Tiriamasis darbas kūrybinėse grupėse. IV

Rusų kalbos pamokos santrauka 2 klasei su pristatymu

Pamokos tipas: naujų žinių atradimas
Technologija: probleminis-dialoginis mokymasis
Tikslas: pristatyti porinių priebalsių tikrinimo metodą keičiant žodžio formą ir pasirenkant žodžius su ta pačia šaknimi
Užduotys:
Kognityvinis:
ugdyti gebėjimą kurtumo ir balsavimo metu įžvelgti žodžių su poriniu priebalsiniu garsu tarimo ir rašybos neatitikimus, atrinkti bandomieji žodžiai ir pagrįsti tikrinamo žodžio rašybą pasirinkdami bandomąjį žodį;
sudaryti porinio priebalsio tikrinimo žodžio pabaigoje ir viduryje taisyklę ir pritaikyti ją praktiškai
Reguliavimo:
ugdyti gebėjimą pamokoje nustatyti ir suformuluoti tikslą;
ugdyti gebėjimą adekvačio vertinimo lygmeniu įvertinti veiksmo teisingumą;
ugdyti gebėjimą planuoti savo veiksmus pagal užduotį ir kontroliuoti jų įgyvendinimą dirbant poromis
Asmeninis:
gebėti atlikti įsivertinimą pagal ugdomosios veiklos sėkmės kriterijų.
Komunikacinis:
ugdyti gebėjimą dirbti komandoje, porose, ugdyti savitarpio pagalbos ir santykių jausmus;
ugdyti gebėjimą klausytis ir suprasti kitus bei užmegzti dialogą; formalizuoti savo mintis
Planuojami rezultatai:
mokiniai išmoks patikrinti suporuotus balsinius ir bebalsius priebalsius žodžio šaknyje;
lyginti žodžių tarimą ir rašybą;
parinkti žodžių su poriniais priebalsiais žodžiuose pavyzdžius
Įgyvendinimo laikas: 45 minutes
Naudojamos žinios, įgūdžiai ir gebėjimai:
priebalsių garsų (balsinių ir nebalsių) išmanymas;
žinios apie balsingų ir bebalsių priebalsių ypatybes;
žinios apie priebalsių garsų poravimą pagal balsingumą ir bebalsiškumą
Naujos koncepcijos ir įgūdžiai:
porinių priebalsių tikrinimo būdų išmanymas
Elektroniniai ištekliai:
daugialypės terpės šaltinis „Žodžio šaknyje esančių suporuotų priebalsių tikrinimas“ („PowerPoint“ pristatymas)
fizinis lavinimas GOM Мediafile.avi
korekcinė gimnastika akims (PowerPoint, mp3)
Informacijos šaltiniai:
Vadovėlis „Rusų kalba“ (2 kl.). Autoriai: V.P.Kanakina, V.G
Pamokomis pagrįsti pokyčiai rusų kalba (2 klasė). Autoriai: T. N. Sitnikova, I. F. Yatsenko, N. Yu
Rusų kalbos pamokos naudojant informacinės technologijos. Autoriai: O.A. Arkhipova, O.S
Elektroninė paraiškaį V.P.Kanakina, V.G.Goretskio vadovėlį „Rusų kalba“ (2 klasė).
Internetas (paveikslėliai, prezentacijų fonai, fiziniai pratimai, korekcinė gimnastika akims)
Reikalinga įranga ir medžiagos:
kompiuteris
multimedijos projektorius
ekranas, garsiakalbiai
kortelės su raktinius žodžius lentai, magnetukai – 6 – 11 vnt
porinio darbo kortelės
vėduoklės su poriniais priebalsiais
sąsiuviniai
Organizacinis momentas.
(1 skaidrė) – Sveiki, vaikinai. Šiandien aš jums duosiu rusų kalbos pamoką. Mano vardas Elena Alekseevna. Ir man malonu pakviesti jus į mūsų patogų įdėklą (2 skaidrė) pasigaminti jaudinanti kelionėį protingų vaikinų ir protingų merginų šalį.
Psichologinė nuotaika.
- Palinkėkime vieni kitiems sėkmės šiandieninėje akcijoje (mokiniai pakaitomis liečia tuos pačius kaimyno pirštus, pradedant nuo nykščiai ir jie sako):
- Noriu ( nykščiu)
- sėkmė ( rodomasis pirštas)
- didelis ( vidurinis pirštas)
- visame kame ( bevardis pirštas)
- ir visur (mažasis pirštas).
– Dabar esame ne studentai, o tikri keliautojai. Tikiuosi, kad mūsų kelionė nebus lengva ir vietomis net šiek tiek pavojinga, bet įdomi ir pamokanti. Todėl mums reikės jūsų žinių, sunkaus darbo ir noro padėti vieni kitiems.
- Prieš išvykstant turite atlikti muitinės patikrinimą. Paruoškime savo sąsiuviniai keliautojai, kuriuose fiksuosime savo atradimus. (Atidaryti sąsiuvinius).
Rašymo minutė su žinių atnaujinimu.
– O, vaikinai, pamiršau pasakyti, kad norint patekti į kelią, reikia suburti stiprią komandą. Ir girdžiu, kad ji pasiruošusi lipti į mūsų laivą ir pradėti eiti pareigas. Susipažinkime su jais (3 skaidrė) Bet pirmiausia, atrodo, turime sunkiai dirbti, kad surastume keletą jūreivių.
b -? T-? w - ? z - ? G - ? ? - f
– Kokie tai jūreiviai? (Suporuoti priebalsiai).
- Ką jie reiškia? (Jie žymi suporuotus priebalsius, kalbant apie kurtumą ir balsingumą).
- Vaikinai, surinkite visą komandą.
b – p d – t g – w h – c g – k c – f
- Sustatykime savo komandą ant denio. (Patikrinti, 3 skaidrė)
– Ar parašyti šie laiškai gali būti pavojingi? (Taip, nes tarimas ne visada atitinka rašybą).
-Ar jau nustatėte mūsų kelionės tikslą? (Suporuoti priebalsiai).
Kad neaiškių atvejų būtų mažiau
Ir kad nebūtų blogų atsakymų
Klausykite priebalsių garso
Kad nesupainiotų balsų ir kurčiųjų.
- Vaikinai, dabar galime ramiai išplaukti. Visu greičiu pirmyn!
Mūsų burė linksmai siūbuoja
Vanduo spindi švelnia banga,
Bet man skubiai praneša tik virėja
Apie keistus dalykus mūsų laive.
Probleminė situacija (Mokiniai skaito užrašą).

D
„Virėjas gamino abu (...), pietus
T
d
Ir tada jie visus išjungė (...). šviesa
T
b
Norėjau išsikepti žuvies
n
b
Bet kažkas pavogė obs(...)ku! pabarstymas
n
- Kas pradėjo vaidinti mūsų laive? (Suporuoti priebalsiai).
– Dabar mes gaudysime šiuos juokdarius. Vaikinai, skaitykite paskutiniai žodžiai kiekvienoje eilutėje. (Pietūs, šviesa, žuvis, pabarstukai.)
– Ar jums sunku rašyti šiuos žodžius? (Taip).
– Ką šiais žodžiais mums sunku apibrėžti? (Suporuotų priebalsių rašymas).
- Kodėl? (Rašyba ne visada sutampa su tarimu).
- Tada ką mums daryti su šiais žodžiais? (Patikrinti).
– Į kokį klausimą šiandien ieškosime atsakymo? (Kaip patikrinti porinių priebalsių rašybą).
- Gal kas nors išlaisvins ir įgarsins mūsų kelionių pamokos temą (Patikrinti suporuotus priebalsius).
- Taigi, pamokos tema yra „Suporuotų priebalsių tikrinimas“.
Studijuoti.
- Vaikinai, kokias prielaidas turėjote norėdami patikrinti šiuos žodžius. Kokius patikrinimo būdus galite pasiūlyti mūsų gerbiamam virėjui?
Tikrinimo metodai
1) pakeisti žodžio formą
2) pasirinkite vieną šakninį žodį
giminingas žodis
meilus vienos šaknies žodis
žodžio prasmė
3) klausimo nurodymu – daug žmonių? ką?
niekas? ką?
– Pabandykime patikrinti šiuos žodžius jūsų pasiūlytais patvirtinimo būdais.
pietūs - pietūs (skaičius) žuvis - maža žuvytė (su meiliai)
šviesa – (daug) lengvas pabarstymas – pabarstyti (žodžio reikšmė)
– Kas išleido išdaigą ir sumaišė visas raides? (Suporuoti priebalsiai).
(skaidr
„Virėjas ruošė vakarienę
Ir tada šviesos išsijungė
Norėjau išsikepti žuvies
Bet kažkas pavogė šiukšles!“)
– Pradžiuginkime savo virėją, kad jis galėtų toliau ramiai ruošti mums vakarienę, ir grąžinkime jam jau pataisytą raštelį. Kaip bausmę už tai mūsų jūreiviai kol kas išplaus denį, o patenkinta virėja, atsidėkodama už pagalbą, padovanojo stiklainį uogienės, kuria dabar visi kartu skanausime. Tačiau valgydami uogienę atidžiai klausykite žodžių ir stenkitės išgirsti žodžius su poriniais priebalsiais.
Fizinis pratimas „Uogienės stiklainis“.
- Vaikinai, prašau, pasakykite, kuris iš jūsų dainoje girdėjo žodžius su poriniais priebalsiais? (džiovyklės, trupiniai, pelės). Užsirašykime šiuos žodžius, visus patikrindami galimi būdai.
Mes...ki - pelės, (daug) pelių, pelės, pelės, pelėkautai.
Puodeliai - (daug) puodeliai, puodelis.
Produkto išraiška.
- Atrinkome bandomuosius žodžius (paskelbtas ženklas „Test“), o dabar padarysime išvadą: kodėl bandomuosiuose žodžiuose nekyla abejonių dėl porinio priebalsio rašybos, kodėl aiškiai girdime priebalsio garsą ? (Nes po priebalsio yra balsė). Kas ateina po porinio priebalsio?
– Pažiūrėsim: pietūs – pietūs. Koks garsas skamba po porinio priebalsio? (balsė – ы, pabraukimas ir kt.)
pietų pietūs
šviesa spindėti
žuvytė maža žuvelė
pabarstyti pabarstyti
pelės mažos pelytės
puodeliai puodelis
- Dabar matome, kad šis suporuotas priebalsis yra stipri pozicija. (Lentelė „Stipri padėtis“).
- Ir mes patikrinome šiuos žodžius (paskelbtas ženklas „Patikrinti“). Kokius suporuotus priebalsių garsus girdime 1 grupės žodžio pabaigoje arba viduryje – balsinius ar bebalsius? (kurčias).
- Taip, jie visi yra viduje silpna padėtis tikrinamuose žodžiuose (lentelė „Silpna padėtis“).
Nuobodūs garsai yra šlykštūs,
Jie nenori gyventi taikiai
Jie siekia garsaus kaimyno
Nutildyti tai bet kokia kaina.
-Tai koks buvo mūsų klausimas pamokos pradžioje? (Kaip patikrinti suporuotus priebalsius?)
– Pabandykime kartu suformuluoti porinių priebalsių tikrinimo žodžio šaknyje taisyklę? Kas pradės? (Norėdami patikrinti suporuotus priebalsius...silpnoje padėtyje...)
- Gerai padaryta! Bet kol jūs ir aš mėgavomės uogiene, sugedo visi mūsų instrumentai ir mes praradome planuotą kursą. Todėl siūlau praplaukti Gramotejevo kyšulį ir paklausti jų kelio. Be to, vietos gyventojai Sužinojome apie mūsų laive susirinkusią įgulą. Jie pasiruošę parodyti mums kelią į išmaniųjų ir protingų moterų šalį, jei mes teisingai atliksime jų užduotį. Aš perskaitysiu ketureilį, o jūs turite jį užbaigti įterpdami reikalingą žodį ir, žinoma, šaknyje rasti žodžius su poriniais priebalsiais, būtinai patikrinkite juos naudodami mūsų taisyklę ir parodykite man norimą raidę ventiliatorius (Norėdamas patikrinti, prašau bandomųjų žodžių, jei kas nors suklydo).
Sklandžiai, sklandžiai tekėjo eilėraščiai,
Staiga jis suklupo ir nutilo.
Jis laukia ir atsidūsta:
Žodžių neužtenka!
Norėdami grįžti į geros kelionės
Eilėraštis tekėjo kaip upė,
Padėkite jam šiek tiek
Duok man žodį.
Nesigirdamas pasakysiu:
Aš padarysiu visus savo draugus jaunesnius!
Nusivylę žmonės ateina pas mane -
Su raukšlėmis, su raukšlėmis,
Jie išeina labai gražūs,
Linksmas ir sklandus!
Taigi aš esu patikimas draugas
Elektrinis... (geležinis).
Ji sveikina pavasarį -
Jis užsideda auskarus.
Uždengtas ant nugaros -
Žaliaskarė.
Ir suknelė dryžuota.
Tu atpažįsti...(beržas).
Sakau broliui: – O!
Žirniai krenta iš dangaus!
„Koks ekscentrikas“, - juokiasi brolis,
Tavo žirniai yra... (kruša).
Dabar atėjo laikas
Žaisk žaidimą „Priešingai“.
Aš pasakysiu žodį "aukštas"
Ir tu atsakysi...(žemai).
Aš pasakysiu žodį "toli"
Ir tu atsakysi...(uždaryti).
Skaityti knygą
Ir nelankstykite lapų,
Šiuo klausimu dėl tvarkos
Mums visada reikia... (žymė)
Šis žvėris jums pažįstamas -
Valgo peles, geria pieną.
Bet jis nepanašus į katę
Apdengtas ilgais spygliais... (ežiukas).
– Raštingi žmonės džiaugiasi tavimi ir, atsidėkodami, duoda mums svarbią užuominą. „Vykdami į išmaniųjų ir protingųjų šalį, saugokitės Bermudų trikampio, kuris bus jūsų kelyje. Mes tikrai į tai atsižvelgsime ir būsime atsargūs.
Fizinis pratimas.
- Puiku, vaikinai! Mes su jumis teisingu keliu. Pažvelkite į mus supantį grožį.
- Įgula, dėmesio! Pirmyn Bermudų trikampis. Daugelis laivų čia dingo be žinios. Matyt, jų įgulos nariai mokykloje nesisekė ir nebuvo draugiški. Ar galėsime saugiai praeiti šią vietą? Čia turime parodyti geros žinios būdai patikrinti žodžius su poriniais priebalsiais. Dirbsime kartu, poromis Jums duodamos kortelės su žodžiais. Kiekvienoje eilutėje yra 3 žodžiai. Vienas žodis yra bandomasis žodis, o kitus du galima patikrinti. Reikia rasti bandomąjį žodį, kuriame porinis priebalsis yra stiprioje padėtyje, ir jį apibraukti, o į bandomus žodžius įterpti trūkstamas raides ir pabraukti porinio priebalsio rašybą. Tai turi būti padaryta greitai, kitaip mūsų laivas bus ištrauktas į jūros gelmes. Šios užduoties atlikimo laikas yra 1 minutė).
lo...ka lo...ki lo...visu etatu
sose…sose…ka sose…ir
miestas...ir miestas...miestas...dangus
arklys... kitas arklys... arklys...
tetra... tetra... taškai tetra... ka
zu... zu...ki zu...asty
yu...ki yu...ka yu...taškai
shu...a shu...ka shu...ki
doo...gerai doo...doo...ki
gri...gri...ok gri...ki
sėkmės... sėkmės... sėkmės... sėkmės
ranka... ranka... viščiuko ranka... a
ruoškis...pasiruošk...ruoškis...ka
aštrus... aštrus... aštrus...
štai... taip, štai... gerai, štai... kaulas
(Patikrinkite pagal įdėtą raidę).
Teksto kopijavimas.
– Vaikinai, protingų vaikinų ir protingų merginų šalis jau matoma priekyje. Šios šalies gyventojai mums perdavė žinutę: „Brangus drauge! Eik per lanką. Dešinėje bus šakelė su mediniu vaisiumi. Gausim!"
(Paprašykite, kad raštelį garsiai perskaitytų skaitantis mokinys).
– Įdomu, kur mus nuves ši žinia. Galime išsiaiškinti, ar randame ir ištaisome klaidas. Man atrodo, kad ir čia mūsų jūreiviai jau spėjo išdaigauti.
- Vaikinai, ar šioje žinutėje yra kokių nors žodžių apie mūsų taisyklę? (Taip.)
- Pavadinkite juos (Draugas, lankas, tvenkinys, plaustas, pirmyn).
– Kas suprato raštelio turinį? (Klausimai apie žodžių reikšmę: Taigi, su draugu viskas aišku, bet koks lankas mes kalbame apie? Tai yra, tai ne tas svogūnas, kurį valgome? Kokią kitą reikšmę galėtų turėti žodis plaustas?
- Nukopijuokite šį tekstą be klaidų. Ar kam nors sunku? Aš ateinu į pagalbą!
- Patikrinkime (skaidrę su teisingu tekstu).
(Jei neturite pakankamai laiko, garsiai pasirinkite bandomuosius žodžius).
– Taigi atėjome, vaikinai, į patį centrą, sakyčiau, Protingų žmonių ir Sumanių moterų šalies širdį – prie Stebuklingos obels. Ant šios obels, be paprastų obelų, augo 12 neįprastų. Jie yra didesni už kitus. Ką ant jų matai? (Suporuoti priebalsiai).
– Jei šiandien sugebėjote susidraugauti su poriniais priebalsiais ir manote, kad gerai padirbėjote: išmokote patikrinti porinius priebalsius, tai paimkite savo obuolį ir pakabinkite ant obels, kuo aukščiau. Jei turite kokių nors sunkumų, pakabinkite juos ant apatinių šakų, kad jūsų žinios dar šiek tiek bręstų ir sustiprėtų, o jei manote, kad dar neišmokote patikrinti porinių priebalsių, paimkite savo obuolius ir padėkite juos po obelimi. kad jūsų žinios būtų persmelktos magiškos pažinimo galios.
-Dabar pasidalinkime įspūdžiais iš mūsų pamokos.
– Kokių atradimų šiandien padarėte, kokių naujų dalykų išmokote?
– Kas bandys suformuluoti porinių priebalsių tikrinimo žodžio šaknyje taisyklę? (Jei porinis priebalsis yra žodžio pabaigoje arba žodžio viduryje prieš kitą suporuotą priebalsį, tai jį reikia patikrinti).
– Kas bandys įvardyti būdus, kaip patikrinti porinius priebalsius?
– Linkiu, kad po mūsų pamokos liktų džiugi, obuoliška nuotaika ir tvirtos žinios. Ir pabaigai noriu pridurti: jūs ir aš padarėme tokį puikų ir ilgas kelias, bandydamas patekti į Išmaniųjų ir Sumaniųjų Moterų šalį, bet tikrosios išmaniosios ir išmaniosios visą tą laiką buvo šalia manęs. Tai jūs, mano brangūs vaikinai. Dėkoju už jūsų darbą.
Namų darbai.
- Namuose sugalvokite ir užsirašykite 5 sakinius tema „Kelionė į protingų žmonių šalį“, kuriuose tikrai bus žodžių su poriniais priebalsiais.
– Mūsų pamoka baigėsi.
Papildoma medžiaga:
- Protingi vaikinai kviečia mus žaisti žaidimą „Kriauklės“. Įjungta jūros kriauklės rašomi žodžiai su poriniais priebalsiais. Vienas mokinys prieina prie lentos, paima kriauklę, perskaito žodį, galvoja, kokią raidę reikia įterpti ir, priklausomai nuo to, kokį garsą nurodo ši raidė, užsideda arba ausines, arba skambutį. O likusieji mokiniai, jei sutinka, ploja, jei nesutinka, pritūpia. Pasiruošę! Pirmiausia atsistokite tie, kurių vardai prasideda balse, tada tie, kurių vardai prasideda balsiniu priebalsiu, o tada tie, kurių vardai prasideda bebalsiu priebalsiu.
balta pora...
smėlio paplūdimys...
dygliuotas e...
dėmėtas aštuonkojis...
daug medaus...
draugiška komanda...
dryžuota raudona...

Rusų kalbos pamokose 2 klasėje vaikai mokosi analizuoti žodžius ir juos atpažinti leksinę reikšmę, sinonimai, antonimai. Rikiuodami žodžius pagal jų sudėtį, antrokai mokosi atpažinti ne tik šaknis, bet ir priesagas, priešdėlius, galūnes. Jie mokosi rašymo taisyklių, mokosi atrinkti bandomuosius žodžius. Daugiau išsamus svarstymas pažeidžiamos ir kalbos dalys.

IN šį skyrių surinko ir apibendrino mokytojų patirtį organizuojant pamokas ir patikros darbai rusų kalba antroje klasėje. Čia yra pamokų užrašai; testai, užduotys ir pratybos šia tema, planavimas, tobulinimas.

Rusų kalba 2 klasėje: pamokų konspektai, planavimas, tobulinimas

Yra skyriuose:

Rodomos publikacijos 1–10 iš 95.
Visi skyriai | Rusų kalba, 2 klasė

Rusų kalbos pamokos santrauka „Priešdėlių rašyba“ 2 klasėje Pamokos santrauka apie Rusų kalba 2"IN" klasė(programa vaikams, turintiems sunkių kalbos sutrikimų, ir vaikams, turintiems mokymosi sunkumų 3 klasė) Tema: priešdėlių rašyba. Užduotys: 1. Gilinti vaikų žinias apie priešdėlius, jų vaidmenį žodžiuose, toliau įtvirtinti sampratą apie...

Rusų kalbos pamoka 2 klasėje „Raidžių junginių rašybos pratimai zhi-shi. Rašybos žymėjimas" rusų kalba RAIDŽIŲ DERINIŲ RAŠYBOS PRATIMAI zhi-shi. RAŠYBOS PRAŠYMAS. Tema: Pratimai rašant raides ir po zh ir w. Rašybos žymėjimas. Tikslas: – įgūdžių rašyti žodžius su rašybos raide ir po j bei w, paaiškinti rašybą, rasti žodžius, kuriuose...

Rusų kalba, 2 klasė - Pamokos santrauka apie rusų kalbą „Pabrėžimas“ 2 klasėje

Leidinys „Rusų kalbos pamokos santrauka „Pabrėžimas“ 2...“ Santrauka 1. Dalykas: Rusų kalba 2. Klasė: 2 klasė 3. Pamokos tema: „Stresas“ 4. Pamokos tikslas: sudaryti sąlygas suprasti žodžių darybos kirčio vaidmenį žodžiuose 5. Planinis edukacinių rezultatų: Asmeninis: požiūrio į motyvacijos gauti...

Vaizdų biblioteka "MAAM-pictures"

Rusų kalbos pamoka 2 klasėje „Žodžiai su švelniu priebalsiniu garsu žodžio gale“ tema: „Žodžiai su švelniu priebalsiniu garsu žodžio pabaigoje“ Tikslas: Išmokite rašyti žodžius su švelniu priebalsiu žodžio pabaigoje, naudojant raidę ь Tikslai: ugdyti gebėjimą rašyti žodžius, kurių pabaigoje yra ь žodžio ir pagrįsti jų rašybą; gebėjimo mąstyti, analizuoti,...

Rusų kalbos pamokos santrauka 2 klasėje „Veiksmažodžių lytis būtuoju laiku“ Rusų kalbos pamokos technologinis žemėlapis Mokytoja: Anting Valentina Germanovna Data: 2015 m. balandžio 22 d. Tema. Veiksmažodžių būtojo laiko lytis. Pamokos tipas: Pamoka apie naujų žinių ir veiksmų metodų įsisavinimą (naujos medžiagos mokymasis. Dalyko ugdymo...

Rusų kalbos pamoka 2 klasėje „Neperkeliami žodžiai. Žodžių brūkšnelis su raide Y žodžio viduryje" Tema: žodžiai, kurių negalima perkelti. Žodžių brūkšnelis su raide Y žodžio viduryje. Pamokos tipas: kombinuotas. Tikslas: žodžių su raide Y viduryje brūkšnelių brūkšnelių taisyklės. Ugdymo tikslai: susipažinkite su žodžių, kurių negalima brūkšninti, ypatybėmis ir žodžių su Y raide brūkšnelių taisyklėmis...

Rusų kalba, 2 klasė - Mokinio, turinčio protinį atsilikimą, 2 klasės individualaus mokymo namuose darbo programa rusų kalba (7.2 variantas)

Aiškinamasis raštas Darbo programa rusų kalba 2 klasei individualus mokymas protinį atsilikimą turinčio studento namuose (7.2 variantas) buvo sukurta remiantis šiais dokumentais: 1. Federalinė valstybė išsilavinimo standartas pradinis bendrasis išsilavinimas...

Pamoka-žaidimas rusų kalba 2 klasėje „Kelionė į Akitammargo šalį“ Tema: „Pakartojimas to, kas buvo aptarta“. Pamokos tikslai: 1. Įtvirtinti ir apibendrinti žinias gramatikos teorija, galimybė taikyti teorinė medžiaga praktikoje. 2. Ugdykite mokinių kalbą, gebėjimą analizuoti ir daryti išvadas. 3. Ugdykite susidomėjimą dalyku ir teigiamą motyvaciją. Įjungta...

Pamokos tema: Daiktavardis.Žinių sisteminimo pamoka

TIKSLAI: 1) įtvirtinti pradines žinias apie daiktavardžius;

įtvirtinti gebėjimą atskirti žodžius, atsakančius į klausimą kas? ir žodžiai, atsakantys į klausimą ką?

2) tobulinti įgūdžius rašybos budrumas; tobulinti mokinių kalbą ir loginį mąstymą;

3) ugdyti susidomėjimą mus supančiu pasauliu.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

RUSŲ KALBOS PAMOKA

2-oji KLASĖ

Mokytoja Čekanova Nina Trofimovna

Savivaldybės švietimo įstaiga Zarechenskaya vidurinė mokykla

TEMA: Daiktavardis.

/Žinių sisteminimo pamoka/

TIKSLAI: 1) įtvirtinti pradines žinias apie daiktavardžius;

Stiprinti gebėjimą atskirti žodžius, kurie atsako į klausimą kas? Ir

Žodžiai, atsakantys į klausimą ką?

2) tobulinti rašybos budrumo įgūdžius;

Tobulinti mokinių kalbą ir loginį mąstymą;

3) ugdyti susidomėjimą mus supančiu pasauliu.

PAMOKOS EIGA:

I. Pamokos temos ir uždavinių perdavimas.

- Šiandien jūs ir aš turime prisiminti viską, ką sužinojome apie pirmąją žodžių grupę - apie daiktavardžius.

Mūsų svečias yra Dunno su užduotimis ir klausimais. Kartu su Dunno skaitysime knygą „Žodžių grupės rusų kalba“. (2 skaidrė)

  1. Rašyba 5 minutės.

– Pamoką pradėkime trumpu apšilimu: 5 minučių rašybos pratimu.

Šiuo metu individualus darbas ant kortelių.

1. Žodžių rašymas pagal diktantą stulpelyje /1 – prie lentos/

kiškis ausys, uodega, žievė

ožkos ragai, pienas

lapės uodega, skylė

karvės ragai, pienas

avies vilna, kojinės

– Nurodykite kirčiavimą žodžiais, paryškinkite rašybą.

– Ką bendro turi šie žodžiai? /klausimas kas? - gyvūnai/

2. Pasirinkite žodį kiekvienam žodžiui, kad jis atsakytų į ką? ir buvo siejamas su šiuo žodžiu. Šalia jų parašykite žodžius.

3. Patikrinkite /vaikai skaito savo žodžius/

  1. Apibendrinimas teorinių žinių apie daiktavardį.

1) – Kaip visus užrašytus žodžius galima pavadinti vienu žodžiu? /tvarinių vardai./

Taip ir vadinasi Mūsų knygos 1 skyrius "Daiktavardis"

(3 skaidrė)

– Kokie žodžiai vadinami daiktavardžiais?

– Štai ką mes įtrauksime į kitą savo knygos puslapį.

2 puslapis kas? Ką? daiktų

(4 skaidrė)

2) – Sakėte, kad 1 stulpelio žodžiai įvardija gyvūnus. Į kokias 2 grupes juos galima suskirstyti? /naminis ir laukinis/

– Perskaitykite žodžius, žyminčius laukinius gyvūnus?

– Kokius kitus laukinius gyvūnus pažįstate?

– Kodėl šie gyvūnai vadinami laukiniais?

– Kokie žodžiai reiškia naminius gyvūnus? Pridėti.

– Kodėl augintiniai?

IV. Darbas su deformuotu tekstu.

1) Žaidimas „Sutvarkyk reikalus“ Nežinau

Garsiai mūk...... Murka

Klaida

Lojimas pievoje.... Perkūnas

Dukra

– Sudarykite sakinius, kiekvieną užbaigdami dviem žodžiais.

2) Sakinių įrašymas /savarankiškai/

– Kokie buvo rasti žodžių rašybos modeliai?

  1. Daiktavardžių paryškinimas.

– Rasti daiktavardžius, atsakančius į klausimą kas?

– Kokie daiktavardžiai atsako į klausimą kas?

- O į klausimą ką?

3 puslapis kas? (5, 6 skaidrės)

  1. Žaidimas "Atspėk, kas slepiasi?"

– Išsiaiškinkite, apie kokį gyvūną kalbame.

Šis gyvūnas gyvena miške. Jis labai protingas, gudrus ir atsargus.

Mėgsta medžioti peles. Šis gyvūnas turi raudoną kailį ir pūkuotą uodegą.

– Kokie žodžiai padėjo atspėti?

  1. Darbas su tekstu/ekrane/ (7 skaidrė)

Lapė. Mažoji Lapė.

Mažoji lapė turi aštrius dantis ir ploną stigmą.

Jos kailis šiltas, uodega pūkuota.

Perskaitykite tekstą.

Pateikiamos dvi antraštės. Kuris pavadinimas labiausiai tinka tekstui ir kodėl?

– Koks čia tekstas? /text-description/

– Užsirašykite pavadinimą. Iš teksto išrašykite daiktavardžius, atsakančius į klausimą kas? viename stulpelyje ir daiktavardžiai, atsakantys į klausimą ką? – kitoje skiltyje.

Foxy.

PSO? Ką?

Lapės dantys

Lapės snukis

Lapės kailinis

Mažos lapės uodega

Kokie žodžiai turi būti atsargūs? /rašybą/

– Perskaitykite kiekvieno stulpelio žodžius.

- Sugalvok vieną susiję žodžiai Beje, lapė. Pridėkite.

VII. Atsakymų į klausimus sudarymas ir įrašymas.

Klausimai ekrane: (8 skaidrė)

-Kur gyvena lapė?

-Ką ji valgo?

Lapė gyvena miške. Lapė yra laukinis gyvūnas.

Jos namai yra skylė. (9 skaidrė)

Lapė valgo peles, lapė yra plėšrūnas.

kiškiai, paukščiai. (10 skaidrė)

Pasiūlymai – žinutės.Pasiūlymai – išvados.

Pasirodo: Lapės gyvena visur: ir miške, ir kalnuose, ir stepėse, ir pelkėse.

Pasirodo: Lapė neatsisako sultingų miško vaisių: braškių, mėlynių, obuolių. Tačiau pagrindinis jo maistas yra smulkūs gyvūnai.

– Užsirašykite sakinius – išvadas.

VIII. Pamokos santrauka

– Apie kokią žodžių grupę kalbėjome klasėje?

– Kokie žodžiai vadinami daiktavardžiais?

– Kas jums ypač patiko pamokoje?




Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!