Garsi kalbos kultūra skamba apie jaunesnę grupę. Kalbos raidos pamoka antroje jaunesniojoje grupėje

Anotacija tiesiogiai švietėjiška veikla apie kalbos raidą antroje jaunesnė grupė .

Tema: Aiškus tarimas garsai [f] ir [f’].

Tikslas: garsinės vaikų kalbos kultūros formavimas.

Užduotys:

išmokyti vaikus aiškiai tarti garsus [f] ir [f’] izoliuotus ir įterptus skirtingos dalysžodžiai, prisideda prie intonacinės kalbos išraiškingumo formavimo;

lavinti vaizduotę;

ugdyti draugišką požiūrį vienas į kitą, norą padėti kitiems.

Preliminarus darbas. Pokalbis apie laukinių gyvūnų gyvenimą, skaitymas trumpos istorijos, pasakos, paveikslėlių ir iliustracijų žiūrėjimas, mokomieji žaidimai.

Medžiagos ir įranga: krepšelis, ežiuko ir lapės žaislas, magiškas krepšys su mažais žaisliukais, vaizduojančiais ežių "maistą" ir tai, ko ežiukai nemėgsta valgyti, dėžutę su drabužių nuotraukomis.

Pamokos eiga:

1. Organizacinis momentas.

Pedagogas: Vaikinai, pasisveikinkime vieni su kitais, o tam reikia sustoti ratu ir pasakyti tokius žodžius: „Esame linksmi draugai, negalime ginčytis, pasisveikink su savo kaimynu (apkabink kaimyną, paglostyk kaimyną). , nusišypsok savo kaimynui).

(Vaikai daro nurodytus veiksmus.)

Pedagogas: Puiku, atsisėskite ant kėdžių!

2.Siurprizų akimirka.

Pedagogas: O, vaikinai, pažiūrėkime, kas ten parašyta kartu.

„Jis vaikšto, nešasi adatas, susisukęs į kamuolį, be galvos ar kojų?

Vaikai: Ežiukas!

Pedagogas: Teisingai, ežiuke.

Ežiukas: Sveiki vaikai!

Mokytojas ir vaikai: Sveikas, ežiuke!

Ežiukas: Labai džiaugiuosi, kad patekau į jūsų darželį. Kaip dovana jums noriu padainuoti dainą!

3. Dainos „Ežiukas“ vaizdo klipas.

Jis nešiojasi lapą ant nugaros ir dainuoja dainą:
Fufti-fufti-fufti-fu, aš nešioju lapą ant nugaros
Aš esu stipriausias miške, atnešiu viską, ko reikia!
Mažas ežiukas, keturios kojos,
Grybelis nešiojasi grybelį ant nugaros ir dainuoja dainą:
Fufti-fufti-fufti-fu, aš nešioju grybelį ant nugaros
Aš esu stipriausias miške ir bijau tik lapės.
Mažas ežiukas, keturios kojos,
Jis nešiojasi lapę ant nugaros ir dainuoja dainą:
Fufti-fufti-fufti-fu, aš nešioju lapę ant nugaros
Aš stipriausias miške, nugalėjau pačią lapę...

Ežiukas: Vaikinai, ar jums patiko?

Pedagogas: Taip, man patiko, ačiū, ir aš noriu jums papasakoti pasaką apie liežuvį!

4.Artikuliacinė gimnastika.

Pedagogas: Kadaise Jazychokas gyveno savo namuose (parodyti liežuvį): pažiūrėjo, ar nelyja (pakelk iki viršutinės lūpos), pažiūrėjo, ar nėra balų (nuleisk). į apatinė lūpa Liežuviui patiko gatvėje ir norėjosi bėgti ir žaisti (greitai ir aiškūs judesiai į dešinę ir į kairę, liežuvis pavargo ir atsigulė ant apatinės lūpos, grįžo į namus ir uždarė duris). liežuvį ir uždarykite burną).

5. Pokalbis.

Ežiukas: Labai įdomi pasaka, ačiū!

Pedagogas: Vaikinai, kas gali pasakyti, kiek ežių atėjo pas mus?

Vaikai: Vienas.

Pedagogas: Puiku, kiek jis turi kojų?

Vaikai: Daugelis.

Vaikai: Keturi.

Pedagogas: Teisingai, kokios spalvos yra ežio nosis?

Vaikai: Juoda.

Pedagogas: Pažiūrėkime, kur jo akys ir kur ausys.

Pedagogas: Kas yra tie dygliuoti daiktai ant ežio?

Vaikai: Adatos.

Pedagogas: Protingos merginos, kiek jų yra?

Vaikai: Daugelis.

6.Įvadas į naują garsą.

Pedagogas: Vaikinai, ar žinote, kokią dainą dainuoja ežiai, kaip jie kalba, dainuokime ją kartu? "F-F-F"

Vaikai:"F-F-F"

Pedagogas: Dabar dainuokime dainą, kurią dainuoja suaugęs ežiukas. Jis dainuoja garsiai „F-F-F“.

Vaikai:"F-F-F"

Pedagogas: Dabar jis kaip mažas berniukas. Jis dainuoja tyliai, meiliai „f-f-f-f“.

Vaikai:"ph-f-f-f"

7. Pirštų gimnastika.

Pedagogas: Gerai, vaikinai, ir kai ežiukai yra laimingi, jie sako „fi-fi-fi“, o kai jiems kažkas nepatinka, jie sako „fu-fu-fu“, tai reiškia, kad ežiukas yra mūsų svečias turime jį pavaišinti kažkuo skaniu, o norėdami sužinoti, pažaisime su jumis su stebuklingu maišeliu, kuriame bus skanėstų ežiukui Ištraukite po vieną daiktą ir parodykite visiems, o jie turi atspėti, ar ežiukui patinka, ar ne, tada sakome „fi-fi-fi“, jei ne, tai „fu-fu-fu“. “

Pedagogas: Taigi, pažiūrėkime, kas ežiukui patiko.

Vaikai: Grybai, obuoliai!

Pedagogas: Taip, dabar padovanokime ežiukui skanėstą.

Ežiukas: Oi, kaip skanu, ačiū vaikinai!

Pedagogas: Prašau!

Pedagogas: Sakykite, ar manote, kad ežiukai yra drąsūs ar ne?

Vaikai: Drąsus.

Pedagogas: Teisingai, jie drąsūs, bet vis tiek ežiai turi priešų, o kas jie?

Vaikai: Lapė, vilkas.

Pedagogas: Taip, lapė, vilkas Jei ežiai išsigando, kaip jie apsigina?

Vaikai: Jie išleido spyglius.

8. Fiziniai pratimai.

Pedagogas: Teisingai, kol mūsų ežiukas ilsisi, pažaiskime žaidimą „Ežiukai ir lapė“ Dabar pavirsite drąsiais ežiukais, sustosite ratu ir eisite sakydami šiuos žodžius:

„Einame taku,

Šūdas, šūdas, šūdas.

Dainuokime dainą garsiai -

Šūdas, šūdas, šūdas.

Geriau nei mes miško ežiukai

Šūdas, šūdas, šūdas.

Pasaulyje nėra sargų“.

Ir šiuo metu lapė miegos, kai tik baigsi tarti žodžius, ji pabus, o aš pasakysiu tokią frazę: „Štai prie jų ateina lapė, ežiukai susisukę į kamuolį, ten nėra nei galvos, nei kojų.

Žaidimas kartojamas 2-3 kartus.

Pedagogas: Gerai padaryta, lapė nieko nevalgė, tik suspaudė letenas. Jie atsisėdo ant kėdžių.

Pedagogas: Vaikinai, kol mes žaidėme, ežiukas užmigo, tegul jis ilsisi. Na, kalbėk su lape.

9. Probleminė situacija.

Lapė: Miške, kuriame gyvenu, mano duobė buvo apsnigta, o visi drabužiai buvo palikti duobėje, gal turite man drabužių darželyje?

Pedagogas: Na, vaikinai, padėkime lapei, aš turiu dėžutę, kurioje yra įvairių drabužių.

Vaikai: Marškinėliai.

Vaikai: Prijuostė.

Vaikai: Sundress.

Vaikai: Golfai.

Vaikai: Megztinis.

Vaikai:Šalikas.

Lapė: Kokie gražūs drabužiai, bet, tiesą pasakius, man patinka taškuoti drabužiai.

Pedagogas: Foxy, nenusimink, vaikinai ir aš patys sukursime tavo aprangą.

10. Gamybinė veikla.

Pedagogas: Vaikinai, ant kiekvieno jūsų stalų yra skirtingi rūbai: kai kurie su sarafanu, kiti su skara, kiti su prijuoste, kokios spalvos?

Vaikai: Baltas.

Pedagogas: Taip, ji yra baltos ir Kad lapėms patiktų rūbai, mes juos puošsime taškeliais atsisuko į stalus ir kibo į darbą.

Lapė: Kaip miela, štai ko man reikia, dabar būsiu pati elegantiškiausia savo miške, ačiū!

11.Veiklos atspindys.

Pedagogas: Atsisveikink, vaikinai, už tai, kad buvai tokie puikūs, ežiukas, nors ir užmigo, nepamiršo tau skanėsto.

Tikslas: Išmokykite vaikus aiškiai ir taisyklingai tarti izoliuotas garsas f ir onomatopoetiniai žodžiai su šiuo garsu.

užduotys:

Švietimas:

Išmokykite vaikus šiuo garsu aiškiai ir taisyklingai tarti atskirtą garsą F ir onomatopoetinius žodžius.

Įtvirtinti vaikų žinias tema: „Laukiniai gyvūnai“.

Švietimas:

Skatinti vystymąsi kalbos kvėpavimas, artikuliacinė motorika.

Ugdykite intonacinį kalbos išraiškingumą.

Švietimas:

Ugdykite susidomėjimą laukiniais gyvūnais.

Ugdykite norą būti mandagiam.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Mokomosios veiklos apie garsinę kalbos kultūrą santrauka antroje jaunesniojoje grupėje „Garsas [F]“

Tikslas: Išmokykite vaikus šiuo garsu aiškiai ir taisyklingai tarti atskirtą garsą f ir onomatopoetinius žodžius.

užduotys:

Švietimas:

Išmokykite vaikus šiuo garsu aiškiai ir taisyklingai tarti atskirtą garsą F ir onomatopoetinius žodžius.

Įtvirtinti vaikų žinias tema: „Laukiniai gyvūnai“.

Švietimas:

Skatinti lavinti kalbinį kvėpavimą ir artikuliacinius motorinius įgūdžius.

Ugdykite intonacinį kalbos išraiškingumą.

Švietimas:

Ugdykite susidomėjimą laukiniais gyvūnais.

Ugdykite norą būti mandagiam.

Įranga. Žaislas ežiukas, temos nuotraukos laukiniai gyvūnai (meškos, lapės, kiškio, ežio kaukės, lapės žaislas, pagalba kalbos kvėpavimui lavinti, skanėstai ežiukui maiše, miško garsų įrašymas,

vaizdo skaidrės su violetiniais paveikslėliais, erelio pelėdos kaukė.

Pamokos eiga:

Pedagogas: Labas rytas, Vaikinai! Žiūrėk, mūsų Saulė jau laukė ir mes labai norime pasisveikinti ir sušildyti jus savo šiluma. Pasisveikinkime su juo. Kas turi saulę rankose, meiliai jį vadins.

Pedagogas: Šiandien vyksime į ekskursiją į mišką.

(Skamba muzika, vaikai sėdi autobuse (ant kėdžių).

Pedagogas:

Kaip gera būti miške, vaikinai!
Kvepia koše, kvepia mėtomis,
Kvepia liepa ir pušimis
Ir miško avietės.

Kaip manote, kas gyvena miške? (Gyvūnai, paukščiai)

Dabar aš jums pasakysiu mįsles apie laukinius gyvūnus, būkite atsargūs.

(Mokytojas užduoda mįsles apie voverę, mešką, kiškį).

Vietoj kailinio yra tik adatos.
Jo nebijo ir vilkai.
Aštrus kamuolys, nematyti kojų,
Žinoma, jo vardas... (Ežiukas)

Pedagogas: Žinoma, tai ežiukas, jis taip pat gyvena miške ir mėgsta klausytis pasakų. Ar papasakosime savo ežiukui pasaką?

Liežuvis gyveno jo namuose. Jis pabudo anksti ryte, atidarė langą, pažiūrėjo orą ir vėl pasislėpė namuose.

(liežuvis žvilgčioja ir pasislepia namuose; pagal komandą(žiūrėjo - pasislėpė)visi vaikai daro mankštą)

Tada Liežuvis pažiūrėjo į kairę, į dešinę: koks šiandien oras? Ar vaikai žaidžia lauke?

(liežuvis atrodo dešinėn - kairėn, o vaikai atlieka užduotis pagal komandą (kairė - dešinė...))

Liežuvis pamatė, kad geras oras, ir išbėgo pasivaikščioti į kiemą. (stovi šalia namo). Liežuvis norėjo lakstyti ir žaisti lauke su vaikais (greiti ir aiškūs judesiai į dešinę ir į kairę). Liežuvis pavargo ir atsigulė pailsėti (liežuvis ant apatinės lūpos). Liežuvis grįžo namo ir uždarė duris.

Ežiukui labai patiko mūsų pasaka, ir jis nori tau padainuoti savo dainą, klausyk F - F - F. Dainuokime kartu.

Pedagogas: Kai ežiukai džiaugiasi, jie sako: „FI – FI – FI“,

o kai nepatinka, sako: „FU – FU – FU“.

Didaktinis žaidimas „Pamaitink ežiuką“.

Turiu stebuklingą maišelį su skanėstais. Išimdami po vieną daiktą atspėsime, ar ežiukui skanėstas patiko ar ne, ir atsakysime„FI – FI – FI“, „FU – FU – FU“.

Pedagogas: Bet miške gyvena ir pelėda, jis irgi nori su tavimi pažaisti.

Žaidimas lauke „Diena – naktis“.(Mokytojas atlieka Pelėdos vaidmenį).

Pedagogas: žodis apuokas taip pat turi garsą F. Atidžiai pažiūrėkite į ekraną, apuokas siūlo kiekvieną paveikslėlį pavadinti žodžiu „violetinė“: violetinė gėlė, violetinis žibintas ir kt.

Pedagogas: Dabar pažaiskime pasivyti apuoką.

(Vaikai ant stalo padeda abiejų rankų delnus, pirštus vienas nuo kito ir beldžiasi pakaitomis, kiekvieną žodį mušdami delnais).

Vienas, du, vienas, du,

Iš pradžių labai lėtai.

(Ritmas pamažu greitėja. Tūpų skaičiusatitinka skiemenų skaičių).

Ir tada, tada, tada

Visi bėga, bėga, bėga.

Pedagogas: Taip smagiai praleidome laiką, laikas mums grįžti, atsisveikinkime su ežiuku ir apuoku.

(Skamba juokinga muzika, vaikai lipa į autobusą).

Pabaigai galite išmokti G. Sapgir eilėraštį.

Pilkoji apuoka, senoji pelėda,

O akys dega kaip žibintai.

Apuokas - šuolis, erelis - šuolis,

Filinenku davė vėliavą.


Kalbos ugdymo pamoka antroje jaunesniojoje darželio grupėje " Garso kultūra kalba: garsai t, p, k"

Tikslas. Sustiprinti garso t tarimą žodžiuose ir frazinė kalba; mokyti vaikus aiškiai tarti onomatopoeją garsais t, p. praktikuoti onomatopoejų tarimą su skirtingu greičiu ir apimtis.

Pirmas variantas

Pamokos eiga

Mokytoja vaikams pasakoja, kad Liežuvis labai smalsus, todėl karts nuo karto žvilgčioja iš namų (parodyti), o kartais dantys neleidžia neklaužadam Liežuviui žvilgtelėti, suformuoja tvorelę (rodykite: dantys užkimšti, atidengtas).

„Noriu pamatyti, – tęsia mokytojas, – ar tavo dantys gali pastatyti aukštas tvoras. Baigęs pratimą, jis suteikia vaikams galimybę pailsėti. Tada jis siūlo vėl padaryti tvoras ir atidaryti dantis, kad liežuvis galėtų žvilgtelėti.

„Mano liežuvis, – sako mokytojas, – gali dainuoti naują dainą. Klausykite: „T-t-t“ Vaikai dainuoja dainą visi kartu ir po vieną (2–3 vaikai).

„Keliu vaikščiojo didelės kojos: stom, stom, stomp“, – sako mokytoja. – Kaip sekėsi didelės kojos? Taku bėgo mažos kojytės: stomp, stomp, stomp (taria greičiau ir tyliau). Keliu ėjo didelės kojos: tup-tap, tup-tap... Mažos kojytės bėgo taku: tu-tap, tup-tap... Didysis laikrodis beldė: tikk-tap, tik-tap... bėgo mažas laikrodis: tack-tock-tock, taip-taip-taip..."

Mokytoja parodo vaikams šuniuką Tyapa ir meškiuką Top. Vaikai kartoja savo vardus: Tyap, Top.

„Tyap and Top gamino kompotą“, – paaiškina mokytoja. -Ką jie padarė? (Vaikai frazę kartoja du kartus.) Jie valgo patys ir būsi gydomas. Ar nori kompoto? (Gauna atsakymą: „Norime“.)

Mokytojas iš ąsočio „pila“ kompotą į lėlių puodelius ir vaišina vaikus (4–5 žmones). Jie „geria“ kompotą, dėkoja Tyapai ir Topui už skanėstą: „Ačiū, Tyapa ir Top. Labai skanus kompotas."

Mokytoja žada po pamokų likusius vaikus pavaišinti kompotu. (Išpilsto į įsivaizduojamus puodelius.)

Antras variantas

Pamokos eiga

Mokytoja parodo vaikams šuniuką Tyapą ir meškiuką Topą: „Top užmigo, o Tyapa sėdi šalia ir saugo jo miegą. Jie bėga... (kumeliukai; deda nuotrauką ant flanelgrafo). Ir jie garsiai juokiasi. Kaip kumeliukai kaimynuoja? (Ee-e-e.)

„Tylu, tylu, netriukšmaukite. Užeik, užeik“, – sako Tyapa kumeliukams ir vaikams kartu su juo.

Tada veršeliai (arba vaikai) praeina pro Topą ir Tyapą. Vaikų ir jų prašoma netriukšmauti.

- Tyapa ir Topas, - tęsia pamoką mokytoja, - pasistatė mažą dvarą. Štai jis! (Mokytojas atitveria erdvę ant stalo. Arba perkelia žaislus į iš anksto pastatytą namelį.) Ir kviečia gyvūnus – kačiukus, tigrų jauniklius, liūto jauniklius, lapių jauniklius, barsukus ir tt Jie gali ateiti po vieną. , poromis, trise. Atvykus į svečius reikia nepamiršti pasibelsti, prisistatyti ir paprašyti leidimo gyventi bokšte. Pavyzdžiui: „Knock-knock-knock“. Tai mes, meškiukai. Įleisk mus į mažą dvarą“.

Mokytojas padeda vaikams pradėti žaidimą, kuris tęsiamas ir po pamokos.

Šią pamoką galite baigti kitaip. Mokytojas parodo vaikams meškos, kiškio, kumeliuko ar kitų gyvūnų paveikslėlius ir sako: „Ar nori, kad užminėčiau mįslę? Ta-ta-ta, ta-ta-ta - pūkuota uodega... Kas ją turi?“

„Prie arklio“, – atsako vaikai, „ir prie zuikio“.

„Taip yra, bet reikia sukurti nuoseklų eilėraštį.

Ta-ta-ta, ta-ta-ta - kiškis turi pūkuotą uodegą. Tai nėra visiškai sunku.

Pabandykime įterpti žodį arklys: ta-ta-ta... (vaikai taria frazę).

Dabar pakeiskime žodį meška... Išėjo labai blogai - uodega nėra pūkuota ir nesulenkiama. Kokia paslaptis!

Miau, miau, tai mįslė apie mane. Apie tave, kate, ar esi tikras? Ta-ta-ta, ta-ta-ta – katė turi pūkuotą uodegą. Nuostabu! Tai ir sklandu, ir teisinga.

Vaikai vėl kartoja frazę.

Pastaba. Norint sustiprinti teisingą garsų t, n (nn), p, k atkūrimą žodžiais, labai tinka rusų liaudies daina „Šešėlis, šešėlis, prakaitas...“:

Šešėlis, šešėlis, šešėlis,

Sode yra tvora.

Trobelėje dega krosnis,

Močiutė skuba:

Ji kepa ropes

Vietos lėkštėse,

Katė į lėkštę – hop!

Aš nusideginau nosį.

GCD santrauka „Garso kalbos kultūra. Sound P“ 2 jaunių grupė.

Edukacinė sritis: « Kalbos raida»

Kryptis: „Vaikų kalbos raida“

Ugdymo sričių integracija: „Kalbos raida“, „Socialinė-komunikacinė raida“, „ Fizinis vystymasis“, „Kognityvinis vystymasis“.

Tikslas: Išmokyti aiškiai ir taisyklingai tarti garsus atskirai"p", "p"" » o onomatopoetiniai žodžiai su šiais garsais.

Užduotys :

Švietimo :

1. Ugdykite gebėjimą girdėti garsus „p“, „p“" “ žodžio fone.

2. Pratinkite vaikus aiškiai tarti garsus"p", "p"" » pavieniui, skiemenimis, žodžiais, frazėmis.

Vystantis :

1. Ugdykite klausos dėmesį.

2.Plėtoti smulkiosios motorikos įgūdžius pirštai

3.Plėtoti laisvas bendravimas su suaugusiais ir vaikais.

Švietimas:

1.Padėkite sukurti džiugią emocinę nuotaiką vaikams.

2. Puoselėkite draugiškus santykius, geranoriškumą, norą padėti.

3. Ugdyti gebėjimą klausytis ir išgirsti mokytoją, veikti pagal suaugusiojo žodinius nurodymus.

Metodai ir technikos :

Praktiška – žaidimo pratimas, motorikos pratimai;

Vizualinis – personažų nagrinėjimas, pristatymo skaidrės;

Žodinis – klausimai – atsakymai, mokytojo ir vaikų istorija, meninis žodis, paaiškinimas.

Medžiagos ir įranga: Varpelis, traukinys, pelė,daiktai: saga, šalikas, sausainiai, plastilinas, rankšluostis, piramidė;pristatymas „Mįslės“.

Edukacinės veiklos logika

1. Organizacinis momentas. Motyvacija

Pedagogas: Vaikinai, pas mus atvažiuoja traukinys. Kokią dainą dainuoja traukinys važiuodamas? Pažiūrėk į traukinį, jame važiuoja pelė, kaip manai, kokią dainą jis dainuoja?

Pelė rado voką. Jis labai nori su juo žaisti, bet nežino, ką daryti. Ar padėsime pelei?

Vaikai atlieka onomatopoejos pratimą, aiškiai tardamipuff - puff - puff, pi - pi - pi.

Mokytojas skatina drovus vaikus tarti onomatopoejas.

Kuriama teigiama emocinė nuotaika, patraukiamas vaikų dėmesys. Jie emociškai reaguoja į veikėjo (pelės) pasirodymą.Išugdė onomatopoejos tarimo įgūdžius. Vaikai yra motyvuoti padėti personažui.

2. D / žaidimas „Surinkite paveikslėlį“

Mokytoja prašo berniukų eiti prie vieno stalo, mergaičių prie kito. Pažiūrėkite, kas yra vokuose, kiekviena grupė iš dalių surenka paveikslėlį.

ką gavai?

Vaikai suskirstomi į dvi grupes, surenka paveikslėlį, įvardija, kas pavaizduota paveikslėlyje, aiškiai ištardami garsą „p“, „p`“ (traukinys, piramidė)

Mokytojas individualiai taiso darbą, padėdamas teisingai išdėstyti paveikslo dalis.

Išlavintas įgūdis žodžiais tarti garsus „p“, „p`“.

3. D / žaidimas "Kas dingo?"

Mokytoja rodo daiktus: sagutę, šaliką, sausainius, plastiliną, rankšluostį, piramidę. Kviečia vaikus nusisukti (nuimti vieną daiktą) ir pasakyti, ko trūksta.

Vaikai vardija žodžius, kuriuose yra garsų „p“, „p“, aiškiai taria garsą „p“, „p“

Geba atsakyti į klausimus išsamiais paprastais sakiniais. Teisingai ištarkite garsus „p“, „p“

4.Peržiūrėkite pristatymą

Pelė prašo atspėti mįsles:

Dulkės suras ir iškart prarys,
Tai atneša mums švarą.
Ilga žarna, kaip bagažinės nosis,
Kilimėlis išvalytas (dulkių siurblys).

Miško kirtėjai kerta mišką,

Kiekvienas turi (Axe).

Kepa mėsą, verda sriubą,
Kepa pyragus.
Ji turi tai čia ir ten -
Labai karšta (viryklė).

Vaikai atidžiai stebi pristatymą ir atspėja mįsles.

Geba sutelkti dėmesį į vaizdinė pagalba. Taisyklingai ir aiškiai ištarkite žodžius su garsu „p“.

5. Gimnastika akims

Mes žiūrime į drugelį, neatitraukdami nuo jo akių,

Akys ilsisi, mes mirksime akimis.

Aš pakelsiu drugelį, mano akys pakils,

Nuleisiu drugelį, nusileis akys.

Pažiūrėkite į dešinę, į kairę, sekite drugelį.

Kad akys nepavargtų, dabar žaidėme su jomis.

Jie žiūri tiesiai į drugelį.

mirkčioja akimis.

pažiūrėk aukštyn.

pažiūrėk žemyn.

žiūrėk į kairę ir į dešinę.

užmerkti akis.

Pašalina statinę akių raumenų įtampą, gerina kraujotaką

6. Fiziniai pratimai

Gaidys stovi ant kojos

Ir žirnių pešimas sode -

O mano koja pavargo,

Truputį pasivaikščiosiu.

Šok, kojytė, šokink, kojytė,

Petja šoka akordeonu.

Jis atsisės, tada atsistos

Ir jis visai nepavargs.

Jie stovi ant vienos kojos ir rankomis imituoja gaidžio pešimą.

Vaikščiojimas vietoje; tas pats su kita koja

Judesiai tekste

Veiksmus derinti su žodžiais,lavinami smulkioji motorika.

Racionaliai naudokite oro tiekimą.

7. D / žaidimas „Pagauk garsą“

Mokytojas siūlo klausytis garsų ir ploti rankomis, kai vaikai išgirsta garsą „p“:b-p-m-d-p-n-s-p-l-m-p-s.

Vaikai atidžiai klausosi žodžių, ploja rankomis, kai išgirsta garsą „p“ garsų serijoje.

Mokytojas individualiai taiso darbą, intonaciškai pabrėždamas garsą „p“.

Sukėlė susidomėjimą darbu. Vaikai skleidžia garsą „p“ plakdami rankomis.

8. Refleksija

Pedagogas: Gaidžiui ir pelėms labai patiko. (Mokytojas duoda vaikams žvaigždutes.) Su kuo žaidėme? Kuris žaidimas tau patiko?

Atsakykite į klausimus ir dalyvaukite diskusijose.

Jie žino, kaip išreikšti savo nuomonę.

Pastabos apie kalbos raidą antroje jaunesniojoje grupėje šia tema “Garsinė kalbos kultūra: garsas ir»

Dalyviai : 3-4 metų vaikai.

Tikslas: išmokyti vaikus aiškiai tarti garsus ir (atskirai, frazėmis, žodžiais).

Užduotys:

    kėlimas ugdyti atsakomybės jausmą, savarankiškumą, pagarbus požiūris vienas kitam;

    besivystantis vaiko bendravimo ir sąveikos su suaugusiaisiais ir bendraamžiais ugdymas; ugdyti vaikų pomėgius, smalsumą ir kognityvinė motyvacija; vaizduotės ugdymas ir kūrybinė veikla, dėmesys;

    edukacinis toliau praktikuoti aiškų garsų a, u, o tarimą; mokyti vaikus aiškiai ir taisyklingai tarti garsus ir

Prielaidos universaliam švietėjiška veikla:

    komunikabilus- gebėjimas klausytis, dalyvauti bendra veikla, teikti savitarpio pagalbą;

    edukacinis– galimybė pagal pagrindines ypatybes iš 3-4 objektų atpažinti papildomą paveikslą, iš iškirptų paveikslėlių surinkti visą paveikslą;

    reguliavimo– gebėjimas klausytis suaugusiojo ir vykdyti jo nurodymus, gebėjimas atlikti veiksmus pagal tam tikrą taisyklę;

    asmeninis– gebėjimas įvertinti savo veiklą ir galimybes.

Įranga mokytojui: 15 mažų vokelių su iškirptais ir ištisais paveikslėliais (adatos, iriso ir kalakuto, arbūzo atvaizdai), Mikės Pūkuotuko žaislas, kubas su įklijuotais paveikslėliais, žaislinis arkliukas, varpeliai, jaustukai - emocijos pagal vaikų skaičių (liūdesys) , džiaugsmas, nuostaba, pyktis), galvos juostos su kalakutų, viščiukų ir vanago atvaizdais.

Įranga vaikams: Žaislas Mikė Pūkuotukas, vaikiškas kilimėlis.

Įvadinė dalis (motyvacinė, paruošiamasis etapas)

Darbo formos

Prieinamumas

lėšų

vaikams

Švietimo

užduotis

Tikslas

orientyrai

(charakteristikos)

Organizacinis momentas.

Sveikinimai"

Mokytojas susitinka su vaikais.

Labas rytas vaikinai! Užeik, atsisėsk. Vaikinai, šiandien mes sveikinsime vieni kitus neįprastu būdu. Reikia vienu delnu paliesti kaimyno delną ir meiliai šaukti jo vardą.

Delnais paliečiu kaimyną iš dešinės ir meiliai šaukiu jo vardą. Tada vaikai kartoja.

Pasigirsta beldimas į duris.

Įdomu, kas tai galėtų būti? Mokytojas atidaro duris, paima Mikę Pūkuotuką su voku rankose

Vaikinai, ar žinote, kas tai yra? (vaikų atsakymas)

– Aš jo klausau.

Vaikinai, Mikė Pūkuotukas sveikina jus ir prašo mūsų jam padėti. Jam sunku apibrėžti emocijas.

Mokytojas dalija paveikslėlius su emocijomis.

Kiekvienas iš mūsų turime paveikslą su emocijomis. Pažiūrėkime, ir visi pasakys Mikei Pūkuotukui, kokias emocijas jis jaučia. Turiu Mikę Pūkuotuką, emociją (aš tai vadinu). Kiekvienas vaikas kalba.

Su kokia emocija buvo susidurta dažniausiai?

(džiaugsmas) Pakelkite kortelę, kurios emocija yra džiaugsmas. Leisk jums, vaikinai, tik turėti džiugios emocijos, linksmybės, juokas. Visada dovanokite vienas kitam tik šypsenas ir pozityvumą . « Elkis su kitais taip, kaip norėtum, kad elgtųsi su tavimi“.

(bendravimas, žaidimai)

Situacinis pokalbis

žaidimo situacija, komunikacinis žaidimas

Žodis, žaislas Mikė Pūkuotukas,

paveikslėlį su emocija kiekvienam dalyviui

Vaiko ir suaugusiųjų bendravimo ir sąveikos ugdymas

ir bendraamžiais, ugdant pasirengimą bendrai veiklai,

emocinio reagavimo ugdymas

Vaikas rodo iniciatyvą ir turi nusiteikimą teigiamas požiūris pasauliui ir sau,
aktyviai bendrauja su bendraamžiais ir suaugusiais

Pagrindinė dalis (turinys, veiklos etapas)

Švietimo sritis (veiklos rūšis)

Darbo formos

Prieinamumas

lėšų

vaikams

Švietimo

užduotis

Tikslas

orientyrai

(charakteristikos)

Mikė Pūkuotukas dėkoja mums ir kviečia kartu su juo pažaisti stebuklingą kubą. Mokytojas rodo vaikams kubą su mažas vaikas, vilkas, višta, mergina su žaizda, mergina ir berniukas pasiklydo, daktaras žiūri į kaklą.

„Sukis, sukis, guli ant šono“, – sako mokytojas, manipuliuodamas kubu. Rodo vaikams paveikslėlį, pavyzdžiui, vilko. Vaikai prisimena, kaip vilkas dainuoja: „U-oo-oo“. Mokytoja paaiškina: „Jei kubas pasisuka į tą pusę, ant kurios nupieštas kūdikis, reikia padainuoti jo dainelę: „Wa-wa-wa..“, jei paveikslėlyje yra višta, reikia pasakyti: „ Ko-ko-ko“ ir kt.

Puiku, vaikinai! Mokytojas parodo jiems arklį (žaislą) ir klausia, ar jie žino, kaip arklys rėkia.

Mokytojas prašo vaikų padainuoti ilgą dainelę: „E-ir-ir-ir“. (Choriniai ir individualūs pasikartojimai.) Kai kuriuos vaikus mokytojas „paverčia“ kumeliukais ir „suvynioja“ magišku raktu. Vaikai dainuoja kumeliuko dainelę.

Mokytojas pažymi vaikus, kurie neaiškiai taria garsus, kad vėliau galėtų dirbti su jais individualiai (galite tai padaryti prieš didelį veidrodį, kad būtų matomos jūsų lūpos).

Mokytoja rodo vaikams varpelius, skambina jais ir paaiškina: „Maži varpeliai dainuoja: „Li-i-i-li-i-i-li-i-i“ (garsas) Ir tariamai traukiamai). Kaip gieda varpai? Ir didesni varpai gieda: „Di-i-i-yin-di-i-i-yin“. (Choriniai ir individualūs pasikartojimai.)

Socialinis ir komunikacinis tobulėjimas

(bendravimas, žaidimas,

dainavimas, motorinė veikla)

Žaidimo situacija,

situacinis pokalbis,

bendravimo žaidimas

Žodis, motoriniai veiksmai, žaislas Mikė Pūkuotukas, kubas su priklijuotomis nuotraukomis, žaislinis arklys, varpeliai

Plėtra motorinė veikla, išsaugojimas ir stiprinimas fizinių ir psichinė sveikata, vaiko bendravimo ir sąveikos su suaugusiaisiais ir bendraamžiais ugdymas Vaizduotės ugdymas.

Vaikas aktyviai bendrauja su bendraamžiais ir suaugusiais,

Vaikas išlavino stambiąją motoriką, vaikas įvaldo pagrindinius judesius. Turi išvystyta vaizduotė.

Vaikinai, pailsėkime. (Vaikams užsideda tvarstį su kalakutų ir kalakutų paukštelių atvaizdu, mokytojas – raištelį su vanago atvaizdu).

Kalakutai vaikšto ant žolės, 1

Kalakutus jie pasiima su savimi. 2

Kalakutai garsiai rėkia - 3

Apsaugokite kalakutų jauniklius.

Danguje pasirodė vanagas, 4

Sukasi per šeimą,

Paruošta griebti kalakutų viščiukus, 5

Taip, jis bijo kalakutų.

Judesiai.

    Vaikščiojimas vietoje.

    Vaikščiojimas pritūpęs.

    I.p. – pėdos pečių plotyje, rankos atgal. Pasilenkite į šoną ir į priekį.

    I.p. – o.s. Rankas ant diržo, sukite aplink save į kairę ir į dešinę.

    I.p. – o.s. Rankos išilgai kūno, sulenkite į šonus, į priekį.

Fizinis vystymasis (motorinis aktyvumas)

Fizminutka

Variklis, judesiai su kalakutų, paukščių ir vanago atvaizdais.

Fizinio aktyvumo ugdymas, fizinės ir psichinės sveikatos išsaugojimas ir stiprinimas

Vaikas išlavino stambiąją motoriką, vaikas įvaldo pagrindinius judesius

Žaidimas „Surinkite paveikslėlį“. O vaikinai, žiūrėk. Juk mes visiškai pamiršome Mikę Pūkuotuką, o jis mūsų laukia, nes paruošė mums kitą. įdomi užduotis.

„Pabandykite rinkti nuotraukas. Kai sudėliosi paveikslėlį, viską suprasi pats“.

Vaikinai, eikime į proskyną (sėdime ant kilimėlių).

Mokytojas kiekvienam vaikui duoda po voką. Jame yra nuotraukos, supjaustytos į 4 dalis. (adata, kalakutiena, vilkdalgis, arbūzas).

Vaikai susirenka patys. Vėliau mokytojas visiems pateikia visą vaizdą palyginimui.

Ar visi pasirodė taip pat, kaip nuotraukoje?

Gerai padaryta vaikinai. Prašau pasakyti, kas pavaizduota nuotraukose ir kokiu garsu prasideda visi šie žodžiai? Labai geras, su garsu ir, bet ar yra papildomas? Tai arbūzas, šis paveikslėlis nereikalingas, nes jis prasideda garsu „a“. Teisingai. Sakykime, jie visi kartu.

Kognityvinis vystymasis ( pažintinė veikla)

Loginės operacijos(analogijos nustatymas, klasifikavimas, palyginimas, apibendrinimas)

Nuotraukų kirpimas

vaizduotės ugdymas, holistinio įvaizdžio suvokimas.

Turi išvystytą vaizduotę

Žaidimas „Pagauk garsą“

Aš leisiu garsus, o kai išgirsi garsą " ir", teks suploti rankomis:

U, a, o, ir, a, u, o, ir, ir, a, ir, o, ir, u, ir, ir, ir, o.

Socialinis ir komunikacinis tobulėjimas

(bendravimas, žaidimas)

Žaidimo situacija

Skamba, ploja rankomis

Dėmesio ugdymas

Rodo smalsumą ir turi išvystytą vaizduotę

Paskutinė dalis ( atspindintis etapas)

Švietimo sritis (veiklos rūšis)

Darbo formos

Prieinamumas

lėšų

vaikams

Švietimo

užduotis

Tikslas

orientyrai

(charakteristikos)

Atspindys.

Pedagogas: Ar jums patiko pamoka? Ką naujo išmokote? Kuo pasidalinsite su tėvais?

Kiekvienas iš jūsų gali pasirinkti jaustuką (liūdesys, džiaugsmas, nuostaba, pyktis). Suprasiu, su kokia nuotaika išeinate iš šios pamokos.

Vaikai pasirinktą emociją pasiima patys.

Iki pasimatymo vaikinai. Vaikai atsisveikina su Mikiu Pūkuotuku ir savo mokytoja.

Socialinis ir komunikacinis tobulėjimas

(bendravimas, žaidimas)

Žaidimo situacija

Žodis, žaislas Mikė Pūkuotukas

Vaiko bendravimo ir sąveikos su suaugusiaisiais ir bendraamžiais ugdymas

Vaikas turi teigiamą požiūrį į pasaulį ir save, aktyviai bendrauja su bendraamžiais ir suaugusiais



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!