Tiesioginės edukacinės veiklos parengiamojoje grupėje apibendrinimas Tema: „Vanduo aplink mus. Vanduo yra gyvybės šaltinis“ Pedagogas: Gorban O

Pamokos santrauka parengiamajai grupei

„Vanduo žmogaus gyvenime“

Tikslas: gerinti vaikų žinias apie vandens svarbą žmogaus gyvenimą, ugdyti atidų požiūrį į vandenį.

Užduotys:

Suteikite vaikams žinių apie vandenį kaip šaltinį žmogaus gyvenimą;

Tobulinti vaikų žinias apie skirtingos valstybės vanduo;

Sukelti vaikams džiaugsmą eksperimentų metu įgytais atradimais;

Ugdykite pagarbą vandeniui kaip šaltiniui žmogaus gyvenimą;

Peržiūrėkite seifo pagrindus gyvybinė veikla.

Vaikų veiklos rūšys:

komunikabilus;

pažintinis – tyrimas;

suvokimas grožinė literatūra.

Planuojami rezultatai:

Gali tęsti pokalbį apie vandenį, palydėti emocinga kalba;

Motyvuoja, išreiškia savo požiūrį;

Muzikiniame eskize išreiškia emocijas "Snaigės" 4

Sudomino galutinis rezultatas eksperimentas.

Pamokos eiga.

aš. Organizacinis momentas.

Vaikai įeina į salę ir sėdi ant kėdžių. Skamba vandens garsas.

„Ar girdėjote apie vandenį?

Jie sako, kad ji yra visur!

Baloje, jūroje, vandenyne.

Ir vandens čiaupe.

Kaip varveklis sustingsta

Rūkas šliaužia į mišką,

Jis verda ant viryklės,

Virdulio garai šnypščia.

Mes negalime nusiprausti be jos,

Nevalgyk, neprisigerk!

Drįstu jums pranešti:

Mes negalime gyventi be vandens“.

Vaikinai, kaip manote, apie ką šiandien kalbėsime / apie vandenį /?

Visiškai teisingai, apie vandenį ir jo svarbą žmogaus ir visų gyvų dalykų žemėje gyvenime.

Kam žmogui reikia vandens?/gerti, praustis, maudytis, plauti indus ir pan./

Tai va, vandens mums nuolat reikia palaistyti gėles, plauti indus, maudyti kūdikį, skaniai gaminti ir tiesiog gerti.

O gerti žmogui tinka tik švarus vanduo.

Kur pas mus darželis ar imame vandenį?/iš vandentiekio/

Koks vanduo teka iš čiaupo?/skaidrus, šaltas, karštas/

Rodyti 1 skaidrės numerį.

Kaip vanduo patenka į vandens tiekimą?

Vanduo į vandentiekį patenka iš upės: siurbiamas stipriais siurbliais, išvalomas nuo nešvarumų, dalis vandens pašildoma, todėl į čiaupus patenka ir šaltas, ir šaltas vanduo. karštas vanduo.

Rodyti 2 skaidrės numerį.

Iš upės labai sunku gauti švaraus vandens, todėl jį reikia tausoti ir saugoti.

Kaip tu ir aš galime sutaupyti vandens?/Gerai užsukti čiaupą, kad jis veltui nenutekėtų/.

Pakabinkime šį ženklą / maišytuvą ir perbrauktą vandens lašą / ten, kur gauname vandenį.

II. Pokalbis apie vandenį.

Dabar įsivaizduokite, kad staiga žemėje nėra nė lašo vandens.

Kas tada bus?/Visa gyva mirs/.

Kodėl?/Visoms gyvoms būtybėms: augalams, gyvūnams, žmonėms reikia vandens/.

Mokslininkai nustatė: be maisto žmogus gali gyventi 3–4 savaites, o be vandens – 3–4 dienas, tada jis mirs. Kirpčiukai praktiškai susideda iš vandens – 80%.

Mokytojas kviečia prieiti prie Žemės rutulio, kuris yra ant stalo.

Žemėje vandens yra visur. Pažiūrėkite į Žemės modelį.

Kaip astronautai mato mūsų Žemę iš kosmoso?/mėlyna/

Teisingai, jūros ir vandenynai nuspalvina mūsų planetą mėlyna spalva. Štai kodėl mūsų planeta vadinama "mėlynoji planeta".

Vaikinai, kas žino, kas pažymėta balta spalva ant gaublio?/sniegas ir ledas/.

Kas yra sniegas, ledas?/ taip pat vanduo/.

Mokytojas pakviečia vaikus atsisėsti ant kėdžių.

Vanduo yra ne tik geras draugas ir asistentas žmonėms, gyvūnams ir augalams.

Rodyti 3 skaidrės numerį.

Tai patogus kelias: laivai ir motorlaiviai plaukia per jūras ir vandenynus.

Rodyti 4 skaidrės numerį.

Vanduo iš mineralinių šaltinių turi gydomąjį poveikį. Žmonės jį geria norėdami palaikyti sveikatą ir gydyti ligas.

Rodyti 5 skaidrės numerį.

III. Žaidimas „Kas atsitiksvandens» .

Ir, kas įdomu, ar žinote, koks ten vanduo? Žaiskime žaidimą!

Vaikai stovi ratu.

Dabar perduosime kamuolį ir įvardinsime, koks ten vanduo.

Vanduo – skaidrus, bespalvis, drumstas, karštas, šaltas, šiltas ir kt.

Ir vanduo yra tankus - sunku jame vaikščioti, ar kada nors bandėte?

Bet jūs galite plaukti.

Vanduo mus supa visur. Dabar mes tuo įsitikinsime.

IV. Eksperimentinė veikla laboratorijoje.

Dabar eisime į savo laboratoriją ir toliau kalbėsime apie vandenį.

Didaktinis žaidimas» "Duok man žodį".

„Tylu, tylu, kaip sapne

Krenta ant žemės.../sniegas/".

„Čia linksmybės vaikinams...

Darosi sunkesnis.../sninga/.

„Iš dangaus vis dar slysta pūkai

Įvairių spalvų.../snaigės/.

Kokius žodžius atspėjai šiose mįslėse? Pakartokite. Kuo visi šie žodžiai panašūs?/ žodis girdimas "sniegas"/.

Ką galite pasakyti apie sniegą, koks jis yra / baltas, lengvas, purus ir pan.

Kokią naudą duoda sniegas?/Dengia žemę, saugo augalų šaknis, pakelia nuotaiką ir pan./

Ar galima valgyti sniegą? Dabar tai patikrinsime.

Vaikai stovi aplink stalą.

Pasiimkime sniego, ką atsinešėme iš pasivaikščiojimo, ir sudėkime į lėkštę.

Kas atsitiko / sniegas ištirpo ir virto vandeniu / O dabar vandenyje matome purvo ir dulkių daleles.

Taip nutinka todėl, kad sningant sniegas iš oro surenka dulkių daleles ir nešvarumus.

Todėl, nepaisant to, kad sniegas atrodo sniego baltumo, jame yra daug mikrobų. Dėl šios priežasties jūs taip pat negalite valgyti sniego. Kad galima ne tik peršalti, bet ir užsikrėsti žarnyno infekcija.

Taigi sniegas yra vanduo.

Kas yra ledas?/kietas vanduo/.

Koks ledas?/kietas, skaidrus, trapus ir pan./

Uždėkite ledo kubelį ant delno! Kas atsitiks su ledu? Kuo tai virsta?

Kas greičiau ištirpdė sniegą ar ledą?

Sniegas ir ledas yra vanduo!

V. Studija "Snaigės".

Pažiūrėk, kiek lauke sniego! Ar žinote, kaip susidarė sniego pusnys?

Skamba rami instrumentinė muzika. Vaikai šoka ir sukasi.

Įsivaizduokite, kad esate snaigės. Iš šiaurės pūtė vėsokas vėjas, o iš dangaus pradėjo kristi snaigės. Snaigės sklando ore, šoka, sukasi.

Viena už kitą gražesnė: čia gėlė, čia žvaigždė su šešiais spinduliais, čia ploniausia lėkštė, čia tik pūkuota snaigė, ažūrinė snaigė.

Ir jie lėtai krenta ant vaiko delno, virsdami skaidriu lašeliu. Snaigės pasirodė nuostabios.

VI. Atspindys.

Apie ką mes šiandien kalbėjome? Kodėl turėtume taupyti vandenį? Koks ten vanduo?

formuoti vaikų idėjas apie vandens svarbą gyvų būtybių gyvenime, kokiu keliu nueina vanduo, kol patenka į namus. Įtvirtinti žinias apie vandenį: kam jo reikia, kaip žmonės jį naudoja. Skatinkite atsargiai ir protingai naudoti vandenį.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Vanduo yra gyvybės šaltinis

(parengiamoji grupė)

Tikslas: formuoti vaikų idėjas apie vandens svarbą gyvų būtybių gyvenime, kokiu keliu nueina vanduo, kol patenka į namus. Įtvirtinti žinias apie vandenį: kam jo reikia, kaip žmonės jį naudoja. Skatinkite atsargiai ir protingai naudoti vandenį.

Medžiaga: * gaublys

  1. 3 litrų stiklainis vandens
  2. Apple
  3. Jūros ir stalo druska
  4. Padėklas ir puodeliai su čiaupo ir jūros vandeniu
  5. 4 skaidrios stiklinės ir skaidrus ąsotis su nešvariu vandeniu
  6. 4 popierinės servetėlės, 4 piltuvėliai
  7. Magnetofonas, įrašantis vandens triukšmą (jūra, upelis, fontanas)
  8. Ekranas „Kur žmogus naudoja vandenį“

Judėti

Auklėtojas Vaikinai, noriu jūsų užduoti mįslę:

Ji yra ežere, ji yra baloje,

Jis verda ir mūsų virdulyje,

Ji bėga upe ir triukšmauja.

Kas tai yra? Teisingai, tai vanduo.

Vaikinai, turiu įdomių įrašų.

Kažkas nori su tavimi pasikalbėti. Klausyk. (įjungti srauto įrašymą)

Ar sužinojai, kas tai?

Vaikų atsakymai (srautas)

Dabar klausyk, kas su tavimi kalba?

Vaikų atsakymai (jūra)

Užmerkite akis, ką girdite?

Vaikų atsakymai (fontanas)

Taip, tai fontanas. Pažiūrėk, koks jis gražus. Kiek mažų skaidrių lašelių jame žaidžia. Pasigrožėkite juo.

Pedagogas - Vaikinai, vasarą girdėjau šį vaikinų pokalbį(galite įjungti įrašymą)

„Sveika, Petya! O aš ir vaikinai ką tik žaidėme taip gerai. Jie įpylė visą vonią vandens ir ten paleido valtis. Ir tada jie šaudė vienas į kitą iš vandens pistoletų. Jie pripylė tiek vandens.

Ar atsukote čiaupą?

Kodėl? Yra tiek daug vandens. Leisk tekėti, tada uždarysime. Žinai, kaip mums buvo smagu“.

Pedagogas - Vaikinai, kaip įvertinote šių berniukų elgesį? Ar jiems gerai sekėsi? Kodėl?

Vaikai (atsakymai) vanduo turi būti taupomas, nes švarus vanduožemėje mažai.

Auklėtojas - Klausyk eilėraščio

Ar girdėjote apie vandenį?

Jie sako, kad ji yra visur!

Mes jos nepastebime

Esame pripratę prie to, kad vanduo

Mūsų palydovas visada.

Vaikinai, kam reikia vandens?

(medžiai, paukščiai, gyvūnai, žmonės)

Patikrinkime, ar visus surašėme.

(rodyti ekraną „Vanduo“)

Pedagogas - Ar reikia vandens darželyje? Už ką?

(plauti, laistyti gėles, plauti grindis, plauti žaislus, nusiplauti rankas, gaminti pietus)

Taip, vaikinai, be vandens visa gyvybė žemėje mirs ir išdžius. Vanduo yra gyvybė ir jį reikia saugoti. Jis turi būti išleistas teisingai ir protingai. Be maisto žmogus gali gyventi tris savaites, o be vandens – vieną savaitę.

Auklėtojas – Kaip manai, ar daug vandens Žemėje, ar jo užteks visiems? Pažvelkime į Žemės rutulį.

Kokią spalvą atvaizduoja vanduo ant Žemės rutulio?(mėlyna)

Kaip manote, tai daug ar mažai?(daug)

Štai, vaikinai, aš turiu obuolį rankoje. Įsivaizduokite, kad tai mūsų Žemė.¼ dalis žemės yra sausa žemė, bet ši dauguma- tai vanduo.

Ar mūsų planetoje yra daug ar mažai vandens?

Pedagogas - Ateik čia, čia mes turime jūros kampelį.

Kiek iš jūsų žinote, koks yra jūros ir vandenynų vandens skonis?

Nori sužinoti? (bandyk)

Koks vandens skonis?(sūrus, kartaus, beskonis)

Ar galima su juo gerti ar gaminti maistą?(Ne)

Dabar išbandykite šį vandenį.

Koks jo skonis?(skanu, švaru, nesūru – šviežia)

Dėl to jūros vanduo yra kartaus skonio jūros druska,

Kuris jame ištirpsta.

Žiūrėk, štai kokia ji(rodyti jūros druską)

Naudojamas kaip maistas stalo druskos. Pažiūrėk ir į ją.

Dabar palyginkime valgomąją ir jūros druską.

Ką galite pasakyti apie jūros druską, kokia ji?(didelis,

Pilka, kartaus).

O kaip su virtuve? (baltas, mažas, sūdytas)

Kur gamtoje yra gėlo vandens?(upėse, ežeruose,

upeliai).

Eikime į Žemės rutulį ir pažiūrėkime, kiek upių yra ant jo?

(rodo upių vaiką)

Ar daug jų ar mažai?

Įsivaizduokime, jei visą mūsų planetoje esantį vandenį supilstysime į 3 litrų stiklainį, tada šviežia bus tik pusė stiklinės.

Ar daug ar mažai gėlo vandens?(nedaug)

Vanduo turi didelį rūpestį – duoti vandens visiems žemės gyventojams.

Pedagogas - Žaiskime(fizinė minutė)

Swifts skraido virš vandens, rankos į šonus

Ruffs plaukia po vandeniu. atsisėdo

Laivas plaukia - grožis -

Nupieštos rankos burės suglaustos prieš krūtinę,

Sklandūs kūno judesiai.

Skaidrus vanduo teka, judesiai palei tekstą

Mes žinome, kaip nusiprausti.

Imame dantų miltelius,

Tvirtai valykite dantis.

Nusiplauk kaklą, nusiplauk ausis,

Po to išsidžiovinkime.

Auklėtojas - Vaikinai, kad vanduo iš upės patektų į mūsų namus, jis turi praeiti ilgas kelias. Pažiūrėkime, kaip vanduo patenka į namus.

(rodyti ekraną)

  1. siurblys perkelia jį iš upės į vandens paėmimo angą
  2. tada jis patenka į maišytuvą, kur yra išvalomas
  3. tada jis eina per vamzdžius į karterį
  4. iš jo patenka į indą, kur praeina per filtrus

Vaikinai, ar plaukėte vasarą upėje? Ar kas nors gėrė vandenį iš upės?

Ar manote, kad jis švarus?

Štai turiu ąsotyje vandens iš upės, pažiūrėkime, koks jis.

Kas žino, kas yra filtras.

Dabar kartu pagaminsime nedidelį filtrą.

(į stiklinę įkiškite piltuvėlį ir ant viršaus uždėkite popierinę servetėlę).

Vandenį iš ąsočio pilu į švarią stiklinę, tarsi per filtrą.

Ką matote ant servetėlės? (visi nešvarumai liko ant servetėlės).

Koks buvo vanduo stiklinėje? (švarus)

Servetėlė kaip filtras sugaudė visus nešvarumus. Galite vėl pilti vandenį per švarią servetėlę ir bus dar švariau.

  1. toliau palei vamzdį vanduo pilamas į baką su švarus vanduo ir tik iš čia siurbliai vandens vamzdžiais pumpuoja švarų vandenį į mūsų namus ir butus.

Tiek laiko užtrunka, kol mus pasiekia vanduo iš upės. Daugelis žmonių stengiasi padėti vandeniui keliauti šiuo keliu. Jo valymui tenka įdėti daug pastangų.

Taigi, kaip elgtis su vandeniu?

(atsargiai, ekonomiškai, ekonomiškai, išmintingai)

Žinote, jei iš čiaupo visą dieną laša vanduo, jis gali užpildyti visą kibirą. Jei išsivalysite dantis ir tuo metu pradės bėgti vanduo, gali pritrūkti visas 3 litrų stiklainis.

Kokių patarimų turite, kaip iššvaistyti mažiau vandens?

(užsukite plona vandens srove, gerai užsukite čiaupą, kad namuose būtų veikiančių čiaupų)

O pokalbį baigsime patarle:

„Nešvaistykite vandens, žinokite, kaip vertinti vandenį“

Savo grupėje susiraskime vietas, kur taupyti vandenį ir priklijuokime savo dideles emblemas, kurias ten padarėme, o mažuosius parsineškime į namus ir kartu su tėvais pastatykime ten, kur reikia namuose taupyti vandenį.


1. Švietimas:

  • parodyti vandens svarbą laukinės gamtos gyvenime;
  • įtvirtinti vaikų žinias apie vandenį ir jo naudojimą.

2. Vystymasis:

  • ugdyti stebėjimo įgūdžius;
  • gerinti dėmesį, atmintį, loginį mąstymą;
  • priimti žaidimo situacija ir jame dalyvauti.

3. Švietimas:

  • ugdyti atidų požiūrį į vandenį.

Eksperimentinės veiklos tikslas:

  1. Išmokite atlikti tyrimus.
  2. Pasiekti rezultatų.
  3. Pagalvok, turėk savo nuomonę.
  4. Apibendrinkite eksperimentų rezultatus.

Medžiaga pamokai:

  • gaublys;
  • iliustracijos apie vandenį;
  • įrašymas su vandenyno garsu, upelio čiurlenimu;
  • žaisliniai personažai Kepurėlė ir Lašelis.

Medžiaga eksperimentams:

Kiekvienam vaikui: 2 stiklainiai, pipetė, medinė mentelė, akmenukai, guašas, granuliuotas cukrus, druska, upinis smėlis.

Pamokos eiga

Vaikai sėdi puslankiu.

Pedagogas: Kadaise gyveno Kepurėlė ir Lašelis. Kepurėlė buvo didelė ir stora, o Lašelis – mažas ir juokingas.

Po lietaus jie linksmai šokinėjo nuo lapų prie žiedų, nuo šakų prie žolės. Jų figūros yra blizgios ir skaidrios. Saulėtą dieną juose lyg veidrodyje žiūrėjo miško gyvūnai: zuikiai, lapės, voverės. Ir šiandien Kap ir Droplet yra mūsų svečiai.

Pedagogas: Vaikinai, kaip manote, kur jie gyvena? Taip! Vandenyje.

Ar girdėjote apie vandenį?
Jie sako, kad ji yra visur
Mes jos nepastebime
Esame pripratę prie to, kad vanduo
Mūsų palydovas visada.

Kur gyvena vanduo? (Prieš vaikus padėtas gaublys)

Taip, vanduo gyvena upėje, vandenyne, jūroje. Pažvelkime į Žemės rutulį. Kokios spalvos yra vanduo pasaulyje?

Mūsų planetoje yra 4 vandenynai, 30 jūrų, daug upių ir ežerų. Kaip manote, tai daug ar mažai?

Ar žinote, koks vanduo yra jūroje?

Sūrus!

Ar galite jį gerti?

Kokį vandenį geriame?

Ne sūrus!

Mes geriame gėlo vandens. Jis randamas upėse, tvenkiniuose, ežeruose. Pažiūrėkite, vaikinai, ką dar jums atnešiau (vaikai žiūri į ryškias upių, ežerų, krioklių ir pan. iliustracijas).

Vaikinai, Lašelis klausia, ar žinote, kam reikia vandens?

Taip! Medžiai, paukščiai, žmonės, gyvūnai, augalai. Ar mums, darželyje, reikia vandens?

Ir už ką?

Nusiplaukite veidą, plaukite grindis, gaminkite vakarienę, skalbkite, plaukite žaislus, laistykite gėles.

Taip, vaikinai, be vandens mirs kiekvienas gyvas padaras pasaulyje. Vanduo yra gyvybė!

Pedagogas: Vanduo turi didelį rūpestį – duoti vandens visiems Žemės gyventojams.

Vaikinai, ar prisimenate vandens dainą? Dainuokime visi kartu:

s-s-s-s-s
glug-glug-glug-glug
lašas-lašelis-lašelis.

O dabar Lašelis kviečia pasiklausyti vandenyno dainos. Koks jis triukšmingas! (Įjungti įrašymą).

Vaikinai, tikriausiai pavargote sėdėti? Siūlau pažaisti žaidimą „Grow Flowers“.

Kūno kultūros minutė.

Tu būsi sėklos, o aš būsiu meilužė. Sėklas sodinu į žemę. Skaisčiai šviečia saulė, lauke šilta. Imu laistytuvą su vandeniu ir palaistau sėklas. Jie išsipučia ir pamažu pradeda dygti. Pirmieji ūgliai jau pasirodė. Jie pradeda temptis aukštyn. Aš vis dar laistysiu. Gėlės užaugo ir atidarė gražius pumpurus. Aplink taip gražu, gaivu ir galima lengvai ir giliai kvėpuoti.

Vaikai, ar žinote, kad vanduo yra stebuklingas? Su juo galima žaisti, atlikti įvairius triukus ir eksperimentus. Ar norite žaisti su vandeniu?

Tada prašau ateiti prie stalų!

Patirtis Nr.1„Kai vanduo liejasi ir kai laša“

Vandenį surenkame į pipetę ir pilame į tuščią stiklainį: lašina-laša-laša. Ir lietus varva nuo stogo.

Dabar pilame iš stiklainio į stiklainį. Vanduo teka iš čiaupo, krioklyje, iš indo į indą.

Patirtis Nr.2„Ne visos medžiagos ištirpsta vandenyje“

Į vieną stiklainį suberiame granuliuotą cukrų, į kitą – upinį smėlį. Sumaišykite.

Patirtis Nr.3„Slėpynės“

Į stiklainius su vandeniu dedame akmenukus, matosi, vanduo skaidrus. Į vieną stiklainį įpilkite dažų ir išmaišykite. Akmenuko nebematė. Kodėl?

Patirtis Nr.4 Sniegas virsta vandeniu.

Ant delno dedame sniegą. Delnas šiltas, sniegas tirpsta.

Patirtis Nr.5 Spalvotų ledo kubelių gamyba.

Vanduo virsta ledu.

Nes vanduo šaltas.

Ji yra ežere, ji taip pat yra baloje
Ji sukasi aplink mus kaip snaigė
Jis verda ir mūsų virdulyje
Ji bėga ir šniokščia upėje.

Vaikinai, ar jums patiko pamoka?

Ką labiausiai prisimenate?

(Vaikų atsakymai).

Ką naujo sužinojote apie vandenį?

(Vaikų atsakymai).

Kap ir Droplet savo merginoms dovanoja „Lašelius“ kaip suvenyrus.

Būkite su jais draugais ir rūpinkitės jais!

Detalės Autorius: Liudmila Vasilievna Blagodyreva, Rusijos Federacijos MBDOU Tatsinsky vaikų darželio „Solnyshko“ mokytoja, Rostovo sritis Kategorija: Leidiniai Paskelbta: 2017 m. balandžio 21 d. Peržiūrėta: 1590
1 balas 2 balas 3 balas 4 balas 5

Tikslas:

Užduotys:

Medžiaga pamokai:

Pamokos eiga:

Pedagogas:

Skaidrė – 2

Žemė, kurioje tu ir aš gyvename!

Negalime suskaičiuoti visų stebuklų,

Jie turi vieną pavadinimą:

Miškai, ir kalnai, ir jūros -

Viskas vadinama Žeme!

O jei skrisi į kosmosą,

Tai iš raketos lango

Pamatysite mūsų mėlyną rutulį,

Mėgstamiausia planeta!

Susipažinimas su Žemės rutuliu.

Pažiūrėk į Žemės rutulį.

Mįslės:

Aš ir debesis, ir rūkas,

Ir upelis ir vandenynas,

Ir skrendu, ir bėgu,

Yra lova, bet nemiega,

Tai ne katilas, o verda,

Tai ne perkūnija, bet griaustinis.

Ledinis vanduo suteikia jums vandens. (pavasaris)

Viduryje lauko guli veidrodis:

Skaidrė Nr. 3 -4 - 5

Pedagogas:

Pedagogas:

Vaikai:Oras, deguonis.

Pedagogas:

Vaikai: Nr.

Pedagogas:

Vaikai:Miške, prie jūros, kalnuose.

Pedagogas:

Vaikai

Pedagogas:

Vaikai:

Vos-l:

Vaikai:

Saugokitės vėjo

Išėjo pro vartus

Pabeldė į langą

Perbėgo per stogą

Žaidė šiek tiek

Paukščių vyšnių šakelės,

Priekaištavo už kažką

Žvirblių pažįstami

Ir, linksmai ištiesindamas

Jauni sparnai

Nuskrido kažkur

Lenktynės su dulkėmis.

Vos-l:

Vaikai: Nr.

Vos-l:

Patirtis:

Pedagogas: (Vaikų atsakymai)

Pedagogas: Vaikų atsakymai.)

Fizinis pratimas.

Lauke išaugo medžiai. ( Rankos aukštyn)

Gera augti laisvėje!

Visi stengiasi

Siekia į dangų, link saulės.

Pūtė linksmas vėjas

Šakos iškart pradėjo svyruoti, (vaikai mojuoja rankomis)

Net stori kamienai

Jie nusilenkė ant žemės. (lenkiasi į priekį)

Dešinėn, kairėn, pirmyn ir atgal -

Taip vėjas lenkia medžius. (

Jis suka juos, jis juos paverčia.

Vėjas nurimo. Mėnulis pakilo.

Stojo tyla. (vaikai sėdi prie stalų)

Pedagogas: (vaikų atsakymai).

Ar girdėjote apie vandenį? Skaidrė Nr. 6 – 7 – 8

Jie sako, kad ji yra visur!

Baloje, jūroje, vandenyne

Ir vandens čiaupe.

Lyg varveklis sušąla,

Rūkas šliaužia į mišką.

Jis verda ant viryklės.

Šnypščia virdulio garai,

Mes negalime nusiprausti be jos,

Nevalgyk, neprisigerk!

Drįstu jums pranešti:

Mes negalime gyventi be vandens!

Pedagogas:

(Geriame, plauname rankas, plaukiame,

Kaip gimsta upė?

(Donas) 9–10 skaidrė

Po kalnu yra šaltinis

Jis kviečia žmones pas save Skaidrė Nr.11 -12 -13

Ir jie neša ją namo.

Kaip skaidrus ir grynas

Ir kietas, ir skanus

Šaltinio vanduo.

(Dėl laistymo anga)

Pedagogas:

Prie signalo "Ežeras!"

Pedagogas:

Patirtis Nr.1 „Vanduo neturi kvapo“.

Eksperimentas Nr. 2 „Vanduo neturi skonio“.

Patirtis Nr.3 – Vanduo skaidrus.

Išvada:

Patirtis Nr.4

Išvada:

III. Pamokos santrauka:

Pedagogas:

(vaikų atsakymai).

(Vaikų atsakymai)

Šeši patarimai kaip taupyti vandenį :

Visi : „Kad nebūtų bėdų s - t tu nori mažiau vandens!

Taupykite vandenį!

Naudotos literatūros sąrašas:

1 „Planeta yra mūsų namai“. Pasaulis yra aplink mus. Ekologijos pagrindų vadovėlis ikimokyklinukams ir jaunesniųjų klasių moksleiviai. T. A. Sidorčukas. Uljanovskas, 2001 m

2 O. D. Ušakovo „Mįslės, eilių skaičiavimas ir liežuvio virpėjimai“.

Tikslas:

Formuoti ekologinės pasaulėžiūros pagrindus, atsakingą požiūrį į aplinką(vanduo) vaikams. Juk vanduo yra mūsų šalies turtas ir raktas į žmonių, gyvūnų, augalų sveikatą. Ugdykite raštingumo įgūdžius ir saugus elgesys gamtoje.

Užduotys:

Suteikite vaikams idėją apie Žemės planetą ir supažindinkite juos su Žemės rutuliu. Patikslinkite vaikų žinias apie vandens vaidmenį žmogaus gyvenime. Suteikite vaikams idėją, ką puiki vertė turėti šaltinių ir kitų švaraus vandens šaltinių visai gyvybei žemėje. Išmokykite suprasti, kad švarus vanduo yra neįkainojama gamtos dovana, kurią reikia atidžiai saugoti.

Stiprinti vaikų žinias, kaip taupyti vandenį iš čiaupo.

Tobulėti loginis mąstymas, nuosekli kalba, kūrybiškumas vaikai.

Ugdykite rūpestingą požiūrį į švarų vandenį ir aplinkos kultūrą.

Medžiaga pamokai:

Gaublys; pristatymas - „Vanduo – neįkainojama dovana“, paveikslėliai, vaizduojantys ežerus, upes ir šaltinius; mįslės; albumo lapai kiekvienam vaikui, pieštukai; Vėjo, vandens triukšmo, paukščių giesmių garso įrašai; d/i "Oras, vanduo, žemė"

Pamokos eiga:

Pedagogas:

Mokytojas skaito eilėraštį: Skaidrė – 2

Mūsų namai yra brangūs, mūsų bendri namai -

Žemė, kurioje tu ir aš gyvename!

Negalime suskaičiuoti visų stebuklų,

Jie turi vieną pavadinimą:

Miškai, ir kalnai, ir jūros -

Viskas vadinama Žeme!

O jei skrisi į kosmosą,

Tai iš raketos lango

Pamatysite mūsų mėlyną rutulį,

Mėgstamiausia planeta!

Kas yra planeta Žemė? (vaikų atsakymai)

Susipažinimas su Žemės rutuliu.

Mokytojas rodo gaublį.

Taip iš kosmoso atrodo mūsų planeta Žemė. Tai mūsų Žemės modelis, tik daug kartų sumažintas.

Kas žino, kaip vadinasi šis modelis? (gaublys)

Pažiūrėk į Žemės rutulį.

Dabar klausyk mano mįslių:

Mįslės:

Aš ir debesis, ir rūkas,

Ir upelis ir vandenynas,

Ir skrendu, ir bėgu,

Ir aš galiu būti stiklas! (Vanduo)

Kojų nėra, bet ji nestovi vietoje,

Yra lova, bet nemiega,

Tai ne katilas, o verda,

Tai ne perkūnija, bet griaustinis.

Burnos nėra, bet ji niekada netyli. (Upė)

Ledinis vanduo suteikia jums vandens. (pavasaris)

Viduryje lauko guli veidrodis:

Stiklas yra mėlynas, o rėmas yra žalias. (Ežeras.)

Kas nurodyta mėlyna, yra vandenynai ir jūros. Vaikinai, taip pat yra upių ir ežerų. Daugelis ežerų tokie švarūs, juose yra požeminių šaltinių, iš kurių galima atsigerti vandens. Skaidrė Nr. 3 -4 - 5

Pedagogas: Vaikai, kas yra gamta? (vaikų atsakymai)

Taip, tai upės, miškai, laukai, dangus, saulė, gyvūnai; tai yra viskas, kas nepadaryta žmogaus rankomis. Ir žmogus taip pat yra gamtos dalis. Ir mažiausia klaida taip pat yra gamtos dalis. Gamta maitina žmogų, aprengia jį, moko ir duoda viską, ko reikia gyvenimui.

Pedagogas:Vaikinai, kuo mes kvėpuojame?

Vaikai:Oras, deguonis.

Pedagogas:Koks ten oras? (Vaikai: purvinas ir švarus.) Ar visada oras švarus?

Vaikai: Nr.

Pedagogas:Kur rasti gryno oro?

Vaikai:Miške, prie jūros, kalnuose.

Pedagogas:Kur galėčiau susitikti purvinas oras?

Vaikai: IN didieji miestai, kur daug automobilių ir gamyklų.

Pedagogas:Ir ką dėl to galima padaryti? Koks oras būtų švarus?

Vaikai:Sodinkite medžius, montuokite filtrus ant gamyklinių vamzdžių.

Vos-l:Vaikinai, pasakykite man, ar girdime orą, o kada girdime?

Vaikai:Mes girdime, kai pučia vėjas.

Saugokitės vėjo

Išėjo pro vartus

Pabeldė į langą

Perbėgo per stogą

Žaidė šiek tiek

Paukščių vyšnių šakelės,

Priekaištavo už kažką

Žvirblių pažįstami

Ir, linksmai ištiesindamas

Jauni sparnai

Nuskrido kažkur

Lenktynės su dulkėmis.

Vos-l:Pasakyk man, ar galime pamatyti orą?

Vaikai: Nr.

Vos-l:Ir aš siūlau jums atlikti eksperimentą, kuriame galėtume pamatyti orą ir jį išgirsti.

Patirtis:

Paimkite stiklinę vandens ir sulčių šiaudelių. Įdėkite mėgintuvėlius į stiklinę vandens ir lėtai pūskite į vamzdelį. Paaiškinkite, kad burbuliukai yra oras ir mes tai matome. Tada pučiame su skirtingos stiprybės išgirsti orą. Oro savybės yra judėjimas su skirtingomis jėgomis.

Pedagogas:Vaikinai, dabar pasakykite man, kam reikia oro? (Vaikų atsakymai)

Pedagogas:Kas nutiks, jei Žemėje bus tik nešvarus oras? ( Vaikų atsakymai.)

Fizinis pratimas.

Lauke išaugo medžiai. ( Rankos aukštyn)

Gera augti laisvėje! (ištiesimas - rankos į šonus)

Visi stengiasi

Siekia į dangų, link saulės. (tempimas, rankos aukštyn, stovėjimas ant kojų pirštų)

Pūtė linksmas vėjas

Šakos iškart pradėjo svyruoti, (vaikai mojuoja rankomis)

Net stori kamienai

Jie nusilenkė ant žemės. (lenkiasi į priekį)

Dešinėn, kairėn, pirmyn ir atgal -

Taip vėjas lenkia medžius. ( pakreipiama į kairę ir dešinę, į priekį ir atgal)

Jis suka juos, jis juos paverčia.

Kada bus poilsis? (liemens sukimasis)

Vėjas nurimo. Mėnulis pakilo.

Stojo tyla. (vaikai sėdi prie stalų)

Pedagogas:Be ko dar žmogus negali gyventi? Ar esate pasimetęs? (vaikų atsakymai).

Dabar klausykite eilėraščio.

Ar girdėjote apie vandenį? Skaidrė Nr. 6 – 7 – 8

Jie sako, kad ji yra visur!

Baloje, jūroje, vandenyne

Ir vandens čiaupe.

Lyg varveklis sušąla,

Rūkas šliaužia į mišką.

Jis verda ant viryklės.

Šnypščia virdulio garai,

Mes negalime nusiprausti be jos,

Nevalgyk, neprisigerk!

Drįstu jums pranešti:

Mes negalime gyventi be vandens!

Pedagogas: Ar žinote, kad yra „Vandens šventė“, kuri švenčiama kovo 22 d.

Kodėl mums reikia vandens, kaip jį naudoti? (Geriame, plauname rankas, plaukiame, Skalbiame, plauname grindis, laistome gėles.)

Vaikai, pagalvokite, iš kur vanduo iš čiaupo? Šį vandenį naudojame kasdien, bet jis teka ir teka, nesibaigia. Čiaupe yra upės vanduo. Tie lašeliai, kuriais plauname rankas, padarė didelis kelias. Iš pradžių jie plaukė upėje, paskui vyras nukreipė juos į vamzdžius.

Kaip gimsta upė?

Žemėje jų yra daug skirtingos upės, dideli ir maži, jie visi kažkur bėga.

Didelė upė susidaro iš daugybės mažų upelių ir upelių.

Vaikai, pasakykite man, kaip yra mūsų Dono regione pagrindinė upė?

(Donas) 9–10 skaidrė

Kokias dar upes žinai? ( Seversky Donecas, Kalitva, Bystraya)

Mūsiškiai myli ir saugo upes, taip pat saugo šaltinius: apkala jas akmenimis, aptveria, stato stogelius.

Vaikinai, kas iš jūsų gėrė vandenį iš šaltinio?

Koks vanduo yra pavasarį? (skaidrus, švarus, krištolinis)

- Dabar klausykite eilėraščio:

Po kalnu yra šaltinis

Jis kviečia žmones pas save Skaidrė Nr.11 -12 -13

Ir jie neša ją namo.

Kaip skaidrus ir grynas

Ir kietas, ir skanus

Šaltinio vanduo.

Žmonės mėgsta gerti vandenį iš šaltinių.

Ar žinote, kodėl gyvūnams ir paukščiams reikia šaltinių? (Dėl laistymo anga) Vaikai, vandenį reikia tvarkyti labai atsargiai, bet ne visada taip pavyksta. Labai dažnai mūsų šaltiniai, upės, ežerai, jūros kenčia nuo žmogaus veiklos: gamyklų, gamyklų ir kt.

Skaidrė Nr.14 -15-16 -17 -18 -19

Pedagogas:

Būtina užtikrinti, kad šaltiniai būtų švarūs, kad vanduo iš jų laisvai tekėtų į upelius. Būtina juos saugoti nuo tų, kurie negaili nei gamtos grožio, nei tyrumo.

Pavasaris – neįkainojama dovana. Jei šaltinis užsikimšęs, jį skubiai reikia išvalyti, tada mūsų upės ir ežerai bus pilni.

O dabar siūlau pažaisti lauko žaidimą.

Žaidimas lauke „Uratai – ežerai“

Vaikai stovi dviejose ar trijose kolonose, kuriose žaidžia tiek pat žaidėjų skirtingos dalys salės yra upeliai.

Prie signalo "Srautai bėgo!" - visi bėga vienas paskui kitą į skirtingas puses (kiekvienas savo kolona).

Prie signalo "Ežeras!" - žaidėjai sustoja, susikimba už rankų ir stato ratus ežere. Laimi tie vaikai, kurie kuria ratus.

Pedagogas:Taigi, kas yra vanduo? Kokias savybes jis turi? Norėdami tai sužinoti, atsisėsim į savo vietas.

Patirtis Nr.1 „Vanduo neturi kvapo“.

Pakvieskite vaikus užuosti vandenį ir pasakyti. Kuo kvepia (arba visai nekvepia). Leiskite jiems uostyti vėl ir vėl, kol įsitikins, kad nėra kvapo. Tačiau pabrėžkite, kad vanduo iš vandentiekio vamzdžių gali turėti kvapą, nes yra išvalytas specialiomis medžiagomis, kad būtų saugus jūsų sveikatai.

Eksperimentas Nr. 2 „Vanduo neturi skonio“.

Pakvieskite vaikus išbandyti vandenį per šiaudelį. Klausimas: Ar ji turi skonį?

Labai dažnai vaikai su įsitikinimu sako, kad vanduo labai skanus. Palyginimui suteikite jiems pieno ar sulčių skonį. Jei jie nėra įsitikinę, paprašykite jų dar kartą pabandyti vandens. Turite jiems įrodyti, kad vanduo neturi skonio. Faktas yra tas, kad vaikai dažnai iš suaugusiųjų girdi, kad vanduo yra labai skanus. Paaiškinkite, kad labai ištroškęs žmogus su malonumu geria vandenį, o norėdamas išreikšti savo malonumą sako: „Koks skanus vanduo“, nors iš tikrųjų jo neragauja.

Patirtis Nr.3 – Vanduo skaidrus.

Prieš vaikus stovi dvi stiklinės: viena su vandeniu, kita su pienu. Į abu puodelius įdėkite „Kinder“ žaislą. Kuriame iš puodelių jis matomas, o kuriame ne? Prieš mus pienas ir vanduo, stiklinėje vandens matome žaislą, bet ne stiklinėje pieno.

Išvada:Vanduo skaidrus, bet pienas ne.

Patirtis Nr.4 "Kai kurios medžiagos ištirpsta vandenyje, o kitos - ne."

Paimkite dvi stiklines vandens, į vieną iš jų vaikai įmes įprastą smėlį ir pabandys maišyti šaukštu. Kas atsitiks? Smėlis ištirpo ar ne? Paimkite kitą stiklinę ir įpilkite į ją šaukštą granuliuoto cukraus, pamaišykime. Kas atsitiko dabar? Kuriame iš puodelių ištirpo smėlis?

Išvada:vanduo yra viena nuostabiausių medžiagų. Jis turi daug savybių: skaidrumas, beskonis ir bekvapis, yra tirpiklis.

III. Pamokos santrauka:

Pedagogas:

Vaikinai, ką naujo šiandien sužinojome apie vandenį? (vaikų atsakymai).

Jūs ir aš esame maža šios gamtos dalelė, todėl tiesiog privalome rūpintis viskuo, kas gyva, ir rūpintis savo planeta Žeme.

Ką reikia padaryti, kad mūsų upės būtų švarios?

(Vaikų atsakymai)

· Būtina saugoti vandens ir jų krantų švarą, neteršti: nemesti šiukšlių į upes, neplauti jose automobilių ir dviračių.

· Po iškylos šiukšles surinkite į maišus ir pasiimkite su savimi.

· Juk vanduo yra mūsų šalies turtas ir raktas į žmonių, gyvūnų ir augalų sveikatą.

· Žemėje yra mažai švaraus vandens, todėl vandenį reikia tausoti.

· Kaip manote, ką galime padaryti, kad sukurtume daugiau švaraus vandens? (Veltui nepilti, užsukti čiaupus)

Vaikinai, ant jūsų stalų turite kraštovaizdžio popieriaus lapus, pieštukus ir žymeklius, nupieškime mažus plakatus šia tema:

„Mes neįžeisime upių ir ežerų“.

Ir tada mes su jumis padarysime parodą, kad visi vaikai ir tėvai žinotų, kad reikia taupyti vandenį.

O dabar pateiksiu keletą patarimų, kuriuos reikia atsiminti:

Šeši patarimai kaip taupyti vandenį :

Ø - Kai plaunate rankas, per daug neįjunkite purkštuko. Tai netrukdys plauti, o vanduo nutekės mažiau.

Ø - Valydami dantis į stiklinę įpilkite vandens. Išskalauti burną iš stiklinės labai patogu, be to, sutaupote tiek vandens!

Ø - Atvėsindami limonado butelį, dėkite į šaldytuvą, nelaikykite po šaltu tekančiu vandeniu.

Ø - Sodyboje geriau nusiplauti rankas iš kriauklės, taip sugaišite mažiau vandens.

Ø - Automobiliai plaunami plovyklose, prie upės jų plauti negalima.

Ø - Laistykite kambarines gėles ištirpusio sniego ar lietaus vandeniu!

Visi : „Kad nebūtų bėdų s - t tu nori mažiau vandens!

Taupykite vandenį!

Savivaldybės ikimokyklinė įstaiga ugdymo įstaiga vaikų darželis „Teremok“ Kupinsko r

Abstraktus

tiesioginis švietėjiška veikla

parengiamojoje grupėje

Tema: „Vanduo aplink mus. Vanduo yra gyvybės šaltinis"

Pedagogas: Gorban O.P.

Užduotys:

Švietimas:

Gilinti vaikų žinias apie vandenį, jo vaidmenį žmogaus gyvenime, įvairias vandens būsenas gamtoje.

Supažindinkite vaikus su vandens savybėmis: skaidrumas, beskonis ir bekvapis, vanduo yra tirpiklis, vanduo turi atmintį.

Pristatykite diagramą „Kaip vanduo patenka į mūsų namus?

Patikslinkite vaikų žinias apie vandens ciklą gamtoje.

Švietimas:

Plėtoti kalbą, pažintinį-tyrinamąjį ir produktyvią veiklą, smulkiosios motorikos įgūdžius rankos, koordinacijos gebėjimai.

Švietimas:

Ugdykite rūpestingą požiūrį į gamtą, ypač į vandenį.

Formuoti ekologinės kultūros užuomazgas.

Tobulėti socialinius įgūdžius: gebėjimas dirbti grupėje, derėtis, atsižvelgiant į partnerio nuomonę.

^ Integracija edukacines sritis: „Grožinės literatūros skaitymas“, „Bendravimas“, „Pažinimas“, „Socializacija“, „Sveikata“, „Saugumas“, „Muzika“.

^ Preliminarus darbas:

Debesų, lietaus, gamtos būklės po lietaus (rudenį) stebėjimai. Skaitymas meno kūriniai apie vandenį. Klausymas muzikos kūrinių. Didaktinis žaidimas „Lašelio kelionė“. Pokalbis su vaikais tema „Kur darželyje gyvena vandens lašeliai? Peržiūrėkite įvairių vandens telkinių iliustracijas skaidrių pavidalu. Sniego būklės stebėjimas namuose.

Žodyno darbas: siurblys, filtravimas, cirkuliacija, vandens atliekos.

Įranga:


  • Schema,

  • magnetofonas,

  • rekordas,

  • atributika lauko žaidimams: („Lašelių“ kepuraitės vaikams, „Debesų“ kepurės mokytojai),

  • ilga ir trumpa mėlyna audinio juostelė, siauri mėlyni kaspinėliai.

  • lėlė "Lašelis",

  • kolbos, vanduo, pienas, cukrus, smulkūs žaislai, stiklinės geriamojo vandens.
Planas – metmenys

Vaikai patenka į grupės kambarį, papuoštą tvenkinių, didelės upės ir nedidelių medžiaginių upelių paveikslais.

Organizacinis momentas.

Pirštų žaidimas „Juokingi vyrai“

(Vaikai suskirstyti į poras)

Juokingi žmonės bėgo pro upę

Pašoko – pašoko

Sutikome saulę

Užlipome ant tilto

Ir jie įkalė vinį

Tada įbridame į upę.

Pedagogas: Vaikinai, norėdami sužinoti, apie ką kalbėsime, atspėkite mįslę:

Ji yra ežere, ji taip pat yra baloje

Jis verda ir mūsų virdulyje,

Ji bėga ir ošia upėje.

Kas tai yra? (Vanduo)

Teisingai, tai vanduo. Apsidairykite aplinkui, ką matote? (Vanduo).

O kas tas sėdi prie upelio ir verkia?

Tai mažas vandens lašas! Jai liūdna, nes atsiliko nuo seserų. Žaiskime su ja!

^ Žaidimas „Vanduo nėra vanduo“

Jei įvardiju žodį, reiškiantį kažką, kuriame yra vandens, pakeliate abi rankas, jei daiktas ar reiškinys yra netiesiogiai susijęs su vandeniu, pakeliate vieną ranką, jei jis nesusijęs su vandeniu, išvis nekeliate rankų; (Lietus, sniegas, stiklas, skėtis, pieštukas, sietelis, varveklis, kibiras, laivas, dulkių siurblys).

Puiku, dabar atsisėskite ant akmenukų prie nuostabios upės ir klausykite kartu su „Lašeliu“ N. Ryžovos eilėraščio apie vandenį:

Ar girdėjote apie vandenį?

Sako, jos visur?

Baloje, jūroje, vandenyne

Ir vandens čiaupe,

Kaip sušąla varveklis

Rūkas šliaužia į mišką,

Jis verda ant viryklės

Virdulio garai šnypščia.

Mes negalime nusiprausti be jos,

Nevalgyk, neprisigerk!

Drįstu jums pranešti:

Mes negalime gyventi be jos!

Vaikinai, kas žino mįsles apie vandenį? Kokiomis sąlygomis tai gali būti? Atspėkime juos mums, o aš ir „Lašelis“ pabandysiu juos atspėti.


  1. Jis nedega ugnyje ir neskęsta vandenyje. (ledas)

  2. Iš pradžių skrenda, paskui bėga,
Tada jis guli gatvėje...

Tada be batų ir kaliošų

Sausai jo neperžengsi. (Lietus)


  1. Ji auga aukštyn kojom
Auga ne vasarą, o žiemą.

Saulė ją šiek tiek sušildys,

Ji surūks ir mirs. (Varveklis)


  1. Kokios tai žvaigždės?
Ant palto ir ant šaliko?

Visiškai išpjautas,

Ar imsi vandens į rankas? (Snaigė)


  1. Gyvena jūrose ir vandenynuose,
Tačiau dažnai skrenda dangumi.

Kaip jai nusibosta skraidyti?

Vėl krenta ant žemės. (Vanduo)


  1. Virš tavęs, virš manęs
Praskrido maišas vandens.

Įbėgo į tolimą mišką

Jis numetė svorio ir dingo. (lietaus debesis)


  1. Kieme šurmulys -
Iš dangaus krenta žirniai. (sveika)

  1. Balto aksomo medžiai -
Ir tvoros, ir medžiai.

Ir kai vėjas puola,

Šis aksomas nukris. (šalnas)

Pedagogas:

Kažkodėl mūsų „Lašelis“ pavargo sėdėti vienoje vietoje. Persikelkime į kitą upės pusę. Norėdami tai padaryti, turite šokinėti nuo akmenuko ant akmenuko, kad patektumėte į vandenį (vaikai šokinėja). Dabar padėkite rankas į šonus ir eikite tiltu ant kojų pirštų, o dabar ant kulnų. Štai mes! Šiame krante yra „Kapelkų“ namas.

O dabar „Lašelis“ pasakys, iš kur atsiranda vanduo!

KAM: Vandenį naudojame kasdien, bet jis teka ir teka, nesibaigia. Čiaupe teka vanduo iš upės. Tie lašeliai, kuriais plauname rankas, nukeliauja ilgą kelią. Iš pradžių jie plaukė upėje, o paskui vyras nukreipė juos į vamzdžius.

Kaip gimsta upė? Nori sužinoti?

Ateik pas mane. (Vaikai prieina prie mėlyno audinio upės ir upelių, išdėstytų atskirai).

Žemėje daug upių, didelių ir mažų, visos jos teka kažkur. Didelė upė susidaro iš daugybės mažų upelių ir upelių.

Ar norite pasigaminti savo didelė upė?

Ši plati ir ilga juosta yra pagrindinė upė, o siauros juostos yra upeliai. Išdėstykite juos taip, kad upeliai tekėtų į didelę upę (Vaikai tvarko).

Ir norėdami sužinoti, kaip vanduo iš upės patenka į namus, pažiūrėkite į diagramą.

(vaikai sėdi ant kėdžių)

^ Dirbkite pagal schemą.

Iš upės siurblys pumpuoja vandenį į didžiulę talpyklą, nusodintuvą, kur jis kruopščiai išvalomas ir filtruojamas. Po valymo vanduo suteka vamzdžiu į švaraus vandens rezervuarą (rezervuarą) ir tik iš čia siurbliai vandens vamzdžiais pumpuoja vandenį į mūsų butus.

Tiek užtrunka, kol vanduo iš upės pasiekia mūsų butus.

Dabar pažaiskime žaidimą „Drops Dance“ ir parodykime, kaip lašai juda ratu gamtoje. (Vandens ciklas gamtoje).

IN: Aš esu Motina Debesė, o tu mano „Lašeliai“, ir mums laikas eiti į kelią. (Muzika skamba kaip lietaus garsas.)

Lašeliai šokinėja ir šoka.

„Lašeliai“ nuskriejo ant žemės...

Jiems pasidarė nuobodu šokinėti po vieną. Jie susirinko ir tekėjo mažais upeliais. Jie susitiko ir tapo didele upe. Įplaukia lašeliai didelė upė, kelionės. Upė tekėjo ir įkrito didelis vandenynas. (Jie veda apvalų šokį).

Ir tada „Lašeliai“ prisiminė, kad namuose jų laukia mama „Debesis“. O tada išlindo saulė, sušildė, „Lašeliai“ pasidarė lengvi ir išsitempė į viršų. (susitūpė, atsistojo, iškėlė rankas į viršų)

Jie išgaravo saulės spinduliais ir grįžo pas motiną.

O dabar eisime į savo „Lašelio“ laboratoriją.

(Vaikai apsivelka baltais chalatais ir susėda prie stalų).

Studijuoti

Pedagogas:Įdėkite žaislą į stiklinę pieno. Ar ji matoma? (Ne)

Pedagogas: Padėkite žaislus į stiklinę vandens. Ar aiškiai matote savo žaislus? (aiškiai matosi)

Išvada: Viena iš vandens savybių yra skaidrumas.

Pedagogas: Ar vanduo turi skonį? Išbandykite vandenį. (vanduo be skonio)

Pedagogas: Ar vanduo kvepia? (Ne)

Išvada: Vanduo neturi nei skonio, nei kvapo.

Pedagogas:Į vandenį įmerkite gabalėlį cukraus. Kas jam darosi? (cukrus ištirpsta)

Pedagogas: Kur gyvenime galime tai pastebėti? (Pavyzdžiui, per pusryčius, kai į arbatą dedame cukraus, cukrus ištirpsta ir arbata tampa saldi)

Išvada: Kita vandens savybė yra ta, kad jis gali ištirpti įvairių medžiagų. Vanduo yra tirpiklis.

Pedagogas: Vanduo turi atmintį. Apie tai kalba viso pasaulio mokslininkai. Vanduo gali prisiminti šviesą ir garsą, žodžius ir net mintis.

Mūsų sveikata, nuotaika, gyvenimas priklauso nuo to, kaip elgiamės vienas su kitu.

Puiku vaikinai!

Dabar įvardinkime vandens naudojimo taisykles. Juk vanduo yra gyvybė ir jį reikia saugoti, naudoti teisingai ir protingai:


  1. Užsukite vandens čiaupą.

  2. Neleiskite vandens stipria srove.

  3. Paimkite tiksliai tiek vandens, kiek reikia.

  4. Laikyti upes, ežerus, tvenkinius švarius ir tvarkingus, nešiukšlinti vandens telkinius.
O pokalbį baigsime patarle „Nešvaist vandens, mokyk vertinti vandenį! Sakykime vieningai. (Keli individualūs atsakymai).

O dabar laikas mums atsisveikinti su „Lašeliu“ ir grįžti namo.

Santrauka: apie ką mes šiandien kalbėjome?

Ką naujo išmokote?

Su kuo mes susitikome prie upės?

Ką labiausiai prisimenate iš mūsų pasivaikščiojimo?



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!