Kosmonautikos dienos pamokos planas. Kosmonautikos dienos „Kosmosas“ popamokinės veiklos suvestinė

Integruotos pamokos „Mes erdvėje“ santrauka! (parengiamoji grupė)

Torop Julija Valerievna, MBDOU mokytoja Darželis Nr. 132“, Dzeržinskas, Nižnij Novgorodo sritis.
Darbo aprašymas: integruotos pamokos vaikams santrauka parengiamoji grupė. Medžiaga bus naudinga mokytojams ikimokyklinis ugdymas, pradinių klasių mokytojai.
Tikslas: plėsti vaikų žinias apie kosmosas; rezultatas buvo komandinis darbas"Mes kosmose!"
Integracija edukacinės sritys: Kognityvinė raida, meninis ir estetinis, kalbėjimas.
Užduotys
Švietimas: suteikti idėją apie Saulės sistemos sandarą, planetas, žvaigždes, orlaivius.
Švietimas:
-ugdyti meninį ir estetinį skonį (spalvų derinį, kompozicijos jausmą);
-toliau ugdyti tikslaus popieriaus karpymo įgūdžius.
Švietimas:
-toliau ugdyti savitarpio pagalbos įgūdžius dirbant poromis ir grupėse;
- ugdyti pasididžiavimo savo šalimi, kuri pirmoji užkariavo kosmosą, jausmą ir meilę Tėvynei.
Preliminarus darbas: pokalbiai su vaikais apie erdvę, iliustracijų žiūrėjimas, grožinės literatūros skaitymas.
Metodai ir metodai:žaidimas, demonstravimas, paaiškinimas, istorija.
Medžiagos ir įranga: spalvotas kartonas (fonui ir smulkioms detalėms), klijai, klijų teptukas, pieštukas, spalvotas soras, žirklės, muzikos kūrinių(Yu. A. Gagarino kalba prieš paleidimą, „Žolė prie namo“, grupė „Žemiečiai“), iliustracijos (kosmosas, planetų paradas, raketa, Yu. Gagarino portretas).

Pamokos eiga

Org. momentas
Klausytis Yu A. Gagarino kalbos prieš startą ir rodyti astronauto portretą.
Pokalbis
Klausimai, padedantys padaryti išvadas pamokos tema.
– Kas pavaizduotas portrete? (Yu. A. Gagarinas)

– Kodėl jis garsus ne tik mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje? (pirmas skristi į kosmosą)
– Kas žino raketos, kuria skrido Gagarinas, pavadinimą? („Rytai“)
- Ar buvo dar kas nors kosmose prieš žmogų? (gyvūnai)
Pedagogas:
-Taip, tu teisus, pirmasis į kosmosą skrido Gagarinas. Tai buvo kosmoso tyrinėjimų proveržis.
– Ar žinote, kada švenčiama Kosmonautikos diena? (balandžio 12 d.)
-O jei padarytum tokį skrydį, ką pamatytum pro langą? (žvaigždės, kometos, planetos)
Pedagogas:
– Viskas, ką išvardijote, yra kosmoso dalis. Erdvė yra neribota, ji užpildyta didžiulė suma planetos, žvaigždės, kometos ir kt dangaus kūnai. Kosmose tvyro ramybė ir tvarka, planetos sukasi savais keliais ir nesusiduria.
Mūsų Žemė yra viena iš kosmoso planetų. (rodyti nuotrauką)



-Kokios ten dar planetos, tu man pasakysi, kai įminsi mįsles.
Greitai pažvelkite pro teleskopą
Jis vaikšto orbita.
Ten jis yra viršininkas visiems,
Daugiau nei visos kitos planetos.
Mūsų saulės sistemoje
Nėra nei vieno didesnio. (Jupiteris)

Visos planetos su poliais,
Kiekvienas turi pusiaują.
Bet planetos su diržais
Kito nerasite.
Jis vienas šiuose žieduose,
Labai svarbus ponas. (Saturnas)

Aš dažnai švytiu danguje,
Jūsų gretimas kaimynas.
Aš esu Merkurijaus sesuo,
Ir man visada karšta (Venera)

Tai raudonoji planeta
Šalia mūsų.
Tai yra žiemą ir net vasarą
Užšalimas virš ledo.
Keista, kad ir ką sakytum, -
Ledas yra ne viršuje, o viduje. (Marsas)

Kas žino, kas yra planetų paradas? (vaikiškos prielaidos)
Planetų paradas yra reiškinys, kai kelios planetos yra toje pačioje Saulės pusėje. Labai arti vienas kito. (rodyti nuotrauką)
- Atspėjęs mano mįslę, tu man pasakysi dar vieną dangaus kūną.
Juodame danguje iki paryčių
Šviesos blankios.
Žibintai – žibintuvėliai
Mažesnis už uodus.
-Taip, tai žvaigždės. Žvaigždės yra karšti kamuoliukai kaip saulė. Yra milžiniškų žvaigždžių ir nykštukinių žvaigždžių, kurių dydis yra žymiai mažesnis už Saulę ir net Žemę. (rodyti nuotrauką)


Tačiau žvaigždes galima skirstyti ir pagal spalvą. Raudonos spalvos žvaigždės laikomos „vėsiomis“. Jų temperatūra „tik“ apie 3-4 tūkstančius laipsnių. Geltonai žalios spalvos Saulės paviršiaus temperatūra siekia 6 tūkstančius laipsnių. Baltos ir melsvos žvaigždės yra karščiausios, jų temperatūra viršija 10-12 tūkstančių laipsnių.
-Kada galima pamatyti žvaigždes? (naktį)
– Kokiu instrumentu galite juos tirti? (teleskopas)
-Kaip tu gali pakilti į žvaigždes? ( erdvėlaivis, raketa) (rodoma nuotrauka)

Žmogus, kuris užkariauja erdvę, vadinamas... (astronautas)(rodyti nuotrauką)
- Kosmonauto kostiumas vadinamas... (skafandras)(rodyti nuotrauką) Apie tai taip pat yra mįslė:
Kosmose visada šalta
Vasaros nėra.
Astronautas tikrina laidą,
Jis ką nors užsideda.
Tie drabužiai suteiks
Ir šiluma, ir deguonis
Žaidimas "Atspėk, kas tai yra"
Tikslas: mokinių žinių patikrinimas po pamokų. Paeiliui rodykite iliustracijas ta tema, o vaikai turi jas pavadinti.
- Yu Gagarino portretas.
- planetų paradas,
- astronautas,
- skafandras,
raketa,
- žvaigždės,
- Žemė ir kt.
Taip pat siūlau tapti astronautu ir iškeliauti į kosmosą.
Kūno kultūros užsiėmimas (muzikinis akompanimentas - grupės „Žemės“ daina „Žolė prie namų“)
Giedrame danguje šviečia saulė,
Astronautas skrenda raketa.
(Ištieskite rankas aukštyn)
O apačioje – miškai ir laukai
(Pasilenk virš)
Žemė išsiskleidžia
(Išskleiskite rankas į šonus).
Mūsų kūrybiškumas
Darbus skirstau į poras arba pogrupius.
Vienas susijęs su raketa, kitas su astronautu, trečias su planetomis (puošiame jas spalvotomis soromis) ir t.t. Mūsų erdvėje netgi buvo vieta ateiviams. Gal jie vis dar egzistuoja?
Darbo metu mokytojas pagal poreikį padeda vaikams ir stebi darbo atlikimą. Jei pora baigia savo darbo etapą, jie klijuoja savo amatą ant bendro fono. Taigi palaipsniui erdvė užpildoma „gyventojais“.
Na, o pamokos pabaigoje trumpa apklausa: kas patiko, ką naujo išmokai, ar norėtum tapti astronautu?
Aptariame atliktą darbą ir įvertiname kiekvienos poros darbo rezultatus.



MBOU vidurinė mokykla Nr. 2 Navashino“

Bendravimo valandos santrauka

tema „Kosmonautikos diena“.

GPD mokytojas: Vilkova E.A.

Navashino

„Kosmonautikos diena“

Tikslai:

1. Edukacinis – idėjų apie žmogaus tyrinėjimą kosminėje erdvėje formavimas;

2. Vystomasis – elementarios mokinių erudicijos formavimas, jų bendroji kultūra;

3. Švietimo – emociškai teigiamas požiūris į pasaulį, moralinių ir etinių jausmų formavimas;

4. Kultūrologinis – idėjų apie mokslą ir techniką plėtojimas.

Užduotys:

    Remiantis žiniomis mokykliniai dalykai, apsvarstykite žmogaus dangaus užkariavimo etapus.

    Ugdyti patriotizmo jausmą, pasididžiavimą šalimi, kuri pirmoji įveikė gravitacijos jėgą.

    praturtinti leksika mokiniai su naujomis koncepcijomis: balionas, oro balionas, dirižablis, cepelinas ir kt.

    Supažindinkite jus su pionieriais, kurie užkariavo oro erdvę.

Įranga:

multimedijos įrenginys, demonstracinis ekranas, kompiuteris, (prezentacija), iliustracijos pamokos tema, albumo lapai, geometrinė medžiaga aplikacijai

Pamokos eiga

Emocinė nuotaika. Nuskambėjo skambutis ir mes pradedame pamokas. Malonu susipažinti! Tegul mūsų darbas būna sėkmingas ir teikia džiaugsmo mums visiems.

Įvadas.

Ak, ši diena yra balandžio dvyliktoji,
Kaip jis persmelkė žmonių širdis.

Atrodė, kad pasaulis netyčia tapo malonesnis,

Buvau šokiruota savo pergalės.

Kokią universalią muziką jis griaudėjo,

Ta šventė spalvingose ​​plakatų liepsnose,

Kai nežinomas Smolensko žemės sūnus

Priėmė Žemė-planeta.

Žemės gyventojas, šis didvyriškas bičiulis,

Savo kosminiame laive

Apvaliu modeliu, amžinai precedento neturinčiu,

Dangaus gelmėse jis mojavo virš jos.

Tą dieną ji atrodė mažesnė,

Bet galbūt ji tapo artimesnė žmonėms.

O ši diena su balandžio malone,
Krūmuose virš Gzhatya upės žydi gluosniai...

Ir viskas kvėpuoja svajonės išsipildymu.

Pavasaris ateina. Koks tai mėnuo? Kokią šventę mūsų šalis švenčia balandžio mėnesį? Kokia data? (Kosmonautikos diena – balandžio 12 d.) Kas atspėjo, kokia tema klasės valanda?

Daug metų mokslininkų lūpose

Išgyveno brangią svajonę -

Kilkite su raketomis

Į tarpplanetinę erdvę.

Ir dabar raketa skrenda aukštyn.

Aplankysime planetas.

Žemietė, grįžk namo,

Ir pasisveikink su žvaigždėmis.

Šiandien mes ketiname kosminė kelionė. Prisiminkime, ką jau žinai apie kosmosą, ir išmokime kažko naujo. (Klasė suskirstyta į 2 komandas).

1 užduotis. „Apšilimas“ Ant jūsų stalų yra popieriaus lapai. Už nugaros tam tikras laikas reikia užrašyti žodžius tema „Erdvė“. Laikas praėjo. Užduoties atlikimo tikrinimas.

Pažvelk už lango: pavasaris, mėlynas dangus, ryški saulė - grožis! Noriu skristi šioje mėlynoje! Ir dar labiau vilioja atsidurti taip aukštai, kur niekas niekada nebuvo. Žmogus visada svajojo skristi į žvaigždes, bet tai labai toli, pavojinga, baisu, bet labai įdomu. Ten gali nutikti visko; žmogus turi įvykdyti žygdarbį. Tačiau žmogus vis tiek stengėsi užkariauti erdvę. Ir dabar atėjo ši diena. 1961 m. balandžio 12 d. Kas buvo pirmasis astronautas Žemėje? Pirmasis Žemės pasiuntinys kosmose buvo Yu.A. Gagarinas. Jis atliko pirmąjį kosminį skrydį žmonijos istorijoje erdvėlaiviu „Vostok“. Apskrido per 1 valandą 48 minutes Žemė ir saugiai grįžo į Žemę. Paminklas Yu.A. Gagarinas stovi Maskvoje Oktyabrskaya aikštėje. Jo vardu pavadintos aikštės, gatvės ir miestai Rusijoje.

2 užduotis. "Kosmonautai". Ar norėtum būti astronautu? Koks, jūsų nuomone, turėtų būti astronautas? Ką jis turėtų žinoti ir mokėti? Pasirinkite savybes, kurias turėtų turėti astronautas, ir įrodykite, kodėl?

protingas sveikas stiprus nebendraujantis malonus išradingas išsiblaškęs treniruotas Užduoties atlikimo tikrinimas.

Fiziniai pratimai. „Kosminis užtaisas“.

Kad galėtume skristi į kosmosą,

Turime tapti stiprūs.

Pavirskime astronautais

Ir mes skubėsime į planetas

Ką žinote apie astronautų darbą kosmose? (Studijuokite elgesį įvairūs augalai ir gyvūnai nesvarumo būsenoje erdvėje). Ką reiškia nesvarumas? (Kai objektai netraukia prie žemės, bet atrodo, kad viskas plaukia). Astronautai priima įvairių medžiagų, studijuoti orus Žemėje, fotografuoti, stebėti stichinės nelaimės(uraganai, audros). Studijų erdvė.

Žiūrėk. Ar žinote, kas yra šiose nuotraukose? (Svetlana Savitskaja, Valentina Tereškova – pirmoji moteris kosmonautė).

Ir kas tada? (1965 m. Aleksejus Leonovas yra pirmasis žmogus, išėjęs į kosmosą, o Svetlana Savitskaja – pirmoji moteris, išėjusi į kosmosą 1984 m.)

3 užduotis. "Klausimo atsakymas".

1 komanda:

Kaip vadinasi astronauto kostiumas? (skafandras)

Kaip vadinasi erdvėlaivio paleidimo vieta? (kosmodromas)

2 komanda:

Kodėl astronautai nevalgo su šaukštu? (jiems trukdo nesvarumas)

Kuris yra geriausias Greita peržiūra transportuoti? (raketa)

Sakykite, kodėl astronautams reikia skafandrų? Oro erdvėje nėra ir yra labai skirtingos temperatūros(kartais karšta, kartais šalta). Kad žmogus ten egzistuotų, astronautai apsivelka skafandrą, kuris apsaugo nuo karščio ir šalčio bei leidžia kvėpuoti.

4 užduotis. „Raketos statyba“

Eiti į erdvės atstumai, mums reikia raketos. Paimkite paruoštas dalis ir surinkite raketas. Priklijuokite juos ant lapo. Užduoties atlikimo tikrinimas.

5 užduotis. "Atspėk"

1 komanda:

Naudodami voke esančias raides suformuokite mažiausios planetos pavadinimą. (Merkurijus)

2 komanda:

Sukurkite laiško pavadinimą iš voke esančių raidžių. didžioji planeta. (Jupiteris)

    Jūs, vaikinai, skubate į savo klasę,

Be studijų viskas nepavyks.

Tarp mūsų daugėja astronautų,

Bet be žinios jie nenuves jūsų į Marsą!

Vaikinai! Pasiruoškite skristi! Greitai, tuoj ateis valanda, Kai bus atviri keliai. Į Mėnulį, į Venerą, į Marsą!

    Mes gyvename savo planetoje

Tokiose nuostabus šimtmetis,

Ir pirmasis iš pirmųjų žmonių, skridusių sovietine raketa!

Ne karinės žvalgybos tikslais

Itin greitame laive

Jis vienas skrido per Visatą,

Norėdami vėl grįžti į Žemę!

Ne veltui daug dirbome sumanios rankos

Dėl žmonių šlovės, dėl šalies šlovės!

Dirbantys mokslo žmonės yra stiprūs taikioje Sandraugoje!

    Ar norite tapti astronautu?

Turi daug žinoti!

Bet koks kosminis maršrutas

Atvira tiems, kurie mėgsta darbą.

Tik draugiški žvaigždėlaiviai

Galima pasiimti su savimi į skrydį.

Nuobodu, niūri ir pikta

Mes jo nepakelsime į orbitą.

4. Kai astronautas skrenda virš Žemės,

Jį stebi milijonai vaikų.

Vakare jie žiūri į dangų,

Vaikų akys spindi, spindi.

Ir jie juose atsispindi, dega ryškiai

Tos žvaigždės, į kurias jie skris!

Raketos veržiasi į tolimus pasaulius.

Širdis trokšta išnaudojimų. Kas tiki sparnuotomis svajonėmis kaip daina,

Jis pasieks savo tikslą!

Šiais žodžiais baigiame savo bendravimo valandą ERDVĖS tema.

Taikymas

Norėdami naudoti pristatymų peržiūras, susikurkite „Google“ paskyrą ir prisijunkite prie jos: https://accounts.google.com


Skaidrių antraštės:

Peržiūra:

Pamokų užrašai

Pasaulio pažinimas

Amžiaus grupė: paruošiamasis

Tema: „Kosmonautikos diena“.

Vystymosi užduotis:Įtvirtinti vaikų žinias, kad pirmasis kosmonautas buvo Rusijos pilietis Jurijus Gagarinas.

Mokymosi užduotis:Plėsti vaikų supratimą apie skrydžiai į kosmosą; supažindinti su rusų mokslininkais, stovėjusiais prie Rusijos kosmonautikos raidos ištakų – K.E.Ciolkovskio, S.P.Korolovo.

Mokomoji užduotis:Puoselėti pasididžiavimą savo Tėvyne, jos pasiekimais moksle, Rusijos žmonių didvyriškumu.

Sveikatos tausojimo užduotis:Supraskite vaikus, kad kosmonautu gali būti tik sveikas, išsilavinęs, stiprus žmogus.

Medžiaga: multimedija.

Judėti

Aš sakau vaikams mįsles.

1. Stebuklas – paukštis, raudona uodega

Atvyko žvaigždžių pulke.(raketa)

2. Ne mėnuo, ne mėnulis,

Ne planeta, ne žvaigždė,

Jis skrenda per dangų, aplenkdamas lėktuvus.(palydovas)

3. Tamsiame danguje išsibarstę žirniai

Spalvota karamelė iš cukraus trupinių

Ir tik atėjus rytui,

Visa karamelė staiga ištirps.(žvaigždės)

4. Kosmose per metų tankmę

Ledinis skraidantis objektas.

Jo uodega yra šviesos juostelė,

O objekto pavadinimas..... kometa

- Vaikinai, ar atspėjote, apie ką šiandien kalbėsime? (apie kosmosą, astronautus...)

Kokią šventę mūsų šalis švenčia balandžio 12-ąją?(Kosmonautikos dienaskaidrė – paleidimo ekranas)

Kodėl ši šventė taip vadinama (Tai šventė ne tik astronautams, bet ir tiems, kurie dalyvauja kuriant, statant ir bandant kosmines raketas, palydovus ir visas kosmoso technologijas).

Kas yra astronautai? (prieš pirmajam žmogui išvykstant į kosmosą, jie išsiuntėdirbtiniai palydovai, mėnulisir tarpplanetines automatines stotis– čiuožykla . Ir tik tada kosmoso orbitos atsirado žmonių. Juos imta vadinti astronautais).

Kaip manote, kodėl žmogus norėjo skristi į kosmosą?

Žmogus žiūrėjo į žvaigždes dangus - čiuožykla, ir jis norėjo sužinoti, kokios tai žvaigždės, kodėl jos tokios ryškios. Mokslininkai sugalvojo specialius prietaisus– teleskopai – skaidrė, ir žiūri Žvaigždėtas dangus, sužinojo, kad be Žemės yra ir kitų planetų – vienos mažesnės, kitos didesnės.

Kokias planetas žinai?(Merkurijus, Venera, Žemė, Marsas, Jupiteris, Saturnas, Uranas, Neptūnas, Plutonas – skaidrė).

Žmonės norėjo sužinoti, ar kitose planetose yra gyvybės. O jei yra, kas ten gyvena? Ar šios gyvos būtybės panašios į žmones? Tačiau norėdami apie tai sužinoti, turite skristi į šias planetas. Lėktuvai tam netiko, nes planetos buvo labai toli. Ir tada mokslininkai sugalvojo raketas.

Kas Rusijoje išrado pirmąją raketą?

Kalugos mieste gyveno paprastas mokytojasKonstantinas Eduardovičius Ciolkovskis - skaidrė. Jis mėgo stebėti žvaigždes pro teleskopą, jas tyrinėjo ir labai norėjo skristi į tolimas planetas.

Jis nusprendė sukurti tokį dizainą lėktuvas, kuris galėtų skristi į kokią nors planetą. Jis atliko skaičiavimus, padarė brėžinius ir sugalvojo tokį lėktuvą. Bet, deja, jis neturėjo galimybės sukurti šio lėktuvo.

Ir tik po daugelio, daug metų kitas mokslininkas -dizaineris Sergejus Pavlovičius Korolevas - skaidrė,sugebėjo projektuoti ir gamintiPirmas kosminis palydovas- čiuožykla,kuriame kas pirmasis apskrido Žemę? (šunys Belka ir Strelka – čiuožykla).Tai atsitiko 1960 metų rugpjūčio 20 dieną, po parą trukusio skrydžio jie buvo sugrąžinti į Žemę išmetimo kapsulėje ir tapo pasaulio įžymybėmis.

Ir buvo suprojektuotas vadovaujant S. P. Korolevui raketų čiuožykla, kurioje 1961 metų balandžio 12 dieną žmogus pirmą kartą pasaulyje išskrido į kosmosą.

Koks šio asmens vardas? Kas buvo pirmasis astronautas?(Yu.A. Gagarinas) - skaidrė

Po Gagarino skrydžio daug kosmonautų apsilankė kosmose, tarp jų ir moterys.

Kas žino pirmojo kosmonauto vardą? (Valentina Tereškova ir Svetlana Savitskaya - skaidrės)

Koks, jūsų nuomone, turėtų būti astronautas?

Visų pirma, astronautas turi turėti gerą sveikatą, jis turi būti stiprus, ištvermingas, nes per kosminis skrydisžmogus patiria didžiules perkrovas.

Fizminutka

- Kas yra perkrova?

Perkrova – tai būklė, kai organizmas susiduria su apkrovomis, kurias atlaiko ne visi.

Pavyzdžiui, raketai kylant ir jai nusileidus, erdvėlaivyje esančio žmogaus kūnas tampa labai sunkus, negalima pakelti rankų ir kojų. Tačiau kai erdvėlaivis patenka į kosmosą, kūnas tampa lengvas. Kaip pūkas ir žmonės kaip plunksnos skraido aplink laivą- čiuožykla.

Kaip ši būsena vadinama erdvėje? (nesvarumo būsena).

Ar žinote, koks yra astronautų maistas? (vamzdeliuose - skaidrė,kitu atveju astronautai būtų vytis aplink laivą duonos ar sulčių). Matote, kaip sunku buvo pirmajam kosmonautui.

Kodėl sakome, kad astronautas turi būti bebaimis?

Anksčiau žmonės niekada nebuvo skridę į kosmosą ir nežinojo, su kuo jie gali susidurti. Juk raketoje gali būti koks nors gedimas. Todėl astronautai turi labai gerai žinoti, kaip veikia raketa, kad išspręstų problemas. Astronautai galėjo susidurti su kitais orlaiviais – juk niekas nežinojo, ar kitose planetose yra gyvybės.

Kosmonautų sugrįžimo laukia ne tik jų šeimos, bet ir visa tauta. Ir visi laimingi. Kai jie saugiai nusileidžia.

Todėl kai Jurijus Gagarinas pirmą kartą išskrido į kosmosą, visi mūsų žmonės sekė šį skrydį, visi nerimavo dėl pirmojo kosmonauto. O kai jis saugiai nusileido, visa šalis džiaugėsi.

Ar žinote, kur Jurijus Gagarinas nusileido pirmą kartą? (Saratovo žemėje, už Engelso miesto, Ju. Gagarino nusileidimo vietoje, buvo įrengtas obeliskas – skaidrė). Saratovo gyventojai sveikino kosmonautą, tačiau Maskva džiaugėsi dar labiau. Maskvoje žmonės rinkosi centre, Raudonojoje aikštėje, o šventė tęsėsi iki vėlaus vakaro, šaukė „Hurray! Gagarinas“, „Šlovė mūsų Tėvynei! skaidrė.

Astronautų darbą įvertino mūsų šalis: visi kosmonautai buvo apdovanoti aukštus apdovanojimus. Įsikūręs MaskvojeKosmonautų alėja – čiuožykla.

Aikštė, kurioje jam pastatytas paminklas, pavadinta Yu.A.Gagarino vardu. skaidrė.

Gžatsko miestas, kuriame gimė ir gyveno Yu.A.Gagarinas, dabar vadinasi – Gagarino miestas. Šiame mieste yra Yu.A. Gagarino muziejus– čiuožykla.

Karinis – oro akademija, kur ruošiami pilotai kosmonautai, taip pat pavadinti Yu vardu- čiuožykla

S.P. Korolevo vardu pavadinta gatvė (Akademika Korolevo g. skaidrė).

Rezultatas:

Ką naujo ir įdomaus sužinojai šiandien?

Apie ką kalbėtumėte namuose, iš to, ką matėte ir girdėjote?

Galbūt vienas iš jūsų taip pat taps astronautu ar raketų konstruktoriumi ir išras raketą, kurioje žmonės nepatirs tų pačių perkrovų, kokias dabar patiria astronautai. Ir šlovink mūsų Tėvynę.

Kiekviena tauta turi žmonių, kurie šlovino savo šalį, savo Tėvynę, ir mes didžiuojamės, kad mūsų šalyje Rusijoje yra tokių nuostabių žmonių.


Nina Boldyr
Pamoka „Kosmonautikos diena. Kelionė kosmose“

Tikslas: ugdyti vaikų susidomėjimą erdvė ir žmonės kurie užkariavo jos platybes.

Užduotys:

Mokymosi užduotis:

Supažindinkite vaikus su erdvė(saulės sistema);

Įtvirtinti vaikų žinias, kad jie gyvena Žemės planetoje;

Supažindinkite vaikus su raidos istorija astronautika;

Suaktyvinkite žodyną (žvaigždės, saulė, erdvė, raketa);

Vystymosi užduotis:

Stiprinti vaikų žinias apie tai, kas pirmiausia astronautas buvo Rusijos pilietis Jurijus Gagarinas.

Lavinti erdvinę vaizduotę;

Sukurkite teigiamą emocinis fonas, geros valios atmosfera;

Edukacinė užduotis:

Ugdykite smalsumą.

Puoselėti pasididžiavimą savo Tėvyne, jos pasiekimais moksle, Rusijos žmonių didvyriškumu.

Medžiaga: multimedija.

Sveiki, mieli vaikinai. Šiandien nuėjome į kosminė kelionė. (1 skaidrė)

Namuose su knyga ir darželyje

Berniukai svajoja, merginos svajoja

Skristi į mėnulį.

Jie nuolat svajoja apie mėnulį

Ir net skraido, bet tik sapnuose.

Mūsų šalis švenčia balandžio 12 d Kosmonautikos diena Pirmojo žmogaus skrydžio garbei erdvė. (2 skaidrė)

Kas nutiko erdvė? Erdvė- Tai paslaptingas pasaulisžvaigždės, planetos ir kiti objektai. (3 skaidrė)

Pažvelk į dangų vakare. Ten tiek daug gražių žvaigždžių. Jie mums atrodo kaip maži, putojantys taškeliai. (4 skaidrė)

Danguje dega tolimos žvaigždės,

Jie kviečia mūsų vaikinus apsilankyti.

Netruks pasiruošti kelionei -

O dabar esame pasiruošę skristi.

Diktorius lieps: „Dėmesio – kilimas!,-

Ir mūsų raketa skubės į priekį.

Jie mirksės atsisveikindami ir ištirps tolumoje

Auksiniai mylimos Žemės žiburiai.

Mes norime su tavimi susidraugauti, Luna,

Kad nenuobodžiautumėte visą laiką vienam!

Paslaptingasis Marsas, šiek tiek palauk mūsų,

Galėsime užsukti ir pasimatysime pakeliui.

Žvaigždės yra karšti kamuoliukai. Jų būna mažų, didelių ir milžiniškų.

Danguje yra svarbiausia, nors ir nelabai didelė žvaigždė. Kaip tai vadinasi, tu man padėsi įminti mįslę. (5 skaidrė)

Atsikeliu anksti ryte,

Žiūrėsiu ir juokiuosi,

Juk prie mano lango

Ryškiai šviečia... (Saulė)

Saulė taip pat yra žvaigždė. Dėl saulės mes negalime pamatyti žvaigždžių dieną. Tačiau iš tikrųjų aplink Saulę sukasi 9 planetos, taip pat asteroidai ir kometos. Jie yra visur aplink Saulę ir vis mažesni. Kiekviena planeta turi savo pavadinimą ir yra tam tikru atstumu viena nuo kitos.

Visos planetos eilės tvarka

Bet kuris iš mūsų paskambins:

Vienas – Merkurijus,

Du - Venera,

Trys - Žemė,

Keturi – Marsas.

Penki – Jupiteris,

Šeši – Saturnas,

Septyni – Uranas,

Už jo – Neptūnas.

Jis aštuntas iš eilės.

Ir tada po jo

Ir devintoji planeta

Vadinamas Plutonu.

Ar žinai, kokioje planetoje tu ir aš gyvename? Žemėje. Tarp kitų planetų ji yra 3 vietoje. Tai vienintelė planeta kur yra žemė ir vanduo. (6–7 skaidrės)

Yra viena planeta – sodas.

Tuo šalta erdvė.

Tik čia miškai triukšmingi,

Migruojančių paukščių šaukimas.

Tik ant jos vienos jie žydi,

Slėnio lelijos žalioje žolėje,

O laumžirgiai tik čia

Jie nustebę žiūri į upę.

Rūpinkitės savo planeta -

Juk kitas

Panašaus nėra!

Žmonėms visada buvo įdomu žiūrėti erdvė. O viename mieste prieš šimtus metų gyveno paprastas mokytojas Konstantinas Eduardovičius Ciolkovskis. (8 skaidrė) Jis nusprendė sukurti orlaivį, kuris galėtų skristi į kokią nors planetą. Jis padarė brėžinius (9–10 skaidrės) ir išrado skraidantį aparatą. Deja, jis neturėjo galimybės jo pastatyti.

Tačiau praėjus daugeliui metų po Ciolkovskio eksperimentų, Rusijos mokslininkai, vadovaujami Sergejaus Pavlovičiaus Korolevo, (11 skaidrė) pagamino raketą, su kuria pirmoji buvo paleista 1956 metų spalio 4 dieną kosminis palydovas.

Ir po daugybės bandymų jie nusprendė išsiųsti gyvūnų erdvė. Pirmieji buvo triušiai, šunys ir pelės. Šunys buvo labai kruopščiai atrinkti skrydžiui. Jie turėjo nebijoti triukšmo ir drebėjimo, o valgyti, kai užsidega šviesa.

Pirmieji šunys, į kuriuos atskrido erdvė o Belka ir Strelka grįžo į Žemę. (12 skaidrė) Po jų žmonės nebebijojo patys skristi erdvę ir pradėjo rengti astronautus. Kaip manote, koks jis turėtų būti? astronautas?

U astronautai, specialus režimas.

Įkraunama kas dieną, ir jie eina miegoti laiku.

Tai labai svarbu sveikatai

Laikykitės šio specialaus režimo.

Bėgimas, atsispaudimai, pritūpimai,

Nuplaukite šaltu vandeniu.

Pirmas astronautas kurie skrido pas erdvė, tapo Jurijus Gagarinas.

(13,14,15 skaidrė)

IN kosminė raketa

Su titulu "Rytai"

Jis yra pirmasis planetoje

Man pavyko pakilti į žvaigždes.

Dainuoja dainas apie tai

Pavasario lašai:

Bus kartu amžinai

Gagarinas ir balandis.

Vaikinai, ar norėtumėte, kad parodyčiau jums kamuolio pavyzdžiu, kaip skrenda raketa.

Pripūskite balioną ir pirštais užspauskite skylę. Ir tada atskleidžiame pirštus, ir kamuolys staiga patraukia aukštyn.

Vaikinai, mūsų kamuolys skriejo kaip raketa – judėjo į priekį tol, kol jame buvo oro. Tačiau raketoje yra ne oras, o kuras. Todėl jis gali skristi aplink Žemę ir vėl sugrįžti.

Čia tokia neįprasta kelionė, šiandien aplankėme jus. Mes ne tik pasinėrėme į istoriją, bet ir pažvelgėme į ją erdvė, sužinojo, kad be mūsų planetos yra daug daugiau planetų. Ir galbūt mokslininkai įrodys, kad yra ir kitų planetų, kuriose gyvena ir žmonės, ir paukščiai. Tačiau kol kitų planetų gyventojai mes "su meiliai" mes juos vadiname Ateiviais. (16 skaidrė)

Publikacijos šia tema:

Balandžio 12-ąją mūsų šalis minėjo Kosmonautikos dieną. Tai nacionalinė šventė! 1961 m. balandžio 12 d. pirmą kartą pasaulyje erdvėlaiviu „Vostok“.

Edukacinio užsiėmimo „Kosmonautikos diena“ santrauka Tikslai: Sužadinti vaikų susidomėjimą Kosmosu; Supažindinti vaikus su Saulės sistemos žvaigždynais ir sandara; Įtvirtinti vaikų žinias apie saulę.

Pamoka vaikų žinioms apie kosmosą stiprinti „Susitikimas su astronomu“ Tikslas: ugdyti meilę Tėvynei ir pasididžiavimo ja jausmą Gimtoji šalis. Tikslai: įtvirtinti vaikų idėjas ir žinias apie erdvę; išplėsti.

Netrukus ateis Kosmonautikos diena. Šiemet sukanka 55 metai nuo pirmojo pilotuojamo skrydžio į kosmosą. Rusas vaikinas pakilo raketa visame pasaulyje.

Trumpas aprašymas

Idėjų apie erdvę formavimas, žodyno turtinimas

apibūdinimas

Kalbos raidos pamoka Tema : „KOSMONAUTIKO DIENA“ Tikslai: formuoti idėjas apie kosmosą, žmogaus kosmoso tyrinėjimus ir astronautų darbą. vystytis gramatinė struktūra kalba. plėsti, patikslinti ir aktyvinti žodyną tema „Kosmonautikos diena. Kosmosas“ (kosmosas, erdvėlaivis, kosmonautas, astronautas, saulės sistema, stotis, langas, skrydis, planeta, žvaigždė, šalmas, skafandras, žemiečiai, nesvarumas). ugdyti įgūdį žodinis bendravimas, dialoginė kalba. bendrosios motorikos ugdymas. ugdyti vaikams pagarbą bendraamžiams ir gebėjimą išklausyti vienas kitą; ugdyti bendradarbiavimo, bendravimo, savarankiškumo, iniciatyvumo įgūdžius. Įranga Yu.A portretas. Gagarinas, V.V. Tereškova, A.A. Leonova. demonstracinė medžiaga- iliustracijos Pamokos eiga
1. Laiko organizavimas. Įvadas į temą.

Vaikinai, pažiūrėkite nuotraukas. Ką jie rodo? (tarpas)
- Kas yra erdvė? (Visata; mūsų Žemė ir viskas, kas egzistuoja už jos sienų: žvaigždės ir kitos planetos)
- Kaip manai, kodėl šiandien juos pakabinau? (balandžio 12 d. – Kosmonautikos diena)
- Kas skrenda į kosmosą? (astronautai)
(Rodau Yu.A. Gagarino nuotrauką)
– Štai pirmojo pasaulyje kosmonauto nuotrauka. Koks jo vardas?
-1961 metų balandžio 12 d Lygiai prieš 50 metų kosminiu laivu „Vostok“ Yu.A. Gagarinas atliko pirmąjį skrydį į kosmosą žmonijos istorijoje. Nuo tada kiekvienais metais balandžio 12-ąją visa šalis mini Kosmonautikos dieną. Ir šiemet jubiliejus. O 50-ųjų pirmojo žmogaus skrydžio į kosmosą metinių garbei Jurijaus Gagarino erdvėlaivis buvo paleistas balandžio 5 d.
O po 2 metų kosmose apsilankė moteris - Valentina Vladimirovna Tereškova.
Ir po 2 metų buvo atliktas pirmasis žmogaus išėjimas į kosmosą. Pirmasis kosmonautas pilotas, pakilęs į kosmosą, buvo Aleksejus Leonovas, jis praleido 10 minučių už laivo ir parodė, kad m. kosmosas gali dirbti.
– Kokie, jūsų nuomone, turėtų būti astronautai? (ištvermingas, išradingas, drąsus, darbštus, greitas mąstymas)
– Kokią kelionę leidžiasi astronautai? (kosminis)
– Kuo astronautai skrenda į kosmosą? (erdvėlaiviai arba raketos) (Rodyti nuotrauką)
– Iš kur paleidžiami erdvėlaiviai? (iš kosmodromo)

2.Smulkiosios motorikos lavinimas.
Alternatyvus ryšys nykštys su mažaisiais, žiediniais, viduriniais ir rodomaisiais pirštais kirčiuoti skiemenys.
Tamsiame danguje spindi žvaigždės,
Astronautas skrenda raketa.
Diena lekia, o naktis lekia
Ir jis žiūri į žemę.

Nagi, vaikinai, vaidinkime astronautus.
Norėdami skristi, pastatysime žvaigždėlaivį.
– Kas yra žvaigždėlaivis? (erdvėlaivis, erdvėlaivis)
(nupieškite raketą pagal modelį)

3. Skaitymas su aistra
„Pastatėme erdvėlaivį, bet pamiršome supakuoti bagažą“.

Erdvėlaivyje nėra nieko nereikalingo ar atsitiktinio. Todėl paimsime tik tuos dalykus, kurių pavadinimus stulpeliuose skaitote iš viršaus į apačią.

U M U A E H
R APIE KAM R T D
KAM T IR E R
N IN SU D U M
IR APIE L U H Y
G D APIE IN KAM L
IR U R Z U APIE
F IN APIE APIE SU SU
A A D T APIE IR

4. Atsipalaidavimas.
– Viskas surinkta. Bet pažiūrėkite į save, ar įmanoma mūsų drabužiais patekti į kosmosą?
Kodėl? Ko mums reikia? (skafandrai) Apsivilkime specialius astronautų kostiumus – skafandrus.
- Dėmesio, sėskite į savo vietas. Prisisekite, pradėkime atgalinį skaičiavimą - 6-5-4-3-2-1 - pradžia!
– Užmerkite akis, dabar lekiame dideliu greičiu, jūsų rankos, kojos, galva labai sunkios. Įsitempk, pajusk šį sunkumą. Bet dabar mes pabėgome nuo Žemės gravitacijos, atverkite akis, mes esame nesvarumo būsenoje
- Kaip tu supranti šį žodį? ( Tai būsena, kai astronautai ir daiktai nieko nesveria ir plaukia erdvėlaivyje kaip žuvys akvariume. Nėra nei aukštyn, nei žemyn. Išsiliejęs vanduo nepasklinda į balą ant grindų, o susirenka į kamuolį, o kamuolys pakimba ore.)
5. Fiziniai pratimai
– Atsikelkime ir patirkime šią būseną. Mes esame nulinės gravitacijos! (Vaikai atsiskiria ir, stovėdami ant vienos kojos, daro lėtus judesius rankomis aukštyn ir žemyn, ištiestomis kojomis)

Mes plūduriuojame be gravitacijos
Mes prie pat lubų.

6. Žodyno aktyvinimas
– Dabar paprašysiu visos erdvės įgulos užimti savo vietas.
-Kas žino, kaip vadinamas langas raketoje? (iliuminatorius)
- Sunkus žodis, pakartokite dar kartą.
– Jei žiūrėsime pro langą, aplink pamatysime daug žvaigždžių. Didžiulės žvaigždžių spiečių kosmose sudaro Galaktiką. Žvaigždės mums atrodo mažos, nes jos toli.
Tiesą sakant, žvaigždės yra didžiuliai karšti dujų rutuliai, panašūs į saulę. Juk Saulė irgi yra žvaigždė. Aplink mūsų Saulę sukasi devynios planetos: Merkurijus, Venera, Žemė, Marsas, Jupiteris, Saturnas, Uranas, Neptūnas, Plutonas. Tai saulės sistema. (plakatas) - Kiekviena planeta juda aplink Saulę savo orbita (keliu). - Kuri planeta yra didžiausia, mažiausia? – Kokioje planetoje gyvename? – Kaip vadinami žmonės, gyvenantys Žemės planetoje? – Kaip mūsų planeta atrodo iš kosmoso? Ką galite pamatyti ant jo? (jūros, miškai, kalnai, ledynai) 7. Kalbos raida – Kosmonautai ilgai praleidžia skrydžio metu, bet ką jie veikia laive? (tyrinėti erdvę, elgtis moksliniai eksperimentai, eksperimentai, trikčių šalinimo įrenginiai)
– Ir tau siūlau dirbti.
Sudarykite tris sakinius iš šių žodžių.
1) Astronomas, žvaigždės, laikrodžiai.
2) Mėnulis, palydovas, tai Žemė.
3) laivas, ant, skrenda, kosmosas, mėnulis.

Tu padarei gera darbą. Siūlau valgyti. Kad būtum stiprus, kaip astronautai, ir sveikas, reikia valgyti daug daržovių ir vaisių. Aš jums pasakysiu žodžius, o jūs suplosite rankomis, jei tai daržovės pavadinimas.
Arbūzas, bulvės, ridikai, duona, cukinijos, moliūgai, apelsinai, citrina, dešra, baklažanai, vynuogės, riešutai, česnakai, kopūstai, obuoliai, bananai.

8. Uždengtos medžiagos kartojimas
- O, ar negirdėjai jokio triukšmo?
- Žiūrėk, laive turime svečių. Kaip manai, kas jie tokie? (ateiviai) (pav.)

Ateiviams jūs labai patikote ir jie nori kiekvienam iš jūsų perduoti žinią. Kad suprastume jų kalbą, jie atsiuntė mums raktą. Kiek iš jūsų esate girdėję apie šifravimo raktą? Pažiūrėk, kaip jis atrodo. Parašykite šį sakinį „žemišku būdu“. (laukiame jūsų apsilankymo)
- Klausykite, kaip jie kalba, ir pabandykite pakartoti tą patį:

Ra-ro-ro-ramybė
ru-ry-rah-džiugiai
ra-ry-ro-ru-atsiprašau
ri-ru-rya-ra-nustebo
- Vaikinai, ar pastebėjote, kokiu garsu prasideda visi jų žodžiai?
Pas mus irgi toks garsas, pasakyk – kas tai? (priebalsis, balsinis, kietas - švelnus)
– Man atrodo, kad garsas „R“ yra pats mėgstamiausias tarp mūsų svečių, duokime jiems daiktus, kurių pavadinimuose yra garsas „R“. Bet ateiviai yra maži ir jiems patinka smulkmenos, vadinkime savo dovanas meiliai.

9. Santrauka
O dabar laikas atsisveikinti Ir grįžti į Žemę. Astronautai, užimkite savo vietas! Pradėkime laivus! 1-2-3-4-5!
Štai mes vėl namie!
– Ar patiko kelionė? Kokių įdomių dalykų įsiminė?
Ir man patiko, kaip tu dirbi. Mūsų pamoka baigėsi, ačiū visiems! Viso gero!

Nuotolinis mokymas mokytojams pagal federalinį išsilavinimo standartą žemomis kainomis

Webinarai, kvalifikacijos kėlimo kursai, profesinis perkvalifikavimas ir profesinis mokymas. Žemos kainos. Daugiau nei 7900 edukacinės programos. Valstybinis diplomas už kursus, perkvalifikavimą ir profesinį mokymą. Sertifikatas už dalyvavimą internetiniuose seminaruose. Nemokami internetiniai seminarai. Licencija.

Atvira pamoka Kosmonautikos dienai.doc

Kalbos raidos pamoka

Tema : „KOSMONAUTIKO DIENA“

Tikslai:

Formuoti idėjas apie kosmosą, žmogaus kosmoso tyrinėjimus ir astronautų darbą.

Sukurti kalbos gramatinę struktūrą.

Išplėsti, patikslinti ir aktyvinti žodyną tema „Kosmonautikos diena. Kosmosas“ (kosmosas, erdvėlaivis, kosmonautas, astronautas, saulės sistema, stotis, langas, skrydis, planeta, žvaigždė, šalmas, skafandras, žemiečiai, nesvarumas).

Ugdykite žodinio bendravimo įgūdžius ir dialoginę kalbą.

Bendrųjų motorinių įgūdžių ugdymas.

Ugdyti vaikams pagarbą bendraamžiams ir gebėjimą išklausyti vienas kitą;

Ugdyti bendradarbiavimo, bendravimo, savarankiškumo, iniciatyvumo įgūdžius.

Įranga

Yu.A portretas. Gagarinas, V.V. Tereškova, A.A. Leonova.

Demonstracinė medžiaga – iliustracijos

Pamokos eiga

1. Organizacinis momentas. Įvadas į temą.

Vaikinai, pažiūrėkite nuotraukas. Ką jie rodo? (tarpas)

Kas yra erdvė? (Visata; mūsų Žemė ir viskas, kas egzistuoja už jos sienų: žvaigždės ir kitos planetos)

Kas skrenda į kosmosą? (astronautai)

(Rodau Yu.A. Gagarino nuotrauką)

Čia yra pirmojo pasaulyje kosmonauto nuotrauka. Koks jo vardas?

1961 metų balandžio 12 d Lygiai prieš 50 metų kosminiu laivu „Vostok“ Yu.A. Gagarinas atliko pirmąjį skrydį į kosmosą žmonijos istorijoje. Nuo tada kiekvienais metais balandžio 12-ąją visa šalis mini Kosmonautikos dieną. Ir šiemet jubiliejus. O 50-ųjų pirmojo žmogaus skrydžio į kosmosą metinių garbei Jurijaus Gagarino erdvėlaivis buvo paleistas balandžio 5 d.

Ir po 2 metų moteris išėjo į kosmosą - Valentina Vladimirovna Tereškova.

Ir dar po 2 metų Buvo atliktas pirmasis pilotuojamas kosminis žygis. Pirmasis kosmonautas pilotas, pakilęs į kosmosą, buvo Aleksejus Leonovas. Jis praleido 10 minučių už laivo ir parodė, kad įmanoma dirbti kosmose.

Koks žmogus, jūsų nuomone, turėtų būti astronautai? (ištvermingas, išradingas, drąsus, darbštus, greitas mąstymas)

Kokią kelionę leidžiasi astronautai? (kosminis)

Kuo astronautai skrenda į kosmosą? (erdvėlaiviai ar raketos) (Rodyti nuotrauką)

Iš kur paleidžiami erdvėlaiviai? (iš kosmodromo)

2.Smulkiosios motorikos lavinimas.

Pakaitomis sujungiant nykštį su mažuoju pirštu, bevardžiu pirštu, viduriniu ir smiliumi kirčiuotuose skiemenyse.

Tamsiame danguje spindi žvaigždės,

Astronautas skrenda raketa.

Diena lekia, o naktis lekia

Ir jis žiūri į žemę.

Nagi, vaikinai, vaidinkime astronautus.

Norėdami skristi, pastatysime žvaigždėlaivį.

Kas yra žvaigždėlaivis? (erdvėlaivis, erdvėlaivis)

(nupieškite raketą pagal modelį)

3. Skaitymas su aistra

„Pastatėme erdvėlaivį, bet pamiršome supakuoti bagažą“.

Erdvėlaivyje nėra nieko nereikalingo ar atsitiktinio. Todėl paimsime tik tuos dalykus, kurių pavadinimus stulpeliuose skaitote iš viršaus į apačią.

4. Atsipalaidavimas.

Viskas surenkama. Bet pažiūrėkite į save, ar įmanoma mūsų drabužiais patekti į kosmosą?

Kodėl? Ko mums reikia? (skafandrai) Apsivilkime specialius astronautų kostiumus – skafandrus.

Dėmesio, prašome užimti savo vietas. Prisisekite, pradėkime atgalinį skaičiavimą - 6-5-4-3-2-1 - pradžia!

Užmerkite akis, dabar mes skrendame dideliu greičiu, jūsų rankos, kojos ir galva labai sunkios. Įsitempk, pajusk šį sunkumą. Bet dabar mes pabėgome nuo Žemės gravitacijos, atverkite akis, mes esame nesvarumo būsenoje

Kaip tu supranti šį žodį? (Tai būsena, kai astronautai ir daiktai nieko nesveria ir plaukia erdvėlaivyje kaip žuvys akvariume. Nėra nei aukštyn, nei žemyn. Išsiliejęs vanduo nepasklinda į balą ant grindų, o susirenka į kamuolį ir kamuolys pakimba ore.)

5. Fiziniai pratimai

– Atsikelkime ir patirkime šią būseną. Mes esame nulinės gravitacijos!(Vaikai atsiskiria ir, stovėdami ant vienos kojos, daro lėtus judesius rankomis aukštyn ir žemyn, ištiestomis kojomis)

Mes plūduriuojame be gravitacijos
Mes prie pat lubų.

6. Žodyno aktyvinimas

Dabar paprašysiu visos erdvės įgulos užimti savo vietas.

Kas žino, kaip vadinamas raketos langas? (iliuminatorius)

Sunkus žodis, pakartok dar kartą.

Jei žiūrėsime pro langą, aplinkui pamatysime daugybę žvaigždžių. Didžiulės žvaigždžių spiečių kosmose sudaro Galaktiką. Žvaigždės mums atrodo mažos, nes jos toli.

Tiesą sakant, žvaigždės yra didžiuliai karšti dujų rutuliai, panašūs į saulę. Juk ir Saulė yra žvaigždė.

Aplink mūsų Saulę sukasi devynios planetos: Merkurijus, Venera, Žemė, Marsas, Jupiteris, Saturnas, Uranas, Neptūnas, Plutonas. Tai yra saulės sistema. (plakatas)

Kiekviena planeta juda aplink Saulę savo orbita (keliu).

Kuri planeta yra didžiausia, mažiausia?

Kokioje planetoje mes gyvename?

Kaip vadinami žmonės, gyvenantys Žemės planetoje?

Kaip mūsų planeta atrodo iš kosmoso? Ką galite pamatyti ant jo? (jūros, miškai, kalnai, ledynai)

7. Kalbos raida

Kosmonautai ilgą laiką praleidžia skrydžio metu, bet ką jie veikia laive? (tyrinėti erdvę, atlikti mokslinius eksperimentus, eksperimentus, šalinti įrangos gedimus)

Taip pat siūlau dirbti.

Sudarykite tris sakinius iš šių žodžių.

    Astronomas, žvaigždės, laikrodžiai.

    Mėnulis, palydovas, tai Žemė.

    laivas, ant, skrenda, kosmosas, mėnulis.

Tu padarei gera darbą. Siūlau valgyti. Kad būtum stiprus, kaip astronautai, ir sveikas, reikia valgyti daug daržovių ir vaisių. Aš jums pasakysiu žodžius, o jūs suplosite rankomis, jei tai daržovės pavadinimas.

Arbūzas, bulvės, ridikai, duona, cukinijos, moliūgai, apelsinai, citrina, dešra, baklažanai, vynuogės, riešutai, česnakai, kopūstai, obuoliai, bananai.

8. Uždengtos medžiagos kartojimas

O, ar girdėjai kokį nors triukšmą?

Žiūrėk, laive turime svečių. Kaip manai, kas jie tokie? (ateiviai) (pav.)

Ateiviams jūs labai patikote ir jie nori kiekvienam iš jūsų perduoti žinią. Kad suprastume jų kalbą, jie atsiuntė mums raktą. Kiek iš jūsų esate girdėję apie šifravimo raktą? Pažiūrėk, kaip jis atrodo. Parašykite šį sakinį „žemišku būdu“. (laukiame jūsų apsilankymo)

Klausykite, ką jie sako, ir pabandykite tai pakartoti tuo pačiu būdu:

Ra-ro-ro-ramybė
ru-ry-rah-džiugiai
ra-ry-ro-ru-atsiprašau
ri-ru-rya-ra-nustebo

Vaikinai, ar pastebėjote, kokiu garsu prasideda visi jų žodžiai?

Pas mus irgi toks garsas, pasakyk – kas tai? (priebalsis, balsinis, kietas - švelnus)

Man atrodo, kad garsas „R“ yra pats mėgstamiausias tarp mūsų svečių, duokime jiems daiktus, kurių pavadinimuose yra garsas „R“. Bet ateiviai yra maži ir jiems patinka smulkmenos, vadinkime savo dovanas meiliai.

9. Santrauka

O dabar laikas atsisveikinti

Ir grįžti į Žemę.

Astronautai, užimkite savo vietas!

Pradėkime laivus!

1-2-3-4-5!

Štai mes vėl namie!

Ar jums patiko kelionė? Kokių įdomių dalykų įsiminė?

Ir man patiko, kaip tu dirbi. Mūsų pamoka baigėsi, ačiū visiems! Viso gero!



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!