Pamoka „Obuolys prinokęs, raudonas, saldus.

Naujas žodynas

Daiktavardžiai:

apelsinas, ananasas, bananas, kriaušė, vyšnia,citrina, slyva, obuolys, obelis, mandarinas, vaisiai, granatas,persimonai, kiviai, persikai, abrikosai, kauliukai, žievelės, sultys,konservai, uogienė, marmeladas.

Veiksmažodžiai:

augti, žydėti, sunokti, duoti vaisių, užpildyti,žydėti, nykti, augti, sunokti, sunokti.

Būdvardžiai:

gražus, sultingas, skanus, saldus, švelnus, rūgštus,saldus, minkštas, kietas, aromatingas, skystas, rausvas(obuoliai), citrina, kriaušė, slyva, vynuogė,vyšnių (sultys), abrikosų, obuolių, persikų(uogienė).

Pirštų gimnastika

OBUOLAS

Prinokęs obuolys raudona, saldi, (Abiejų rankų pirštaisugniaužtas į kumščiusatlenkite po vienąpirštu už kiekvieną žodįapibrėžimas ant abiejųrankas tuo pačiu metu.)

Traškus obuolys su lygia oda.

Obuolį perpjaunu per pusę Aš jį sulaužysiu (sulenkite delnus kartu ir išsiskyrėpirštai skirtingomis kryptimis- atviri delnai.)

Pasidalinsiu obuoliu su draugu. (Ištieskite delnus pirmyn.)

Y. Akim

Patter

Tikslai: ugdyti bendruosius kalbėjimo įgūdžius: žodyno aiškumą,taisyklingas garso tarimas, taisyklingas vokalinis atlikimas.

Žaidimo eiga. Mokytojas siūlo vaikams konkursą: kasgreičiau ir taisyklingiau ištars liežuvio suktuką.

Obuolys prinokęs, raudonas, saldus,

Obuolys traškus, lygia odele.

Aš perlaužsiu obuolį per pusę

Apple su Pasidalinsiu su savo draugu. Ya.Akim

Dialogas

Tikslai: lavinti bendruosius kalbos įgūdžius, dirbtidikcijos aiškumas, intonacija kalbos išraiškingumas.

ABRICOT IR KITI

Mama pasakė:

Oranžinė!

Ne, abrikosai! -

– sušuko sūnus.

Arbūzas! – skambėjo tėčio bosas.

O dukra atsiduso:

Ananasas…

Arbūzas.

Ananasas.

Oranžinė.

Abrikosas.

Kas skaniau?

Labai sunkus klausimas.

Yra lengvas atsakymas:

Skonis ir spalva

Jokių bendražygių!B . Zachoderis

Žaidimas „Surask skirtumus“

Tikslas: ugdyti vizualinį dėmesį. Žaidimo eiga. Auklėtojaskviečia vaikus pažiūrėti paveikslėlius ir surasti bent penkis skirtumus.

Žaidimas „Kas atsimins daugiausiai žodžių?

Tikslai: ugdyti klausos dėmesį ir girdimąją-žodinę atmintį.

Žaidimo eiga. Mokytojas siūlo vaikams konkursą. Vaikaistovėti ratu. Vaikas įvardija vaisių ir perduoda kamuolį kitam.Antrasis vaikas turi prisiminti ankstesnį žodį ir vardątavo. Kitas vaikas įvardija du ankstesnius žodžius ir savo.Jei vaikas suklysta, jis palieka žaidimą. Tas, kuris laimilieka paskutinis.

Žaidimas „Sodas ir daržas“

Tikslai: išmokti atskirti daržoves ir vaisius. Smeigtukasapibendrinant sąvokas „daržovės“, „vaisiai“.

Žaidimo eiga. Mokytojas suskirsto vaikus į dvi grupes ir duodakiekviena grupė turi krepšelį. Vaikų akivaizdoje ant kilimo (stalo)daržovių ir vaisių manekenai.Vaikai turi rinkti derlių: renka tik viena grupėdaržovės, kiti tik vaisiai.

Žaidimas "Kuka"

Tikslai: pagerinti gramatinė struktūra kalbos(santykinių būdvardžių daryba).

Žaidimo eiga. Mokytojas padeda jį ant kilimų mašinospaveikslas, kuriame vaizduojamas virėjas, o aplink jį nuotraukos suvaizduojanti stiklinę sulčių, stiklainį uogienės ir pyragą.Mokytojas pataiso vaisių ant kiliminio spausdintuvo,o vaikai pasakoja koks sulčių, uogienės ir pyrago įdarasvirėja iš jo paruošė.

Pavyzdžiui:

Virėjas ruošė obuolių sultis iš obuolių, virto obuoliouogienės, keptas pyragas su obuolių įdaru ir kt.

Žaidimas "Lygiosios"

Tikslai: pasirinkti žodžius tam tikram garsui.

Žaidimo eiga. Mokytojas kviečia vaikus tik pieštitie vaisiai, kurių pavadinimai prasideda garsu [a].Laimi tas, kuris ištraukė daugiausiai vaisių.

Žaidimas „Atspėk žodį“

Tikslai: pagerinti foneminiai procesai, mokykisnustatyti pirmąjį ir paskutinį žodžio garsą.

Žaidimo eiga. Mokytojas ant stalo išdėsto paveikslėlius susu vaisiaus paveikslėliu ir kviečia vaikus atspėti, kuris žodissumanyta pagal pirmą ir paskutinį garsą. Tas vaikas, kurisatspėjo teisingai, gauna nuotrauką. Žaidimo pabaigoje jis apskaičiuojamas rezultatas.

Pavyzdžiui:

Pirmasis garsas yra [a], paskutinis yra [n] (oranžinė).

Žaidimas „Sukurk žodį“

Tikslai: tobulinti įgūdį garso analizė Irsintezė, ugdyti rišlią kalbą, loginį mąstymas.

Žaidimo eiga. Mokytojas vadina vaikus keliais žodžiais.Vaikai naudoja pirmuosius šių žodžių garsus, kad sukurtų naująžodį. Paaiškinkite naujojo prasmęžodžius.

SLYVOS, ANANASAI, MELIONAI - sodas

PAPAJOS, ApelSININĖS, VAISIAUS, SVARINIO – tėtis

MANDARNINAI, AVOKADAS, AGUONOS

Be to, galite užduoti vaikams klausimą, kąserijoje yra papildomas žodis ir kodėl (kada jis yra tinkamas).

Žaidimas „Pasakyk žodį“

Tikslai: pagerinti fonemijąprocesus, išmokti nustatyti kiekį irbalsių garsų seka žodyje.

Žaidimo eiga. Mokytojas iškelia jį prieš vaikusžodžių diagramos su paskirtais balsių garsais, vaikaiatspėkite vaisiaus pavadinimą schema.

I _ A - slyva

A_A_A_ - ananasas

U_A - kriaušė

Mįslės

Tikslai: ugdyti klausos dėmesį, klausosatmintis, mokyti nuoseklaus monologoteiginys (mįslės aiškinimas).

Žaidimo eiga. Mokytojas užduoda mįslę, vaikaispėti. Vienas iš vaikinų paaiškina jo prasmę.Likusieji papildo vienas kitą. Tada visi mokosi kartu mįslė.

Buvo žalia satino suknelė.

Ne, man nepatiko, pasirinkau raudoną,

Bet aš pavargau nuo suknelės ir to,

Vilkėjau mėlyną suknelę.

(slyva)

Žaidimas „Sugalvok mįslę“

Tikslai: ugdyti rišlią kalbą, mokyti vaikusaprašomųjų istorijų sudarymas naudojant grafiką schema.

Žaidimo PROGRESS. Vaikai patys vienas kitam mįsles,apibūdindami vaisius pagal atskaitos diagramą.

Tekstas perpasakojimui

Sudėtingas APPLE

Petya nupiešė obuolį. Išėjo taipgražus daiktas, kuris neištvėrė ir išriedėjoalbumas, kaip tikras! Petja paėmė obuolį ir nešė savo motinai.Kitą dieną jis vėl piešėgražus raudonas obuolys. Ir vėl išriedėjoiš albumo. Jis paėmė ir atidavė tėčiui.Trečią dieną Petya nupiešė didelįdidelis obuolys: viena pusė buvo šviesiraudona, kita ryškiai geltona irant mažo auginiai - žalias lapas. Obuolys nuriedėjopuslapių ir parpuolė Petijai ant kelių. Petya įkando obuolys; taipasirodė toks skanus, kad iš karto buvo apgailestauju:

Neturėjau duoti dviejų obuolių mamai ir tėčiui. Būtų geriauAš pati juos valgiau. Dabar piešiu tik sau.

Vos jam tai pasakius, obuolys iš karto iškritorankas ir vėl įsuko į albumą. Dabar tai yratapo nupieštas, buvo tik viena jo pusėįkando.

T. Ponomareva

Klausimai:

Ką nupiešė Petya?

Kodėl obuolys iškrito iš albumo?

Kam Petya padovanojo pirmąjį obuolį? O antrasis?

Kas atsitiko trečią dieną?

Ko Petya gailėjosi?

Kodėl obuolys vėl tapo piešiniu?

Tekstas perpasakojimui

KAULAS

Mama nupirko slyvų ir po to norėjo duoti vaikamspietūs. Jie vis dar buvo lėkštėje. Vania niekada nevalgėnusausino ir vis užuodė juos. Ir jam jie labai patiko.Labai norėjau valgyti. Jis vis ėjo pro slyvas. Kada viduje niekas nebuvoviršutiniame kambaryje, jis negalėjo atsispirti, sugriebėSuvalgiau vieną slyvą. Prieš vakarienę mama suskaičiavo slyvas irjis mato, kad vieno trūksta. Ji pasakė tėvui.Vakarienės metu tėvas sako: „Ką, vaikai, ar nevalgėte?Ar kas nors norėtų vienos slyvos? Visi sakė: „Ne“.Vanyaparaudo kaip omaras ir pasakėtaip pat: „Ne, aš nevalgiau“.Tada tėvas paklausė: „Ką iš jūsų valgė?blogai; bet tai ne problema. Bėda ta, kad slyvoseyra kaulas, o jei kas nemoka jų valgyti ir praryjakaulų, jis mirs per dieną. Aš bijau šito“.Vanya išbalo ir pasakė: „Ne, aš mečiau kaulą pro langą“.Ir visi juokėsi, o Vania pradėjo verkti.

L. Tolstojus

Klausimai:

Ką mama nupirko vaikams?

Ką Vanya veikė, kai ten nieko nebuvo?

Ką tavo tėvas pasakė vakarienės metu?

Ką atsakė vaikai?

Kaip Vanya jautėsi dėl jo veiksmų?

Ką tavo tėvas pasakė apie kaulą?

Kodėl visi juokėsi vakarienės metu?

Kodėl Vanya verkė?

Ši lengvata visiškai atitinka federalinę žemę išsilavinimo standartas(antroji karta) už pradinė mokykla. Knygoje yra testų matavimo medžiagos dalyke „rusų kalba“. Vadovo tikslas – ugdyti mokinių praktinius įgūdžius ruošiantis visos Rusijos mokymui bandomasis darbas. Rinkinyje yra atsakymai į visus užduočių variantus. Pateikiami vertinimo kriterijai. 699 Švietimo ir mokslo ministerijos įsakymas Nr Rusijos Federacija mokymo priemonės leidykla „Egzaminas“ yra patvirtinti naudoti švietimo įstaigose.

Pavyzdžiai.
Užpildykite pareiškimą.
Teiginys, sudarytas iš dviejų ar daugiau sakinių bendra tema ir susijęs reikšme yra _____.

Užpildykite pareiškimą.
Teksto, kuris kažką paaiškina, įrodo arba kalba apie reiškinių ar įvykių priežastis, tipas yra _____.

Perskaitykite tekstą. Užsirašykite kalbos tipą.
Obuolys prinokęs, raudonas, saldus,
Obuolys traškus, saldžia odelė.
(A. Šibajevas)

Užrašykite tiksliausią teksto pavadinimą.
Čia yra mėšlungis. Lizde pasirodė du jaunikliai. Tėvai nedelsdami veda vaikus prie vandens. Jaunikliai veržiasi į vandenį ir plaukia. O po mėnesio jau gali gaudyti žuvį.

TURINYS
Pratarmė
VEIKIA
Darbas 1. Tekstas
Darbas 2. Pasiūlymas. Kolokacija
Darbas 3. Kalbos dalys. Giminės
Darbas 4. Žodžių formos. Žodžio sudėtis
5 darbas. Žodžių rašyba su nekirčiuotomis balsėmis šaknyje
6 darbas. Žodžių rašymas bebalsiais ir balsiais priebalsiais žodžio šaknyje ir pabaigoje. Žodžių, kurių šaknyje neištariamas priebalsis, rašyba
Darbas 7. Priešdėlių ir prielinksnių rašyba. Žodžių rašyba su skiriamaisiais kietaisiais ir minkštaisiais ženklais (ъ ir ь)
Darbas 8. Daiktavardis. Daiktavardžio lytis, skaičius, didžiosios raidės
Darbas 9. Būdvardis
Darbas 10. Įvardis. Veiksmažodis
Darbas 11. Kartojimas
DIKTATAI, KONTROLĖS IR MOKYMO DARBAI
Tema 1. Tekstas
2 tema. Pasiūlymas. Kolokacija
3 tema. Kalbos dalys. Giminės
4 tema. Žodžio forma. Žodžio sudėtis
5 tema. Žodžių rašyba su nekirčiuotomis balsėmis šaknyje
6 tema. Žodžių rašymas bebalsiais ir balsiais priebalsiais žodžio šaknyje ir pabaigoje. Žodžių, kurių šaknyje neištariamas priebalsis, rašyba
7 tema. Priešdėlių ir prielinksnių rašyba. Žodžių rašyba su skiriamaisiais kietaisiais ir minkštaisiais ženklais (ъ ir ь)
Tema 8. Daiktavardis
9 tema. Būdvardis
Tema 10. Įvardis. Veiksmažodis
Atsakymai.

Nemokamai parsisiųsti e-knyga patogiu formatu, žiūrėkite ir skaitykite:
Greitai ir nemokamai atsisiųskite knygą KIM VPR, rusų kalba, 3 klasė, Bandymo matavimo medžiagos, Krylova O.N., 2017 - fileskachat.com.

Parsisiųsti pdf
Šią knygą galite įsigyti žemiau geriausia kaina su nuolaida su pristatymu visoje Rusijoje.

"Obuolys - prinokęs, raudonas, saldus"

Užduotys:

  • Ugdykite meninį skonį.

Preliminarus darbas:

Žaidimo eiga:
Pedagogas: Mano „Nuostabiajame krepšyje“ yra daržovių ir vaisių. Šiandien išmoksime juos atskirti liesdami“, mokytojas pradeda žaidimą.
Iškviestas vaikas prisilietimu išsirenka vieną daiktą ir, neištraukdamas rankos iš maišelio, praneša, ką rado („Radau morką“), tada parodo vaikams daržovę (vaisius). Jei daržovė pavadinta teisingai, mokytoja palieka ją ant stalo, o vaikas turi pasakyti, kur daiktą dėti – lėkštėje ar vazoje. (Jei vaikas suklysta, daržovės dedamos atgal į maišelį.)
Vaikai apžiūri daržovę, nustato jos spalvą ir formą. „Tai nuostabi rasta morka Pavluša, – sako mokytoja ir patikslina, – kokia ji? („Ilgas ir putlus, oranžinis“, – chorinis atsakymas ir 1–2 individualūs.)
Maišelyje gali būti morkų, ropių, žirnių, bulvių, obuolių, slyvų (darželiams vidurinė zona Rusija) arba bet koks kitas 5–7 daiktų rinkinys.
Žaidimo pabaigoje mokytojas paaiškina, kas yra lėkštėje (daržovės), o kas vazoje (vaisiai), klausia, kur auga daržovės, o kur – vaisiai.

  • Didaktinis žaidimas "Vaisiai ir daržovės"

Žaidimo eiga:
Šiam žaidimui jums reikia magnetinės lentos arba pagaminto flanelgrafo. Mokytojas ant magnetinės lentos arba flanelgrafo kairėje pritvirtina medžio kontūrą - tai sodas, dešinėje - juodo popieriaus juosta - daržovių sodas. Mokytojas paaiškina vaikams, kas yra kairėje, o kas dešinėje, tada sako: „Dabar aš jums parodysiu paveikslėlį. Tas, kuriam paskambinsiu, pasakys, kas ant jo parašyta ir kur jį dėti: kur yra sodas ar daržas.
Rodo burokėlio paveikslėlį ir atsigręžia į vaiką: „Kolya, kas čia? Kur jis auga? Kur turėčiau įdėti nuotrauką? Teisingai. Dešinėje, kur yra daržas. Toliau mokytojas paveikslėlius po vieną pritvirtina prie magnetinės lentos tarp sodo ir daržo. Vaikai nuneša nuotraukas į sodą arba į daržą ir pagrindžia savo sprendimą. Jei kas nors suklysta, mokytojas grąžina paveikslėlį į pradinę vietą ir paprašo vaiko pasirinkti kitą paveikslėlį.
Citrina (abrikosai, persikai), morkos, agurkai, kriaušės, slyvos, kopūstai, žirniai pateikiami paeiliui.
Žaidimas baigiamas apibendrinimu: kairėje – vaisiai, dešinėje – daržovės. Sode auga vaisiai, sode – daržovės.
Žr.: V.V. Gerbova, „Kalbos raidos pamokos vidurinė grupė darželis“, M., 1983 m.

  • Mįslės apie daržoves ir vaisius, įskaitant obuolys ; patarlės.

Aš paimsiu nuo medžio apvalų, raudoną,
Padėsiu į lėkštę: „Valgyk, mamyte“, – pasakysiu.
(Apple)
Aš esu rožinė Matryoška
Aš neatplėšiu tavęs nuo savo draugų,
Palauksiu iki Matrioškos
Jis pats nukris į žolę.
(Apple)
Tas pats su kumščiu, raudona statine,
Palieskite – švelniai, kąskite – saldu.
(Apple)
Apvalus, rožinis,
Aš augau ant šakos.
Suaugusieji mane myli
Ir maži vaikai.
(Apple)
Patarlė: „Nekratykite obuolio, kol jis žalias: prinokęs jis pats nukris“. Klausimai ikimokyklinukams: kaip jūs suprantate šią patarlę? Kaip galite pasakyti kitaip, kad perteiktumėte paslėpta prasmė patarlės?

  • Skaitant L. Tolstojaus tekstą „Senis pasodino obelis“:

Senis sodino obelis. Jie jam pasakė: „Kam tau reikia obelų, ilgai laukti vaisių nuo šių obelų, o obuolio nuo jų nesuvalgysi? Senis pasakė: "Aš nevalgysiu, kiti valgys, jie man padėkos".
Klausimas: Kodėl senis taip atsakė? ( Medžio auginimas yra kruopštus darbas, reikalaujantis ilgalaikės priežiūros. Senolis tai suprato, bet norėjo žmonėms suteikti džiaugsmo.)
Medžiagos, įrankiai, įranga: Guašo dažai, 2 dydžių teptukai (dideli ir ploni), storo popieriaus plastikinės paletės arba kvadratėliai, kartonas, indeliai su vandeniu, servetėlės, spalvoti pieštukai (arba flomasteriai), popieriaus lapai baltas(A8 formatas), Pusė obuolio ant lėkštutės – vienas ant stalo – obuoliui iš gyvenimo nupiešti.
Rekomenduojamas edukacinis - metodinius vadovus, matomumas: plakatai "Vaisiai", "Kaimas", "Spalva. Vaivorykštė".
Pamokos turinys:
Mokytoja kviečia vaikus atspėti G. Lagzdyno mįsles apie obuolius:
Nukrito nuo šakos,
Jis apsivertė ir dingo.
- Ir visai nedingo!
Yanik suprato!
Spėkit kas nukrito?
Kas riedėjo? Ko trūksta?
***
Jei nesubrendęs, -
Aš esu medinis.
Nors ir žalia,
Šonas rausvas.
Jei nepasirinksi, -
aš krisiu!
Jei nepaimsi, -
Aš apie tai kalbu!
Mokytojas pakabina plakatą „Vaisiai“ arba parodo didaktinius paveikslėlius, vaizduojančius obuolius ir diriguoja trumpas pokalbis išsiaiškinti vaikų mintis apie išvaizda(forma, spalva) ir obuolių skonis. Jis klausia, kuo prinokę obuoliai skiriasi nuo neprinokusių (spalva, skonis, dydis), kaip tai galima perteikti piešinyje. Apibendrina ir patikslina vaikų atsakymus. Siūlo piešti prinokęs obuolys- sultingas, su raudonu šonu. Rodo veikimo seką:

  • geltonais dažais nupieškite sultingą obuolį;
  • Vieną obuolio pusę padarome brandesnę - nudažome oranžine spalva per geltonus dažus;
  • raudonais dažais paryškinkite sunokusią vietą – raudonais dažais nupieškite nedidelę dėmę ant oranžinės statinės.

Vaikai paima popieriaus lapus, teptukus, dažus, paletes ir nupiešia prinokusį, sultingą, rausvą obuolį raudona puse (kaip įsivaizduojama).
Tada mokytojas skaito Y. Akim eilėraštį „Obuolys“:
Obuolys prinokęs, raudonas,
mielas,
Traškus obuolys
Su lygia oda
Aš perlaužsiu obuolį per pusę.
Pasidalinsiu savo obuoliu su draugu.
Mokytojas parodo vaikams obuolį, perpjauna jį per pusę ir pakviečia spalvotais pieštukais ar flomasteriais nupiešti pusę (arba dvi puseles) obuolio (iš gyvenimo).

Po pamokos: vaikų piešinių parodos apipavidalinimas "Prinokę obuoliai".

Guzel Sitdikova
GCD piešimui vidurinėje grupėje Tema: „Obuoliškai prinokęs, obuoliškai saldus“

Užduotys:

Toliau supažindinkite vaikus dažai guašo dažai įvairiaspalviai obuolys.

Rodyti pusės vaizdo parinktį obuolys(spalvoti pieštukai arba flomasteriai).

Ugdykite estetinį suvokimą, gebėjimą perteikti būdingus meninio vaizdo bruožus.

Ugdykite meninį skonį.

Preliminarus darbas: Didaktiniai žaidimai "Vaisiai ir daržovės", "Atspėk skonį", "Nuostabus krepšys".

Skaitant L. Tolstojaus tekstą „Senis pasodino obelų":

Senis sodino obelų. Jam jie pasakė: „Kodėl tu obelų? Ilgai laukti šių obels vaisius ir tu nuo jų nevalgysi obuolys“. Senis pasakė: "Aš nevalgysiu, kiti valgys, jie man padėkos".

Klausimas:Kodėl senis taip atsakė? (Medžio auginimas – daug kruopštaus ir ilgalaikės priežiūros reikalaujantis darbas. Senolis tai suprato, bet norėjo žmonėms suteikti džiaugsmo.)

Medžiagos: Guašo dažai, teptukai, paletės, indeliai su vandeniu, servetėlės, spalvoti pieštukai, balto popieriaus lapas, pusė obuoliai ant lėkštutės, vienas ant stalo – už piešti obuolį iš gyvenimo.

Plakatai "Vaisiai", "Medžiai", "Spalva. Vaivorykštė".

Pamokos eiga

Auklėtojas: Vaikai, aš jums užminėsiu mįslę, o jūs atidžiai klausykite ir pasakykite man atsakyti:

Nukrito nuo šakos,

Jis apsivertė ir dingo.

Ir visai nedingo!

Yanik suprato!

Spėkit kas nukrito?

Kas riedėjo? Ko trūksta?

Vaikai: Apple(Jei vaikams sunku pasakyti, mokytojas padeda)

Staigmenos akimirka: Vaikai, kažkas beldžiasi į mūsų duris. (Mokytojas atidaro duris). IN į grupę įeina voverė.

Voverė: Sveiki vaikai.

Vaikai: Sveika vovere.

Voverė: Aš šiandien atėjau pas tave su dovanomis, dėlioju jas ant stalo obuoliai, įvairių veislių. Ką jūs manote, vaikinai, kas tai yra?

Vaikai: Obuoliai.

Voverė: Teisingai obuoliai.

Auklėtojas: Gerai padaryta vaikinai. O dabar siūlau pažiūrėti obuoliai kurią mums atnešė voverė. Kokios formos jie?

Vaikai: Apvalus.

Auklėtojas: Kaip obuoliai prinokusios skiriasi nuo neprinokusių.

Vaikai: Prinokę jie būna saldūs, o ne prinokę – rūgštūs.

Auklėtojas: O dabar aš tau siūlau piešti subrendęs, sultingas obuolys, su raudona puse.

Auklėtojas: O dabar aš jums parodysiu seką dirbti:

1 Piešimas sultingas obuolys su geltonais dažais; 2 Padarykite vieną statinę brandesnę – nudažykite ją oranžine spalva ant geltonų dažų; 3 Prinokusią vietą paryškiname raudonais dažais - ant oranžinės statinės raudonais dažais nupiešiame mažą dėmelę. Darbus atlieka vaikai, jiems padeda voveraitė. Auklėtojas: Dabar aš jums skaitysiu Y. Akim eilėraštį « Apple» .

Prinokęs obuolys, raudona,

Obuolys traškus,

Su lygia oda

Aš perlaužsiu obuolį per pusę

Apple Pasidalinsiu su savo draugu.

Auklėtojas: O dabar aš jums parodysiu, kas perpjauta per pusę obuolys, ir aš tau siūlau nupieškite supjaustytą obuolį iš gyvenimo su spalvotais pieštukais.

Po pamokos.

Kartu su vaikais apžiūrėkite visus piešinius, pakvieskite vaikus nuvalyti viską ant savo stalų. O po valymo įrengiant vaikų piešinių parodą "Brendęs obuoliai» .

Voverė: Vaikai, pažaiskime žaidimą "Nuostabus krepšys". Šiame maišelyje yra geometrines figūras, tu paimi daiktą rankomis ir nežiūrėdamas į maišelį pasakai koks tai daiktas.

Vaikai ir Voverė žaidžia didaktinį žaidimą. Pažaidęs Voverė atsisveikina su vaikais.

Voverė: Iki pasimatymo vaikinai.

Vaikai: Viso gero.

Publikacijos šia tema:

Galvodamas apie ką nors įdomaus, ką galėčiau nuveikti su savo vaikais, nusprendžiau su jais padaryti šią originalią aplikaciją, pavadintą „Apple“. Dėl šio.

Aplikacija su dizaino elementais jaunesniųjų grupėje „Obuolys mažiems ežiukams“ Taikymas su dizaino elementais jaunesnė grupė„Obuolys mažiesiems“. Pamokos tikslas: suvaidinti pasakos situaciją – padalijimą.

GCD santrauka, skirta modeliuoti „Obuolys, kriaušė, slyva“ vyresniojoje grupėje I dalis. Įžanginis. Mokytojas mįsles apie vaisius. 1 mįslė. Šis vaisius yra apvalus, tiksliau sferinis. Viršuje jis mažas.

Parengiamosios grupės kalbos raidos atviro edukacinio užsiėmimo „V. Sukhomlinskio istorijos „Obuolys ir aušra“ atpasakojimas“ santrauka GCD Kalbos ugdymas ir skaitymas grožinė literatūra Tema: V. Sukhomlinskio istorijos „Obuolys ir aušra“ perpasakojimas Tikslas: Lavinti kalbą.

Pamokos apie kalbos raidą vyresniųjų grupėje santrauka „Obuolys. Aprašomosios istorijos sudarymas“ Pamokos apie kalbos ugdymą parengiamosios mokyklos grupėje santrauka Tema: „Obuolys. Aprašomosios istorijos sudarymas" Koreguojantis ir mokomasis.

Pamokos santrauka: piešimas plastilinu Tema: „Obuolys“ parengiamoji grupė Vystosi modeliavimo ir piešimo iš plastilino „Obuolys“ veikla.


5 pamoka. "Obuolys - prinokęs, raudonas, saldus" .

Piešimas dažais (iš idėjos) ir pieštukais (iš gamtos)

Užduotys. Išmokykite vaikus dažyti įvairiaspalvį obuolį guašo dažais. Parodykite galimybę pavaizduoti pusę obuolio (spalvotais pieštukais arba flomasteriais). Ugdykite estetinį suvokimą, gebėjimą perteikti būdingus meninio vaizdo bruožus. Ugdykite meninį skonį.

Preliminarus darbas. Didaktiniai žaidimai „Vaisiai ir daržovės“, „Atspėk skonį“, „Nuostabus krepšys“. Įvairių vaisių tyrimas ir aprašymas.

Skaitant L. Tolstojaus tekstą „Senis pasodino obelis“:

Senis sodino obelis. Jie jam pasakė: „Kam tau reikia šių obelų? Teks ilgai laukti vaisių nuo šių obelų, o obuolio nuo jų nesuvalgysi“. Senis pasakė: „Aš nevalgysiu, valgys kiti, jie man padėkos“.

^ Mums reikės organizuoti savo darbo vieta:

Medžiagos, įrankiai, įranga. Guašo dažai, teptukai, paletės (dangteliai), indeliai vandens, servetėlės, spalvoti pieštukai, balto popieriaus lapai (A8 dydžio). Obuolys, peilis, balta lininė servetėlė ir lėkštė – pusei obuolio ištraukti iš gyvenimo.


  1. Geras apšvietimas kairėje pusėje.

  2. Patogi, lygi darbo vieta (vaiko ūgio parametrus atitinkantis stalas ir kėdė).
^ Teminiai mokymo priemonės, matomumas. Plakatai „Vaisiai“, „Kaimas“, „Spalva. Vaivorykštė".

Prieš pradėdami dirbti, pakvieskite vaikus atspėti pono Lagzdyno mįsles apie obuolius:

1. Jis nukrito nuo šakos,

Jis apsivertė ir dingo.

Ir visai nedingo!

Yanik suprato!

Spėkit kas nukrito?

Ką tu ašį ridenai? Ko trūksta?

2. Jei nesubrendęs, esu medinis.

Nors ir žalias, šonas rausvas.

Jei nepasirinksi, aš nukrisiu!

Jei nepaimsi, aš eisiu!

Parodykite vaikams plakatą ar piešinį su „Vaisiais“ arba parodykite didaktinius paveikslėlius, vaizduojančius obuolius, trumpai pasikalbėkite, kad paaiškintumėte, kaip vaikai supranta obuolių išvaizdą (formą, spalvą) ir skonį. Jis klausia, kuo prinokę obuoliai skiriasi nuo neprinokusių (spalva, skonis, dydis), kaip tai galima perteikti piešinyje. Jūs apibendrinate ir patikslinate vaikų atsakymus. Pasiūlykite nupiešti prinokusį obuolį – sultingą, raudona puse. Parodykite savo vaikui darbų seką:


  • geltonais dažais nupieškite sultingą obuolį;

  • Vieną obuolio pusę padarome brandesnę - nudažome oranžine spalva per geltonus dažus;

  • raudonais dažais paryškinkite sunokusią vietą – raudonais dažais nupieškite nedidelę dėmę ant oranžinės statinės.
Dėmesio! Galima parodyti geltonų ir raudonų dažų maišymą, kad gautumėte oranžinę spalvą.

Vaikai paima popieriaus lapus, teptukus, dažus, paletes ir nupiešia prinokusį, sultingą, rausvą obuolį raudona puse (kaip įsivaizduojama).

Tada mokytojas skaito Y. Akim eilėraštį „Obuolys“:

Obuolys prinokęs, raudonas,

Saldus, traškus obuolys,

Su lygia oda

Aš perlaužsiu obuolį per pusę.

Pasidalinsiu obuoliu su draugu.

Tada parodykite vaikams obuolį, perpjaukite jį per pusę ir paprašykite spalvotais pieštukais (iš gyvenimo) nupiešti pusę (arba dvi dalis) obuolio.

Po pamokos. Vaikų piešinių parodos „Prinokę obuoliai“ dizainas.




Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!