Kalbos raidos ir mokymosi skaityti užsiėmimai. Grožinės literatūros skaitymo pamoka

Santraukos autoriai: Sofija Timofejeva ir Anastasija Ševčenko, profesionalūs mokytojai, vaikų ekoklubo „Umnichka“ bendraįkūrėjai ir projekto „Tavo klubas“ įkūrėjai
, kurio viduje įvairūs metodinius vadovus ir pastabas apie vaiko raidą ikimokyklinio amžiaus.
Skaitymas 4.21
Tikslas: skaitymo įgūdžių formavimas, kodavimo, foneminės klausos, dėmesio ir atminties savybių ugdymas. Gebėjimo parinkti žodžio pradžią atitinkantį skiemenį formavimas.
Medžiagos: Užduotis. Žaislai – Gnome, Letter. Spalvoti pieštukai. Kortelė su raide T. Skaičiavimo pagaliukai.
Pamokos planas.
1. Pasisveikinimas
2. Vystymasis artikuliacinis aparatas. Grynai kalbant.
3. Foneminės klausos ugdymas. Žaidimas „Mamos krepšys“.
4. Didaktinis pasakų žaidimas"Nykštukas". Pristatome garsus T ir T.
5. Lauko žaidimas. Gaidys.
6. Garso T charakteristikos.
7. Foneminės klausos ugdymas. Žaidimas „Pakartokite skiemenų seriją“.
8. Laiškas spausdintinėmis raidėmis. Laiškas T.
9. Skiemenų su raide T skaitymas.
10. Suvokimo ugdymas. Raidės paslėptos
11. Lauko žaidimas. Sodas.
12. Žodžių su raide T skaitymas.
13. Garso raidžių analizėžodžius. T garso vieta žodyje.
14. Pirštų gimnastika. Pelės.
15. Rankos paruošimas rašymui. Debesis.
16. Atsisveikinimas

Pamokos eiga.
Sveikinimai.
Mokytojas organizuoja sveikinimą ant kilimo. Vaikai sėdi ratu, laiko už rankų ir sako:
Draugaukime su raidėmis,
Norėdami juos sudėti į skiemenis,
Ir tada perskaitykite žodžius
Tegul tavo galva tampa išmintingesnė!

Artikuliacinio aparato tobulinimas. Grynai kalbant.
„Tigras dirbo ir treniravosi. Tigras buvo tvirtas – nepasidavė.

Foneminės klausos raida. Žaidimas „Mamos krepšys“.
Mokytoja klausia vaikų, kokius produktus mama atsinešė iš parduotuvės, jei pirko tik tuos, kuriuose yra garsas m (sviestas, pienas, makaronai, ledai, manų kruopos). Siūlome pavadinti produktus, kurių pavadinimuose yra garsas m (grietinė, pomidorai, vermišeliai, mėsa, medus, kukuliai).
Didaktinis pasakų žaidimas „Gnomas“. Pristatome garsus T ir T.
- Gnome ir Bukovka žaidė šalia gnomo namų, kai staiga nykštukas ištiesė ausis ir pradėjo klausytis.
– Bukovka, atrodo, kad kažkas remontuoja tavo namo stogą. Išgirstu tylų beldimą. Draugai vaikščiojo po Bukovkos namą ir žiūrėjo į stogą. Pačioje viršūnėje sėdėjo liūdnas snapelis ir tyliai beldėsi į stogą savo mažu snapeliu: t-t-t-t-t-t-t. „Ei, mažute! Kaip tu čia atsidūrei? - sušuko Nykštukas. „Gyvenu miške su mama ir tėčiu. Sėdėjome ant medžio ir ieškojome kirminų, bet tada jis pūtė stiprus vėjas, pakėlė mane ir nuvežė toli, toli nuo mano namų. Esu užsikabinęs ant šio stogo ir beldžiuosi, kad tėtis ir mama mane girdėtų. Nykštukas atsakė: „Nepyk, dabar mes tave nukelsime nuo stogo, eisime į mišką ir susirasime tavo tėvus. Man patiko tavo daina. Atrodo, kad plaktukas beldžiasi“.
Lauko žaidimas. Gaidys

Vaikai stovi ratu.
Kasdien gaidys (vaikščiojimas ratu)
Daro pratimus
Jam tai labai patinka
Atlikite viską eilės tvarka:
Smagiai pasivaikščiokite (vaikščiokite vietoje)
Pakelkite sparnus (rankas aukštyn)
Pritūpkite ir atsistokite (pritūpkite 4–6 kartus)
Šuolis ir šuolis (10 šuolių)
Smagu šaukti: "Ku-ka-re-ku!"
Garso charakteristikos T.
Kviečiame vaikus praktikuoti liežuvį su nykštuku. Šypsamės, atveriame burną, o liežuvio galiuku beldžiamės į gumbus už viršutinių dantų: t-t-t-t-t-t-t. Pratimą atliekame 5-7 kartus. Nykštukas pajuto, kad jo liežuvis nenori praleisti oro, pakilo iki gumbų ir sukūrė užtvarą, tačiau oras prasiskverbė pro kliūtį ir pabeldė į gumbus.
Vaikų prašome garsą t tarti pagal aprašytą artikuliaciją. Mes sekame teisinga padėtis lūpų, liežuvio, gerklės darbas ir kvėpavimas.
- Tada Nykštukas delnais užsidengė ausis ir išleido garsą Ausys neskambėjo. Šis garsas pasirodė nuobodus. Nykštukas iš pradžių ištarė tvirtai – t, ir stipriai sugniaužė kumščius, paskui švelniai – t, ir atkišo delną (rodome kiekvieną veiksmą).
Tada nustatome, ar šis garsas gali būti švelnus ar kietas. Norėdami tai padaryti, pasirenkame garsą T iš žodžių: TANK, POPLAR, CARROOM, PUMPKIN.
O garsą Th išrenkame iš žodžių: TETA, CHOE, NOTEBOOK, TULLE
Mes duodame pilnas aprašymas garsas: garsas yra priebalsis, duslus, gali būti kietas ir švelnus.
Foneminės klausos raida. Žaidimas „Pakartokite skiemenų seriją“.
Kviečiame vaikus žaisti su nykštuku. Mokytojas taria kelis skiemenis, vaikas tiksliai kartoja skiemenų seką po suaugusiojo.
Skiemenų grandinės: ta-to; ta-to-tu; ta-tu-tu; tu-tu-te.
Spausdinkite ranką. Laiškas T.
Mokytojas parodo kortelę su T raide.
-Bukovka savo stebuklingu pieštuku parašė raidę T. Parašykime ir šį laišką. Pirmiausia nubrėžsime raidę T, tada pirštu ore „rašysime“ T.
- Sulenkite raidę T nuo skaičiavimo lazdelės. Kiek pagaliukų reikės?
Mokytojas paprašo vaikų atlikti užduotį darbalapyje.
- Nuspalvinkite raidę T mėlynai.
- Nubrėžkite T raides, parašytas punktyrinėmis linijomis.
– Kokius paveikslus dailininkas piešė? Pavadinkite vaizdus. Nuspalvinkite tik tuos objektus, kurių pavadinimai prasideda garsu T arba T.
– Kokias nuotraukas nuspalvinsime?
Skaityti skiemenis su raide T.
Kviečiame vaikus kartu su Bukovka skaityti skiemenis. Kartojame skaitymo taisykles: Kartu skaitome skiemenis, „ištempdami“ balsinį garsą. Jei pirmasis skiemens priebalsis yra priebalsis, atkreipiame vaikų dėmesį į tolesnę balsės raidę, kad skaitydamas vaikas iškart pereitų prie kitą laišką nesustodamas tarp jų.
Suvokimo ugdymas. Raidės paslėptos.
Mokytojas prašo vaikų įvardyti raides, kurios yra paslėptos už tvorų.
- Apibraukite raides, kurios reiškia nuobodų garsą.
Lauko žaidimas. Sodas
Vaikai stovi ratu.
Eisime į sodą (žingsniuok į vietą)
Daug kas ten auga: (išskleiskite rankas į šonus)
Nuskinsime agurkus iš sodo, (skinkite įsivaizduojamus agurkus)
Pomidorai su lygia oda (rankomis nupiešime apskritimą)
Riebi ropė
Tvirtai įsitaisykite ant žemės (uždėkite rankas ant diržo ir šiek tiek pasukite kūną į kairę ir į dešinę)
Ilga morka (pakelkite rankas aukštyn ir sujunkite jas delnais)
Ji gudriai nuo mūsų pasislėpė. (Atsisėskite ir uždenkite galvą rankomis)
Trauk, trauk nuo žemės. (Mes atsikeliame ir imituojame judesį)
Viskas surinkta – žiūrėk! (Išskleiskite rankas į šonus).
Skaityti žodžius su raide T.
Mokytojas kviečia vaikus eilutę po eilutės ir stulpeliais perskaityti užduočių lape užrašytus žodžius.
- Pavadinkite žodžius, sudarytus iš vieno skiemens.
- Vertikaliu pagaliuku padalinkite žodį TORTAI į skiemenis.
Žodžio garsinė raidė analizė. T garso vieta žodyje.
Tada mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į užduotį darbalapyje.
– Dailininkas piešė paveikslus. Pavadinkite vaizdus. Nustatykite, kur yra T garsas: žodžio pradžioje, viduryje ar pabaigoje.
- Diagramoje nurodykite garsą tašku.
- Kuriame žodyje yra T garsas žodžio pradžioje?
Pirštų gimnastika. Pelės.
Vieną dieną išėjo pelės (pirštai lėtai „eina“ palei stalą)
Pažiūrėkite, kiek valandų. (dešinės rankos delnu prie kaktos padarykite „antvaizdį“)
Vienas-du-trys-keturi. (sulenkite kairės rankos pirštus, pradedant nuo nykščio)
Pelės traukė svarmenis. (pakaitiniai judesiai sulenktais kumščiais aukštyn ir žemyn)
Staiga pasigirdo baisus skambėjimo garsas - (staigiai plojame delnais)
Pelės pabėgo. (pirštai greitai ir greitai bėga per stalą).
Rankos paruošimas rašymui. Debesis.
- Pasakykite žodį DEBESIS. Kiek skiemenų yra šiame žodyje? Koks pirmasis skiemuo? Kokiu garsu prasideda žodis TUCHA?
- Apsukite debesį ir pieškite lietų.
- Prie morkų pridėkite keletą potėpių.
Atsiskyrimas
Vaikai su mokytoju sėdi ant grindų ratu ir susikimba rankomis. Jie deklamuoja eilėraštį choru, siūbuodami rankomis į ritmą.
Puikiai praleidome laiką
Visi žaidė, visi bandė,
Greitai vėl susitiksime,
Skaityti dar kartą!

Teritorijų integravimas:"Skaitymas grožinė literatūra“, „Bendravimas“, „Pažinimas“, „Sveikata“.

Tikslas: sukurti teisingumo jausmą.

Užduotys:

  • Švietimas: toliau dirbti, kad sukeltumėte susidomėjimą knyga; iliustracijų pagalba padėti suprasti pasakų veikėjų veiksmų seką; išmokti taisyklingai įvardyti kūrinio autorių ir pavadinimą; patikslinti žinias tema „Vaisiai“.
  • Švietimas: ugdyti gebėjimą atidžiai klausytis pasakų; naudojant įvairias technikas ugdyti gebėjimą teisingai suvokti kūrinio turinį, įsijausti į jo herojus, vertinti herojų veiksmus; plėtoti idėjas apie literatūros žanrai; praturtinkite savo žodyną šia tema.
  • Švietimas: ugdyti emocinį ir perkeltinį teksto suvokimą; formuoti „draugystės“, „gerumo“, „teisingumo“ sąvokas, ugdyti norą elgtis dorai.

Įranga: Lėlė Karkuša, obuolys, V. Sutejevo pasaka „Obuolys“ su iliustracijomis,

Preliminarus darbas: pokalbiai su vaikais apie vaisius; U. Rašido eilėraščio „Mūsų sodas“ skaitymas; mįslių apie vaisius spėjimas; obuolių dažymas; pratimas „Mūsų sodas“, didaktinis žaidimas „Ketvirtasis ratas“; pirštų gimnastika „Kompotas“, mankšta „Ežiukas ir būgnas“, „Sulčių spaudimas“, kalbos motorikos žaidimas „Ejome per sodą...“;

Leksinis darbas:

  • Laukinė obelis - miške auganti obelis.
  • Susisukęs į kamuoliuką atsigulti pasilenkęs.
  • pabudau - ne visai pabudęs.
  • Spyrė - smūgiuoti, spardyti.
  • Loys - apie gyvūnus, šaukti garsiai ir staigiai.
  • Padalinkite į lygias dalis - visi vienodi.
  • Išmokė mane išminties - papasakojo, kaip tai padaryti teisingai.
  • Mugė - teisingas, tikras (atspindi tikrovę).
  • Teisingai įvertinta - Nusprendžiau teisingai.

Pamokos eiga

1. Staigmenos akimirka.

Atvažiuoja Karkuša ir atneša vaikams dovanų obuolį.

Karkuša klausia vaikų: „Koks obuolys?

Vaikų atsakymai: „Didelis, prinokęs, rausvas, kvapnus, saldus, skanus, sveikas, geltonas“. Karkušai nepatinka vaikų atsakymai. Ji sau atsako: „Vienas ir vienintelis“.

Pedagogas: „Ką daryti? Yra daug vaikinų, bet vienas obuolys.

Karkuša: „Paskaitykite V. Sutejevo pasaką „Obuolys“ ir sužinosite, ką daryti.

2. V. Sutejevo pasakos „Obuolys“ skaitymas.

Pirmasis pasakos skaitymas.

Pokalbis klausimais:

  1. Ar tau patiko pasaka?
  2. Koks buvo pasakos pavadinimas ir kas ją parašė?
    V. Sutejevas yra ne tik rašytojas, jis buvo ir dailininkas, piešė paveikslus savo pasakoms, kurios vadinamos iliustracijomis. Tai paveikslai, kuriuos V. Sutejevas nupiešė pasakai „Obuolys“.
  3. Ar prisimeni pasakos herojus? (Kiškis, varna, ežiukas, lokys).
  4. Kodėl Kiškis, Varna ir Ežiukas susikivirčijo? (Dėl obuolio).
  5. Kas sutaikė mūsų draugus? (Meška, Michailas Ivanovičius).

3. Fiziniai pratimai.

"Mes vaikščiojome per sodą..."

Ėjome per sodą, vaikščiojome, vaikščiojome. Vaikai vaikšto.
Sode rasta obelis. Pavaizduoti medį.
Ar ant jo kabo bananai? (Ne, ne bananai.)
Ar ant jo kabo slyvos? (Ne, ne slyvos.)
Ar ant jo kabo kriaušės? (Ne, ne kriaušės.)
Ant jo kabo obuoliai Jie daro kumščius ir išskleidė rankas į šonus.
Jie prašo jų sutrukdyti vaikinams. Jie „nuleidžia“ rankas.
Vėjas pučia, pučia, pučia, pučia, Lenkite į kairę ir į dešinę, rankas aukštyn.
Prinokę obuoliai skina nuo medžio. Jie „nuleidžia“ rankas.
Obuoliai krenta nuo šakų ant takų. Jie tupi ir trenkia kumščiais į kelius.
Padėsime obuolius: įdėsime Jie atsikelia.
Jie yra krepšelyje.
Paimkite obuolius nuo žemės Vienos rankos kumštį uždėkite ant kitos delno.
Ir įdėti į krepšelį.

"Ežiukas ir būgnas"

Ežiukas vaikšto su būgnu Jie žygiuoja ratu ir groja būgnu.
Bum-buom-buom!
Ežiukas žaidžia visą dieną
Bum-buom-buom!
Su būgneliu už pečių, Jie vaikšto ratu, rankos už nugaros.
Bum-buom-buom!
Ežiukas atsitiktinai užklydo į sodą,
Bum-buom-buom!
Jis labai mėgo obuolius Iš pradžių viena ranka, paskui kita, atneša obuolį.
Bum-buom-buom!
Jis pamiršo būgną sode, Jie gūžteli pečiais.
Bum-buom-buom!
Naktimis buvo skinami obuoliai Rankos ant diržo, šokinėja vietoje.
Bum-buom-buom!
Ir nuaidėjo smūgiai Šokinėja.
Bum-buom-buom!
Kiškiai labai išsigando, Jie daro „ausis“, tupi, dreba.
Bum-buom-buom!
Mes neužsimerkėme iki paryčių, Uždenkite akis rankomis.
Bum-buom-buom!

Pratimas „Sulčių spaudimas“.

Vaikai sugniaužia ir atgniaužia kumščius sakydami:
Spaudžiame, spaudžiame, spaudžiame, spaudžiame vaisius.
Į puodelį supilkite skanias sultis. „Pilti“ iš vieno kumščio į kitą.
O! Kokios kvapnios sultys! Įkvėpkite per nosį ir tarkite iškvėpdami.

4. Antrasis pasakos skaitymas.

Mokytojas pasaką skaito antrą kartą. Veda išsamų pokalbį klausimais.

  1. Kas matė obuolį? (Kiškis).
  2. Kas išrinko obuolį? (Varna).
  3. Kas pagavo obuolį? (Ežiukas).
  4. Kodėl herojai ginčijosi ir net kovojo? (Visi tikėjo, kad obuolys yra jo; niekas nenorėjo pasiduoti).
  5. Kieno buvo paprašyta padėti? (Meška). Koks buvo jo vardas? (Michailas Ivanovičius).
  6. Kodėl manote, kad Meškiukas? (Didžiausias, protingiausias).
  7. Ką galvojo Michailas Ivanovičius? (Kiekvienas teisus ir kiekvienas turėtų gauti obuolį).
  8. Kaip aš galiu būti viena? (Padalinkite į lygias dalis).
  9. Kodėl lokys gavo obuolį? (Jis visus sutaikino ir išmokė protauti).

Pokalbio rezultatas: nereikia bartis su draugais ir bartis, reikia kviestis pagalbą, jis patars, teisingai įvertins ir nieko neįžeis.

5. Pamokos santrauka.

Pedagogas: Vaikinai, ar suprantate, ką turėtume daryti su Karkušos dovana – obuoliu?

Vaikai: reikia padalyti obuolį į lygias dalis.

Mokytojas padalija obuolį visiems vaikams ir juos vaišina. Giria vaikus, kad jie atidžiai klausosi istorijos ir teisingai atsako.

  • Ar jūsų kūdikis visiškai nenori žiūrėti į abėcėlės raides?
  • Ar jūsų vaikas tuoj eis į pirmąją klasę, bet ar jis gali būti verčiamas skaityti tik dėl skausmo „atskirtas“ nuo kompiuterio?
  • Nežinote, kaip organizuoti užsiėmimus su ikimokyklinuku taip, kad sutaupytumėte jūsų nervus ir visiškai neatbautumėte jo domėjimosi skaitymu?

Šias ir kitas problemas mokant ikimokyklinukus skaityti galima išspręsti organizuojant pamokas žaidimo forma. Ikimokyklinio amžiaus vaikams žaidimas yra pagrindinė veiklos forma. Todėl bendraukite su savo ikimokyklinuku žaisdami skirtingi žaidimai, yra paprasčiausias ir efektyvus būdas išmokyti jį skaityti.

Prieš kalbėdami apie tai, kokius žaidimus geriausia žaisti su vaiku mokantis skaityti, pateikime keletą bendras patarimas apie užsiėmimų organizavimą.

  1. Reguliariai mankštinkitės! Tegul užsiėmimai būna trumpi (5-10 min.), bet kasdien. Ikimokyklinukams tai daug efektyviau nei 45 minučių trukmės pamokos kartą per savaitę.
  2. Mankštinkitės visur. Norėdami išmokti skaityti, nebūtinai turite pasodinti vaiką prie stalo su knygomis. Mokytis raidžių parke galima vaikščiojant, piešiant jas kreida ant asfalto ar žiūrint į ženklus, padedant mamai pasigaminti raidžių formos sausainius ar tyrinėjant automobilių valstybinius numerius aikštelėje ir pan.
  3. Mankštinkitės tada, kai vaikas jaučiasi gerai: išsimiegojęs, aktyvus ir pasiruošęs naujiems žaidimams bei veiklai.
  4. Nuolat kurkite vaikui sėkmės situacijas, dažniau pagirkite jį, sutelkite jo dėmesį į tai, ką jis nuveikė, ir neužsibūkite ties nesėkmėmis. Užsiėmimai vaikui turėtų džiuginti!

Ir dar vienas dalykas, kurį būtinai turite žinoti pradedant mokytis skaityti, yra straipsnyje apie.

Kokius žaidimus galite žaisti skirtingi etapai mokyti ikimokyklinukus skaityti?

1. Laiškų studijavimas.

Jei vaikui sunku atsiminti raides, geriausias būdas išmokti juos – tai „atgaivinti“, sukurti ryškią asociaciją su kiekviena raide. Jūs ir jūsų vaikas galite išsiaiškinti, kaip atrodo konkreti raidė, arba pasinaudoti įvairia medžiaga iš interneto ir šiuolaikinių abėcėlių knygų.

Pavyzdžiui, ryškių, įsimintinų raidžių vaizdų vaikams galima rasti Elenos Bachtinos pradmenyje (šioje knygelėje yra ne tik spalvingi paveikslėliai ir rekomendacijos, kaip apie kiekvieną raidę papasakoti vaikui, bet ir spalvingi šablonai – raides iš šio pradmens galima karpyti išeiti ir žaisti).

Internete galite rasti daugybę spalvinimo puslapių vaikams su raidėmis, panašiomis į tą ar kitą objektą.

Mokantis raidžių taip pat naudinga kartoti trumpas eilutes, kurios padės atsiminti kiekvieną raidę:

Ar matote uodegą gale?
Taigi tai yra raidė C.

Raidė B yra kaip begemotas –
Ji turi didelį pilvą!

G atrodo kaip žąsis -
Visas laiškas buvo sulenktas.

D - aukštas namas su stogu!
Tai namas, kuriame gyvename.

Ir vargšė Y raidė
Jis vaikšto su lazdele, deja!

Savo darbe naudoju įvairius „priminimus“, kurie vaikams asocijuojasi su viena ar kita raide. Galite juos aktyviai naudoti namų pamokose arba sugalvoti savo.

Labai pravartu turėti specialų sąsiuvinį ar albumą, kuriame kiekviename puslapyje „gyvens“ išmokta raidė. Šiame albume taip pat galite išmokyti vaiką rašyti, įklijuoti paveikslėlius su žodžiais ant norimos raidės, pridėti eilėraščius ir spalvinimo puslapius, kiekvienai raidei sukurti medžiagos pasirinkimą. Vaikus labai žavi bendros kūrybos procesas, todėl aktyviai įtraukite juos į tokio albumo kūrimą.

Kitas variantas – pasidaryti laiškų namą. Rinkitės bet kokį dydį: jis gali būti labai mažas, pagamintas iš poros kartono lakštų arba didžiulis, tokio aukščio kaip vaikas. Svarbiausias dalykas yra specialūs kišeniniai langai raidėms. Kiekviename laiškų namo „butuke“ padėkite laišką su savo vaiku. Norėdami tai padaryti, jums reikės kartoninių raidžių, šiek tiek mažesnių už kiekvieną langą. Bet kokiu būdu pažymėkite, kuriuose butuose jau yra „gyventojų“, o kurie dar tušti.

Pritvirtinkite jau išmoktas raides prie langų išorės (naudodami sąvaržėlę) ir pakvieskite vaiką į studijuotas raides languose išdėstyti paveikslėlius su žodžiais. Pavyzdžiui, „gydykite“ raides: suteikite vaikui atvaizdus produktų, kuriuos jis turi paskirstyti norimiems „apartamentams“: įdėkite arbūzą/abrikosą į langą su raide A, kepalą, baklažaną - į langelį su raidė B, vafliai / vynuogės - su raide B ir kt.

Panašiai galite aplankyti laiškus su pasakų personažai(Pinokis - raidei B, Thumbelina - raidei D, Mowgli - raidei M ir tt), „apsirenk“ raides (marškinėlius priskirkite raidei F, džinsus raidei D, kelnes raidė W ir pan.).

Pagrindinis šio žaidimo tikslas – išmokyti vaiką atpažinti pirmąją žodžio raidę ir lengvai atpažinti jau užpildytas raides.

Įvairūs loto ir domino žaidimai taip pat puikiai tinka mokytis raidžių. Geriau naudoti loteriją be paveikslėlių raginimų, tokiu būdu mokymasis bus daug efektyvesnis. Tokį loteriją nesunkiai pasidarysite patys. Norėdami tai padaryti, paruoškite lapus su 6–8 paveikslėliais ir kartonines korteles tinkamomis raidėmis. Leiskite vaikui piešti kortas, perskaityti raides ir parodyti, kuris žaidėjas turi numestos raidės paveikslėlį.

2. Sudėkite skiemenis.

Vaiko mokymas formuoti skiemenis gali užtrukti šiek tiek ilgiau nei raidžių mokymasis. Vaikas turės kartoti daug daug kartų skirtingi skiemenys prieš įvaldydamas šį įgūdį. Kad mokymasis jam būtų ne našta, o džiaugsmas, toliau su juo žaidžiame. Tik dabar žaidžiame žaidimus su skiemenimis. Pagrindinė užduotisŠis etapas skirtas išmokyti vaiką kartu tarti dvi raides.

Be skiemenų loto, kuris gali būti sudarytas tuo pačiu principu kaip ir raidžių loto, galite naudoti kitus naminius žaidimus vaikams, kad išmokytumėte juos pridėti skiemenų.

— Nuotykių žaidimai („takeliai“).

Nuotykių žaidimai buvo ir tebėra vienas įdomiausių žaidimų vaikams. Norėdami sukurti tokį žaidimą su skiemenimis, paimkite žaidimo lauką iš bet kurio stalo žaidimas. Tuščiose langeliuose/apskritimuose surašykite įvairius skiemenis (daugiau rašykite tuos, kurie vaikui sunku). Tada pažaisk normalios taisyklės: ridenkite kauliukus ir eikite per langelius, skaitydami, kas ant jų parašyta. Taip vaikas galės perskaityti gana ilgas ištraukas su skiemenimis, kuriuos įprastu pradmeniu „įveiktų“ vargais negalais.

Pagal analogiją su nuotykių žaidimais galite sukurti įvairius takelius su skiemenimis, kuriuose jie skiriasi transporto priemonių: kas įveikia trasą be klaidų ir kuo greičiau. Norėdami tai padaryti, jums reikės kartono / vatmano popieriaus, ant kurio bus nubrėžtas maršrutas su skiemenimis, ir žaislinių automobilių / sunkvežimių / traukinių / lėktuvų. Nepamirškite, kad vaikus labai lengva sužavėti, įtraukiant į pamokas konkurencinį aspektą.

— Žaidimai „Parduotuvė“ ir „Paštas“.

Paruoškite monetas – apskritimus su užrašytais skiemenimis, taip pat prekes – paveikslėlius su gaminiais/daiktais, kurie prasideda šiais skiemenimis. Jūs pirmiausia žaidžiate kaip pardavėjas: pakvieskite vaiką nusipirkti ką nors iš jūsų su sąlyga, kad jis pasiūlys tinkamą monetą pasirinktam produktui (pavyzdžiui, jis gali nusipirkti kopūstą už monetą su skiemuo KA, kivi už monetą su skiemuo KI, kukurūzai monetai su skiemeniu KU ir kt.).

Tada gali keistis vaidmenimis: tu – pirkėjas, vaikas – pardavėjas. Jis turi atidžiai stebėti, ar duodate tinkamas monetas pasirinktam produktui. Kartais klysti, leiskite vaikui jus pataisyti. Pirkėjas taip pat gali būti bet koks žaislas, pakvieskite savo vaiką išmokyti taisyklingai pavadinti monetas skiemenimis.

Labai panašus žaidimas- „Paštas“, tik vietoj monetų ruošiate vokus su skiemenimis, o vietoj prekių - paveikslėlius su gyvūnais ar pasakų personažais. Vaikas bus paštininkas, jis turi iš pirmo ant voko užrašyto skiemens atspėti, kam reikia įteikti laišką. Šiame žaidime geriausia skaityti skiemenis, prasidedančius tuo pačiu priebalsiu, kad vaikas neatspėtų adresato pagal pirmą raidę.

— Namai su skiemenimis.

Nupieškite kelis namus, kiekviename užrašykite po vieną skiemenį. Padėkite namus priešais vaiką. Po to paimkite kelias žmonių figūras ir, pavadindami kiekvieną iš jų, pakvieskite vaiką atspėti, kas gyvena kokiame name (Vasya turi būti įdėta į namus su skiemeniu VA, Nataša - su skiemeniu NA, Lisa - su skiemeniu LI ir pan.) .

Kitas šios užduoties variantas: leiskite vaikui sugalvoti vardus mažiesiems žmogeliukams, sudėti juos į namelius ir ant kiekvieno iš jų užrašyti pirmąjį vardo skiemenį.

Paruoškite kartonines korteles su skiemenimis, perpjaukite jas į dvi lygias dalis horizontaliai. Vaikas turi sudėti šiuos „galvosūkius“ ir pavadinti gautus skiemenis.

Paimkite kelias korteles su dviskiemeniais žodžiais (pavyzdžiui, PLUNKSNA, VAZA, LAIKRODIS, ŽUVYS). Paveikslėlio kairėje įdėkite pirmąjį žodžio skiemenį. Jūs turite jį aiškiai perskaityti, o vaikas turi teisingai pasirinkti paskutinis skiemuo. Prieš vaiką išdėliojamos 3-4 galimos galūnės.

Daugiau žaidimų, skirtų mokytis skaityti pagal skiemenis, rasite straipsnyje.

3. Skaitykite žodžius ir sakinius.

Mokymasis skaityti žodžius (o paskui sakinius) jau apima aktyvus darbas ikimokyklinukų su knygomis, bet tai nereiškia, kad nustojame žaisti klasėje. Priešingai, mokymąsi kuo dažniau „praskieskite“ žaidimais, perjunkite vieną veiklos rūšį į kitą, kad vaikas mažiau pavargtų ir mokymasis vyktų efektyviau. Atminkite: vaiką nepakanka išmokyti skaityti, svarbu įskiepyti jam meilę skaityti.
Kokius žaidimus galima pasiūlyti ikimokyklinukų tėvams šiame mokymosi skaityti etape?

Prieš vaiką išdėstykite žodžių seką. Pakvieskite jį pasirinkti tik „valgomus“ žodžius (arba dalykus, kurie yra žali / daiktai, kurie turi apvalios formos/ tik „gyvi“ žodžiai ir pan.). Jei takelis ilgas, žodžius galite skaityti kartu su vaiku.

Padėkite iškirptus pėdsakus su žodžiais aplink kambarį (galite naudoti paprastus lapus). Pakvieskite vaiką eiti iš vieno kambario galo į kitą sekdami šiuos takelius: toliau galite judėti tik perskaitę žodį, ant kurio stovite. Vaikas ant jų vaikšto pats arba su mėgstamu žaislu.

— Žaidimas „Oro uostas“ arba „Automobilių stovėjimo aikštelė“.

Šiame žaidime laviname ikimokyklinukų dėmesingumą. Paruoškite kelias korteles su labai panašūs žodžiai kad vaikas neatspėtų žodžių, o atidžiai perskaitytų iki galo (pavyzdžiui, BURNA, RAGAS, AUGIMAS, RAGAI, ROŽĖ, BURNYNA, RASA). Padėkite korteles aplink kambarį. Tai bus skirtingi oro uostai / parkavimo vietos. Vaikas pasiima lėktuvą (jei žaidžiate oro uostus) arba mašiną (jei turite stovėjimo aikštelę), po to jūs garsiai ir aiškiai iškviečiate, kur tiksliai jam reikia leistis/stovėti.

— Žodžių grandinės, kuriose keičiasi tik viena raidė.

Paruoškite popieriaus lapus arba molbertą. Pradėkite rašyti žodžių grandinę po vieną – kiekvienam paskesniam žodžiui pakeiskite tik vieną raidę, tai išmokys jūsų vaiką dėmesingo, „atkaklio“ skaitymo.

Tokių grandinių pavyzdžiai:

  • BANGINIS - KATĖ - BURNA - ROS - NOSIS - NEŠIMAS - ŠUNIS.
  • LENTA - DUKRA - NAKTIS - INKSTAI - INKSTAI - STATINĖS - STATINĖ - HUMMUM.

Žaidimai su kamuoliu, su mėgstamais žaislais, į mokyklą, ligoninę ar darželis– visa tai įtraukite į mokymosi skaityti procesą. Aktyviai sugalvokite žaidimų patys. Apsvarstykite, kuo domisi jūsų vaikas, ir pasinaudokite tuo, kai su vaiku sėsite skaityti. Ar tavo dukra myli princeses? Važiuokite karieta takais su raidėmis / skiemenimis / žodžiais. Ar tavo sūnus myli superherojus? Padarykite treniruočių takelį jo mėgstamam veikėjui. Pakvieskite vaiką žaisti mokyklą ir išmokykite jo meškiuką suformuoti dvi raides į skiemenį.

Keiskite žaidimus, atidžiai stebėkite, kas patinka jūsų vaikui ir nuo ko jis greitai pavargsta, tada mokymasis bus džiaugsmas jums ir jam! Atminkite, kad visai nesunku sudominti ikimokyklinukus, jie mėgsta žaisti ir mielai padės jums sugalvoti naujų žaidimų mokymosi metu.

Filologas, rusų kalbos ir literatūros mokytojas, mokytojas ikimokyklinis ugdymas
Svetlana Zyryanova

) yra pirmoji knyga, su kuria pradedama mokytis skaityti ir rašyti. IN šiuolaikinis gyvenimas Visur diegiamos kompiuterinio mokymo programos. Mes sukūrėme gerai iliustruotą internetinis variantas Gruntas vaikams. Kuriant „Primer“ buvo naudojamos laiko patikrintos naujovės psichologinis centras Adalyn.

Atsigręžkime į istoriją. Pirmąjį rusišką pradmenį išspausdino pradininkas spaustuvininkas Ivanas Fiodorovas Lvove 1574 m. Pradmenyje buvo abėcėlė, skyrius, skirtas mokyti raidžių-subjunktyvinio metodo, gramatikos taisyklių, rašybos ir skaitymo medžiagos. Pirmasis Maskvos raštingumo mokymo vadovas yra Vasilijaus Burcovo „Primer“. Išleido Maskvos spaustuvė 1634 m. Šis gruntas išsiskyrė ypatinga elegancija ir paprastumu. Knyga buvo mažo, patogaus formato. Skirtingai nei Ivanas Fiodorovas, Burcovas raudonai paryškino raides, skiemenis ir pradmenų skyrių pavadinimus. Naudojamas grunte gražūs šriftai ir grafinis dizainas, kiekvieno puslapio konstrukcija yra aiški ir gerai apgalvota. Gruntas buvo sudarytas pagal Fiodorovo abėcėlės modelį.


Papildomai rekomenduojame NAUJĄ ABC KNYGĄ (veikia visų tipų kompiuteriais, pritaikyta mobiliesiems įrenginiams).Žaidimo kortelės už pradžią, kurią sukūrė N.S. Žukova. Mieli tėvai ir mokytojai! Pristatome jums naują produktą mokomosios literatūros vaikams rinkoje - unikalią „Dirigavimo metodika papildomos klasės studijuojant Pradinuką." Kas tai? Tai žaidimai kortelėse ir diske, kurie leis jūsų vaikui žaismingai mokytis raidžių, išmokti skaityti skiemenis ir paprasti žodžiai


. Daug dėmesio metodu skiriama foneminės klausos ugdymui. Metodo raidžių perdavimo seka visiškai sutampa su medžiagos pateikimu N. S. Žukovos pradmenyje. Kartu su vaiku pereinate medžiagą naudodamiesi ABC knygele ir papildomai mokotės pagal metodikos užduotis. Laiškai. Žaidimai su raidėmis. Pratimai raidėms kartoti ir įsiminti. Pratimai ir mokomieji žaidimai iš šio skyriaus padės pakartoti ir įtvirtinti pradmenų medžiagą. Mūsų edukaciniai žaidimai leis ikimokyklinukui prisiminti spausdintų rusiškos abėcėlės raidžių vaizdą (rašymą), išmokys atpažinti garsus žodžiuose iš klausos ir parinkti žodžius, prasidedančius tam tikra raide. Turite pratimų ir žaidimų raidėms kartoti ir įsiminti skirtingo lygio


sudėtingumo. Kai kurie vaikai negali atlikti visų užduočių pirmą kartą. Galite praleisti užduotį, kuri sukėlė sunkumų, ir grįžti į... Skiemeniai. Pamokos apie skiemenų skaitymą. Mūsų svetainės puslapiuose rasite medžiaga, skirta mokyti vaikus skaityti skiemenis ir žodžių skaitymą po skiemenį. Deja, daugelyje parduotuvėse parduodamų abėcėlių ir pradmenų nėra nurodymų, kaip išmokyti skaityti skiemenis. Pirmuosiuose tokių leidinių puslapiuose vaikai supažindinami su raidėmis, o vėliau pateikiami skiemenų skaitymo ir žodžių skaitymo skiemens po skiemens pratimai. Dažnai skiemenų skaitymo ir skiemenų skaitymo pratimai neturi paaiškinimų. Bet kaip vaikas gali perskaityti skiemenį? Mūsų „Primer“ yra vaizdo įrašas su metodinius nurodymus apie skiemenų sudarymą ir skaitymą. Skiemenų skaitymo pamokose yra keletas užduočių ir pratimų tipų. Jie puikiai naudojami atliekant užduotis ir pratimus pamokoms. vaikui žinomas...


Mokymasis skaityti žodžius Pereiti prie pamokų apie mokymąsi skaityti žodžius rekomenduojama išstudijavus mūsų Pradinuką ir atlikus poskyrių „Žaidimai su raidėmis“, „Skiemenų skaitymo pamokos“ užduotis. Gebėjimo taisyklingai skaityti žodžius vaikui neužtenka. Jis turi suprasti to, ką perskaitė, prasmę. Ankstesniuose pratybose skyriuje „Mokymas skaityti“ didelis dėmesys buvo duota garso analizėžodžiai ir skiemenys, foneminės klausos ugdymas. Poskyrio „Mokymasis skaityti žodžius“ užduotys pagrįstos šešių tipų skirtingomis technikomis: žodžio susiejimas su vaizdiniu vaizdu; vaizdinio vaizdo susiejimas su žodžiu; koreliacija atskirus žodžius su grupėmis vizualiniai vaizdai, susijungę pagal reikšmę; studijuoti dalies ir visumos sąvokas; ieškoti paslėptų žodžių raidžių lentelėje; raidės pakeitimas žodyje, siekiant pakeisti žodžio reikšmę.


Jei jūsų mažasis studentas jau daugiau ar mažiau gerai skaito dviejų ir trijų skiemenių žodžius, tada galėsite pereiti prie skaitymo kartu su juo paprastus sakinius. Tačiau reikia pripažinti, kad labai nuobodu skaityti tokias banalias frazes kaip „Mama plauna rėmą“. Kaip mokymosi skaityti procesą padaryti smagiau? Kokį skaitymo žaidimą galima sugalvoti, kad pačiam vaikui būtų įdomu mokytis skaityti? Siūlome pasigaminti jam specialus žaidimas už mokymąsi skaityti. Padaryti knygą – žaislą skaitymui – visai nesunku. Jums reikės pavasarinio sąsiuvinio arba įprasto eskizų sąsiuvinio. Užrašų knygelės (albumo) puslapiai naudojant...


Mokymas skaityti ikimokyklinukus Išmokite skaityti internete su pramoginiai žaidimai iš mūsų svetainės skilties „Ikimokyklinio amžiaus vaikų mokymas skaityti“. Čia rasite 120 žaidimų, mokančių skaityti internete, patogumo suskirstytus į 20 pamokų. Internetiniai žaidimai, skirti mokytis skaityti, pateikiami didėjančio sunkumo tvarka: iš pradžių žaidimai su raidėmis, paskui žaidimai su skiemenimis, tada žaidimai su žodžiais ir žaidimai su sakiniais. Taip pat į mokymosi skaityti pamokas įtraukiami pratimai, skirti lavinti įgūdžius, reikalingus mokytis skaityti: foneminį suvokimą, erdvinis mąstymas, dėmesys, atmintis, vizualinis suvokimas. Visos treniruotės vyksta linksmai.

Populiariausias skaitymo skiltyje


Gruntas- pirmoji knyga, su kuria pradedama mokytis skaityti ir rašyti. Atkreipiame jūsų dėmesį į geriausią „RuNet“ parinktį internetinis gruntas. Kuriant „Primer“, buvo naudojami laiko patikrinti „Adaline“ psichologinio centro patobulinimai. Grunte yra interaktyvios multimedijos...


Medžiaga ABC pamokoms Ne visi ikimokyklinukai nori mokytis su „Primer“. Siūlomose medžiagose yra 750 kortelių ir blankų su įdomiomis ir įvairiomis užduotimis. Jie tikrai padės ABC knygos studijas paversti įdomia veikla. ...


Foneminės klausos raidaŠiame straipsnyje papasakosime apie žaidimus, kurie paruošia vaiką mokytis skaityti ir rašyti. Kalbėsime apie specialius pratimus ikimokyklinukų foneminei klausai lavinti. Ikimokyklinukas su gerai išvystyta foneminis suvokimas Bus daug lengviau išmokti skaityti ir rašyti...


Laiškai. Pratimai ir žaidimai. Pratimai ir mokomieji žaidimai iš šio skyriaus padės pakartoti ir įtvirtinti pradmenų medžiagą. Mūsų edukaciniai žaidimai leis ikimokyklinukui prisiminti spausdintų rusiškos abėcėlės raidžių vaizdą (rašymą), išmokys atpažinti garsus iš klausos ir...


Skiemeniai. Pamokos apie skiemenų skaitymą Mūsų pamokos apie skiemenų skaitymą apima kelių tipų užduotis ir pratimus. Užduotyse ir pratybose pamokoms vartojami vaikui gerai žinomi žodžiai, susidedantys iš 2-3 skiemenų. Skiemenis sudaro dvi raidės, balsė ir priebalsis. Paprastai vaikas ne...


Mokymasis skaityti žodžius Išstudijavus mūsų Pradinuką ir atlikus užduotis poskyriuose „Žaidimai su raidėmis“ ir „Skiemenų skaitymo pamokos“, rekomenduojama pereiti prie pamokų apie mokymąsi skaityti žodžius. Gebėjimo taisyklingai skaityti žodžius vaikui neužtenka. Jis turi suprasti to, ką perskaitė, prasmę. Ankstesniuose...


Žaidimai, skirti mokytis skaityti. Knyga-žaislas Jei jūsų mažasis mokinys jau daugiau ar mažiau gerai skaito dviejų ir trijų skiemenų žodžius, galite pereiti prie paprastų sakinių skaitymo. Tačiau reikia pripažinti, kad labai nuobodu skaityti tokias banalias frazes kaip „Mama plauna rėmą“. Kaip padaryti, kad mokymasis skaityti būtų linksmesnis?...


Skaitymo pamokos Skyriuje yra 20 kompiuterių internetinės pamokos skaityme. Kiekvieną pamoką sudaro 6 skaitymo žaidimai. Kai kurie žaidimai yra skirti tobulėjimui bendrieji gebėjimai, būtinas vaikui už mokymąsi skaityti. Kiti žaidimai moko garsų, raidžių ir skiemenų, padeda...


Pamokos santrauka apie skaitymą ir kalbos raidą

Tema:„Garsas ir raidė Yoyo“

Tema:„Garsas ir raidė Yoyo“

Tikslas: Mokiniams formuoti garso ir raidės Ё, ё idėją, mokytis kurti ir skaityti žodžius su šia raide.

Užduotys:

Švietimo : supažindinti su raide ir garsu Ёё, išmokti sudaryti ir skaityti skiemenis su raide ir garsu „е“, žodžius, kuriuose yra garsas ir raidė е.

Korekcinis ir vystomasis : ugdyti gebėjimą atsakyti į klausimus, aktyvinti protinę veiklą, pagrįstą darbu su deformuotais žodžiais (žaidimas „Surink žodį“), didinti pažintinė veikla per didaktiniai žaidimai.

Švietimo : ugdyti gebėjimą klausytis ir išgirsti mokytoją, ugdyti tikslumą dirbant su atskiros kortelės.

Įranga: nuotraukos „saulė“ ir „debesis“; paveikslėliai „ežiukas“, „pelėda“, „kiškis“, „lapė“, „vilkas“, „meška“, „obuolys“; paveikslėliai „Šifruotos raidės“; Kortelė su raide Yo,yo; kortelės su skiemenimis; kortelės su ranka parašyta raidės Ё, ё; „guzelio“ nuotraukos; kortelės su žodžiais; kortelė su liežuvio suktuku.

Pamokos eiga:

1. Organizacinis momentas

Emocingas požiūris į būsimo darbo sėkmę :

– Jie pasižiūrėjo vienas į kitą, nusišypsojo vienas kitam ir tyliai atsisėdo.

– Kodėl mes čia atėjome?

Mes atvykome čia mokytis
Nebūk tingus, bet dirbk sunkiai
Stropiai dirbame
Įdėmiai klausykime.

Scheminis jūsų nuotaikos piešinys pamokos pradžioje

Vaikinai, su kokia nuotaika pradedate pamoką? gera nuotaika? Nufotografuokite savo nuotaiką ir parodykite man. gerai. Tikiuosi, kad jūsų nuotaika išliks iki pamokos pabaigos.

2. Kvėpavimo pratimai

Mokytojas: Vaikinai, šiandien turėsime daug dirbti su jumis, skaityti, žaisti, taigi dabar darysime kvėpavimo pratimai:

1. „Pučiame karštą arbatą“.

Įkvėpkite per nosį. Ištraukite lūpas į siaurą „piltuvėlį“. (Iškvėpimas.)

2. „Dėmesys“

Uždėkite vatos tamponą ant nosies galiuko plačiąja kalba"puodelio" formos, prispaustas prie viršutinė lūpa, išsipūskite vatą nuo nosies:

Mes su tavimi lankėmės cirke,

Triukai buvo stebimi

Bet mes patys turime ūsus,

Parodysime savo mamai keletą magiškų triukų.

3. Sniegas

Padarykite „snaiges“ - mažus vatos ar popieriaus gumuliukus. Mes prašome vaiko padaryti sniegą - uždėkite „snaiges“ ant delno ir nupūskite.

Gerai padaryta!

3. Staigmenos akimirka

Vaikinai, norėdami sužinoti, kas šiandien mus aplankė, turime įminti mįslę. (Ant lentos yra ežio nuotrauka.)

Kaip eglutė, apaugusi spygliais.

Jis pats yra apvalus, ne rutulys, jo burnos nematyti, o kandžioji,

Jūs negalite jo paimti plika ranka, bet jis vadinamas... (ežiukas)

Teisingai, vaikinai. Tai ežiukas. Jis atėjo pas mus pagalbos. Jis pametė savo obuolį. Turime padėti ežiukui surasti savo obuolį. O dabar kartu eisime į mišką.

3. Praneškite apie pamokos temą

Šiandien, vaikinai, skaitymo pamokoje susipažinsime su nauju garsu ir raide. Bet su kokiu garsu ir kokia raide apie tai sužinosite vėliau.

4. Darbas pamokos tema

Garsų išskyrimas žodyje

Vaikinai, kas miške viską žino? Kas miške protingiausias? Tai pelėda . Bet pelėda davė mums šią užduotį, jei ją atliksime, ji mums padės.

Pelėda davė mums šiuos žodžius: e-ka, ruff, e-zhik. Pasakyk man, kokiu garsu prasideda šie žodžiai? (dar kartą perskaičiau žodžius)

Teisingai, tai garsas [е]. Pelėdos užduotį įvykdėme. Ir ji sutiko mums padėti. Ji pamatė zuikį, nešantį obuolį į savo skylę. Eikime pas kiškį ir paklauskime, kur yra obuolys.

5. Fizinis lavinimas Rankos pakeltos ir suvirpusios

Tai medžiai miške

Rankos sulenktos, rankos drebančios

Vėjas nuneša rasą

Ištieskime rankas, sklandžiai mojuokite

Tai paukščiai, skrendantys link mūsų

Taip pat parodysime, kaip jie atsisėda.

Padėkime rankas atgal.

Bet kiškis Jis taip pat nenori mums padėti. Jis taip pat nori, kad mes atliktume užduotį. Jis nori sužinoti, kurias raides jūs jau išmokote, kurias raides žinote? (A M O S I U Y E) Štai kiškio užduotis: jis paslėpė laiškus miške, mums reikia juos surasti. Atidžiai pažiūrėkite į šį laišką. Kokį laišką? Gerai padaryta! Jūs atlikote zuikio užduotį. Bet sako, kad obuolio neturi. Lapė paėmė obuolį nuo kiškio, kai nešėsi namo. Vaikinai, mums reikia eiti pas lapę.

A kol einame pas lapę , prisiminkime, kokį garsą šiandien radome su pelėda? Garsas е. Dabar jūs pavadinote raides. Taigi, garsas е taip pat nurodomas raide. Pažvelkite į raidę E. (Rodoma raidė) Pagalvokime, kaip atrodo raidė E? Raidė E yra panaši į raidę E, tik su dviem taškais viršuje. Kaip manote, ar E raidė yra balsė ar priebalsė? Kodėl? (nes galite tai dainuoti) Kokią spalvą naudojame balsėms pavaizduoti? (raudona) Gerai padaryta! Taigi mes priėjome prie lapės.

Vaikai, bet lapė ji taip pat nenori mums padėti, ji nori, kad žaistume su ja.

Aš tau sakysiu žodžius, o tu ploji, kai išgirsi garsą е žodžio pradžioje. Žodžiai: medis, gervuogė, vikrus, meškėnas, rausvas, eglė, ežiukas, šviesus, verpimas, obuolys. Dabar plosite, kai žodžio viduryje išgirsite e garsą: medus, medus, meškėnas, sultys, ledas, teptukas, knyga. Gerai padaryta! Na, manau, kad lapė džiaugiasi tavimi. Bet ji irgi neturi obuolio. Vilkas jį paėmė iš lapės. Teks eiti pas vilką.

Eidami pas vilką prisiminkime, kokį garsą išleidome žvejodami? e) Kokius kitus balsių garsus žinote? Kaip mes juos įvardijame? (raidės)

Vaikai, pažiūrėkite į šias balsių raides (lentoje kabo balsių raidžių eilė). Įvardinkime juos. Dabar dainuokime juos (kartokite 2 kartus).

Skiemenų skaitymas.

Vaikinai, štai vilkas Tai mums tiesiog nepadeda. Jis nori, kad padėtume jam formuoti žodžius, kitaip jis to negalės. Štai viename stulpelyje jis turi šiuos skiemenis. Skaitykime juos vieningai. O antrame stulpelyje yra žodžiai ir skiemenys. Skaitykime juos vieningai.

Skaitome skiemenis (skiemenis skaitome choru, žodžius skaito skaitantys vaikai)

Byo tas pats byo- ne

Tie bendras tie- ne tu- tie- ne

Le ožkos le- ne tie- le- ne

Syo ar- šou- nok

Vaikinai, vilkas irgi neturi obuolio. Vilkas sako, kad lokys paėmė obuolį. Reikės eiti pas mešką...

Fizminutka Trys ežiai ėjo per mišką (vaikščioti vietoje)

Ėjome ramiai ir neskubėdami (mojuokite rankomis priešais save)

Dygliuoti kamuoliukai, dygliuoti kamuoliukai (lenktis į priekį, rankos sulenktos, rankos aukštyn)

Jie vaikščiojo šiugždėdami šakas (padėkite kairę koją į priekį)

Jie vaikščiojo šlamėdami lapais (ištieskite dešinę koją).

Pakeliui pas mešką pažiūrėsim kaip vėl atrodys didžioji raidė E. O štai kaip atrodo ranka rašyta raidė E Atsekime ją pirštais (vaikai atsekia raidę ant kortelių).

Žodžių ir skiemenų skaitymas

Štai ir priėjome prie meškos . Ir lokys turi mums užduotį. Jis visiškai nemoka skaityti ir nori, kad mes jam padėtume. Štai žodžiai (aš juos paskelbiu lentoje): sa-mo-fly, ledas, e-zhik, geltona, e-chic, medus. Kiek yra skiemenų? Paplokime. Teisingai, trys skiemenys. Ar raidė e yra žodžio pradžioje ar viduryje? (Ir taip pat visi žodžiai)

Puiku vaikinai, lokys buvo laimingas! Jis turi obuolį ir duos mums. Tik dabar jis dar nori žaisti su mumis. Žiūrėk, čia yra liežuvio suktuvas. Bet meška jame iškirpo raides, kad neskaitytume. Pabandykime! Vaikinai, kokią raidę šiandien mokomės? Pažiūrėkime, ar šis laiškas pasiteisins?

Kūdikis turi adatas.

U..žikas irgi.

...Žik ir ...Lka meilės adatos.

Ar tai liežuvio suktuvas? Na, manau, kad dabar meška tikrai atiduos obuolį! Na, o dabar reikia nunešti ežiukui, kitaip jis jau alkanas.

6. Pamokos santrauka

Vaikinai, kokią raidę ir garsą sutikome šiandien? Ar tai balsė ar priebalsė? Kodėl? Kokia spalva mes jį žymime?

Šiandien gerai dirbote klasėje ir padėjote ežiukui grąžinti obuolį. Jis jums už tai dėkingas!



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!