Būdvardžių sintaksinis vaidmuo. »

Tema: rusų kalba

Data: 12/4/13

Tema: Būdvardžių sintaksinis vaidmuo.

Uždaviniai: skatinti minties apie būdvardžių sintaksinį vaidmenį formavimąsi; prisidėti prie kaligrafijos įgūdžių formavimo, rašybos raštingumo, gebėjimo rasti apibrėžimą sakinyje, tobulėjimo loginis mąstymas, kalba, dėmesys; ugdyti savianalizės ir savikontrolės įgūdžius; skatinti organizuotumą, veiklą ir domėjimąsi šia tema.

Pamokos eiga:

    Organizacinis momentas.

    Pranešimas apie pamokos temą ir tikslus.

Šiandien vykstame į Gramatikos šalį.

Motyvacija: „Gramatika, gramatika! Mokslas yra labai griežtas. Mano gramatika, aš tave įvaldysiu po truputį“ - Kokia buvo vartojamas žodis „įvaldysiu“?

Pasirinkite šio veiksmažodžio sinonimus (išmoksiu, išmoksiu, mokysiuosi, įveiksiu sunkumus, išmoksiu taisyklingai rašyti)

Ar norite tai išmokti?

Jei taip, kviečiu jus visus ir tai nuostabi šalis Gramatika, valdoma sintaksės karaliaus, morfologijos karalienės ir fonetikos princesės.

Princesės fonetika suteiks galimybę prisiminti raides ir garsus,

Karalienės morfologija primins apie žodžių dalis, kalbos dalis,

A Karaliaus sintaksė pristatys mus su būdvardžių sintaksiniu vaidmeniu sakinyje.

Tai reiškia, kad sužinosime, kokį vaidmenį sakinyje atlieka būdvardis.

3. Minutė rašymo.

Pradėkime nuo rašymo momento.

Atsiverskite sąsiuvinius, užsirašykite numerį, puikus darbas.

Žaiskime žaidimą „Laiškas pasiklydo“. B, c, d, l, d, g, h

Apibūdinkite laišką.

Rašykite raides, atlikite kursyvinio rašymo pratimą.

Šiandien dirbsime su savianalizės ir pažymių savikontrolės lapu, pamokos pabaigoje apibendrinsime.

Visas studento vardas

Žodyno darbas

Darbas poromis

Įjungti

Savarankiškas darbas

Galutinis pažymys

    Žodyno darbas.

Pateikiamos mįslės, mokiniai savarankiškai rašo žodžius, nustato rašybą.

Čia jis krato medį
Ir plėšikas švilpia,
Čia nuplėštas paskutinis lapas
O jis sukasi ir sukasi... IN eter.

Virš miškų, miestų,
Per laukų platybes
Pro šalį važiuoja karavanai
Precedento neturintys laivai.
Važiuoja aplink žemę
Šie stebuklingi laivai. APIE juodas

Sėdi po krūmu, dreba.
Pamato vilką ir bėga. Z ayats

Visą laiką beldžiasi
Medžiai iškirsti.
Bet jiems tai nekenkia
Bet tai tik gydo. D yatel

Namai stovi dviem eilėmis,

Dešimt, keturiasdešimt, šimtas iš eilės.

Ir kvadratinės akys

Jie žiūri vienas į kitą. U veidai

Jie čia lenktyniauja iš visų jėgų.
Ir viską meta prie vartų.
Čia, lauke, visur ledas,
Džiaugiamės turėdami tokį žaidimą! X gerai

Naudokite pirmąsias raides, kad sudarytumėte paskutinį žodyno žodį. Oras . Savikontrolė ir įsivertinimas vertinimo lape

Kuriai kalbos daliai priklauso visi žodyno žodžiai? Papasakokite viską apie daiktavardį.

Beje oro pasirinkite tiek būdvardžių, kiek apskritimų aplink žodį. Sudarykite ir užsirašykite vieną sakinį ir atlikite sakinio sintaksinę analizę – frontalinį darbą.

Prisiminkite, ką žinote apie oro savybes?

– Kokį vaidmenį sakinyje atlieka būdvardis?

– Koks apibrėžimas?

– Į kokius klausimus atsako apibrėžimas?

– Kaip raštu nurodome apibrėžimą?

Atmintinė.

Apibrėžimas - Tai nepilnametis narys sakiniai, atsakantys į klausimus: „kas?“, „kuris?“, „kuris?“, „kuris?“, „kieno?“, „kieno?“, „kieno?“, „kieno? ir žymi objekto požymį. Apibrėžimai dažniausiai išreiškiami būdvardžiais ir pabraukiami banguota linija.

5. Pasakos „Nuolankieji prašytojai“ dramatizavimas.

Išklausykite ir atsakykite, kodėl pasaka taip vadinama?

Būdvardis:- Mieli daiktavardžiai, įsileiskite į savo domeną, mes jums padėsime, viską taip pagražinsime, kad negalėsite atitraukti akių!

Daiktavardis:- Prašau, mieli būdvardžiai. Galite naudoti mūsų formas: lytį, numerį ir didžiąją raidę. Tegul viskas aplinkui tampa dar gražesnė!

Autorius: Daiktavardžiai mėgo kuklius prašytojus, priėmė juos ir tuo pačiu paskolino savo formas. Taip būdvardžiai tebegyvena. Kad sutiktų su daiktavardžiais, jie skolinasi lyties, skaičiaus ir didžiųjų raidžių formas.

Visi: Kartu mes tarnaujame – kartu esame draugai.

Mokytojas: Taigi, kas pasakoje vadinami nuolankiaisiais prašytojais?

Išvada: Kokia lytis, skaičius ir didžioji raidė yra daiktavardis, kokia lytis, skaičius ir didžioji raidė yra būdvardis.

6.Dirbkite poromis.

Perskaitykite žodį. Suderinkite daiktavardį su kuo daugiau būdvardžių. Su vienu būdvardžiu sudarykite ir parašykite sakinį, nustatykite būdvardžio lytį, skaičių ir didžiąją raidę.

1p – beržas 2p – žaislas 3p – draugas 4p – sąsiuvinis

5p - rašiklis 6p - pieštukas 7p - obuolys 8p - morka

Fizinis pratimas.

Šypsok, skaityk,

Kelkis, eik,

Šauk, tylėk,

Šokti, belstis,

Banguoti, tempti,

Mirksėti, šypsotis,

Sėdi, šnabždėk,

Nusiramink, pamiegok...

Dabar visi pakils

Ir imkitės verslo.

7. „Įjungti“

Iš daiktavardžių formuokite būdvardžius vienaskaita. Užsirašykite juos. Sudarykite ir užrašykite sakinį naudodami paryškintą žodį. Geriausias pasiūlymas Užrašome ir analizuojame sakinį. Paryškintas žodis yra fonetinė analizė.

Upė - ..., džiaugsmas - ..., pienas - ..., žvaigždė - ..., liūdesys - ..., miškas-… .

8. Savarankiškas darbas.

Perskaitykite tekstą naudodami būdvardžius reikalingos formos lytis ir skaičius. Užrašykite paryškintą sakinį ir atlikite sakinio sintaksinę analizę.

Lauke gilu... ruduo. Nuobodus vaizdas! Dažnai lyja. Ruduo... vėjas nuplėšia nuo medžių paskutinius... lapus. Perėjimo paukščiai jau seniai išskrido. Ryto šaltukas balas aptraukė plonu... ledu.

Kurkite ir rašykite su pagalbinėmis frazėmis novelė tema" Žiemos rytas“ Pabraukite būdvardžius daugiskaita. Nustatykite jų atvejį.

Ankstyvas rytas, švarus sniegas, pūkuotas šerkšnas, trapus ledas, linksmi vaikinai.

9*. (papildomos medžiagos) Kalbinė užduotis - žaidimas „Išsirink žodį“.

* Saulėta, linksma......... diena

* Giedras, šaltas............. oras

* Pilkas, niūrus......... rytas

* Rudos, mėlynos - ……….. akys

*Rudens, pavasario......... šventės

Savęs išbandymas. ( Mokytojas skaito,)

10. Pamokos santrauka. – Į kokią šalį keliavome?

Su kuo mus supažindino princesės fonetika, karalienės morfologija, karaliaus sintaksė?

Kokį vaidmenį sakinyje atlieka būdvardis?

11. Namų darbai. 86 psl. pvz. 261

Projektas.

"Būdvardžio sintaksinis vaidmuo".

Medžiaga pamokai

Rusų kalba 6 klasėje

parengė Nikolaenko N.N.

mokytoja MBOU Kirovo 5 vidurinė mokykla

Kagalnickio rajonas, Rostovo sritis

2015 m


Esminis Klausimas: kokia sakinio dalis gali būti būdvardis?

Užduotys: lavinti būdvardžio sintaksinio vaidmens nustatymo įgūdžius.

Darbo planas .

1. Teoriniai duomenys apie būdvardį kaip kalbos dalį:

a) apibrėžimas;

b) predikatas;

c) tema.

2. Būdvardžio kaip sakinio dalies populiarumo laipsnis įvairiose srityse naudojimas:

a) meno kūrinys;

b) mokslinis stilius;

c) žodinė kalba.

3. Išvada.


Hipotezė.

Būdvardis gali

būti sakinyje

bet kuris pasiūlymo narys,

bet dažniausiai

tai yra apibrėžimas.


Būdvardžio sintaksinis vaidmuo

Apibrėžimas

Pilna forma

Mėlyna atsispindi dangaus platybės platus upė.

Sudėtinga lyginamoji forma

Gražesnė Piešinys išsiųstas į parodą.

Aukščiausioji forma

Įdomiausia istorija buvo paskelbta m žinomiausias laikraštis.


Sintaksinis vaidmuo būdvardis

Predikatas

Pilna forma

Jo veiksmai buvo puikūs .

Trumpa forma

Nuostabu šio asmens likimas.

Lyginamieji ir aukščiausiojo lygio laipsniai

Jis buvo geriau visi. Ji buvo gražiausia iš mūsų.


Sintaksinis vaidmuo būdvardis

Tema

Pilna forma

gražus Ir lemiamas žengė žingsnį į priekį.

Kompleksiniai lyginamieji ir aukščiausiojo lygio laipsniai

Patvaresnis savo pozicijų neužleido. Maloniausias Jie nusprendė iš jų paaukoti.


Tyrimo rezultatai. „Būdvardžio, kaip sakinio nario, vartojimo populiarumo laipsnis įvairiose vartojimo srityse.

Analizuojama:

Žodinė kalba - 5 žmonės;

Literatūrinis tekstas - ištrauka iš N. V. Gogolio kūrinio „Taras Bulba“ (stepės aprašymas);

Mokslinis tekstas– pastraipa iš biologijos vadovėlio

6 klasė „Sėklų sandara“.




Mokslinis tekstas

100% apibrėžimo naudojimas.


Taigi.

Būdvardis

gali padaryti bet ką

sintaksinis vaidmuo

bet dažniausiai taip yra

apibrėžimas.



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!