Abstraktūs logopedo užsiėmimai vasaros atostogos. Užduotys užtvirtinimui apie vasaros sezoną, gamtos reiškinius

Leksinė tema: Vasara.

Tikslas: Idėjų apie vasarą ir jos ženklus patikslinimas ir įtvirtinimas, temos žodyno plėtimas ir aktyvinimas, nuoseklios kalbos ugdymas. (3 skaidrė)

Užduotys:

Kalbos raidos aplinka:

Toliau plėsti vaikų supratimą apie juos supančio pasaulio įvairovę;

Toliau plėtoti kalbą kaip bendravimo priemonę;

Pataisykite vasaros mėnesių pavadinimus, medžių lapus;

Ugdyti nuoseklią kalbą ir kalbos derinimą su judesiu;

Stiprinti gebėjimą užmegzti dialogą, lavinti bendruosius kalbos įgūdžius;

Ugdykite trumpo rašymo įgūdžius aprašomoji istorija pagal serijas pasakojimų nuotraukos.

Žodyno formavimas: (4 skaidrė)

Praturtinkite kalbą daiktavardžiais, būdvardžiais, prieveiksmiais, padėkite vaikams vartoti žodžius aktyviai, taisyklingai, griežtai laikantis reikšmės.

Gramatinė struktūra kalbos

Toliau tobulinti gebėjimą derinti žodžius sakiniuose;

Praktikuokite paprastus ir sudėtingus sakinius.

Tobulinti gebėjimą naudoti tiesioginį ir netiesioginė kalba.

Susieta kalba:

Toliau tobulinti dialoginę kalbos formą;

Išmokti kalbėti pagal planą apie temą, apie siužeto paveikslo turinį, pagal paveikslėlius sudaryti pasakojimą su nuosekliai besivystančiais veiksmais;

Mokomosios užduotys (5 skaidrė)

Aktyvumo, iniciatyvumo, savarankiškumo, domėjimosi veikla skatinimas;

kurti įgūdžius komandinis darbas, bendradarbiavimas,

Saulėtas, giedras dangus, karštis, saulė, klevas, ąžuolas, beržas, liepa, drebulė, šermukšnis, birželis, liepa, rugpjūtis, garsiau, šilčiau, žaliau, atkaklumas, geranoriškumas;

Skiepyti emociškai - estetinis suvokimas gimtosios gamtos vaikai poetinis žodis, muzika ir vaizduojamieji menai;

Ugdykite gebėjimą veikti pagal nurodymus.

Vertė: puoselėjant meilę gimtoji gamta.

Žodyno aktyvinimas: vasara, ilgai laukta, ryški, spalvinga, kvepianti, įdegis, maudynės, paplūdimys, atostogos.

Metodinės technikos:

Žodinis – pokalbis, klausimai, paaiškinimas.

Vizualinis – paveikslėlių demonstravimas, pristatymai.

Žaidimai - kvėpavimo pratimai „Veterok“, kūno kultūros pamoka „Atspėk, kur mes buvome? - kalbos derinimas su judesiu, didaktinis žaidimas „Iš kokios šakos vaikai?

Praktinis – kolektyvinis sakinių kūrimas pasakų paveikslėliams, vieno vaiko aprašomasis pasakojimas.

Įranga: nešiojamas kompiuteris, projektorius, krepšelis, magnetinė lenta, molbertas.

Demo medžiaga : pristatymas tema „Vasara“, siužetinių paveikslėlių serija.

Dalomoji medžiaga : ąžuolo, klevo, drebulės, beržo, šermukšnio, kaštono lapai, vaiko delno dydžio, iškirpti iš kartono ant virvelių. Preliminarus darbas: mokantis pratimo „Atspėk, kur mes buvome?“, klausantis ir aptariant A. Vivaldi pjesę „Vasara“, apžiūrint ir aptariant I. Levitano paveikslą „ Beržynas“, skaitant K. Ušinskio apsakymą „Miške vasarą“.

Pamokos organizavimas: ant kilimo, prie staliuku.

Pamokos struktūra: (2 skaidrė)

1. Org. akimirka. Atspėti mįslę.

2. Pamokos temos paskelbimas, didaktinis žaidimas „Žodis ant delno“.

3. Pokalbis apie rudenį. Kūno kultūros pamoka „Atspėk, kur mes buvome?

4. Didaktinis žaidimas"Iš kieno šakos kūdikiai?"

5. Kvėpavimo pratimai"Vėjas".

6. Peržiūrėkite pristatymą. Aprašomosios istorijos „Vasara“ sudarymas.

7. Žodžio „Vasara“ analizė.

8. Pamokos santrauka.

Pamokos eiga

1. Organizacinis momentas.

L: - Sveiki, vaikai. Man labai malonu tave matyti. Dabar aš jums perskaitysiu mįslę, o jūs atspėsite mūsų pamokos temą:

Kaitri saulė davė visiems,

Pievos buvo padengtos spalvinga apranga,

Kvietė pasivaikščioti, maudytis,

Atnešė gėlių ir uogų.

L: - Apie kokį metų laiką eilėraštis kalba?

D: - Apie vasarą.

L: - Kodėl taip manai?

L: Pavadink vasaros mėnesiais.

D: birželis, liepa, rugpjūtis.

L: Teisingai. Kas yra "vasara"?

D: Tai toks metų laikas.

L: Teisingai, bet kaip kitaip pavadinti.

D: Tai laikas, gamtos būsena, tai laikas po pavasario.

L: Matai, kaip kitaip pavadinai vasarą. Tai nuostabus, linksmas metų laikas. Apie vasarą galima pasakyti daug gražių žodžių, nes ji gali būti įvairi. Kokius žodžius žinai apie vasarą? Užmesk man ant delno.

2. Žaidimas: „Žodis ant delno“.

L: - Kokia vasara?

D: - Įvairiaspalvė, ilgai laukta, karšta, šilta, saulėta, džiaugsminga, linksma.

L: – Kiek gražių žodžių pasakėme apie vasarą. Kokie yra vasaros ženklai?

- Ką galite pasakyti apie saulę? (aukštai danguje, šviesus, degantis, švytintis).

Koks dangus vasarą? (mėlyna, švari, šviesi, be debesų).

Kokie medžiai? (žalias, sodrus). Kokia žolė vasarą? (aukštas, kvapnus, minkštas).

Koks vanduo vasarą? (šilta, malonu, gaivus).

Kokie vaikai būna vasarą? (linksmas, triukšmingas, juokingas, džiaugsmingas).

3. Kūno kultūros minutė– Atspėk, kur mes buvome?

Užsuko debesis

Perkūnas nuriedėjo

Bėgimas ratu ant kojų pirštų

Trys šuoliai

Prapliupo šiltas lietus

Bėgimas ratais

Skamba sidabriškai

Šokinėja ant kojų pirštų

Skambėjo virš mūsų

Bėgimas ratais

Ir dingo tolumoje

Šokinėja ant kojų pirštų

Negaliu sėdėti namuose

Išėjome pasivaikščioti

Žygiavimas

Nepamiršome pasiimti tinklo

Žygiuojantis, įsivaizduojamas tinklas ant peties

Atspėk, kur mes buvome?

Sustoja, gūžteli pečiais, gūžteli pečiais

Buvome anapus upės, kitame krante

Ant didelio kvapniojo

vandens pieva

Keisti kryptį

Drugeliai buvo sugauti

Ir pynė vainikus

Ant kvapnaus šieno

Jie nuėjo ilsėtis

Atsigulkite ant nugaros ir atsipalaiduokite

4. Didaktinis žaidimas „Iš kieno šakos vaikai?

L: Vaikinai, vasara mums paliko krepšelį su lapais. Pažiūrėkite, kokie jie gražūs ir raižyti. Kiekvienas iš jūsų išsirinks vieną lapą ir pasakys, iš kurio medžio jis kilęs.

(Vaikas: - Tai klevo lapas. Klevo lapas).

3. Pratimas "Breeze"

L: - Atsistokite tiesiai, paimkite lapą už siūlo, pritraukite prie lūpų, šiek tiek atitraukite nuo veido. Dabar pas mus visai nepučia vėjas. Lapai nejuda.

Dabar įkvėpkite, šiaudeliu ištieskite lūpas ir silpna oro srove pūskite ant lapo. Vėjas po truputį aiškėjo. O dabar vėjas pūtė labai labai stipriai.

L.:- Gerai padaryta. Užimkite savo vietas.

6. Naudodamiesi vaikai kuria pasaką „Vasara“. atskaitos diagrama(6–13 skaidrė)

Žolė, medžiai

· Vabzdžiai

Atėjo… (ilgai laukta vasara). Saulė… (šviečia ryškiai). Dangus….(mėlynas su baltais debesimis). Lapai ant medžių...(žalia), žolė...(kvepianti). Paukščiai…….(linksmai čiulba). Vaikinai......(plaukimas upėje). Pievoje... (daug gėlių). Linksma... (drugeliai sukasi).

7. Žodžio „Vasara“ analizė.

L: - Vaikinai, apie kokį metų laiką mes šiandien kalbėjome? (apie vasarą).

· Kiek balsių yra žodyje vasara? (du)

· Kiek priebalsių? (du)

· Pavadinkite skiemenų skaičių (du)

· Kokią taisyklę žinote dėl balsių ir skiemenų skaičiaus derinimo? (balsių skaičius žodyje yra lygus skiemenų skaičiui)

8. Pamokos santrauka. Ant jūsų stalų yra popieriaus lapai ir spalvoti pieštukai, siūlau piešti vasarą!

Įjungiamas vasaros triukšmų įrašymas: miškai, vanduo, paukščiai ir kt.


Dolmatova Elena Nikolaevna

Priekinio OUD apie kalbos raidą naudojant netradicines piešimo technikas santrauka tema „Štai kokia mūsų vasara! ikimokyklinio ugdymo įstaigų vyresniųjų grupių vaikams. Naudotos literatūros ir grafinės medžiagos sąrašas pridedamas.

Tema: Vasara. Sukurkite istoriją pagal paveikslėlį.

Programos turinys:

Ugdymo tikslas: Išmokykite vaikus parašyti istoriją pagal paveikslėlį.

Koregavimo tikslai: Išmokti derinti būdvardžius su daiktavardžiais pagal lytį ir skaičių; išplėsti žodyną vaikai pagal tai leksinė tema, praktikuoti daiktavardžių darybą su mažybinėmis priesagomis ir vienaskaitos bei daugiskaitos esamojo laiko veiksmažodžių vartojimą.

Vystymosi tikslai: Ugdykite nuoseklią kalbą loginis mąstymas, vaizduotė, bendroji ir smulkiosios motorikos įgūdžius.

Ugdymo tikslai : Ugdykite gebėjimą užbaigti tai, ką pradėjote.

Įranga: spausdintas Bonifaco atvaizdas, paveikslai vasaros tema, vaizduojantys vasaros gamtą, pasakojimų paveikslai su vasaros atostogų paveiksliuku, ryški dėžė, rutuliukas, druska, vasaros tematikos spalvinimo knygelės, guašas, teptukai, puodeliai su vandeniu, servetėlės, staltiesės.

Pamokos eiga:

Logopedas: Vaikai! Pažiūrėkite, kas pas mus šiandien lankosi! Ar atpažįstate šį herojų? (Bonifacas) Tai va, tai liūtas, kuris per šventes važiuoja ilsėtis pas močiutę. Kaip manote, koks metų laikas artėja, jei Bonifacas išvyksta atostogauti? Mįslė jums pasakys:

Aš esu pagamintas iš šilumos, aš nešiojuosi šilumą su savimi,

Aš šildau upes, "plaukiu!" - Kviečiu tave.

Ir jūs visi mane mylite už tai, aš...

(vasara)

Pokalbis tema.

Logopedas: Ar visi iš jūsų mėgsta vasarą?

Kiek iš jūsų laukia vasaros? Kodėl?

su kuo leisi vasara?

Kaip ketinate atsipalaiduoti?

Kaip manote, kur geriausia atsipalaiduoti vasarą?

Kaip reikėtų pasiruošti kelionei?

Jei liksite namuose ir niekur neisite, ką darysite?

Logopedas: Papasakok mūsų svečiui, kodėl tau taip patinka vasara?

Žaidimas "Aš myliu vasarą..."

Mėgstu vasarą, nes vasarą skaisčiai šviečia saulė ir karšta.

Mėgstu vasarą, nes vasarą dienos ilgos, o naktys trumpos.

Mėgstu vasarą, nes vasarą pučia šiltas vėjas.

Man patinka vasara, nes vasarą jie dažnai eina šilti lietūs, kartais su perkūnija.

Man patinka vasara, nes vasarą po lietaus danguje yra vaivorykštė.

Mėgstu vasarą, nes vasarą gali važinėtis dviračiu.

Man patinka vasara, nes galima degintis ir maudytis.

Logopedas: Taip, vasara tikrai nuostabus metas! Siūlau žaisti žaidimą. Jei sakau teisingai, ploji rankomis, jei aš klystu, trypi kojomis.

Žaidimas „Taip atsitinka – nebūna“

Vasarą vaikai važinėja rogutėmis.

Vasarą ant medžių žydi pumpurai.

Vasarą vaikai gamina sniego senį.

Vasarą vaikai į upelius paleidžia valtis.

Vasarą vaikai deginasi ir maudosi.

Vasarą vaikai dėvi šviesius drabužius.

Vasarą vaikai gamina namelius paukščiams.

Vasarą laukuose nuimamas derlius.

Logopedas: Bonifacas mėgsta žaidimus lauke ir kviečia šiek tiek atsipalaiduoti.

Kūno kultūros momentas (Judesiai atliekami pagal žodžius)

Prie upės(V pilna versija dokumentas)

Logopedas: Kuo dar garsi vasara? Pažiūrėkite į paveikslėlius (eksponuojami paveikslai su vasaros peizažais)

Pratimas „Pasirink veiksmo žodį“.

Pievoje... daug kvepiančių gėlių.

Ant medžių... daug žalių lapų.

Keliais... daug protingų žiogų.

Žolėje... daug darbščių skruzdžių.

Virš kvapnių gėlių... daug spalvingų drugelių.

Ant kiaulpienių daug pūkuotų bičių... medus.

Smagu medžių viršūnėse... skambūs paukščiai.

Vasarą saulė šviečia ryškiai.

Logopedas: Ant stalo turite paveikslėlius su nupieštais objektais. Atidžiai pažiūrėkite į juos ir pagalvokite apie juos gerus žodžius.

Žaidimas su kamuoliu „Paskambink man maloniai“.

Saulė yra saulė

Upė – upė

Miškas – miškas

Žolė

Lapas – lapas

Gėlė – gėlė

Grybas – grybas

Uoga – uoga

Laumžirgis – laumžirgis

Paukštis - paukštis

Logopedas: Keliaudamas Bonifacas girdėjo kai kuriuos įdomių žodžių ir posakius, bet jis nežino jų reikšmės. Tikiuosi, kad galite jam padėti.

Pratimas „Kodėl jie taip sako?

Vasara raudona, nes gėlės gražios.

Vasara saulėta, nes saulė šviečia ryškiai.

Vasara pilna uogų, nes uogų daug.

Vasara lietinga, nes dažnai lyja.

Vasara grybinga, miške daug grybų priaugo.

Vasara yra sportas, nes vasarą galima sportuoti.

Pirštų gimnastika „Vasara“ (pirštai sulenkiami po vieną kiekvienam skaičiui)

(pilnoje dokumento versijoje)

Logopedas:Šiandien mes sugalvosime istoriją pavadinimu „Mūsų vasara“. Ir nuotraukos mums tai padės. Tačiau jie nėra paprasti. Apsvarstykite juos. Ant jų nupieštas vasaros atostogos kaip atsipalaiduoja suaugusieji ir vaikai vasaros laikotarpis. Vasarą galima daug vaikščioti lauke, važinėtis dviračiu, statyti smėlio pilys, žaisti kamuolį, bėgioti basomis, eiti pas senelius. Bonifacas labai norėjo atnešti dovaną močiutei, bet nespėjo nieko paruošti. Bet žiūrėk, su savimi jis turi didelę, šviesią dėžutę. Įdomu, kas jame? (Dažyti puslapiai. Stalai uždengti aliejumi,guašas, druska, šepečiai, puodeliai su vandeniu, servetėlės)

Mums reikia padėti ir pagaminti vasaros dovanų korteles. Norėdami tai padaryti, savo paveikslėlius nudažysime guašu, o kol jis neišdžius, pabarstykite druska. Tai neįprastos kortelės, kurias galime padaryti!

Be to, privalote pasakyti mūsų keliautojui, kas yra jūsų atviruke, ir jis būtinai perduos tai savo močiutei. Istorijos neturėtų būti panašios viena į kitą.

(girdėtos 2-3 istorijos)

Logopedas įvertina vaikų atsakymus į klausimus ir juos analizuoja. Tada prasideda muzika vasaros tema. Vaikai klausosi užsimerkę.

Logopedas: Nuostabios muzikos, gražių jūsų piešinių ir žavių istorijų dėka galėjome pajusti artėjančią vasarą. Bonifacas labai džiaugiasi, kad liko su mumis. Jis sako „Ačiū“ mums visiems ir skuba spėti į traukinį. Iki pasimatymo!

Pamokos santrauka.

Apie kokį metų laiką kalbėjote?

Koks yra geriausias būdas praleisti vasarą?

Kas tau labiausiai patinka šiuo metų laiku?

Sidorenko Natalija Nikolaevna, mokytoja logopedė, lopšelis-darželis Nr. 23 „Akniet“, Karaganda, Kazachstanas

Norėdami atsisiųsti medžiagą arba!

Svetlana Emelyanova
„Ateina vasara“. Abstraktus logopedinis užsiėmimas Autorius švietimo sritis « Kalbos raida»

GCD santrauka švietimo srityje« Kalbos raida»

Tema: « Artėja vasara»

Integracija edukacines sritis: "Kognityvinis plėtra» , „Socialinis-komunikabilus plėtra» , „Meniškas ir estetinis plėtra» , "Fizinis plėtra» .

Programos užduotys:

Edukacinė sritis« Kalbos raida» :

1. Praturtinkite ir aktyvinkite vaikų žodyną leksine tema "Metų laikai", « Vasara»

2. Stiprinti įgūdžius forma ir kalboje vartoti daugiskaitos daiktavardžius. numeris R. p.

3. Toliau mokykite vaikus atsakyti į klausimus paprastu sakiniu.

Edukacinė sritis"Kognityvinis plėtra» :

1. Tęskite formą elementarios reprezentacijos O sezoniniai pokyčiai gamtoje.

2. Supažindinkite su pagrindiniais vasaros ženklais (karštas, šiltas lietus, daug vabzdžių ir paukščių, žali augalai, vasaros linksmybės.

3. Ugdykite smalsumą, plėsti vaikų akiratį, norą sužinoti daugiau naujų dalykų apie gimtojo krašto gamtą.

Edukacinė sritis„Socialinis-komunikabilus plėtra» :

1. Ugdykite empatijos jausmą.

2. Puoselėkite draugiškus vaikų santykius atliekant grupinį darbą.

Edukacinė sritis„Meniškas ir estetinis plėtra» :

Toliau ugdykite vaikams meilę savo gimtajai gamtai.

Edukacinė sritis"Fizinis plėtra» :

Tobulėti bendroji motorika ir smulkioji rankų motorika.

Įranga: pristatymas šia tema « Vasara» , žaidimas "Pavasario paveikslas"(komplektas temos nuotraukos pagal metų laikus magnetiniam prijungimui, žaidimui „Rink gėlę“, žaidimas "Metų laikai", vaikiškos dainelės garso įrašas „Štai kas mūsų vasara» .

GCD judėjimas

1. Atviras įėjimasį veiklą

Logopedas renka vaikus.

Žaidimas « Visi vaikai susirinko į ratą...»

Visi vaikai susirinko į ratą.

Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas.

Tvirtai suimkime rankas

Ir šypsokimės vieni kitiems.

2. Įvadinis – organizacinis

Telefonas skamba. pasirodo ekrane Kalėdų Senelio atvaizdas.

Vaikinai, tai vaizdo skambutis, mes ne tik girdime balsą, bet ir matome, kas mums skambina. Tai senelis Šaltis. Paklausykime, ką jis mums turi pasakyti.

(Kalėdų Senelis prašo vaikų papasakoti apie vasarą, nes jis niekada jos nematė).

3. Motyvacija veiklai

Vaikinai, tikrai tuoj ateis vasara. Šiandien pakalbėkime apie tai, kas atsitiks vasarą. Ir Kalėdų Senelis mūsų klausys.

4. Esamų žinių išplėtimas

Pokalbis apie metų laikus.

Tačiau pirmiausia prisiminkime, kokius sezonus žinome.

(Ekrane pasirodo nuotraukos)

Koks čia metų laikas?

Kaip atspėjote?

(Siūlomi atsakymai vaikai: geltoni lapai, krenta medžių lapai, lyja, vaikai avi šiltais drabužiais, avi guminius batus ir pan.)

Koks čia metų laikas?

Kaip sužinojai?

(Siūlomi atsakymai vaikai: viskas apsnigta, medžiai ir krūmai pliki, vaikai važinėja rogutėmis, slidinėja, čiuožia, gamina sniego senį).

Koks metų laikas yra šioje nuotraukoje?

Prisiminkite, ką žinote apie pavasarį, ir padarykite pavasario paveikslą. Juk Kalėdų Senelis pavasario nematė, tegul žiūri.

Žaidimas "Pavasario paveikslas"

(Vaikai renkasi pavasariui tinkančius paveikslėlius ir ant magnetinės lentos sukomponuoja pavasarinį paveikslėlį).

– Koks metų laikas ateis po pavasario? Kas žino?

Tai va, pavasario laukas ateis vasara. Štai kas nutiks vasarą, mes su tavimi Greitai sužinosime. Bet taip, kad mes patekti ten prieš vasarą turime sėsti į stebuklingą traukinį, kuris mus nuves vasara.

5. Dinaminė pauzė

Vaikai atsistoja kaip traukinys ir "eina" prie dainos „Štai kas mūsų vasara» .

6. Naujos medžiagos pažinimas

Ekrane yra nuotrauka su vasaros vaizdas.

- Štai mes. Pažiūrėkime, kas atsitiks vasarą.

Rodyti pristatymą « Vasara»

(Vasarą Lauke šilta ir net karšta, todėl žmonės dėvi lengvus drabužius trumpomis rankovėmis, vasarą galite maudytis ir degintis, uogos sunoksta vasarą, miške atsiranda vaisiai ir daržovės, grybai. Ir taip pat vasarą aplinkui daug gėlių: sode, miške, pievoje.)

Pažiūrėkite, kiek aplinkui gėlių. Įkvėpkime jų malonaus aromato.

Kvėpavimo pratimas.

(vaikai sklandžiai įkvepia per nosį ir greitai iškvepia per burną.)

7. Praktinė veikla

Vaikinai, mes pūtėme taip stipriai, kad nupūtėme visus šios gražios gėlės žiedlapius. Norėdami grąžinti žiedlapius į savo vietą, turime daug prisiminti, kas vyksta vasarą.

Žaidimas „Rink gėlę“

(Vaikai ima po vieną žiedlapį, įkiša į gėlės vidurį ir vadina, o tai yra daug vasarą. (Vasarą daug žolės, gėlės, drugeliai, lapai, paukščiai, grybai, uogos ir kt.)

8. Atidarykite išėjimą iš veiklos

Na, vaikinai, mes buvome vasarą. Iš viso greit ateis tikra vasara, lauksime, nes to išmokome vasarą tiek daug įdomių dalykų.

Senelis Frostas dabar taip pat žino, kas tai yra vasara.

Kalėdų Senelis dėkoja vaikams. Dovanoja vaikams naujas žaidimas "Metų laikai".

Vaikinai, kad Kalėdų Senelis nepamirštų apie mūsų kelionę ir apie vasara, šiandien tu ir I.A padarysi aplikaciją "Vasaros pieva".

Publikacijos šia tema:

Baigiamoji pamoka edukacinėje srityje „Kalbos ugdymas“ vidurinėje grupėje „Viešimas į Lesovičių“ Programos turinys: 1. Toliau mokyti vaikus grupuoti žodžius pagal tam tikrus požymius, jungti į teminės grupės, pritvirtinkite.

Tikslai: Taisomieji ir mokomieji: * Aktyvinti vaikų žodyną tema „Pavasaris“. Plėsti ir praturtinti vaikų žinias apie pavasario pokyčius.

Edukacinių veiklų santrauka edukacinėje srityje „Kalbos ugdymas“ antroje jaunesniojoje grupėje „Laukiniai gyvūnai“ Integruotos edukacinės veiklos „Laukiniai gyvūnai“ SANTRAUKA. Ugdymo sritys: „Socialinė-komunikacinė raida“,.

"Žiema". Organizuotų edukacinių veiklų edukacinėje srityje „Kalbos ugdymas“ suvestinė MDOU kompensacinis darželis Nr.26 „Saulė“ Organizuotų edukacinių veiklų ugdymo srityje suvestinė.

— Gegutė, gegutė. Pamokų užrašai edukacinėje srityje „Kalbos raida“ GCD santrauka Ugdymo srityje „Kalbos raida“ Tema: „Ku-ku, gegutė“ Pedagogas: Timoškina B. A. Tikslas: plėsti supratimą.

ECD mokyklos parengiamojoje grupėje „Tuoj į mokyklą“ ugdymo srityje „Kalbos raida“ Tikslas: meistriškumas konstruktyviais būdais ir bendravimo su kitais žmonėmis priemonės Užduotys: žodyno formavimas: praturtinti kalbą.

MBDOU Darželis Nr. 13" Kanash Organizuotas švietėjiška veikla edukacinėje srityje „Kalbos raida“ antroje.

Laba diena, vasara: užrašai iš logoritmikos pamokos vyresniųjų logopedinėje grupėje. Pamokos eigos aprašymas ir metodiniai komentarai, skirti ugdyti vaikų klausos dėmesį, foneminis suvokimas, bendrieji motoriniai įgūdžiai. _______________________________________________________________________________ Savivaldybės ikimokyklinė įstaiga ugdymo įstaiga valstybinis universitetas, 2002 __________________________________________________________________________ Tema: Sveiki, vasara. Tikslai: klausos dėmesio ugdymas. tobulinimas stambiosios motorikos įgūdžius , veido išraiškos; artikuliacinių judesių ugdymas; foneminio suvokimo ugdymas. Pamokos eiga. laikykitės už rankų ir eikite ratu). Dabar ropės subrendo, dabar ropės subrendo, Ropė tapo sultinga, ropė tapo saldi, Ropė tapo skani, ropė tapo skani. (Vaikai ratu tupi ir pamažu kyla – „auga“). Kviečiame visus apsilankyti, Saldžiomis ropėmis vaišinam, ropėmis vaišinam, vaišinam, vaišinam. (Vaikai laikosi už rankų ir vaikšto aplink ropę. Ji lėtai sukasi centre.) 7. Judesių koordinacijos ir orientacijos erdvėje ugdymas. – Koks garsas dažnai kartodavosi dainoje? Vanduo bėga ir bėga (ssss) ir susidarė upelis. Sekime paskui jį ir sužinokime, kur jis mus nuves. (Skamba muzika „Kaip ėjo mūsų draugės“. Vaikai seka vienas kitą pagal muziką, eidami pro salę ir sustodami priešais medžius). - Į mišką mus nuvedė upelis. Paklausykite, kaip jis linksmai dainuoja (ssssss). Parodyk man, kaip jis dainuoja? Upelis bėgo toliau, o mes liksime proskynoje ir šoksime. Vaikai stovi poromis bendrame rate. Kaip sekėsi mūsų draugėms Visi juda ratu į dešinę? Eiti pasivaikščioti į mišką uogauti Jie šoka, apsisukdami Choras: Žingsniais į dešinę - į kairę. Sėju, viską. Visi, visi, Vaikai eina ratu į kairę, Nustoja eiti į mišką uogauti. Uogų neskynė, tad šoko aplinkui. Neteko tik draugės Choras: Poros sukasi, Gaila, gaila, Išskirdavo tik draugę Rankas į šonus, paskui Tą mylimą draugę, Katerinuškai ant diržo. . Pakartokite judesius. Choras: Oi, oi, oi, oi Katerinuška. Jie šoka, oi, oi, Katiuša, jie skambina mūsų brangiam draugui. Choras: Kur tu, kur tu, kur tu, Mūsų brangus drauge Pakartok 3 eilės judesius. Ar ji nepasiklydo miške, ar pasiklydo žolėje? Choras: Gaila, gaila, gaila, gaila, jie šoka, argi nesusipainiojusi žolėje? Katya dainuoja, iškelia rankas, aš nepasiklystu miške, rodydama į mišką, tada nuleisdama, rodydama į žolę. Choras: Taip, taip, taip, aš nepasiklydau žolėje. Kartojau judesius sraunioje upėje ir miegojau. Vaizduojamas Choras: Taip, taip, taip, taip, Ir aš užmigau ant žolės. Kartoja choro judesius 8. Pamokos pabaigos organizavimas. -Klausykite, srautas grįžta pas mus - "S-SS-SC". (Logopedas vienam vaikui uždeda mėlyną kepuraitę.) Pasisveikinkime su upeliu (vaikai paeiliui prieina prie upelio ir sako „ssss“. Logopedas užtikrina, kad garsas būtų teisingas. Tada pakviečia upelį bėgti į darželį, o vaikus – paskui jį. Vanduo skamba daina, veda vaikus patys Vaikai sėdi ant kėdžių. – Šiandien pasitikome vasarą, žaidėme su kiaulpienėmis, klausėmės dainelės apie saulę, šokome aplink ropę, sutikome upelį, jis mus iš pradžių nuvedė į mišką, o paskui į kaimą. – Kaip dainavo upelis? (logopedas įvertina kiekvieno vaiko darbą. Vaikai išeina iš salės skambant muzikai).

1. Organizacinis momentas. (Vaikai įeina į salę pagal muziką ir atsisėda). -Šiandien klasėje švęsime vasarą. -Žinai, kad po pavasario ateina vasara (skamba su intonacija). - Kokį garsą išgirdai? 2. Garso „s“ artikuliacijos analizė. – Teisingai, girdėjote garsą „s“. Šis garsas primena tekančią srovę, šaltą vandenį - „s-s-s-s-s-s“. (Skamba muzika – vandens daina). Kokioje padėtyje yra tavo lūpos? Ar jūsų burna uždaryta, ar tarp dantų yra tarpas? Kur yra liežuvio galiukas – viršuje ar apačioje? Tai va, liežuvis platus, nugaroje suformuotas griovelis, pro kurį praeina iškvepiamas oras – (s-s-s-s-s-s). Pakartokite. (Vaikai taria (s-s-s-s). - Apsidairykite aplinkui, kiek yra kiaulpienių. 3. Iškvėpimo trukmės lavinimas. - Įsitraukite dešine ranka pagal kiaulpienę. Patraukite į priekį ir stipriai bei ilgai pūskite. (Vaikai muzikoje pučia akcentą ir atsikvėpia. Pratimas kartojamas 5 - 6 kartus. 4. Klausos dėmesio ugdymas. - Kiaulpienės išsibarstė, aplink pasidarė šviesu ir linksma, išlindo saulė. Padainuokime dainelę Vaikai dainuoja: Saulė raudona Šviesk, šviesk skaisčiai B skrenda į dangų kaip paukštis, kad sodai ir daržai sužaliuotų, žydėtų, augtų 5. Foneminio suvokimo ugdymas – Kokį garsą girdi žodžiuose. raudona, skaidri? , astras, rožė, varpeliai, vilkdalgis, tulpė, kardeliai yra ropė Jis, užsidėjęs kepurę, stovi apskritimo viduryje. Vaikai atlieka judesius). Mes patys kasėme žemę, mes kasėme žemę, mes patys užpildėme lysvę, mes užpildėme lysvę, mes patys mėtėme grūdus, mes mėtėme grūdus, patys laistėme sodinukus, laistėme sodinukus, iškėlėme, iškėlėme ropės. (Vaikai paima sėklas iš įsivaizduojamo krepšelio ir jas išbarsto, tada palaisto žemę iš laistytuvo.

Logopedinio užsiėmimo apie kalbos raidą su vaikais santrauka vyresnioji grupė, turintis 3 OHP lygį.

paruošė logopedė aukščiausia kategorija Babich S.P.

TEMA:"VASARA"

TIKSLAS: Išmokite kurti istoriją iš asmeninė patirtis vaikai.

UŽDUOTYS: 1. Suaktyvinkite vaikų žinias, kad sukurtumėte istoriją.

2. Plėsti vaikų žinias ir žodyną.

Žodynas: degintis, atsipalaiduoti, leisti laiką, linksmintis, žaisti, juoktis, juoktis, linksmintis, mėgautis, džiaugtis, judėti, gulėti, žiūrėti, žiūrėti; degina, šildo, šviečia, šildo, glosto, liečia, šildo, kepa, kepa.

ĮRANGA: Maketas su vasaros siužetu „Dramblių poilsis“, skaidrių demonstravimo monitorius, magnetinė lenta su saulės piešiniu, juostelės-spinduliai.

ELGIMAS:

    Vaikinai, koks metų laikas ateina po pavasario?

    Žaidimas „Pasirink žodį“. Vaikai ištaria žodį ir pritvirtina prie saulės spindulio juostelę. Būdvardžių rinkinys žodžiui vasara: karšta, šilta, tvanku, lietinga, nuostabi, linksma, vaisinga, ilga, trumpa, ilgai laukta.

    Vaikinai, daug kas vasarą stengiasi išvažiuoti, nuvažiuoti, į gamtą, jūrą, kurortą, vaikai į stovyklas. Kur eini vasarą? Teisingai, į stovyklavietę. Ten taip pat puiku atsipalaiduoti! Ar tai tiesa?

4. Kalbos žaidimas lauke „Vasara“. Judesių improvizacija pagal ritmą
eilėraštis.

Vienas, du, trys, keturi, penki,

Vasarą žaisime:

Plauksime ir siūbuosime

Mes šokinėjame ir riedamės

Bėgime ir deginamės

Ir atsipalaiduokite paplūdimyje.

    Žiūrėkite čia. (Skaidrių demonstracija: Indija – šalis drambliai) Tai Indija. Karšta šalis, kur gyvena didžiausi taiką mylintys gyvūnai – drambliai. Tačiau tokie medžiai vadinami palmėmis. Jie čia neauga. Ir šie drambliai ilsisi paplūdimyje (atkreipkite dėmesį į išdėstymą). Pažiūrėkime, ką jie daro.

Ką veikia šie draugai? Žodyno aktyvinimas ir įvardijimo veiksmai. Palauk, palauk!

Išsiaiškinkime tai dabar juokinga istorija apie dramblius, besiilsinčius paplūdimyje. Vaikai atsako eilės tvarka.



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!