Kaip neigiamą skaičių padauginti iš teigiamo. Skirtingų ženklų trupmenų dauginimas

Atviros pamokos tema: „Neigiamų ir teigiamų skaičių dauginimas“

Data: 2017-03-17

Mokytojas: Kutsas V.V.

Klasė: 6 g

Pamokos tikslas ir uždaviniai:

Pamokos tipas: pradinio naujų žinių pristatymo pamoka

Treniruočių formos: frontalinis, darbas poromis, darbas grupėse, individualus darbas.

Mokymo metodai: žodinis (pokalbis, dialogas); vizualinis (darbas su didaktinė medžiaga); dedukcinė (analizė, žinių pritaikymas, apibendrinimas, projektinė veikla).

Sąvokos ir terminai : skaičių modulis, teigiami ir neigiami skaičiai, daugyba.

Planuojami rezultatai mokymas

-gebėti padauginti skaičius su skirtingais ženklais, dauginti neigiamus skaičius;

Spręsdami pratimus taikykite teigiamų ir neigiamų skaičių dauginimo taisyklę, sutvirtinkite dešimtainių ir paprastųjų trupmenų dauginimo taisykles.

Reguliavimo – gebėti nustatyti ir suformuluoti tikslą pamokoje su mokytojo pagalba; ištarti veiksmų seką pamokoje; dirbti pagal kolektyviai sudarytą planą; įvertinti veiksmo teisingumą. Suplanuokite savo veiksmus pagal užduotį; Atlikus veiksmą, remdamasi savo įvertinimu ir atsižvelgdama į padarytas klaidas, atlikti reikiamus koregavimus; išreikšk savo spėjimą.Bendravimas – gebėti suformuluoti savo mintis į žodžiu; klausytis ir suprasti kitų kalbą; kartu susitarti dėl elgesio ir bendravimo mokykloje taisyklių ir jų laikytis.

Kognityvinis - gebėti orientuotis savo žinių sistemoje, su mokytojo pagalba atskirti naujas žinias nuo jau žinomų; įgyti naujų žinių; rasti atsakymus į klausimus naudodamiesi vadovėliu, jūsų gyvenimo patirtis ir informaciją, gautą klasėje.

Motyvacija mokytis naujų dalykų grįsto atsakingo požiūrio į mokymąsi formavimas;

Formavimas komunikacinė kompetencija bendravimo ir bendradarbiavimo su bendraamžiais procese švietėjiška veikla;

Gebėti atlikti įsivertinimą pagal ugdomosios veiklos sėkmės kriterijų; orientuotis į sėkmę edukacinėje veikloje.

Pamokos eiga

Struktūriniai elementai pamoka

Didaktinės užduotys

Suplanuota mokytojo veikla

Sukurta studentiška veikla

Rezultatas

1.Organizacinis momentas

Motyvacija sėkmingai veiklai

Pasirengimo pamokai tikrinimas.

- Laba diena, vaikinai! Atsisėsk! Patikrinkite, ar viską paruošėte pamokai: sąsiuvinį ir vadovėlį, dienoraštį ir rašymo priemones.

Džiaugiuosi matydamas tave šiandien pamokoje geros nuotaikos.

Pažvelkite vienas kitam į akis, šypsokitės ir akimis palinkėkite draugui geros darbinės nuotaikos.

Taip pat linkiu gero darbo šiandien.

Vaikinai, šios pamokos šūkis bus prancūzų rašytojo Anatole'o France citata:

„Vienintelis būdas mokytis – linksmintis. Norint suvirškinti žinias, reikia jas įsisavinti su apetitu.

Vaikinai, kas gali man pasakyti, ką reiškia įsisavinti žinias su apetitu?

Taigi šiandien pamokose su dideliu malonumu įsisavinsime žinias, nes jos mums pravers ateityje.

Taigi greitai atsiverskime sąsiuvinius ir užsirašykime numerį, puiku.

Emocinė nuotaika

-Su susidomėjimu, su malonumu.

Paruošta pradėti pamoką

Teigiama motyvacija mokytis nauja tema

2. Aktyvinimas pažintinė veikla

Paruoškite juos išmokti naujų žinių ir veikimo būdų.

Organizuoti priekinis tyrimas remiantis padengta medžiaga.

Vaikinai, kas gali man pasakyti, koks yra svarbiausias matematikos įgūdis? ( Patikrinkite). Teisingai.

Taigi dabar aš išbandysiu jus, kaip gerai mokate skaičiuoti.

Dabar atliksime matematinį apšilimą.

Dirbame įprastai, skaičiuojame žodžiu ir atsakymą užrašome raštu. Aš tau duosiu 1 minutę.

5,2-6,7=-1,5

2,9+0,3=-2,6

9+0,3=9,3

6+7,21=13,21

15,22-3,34=-18,56

Patikrinkime atsakymus.

Mes patikrinsime atsakymus, jei sutinkate su atsakymu, tada suplokite rankomis, jei nesutinkate, tada trypkite kojomis.

Gerai padaryta vaikinai.

Sakykite, kokius veiksmus atlikome su skaičiais?

Kokią taisyklę naudojome skaičiuodami?

Suformuluokite šias taisykles.

Atsakykite į klausimus spręsdami nedidelius pavyzdžius.

Sudėjimas ir atėmimas.

Skaičių sudėjimas su skirtingais ženklais, skaičių pridėjimas su neigiami ženklai, ir atimant teigiamus bei neigiamus skaičius.

Studentų pasirengimas gamybai probleminis klausimas, rasti būdų, kaip išspręsti problemą.

3. Motyvacija nustatyti pamokos temą ir tikslą

Skatinkite mokinius nustatyti pamokos temą ir tikslą.

Organizuokite darbą poromis.

Na, laikas pereiti prie naujos medžiagos mokymosi, bet pirmiausia apžvelkime ankstesnių pamokų medžiagą. Tai mums padės matematinis kryžiažodis.

Tačiau šis kryžiažodis nėra įprastas, jis šifruoja raktažodį, kuriame bus pasakyta šios dienos pamokos tema.

Vaikinai, kryžiažodis yra ant jūsų stalų, dirbsime su juo poromis. O kadangi tai yra poromis, tai primink man, kaip tai yra poromis?

Prisiminėme darbo poromis taisyklę, o dabar pradėkime spręsti kryžiažodį, duosiu 1,5 minutės. Kas viską padarys, nuleiskite rankas, kad pamatyčiau.

(1 priedas)

1.Kokie skaičiai naudojami skaičiuojant?

2. Atstumas nuo pradžios iki bet kurio taško vadinamas?

3. Ar vadinami skaičiai, pavaizduoti trupmena?

4. Kokie yra du skaičiai, kurie vienas nuo kito skiriasi tik ženklais?

5.Kokie skaičiai yra koordinačių tiesėje į dešinę nuo nulio?

6.Kaip vadinami natūralieji skaičiai, jų priešingybės ir nulis?

7. Koks skaičius vadinamas neutraliu?

8. Skaičius, rodantis taško padėtį tiesėje?

9. Kokie skaičiai yra koordinačių tiesėje į kairę nuo nulio?

Taigi, laikas baigėsi. Patikrinkim.

Išsprendėme visą kryžiažodį ir taip pakartojome ankstesnių pamokų medžiagą. Pakelk ranką, kas padarė tik vieną klaidą, o kas dvi? (Taigi jūs, vaikinai, esate puikūs).

Na, o dabar grįžkime prie kryžiažodžio. Pačioje pradžioje sakiau, kad jame yra užšifruotas žodis, kuris mums pasakys pamokos temą.

Taigi kokia bus mūsų pamokos tema?

Ko šiandien dauginsime?

Pagalvokime, tam mes prisimename jau žinomus skaičių tipus.

Pagalvokime, kokius skaičius jau žinome, kaip dauginti?

Kokius skaičius išmoksime dauginti šiandien?

Užsirašykite į sąsiuvinį pamokos temą: „Teigiamų ir neigiamų skaičių dauginimas“.

Taigi, vaikinai, mes sužinojome, apie ką šiandien kalbėsime klasėje.

Papasakok, prašau, mūsų pamokos tikslas, ko kiekvienas iš jūsų turėtų išmokti ir ką pasistengti išmokti iki pamokos pabaigos?

Vaikinai, kokias problemas turėsime išspręsti su jumis, kad pasiektume šį tikslą?

Visiškai teisingai. Tai dvi užduotys, kurias šiandien turėsime išspręsti kartu su jumis.

Dirbkite poromis, nustatykite pamokos temą ir tikslą.

1.Natūralus

2.Modulis

3. Racionalus

4.Priešingai

5.Teigiamas

6. Visa

7.Nulis

8.Koordinatė

9.Neigiamas

- "daugyba"

Teigiami ir neigiami skaičiai

„Teigiamų ir neigiamų skaičių dauginimas“

Pamokos tikslas:

Išmokite dauginti teigiamus ir neigiamus skaičius

Pirma, norėdami išmokti padauginti teigiamus ir neigiamus skaičius, turite gauti taisyklę.

Antra, kai turėsime taisyklę, ką turėtume daryti toliau? (išmokti ją taikyti sprendžiant pavyzdžius).

4. Naujų žinių ir veiklos būdų mokymasis

Gaukite naujų žinių šia tema.

- Organizuoti darbą grupėse (mokytis naujos medžiagos)

- Dabar, norėdami pasiekti savo tikslą, pereisime prie pirmosios užduoties, išvesime teigiamų ir neigiamų skaičių dauginimo taisyklę.

Ir moksliniai tyrimai mums tai padės. O kas man pasakys, kodėl tai vadinama tyrimu - Šiame darbe mes tyrinėsime „Teigiamų ir neigiamų skaičių daugybos“ taisykles?

Jūsų tiriamasis darbas bus vykdomas grupėse, iš viso turėsime 5 tyrimų grupes.

Galvoje kartojome, kaip turėtume dirbti grupėje. Jei kas nors pamiršo, taisyklės yra prieš jus ekrane.

Jūsų tikslas tiriamasis darbas: Tirdami problemas, palaipsniui išveskite taisyklę „Neigiamų ir teigiamų skaičių dauginimas“ užduotyje Nr. 1 iš viso turite 4 uždavinius. Ir norint išspręsti šias problemas, jums padės mūsų termometras, kiekviena grupė turi po vieną.

Padarykite visus savo užrašus ant popieriaus lapo.

Kai grupė turi pirmosios problemos sprendimą, parodote jį lentoje.

Darbui suteikiamos 5-7 minutės.

(2 priedas )

Darbas grupėse (užpildykite lentelę, atlikite tyrimą)

Darbo grupėse taisyklės.

Dirbti grupėse labai paprasta

Žinokite, kaip laikytis penkių taisyklių:

visų pirma: nepertraukinėk,

kai jis kalba

drauge, aplink turi būti tyla;

antra: nešauk garsiai,

ir pateikti argumentus;

o trečia taisyklė paprasta:

nuspręsti, kas tau svarbu;

ketvirta: nepakanka žinoti žodžiu,

turi būti įrašytas;

ir penkta: apibendrinkite, pagalvokite,

ką galėtum padaryti.

Meistriškumas

žinios ir veiksmų metodai, kuriuos lemia pamokos tikslai

5. Fizinis lavinimas

Šiame etape nustatykite naujos medžiagos įsisavinimo teisingumą, nustatykite klaidingus įsitikinimus ir juos ištaisykite

Gerai, sudėjau visus jūsų atsakymus į lentelę, dabar pažvelkime į kiekvieną lentelės eilutę (žr. pristatymą)

Kokias išvadas galime padaryti išnagrinėję lentelę?

1 eilutė. Kokius skaičius dauginame? Koks skaičius yra atsakymas?

2-oji eilutė. Kokius skaičius dauginame? Koks skaičius yra atsakymas?

3 eilutė. Kokius skaičius dauginame? Koks skaičius yra atsakymas?

4-oji eilutė. Kokius skaičius dauginame? Koks skaičius yra atsakymas?

Taigi jūs išanalizavote pavyzdžius ir esate pasirengę suformuluoti taisykles, tam turėjote užpildyti antrosios užduoties tuščias vietas.

Kaip neigiamą skaičių padauginti iš teigiamo?

- Kaip padauginti du neigiamus skaičius?

Truputį pailsėkime.

Teigiamas atsakymas – atsisėskime, neigiamas – atsistokime.

    5*6

    2*2

    7*(-4)

    2*(-3)

    8*(-8)

    7*(-2)

    5*3

    4*(-9)

    5*(-5)

    9*(-8)

    15*(-3)

    7*(-6)

Dauginant teigiamus skaičius, atsakymas visada gauna teigiamą skaičių.

Kai neigiamą skaičių padauginate iš teigiamo skaičiaus, atsakymas visada yra neigiamas skaičius.

Dauginant neigiamus skaičius, atsakymas visada gauna teigiamą skaičių.

Padauginus teigiamą skaičių iš neigiamo skaičiaus, gaunamas neigiamas skaičius.

Norėdami padauginti du skaičius su skirtingais ženklais, jums reikiapadauginti šių skaičių modulius ir prieš gautą skaičių padėkite „-“ ženklą.

- Norėdami padauginti du neigiamus skaičius, jums reikiapadauginti jų modulius ir padėkite ženklą prieš gautą skaičių «+».

Mokiniai koncertuoja fizinis pratimas, sugriežtinant taisykles.

Apsaugo nuo nuovargio

7.Pirminis naujos medžiagos konsolidavimas

Įvaldyti gebėjimą įgytas žinias pritaikyti praktikoje.

Organizuoti priekinę ir savarankiškas darbas remiantis padengta medžiaga.

Pataisykime taisykles ir pasakykime vienas kitam tas pačias taisykles kaip pora. Skirsiu jums minutę tam.

Sakykite, ar dabar galime pereiti prie pavyzdžių sprendimo? Taip mes galime.

Atversti 192 puslapį Nr.1121

Visi kartu padarysime 1 ir 2 eilutes a)5*(-6)=30

b)9*(-3)=-27

g)0,7*(-8)=-5,6

h)-0,5*6=-3

n)1,2*(-14)=-16,8

o)-20,5*(-46)=943

trys žmonės prie valdybos

Pavyzdžiams išspręsti suteikiamos 5 minutės.

Ir viską kartu tikriname.

Įveskite skaičius taip, kad kiekviename aukšte jų sandauga būtų lygi skaičiui ant namo stogo.

Spręskite pavyzdžius naudodami įgytas žinias

Pakelkite rankas, jei nepadarėte klaidų, gerai padaryta...

Aktyvūs veiksmai mokiniams pritaikyti žinias gyvenime.

9. Refleksija (pamokos santrauka, mokinių veiklos rezultatų vertinimas)

Užtikrinti mokinio refleksiją, t.y. savo veiklos vertinimą

Sudarykite pamokos santrauką

Mūsų pamoka baigėsi, apibendrinkime.

Prisiminkime dar kartą mūsų pamokos temą? Kokį tikslą išsikėlėme? – Ar šį tikslą pasiekėme?

Kokių sunkumų jums tai sukėlė? ši tema?

- Vaikinai, norėdami įvertinti savo darbą klasėje, turite nupiešti besišypsantį veidelį apskritimuose, kurie yra ant jūsų stalų.

Šypsantis jaustukas reiškia, kad jūs suprantate. Žalia spalva reiškia, kad supranti, bet reikia pasitreniruoti, ir liūdna šypsenėlė, jei visiškai nieko nesupratai. (Duosiu tau pusę minutės)

Na, vaikinai, ar esate pasirengę parodyti, kaip šiandien dirbote klasėje? Taigi, pakelkime jį ir aš taip pat pakelsiu jums šypseną.

Esu labai patenkintas tavimi šiandien klasėje! Matau, kad visi suprato medžiagą. Vaikinai, jūs esate puikūs!

Pamoka baigėsi, ačiū už dėmesį!

Atsakykite į klausimus ir įvertinkite jų darbą

Taip, mes tai pasiekėme.

Mokinių atvirumas savo veiksmų perkėlimui ir supratimui, teigiamų ir neigiami taškai pamoka

10 .Namų darbų informacija

Suteikti supratimą apie įgyvendinimo tikslą, turinį ir būdus namų darbai

Suteikia supratimą apie namų darbų paskirtį.

Namų darbai:

1. Išmokite daugybos taisykles
2.Nr. 1121(3 skiltis).
3.Kūrybinė užduotis: padarykite 5 klausimų testą su atsakymų variantais.

Užsirašykite namų darbus, stenkitės suprasti ir suprasti.

Poreikio sudaryti sąlygas visiems studentams sėkmingai atlikti namų darbus, atsižvelgiant į užduotį ir mokinių išsivystymo lygį, įgyvendinimas.

Šioje pamokoje apžvelgsime teigiamų ir neigiamų skaičių pridėjimo taisykles. Taip pat išmoksime padauginti skaičius su skirtingais ženklais ir išmoksime ženklų daugybos taisykles. Pažvelkime į teigiamų ir neigiamų skaičių dauginimo pavyzdžius.

Daugybos iš nulio savybė išlieka teisinga esant neigiamiems skaičiams. Nulis, padaugintas iš bet kurio skaičiaus, yra lygus nuliui.

Nuorodos

  1. Vilenkin N.Ya., Zhokhov V.I., Chesnokov A.S., Shvartsburd S.I. Matematika 6. - M.: Mnemosyne, 2012 m.
  2. Merzlyak A.G., Polonsky V.V., Yakir M.S. Matematika 6 klasė. - Gimnazija. 2006 m.
  3. Depmanas I.Ya., Vilenkinas N.Ya. Už matematikos vadovėlio puslapių. - M.: Išsilavinimas, 1989 m.
  4. Rurukinas A.N., Čaikovskis I.V. Matematikos kurso užduotys 5-6 klasėms. - M.: ZSh MEPhI, 2011 m.
  5. Rurukinas A.N., Sočilovas S.V., Čaikovskis K.G. Matematika 5-6. Vadovas MEPhI neakivaizdinės mokyklos 6 klasės mokiniams. - M.: ZSh MEPhI, 2011 m.
  6. Ševrinas L.N., Geinas A.G., Koryakovas I.O., Volkovas M.V. Matematika: Vadovėlis-pašnekovas 5-6 kl vidurinę mokyklą. - M.: Edukacija, Matematikos mokytojų biblioteka, 1989 m.

Namų darbai

  1. Interneto portalas Mnemonica.ru ().
  2. Interneto portalas Youtube.com ().
  3. Interneto portalas School-assistant.ru ().
  4. Interneto portalas Bymath.net ().

Šiame straipsnyje suformuluosime neigiamų skaičių dauginimo taisyklę ir pateiksime jos paaiškinimą. Neigiamų skaičių dauginimo procesas bus išsamiai aptartas. Pavyzdžiai parodo visus galimus atvejus.

Yandex.RTB R-A-339285-1

Neigiamų skaičių dauginimas

1 apibrėžimas

Neigiamų skaičių dauginimo taisyklė yra tai, kad norint padauginti du neigiamus skaičius, reikia padauginti jų modulius. Ši taisyklė parašyta taip: bet kokiems neigiamiems skaičiams – a, - b, ši lygybė laikoma teisinga.

(- a) · (- b) = a · b.

Aukščiau pateikta dviejų neigiamų skaičių padauginimo taisyklė. Juo remdamiesi įrodome išraišką: (- a) · (- b) = a · b. Straipsnyje, dauginant skaičius iš skirtingų ženklų, rašoma, kad lygybės a · (- b) = - a · b galioja, kaip ir (- a) · b = - a · b. Tai išplaukia iš priešingų skaičių savybės, dėl kurios lygybės bus parašytos taip:

(- a) · (- b) = (- a · (- b)) = - (- (a · b)) = a · b.

Čia aiškiai matosi neigiamų skaičių dauginimo taisyklės įrodymas. Remiantis pavyzdžiais, aišku, kad dviejų neigiamų skaičių sandauga yra teigiamas skaičius. Dauginant skaičių modulius, rezultatas visada yra teigiamas skaičius.

Ši taisyklė taikoma dauginimui realūs skaičiai, racionalūs skaičiai, sveikieji skaičiai.

Dabar išsamiai pažvelkime į dviejų neigiamų skaičių padauginimo pavyzdžius. Skaičiuodami turite naudoti aukščiau parašytą taisyklę.

1 pavyzdys

Padauginkite skaičius - 3 ir - 5.

Sprendimas.

Absoliuti dviejų padauginamų skaičių vertė yra lygi teigiamiems skaičiams 3 ir 5. Jų gaminys sudaro 15. Iš to išplaukia, kad produktas duotus skaičius lygus 15

Trumpai užrašykite patį neigiamų skaičių dauginimą:

(- 3) · (- 5) = 3 · 5 = 15

Atsakymas: (- 3) · (- 5) = 15.

Dauginant neigiamus racionalius skaičius, naudojant aptartą taisyklę, galima mobilizuotis trupmenoms dauginti, mišrius skaičius, po kablelio skaičių.

2 pavyzdys

Apskaičiuokite sandaugą (- 0 , 125) · (- 6) .

Sprendimas.

Naudodami neigiamų skaičių dauginimo taisyklę, gauname, kad (− 0, 125) · (− 6) = 0, 125 · 6. Norint gauti rezultatą, reikia padauginti dešimtainis natūraliu stulpelių skaičiumi. Tai atrodo taip:

Mes nustatėme, kad išraiška bus tokia forma (− 0, 125) · (− 6) = 0, 125 · 6 = 0, 75.

Atsakymas: (− 0, 125) · (− 6) = 0, 75.

Tuo atveju, kai daugikliai yra neracionalūs skaičiai, tada jų produktas gali būti parašytas formoje skaitinė išraiška. Vertė apskaičiuojama tik esant būtinybei.

3 pavyzdys

Būtina neigiamą - 2 padauginti iš neneigiamo log 5 1 3.

Sprendimas

Duotų skaičių modulių radimas:

2 = 2 ir log 5 1 3 = - log 5 3 = log 5 3 .

Vadovaudamiesi neigiamų skaičių dauginimo taisyklėmis, gauname rezultatą - 2 · log 5 1 3 = - 2 · log 5 3 = 2 · log 5 3 . Ši išraiška yra atsakymas.

Atsakymas: - 2 · log 5 1 3 = - 2 · log 5 3 = 2 · log 5 3 .

Norėdami tęsti temą, turite pakartoti skyrių apie realiųjų skaičių dauginimą.

Jei tekste pastebėjote klaidą, pažymėkite ją ir paspauskite Ctrl+Enter


Šiame straipsnyje mes nagrinėsime dauginant skaičius iš skirtingų ženklų. Čia pirmiausia suformuluosime teigiamų ir neigiamų skaičių dauginimo taisyklę, ją pagrįsime, o tada svarstysime šios taisyklės taikymą sprendžiant pavyzdžius.

Puslapio naršymas.

Skaičių su skirtingais ženklais dauginimo taisyklė

Teigiamas skaičius padauginamas iš neigiamo skaičiaus, taip pat neigiamas skaičius iš teigiamo skaičiaus, atliekamas taip: Skaičių su skirtingais ženklais dauginimo taisyklė: norėdami padauginti skaičius su skirtingais ženklais, turite padauginti ir prieš gautą sandaugą įdėti minuso ženklą.

Užsirašykime šią taisyklę laiško pavidalu. Dėl bet kokio teigiamo realus skaičius a ir tikrasis neigiamas skaičius −b lygybė a·(−b)=−(|a|·|b|) , o taip pat neigiamam skaičiui −a ir teigiamam skaičiui b lygybė (−a)·b=−(|a|·|b|) .

Skaičių dauginimo iš skirtingų ženklų taisyklė visiškai atitinka operacijų su realiaisiais skaičiais savybės. Iš tiesų, remiantis jais nesunku parodyti, kad realių ir teigiamų skaičių a ir b formos lygybių grandinė a·(−b)+a·b=a·((−b)+b)=a·0=0, kuris įrodo, kad a·(−b) ir a·b yra priešingi skaičiai, o tai reiškia lygybę a·(−b)=−(a·b) . Ir iš to išplaukia aptariamos daugybos taisyklės galiojimas.

Pažymėtina, kad nurodyta skaičių dauginimo su skirtingais ženklais taisyklė galioja tiek realiesiems, tiek racionalūs skaičiai ir už sveikieji skaičiai. Tai išplaukia iš to, kad operacijos su racionaliais ir sveikaisiais skaičiais turi tas pačias savybes, kurios buvo naudojamos aukščiau esančiame įrodyme.

Akivaizdu, kad skaičių su skirtingais ženklais padauginimas pagal gautą taisyklę reiškia teigiamų skaičių padauginimą.

Belieka tik apsvarstyti išardytos daugybos taisyklės taikymo pavyzdžius dauginant skaičius su skirtingais ženklais.

Skaičių dauginimo su skirtingais ženklais pavyzdžiai

Pažvelkime į keletą sprendimų skaičių dauginimo su skirtingais ženklais pavyzdžiai. Pradėkime nuo paprastas atvejis, sutelkti dėmesį į taisyklių veiksmus, o ne į skaičiavimo sudėtingumą.

Pavyzdys.

Neigiamą skaičių −4 padauginkite iš teigiamo skaičiaus 5.

Sprendimas.

Pagal skaičių dauginimo su skirtingais ženklais taisyklę pirmiausia turime padauginti absoliučias pradinių veiksnių vertes. –4 modulis lygus 4, o modulis 5 lygus 5, ir natūraliųjų skaičių daugyba 4 ir 5 duoda 20. Galiausiai belieka prieš gautą skaičių įdėti minuso ženklą, turime −20. Tai užbaigia dauginimą.

Trumpai sprendinį galima parašyti taip: (−4)·5=−(4·5)=−20.

Atsakymas:

(−4)·5=−20.

Dauginant trupmeniniai skaičiai su skirtingais ženklais turite sugebėti atlikti dauginant bendrąsias trupmenas , dauginant po kablelio ir jų deriniai su natūraliaisiais ir mišriaisiais skaičiais.

Pavyzdys.

Padauginkite skaičius su skirtingais ženklais 0, (2) ir .

Sprendimas.

Baigęs periodinės dešimtainės trupmenos pavertimas bendrąja trupmena, ir darant pereinant nuo mišraus skaičiaus prie netinkamosios trupmenos, iš originalaus kūrinio prieisime prie paprastųjų trupmenų su skirtingais formos ženklais sandaugos . Šis sandauga, pagal skaičių dauginimo iš skirtingų ženklų taisyklę, yra lygus . Belieka tik daugintis bendrosios trupmenos skliausteliuose turime .



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!