Žaidimas yra garsinės kalbos kultūros pamoka. Pamoka apie garsinę kalbos kultūrą „garsas ir“

Nina Kochetkova

Tema: „Kelionė į garsų ir raidžių šalį

Tikslas: Ikimokyklinukų žinių ir įgūdžių, įgytų raštingumo pamokose, apibendrinimas.

Užduotys:

Ugdyti vaikų žodinius įgūdžius - loginis mąstymas;

Ugdykite foneminį suvokimą, artikuliacinis aparatas, klausos suvokimas;

Pasirinkite garsus; nustatyti savo vietą žodžiu;

Toliau pratinkite vaikus atpažinti

skiemenų skaičius žodžiuose.

Ugdyti loginį mąstymą, savanoriškas dėmesys, domėjimasis edukacine veikla.

Ugdykite pasitikėjimą, savarankiškumą ir aktyvumą.

Metodinės technikos:

žaidimai – netikėtumų panaudojimas.

vizualinis - kortelių, žaislų naudojimas, interaktyvią įrangą Mimio, nešiojamas kompiuteris, projektorius, ekranas.

žodinis – mokytojo klausimai, vaikų atsakymai, nurodymai, apibendrinimas.

Pažiūrėkite, vaikai, kokia nuostabi gėlė atsirado mūsų grupėje - kokia tai gėlė?

Kiek iš jūsų žinote, iš kokios pasakos jis pas mus atkeliavo?

Taip, žinoma, iš V. Katajevo pasakos „Septynių gėlių gėlė“.

Tai ne eilinė gėlė, o stebuklinga. Kas yra magija?

Taip, magija ta, kad jei sakai stebuklingi žodžiai Nuskynus žiedlapį, merginos Zhenya norai išsipildo.

Pasakoje Zhenya padėjo burtininkė, o šiandien mes jai padėsime. Ir šie norai bus neįprasti. Burtininkė jas pavertė užduotimis, kurios padės mums įdomiai nukeliauti po „Garsų ir raidžių“ šalį. Papūskime gėlę ir pasakykime kartu: „Vienas, du, trys, magija, greit!

Štai mes esame stebuklingoje žemėje.

Prisiminkime magiškus žodžius, kuriuos pasakė Zhenya:

Skrisk, musės žiedlapis

Per vakarus į rytus,

Per šiaurę, per pietus,

Sukėlę ratą grįžkite.

Kai tik paliesi žemę

Būti, mano nuomone, vadovaujama.

Prisimink pirma merginos noras.

(kad beigeliai būtų sveiki)

Kad išsipildytų merginos noras

Pabandykime sukurti „žodžių grandinę“

Tikslas: išmokyti vaikus atpažinti pirmąjį ir paskutinįjį žodžių garsus.

Žaidimo medžiaga: kortelės su temos nuotraukos(Baranki - adata - astra - arbūzas - skėtis - telefonas - raganosis - grybas - begemotas -

Pirmasis Ženios noras išsipildė. Ji grįžo namo su beigeliais.

Padėkime Zhenya išsipildyti antra noras. Koks buvo tavo noras?

(sulaužyta vaza tapo visa).

Ar reikia atsiminti, kuo raidės skiriasi nuo garsų?

(Matome, rašome, skaitome raides, girdime ir tariame garsus).

Vaikinai, į kokias dvi grupes visi garsai skirstomi?

(balsiai ir priebalsiai).

Kuo balsės skiriasi nuo priebalsių?

(Garsai, kurie tęsiasi ir dainuoja, kai juos tariame, oras praeina laisvai, netrukdo kempinės, dantys ar liežuvis, vadinami balsėmis.

Kokią spalvą naudojame balsių garsams žymėti? (Raudona).

Kokie garsai vadinami priebalsiais?

(Priebalsių garsai nėra dainuojami ar ištraukiami. Kai juos tariame, kliudo lūpos, dantys ir liežuvis.)

Kokie yra priebalsiai (balsiniai ir bebalsiai, kieti ir minkšti).

Kokią spalvą naudojame kietiesiems priebalsiams žymėti? (mėlyna)

Minkštieji priebalsiai? (Žalia).

Taigi antrasis Ženios noras išsipildė, vaza nepažeista.

Kaip tai buvo trečiaŽenios noras?

Mano žmona labai norėjo aplankyti Šiaurės ašigalį. Padėkime jos norui išsipildyti. Su kuo galima susitikti Šiaurės ašigalyje?

(kurie gyvūnai)

D/I „Grąžinti balsių garsą“ (su rutuliu)

Aš metau kamuolį, o tu įvardini balsį ir grąžini kamuolį man)

(B A k, m A k, g O l, d s m, d adresu w, n O s, w adresu m, p O t, p A r, s A m, s O m...)

Ir ką ketvirta ar mergina turėjo norą?

Tiesa, jai buvo šalta ir norėjosi grįžti.

Skrisk, musės žiedlapis

Per vakarus į rytus,

Per šiaurę, per pietus,

Sukėlę ratą grįžkite.

Kai tik paliesi žemę

Būti, mano nuomone, vadovaujama.

Kad mergina grįžtų

Zhenya grįš, kai padėsite lokiams rinkti mėgstamus žaislus su garsu M, M.

(Vaikai renka žaislus, kurių pavadinimuose yra garsas (M (Мь)) ir nustato garso vietą žodyje)

Žaislai su garsu (M) žodžio pradžioje dedami į viršutinę lentyną,

Žodžio viduryje - vidurinėje lentynoje,

Žodžio pabaigoje – apatinėje lentynoje.

Taigi mes padėjome meškiukui rinkti jo mėgstamus žaislus. Atsisveikinkime su juo ir tęskime kelionę. Eikime taku kartu.

Fizinis pratimas.

Gėlė miegojo stebuklingu miegu

Jis kietai miegojo, tada pasirodė žiedlapis,

ir už jo jo draugas,

trečias nemiegojo

ir ketvirtas neatsiliko,

štai penktasis žiedlapis

ir mūsų gėlė atsivėrė

Koks buvo tolimesnis merginos noras?

Zhenya norėjo, kad ji turėtų visus žaislus pasaulyje.

Penkta užduotis. D/I „Rink karoliukus“. Jie susimaišė. Reikia akimis sekti eilutę ir rinkti žodžius iš karoliukų. (Rodo korteles su „karoliukais“)

S O K D U SH M A L

6. Pasakoje Ženia dabar turi begalę žaislų. ko ji norėjo?

Žaisliukus pavadinkime meiliai ir suskirstykime į skiemenis: Kibiras, Kastuvas, Lėlė, Kastuvas, Vežimėlis, Šokinėlis, Laistytuvas, Vamzdis.

Atlikome užduotį.

Koks buvo paskutinis merginos noras?

Kad berniukas Vitya pasveiktų.

Vaikinai, atsidūrėme neįprastoje proskynoje.

(Ant kilimo yra iš popieriaus iškirpti „debesys“.)

Pažiūrėkite, kiek „debesų yra proskynoje“.

Kas gali pasakyti, kas yra „debesys“? Ką apie juos galime pasakyti? (erdvi, mėlyna, šviesi, garbanota).

Fizinis pratimas.

Kiekvienas iš vaikų stovi ant debesies, o pagal V. Šainskio muziką „skraido ant debesų“)

(Įjungta interaktyvi lenta Pasirodo miško, upės, vaikų darželio nuotraukos.)

Ką matome žemiau? (Miškas, upė).

Tai kur mes skrendame? (Skrendame virš miško, virš upės.)

Kur mes dabar skrendame? (Mes skrendame virš savo sodo.)

Taigi, grįžkime į sodą.

6. Skiemenų skaitymas ir žodžių darymas iš skiemenų.

Vaikinai, imkite savo „debesis“ ir perskaitykite, kas juose parašyta. (Vaikai skaito skiemenis ir prideda prie flanelgrafo).

RA SA DA PA LA

Ir dabar jums reikia sudaryti žodžius iš šių skiemenų. (Vaikai kuria žodžius iš skiemenų)

Kas padėjo Zhenya? Iššifruokime šį žodį.

D O O R T B A

Gerai padaryta! Pasakyk man, koks buvo maloniausias ir naudingiausias Ženios noras?

Ką tu darytum? Ir kokia kita gerus darbus ar galiu išleisti žiedlapį?

O dabar laikas mums grįžti.

Tarkime: „Vienas, du, trys, apsisuk ir vėl atsidurk grupėje“. Štai mes darželyje. Ar jums patiko kelionė? kas tau patiko labiausiai?

Jūs visi šiandien buvote puikūs! Visi stengėsi. Jūs mane labai nudžiuginote! Ačiū visiems už dėmesį!

9. Pamokos santrauka.

Vaikinai, ar jums patiko mūsų kelionė? Kokios užduotys jums patiko labiausiai?

Kokios užduotys jums pasirodė sudėtingos?




Publikacijos šia tema:

„Vaikų kalbos garsinės kultūros ugdymo vyresniojoje grupėje metodai ir būdai“ Laida „Nuo gimimo iki mokyklos“, kurią redagavo N. E. Veraksa, T. S. Komarova, M. A. Vasiljeva, daro prielaidą, kad sekančius tikslus ir užduotis vidurinėje mokykloje.

Žaidimų, skirtų garsinei kalbos kultūrai ugdyti, kartotekaŽaidimų, skirtų garsinei kalbos kultūrai ugdyti, kartoteka (vyresnė grupė) Vyresnioji grupė Įtvirtinimo pratimai teisingas tarimas ir diferenciacija.

Integruotos pamokos santrauka. Garsinės kalbos kultūros ugdymas „Garso [w] automatizavimas skiemenyse, žodžiuose, sakiniuose“ Integruotos pamokos santrauka. Garsinės kalbos kultūros ugdymas: „Garso Ш automatizavimas skiemenyse, žodžiuose, sakiniuose“ Parengė:.

Logopedinės GCD santrauka vyresnioji grupė tema „Garsinės kalbos kultūros formavimas“ ( leksinė tema„Gyvūniniai gyvūnai“) Paskirtis:.

Tiesioginės edukacinės veiklos, skirtos garsinei kalbos kultūrai ugdyti paruošiamojoje grupėje, santrauka Anotacija tiesiogiai švietėjiška veikla apie garsinės kalbos kultūros raidą in parengiamoji grupė„Garsų diferencijavimas.

Tikslas:

1. Stiprinti gebėjimus aiškiai atskirti ir tarti garsus C ir C’.

2. Išmokite atpažinti garsus C ir C’.

3. Įveskite raidę C.

4. Mokyti išsilavinimą sunkūs žodžiai, žodžiai yra antonimai.

5. Lavinti foneminę klausą, atmintį, dėmesį, mąstymą.

6. Skatinkite garso raidą – laiškų analizė ir žodžių sintezė.

7. Išmokyti suprasti mokymosi užduotis ir padaryk tai pats.

8. Ugdykite geranoriškumą ir reagavimą, gebėjimą kartu atlikti užduotį.

Medžiaga:

Demonstracija:

1. Snaigė (ant pagaliuko).

2. Rašymo drobė, dideli kvadratai garsams žymėti (raudona, mėlyna, žalia).

3. Tapyba: dažytos rogės.

4. Kartoninė plokštė: sniego pusnys su 5 žodžiais - diagramomis, SNE - žodžių pradžia.

5. Sniego gniūžtė yra žaislas.

6. Rodyklė.

7. Paveikslas didelis (virš pušies žiba mėnulis, ant pušų – pelėda, po pušimi – lapė).

Dozavimas:

1. Padėklas su mažais kvadratėliais (raudona, mėlyna, žalia).

2. Stačiakampis – žodis.

3. Kartonas su nupieštu buko C, plastilino pagaliuku (arba žiedu).

4. Nuotraukos su gyvūnais: lūšis, briedis, briedis, pelėda, lapė, lapė, zylė, šarka.

5. Kiekvienam vaikui po raidę iš žodžio: s, n, e, g, i, n, k, a.

Pamokos eiga.

Vaikai stovi puslankiu.

1. Pedagogas: „Pasakysiu tau mįslę, pažiūrėsiu, kas protingas“.

„Žiemą nukrenta iš dangaus ir skrenda virš žemės“.

„Daug, daug žvaigždžių

Plonas kaip stiklas

Žvaigždės šaltos,

Ir žemė šilta“.

Kas tai yra? (Snaigė).

2. Pavadinkime snaigę.

Ištariant žodį „Snaigė“, išryškinant pirmąjį garsą.

Koks pirmas garsas? (SU).

Kai ištariame garsą S, lūpos šypsosi, matosi dantys, liežuvio galiukas pasislėpęs už dantų. Gerklė yra balso namai. Jei prikišime plaštaką prie gerklės, gerklė nedrebės. Garsas tariamas dusliai ir vadinamas dusliu priebalsiu. Galima tarti kietai MIŠKAS, SVAJONAS ir švelniai ELK. GALIA.

Koks pirmasis garsas žodyje „Snaigė“? (Pribalsis, tvirtas).

3. Pedagogas: „Sugalvokite žodžius „Snaigė“.

kokia ji tokia?

Vaikai apleidžia snaigę ratu ir sako būdvardžius: „Mažas, apvalus, šaltas, baltas, lengvas, trapus, švytintis, plonas, blizgantis, švelnus, putojantis, minkštas, gražus“.

4. Snaigė mus kviečia žiemoti.? Pagauk garsus, ištark žodį L'ES.

5. Padarykime žodžio "rogės" schemą ir jie eis patys. Gražios dažytos rogės nuves mus į žiemos mišką.

Mokytojas, naudodamas spausdinimo drobę, sudaro žodžio schemą, kiekvieną garsą pažymėdamas tam tikra spalva.

Klausimai vaikams.

Kiek skiemenų yra žodyje?

Kas yra kirčiuotas skiemuo?

Koks pirmasis garsas žodyje „rogės“?

Ar tai balsis ar priebalsis? Kodėl?

(Kai mes jį tariame, burnoje yra barjeras: dantys ir liežuvis. Galite jį traukti, bet negalite tarti garsiai).

Koks antras garsas? (balsė A’).

Koks trečias garsas? (Priebalsis, švelnus N’).

Koks paskutinis garsas? (aš – balsė)

Kiek garsų yra žodyje „rogės“? (Keturi).

6. Šie garsai yra dainos žodžiai,

Ar galite juos įvardyti žodžiais? (A, I).

7. Mokytojas sako:

„Sniegas, sniegas,

Baltas sniegas,

Mes lenktyniaujame greičiau nei bet kas kitas“.

Štai rogės išvažiavo!

Pagal diagramas vaikai taria liežuvio sukimą (tyliai - garsiai, greitai - lėtai).

„Septyni iš mūsų įlipome į roges“.

„Mūsų rogės juda pačios“.

Grynas kalbėjimas.

„Pabarkime

Viskas teisinga ir aišku,

Kad viskas būtų aišku“.

Sa - sa - sa - miške laksto lapė.

Sy - sy - sy - lapė turi pūkuotą uodegą.

Su - su - su - žiemą miške šalta.

Taigi - taip - taip - mums nereikia rato.

Si-si-si – nešiok šaką rankoje.

8. Mes atvykome. Vaikai kartu su mokytoja sako:

„Atėjome į miško proskyną,

Pakelia kojas aukščiau

Per šakas ir kelmus

Kurie ėjo taip aukštai

Aš nesuklupau, aš nenukritau“.

(Vaikai palieka stalus, vaikšto, sustoja ratu).

Mokytojas kiekvienam vaikui įmeta po sniego gniūžtę.

9. Žaidimas „Pasakyk priešingai“.

Linksmas - liūdnas, stiprus - silpnas,

Alkanas - sotus, tamsus - šviesus,

Bailus yra drąsus, pasaulis yra ginčas,

Kairė - dešinė, kartaus - saldus,

Šilta - šalta.

10. „Šalna“, – sako mokytoja.

Visi vaikai sako:

„Aš nebijau šalčio,

Aš su juo tapsiu artimi draugai,

Pas mane ateis šaltis

Jis paliečia rankas, paliečia nosį,

Tik nežiovaukite

Šok, bėk ir žaisk“.

11. Žaidimas ratu „Surask savo garsą“ (2 komandos):

  • Merginos (gražios ir švelnios – ploji ant minkšto C’);
  • Berniukai (stiprūs ir atkaklūs – spaudžia C).

Sa, So, Si, Sy, Se, Sy, Su.

1 variantas

O taip, žiema - žiema, ji visus papuošė,

Žiema paruošė dažus

Viskas kiekvienam pačiam.

Visi medžiai švarūs

Sidabriniai blizgučiai.

Ir drebulė, ir pušis

Uosis, eglė, beržas, maumedis ir alksnis

Visos gražios stovi sidabriniame šerkšne.

Snieguoti takai, pliki krūmai,

Snaigės tyliai krenta iš viršaus.

Visos snaigės apsigyveno sniego pusnyse,

Visos snaigės nušvito kaip žiburiai.

2 variantas

Medžiai buvo padengti puriu sniegu. Sunku suprasti, kur yra drebulė ir uosis. O štai baltakamienis beržas. Štai pušis. Pelėda sėdi aukštai ant šakos. Pelėda miega. Pelėdos visada miega dieną. Vasya ir Senya buvo miške. Ten jie sutiko briedžius. Vasja pasakė: „Būk ramus, negąsdink briedžio“.

12. Vaikai sėdi prie stalų.

Garsas C ir C' žymimas raide "C". Mokytojas parodo raidę C.

13. Mokytoja kviečia vaikus plastilino žiedą paversti raide „C“.

14. Klausimas – mįslė:

Kas auga miške žiemą? (Sniego pusnys).

„Miškas ir laukai padengti sniegu,

Žemė kietai miega po sniego pusnymis“.

15. Vaikai eina į „sniego gniūžtę“.

Tai neįprastas sniego pusnys, jame paslėpti „sniego“ žodžiai.

Visi jie prasideda taip pat – SNE-.

Vardas mažas žodis viršuje (SNE- g).

Antras, trečias, ketvirtas žodis (SNE – zhok, SNE – govik, SNE – zhinka, SNE – gopad).

Įvardink labiausiai didelis žodis(Snieguolė).

16. Vaikai žiūri į paveikslėlį „Pėdsakai“.

Mokytojas užduoda klausimą: „Kas yra šalia sniego pusnys?

Vaikų atsakymas: „Pėdsakai“.

Pedagogas: „Taigi mes miške ne vieni, kieno jie?

Jis atsargiai nešioja pūkuotą uodegą, atrodo meiliai ir šypsosi. (Lapė).

Žiemą purus ir baltas kaip sniegas, o pavasarį pilkas. (Kiškis).

Didelis paukštis, palyginti su zyle, garsiai rėkia ir vaikšto svarbiai. (Varna).

Vaikų atsakymai:

Lapės, kiškio, varnos, rogių pėdsakai.

Išvada: jie pabėgo.

Kas liko?

17. Vaikai sėdi prie stalų ir savarankiškai kuria žodžių schemą iš garsų, naudodami raudonus, mėlynus ir žalius kvadratus:

Šarka, briedis, lapė, briedis, lūšis, lapė, pelėda, zylė.

18. Individuali pagalba, klausimai iškilus sunkumams.

19. Užduotys vaikams.

  • Atsistokite, vaikai, kas turi žodį su garsu S, kas turi žodį su priebalsio garsu S’.
  • Pakelkite ranką, jei žodis turi vieną skiemenį, du skiemenis, tris skiemenis.
  • Naudokite raidę C, kad pavaizduotumėte garsą C, C' savo diagramose.

Mokytojas parodo paveikslėlį ir sako:

„Ant pušies yra pelėda,

Po pušimi yra lapė,

Mums laikas grįžti“.

Mokytojo žodžiai:

„C raidė kabėjo virš miško

Pusmėnulis tamsiame danguje

Iš dangaus sklinda stebuklinga šviesa

Ir tai mums perskambina.

Viskas balta, balta, balta

Sniego daug,

Takai primėtyti

Neišlaikyk, nepraleisk“.

„Žodis subyrėjo

Greitai surinkite

Ir mūsų kelyje bus kelias“.

Mokytoja platina laiškus. Vaikai nuo atskiros raidės sugalvok žodį ant grindų:

SNIEGĖ.

20. Mokytojas laiko snaigę.

"Bet tai baigiasi

Kelias ilgas

paliečia žemę

Krištolinė žvaigždė“.

21. Prie krūtinės nusileidžia snaigė. Visiems vaikams nuo krūtinės įteikiama blizganti snaigė su raide C.

Programos turinys: Sustiprinti garsų s tarimą žodžiuose. Padėkite mokiniams prisiminti darželio eilėraštį „Augink neriją“. Išmokite naudoti savo balsą, kad atpažintumėte garsus žodžiuose. Supažindinkite mokinius su garsu z Parodykite garso artikuliaciją. Išmokyti tarti atskirą garsą skiemenyse, žodžiuose, garso intonaciją žodyje, atskirti žodžius šiuo garsu.

Integracija: bendravimas, skaitymas grožinė literatūra, socializacija, pažinimas, fizinė kultūra, sveikata, muzika.

Medžiagos ir įranga: Magnetinė lenta, šukos, iliustracijos gryniems posakiams: ožka, smėlis, dubenys, kaukė nuo uodo, pasakojimo žaislas: lėlė, lokomotyvas, lėktuvas, kamuolys.

Pamokos eiga:

Pedagogas: Visi gražiai susėdo. Nusišypsojome. Sveikiname visus. Šiandien eidama į darželį sutikau liūdną mergaitę. Pagailėjau jos ir pakviečiau apsilankyti. Ir štai ji. (Įeina verkianti mergina)

Mergina Sonya: Sveiki! Mano vardas Sonya. Visi sako, kad nesu graži ir apleista, todėl su manimi niekas nežaidžia.

Pedagogas: Neverk Sonya. Mes jums padėsime. Tikrai, vaikai?

Mokiniai: Taip.

Pedagogas:Žaiskime kartu su Sonya:

Keliame pečius,

Žiogai šokinėja.

Šok-šok, šokini-šok.

Sėdėjome ir valgėme žolę,

Jie klausėsi tylos.

Shhhhh!

Aukščiau, aukščiau, aukščiau,

Lengvai pašok ant kojų!

Susėskite visi kartu. (Sonya viduryje)

Vaikai, ką pakeisime, kad mergaitė būtų graži?

Mokiniai: Ją reikia šukuoti ir pinti.

Pedagogas: Teisingai. Pažiūrėk, kokie netvarkingi jos plaukai. Kokie jos plaukai?

Mokiniai: sutrikęs.

Pedagogas: Dabar juos išnarpliosiu, sušukuosiu, kad visi plaukai būtų iš eilės. Girdi, kaip meiliai juos pavadinau. O dabar maloniai pakvieskite Sonya plaukus.

Mokiniai: Plaukuotus.

Pedagogas: Aš šukavau plaukus iš eilės, vienas prieš vieną. Kaip aš juos sušukavau?

Mokiniai: Vienas prieš vieną.

Pedagogas: Ką aš dabar darau?

Mokiniai: Supinti plaukus.

Pedagogas:Žiūrėk, Sonya, kokia graži tu tapai. Dabar paprašykime, kad pynė augtų:

Išauginkite pynę iki juosmens

Neprarask plaukų.

Užauginkite pynę iki kojų pirštų

Visi plaukai yra iš eilės.

Mergina Sonya: Oi, kokia graži aš tapau! Labai ačiū. Dabar turėsiu daug draugų. Viso gero!

Mokiniai: Viso gero!

Pedagogas: Dar kartą atidžiai klausykite vaikiško eilėraščio. Koks garsas kartojamas daug kartų?

Mokiniai: Garsas iš

Pedagogas: Ar prisimeni, kokia tai daina?

Mokiniai: Vandens daina.

Pedagogas: Teisingai. Vandens daina tyli, be balso. Ar nori, kad išmokyčiau mūsų liežuvį dainuoti skambią dainą?

Mokiniai: Taip.

Pedagogas: Tai atrodo kaip vandens daina. Reikia šiek tiek ištiesti lūpas, šiek tiek nusišypsoti, padaryti liežuvį ploną ir platų, prispausti prie verandos ir pūsti, bet tuo pačiu įjungti balsą. Panašiai kaip: "Z - z - z". Tai nauja daina. Ką ji tau primena?

Mokiniai: Uodas.

Pedagogas: Pavadinkime tai uodų daina. Visi kartu paleiskime uodus ir dainuokime: „Z – z – z“. Dabar pasiklausykime, kaip berniukai dainuoja uodų dainą. Ar merginos bus tokios pat garsios? Dabar stebėk mano lazdelę. Kai aš pakelsiu lazdelę, tu garsiai dainuosi uodo giesmę, kai nuleisiu, daina nutils.

Žaiskime žaidimą „Angry Mosquito“

Tylu, tylu, Zoja miega.

Bet skraido piktas uodas.

Jis įkąs Zojai.

Jis neleis Zojai miegoti.

Išvarysime uodą:

„Skrisk iš kiemo!

Nuo mūsų skrenda piktas uodas,

Ir dūzgia, dūzgia, dūzgia.

Gerai padaryta! Dabar mokykimės gryni posakiai:

Už - už - už - ožka eina.

Zu - zu - zu - Nešu smėlį.

PS - PS - PS - Turiu baseinus.

Zya - zya - zya - tu negali būti neklaužada.

Pažvelk į žaislus ant mano stalo. Prieisite ir papasakosite apie žaislą, kuris jums labiausiai patinka. (Jie sako)

Gerai padaryta! Dar kartą prisiminkime, kokį naują garsą sutikome šiandien?

Mokiniai: garsas z

Pedagogas: Kaip dar vadiname šį garsą?

Mokiniai: Daina apie uodą.

Pedagogas: Kaip skamba uodų daina?

Mokiniai: Garsiai.

Pedagogas: Teisingai. Gerai padaryta!

Liniza Mambetova
Pamokos pastabos apie garso kultūra kalba „Garsai [З]-[З’]“

Pamokos pastabos apie garsinę kalbos kultūrą.

Tema: Garsas Z-Z

Tikslas: Pristatome garsą Z. Formavimas teisinga artikuliacija garsas Z. Raumenų vystymasis kalbos aparatas pagal mūsų galimybes artikuliacinė gimnastika. Išmokite tvirtai ir švelniai, garsiai ir tyliai tarti garsą „z“. Plėtra kalbos kvėpavimas ir tikslinį oro srautą. Plėtra foneminė klausa. Teisingas garso z-z tarimas grynomis kalbomis.

Užduotys:

lavinamasis: Pratinkite vaikus garso Z-z tarimu, skiemenimis ir žodžiais; išmokti tvirtai ir tyliai garsiai ir tyliai tarti garsą Z; atskirti žodžius šiuo garsu.

lavinimas: Ugdykite foneminį suvokimą: išmokite atskirti pagal ausį ir įvardykite žodžius, prasidedančius nuo nurodytas garsas ir turėdami šį garsą, ugdykite kalbos dėmesį. Pagerinti intonacijos išraiškingumą.

ugdomasis: ugdyti garsinę kalbos kultūrą; praturtinti ir aktyvinti vaiko žodyną; ugdyti bendravimo kultūrą.

Metodinės technikos: Didaktinis žaidimas mažas mobilumas"Kas gali greičiau suderinti savo nuotraukas?" pokalbį.

Medžiaga: Nuotraukos – uodas. Paveikslėliai tam tikram garsui. Uodas ant virvelės. Didelis ir mažas uodas. Tamburinas. Paveikslėliai – simboliai artikuliacijos pratimai. Du identiškos poros paveikslėlius.

Pamokos eiga.

1. Org. akimirka.

Pedagogas: „Vaikinai, šiandien į mūsų pamoką atėjo svečiai. Jie nori pažvelgti į tave ir pamatyti, koks tu protingas ir paklusnus. Parodykime jiems, ką galime. Klasėje mokomės kalbėti. O mūsų lūpos, dantys ir liežuvis padeda mums kalbėti. Taigi pirmiausia atlikime liežuvio gimnastiką. Ir mūsų draugai mums padės tai padaryti.

Mokytojas išima paveikslėlius – simbolius.

Artikuliacinė gimnastika: Hippo, šypsena, tvora, šiaudai, žiurkėnas, arklys, skani uogienė.

2. Pagrindinė dalis.

Pedagogas: „Vaikinai, klausykite, atrodo, kad čia yra kažkas kitas - tai yra. Kas skambina: „ZZZZZ“.

Jis išima dėžę su uodu. Ar nori, kad išmokyčiau mūsų liežuvį dainuoti skambią uodo giesmę?

Kviečia vaikus skambinti kartu su uodu. Balso judesiai. Paaiškina artikuliaciją: kai dainuojame uodo giesmę, liežuvis apačioje, už apatinių dantų, sprando žiedas.

Pedagogas: Paleiskime uodus visi kartu ir dainuokime: „Z-z-z“. Dabar pasiklausykime, kaip berniukai dainuoja uodų dainą. Ar merginos bus tokios pat garsios? Dabar stebėk mano lazdelę. Kai aš iškeliu lazdelę, tu garsiai dainuosi uodo giesmę, o kai aš ją nuleisiu, tyliai dainuosite uodo giesmę.

Pedagogas: „Uodas nori žaisti su tavimi. Gaudykime uodus“.

Vaikai kartu su mokytoja dainuoja uodo dainelę, o paskui delnais „pagauna“ įsivaizduojamą uodą (ploja).

Pedagogas: „O dabar tu pats pavirsi uodais, žieduok ir skrisi. Bet kai tik išgirsi tamburino garsą, tuoj pat atsisėsk ant kėdžių.

Žaidimas: „Uodai atskrido ir atsisėdo ant kamuolių“.

Pedagogas: „Vaikinai, uodas ant nugaros atnešė jums nuotraukas. Nuotraukose pavaizduoti objektai, kurių pavadinimai prasideda garsu Z.

Mokytojas rodo paveikslėlius ant magnetinės lentos. Vaikai įvardija žodžius savarankiškai arba padedami mokytojo. Mokytojas paaiškina, kad visi šie žodžiai prasideda garsu Z.

Pedagogas „Dabar užpūskime uodus ir jie skris“.

Kvėpavimo pratimas: „Uodas ant virvelės“.

Žaidimas, skirtas lavinti foneminį suvokimą „Kuris uodas skamba?

Mokytoja parodo du paveikslėlius: didelį uodą ir mažą uodą. Didysis uodas labai piktai suskamba, blogai – zzzzzzz. O mažasis uodukas švelniai, švelniai suskamba.

Mokytojas iš eilės sako garsus z ir z. Ir vaikai daro piktą veido išraišką, jei išgirsta garsą z - „didžio pikto uodo daina“. Ir jie šypsosi, jei išgirsta mažo uodo giesmę.

(Galite duoti vaikui dviejų uodų nuotraukas ir paprašyti, kad jis paimtų norimą paveikslėlį, kai išgirs šio uodo giesmę.)

Uodai pavargo, leisk jiems pailsėti, o mes žaisime su tavimi.

"Vienas yra daug".

Aš įvardinsiu vieną objektą, o jūs daug ką.

Vienas skėtis – daug skėčių.

Vienas zuikis – daug zuikių.

Vienas augalas – daug? Gamyklos

Viena mozaika – daug? Mozaek…

Pedagogas: Gerai padaryta! Uodų muzikos mokykloje vaikai yra uodai (juos taip pat galima pavadinti kitaip: jūs vaikinai, o jie (uodai), jūs vaikai, o jie (uodai)

Jie atlieka sudėtingas dainas.

(Grynai kalbant :)

Už - už - už - ožka eina.

Zu-zu-zu – ganau ožką.

Už – už – už – ožka ėda žolę

Ze-ze-ze – duok vandens ožiui.

Už-už, zya – zya – zya – tu negali būti neklaužada.

Zyu-zu-zyu, zu-zu-zu - neerzink ožkos.

Zu-zu-zu, zu-zu-zu, Zoya veda vaikus ir? ... ožka!

Zoy-zoy-zoy, zoy-zoy-zoy. Vaikai eina kartu? ...Ožka!

Pedagogas: Vaikai, dabar žaisime žaidimą „Kas greičiau suderins savo nuotraukas?“ Klausykite žaidimo taisyklių.

1. Padalinkite visas nuotraukas į dvi identiškas suporuotas grupes. Padėkite vieną paveikslėlių grupę krūvoje ant stalo paveikslėliais žemyn. Išdalinkite vaikams kitą panašių paveikslėlių grupę.

2. Vienas vaikas paima nuotrauką iš krūvos ir parodo visiems. Jis tai vadina: „Aš turiu lizdą“. Kitas vaikas, turėdamas tą patį paveikslėlį, sako: „Ir aš turiu lizdą“. Abu vaikai ant stalo padeda savo suporuotas nuotraukas.

3. Išvada.

Gerai padaryta! Prisiminkime dar kartą ir pasakykime, kad uodas už tavo teisingus atsakymus kils vis aukščiau ir aukščiau, klausydamas tavęs,

Kokį naują garsą sutikome šiandien?

(garsas z)

Pedagogas: Kaip dar pavadinome šį garsą?

(Daina apie uodą).

Pedagogas: Kaip skamba uodų daina?

Pedagogas: „Gerai, vaikinai. Bet mūsų pamoka baigėsi ir laikas uodui išskristi. Atsisveikink su juo“.

Publikacijos šia tema:

Pamokos apie garsinę kalbos kultūrą „Garsas [H]“ ​​santrauka Bendravimas. (Kalbos raida) Garsinė kalbos kultūra: garsas „Ch“ Rodau skaičiaus 4 vaizdą. Kaip manote, kas tai yra? Vaikai skambina.

Integruotos pamokos apie garsinę kalbos kultūrą parengiamojoje grupėje „Šeima“ santrauka Integruotos pamokos parengiamojoje grupėje apie garsinę kalbos kultūrą „Šeima“ santrauka Tikslas: Įtvirtinti vaikų žinias apie priebalsį.

Pastabos apie garsinę kalbos kultūrą Savivaldybės biudžetas ikimokyklinis « Darželis Nr. 132“ bendrojo vystymo tipo su prioritetine veiklos vykdymu rajone.

Pamokos apie garsinę kalbos kultūrą ir pasirengimą mokyti raštingumo santrauka „Juokingi garsai“ Programos užduotys: Išmokite parinkti panašiai skambančius žodžius, nustatyti žodžio ilgį. Išmokite atsekti ir perinti. Pagerinkite foneminius įgūdžius.

Pirmosios jaunesniųjų grupės „Garsai [t]-[d]“ garsinės kalbos kultūros pamokos santrauka Programos turinys. Ugdymo tikslai. Išmokyti vaikus aiškiai tarti atskirus priebalsius „t“ „d“. Forma.






















































Atgal Pirmyn

Dėmesio! Skaidrių peržiūros yra skirtos tik informaciniams tikslams ir gali neatspindėti visų pristatymo funkcijų. Jei jus domina šis darbas, atsisiųskite pilną versiją.

Žodyno aktyvinimas: „Išvardysiu“, Šepečiai“, „Šuniukai“.

Pamokos struktūra:

  1. Įvadinė dalis.
  2. Pagrindinė dalis.
  • I etapas: garso artikuliacijos demonstravimas ir paaiškinimas. Mokytojo ir vaikų pakartotinis atskirto garso kartojimas.
  • II etapas: garsų tarimo tvirtinimas skiemenyse.
  • III etapas: garso tarimo įtvirtinimas frazinėje kalboje.

Metodinės technikos: demonstravimas, paaiškinimas, individualus ir chorinis kartojimas, perdėtas garsų tarimas, vaizdinis garsų įvardijimas, vaizdinis kūno kultūra, klausimai.

  • IV etapas individualus darbas: objektų nuotraukų rinkimas su garsu Shch.
  • V ankstesnis darbas: su vaikais iš anksto mokytis fizinių pratimų, naudojamų kitose pamokose. Pamoka vyko su garsais S, Z.
  • VI mokytojų rengimas: ruošdamasis naudojau metodinę literatūrą:
  1. Fomicheva M.F. „Taisyklingo vaikų tarimo ugdymas“
  2. Maksakovas A.I., Tumakovas G.A. „Mokykis žaisdamas“
  3. „Žaidimai logopedinis darbas su vaikais“ redagavo V.I. Seliverstova.
  4. Didaktinė medžiaga ištaisyti vaikų tarimo trūkumus. Albumas Nr.2.

Medžiaga pamokai: nuostabus krepšys, petražolės, nuotraukos (pjūklas, senelis, meška, lydeka), veidrodis. Daiktai su garsu Ш: apsiaustas, dėžutė; vištos - 2.

Pamokos eiga

(Vaikai sėdi puslankiu)

Pedagogas:Šiandien susipažinsite su nauja liežuvio daina, bet pirmiausia klausykite pasakos „Kas atsitiko Mišai“

„Kartą miške gyveno geras lokys, jo vardas buvo Miša. Netoli miško buvo trobelė, kurioje gyveno senas ir taip pat labai geras senelis. Vieną dieną Miša norėjo eiti į namus ir pažiūrėti, kaip gyvena jo senelis. Taigi jis susiruošė ir nuėjo. Nuėjau į namus, pasibeldžiau, niekas neatsiliepė. Nuėjau į kiemą, išgirdau dainą, bet ne visai įprastą - sch-sch-sch-sch-. Miša priėjo ir pažiūrėjo, o jo senelis pjovė lentas, o pjūklas dainavo - sch-sch-sch-sch (rodo simbolio kortelę). Mišai daina patiko, ir jis nusprendė padėti seneliui, todėl jie kartu užsidirbo pinigų – sch-sch-sch-.

Ir liežuvis išgirdo šią dainą ir dainuokime ją – sch-sch-sch-“.

Tegul jūsų mažieji liežuvėliai išmoksta pjūklo dainą. Kad dainuotumėte taisyklingai, išverskite liežuvį platų, kaip puodelį, pakelkite jį į viršų, įsileiskite vėją, atidarykite burną. Kaip šis (show).

O dabar pasiklausykime šios dainos iš... (Prieina mokytojas ir individualiai parodo vaikams, atliekančius pratimą, naudodamas veidrodį).

Vaikinai, aš žinau kitų dainų, kuriose galite išgirsti dainą - Sh-Sh-Sh-. Dainuokime juos:

Kopūstų sriuba - kopūstų sriuba - virėme kopūstų sriubą.
Shcha-shcha-shcha - Julija vaikšto be lietpalčio.
Aš ieškau Marato.
Asch-asch-asch – štai tavo apsiaustas.
Shcha-shcha-shcha - dabar nėra apsiausto (individualus, chorinis kartojimas)

Pasirodo petražolės ir atneša nuostabus maišelis, jame yra 3 šepečiai, dėžutė, lietpaltis, lydeka.

Petražolės: Sveiki vaikinai. Išgirdau, kad tu daug juokiesi, ir nusprendžiau ateiti pas tave. Ir šiandien atnešiau tau krepšį. O dabar parodysiu, kas jame yra (išima 3 šepetėlius)

  • Kas tai yra? (Šepetys)
  • Kas tai yra? (Šepetys)
  • Kas tai yra? (Šepetys)

Dabar pažaiskime su jais. (fizinė minutė)

„Greitai surašysiu tau,
Ką aš išvalau su kiekvienu šepetėliu:
Naudoju šį šepetėlį valydamas dantis,
Man reikia visų trijų šepetėlių.

Petražolės. Ir krepšyje yra dar kažkas.

Auklėtojas. Eik, (vaiko vardas), išimk iš maišelio ir pasakyk, kas tai yra.

Kas tai yra (vaiko vardas)? (dėžutė)

Žodyje skamba pjūklo daina. Aš esu s-sch-schik.

Išimkime juos iš maišo ir kartu pavadinkime.

Auklėtojas: Petražolė dabar nori tyliai paimti šiuos dalykus, bet nenori, kad tu matytum. Dabar tu užsimerksi, o kai pasakysiu, atidaryk jas.

(Mokytojas pašalina vieną iš objektų, vaikai su akimis. Vaikai atmerkia akis ir įvardija daiktą, kurio nebėra).

Auklėtojas: Kas atsitiko? (dėžutė dingo)

Kai keli žmonės patvirtina, kad šis konkretus daiktas buvo paimtas, mokytojas klausia:

Kodėl, kodėl petražolėms reikia šio šepetėlio?

Pamažu mokytojas pašalina visus daiktus, o vaikai atspėja, kam jie skirti. Mokytojas pasirūpina, kad vaikai būtų dėmesingi, teisingai atpažintų paimtus daiktus ir aiškiai taria žodžius.

Auklėtojas: O dabar Petražolė, būk atsargus, klausyk, kaip taisyklingai vaikinai girdi daina sch-sch-sch. Aš pasakysiu žodį. Jei išgirs joje dainą, suplos rankomis, o jei ne – ramiai sėdės. Taigi, lempa, lydeka, šluota, šepetys, replės, traukinys, kubeliai, dėžutė, suknelė, lėlė, apsiaustas, šuniukas.

Mokytojas taiso ir padeda ištarti.

Auklėtojas: Žinau eilėraštį apie 2 šuniukus.

„Du šuniukai skruostas į skruostą
Šepečiai gniuždo kampe.

Kas nori tai papasakoti, kad būtų galima išgirsti dainą -sh-sh-? (paklauskite 2 vaikų, tada berniukų, mergaičių ir chore).

Auklėtojas: Gerai padaryta!

Kokią dainą šiandien girdėjai?

Šiandien man patiko, kaip vaikinai atsakinėjo į klausimus, padėjo, buvo dėmesingi, todėl išmoko naują dainą. Pamoka baigta.



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!