Supančio pasaulio santrauka pradinėje mokykloje. Pamokų užrašai, supantys pasaulį.doc - Pamokos apie pasaulį pristatymas "Kas yra žuvys?"

Pilnas vardas mokytojai: Mitina Elena Gennadievna.
Mokyklos numeris, rajonas: Krasnogvardeisky rajono GOUSOSH Nr. 160 su giliomis anglų kalbos studijomis.
Treniruočių rinkinys:
Vadovėlių sistema „Perspektyva“; A.A.Plešakovas, M.Yu „Mus supantis pasaulis“ 1 klasė, 40 – 41 p
Pamokos tema: „Kas dar gyvena su mumis?
Pamokos tikslas ir uždaviniai
Tikslas: organizuoti bendra veikla mokiniams ir mokytojams plėsti žinias apie naminius gyvūnus.
Užduotys:
Sisteminti ir plėsti vaikų idėjas apie naminių gyvūnėlių gyvenimą ir jų naudą žmogui;
Plėsti mokinių akiratį apie tai, kaip prižiūrėti augintinius;
Ugdyti vaikų kalbą, dėmesį, atsakomybės už augintinių gyvenimą jausmą;
Ugdykite meilę augintiniams.
Pamokos tipas:
Kombinuota pamoka

Pamokos etapas
Pamokos aprašymas
Komentarai

1
Organizacinis (mokymosi veiklos motyvacija)
T: Kokius naminius gyvūnus pažįsti?
Namų darbai turėjote pagal planą parengti žinutę apie savo augintinį. Kodėl klausysime šių pranešimų? Norėdami išmokti ko nors naujo. Pakelkite rankas, jei nesate pasiruošę.
Ši vaikų grupė atsiskiria ir atlieka atskira užduotis: naminių gyvūnų piešiniai ir ruošiasi apibūdinti pavaizduotą gyvūną neįvardindamas, kad kiti vaikai galėtų atspėti.
Frontalinis darbas. Kognityvinis UUD: atlikti sąvokų susumavimą, pagrįstą objekto atpažinimu, atranka esmines savybes ir jų sintezė.
Reguliuojantis UUD:
Priimkite ir išsaugokite mokymosi užduotį.

2
Žinių atnaujinimas
T: Prisiminkime, kokį istorijos planą parengėme praėjusioje pamokoje.
išvaizda
mityba
priežiūra.
Reguliavimo valdymo kontrolė: planuokite savo veiksmus pagal užduotį ir jos įgyvendinimo sąlygas

3
Sprendimo paieška (naujų žinių „atradimas“)
Dabar klausysimės jūsų istorijų, tam turite kelionių lapus, kurių pagalba 3 kartus papasakosite savo istoriją ir išklausysite tris savo draugo istorijas. Išklausęs istoriją, važtaraštisŠalia pavadinimo nurodykite, ar istorija jums patiko. Atsižvelkite tik į istorijos kokybę, o ne savo simpatiją konkrečiam asmeniui.
Kai suskamba varpas, pereiname prie kito pasakotojos.
Kas buvo sunkiausia?

Individualus darbas ir dirbti poromis. Kognityvinis UUD: naudokite ženklus-simbolines priemones, statykite kalbos išsakymas V žodžiu,
atlikti palyginimą ir klasifikavimą pagal nurodytus kriterijus,
Komunikacinis UUD: sukurkite partneriui suprantamus teiginius,
sukurti monologą

4
Pirminis konsolidavimas
Kūno kultūros pamoka: ekrane greitai keičiasi skirtingų pozų augintinių vaizdai, vaikai turi kartoti judesius.
Kelionės lape apibraukite asmens, kurio istorija jums patiko labiausiai, vardą. Vaikai pažymi ir įvardija, kieno pasakojimas jiems patiko labiausiai. Mokytojas sąraše pažymi vaikų pasirinkimus. Vaikas, kuris buvo pasirinktas daugiau, kartą pakartoja istoriją kaip pavyzdingą visai klasei. Gerai padaryta. Labai gera istorija. Kas buvo sudėtinga ruošiant istoriją?
Dabar mįsles ir piešinius ruošę vaikai po vieną ateina į klasės centrą, užduoda mįslę nerodydami piešinio, išklauso atsakymų variantus ir parodo piešinį kaip teisingą atsakymą.
Asmeninis UUD:
įsivertinimas, pagrįstas edukacinės veiklos sėkmės kriterijumi,
suformuluoti savo nuomonę ir padėtis.
Kognityvinis UUD:
Sukurti kalbos posakį žodžiu,

5
Naujų žinių įtraukimas į žinių sistemą
Šiandien kalbėjome apie augintinius. Sudarykime planą, ką daryti su bet kokiu augintiniu ir kaip jį prižiūrėti.
Vaikai siūlo variantus, jie užrašomi lentoje. Tada aptariami ir atrenkami teisingi:
Pašaras
Duok ko nors atsigerti
Gydyti
Iššukuokite
Bendrauti
Jei paprašote savo tėvų pasiimti augintinį, kas turėtų juo rūpintis?
Daroma išvada: esame atsakingi už tuos, kuriuos prisijaukinome.
Reguliavimo valdymo kontrolė: planuokite savo veiksmus pagal užduotį ir jos įgyvendinimo sąlygas.
Asmeninis UUD:
orientacija į veiksmų moralinį turinį ir prasmę.
Kognityvinis UUD:
Atlikti objektų analizę, nustatant esminius ir neesminius požymius,
Atlikite sintezę, kaip visumą sudarydami iš dalių, kurkite samprotavimus paprastų sprendimų apie objektą jungties forma.
Palyginkite ir klasifikuokite pagal nurodytus kriterijus.

6
Atspindys
Kas įdomaus?
Kas yra naudinga?
Kas buvo sunku?
Asmeninis UUD:
Savigarbos gebėjimas

Mokytojas aukščiausia kategorija savivaldybės švietimo įstaiga „Vidurinė“ vidurinę mokyklą Nr. 3“, Luga

Pamokos planas.

Organizacinis momentas(1 minutė)

II Žinių atnaujinimas norint studijuoti naują medžiagą => problemos išdėstymas (5 min.)

III Probleminė situacija(2 min.)

IV Naujų žinių įsisavinimas (15 min.)

V Naujų žinių įtvirtinimas (13 min.)

VI Temos apibendrinimas (6 min.)

VII Žymių darymas (1 min.)

VIII namų darbai (1 min.)

Pamokos tikslai:

1. Mokomasis: supažindinti naudingas turtas, jų įvairovę, savybes, reikšmę žmonėms, apibendrina ir suaktyvina turimas žinias.

2. Ugdomasis: mokyti identifikuoti ir savarankiškai suformuluoti pagrindinius požeminių išteklių požymius remiantis stebėjimu; sukurti palankiomis sąlygomis plėtoti bendrą atsakymų į iškeltus klausimus ir užduočių paiešką.

3. Edukacinis: sudaryti sąlygas ugdyti gebėjimą dirbti grupėje, ugdyti domėjimąsi mus supančiu pasauliu, smalsumą, mokyti ekonomiškai panaudoti savo Tėvynės turtus.

Užduotis:

ugdyti gebėjimą taisyklingai įvardyti, analizuoti ir saugoti gamtos ištekliai jūsų regiono.

Įranga:

1. Mineralų pavyzdžiai, iliustracijos, vaizduojančios mineralų gavybą ir naudojimą.

2. Vadovėliai „Pasaulis aplink mus“, 4 klasė, 1 dalis - M „Apšvietimas“ 2011 (autorius A. A. Plešakovas)

3. Užduočių sąsiuviniai „Pasaulis aplink mus“ 4 klasė, 1 dalis - M „Nušvitimas“ 2011 (autorius A. A. Plešakovas)

4. Atlas - vadovas "Nuo žemės į dangų" - M "Apšvietimas" 2008 (autorius A. A. Pleshakov)

Pamokos eiga:

I Organizacinis momentas (psichologinė nuostata).

Mokytojas: Sveikiname svečius ir vieni kitus su šypsena. Džiaugiuosi galėdamas jus vesti pažinimo keliu.

Mes vėl kartu – tu ir aš

Pradėkime pamoką – ji skirta jums

Mes kramtysime kartu

II Žinių atnaujinimas norint studijuoti naują medžiagą => problemos išdėstymas.

Mokytojas: Kas yra vandens telkiniai?

Mokinys: Rezervuarai yra vandens rezervuarai, būtini visoms gyvoms būtybėms. Ir ten gyvenantiems augalams ir gyvūnams tai yra vieninteliai namai.

Mokytojas: Į kokias dvi grupes galima suskirstyti Lugos regiono rezervuarus, apie kuriuos kalbėjome praėjusioje pamokoje?

Mokinys: Upės ir ežerai.

Mokytojas: Skaitmeninis diktantas. I variantas išrašo skaičius su upių pavadinimais, 2 variantas – su ežerų pavadinimais.

Pievos, Omchino, Syabero, Obla, Vrevka, Toloni, Oredežas

I amžius 1, 4, 5, 7.

Mokytojas: Kas bendro tarp šių vandens telkinių?

Studentas: Jie visi natūralūs, švieži.

Mokytojas: Ar rezervuarus galima vadinti žemės turtu?

Studentas: Taip.

Mokytojas: Pagrįskite savo nuomonę.

Studentas: Jie puošia žemę ir džiugina grožiu. Žmonės čia ilsisi, plaukioja, deginasi, keliauja vandeniu, gabena prekes. Vanduo imamas iš rezervuarų, o tai yra būtina kasdieniame gyvenime ir darbe.

III Probleminė situacija

Mokytojas: Kas dar taikoma gamtos ištekliams?

Studentas: Oras, dirvožemis, augalai, gyvūnai, mineralai

Pedagogas: Šiandien į klasę atnešiau prekių, kurias galima nusipirkti parduotuvėje, kurios yra būtinos kasdieniame gyvenime. Čia jie yra: žirklės, molinis švilpukas, mokyklinių kreidelių rinkinys, muilas, durpių puodas, plakatas su bronzinio raitelio atvaizdu, plyta, tabletės aktyvuota anglis, stiklinė, žaislinė dujinė viryklė. Ką bendro turi šie produktai?

Mokinys: jie yra sukurti žmogaus ir reikalingi žmonėms.

Mokytojas: Iš ko jie pagaminti?

Studentas: Sunku atsakyti, nors galima manyti, kad jie pagaminti iš to, ką davė gamta.

Mokytojas: Pabandykite tai suformuluoti tiksliau.

Studentas: Iš mineralų.

Mokytojas: Kodėl jie taip vadinami?

Studentas: Jie iškasami giliai po žeme.

Mokytojas: Suformuluokite šios dienos pamokos temą.

Mokinys: (Mineralai, mes mokėmės šią temą 3 klasėje)

Mokytojas: Tiksliau, prašau prisiminti, kur jie iškasami?

Mokinys: jie iškasami giliai po žeme, tai mūsų turtas, todėl galime manyti, kad pamokos tema: „Mūsų požeminiai turtai“.

IV Naujų žinių įsisavinimas

Mokytojas: Kas yra mineralai?

Studentas: Tai yra uolienos ir mineralai, kuriuos žmonės naudoja ūkyje.

Mokytojas: Fosilijos, paaiškinkite šio žodžio reikšmę.

Studentas: Jie juos iškasa, ištraukia iš žemės.

Mokytojas: Iš 3 klasės gamtos istorijos kurso. Kokius mineralus žinai?

Studentas: granitas, geležies rūda, klintis, smėlis, molis, durpės, gamtinės dujos.

Mokytojas: Gamtoje yra daug požeminių išteklių, jų gavybos ir perdirbimo nauda didžiulė, todėl žmonija negali gyventi be naudingųjų iškasenų naudojimo.

Praktinis darbas (kortelės su mineralų pavadinimais).

Mokytojas: Padarykime tai praktinis darbas. Dirbsime grupėse, kiekviena grupė apžiūrės mineralo pavyzdį, nustatys jo savybes naudodami pavyzdinę (mokomojo straipsnio) iliustraciją vadovėlio puslapiuose.

Dirbame pagal planą p159

1. Vietos, kurioje jis iškasamas, pavadinimas.

2. pagrindinės savybės.

3. Naudokite.

4. Kurią iš pateiktų prekių galima pagaminti iš jos.

Kiekviena grupė užpildo plakatą.

Vardas

Pagrindinės savybės

Naudojimas

Plakatai

1. Granitas giliai žemėje

Kietas, patvarus, gerai poliruojasi

Upių krantinių (Nevos upės), metro stočių, paminklų statybai, pastatų apkalimui.

Paminklas" Bronzinis raitelis»

2. Kalkakmenis karjere

Kietas, baltas arba pilka

Pastatų, kelių tiesimas (kalkės, kreida, marmuras – modifikuotas kalkakmenis)

3. Molio karjeras

Plastiškumas, ruda, geltona, balta, mėlyna

Plytos, plytelės, apdailos plytelės

4. Anglies kasyklos giliai žemėje

Tvirtas, bet trapus. Juodas, degus.

Kuras, dažai, vaistai, plastikas, kvepalai.

vaistai

5. Naftos giliai po žeme

Skystas, tirštas, tamsios spalvos, aštraus kvapo

Kuras, benzinas, žibalas, tepalinė alyva, vazelinas

6. Geležies rūda

Kietas, tirpus, sunkus, traukia metalinius daiktus

Metalai, pagrindinės žaliavos mašinoms

Kiekvienoje grupėje yra nespalvotos versijos arba spalvotos iliustracijos voke.

Plakatų lentelė atsidaro po grupės pranešimo. Mokytojas užpildo atsakymus.

Granitas - uola, susidedantis iš kelių mineralų grūdelių. „Grūdai“ lotyniškai yra „granum“. Iš šio žodžio kilo pavadinimas – granitas.

Anglis susiformavo augalai, gyvenę Žemėje prieš daug milijonų metų. Žemė tada atrodė visiškai kitaip. Ant jo nebuvo nei paukščių, nei gyvūnų, nei žmonių. Ir augalai buvo skirtingi. Tai buvo milžiniški medžių paparčiai storais kamienais – kolonomis. Šie medžiai virto anglimi. Tai nuostabi žinia iš be galo tolimos praeities.

Kur mes matėme paparčius?

Mokinys: B botanikos sodas Sankt Peterburgas.

Kalkakmenis susidaręs iš jūros organizmų liekanų, jis susideda iš kalcio. Statyboje naudojamas kalkakmenis. Marmuras ir kreida yra jo atmainos.

Geležies Rūda. Žodis kilęs iš žodžio "jalza". Žemės paviršiuje žmonės rado geležies meteoritai ir iš jų gamino įrankius darbui ir medžioklei bei dekoracijas. Pirmasis įrankis buvo akmuo. Bet kažkaip akmuo įkrito į ugnį ir ištirpo. Tai buvo metalurgijos – metalų gamybos – pradžia.

Aliejus- skystas mineralas. Mokslininkai skirtingos šalys jie ginčijasi, kaip tai atsitiko. Akivaizdu, kad jis susidarė iš kai kurių gyvų organizmų liekanų.

Mokytojas: Pažiūrėkite į vadovėlio straipsnį, kokių pogrindžio turtų mes neištyrėme?

Studentas: Durpės, smėlis, molis.

Mokytojas: Kodėl tu manai?

Mokinys: išsakykite savo prielaidas.

Mokytojas: (rodo į Lugos regiono žemėlapį)

Studentas: Galbūt jie yra iškasami mūsų regione?

Mokytojas: Teisingai, išstudijuokime šiuos naudingus dalykus, parašykite tyrimo rezultatą į lentelę darbo knyga 52 puslapyje

Kitų darbų santrauka. Liko žaislinė dujinė viryklė.

Mokytojas: Pažvelkite į mūsų vietovės žemėlapį. Didžiausias Lenyje. regiono smėlio telkinys - Krupeli kaimas, turi 600 000 tonų atsargas.

Statyboms naudojamas smėlis ir molis, kelio darbai, statomas netoli mūsų miesto aplinkkelio kur šie mineralai naudojami; Yra statybų gamyklos, gaminančios stiklinę tarą ir indus, jos yra Torkovichi kaime, Ploskoje.

Regione yra didelių durpių atsargų. Didžiausi yra Verdugskio ir Pesovskio masyvai.

IV Žinių įtvirtinimas.

Dirbame su straipsniu 168 „Požeminio turto apsauga“.

Mokytojas: Paskaitykime straipsnį. Suformuluokite ir užduokite savo klasės draugams klausimus apie straipsnio tekstą.

Studentas: Kodėl pogrindžio turtus reikia naudoti labai taupiai?

Tai turtai, kurių negalima atkurti.

Studentas: Kaip mes (mokyklinukai) galime padėti suaugusiesiems saugoti naudingųjų iškasenų?

Surinkite metalo laužą, pasirūpinkite, kad dujos nedegtų veltui ant viryklės ir nepalikite jų žiemą atviros durys prie įėjimo, šiltai.

Mokytojas: Kuris pagrindinė idėja straipsniai?

Mokinys: Žemės požeminiai turtai neįkainojami, todėl juos reikia naudoti labai ekonomiškai ir atsargiai.

Mokytojas: Jūs padarėte gerą darbą. Sužinojome daug naujų dalykų ir apibendrinome įgytas žinias. Tikiuosi, kad lengvai atliksite užduotį.

Iš kiekvienos eilės yra trys žmonės (tai komanda), žaidimas vadinasi „Klausimas iš voko“.

(Imkite klausimus iš voko, aptarkite, išsirinkite tinkamą, išsakykite atsakymus)

1 vokas (1 komanda)

1 užduotis:

Kas yra mineralas?

1) Viskas, ką žmonės išgauna iš pogrindžio.

2) Visi žmonėms naudingi mineralai ir uolienos.

3) Mineralai ir uolienos, kurias žmonės išgauna iš požemių ir jas naudoja

2 užduotis:

Apie ką mes kalbame apie tekste?

Tai mineralai. Atpažinti nesunku: joje gerai matomos augalų, iš kurių susiformavo, liekanos. Pagrindinis jį formuojantis augalas yra samanos – sfagnas.

Be to, šio mineralo telkiniuose yra ir kitų augalų. Tai yra degus mineralas.

3 užduotis:

Pavadinkite iškastinį kurą:

A - granitas

G - akmens anglis

2 vokai (2 komanda)

1 užduotis:

Nurodykite rūdos mineralą:

1) gamtinės dujos

3) geležies rūda (teisingas atsakymas)

2 užduotis:

Koks mineralas naudojamas plytų gamyboje?

1) molis (teisingas atsakymas)

2) kalkakmenis

3 užduotis:

Vyras išmoko gaminti indus iš molio. Ar stalo reikmenys yra gamtos dalis ar produktas?

3 vokas

1 užduotis: koks mineralas naudojamas stiklo gamyboje?

3) kalkakmenis

2 užduotis:

Nurodykite bendroji nuosavybėanglis, nafta, gamtinės dujos:

1) kietumas

3) sklandumas

4) degumas

3 užduotis:

apie ką mes kalbame?

Gamtoje jis randamas pilkos, rožinės ir raudonos spalvos. Jį dažnai galima išvysti miestuose: juo išklotos kai kurių pastatų sienos, iš jo statomi upių pylimai, statomi postamentai paminklams. Tai uoliena, sudaryta iš mineralų, tokių kaip lauko špatas, kvarcas ir žėrutis.

Žaidimo santrauka:

Mokytojas: Jūs padarėte gerą darbą. Jie dirbo aktyviai ir greitai.

V žymėjimas

Kortelėse parodykite, kokia jūsų nuotaika pamokos pabaigoje.

Studentas: (mokiniai rodo)

Mokytojas: Ar jums patiko pamoka?

Studentas: Man labai patiko

Mokytojas: Ką?

Studentas: Dirbome kartu, kaip komanda, išmokome daug įdomių dalykų.

VI Namų darbai.

1) pasitikrinkite pamokoje įgytas žinias atsakydami į vadovėlio 169 puslapyje klausimus

2) atlikite užduotį savo sąsiuvinyje 52 puslapyje

3) Ant stalo vis dar turime žaislinę dujinę viryklę. Koks mineralas naudojamas, kad jis veiktų?

Studentas: Gamtinės dujos.

Mokytojas: Padarykite ataskaitą apie šį gamtos išteklį.

Pamoka baigta.

Apytikslis mus supančio pasaulio planas
1 klasė

Tema:"Augalų ir gyvūnų įvairovė"
Klasė: 1 "B"
Programa: System L.V. Zankova
Savivaldybės švietimo įstaigos Taganrogo 35 vidurinės mokyklos mokytojas: Kopistko V.A.

Tikslas: apibendrinti vaikų žinias apie gyvąją gamtą, jos įvairovę ir kintamumą, priklausomybę nuo negyvoji gamta ty aplinkos sąlygomis.

Įranga:
1. Lėkštelės su augalų ir gyvūnų grupių pavadinimais.
2. Kortelės su augalų ir gyvūnų pavadinimais.
3. Augalų schema.
4. Paveikslėliai su gyvūnų atvaizdais.
5. Grupinio darbo kortelės.
6. Piešinys, vaizduojantis dvarą.
7. Vaizdo medžiaga.

Pamokos eiga.

I. Organizacinis momentas.
Suskambo linksmas varpas.
Ar visi pasiruošę? Ar viskas paruošta?
Mes dabar neilsimės,
Pradedame dirbti.

II. Tikslo nustatymas.
- Vaikinai, aš siūlau pamokos pradžioje mintyse eiti į mišką.
- Užmerkite akis ir įsivaizduokite, kad jau esate miške.
(Mokytojas skaito eilėraštį pagal muziką)
Labas miškai, gražus miškas,
Pilna pasakų ir stebuklų.
Kas slepiasi tokiame miške?
Koks gyvūnas, koks paukštis?
Atverk viską, neslėpk,
Matote, mes esame savo!
- Dabar atmerk akis ir pasakyk, ką matei miške? (Vaikų atsakymai)
– Mūsų Žemėje yra dvi karalystės, kurios ilgą laiką negali apsieiti viena be kitos. Jie gyvena toje pačioje teritorijoje ir turi viską, kas bendra: žemė, upės, jūros. Šios karalystės vadinamos: Augalų karalyste ir Gyvūnų karalyste.
(Lentelėje rodomos lentelės: augalai, gyvūnai)

III. Aptartos medžiagos konsolidavimas ir apibendrinimas.
1) Įvadinis pokalbis
– Kokiai gamtai priklauso augalai ir gyvūnai?
(Virš ženklų pasirodo ženklas „Laukinė gamta“)
– Pagrįskite savo atsakymą. (Kvėpuoja, valgo, dauginasi, auga)
– Kuriems laukinės gamtos atstovams bus skirta šios dienos pamoka?
– Ankstesnėse pamokose išsamiai mokėmės apie augalų ir gyvūnų karalystes.
– Siūlau prisiminti viską, ką žinome apie šiuos mus supančius ir savo buvimu džiuginančius gyvosios gamtos objektus.
– Kuo augalai skiriasi nuo gyvūnų? (Jie yra skirtingi. Jie turi skirtingą išvaizdą. Augalai nejuda, jie tik siūbuoja.)

2) Augalų ir gyvūnų klasifikacija
(IN skirtingi kampai klasėje yra kortelės su gyvūnų ir augalų grupių pavadinimais.)
- Kiekvienai laukinių gyvūnų grupei raskite savo vietą lentelėje.
(Mokiniai paima kortelę ir įdeda į tinkamą stulpelį)

3) Grupinis darbas
(Kiekvienai grupei išduodamos kortelės su gyvosios gamtos pavadinimais. Mokiniai turi suskirstyti šiuos objektus į karalystes „Augalai“ ir „Gyvūnai“.
Pavyzdžiui: ąžuolas, beržas, lydeka, drugelis, vilkas, voverė, laumžirgis, ešeriai, pelėda, genys, serbentai, tulpės, čiobreliai, pušis, alyvinė, erškėtuogė, varpas.)

4) Pokalbis apie augalus
- Pavadinkite augalų dalis.
(Studentai renka augalo dalis, esančias lentoje)

Fizminutka

5) Darbas iš vadovėlio (p. 24-25)
- Įvardykite augalus, pavaizduotus vadovėlyje.
– Kuriai grupei priklauso?
– Kokie augalai jums atrodo neįprasti?
(Gerai besiskaitantys mokiniai skaito informaciją apie augalus)
- Vaikinai, pailsėkite,
Įgyk naujų jėgų.
Vaikams to reikia
dėl sveikatos žaidžiant.

6) Kalbėkite apie gyvūnus
- Išvardykite gyvūnus paveikslėlyje.
– Ką galite pasakyti apie daugelį jų?
– Kodėl jų nerandate mūsų rajone?
– Kokių gyvūnų galima rasti mūsų rajone? Spręskite mįslėmis.

Paslėptas po grindimis
Bijo kačių. (Pelė)

Mažas gyvūnas šokinėja,
Ne burna, o spąstai.
Pateks į spąstus
Ir uodas ir musė. (Varlė)

Pūkų kamuolys,
Ilga ausis
Mikliai šokinėja
Mėgsta morkas. (Kiškis)

Uodega pūkuota,
Auksinis kailis,
Gyvena miške.
Jis vagia viščiukus iš kaimo. (lapė)

Jis atrodo kaip piemuo
Kiekvienas dantis yra aštrus peilis,
Jis bėga plikomis burnomis,
Pasiruošęs pulti avį. (Vilkas)

Vasarą jis vaikšto be kelio,
Prie pušų ir beržų,
O žiemą jis miega duobėje,
Slepia nosį nuo šalčio. (Meška)

Vaikinai, pažiūrėkite į atsakymus.
- Ką pastebėjai? (Visi gyvūnai iš pasakos „Teremok“)
(Lentoje yra pasakos „Teremok“ iliustracija)
- Perkelkite pagrindinius pasakos veikėjus į mažą dvarą.
– Kokias žinote pasakas, kuriose dalyvauja gyvūnai?
– Ar tau patinka pasakos?
- Tada pažiūrėkime su tavimi nauja pasaka apie gyvūnus.
(Pasakos „Slėnio lelija“ peržiūra)
– Kokį atradimą mums leido padaryti pasaka?

7) Pokalbis apie floros ir faunos apsaugą.
– Sakyk, prašau, ar augalams ir gyvūnams visada patogu?
– Kaip galime dalyvauti saugant gyvūnus ir augalus?

(Mokinys skaito eilėraštį)
Rūpinkitės žeme. Rūpinkitės
Larkas mėlyname zenite,
Ant atitirpusių dėmių spindi saulė,
Ant akmenų žaidžiantis krabas.
Virš dykumos yra baobabo medžio šešėlis.
Vanagas skrendantis virš lauko.
Giedras mėnuo virš upės ramu.
Gyvenime mirga kregždė.
Rūpinkitės žeme! Rūpinkitės!

IV. Apibendrinant
- Tai pamokos pabaiga,
Ir mes tai apibendriname!
– Kokios gyvosios gamtos karalystės buvo skirtos šios dienos pamokai?
– Kokių naujų atradimų padarėte klasėje?
– Kas labiausiai įsiminė iš pamokos?
– Kas buvo svarbiausia pamokoje?

V. Refleksija
– Pasidalykite įspūdžiais iš pamokos.
- Jei esate patenkinti savo darbu pamokoje, uždėkite drugelį ant mūsų augalo.
– Jei ne visada buvai aktyvus, bet labai stengėsi, tai vieta boružėlė ant gėlės.
- Jei manote, kad pamoka jums buvo veltui, uždėkite vikšrą ant gėlės.

Gerai padirbėjai
Laikas tau pailsėti.
Pasilinksmink per pertrauką
Ir pradėkime pamoką iš naujo.



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!