Seminaras mokytojams apie vaikų vakarėlių vedimą. Seminaras pedagogams „Mokytojo kalbos kultūra

RENGINIO PLANAS

1 pamoka. „Žvilgsnis į paveikslus“

Tikslas: skatinti mokytojų kūrybinę veiklą žiūrint meninius paveikslus; vystytis kūrybiškumas kuriant literatūros kūrinius pagal paveikslą; įtvirtinti žinias apie literatūros žanrus, gebėjimą praktiškai įvaldyti tam tikrą literatūros žanrą. Dirbdami su vaikais transformuokite ir pritaikykite paveikslų (meno kūrinių) peržiūros metodus ir technikas, naudotus seminaro klasė.

  1. Suskirstykite mokytojus į komandas po 5-7 žmones.
  2. Komandos kapitonų parinkimas.
  3. Meno kūrinių reprodukcijų parinkimas peržiūrai.
  4. Susipažinimas su paveikslu.
  5. Vaizdo keistenybių radimas.
  6. Literatūros žanro pasirinkimas pagal komandas.
  7. Žanro meistriškumo tyrinėjimas.
  8. Pasirinkto žanro literatūros kūrinio rinkimas komandomis.
  9. Literatūros kūrinio bendražygių vertinimas, savigarba.

Medžiagos: meninių paveikslų reprodukcijos, karpiniai atvirukai, lentelės, rodyklės (medžiaga suteikiama pagal komandų skaičių), smulkūs daiktai, pažymėti priimtus komandų atsakymus.

Pamokos eiga

Salėje yra staliukai, ant vieno iš jų iškarpytos dviejų atvirukų dalys. Mokytojai kviečiami paimti kiekvieną atviruko dalį ir iš dalių pagaminti ištisus atvirukus. Rengiant sudaromos dvi komandos. Komandos pasirenka kapitonus. Vedėjas kviečia kapitonus prieiti prie jo. (Atskirai yra menininkų paveikslų reprodukcijos). Kartu jie pasirenka vieną iš reprodukcijų.

Nuo šios akimirkos prasideda pažintis su paveikslu. Vedėja siūlo paveikslėlyje surasti, kas yra patalpoje, kurioje vyksta seminaras. (Komandos kviečiamos paeiliui. Pažymimi teisingi atsakymai smulkūs daiktai). Toliau vedėjas siūlo surasti ir pavadinti paveikslėlyje esančius baltus objektus, vientisus objektus, objektus, kurių pavadinimuose yra garsas „r“; objektai, prasidedantys garsu „r“. Po to vedėjas siūlo paveiksle surasti keistenybių ir jas pagrįsti. (Komandos atlieka užduotį.)

Išsamiai išnagrinėjęs paveikslėlį, vedėjas klausia, kokius literatūros žanrus žino komandos (komandos įvardijamos). Kiekviena komanda turi pasirinkti literatūros žanrą. (Komandos pasitaria, o kapitonas pasako vedėjui pasirinktą literatūros žanrą.) Norėdami ištirti komandų valdymą pasirinktame literatūros žanre, vedėjas įvardija tris žodžius, pavyzdžiui, šuniukas, pasivaikščiojimas, vakaras. Su šiais žodžiais atrankoje literatūros žanras Siūloma sukurti trumpą literatūros kūrinį. (Komandos atlieka užduotį. Kapitonas skaito literatūros kūrinį). Jei komandos yra įgudusios pasirinktuose žanruose, tada joms duota užduotis pagal paveikslą sukurti kūrinius. (Komandos yra literatūros kūriniai. Komandos kapitonai skaito darbus, o komandos nariai įvertina savo, o paskui priešininkų darbą.)

Sumuojami kiekvienos komandos darbo su paveikslu rezultatai. Apdovanojami geriausi.

Seminaro sesijos pabaigoje kiekviena komanda gauna užduotį kitam seminarui: sugalvoti ir pademonstruoti kostiumus: „Auklėtojas dabartyje“, „Auklėtojas ateityje“.

2 pamoka. „Fantazijos dirbtuvės“

Tikslas: skatinti mokytojų kūrybinę veiklą; ugdyti gebėjimą dirbti kartu ekstremaliomis sąlygomis, efektyviai bendrauti bendraujant.

  1. Paroda ir pristatymas namų darbai.
  2. Namų darbų atlikimo analizė. Bendraamžių vertinimas ir savigarba.
  3. Užduotis su laiko limitu kiekvienai komandai – pasigaminti atributiką siūlomos pasakos dramatizavimui. Parodykite siūlomos pasakos dramatizaciją nauja interpretacija.
  4. Diskusija apie tai, kas buvo matyta. Draugų įvertinimas, savigarba.

Medžiagos: spalvotas popierius (kiekvienai komandai), klijai, žirklės, spalvoto audinio atraižos, siūlai, adatos, flomasteriai, pieštukai, makiažas, akvareliniai dažai, balti popieriaus lapai, vatmano popierius, gumytės, raišteliai ir kt. Lentelės pagal į komandų skaičių. Vokai (vienu ar dviem daugiau nei komandų), kuriuose įrašyti garsiausių programos pasakų pavadinimai („Ropė“, „Višta Ryba“, „Zaykino trobelė“ ir kt.).

Pamokos eiga

Kiekvienos komandos namų darbų rodymas ir pristatymas (kostiumai „Mokytojas dabartyje“ ir „Mokytojas ateityje“). Pristačiusi savo kostiumus, komandos analizuoja ir vertina viena kitą.

Vedėjas dėlioja vokus su pasakų pavadinimais, o komandų kapitonai ištraukia voką ir garsiai perskaito pasakos pavadinimą.

Vedėjas pateikia užduotį: „Per 20 minučių komandos pagamins atributiką pasiūlytai pasakai pastatyti ir pastatys ją nauja interpretacija. (Ant atskiro stalo yra įvairios medžiagos atributams gaminti. Komandos nariai ateina ir pasirenka, ko jiems reikia.)

Komandos atlieka pasirinktų pasakų dramatizavimus. Toliau vedėjas ir komandos aptaria tai, ką matė, ir įvertina rezultatą.

Seminaro pamokos pabaigoje vedėjas siūlo pakeisti pedagoginio KVN „Kūrybiškumas plius menas“ vykdymo komandų sudėtį. (Jei komandos susitaria, įvyksta naujas padalijimas į komandas.)

Pasiruošimas kitai pamokai:

  1. Namų darbai komandoms: sugalvokite komandos pavadinimą, sugalvokite savo komandos reklamą.
  2. Pasirinkite komandos kapitonus.

3 pamoka. KVN „kūrybiškumas plius menas“

Tikslas: skatinti mokytojų kūrybinę veiklą vykdant KVN; ugdyti kūrybišką požiūrį sprendžiant pedagogines situacijas; ugdyti gebėjimą veikti kartu, sumaniai ir tiksliai paskirstyti dalyvių funkcijas, siekiant norimo rezultato. Įtvirtinti ankstesniuose seminaruose įgytas žinias ir įgūdžius.

  1. Žiuri pristatymas.
  2. Linkėjimai nuo komandų.
  3. Komandų pristatymas.
  4. Žiuri vertinimas.
  5. Apšilimas „Ką tai reikštų?
  6. Žiuri vertinimas.
  7. Kapitonų konkursas „Kūrybinė istorija pagal paveikslą“.
  8. Žiuri vertinimas.
  9. Komandinės varžybos. Kūrybinis piešinys tam tikra tema.
  10. Žiuri vertinimas.
  11. Apibendrinant žiuri rezultatus.
  12. Nugalėtojų apdovanojimas.

Medžiagos: eskizai (iliustracijos) konkursui „Ką tai reikštų?“, reprodukcija meninė tapyba kapitonų konkursui, vatmano popierius (pagal komandų skaičių) konkursui, lėkštelės su skaičiais iki 6 kiekvienam žiuri nariui.

Parengiamieji darbai: komandų burtai.

Pamokos eiga

Vedėjas pristato vertinimo komisiją ir kviečia užimti garbės vietas. Skelbiamas konkursas „Sveikinamos komandos“ ir maksimalus balasšio konkurso. Komandos pristatymas. Pasibaigus konkursui, vedėjas žodį suteikia žiuri. Kiekviena komanda vertinama.

Vedėjas skelbia kitą konkursą - apšilimą „Ką tai reikštų? Komandoms rodomos žaislų kompozicijos, nupiešti keisti daiktai, simboliai, pusiau nupiešti daiktai – po dešimties sekundžių kiekviena komanda atsako į klausimą: „Ką tai reiškia? Pasibaigus apšilimui, žiuri skiria balus ir įvardija bendrą rezultatą.

Vedėjas skelbia kapitono konkursą. Kapitonams rodomas paveikslas iš serijos „Mes žaidžiame“ ir prašoma padaryti kūrybinė istorija ant jos. Nurodytas laikas yra 10 minučių. Kapitonai palieka kambarį. Šiuo metu žaidžiamas žaidimas su komandomis " Dykumos sala».

(Įsivaizduokite, kad plaukiate laivu. Laivas ištiktas nelaimės, netoli katastrofos vietos yra dvi mažos negyvenamos salelės (du išlankstyti laikraščiai). Jūroje (ant grindų) plaukioja pavojingi rykliai. Galite plaukti aplink salą, bet vos išgirdus komandą „pavojinga“, tuomet į salą turi susirinkti visa komanda, kad kojos neliestų vandens Tas, kuris po komandos paliečia grindis, laikomas suvalgytu ryklys ir palieka žaidimą, tačiau yra dar vienas įspėjimas, kad sala visada sumažinama per pusę maksimalus kiekisįgulos nariai. Laimėjusi komanda apdovanojama 1 tašku.

Po žaidimo „Dykumos sala“ ir kapitono konkurso žiuri įvertina ir susumuoja bendrą balą.

Toliau vedėjas skelbia komandinį konkursą – kūrybinį piešinį tam tikra tema. Komandoms suteikiami vatmano popieriaus lapai, dažai, pieštukai ir žymekliai. Vedėjas siūlo per 3 minutes nupiešti piešinį ir apginti savo darbą prieš žiuri. Pasibaigus konkursui, komisija įvertina komandų darbą ir skiria balus.

Bendras rezultatas sumuojamas. Laimėjusi komanda apdovanojama.

Seminaras – efektyvi forma metodinis darbas su mokytojais.

Ershova Valentina Anatolevna,

c vyresnysis mokytojas, pirmas kvalifikacinė kategorija

MBDOU „Darželis Nr. 13 „Neužmirštuolės“ kombinuoto tipo“

Paruošimas bet metodinis renginys prasideda nuo tikslo apibrėžimo. Svarbu atsakyti į klausimus „Ko norime pasiekti organizuodami šį renginį?“, „Koks turėtų būti rezultatas?“, „Kas turėtų keistis mokytojų veikloje?“ Jei tikslas tikras, tai jis skatina mokytoją veikti ir daro jį aktyvų.

Šiandien pagrindinis tikslas yra tobulinti darbo su mokytojais metodus, nes kiekvienas mokytojas turi savo pedagoginių įgūdžių lygį.

Atsakydamas į klausimą „Kas yra pedagoginė patirtis?“, K.D. Ušinskis paaiškino: „Daugiau ar mažiau švietimo faktų, bet, žinoma, jei šie faktai lieka tik faktais, tai jie nesuteikia patirties. Jie turi daryti įspūdį ugdytojo protui, jame kvalifikuotis pagal jiems būdingus bruožus, apibendrinti, tapti mintimi. Ir ši mintis, o ne pats faktas, taps teisinga edukacine veikla“.

Metodinis darbas ikimokyklinio ugdymo įstaigose skirtas padėti siekti aukštus rezultatus su minimaliomis laiko ir pastangų investicijomis. Taip organizuoti darbą būtina šia kryptimi kad kiekvienas mokytojas galėtų pademonstruoti savo gebėjimus, įgyti naujų žinių, įgūdžių ir gebėjimų, kurie padėtų tobulinti jo pedagoginę kompetenciją, o tai savo ruožtu lemtų ikimokyklinukų mokymo ir ugdymo efektyvumo bei kokybės didėjimą.

Planuodami metodinį darbą su mokytojais savo įstaigoje, naudojame gerai žinomas, plačiai priimtas metodinio darbo formas, kurias galima suskirstyti į dvi grupes:

- grupė(pedagoginės tarybos, seminarai, dirbtuvės, konsultacijos, metodinės parodos, tarpusavio vizitai, kūrybinės mikrogrupės, meistriškumo mokyklos, verslo žaidimai ir kt.);

-individualus(saviugda, individuali konsultacija, interviu, mentorystė ir pan.).

Seminaras– vienas iš veiksmingos formos metodinis darbas darželyje, nes leidžia giliau ir sistemingiau išnagrinėti nagrinėjamą problemą, paremti teorinę medžiagą praktikos pavyzdžiais, parodant individualius metodus ir darbo būdus. Pagrindiniai seminarų tikslai yra šie:

Tobulinimas profesinė kompetencija mokytojai įeina tam tikra forma veikla;

Mokytojų kūrybiškumo ir vaizduotės ugdymas;

Įvairių požiūrių aptarimas, diskusijų vedimas;

Kūrimas problemines situacijas, kurios leidžia formuoti bendras pozicijas sprendžiant problemą;

Realiai įgyvendinamų rekomendacijų kūrimas.

Seminaras skiriasi tuo, kad apima praktines užduotis, kolegų darbo stebėjimai, po kurių vyksta diskusija. Mokytojai turi galimybę ne tik įvaldyti darbo techniką, bet ir susikurti veiklos su vaikais tam tikromis sąlygomis organizavimo sistemą.

Be to, seminarų metu galima diskutuoti apie skirtingus požiūrius, diskutuoti, kurti problemines situacijas, kurios galiausiai leidžia suformuoti bendrą poziciją nagrinėjamu klausimu.

Svarbi sąlygaŠios darbo formos organizavimas – visų seminaro dalyvių įtraukimas į temos aptarimą. Tam naudojamos perfokortos, svarstomi priešingi požiūriai, žaidimo modeliavimo metodai ir kt. Remiantis seminaro rezultatais, galima surengti mokytojų darbų parodą.

Seminarų turinys – kūrybiškumas ir jų organizatorių tikslų suvokimas. Tačiau galima išskirti universalų struktūra atliekantis šios formos metodinį darbą:

    parengiamieji darbai(teminės parodos, peržiūros atviros klasės, abipusis apsilankymas ir pan.) – tikslas yra nustatyti problemą;

    organizacinis momentas (psichologiniai pratimai, elementai verslo žaidimai, teiginių aptarimas ir kt. priekyje arba kūrybinėse grupėse) – tikslas yra konkretizuoti problemą;

    teorinė dalis(seminaro organizatoriaus, nario pasisakymas kūrybinė grupė, multimedijos pristatymas, „klausimai ir atsakymai“ ir kt._ – tikslas yra teorinis pagrindas aptarta;

    praktinis darbas(priekyje, grupėmis) – šio etapo tikslas yra paskirstymas mokymo patirtis, mokytojų naujų įgūdžių įgijimas;

    apibendrindamas įvykį - darbo rezultatas gali būti auklėtojų rankomis pagaminta vaizdinė medžiaga (bukletai, atmintinės, didaktiniai žaidimai ir kt.), jų naudojimo rekomendacijos, kuriomis gali naudotis visi mokytojai.

Taigi metodiniame darbe šioje raidos stadijoje ikimokyklinis ugdymas būtina naudoti tokias darbo formas, kurios prisidėtų prie mokymosi visą gyvenimą dėstytojų personalas, kėlė savo profesinę kvalifikaciją, teikiama tikra pagalba mokytojai ugdydami savo įgūdžius kaip lydinį profesinių žinių ir šiuolaikiniam mokytojui būtinus įgūdžius ir asmenybės bruožus bei savybes. O seminarai yra viena iš tokių metodinio darbo formų.

„Liaudies žaidimų svarba vaikų raidai ankstyvas amžius»

(dirbtuvės)

Užduotys: mokytojų žinių ir kompetencijos vykdant vadovaujančias užduotis atnaujinimas mokslo metus; gebėjimo diskutuoti ir susitarti siūlomais klausimais ugdymas, mokymo patirties sklaida.

I. Parengiamieji darbai.

Liaudies paroda didaktiniai žaidimai, operatyvinė (atrankinė) organizacijos kontrolė žaidimų aplinka grupėse.

II. Organizacinis momentas.

Mokytojai kviečiami pasiskirstyti į dvi komandas „Teoretikai“ ir „Praktikai“ ir iš didaktinių žaidimų rinkinio atsirinkti tas, kurios, jų nuomone, yra populiarios. Tuomet komandos pagrindžia savo pasirinkimą ir savo pozicijų požiūriu įrodo liaudiškų žaislų naudojimo mokymo praktikoje privalumus ir trūkumus.

III. Teorinė dalis.

    Pagrindinė mažo vaiko veikla yra žaidimas. Žaislas, kuris yra tradicinis, būtinas elementas, tampa neatsiejama žaidimo dalimi. ugdymo procesas, veikianti kaip pramoga, pramoga, džiaugsmas vaikui, o tuo pačiu ji yra svarbiausia priemonė jo visapusiška plėtra. Šiuo atžvilgiu liaudiškiems žaislams skiriame svarbų vaidmenį ugdant ir vystant mažus vaikus. Kas yra įdomu vaikams ir atitinka juos gyvenimo patirtis, suteikia didelių pažinimo ir kalbos raidos galimybių.

Tyrėjai pastebėjo, kad apie 70% žaislų vaikų parduotuvių lentynose yra vadinamieji „antižaislai“, jie išsiskiria savo ryškumu; prieinama kaina Ir prastos kokybės, maždaug 20% ​​yra pagaminti iš Vakarų, jie išsiskiria aukšta kaina, geros kokybės ir techninis praktiškumas, o tik apie 10% yra vietiniai gamintojai. Kaip bebūtų keista, šiandien tarp tėvų vyrauja klaidinga nuomonė, kad kuo daugiau žaislų, tuo geriau vaikui, ir jie aktyviai perka nekokybiškas prekes. Nepaisant to, kad, atrodytų, kaip tik toks žaislas skirtas džiuginti vaiką ir entuziastingai su juo žaisti valandų valandas, po gana trumpo laiko susidomėjimas nuslūgsta, o žaidimas su juo nebeteikia tokio malonumo. Manome, kad tai yra žaidimų terpės kokybės pakeitimo kiekybe pasekmė.

Pasak daugelio ekspertų, medžiaga gamybai žaidimų patalpos turi didelę reikšmę. Vaikai daug išmoksta liesdami ir lytėjimo pojūčiai. Jie liečia skirtingus medžiagų paviršius ir struktūras. Klausykitės garso, tyrinėkite daugumos savybes ir savybes įvairių daiktų. Pavyzdžiui, gali būti plastikinis kubas didelio dydžio, ir sveria labai mažai. Iš natūralių medžiagų pagaminti daiktai, kaip taisyklė, yra harmoningi: kuo jis didesnis, tuo sunkesnis. Be to, vaiko ranka, liesdama natūralias medžiagas, gauna tikrą informaciją apie pasaulį: medžio žievė šiurkšti, smėlis purus, akmuo lygus, vanduo neturi formos. Kai vaikas ką nors paima į ranką, informacija perduodama į smegenis. Bendraujant su natūralių medžiagų, vaikas gauna daug daugiau informacijos nei nuo sąlyčio su plastiku. Todėl už mažas vaikas tik pradeda mokytis mus supantį pasaulį, lavinamuosius žaislus tikslingiau gaminti iš natūralių medžiagų.

Mediena turbūt labiausiai senovės medžiaga vaikiškų žaislų gamybai. Tai lengva apdoroti ir priimti skirtingos formos ir gali būti nudažytas įvairiomis spalvomis, labai patvarus. Ir tai taip pat yra „šilta“, „gyva“. Neatsitiktinai daugelis gamintojų kaip pagrindinę žaislų medžiagą pasirenka medieną. Tai aplinkai nekenksminga natūrali medžiaga, galinti daryti stebuklus.

Galime drąsiai teigti, kad jei žaislas nepadeda vaikui vystytis, ypač labai ankstyvame amžiuje, tai yra tuščias žaislas. Svarbu suvokti, kad vaikas turi žaisti su nauda. Didesniu mastu, plėtra labiausiai svarbius įgūdžius ir įgūdžių, gali padėti mediniai žaislai. Jei suteiksite vaikams galimybę bendrauti su lavinamaisiais mediniais ir liaudiškais žaislais, tuomet nesunku pastebėti, kad patys vaikai ima prie jų trauktis. Deja, šiuolaikiniai tėvai Tokie „močiutės“ žaidimai dažnai laikomi nereikšmingais. Matyt, per ilgai šiuolaikiniai vaikai buvo atpratinti nuo nemadingų, neprestižinių „kaimo“ žaislų. Kažkodėl net lizdinės lėlės nėra populiarus vaikų žaislas, nors jose yra puikias galimybes už žaidimą. Šie „praeities pasiuntiniai“ laikomi nereikalingais dabartyje. Arba, pavyzdžiui, kol vaikas mažas (1,5–3 m.), trapių ir lūžtančių molinių žaislų jam beveik neduodama, o jei duodama, tai tik trumpam ir prižiūrint, kas negali nepaveikti. tyrimų procesus.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad liaudiškų žaislų vaikai namuose turėtų turėti nuo pat mažens. Visų pirma, tai moliniai ir mediniai žaislai. Labai gerai, jei surinktas namuose nedidelė kolekcija Tokie žaislai gali būti išdėstyti mažoje lentynoje arba stebuklingoje dėžutėje. Ypatingas pomėgis Vaikams, pavyzdžiui, iššaukiami tokie liaudiški žaislai kaip lėlės matryoshka, spillikins, švilpukai, Dymkovo, Kargopol ir Filimonov žaislai.

SU ankstyva vaikystė Būtina „pratinti“ vaikus prie liaudiškų žaislų, lavinti vaiko skonį ir akį. Po truputį supažindinkite vaikus su tikru grožiu ir harmonija, kurią turi autentiški liaudiški žaislai. Vaikų bendravimas su liaudiškais žaislais būtinas ir tam, kad vaikas, per žaidimus ir žaislus pažįstantis jį supantį pasaulį, pradėtų susipažinti su kultūros vertybes, savo tėvynės istorijai, menui ir moralei.

2) Mokytojams siūlomos knygelės su dažniausiai pasitaikančiais liaudies žaidimais ir lavinamojo poveikio aprašymu:

1. Matrioška klasikinis liaudies žaislas vaikams. Vaikai mėgsta ardyti ir surinkti, o šis žaidimas padeda susikaupti, mokosi kantrybės ir užsispyrimo, lavina loginį mąstymą, erdvinę vaizduotę, stambiąją ir smulkiąją motoriką, rankų koordinaciją. Unikalus liaudiškas žaislas visapusiškai lavina vaiko protinę veiklą, suteikia naujų įspūdžių ir geros nuotaikos.

2. Piramidės – nuo ​​šešių mėnesių vaikas pradeda domėtis šiuo žaislu. Ir tai yra gerai, nes tai daro teigiamą poveikį vystymuisi smulkiosios motorikos įgūdžius rankos, judesių koordinacija, logika, mąstymas. Jei piramidė spalvota, tada vyksta ir pažintis su spalvomis.

3. Viršūnės sukelti stebėtinai gyvą vaikų susidomėjimą. Žaidimai su viršūnėmis ne tik prisideda prie smulkiosios motorikos ugdymo ir pirštų judesių diferencijavimo, bet ir skatina dėmesio bei mėgdžiojimo ugdymą.

4. „Spillkins“ - senas šeimos žaidimas, lavinantis akį, miklumą ir kantrybę. Šis nuostabus žaidimas yra labai naudingas vaikams. Pirma, žaidimo metu vaikas išmoksta bendrauti su kitais žaidėjais ir pakaitomis. Antra, kūdikis išmoksta teisingai paskirstyti ir sutelkti dėmesį. Vaiko atmintis vystosi, kai jis mokosi prisiminti tam tikras rankų padėtis ir judesius. Trečia, vaikai mokosi kantrybės, atkaklumo ir tikslumo. Ketvirta, žaidimo detalės yra tokios mažos, kad manipuliavimas jomis yra puiki treniruotė vaiko rankai, smulkiajai motorikai lavinti.

5. Rūšiuoklis. Šio žaidimo esmė ta, kad vaikas turi paimti trimatį objektą (pvz geometrine forma) ir padėkite jį į atitinkamą vietą pagrindinėje žaislo dalyje. Objektai yra beveik visada skirtingos spalvos. Tokiu atveju vaikas tiria ne tik tūrius ir daiktus, bet ir spalvas. Žaidimas taip pat skirtas lavinti smulkiąją rankų motoriką, erdvinis suvokimas, logikos, atminties ir dėmesio ugdymas.

6 . Įdėkite rėmelius arba Seguin lentos ir iškirpti paveikslėliai . Rėmelio esmė – pasirinkti objektą, atitinkantį skirtą erdvę. Kai vaikas žaidžia šį žaidimą, jis tyrinėja formas ir daiktus, spalvas. Jam reikia naudotis savo loginiai sugebėjimai ir juos plėtoti.

7. Mokomasis žaidimas "Statininės" susideda iš statinių, kuriuos lengva išardyti ir sudėti vieną į kitą pagal rusų liaudies lizdinės lėlės principą. Žaidimo metu vaikas mokosi skirti spalvas ir dydžius. Tai taip pat geras pratimas mažoms kūdikio rankutėms. Su statinėmis galima žaisti žaidimus su smėliu, natūraliomis medžiagomis, kamuoliais skirtingų dydžių. Kiti šio žaidimo variantai apima dubenėlių, kamuoliukų ir kiaušinių plovimą.

8. „Stebuklingas krepšys“ Taip pat labai patraukli vaikams. Jo pagalba vaikas susipažins su geometrinėmis formomis, lavins lytėjimo pojūtį ir lytėjimo suvokimą, pirštuot žaislą ir bandydamas jį liečiant iš visų pusių. Lavina mąstymo procesus (lyginimas, klasifikavimas).

9. Nėriniai gali būti labai įvairus, vaikams patraukliausi yra raišteliai obuolio, kriaušės, apelsino, grybo, pomidoro ir sūrio gabalėlio pavidalu. Žaidimas skirtas vaikams nuo 1,5 metų ir, kaip buvo sakyta, lavina smulkiąją rankų motoriką, taip padeda įgyti rašymo ir kalbėjimo įgūdžių. Be to, jis lavina koreliuojančius ir diferencijuotus pirštų judesius.

10. Medinių indų rinkiniai prisidėti prie instrumentinių veiksmų kūrimo. Vaikas priderina ranką prie kokio nors įrankio. Tokie daiktai yra labiausiai paplitę buities daiktai – šaukštai, puodeliai, šukos, šepečiai, pieštukai ir tt Visi jie reikalauja labai specifinių veiksmų, kurie iš pradžių mažyliui nėra lengvi. Čia svarbūs kultūriniai veiklos būdai.

11. Karoliukai virveliams . Ryžto ir atkaklumo formavimas atliekamas paprastais produktyviais veiksmais, apimančiais idėją galutinis rezultatas. Orientacija į rezultatą (tikslą) prisideda prie susitelkimo ugdymo. Tokiems veiksmams atlikti puikiai tinka karoliukai virvelėms, figūrinės piramidės ir žinynai, kuriuose paveikslas sudaromas iš kelių dalių (karoliukai, kubeliai, iškirpti paveikslėliai ir kt.).

12. Medinių figūrėlių komplektai vaizduojantys veikėjus garsios pasakos, žmonės, laukiniai ir naminiai gyvūnai yra būtini vaikų kalbos raidai. Vaiko kalbos raida vyksta gyvai bendraujant su suaugusiuoju. Toks bendravimas suponuoja bendrą bet kokių objektų ir įvykių supratimą ir įvardijimą. Atitinkamai, žaidimo pagalbinės priemonės, skatinant kalbos raida, turėtų pateikti medžiagą bet kokiems objektams, veiksmams ar siužetams atpažinti, suprasti ir pavadinti.

13. Kubeliai lavinti smulkiąją motoriką, jutimo įgūdžius, judesių koordinaciją. Vaikas mokosi geometrines figūras, pirminės spalvos (jei komplektas dažytas), įvaldo bokštų konstrukciją.

14. Spėlionių žaidimas . Vienas iš mėgstamiausių žaidimų, tai yra rėmas su langeliais, kurie užsidaro durelėmis. Kamerose slepiasi antis, zuikis, grybas ir eglutė. Vaikas iš pradžių pats studijuoja rėmelį, tada suaugęs paprašo atspėti, kas už kurio dangčio slepiasi. Žaidimas lavina atmintį, loginį mąstymą ir padeda susieti pagrindines spalvas.

15. Rinkiniai pirštų teatrui pasakų temomis. Skirta lavinti motorinę koordinaciją, smulkiąją motoriką, kūrybiškumas ir aktyvios kalbos ugdymas.

Elena Taimolkina
Seminaras apie saviugdą ir savęs tobulinimą su mokymo elementais pedagogams

Seminaras – seminaras su mokymo elementais pedagogams apie

Kiekvienas žmogus yra savo gerovės kūrėjas

Richardas Steele'as

Tikslas seminaras – dirbtuvės: ugdymo efektyvumo didinimas edukacinis tobulinant mokytojų gebėjimus savęs tobulinimas ir savęs tobulinimas.

Užduotys:

Įvadas į koncepciją „profesinė mokytojo tapatybė“.

Mokytojo emocinės kultūros lygio kėlimas, emocinio lankstumo ugdymas.

Supažindinimas su technikomis savireguliacija emocines būsenas, siekiant užkirsti kelią ir įveikti galimos pasekmės psichologinis mokytojų pervargimas, esant sąlygoms profesinę veiklą.

Poreikio formavimas savivalda ir savireguliacija jų emocinės būsenos.

Seminaras- seminaras susideda iš dviejų dalys:

1. Teorinė dalis.

2. Praktinė dalis.

1. Teorinė dalis.

Psichologas: Mieli kolegos!

Kviečiu aktyviai dalyvauti seminaras-dirbtuvės skirtas ugdyti mokytojų gebėjimus savęs tobulinimas ir savęs tobulinimas. Šiuo metu švietimo sistemos modernizavimas įžengė į prisitaikymo laikotarpį rinkos santykiai, kuris kelia naujus reikalavimus visų veiklai švietimo įstaigų, jų tikslus ir rezultatus. Jaunosios kartos socializacijos problemų sprendimas šiuolaikinėmis sąlygomis mūsų visuomenės gyvenimas diktuoja poreikį keisti ikimokyklinio ugdymo įstaigų veiklos pobūdį kaip pirmąjį sistemos etapą. tęstinis mokymasis. Valstybės politika šioje srityje atsispindi Rusijos Federacijos įstatyme "Apie švietimą", sutelkiant dėmesį į naujos ikimokyklinio ugdymo sistemos kūrimą, kurios centre yra asmeninis tobulėjimas vaikas.

Pereinant prie federalinio valstybinio išsilavinimo standarto, reikalingi mokytojai psichologinė pagalba, kadangi bet kokių naujovių įdiegimas daugeliui mokytojų gali lydėti stresą, emocinę ir nervinę perkrovą. Taip yra dėl to, kad mokytojams gali būti sunku prisitaikyti prie naujų diktuojamų sąlygų modernus švietimas. Ši situacija susijusi su neuropsichinės įtampos padidėjimu, dėl kurio atsiranda neigiamų emocinių būsenų. Savaime specialybė "mokytojas" nurodo tokias profesijas kaip "vyras-vyras", kuris siejamas su didelėmis emocinėmis išlaidomis, reikalauja iš žmogaus didelių rezervų savikontrolė ir savireguliacija. Mokytojo asmenybė visada buvo ir yra pakankamai pristatoma aukštus reikalavimus. Šiuolaikinė visuomenė pateko į kelią novatoriška plėtra, kurio centre stovi mokytojo figūra, nes per ugdymo įstaigą as socialinė institucija praeina kiekvienas šalies pilietis. Valstybė ir visuomenė turi suprasti nekintamumą tiesa: Rusijos ateitis priklauso nuo to, kaip asmeniškai ir moraliai išsivystę absolventai palieka įvairių švietimo įstaigų sienas.

Todėl ir dabar labai tikslinga kalbėti apie tai, kokios šiuolaikinis mokytojas, ką profesines savybes būtina įvaldyti ne tik pradedančiąją, bet ir patyręs mokytojas sparčiai besikeičiančioje informacinėje visuomenėje. Neatsitiktinai mus domino mokytojo profesinės tapatybės problema.

Pirmaujantis:

Apibūdinkite, kas jums yra tapatybė? (Mokytojų atsakymai).

Pirmaujantis:

"Tapatybė"– iš prancūzų kalbos -identigue – tiksliai atitinkantis, tapatus.

Identifikavimas (iš lotynų kalbos identifico – identifikuoti):

Identifikacija enciklopedijoje žodynas: tapatybės atpažinimas, objektų identifikavimas, atpažinimas. Psichologijoje ir sociologijoje – procesas emocinis ir kt savęs identifikavimas asmenybė su kitu asmeniu, grupe, pavyzdžiu, objekto palyginimo su kokiu nors standartu procesas.

Profesinė tapatybė yra pagrindinė savybė profesinį tobulėjimą asmuo, o tai rodo pasirinktos profesinės veiklos, kaip priemonės, priimtinumo laipsnį savirealizacija ir tobulėjimas, kaip savo tapatybės su grupe suvokimas ir narystės joje reikšmės įvertinimas. Svarbu, kad mokytojo profesinio tapatumo ugdymo procesas būtų neskausmingas ir teigiamas per visą mokymo veiklos laikotarpį.

2. Praktinė dalis.

Pratimas „Plojimai“.

Pažintis su žmogumi prasideda nuo pasisveikinimo, kuriame yra teigiamos energijos užtaisas, todėl pamoką siūlau pradėti nuo pratimo „Plojimai“. Norėdami tai padaryti, turite pakelti rankas priešais save. Pradedame sveikinti vieni kitus tyliais plojimais. Vienas pirštas dešine ranka bakstelėkite kairiosios rankos delną. Klausykite šių tylių garsų. Dabar dviem pirštais, trimis – plojimai tapo ryškesni, keturiais, o dabar sveikiname vienas kitą visu delnu. Dėkoju už plojimus, jaučiau jūsų energiją ir palaikymą, o tai kartais taip reikalinga mūsų gyvenime.

Pratimai "Įvaizdis, kurį susikūrėte pats" (darbas prie stalo).

Visi mes kilę iš vaikystės. Siūlau prisiminti mėgstamus animacinių filmų ar filmų, pasakų personažus; šou verslo žmonės, palikę pėdsaką tavo sieloje.

Pasakos ar animacinio filmo herojus Rodyti verslo stabą (aktorius, atlikėjas, dainininkas, komikas) Tikras pavyzdys sekti gyvenime

Vardas Ryškūs charakterio bruožai, elgesio bruožai Pavadinimas Ryškūs charakterio bruožai, elgesio bruožai Vardas Ryškūs charakterio bruožai, elgesio bruožai

Užpildę lentelę, dalyviai mokymai pasikalbėti.

Pratimas „Mano teigiamų savybių”.

Užsirašykite savo teigiamas savybes. Ar buvo sunku parašyti šias funkcijas? Kodėl?

Dabar dar kartą perskaitykite, kas parašyta ant jūsų popieriaus lapo. Ar kiti mato visas šias teigiamas jūsų savybes? Pagrindinė užduotis visi – savo elgesiu ir darbais patvirtinti visus teigiamus dalykus, kuriuos pastebėjote savyje.

Kaip jautėtės, kai atlikote šį pratimą?

Pratimas „Atspindys vandenyje“.

Vienas žmogus bus tas, kuris stovės ant kranto, o kitas bus tas, kuris gyvena upėje. Atsistokite vienas priešais kitą ir atidžiai sekite mano komandos:

Vyras padarė baisų veidą;

Vyras persuko lazdą;

Vyriškis sveikindamas nusišypsojo upėje gyvenančiai.

Kaip jautėtės, kai partneris jums nusišypsojo (pasiūbavo, nusišypsojo?

Kas tau buvo maloniau? daryti: pasidaryti veidą, siūbuoti lazda, šypsotis?

Ar manote, kad visi teisingai atlikote mano užduotis, nes upėje viskas atsispindi taip pat, kaip veidrodyje?

Mūsų piktas veidas gali išgąsdinti ne tik kitą žmogų, bet ir mus pačius; siūbuodami lazda kitam, siūbuojame sau, šypsodamiesi kitam, šypsomės sau.

Pratimas „Stebuklingasis ežeras“.

Pratimui jums reikės dėžutės, kurioje iš anksto įdėtas mažas veidrodis. Visi dalyviai susėda ratu ir užsimerkia.

Dabar jūs perduosite dėžutę vienas kitam. Kas gavo šią dėžutę, turi atsimerkti ir pažvelgti į vidų. Ten, mažame "stebuklingame" ežere, pamatysite pats unikalus ir nepakartojamas žmogus pasaulyje. Nusišypsok jam.

Kaip jūs suprantate žodžio „unikalus“ reikšmę?

Kas yra unikaliausias ir unikalus žmogus pasaulyje?

Kaip šis žmogus reagavo į tavo šypseną?

Kaip turėtume elgtis su unikalia ir nepakartojama asmenybe?

Pratimai "Mano padėtis". (darbas prie stalo).

Jūsų tipiškos mintys ir veiksmai

Padėtis... Padėtis...

Mane per gyvenimą veda veiksmai, pagrįsti įsipareigojimais ir lūkesčiais... Viltys ir norai veda mane per gyvenimą, veiksmuose dominuoja vertinimai, vertinimai, nuomonės, jausmai.

Visada yra galimybė kažką pakeisti. Visada nėra galimybės ką nors pakeisti

Aš esu rezultatų čempionas, esu pasiteisinimų čempionas

Aš esu sprendimo dalis, aš esu problemos dalis

Aš esu laisvas sąmoningas pasirinkimas Mano veiksmai yra prievarta, susitarimas

Žinau, kodėl tai darau, jei reikia, moku kainą, esu aplinkybių auka. Kiti žmonės naudojasi manimi

Sėkmė – tai sąmoningai sukurtas rezultatas. Pasisekė man ar ne? pasisekė: aplinkybės buvo palankios, aplinkybės buvo prieš.

Ką duoda ši pozicija... Ką duoda ši pozicija...

Užpildęs lentelę, vedėjas kviečia dalyvius pasisakyti.

Interpretacija.

kapitonas savo gyvenimą. Jaučiatės atsakingas už viską, kas jums nutinka, ir įveikiate sunkumus. Matote tikslą prieš save ir galvojate, kaip jį pasiekti. Jūsų mintys ir jausmai kitiems yra paslaptis.

Savo gyvenimo laivo vairininkas. Jei reikia, vairą galite perduoti į patikimas rankas. Vertinant savo sunkumus dažnai klysti. Tai, kas, jūsų nuomone, yra per sunku pats Pasirodo, reikalas gana paprastas. Paprastai jums padeda protingumas, jautrumas ir nereikalingo užsispyrimo nebuvimas. Jūs žinote, kaip gyventi harmonijoje su kitais žmonėmis.

Keleivis savo gyvenimo laive. Jūs klausote, ką kiti sako ir galvoja. Savo klaidų ir sunkumų priežastį dažniausiai matote tame, kad viskas yra taip susilanksto pati nei savo klaidose. Ar dažnai manote, kad kažkas yra daug sudėtingiau, nei yra iš tikrųjų? iš tikrųjų, jei tik imk. Tai, kas atrodo neįmanoma, yra visiškai jūsų galioje, tereikia tikėti savimi. Jūs žinote, kaip taikiai sugyventi su aplinkiniais žmonėmis.

Kam būti šiame gyvenime – kiekvieno žmogaus laisvas pasirinkimas.

Atsipalaidavimas "Gėlės".

2–3 kartus giliai įkvėpkite ir iškvėpkite, užmerkite akis. Įsivaizduok sau: šilta švelni saulė šildo, pučia lengvas malonus vėjelis... Jūs esate pievoje gėlės: raudona, geltona, dangaus mėlyna. Gėlės tokios gražios, kad patraukia akį. Pabandykite į juos pažvelgti atidžiau. Vieni žiedai ryškūs, stambūs, kiti gležni, trapūs, kai kurie labai smulkūs, yra net žiedų su spygliais. Kiekviena gėlė turi savo unikalų kvapą. Vieni kvepia medumi, kiti karamele, vaniliniais ledais, maloniu kartumu... Kad ir kokia būtų gėlė, ji nepakartojama... Iš paukščio skrydžio atrodo, kad čia visai ne pieva, o kilimas akinančio grožio. Ir kiekviena gėlė, net ir mažiausia, yra savo vietoje ir sukuria nuostabų raštą. Jei jo čia nebūtų, raštas būtų visai kitoks... Įsivaizduokite, kad kiekvienas iš jūsų taip pat yra gėlė iš šio spindesio... Pabandykite pamatyti save lašelyje ryto rasa... Kokia tu gėlė?. kaip tu atrodai? kokios spalvos? Koks aromatas sklinda iš jūsų? Ši pieva tokia graži, kad nuolat traukia švelnius drugelius, greitus laumžirgius, lėtus ladybugs... Gėlės ne tik džiugina savo grožiu, bet ir suteikia galimybę pasislėpti nuo svilinančio karščio saulės spinduliai, stiprus vėjas, iš paukščių; jie dosniai dalijasi savo gydomuoju nektaru... Tavęs jiems labai reikia... Pasistenk atmintyje palikti šiuos grožio jausmus, būti kažkam reikalingam, vienybę su kitais... Daryk gilus įkvėpimas... Grįžkite į savo tikrąją išvaizdą. Lėtai ištieskite ir atidarykite akis.

Apibendrinant. Dalyvių įspūdžių refleksija.

Tikslas: mokytojų įgūdžių, kurie yra esminiai įgyvendinant, formavimas pedagoginė kompetencija.

Užduotys.

  1. Nustatyti profesinio pasirengimo lygį ir bendroji kultūra mokytojai.
  2. Apibendrinkite metodinius ir praktiška medžiaga dėl pedagoginės veiklos įgyvendinimo problemos.
  3. Suteikti galimybę mokytojams įsivertinti savo gebėjimus.
  4. Motyvuoti mokytojus tobulinti ir tobulinti savo praktinius įgūdžius.
  5. Padėti mokytojams tobulinti savo pedagoginės kompetencijos lygį atliekant praktines užduotis.
  6. Kurti psichologiškai patogi atmosfera, suaktyvinti grupės potencialą.
  7. Taikyti įvairių tipų grupinis darbas seminaro tikslams pasiekti.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

SANTRAUKA

Seminaras mokytojams „Mokytojas – savo amato meistras“

Sukūrė ir vedė vyresnioji mokytoja L. V. Yanpolskaya

1-as turas Žaidimas „Klausimai ir atsakymai“.

2 turas „Sukurti mano vaizdas“.

„Mokytojo įvaizdis“.

3 turas Žaidimas „Penki penki“.

4-as turas Sprendimas pedagoginės situacijos. Švietimo pareigos.

Tikslas: mokytojų gebėjimų, kurie yra esminiai įgyvendinant pedagoginę kompetenciją, formavimas.

Užduotys.

  1. Nustatyti mokytojų profesinio pasirengimo lygį ir bendrą kultūrą.
  2. Apibendrinti metodinę ir praktinę medžiagą apie problemą pedagoginei veiklai įgyvendinti.
  3. Suteikti galimybę mokytojams įsivertinti savo gebėjimus.
  4. Motyvuoti mokytojus tobulinti ir tobulinti savo praktinius įgūdžius.
  5. Padėti mokytojams tobulinti savo pedagoginės kompetencijos lygį atliekant praktines užduotis.
  6. Sukurkite psichologiškai patogią atmosferą, suaktyvinkite grupės potencialą.
  7. Taikykite įvairius grupinio darbo tipus, kad pasiektumėte seminaro tikslus.

Priemonės: praktiniai pratimai, žaidimo situacijos, pokalbis.

Darbo forma: pogrupis.

Renginio trukmė: iki 2-2,5 val.

Medžiagos ir įranga:didelės kėdės pagal dalyvių skaičių, stalai (kiekvienas su geltona, mėlyna, raudona vėliavėle), magnetofonas, kompaktiniai diskai su muzika.

Demo.

1 stendas – „Penki penki“.

2 stendas – „Mokytojų pozicijos“.

3 stendas – „Kryžiažodis“.

Dalomoji medžiaga:užduočių kortelės,rašikliai, magnetinė lenta su spalvotais magnetukais, popierius.

Pasiruošimas renginiui.

Sukūriau seminaro scenarijų, apgalvojau klausimus, pedagogines situacijas, skatinimo tipus, sąlygas, baldų išdėstymą (3 stalai su skirtingų spalvų vėliavėlėmis), paruošiau korteles kiekvienai komandai.

Preliminarus darbas: susipažinimas su literatūra seminaro tema.

Žiuri atrinkta iš ikimokyklinio ugdymo įstaigos administracijos.

1 turas vertinamas:

5 balai – išsamus, išsamus teisingas atsakymas į klausimą;

3 balai – atsakymas iš dalies teisingas, bet neišsamus;

2 turas vertinamas:

5 taškai – kiekvienam asmeniui iš grupės.

3 turas vertinamas:

5 balai – už teisingą atsakymą;

3 balai – už atsakymą, pateiktą po užuominos;

0 balų – nėra atsakymo į klausimą.

4 turas vertinamas:

5 taškai - teisingas sprendimas pedagoginė situacija;

3 balai - kitos grupės pedagoginės situacijos sprendimas;

0 balų – nėra atsakymo į klausimą.

Renginio eiga

(Skamba muzika)

Ved.:

Sveikiname šiandien
Protingi, meilūs draugai.
Tie, kurie kupini jėgų ir žinių,
Šviežios mintys ir idėjos.
Jūs visi išsirinkote geriausią
Tarp daugybės kelių,
Kažkada buvai ikimokyklinėje įstaigoje
Ji atnešė slenkstį.

Mano pirmosios pamokos
Sėkmingai baigėte
Ir jie mane kažko išmokė
Ir jie sugebėjo sužavėti vaikus.
Dabar esate vertas garbės
Vadinamas „Mokytoju“.
O šiandien išleisime
Visos pastangos yra mūsų rezultatas.

Kiekvienas mokytojas pasirenka bet kokios spalvos kortelę ir užima vietą grupėje su atitinkamos spalvos vėliavėle. Ant kortelių su atvirkštinė pusė sutrumpinimo žodžiai užrašomi, pedagogai turi juos iššifruoti. Dalyviai, susiskirstę į komandas, sugalvoja su švietimu susijusią santrumpą. Užduotis užtruks 5-6 minutes.

Ši užduotis padeda mokytojams ne tik pasiruošti darbui, bet ir žaidimo situacija lavina vaizduotę, demonstruoja žinias apie supančią tikrovę ir savo intelektualinį vystymąsi.

Art

  1. Ne tik didžiausias piniginis vienetas Senovės Graikija, Egiptas, Babilonas, Persija, bet ir išskirtiniai menininko sugebėjimai. (Talentas)
  2. Ne tik grunto sluoksnis, bet ir pirmasis dažų sluoksnis ant drobės. (Gruntavimas)
  3. Ne tik garso stiprumo lygio vienetas, bet ir vaizdo fonas. (Fonas)
  4. Ne tik dalis veiksmo dramoje, bet ir tapybos kūrinys. (Tapyba)
  5. Ne tik ekscentriškas žmogus, bet ir originalus meno kūrinys. (Originalas)

Sportas

  1. Ilgų nuotolių bėgimas? (Kryžius)

Bet kokių varžybų pradžios taškas1-as turas Klausimų ir atsakymų žaidimas

Viena komandos narių grupė pasirenka kortelę su užduotimis, kurias reikia aptarti ir užrašyti teisingus atsakymus. Atsakymai pateikiami vertinimo komisijai (ikimokyklinio ugdymo įstaigos administracijai).

Tikslas: tikrinti žinias apie sanitarinius ir epidemiologinius režimo projektavimo, turinio ir organizavimo reikalavimus ikimokyklinis darbas, ikimokyklinio ugdymo įstaigos darbo turinio išmanymas ištisus metus.

1 kortelė

  1. Išvardykite ikimokyklinio ugdymo įstaigos metinio plano užduotis, kurias atlieka komanda.
  2. Kokia kasdienė vaikų pasivaikščiojimų trukmė ikimokyklinio ugdymo įstaigose? (mažiausiai 4-4,5 valandos)
  3. Kiek trunka užsiėmimai 5 metų vaikams? (Ne daugiau kaip 20 minučių)

2 kortele

  1. Kas atsakingas už mokymo ir ugdymo programų bei technologijų, ugdymo proceso metodų ir organizavimo atitiktį vaikų amžiui ir psichofiziologinėms galimybėms: auklėtojas, Švietimo administracija, ikimokyklinio ugdymo įstaigos administracija? (Ikimokyklinio ugdymo įstaigos administracija)
  2. Koks didžiausias leistinas savaitės ugdymo krūvis 4 gyvenimo metų vaikams? (11 pamokų)
  3. Surašykite visas įstaigas, su kuriomis bendradarbiauja mūsų ikimokyklinė įstaiga.

3 kortele

  1. Kiek trunka užsiėmimai 4 metų vaikams? (Ne daugiau kaip 15 minučių)
  2. Kiek laiko yra 3–7 metų vaikų kasdienybėje? savarankiška veikla(žaidimai, pasiruošimas užsiėmimams, asmeninė higiena)? (mažiausiai 3-4 valandas)
  3. Parašykite savo vardus ir pavardes techninis personalas mūsų darželis?

2 turas „Sukurkite savo įvaizdį“

Tikslas: gebėjimas teisingai elgtis force majeure aplinkybėmis, visapusiškai įvertinti savo pasirinkimą.

Mokytojams perskaitomas telefoninis pranešimas: „Skubiai per 15 minučių darželis turi pakviesti į konferenciją bent 3 žmones“. Tai darbo diena, mokytojai nespėja persirengti, pasidaryti makiažo ar susitvarkyti plaukų. Po 1 minutės kiekviena mikrogrupė į konferenciją turi atsiųsti po 1 asmenį ir paaiškinti savo pasirinkimą.

Pranešimas „Mokytojo įvaizdis“. (1 priedas )

3 turas "Penki penki"

Tikslas: patikrinti komandos erudiciją.

Magnetinėje lentoje yra lentelė su penkiomis diskusijų temomis. Kiekvieną temą sudaro 5 klausimai.

Komandos nariai paeiliui renkasi temą. Pranešėjas užduoda klausimą iš šios temos. Laikas pagalvoti apie klausimą yra 15 sekundžių. Vienas grupės narys pateikia atsakymą. Jei teisingo atsakymo nėra, klausimas perduodamas kitai grupei. Kiekviena komanda kiekvieną sektorių gali pasirinkti ne daugiau kaip 1 kartą.

Literatūra

  1. Ne tik dauginimo rezultatas, bet ir rašytojo ar poeto darbo vaisius. (Darbas)
  2. Kokią pasaką esame skolingi mažajai K. I. dukrai? Chukovsky, kuri nenorėjo nusiplauti veido? („Moidodyr“)
  3. Lenkai ją vadina Edzina, čekai - Ezinka, slovakai - Jerzy Baba, bet kaip mes ją vadiname? (Baba Yaga)
  4. Pavadinkite nuostabų lakštingalos ginklą plėšiku. (Švilpimas)
  5. Koks buvo pasakų hipnotizuotojo katės vardas? (Bayun)
  6. Kurioje pasakoje pasakojama apie ribotą akcininkų priėmimą į būsto kooperatyvą? (Teremok)
  1. greičiu? (Pradėti)
  2. Atlygis laimėtojui. (Taurė)
  3. ginklas senovės žmogus o lengvosios atletikos sviedinys metimui? (Itis)
  4. Didelė sušalusi bala šokiams? (Ledo čiuožykla)

Geografija

  1. Koks miestas Permės regionas ar gelia? (Osos miestas)
  2. Kuris regiono centras Rusija skrenda? (Orelio miestas)
  3. Kurioje upėje Tiumenės sritis Ar galiu išskalauti skalbinius? (Tazo upėje)
  4. Kuris Rusijos pusiasalis skundžiasi savo dydžiu? (Jamalo pusiasalis)
  5. Dniepro intakas, kurį galima rasti mūsų žiotyse. (Desnos upė)

Istorija

  1. Šventinės gėlės danguje? (fejerverkas)
  2. Vienas iš senovės senovės žmogaus ginklų? (Kirvis)
  3. Vania, kas tapo karaliumi? (Jonas)
  4. Religinė grupė, bendruomenė, kuri atitrūko nuo pagrindinės bažnyčios? (Sekta)
  5. Valstybinis popieriaus sandėlis? (Archyvas)

Dinaminė pauzė. Žaidimas "Methodrepka".

Metodo atstovas pasirenkamas (iš žiuri), atsisėda ant kėdės priešinga pusė salė Seminaro dalyviai pasiskirsto vaidmenis tarpusavyje (tikslas – gebėjimas susitarti tarpusavyje). Būtina „ištraukti“ metodą. Pirma, senelis bėga prie metodo-repkos, grįžta pas dalyvius, pasiima močiutę, nubėga prie metodo-repkos, pasilieka prie metodo-repkos. Močiutė bėga paskui anūkę ir t.t.

4-as turas Pedagoginių situacijų sprendimas

(2 priedas )

Kiekvienai mikrogrupei duodami vokai su užduotimis. Būtina aptarti pedagoginę situaciją ir rasti tinkamą sprendimą.

Tikslas : atnaujinimas praktinės patirties mokytojai ir nukreipti jį ieškoti berniukų ir mergaičių auginimo ir auklėjimo metodų ir metodų ikimokyklinio amžiaus atsižvelgiant į jų psichofiziologines savybes.

Pranešimas „Mokytojo pareigos“. (3 priedas )

Žiuri turi laiko susumuoti rezultatus ir įvardyti mūsų susitikimo nugalėtojus. Ir mes išspręsime kryžiažodį (4 priedas ).

Pagrindinis žodis yra „gerai padaryta“. Komandoms duota užduotis – pasakykite žodį:

1 komanda – garsiai, tyliai

2 komanda – greita, lėta

3 komanda – liūdna, laiminga

žiuri – apklausa

visi dalyviai – teigiamai.

Seminaro rezultatų apibendrinimas.

Literatūra

  1. Volkovas B.S., Volkova N.V. Vaikų psichologija klausimais ir atsakymuose. M. Sfera. 2001 m.
  2. Kazansky O. žaidimai savyje., M., 1995 m.
  3. Vaikų ugdymo ir ugdymo programa darželyje „Vaikystė“. S. Ptb. Nelaimingas atsitikimas. 1997 m.
  4. Strelčenko G. O netradicinės formos metodinis darbas ikimokyklinio ugdymo įstaigose.// Ikimokyklinis ugdymas. 2003. N11. 66-68 p.
  5. Uruntaeva G.A. Ikimokyklinio ugdymo psichologija. Pamoka. M. Akademija. 1996 m.
  6. Shuleshko E.E., Ershova A.P., Bukatov V.M. Socialiniai žaidimo požiūriai į pedagogiką. Krasnojarskas 1990 m.

Tikslas:

Aktyvinti ikimokyklinio ugdymo pedagogų žinias apie ikimokyklinio amžiaus vaikų gabumų ugdymą,

Skatinti dalyvius ieškoti būdų ugdyti vaikų gebėjimus,

Įranga: popieriaus lapai, spalvoti pieštukai, spalvotas popierius, magnetinė lenta, vokai su užduotimis.

Seminaras darželių psichologams mokytojams

1. Įžanginės pastabos

Sveikinimai, temos žinutė.

2. Praktinis darbas"Geografinis žemėlapis"

Užduotis: ant popieriaus pavaizduokite „Gabučių šalies“ objektus ir sudarykite geografinį žemėlapį:

Logikos šventykla;

Miško Whychek;

Kūrybiškumo slėnis;

Fantazijos pilis;

Galimybių kalnai;

Bendravimo lyguma.

Išvada: visi daiktai veltui atsidūrė „Gabučių žemėje“.

Svarbiausios gabumo savybės yra šios:

Plėtra loginis mąstymas, psichinių operacijų atlikimo greitis ir tikslumas;

Ankstyvas didelio pažinimo aktyvumo pasireiškimas;

Kūrybiškas užduočių vykdymas;

Gebėjimas sugalvoti savo eilėraščius, pasakas, melodijas ir dainas.

Turtas žodyną, žodinių asociacijų greitis ir originalumas;

Ankstyvas gebėjimų pasireiškimas: matematiniai, konstruktyvieji ir techniniai, meniniai, muzikiniai, literatūriniai ir kt.

3. Protų šturmas

Prisiminkite, kas yra polinkiai, gebėjimai ir talentai.

: „Bet ne viskas mūsų karalystėje taip nuostabu. Pavydo, tinginystės, pasipiktinimo ir pykčio virusai įsigalėjo Gabių žemėje. O „bendravimo lyguma“ virto „vienatvės lauku“, „kodėl miškas“ virto neįveikiamu tankumynu, sugriauta „logikos šventykla“, „kūrybos slėnis“ apaugo spygliais, „kodėl miškas“ fantazijos pilis“ griuvo, „fantazijos kalnai“ tapo pavojingi dėl grėsmės lavinų.

Kaip atstatyti šią nuostabią šalį? Galbūt, kaip ir kiekvienoje pasakoje, reikia pereiti tam tikrus išbandymus.

Pirmiausia atstatykime „logikos šventyklą“ (atlikus užduotis, mokytojas pašalina uždarytus objektus žemėlapyje).

4. Loginės užduotys:

Du kačiukai išvyko pas močiutę. Pirmasis vairavo automobilį, o antrasis – dviratį. Kurią močiutė pamatys pirma? Kodėl?

Mažoji varlytė ir Miška žaidė su kamuoliu prie tvenkinio. Staiga įkrito į vandenį. Kam lengviau gauti kamuolį? Kodėl?

Ančiukas, Voverė ir Zylė išvyko į kelionę laivu. Nuplaukėme toli nuo kranto ir staiga prisiminėme, kad pakrantėje pamiršome maišelį su saldainiais. Ką turėčiau siųsti už jį? Kodėl?

Varna ir Paršelis nusipirko naujus batus ir pradėjo juos avėti. Kas greičiau apsiauna batus? Kodėl?

Ar užduotis buvo sunki? Tai yra užduočių tipai, kuriuos reikia atlikti dirbant su vaikais, kad ugdytų loginį mąstymą.

Toliau atkuriame „Gabučių šalį“, o „bendravimo lygis“ yra šalia.

Užduotis: sukurti asociacijų grandinę.

5. Pratimas „Talentų žvaigždynas“

Kiekvienas mokytojas gauna po frazę, užrašytą ant popieriaus.

Užduotis: įsivaizduokite, kas parašyta lape, ir perteikite tai piešinyje.

Frazių sąrašas:

linksmi namai

sergantis medis;

neįprasta dovana;

subraižytas striukė;

šiltas lietus;

paslaptingas miškas;

malonus kvapas;

neteisinga plokštė;

liūdna varna;

erzina musė.

Ar manote, kad „Talentų žvaigždyno“ pratimas yra sudėtingas? Ar galima naudoti su vaikais? Kuo tai naudinga vaiko vystymuisi?

Taigi, „kūrybos slėnis“ vėl sužydėjo.

Bet mūsų kelyje yra „fantazijų pilis“.

6. Pratimas "Kas tai?" kas ji tokia?

Auklėtojams pateikiami suaugusiųjų ar vaikų portretai.

Užduotis: parašyti istoriją apie žmogų. Koks jo vardas, kiek jam metų, kur gyvena, ką mėgsta veikti, kas jo draugas ir pan.

Ar patiko fantazuoti? Ar jūsų mokiniams patinka tai daryti? Sukurkime jiems sąlygas tai daryti.

7. Pratimas „Šlovės minutė“

Šiandien esate laidos „Šlovės minutė“ dalyviai, tai yra, turite galimybę parodyti savo sugebėjimus.

Užduotis:

Iš plastilino modeliuokite pasakos herojų;

Sukurti architektūros šedevras, naudojant konstruktorių;

Groti melodiją muzikos instrumentu;

Dainuoti lopšinę;

Kurkite paveikslą naudodami netradicines tapybos technikas.

Pasakykite man, kuo šis pratimas išskirtinis? Ar tai kiekvienam vaikui suteikia galimybę pademonstruoti savo sugebėjimus?

8. Pratimas „Juokingos priežastys“

O dabar einame į „Kodėl mišką“.

Užduotis: prisimink ir įvardink įdomiausius ir originalūs klausimai vaikai – auklėtojai.

Psichologas. – Mūsų kelionė į „Gabučių šalį“ pasirodė įdomi ir turininga. Baigdamas noriu duoti jums keletą patarimų:



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!