Įdomios užduotys su x raide vaikams. Logopedinės pamokos apie garsinio tarimo formavimą ir raštingumo lavinimą santrauka „Garsai -

Pamokos tikslas: mokomės X raidės, skaitymo įgūdžių formavimo, kalbėjimo įgūdžių ugdymo, foneminio suvokimo tobulinimo, elementarių grafinių įgūdžių pagrindų.

  • supažindinti ikimokyklinuką su raide X ir teisingu garso tarimu;
  • išmokyti rašyti X raidę kvadratais;
  • sukelti susidomėjimą mokytis eilėraščių ir mįslių.

Vova vaikščiojo kieme. Buvo žiema. Vovos rankos buvo sustingusios. Jis nusiėmė kumštines pirštines ir pradėjo pūsti šiltą orą ant rankų: x-x-x-x. Pakartokite, kaip Vova pūtė jam į rankas.
Vova grįžo namo. Mama jam parodė juokingas vaizdas. Vova ilgai juokėsi: cha-ha-ha! Pakartokite, kaip juokėsi Vova. XXHA – koks čia pirmas garsas?

Pavadinkite tai, kas parodyta toliau pateiktose nuotraukose:

Šaldytuvas su žiurkėno duona

Sakyk taip, kaip aš: HAMster, BREAD. Koks pirmas garsas šiuose žodžiuose?

Kai ištariame garsą [x], liežuvio užpakalinė dalis, esanti giliai burnoje, pakyla iki gomurio, o jo galiukas yra už apatinių dantų. Pasakykite XXX ir pabandykite tai pajusti. Kai tariame garsą [x], užpakalinė liežuvio dalis neleidžia orui laisvai išeiti iš burnos. Tai reiškia, kad garsas [x| - priebalsių garsas.

  • Pažvelkite į raidę X. Kaip ji atrodo?
  • Pirštais suformuokite X.

Užsiėmimas: Atspausdinta X raidė ikimokyklinukams

Užrašykite X raidę ore ir vieną kartą savo sąsiuvinyje.

Atsargiai pieškite pagaliukus išilgai langelių paprastu pieštuku ar tušinuku.

Tais atvejais, kai vaiko prašoma parašyti visą raidės, skiemens ar žodžio eilutę, suaugęs eilutės pradžioje pateikia rašymo pavyzdį.
Jei ikimokyklinukas turi sunkumų, tada suaugęs žmogus gali nubrėžti dvi apytiksles linijas arba įdėti atskaitos taškus, kuriuos vaikas sujungs linijomis, arba parašyti visas raides, o vaikas jas tiesiog apjuos kita spalva. Šiame mokymo etape kaligrafijos nereikia.

Tęskite sakinį

Ploji – ir saldainiai ūgliai.
Kaip patranka!
Visiems aišku: tai... (Clapperboard).

Ši mįslė nėra lengva:
Aš visada rašau su dviem K:
Pataikyk lazda ir kamuolį, ir ritulį.
Ir mano vardas yra ... (ledo ritulys).

Pasaka apie raidę X

Žiurkėno girtis

Kartą gyveno pasipūtęs žiurkėnas. Kiekvieną vakarą daugybė žiurkėnų susirinkdavo ant kalno pasiklausyti nuostabių jo istorijų.

Tikėkite ar ne, – pradėjo žiurkėnas, – vieną dieną aš iškasiau perėją per visą žemę ir išėjau į Afriką. O ten toks šaltis – blogesnis nei pas mus! Vos išlipęs pamačiau stovintį dramblį, sukiojantį kamieną ir murkiantį.

Aš jam sakau:

"Kodėl tu niurzgai?!" Ar matėte žiurkėnus, ar ką? Ir jis „oink-oink“ ir „oink-oink“! Supykau, sugriebiau jį už kamieno, gerai pasukau ir numečiau į pačią medžio viršūnę.

Oho“, – žavėjosi žiurkėnai.
- Aš judu toliau. Sniegas po kojomis – traška-traška. Žiūriu – dvi didelės gyvatės guli ir miega. Knarkimas visoje Afrikoje! Tyliai prisėlinau ir surišau jų uodegas į mazgą! Ir tada... aš...
- Kas, kas tada?! - vieningai paklausė žiurkėnai.
- Aš... tada...
- Nedelsk! - maldavo žiurkėnai.
- Geras darbas! - įsižeidė girtuoklis.
- Ar manai, kad taip lengva sugalvoti tai, ko dar nematei?!

Mįslės vaikams, prasidedančios raide X

Vasarą mūsų tėtis atnešė
Baltoje dėžutėje yra šerkšnas.
O dabar šerkšnas pilkas
Namai vasarą ir žiemą.
Apsaugo gaminius:
Mėsa, žuvis, vaisiai.
(Šaldytuvas)

Balta, liesa šakninė daržovė
Jis auga po žeme.
Ir nors jis labai karti,
Mums naudinga valgyti:
Visi, nuo suaugusiųjų iki vaikų,
Jie valgo su želė mėsa.
(krienai)

Lengvai ir greitai atspėkite:
Minkštas, sodrus ir kvapnus,
Jis juodas, jis baltas,
Ir kartais jis sudeginamas.
(duona)

Lengvi, nepūkuoti.
Minkštas, ne kailinis.
Balta, o ne sniegas.
Bet jis aprengs visus.
(Medvilnė)

Mūsų virtuvėje ištisus metus
Kalėdų Senelis gyvena spintoje.
(Šaldytuvas)

Patarlės ir posakiai, prasidedantys raide X

Padaryta paskubomis – padaryta dėl malonumo.
Duona yra visa ko galva.
Sniegas laukuose - duona šiukšliadėžėse.
Nors sėkmė turi ilgas kojas, ji nelemia sėkmės.
Gera mokyti žmogų, kuris nori viską žinoti.
Tinginis suktukas neturi net marškinių.
Vasara – šventė, žiema – šventė.
Gera prekė giria save, gera šeimininkė pastato namus.

Juokingi eilėraščiai apie X raidę vaikams

Šeškas pasakė žiurkėnui:
„Tavo uodega siaura, mano plati!
(B. Timofejevas)

Liūtai ir tigrai tramdomi.
Retai, bet pasitaiko.
Bet dar niekas
Aš negalėjau prisijaukinti šeško.
Ačiū Dievui, tai šeškas
Labai mažas gyvūnas!
(B. Zakhoder)

Šeškas nuėjo prie vilko eglutės.
Jis tyliai nunešė petardą.
Dabar šeškas yra su savo petardomis
Tai gąsdina gyvūnus kaip patranka.
(G. Sapgiras)

Ar norite tapti milžinu?
Reikia stovėti ant polių!
Ai, oi, juokas, juokas.
Bufai yra aukščiau visko!
(V. Berestovas)

Kiaulė pamatė kiaulę baloje:
- Tai, žinoma, ne aš, o draugas!
Na, mano draugas nešvarus!
Tiesiog nuostabu, kad tai ne aš!
(V. Orlovas)

duona
Dangus džiaugiasi saule.
Stulpinė saulėgrąža.
Džiaugiuosi, kad staltiesė duona:
Jis lyg saulė ant jos.
(G. Vieru)

Ruginė duona, kepalai, vyniotiniai
Vaikščiodami jo negausite.
Žmonės laukuose brangina duoną,
Jie negaili jėgų duonai.
(Taip. Akim)

Žiurkėnas žiemą, esant dideliam šalčiui
Nenori sustingti nė minutei.
Sly
Šalti laikai
Knarkia dvaruose po žeme.
(V. Luninas)

Pamokos santrauka:

  1. Padidėja naujų žodžių tarimas žodyną ikimokyklinukas, lavina kalbą ir atmintį.
  2. Vystosi ląstelių pratimai smulkiosios motorikos įgūdžius rankas
  3. Mįslės ugdo vaikų intelektą, gebėjimą analizuoti ir įrodyti. Pedagogai užduoda mįsles, mokydami vaikus, kad padidintų susidomėjimą atliekant sudėtingas užduotis.
  4. Eilėraščiai turi įtakos ne tik atminties raidai. Įrodyta, kad jei kiekvieną dieną išmoksite keletą eilučių, smegenyse atsiranda naujų neuronų jungčių ir jūsų bendras gebėjimas mokytis.

Tikslas: formuoti taisyklingą garsų [х], [х′] tarimą skiemenyse, žodžiuose, frazėse, atskirti juos pagal klausą ir tarimu nuo kitų garsų.

Užduotys:

  • Tobulėti foneminis suvokimas; mokyti vaikus taisyklingai tarti garsus [х], [х′] kalboje, atskiriant juos nuo kitų rusų kalbos garsų.
  • Nustatykite garsus [х], [х′]. žodžio pradžioje, viduryje ir pabaigoje.
  • Toliau ugdyti gebėjimą savarankiškai atlikti pilną garso skiemens analizę trumpi žodžiai, konvertuoti žodžius.
  • Treniruokitės kurti paprastus dviejų ir trijų žodžių sakinius ir sudaryti jiems diagramas.
  • Pristatykite laišką X, formuokite žodžius iš raidžių.
  • Stiprinkite eilėraščių ir liežuvio griežimo garsų [х], [х′] tarimo įgūdžius.
  • Ugdykite dėmesį, atmintį, mąstymą, motorinius įgūdžius.
  • Neleiskite vaikams pernelyg pavargti.

Integruota edukacines sritis:

„Pažinimas“, „Bendravimas“, „Socializacija“, „Sveikata“.

Vaikų užsiėmimų rūšys: komunikacinis, pažintinis – tyrinėjimas, žaidimas, motorinis.

Demonstracinė medžiaga: Piggy žaislas; demonstraciniai paveikslėliai (rūbas, kamienas, musmirės, musės, gaidys, saulėgrąžos, šaldytuvas, dailininkas, duona, krekeriai); raidės; kortelės skiemenų skaitymui; spalvotas scheminiai simboliai garsai.

Dalomoji medžiaga: Penalai su simboliais garsinei žodžių analizei ir sakinių konstravimui; kasos aparatai; veidrodžiai; Aksominiai popieriaus lapai siūlams rašyti; laiškų žaidimui „Live Letters“.

GCD judėjimas

Organizacinis momentas

Psichologinė gimnastika

- Įsivaizduokite, kaip sena močiutė lipa laiptais, jai sunku, ji dejuoja: „Oi, oi, oi! Tu jai padėjai ir papasakojai apie tai mamai. Mama apsidžiaugė: „Ai, ai, ai! Atostogų metu jūs šokote: „Eh, eh, eh! Ir visiškai pavargęs: „Va, va, va!

Praneškite apie pamokos temą.

Eksponuojamas žaislas Piggy, pasipūtęs.

- Šiandien mūsų svečiuose Piggy. Ši Piggy yra tokia pagyrė! Jis teigia žinantis viską apie visus.

- Piggy, ar žinai, kokiu garsu prasideda tavo vardas? (su garsu [k]). Ar sutinkate su juo?

– Kokį garsą pirmą kartą išgirdote žodžiuose „Kiaulė, pasigyrė“? (Garsas [x]).

Šiandien klausysime ir ištarsime garsą [x] ir [x′]. Garsas [x′] yra garso [x] brolis. Jie labai panašūs ir tuo pačiu skirtingi. Šiandien išmoksime juos atskirti.

Garso charakteristikos.

Garso simbolis: senelis knarkia: XXX...

— Pažiūrėkite į veidrodį, kaip taisyklingai ištarti garsą [x]:

— kempinės ir dantys yra nemokami;

- liežuvio galiukas nuleistas žemyn, o užpakalinė liežuvio dalis perkeliama link kietojo gomurio, suformuojant tarpą šiltam orui;

- kaklas „tyli“.

Charakteristikos: [x] - priebalsis (liežuvis sukuria kliūtį orui), bebalsis, gali būti kietas arba minkštas ir yra pažymėtas mėlynu ir žaliu apskritimu be varpelio (raidė „X“ ir jos garsiniai ženklai yra lenta).

Foneminio suvokimo ugdymas.

- Išmokykime Piggy atskirti garsą [x] nuo kitų garsų, žaiskime žaidimą „Pagauk garsą“.

X, P, M, X, K, R, T, X, L, T, K, X

Ha, ho, pu, ky, hy, ta, pa, ha, ah, om, o, ap, et, eh

Duona, pienas, kepalas, samanos, ausis, antis, žuvis, uodegos, debesys, indai, kamienas.

Pratimas „Dainuok dainas“.

Skaitymas ir dainavimas tiesiogiai ir užpakaliniai skiemenys su garsu [x].

Žaidimas „Pridėti garsą“, kuris buvo prarastas iš žodžių.

Petu..., pasta..., lopu..., goro..., poilsis..., zap..., shoro..., mo..., sme..., str....

Žaidimas „Pakeisk pirmąjį garsą“ žodyje garsu [X].

Salotos – chalatas, alkis šaltis, kraikas – choras, metai – pažanga, sąvartynas – pagyrimas, šurmulys – numesti svorio, Glebas – duona.

„X“ tarimas žodžiais.

- Piggy nori tavęs užduoti mįslių. Jis sako, kad atsakymuose yra garsas „X“. Ar patikrinsime?

Minkštas, kvapnus, skanus šviežias, su traškia plutele (DUONA).

- Kur žodyje girdimas garsas [x]?

Margas kvatas gaudo varles, braidžioja, suklumpa. (ANTIS)

Mažas, juodas, skraidantis po kambarį, garsiai zujantis. (SKRYTI).

- Kurio paveikslo čia trūksta? (antis)

- Pavadinkime šias nuotraukas, kuri iš jų yra keistesnė? Kodėl?

Saulėgrąžos, kutai, chalatai, musmirė.

Dailininkas, krekeriai, lėkštė, šaldytuvas.

– O dabar taisysime žodžius, kurių Piggy neišmoko taisyklingai ištarti.

Muta atsisėda ant stiklo. (Ne, skrisk). Paveikslą piešė dailininkas. (Menininkas). Štai safaras. (cukrus). Dramblys turi fobotą. (bagažinė).

- Mūsų kiaulytė turi draugą žiurkėną Khomką. Padarykime su juo keletą pratimų.

Fizinis pratimas.

Khomka - žiurkėnas, žiurkėnas, dryžuotas šonas.
Žiurkėnas keliasi anksti, nusiplauna skruostus, trina sprandą.
Khomka šluoja trobelę ir išeina mankštintis.
Vienas, du, trys, keturi, penki!
Khomka nori tapti stipri.

Pristatome raidę „X“.

-Kaip atrodo raidė "X"?

Raidė „X“ nuo pirštų: perbraukta rodomieji pirštai kairės ir dešinės rankos.

Įveskite jį pirštu ant stalo, ant kaimyno nugaros.

Raidės "X" rašymas gijose.

Garsinė žodžių analizė.

Parodykime Piggy ir Khomka, kaip galime pasirodyti garso analizėžodžius Merginos iš apskritimų dėlioja žodį „musės“, o po to iš iškirptos abėcėlės raidžių, o berniukai sukuria žodį „eglė“.

(Žodžių analizė: - Kiek garsų yra žodyje? Kiek balsių? Kiek priebalsių? Balsingas? Bebalsis? Kietas? Minkštas?)

Žodžių konvertavimas naudojant padalintas abėcėlės raides:

Musė - musės, eglė - eglė.

Sudarykite 2 – 3 žodžių sakinius su žodžiais „musė“ ir „eglė“. (Prisiminkime, kaip schematiškai žymimi „sakinys“, „žodis-objektas“, „žodis veiksmas“)

Musė skraido. Eglė auga.

Žaidimas pogrupyje „Žodis išsklaidė“.

Sukurkime žodžius iš raidžių.

(Garso akompanimentas – kaukiantis vėjas). – Žodžiai subyrėjo. Sukurkime žodžius iš raidžių. Žiūrėk, su atvirkštinė pusė raidės turi piktogramą. Surinkite į pogrupius pagal piktogramas ir sugalvokite savo žodžius.

1 pogrupis: pūkas. 2 pogrupiai: samanos. 3 pogrupis: ausis. 4 pogrupis: Khoma.

Žaidimas „Gyvieji laiškai“.

Sugalvokime žodį: ausis, namelis, aidas, sugriebti, musės.

Garsų [х], [х′] tarimas liežuviuose ir eilėraščiuose.

Gera girti, kikenti,
Blogas dalykas yra girtis ir verkšlenti.
Juokas su kuokštu, jie juokėsi iš juoko:
Hee-hee-hee, ha-ha-ha, ho-ho-ho, he-he-he.

Pratimas „Dovanos kiaulytei“.

(Pagal nuotraukas).

- Vaikinai, padovanokime Piggy dovanų su jo mėgstamiausiu garsu varduose. Pavyzdžiui: - Aš duosiu Piggy šaldytuvą, kad jis galėtų jame laikyti maistą. (Vaikai kuria sakinius)

Pamokos santrauka.

Irina Babichkina
Abstraktus logopedinis užsiėmimas dėl garsinio tarimo formavimo ir mokymo raštingumo „Garsai [x]-[x’]. raidė x"

Logopedinės pamokos apie garsinio tarimo formavimą ir raštingumo ugdymą santrauka.

Sugalvotas: mokytojas- logopedė Babichkina I. A.

Tema: Skamba X ir X'. X raidė.

Tikslas: Tobulėjimas garsiniai tarimai. Raštingumo mokymas.

Užduotys: Stiprinti įgūdžius aiškus tarimas studijavo garsai. Išsiaiškinti artikuliacinę struktūrą garsai. Ugdykite foneminį suvokimą. Išmokite paryškinti garsas"X"žodžio pradžioje, viduryje, pabaigoje. Analizės ir sintezės darbas skiemenys ir žodžiai. Tobulėti gramatinė struktūra(sutarti skaitvardžius su daiktavardžiais kategorijoje R. p). Pristatykite raidė X. Ugdykite smulkiąją ir stambiąją motoriką.

Įranga: vaizdas raidės X; nuotraukos – žiurkėnas, chalatas, persimonas, šaldytuvas, kvepalai, jūrų lydeka (lentoje); objektų nuotraukos su garsas"X"žodžio pradžioje, viduryje, pabaigoje (dalomoji medžiaga) ; vietos nustatymo diagramos skamba vienu žodžiu; kasos aparatas laiškus; vaizdai raidės lentoje – X,A,U,M,O,P.

Pamokos eiga:

1. Org. momentas.

Tas, kuris pirmas skambina, pirmas atsisėda skamba žodžiais: katė, lėlė, bakas, pyragas, Katya, banginis, šešėlis.

2. Susipažinimas garsai"X" Ir "huh"

Logopedas deda ant lentos paveikslėlius:

chalatas, žiurkėnas, persimonas, šaldytuvas.

Užduoda klausimą: - Kas pavaizduota nuotraukose.

Vaikų sąrašas.

Kuris garsas dažniausiai girdimas paveikslėlių pavadinimuose?

(Garsas X)

3. Temos pranešimas.

Logopedas pasakoja vaikams, apie tai, kas vyksta jie bus klasėje

dirbti su su garsu X ir X, taip pat susipažinti su raidė X.

4. Artikuliacijos stilius garsas.

Logopedas paaiškina, kad kai tariama garsas X, iškvepiamas šiltas oro srautas. Lūpos šiek tiek ištemptos į šonus.

5. Charakteristikos garsai.

Logopedas paaiškina, Ką garso X priebalsis, sunkus, kurčias. Paaiškina, kad garsas X gali būti ir minkštas – Хь, ir randamas tokiuose žodžiuose kaip riešutai, kvepalai, jūrų lydeka.

6. Atranka garsas iš ausies.

Vaikai turi pabrėžti X garsas iš kelių skiemenų: ka, ta, ha, ma, pa, ha, mes, py, po, ho, hy, am, om, ah, oh, uk, un, eyn, y.

7. Pratimas „Pasirink schemą“.

Apibrėžkite poziciją garsas"X"žodžiais (pradžia, vidurys, pabaiga).

Kiekvienam vaikui suteikiama nuotrauka, kiekvienas sako savo žodį,

kitą ir pavadina vietą skamba vienu žodžiu. Uždeda tavo nuotrauką

norimą schemą. Žodžiai: gaidys, chalatas, žiurkėnas, riešutas, musė, ausis.

8. Žaidimas "Ko trūksta?"

U logopedas, laikantis numerius(nuo 2 iki 4) ir paveikslėliai. Pirmiausia jis

rodomas ir pašalinamas tam tikras skaičius ir paveikslėlis. Vaikai

turi atsakyti, ko ne tapo: „Dvi katės dingo. Nebėra trijų

lizdinės lėlės Trūko keturių kubelių. Dingo dviejų obuolių“ ir kt.

Kai kalbame žodžius: "du", "trys", "keturi" pabrėžti

9. Fiziniai pratimai.

Pratimai „Pavaizduokime gyvūnus“.

"Žiurkėnas". Rankos sulenktos prieš krūtinę. Šepečiai žemyn.

Suka kūną į dešinę, į kairę. Išpučiame skruostus.

"Gaidys". Vaikščiokite iškėlę kojas aukštai, vietoje. Plojimas sulinkęs

per alkūnes, rankas į šonus. Pakelk galvą aukštai. Ištraukite lūpas.

Patikrinkite, ar yra garsas X šių gyvūnų varduose?

10. Susipažinimas raidė X.

11. Svarstymas laiškus.

Iš kiek elementų jis susideda?

Atsekimas pirštų raidės.

Piešimas raidės ore.

12. Skiemenų analizė.

Žaidimas « Laiškas pasislėpė»

Logopedas lentoje išdėlioja trūkstamus žodžius raidė X. Vaikai

nustatyti, kuri laiškas pamestas: u...o, mu...a, pu....

Jie taria žodžius skiemenu po skiemens.

13. Santrauka klases.

Logopedas išaiškina vaikams su kuo susitiko su garsais

klasė?

Prašo pavadinti bet kurį žodį su garsu X.

Publikacijos šia tema:

Logopedinės pamokos apie taisyklingo garsinio tarimo formavimą santrauka parengiamojoje grupėje „Garsas [ts]. raidė C" Programos turinys: sustiprinkite įgūdžius teisingas tarimas garsas [ts]; išmokyti nustatyti garso [t] padėtį žodžiuose;

Logopedinės pamokos apie raštingumo mokymą vaikams, turintiems FFND, santrauka „Garsai [L] ir [L’]. L raidė TIKSLAS: Supažindinti vaikus su garsais L, L ir raide L. TIKSLAI: Koreguojantis ir ugdomasis: Supažindinti vaikus su ugdymo mechanizmu.

Logopedinės pamokos apie raštingumo mokymą specialiųjų poreikių vaikų parengiamojoje grupėje santrauka „Garsai [X] - [X`]. raidė X" KALBOS PAMOKOS APIE RAŠTINGUMO MOKYMĄ SANTRAUKA PARUOŠIAMOJE VAIKŲ GRUPĖJE SANTRAUKA Tema: „Skamba X - X`. Raidė X. Leksinė.

Raštingumo pamokos „Raidė M. Skamba [m] - [m’]“ santrauka MDOU darželis kombinuotas tipas Nr. 24 „Pasaka“ Tambovas Pamokos apie raštingumo mokymą santrauka parengiamoji grupė Tema:

Parengiamosios grupės raštingumo pamokos „Garsai [c], . raidė C"„Skamba [s], [s’]. Raidė „C“ Programos turinys: Įveskite naujus garsus [s], [s’] ir raidę „C“. Toliau mokykite vaikus fonikos.

Raštingumo pamokos „Garsai [l], [l’] santrauka. Raidė L. Prielinksniai“ Pamokos tikslai: supažindinti vaikus su raide L; ugdyti sąmoningo skaitymo įgūdžius; skatinti nuoseklios kalbos raidą; išmokti taisykles.

Sveiki, mano brangūs skaitytojai!

Skyriuje mokytis raidžių priebalsis raidė "X"“ Paįvairinkite savo veiklą įvesdami raidę X, pasiūlykite pirmiausiai sugalvoti žodžius su garsu X. Pakvieskite vaiką išdėlioti raidę arba beje ją lipdyti, naudokite šią techniką beveik kiekvienoje pamokoje, tik pakeiskite medžiagą dėl išdėstymo.

Na, kaip visada, aš tau pasiruošiau praktiška medžiaga: meninis žodis, žaidimai, kryžiažodžiai.

raidė "X"

Juokingi eilėraščiai

X atrodo kaip žirklės, bet darbe, o ne gulint, galite kirpti,

Jei nori, tai siuvai.

Jei norite, galite nusikirpti plaukus patys.

Stepanove

Dangus džiaugiasi saule,

Stulpinė saulėgrąža.

Džiaugiuosi, kad staltiesė duona:

Jis lyg saulė ant jos.

X- juokingas žaislas

Medinis ratukas.

medinis ratukas -

Draugas laisvam vėjui.

V. Stepanovas

Mes nesame raguoti, nesame blogi.

Mes esame asilai, o ne asilai.

Rankose laikome rąstą,

Kad neiškristų.

E. Tarlapanas

Duona! Ar jam nebus nuobodu?

Nebandykite apsieiti be jo!

Be jo žmogus turi bėdų!

Nr svarbiau už darbą grūdų augintojas!

Dramblys turi uodegą -

Jis tik mažas.

Suaugusio dramblio uodega

Jis niekada nebus didesnis.

Mano širdis pilna baimės! O!

Oi, bėda artėja!

Taigi lenta manęs laukia.

Leisk man apsimesti, kad esu kurčia!

Jei tik klasėje užgestų šviesos!

Oho! O! Ech! O! Oho!.. jie neskambino.

Ts. Angelovas

Vaikščiojimas ant polių

Ruošiasi leistis į žygį.

Liežuvio vingiai

Patarlės ir posakiai

1. Duona yra visa ko galva.

2. Gera šeimininkė kuria namus.

3. Sniegas laukuose – duona šiukšliadėžėse.

4. Padaryta skubotai – padaryta dėl malonumo.

5. Gera mokyti žmogų, kuris nori žinoti viską.

Žaidimai

Žaidimas „Laiškas pamestas“.

Užpildykite trūkstamas raides:

- alva, - leb, - itrets, - od, - rhizanthems, ore -, petu -, sme -, shoro -, naspe -.

Žaidimas „Rimas“.

Pagalvokite apie žodžio drąsus rimą.

Atsakymas: gerai padaryta, bėglys, agurkas, želė, berniukas, galas.

Žaidimas "Prarastas garsas"

1. Nedaryk to iš mu Į Ir ( mu X Ir) dramblys.

2. G oloda ( X oloda) nebijok, nusiprausk iki juosmens.

Žaidimas „Žodis tau“.

Pagalvokite apie žodžius, prasidedančius skiemenimis:

choras... (- gadfly, -osho, -omas), šalta... (- vienas, -lm, -st), namuose... (- ut, -jakas), charakteris... (- aktorius, -chevnya), hal... (- va, -at, -jei).

Žaidimas „Žodis išsisklaidė“.

Surinkite išsklaidytą žodį.

B e l h ( duona).

Žaidimas „Surask žodžius“.

1. Lesenka. 2. T h o w n a b u c k a.

– – x – – x – –

– – – x – – x – –

– – – – x – – x – –

– – – – – x – – x – –

Galimas variantas atsakymas: Galimas atsakymas:

pūkai, dulkės, parakas, piemuo. Hokhma, Osmanas, laikrodis, Maheris.

Žaidimas „Žodžių transformavimas – stebuklinga grandinė“.

progresą- Į žingsnis po žingsnio.

Atsakymas: judėti - kodas - katė - mot - šachmatas - magas - žingsnis.

Žaidimas „Anagramos“.

Halva ( pagirti), chaosas ( plūgas).

Žaidimas „Keli iš vieno žodžio“.

Pasirinkite žodžius, prasidedančius raidėmis, sudarančiomis žodį halva. (X arba gandras, liūtas, šakutė, ananasas.)

Pastaba. Užduotis gali būti sudėtinga pasirenkant žodžius tik pagal temą. Pavyzdžiui: gyvūnai, augalai, drabužiai, maistas ir kt.

Žaidimas „Rašų rinkiklis“.

Pasirinkite žodžius iš raidžių, sudarančių žodžius:

drąsa (Choras, stulpas, drąsus, vergas, augimas, burna, metimas, brolis, leopardas, vapsva, kraikas, šimtas, boras, kabelis.)

kepyklėlė (Duona, tvartas, šaltis, liūtas, vynmedis, odė, bėdos, vilkstinė, skroblas, augalas, skambutis, ryklė, gūžys, vanduo, dozė.)

Žaidimas „Sukurkime naujus žodžius“.

Iš laiškų šio žodžio sugalvok naujus žodžius.

Žaidimas „Pasakyk žodį“.

Žaidimas „Skiemenų aukcionas“.

Ei... (- kikenti), pataikė... (- ry, -retz, -augimas), labas... (- turtingas, -net), drąsus... (- ry, -rost, -retz), ausis...(- gyventi).

Žaidimas „Kur garsas?

1. Raskite garsą [ X] žodžiais: duok, duona, kolūkietis, plūgas, įeik, užuosk.

2. Vieną kartą suplokite rankomis, kai išgirsite garsą [ X].

Padaryta skubotai – padaryta dėl malonumo. Duona yra visa ko galva.

Kryžiažodis

Pirmajame kryžiažodyje įveskite augalų pavadinimus, o antrajame – trijų gyvūnų ir vieno roplio vardus.

Atsakymas: krienai, persimonai, medvilnė, chrizantema; šernas, žiurkėnas, šeškas, chameleonas.

Keitiniai

gerai. Šurkšnoti.

Charade

Su laišku X jie mane nešiojasi

Su laišku SU valgomajame jie klausia.

(X alatas – Su alat.)

Mįslės

Tai lengva ir greita atspėti: minkšta, puri ir kvapni, ji juoda, tai balta,

Ir kartais jis sudeginamas.

(Duona.)

Lengvas, ne pūkuotas, minkštas, be samanų,

Balta, ne sniegas, bet aprengs visus.

(Medvilnė.)

Vasarą mūsų tėtis atnešė

Baltoje dėžutėje yra šerkšnas.

O dabar šerkšnas pilkas

Namai vasarą ir žiemą.

Apsaugo gaminius:

Mėsa, žuvis, vaisiai.

(Šaldytuvas.)

Gudriai susidėlioju:

Su savimi turiu sandėliuką.

Kur yra sandėliavimo patalpa? Už skruosto!

Koks aš gudrus!

(Žiurkėnas.)

Iš pradžių jis užaugo laisvėje lauke,

Vasarą jis žydėjo ir dygo,

Ir kai jie kūlėjo,

Jis staiga pavirto grūdais.

Nuo grūdų iki miltų ir tešlos,

Užėmiau vietą parduotuvėje.

(Duona.)

Jis prisispaus prie medžio ir susiriečia kaip gyvatė, o rudenį išeis į sodą.

Geltonos kekės kabo.

(Hop.)

Mūsų virtuvėje ištisus metus

Kalėdų Senelis gyvena spintoje.

(Šaldytuvas.)

Balta, liesa šakninė daržovė,

Jis auga po žeme.

Ir nors jis kartaus,



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!